qasemian.ir 
عنوان گروه یا کانال:

qasemian.ir


توضیحات: اطلاع رسانی جلسات، برنامه‌ها و متون برگزیده از مباحث حجت‌الاسلام قاسمیان ارتباط با ما: @SobolAsalam_admin qasemian.ir instagram.com/qasemian_ir
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 6835
qasemian.ir

بسم الله الرحمن الرحیم

📝📅💻🔔📣
با توجه به ایجاد اختلال در عملکرد ربات های نرم افزار تلگرام؛
از این پس از این کانال جهت اطلاع رسان جلسات و برنامه ها و ارائه متون برگزیده از مباحث حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان استفاده خواهد شد.
💻
جهت دریافت فایل های صوتی و تصویری و متن جلسات تفسیر، منابر، برنامه های تلویزیونی، کلیپ های صوتی مدح و روضه خوانی و ... به سایت مراجعه نمایید.
http://www.qasemian.ir
جهت ارائه نظرات و پیشنهادات از طریق بخش «تماس با ما» سایت، با ما مرتبط باشید.
📱
آدرس صفحه اینستاگرام:
https://instagram.com/qasemian_ir
📖📖
دفتر مطالعات اسلامی سبل السلام
qasemian.ir

متن یادداشت یک ضمیمه همشهری دو؛ روزنامه همشهری
21 شهریور 94
⬇️⬇️
هر مجموعه خاص و نمونه، ویژگی هایی دارد که با آن ها به دیگران معرفی می شود. خانواده قوی و منسجم، مهم ترین کار خود را در تربیت فرزند انجام می دهد و یک خانواده فعال را می سازد؛ چرا که والدین دانش قبلی دارند که فرزندان آیینه پدر و مادر هستند. پس باید خودشان نیز در این مسیر همراه فرزندان شان حرکت کنند و مسیر را نشان بدهند.
این خانواده می داند قبل از رسیدن به مسیر باید راه را شناخت و آسیب شناسی کرد؛ قبل از آن که فرزندان به خطا بیفتند؛ یعنی حدود سن نوجوانی. همان طور که امیر بیان؛ امیرالمومنین (ع) فرموده اند: «وَإِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالأرْضِ الْخَالِيَةِ مَا ألْقِيَ فِيهَا مِنْ شَيءٍ قَبِلَتْهُ» قلب نوجوان مانند زمینی خالی است که هر کس زودتر در آن بکارد؛ همان را می پذیرد و می روید.
خانواده موفق زمانی که می بیند فرزندش با باطن پاک آمادگی پذیرش هر چیزی را دارد، از این موقعیت نهایت استفاده را می کند تا تجربیاتش را بدون هیچ هزینه ای در اختیار فرزندش قرار دهد تا او راه طی شده را دوباره نرود. به سوالات و شبهات ذهن سیال نوجوان با متانت و آرامش پاسخ می دهند و این را از هر نیاز دیگر فرزند خود واجب تر می دانند. به بیان دیگر قبل از اینکه دیگران بخواهند در سرزمین قلب و ذهن فرزندشان بذر پوچی بکارند، خودشان آن را بارور به ادب و آگاهی و علم دین کرده اند.
حالا اگر خانواده ای بگوید که فرزندانمان حق دارند هر چیزی را در جامعه و خانواده ببیند و بعد خودشان انتخاب کنند، باید مسئول اتفاقات بعد از این انتخاب در تاریکی هم باشند. این روش نقطه مقابل دستورهای تربیتی است. چرا که هر لحظه بیم آن می رود کسی قبل از پدر و مادر سعی کند مطالبی با مضمون نامناسب به فرزندان ما ارائه دهد. در اینجا نقش والدین سازنده خواهد بود یا خنثی کننده آثار نامناسب دیگران؟!
qasemian.ir

@qasemian_ir
بخشی از بحث اقبال و ادبار قلب که در جلسات 14 و 15 برنامه یاد خدا مورد بررسی قرار گرفت:
📝
حضرت امیر بیانی در نهج البلاغه دارند که می فرمایند: إِذَا وَصَلَتْ إِلَیْکُمْ أَطْرَافُ النِّعَمِ فَلَا تُنَفِّرُوا أَقْصَاهَا بِقِلَّةِ الشُّکْرِ. وقتی نعمتی به شما رسید بدانید که نعمت ها مثل زنجیر به هم وصلند. پشت سر هم و زنجیروار می آیند. حالا با ناشکری و کمی شکر کاری نکنید که زنجیر پاره شود و حلقات بعدی به دست شما نرسد. با ناشکری یک حلقه پاره می شود. این نعمتی که برای شما دیده بودند بی پایان بوده. این که می گوییم اگر دل اقبال کرد و روی آورد به کاری، آدم به آن کار دل ببندد چون در آن خیراتی هست و مستحبات و خیرات، مستحبات و خیرات بعدی را پیش می آورند.
از طرفی معنایی در روایات و آیات ما هست، که می گویند: نِعمَ أجر العاملین. انسان را به عمل دعوت کردند. بحث دیگری هم در روایات داریم با عنوان اجتهاد در عمل. اگر واقعا این عبادات و مستحبات و نوافل لازم نبود پس برای چه خود امیرالمومنین انجام می دادند؟ یعنی نباید بحث ادبار قلب را با تنبلی گره زد.
در روایات نقلی از حضرت عیسی (ع) هست که می گویند قلب مثل اسبی است که اگر سوار آن نشوی و از آن کار نگیری، تنبل می شود و رکاب نمی دهد. می گویند باید به قلب تمرین بدهی وگرنه چموش می شود. یعنی اگر کسی گفت من حوصله نافله ندارم، حوصله قرآن خواندن ندارم، حوصله نماز شب و گریه ندارم این در حد مریضی قلب است و قساوت قلب که ما داریم: ماجفت الدموع الا لقسوه في القلوب وماقست القلوب الا لكثرة الذنوب. چشم خشک نمی شود مگر به خاطر قساوت قلب و قلب قسی نمی شود مگر به خاطر زیادی گناهان که دل را از طهارت و نرمی خارج می کند.
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
بخشی از بحث اقبال و ادبار قلب، جلسات چهارهم و پانزدهم برنامه یاد خدا:
⬇️⬇️
اگر انسان مراقب قلب خود نباشد و مریضی در قلب خود داشته باشد، خدا هم این مریضی را اضافه می کند به مرور. فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا. این زیاد می شود تا در یک صحنه هایی در همین دنیا بیرون می زند.
در روایات داریم که قدرت، چیزی است که خصال محمود و مذموم انسان را رو میکند. مثلا برخی هستند قلب و باطنشان خیرخواه آدم هاست، این فرد قدرت پیدا کند و صحنه آماده شود این خیرخواهی اظهار می شود. از طرفی فردی فرعون است ولی مصری دستش نیست! فرض کنید این فرد تمامیت خواه قدرت پیدا کند، این بیرون می زند که خدا می گوید «و الله مخرج ما کنتم تکتمون». قبلش می گویند آدم خوبی بود، بعد دیده می شود که این طور نیست. این برای این است که قلب از اول هم مشکل داشته ولی زمینه اش نبوده.
درست مثل خود شیطان.در آیه دارد کان من الکافرین در آیه دیگر هست «لم یکن من الساجدین»! اصلا از اول از ساجدین نبود. در یک امتحانی قرار گرفت و مشخص شد. داشت خدا را عبادت می کرد ولی در واقع میل خودش را عبادت می کرد.
در روایتی داریم شیطان به خدا می گوید خدایا هرکاری از من بخواه جز این کار! خدا می گوید من می خواهم از جایی عبادت شوم که خودم می خواهم نه جایی که نظر دیگری است. این در یک آزمایش خودش را نشان می دهد.
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 بخشی از جلسه پانزدهم برنامه یاد خدا:
⬇️⬇️
روایتی از پیامبر اکرم داریم که می فرمایند: أرْبَعٌ یُمِتْنَ القلبَ چهارچیز هست که قلب را می میراند.
اول: الذّنبُ عَلَى الذَّنْبِ گناه روی گناه. یک باری گفتیم گناه – توبه، گناه – توبه و ... خیلی خوب است، به خاطر توبه اش. مثل لباسی که کثیف می شود و می شوییم. اما یک وقتی هست که لباس را انقدر نمی شوییم که از استفاده می افتد. با این گناه روی گناه، می رود که قلب به سمت خرابی پیش برود و فاسد بشود. گناه اگر ایجاد شد که از دست طرف در رفت، باید توبه کرد؛ بلافاصله.
دومی این است که َکَثْرَةُ مُناقَشَةِ النِّساءِ ـ یَعنی مُحادَثَتَهُنَّ ـ یعنی کسی زیاد با نامحرم حرف بزند. بعضی که در محیط کاری بی محابا در موقعیت اینطوری در محل کارشان هستند باید دقت کنند. اگر ریبة نگاه و صحبت باشد که کلا حرام است. من 17-18 سال است مشاور ازدواجم و می بینم که آسیب می بینند خانواده ها. حتی گفت و گوهای کاری مداوم. اتفاقا خیلی جالب است که طبق آمار، خیانت های خانوادگی در امریکا بسیار بالاست. غرب در هر زمینه ای بخواهد پز بدهد در مسئله خانواده در گل گیر کرده است.
⬆️⬆️
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 در ادامه توضیح روایت پیامبر (ص) با موضوع چهار چیز که قلب را می میراند، در برنامه یاد خدا (دو مورد در جلسه قبل ذکر شده بود)
⬇️⬇️
سوم: مُماراةُ الأحْمَقِ. مجادله با انسان احمق که در روایت آمده تقول و یقول. یکی این بگوید و یکی آن. داریم که نهی از مِراء ، بعد از توصیه به شرک نورزیدن توصیه بعدی است، حتی جدال در امر دین. جایی پیامبر به فردی نگاه تندی کردند و رفتند. آن فرد بعد از پیامبر پرسید چرا؟ پیامبر فرمودند چون تو داشتی جدال می کردی. آن فرد گفت: من در امر دین جدال و بحث می کردم. پیامبر فرمودند: بدتر! بحث و گفتگو خوب است ولی جر و بحث نه که به سمت خیر نمی رود و فقط جدال می کند و هیچوقت هم به نتیجه نمی رسد و کسی قانع نمی شود.
چهارمی هم گفته اند مُجالَسَةُ الْموْتى. همنشینی کردن با مردگان. از پیامبر پرسیدند چه کسی مرده است؟ فرمودند: غَنِىٍّ مُتْرَف. هر انسان پولدار خوشگذران. یکی از چیزهایی که قلب انسان را می میراند همنشینی با انسان های خوشگذران در این دنیاست
پولداری عیب نیست! حتی اگر در جهت صالح مصرف بشود خیلی هم خوب است که در روایت داریم نعم المال الصالح للرجل الصالح. ما حضرت خدیجه را داشتیم که مادر حضرت زهرا (س) و همسر پیغمبر (ص) است. مال فراوان داشتند و در راه دین هزینه شد. ولی بعضی استفاده ای که از پول میکنند بریز و بپاش هست! هر جور مجالسی می گیرند و هر مسافرتی می روند و ... و همنشینی با اینها انسان را دنیاگرا می کند. همنشینی نه به معنای دیدار عادی، یعنی اختلاط و رفت و آمد مدام.
در آیه داریم وَيَوْمَ يُعْرَضُ الَّذِينَ كَفَرُوا عَلَى النَّارِ روزی که کفار بر آتش عرضه میشوند و به آن ها گفته می شود أَذْهَبْتُمْ طَيِّبَاتِكُمْ فِي حَيَاتِكُمُ الدُّنْيَا وَاسْتَمْتَعْتُمْ بِهَا. می گوید شما همه ی طیبات را استفاده کردید و هیچ باقی نگذاشتید! از همه ی این طیبات استمتاع کردید. این نحوه اگر مومن زندگی کند علاقه مند به دنیا می شود. در زندگی و زیست یک مومن قرآنی نباید اینطور باشد که مسافرت پرهزینه و عروسی آنچنانی و خانه و دکور پرهزینه و ... باشد. یک بار پیغمبر خدا پرده پرنقش و نگاری برابر منزلشان آویزان شده بود. (در نهج البلاغه آمده این داستان) حضرت به یکی از همسرانشان فرموردند این را از جلوی چشم من بردارید. هرگاه به این پرده نگاه می کنم یاد دنیا و زخارف دنیا می افتم. – زبانم لال – آیا پیغمبر بی ظرفیت است؟ پس این به این دلیل نیست. بعد امیرالمومنین می گویند لکم فی رسول الله اسوه حسنه در پیامبر اسوه برای شما هست.
غنی مترف کم کم از معارف فاصله می گیرند و به دنیا روی می آورند. تاکید میکنیم که نه انسان تلاشگر، انسان غنی مترف.
⬆️⬆️
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📰 یادداشت یک ضمیمه همشهری دو؛
روزنامه همشهری مورخ 28 شهریور 94
⬅️ برداشتی از جلسات تفسیر قرآن حجت الاسلام قاسمیان
⬇️⬇️
📝 فرمول ساده صبر
در ریاضیات عمل ساده ای مانند تقسیم بیانگر مفاهیم خاصی است. از نسبت بین اعداد صورت و مخرج عددی به دست می آید که مقدار آن را همان اعدادی که در صورت و مخرج بودند تعیین می کنند.
قرآن کریم می فرماید: «وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى ». قرآن معیار سنجش انسان در آخرت را سعی او می داند. می توان برای شناخت محدوده سعی از فرمول ساده ای کمک گرفت. از میزان سعی ما سودی بدست می آید که با تقسیم آن به سرمایه های وجودی مان، عددی محاسبه می شود. آن عدد مستقیماً مقدار سعی ما را مشخص می کند؛ یک مدل ساده از همان کسر ریاضیات!
به طور مثال، اگر شما در خانواده ای با وضع مالی خوب و در شرایط رفاه زندگی کنید، این ها سرمایه های شما - یعنی مخرج کسر - هستند. با بزرگ شدن مخرج، جواب کسر عدد کوچکی خواهد بود؛ یعنی به نسبت سرمایه هایی که در اختیارمان قرار گرفته است تلاش نکرده ایم. حالا فرض کنید در شرایطی باشید که دسترسی به بعضی چیزها برای شما و خانواده شما سخت باشد، یعنی سرمایه های تان کم باشد، در این حالت مخرج کسر فرضی کوچک خواهد شد و عدد نهایی بزرگ! یعنی مقدار سعی بالا بوده است.
می شود به این نتیجه رسید که از راه این کمبودهای دنیایی، خداوند ما را می سازد. برخوردمان با مشکلات زندگی و بالا و پایین های آن متفاوت می شود؛ یعنی صبر پیشه می کنیم. صبر دقیقا همان چیزی است که خداوند در برنامه رشد ما قرار داده است و درست همان چیزی است که امیرالمونین علی (ع) فرموده است:« اِنْ لَمْ تَكُنْ حَليما فَتَحَلَّمْ...» اگر حلیم و صبور نیستید خودتان را به صبر بزنید.
حالا تصویر دنیایی که در آن زندگی می کنیم کمی شفاف تر شد و برنامه ای که خدا برای آن قرار داده است نیز برایمان کمی ملموس تر. دیدید که اگر به ظاهر در این دنیا شرایط مناسبی فراهم نباشد نتیجه اش در آخرت چه چیزی می شود.
⬆️⬆️
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 بخشی از جلسه پانزدهم برنامه یاد خدا:
⬇️⬇️
من خدمت حاج آقای دولابی زیاد می رفتم. یک چیزی که ایشان زیاد می گفتند و شاید هرجلسه هم میگفتند و تکان میداد مردم را – که نشان می داد از قلبی بوده که تکان خورده و می تواند مردم را تکان بدهد – این بود که هر بار موقع نماز می گفتند این نماز آخرمان را برویم بخوانیم. این کلام پیامبر است که صَلّ صلاةَ مُودِّع. اصلاً ایشون که میگفت نماز ما متحول می شد. کسی که تکان خورده می تواند تکان بدهد. وگرنه نشستن و حرف زدن چیزهایی که همه بلدیم کاری نمیکند. کسی که واقعا از صحنه ای ترسیده باشد می تواند بترساند.
⬆️⬆️
💻 qasemian.ir
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
📰 یادداشت یک ضمیمه همشهری دو؛
روزنامه همشهری مورخ 4 مهر 94
⬅️ برداشتی از جلسات تفسیر قرآن حجت الاسلام قاسمیان
⬇️⬇️
📝 هنری بی جایگزین
درست عرضه کردن یک محصول، ارتباط مستقیمی با نوع ارائه و معرفی آن به طرف مقابل دارد. اگر این قسمت مشکل داشته باشد، مراحل بعدی دچار نقص خواهند شد. هیچ وقت یک تولیدکننده، تبلیغی ضد فروش محصول خود نمی سازد؛ بلکه تمام تلاش خود را می کند تا از همه شیوه های روز تبلیغات استفاده کند و محصولش را به زیباترین شکل ممکن به جامعه هدفش که مشتری ها هستند، بشناساند؛ اتفاقی که در جامعه ما افتاده است اما دقیقا خلاف روند بالاست! پدیده زیبایی که با هوشیاری و توجه به تمام جوانب انتخاب شده بود را به شکلی ناقص ارائه دادیم، طوری که مخاطب احساس کرد با داشتن آن از خیلی چیزهای دیگر محروم می شود. کدام پدیده؟ خانه داری! آنقدر شأن آن را پایین آوردیم تا جایی که شغل محسوب نشد. چه طور خانه داری با این وسعت مشغله و جنس متفاوت کارهای مختلف شغل نیست؟! یک زن خانه دار برای اداره تمامی قسمت های خانه باید توانایی های چندگانه ذهنی و جسمی داشته باشد تا بتواند از پس تربیت دینی و خوب فرزند برآید، به همسرش به درستی توجه کند، خانه را آرام و مرتب نگه دارد و در نهایت یک سیستم چند بعدی را با هنر زنانه اش مدیریت کند. به غیر از واژه «هنر» کلمه مناسب دیگری که درخور این همه توانایی و استعداد در کنار هم باشد پیدا نمی شود.
در کارهای اداری هروقت کارمندی نیاید یک نفر دیگر جایگزین او می شود تا کارهای او عقب نیفتد و سیستم متضرر نشود. اما در خانواده چه کسی می تواند جایگزین یک روز نبودن بانوی خانه باشد؟! چه کسی می تواند عشق و محبت او را بی منت و از میان کارهای روزمره به اعضای خانواده تزریق کند؟
یک بار تمام کارهایی را که یک خانم خانه دار از صبح تا شب انجام می دهد فهرست کنید؛ برای انجام این کارها چقدر باید هزینه پرداخت کرد تا یک نفر از خارج از خانه بیاید و همه این ها را انجام دهد؛ آن هم با نادیده گرفتن عامل عشق و محبت از مجموعه کارها؟
مرور دوباره چند سطر قبل اهمیت تبیین جایگاه خانه داری را می رساند. چه کارهایی باید در این راستا انجام داد؟!
⬆️⬆️
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 آن طرف هم خالی از جریان ولایت نیست. چه ولایت طاغوت چه ولایت الله، بالاخره جریان ولایت همیشه هست. این که داریم "یوم ندعوا کل أُناسٍ بإمامِهم" به خاطر این است که همه امام دارند. اگر کسی با روحیه خیلی خوب و عاشق امیرالمؤمنین می رود در جامعه امریکا کار می کند و پیچ سفت میکند، کلاً تلاشش در آن نظام ولایی در می آید. حالا بگویید این عاشق امام حسین (ع) است. بله اگر این فرد عشق را دارد و گروه های مسلمانان را تجمیع میکند و بسیج می کند و حفظ می کند و مشغول این دغدغه هست و مثل علی ابن یقطین امام صادق (ع) است توفیر می کند. آن فرد اول سیاهی لشکر همان نظام ولایی هست. برای همین است که ائمه در روایات گفته اند که شما اینجور خدمات را به بنی امیه می دهید. اگر شما این خدمات را به بنی امیه نمی دادید "لَما سَلبونا حقاً"، حق ما را سلب نمی کردند. این فرد دارد تلاش می کند برای آن و فکر می کند چون من محب امیرالمومنین هستم – اثرگذار هستم - . طاغوت، از صیغه های مبالغه طغیان است و از بدترین صیغه ها در طغیان است. ـ با این فکر ـ شما فرض کن سوار هواپیمای جت می شوی که در مسیری می رود و تو داری در راهروی آن بر خلاف جهت حرکت راه می روی! این را دقت کنید. این نکته ای که کسی در کدام نظام ولایت کار می کند و چه ولایتی را قبول میکند مهم است. امروز عید غدیر یعنی این که تو ولایت را بفهم، برو برای ولایت کار کن. ولایت امروز در ایجاد وحدت و تزریق وحدت است. در این است که اهل تسنن را در بغل بگیری و این برای نظام بماند.
⬆️⬆️
💻 متن کامل بخش آخر جلسه تفسیر روز 8 مهر در موضوعات «غدیر، ولایت الله، منا و جهان اسلام» در سایت قرار گرفته است.
http://qasemian.ir/MulpatView.aspx?ID=84
💻 صوت این بخش از سخنرانی استاد قاسمیان نیز از طریق منوی آرشیو صوتی، بخش کلیپ های صوتی در دسترس قرار گرفته است.
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1012
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 از جلسه شانزدهم برنامه یاد خدا:
⬇️⬇️
از حضرت عسکری (ع) نقل است که فرموده اند اِنَّالوُصُولَ اِلی اللهِ عَزّوجلَّ سَفَرٌ لا یُدرَکُ اِلّا بِامتِطاءِ اللَّیلِ . وصول و رسیدن به خدا سفر درازی است که نمی شود مگر با سواره گیری از شب، یعنی مَرکب سفر به سمت خدا را شب ها توزیع میکنند و اگر کسی بلند شد و گرفت، روز را سواره میرود و الا باید در روز پیاده برود.
ائمه در روایات در ذیل آیه تَتَجَافَی جُنُوبُهُمْ عَنِ الْمَضَاجِعِ یَدْعُونَ رَبَّهُمْ و بعد از آن فَلَا تَعْلَمُ نَفْسٌ مَا أُخْفِيَ لَهُمْ مِنْ قُرَّةِ أَعْيُنٍ جَزَاءً بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ می گویند هیچکس نمی داند از نورچشمی، خدا چه چیزی قایم کرده است. ائمه گفته اند خدا ثواب همه چیز را گفته الا بیداری و نماز شب. به خاطر این که آنقدر این کار بهره دارد که خارج از ذکر و گفتن است. علامه طباطبایی می گویند که آیت الله قاضی در ابتدای طلبگی روی شانه ایشان زده بودند و گفته بودند: پسرم دنیا می خواهی نماز شب، آخرت می خواهی نماز شب. لذا مومن قرآنی که می خواهد به درجات اعلی برسد حتما باید بحث شب را برای خود نگاه دارد.
⬆️⬆️
💻فایل تصویری جلسات قبلی از طریق بخش آرشیو صوتی سایت قابل دسترسی می باشد
http://www.qasemian.ir
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 ما بیست و هشت، نه سال است که اردوی جهادی می رویم و پیرغلام شده ایم! این مناطقی که میرفتیم نه شیعه با سنی مشکل داشت و نه سنی با شیعه، همه هم محب اهل بیت بودند، یکی با دست بسته نماز می خواند و یکی با دست باز. یکی اشهد ان علی ولی الله می گفت و یکی نمی گفت، با هم مشکلی هم نداشتند. همه هم تلاششان در قطار ولایت در می آمد! یک عده انسان مغرض یا نفهم، بحثی را تشدید می کنند که اصلا فایده ندارد. وقتی یک سنی که در اخوت اسلامی با او هستی، از جریان ولایت زده می کنی – این طرف جریان شیعه انگلیسی و آن طرف وهابیت و تکفیری ها – تلاشش دیگر در کاسه تکفیری ها و دواعش در می آید و به آن ها می پیوندد. همین سفر ایلام کرمانشاه اخیر که 5700 نفر به مسافرت جهادی رفتند، آنجا تحرکات داعش هست. حضور وحدت زای همین افراد در ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، گیلانغرب که با نیت خدمت بود، در بولتن اخیر یکی از نهادهای امنیتی نوشته شده بود که به علت تلاش های جوانان فعالیت های داعش کم شد. چرا؟ چون همانجا فردی من را بغل می کرد و می دانست من شیعه هستم، ولی می گفت من فکر میکردم اینجا دارم می میرم! این می شود پیوند و وحدت. وقتی این فرد در کاسه نظام می ماند تلاش هایش مال ولایت در می آید. برای همین تعبیر داریم که حضرات گفته اند ما را اینگونه در دل مردم محبوب کنید و خدمت کنید و به مریض هایشان سر بزنید. برخی همین عید غدیرها را زمینه می کنند برای کاسه دشمن.
⬆️⬆️
💻 متن کامل بخش آخر جلسه تفسیر روز 8 مهر در موضوعات «غدیر، ولایت الله، منا و جهان اسلام» در سایت قرار گرفته است.
http://qasemian.ir/MulpatView.aspx?ID=84
💻 صوت این بخش از سخنرانی استاد قاسمیان نیز از طریق منوی آرشیو صوتی، بخش کلیپ های صوتی در دسترس قرار گرفته است.
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1012
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

🔊اطلاع رسانی مهم🔊
#اطلاع_رسانی_کنید
◀️ با توجه به اختلالات متعدد پیش آمده در ربات های نرم افزار تلگرام و تأخیر و اشکال در ارسال پیام به مخاطبان و جهت ارائه بهتر محتواهای تولیدی و اطلاع رسانی جلسات استاد قاسمیان؛
«کانال تلگرام استاد قاسمیان» راه اندازی شد:
https://telegram.me/qasemian_ir
نام کاربری کانال: @qasemian_ir
ضمن عرض پوزش از بزرگوارانی که پیش از این عضو ربات اطلاع رسانی بودند، از این پس اطلاع رسانی جلسات و برنامه ها و متون منتخب از مباحث استاد قاسمیان در کانال ذکر شده ارائه خواهد شد.
ضمناً آرشیو متون ارسالی به ربات، به کانال منتقل شده است.

تذکر: به روزرسانی نسخه نرم افزار به نسخه جدید جهت عضویت در کانال ها ضروری می باشد.
qasemian.ir

@qasemian_ir
📢 اطلاع رسانی:
آخرین جلسه تفسیر‌ سوره بقره پیش از ماه محرم
چهارشنبه ۱۵ مهر از نماز مغرب، مجتمع امام رضا (ع)
🔽🔽
* با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری هیئات حسینی، جلسات آینده تفسیر بعد از دهه اول برگزار خواهد شد که زمان دقیق آن از‌طریق سایت، این کانال و اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد.
Https://telegram.me/qasemian_ir
برنامه جلسات و منابر استاد قاسمیان در ماه محرم طی روزهای آینده از همین طریق اعلام خواهد شد.
@qasemian_ir
qasemian.ir

⬅️ در ستایش هموطن
برداشتی از جلسات تفسیر قرآن حجت الاسلام قاسمیان
📝
محیط خانواده بهترین مکان برای رشد فرزندان است. بچه ها باید در این محیط رشد کنند تا اصول و روش های زندگی دینی و صحیح را بیاموزند. اگر قسمتی از تربیت فرزند را به عهده جامعه بگذاریم، رفته رفته بنیاد خانواده سست می شود چرا که فرزند در این روش عطوفت ها و رأفت های خانواده را به طور صحیح نمی بیند و آن ها را نمی آموزد.
این روند ادامه پیدا می کند تا زمانی که وارد اجتماع می شود و نمی داند باید با افراد مسن یا تهی دست چه رفتاری داشته باشد. در این وضعیت این چنین فردی می گوید مسئول رسیدگی به نیازمندان، سازمانی از سازمان های اجتماعی است و خودش را از مسئولیت رسیدگی به آن ها رها می کند.
یک بار دیگر بیایید ببینیم روند بالا از کجا شروع شد که به بی توجهی های این چنینی ختم شد؟! زمانی که بچه از شش ماهگی, 5 روز در هفته از صبح تا عصر به مهد فرستاده می شود، در کنار پدر و مادر رشد نمی کند. پس مهربانی کردن در عمل، بدون منت و بدون حقوق را نمی آموزد. حالا همین بچه زمانی که بزرگ شود، سرای سالمندان را محیط مناسبی برای پدر و مادر مسنش می داند. استدلال هم می آورد که در اینجا بهتر نگهداری می کنند و رسیدگی ها تخصصی است و ... نیازمند را هم حواله می کند به کمیته امداد و تنها مسئولیت «خودش» و زندگی خودش را قبول می کند نه کسی اضافه تر. اما این، آن چیزی نیست که دین بخواهد. دین تأکید می کند که تمام افراد جامعه در قبال هم مسئول هستند. به همین دلیل بنیان خانواده را طوری طراحی کرده است که این آموزه ها در فرد درونی شوند و به جان فرد بنشیند.
از هر راهی برویم نهایتاً باید برگردیم به مبانی زندگی و بدانیم که خدا حواسش به ما هست.
⬆️⬆️
📰 یادداشت یک ضمیمه همشهری دو؛ روزنامه همشهری مورخ 14 مهر 94

📅 برنامه آینده: آخرین جلسه تفسیر قرآن پیش از ایام ماه محرم؛ چهارشنبه 15 مهر از اذان مغرب؛ مجتمع امام رضا علیه السلام

📱 عضویت در کانال تلگرام (لینک در پروفایل)
https://telegram.me/qasemian_ir
@qasemian_ir
qasemian.ir

مطلب آینده ان شاءالله از معدود مطالب خارج از موضوع این کانال خواهد بود. به دلیل اهمیت موضوع، لطفاً در انتشار آن همکاری نمایید. با تشکر
qasemian.ir

⬅️باسمه تعالی➡️

🔊 فهرست کانال تلگرام علما، روحانیون و اساتید🔊

📝 این کانال ها یا متعلق به دفاتر و سایت های رسمی بزرگواران بوده یا توسط عده ای از علاقمندان و بر اساس منقولات مستند اداره می شوند.

🔄🔄 جهت استفاده بیشتر علاقمندان، در انتشار این فهرست، ارسال به گروه ها و قرار دادن در سایر کانال ها بکوشید. ان شاءالله در صورت معرفی کانال سایر علما و اساتید، فهرست های تکمیلی در آینده ارسال گردد.

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
✔️ بازخوانی بیانات امام خمینی (ره)
https://telegram.me/emamkhomeinee
✔️ پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب Khamenei.ir
https://telegram.me/khamenei_ir

✔️ مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله بهجت (کانال رسمی)
https://telegram.me/bahjat_ir
✔️ محبان آیت الله بهجت (گزیده بیانات)
https://telegram.me/bahjatt

✔️ بیانات آیت الله خوشوقت
https://telegram.me/ayatollah_khoshvaght
✔️ سلوک عاشورایی، مباحث مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی
https://telegram.me/soluk

✔️ بیانات، تصاویر و اخبار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی
https://telegram.me/safi_ir
✔️ بیانات، احکام، اخبار و تصاویر حضرت آیت الله نوری همدانی
https://telegram.me/noorihamedani
✔️ پندهای زندگی (آیت الله مجتهدی تهرانی)
https://telegram.me/mojtahedi_tehrani

✔️ تنها صفحه «رسمی» آیت الله جاودان در شبکه های اجتماعی
https://telegram.me/Javedan
✔️ بیانات استاد جاودان
https://telegram.me/javdan

✔️ مجموعه صحبت های استاد قرائتی
https://telegram.me/qeraati
✔️ موسسه فرهنگی دارالعرفان (شیخ حسین انصاریان)
https://telegram.me/www_erfan_ir
✔️ بیانات آیت الله ضیاءآبادی (دوستداران آیت الله)
https://telegram.me/ziyaabadi

✔️ حاج علیرضا پناهیان
https://telegram.me/panahian_com
✔️ اطلاع رسانی جلسات، برنامه ها و متون برگزیده از مباحث استاد قاسمیان
https://telegram.me/qasemian_ir

✔️ کانال رسمی سایت استاد رحیم پور ازغدی
https://telegram.me/rahimpourazghadi_ir
✔️ بیانات استاد رحیم پور ازغدی
https://telegram.me/rahimpourazghadi

✔️ انتشار سخنان سید شهیدان اهل قلم، شهید مرتضی آوینی
https://telegram.me/aviny_com
⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
🔄🔄 جهت استفاده بیشتر علاقمندان، در انتشار این فهرست، ارسال به گروه ها و قرار دادن در سایر کانال ها بکوشید.🔄🔄
qasemian.ir

از جلسه تفسیر استاد قاسمیان:
⬇⬇
این بد هست که سوریه را بمباران می کنند و یمن را بمباران میکنند و کشته می دهند ما انگار داریم فیلم تماشا می کنیم! یک عده مسلمانند و دارند بمب می ریزند و در یک عروسی 130 نفر کشته می شوند. برای چه جامعه نباید حس کند که من در یک جنگی هستم و اینها برادران من هستند و باید سر خود را بالا بگیرم بابت این مدافعان حرم؟ دیپلماسی در مبارزه کردن است دیگر! ان شاءالله غرفه هایی در کل شهر زده خواهد شد برای کمک به سوریه و یمن. همانطور که آن موقع زمان جنگ مادران مشارکت می کردند و تخم مرغ می آورند.این مشارکت در امر جبهه نیست. این چهار تا تخم مرغ و یک لنگه جورابی که مادری با کامواهای موجود در خانه اش می بافد و می گوید همین قدر توانم بود که قیمتی نیست! این یعنی حس مبارزه.
⬆⬆
 🔔  نیمی از جمعیت 22 میلیونی سوریه در کمپ های موقت و اردوگاه ها... 12 هزار کودک از ابتدای جنگ کشته شده و 5 میلیون کودک آواره سوری نیازمند کمک های فوری هستند...
📣📣📣
وعده ما: تهران، دهه اول محرم، هیئات و پایگاه های فرهنگی تهران
لیست پایگاه ها و اطلاعات بیشتر در آینده از همین طریق و از طریق صفحه اینستاگرام «با کودکان حرم» اطلاع رسانی خواهد شد:
https://instagram.com/ba_koudakane_haram
📣📣📣
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 جلسه تفسیر قرآن، سوره‌ بقره، ۸ مهر:
⬇️⬇️
دیپلماسی یعنی مبارزه! کسی که مبارزه میکند قدرت دارد. واقعا در حال منکوب شدن هستند و این نشان دهنده عمق استراتژیک نظام است که نشان می دهد عده ای هنوز هستند که معتقدند دیپلماسی یعنی مذاکره و این یعنی باید مبارزه باشد تا بتوانی وقتی خواسته پای میز مذاکره بنشینی، بتوانی بنشینی.
آنانی که امتیازی می دهند یادشان نرود که این امتیازها را کجا و چطور و با چه خون شهدایی کسب کردیم که امروز ـ درست یا غلط ـ این امتیازات را می دهیم. به قول آقا معلوم نیست ته آن چه چیزی در بیاید. بالاخره این یادمان نرود که عده ای در حال مبارزه در سوریه و یمن هستند که دشمن را به گل نشانده اند. آن ها هستند که می توانند تولید دیپلماسی کنند و سرمان را باید بالا بگیریم.
⬆️⬆️
شهادت سردار رشید‌ اسلام، سردار سرلشکر حسین همدانی، حامی مقاومت اسلامی و مدافع حرم را تبریک و تسلیت عرض میکنیم.

📣 تشییع پیکر این شهید عزیز: یک شنبه ۱۹ مهر از ساعت ۹ صبح، از مقابل حسینیه فاطمه الزهرا (س) سپاه محمدرسول الله واقع در میدان سپاه، خیابان پادگان ولیعصر (عج)
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
بخشی از جلسه هفدهم برنامه «یاد خدا»
📝
ماجرای عاشورا و ماجرای غدیر فاصله چندانی ندارند، حدود نیم قرن. تا حدی فراموشی می شود که سر سید شباب اهل جنت (ع) روی نی می رود. قبل از آن زمان حتی و در زمان امام مجتبی (ع) جامعه مدینه به جایی رسیده که وقتی یکی از خوانندگان زن از شام می خواهد به مدینه برود، مردم مدینه فرسنگ ها به استقبال او می روند. یعنی مرکز حکومت پیغمبر به اینجا کشیده می شود و عزت خود را از دست می دهد. عاشورا چیزی نیست که فقط پیوند عاطفی مطرح باشد. خواهش میکنیم در این ایام مردم ببینند آن جامعه بعد از مدتی به چه نقطه ای رسیدند و با چه زاویه هایی منحرف شدند. خدا خویشاوند ما که نیست! اگر درست از یک انقلاب مراقبت نشود به سادگی بعد از مدتی آرمان هایش را از دست می دهد و اگر مراقبت نکنیم تمام آرمان ها به فنا می رود.
⬆️⬆️
📺 هجدهمین قسمت برنامه یاد خدا:
🕖 امروز شنبه به صورت زنده از ساعت 19؛ شبکه قرآن
🕖 تکرار: یک شنبه ساعت 7 صبح
🔔🔔🔔
📱 کانال تلگرام
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝
«ولقد خَلقنا الإنسانَ ونَعلَمُ ما تُوسوِس به نَفسه ونحن أقرَبُ إليه مِن حَبلِ الوَريد» ما انسان را آفریده ایم و می دانیم آنچه را که نفسش به او وسوسه می کند. پس بالاخره شیطان وسوسه می کند یا نفس؟ ببینید هر دو به صورت طولی است. طولی آن طور است که شیطان نفس را وسوسه می کند و انسان هم آن وسوسه را می گیرد و کار می کند. اگر نفس قابلیت پذیرش نداشته باشد اصلاً انسان وسوسه نمی شود. مثل این است که یک نفر سم را بگیرد و به جیبش بریزد یا هاضمه اش سم را قبول نکند، این فرد اصلاً مریض و مسموم نمی شود. لذا اگر شیطان وسوسه می کند کسی را، وسوسه می کند که هاضمه او می طلبد که این وسوسه را بپذیرد و انجام دهد. وقتی به شیطان لعنت می کنیم باید یکی هم به خودمان بدهیم که این زمینه را برای شیطان آماده کرده است. یک عده از آدم ها هستند که از وسوسه در امان هستند.
وقتی قرآن بخوانیم و پناهنده نشویم هم شیطان فهممان را کلا از بین می برد و تصویر دیگری از قرآن برای ما درست می کند.
«إِنَّهُ لَيْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَى الَّذِينَ آمَنُواْ وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ» شیطان بر کسانی که بر خداوند توکل می کنند تسلطی ندارد.
« إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُم بِهِ مُشْرِكُونَ» سلطنت برای شیطان زمانی به وجود می آید که آن شخص یتولی و ولایت به او می دهد و شیطان را خودشان بر خودشان مسلط می کنند. اینطور نیست که خدا شیطان را بر ما مسلط کند؛ انسان خودش با فرامینی که گوش می دهد و خرد خرد گوش بدهد لغزشی برای او به وجود می آید.
⬆️⬆️⬆️
📻 دانلود و پخش آنلاین صوت کامل جلسه تفسیر چهارشنبه 15 مهر، به همراه گزارش تصویری و گزیده جلسه در سایت (فایل صوتی در پیام آینده ارسال خواهد شد)
http://qasemian.ir/MultimediaContent.aspx?ID=1647
@qasmian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
⬅️ نکته سنجی در یک دقیقه
برداشتی از جلسات تفسیر قرآن حجت الاسلام قاسمیان
📝
در همه زندگی ها اتفاقاتی هستند که مسیر زندگی قبل و بعد از آن قابل مقایسه با هم نیست. حتما شما تاکنون دیده اید که با بعضی اتفاقات یک سری از ابعاد زندگی انسان تحت تاثیر قرار می گیرد و در بعضی، کل مسیر زندگی انسان متحول می شود. حتی برخی اوقات این قسمت جدید زندگی، برنامه جدیدی می طلبد، شناخت می خواهد و مطالعه. نکته سنجی در این مراحل به خصوص در روزها و ماه ها و سال های اول، داروی نجات زندگی است.
بچه دار شدن روی دیگر سکه زندگی متأهلی است؛ اتفاقی که با ورود فرزند به خانه، تمام مسیر قبل و بعد زندگی را تغییر می کند. جنس روابط زن و مرد هم متفاوت می شود و افراد در کنار نقش همسری پیشین، وارد نظام پدر و مادری می شوند. حالا کسی که بیشتر از قبل برنامه زندگی اش دستخوش تغییر قرار می گیرد، مادر است. شب بیداری ها، نگهداری و مراقبت ها، کارهای یکنواخت روزانه کودک و شیطنت هایش و ... همه این ها را اضافه کنید به این که کسی حرفی با لحنی خاص به او زده باشد. اگر در کنار همه این فشار ها کاسه صبرش سر برود حق با اوست!
این انصاف نیست که مرد با وارد شدن به خانه تمام انتظارات قبل از این را از همسرش داشته باشد. وقتی که شرایط زن را درک نکند، با کوچک ترین خواسته او که از نظر زن در این وضعیت، منطقی نیست، زن به هم می ریزد. اگر از این به هم ریختگی او گلایه کند و سر کلاف بحث را باز کند، وارد راهی بی سرانجام شده است که هرکدام می خواهند بگویند حق با او بوده. اگر مرد با کمی تأمل شرایط را بسنجد، نه تنها از حرف های حاصل از خستگی همسرش ناراحت نمی شود که در مسیر رشد کودکش به او کمک می کند.
تمام حرف سر آن یک دقیقه نکته سنجی است که اگر باشد زندگی شیرین تر رقم می خورد و زندگی به کام هیچ یک از پدر و مادر جدید، تلخ نخواهد شد.
⬆️⬆️
📰 یادداشت یک ضمیمه همشهری دو؛ روزنامه همشهری مورخ 18 مهر 94
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
⬆️⬆️ بخشی از کلیپ صوتی «نفس خود را فریب دهیم» :
📝
یکی از بیانات حضرت امیرالمومنین (ع) هست که حضرت می فرمایند «خادع نَفسَکَ فی العِبادَةِ وَ ارفُق بِها وَ لا تَقهَرها وَ خُذ عَفوَها وَ نَشاطَها»
می فرمایند در عبادت، نفس خودت را فریب بده. داریم که: همان طور که ضلال و گمراهی منتشر می شود، هدایت هم همین طور منتشر می شود. همین طور که شیطان انسان را فریب می دهد شما هم یاد بگیر وفریب بده. مثلا نگویید من کلا می خواهم آدم خیلی خوبی باشم یا من می خواهم کلا نماز شب بخوانم. این طور که می گویید طرف مقابل که شیطان است در مقابلتان موضعگیری می کند. بفرمایید که آقا من اینکاره که نیستم؛ همین دو روز را می خواهم این طور باشم؛ اهل مناجات و عبادت و دروغ نگفتن باشم؛ بعد برمی گردم دوباره کارهای قبلی! کما این که شیطان به انسان همین را می گوید. می گوید این یک شب را عبادت کن، بعد توبه کن! شما هم همین را بگویید. بعد حضرت می گویند با نفس اماره هم رفاقتی عمل کن. دست به گردن بیانداز و باهاش صحبت کن و با نفس قهر نکن و در فشار نگذار. جریان ریاضت باید در وزانت باشد تا نفس لگد نیاندازد!
⬆️⬆️
فایل کلیپ صوتی از طریق آدرس زیر نیز قابل پخش آنلاین و دانلود باشد:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1012
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
🔔 #اطلاع_رسانی_کنید
📅 برنامه سخنرانی های استاد قاسمیان در دهه اول محرم:

⬅️ شب اول تا شب پنجم محرم (22 تا 26 مهر) از نماز مغرب
مسجد دانشگاه علم و صنعت - میدان رسالت، خ هنگام، خ دانشگاه
مداحی برادران موسی رضایی، پویانفر، رشدی، جعفرفرد

⬅️ شب ششم تا شب سیزدهم محرم (27 مهر تا 4 آبان) از ساعت 19:30 و ظهر تاسوعا و عاشورا از ساعت 10:30
مسجد دانشگاه صنعتی شریف - خیابان آزادی
مداحی برادران عباسی، تقوایی، رجبی فر
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
⬆️⬆️ بخشی از کلیپ صوتی «جنگ تا کی؟!» :
📝
«ولا يَزالون يُقاتلونَكم حتّي يردّوكم عن دينكم إن استَطاعوا» همواره با شما پیکار می‌کنند تا شما را مرتد کنند. اگر یک موقعی با شما پیکار نکردند دو حالت می‌تواند داشته باشد؛ یا اینکه نتوانستند و دست زیر شدند و «هم صاغرون». یا اینکه شما یا جامعه شما مرتد شده است. فقط در این صورت است. این حرف خداست، حرف زید و عمر نیست.
به پیغمبر عرض می‌کنند که این جنگ ما با کفار چه وقت بار خود را زمین می‌گذارد؟ حضرت می‌فرمایند «والجهاد ماض منذ بعثني الله إلى أن يقاتل آخر أمتي الدجال» از موقعی که من مبعوث شدم تا این‌که آخرین امت من با دجال روبه رو شود جنگ ما با کفار سر جایش است.
جنگ بی‌پایان است؛ مدل جنگ عوض می‌شود ولی جنگ عوض نمی‌شود؛ جنگ هست. کسی این توقع را نکند مگر این‌که «يقاتل آخر أمتي الدجال» و آن‌ها بشوند «و هم صاغرون». جنگ آن‌موقع تمام می‌شود. نکند این ادبیات را از سطح جامعه جمع کنند.
⬆️⬆️
لینک فایل در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1012
فایل تصویری این کلیپ نیز در بخش «آرشیو تصویری» سایت موجود است
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
🔔 #اطلاع_رسانی_کنید
📅 برنامه سخنرانی های استاد قاسمیان در دهه اول محرم:

⬅️ شب اول تا شب پنجم محرم (22 تا 26 مهر) از نماز مغرب
مسجد دانشگاه علم و صنعت - میدان رسالت، خ هنگام، خ دانشگاه
مداحی برادران موسی رضایی، پویانفر، رشدی، جعفرفرد

⬅️ شب ششم تا شب سیزدهم محرم (27 مهر تا 4 آبان) از ساعت 19:30 و ظهر تاسوعا و عاشورا از ساعت 10:30
مسجد دانشگاه صنعتی شریف - خیابان آزادی
مداحی برادران عباسی، تقوایی، رجبی فر
@qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
⬆️⬆️کلیپ گریه معرفتی⬆️⬆️
📝
آنچه که مشخص است گریه ها با هم فرق دارد. اگر کسی جامعه کبیره بفهمد، گریه اش برای ائمه فرق می کند. برای چه اینقدر گفته اند جامعه کبیره بخوانید؟ به خاطراین که فرد، طرف را بشناسد که برای که گریه می کند، آن موقع آن گریه ها گریه های معرفتی است که خیلی بالا می برد و پیش می برد. این گریه های محبتی و مودتی هم بسیار عالی هست. ولی این نکته که شما گریه کن و خدا گناه قبل و بعد را می بخشد و امام حسین می بخشد و بی خیال همه چی، حرفهای نادرستی هست که داخل معارف آمده. ما اصلا چیزی که بخواهد گناه بعد را ببخشد نداریم و قانون اساسی دین همچین حرفی را قبول نمی کند و با آیه لیغفر لک الله ما تقدم و ما تاخر هم نقض نمی شود.
⬆️
کلیپ کوتاه ویدیویی «گریه معرفتی»، کاری از هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف، در دو فرمت mp4 و flv
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
📢 #اطلاع_رسانی
با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...
⬇️⬇️⬇️
السلام علیک یا اباعبدالله
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، ان شاءالله بنا داریم طی دهه اول این ماه، هر روز صبح، قطعه روضه ای با نوای استاد قاسمیان (مربوط به محرم 92) از طریق بخش «آرشیو صوتی» سایت (لینک زیر) و کانال استاد قاسمیان (@qasemian_ir) در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013
💻
هم چنین ان شاءالله با زحمات و همکاری دوستان در هیئت شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت و هیئت الزهرا(س) دانشگاه شریف، فایل صوتی سخنرانی هر شب در اسرع وقت در بخش «سخنرانی ها» سایت (لینک زیر) بارگذاری خواهد شد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043
💻
ضمناً فایل سخنرانی سال های گذشته استاد قاسمیان در ایام محرم نیز از طریق سایت قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaArchive_Lecture.aspx
⬆️⬆️⬆️
التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆🏼👆🏼👆🏼
📱کانال تلگرام @qasemian_ir
با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...
.
🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، ان شاءالله بنا داریم طی دهه اول این ماه، هر روز صبح، قطعه روضه ای با نوای استاد قاسمیان (مربوط به محرم 92) از طریق بخش ▶️«آرشیو صوتی» سایت و منبر دیشب ایشان از طریق بخش ▶️«سخنرانی» و نیز کانال تلگرام در اختیار مخاطبان گرامی قرار دهیم.
سخنرانی شب اول - دانشگاه علم و صنعت:
http://qasemian.ir/MultimediaContent.aspx?ID=1648
.
✔️ التماس دعا
qasemian.ir

👆🏼👆🏼👆🏼
📱کانال تلگرام @qasemian_ir
با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...
.
🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، ان شاءالله بنا داریم طی دهه اول این ماه، هر روز صبح، قطعه روضه ای با نوای استاد قاسمیان (مربوط به محرم 92) از طریق بخش ▶️«آرشیو صوتی» سایت و منبر دیشب ایشان از طریق بخش ▶️«سخنرانی» و نیز کانال تلگرام در اختیار مخاطبان گرامی قرار دهیم.
✅✅✅ سخنرانی شب دوم - دانشگاه علم و صنعت:
http://qasemian.ir/MultimediaContent.aspx?ID=1649
.
بابت تاخیر در فایل امروز پوزش میخواهیم.
✔️ التماس دعا
qasemian.ir

👆🏼👆🏼👆🏼
📱کانال تلگرام @qasemian_ir
با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...
.
🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، ان شاءالله بنا داریم طی دهه اول این ماه، هر روز صبح، قطعه روضه ای با نوای استاد قاسمیان (مربوط به محرم 92) از طریق بخش ▶️«آرشیو صوتی» سایت و منبر دیشب ایشان از طریق بخش ▶️«سخنرانی» و نیز کانال تلگرام در اختیار مخاطبان گرامی قرار دهیم.
✅✅✅ سخنرانی شب سوم - دانشگاه علم و صنعت:
http://qasemian.ir/MultimediaContent.aspx?ID=1650
.
✔️ التماس دعا
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
#اطلاع_رسانی 🔔

🕝 پخش تلویزیونی سخنرانی شب سوم استاد قاسمیان در دانشگاه علم و صنعت
امروز، شنبه، ساعت 14:30، شبکه افق
.
🕖 برنامه «یاد خدا» با موضوع فلسفه قیام امام حسین (ع) امروز ساعت 19 از شبکه قرآن (برنامه ضبط شده)
.
🕡 سخنرانی شب چهارم، امروز بعد از نماز مغرب و عشا، هیئت شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت
.
فایل سخنرانی شب های گذشته از طریق سایت (لینک زیر) قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆🏼👆🏼👆🏼
@qasemian_ir
با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه با نوای استاد قاسمیان، روز چهارم محرم

لینک روضه های صبح در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013

✅✅✅ سخنرانی شب چهارم در دانشگاه علم و صنعت نیز در سایت آپلود شده و در کنار سخنرانی شب های گذشته، از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد.
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

✔️ التماس دعا
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 از جلسه هجدهم «یاد خدا»:
⬇️⬇️⬇️
در سوره شعرا، قرآن قاعده ای را معرفی میکند: يَوْمَ لَا يَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِيمٍ در روز قیامت مال و فرزندان به درد کسی نمی خورد جز فردی که بیاید به سمت خدا، قلب سالم تحویل بدهد. امانتی قلب را که سالم تحویل گرفته سالم تحویل بدهد. صفر و یک هم نیست، هرچه قلب سالم تر بهتر و هرچه مریض تر، بدتر.
از امیرالمومنین پرسیدند ای قلب سلیم یعنی چه؟ می فرمایند قلبی که پیش خدا برود و جز خدا در این قلب چیزی نباشد. این قلب سالم است. هرچه قلب ازاین حالت فاصله بگیرد از سلامت قلب فاصله میگیرد و به مرض قلب می پیوندد.
قلب سلیمی قلبی هست که در آن خدا هست. در قلب ما دنیا هست یا نه؟ حب جاه و حب شهرت؟ عرف جامعه که فلان جور عروسی بگیرید و مهریه بگیرید هست یا نیست؟ هر چیز غیر خدا طبق روایت نقطه سیاهی است روی قلب که ذره ذره سیاه میکند. یک وقت هم هست توجه به زن و فرزند میکنم به خاطر خدا، این اتفاقا موید سلامت هم هست.
⬆️⬆️⬆️
فایل تصویری جلسه نوزدهم برنامه «یاد خدا» با موضوع «فلسفه قیام امام حسین (ع) پخش شده از شبکه قرآن، 25 مهر؛ در بخش آرشیو تصویری سایت:
http://qasemian.ir/TVSeason.aspx
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
#اطلاع_رسانی 🔔

💻 فایل تصویری جلسه نوزدهم برنامه «یاد خدا» با موضوع «فلسفه قیام امام حسین (ع) پخش شده از شبکه قرآن، 25 مهر؛ در بخش آرشیو تصویری سایت:
http://qasemian.ir/TVSeason.aspx

📅 برنامه های امروز و امشب (یکشنبه 26 مهر)

🕝 پخش تلویزیونی سخنرانی شب چهارم استاد قاسمیان در دانشگاه علم و صنعت؛ امروز، یکشنبه، ساعت 14:30، شبکه افق
.
🕖 برنامه «یاد خدا» با موضوع فلسفه قیام امام حسین (ع) امروز ساعت 19 از شبکه قرآن (برنامه ضبط شده)
.
🕡 پنجمین و آخرین شب سخنرانی در هیئت شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت؛ امروز از نماز مغرب و عشا
.
💻 فایل سخنرانی شب های گذشته از طریق سایت (لینک زیر) قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
⬅️ توقف ممنوع
برداشتی از سخنرانی های حجت الاسلام قاسمیان
📝
شخصی را فرض کنید که در حال رانندگی است اما تمام مدت نگاهش به آیینه جلو است تا عقب را ببیند و بیشتر از آنی که حواسش به جلو جمع است، تمرکزش بر عقب باشد. به نظر شما این رانندگی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ اصلا می شود در این وضعیت رانندگی کرد؟! این نگاه کردن مدام به آیینه نشانه توقف است. کسی که رانندگی می کند آنقدر مسیر و اتفاق در مقابل ش زیاد است که تنها یک نیم نگاه به آینه و دیدن پشت سر برای سنجش موقعیتش کافی است.
افرادی هم که مدام به گذشته فکر می کنند و حال و روز خودشان را طبق گذشته ای که رفته است می چینند، زندگی خودشان را متوقف کرده اند و در جا می زنند. برخی افراد از گذشته بتی از نمی شود و نمی توانم برای خود درست می کنند، در حالی که نگاه به گذشته تنها برای عبرت گرفتن است و ادامه دادن مسیر پیش رو.
حالا اگر از همین افراد بپرسی که چرا برای تغییر زندگی تلاش نمی کنید؟ یکی از جواب ها این خواهد بود که دیگر از سن و سال ما گذشته است. این ناامیدی ها کار شیطان است. مگر در آیاتی مانند آیه مبارکه: «والّذینَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا...» حرفی از سن و سال افراد به میان آمده است که اگر تا 30 سالگی تقوا پیشه کردی ما راه را به تو نشان می دهیم و بعد از آن نمی شود؟ این درست است که در سنی این کار آسان تر است اما بالاخره باید مسیر زندگی مان را مشخص کنیم و برای آن تصمیم بگیریم. این تصمیم می تواند در هر لحظه و هر جایی اتفاق بیافتد و انسان به مسیر الهی برگردد و توبه کند.
اولین پیام شب های محرم همین است که هیچ گاه برای بازگشت و توبه دیر نیست و بهترین موقعیت برای بازگشت، در همین شب ها و روزهای محرم است. اصلاً نگاهی به ماجرای کربلا و اتفاقاتی که در آن می افتد همین را می رساند که بعضی ها که جا مانده بودند مسیر را شناختند. آینده را در نظر گرفتند و حرکت کردند، بدون این که در گذشته اعمالشان توقف کنند.
⬆️⬆️
📰 یادداشت یک ضمیمه همشهری دو؛ روزنامه همشهری مورخ 25 مهر 94
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆🏼👆🏼👆🏼
@qasemian_ir
همه جا بروم، به بهانه ی تو...
.
با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه حضرت قاسم (ع) با نوای استاد قاسمیان، روز پنجم محرم

لینک روضه های صبح در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013

✅✅✅ سخنرانی شب پنجم و آخر دانشگاه علم و صنعت تا ساعتی دیگر در سایت آپلود خواهد شد و به همراه سخنرانی اصلاح شده شب چهارم و سایر سخنرانی های محرم از طریق لینک زیر قابل دسترسی خواهد بود.
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

✔️ التماس دعا
qasemian.ir

👆🏼👆🏼👆🏼
@qasemian_ir
همه جا بروم، به بهانه ی تو...

⬅️ کلیپ تصویری شعر: همه جا بروم به بهانه ی تو...
⏰ 4 دقیقه
شب دوم فاطمیه سال 92؛ هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 از سخنرانی شب چهارم محرم:
⬇️⬇️⬇️
ما یک تعجیل عقوبت برای مومنان داریم که بلا بر سرشان می آید، اگر همان کار را کافر انجام بدهد بلایی بر سرش نمی آید. توضیحش این طور است که این ابوابی که در بحث تعجیل در عقوبت داریم از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نقل شده است که فرمودند:
خداوند می فرماید من بنده ای را که دوستش داشته باشم و بخواهم به او رحم کنم را از دنیا خارج نمی کنم مگر اینکه همه خطاهای او را استیفا می کنم و بابتش یک جزای دنیوی به او می دهم؛ یا مریضش می کنم یا رزقش را می بندم یا در دنیا یک حالت خوف و نا امنی ایجاد می کنم و کاری می کنم بترسد. اگر یک ته مانده ای هم باقی ماند، لحظه مرگش یک مرگ سختی برایش به وجود می آورم.
از آن طرف به عزت و جلالم سوگند همین جور که اگر بخواهم عذابش کنم خارجش نمی کنم مگر اینکه همه حسناتی که انجام داده است را در دنیا پاداشش را به او می دهم که با ما بی حساب شود. یا روزی اش را وسعت می دهم، یا جسمش را سالم می کنم، یا دنیایش را امنیتی می دهم، اگر حسنه ای برایش باقی ماند، یک مرگ شیرین و لذت بخش هم برایش قرار می دهم. یک راست به جهنم می رود.
⬆️⬆️⬆️

⬅️ متن عربی روایت
قال رسول الله صلى الله عليه وآله: قال الله عزوجل: « وعزتي وجلالي لا اخرج عبدا من الدنيا وأنا اريد أن ارحمه حتى أستوفي منه كل خطيئة عملها، إما بسقم في جسده وإما بضيق في رزقة و إما بخوف في دنياه فإن بقيت عليه بقية شددت عليه عند الموت، وعزتي وجلالي لا اخرج عبدا من الدنيا و أنا اريد أن اعذبه حتى اوفيه كل حسنة عملها إما بسعة في رزقه و إما بصحة في جسمه وإما بأمن في دنياه فإن بقيت عليه بقية هو نت عليه بها الموت.»
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
🔔 #اطلاع_رسانی

📅 طبق اعلام قبلی:
سخنرانی استاد قاسمیان در هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف

🕢 شب ششم تا شب سیزدهم محرم (از ساعت 19:30)
🕥 ظهر تاسوعا و عاشورا (از ساعت 10:30 صبح)

مداحی برادران عباسی، تقوایی و رجبی فر
خیابان آزادی - مسجد دانشگاه صنعتی شریف
.
💻 ان شاءالله با همکاری دوستان در هیئت الزهرا (س) سخنرانی هر شب در اولین فرصت بر روی سایت بارگذاری خواهد شد.
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
زان یاد دلنوازم شکریست با شکایت...

با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه روز ششم محرم با نوای استاد قاسمیان
دهه سوم محرم سال 90، بیت الزهرا (س)

⬅️⬅️ 💻 فایل تصویری با کیفیت متوسط و کیفیت بالا در پیام های بعدی کانال ارسال خواهد شد. همچنین در سایت نیز آپلود شده است.
.
🔊 متاسفانه به علت کسالت شدید حاج آقا، منبر دیشب در دانشگاه شریف برگزار نشده است. فایل جلسات شب اول تا پنجم دانشگاه علم و صنعت از طریق بخش سخنرانی های سایت قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 از شب چهارم، دانشگاه علم و صنعت:
⬇️⬇️⬇️
آیه سوره مبارکه فاطر که می فرماید: «مَا يَفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِن رَّحْمَةٍ فَلَا مُمْسِكَ لَهَا وَمَا يُمْسِكْ فَلَا مُرْسِلَ لَهُ مِن بَعْدِهِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ»4 را باور کنیم. اگر خدا بخواهد به بنده ای رحمت بدهد احدی نمی تواند جلویش را بگیرد و اگر نخواهد به کسی خیر بدهد هم کسی نمی تواند مانع او شود.ما اشتباه می کنیم که فکر می کنیم رزقمان دست رئیس اداره است. بچه که بودیم وقتی می خواستیم چیزی بخریم مادرمان به ما از کشو پول می داد، فکر می کردیم مادرمان پول می دهد. یک کمی که بزرگتر شدیم فهمیدیم پدر پول می داده است. کی زمان این می رسد که بفهمیم نه مادر و نه پدر نمی دهند. آن ها فقط وسیله هستند. این مضمون توحیدی اگر در انسان جا بیفتد که «لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَكَ إِنِّی كُنْتُ مِنَ الظَّالِمینَ» دارد که «استجبنا له ونجيناه من الغم وكذلك ننجي المؤمنين». استجابت می شود و او را ما از غم نجات دادیم. راه برون رفت مومنین از غم این چنین است. پس گاهی مومنین در صحنه ای گوشمالی می شوند که غیر مومن گوشمالی نمی شود. هجمه شیطان روی ما زیادتر است.
⬆️⬆️⬆️
🔔 ان شاءالله از امشب تا شب سیزدهم، از ساعت 19:30 سخنرانی استاد قاسمیان در هیئت الزهرا (س) مسجد دانشگاه صنعتی شریف
@qasemian_ir
qasemian.ir

📰 تیتر یک خبرگزاری دانشجو:
http://snn.ir/detail/News/452334/9036
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
باز این چه شورش است که در خلق عالم است...

با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه حضرت باب الحوائج علی اصغر (ع) با نوای استاد قاسمیان
شب هفتم محرم 94 (دیشب) در هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

لینک روضه های صبح در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013

✅✅✅ سخنرانی شب هفتم محرم در هیئت الزهرا (س) در سایت آپلود شده و از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 از شب پنجم دانشگاه علم و صنعت:
⬇️⬇️⬇️
امام (ره) فرمودند این کاغذ پاره‌ها! منطق اسلام این است. دنیا می‌خواهی مبارزه، آخرت می‌خواهی مبارزه. سعادت در مبارزه کردن است.حضرت آقا تذکر دادند مانند آن زنی نشوید که وقتی رشته‌ها را می‌بافت و به مرحله بهره برداری می‌رسید آن‌ها را از هم باز می‌کرد. منظورشان این است که ما مستحکم شویم. پیشرفت در تجهیزات نظامی، آری؛ ولی محاسبه روی پیشرفت‌های تجهیزاتی خیر. دیپلماسی آری ولی محاسبه روی دیپلماسی خیر. فکر می‌کنید همین گونه وارد بهشت می‌شوید؟ خیر! در قرآن هست که مومنین میرسند به متی نصرالله...؛این وعده‌ها را هر کسی باور نمی‌کند.
شیطان ندا می‌دهد که دارید بدبخت می‌شوید. خداوند می‌فرمایند: از این‌ها نترسید، از من بترسید. یا باید این وعده‌ها را بپذیریم یا بگذاریم دم کوزه و آبش را بخوریم.
⬆️⬆️⬆️
🔔 تا شب سیزدهم محرم و ظهر تاسوعا و عاشورا، هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف

💻 فایل صوتی شب اول تا هفتم، بخش سخنرانی های سایت
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

@qasemian_ir
qasemian.ir

qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 از شب پنجم دانشگاه علم و صنعت:
⬇️⬇️⬇️
انفاق اگر به حد اسراف نرسد، خداوند فرموده که که جایگزین می‌کند. امام جواد (ع) می‌فرمایند: شما خمس وزکات رو بدهید من تضمین می‌کنم مالت کم نشود. خداوند زیر دین ما نمی‌ماند!! در اینجا شیطان می‌آید و وسوسه‌هایش را شروع می‌کند؛ شیطان می‌گوید مگر عملیات «منها» نخوندی؟! وقتی خسم بدی منها می‌شود و مالت کم می‌شود. اما درست این است که مثل حرس کردن درخت‌هایی است که اطراف آن ضعیف شده است. شیاطین انس و جن در این مواقع مزخرف می‌گویند که انفاق کنی مالت کم می‌شود.
.
در زندگی باید تصمیم قرآنی بگیرید. یا بگوئید این حرف‌ها برای ۱۴۰۰ سال پیش است یا اصرار قرآن به فهمیدن بدر و اتفاقاتی که برای سپاه روم افتاد را بفهمید؛ خداوند مداوم فرموده است اتفاقات فرای محاسبات شماست. قرآن فرموده است اگر بخواهیم کسی را هدایت کنیم به او شرح صدر به اسلام می‌دهیم. بعضی سینه‌ها برای حرف حساب آماده است. بعضی‌ها را هم چنان سینه‌شان را تنگ می‌کنیم که وقتی معارف به آن‌ها گفته می‌شود، سینه‌شان تنگ شده و قلبشان مشمئز می‌شود.
⬆️⬆️⬆️
🔔 تا شب سیزدهم محرم و ظهر تاسوعا و عاشورا، هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف

💻 فایل صوتی شب اول تا هفتم، بخش سخنرانی های سایت
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

@qasemian_ir
qasemian.ir

📣 به علت استقبال و ‌مراجعات بالاتر از پیش‌بینی ما، دسترسی به سایت دچار اختلال شده است که از این بابت از بزرگواران عذرخواهی می‌کنیم. ان شاءالله تا دقایقی دیگر این مشکل برطرف خواهد شد.
qasemian.ir

🔶🔸🔸🔸💠🔹🔹🔹🔷
📣📣📣کانال تلگرام هیأت الزهراء(س) دانشگاه صنعتی شریف

🔶اطلاع رسانی اخبار و مراسمات
🔶نماهنگ، صوت و متن
🔶محتوای مذهبی

شناسه کانال:
@AzzahraaSharif
🔶🔸🔸🔸💠🔹🔹🔹🔷
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
جوانان بنی‌هاشم بیایید...

با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه حضرت علی اکبر(ع) با نوای استاد قاسمیان
شب هشتم محرم ۹۲ در هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

لینک روضه های صبح در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013

✅✅✅ سخنرانی شب هشتم محرم در هیئت الزهرا (س) در سایت آپلود شده و از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

📣 به علت استقبال و مراجعات بالاتر از پیش‌بینی ما، دسترسی به سایت چند ساعت دچار اختلال شده بود که از این بابت از بززگواران عذرخواهی می‌کنیم.
✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
باز این چه شورش است که در خلق عالم است...

💻 فایل تصویری
شب ششم محرم سال 90
هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
باز این چه شورش است که در خلق عالم است...

💻 فایل تصویری
شب ششم محرم سال 90
هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
قسمتی از روضه شب نهم
مراسم هیأت الزهراء(س) دانشگاه شریف

🔶باحضور حجت الاسلام قاسمیان
@AzzahraaSharif
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
یا کاشف الکرب عن وجه الحسین (ع)...

با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه شب تاسوعا با نوای استاد قاسمیان (14 دقیقه)
شب تاسوعا محرم ۹۲ در هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

لینک روضه های صبح در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013

✅✅✅ سخنرانی شب تاسوعا 94 در هیئت الزهرا (س) در سایت آپلود شده و از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

👆👆👆
@qasemian_ir
یا بقیة الله آجرک الله فی مصیبة جدک...

با هر سلام صبح به آقای بی کفن
انگار روبروی حرم ایستاده ایم...

🔷السلام علیک یا اباعبدالله🔷
روضه عاشورا با نوای استاد قاسمیان (7 دقیقه)
شب عاشورا محرم ۹۲ در هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

لینک روضه های صبح در سایت:
http://qasemian.ir/soundpart.aspx?ID=1013

✅✅✅ فایل سخنرانی روز تاسوعا و شب عاشورا در هیئت الزهرا (س) به محض دریافت از طرف دوستان هیئت الزهرا (س) در بخش سخنرانی بارگذاری خواهد شد. سایر فایل های محرم 94:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

✔️ التماس دعا
@qasemian_ir
qasemian.ir

آخرین جلسه سخنرانی استاد قاسمیان در هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف، امشب شام غریبان برگزار می گردد. @qasemian_ir
آخرین جلسه سخنرانی استاد قاسمیان در هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف، امشب شام غریبان برگزار می گردد. @qasemian_ir
qasemian.ir

@qasemian_ir
📣 #اطلاع_رسانی

☑️ ضمن آرزوی قبولی عزاداری ها به اطلاع می رساند، امشب «آخرین جلسه» سخنرانی استاد قاسمیان در هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف می باشد. (شام غریبان)

📻 فایل صوتی جلسات ظهر تاسوعا و شب عاشورا هیئت الزهرا (س) و سایر جلسات محرم 94 از طریق بخش سخنرانی های سایت قابل دسترسی می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

📺 هم چنین طبق اعلام سایت شبکه قرآن، برنامه «یاد خدا» با موضوع فلسفه قیام امام حسین (ع) امروز از ساعت 18 (برنامه ضبطی) از شبکه قرآن پخش خواهد گردید.

🔔📱 اطلاع رسانی جلسات آینده و کلاس های تفسیر و نیز ارائه متون و فایل های منتخب از طریق سایت، اینستاگرام (qasemian_ir) و همین کانال در تلگرام انجام خواهد گردید:
@qasemian_ir
التماس دعا
qasemian.ir

☝🏻️☝🏻️☝🏻️
@qasemian_ir
آخرین روضه، روضه شام غریبان: ای ساربان آهسته ران...
محرم 90، بیت الزهرا (س)


☑️ این فایل آخرین فایل روضه محرم 94 خواهد بود. ان شاءالله از روزهای آینده برگزیده متون سخنرانی و برنامه های تلویزیونی استاد قاسمیان از طریق سایت، اینستاگرام (qasemian_ir) و این کانال در تلگرام ارائه خواهد شد.

📝 ار طریق بخش «تماس با ما» سایت، ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند سازید. هم چنین از طریق این صفحه امکان ارسال نظرات برای استاد قاسمیان نیز وجود دارد. توضیحات بیشتر در صفحه تماس با ما:
http://qasemian.ir/contactUs.aspx

التماس دعا
qasemian.ir

📝 از طریق بخش «تماس با ما» سایت، ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند سازید. هم چنین از طریق این صفحه امکان ارسال نظرات برای استاد قاسمیان نیز وجود دارد. توضیحات بیشتر در صفحه تماس با ما:
http://qasemian.ir/contactUs.aspx
التماس دعا
qasemian.ir

👆👆👆
کلیپ تصویری، یک دقیقه
«رفع بدحجابی با اردوی جهادی»
حجت الاسلام قاسمیان، شب تاسوعا 94
کاری از: هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف @AzzahraaSharif

@qasemian_ir
qasemian.ir

📻 فایل صوتی کامل شب های محرم امسال از طریق لینک زیر قابل دریافت می باشد:
http://qasemian.ir/MultimediaSeason.aspx?ID=1043

📺 فایل تصویری برنامه یاد خدا (شنبه 2 آبان) از طریق بخش آرشیو تصویری سایت قابل دریافت می باشد.

🔔 اطلاع رسانی جلسات آینده و کلاس های تفسیر و نیز ارائه متون و فایل های منتخب از طریق سایت، اینستاگرام (qasemian_ir) و همین کانال تلگرام انجام خواهد گردید.

📝 از طریق بخش «تماس با ما» سایت، ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند سازید. هم چنین از طریق این صفحه امکان ارسال نظرات برای استاد قاسمیان نیز وجود دارد. توضیحات بیشتر در صفحه تماس با ما:
http://qasemian.ir/contactUs.aspx
qasemian.ir

@qasemian_ir
📝 چکیده نکته اخلاقی ابتدای منبر شام غریبان، هیئت الزهرا (س) دانشگاه شریف:
⬇️⬇️⬇️
در کلمه ای در نهج البلاغه حضرت توصیه میکنند افراد چگونه نباشند. از جمله آن ها این است که یَسْتَعْظِمُ مِنْ مَعْصِیَةِ غَیْرِهِ مَا یَسْتَقِلُّ أَکْثَرَ مِنْهُ مِنْ نَفْسِهِ. آدمهایی نباشید که گناه و خطای دیگران را بزرگ می کنند و بزرگ می شمارند، در حالیکه چنانچه خودشان مرتکب شوند خیلی کوچک می دانند. انسان به خطای دیگری نگاه کند و بگوید خیلی کار بدی کرد و خیلی حرف بدی در مورد من زد. چیزی که اگر در مورد خودش انجام شود، بسیار کار معمولی می پندارد و اصلاً هم حرف بدی نیست!
این در خانواده ها خیلی اتفاق می افتد که مرد یا زن خانه حرف هایی را می زنند و کارهایی در قبال هم می کنند که اگر خودشان این کار را کنند کار خوبی است و اگر دیگری این کار را کند بسیار کار بدی هست. به عنوان مشاور عرض میکنم که مشکلات جدی داریم، حتی در اقشار تحصیلکرده که آدم باورش نمی شود که اینها که اینقدر شیک حرف میزنند و دکترا دارند و ... دست بزن هم دارند! گاهی اوقات ما واقعا فرعون هستیم، فقط حیطه ی مصرمان کوچک است! مردها یک جور تفرعن داریم و خانم ها جور دیگر. چقدر خوب می شود که زندگی ها به وضعیتی برسد که مرد اهل محبت باشد و قدرشناس باشد که خانم خانه زحمت کشیده و زحمات او را به روی او بیاورد و کار خوبش را بزرگ کند. در همین روایت هست که انسان خوب است کارهای دیگران را بزرگ کند و کارهای خودش را کوچک. و چقدر خوب است که خانم های خانه هم نسبت به همسران خود متواضع شوند؛ همانطور که قرآن اولین ویژگی که برای زن صالح در نظام خانوادگی میگوید فالصالحات قانتات هست؛ زنی که در نظام خانوادگی متواضع است.این تواضع اتفاقاٌ مرد را به زندگی پایبند می کند و مرد به خاطر حس مدیریت که در وجود او گذاشته شده، دنبال این معنا و محترم بودن است.
و در ادامه روایت می فرمایند یَسْتَکْثِرُ مِنْ طَاعَتِهِ مَا یَحْقِرُهُ مِنْ طَاعَةِ غَیْرِهِ و از آن هایی نباش که طاعت و کار خود را بزرگ میکند و اگر همین کار را دیگری انجام بدهد خیلی از نظرش کوچک است.
اگر انسان این طور بشود فَهُوَ عَلَى اَلنَّاسِ طَاعِنٌ وَ لِنَفْسِهِ مُدَاهِنٌ آن موقع نسبت به دیگران خرده گیر می شود. کسی که اینقدر نسبت به مردم نظر منفی بدهد، داریم در روایات که خودش از همه بدتر است. این قدر فرو رفتن در عیوب دیگران مذموم است که باعث می شود فرد نسبت به خود سهل انگار شود.
⬆️⬆️⬆️
@qasemian_ir
qasemian.ir

در باب نماز (بخش اول) @qasemian_ir
در باب نماز (بخش اول) @qasemian_ir
qasemian.ir

📝 در باب نماز (بخش اول)
⬇️⬇️⬇️
آیت الله جاودان به استناد روایات می فرمودند که وقتی که فرد نمازش را با توجه می خواند، نمازش می رود بالا و به خداوند عرض می کند که «این انسان مرا محفوظ داشت، خدا حفظش کند» و اگر با بی توجهی نماز را خواند، نماز او را نفرین می کند که «مرا ضایع کردی، خدا ضایعت کند» تصور کنید چیزی مثل نماز پنج مرتبه در روز انسان را دعا کند، یا از آن طرف پنج مرتبه در روز فرد را نفرین کند. اینجاست که می بینیم بسیاری از سلب توفیق ها و یا از آن طرف بسیاری از برکت ها به خاطر نماز است.
در روز عاشورا - با وجود اینکه با تاکتیک های نظامی مغایرت دارد - امام حسین علیه السلام نماز را به جماعت برگزار می کنند و چند نفر از یارانشان را هم - با وجود قلیل بودن یاران - در نماز از دست می دهند
نماز یک فرهنگ است که باعث عوض شدن طبع می شود. در سوره معارج داریم که طبع انسان حریص است، اگر شری به او برسد جزع و فزع می کند و اگر خیری به او برسد دیگران را از آن خیر منع می کند. طبیعت انسان از ابتدا این گونه بوده است، مگر اینکه فردی با نماز خواندن طبع خود را عوض کند. طبیعت انسان این گونه است که به دنیا علاقه داشته باشد و رفته رفته قساوت قلب اش بیشتر شود مگر اینکه با فرایندی از پس خودش بر بیاید (ادامه دارد)
⬆️⬆️⬆️
@qasemian_ir