‍ ⚜سخنراني آيت الله ناصري⚜ ادامه قبل: نبي اكرم صلی الله علیه و آله مي‌فرمايد: يَا عِبَادَ اللَّهِ أَنْتُمْ كَالْمَرْضَى وَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ كَالطَّبِيبِ فَصَلَاحُ الْمَرْضَى فِيمَا يَعْلَمُهُ الطَّبِيبُ وَ يُدَبِّرُهُ بِهِ لَا فِيمَا يَشْتَهِيهِ الْمَرِيضُ وَ يَقْتَرِحُهُ أَلَا فَسَلِّمُوا لِلَّهِ أَمْرَهُ تَكُونُوا مِنَ الْفَائِزِين؛ (بحارالأنوار، ج 4، ص106.) اي بندگان خدا! شما مانند مريض هستيد و خداوند رب العالمين، مانند طبيب است و مصلحت مريض در آن چيزي است كه طبيب مي‌داند و براي او تدبير مي‌كند، نه آنچه مريض دوست دارد و درخواست مي‌كند، پس تسليم امر خدا باشيد كه حتما رستگار خواهيد شد. خداوند، براي ما تشخیص داده است كه روزی پنج بار نماز بخوانيم؛ این به نفع ما است، نه به نفع خدا. حضرت حق که فرمود این نماز را پنج وقت بخوان، معلوم مي‌شود یک آثار وجودی برای خود من دارد؛ هم برای دنیای من، هم برای آخرتم. باید به این نماز بیشتر اهمیت بدهیم. #حکمت_الهی #تسلیم_بودن_انسان 37/خ/95 كانال رسمي آيت الله ناصري @Naseri_ir

‍ ⚜سخنراني آيت الله ناصري⚜

ادامه قبل:
نبي اكرم صلی الله علیه و آله مي‌فرمايد:
يَا عِبَادَ اللَّهِ أَنْتُمْ كَالْمَرْضَى وَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ كَالطَّبِيبِ فَصَلَاحُ الْمَرْضَى فِيمَا يَعْلَمُهُ الطَّبِيبُ وَ يُدَبِّرُهُ بِهِ لَا فِيمَا يَشْتَهِيهِ الْمَرِيضُ وَ يَقْتَرِحُهُ أَلَا فَسَلِّمُوا لِلَّهِ أَمْرَهُ تَكُونُوا مِنَ الْفَائِزِين؛ (بحارالأنوار، ج 4، ص106.)
اي بندگان خدا! شما مانند مريض هستيد و خداوند رب العالمين، مانند طبيب است و مصلحت مريض در آن چيزي است كه طبيب مي‌داند و براي او تدبير مي‌كند، نه آنچه مريض دوست دارد و درخواست مي‌كند، پس تسليم امر خدا باشيد كه حتما رستگار خواهيد شد.
خداوند، براي ما تشخیص داده است كه روزی پنج بار نماز بخوانيم؛ این به نفع ما است، نه به نفع خدا. حضرت حق که فرمود این نماز را پنج وقت بخوان، معلوم مي‌شود یک آثار وجودی برای خود من دارد؛ هم برای دنیای من، هم برای آخرتم. باید به این نماز بیشتر اهمیت بدهیم.

#حکمت_الهی #تسلیم_بودن_انسان
37/خ/95
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir