ده دانشمند نُخبه ی جهان را بشناسیم! . نشریه‌ی ساینس نیوز برای شناسایی دانشمندان نوپا که در مسیر تحسین برانگیزی قرار دارند، با ۳۰ نفر از برندگان جایزه نوبل گفتگوهایی را انجام داده تا ببیندتحقیقات کدامیک از این دانشمندان بیشتر مورد توجه آنها قرار گرفته است. سردبیران ساینس نیوز از بین این افراد، اسامی ۱۰ نفر را برای انتشار در این گزارشِ ویژه برگزیده‌اند.تمامی این افرادموفق به اثبات تحقیقاتِ سطح بالا و ویژه‌ای شده‌اندکه منجر به دستاورد‌های ارزنده‌ای می‌شود.جای بسیار خوشحالی است که نام یاسر رودی دانشمندجوان کشورمان در میان اسامی این لیست قرار دارد. . یاسر رودی . یاسر رودی فیزیکدانی که بر روی چگونگی پردازش اطلاعات در مغز و سیستم‌های پیچیده‌ی دیگر محاسبات ریاضی انجام می‌دهد. موضوع اصلی تحقیق پروفسور رودی، درک ساختار محاسبات و الگوریتم‌های مربوط به نتیجه گیری‌های عددی و آموزش و چگونگی پایه‌ریزی این محاسبات در شبکه‌های عصبی است. وی اخیرا طی همکاری با پروفسور ادوارد و میبریت موزر که برندگان جایزه‌ی نوبل پزشکی امسال هستند،توانست به نتایج چشمگیری در زمینه‌ی درک ساختارهای شبکه‌ها در سیستم‌های ردیابی انواع پستانداران و کارکردهای حافظه دست یابد. . ویلیام دتمولد:فیزیکدان تجربی است که بر روی ذرات بنیادی ماده که موجب تشکیلِ هسته‌ی اتم‌ها می‌شود مطالعه می‌کند. . بنیامین کیند:بر روی چگونگی تاثیر تغییرات ژنتیکی بر روی فعالیت سلول‌های مغزی در اختلالاتِ سندروم رت (Rett Syndrome) تحقیق می‌کند. . ایزاک کیند:فعالیت‌های قابل توجهی در ایجاد تکنولوژی ای که موجب کشف زودهنگام سرطان می‌گردد، انجام داده است. . پریا راجاستوپتی:متخصص علوم اعصاب، مولکول کوچکی را کشف کرده است که این مولکول می‌تواند با ایجاد انحراف در بخشی از ژنوم، به ذخیره‌ی اطلاعات در حافظه‌ی بلند مدت مغز کمک کند. . استیو رامیرز:متخصص عصب شناسی است که با مطالعه و بررسی بر روی حافظه‌ی موش، برای از بین بردن حافظه‌ی PTSD که موجب ظهور احساس اضطراب و ترس می‌شود، تلاش می‌کند. . سارا ریسمن:شیمیدانی است که برای پیدا کردن روشی جدید در تولید ترکیبات پیچیده‌ی شیمیایی که به صورت طبیعی نیز وجود دارند تلاش می‌کند. . شینسی ریو:فیزیکدانی است که در هدایت مرزهای گیج کننده بین کوانتوم و حوزه‌های روزمره، فعالیت می‌کند. . جیا ووئلتز:زیست شناس سلولی است که دیدگاه‌ها را نسبت به شبکه‌ی آندوپلاسمی تغییر داده است. . فنگ ژانگ:دانشمندی است که مکانیزمی آسان و دقیق برای اصلاح ژنوم‌ها گسترش داده است. . جزئیات بیشتر: http://bigbangpage.com/?p=36686

ده دانشمند نُخبه ی جهان را بشناسیم!
.
نشریه‌ی ساینس نیوز برای شناسایی دانشمندان نوپا که در مسیر تحسین برانگیزی قرار دارند، با ۳۰ نفر از برندگان جایزه نوبل گفتگوهایی را انجام داده تا ببیندتحقیقات کدامیک از این دانشمندان بیشتر مورد توجه آنها قرار گرفته است. سردبیران ساینس نیوز از بین این افراد، اسامی ۱۰ نفر را برای انتشار در این گزارشِ ویژه برگزیده‌اند.تمامی این افرادموفق به اثبات تحقیقاتِ سطح بالا و ویژه‌ای شده‌اندکه منجر به دستاورد‌های ارزنده‌ای می‌شود.جای بسیار خوشحالی است که نام یاسر رودی دانشمندجوان کشورمان در میان اسامی این لیست قرار دارد.
.
یاسر رودی .
یاسر رودی فیزیکدانی که بر روی چگونگی پردازش اطلاعات در مغز و سیستم‌های پیچیده‌ی دیگر محاسبات ریاضی انجام می‌دهد. موضوع اصلی تحقیق پروفسور رودی، درک ساختار محاسبات و الگوریتم‌های مربوط به نتیجه گیری‌های عددی و آموزش و چگونگی پایه‌ریزی این محاسبات در شبکه‌های عصبی است. وی اخیرا طی همکاری با پروفسور ادوارد و میبریت موزر که برندگان جایزه‌ی نوبل پزشکی امسال هستند،توانست به نتایج چشمگیری در زمینه‌ی درک ساختارهای شبکه‌ها در سیستم‌های ردیابی انواع پستانداران و کارکردهای حافظه دست یابد.
.
ویلیام دتمولد:فیزیکدان تجربی است که بر روی ذرات بنیادی ماده که موجب تشکیلِ هسته‌ی اتم‌ها می‌شود مطالعه می‌کند.
.
بنیامین کیند:بر روی چگونگی تاثیر تغییرات ژنتیکی بر روی فعالیت سلول‌های مغزی در اختلالاتِ سندروم رت (Rett Syndrome) تحقیق می‌کند.
.
ایزاک کیند:فعالیت‌های قابل توجهی در ایجاد تکنولوژی ای که موجب کشف زودهنگام سرطان می‌گردد، انجام داده است.
.
پریا راجاستوپتی:متخصص علوم اعصاب، مولکول کوچکی را کشف کرده است که این مولکول می‌تواند با ایجاد انحراف در بخشی از ژنوم، به ذخیره‌ی اطلاعات در حافظه‌ی بلند مدت مغز کمک کند.
.
استیو رامیرز:متخصص عصب شناسی است که با مطالعه و بررسی بر روی حافظه‌ی موش، برای از بین بردن حافظه‌ی PTSD که موجب ظهور احساس اضطراب و ترس می‌شود، تلاش می‌کند.
.
سارا ریسمن:شیمیدانی است که برای پیدا کردن روشی جدید در تولید ترکیبات پیچیده‌ی شیمیایی که به صورت طبیعی نیز وجود دارند تلاش می‌کند.
.
شینسی ریو:فیزیکدانی است که در هدایت مرزهای گیج کننده بین کوانتوم و حوزه‌های روزمره، فعالیت می‌کند.
.
جیا ووئلتز:زیست شناس سلولی است که دیدگاه‌ها را نسبت به شبکه‌ی آندوپلاسمی تغییر داده است.
.
فنگ ژانگ:دانشمندی است که مکانیزمی آسان و دقیق برای اصلاح ژنوم‌ها گسترش داده است.
.
جزئیات بیشتر: http://bigbangpage.com/?p=36686