اینجا #آلمان 🇩🇪 #لباس_سنتی_آلمانی 🔹لباس سنتی مردان در آلمان تشکیل شده است از یک پیراهن و یک شلوارک که قد آن تا روی زانو می رسد. برای خانوم ها پیراهنی است که آستین کوتاه و پف دار دارد، یقه آن معمولا به شکل مربعی بوده، دامن آن بلند است و به آن #dirndl می گویند. 🔹جنس و مدل این لباس ها در گذشته نشان دهنده #طبقه_اجتماعی و یا حزب سیاسی بوده که فرد به آن تعلق داشته است. مثلا کارگران معمولا شلوار چرمی می پوشیده اند. 🔹امروزه این لباس ها بیشتر در #جشن_ها و #مناسبت_ها استفاده می شود و قیمت آنها نسبتا بالاست. (ساده ترین مدل ها حدود 40 یورو هستند. قیمت این لباس ها بسته به مدل و جنس ممکن است تا 400 یورو باشد.) 🔹مردم ایالت #باواریا در آلمان و همچنین #اتریشی_ها بیشتر از بقیه به پوشیدن این لباس ها علاقه نشان می دهند. 🔻اگر علاقمندید در این مورد بیشتر بدانید می توانید کلمه #tracht (که آلمانی ها و اتریشی ها برای لباس سنتی به کار می برند) را در اینترنت جستجو کنید. 🔷🔶 روایت های شنیدنی از #زیرگنبدکبود، از همین نزدیکی ها و آن سوی مرزها. روایت هایی که الهام بخش ذهن است... @tick_idea

اینجا #آلمان 🇩🇪
#لباس_سنتی_آلمانی
🔹لباس سنتی مردان در آلمان تشکیل شده است از یک پیراهن و یک شلوارک که قد آن تا روی زانو می رسد. برای خانوم ها پیراهنی است که آستین کوتاه و پف دار دارد، یقه آن معمولا به شکل مربعی بوده، دامن آن بلند است و به آن #dirndl می گویند.
🔹جنس و مدل این لباس ها در گذشته نشان دهنده #طبقه_اجتماعی و یا حزب سیاسی بوده که فرد به آن تعلق داشته است. مثلا کارگران معمولا شلوار چرمی می پوشیده اند.
🔹امروزه این لباس ها بیشتر در #جشن_ها و #مناسبت_ها استفاده می شود و قیمت آنها نسبتا بالاست. (ساده ترین مدل ها حدود 40 یورو هستند. قیمت این لباس ها بسته به مدل و جنس ممکن است تا 400 یورو باشد.)
🔹مردم ایالت #باواریا در آلمان و همچنین #اتریشی_ها بیشتر از بقیه به پوشیدن این لباس ها علاقه نشان می دهند.
🔻اگر علاقمندید در این مورد بیشتر بدانید می توانید کلمه #tracht (که آلمانی ها و اتریشی ها برای لباس سنتی به کار می برند) را در اینترنت جستجو کنید.


🔷🔶 روایت های شنیدنی از #زیرگنبدکبود، از همین نزدیکی ها و آن سوی مرزها. روایت هایی که الهام بخش ذهن است...
@tick_idea