ابتدا موبایل من به یه اپراتور دیگری به صورت اتوماتیک متصل شده بود. و بعد از دیدن این تعرفه ها به صورت دستی اپراتور موبایلم رو به Orange تغییر دادم. بعد وقتی در تنظیمات Cellular Data گزینه Data Roaming رو هم روشن کردم دیدم حتی اینترنت سیم کارت هم فعاله و کار میکنه. البته به علت هزینه زیادش نباید حتی المقدور ازش استفاده کرد و باید بعد از ورود به فرانسه یک سیم کارت جدید خرید ولی گاهی در بدو ورود ضرورتی پیش میاد و لازم میشه. من هم در فرودگاه شارل دوگل پاریس قبل از سوار شدن قطار برای چند کار ضروری از دیتا استفاده کردم و در گوشی دیدم که نوشت در مجموع شما ۱۰ مگ اینترنت مصرف کردید که در نتیجه هزینه ۱۵ هزارتومانی برایم منظور شده است. در ضمن باید قبل از روشن کردن رومینگ دیتا اجازه دسترسی تمام اپلیکیشن ها را به دیتای سلولار مسدود کنید تا مبادا برنامه ای برای آپدیت کردن خود یا دریافت اطلاعات غیر ضروری از این دیتای با ارزش مصرف کند. @MojtabaInFrance

ابتدا موبایل من به یه اپراتور دیگری به صورت اتوماتیک متصل شده بود. و بعد از دیدن این تعرفه ها به صورت دستی اپراتور موبایلم رو به Orange تغییر دادم.
بعد وقتی در تنظیمات Cellular Data گزینه Data Roaming رو هم روشن کردم دیدم حتی اینترنت سیم کارت هم فعاله و کار میکنه. البته به علت هزینه زیادش نباید حتی المقدور ازش استفاده کرد و باید بعد از ورود به فرانسه یک سیم کارت جدید خرید ولی گاهی در بدو ورود ضرورتی پیش میاد و لازم میشه. من هم در فرودگاه شارل دوگل پاریس قبل از سوار شدن قطار برای چند کار ضروری از دیتا استفاده کردم و در گوشی دیدم که نوشت در مجموع شما ۱۰ مگ اینترنت مصرف کردید که در نتیجه هزینه ۱۵ هزارتومانی برایم منظور شده است.
در ضمن باید قبل از روشن کردن رومینگ دیتا اجازه دسترسی تمام اپلیکیشن ها را به دیتای سلولار مسدود کنید تا مبادا برنامه ای برای آپدیت کردن خود یا دریافت اطلاعات غیر ضروری از این دیتای با ارزش مصرف کند.
@MojtabaInFrance