‍ ❌❌❌ ایران، رتبه چهارم در فرار مغزها 📌بنا بر اعلام یکی از اعضای هیات علمی موسسه مطالعات مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور، ایران رتبه چهارم مهاجرت تحصیل‌کردگان را پس از کشورهای هند، فیلیپین و آمریکا دارد. 📌 بهرام صلواتی در نشست مهاجرت گفته است: «در سال ۲۰۱۸ تعداد دانشجویان مهاجر از ایران ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر بود.» این استاد دانشگاه با بیان اینکه بیشترین مهاجران ایران به آمریکای شمالی، اروپای غربی و اقیانوسیه می روند، افزود: «طبق آمار رسمی، ایران حدود یک و نیم میلیون مهاجر در دنیا دارد و حدود سه میلیون مهاجر رسمی از افغاستان و عراق پذیرفته است. در حالی که در آمار غیررسمی صحبت از هشت میلیون مهاجر ایرانی در جهان است.» این پژوهشگر حوزه مهاجرت یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت جوانان ایرانی را سد بزرگ کنکور برای ورود به دانشگاه و کیفیت دوره‌های تحصیلی عنوان کرده است. به گفته بهرام صلواتی، نبود فرصت‌های شغلی، سطح حقوق و دستمزد نیز انگیزه بعدی مهاجرت میان ایرانیان است. لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد 🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w

‍ ❌❌❌ ایران، رتبه چهارم در فرار مغزها📌بنا بر اعلام یکی از اعضای هیات علمی موسسه مطالعات مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور، ایران رتبه چهارم مهاجرت تحصیل‌کردگان را پس از کشورهای هند، فیلیپین و آمریکا دارد.📌 بهرام صلواتی در نشست مهاجرت گفته است: «در سال ۲۰۱۸ تعداد دانشجویان مهاجر از ایران ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر بود.»


این استاد دانشگاه با بیان اینکه بیشترین مهاجران ایران به آمریکای شمالی، اروپای غربی و اقیانوسیه می روند، افزود: «طبق آمار رسمی، ایران حدود یک و نیم میلیون مهاجر در دنیا دارد و حدود سه میلیون مهاجر رسمی از افغاستان و عراق پذیرفته است. در حالی که در آمار غیررسمی صحبت از هشت میلیون مهاجر ایرانی در جهان است.»

این پژوهشگر حوزه مهاجرت یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت جوانان ایرانی را سد بزرگ کنکور برای ورود به دانشگاه و کیفیت دوره‌های تحصیلی عنوان کرده است.

به گفته بهرام صلواتی، نبود فرصت‌های شغلی، سطح حقوق و دستمزد نیز انگیزه بعدی مهاجرت میان ایرانیان است.


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w