اینجا #آلمان #توبینگن "سر من پوشیده شده است، اما درک و فهم من پوشیده نیست. اگر خانمی در رزومه خود عکس #باحجاب بگذارد، احتمال دریافت پاسخ مثبت از سوی #استخدام کننده یک چهارم خواهد شد." @tick_idea
اینجا #آلمان #توبینگن 
"سر من پوشیده شده است، اما درک و فهم من پوشیده نیست. اگر خانمی در رزومه خود عکس #باحجاب بگذارد، احتمال دریافت پاسخ مثبت از سوی #استخدام کننده یک چهارم خواهد شد."
@tick_idea
اینجا #آلمان #توبینگن
"سر من پوشیده شده است، اما درک و فهم من پوشیده نیست. اگر خانمی در رزومه خود عکس #باحجاب بگذارد، احتمال دریافت پاسخ مثبت از سوی #استخدام کننده یک چهارم خواهد شد."
@tick_idea
اینجا #آلمان 🇩🇪
#فرهنگـکار #حجاب
» مربوط به عکس فوق از یک #بیلبورد در شهر #توبینگن
🔹یکی از دغدغه های اساسی سیاست گذاران در آلمان #یکپارچه_سازی و #جامعه_پذیری #مهاجران و #پناهندگان است. بعضی از شاخص هایی که برای اندازه گیری جامعه پذیری مهاجران در نظر گرفته می شود، عبارتند از: میزان تسلط به زبان آلمانی، میانگین سطح تحصیلات، سطح مشارکت در بازار کار، سطح درآمد، تعداد ازدواج هایی که بین گروه مهاجر با آلمانی ها صورت می گیرد و...
🔹موسساتی که تحقیق در خصوص جامعه پذیری و یکپارچه شدن مهاجران (#integration) را برعهده دارند، ادعا می کنند در میان مهاجران از کشورهای مختلف مانند رومانی، اکراین، اسپانیا، روسیه، چک، ترکیه و کشورهای عربی و... کمترین میزان جامعه پذیری را مهاجران مسلمان دارند. لذا سعی دارند با به کار گیری سیاست هایی، این فاصله را کم کنند.
🔹در نظر سنجی سال ۲۰۱۱ در آلمان، حدود یک و نیم میلیون نفر (که تقریبا ۲ درصد جمعیت آلمان را تشکیل می دهند)، مذهب خود را #اسلام معرفی کرده اند.
🔹با توجه به تعداد زیاد پناهندگان #مسلمان به کشور آلمان در سال های اخیر، پیش بینی های رسمی در سال ۲۰۱۵ ، جمعیت مسلمانان در آلمان را نزدیک ۵ میلیون نفر تخمین زده اند (تقریبا برابر با ۶ درصد جمعیت آلمان).

🔷🔶 روایت های شنیدنی از #زیرگنبدکبود، از همین نزدیکی ها و آن سوی مرزها. روایت هایی که الهام بخش ذهن است...
@tick_idea
اینجا #آلمان 🇩🇪
#فرهنگ_کار #تبعیض

🔹 در آلمان گذاشتن #عکس در #رزومه هنوز هم مرسوم است: اگر در رزومه تان عکس نگذارید، احتمالا استخدام کننده توجه کمتری به پروفایل شما می کند و در همان مراحل اولیه از دور #رقابت برای #استخدام خارج می شوید.

🔹خانم #Jacqueline_von_Saldern از مشاوران شغلی معروف در آلمان، در کارگاه آموزشی که برای جویندگان #کار برگزار می شد، در پاسخ به سوال یکی از شرکت کنندگان که به همان عکس در بیلبورد شهر #توبینگن (عکس فوق👆) اشاره می کرد، گفت:‌ "متاسفانه آنچه در این #بیلبورد نوشته شده، همه موضوع نیست: این احتمال ۲۵ درصدی فقط مربوط به احتمال تماس جهت شرکت در #مصاحبه است. حتی اگر یک خانم با #حجاب در جلسه مصاحبه شرکت کند، احتمال اینکه #شغل را به او بدهند، از این هم کمتر خواهد بود." او گفت که در تجربه مشاوره خود، با خانم های #باحجاب زیادی همکاری کرده و آنها تنها در برخی موارد در یافتن شغل در سازمان های #بین_المللی مانند #یونسکو، #یونیسف، #بانک_جهانی و بیشتر در حوزه های تحقیقاتی موفق بوده اند.

🔻او در مورد نوع پوشش خانم های باحجاب و رفتارهای اجتماعی مانند #دست_دادن در جلسات و رویدادهای کاری نیز توصیه هایی کرد که در پیام دیگری اشاره خواهیم کرد...

🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود ...
@tick_idea
#tick_top_3

#تیکتاپ ۳ : این👆 هم یکی دیگر از پست های #پربیننده
که در توضیحش گفتیم:
" این احتمال ۲۵ درصدی فقط مربوط به احتمال تماس جهت شرکت در #مصاحبه است. حتی اگر یک خانم با #حجاب در جلسه مصاحبه شرکت کند، احتمال اینکه #شغل را به او بدهند، از این هم کمتر خواهد بود."
برای مطالعه کامل پست توضیحات #بیلبورد، روی #تبعیض کلیک کنید.

🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود ...
@tick_idea