🌷 ««ابلاغ ولایت، مهم‌ترین مأموریت پیامبر»» 🌷 🌼 «یا أَیهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیكَ...»؛ «مائده، 67» 🌼 اى پیامبر! آنچه را از سوى پروردگارت به تو نازل شده است (در مورد ولایت و جانشینى حضرت على) اعلام كن. ☑️ همه‏ى مفسّران شیعه به اتكاى روایات و نیز بعضى از مفسّران اهل‏سنت به عنوان یكى از مصادیق، آیه را مربوط به نصب حضرت على(ع) در غدیر خم به ولایت و امامت دانسته‏اند. ☑️ در تمام قرآن تنها درباره این آیه است كه پیامبر اكرم(ص) نسبت به كتمان پیام، تهدید شده كه اگر نگویى، تمام آنچه را كه در 23 سال رسالت گفته‏اى هدر مى‏رود. پس باید دید چه پیام مهمى است كه این گونه بیان مى‏شود؟ ☑️ پیامبر اكرم(ص) به حضرت على(ع) فرمود: «لو لم أبلُغ ما اُمرتُ به مِن ولایتك لحبط عملى» اگر آنچه درباره ولایت تو است به مردم نرسانم تمام اعمال من محو مى‏شود. 🌸🌸🌸عید سعید غدیر خم مبارک باد🌸🌸🌸 🌷🌷🌷 کانال درسهايي از قرآن کريم 📺 https://telegram.me/qaraati 📞+989015197904 🔍 www.gharaati.ir

🌷 ««ابلاغ ولایت، مهم‌ترین مأموریت پیامبر»» 🌷

🌼 «یا أَیهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیكَ...»؛ «مائده، 67» 🌼
اى پیامبر! آنچه را از سوى پروردگارت به تو نازل شده است (در مورد ولایت و جانشینى حضرت على) اعلام كن.

☑️ همه‏ى مفسّران شیعه به اتكاى روایات و نیز بعضى از مفسّران اهل‏سنت به عنوان یكى از مصادیق، آیه را مربوط به نصب حضرت على(ع) در غدیر خم به ولایت و امامت دانسته‏اند.
☑️ در تمام قرآن تنها درباره این آیه است كه پیامبر اكرم(ص) نسبت به كتمان پیام، تهدید شده كه اگر نگویى، تمام آنچه را كه در 23 سال رسالت گفته‏اى هدر مى‏رود. پس باید دید چه پیام مهمى است كه این گونه بیان مى‏شود؟
☑️ پیامبر اكرم(ص) به حضرت على(ع) فرمود: «لو لم أبلُغ ما اُمرتُ به مِن ولایتك لحبط عملى» اگر آنچه درباره ولایت تو است به مردم نرسانم تمام اعمال من محو مى‏شود.

🌸🌸🌸عید سعید غدیر خم مبارک باد🌸🌸🌸

🌷🌷🌷 کانال درسهايي از قرآن کريم
📺 https://telegram.me/qaraati
📞+989015197904
🔍 www.gharaati.ir