#ایمیل_زدن_آمریکا ✔️ ایالات متحده آمریکا 🇺🇸 ❓❓ پاسخ به یک سوال: ◀️ یکی از مهم ترین سوالاتی که این روزها بچه ها با آن درگیر هستند اینست که با توجه به اینکه کمیته پذیرش نقش محوری ای را در آمریکا در دادن پذیرش به دانشجو ایفا میکند آیا نیاز است که با اساتید نیز مکاتبه ای صورت پذیرد یا خیر؟ ✅ در پاسخ به این سوال باید گفت مکاتبه با اساتید نه تنها لازم است بلکه از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. ☑️ یکی از مزیتهای مهم مکاتبه با اساتید اینست که دانشجو میتواند مطلع شود که آیا آن استاد موردنظر برای سال بعد دانشجویی میخواهد و یا اینکه فاندی برای ساپورت دانشجویی جدبد دارد. 📌 البته ایمیلی که در اکثر موارد از اساتید دریافت میشود معمولا ایمیلی تمپلیت می باشد که در آن دانشجو را ترغیب به اپلای کرده است که این کار به این دلیل است که استاد این ریسک را نمیکند که به دانشجویی در مورد پذیرشش اطمینان دهد و بعدا کمیته آن دانشجو را رد کند. اگر چه همچین اتفاقی کمتر میفتد ولی استاد این ریسک را نمیکند. ☑️ یکی دیگر از مزیتهای ایمیل زدن به اساتید اینست که دانشجو میتواند جوابهای دریافتی از دانشگاههای مختلف را با یکدیگر مقایسه کند و در نزدیکی ددلاین دانشگاهها با مقایسه پاسخ های دریافتی، نتایج پذیرش سالهای قبل و رزومه خود بتواند تصمیم بگیرد که برای کدام دانشگاهها اقدام به پذیرش کند و در کدام دانشگاهها شانس بالاتری برای پذیرش دارد. 🚫 با توجه به اینکه هر دانشگاه مبلغی به عنوان Application Fee دارد که برای بررسی پرونده هر دانشجو از او میگیرد، این امر باعث میشود تا دانشجو بتواند از مقدار پولی که هزینه میکند بیشترین استفاده را ببرد و به دانشگاههایی اپلای کند که شانس بالاتری برای پذیرفته شدن در آنها را دارد. ⬅️ اگر چه دانشجوها میتوانند بدون مکاتبه با اساتید نیز برای پذیرش اقدام کنند و منتظر فاند TA باشند که توسط دپارتمان مورد نظر تعیین میشود. اما مسلما فراوانی فاند RA که توسط استاد تخصیص میابد بسیار بیشتر از TA بوده و هم اینکه برای واجد شرایط بودن برای دریافت فاند TA نیاز است که متقاضی نمره زبان خوبی به خصوص در اسپیکینگ بعلاوه نمره GRE خوبی داشته باشد. ✔️ با این شرایط بهترین و کم هزینه ترین کار ایمیل زدن به اساتید می باشد. حتی در برخی موارد اساتید ممکن است اطمینان صددرصد به کسی بدهند که از نفوذ خود در کمیته استفاده خواهند کرد و او را پذیرش میکنند. پس حتما با برنامه ای مدون به ایمیل زدن بپردازید و این قدم اول را با قدرت بردارید. موفق باشید 😊😊😊 @ApplySeminar

#ایمیل_زدن_آمریکا

✔️ ایالات متحده آمریکا 🇺🇸

❓❓ پاسخ به یک سوال:


◀️ یکی از مهم ترین سوالاتی که این روزها بچه ها با آن درگیر هستند اینست که با توجه به اینکه کمیته پذیرش نقش محوری ای را در آمریکا در دادن پذیرش به دانشجو ایفا میکند آیا نیاز است که با اساتید نیز مکاتبه ای صورت پذیرد یا خیر؟

✅ در پاسخ به این سوال باید گفت مکاتبه با اساتید نه تنها لازم است بلکه از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

☑️ یکی از مزیتهای مهم مکاتبه با اساتید اینست که دانشجو میتواند مطلع شود که آیا آن استاد موردنظر برای سال بعد دانشجویی میخواهد و یا اینکه فاندی برای ساپورت دانشجویی جدبد دارد.

📌 البته ایمیلی که در اکثر موارد از اساتید دریافت میشود معمولا ایمیلی تمپلیت می باشد که در آن دانشجو را ترغیب به اپلای کرده است که این کار به این دلیل است که استاد این ریسک را نمیکند که به دانشجویی در مورد پذیرشش اطمینان دهد و بعدا کمیته آن دانشجو را رد کند. اگر چه همچین اتفاقی کمتر میفتد ولی استاد این ریسک را نمیکند.

☑️ یکی دیگر از مزیتهای ایمیل زدن به اساتید اینست که دانشجو میتواند جوابهای دریافتی از دانشگاههای مختلف را با یکدیگر مقایسه کند و در نزدیکی ددلاین دانشگاهها با مقایسه پاسخ های دریافتی، نتایج پذیرش سالهای قبل و رزومه خود بتواند تصمیم بگیرد که برای کدام دانشگاهها اقدام به پذیرش کند و در کدام دانشگاهها شانس بالاتری برای پذیرش دارد.

🚫 با توجه به اینکه هر دانشگاه مبلغی به عنوان Application Fee دارد که برای بررسی پرونده هر دانشجو از او میگیرد، این امر باعث میشود تا دانشجو بتواند از مقدار پولی که هزینه میکند بیشترین استفاده را ببرد و به دانشگاههایی اپلای کند که شانس بالاتری برای پذیرفته شدن در آنها را دارد.

⬅️ اگر چه دانشجوها میتوانند بدون مکاتبه با اساتید نیز برای پذیرش اقدام کنند و منتظر فاند TA باشند که توسط دپارتمان مورد نظر تعیین میشود. اما مسلما فراوانی فاند RA که توسط استاد تخصیص میابد بسیار بیشتر از TA بوده و هم اینکه برای واجد شرایط بودن برای دریافت فاند TA نیاز است که متقاضی نمره زبان خوبی به خصوص در اسپیکینگ بعلاوه نمره GRE خوبی داشته باشد.

✔️ با این شرایط بهترین و کم هزینه ترین کار ایمیل زدن به اساتید می باشد. حتی در برخی موارد اساتید ممکن است اطمینان صددرصد به کسی بدهند که از نفوذ خود در کمیته استفاده خواهند کرد و او را پذیرش میکنند. پس حتما با برنامه ای مدون به ایمیل زدن بپردازید و این قدم اول را با قدرت بردارید.

موفق باشید 😊😊😊

@ApplySeminar