‍ از روایات، استفاده می‌شود که آثار این ماه در هیچ یک از یازده ماه دیگر نیست. همان‌طور که پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: هُوَ شَهْرٌ دُعِيتُمْ فِيهِ إِلَى ضِيَافَةِ اللهِ وَ جُعِلْتُمْ فِيهِ مِنْ أهْلِ كَرَامَةِ اللهِ أنْفَاسُكُمْ فِيهِ تَسْبِيحٌ وَ نَوْمُكُمْ فِيهِ عِبَادَةٌ وَ عَمَلُكُمْ فِيهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاؤُكُمْ فِيهِ مُسْتَجَاب؛(وسائل الشيعة، ج 10، ص 313.) ماه مبارک رمضان، ماهی است که در آن به مهمانی خدا دعوت شده‌اید و در آن، اهل کرامت و احترام شمرده شده‌اید. نَفَس‌های شما در آن، تسبیح و خواب شما در آن، عبادت و عملهای شما در آن، مورد قبول و دعاهای شما در آن، مستجاب است.این فضایل و آثار، به ماه رمضان اختصاص دارد. 208/م/96 كانال رسمي آيت الله ناصري @Naseri_ir

‍ از روایات، استفاده می‌شود که آثار این ماه در هیچ یک از یازده ماه دیگر نیست. همان‌طور که پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:
هُوَ شَهْرٌ دُعِيتُمْ فِيهِ إِلَى ضِيَافَةِ اللهِ وَ جُعِلْتُمْ فِيهِ مِنْ أهْلِ كَرَامَةِ اللهِ أنْفَاسُكُمْ فِيهِ تَسْبِيحٌ وَ نَوْمُكُمْ فِيهِ عِبَادَةٌ وَ عَمَلُكُمْ فِيهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاؤُكُمْ فِيهِ مُسْتَجَاب؛(وسائل الشيعة، ج 10، ص 313.)
ماه مبارک رمضان، ماهی است که در آن به مهمانی خدا دعوت شده‌اید و در آن، اهل کرامت و احترام شمرده شده‌اید. نَفَس‌های شما در آن، تسبیح و خواب شما در آن، عبادت و عملهای شما در آن، مورد قبول و دعاهای شما در آن، مستجاب است.این فضایل و آثار، به ماه رمضان اختصاص دارد.

208/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir