Pargar TOEFL 
عنوان گروه یا کانال:

Pargar TOEFL


توضیحات: ?گروه تافل https://t.me/joinchat/AAAAAERz2asAuRkFCWCmQw ? کانال تافل @pargartoefl ? گروه GRE https://t.me/joinchat/AAAAAEHpCBzacxSiG_bHPA ? گروه آیلتس https://t.me/joinchat/Cl9RqERZ50xZEFTjuCixig
شناسه: @
تعداد اعضا: 3652
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

با سلام. دوستانی که می خوان مهارت های تافل شون رو به صورت خودآموز تمرین کنند و وادار به پرداخت هزینه ای نشن، من برای تمرین مهارت گفتاری و شنیداری، روش تودآمزی رو براتون تشریح می کنم که خودم هم از همین روش بهره گرفتم. امیدوارم به دردتون بخوره.
سپنا ۱۵۰۳۵۰

با سلام. دوستانی که می خوان مهارت های تافل شون رو به صورت خودآموز تمرین کنند و وادار به پرداخت هزینه ای نشن، من برای تمرین مهارت گفتاری و شنیداری، روش تودآمزی رو براتون تشریح می کنم که خودم هم از همین روش بهره گرفتم. امیدوارم به دردتون بخوره.
ممنون ميشم
بايد از كجا شروع كنيم؟
كافیه ۶۸۳۴۳

با سلام. دوستانی که می خوان مهارت های تافل شون رو به صورت خودآموز تمرین کنند و وادار به پرداخت هزینه ای نشن، من برای تمرین مهارت گفتاری و شنیداری، روش تودآمزی رو براتون تشریح می کنم که خودم هم از همین روش بهره گرفتم. امیدوارم به دردتون بخوره.
سلام.ببخشید این روش برای آیلتس هم کاربرد داره؟
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

برای مهارت شنیداری کاری که باید بکنید (و خودم هم کردم و تو یک و ماه و نیم نتیجه اش واقعا محسوسه) اینه که:
پادکست های تافل رو با اسکریپت هاش در اختیار داشته باشید(لکچرها البته بهترن، چون هم طولانی تر هستن و هم مهم تر)
این بلایی رو که میگم سر روزی یه دونه از اون پادکست ها دربیارید:
یه کاغذ و قلم بذارید جلوتون و با هدفون یکی از پادکست ها رو پلی کنید.
همین که یه جمله گفت، پاوز کنید و تلاش کنید بنویسید اون چیزی رو که شنیدید. اگر متوجه نشدید چی میگه، دوباره همون جمله رو از اول گوش بدید و تلاش کنید بنویسید.
این کار رو چندین بار با همون جمله تکرار کنید تا زمانی که یه چیزایی بفهمید و همونو بنویسید. اگر پس از چندین بار باز هم هیچی از اون جمله نفهمیدید، هر صوتی که می شنوید حتی اگه به نظر مسخره میاد، بنویسید. سپس برید سراغ جمله ی بعدی و روی همه ی جملات همین داستان رو پیاده کنید.
نهایتا مثلا سر یه فایل 3 دقیقه ای شاید یه ساعت وقت گذاشتید و یه متن دارید جلوتون که برخی جاهاش رو چیزای مربوط نوشتید و بعضی جاهاش چیزای نامربوط. حالا اسکریپت اون پادکست رو بذارید جلوتون و شروع کنید خط به خط با چیزی که نوشتید مقایسه کنید و هرجاش که شما اشتباه نوشته بودید رو خط بزنید و بالاش اون چیزی که توی اسکریپت هست یادداشت کنید.
حالا یه بار دیگه متن اصلاح شده تون رو بذارید جلوتون و هدفون تو گوش تون و از روی متن خودتون خط ببرید صحبت های اون استاد رو و ببینید که اونجاهایی که شما اشتباه فکر می کردید، چی بودن در اصل.
حالا اون متن تون رو بذارید کنار و یه کاغذ سفید بردارید و یه بار دیگه فایل رو با هدفون جمله به جمله گوش بدید و یادداشت کنید.
این بار احتمالا از اول تا آخرش رو درست می نویسید، اما اگر یه درصد این بار هم هنوز مشکلی داشتید، انقدر این فرآیند رو روی همین یه فایل انجام می دید تا آخرین بار، شما با گوش دادن جمله به جمله، بتونید بدون حتی یه اشتباه کل متن رو بنویسید. فردا دوباره با یه فایل دیگه همین کار رو بکنید.
اگه این کار رو هر روز به مدت یک و ماه و نیم انجام بدید، نتایج تون شگفت زده تون خواهد کرد و اگر به مدت 3 ماه هر روز انجام بدید، احتمالا مشکل خاصی در مهارت شنیداری نخواهید داشت. مگر اینکه واژه رو ندونید.
واسه مهارت گفتاری:
یک پرسش اسپیکینگ تافل رو پخش کنید برای خودتون و در حالی که صدای خودتون رو ضبط می کنید، بهش پاسخ بدید. سپس صدای خودتون رو گوش بدید و ببینید کجاهاش رو بد گفتید یا لهجه تون بد بود یا ساختار رو اشتباه به کار بردید یا هرچی. یه بار دیگه همون حرف ها رو با دقت برای رفع مشکلات قبلی بزنید و ضبط کنید و دوباره گوش بدید و اشکالات تون رو پیدا کنید.
این فرآیند رو انقدر رو اون پرسش تکرار کنید که نهایتا از پاسخ تون به اون پرسش، هنگامی که گوش می دید، نسبتا راضی باشید؛ از همه چیزش. فردا این کار رو با یه پرسش دیگه انجام بدید. این کار رو یه مدت انجام بدید تا کمی روون بشید. بعد که روون تر شدید، یه مرحله ی دوم برای روون تر شدن مهارت گفتاری رو بهتون بگم که جنبه ی روون شدن داره فقط وگرنه ایرادات گفتاری تون با همین مرحله ی نخست رفع میشه. هردو روشی که گفتم حوصله می خواد و روزهای نخست ممکنه به خودتون یا من ناسزا بگید، اما بعد از یه مدت، چنان روون میشید که خودتون هم شگفت زده میشید و دست کم ناسزاهایی رو که به من دادید، پس می گیرید.
نکته ی مهم هم در این روش ها پشتکار و هر روز انجام دادن شون هستش.
پیروز و سربلند باشید.
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

ممنون ميشم
بايد از كجا شروع كنيم؟
این مطلبی رو که همرسان کردم مطالعه کنید برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری تون به صورت خودآموز خیلی خوب و تاثیر گذاره. بدون پرداخت یک ریال به کسی.
شهدین ۱۹۴۲۱۲

این مطلبی رو که همرسان کردم مطالعه کنید برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری تون به صورت خودآموز خیلی خوب و تاثیر گذاره. بدون پرداخت یک ریال به کسی.
ممنون لطف کردین
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

سلام.ببخشید این روش برای آیلتس هم کاربرد داره؟
بله. فرقی نداره، اما من چون با سیستم آیلتس و تسک هاش آشنایی ندارم، روی تافل توضیح دادم.
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

ممنون لطف کردین
خواهش می کنم. امیدوارم به دردتون بخوره.
عبدالولی ۹۳۴۰۹

آزمون جی آر ای GRE چیست؟

⬅ جي آر اي (GRE = Graduate Record Examination) آزموني جامع است كه توانايي ها و معلومات عمومي فارغ التحصیلان را ارزيابي مي كند و معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد.

⬅ دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

⬅ هم اکنون در ایران آزمون جی آر ای عمومی به دو صورت کتبی (Paper-Delivered) و کامپیوتری (Computer-delivered) برگزار می شود. آزمون جي آر اي دارای دو نوع عمومي (general) و موضوعي/ تخصصي (subject) است که در پست های آینده هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

⬅ برخلاف دیگر آزمونهای استاندارد پذیرش ( مانند LSAT، MCAT ، SAT ) کاربرد و ارزش امتیازات GRE نه تنها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بلکه از دپارتمانی به دپارتمان دیگر بسیار متفاوت است. برای برنامه هایی مانند هنرهای آزاد فقط امتیاز بخش کلامی دارای اهمیت است در حالیکه برنامه هایی چون علوم و ریاضیات تنها توانایی کمی را درنظر می گیرند. البته از آنجاییکه در برنامه هایی چون علوم و ریاضیات ممکن است تمامی متقاضیان در بخش کمی امتیازات بالایی داشته باشند به همین دلیل امتیاز بخش کلامی را به عنوان یک فاکتور برای تصمیم گیری نهایی استفاده می کنند. پذیرش در مدارس کارشناسی ارشد بستگی به عوامل گوناگونی دارد از جمله: معرفی نامه، انگیزه نامه تحصیلی، معدل ، GRE و…

💥 جی آر ای جنرال یا عمومی (General GRE):

👈 جی آر ای جنرال همانطور که از اسمش پیداست عمومی است و اغلب دانشگاه ها نمره این آزمون را از شما خواهند خواست. که از سه بخش زیر تشکیل شده:

1⃣- نگارش تحلیلی (Analytic writing)

قسمت تحلیلی اولین بخش آزمون است که در مورد تحلیل یک موضوع بحث بر انگیز می باشد و به صورت نوشتاری می باشد. یعنی از فرد خواسته می شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی نوشته شود و تحلیلهای شخصی بیان گردد. این بخش شامل نوشتن دو انشا می باشد. انشای اول (Issue ) دارای 45 دقیقه و دومی (Argument) دارای 30 دقیقه زمان است. در بخش اول به شما دو موضوع داده می شود که به مراتب از موضوعات تافل مشکل‌ترند. شما باید یکی را به دلخواه انتخاب کرده و برای آن انشا بنویسید. تحلیل دقیق موضوع، گرامر نسبتا پیچیده، تعداد لغات و .. در این بخش بر روی نمره شما تاثیر بسزایی دارند. در بخش Argument، متنی به شما داده می شود که در آن بر اساس شواهدی به یک نتیجه گیری رسیده اند. این نتیجه گیری به ظاهر درست و منطقی خواهد بود. اما با کمی توجه می توان ایرادات منطقی بسیاری در آن پیدا کرد. چیزی که سوال از شما خواهد خواست هم این است که این ایرادها را یافته و متن مزبور را بکوبید!

نمره این بخش از آزمون از صفر تا ۶ با مقادیر ۵/. می باشد. نمره ۴ در این بخش نمره ای خوب محسوب می شود و اگر ۴ این بخش را کسب کردید بدانید نمره تان عالی است. زیرا کسب نمره ۶ حتی برای انگلیسی زبان ها هم کاری دشوار است.

2⃣- استدلال كيفي یا درک زبانی (واژه) (Verbal):

تمام این امتحان در بخش واژه‌ی آن خلاصه شده است که نیاز به دانش بسیار بالایی از دایره‌ی لغات پیچیده‌ای دارد که بعضا معنی فارسی آنها نیز به گوش شما نخورده است. سوالات این بخش 5 گزینه‌ای بوده و نمره منفی ندارد. این بخش شامل دو سری سوال ۲۵ تایی می باشد کسب نمره‌ی بالای 400 از 800 در این امتحان واقعا خوب است. هر کدام از این 25 سوال در 3 فرم زیر می باشند :

۱)✅ بخش جای خالی ( عادی ) ( 8 سوال ) : یک جمله نسبتا پیچیده داده می شود و یک ، دو و یا سه جای خالی را باید با گزینه ها پر کنید

۲)✅ بخش پر کردن جا خالی با دو مترادف ( 4-5 سوال ) : یک جمله ی نسبتا پیچیده را باید با دو کلمه ی مترادف پر کنید

۳) ✅بخش خواندن ( 12-13 سوال ) : در این بخش پنج یا شش متن نسبتا پیچیده داده می شود که باید با توجه به آنها به سوالات پاسخ دهید

3⃣- استدلال كمي و ریاضیات (Quantitative):

در این امتحان به 2 سری سوال ۲۵ تایی در ۳۵ دقیقه، برای بخش ریاضیات باید پاسخ دهید. بخشی که در این امتحان امکان غلط زدن را افزایش می دهد مربوط به بخش سوالات نموداری است که در این بخش یک نمودار داده شده و از شما چند سوال پرسیده می شود. نمره این بخش از 800 ( ورژن جدبد 170 ) می‌باشد. همچنین استفاده از ماشین حساب ساده در آزمون نوع جدید مجاز می باشد ، ماشین حساب توسط سازمان سنجش در اختیار داوطلبین قرار می گیرد .
كافیه ۶۸۳۴۳

بله. فرقی نداره، اما من چون با سیستم آیلتس و تسک هاش آشنایی ندارم، روی تافل توضیح دادم.
ممنونننن
عبدالولی ۹۳۴۰۹

⁣سلام دوستان. آقای نحوی فارغ التحصیل مهندسی برق مخابرات شریف هستند. ایشون پذیرش دکتری از دانشگاه پلسیلوانیا با فلوشیپ 30000 $ در ده ماه به مدت پنج سال کسب کردند (3000$ در ماه)
نمرات زبان و GRE ایشون بسیار عالی هست
اگه سوالی دارین ایشون الان در گروه تشریف دارند

سلام. معدل من هنگام اپلای 18.13 بود. هیچ گونه مقاله و کار پژوهشی هم انجام ندادم. تافل: 111
GRE: Verbal: 157, Quant: 169, Writing:4
سوال دیگه ای هم داشتید در خدمتم

منابع تافل:
به طول کلی کتاب Delta's Key to the TOEFL iBT, Advanced Skill Practice به صورت کامل توصیه میشه. هم خیلی مفید هست هم روان.
کتاب فوق برای مهارت speaking و listening کفایت می کند.
برای قسمت speaking، علاوه بر کتاب فوق بخش speaking کتاب developing skills for the toefl ibt توصیه میشه.
برای قسمت writing علاوه بر کتاب دلتا، کتاب toefl writing success توصیه میشه

همون جوری که می دونید، GRE دارای سه قسمت است. 1) verbal 2)quant 3)writing
بیشترین مطالعه (حدود 95 درصد) باید برای بخش اول صورت بگیرد. در این راستا کتاب verbal advantage کفایت می کند. بخش دوم ریاضی در حد راهنمایی هست که اگر سه تا آزمون نمونه حل کنید، دستتون میاد و تقریبا نمره کامل رو به راحتی می گیرید. بخش سوم هم شباهت زیادی به قسمت مربوطه در تافل دارد. برای این منظور کافی است که بخش writing (که معمولا حدود 30 صفحه است) از کتاب های خوب GRE رو بخونید.
پی دی اف همه این کتب رو هم دارم. اگه خواستید بگید تا بهتون بدم.

تا چند دقیقه دیگه یه فایلی شامل پی دی اف کتب GRE با توضیح مختصر رو آپلود می کنم. مهم ترین توصیه درباره GRE که می تونم بکنم اینه که زمانی بعد از دادن تافل رو پیدا کنید که در اون مدت 2 هفته کاملا بیکار هستید. توی اون دو هفته با توجه به این کتبی که معرفی کردم برای GRE مطالعه کنید و دقیقا در انتهای دو هفته امتحان اصلی رو بدهید. به هیچ وجه هم بیشتر از دو هفته وقت نذارید براشپ

پی دی اف منابع GRE به همراه توضیح مختصر و مفید در این فایل اومده. quant نیاز به منبع برای مطالعه نداره و صرفا چند نمونه آزمون حل کردن کافیه. توصیه می کنم که نرم افزار powerprepII رو هم دانلود کنید. دوتا آزمون داره که دقیقا شبیه امتحان اصلی است و با نرم افزار آزمون هم آشنا می شید (شبیه TPO)


انجام پایان نامه ارشد

دعوت به همکاری انجام پایان نامه
عبدالولی ۹۳۴۰۹

⁣سلام دوستان. آقای نحوی فارغ التحصیل مهندسی برق مخابرات شریف هستند. ایشون پذیرش دکتری از دانشگاه پلسیلوانیا با فلوشیپ 30000 $ در ده ماه به مدت پنج سال کسب کردند (3000$ در ماه)
نمرات زبان و GRE ایشون بسیار عالی هست
اگه سوالی دارین ایشون الان در گروه تشریف دارند

سلام. معدل من هنگام اپلای 18.13 بود. هیچ گونه مقاله و کار پژوهشی هم انجام ندادم. تافل: 111
GRE: Verbal: 157, Quant: 169, Writing:4
سوال دیگه ای هم داشتید در خدمتم

منابع تافل:
به طول کلی کتاب Delta's Key to the TOEFL iBT, Advanced Skill Practice به صورت کامل توصیه میشه. هم خیلی مفید هست هم روان.
کتاب فوق برای مهارت speaking و listening کفایت می کند.
برای قسمت speaking، علاوه بر کتاب فوق بخش speaking کتاب developing skills for the toefl ibt توصیه میشه.
برای قسمت writing علاوه بر کتاب دلتا، کتاب toefl writing success توصیه میشه

همون جوری که می دونید، GRE دارای سه قسمت است. 1) verbal 2)quant 3)writing
بیشترین مطالعه (حدود 95 درصد) باید برای بخش اول صورت بگیرد. در این راستا کتاب verbal advantage کفایت می کند. بخش دوم ریاضی در حد راهنمایی هست که اگر سه تا آزمون نمونه حل کنید، دستتون میاد و تقریبا نمره کامل رو به راحتی می گیرید. بخش سوم هم شباهت زیادی به قسمت مربوطه در تافل دارد. برای این منظور کافی است که بخش writing (که معمولا حدود 30 صفحه است) از کتاب های خوب GRE رو بخونید.
پی دی اف همه این کتب رو هم دارم. اگه خواستید بگید تا بهتون بدم.

تا چند دقیقه دیگه یه فایلی شامل پی دی اف کتب GRE با توضیح مختصر رو آپلود می کنم. مهم ترین توصیه درباره GRE که می تونم بکنم اینه که زمانی بعد از دادن تافل رو پیدا کنید که در اون مدت 2 هفته کاملا بیکار هستید. توی اون دو هفته با توجه به این کتبی که معرفی کردم برای GRE مطالعه کنید و دقیقا در انتهای دو هفته امتحان اصلی رو بدهید. به هیچ وجه هم بیشتر از دو هفته وقت نذارید براشپ

پی دی اف منابع GRE به همراه توضیح مختصر و مفید در این فایل اومده. quant نیاز به منبع برای مطالعه نداره و صرفا چند نمونه آزمون حل کردن کافیه. توصیه می کنم که نرم افزار powerprepII رو هم دانلود کنید. دوتا آزمون داره که دقیقا شبیه امتحان اصلی است و با نرم افزار آزمون هم آشنا می شید (شبیه TPO)


انجام پایان نامه ارشد

دعوت به همکاری انجام پایان نامه
منابع جی آر یی پیشنهادی ایشون 👇👇👇
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

دوستان کتابی رو که همرسان کردم، کتاب آقای بروس استرلینگ (معروف به کتاب انتشارات نُوا) هستش. اگر قسمت نوشتاری (رایتینگ) این کتاب رو به دقت مطالعه کنید و مو به مو در نوشارهای آزمایشی خودتون اجرا کنید، نمره ی بسیار بالایی از این تسک خواهید گرفت.
عبدالولی ۹۳۴۰۹

نکات زیادی هست که برای انتخاب بین #تافل و #ایلتس باید در نظر بگیرید. #تافل_یا_آیلتس

به عنوان مهم ترین شون متن زیر رو بخونید:


🖊سوال متداول: آیلتس بخونم یا تافل؟

📎برای این سوال یک جواب مشخص وجود نداره و بستگی به پارامتر های مختلف داره.

۱. بستگی به تیپ شخصیتی و قابلیت های شما داره

۲. بستگی به مقصد شما داره

۱. تیپ شخصیتی و قابلیت های فردی:

به صورت کلی میشه گفت که آزمون تافل علاوه بر سنجش زبان، توانایی های دیگه ای از فرد رو هم میسنجه.

مدیریت زمان و مدیریت استرس دو پارامتر مهم در این آزمون هستند.

مدیریت زمان از اونجایی که مهم هست که مثلا در یک سوال به شما یک موضوع داده میشه و شما ۱۵ ثانیه وقت دارید که فکر کنید و باید ۴۵ ثانیه صحبت کنید.

اینکه این زمان رو بتونید درک کنید و واسش برنامه ریزی کنید بصورتی که در ۴۵ ثانیه چطوری مقدمه بگید، نظر خودتون رو بگید و بسط بدید و در نهایت یک نتیجه گیری خلاصه بکنید نیاز به مدیریت زمانِ خیلی بالایی داره.

چون به محض پایان رسیدن وقت میکروفون از کار میفته و صدای شما ضبط نمیشه و اگر وسط جمله شما ضبط صدا قطع بشه نمرتون خیلی کم میشه.

در کنار این مهارت اینکه شما در این زمان ها دچار استرس نشید و بتونید اون استرس رو مدیریت و کنترل کنید هم پارامتر مهم دیگه هستش.

اگر بخوام کلی بگم آزمون تافل حدود ۴۰ درصد قدرت زبان شما رو میسنجه.
۳۰ درصد به مدیریت زمان و ۳۰ درصد هم به مدیریت استرس برمیگرده.

پس اگر در این دو قابلیت حرفی واسه گفتن دارید آزمون تافل برای شما مناسب تر هست.
در غیر این صورت (به علاوه قدرت واقعی زبان) امتحان آیلتس برای شما پیشنهاد میشه.

۲. بستگی به مقصد:
به صورت کلی (که حتما استثناهایی هم وجود داره) میشه گفت که کشورهای آمریکاو کانادا تافل محور هستند و کشورهای اروپایی و استرالیا آیلتس محور.

درضمن باید بگم که اکثر دانشگاه ها جفتش رو قبول دارن (به جز مثلا انگلیس که اون هم سفارتش فقط آیلتس رو قبول داره جدیدا، از ۲۰۱۵) حالا این تافل یا آیلتس محور بودن از کجا مشخص میشه.

برای مثال دانشگاه های اروپایی (تافل ۱۰۰ را معادل آیلتس ۷ در نظر میگیرن)

ولی دانشگاه های آمریکایی بعضا (تافل ۹۰ رو معادل آیلتس ۷ میگیرن).

خب طبیعتا گرفتن نمره ۹۰ تافل راحت تر از گرفتن نمره ۷ آیلتس هستش.

📗در کل میشه این تفاوت ها هم بینشون گفت:

۱. تافل خیلی تکنیک محورتر از آیلتس هست. یعنی با زبان ضعیف تر ولی با تکنیک های تافلی میشه نمره خوبی گرفت ولی آیلتس یجورایی باید زبان قوی داشت واقعا.
مثلا در رایتینگ شما براحتی میتونید از تمپلِیت استفاده کنید و نمره بالایی بگیرین ولی استفاده نامطلوب از تمپِلِیت در آیلتس میتونه حکمِ مرگ داشته باشه!


۲. لیسنینگ در تافل نقش خیلی پررنگ تری داره. بطوری که به جز در خودِ لیسنینگ، به شما در اسکیل های اسپیکینگ و رایتینگ هم کمک میکنه. پس اگر لیسنینگ قوی ندارین ترجیحا آزمون تافل ندید یا اینکه خیلی تلاش بیشتری بکنید واسه لیسنینگ.
عبدالولی ۹۳۴۰۹

کورس #مگوش 1000:
http://www.memrise.com/course/201759/magoosh-gre-flash-cards/
کورس #1100:
http://www.memrise.com/course/336961/1100-words-you-need-to-know-22/
کورس های کتاب 800 #GRE:
http://www.memrise.com/course/173467/barrons-800-high-frequency-gre-words/
http://www.memrise.com/course/121215/barrons-800-essential-word-list-gre/

کورس لغات تی پی او #tpo :
http://www.memrise.com/course/849892/tpo1-24-2011-test-vocab/
عبدالولی ۹۳۴۰۹

#کتاب های رسمی ETS/GRE 👇🏻👇🏻👇🏻
عبدالولی ۹۳۴۰۹

19 آزمون واقعی #GRE بخش وربال 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

برای مهارت شنیداری کاری که باید بکنید (و خودم هم کردم و تو یک و ماه و نیم نتیجه اش واقعا محسوسه) اینه که:
پادکست های تافل رو با اسکریپت هاش در اختیار داشته باشید(لکچرها البته بهترن، چون هم طولانی تر هستن و هم مهم تر)
این بلایی رو که میگم سر روزی یه دونه از اون پادکست ها دربیارید:
یه کاغذ و قلم بذارید جلوتون و با هدفون یکی از پادکست ها رو پلی کنید.
همین که یه جمله گفت، پاوز کنید و تلاش کنید بنویسید اون چیزی رو که شنیدید. اگر متوجه نشدید چی میگه، دوباره همون جمله رو از اول گوش بدید و تلاش کنید بنویسید.
این کار رو چندین بار با همون جمله تکرار کنید تا زمانی که یه چیزایی بفهمید و همونو بنویسید. اگر پس از چندین بار باز هم هیچی از اون جمله نفهمیدید، هر صوتی که می شنوید حتی اگه به نظر مسخره میاد، بنویسید. سپس برید سراغ جمله ی بعدی و روی همه ی جملات همین داستان رو پیاده کنید.
نهایتا مثلا سر یه فایل 3 دقیقه ای شاید یه ساعت وقت گذاشتید و یه متن دارید جلوتون که برخی جاهاش رو چیزای مربوط نوشتید و بعضی جاهاش چیزای نامربوط. حالا اسکریپت اون پادکست رو بذارید جلوتون و شروع کنید خط به خط با چیزی که نوشتید مقایسه کنید و هرجاش که شما اشتباه نوشته بودید رو خط بزنید و بالاش اون چیزی که توی اسکریپت هست یادداشت کنید.
حالا یه بار دیگه متن اصلاح شده تون رو بذارید جلوتون و هدفون تو گوش تون و از روی متن خودتون خط ببرید صحبت های اون استاد رو و ببینید که اونجاهایی که شما اشتباه فکر می کردید، چی بودن در اصل.
حالا اون متن تون رو بذارید کنار و یه کاغذ سفید بردارید و یه بار دیگه فایل رو با هدفون جمله به جمله گوش بدید و یادداشت کنید.
این بار احتمالا از اول تا آخرش رو درست می نویسید، اما اگر یه درصد این بار هم هنوز مشکلی داشتید، انقدر این فرآیند رو روی همین یه فایل انجام می دید تا آخرین بار، شما با گوش دادن جمله به جمله، بتونید بدون حتی یه اشتباه کل متن رو بنویسید. فردا دوباره با یه فایل دیگه همین کار رو بکنید.
اگه این کار رو هر روز به مدت یک و ماه و نیم انجام بدید، نتایج تون شگفت زده تون خواهد کرد و اگر به مدت 3 ماه هر روز انجام بدید، احتمالا مشکل خاصی در مهارت شنیداری نخواهید داشت. مگر اینکه واژه رو ندونید.
واسه مهارت گفتاری:
یک پرسش اسپیکینگ تافل رو پخش کنید برای خودتون و در حالی که صدای خودتون رو ضبط می کنید، بهش پاسخ بدید. سپس صدای خودتون رو گوش بدید و ببینید کجاهاش رو بد گفتید یا لهجه تون بد بود یا ساختار رو اشتباه به کار بردید یا هرچی. یه بار دیگه همون حرف ها رو با دقت برای رفع مشکلات قبلی بزنید و ضبط کنید و دوباره گوش بدید و اشکالات تون رو پیدا کنید.
این فرآیند رو انقدر رو اون پرسش تکرار کنید که نهایتا از پاسخ تون به اون پرسش، هنگامی که گوش می دید، نسبتا راضی باشید؛ از همه چیزش. فردا این کار رو با یه پرسش دیگه انجام بدید. این کار رو یه مدت انجام بدید تا کمی روون بشید. بعد که روون تر شدید، یه مرحله ی دوم برای روون تر شدن مهارت گفتاری رو بهتون بگم که جنبه ی روون شدن داره فقط وگرنه ایرادات گفتاری تون با همین مرحله ی نخست رفع میشه. هردو روشی که گفتم حوصله می خواد و روزهای نخست ممکنه به خودتون یا من ناسزا بگید، اما بعد از یه مدت، چنان روون میشید که خودتون هم شگفت زده میشید و دست کم ناسزاهایی رو که به من دادید، پس می گیرید.
نکته ی مهم هم در این روش ها پشتکار و هر روز انجام دادن شون هستش.
پیروز و سربلند باشید.
نکته ی اضافه ای که در این کامنت گفته بودم خواهم گفت برای روون کردن مهارت گفتاری و اصلاح لهجه هستش که به روش سایه زنی (شادوئینگ) معروف هستش. بعد از اینکه مهارت گفتاری تون با روشی که پیشتر گفتم تقویت شد و اشکالات گرامری تون رو برطرف کردید، می تونید برای اصلاح لهجه و کندی حرف زدن، از این روش بهره بگیرید.
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

نکته ی اضافه ای که در این کامنت گفته بودم خواهم گفت برای روون کردن مهارت گفتاری و اصلاح لهجه هستش که به روش سایه زنی (شادوئینگ) معروف هستش. بعد از اینکه مهارت گفتاری تون با روشی که پیشتر گفتم تقویت شد و اشکالات گرامری تون رو برطرف کردید، می تونید برای اصلاح لهجه و کندی حرف زدن، از این روش بهره بگیرید.
روش شادوئینگ که خودم از یکی از دوستان در فروم اپلای ابراد یاد گرفتم و روش شناخته شده ای در دنیا هم هست، به این صورت هستش که شما یک پادکست با لهجه ی استادندارد (پادکست های Radiolab خوب هستن واقعا) رو با هدفون پلی می کنید و تلاش می کنید از اول تا آخر پادکست، هر حرفی که در اون پادکست زده میشه، تکرار کنید. هرچند اوایلش سخته اما کم کم به شیوه ی حرکت دهن و زبون تون در حرف زدن انگلیسی عادت می کنید و کم کم صحبت کردن تون روون و مطابق لهجه ی استاندارد میشه. هرجای پادکست رو احیانا متوجه نشدید یا نمی دونستید چی میگه فقط کافیه تلاش کنید آهنگ چیزی که میگه رو تقلید کنید. نکته ی بسیار مهم این روش ابن هستش که نباید به هیچ عنوان پادکست رو پاوز کنید یا برگردونید عقب و هرجا جا موندید از صحبت ها، از همونجا دوباره صحبت های جدید رو سایه بزنید. این کار روزی یه پادکست جدید (در مورد Radiolab حدود نیم ساعت) از شما وقت می گیره، اما پس از مدت کوتاهی، نتایج خیلی خوبی میده.
عبدالولی ۹۳۴۰۹

#تافل
سلف اِستادي تافل
يه جوري مينويسم كه كساني كه زبانشون بده هم بتونن استفاده كنن
قبل از هرچيزي بايد به يه سري از دامنه لغات مسلط باشيد
نرم افزار تي پي او كه آزمونهاي آزمايشي تافل هست رو نصب كنيد
بعدش شروع كنيد از اولين آزمون تمرين كردن
حتي ميتونيداز دهمين آزمون شروع كنيد
يا يكي درميون، اينكه ترتيبش چطور باشه خيلي مهم نيست،
براي ريدينگ فكر كنيد كه هيچي بلد نيستيد ويك بار متن رو بخونيد بعدش بريد سراغ سوالا رو حل كردن، بعدش دوباره برگرديد هرچي كلمه از توي ريدينگ بلد نبوديد معنيشو دربياريد حتي اگه صدتا كلمه شد، به مرور اين كلمه ها كم ميشن و وقتتون رو كمتر ميگيرن، اول از همه واجبتر لغت های tpo رو از نرم افزار ممرایز شروع کنيد به خوندن، نرم افزار ممرايز رو ميتونيد روي گوشي نصب كنيد و همه كتابهاي لغت هم درونش هست
همزمان يك کتاب گرامر هم شروع کنيد به خوندن. لیسنسیگ مهمترين قسمته موضوعه، همه ليسنينگ های تافل رو از تي پي او گوش میدید متنش رو مینویسید هی گوش کن و متن رو بنویس بهترین کار برای تمرین لیسنینگ آزمون تافل هست هم لغاتش به گوشتون آشنا میشه هم متوجه میشید که چه لغاتی تکرار میشن. یه نکته دیگه اینکه بعد از اینکه يك ليسنينگ رو گوش دادين تموم شد یک بار گوش بده و خودت از حفظ هر چی به ذهنت میاد از اول تا آخر بنویس كه هم برای تمرین رایتینگ مفيد هست و هم لیسنینگ. فايل همون ليسنينگ ها رو هم روي گوشي بريزين مدام گوش كنيد. برای اسپیکینک شدویینگ در بلند مدت خوب بود يني با خودت حرف بزني صداتو ضبط كني و گوش بدي ايراداتت رو بفهمي ولی میتونی سوالای خود تافل رو بیاری که تو تی پی او هست و جوابشونو رو همین جور تمرین و تکرار کن. سراغ هیچ منبع دیگه ای به جز تی پی او هم نرويد چون فقد از تافل عقبتون میندازه. این تجربه چندین نفر از جمله خود من هست.
براي رايتينگ كتاب بارونز رو برداريد از روي رايتينگهاش رونويسي كنيد از درس اول، و همينطور كه مثل مشق مينويسيد شروع كنيد فهميدنش و اينكه فعل و فاعل و كلمه هاي كليدي رو چطوري به كار برده، مثلا اينكه توي يه متن اول مقدمه اورده بعد دليل و بعد نتيجه گيري كم كم كه مشق مينويسيد هم با نوشتن اشنا ميشيد هم با موضوعات و قوي تر كه شدين يه سري تكنيك و الگوي نوشتن هست كه اون روي نت هست به اسم نوت فول، اونا رو هم ببينيد خوبه
بازم اگه چيزي به ذهنم رسيد ميگم

***نسخه جدید نرم افزار TPO، با پیوست TPO49 و TPO35-39***

نرم افزار TPO1-48 نسخه 1.4 به همراه آپدیت به نسخه 1.5 و راهنمای نصب

در این نسخه علاوه بر اضافه شدن TPO49، پنج تمرین TPO35-39 تکمیل شده اند.

لینک دانلود TPO نسخه 1.4 برای سیستم عامل ویندوز:
پارت اول
http://www.mediafire.com/file/1tmb6jbx85zur5y/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part1.rar
پارت دوم
http://www.mediafire.com/file/fz5o3htc33cdjai/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part2.rar
پارت سوم
http://www.mediafire.com/file/7yarhxus6bbw54w/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part3.rar
پارت چهارم
http://www.mediafire.com/file/y1u3w539pnv5fri/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part4.rar
پارت پنجم
http://www.mediafire.com/file/l1opdn4rz29hje7/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part5.rar

آپدیت نرم افزار به نسخه 1.5 و اضافه شدن TPO های جدید:
http://www.mediafire.com/file/1fgkba882e6o85q/Update-V1.4to1.5%28TPO49%2635-39%29%28Telegram.me%40ApplyClub%29.rar

رمز فایل های RAR:
telegram.me/applyclub

رمز دوم (رمز نرم افزار):
GGBY-9QAC-EZLH

توجه: دوستانی که قبلا نسخه 1.4 را دانلود کرده بودند تنها update را دانلود فرمایند.
توجه: فایل راهنمای نصب در ادامه این پست قرار داده می شود.

#TOEFL #تافل #Software #نرم_افزار #TPO

https://t.me/applyabroad2017
عبدالولی ۹۳۴۰۹

#تافل
سلف اِستادي تافل
يه جوري مينويسم كه كساني كه زبانشون بده هم بتونن استفاده كنن
قبل از هرچيزي بايد به يه سري از دامنه لغات مسلط باشيد
نرم افزار تي پي او كه آزمونهاي آزمايشي تافل هست رو نصب كنيد
بعدش شروع كنيد از اولين آزمون تمرين كردن
حتي ميتونيداز دهمين آزمون شروع كنيد
يا يكي درميون، اينكه ترتيبش چطور باشه خيلي مهم نيست،
براي ريدينگ فكر كنيد كه هيچي بلد نيستيد ويك بار متن رو بخونيد بعدش بريد سراغ سوالا رو حل كردن، بعدش دوباره برگرديد هرچي كلمه از توي ريدينگ بلد نبوديد معنيشو دربياريد حتي اگه صدتا كلمه شد، به مرور اين كلمه ها كم ميشن و وقتتون رو كمتر ميگيرن، اول از همه واجبتر لغت های tpo رو از نرم افزار ممرایز شروع کنيد به خوندن، نرم افزار ممرايز رو ميتونيد روي گوشي نصب كنيد و همه كتابهاي لغت هم درونش هست
همزمان يك کتاب گرامر هم شروع کنيد به خوندن. لیسنسیگ مهمترين قسمته موضوعه، همه ليسنينگ های تافل رو از تي پي او گوش میدید متنش رو مینویسید هی گوش کن و متن رو بنویس بهترین کار برای تمرین لیسنینگ آزمون تافل هست هم لغاتش به گوشتون آشنا میشه هم متوجه میشید که چه لغاتی تکرار میشن. یه نکته دیگه اینکه بعد از اینکه يك ليسنينگ رو گوش دادين تموم شد یک بار گوش بده و خودت از حفظ هر چی به ذهنت میاد از اول تا آخر بنویس كه هم برای تمرین رایتینگ مفيد هست و هم لیسنینگ. فايل همون ليسنينگ ها رو هم روي گوشي بريزين مدام گوش كنيد. برای اسپیکینک شدویینگ در بلند مدت خوب بود يني با خودت حرف بزني صداتو ضبط كني و گوش بدي ايراداتت رو بفهمي ولی میتونی سوالای خود تافل رو بیاری که تو تی پی او هست و جوابشونو رو همین جور تمرین و تکرار کن. سراغ هیچ منبع دیگه ای به جز تی پی او هم نرويد چون فقد از تافل عقبتون میندازه. این تجربه چندین نفر از جمله خود من هست.
براي رايتينگ كتاب بارونز رو برداريد از روي رايتينگهاش رونويسي كنيد از درس اول، و همينطور كه مثل مشق مينويسيد شروع كنيد فهميدنش و اينكه فعل و فاعل و كلمه هاي كليدي رو چطوري به كار برده، مثلا اينكه توي يه متن اول مقدمه اورده بعد دليل و بعد نتيجه گيري كم كم كه مشق مينويسيد هم با نوشتن اشنا ميشيد هم با موضوعات و قوي تر كه شدين يه سري تكنيك و الگوي نوشتن هست كه اون روي نت هست به اسم نوت فول، اونا رو هم ببينيد خوبه
بازم اگه چيزي به ذهنم رسيد ميگم

***نسخه جدید نرم افزار TPO، با پیوست TPO49 و TPO35-39***

نرم افزار TPO1-48 نسخه 1.4 به همراه آپدیت به نسخه 1.5 و راهنمای نصب

در این نسخه علاوه بر اضافه شدن TPO49، پنج تمرین TPO35-39 تکمیل شده اند.

لینک دانلود TPO نسخه 1.4 برای سیستم عامل ویندوز:
پارت اول
http://www.mediafire.com/file/1tmb6jbx85zur5y/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part1.rar
پارت دوم
http://www.mediafire.com/file/fz5o3htc33cdjai/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part2.rar
پارت سوم
http://www.mediafire.com/file/7yarhxus6bbw54w/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part3.rar
پارت چهارم
http://www.mediafire.com/file/y1u3w539pnv5fri/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part4.rar
پارت پنجم
http://www.mediafire.com/file/l1opdn4rz29hje7/TPO1-48+V1.4+%28Telegram.me%40ApplyClub%29.part5.rar

آپدیت نرم افزار به نسخه 1.5 و اضافه شدن TPO های جدید:
http://www.mediafire.com/file/1fgkba882e6o85q/Update-V1.4to1.5%28TPO49%2635-39%29%28Telegram.me%40ApplyClub%29.rar

رمز فایل های RAR:
telegram.me/applyclub

رمز دوم (رمز نرم افزار):
GGBY-9QAC-EZLH

توجه: دوستانی که قبلا نسخه 1.4 را دانلود کرده بودند تنها update را دانلود فرمایند.
توجه: فایل راهنمای نصب در ادامه این پست قرار داده می شود.

#TOEFL #تافل #Software #نرم_افزار #TPO

https://t.me/applyabroad2017
✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

روش شادوئینگ که خودم از یکی از دوستان در فروم اپلای ابراد یاد گرفتم و روش شناخته شده ای در دنیا هم هست، به این صورت هستش که شما یک پادکست با لهجه ی استادندارد (پادکست های Radiolab خوب هستن واقعا) رو با هدفون پلی می کنید و تلاش می کنید از اول تا آخر پادکست، هر حرفی که در اون پادکست زده میشه، تکرار کنید. هرچند اوایلش سخته اما کم کم به شیوه ی حرکت دهن و زبون تون در حرف زدن انگلیسی عادت می کنید و کم کم صحبت کردن تون روون و مطابق لهجه ی استاندارد میشه. هرجای پادکست رو احیانا متوجه نشدید یا نمی دونستید چی میگه فقط کافیه تلاش کنید آهنگ چیزی که میگه رو تقلید کنید. نکته ی بسیار مهم این روش ابن هستش که نباید به هیچ عنوان پادکست رو پاوز کنید یا برگردونید عقب و هرجا جا موندید از صحبت ها، از همونجا دوباره صحبت های جدید رو سایه بزنید. این کار روزی یه پادکست جدید (در مورد Radiolab حدود نیم ساعت) از شما وقت می گیره، اما پس از مدت کوتاهی، نتایج خیلی خوبی میده.
✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

نکته ی اضافه ای که در این کامنت گفته بودم خواهم گفت برای روون کردن مهارت گفتاری و اصلاح لهجه هستش که به روش سایه زنی (شادوئینگ) معروف هستش. بعد از اینکه مهارت گفتاری تون با روشی که پیشتر گفتم تقویت شد و اشکالات گرامری تون رو برطرف کردید، می تونید برای اصلاح لهجه و کندی حرف زدن، از این روش بهره بگیرید.
✅ مطالب مفید 👆👆👆
صمد ۱۱۰۱۳۴

بيخشيد اپ تي پي او همينه؟
صمد ۱۱۰۱۳۴

عبدالولی ۹۳۴۰۹

کورس #مگوش 1000:
http://www.memrise.com/course/201759/magoosh-gre-flash-cards/
کورس #1100:
http://www.memrise.com/course/336961/1100-words-you-need-to-know-22/
کورس های کتاب 800 #GRE:
http://www.memrise.com/course/173467/barrons-800-high-frequency-gre-words/
http://www.memrise.com/course/121215/barrons-800-essential-word-list-gre/

کورس لغات تی پی او #tpo :
http://www.memrise.com/course/849892/tpo1-24-2011-test-vocab/
✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

⁣سلام دوستان. آقای نحوی فارغ التحصیل مهندسی برق مخابرات شریف هستند. ایشون پذیرش دکتری از دانشگاه پلسیلوانیا با فلوشیپ 30000 $ در ده ماه به مدت پنج سال کسب کردند (3000$ در ماه)
نمرات زبان و GRE ایشون بسیار عالی هست
اگه سوالی دارین ایشون الان در گروه تشریف دارند

سلام. معدل من هنگام اپلای 18.13 بود. هیچ گونه مقاله و کار پژوهشی هم انجام ندادم. تافل: 111
GRE: Verbal: 157, Quant: 169, Writing:4
سوال دیگه ای هم داشتید در خدمتم

منابع تافل:
به طول کلی کتاب Delta's Key to the TOEFL iBT, Advanced Skill Practice به صورت کامل توصیه میشه. هم خیلی مفید هست هم روان.
کتاب فوق برای مهارت speaking و listening کفایت می کند.
برای قسمت speaking، علاوه بر کتاب فوق بخش speaking کتاب developing skills for the toefl ibt توصیه میشه.
برای قسمت writing علاوه بر کتاب دلتا، کتاب toefl writing success توصیه میشه

همون جوری که می دونید، GRE دارای سه قسمت است. 1) verbal 2)quant 3)writing
بیشترین مطالعه (حدود 95 درصد) باید برای بخش اول صورت بگیرد. در این راستا کتاب verbal advantage کفایت می کند. بخش دوم ریاضی در حد راهنمایی هست که اگر سه تا آزمون نمونه حل کنید، دستتون میاد و تقریبا نمره کامل رو به راحتی می گیرید. بخش سوم هم شباهت زیادی به قسمت مربوطه در تافل دارد. برای این منظور کافی است که بخش writing (که معمولا حدود 30 صفحه است) از کتاب های خوب GRE رو بخونید.
پی دی اف همه این کتب رو هم دارم. اگه خواستید بگید تا بهتون بدم.

تا چند دقیقه دیگه یه فایلی شامل پی دی اف کتب GRE با توضیح مختصر رو آپلود می کنم. مهم ترین توصیه درباره GRE که می تونم بکنم اینه که زمانی بعد از دادن تافل رو پیدا کنید که در اون مدت 2 هفته کاملا بیکار هستید. توی اون دو هفته با توجه به این کتبی که معرفی کردم برای GRE مطالعه کنید و دقیقا در انتهای دو هفته امتحان اصلی رو بدهید. به هیچ وجه هم بیشتر از دو هفته وقت نذارید براشپ

پی دی اف منابع GRE به همراه توضیح مختصر و مفید در این فایل اومده. quant نیاز به منبع برای مطالعه نداره و صرفا چند نمونه آزمون حل کردن کافیه. توصیه می کنم که نرم افزار powerprepII رو هم دانلود کنید. دوتا آزمون داره که دقیقا شبیه امتحان اصلی است و با نرم افزار آزمون هم آشنا می شید (شبیه TPO)


انجام پایان نامه ارشد

دعوت به همکاری انجام پایان نامه
✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

آزمون جی آر ای GRE چیست؟

⬅ جي آر اي (GRE = Graduate Record Examination) آزموني جامع است كه توانايي ها و معلومات عمومي فارغ التحصیلان را ارزيابي مي كند و معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد.

⬅ دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

⬅ هم اکنون در ایران آزمون جی آر ای عمومی به دو صورت کتبی (Paper-Delivered) و کامپیوتری (Computer-delivered) برگزار می شود. آزمون جي آر اي دارای دو نوع عمومي (general) و موضوعي/ تخصصي (subject) است که در پست های آینده هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

⬅ برخلاف دیگر آزمونهای استاندارد پذیرش ( مانند LSAT، MCAT ، SAT ) کاربرد و ارزش امتیازات GRE نه تنها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بلکه از دپارتمانی به دپارتمان دیگر بسیار متفاوت است. برای برنامه هایی مانند هنرهای آزاد فقط امتیاز بخش کلامی دارای اهمیت است در حالیکه برنامه هایی چون علوم و ریاضیات تنها توانایی کمی را درنظر می گیرند. البته از آنجاییکه در برنامه هایی چون علوم و ریاضیات ممکن است تمامی متقاضیان در بخش کمی امتیازات بالایی داشته باشند به همین دلیل امتیاز بخش کلامی را به عنوان یک فاکتور برای تصمیم گیری نهایی استفاده می کنند. پذیرش در مدارس کارشناسی ارشد بستگی به عوامل گوناگونی دارد از جمله: معرفی نامه، انگیزه نامه تحصیلی، معدل ، GRE و…

💥 جی آر ای جنرال یا عمومی (General GRE):

👈 جی آر ای جنرال همانطور که از اسمش پیداست عمومی است و اغلب دانشگاه ها نمره این آزمون را از شما خواهند خواست. که از سه بخش زیر تشکیل شده:

1⃣- نگارش تحلیلی (Analytic writing)

قسمت تحلیلی اولین بخش آزمون است که در مورد تحلیل یک موضوع بحث بر انگیز می باشد و به صورت نوشتاری می باشد. یعنی از فرد خواسته می شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی نوشته شود و تحلیلهای شخصی بیان گردد. این بخش شامل نوشتن دو انشا می باشد. انشای اول (Issue ) دارای 45 دقیقه و دومی (Argument) دارای 30 دقیقه زمان است. در بخش اول به شما دو موضوع داده می شود که به مراتب از موضوعات تافل مشکل‌ترند. شما باید یکی را به دلخواه انتخاب کرده و برای آن انشا بنویسید. تحلیل دقیق موضوع، گرامر نسبتا پیچیده، تعداد لغات و .. در این بخش بر روی نمره شما تاثیر بسزایی دارند. در بخش Argument، متنی به شما داده می شود که در آن بر اساس شواهدی به یک نتیجه گیری رسیده اند. این نتیجه گیری به ظاهر درست و منطقی خواهد بود. اما با کمی توجه می توان ایرادات منطقی بسیاری در آن پیدا کرد. چیزی که سوال از شما خواهد خواست هم این است که این ایرادها را یافته و متن مزبور را بکوبید!

نمره این بخش از آزمون از صفر تا ۶ با مقادیر ۵/. می باشد. نمره ۴ در این بخش نمره ای خوب محسوب می شود و اگر ۴ این بخش را کسب کردید بدانید نمره تان عالی است. زیرا کسب نمره ۶ حتی برای انگلیسی زبان ها هم کاری دشوار است.

2⃣- استدلال كيفي یا درک زبانی (واژه) (Verbal):

تمام این امتحان در بخش واژه‌ی آن خلاصه شده است که نیاز به دانش بسیار بالایی از دایره‌ی لغات پیچیده‌ای دارد که بعضا معنی فارسی آنها نیز به گوش شما نخورده است. سوالات این بخش 5 گزینه‌ای بوده و نمره منفی ندارد. این بخش شامل دو سری سوال ۲۵ تایی می باشد کسب نمره‌ی بالای 400 از 800 در این امتحان واقعا خوب است. هر کدام از این 25 سوال در 3 فرم زیر می باشند :

۱)✅ بخش جای خالی ( عادی ) ( 8 سوال ) : یک جمله نسبتا پیچیده داده می شود و یک ، دو و یا سه جای خالی را باید با گزینه ها پر کنید

۲)✅ بخش پر کردن جا خالی با دو مترادف ( 4-5 سوال ) : یک جمله ی نسبتا پیچیده را باید با دو کلمه ی مترادف پر کنید

۳) ✅بخش خواندن ( 12-13 سوال ) : در این بخش پنج یا شش متن نسبتا پیچیده داده می شود که باید با توجه به آنها به سوالات پاسخ دهید

3⃣- استدلال كمي و ریاضیات (Quantitative):

در این امتحان به 2 سری سوال ۲۵ تایی در ۳۵ دقیقه، برای بخش ریاضیات باید پاسخ دهید. بخشی که در این امتحان امکان غلط زدن را افزایش می دهد مربوط به بخش سوالات نموداری است که در این بخش یک نمودار داده شده و از شما چند سوال پرسیده می شود. نمره این بخش از 800 ( ورژن جدبد 170 ) می‌باشد. همچنین استفاده از ماشین حساب ساده در آزمون نوع جدید مجاز می باشد ، ماشین حساب توسط سازمان سنجش در اختیار داوطلبین قرار می گیرد .
✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

برای مهارت شنیداری کاری که باید بکنید (و خودم هم کردم و تو یک و ماه و نیم نتیجه اش واقعا محسوسه) اینه که:
پادکست های تافل رو با اسکریپت هاش در اختیار داشته باشید(لکچرها البته بهترن، چون هم طولانی تر هستن و هم مهم تر)
این بلایی رو که میگم سر روزی یه دونه از اون پادکست ها دربیارید:
یه کاغذ و قلم بذارید جلوتون و با هدفون یکی از پادکست ها رو پلی کنید.
همین که یه جمله گفت، پاوز کنید و تلاش کنید بنویسید اون چیزی رو که شنیدید. اگر متوجه نشدید چی میگه، دوباره همون جمله رو از اول گوش بدید و تلاش کنید بنویسید.
این کار رو چندین بار با همون جمله تکرار کنید تا زمانی که یه چیزایی بفهمید و همونو بنویسید. اگر پس از چندین بار باز هم هیچی از اون جمله نفهمیدید، هر صوتی که می شنوید حتی اگه به نظر مسخره میاد، بنویسید. سپس برید سراغ جمله ی بعدی و روی همه ی جملات همین داستان رو پیاده کنید.
نهایتا مثلا سر یه فایل 3 دقیقه ای شاید یه ساعت وقت گذاشتید و یه متن دارید جلوتون که برخی جاهاش رو چیزای مربوط نوشتید و بعضی جاهاش چیزای نامربوط. حالا اسکریپت اون پادکست رو بذارید جلوتون و شروع کنید خط به خط با چیزی که نوشتید مقایسه کنید و هرجاش که شما اشتباه نوشته بودید رو خط بزنید و بالاش اون چیزی که توی اسکریپت هست یادداشت کنید.
حالا یه بار دیگه متن اصلاح شده تون رو بذارید جلوتون و هدفون تو گوش تون و از روی متن خودتون خط ببرید صحبت های اون استاد رو و ببینید که اونجاهایی که شما اشتباه فکر می کردید، چی بودن در اصل.
حالا اون متن تون رو بذارید کنار و یه کاغذ سفید بردارید و یه بار دیگه فایل رو با هدفون جمله به جمله گوش بدید و یادداشت کنید.
این بار احتمالا از اول تا آخرش رو درست می نویسید، اما اگر یه درصد این بار هم هنوز مشکلی داشتید، انقدر این فرآیند رو روی همین یه فایل انجام می دید تا آخرین بار، شما با گوش دادن جمله به جمله، بتونید بدون حتی یه اشتباه کل متن رو بنویسید. فردا دوباره با یه فایل دیگه همین کار رو بکنید.
اگه این کار رو هر روز به مدت یک و ماه و نیم انجام بدید، نتایج تون شگفت زده تون خواهد کرد و اگر به مدت 3 ماه هر روز انجام بدید، احتمالا مشکل خاصی در مهارت شنیداری نخواهید داشت. مگر اینکه واژه رو ندونید.
واسه مهارت گفتاری:
یک پرسش اسپیکینگ تافل رو پخش کنید برای خودتون و در حالی که صدای خودتون رو ضبط می کنید، بهش پاسخ بدید. سپس صدای خودتون رو گوش بدید و ببینید کجاهاش رو بد گفتید یا لهجه تون بد بود یا ساختار رو اشتباه به کار بردید یا هرچی. یه بار دیگه همون حرف ها رو با دقت برای رفع مشکلات قبلی بزنید و ضبط کنید و دوباره گوش بدید و اشکالات تون رو پیدا کنید.
این فرآیند رو انقدر رو اون پرسش تکرار کنید که نهایتا از پاسخ تون به اون پرسش، هنگامی که گوش می دید، نسبتا راضی باشید؛ از همه چیزش. فردا این کار رو با یه پرسش دیگه انجام بدید. این کار رو یه مدت انجام بدید تا کمی روون بشید. بعد که روون تر شدید، یه مرحله ی دوم برای روون تر شدن مهارت گفتاری رو بهتون بگم که جنبه ی روون شدن داره فقط وگرنه ایرادات گفتاری تون با همین مرحله ی نخست رفع میشه. هردو روشی که گفتم حوصله می خواد و روزهای نخست ممکنه به خودتون یا من ناسزا بگید، اما بعد از یه مدت، چنان روون میشید که خودتون هم شگفت زده میشید و دست کم ناسزاهایی رو که به من دادید، پس می گیرید.
نکته ی مهم هم در این روش ها پشتکار و هر روز انجام دادن شون هستش.
پیروز و سربلند باشید.
✅ مطالب مفید 👆👆👆
عبدالولی ۹۳۴۰۹

✅ مطالب مفید 👆👆👆
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

بيخشيد اپ تي پي او همينه؟
والا من نمی دونم TPO اپلیکیشن هم داره یا نه، اما یه نرم افزار نصبی ویندوزی داره که دوستان حتما قرار میدن روی گروه.
شهدین ۱۹۴۲۱۲

شهاب الدین ۱۵۵۱۹۷

دوستان
کسی فایل پی دی اف
toefl writing success
را داد؟
شهاب الدین ۱۵۵۱۹۷

کسی هست توی گروه که رایتینگش بالای 24 باشه؟
هیراد ۸۷۲۴۹

معید ۱۶۲۸۳۹

کسی هست توی گروه که رایتینگش بالای 24 باشه؟
سلام مشکلتون رو بفرمایید؟
شهاب الدین ۱۵۵۱۹۷

سلام مشکلتون رو بفرمایید؟
والا من 23 میخام
2 سری امتهان دادم 21 میشم
نمیدونم کجای کارم مشکل داره؟
معید ۱۶۲۸۳۹

والا من 23 میخام
2 سری امتهان دادم 21 میشم
نمیدونم کجای کارم مشکل داره؟
نمونه رایتینگتون رو بزارید. کامنتهای اگزمینرها چی بوده؟؟
عبدالولی ۹۳۴۰۹

✅ مطالب مفید 👆👆👆
✳️ شروع مطالب مفید 👆👆👆
رویا ۲۳۲۸۶۰

Tpo روی گوشی چجوری کار می‌کنه؟
رویا ۲۳۲۸۶۰

Tpo روی گوشی چجوری کار می‌کنه؟
هیراد ۸۷۲۴۹

Tpo روی گوشی چجوری کار می‌کنه؟
مثل همه نرم افزارهاي ديگه
خيلي جالبه مثلا براي ليسنينگ ميتوني داخل خود نرم افزار تايپ كني
رویا ۲۳۲۸۶۰

دوستان یه سوال دارم...
بنظر شما برای تافل باید کلاس رفت؟
اگه خودمان کتاب بخونیم فایده نداره؟
رویا ۲۳۲۸۶۰

مثل همه نرم افزارهاي ديگه
خيلي جالبه مثلا براي ليسنينگ ميتوني داخل خود نرم افزار تايپ كني
چه عالی.
آنلاینه؟!
هیراد ۸۷۲۴۹

چه عالی.
آنلاینه؟!
نه
ولي بايد تك تك دانلود كني هرقسمت رو
معید ۱۶۲۸۳۹

دوستان یه سوال دارم...
بنظر شما برای تافل باید کلاس رفت؟
اگه خودمان کتاب بخونیم فایده نداره؟
کلاس میتونی بری اما صرف کلاس رفتن به معنی موفقیت نیست. خیلی ها خودشون خوندن نمره خوبی هم گرفتن
رویا ۲۳۲۸۶۰

نه
ولي بايد تك تك دانلود كني هرقسمت رو
ممنونم🌷
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

دوستان یه سوال دارم...
بنظر شما برای تافل باید کلاس رفت؟
اگه خودمان کتاب بخونیم فایده نداره؟
من اگه جای شما بودم، کلاس نمی رفتم و از روش های خودآموز و منابع مطرح شده در همین گروه، بهره می گرفتم.
رویا ۲۳۲۸۶۰

کلاس میتونی بری اما صرف کلاس رفتن به معنی موفقیت نیست. خیلی ها خودشون خوندن نمره خوبی هم گرفتن
خوب کلاسها عموما تعیین سطح دارن هر جا تعیین سطح میری معمولا میگن دو سه ترم پیش نیاز بخون و بعد تافل شروع کن درصورتیکه نه وقت دارم به اندازه کافی و نه مشکلی در فهم کتاب‌های تافل دارم
هیراد ۸۷۲۴۹

دوستان یه سوال دارم...
بنظر شما برای تافل باید کلاس رفت؟
اگه خودمان کتاب بخونیم فایده نداره؟
بسته به ميزان اراده و تلاش ميتونيد از انواع روشهاي خودخوان استفاده كنيد
معید ۱۶۲۸۳۹

خوب کلاسها عموما تعیین سطح دارن هر جا تعیین سطح میری معمولا میگن دو سه ترم پیش نیاز بخون و بعد تافل شروع کن درصورتیکه نه وقت دارم به اندازه کافی و نه مشکلی در فهم کتاب‌های تافل دارم
خودت بخون پس
عبدالولی ۹۳۴۰۹

✅ مطالب مفید 👆👆👆
✳️ شروع مطالب مفید 👆👆👆
رویا ۲۳۲۸۶۰

من اگه جای شما بودم، کلاس نمی رفتم و از روش های خودآموز و منابع مطرح شده در همین گروه، بهره می گرفتم.
من کاملا با این نظر موافقم اما تجربم کافی نیست
محمدفرید ۲۴۷۷۰۲

من اگه جای شما بودم، کلاس نمی رفتم و از روش های خودآموز و منابع مطرح شده در همین گروه، بهره می گرفتم.
در مورد نحوه خوندن جی ار ایی هم براتون مقدور هست راهنمایی بفرمایین؟
رویا ۲۳۲۸۶۰

خودت بخون پس
احتمالا بهترین راهه
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

در مورد نحوه خوندن جی ار ایی هم براتون مقدور هست راهنمایی بفرمایین؟
بله حتما. تجربه ی خودم رو میذارم.
هیراد ۸۷۲۴۹

من کاملا با این نظر موافقم اما تجربم کافی نیست
دوتا مطلب مفيد براي سلف اِستادي هست
بخونيد
آسیه ۸۱۳۳۳

دوستان من معلم خصوصی گرفتم واسه تافل خیلی خوب پیش میره کتاب interchange رو تدریس میکنن...آیا لازمه در کنارش خود خوان یک کتاب دیگه هم بخونم
هیراد ۸۷۲۴۹

دوستان من معلم خصوصی گرفتم واسه تافل خیلی خوب پیش میره کتاب interchange رو تدریس میکنن...آیا لازمه در کنارش خود خوان یک کتاب دیگه هم بخونم
اينترچنج مگه مال تافله؟ 🙄
آسیه ۸۱۳۳۳

اينترچنج مگه مال تافله؟ 🙄
اره
مشكان ۹۰۵۷۴

دوستان من سطح زبانیم متوسط و الان برای اینکه شروع کنم به خوندن تافل فعلا قبلش دارم کورس 400 لغت تافل memrise و گرامز betty azar میخونم .. همین مسیر رو ادامه بدم و بعد شروع کنم به تست با tpo یا همزمان اون رو هم شروع کنم با منابعی که بالا معرفی شد؟
آرتور ۹۳۶۰۴

برای مهارت شنیداری کاری که باید بکنید (و خودم هم کردم و تو یک و ماه و نیم نتیجه اش واقعا محسوسه) اینه که:
پادکست های تافل رو با اسکریپت هاش در اختیار داشته باشید(لکچرها البته بهترن، چون هم طولانی تر هستن و هم مهم تر)
این بلایی رو که میگم سر روزی یه دونه از اون پادکست ها دربیارید:
یه کاغذ و قلم بذارید جلوتون و با هدفون یکی از پادکست ها رو پلی کنید.
همین که یه جمله گفت، پاوز کنید و تلاش کنید بنویسید اون چیزی رو که شنیدید. اگر متوجه نشدید چی میگه، دوباره همون جمله رو از اول گوش بدید و تلاش کنید بنویسید.
این کار رو چندین بار با همون جمله تکرار کنید تا زمانی که یه چیزایی بفهمید و همونو بنویسید. اگر پس از چندین بار باز هم هیچی از اون جمله نفهمیدید، هر صوتی که می شنوید حتی اگه به نظر مسخره میاد، بنویسید. سپس برید سراغ جمله ی بعدی و روی همه ی جملات همین داستان رو پیاده کنید.
نهایتا مثلا سر یه فایل 3 دقیقه ای شاید یه ساعت وقت گذاشتید و یه متن دارید جلوتون که برخی جاهاش رو چیزای مربوط نوشتید و بعضی جاهاش چیزای نامربوط. حالا اسکریپت اون پادکست رو بذارید جلوتون و شروع کنید خط به خط با چیزی که نوشتید مقایسه کنید و هرجاش که شما اشتباه نوشته بودید رو خط بزنید و بالاش اون چیزی که توی اسکریپت هست یادداشت کنید.
حالا یه بار دیگه متن اصلاح شده تون رو بذارید جلوتون و هدفون تو گوش تون و از روی متن خودتون خط ببرید صحبت های اون استاد رو و ببینید که اونجاهایی که شما اشتباه فکر می کردید، چی بودن در اصل.
حالا اون متن تون رو بذارید کنار و یه کاغذ سفید بردارید و یه بار دیگه فایل رو با هدفون جمله به جمله گوش بدید و یادداشت کنید.
این بار احتمالا از اول تا آخرش رو درست می نویسید، اما اگر یه درصد این بار هم هنوز مشکلی داشتید، انقدر این فرآیند رو روی همین یه فایل انجام می دید تا آخرین بار، شما با گوش دادن جمله به جمله، بتونید بدون حتی یه اشتباه کل متن رو بنویسید. فردا دوباره با یه فایل دیگه همین کار رو بکنید.
اگه این کار رو هر روز به مدت یک و ماه و نیم انجام بدید، نتایج تون شگفت زده تون خواهد کرد و اگر به مدت 3 ماه هر روز انجام بدید، احتمالا مشکل خاصی در مهارت شنیداری نخواهید داشت. مگر اینکه واژه رو ندونید.
واسه مهارت گفتاری:
یک پرسش اسپیکینگ تافل رو پخش کنید برای خودتون و در حالی که صدای خودتون رو ضبط می کنید، بهش پاسخ بدید. سپس صدای خودتون رو گوش بدید و ببینید کجاهاش رو بد گفتید یا لهجه تون بد بود یا ساختار رو اشتباه به کار بردید یا هرچی. یه بار دیگه همون حرف ها رو با دقت برای رفع مشکلات قبلی بزنید و ضبط کنید و دوباره گوش بدید و اشکالات تون رو پیدا کنید.
این فرآیند رو انقدر رو اون پرسش تکرار کنید که نهایتا از پاسخ تون به اون پرسش، هنگامی که گوش می دید، نسبتا راضی باشید؛ از همه چیزش. فردا این کار رو با یه پرسش دیگه انجام بدید. این کار رو یه مدت انجام بدید تا کمی روون بشید. بعد که روون تر شدید، یه مرحله ی دوم برای روون تر شدن مهارت گفتاری رو بهتون بگم که جنبه ی روون شدن داره فقط وگرنه ایرادات گفتاری تون با همین مرحله ی نخست رفع میشه. هردو روشی که گفتم حوصله می خواد و روزهای نخست ممکنه به خودتون یا من ناسزا بگید، اما بعد از یه مدت، چنان روون میشید که خودتون هم شگفت زده میشید و دست کم ناسزاهایی رو که به من دادید، پس می گیرید.
نکته ی مهم هم در این روش ها پشتکار و هر روز انجام دادن شون هستش.
پیروز و سربلند باشید.
سلام
منظورتون از پادکستای تافل چیه؟
معید ۱۶۲۸۳۹

دوستان من سطح زبانیم متوسط و الان برای اینکه شروع کنم به خوندن تافل فعلا قبلش دارم کورس 400 لغت تافل memrise و گرامز betty azar میخونم .. همین مسیر رو ادامه بدم و بعد شروع کنم به تست با tpo یا همزمان اون رو هم شروع کنم با منابعی که بالا معرفی شد؟
دقیقا همینطوره دوست عزیز
آرتور ۹۳۶۰۴

واینکه ترنسکریپتای لیسنینگای تی پی او رو از کجا؟
تو خود تی پی او هست؟
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

سلام
منظورتون از پادکستای تافل چیه؟
یعنی فایل های صوتی لکچرهای تافل تو سی دی همه ی کتاب های تافل هست مثل بارونز و کمبریج و ...
هیراد ۸۷۲۴۹

واینکه ترنسکریپتای لیسنینگای تی پی او رو از کجا؟
تو خود تی پی او هست؟
توي فولدرهاش هست
آسیه ۸۱۳۳۳

دوستان من معلم خصوصی گرفتم واسه تافل خیلی خوب پیش میره کتاب interchange رو تدریس میکنن...آیا لازمه در کنارش خود خوان یک کتاب دیگه هم بخونم
کمک
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

واینکه ترنسکریپتای لیسنینگای تی پی او رو از کجا؟
تو خود تی پی او هست؟
بله بله هستش.
مشكان ۹۰۵۷۴

دقیقا همینطوره دوست عزیز
یعنی ابتدا مواردی که گفتم رو مطالعه کنم و بعد برم سراغ منابع اصلی و tpo? یا همزمان؟
آرتور ۹۳۶۰۴

خیلی ممنون
معید ۱۶۲۸۳۹

یعنی ابتدا مواردی که گفتم رو مطالعه کنم و بعد برم سراغ منابع اصلی و tpo? یا همزمان؟
اول لغت و گرامر. بعد یادگیری تکنیک ها TPO
توحید ۱۳۴۱۰۶

سلام
من نهايتن بايد مهر امتحان بدم سطحم ادونسه ولي مطالبم واسه دوره كردن خييييلي زيادن
چي پيشنهاد ميدين البته بالاي٩٥ميخوام
معید ۱۶۲۸۳۹

سلام
من نهايتن بايد مهر امتحان بدم سطحم ادونسه ولي مطالبم واسه دوره كردن خييييلي زيادن
چي پيشنهاد ميدين البته بالاي٩٥ميخوام
روی همون TPO ها کار کنید
آسیه ۸۱۳۳۳

دوستان من معلم خصوصی گرفتم واسه تافل خیلی خوب پیش میره کتاب interchange رو تدریس میکنن...آیا لازمه در کنارش خود خوان یک کتاب دیگه هم بخونم؟؟؟؟؟
رویا ۲۳۲۸۶۰

یعنی فایل های صوتی لکچرهای تافل تو سی دی همه ی کتاب های تافل هست مثل بارونز و کمبریج و ...
میشه خواهشاً بهترین کتاب های خودخوان تافل موجود را هم معرفی کنین؟
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

یعنی ابتدا مواردی که گفتم رو مطالعه کنم و بعد برم سراغ منابع اصلی و tpo? یا همزمان؟
نخست واژگان رو مطالعه کنید و اگه مهارت دیگه ای نیاز دارید، فرا بگیرید، سپس برید سراغ TPO.
توحید ۱۳۴۱۰۶

روی همون TPO ها کار کنید
ممنونم و اينكه كتاباي مهم چيا هستن
معید ۱۶۲۸۳۹

ممنونم و اينكه كتاباي مهم چيا هستن
خوب اگه از نظر مهارت بخواین گرامر- بتی آذر. و تکنیک هم کتابهای لانگمن و دلتا
امیرهرمز ۱۰۳۰۷۵

دوستان برای گرامر چ کتابیرو پیشنهاد دارین؟
معید ۱۶۲۸۳۹

دوستان برای گرامر چ کتابیرو پیشنهاد دارین؟
بتی آذر
توحید ۱۳۴۱۰۶

خوب اگه از نظر مهارت بخواین گرامر- بتی آذر. و تکنیک هم کتابهای لانگمن و دلتا
گرامر فولم بيشتر تكنيك
شکوفه ۱۲۳۱۳۷

سلام
من نهايتن بايد مهر امتحان بدم سطحم ادونسه ولي مطالبم واسه دوره كردن خييييلي زيادن
چي پيشنهاد ميدين البته بالاي٩٥ميخوام
واسه واژگان، اگر واژگان کتاب های 504 و Essential Words for TOEFL رو بلد باشید بسه. می فرمایید زبان تون هم ادونسه، بنابراین هر چند بار زمان دارید TPO رو بزنید.
معید ۱۶۲۸۳۹

گرامر فولم بيشتر تكنيك
کتاب LONGMAN PREPARTION COURSE FOR TOEFL IBT
رویا ۲۳۲۸۶۰

خوب اگه از نظر مهارت بخواین گرامر- بتی آذر. و تکنیک هم کتابهای لانگمن و دلتا
کتابهایی تحت عنوان TOEFL IBT هم هست.
این کتابها خوبن؟
اگه اشتباه نکنم دو جلده
توحید ۱۳۴۱۰۶

واسه واژگان، اگر واژگان کتاب های 504 و Essential Words for TOEFL رو بلد باشید بسه. می فرمایید زبان تون هم ادونسه، بنابراین هر چند بار زمان دارید TPO رو بزنید.
علاوه بر اينا١١٠٠هم خوندن
آسیه ۸۱۳۳۳

دوستان من معلم خصوصی گرفتم واسه تافل خیلی خوب پیش میره کتاب interchange رو تدریس میکنن...آیا لازمه در کنارش خود خوان یک کتاب دیگه هم بخونم؟؟؟؟؟
ممنونمم
توحید ۱۳۴۱۰۶

کتاب LONGMAN PREPARTION COURSE FOR TOEFL IBT
واقعن ممنونم از راهنماييتون
توحید ۱۳۴۱۰۶

معید ۱۶۲۸۳۹

واقعن ممنونم از راهنماييتون
خواهش میکنم موفق و پیروز باشید