📒 #تکنیک_های_اقناع_مخاطب #تداعی_معنی این روش اقناع که دقیقا نقطه مقابل تکنیک ترس ایت، سعی می کند تا پیوندی بین یک ایده، نظر، محصول، خدمت و یا هر چیز دیگری با آرزوها، امیال، غرایز و احساسات مطلوب انسانی (مثل زیبایی، امنیت، حریم خصوصی، موفقیت، سلامتی، تفریح، شادی و..) در ذهن مخاطب هدف خود ایجاد کند. 🚩البته اینگونه تداعی معانی هیچ وقت واضح و صریح نیست بلکه پنهان و غیر مستقیم است. 📎مثال : تصویر یک کوهنورد را در نظر بگیرید که بر فراز قله های بلند ایستاده و به آسمانخراش های طبیعی زمین نگاه می کند. احساسی از غرور و موفقیت به شما دست می دهد. اندکی بعد ممکن است چشمان شما متوجه کفش های کوهنورد شود که مارک معروف نایک را برخود دارد. بطور ناخودآگاه بین کفش های نایک با موفقیت و دستیابی به قله های بلند در زندگی پیوندی ذهنی ایجاد می شود و همین موضوع می تواند به راحتی شما را در یک فروشگاه کفش قانع کند که کفش نایک بخرد نه مثلا آدیداس. @savaderasanei

📒 #تکنیک_های_اقناع_مخاطب
#تداعی_معنی
این روش اقناع که دقیقا نقطه مقابل تکنیک ترس ایت، سعی می کند تا پیوندی بین یک ایده، نظر، محصول، خدمت و یا هر چیز دیگری با آرزوها، امیال، غرایز و احساسات مطلوب انسانی (مثل زیبایی، امنیت، حریم خصوصی، موفقیت، سلامتی، تفریح، شادی و..) در ذهن مخاطب هدف خود ایجاد کند.
🚩البته اینگونه تداعی معانی هیچ وقت واضح و صریح نیست بلکه پنهان و غیر مستقیم است.
📎مثال : تصویر یک کوهنورد را در نظر بگیرید که بر فراز قله های بلند ایستاده و به آسمانخراش های طبیعی زمین نگاه می کند. احساسی از غرور و موفقیت به شما دست می دهد. اندکی بعد ممکن است چشمان شما متوجه کفش های کوهنورد شود که مارک معروف نایک را برخود دارد. بطور ناخودآگاه بین کفش های نایک با موفقیت و دستیابی به قله های بلند در زندگی پیوندی ذهنی ایجاد می شود و همین موضوع می تواند به راحتی شما را در یک فروشگاه کفش قانع کند که کفش نایک بخرد نه مثلا آدیداس.
@savaderasanei