اینجا #ژاپن آن روی سکه - قسمت اول 🔷 درباره پیشرفته بودن ژاپن و اهمیت شغل و موقعیت اجتماعی حتما زیاد شنیده اید. اما شاید کمتر کسی بداند که: 🔹اگر با شماره مربوط به "فوریت های #خودکشی" در #توکیو تماس بگیرید، باید نزدیک سی تا چهل بار شماره گرفتن را تکرار کنید. چون این شماره تقریبا همیشه مشغول است. به مردم ژاپن گفته شده که هر گونه اطلاعی درباره قصد یا اقدام افراد برای خودکشی دارند، با مرکز فوریت های خودکشی در میان بگذارند. گاهی هم خود افرادی که قصد خودکشی دارند، با این شماره تماس می گیرند و با مشاوران مستقر در این مرکز صحبت می کنند. و خیلی وقت ها هم تلاش مشاوران بی نتیجه می ماند... 🔹هر سال نزدیک سی هزار نفر در ژاپن به علت خودکشی می میرند، این موضوع تبدیل شده به یک #معضل_اجتماعی در ژاپن. 🔹بعضی از مراکز خیریه، به طور خاص برای کودکانی که والدین خود را به علت خودکشی از دست داده اند، کمک جمع آوری می کنند. 🔹بعضی از مکان ها مانند جنگل ها یا ایستگاه های متروی خاص یا دریاچه ها یا ساختمان های بلند معروفند به مکان های محبوب برای خودکشی! در این مکان ها معمولا تابلوهایی نصب شده که تلاش می کنند افراد را از خودکشی منصرف کنند! (عکس بالا👆) 🔹یکی از رانندگان کارمند در یک شرکت #گردشگری می گوید: هر وقت ما از توکیو تماسی داریم برای گشتن در جنگل های اطراف، نگران می شویم. چند سال پیش رمانی نوشته شد که در آن یک صحنه بسیار رمانتیک و زیبا از خودکشی در جنگل را به تصویر کشیده بود. از آن زمان درخواست بازدید از جنگل های اطراف در شرکت ما به طور قابل ملاحظه ای زیاد شد. 🔹در ال سی دی های بزرگ در مکان های عمومی و #خیابان های شهرهای ژاپن مانند توکیو، صحبت از خودکشی و تلاش برای منصرف کردن افراد مستعد و ترغیب آنها به تماس با مراکز کمک رسانی روانی، امری عادی است. 🔻ادامه دارد... 🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود... @tick_idea

اینجا #ژاپن
آن روی سکه - قسمت اول

🔷 درباره پیشرفته بودن ژاپن و اهمیت شغل و موقعیت اجتماعی حتما زیاد شنیده اید. اما شاید کمتر کسی بداند که:

🔹اگر با شماره مربوط به "فوریت های #خودکشی" در #توکیو تماس بگیرید، باید نزدیک سی تا چهل بار شماره گرفتن را تکرار کنید. چون این شماره تقریبا همیشه مشغول است. به مردم ژاپن گفته شده که هر گونه اطلاعی درباره قصد یا اقدام افراد برای خودکشی دارند، با مرکز فوریت های خودکشی در میان بگذارند. گاهی هم خود افرادی که قصد خودکشی دارند، با این شماره تماس می گیرند و با مشاوران مستقر در این مرکز صحبت می کنند. و خیلی وقت ها هم تلاش مشاوران بی نتیجه می ماند...

🔹هر سال نزدیک سی هزار نفر در ژاپن به علت خودکشی می میرند، این موضوع تبدیل شده به یک #معضل_اجتماعی در ژاپن.

🔹بعضی از مراکز خیریه، به طور خاص برای کودکانی که والدین خود را به علت خودکشی از دست داده اند، کمک جمع آوری می کنند.

🔹بعضی از مکان ها مانند جنگل ها یا ایستگاه های متروی خاص یا دریاچه ها یا ساختمان های بلند معروفند به مکان های محبوب برای خودکشی! در این مکان ها معمولا تابلوهایی نصب شده که تلاش می کنند افراد را از خودکشی منصرف کنند! (عکس بالا👆)

🔹یکی از رانندگان کارمند در یک شرکت #گردشگری می گوید: هر وقت ما از توکیو تماسی داریم برای گشتن در جنگل های اطراف، نگران می شویم. چند سال پیش رمانی نوشته شد که در آن یک صحنه بسیار رمانتیک و زیبا از خودکشی در جنگل را به تصویر کشیده بود. از آن زمان درخواست بازدید از جنگل های اطراف در شرکت ما به طور قابل ملاحظه ای زیاد شد.

🔹در ال سی دی های بزرگ در مکان های عمومی و #خیابان های شهرهای ژاپن مانند توکیو، صحبت از خودکشی و تلاش برای منصرف کردن افراد مستعد و ترغیب آنها به تماس با مراکز کمک رسانی روانی، امری عادی است.

🔻ادامه دارد...

🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود...
@tick_idea