#انتخاب_کشور_مناسب_کانادا_3 ✔️ کانادا 🇨🇦 3⃣- بررسی جغرافیایی ✍🏻 یکی از مهم ترین معیارها در انتخاب کشور مناسب برای ادامه تحصیل داشتن تصویری کلی از وضعیت جغرافیایی کشور موردنظر است. ◀️ دمای هوا در نقاط مختلف کانادا متفاوت است به طوریکه در یک لحظه از یک نقطه تا نقطه دیگری در این کشور ممکن است اختلاف دمایی قابل توجهی مشاهده شود. 🔴 اگرچه به دلیل نزدیکی این کشور به قطب شمال اکثر قسمتهای آن میانگین دمایی پایینی در طول سال دارند که این باعث شده است تا کانادا یکی از سردترین کشورهای دنیا برای زندگی باشد. 🔵 دمای هوا در تابستان در شهرهای ساحلی مثل تورنتو میتواند به بالای 30 درجه سانتی گراد هم برسد درحالیکه در زمستان در بخشهای داخلی کانادا دما ممکن است حتی به پایین تر از 40- درجه سانتی گراد نیز برسد. در حالیکه در شهری مثل ونکوور هوا در بیشتر اوقات سال معتدل و بارانی بوده. این نشان از تنوع آب و هوایی این کشور دارد. ✅ سردترین ماه سال در کانادا ژانویه و گرم ترین ماه جولای می باشد. @ApplySeminar ⚪️ کانادا با در نظر گرفتن مرزهای آبی اش بعد از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا می باشد. از لحاظ وسعت عرضی نیز جهارمین کشور بزرگ دنیا است. ⚫️ این کشور نیز از بزرگترین دارندگان منابع آب شیرین دنیا می باشد. همچنین این کشور مراتع جنگلی بسیار وسیعی دارد. کانادا بزرگترین خط ساحلی در بین کشورهای دنیا را نیز دارا می باشد و همچنین طولانی ترین مرز بین المللی دنیا نیز بین این کشور و کشور ایالات متحده آمریکا کشده شده است که طولی در حدود 8900 کیلومتر دارد. 🔷 از لحاظ تراکم جمعیت به ازای مساحت کانادا جز کشورهایی است که جمعیت آن در مقایسه با وسعت آن بسیار پایین می باشد و علت آن اینست که قسمتهای زیادی از این کشور قابل سکونت نمی باشند. بر اساس سرشماری ای که در سال 2011 انجام شد کانادا جمعیتی در حدود 33.5 میلیون نفر دارد که شهر تورنتو با جمعیتی بالغ بر 5.5 میلیون پرجمعیت ترین شهر این کشور میباشد و شهرهایی مثل مونترال، ونکوور و اوتاوا در جایگاههای بعدی قرار دارند. ✔️ همچنین کانادا 10 استان دارد و مرکز سیاسی آن شهر اوتاوا میباشد. ⏪ در ادامه نقشه دمایی ایالتهای مختلف کانادا در کانال گذاشته میشود تا با جزئیات دمایی ایالتهای مختلف بیشتر آشنا شوید. @ApplySeminar

#انتخاب_کشور_مناسب_کانادا_3

✔️ کانادا 🇨🇦

3⃣- بررسی جغرافیایی

✍🏻 یکی از مهم ترین معیارها در انتخاب کشور مناسب برای ادامه تحصیل داشتن تصویری کلی از وضعیت جغرافیایی کشور موردنظر است.

◀️ دمای هوا در نقاط مختلف کانادا متفاوت است به طوریکه در یک لحظه از یک نقطه تا نقطه دیگری در این کشور ممکن است اختلاف دمایی قابل توجهی مشاهده شود.

🔴 اگرچه به دلیل نزدیکی این کشور به قطب شمال اکثر قسمتهای آن میانگین دمایی پایینی در طول سال دارند که این باعث شده است تا کانادا یکی از سردترین کشورهای دنیا برای زندگی باشد.

🔵 دمای هوا در تابستان در شهرهای ساحلی مثل تورنتو میتواند به بالای 30 درجه سانتی گراد هم برسد درحالیکه در زمستان در بخشهای داخلی کانادا دما ممکن است حتی به پایین تر از 40- درجه سانتی گراد نیز برسد. در حالیکه در شهری مثل ونکوور هوا در بیشتر اوقات سال معتدل و بارانی بوده. این نشان از تنوع آب و هوایی این کشور دارد.

✅ سردترین ماه سال در کانادا ژانویه و گرم ترین ماه جولای می باشد.

@ApplySeminar

⚪️ کانادا با در نظر گرفتن مرزهای آبی اش بعد از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا می باشد. از لحاظ وسعت عرضی نیز جهارمین کشور بزرگ دنیا است.

⚫️ این کشور نیز از بزرگترین دارندگان منابع آب شیرین دنیا می باشد. همچنین این کشور مراتع جنگلی بسیار وسیعی دارد. کانادا بزرگترین خط ساحلی در بین کشورهای دنیا را نیز دارا می باشد و همچنین طولانی ترین مرز بین المللی دنیا نیز بین این کشور و کشور ایالات متحده آمریکا کشده شده است که طولی در حدود 8900 کیلومتر دارد.

🔷 از لحاظ تراکم جمعیت به ازای مساحت کانادا جز کشورهایی است که جمعیت آن در مقایسه با وسعت آن بسیار پایین می باشد و علت آن اینست که قسمتهای زیادی از این کشور قابل سکونت نمی باشند. بر اساس سرشماری ای که در سال 2011 انجام شد کانادا جمعیتی در حدود 33.5 میلیون نفر دارد که شهر تورنتو با جمعیتی بالغ بر 5.5 میلیون پرجمعیت ترین شهر این کشور میباشد و شهرهایی مثل مونترال، ونکوور و اوتاوا در جایگاههای بعدی قرار دارند.

✔️ همچنین کانادا 10 استان دارد و مرکز سیاسی آن شهر اوتاوا میباشد.

⏪ در ادامه نقشه دمایی ایالتهای مختلف کانادا در کانال گذاشته میشود تا با جزئیات دمایی ایالتهای مختلف بیشتر آشنا شوید.

@ApplySeminar