زنان در اقتصاد مقاومتی چه باید بکنند؟؟ #یادداشت_سی_ونهم 3 هزار میلیارد تومان با شنیدن این عدد حتماً بیاد اختلاس 3 هزار میلیاردی معروف می افتید. اما متاسفانه این رقم علاوه بر اختلاس معروف، مربوط به حجم واردات یک کالای غیر ضروری و غیر استراتژیک و مصرفی کشورمان می باشد، خاوری یک بار 3 هزار میلیارد اختلاس کرد اما این کالای مصرفی سالی 3 هزار میلیارد ارز را از کشور ما به بیرون میفرستد. بله این کالای غیراستراتژیک مصرفی متاسفانه مواد آرایشی می باشد. آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن سه تولید کننده بزرگ لوازم آرایشی جهان هستند و خانم های محترم ایرانی دست در دست هم ایران را به رتبه هفتم مصرف این مواد در جهان رسانده اند. این در حالی است که ایران از نظر جمعیتی رتبه هفده ام دنیا را دارد. شاید مصرف کنندگان محترم مواد آرایشی در کشورمان نتوانند مسله وابستگی یک کشور از نظر ارزی به واردات مواد آرایشی را ادراک کنند اما لااقل ادراک کنند که ۲۵ تا ۳۰ درصد کل این محصول قاچاق و به خاطر غیر استاندارد و تقلبی بودن موجب بروز عوارض جسمی و صدمه پوستی و بیماری‌هایی چون آلرژی پوست، زخم‌های پوستی و حتی سرطان می‌شود. البته آمار غیر رسمی از قاچاق بودن بیش از 50 درصد مواد آرایشی خبر می دهد. مادران و زنان کشورمان، هم برای خود و هم برای یاد دادن به کودکان خود باید بدانند که کسانی که در تاریخ نامی از خود بجای گذاشته اند، مصرف کنندگان بزرگی نبوده اند، بلکه سازندگان و تولیدکنندگانی بزرگ بوده اند. قطره ها وقتی باهم باشند دریا می شوند؛ زن ایرانی دختر ایرانی و مادر ایرانی ، از همین امروز تصمیم بگیرید که به اشتغال برادران، پدران و همسران خود کمک کنید و خرید کالاهای خارجی را کاهش دهید. زیرا در اقتصاد اگر مصرف و مصرف کننده جهتی را مشخص کنند تولید همان جهت را انتخاب میکند. زنان اگر بخواهند می توانند، بسم الله #سید_سجاد_پادام #کپي بدون نام کانال و نويسنده مجاز ميباشد. @sspadam

زنان در اقتصاد مقاومتی چه باید بکنند؟؟

#یادداشت_سی_ونهم

3 هزار میلیارد تومان
با شنیدن این عدد حتماً بیاد اختلاس 3 هزار میلیاردی معروف می افتید.
اما متاسفانه این رقم علاوه بر اختلاس معروف، مربوط به حجم واردات یک کالای غیر ضروری و غیر استراتژیک و مصرفی کشورمان می باشد، خاوری یک بار 3 هزار میلیارد اختلاس کرد اما این کالای مصرفی سالی 3 هزار میلیارد ارز را از کشور ما به بیرون میفرستد.
بله این کالای غیراستراتژیک مصرفی متاسفانه مواد آرایشی می باشد.

آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن سه تولید کننده بزرگ لوازم آرایشی جهان هستند و خانم های محترم ایرانی دست در دست هم ایران را به رتبه هفتم مصرف این مواد در جهان رسانده اند. این در حالی است که ایران از نظر جمعیتی رتبه هفده ام دنیا را دارد.

شاید مصرف کنندگان محترم مواد آرایشی در کشورمان نتوانند مسله وابستگی یک کشور از نظر ارزی به واردات مواد آرایشی را ادراک کنند اما لااقل ادراک کنند که ۲۵ تا ۳۰ درصد کل این محصول قاچاق و به خاطر غیر استاندارد و تقلبی بودن موجب بروز عوارض جسمی و صدمه پوستی و بیماری‌هایی چون آلرژی پوست، زخم‌های پوستی و حتی سرطان می‌شود. البته آمار غیر رسمی از قاچاق بودن بیش از 50 درصد مواد آرایشی خبر می دهد.

مادران و زنان کشورمان، هم برای خود و هم برای یاد دادن به کودکان خود باید بدانند که کسانی که در تاریخ نامی از خود بجای گذاشته اند، مصرف کنندگان بزرگی نبوده اند، بلکه سازندگان و تولیدکنندگانی بزرگ بوده اند.

قطره ها وقتی باهم باشند دریا می شوند؛ زن ایرانی دختر ایرانی و مادر ایرانی ، از همین امروز تصمیم بگیرید که به اشتغال برادران، پدران و همسران خود کمک کنید و خرید کالاهای خارجی را کاهش دهید. زیرا در اقتصاد اگر مصرف و مصرف کننده جهتی را مشخص کنند تولید همان جهت را انتخاب میکند.
زنان اگر بخواهند می توانند، بسم الله

#سید_سجاد_پادام
#کپي بدون نام کانال و نويسنده مجاز ميباشد.

@sspadam