‍ در روایتی دارد حضرت امام حسن علیه السلام فرمودند: عَجَبٌ لِمَنْ يَتَفَكَّرُ فِي مَأْكُولِهِ كَيْفَ لَايَتَفَكَّرُ فِي مَعْقُولِهِ فَيُجَنِّبُ بَطْنَهُ مَا يُؤْذِيهِ وَ يُودِعُ صَدْرَهُ مَا يُرْدِيهِ؛ تعجب می کنم از کسی که در مورد خوراک بدنش دقت می کند اما در مورد افکار و خوراک فکریش دقت نمی کند. شکمش را از چیزهای که اذیتش می کند دور می کند اما به آنچه در قلب و فکر اوست و مایه هلاکت اوست توجه نمی کند و آنرا رها می نماید.( بحارالأنوار، ج 1، ص 218.) 🔸تعجب می کنم از کسانی که وقتي می خواهند غذا بخورند، خیلی حواسشان را جمع می کنند که در معده شان چه چیزی می رود؛ اما هيچ توجهي ندارند که غذای روح خود را که علم و عبادات است، از کجا می گیرند. علمی که می خواهی بگیری، ببین از چه کسی فرا می گیری. ممکن است که این علم، سم باشد که به خورد تو می دهد. ما بايد در این دوران، خیلی حواسمان را جمع کنیم. ✨بچه ها را كه به مدرسه مي فرستي، ببین استاد او، معلم او، مدیر او، چه آدمی است؟ شب به شب که می آید، از بچه ات بپرس استادت چه چیز گفت؟ چه درست داد؟ چه کار کرد؟ اگر می خواهیم که فرزندان ما باقیات الصالحات ما باشند، بايد مقداری بیشتر حواسمان را جمع کنیم. 🔻ادامه دارد... 494/خ/96 كانال رسمي آيت الله ناصري @Naseri_ir

‍ در روایتی دارد حضرت امام حسن علیه السلام فرمودند:
عَجَبٌ لِمَنْ يَتَفَكَّرُ فِي مَأْكُولِهِ كَيْفَ لَايَتَفَكَّرُ فِي مَعْقُولِهِ فَيُجَنِّبُ بَطْنَهُ مَا يُؤْذِيهِ وَ يُودِعُ صَدْرَهُ مَا يُرْدِيهِ؛
تعجب می کنم از کسی که در مورد خوراک بدنش دقت می کند اما در مورد افکار و خوراک فکریش دقت نمی کند. شکمش را از چیزهای که اذیتش می کند دور می کند اما به آنچه در قلب و فکر اوست و مایه هلاکت اوست توجه نمی کند و آنرا رها می نماید.( بحارالأنوار، ج 1، ص 218.)

🔸تعجب می کنم از کسانی که وقتي می خواهند غذا بخورند، خیلی حواسشان را جمع می کنند که در معده شان چه چیزی می رود؛ اما هيچ توجهي ندارند که غذای روح خود را که علم و عبادات است، از کجا می گیرند. علمی که می خواهی بگیری، ببین از چه کسی فرا می گیری. ممکن است که این علم، سم باشد که به خورد تو می دهد. ما بايد در این دوران، خیلی حواسمان را جمع کنیم.

✨بچه ها را كه به مدرسه مي فرستي، ببین استاد او، معلم او، مدیر او، چه آدمی است؟ شب به شب که می آید، از بچه ات بپرس استادت چه چیز گفت؟ چه درست داد؟ چه کار کرد؟ اگر می خواهیم که فرزندان ما باقیات الصالحات ما باشند، بايد مقداری بیشتر حواسمان را جمع کنیم.

🔻ادامه دارد...

494/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir