اینجا #فنلاند 🇫🇮 #سیستم_آموزشی (ادامه از این 👆 پست) 🔷 چطور می توانید در فنلاند #معلم شوید؟ 🔹اول از همه لازم است در رشته تحصیلیتان مدرک #کارشناسی_ارشد داشته باشید. 🔹دوم، باید در دوره های ویژه مهارت #آموزش و کلاس داری شرکت کنید: این دوره ها فقط توسط هشت #دانشگاه در فنلاند ارائه می شود و ورود به آنها بسیار دشوار است. 🔹از همه مهمتر، باید از فرآیند دشوار #گزینش دو مرحله ای عبور کنید: از هر ده نفر، فقط یک نفر از مرحله اول عبور می کند، و در مرحله دوم از هر سه نفر دو نفر مردود خواهند شد. اگر هوش خیلی بالا و نمرات عالی ندارید، نگران نباشید؛ #برنامه_ریزی سیستم آموزشی فنلاند به گونه ای است که معلمانی از تمام قشرها و سطح هوش داشته باشند. آنچه در قبولی شما تعیین کننده است، داشتن " #انگیزه بالا " برای معلمی است. بدانید که قانع کردن تیم مصاحبه کننده در این خصوص بسیار دشوار است. خواهرزاده مشاور عالی #آموزش فنلاند می گوید: "باور نمی کردم که مرا با این نمرات و پیشینه تحصیلی عالی رد کنند. اما آنها گفتند پاسخ من به سوال "چرا می خواهی معلم شوی؟" برایشان قانع کننده نبوده است." به زودی برایتان درباره شرایط کاری #معلمان در فنلاند خواهیم نوشت. 🔻 ادامه دارد... 🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود... @tick_idea
زیر گنبد کبود

اینجا #فنلاند
#سیستم_آموزشی
(ادامه از بالا👆)
بخش مهمی از #سیستم_آموزش، قطعا #معلمان هستند:

🔹اگر در فنلاند کسی از شما بپرسد چه کاره هستید و بگویید #معلم، تحسین را در نگاه و احتمالا در کلامش خواهید دید: پرستیژ اجتماعی معلمان در فنلاند، در حد وکلا، یا پزشکان و بلکه بالاتر است.

🔹اگر به عنوان معلم، با ناشر کتاب درسی تماس بگیرید و اشتباهی را که در محتوای درسی به نظرتان رسیده تذکر دهید، احتمالا خیلی زود شاهد تغییر محتوا و اصلاح آن خواهید بود: با شما به عنوان یک معلم، بسیار حرفه ای برخورد می شود.

🔻اما فراموش نکنیم که "راه حل ساده وجود ندارد" : آنچه که در سیستم آموزشی فنلاند شاهد آن هستیم، نیاز به زیرساخت هایی دارد، که اگر نباشد، هیچ دردی دوا نخواهد شد.
🔻برایتان از نحوه گزینش، #استخدام و #کار معلمان که زیربنای این واقعیت های خوشایند در فنلاند است، خواهیم گفت...


🔷🔶 روایت های شنیدنی از #زیرگنبدکبود، از همین نزدیکی ها و آن سوی مرزها. روایت هایی که الهام بخش ذهن است...
@tick_idea
اینجا #فنلاند 🇫🇮
#سیستم_آموزشی (ادامه از این 👆 پست)

🔷 چطور می توانید در فنلاند #معلم شوید؟

🔹اول از همه لازم است در رشته تحصیلیتان مدرک #کارشناسی_ارشد داشته باشید.

🔹دوم، باید در دوره های ویژه مهارت #آموزش و کلاس داری شرکت کنید: این دوره ها فقط توسط هشت #دانشگاه در فنلاند ارائه می شود و ورود به آنها بسیار دشوار است.

🔹از همه مهمتر، باید از فرآیند دشوار #گزینش دو مرحله ای عبور کنید: از هر ده نفر، فقط یک نفر از مرحله اول عبور می کند، و در مرحله دوم از هر سه نفر دو نفر مردود خواهند شد. اگر هوش خیلی بالا و نمرات عالی ندارید، نگران نباشید؛ #برنامه_ریزی سیستم آموزشی فنلاند به گونه ای است که معلمانی از تمام قشرها و سطح هوش داشته باشند. آنچه در قبولی شما تعیین کننده است، داشتن " #انگیزه بالا " برای معلمی است. بدانید که قانع کردن تیم مصاحبه کننده در این خصوص بسیار دشوار است. خواهرزاده مشاور عالی #آموزش فنلاند می گوید: "باور نمی کردم که مرا با این نمرات و پیشینه تحصیلی عالی رد کنند. اما آنها گفتند پاسخ من به سوال "چرا می خواهی معلم شوی؟" برایشان قانع کننده نبوده است."

به زودی برایتان درباره شرایط کاری #معلمان در فنلاند خواهیم نوشت.
🔻 ادامه دارد...


🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود...
@tick_idea