‍ ⚜سخنراني آيت الله ناصري⚜ رزق بر دو قسم است؛ یک رزق بخور و نمیری است كه آن را حضرت حق ضامن است؛ اما یک رزق وسيع و زياد است كه براي به دست آوردن آن، باید کار کنیم. بریز و بپاش مي‌خواهی، باید زحمت بکشی. حضرت امیر عليه السلام مي‌فرماید: يَا بُنَيَّ الرِّزْقُ رِزْقَانِ رِزْقٌ تَطْلُبُهُ وَ رِزْقٌ يَطْلُبُكَ فَإِنْ لَمْ تَأْتِهِ أَتَاكَ (منلايحضرهالفقيه، ج 4، ص 385.) ترجمه: رزق، بر دو نوع است؛ رزقي كه تو آن را طلب مي‌كني و رزقي كه او تو را طلب مي‌كند كه اگر تو به سراغ او نروي، او خودش به سراغت خواهد آمد. آن رزقي که دنبال شما مي‌آید، حلال و طیب و طاهر است، اما آن رزقی که شما دنبال آن مي‌روید، مواظب باشید حلال باشد. چون ممکن است راه برای تحصیلش حرام يا حلال باشد. بايد مواظب بود. 96/خ/95 كانال رسمي آيت الله ناصري @Naseri_ir

‍ ⚜سخنراني آيت الله ناصري⚜

رزق بر دو قسم است؛ یک رزق بخور و نمیری است كه آن را حضرت حق ضامن است؛ اما یک رزق وسيع و زياد است كه براي به دست آوردن آن، باید کار کنیم. بریز و بپاش مي‌خواهی، باید زحمت بکشی. حضرت امیر عليه السلام مي‌فرماید: يَا بُنَيَّ الرِّزْقُ رِزْقَانِ رِزْقٌ تَطْلُبُهُ وَ رِزْقٌ يَطْلُبُكَ فَإِنْ لَمْ تَأْتِهِ أَتَاكَ (منلايحضرهالفقيه، ج 4، ص 385.)
ترجمه: رزق، بر دو نوع است؛ رزقي كه تو آن را طلب مي‌كني و رزقي كه او تو را طلب مي‌كند كه اگر تو به سراغ او نروي، او خودش به سراغت خواهد آمد.
آن رزقي که دنبال شما مي‌آید، حلال و طیب و طاهر است، اما آن رزقی که شما دنبال آن مي‌روید، مواظب باشید حلال باشد. چون ممکن است راه برای تحصیلش حرام يا حلال باشد. بايد مواظب بود.

96/خ/95
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir