اینجا #فنلاند 🇫🇮 #قوانین_جریمه_رانندگی #عدالت در کشور کرگدن ها! 🔹یاکو ریتسولا یک کارآفرین اینترنتی ۲۷ ساله بود. از همان هایی که وقتی داستان موفقیتش را بشنوید، می گویید آن همه پول نوش جانش! چند سال پیش، وقتی او به خاطر سرعت غیرمجاز در خیابان های #هلسینکی فنلاند، ۵۰ هزار دلار #جریمه شد، با عصبانیت فریاد زد: "اینجا کشور #کرگدن هاست!!" 🔹اما برای دولت و #پلیس فنلاند مهم نیست که یاکو چه می گوید، آنها به اینکه توانسته اند پولدارهای قانون شکن را عصبانی کنند، افتخار می کنند و می گویند:‌" این عصبانیت ها نشان می دهد که عدالتی وجود دارد و این عالی است." 🔹احتمالا درباره جریمه ۱۰۳ هزار دلاری مدیر فنلاندی #نوکیا بخاطر سرعت غیرمجاز در سال ۲۰۰۲ شنیده اید: درست است. دو سال قبلش هم یکی از بازیکنان تیم ملی #هاکی فنلاند ۳۹۰۰۰ دلار جریمه شد. 🔹در بیشتر کشورهای #اسکاندیناوی، مجازات های مالی برای بسیاری از جرائم از جمله جریمه های رانندگی، بر اساس #درآمد فرد محاسبه می شود. دلیل ساده ای دارد: قرار نیست قوانین دست و پای یک عده را بیشتر از بقیه ببندد. البته اجرای چنین #سیستم_قانونی چندان ساده نیست. 🔻ادامه دارد... 🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود ... @tick_idea

اینجا #فنلاند 🇫🇮
#قوانین_جریمه_رانندگی
#عدالت در کشور کرگدن ها!

🔹یاکو ریتسولا یک کارآفرین اینترنتی ۲۷ ساله بود. از همان هایی که وقتی داستان موفقیتش را بشنوید، می گویید آن همه پول نوش جانش! چند سال پیش، وقتی او به خاطر سرعت غیرمجاز در خیابان های #هلسینکی فنلاند، ۵۰ هزار دلار #جریمه شد، با عصبانیت فریاد زد: "اینجا کشور #کرگدن هاست!!"

🔹اما برای دولت و #پلیس فنلاند مهم نیست که یاکو چه می گوید، آنها به اینکه توانسته اند پولدارهای قانون شکن را عصبانی کنند، افتخار می کنند و می گویند:‌" این عصبانیت ها نشان می دهد که عدالتی وجود دارد و این عالی است."

🔹احتمالا درباره جریمه ۱۰۳ هزار دلاری مدیر فنلاندی #نوکیا بخاطر سرعت غیرمجاز در سال ۲۰۰۲ شنیده اید: درست است. دو سال قبلش هم یکی از بازیکنان تیم ملی #هاکی فنلاند ۳۹۰۰۰ دلار جریمه شد.

🔹در بیشتر کشورهای #اسکاندیناوی، مجازات های مالی برای بسیاری از جرائم از جمله جریمه های رانندگی، بر اساس #درآمد فرد محاسبه می شود. دلیل ساده ای دارد: قرار نیست قوانین دست و پای یک عده را بیشتر از بقیه ببندد.

البته اجرای چنین #سیستم_قانونی چندان ساده نیست.

🔻ادامه دارد...

🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود ...
@tick_idea