💠دستهایتان چقدر تمیز است؟ 🔷دستها معمول ترین راه انتقال پاتوژن های بیماری زا هستند. با دستهای آلوده خیلی راحت در این فصل مثلاً سرما می‌خورید اما چقدر دست‌هایتان را درست می‌شوئید ؟ 🔹ساده ترين و كم هزينه ترين راه پيشگيري و جلوگيري از انتقال بيماري شستشوي دست است.محققان به همین خاطر تحقیق تازه‌ای را انجام داده‌اند تا متوجه شوند میانگین آدم‌‌ها چطور دستهایشان را می‌شویند. 🔹صرف گرفتن دست زیر آب یا صابون زدن به معنای تمیز شدن دستها نیست. محققان برای هشدار در این رابطه از اشعه ماوراء بنفش برای نشان دادن میزان باکتری‌ها و عوامل بیماری زای دیگر روی دستها پس از روش‌های مختلف شستشوی دست استفاده کرده‌اند. #دست #شست_و_شو فرستنده: جناب حسن نصیری http://www.dailymail.co.uk/health/article-3269827/How-clean-hands-answer-revealed-unique-experiment-shock-change-wash.html

💠دستهایتان چقدر تمیز است؟

🔷دستها معمول ترین راه انتقال پاتوژن های بیماری زا هستند. با دستهای آلوده خیلی راحت در این فصل مثلاً سرما می‌خورید اما چقدر دست‌هایتان را درست می‌شوئید ؟

🔹ساده ترين و كم هزينه ترين راه پيشگيري و جلوگيري از انتقال بيماري شستشوي دست است.محققان به همین خاطر تحقیق تازه‌ای را انجام داده‌اند تا متوجه شوند میانگین آدم‌‌ها چطور دستهایشان را می‌شویند.

🔹صرف گرفتن دست زیر آب یا صابون زدن به معنای تمیز شدن دستها نیست. محققان برای هشدار در این رابطه از اشعه ماوراء بنفش برای نشان دادن میزان باکتری‌ها و عوامل بیماری زای دیگر روی دستها پس از روش‌های مختلف شستشوی دست استفاده کرده‌اند.

#دست
#شست_و_شو

فرستنده: جناب حسن نصیری

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3269827/How-clean-hands-answer-revealed-unique-experiment-shock-change-wash.html