🔴🔻#اقتصاد_مقاومتي زير لگدهاي مترو تهران؛ #یادداشت_سی_وهشتم 🔵 هندزفری، انواع آدامس خارجی، چراغ قوه، خودکار، مداد، دفتر، اتود، جوراب مردانه و زنانه، سفره، پتومسافرتی، انواع اسباب بازی، بادکنک، صلوات شمار، ژیلت، انواع کیف و انواع مواد آرایشی و .... تنها بخشی از وسایلی است که دست فروشان در متروی #تهران می فروشند. 🔴 #متروی_تهران روزانه 3 میلیون نفر مسافر را جابجا میکند و دست فروشان با فعالیت مدام در سراسر مترو سعی میکنند کالاهای بی کیفیت و قاچاقی چینی را به مردم عرضه کنند. 🔵 اگر مردم توجه نداشته باشند و روزی فقط 400 تومان بطور میانگین از #دست_فروشان مترو خرید کنند در مجموع رقمی معادل یک میلیارد و 200 میلیون تومان در روز درآمد عایدی دست فروشانی خواهد شد که هم جنس قاچاق میفروشند و هم #مالیات پرداخت نمی کنند. 🔴 اگر برای یک سال میزان کالایی که در مترو خریداری می شود را محاسبه کنیم 438 میلیارد تومان می‌شود. اما متاسفانه هیچ نهادی برای حل این مشکل پیش قدم نمی شود، یکی از وظایف #نیروی_انتظامی و #قوه_قضاییه مبارزه با #مفاسد_اقتصادی و #قاچاق می باشد، اما متاسفانه در میان بی تفاوتی مسئولین امر در اجرا، #اقتصاد_مقاومتی فقط در بنرهای شهر خاک می‌خورد. 🔵 گاهی ممکن است مسئولین مربوط یا مردم با خود توجیه کنند که بهر حال این دست فروشان هم به عایدی نیاز دارند؛ اما راه حل عایدی این بخش از مردم عزیز کشورمان در دستان #دولت است که باید صنایع کوچک و متوسط را کمک کند تا در مناطق #اشتغال_پایدار ایجاد شود و این نکته از دولت محترم مورد مطالبه و سوال قرار بگیرد، آنچنان که مبارزه با #قاچاق از #نیروی_انتظامی و قوه قضاء باید مورد مطالبه قرار بگیرد و هر کدام از این نهادها باید وظیفه خود را در اقتصاد_مقاومتی انجام دهند تا اقتصاد مقاومتی در جامعه تحقق پیدا کند. 🔴 بر اساس قوانین بین المللی کسب و کار گفته می شود هر شغل با 50 میلیون تومان می تواند راه اندازی شود؛ اگر 438 میلیارد #قاچاق در مترو را بر 50 میلیون تومان تقسیم کنیم، 8800 شغل با آن می توان راه اندازی کرد ولی اگر دست فروشان مترو را بشماریم به زحمت تعدادشان به 800 نفر خواهد رسید، یعنی اگر جلوی قاچاق گرفته شود می‌توان برای 11 برابر همان جمعیت شغل سالم و مولد ایجاد کرد. ✅ حتی اگر آمار میدانی کمتر از آمار روی کاغذ باشند، به اصل بحث خدشه وارد نمی کند. 🔵 آفت دیگر بی توجهی به قاچاق و دست فروشی، وابستگی بیشتر اقتصاد به درآمدهای نفتی خواهد بود؛ زیرا با وجود قاچاق و دست فروشی، عدم پرداخت #مالیات رخ می دهد و کاهش درآمدهای مالیاتی توسط دولت باعث می شود که برای تامین مخارج جاری، نفت بیشتری بفروشد و سرمایه ی بین نسلی فرزندان این سرزمین را به ثمن بخس به تاراج بگذارد. ✳️ متروی تهران، یک قلم از هزاران کار مانده بر روی زمین است. #سید_سجاد_پادام #کپي بدون نام کانال و نويسنده مجاز ميباشد. @sspadam

🔴🔻#اقتصاد_مقاومتي زير لگدهاي مترو تهران؛

#یادداشت_سی_وهشتم

🔵 هندزفری، انواع آدامس خارجی، چراغ قوه، خودکار، مداد، دفتر، اتود، جوراب مردانه و زنانه، سفره، پتومسافرتی، انواع اسباب بازی، بادکنک، صلوات شمار، ژیلت، انواع کیف و انواع مواد آرایشی و .... تنها بخشی از وسایلی است که دست فروشان در متروی #تهران می فروشند.

🔴 #متروی_تهران روزانه 3 میلیون نفر مسافر را جابجا میکند و دست فروشان با فعالیت مدام در سراسر مترو سعی میکنند کالاهای بی کیفیت و قاچاقی چینی را به مردم عرضه کنند.

🔵 اگر مردم توجه نداشته باشند و روزی فقط 400 تومان بطور میانگین از #دست_فروشان مترو خرید کنند در مجموع رقمی معادل یک میلیارد و 200 میلیون تومان در روز درآمد عایدی دست فروشانی خواهد شد که هم جنس قاچاق میفروشند و هم #مالیات پرداخت نمی کنند.

🔴 اگر برای یک سال میزان کالایی که در مترو خریداری می شود را محاسبه کنیم 438 میلیارد تومان می‌شود. اما متاسفانه هیچ نهادی برای حل این مشکل پیش قدم نمی شود، یکی از وظایف #نیروی_انتظامی و #قوه_قضاییه مبارزه با #مفاسد_اقتصادی و #قاچاق می باشد، اما متاسفانه در میان بی تفاوتی مسئولین امر در اجرا، #اقتصاد_مقاومتی فقط در بنرهای شهر خاک می‌خورد.

🔵 گاهی ممکن است مسئولین مربوط یا مردم با خود توجیه کنند که بهر حال این دست فروشان هم به عایدی نیاز دارند؛ اما راه حل عایدی این بخش از مردم عزیز کشورمان در دستان #دولت است که باید صنایع کوچک و متوسط را کمک کند تا در مناطق #اشتغال_پایدار ایجاد شود و این نکته از دولت محترم مورد مطالبه و سوال قرار بگیرد، آنچنان که مبارزه با #قاچاق از #نیروی_انتظامی و قوه قضاء باید مورد مطالبه قرار بگیرد و هر کدام از این نهادها باید وظیفه خود را در اقتصاد_مقاومتی انجام دهند تا اقتصاد مقاومتی در جامعه تحقق پیدا کند.

🔴 بر اساس قوانین بین المللی کسب و کار گفته می شود هر شغل با 50 میلیون تومان می تواند راه اندازی شود؛ اگر 438 میلیارد #قاچاق در مترو را بر 50 میلیون تومان تقسیم کنیم، 8800 شغل با آن می توان راه اندازی کرد ولی اگر دست فروشان مترو را بشماریم به زحمت تعدادشان به 800 نفر خواهد رسید، یعنی اگر جلوی قاچاق گرفته شود می‌توان برای 11 برابر همان جمعیت شغل سالم و مولد ایجاد کرد.
✅ حتی اگر آمار میدانی کمتر از آمار روی کاغذ باشند، به اصل بحث خدشه وارد نمی کند.

🔵 آفت دیگر بی توجهی به قاچاق و دست فروشی، وابستگی بیشتر اقتصاد به درآمدهای نفتی خواهد بود؛ زیرا با وجود قاچاق و دست فروشی، عدم پرداخت #مالیات رخ می دهد و کاهش درآمدهای مالیاتی توسط دولت باعث می شود که برای تامین مخارج جاری، نفت بیشتری بفروشد و سرمایه ی بین نسلی فرزندان این سرزمین را به ثمن بخس به تاراج بگذارد.
✳️ متروی تهران، یک قلم از هزاران کار مانده بر روی زمین است.

#سید_سجاد_پادام
#کپي بدون نام کانال و نويسنده مجاز ميباشد.
@sspadam