Mojtaba in France 
عنوان گروه یا کانال:

Mojtaba in France


توضیحات: مشاهدات و تجربیات یک دانشجوی رشته کامپیوتر و کارآفرینی از جامعه فرانسه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما، بهترین هدیه و کمک است: ارتباط با نویسنده کانال: @MojtabaImani [email protected] https://t.me/joinchat/AAAAAD-wCv2iqjHJrHTn2Q
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 2235
Mojtaba in France

کمال گراها دوست دارند فعالیت های بیشتر و بیشتری را در زمان های کم و کمتری انجام دهند. در مطالعه ای که در سال ۱۹۹۴ بین ۹۰۰۰ نفر از مدیران انجام گرفت بین ۱۸ درصدی که خود را کمال گرا می دانستند مشخص شد که ۷۵ درصد از آنها بیش از دیگر همکارانشان به بیماری های جسمانی مانند زخم معده، سردرد، مشکلات قلبی عروقی و افسردگی مبتلا هستند.

کار کردن برای کمال گراها نیز تجربه ای سخت و استرس آور است. در نظر یک رئیس کمال گرا، هیچ کاری به اندازه کافی خوب انجام نمی شود. آنها ناظرینی هستند که هرگز اشتباهات زیردستان خود را نمی بخشند و با آنها به خاطر خطاهایی که مرتکب شده اند همدلی نمی کنند. چنین رئیس هایی از کارمندان خود، انتظارات غیر واقع بینانه دارند و در عین حال به کار آنها نیز اعتماد ندارند.
(گزیده ای از فصل سوم کتاب وسوسه های #کمالگرایی)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

بعضی از کمالگراها ملاک ها و معیارهای خود را به اطرافیان خود تحمیل می کنند. آنها بر این باورند که دوستان، والدین، معلمان، خواهر و برادرهایشان هم باید بی نقص و کامل باشند. آنها از هر کسی که مطابق ایده آل آنها عمل نکند یا مرتکب اشتباه شود، ایراد می گیرند. انتقاد و ایرادگیری باعث دور شدن دیگران از ما می شود. هیچ کس دوست ندارد مداوم مورد انتقاد قرار گیرد و کسانی که خود را در چنین موقعیتی می یابند، خیلی سریع پا به فرار می گذارند.

اگر ما هجوم تبلیغات رسانه ها را در مورد افراد باور کنیم و برای آنها اهمیت قائل شویم، پذیرش خود و دیگران برای ما مشکل می شود. تعداد خیلی کمی از ما مانند خواننده ها یا بازیگرها هستیم. تعداد کمی از ما می توانیم لباسهای گران قیمت بپوشیم یا به ظاهرمان خیلی توجه کنیم. با این حال رسانه ها همچنان به تبلیغات خود در مورد ظواهر ادامه می دهند. این رسانه ها در مورد شخصیت انسان ها، توانایی های آنان، استعدادهایشان و ویژگی های درونی افراد چیزی بیان نمی کنند.

اشتباه دیگری که کمال گراها دارند این است که فکر می کنند باید در کنار زوج و همراه خود، همیشه بهترین حال و احساس را داشته باشند. اما نگاه کردن به روابط، به سبک "همه یا هیچ"، واقع گرایانه نیست. این کار باعث می شود که شما نتوانید فراز و نشیب های رابطه، بدخلقی هایی که ممکن است وجود داشته باشند، و دیگر چیزهایی که جزء طبیعی زندگی هستند را بپذیرید.

بیشتر ما با داستان ها و فیلم های افسانه ای بزرگ شده ایم که در آن قهرمان زیبا و پرنس خوش تیپ و قوی بر همه رقبای خود غلبه می کند و بعد از ازدواج به خوشبختی ابدی می رسد. متأسفانه این چیزها فقط در دنیای قصه ها و افسانه ها اتفاق می افتد و در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد. روابط انسانی همیشه یکسان نبوده و حتی بعضی اوقات آن چنان که فکر می کنیم مفرح نیستند.

وقتی کمال گراها یک فرد مناسب را پیدا می کنند، نمی توانند به راحتی به او نزدیک شوند. کمال گراها از ابراز احساس اکراه دارند و با کسی درد دل نمی کنند، چون می ترسند دیگران به قسمت های ناقص وجود آنان پی ببرند. برای آنها نزدیک شدن به این معناست که به دیگران اجازه داده اند تا خود واقعی آنها را ببینند. خودی که ممکن است بخش های ناقصی هم داشته باشد.

وقتی کمال گراها در روابطشان دچار مشکل می شوند، تنها خودشان مقصر نیستند. در مورد بسیاری از آنها، منشأ مشکل، خانواده است که از آنها انتظار داشته بی نقص باشند.
"لوری" می گوید:‌"برادرم هرچه می خواست به دست می آورد، او یک ورزشکار خوب بود و در تیم اول تنیس و بسکتبال بازی می کرد. مادرم برای تماشای همه بازی های او می رفت. اما من برای خودم والیبال بازی می کردم و عضو هیچ تیمی نبودم، او اغلب برای تماشا نمی آمد، چون کار من را یک رقابت واقعی نمی دانست."

(گزیده ای از فصل چهارم کتاب وسوسه های #کمالگرایی)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/XwWqaJ
روز گذشته قرار ملاقات برای بیمه تکمیلی دولتی داشتم و بعد از پرسیدن درآمدهای یک سال گذشته ام و گرفتن فیش های حقوقی ماه های اخیر، همانجا رسید بیمه تکمیلی ام را به من دادند.

بیمه درمان در فرانسه ۷۰ درصد هزینه های درمانی را پرداخت می کند. (البته بعد از انتخاب و اعلام پزشک عمومی مرجع. قبل از اینکه پزشک مرجع را اعلام کنید بیمه درمان ۳۰ درصد هزینه ها را به جای ۷۰ درصد پرداخت می کند.)

بیمه تکمیلی هم ۳۰ درصد باقیمانده هزینه ها را پرداخت می کند. یعنی اگر کسی بیمه درمان و بیمه تکمیلی درمان داشته باشد تمام هزینه های درمانی اعم از ویزیت پزشک و دارو و هزینه های بیمارستانی صفر خواهد شد. این شامل هزینه های چشم و دندان و گوش و عینک هم می شود.

بیمه تکمیلی هم خصوصی دارد و هم دولتی. بیمه های تکمیلی خصوصی ماهیانه بابت بیمه تکمیلی پول میگیرند. ولی بیمه تکمیلی دولتی (یا CMU-C) برای کسانی که بالای ۲۵ سال هستند و درآمد پایینی دارند (مثل دانشجوها) رایگان است. برای آنکه بیمه تکمیلی رایگان به فردی تعلق بگیرد باید اگر یک نفر است درآمد سالیانه اش از ۸۷۲۳ یورو یعنی ۷۲۷ یورو در ماه کمتر باشد و اگر دونفر در یک خانه زندگی می کنند درآمد آنها در سال از ۱۳۰۸۵ یورو یعنی ۱۰۹۰ یورو در ماه کمتر باشد.

برای گرفتن بیمه تکمیلی باید شخص متقاضی تمام درآمدهایی که در یک سال گذشته داشته است را اعلام کند. حتی اگر کمک هزینه ای از والدینش در یک سال گذشته دریافت کرده است. کسی که بیمه تکمیلی CMU-C میگیرد تخفیف هایی هم برای هزینه اتوبوس و مترو و نیز هزینه های برق و گاز دریافت می کند.

اطلاعات بیشتر : http://www.cmu.fr/cmu-complementaire.php
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/enrbSJ

موضوع کار یکی از همکاران شرکت تهیه اتوماتیک مدل سه بعدی با استفاده از تصاویری است که از زوایای مختلف از صورت انسان گرفته می شود و برای تست نتیجه کارهایش از تعدادی از همکاران درخواست کرد که جلوی دوربینها قرار بگیرند تا از آنها عکس بگیرد. روش کار به این صورت بود که روی صندلی و در مقابل دوربین ها قرار میگرفتیم و بعد ۹ عدد دوربین از زوایای مختلف در یک لحظه با هم عکس میگرفتند و بعد توسط نرم افزار بعد از چند ثانیه مدل سه بعدی ساخته میشد.
نتیجه عکس من در فایل زیر است. اگر این فایل pdf را با نرم افزار adobe acrobot reader باز کنید و بعد به پیغام trust پاسخ مثبت دهید و در وسط صفحه کلیک کنید مدل سه بعدی صورت من را می بینید و بعد می توانید با موس آن را بچرخانید یا روی آن زوم کنید.
اگر کسی این نرم افزار را داشته باشد و در کنار آن یک پرینتر سه بعدی هم قرار دهد در عرض چند دقیقه می تواند از افراد عکس سه بعدی بگیرد و آن را به صورت سه بعدی چاپ کند. فرض کنید به جای اینکه به عکاسی بروید تا عکس دو بعدی ۶ در ۴ کاغذی بگیرید عکس سه بعدی تحویل میگیرید. :)
—---------------------
مشاهدات یک دانشجوی ایرانی از جامعه فرانسه
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

"دوچرخه سواری را به قصد برنده شدن انجام ندهید. این کار برای سلامتی بدن مفید است. یا وقتی برای اردو می روید، به دنبال شناخت دقیق درختان یا زمین نباشید. اردو برای آواز خواندن و دراز کشیدن روی چمن است و محل شستن دست ها در چشمه.

وقتی فهمیدم بزرگترین مشکل من کمال گرایی است، تصمیم گرفتم افسار آن را به دست بگیرم. من آن را به عنوان رساله دکترای خود انتخاب کردم. حتی در مورد آن کتاب هم نوشتم که هم اکنون شما در حال مطالعه آن هستید! (میریام آدرهولد)"
گزیده ای از کتاب وسوسه های #کمالگرایی فصل پنجم
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/ejo1uq
نویسنده #مهمان: مهندس #فرهاد_حقی

بعد از اتمام لیسانس ایمیل زیر را از دانشگاه دریافت کردم که خلاصه محتوای آن به شرح زیر است:‌
"شما مدرکتان را گرفته اید و در راه استخدام هستید. بیایید با هم درباره مسیر شغلی و استخدام و مصاحبه کاری صحبت کنیم. ما به شما یک روز همفکری و شبیه سازی مصاحبه استخدامی را با دیگر دانشجویان پیشنهاد می کنیم. در تاریخ ... به محل ... مراجعه کنید. "
—---------------—
به کانال مشاهدات یک دانشجوی ایرانی از جامعه فرانسه بپیوندید.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

برای چند دهه تبلیغات تلویزیونی و برنامه ها می گفتند که زنان باید خانه ای بی نقص داشته باشند، غذای بی نقص درست کنند و بچه های بی نقص تربیت کنند. در سالهای اخیر این "بی نقص بودن" به جنبه های دیگری از زندگی هم گسترش یافته است. برای مثال در کار، رقابت کردن با مردان و در بالارفتن از نردبان ترقی با حداکثر سرعت.
حتی زنان افسانه ای هم چنین قدرتی نداشتند که هم به کارهای بیرون برسند، هم به تربیت فرزندان و همچنین امور خانه و خانواده و همه را هم بی نقص انجام دهند.

برای بسیاری از مردان، این روش رقابت "هیچ وقت کم نیاور" به شغلشان هم سرایت می کند. مردان جامعه ما به طور سنتی معتاد به کار هستند و خودشان را برای به دست آوردن یک شغل ثابت و امن تحت فشار می گذارند و اغلب، لذت بردن با خانواده و رسیدگی به امور منزل را فراموش می کنند. مردان هم مانند زنان ممکن است درگیر انتظارات اجتماعی باشند و سعی کنند یک پدر یا همسر بی نقص باشند.
(جملاتی از کتاب وسوسه های #کمالگرایی فصل ششم)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/mtXFgG
فيلمهايي كه در ایران خیلی راحت و رایگان دانلود و دیده می شوند در فرانسه هرکدام به قيمت ١٠ تا ۲۵ يورو یعنی بین ۴۸ تا ۱۲۰ هزارتومان به فروش ميروند. فیلم DVD تا ۲۰ یورو و اگر BluRay و 3D باشد تا ۲۵ یورو است. در صورتي كه از زمان اكران اين فيلمها زمان زيادي هم گذشته است.

در فرانسه استفاده از نرم افزار تورنت و دیگر نرم افزارها براي دانلود فيلم و سريال ممنوع است و اگر كسي از اين نرم افزارها استفاده كند به صورت اتوماتيك توسط شركت های ارائه كننده اينترنت شناسايي ميشود و نامه پرداخت جريمه دريافت مي كند. يكي از همكلاسيهاي فرانسوي مان تعريف ميكرد كه بعد از استفاده از نرم افزار تورنت ابتدا نامه اخطار و بعد نامه جريمه ٣٠٠٠ يورويي دريافت کرده بود.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/hCfDoY
مستند "پرزیدنت آکتور سینما" را دیدیم و بسیار لذت بردیم.
این مستند روایت گر تلاش های میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، جهت ایجاد رفاه برای مردم شوروی است. گورباچف معتقد بود تا زمانی که تنش های شوروی با کشورهای غربی و به خصوص آمریکا ادامه داشته باشد، رسیدن به یک اقتصاد موفق ناممکن است، به همین دلیل اولویت عالی خود را تنش زدایی و برقراری رابطه و مذاکره با آمریکایی ها قرار داد. دیدن این مستند را به همه دوستان توصیه می کنم.
برای دیدن این مستند میتوانید آن را به رایگان از این سایت دریافت کنید: http://cinemamarket.ir/16F
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

کپی کردن مطالب کانال توسط کانال عجیب ترین ها و کانال عجایب جهان بدون ذکر منبع:
https://t.me/folklorre/11360
https://t.me/wonders/15621
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/yD9KPN
در روستاهای اطراف شهر رن فرانسه، سقف بسیاری از خانه ها و اماکن با سلول های خورشیدی پوشیده شده است تا برق تولید شده از نور خورشید، مکمل برق مصرفی باشد. در حالی که در این نواحی، روزهای کمی از سال آسمان صاف و آفتابی است و اکثر روزها هوا ابری و بارانی است.
کشور ایران به علت دارا بودن روزهای آفتابی در اکثر روزهای سال یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از انرژی خورشیدی در تأمین برق است.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

کامل نبودن اشکال نیست. ما در دنیایی زندگی می کنیم که نقص هایی دارد. از بابت زندگی در چنین دنیایی بسیار خوش شانس هستیم. زندگی در یک دنیای کامل چطور است. در این دنیا نه گرفتاری وجود دارد، نه درد، نه چالش، نه راز، نه هیجان، نه خلاقیت و نه خطر. چقدر کسل کننده!

(جملاتی از فصل هفتم کتاب وسوسه های #کمالگرایی : https://goo.gl/BGB9e1)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/AarRT6
نویسنده مهمان: مهندس #فرهادـحقی

یکی از استارتاپ های فرانسوی به نام shortedition به آدرس (http://short-edition.com) که در زمینه تولید و نشر داستان های کوتاه فعالیت می کند دستگاهی ساخته و در ایستگاه های اتوبوس و قطار قرار داده است که با فشردن یک دکمه به طور تصادفی یک داستان کوتاه برای مراجعه کننده پرینت می کند و رایگان به او تحویل می دهد. شخص می تواند یک داستان ۱ دقیقه ای یا ۳ دقیقه ای یا ۵ دقیقه ای را با استفاده از دکمه های روی دستگاه انتخاب و دریافت کند.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/LZv6Sq
دولت هلند سالانه ۵۰۰ ملیون یورو بر روی زیرساخت های دوچرخه سواری در هلند سرمایه گذاری می کند و اعتقاد دارد که این هزینه به راحتی با کاهش هزینه های درمانی، اجتماعی و غیره جبران می شود.
صرف سرمایه بیشتر بر روی زیرساخت های دوچرخه سواری باعث استفاده بیشتر هلندی ها از دوچرخه شده و همچنین آمار تصادفات بین ماشین و دوچرخه را نیز کاهش داده است.
در کشور هلند که تعداد دوچرخه ها از تعداد جمعیت کشور بیشتر است، در ده سال گذشته روزانه ۱۱ درصد استفاده از دوچرخه افزایش داشته است که علت اصلی آن ورود دوچرخه های برقی به بازار بوده است. این دوچرخه های برقی به افراد مسن تر کمک می کند تا مدت زمان بیشتری را بتوانند از دوچرخه برای حمل و نقل استفاده کنند.
استفاده گسترده مردم از دوچرخه باعث صرفه جویی سالیانه ۲۳ میلیارد دلاری در اقتصاد هلند شده است و سالیانه از ۶۵۰۰ مرگ زودهنگام جلوگیری می کند.
دوچرخه سواری منجر به افزایش فعالیت فیزیکی شخص می شود و افزایش فعالیت فیزیکی باعث صرفه جویی در هزینه های درمانی می شود. زیرا فعالیت بدنی از بیماری های بسیاری مانند چاقی، دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی و برخی از سرطان ها جلوگیری می کند.
مسئول طرح های دوچرخه سواری شهر اوترخت هلند می گوید: سود ما از این سرمایه گذاری، سلامتی مردم، ترافیک کمتر و زندگی زیباتر است.
دوچرخه سواری مانند جادوگری است. زیرا فقط فایده دارد.
متن کامل مقاله را در اینجا (https://goo.gl/JvJPPA) بخوانید.
عکس مربوط به پارکینگ های طبقاتی مخصوص دوچرخه در شهر اوترخت هلند است.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

همیشه در تقلای بهترین بودن، باعث می شود که کمالگراها فراموش کنند که از چیزی که هستند، لذت ببرند.
(کتاب وسوسه های #کمالگرایی فصل هشتم)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/CQp88W
اولين تجربه پس دادن جنس خريداري شده

بخاري برقي كوچكي كه خريده بودم سالم بود و خانه را هم خوب گرم ميكرد. ولي كمي صدايش بلند بود و شب ها هنگام خواب كمي مزاحم بود.
بعد از سه روز استفاده از بخاري، آن را به فروشگاهي كه از آن خريده بودم بردم و گفتم صداي بخاري بلند است و ميخواهم آن را پس بدهم. مسوول فروشگاه بدون پرسيدن هيچ سوال ديگري گفت ميخواهي يك بخاري ديگر ببري يا پولش را ميگيري گفتم پولش را ميگيرم و مبلغ بخاري را به من پس داد. حتی یک بار بخاری را به برق نزد تا ببیند سالم است یا نه.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/aj7Xx7
تدریس از راه دور

برخی کلاسهای بعضی از رشته ها در دانشگاه از راه دور تدریس می شوند. یعنی استاد در کلاسی در یک دانشگاه، مشغول تدریس است و همزمان کلاس های دیگری در دانشگاه های دیگر در شهرهای مختلف صدای استاد را می شنوند و تصویر استاد را می بینند و بر روی تخته اسلایدهای استاد را هم مشاهده می کنند. به صورت متقابل استاد هم صدا و تصویر دانشجویان شهرهای دیگر را دارد و دانشجویان شهرهای دیگر هم به راحتی می توانند سوالات خود را از استاد بپرسند.

در تصویر و ویدئوی زیر یکی از این کلاسها را مشاهده می کنید که استاد در شهر دیگری مشغول تدریس است. همانطور که در تصویر مشخص است، میکروفونهایی که در سطح کلاس از سقف آویزان است به منظور پرسیدن سوالات دانشجویان از استادی که در دانشگاه دیگری حضور دارد استفاده می شود.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/svYwNd
در این کلاس استاد در دانشگاه Rennes 1 حضور دارد و دانشجویان یک دانشگاه دیگر نیز از راه دور در کلاس شرکت کرده اند. بر روی تخته سمت راست تصویر ویدئویی آن کلاس قرار داده شده است و آنها نیز می توانند از استاد سوالات خود را بپرسند.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/VMqyk8
آگهی رمالی و رفع طلسم در فرانسه

هرگونه مشکلی که شما دارید بی تردید با من تماس بگیرید حتی اگر دیگران شما را ناامید کرده باشند. بسیار سریع، مؤثر و با موفقیت ۱۰۰ درصد به صورت تضمینی در عرض ۴ روز مشکل حل می شود. هر مشکلی اعم از عشق، بدشانسی، بخت بد، مشکل امنیتی، مشکل کاری، بیماری های لاعلاج، هرگونه طلسم شیطانی و جادو و نحوست در هرگونه امتحان و مسابقه و آزمایش و رسیدن به معشوق. 😄

عکس ارسالی از مهندس فرهاد حقی
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

احتمالا والدین شما بارها این جمله را به شما گفته اند: "ما صلاح تو را می خواهیم." مشکل اصلی اینجاست که معنای واقعی حرف آنها اغلب این است: "ما فقط از تو می خواهیم که بهترین باشی." این دو جمله تفاوت زیادی با هم دارند اما حتی بهترین، هوشمندترین و مسئول ترین والدین هم بعضی اوقات نمی توانند به این تفاوت پی ببرند.

"هر وقت که من ۲۰ میشدم والدینم طوری برخورد می کردند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است، اما وقتی ۱۹ می شدم می گفتند:‌ اینجا چه خبر شده؟ حواست در کلاس کجاست؟ چت شده؟" کورتنی ۲۰ ساله
"پدرم همه پروژه های من را دوباره انجام می داد. وقتی به او می گفتم که باید خودم انجامشان دهم، می گفت؛ من فقط می خواهم کاری کنم که تو در کلاس سربلند باشی." تالیا ۱۷ ساله

دانش آموزان کمال گرا می گویند که اغلب پیام هایی مانند اینها می شنیده اند: "فقط به قصد ۲۰ گرفتن درس بخوان." یا "کاری را که شروع کردی تمام کن." یا "نفر اول باش" یا "تو روزی نخبه خواهی شد" یا "ما می خواهیم که همه ۲۰ ها را بگیری" یا "اگر قرار است نمره ای غیر از ۲۰ بگیری آن نمره باید ۲۱ باشد."
دانش آموزانی که کمال گرا نیستند در حین رشد پیام های متفاوتی می شنوند: "حداکثر تلاشت را بکن" یا "یا می بری یا می بازی" یا "دفعه بعد جبران کن" یا "کاری است که شده" یا "زمان حال مهم است، نگران فردا نباش."

(گزیده ای از فصل نهم کتاب وسوسه های #کمالگرایی)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

در فرانسه یکی از پرکاربردترین ابزارهای ارتباطی ایمیل است و خیلی جدی گرفته می شود. بسیاری از افراد را دیده ام که ایمیل را بیشتر از موبایل و sms چک می کنند و سریعتر پاسخ می دهند. و نکته مهم این است که اگر اسم و فامیل و محل کار یک نفر را بدانید درنتیجه ایمیل آن شخص را هم می دانید. تقریبا تمام ایمیل ها به این صورت است: [email protected] یا به عبارت دیگر ایمیل شخص عبارت است از نام نقطه نام خانوادگی اتساین اسم شرکت دات کام و این استانداردی است که همه جا رعایت می شود.

یادم است در شرکت های مختلف در ایران که کار می کردم هر شرکت یک استاندارد مخصوص به خودش داشت مثلا حرف اول اسم نقطه نام خانوادگی یا مثلا نام خانوادگی آندرلاین حرف اول اسم و غیره. در برخی موارد در صفحات شرکت ها یا دانشگاه ها به جای آنکه جلوی اسم هرکس ایمیلش را هم بنویسند فقط در ابتدای صفحه این قاعده را می نویسند تا بازدید کننده بتواند ایمیل همه افراد را خودش استخراج کند. ننوشتن صریح ایمیل افراد باعث جلوگیری از ربات های جمع کننده ایمیل و در نتیجه جلوگیری از ارسال ایمیل های اسپم و تبلیغاتی هم می شود. قاعده ای که در ابتدای سایت نوشته می شود به این صورت است: Mail: first name [dot] last name [at] abcd .fr
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/TuSQnh
یکی از نکاتی که امروز استاد درس Data Visualization در کلاس اشاره کرد این بود که معمولا برای رسم چارت و نمودار، رنگ های غلطی استفاده می شود و بعد سایت زیر را معرفی کرد:
http://colorbrewer2.org
در این سایت مشخص می کنید که تعداد گروه هایی که میخواهید چارت برای آنها رسم کنید چند عدد است و بعد به شما رنگ هایی که خوب است برای هر کدام از گروه ها انتخاب کنید را پیشنهاد می کند.
مثلا فرض کنید میخواهید یک نمودار میله ای رسم کنید یا مثلا نقشه ایران را رنگ کنید و در آن ضریب نفوذ اینترنت را در شهرهای مختلف ایران نشان دهید. این سایت به شما کمک می کند که چه رنگهایی را خوب است که برای شهرهای مختلف انتخاب کنید تا نواحی مختلف بهتر قابل تشخیص و تفکیک از یکدیگر باشند.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

تلاش برای بی نقص بودن، بزرگترین مانعی است که بر سر راه شما وجود دارد، از نرسیدن به آن در هراس خواهید بود و این برای شما تبدیل به بهانه ای می شود تا کارها را انجام ندهید. در عوض، حداکثر تلاشتان را بکنید که هرچه در توان دارید انجام دهید. سرلارنس اولیویر (بازیگر)

یک مورخ فرانسوی در سال ۱۸۳۵ وارد آمریکا شد. او مشاهده کرد که همه آمریکایی ها به دنبال کمال هستند. پس از گذشت ۱۶۰ سال می بینیم که گفته اش همچنان صحت دارد. در فرهنگ آنان، همگی مردم به دنبال این هستند که انسان های کاملی باشند. بهترین شغل، بهترین وضعیت و بهترین خانواده را داشته باشند. تعجبی ندارد که والدین هم می خواستند بچه هایی کامل داشته باشند و تعجبی ندارد که هر یک از آنان می خواستند بهترین فرزند، بهترین دانش آموز، بهترین دانشجو یا بهترین دوست و حتی بهترین همسر باشند.

حقیقت این است که هیچ چیز بی نقص نیست. بسیاری از گروه های مختلف تلاش کردند کامل باشند، اما شکست خوردند. فلاسفه، هنرمندان و دانشمندانی هم که چنین تلاشی کردند، با شکست روبرو شدند. هیتلر و رایش سوم هم شکست خوردند. کمالگرایی هیچ وقت به موفقیت نمی رسد. چون نمی تواند برسد. فراموشش کنید. به جای آن، روی خودتان و انسانیت خود تمرکز کنید. این بزرگترین کاری است که می تواند صورت گیرد.

(گزیده ای از فصل دهم و انتهایی کتاب وسوسه های #کمالگرایی - بخش اول)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

يكي از مثالهايي كه استاد درس داده کاوی (یا Data Mining) مي زد تحلیل اطلاعات فروش سوپرماركتها در مدت زمان طولانی و تأثیر آن در نحوه چیدن اجناس سوپرمارکت برای افزایش فروش و سود آن بود. مثلا وقتی می بینند ۳ قلم جنس مشخص در لیست خرید درصد بالایی از مشتریان وجود دارد، این سه قلم را در حداکثر فاصله از هم میگذارند تا برای برداشتن آنها، مشتری وقت بیشتری را در فروشگاه صرف کند و بیشتر در بین بقیه اجناس راه برود تا شاید بیشتر خرید کند.

یا مثلا بعد از بررسی های در طی زمان معلوم شد که تعداد زیادی از پدران جوان در غروب آخرین روز هفته در بین خریدهایشان پوشک بچه و نوشیدنی خاصی وجود دارد. در نتیجه در کنار پوشک ها آن نوشیدنی را با قیمت بالاتری قرار میدهند و فروش میرود. چون وقتی مشتری برای برداشتن آن پوشک می رود نوشیدنی را هم از همانجا بر می دارد و دیگر نمی گردد که مدل ارزان تر پیدا کند.

یا مثلا تخفیف هایی که در سوپر مارکت ها می گذارند در کنار اجناسی است که گران تر می فروشند و معمولا تخفیف ها با قیمت های بیشتر محصولات دیگر جبران می شود. یا مثلا یکی از کاربردهایی که کارت های وفاداری یا fidelity دارد این است که تاریخچه یک مشتری خاص را هم می توانند با کمک آن نظارت کنند. مثلا اینکه یک مشتری خاص در طول زمان چه رفتاری از خودش نشان می دهد و مثلا علاقه مندی هایش از چه برندهایی به چه برندهایی تغییر می کند. در پست های آینده نکات بیشتری در خصوص کاربردهای داده کاوی خواهم نوشت.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

پیام #مخاطب

سلام
وقت بخیر
من دانشجوی کامپیوتر مقطع ارشد گرایش شبکه هستم
تازه عضو کانال شما شدم، مطلب داده کاوی رو خوندم، خیلی برام جالب بود حتی برای همسرم هم فرواردش کردم و بهش پیشنهاد دادم که عضو کانالتون بشه
میخواستم تشکر کنم ازتون و اینکه منتظر ادامش هستم.

سلام آقا مجتبی
بخشهای برگزیده کتاب وسوسه های کمالگرایی واقعا آموزنده و به شخصه برای من خیلی مفید بود.

سلام وقتتون بخیر
میخواستم تشکر کنم بابت مطالب فوق العاده خوبی که در کانالتون میگذارید، خصوصا مطالب تخصصی مرتبط با Cloud و استارت آپ ها و ...
به شخصه همه مطالب رو میخونم و استفاده میکنم .
واقعا ممنون، امیدوارم موفق و پیروز باشید.

مجتبی:
از تمام پیغامهای محبت آمیز و اظهار لطف دوستان تشکر میکنم. امیدوارم که خواندن مطالب کانال، ارزش وقت هایتان را داشته باشد و با کمک شما غنای مطالب بالاتر رود. از نویسندگان مهمان که علاقه مند باشند مطالب مرتبط با فضای این کانال با نام خودشان منتشر شود نیز استقبال میکنم. ما اعتقاد داریم که با اتکا به پای قدرتمند خودمان بسیار بهتر از عصای بیگانه می توانیم به اعتلا و عزت کشورمان کمک کنیم و با مشارکت همگانی به صورت آتش به اختیار قادر خواهیم بود تمام مشکلات و عقب ماندگی های کشور را از راه های میانبر برطرف نماییم.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://goo.gl/hcGEzk
در یکی از مرکز خریدهای شهر رن فرانسه یک دوربین واقعیت مجازی (Virtual Reality) گذاشته اند که مردم میتوانند به رایگان از آن استفاده کنند. در داخل این دوربین محوطه مرکز خرید شبیه سازی شده است و وقتی شخص این دوربین را روی سرش قرار می دهد خود را در محوطه شبیه سازی شده می بیند که می تواند با چرخش سر به زوایای مختلف نگاه کند همچنین با حرکت سر می تواند داخل مرکز خرید راه برود و حتی وارد مغازه ها شود و به داخل آنها نگاهی بیندازد.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

باز هم میگویم، داشتن انتظارات بالا و تلاش برای رسیدن به آنها یک ویژگی مثبت است. اما مشکل زمانی پدید می آید که تمایلات کمال گرایانه ی بسیار زیادی داشته باشید. درک تفاوت بین کمالگرایی و علاقه به عالی انجام دادن کارها، نکته کلیدی برای فهمیدن این موضوع است که شما در کدام سمت مرز قرار دارید.

افرادی که میخواهند کارشان را خوب انجام دهند، از انجام کار لذت می برند، با خودشان صادق هستند و اشتباهاتشان را می پذیرند. آنها مسئولیت پذیر هستند نه وسواسی. اما کمالگراها نمی دانند چطور از کارشان لذت ببرند و به دستاوردهای خود افتخار کنند. وقتی پروژه ای را تمام می کنند دائم در مورد آن اما و اگر مطرح می کنند. کمال گراها هرگز از زندگی در زمان حال راضی نمی شوند. آنها دائم به گذشته نگاه می کنند و افسوس می خورند و به آینده می اندیشند و می ترسند. آنها فکر می کنند اگر در یک مورد بدشانسی بیاورند زندگی به پایان می رسد. کمالگرایی انگیزه زندگی را از آنها می گیرد. جرأت انسان بودن و خطا کردن، پذیرفتن اشتباهات و خندیدن به آنها را از آنان سلب می کند. کمالگرایی جرأت ناقص بودن را از آنان میگیرد، به خصوص در فرهنگ رقابت جوی امروز.
آنها چنین ویژگی هایی دارند: ۱- انتظارات بسیار بالایی از خود دارند. ۲- به سختی رابطه برقرار می کنند. ۳- نمی توانند بپذیرند که شکست و اشتباه جزء طبیعی زندگی است.

افراد موفق کسانی هستند که با تمام قدرت به راهشان ادامه می دهند. آنها نمی نشینند تا به حال خود افسوس بخورند. آنها کمر همت می بندند و راه های گوناگون را امتحان می کنند تا بالاخره موفق شوند.

(گزیده هایی از فصل دهم و انتهایی کتاب وسوسه های #کمالگرایی - بخش دوم)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

شما می توانید گزیده ای از فصل های مختلف کتاب وسوسه های #کمالگرایی را در پست های زیر مطالعه کنید:‌

فصل اول: چرا مردم کمالگرا می شوند.
https://t.me/MojtabaInFrance/516

فصل دوم: آنچه کمالگرایی بر سر ذهن شما می آورد.
https://t.me/MojtabaInFrance/524

فصل سوم: آنچه کمالگرایی بر سر جسم شما می آورد.
https://t.me/MojtabaInFrance/534

فصل چهارم: آنچه کمالگرایی بر سر روابط شما می آورد.
https://t.me/MojtabaInFrance/535

فصل پنجم: چطور باید به خود آسان گرفت.
https://t.me/MojtabaInFrance/543

فصل ششم: کمالگرایی در زنان و مردان جوان
https://t.me/MojtabaInFrance/548

فصل هفتم: روش هایی که از طریق آنها می توانید زندگی تان را در دست بگیرید.
https://t.me/MojtabaInFrance/561

فصل هشتم: بیاموزید که به خود پاداش دهید.
https://t.me/MojtabaInFrance/574

فصل نهم: توصیه هایی برای نوجوانان
https://t.me/MojtabaInFrance/585

فصل دهم: چه وقت و چطور درخواست کمک کنیم - بخش اول
https://t.me/MojtabaInFrance/588

فصل دهم: چه وقت و چطور درخواست کمک کنیم - بخش دوم
https://t.me/MojtabaInFrance/595

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

مطالعه کتاب وسوسه های #کمالگرایی به پایان رسید. کسانی که به کشورهای خارجی سفر کرده اند تصدیق می کنند که یکی از ویژگی های مردم در این کشورها که خیلی به چشم می آید اهل مطالعه بودن مردم است به نحوی که از هر فرصت کوچکی حتی در کوچه خیابان و در اتوبوس و مترو هم برای مطالعه کردن استفاده می کنند و با بررسی های بیشتر متوجه می شویم که براساس برنامه مشخصی در سیستم آموزشی و تحصیلی، فرهنگ مطالعه کردن را از کودکی به آنها آموزش می دهند. در اینجا با وجود موبایل و تبلت و تکنولوژی های دیجیتالی، همچنان کتابفروشی ها بسیار رونق دارند و پر رفت و آمد هستند و معمولا کتاب فروشی در مناطق مختلف شهر وجود دارد و منحصر به منطقه یا میدان خاصی نیست که نشان از رونق کتابخوانی دارد.

من هم در این کانال سعی کردم تصاویری از جدیت مردم در کتاب خواندن را نمایش دهم و در آینده هم این کار را خواهم کرد. یکی از اهدافم هم از نوشتن گزیده هایی از کتاب وسوسه های کمالگرایی این بود که از مطالعه و کتاب خواندن حرف بزنم. همچنین نوشتن گزیده های این کتاب می تواند به تنهایی برای عده ای مفید باشد هم اینکه ممکن است انگیزه ای شود تا یک نفر تمام آن کتاب را مطالعه کند و بهره بیشتری ببرد. به هر حال حرف زدن از کتاب و کتابخوانی و خلاصه محتوای کتابها، حس و حال کتاب خواندن را در فضا می پراکند و آنقدر باید تنور این مباحث گرم شود تا کتاب خواندن جایگاه شایسته خود را در فرهنگ ما پیدا کند. در آینده خلاصه دیگر کتابهایی که مطالعه خواهم کرد را هم خواهم نوشت.

پیشنهاد من به همه خوانندگان این پیام این است که هرکس یک کانال تلگرام ایجاد کند و جملات و گزیده هایی هرچند کوچک از کتابی که در حال حاضر مشغول خواندنش است در آن کانال بنویسد و آدرس کانال را بین دوستان خود منتشر کند تا دیگران که هنوز فرصت خواندن آن کتاب را پیدا نکرده اند حداقل از بخشی از محتوای آن کتاب مطلع شوند و بهره ببرند و یا انگیزه شان برای مطالعه کامل آن کتاب تقویت شود. و بعد میتوانیم لیستی درست کنیم از کانالهایی که خلاصه کتاب های مختلف در آنها نوشته می شود و به مرور این لیست را تکمیل تر و غنی تر کنیم.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://t.me/MojtabaInFranceMedia/4
استاد درس Domain Specific Language در جلسه اول، چند نسخه از کتاب مرجع درس را که نوشته خودش بود با خود به کلاس آورده بود و بعد از معرفی درس گفت برای مطالعه کتاب نیازی نیست که آن را خریداری کنید. هم در کتابخانه دانشگاه موجود است و هم اینکه میتوانید ۱۰ یورو به من بدهید و یک نسخه از کتاب را از من بگیرید. در انتهای ترم اگر کتاب را خیلی خراب نکرده باشید می توانید آن را به من برگردانید و ۱۰ یورویی که داده بودید را پس بگیرید یا اینکه کتاب را برای خودتان نگه دارید. قیمت کتاب در فروشگاه ها ۵۰ یورو است.
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل اول: آغاز هجرت عظیم

ساحل را دیده ای که چگونه در آیینه آب، وارونه انعکاس یافته است؟ سرّ آنکه دهر بر مراد سفلگان می چرخد این است که دنیا وارونه آخرت است.

هر اندازه مسلمانان از عصر پیامبر دور می شدند، خویها و خصلتهای مسلمانی را بیشتر فراموش می کردند و سیرتهای عصر جاهلی به تدریج بین آنها زنده می شد: برتری فروشی نژادی، گذشته خود را فرایاد رقیبان خود آوردن، روی در روی ایستادن تیره ها و قبیله ها به خاطر تعصب های نژادی و کینه کشی از یکدیگر ....

و اینچنین بود که آن هجرت عظیم در راه حق آغاز شد و قافله عشق روی به راه نهاد. آری آن قافله، قافله عشق است و این راه، راهی فراخور هر مهاجر در همه تاریخ. هجرت مقدمه جهاد است و مردان حق را هرگز سزاوار نیست که راهی جز این در پیش گیرند. مردان حق را سزاوار نیست که سر و سامان اختیار کنند و دل به حیات دنیا خوش دارند آنگاه که حق در زمین مغفول است و جُهّال و فُسّاق و قدّاره بندها بر آن حکومت می رانند. امام در جواب محمد حنیفه (رحمة الله) که از سر خیرخواهی راه یمن را به او می نمود، فرمود: "اگر در سراسر این جهان ملجأ و مأوایی نیابم، باز با یزید بیعت نخواهم کرد."

اگر کشاکش ابتلائات است که مرد می سازد، پس یاران، دل از سامان برکنیم و روی به راه نهیم. بگذار عبدالله بن عمر مارا از عاقبت کار بترساند. اگر رسم مردانگی سر باختن است، ما نیز چون سید الشهدا او را پاسخ خواهیم گفت.

(گزیده ای از کتاب #فتح خون - فصل اول)

"در میان کتابهای بسیاری که درباره واقعه عظیم کربلا نگاشته ‌شده‌اند، اندک هستند کتابهایی که نویسندگانشان کوشیده‌اند علاوه بر ابراز شیفتگی و بیان عظمت واقعه و مظلومیت سیدالشهدا و یارانش‌، نقبی به حقیقت ماجرا بزنند و در حد توان خود، پرده از راز بزرگ کربلا بردارند. «فتح خون‌» سید مرتضی آوینی از این معدود کتابهاست‌."
https://t.me/MojtabaInFranceMedia/6
https://goo.gl/H5HfHo
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

پیام #مخاطب

سلام آقا مجتبی،
به پیشنهاد جالب شما من یه کانال خلاصه کتاب درست کردم و برای اولین کتاب، کتاب سیاه نوشته جفری گیتومر را خلاصه کردم.

امیدوارم بتوانم به مرور کتاب‌هایی را که مطالعه کردم، خلاصه کنم و در این کانال برای استفاده بقیه بگذارم.
https://t.me/thebooksummary/4
https://t.me/thebooksummary
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل دوم:‌ کوفه

معاویه مرده است و یزید بر خلافت خویش از مردم بیعت می گیرد. آیا می توان دست بیعت به یزید داد و آنگاه باز هم به جانب قبله نماز گزارد؟ یزید که قبله نمی شناسد، یزید که نماز نمی گزارد.

میزبان گفت: "مردم! اگر مرد کار نیستید و بر جان خود می ترسید، بیهوده این مرد را مفریبید!" از گوشه و کنار، فریادها بلند شد که : "ابداً ابداً ما از جان خود گذشتیم، با خون خود پیمان بستیم که یزید را سرنگون خواهیم کرد و حسین را به خلافت خواهیم رساند!". سرانجام نامه نوشتند: "سپاس خدا را که دشمن ستمکار ترا (معاویه) در هم شکست. دشمنی که نیکان امت محمد را کشت و بدان مردم را بر سر کار آورد. بیت المال مسلمانان را میان توانگران و گردنکشان قسمت کرد. اکنون هیچ مانعی در راه زمامداری تو نیست. حاکم این شهر (نعمان بن بشیر) در کاخ حکومتی بسر می برد. ما نه با او انجمن می کنیم و نه در نماز او حاضر می شویم." تنها این نامه نبود که چندین تن از شیعیان پاک دل و یک رنگ برای حسین فرستادند. شمار نامه ها را صدها و بلکه هزارها گفته اند.

آیا می توان با یزید دست بیعت داد و باز هم به جانب قبله نماز گزارد؟ آیا امام خود را به یمن برساند و آنجا ایمن از شر یزید، دل به حیات دنیا خوش دارد و امت محمد را به بنی امیه واگذارد؟ چاره چیست؟ معاویه بن ابی سفیان، یزید را توصیه کرده است که امام حسین (ع) را به خودش وانگذارد. یا باید با یزید بیعت کرد و بر این بدعت تازه در حاکمیت اسلام مهر تأیید نهاد و تاریخ آینده را سراسر به بیراهه ای ظلمانی و بی سرانجام کشاند، و یا از بیعت با یزید سرباز زد. و در این صورت، آیا باید رمه را به گرگی که خود را به چهره شبانان آراسته است واگذاشت و گریخت؟

خون حسین و اصحابش کهکشانی است که بر آسمان دنیا راه قبله را می نمایاند. بگذار اصحاب دنیا ندانند. کِرم لجن زار چگونه بداند که بیرون از دنیایی که او تن می پرورد، چیست. زمین و آسمان او همان است، و اگر او را از آن لجن زار بیرون کشند، می میرد. امت محمد را آن روز جز حسین ملجأ و پناهی نبود. چه خود بدانند و چه ندانند، چه شکر نعمت بگزارند و چه نگزارند. واقعه عاشورا دروازه ای از نور است که آنان را از ظلم آباد یزیدیان به نورآباد عشق رهنمون می شود. اگر نبود خون حسین، خورشید سرد می شد و دیگر در آفاق جاودانه شب نشانی از نور باقی نمی ماند. حسین چشمه خورشید است.

(گزیده ای از کتاب #فتح خون - فصل دوم)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

بخشی از مداحی هیأت افغانی ها - عزاداری شب عاشورای شهر رن - فرانسه

مداح مجلس در شهر قم به دنیا آمده و بزرگ شده است و دبستان و راهنمایی و دبیرستان را در قم گذرانده است. می گفت افتخار می کند که در شهر حضرت معصومه سلام الله علیها به دنیا آمده است و اعتقاد داشت شهر قم یکی از بهترین نقاط روی زمین است. با اینکه بهترین دانش آموز دبیرستانشان بوده و نفر دوم المپیاد ریاضی مدرسه هم بوده ولی به دلیل اینکه افغانی ها اجازه ادامه تحصیل در ایران ندارند برای ادامه تحصیل به فرانسه آمده است.

https://t.me/MojtabaInFranceMedia/7
—----------
مشاهدات یک دانشجوی ایرانی از جامعه فرانسه
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://t.me/MojtabaInFranceMedia/9
سطل های مخصوص تفکیک زباله در دانشگاه رن ۱ فرانسه
به منظور تفکیک قوطی های پلاستیکی، زباله های کاغذی و بطریهای شیشه ای از سایر زباله ها
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

https://t.me/MojtabaInFranceMedia/10

یکی از نامزدهای دریافت جایزه نوبل صلح محمد جواد ظریف و جان کری به خاطر توافق هسته ای هستند. در حالی که تهدید هسته ای توسط کره شمالی به دنیا باز گشته است. آنها نفرات اصلی نویسنده توافق هسته ای هستند که در آن برنامه هسته ای ایران به فعالیت های صلح آمیز محدود شده است. این انتخاب برای جایزه نوبل صلح، پیام روشنی برای دونالد ترامپ که در حال بررسی برهم زدن این توافق است دارد.
(روزنامه های امروز شهر رن فرانسه)

—------—
به کانال مشاهدات یک دانشجوی ایرانی از جامعه فرانسه بپیوندید:
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

پیام #مخاطب

سلام
من سه روز میشه بعد از ساعت کاریم کانال شما رو مطالعه میکنم
الان رسیدم به اول کانال!!!
کانالتون دوتا ویژگی بارز و درعین حال کاربردی داره که خیلی برام جالبه
اولیش اینکه کانالتون خیلی مستند و واقعیه٬ که این ناشی از این میشه که شما یکجانبه دیده هاتون از رن رو بیان نمیکنین و مزایا و معایب با هم و گاها با جزییات گفته میشه؛ کسی بخواد حتی یه کشوری غیر از فرانسه هم‌سفر کنه این اطلاعات براش مفیده چون احتمالا بابیشتر این مسائل روبرو میشه مثل ویژگی های بانک های عادی و مجازی یا نوبت گرفتن از پزشک یا سازوکارهای ویزا و دانشگاه.
دومیش اینکه ایده های جالبی برای استارت آپ همراه با جزییات گفته میشه که اتفاقا اغلب این ایده ها تو فرانسه یا کشورهای دیگه طراحی و پیاده سازی شده و به سود دهی رسیده و این خیلی خوبه و کار رو راحت میکنه ٬ میشه برای بومی سازی تو کشور و اختصاصا شهرمون ازین ایده ها استفاده کرد.
لذت میبرم از کانالتون
آرزوی موفقیت دنیوی و اخروی براتون دارم.
اصلا چرا آرزو!!!! دعا میکنم عاقبت بخیر بشین...
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

درس Models and Algorithms for Distributed Systems (مدلها و الگوریتمهای سیستم های توزیع شده) در دانشگاه به مبحث شیرین بیت کوین رسیده است. بیت کوین یکی از زیباترین و مهمترین مباحث روز دنیای IT است که در حال ایجاد یک تحول بزرگ در این حوزه است. بیت کوین به پول دیجیتالی معروف است در حالی که کاربرد آن بسیار بزرگ تر از انتقال پول است. قبلا درباره استارتاپی که در فرانسه در خصوص استفاده از بیت کوین برای محافظت از آثار هنری راه اندازی کرده بودیم چند مطلبی نوشته بودم.

شبکه بیت کوین شبکه ای است که در اختیار هیچ شخص یا سازمانی نیست و مالکیت خاصی ندارد و وقتی سندی در این شبکه ثبت شود دیگر هیچ شخص یا حتی دولتی نمی تواند آن را تغییر دهد و از بین ببرد. لذا بهترین بستر ممکن برای حفظ اسناد و اثبات موجودیت و صحت و مالکیت سند است. وقتی این سند، مربوط به انتقال پول یا اعتبار بین دو شخص باشد کاربرد پول الکترونیکی پیدا میکند ولی این سند می تواند به تمام حوزه های دیگر نیز مربوط باشد مثل سند مالکیت یک خانه یا یک قطعه جواهر یا یک اثر هنری و یا سند یک قرارداد بین المللی.

این شبکه قدرتمند از پیشرفته ترین الگوریتم های سیستم های توزیع شده استفاده می کند که در شکل زیر بخشی از آنها را مشاهده می کنید. یکی از مهمترین عناصر تشکیل دهنده این تکنولوژی Hash Function ها یا توابع هش هستند که مانند اثر انگشت در انسان عمل می کنند. در واقع خود سند در شبکه ذخیره نمی شود، بلکه هش آن یا به عبارت دیگر اثر انگشت آن در شبکه ذخیره می شود که بحث بسیار زیبا و مفصلی است. در نتیجه اولا خود اصل سند در شبکه وجود ندارد که در معرض افشا یا ناامنی قرار بگیرد. ثانیا هیچ دو سندی وجود ندارند که اثر انگشت یکسان داشته باشند. ثالثا با استفاده از اثر انگشت سند نمی توان اصل سند را بازیابی کرد. در ضمن این اثر انگشت در هزاران کامپیوتر در شبکه کپی می شود تا از بین بردن آن را غیر ممکن کند.

استارتاپهای زیادی در خصوص کاربردهای تکنولوژی بیت کوین یا بلاکچین در حوزه های مختلف در دنیا در حال شکل گیری است و اخیراً هم یک استارتاپ هلندی فعال در زمینه بلاکچین پیشنهاد همکاری برای من فرستاده بود. الان بهترین فرصت برای علاقه مندان به استارتاپ در سطح بین المللی است تا روی این موضوع فعالیت های خود را آغاز کنند.
https://t.me/MojtabaInFranceMedia/11
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

پیام #مخاطب

سلام جناب مهندس ایمانی
وقت به خیر🌹🌹
در حال تحقیق بازار در زمینه امکاسنجی ارایه خدمات به ایرانیان خارج از کشور هستیم.
البته مزیت اصلی مان دسترسی به محصولاتی همچون #زعفران و #پسته خراسان و ... است. . . .
البته پرسشنامه مان در دست تکمیله اما پیش از اون خواستم هم نظر شخصی شما را بدانم. اینکه اصل موضوع چطور است و اینکه احتمال می دهید مشتریان هدف از ان استقبال کنند و ایا با همچین مساله ای روبرو هستند و اینکه کلا به چه محصولاتی نیاز دارند که ما به صورت کارگزاران شون در ایران اون رو تامین و پست کنیم.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

شنبه بازار - شهر رن - فرانسه
https://t.me/MojtabaInFranceMedia/12
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل سوم: مناظره عقل و عشق

عقل می گوید بمان و عشق می گوید برو... و این هر دو، عقل و عشق را، خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان عقل و عشق معنا شود. اگرچه عقل نیز اگر پیوند خویش را با چشمه خورشید نَبُرد، عشق را در راهی که می رود، تصدیق خواهد کرد. آنجا دیگر میان عقل و عشق فاصله ای نیست.

صبح شد و بانگ الرحیل برخاست و قافله عشق عازم سفر تاریخ شد. راهی که آن قافله عشق پای در آن نهاد راه تاریخ است و آن بانگ الرحیل هر صبح در همه جا بر می خیزد. واگر نه، این راحلان قافله عشق، بعد از هزار و سیصد و چهل و چند سال به کدام دعوت است که لبیک گفته اند؟

یاران! این قافله، قافله عشق است و این راه که به سرزمین طف در کرانه فرات می رسد، راه تاریخ است و هر بامداد این بانگ از آسمان می رسد که:‌ الرحیل، الرحیل. از رحمت خدا دور است که این باب شیدایی را بر مشتاقان لقای خویش ببندد. این دعوت فیضانی است که علی الدوام، زمینیان را به سوی آسمان می کشد و بدان که سینه تو نیز آسمانی لایتناهی است با قلبی که در آن، چشمه خورشید می جوشد.

یاران! شتاب کنید که زمین نه جای ماندن، که گذرگاه است. گذر از نفس به سوی رضوان حق. هیچ شنیده ای که کسی در گذرگاه، رحل اقامت بیفکند؟ و کدام انیسی از مرگ شایسته تر؟ که اگر دهر بخواهد با کسی وفا کند و او را از مرگ معاف دارد، حسین که از من و تو شایسته تر است. الرحیل، الرحیل! یاران شتاب کنید.

(جملاتی از کتاب #فتح خون - فصل سوم)
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

محاسبات در مه - قسمت اول

یکی از مباحث درس Advanced #Cloud Intrastructure در دانشگاه، موضوع Fog Computing یا محاسبات در مه است. محاسبات در مه تکنولوژی بعد از محاسبات ابری است و داستان از این قرار است که امروزه برای بسیاری از کاربردها لازم است که برای کاهش تأخیر شبکه، سرورها را به کاربر نهایی بسیار نزدیک کنیم. در حالی که در محاسبات ابری، سرورها در فاصله دوری از کاربر نهایی یعنی در ساختمان مرکزی دیتاسنتر قرار دارند. و همانطور که وقتی به ابر خیلی نزدیک می شویم از حالت ابر خارج می شود و به صورت مه در می آید، این تکنولوژی محاسبات در مه یا Fog Computing نام گرفته است.

مثلا برای کاربردهای مختلفی مثل کاربردهای واقعیت افزوده (یا Augmented Reality) به تأخیر کمتر از ۲۰ میلی ثانیه برای انتقال دیتا بین سرور و کاربر نهایی نیاز داریم در صورتی که تأخیرهای فعلی بین کاربر و سرور نهایی مثلا در شبکه 4G موبایل بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلی ثانیه است. همچنین برای بسیاری از کاربردها مانند کاربردهای #IoT دیتای تولید شده توسط کاربر، معمولا در همان نزدیکی کاربر مورد نیاز است و دلیلی ندارد که آن حجم بالای دیتا تمام پهنای باند شبکه بین کاربر و دیتاسنتر مرکزی را اشغال کند.

راه حلی که در #Fog Computing برای این مسأله مطرح می شود این است که سرورها یا به عبارت دیگر واحدهای پردازشی کوچک و با تعداد زیاد باید به صورت توزیع شده و تا حد امکان نزدیک به کاربر در نظر گرفته شوند و چون نزدیکترین محلی که به کاربر نهایی مثلا در شبکه موبایل وجود دارد همان ایستگاه های BTS یا آنتن های شبکه موبایل است، لازم است که سرورهای مورد استفاده برای ایجاد زیرساخت Cloud در داخل این ایستگاه ها توزیع شود و به دلیل محدودیت هایی که این مکان ها دارند باید از کامپیوترهای کوچک مانند Raspberry Pi (رزبری پای) برای این منظور استفاده کرد.
ادامه دارد ...
https://t.me/MojtabaInFranceMedia/13
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل چهارم:‌ قافله عشق در سفر تاریخ

قافله عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آنچه فرموده اند: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا... این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند و یاران حق را به فیضان دائم رحمت او امیدوار می سازد.

یاران! شتاب کنید، قافله در راه است. می گویند که گناهکاران را نمی پذیرند. آری، گناهکاران را در این قافله راهی نیست... اما پشیمانان را می پذیرند. آدم نیز در این قافله ملازم رکاب حسین است، که او سرسلسله خیل پشیمانان است، و اگر نبود باب توبه ای که خداوند با خون حسین میان زمین و آسمان گشوده است، آدم نیز دهشت زده و رها شده و سرگردان، در این برهوت گمگشتگی وا می ماند.

جملاتی از کتاب #فتح خون فصل چهارم
#خلاصه کتاب
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

دومین تجربه پس دادن جنس خریداری شده

یک سال پیش یک راکت بدمینتون خریده بودم و یک سال بود که از آن استفاده می کردم و آثارش هم روی دسته راکت مشخص بود. بعد متوجه شدم که نیاز به یک راکت حرفه ای تر دارم. به فروشگاه مربوطه رفتم و راکت قدیمی را هم همراهم برده بودم تا موقع انتخاب راکت جدید بتوانم آن را با راکت قبلی مقایسه کنم. موقع ورود به مسئول فروشگاه گفتم که من این راکت را یک سال پیش خریدم و امروز میخواهم یک راکت جدید بخرم. بعد مسئول فروشگاه از من پرسید که این راکت قبلی را پس می دهی یا این را هم نگه می داری؟

من که اصلا به ذهنم هم خطور نکرده بود که راکتی را که یک سال از آن استفاده کردم را پس بدهم چند ثانیه ای طول کشید تا متوجه سؤالش شوم و جواب دادم اوکی این را پس می دهم. بعد با خودم گفتم حتما موقع پس دادن متوجه می شود که من این راکت را یک سال پیش خریدم و پس نخواهد گرفت. وقتی راکت جدید را انتخاب کردم و به صندوق مراجعه کردم و راکت قبلی را پس دادم از من پرسید فاکتور خرید راکت قبلی را داری؟ گفتم نه و جواب داد اشکال ندارد. و بعد اصل قیمت خرید راکت قبلی را از راکت جدید کم کرد و باقیمانده قیمت راکت جدید را از من گرفت. (با وارد کردن بارکد راکت قبلی، اطلاعات آن و قیمت زمان خرید را استخراج کرد). من حتی مطمئن نبودم که آن راکت قبلی را از همین شعبه فروشگاهش خریده بودم یا نه. دو شعبه دیگر از همین فروشگاه در شهر رن فرانسه وجود دارد.
https://t.me/MojtabaInFranceMedia/14
#فرهنگ مشتری مداری
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

شرکت های بزرگ در فرانسه یکی دو بار در سال، روز درهای باز یا Open Door اعلام می کنند. در این روز دانشجویان و یا علاقه مندان به کار در آن شرکت می توانند وارد شرکت شوند و مدیران شرکت درباره پروژه های مختلفی که در شرکت در حال انجام هستند توضیحاتی می دهند و مراجعین، بازدیدهایی را از قسمت های مختلف انجام می دهند. و سپس متقاضیان با مدیران منابع انسانی و یا دیگر مدیران پروژه در خصوص علاقه شان به پروژه های شرکت و استخدام در شرکت صحبت می کنند.
https://t.me/MojtabaInFranceMedia/15

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

انتقال نکات مثبت فرهنگی و اجتماعی کشورهای مختلف به ایران، توسط کانالهای تلگرامی ایرانیان خارج از کشور
https://t.me/Farang_nevesht/1757

چند وقت پیش کانال "فرنگ نوشت" مطلبی در خصوص قوانین خوب کشور هلند درباره اجاره نشینی و حمایت دولت از مستأجرین و کنترل قیمت اجاره خانه نوشته بود: https://t.me/Farang_nevesht/571
اخیرا انیمیشنی با استفاده از محتوای این مطلب ساخته شده و در شبکه ۱ تلویزیون ایران پخش شده است.

دست مریزاد.

دراین خاک زرخیز ایران زمین، نبودند جز مردمی پاک دین
چو ایران نباشد تن من نباد، بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
سرشت من از مهر میهن بود، من از میهن و میهن از من بود


@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

روش رسیدگی به نخبگان توسط بنیاد ملی نخبگان استان تهران

تصویر زیر یک نمونه از ایمیلهایی است که مرتب توسط بنیاد ملی نخبگان استان تهران به نخبگان کشور ارسال می شوند که بیشتر به اسپم شبیه هستند تا رسیدگی به مسائل مهم و مورد نیاز نخبگان.

https://t.me/MojtabaInFranceMedia/16
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فیلم ویلایی ها را به صورت اینترنتی خریدیم و دیدیم و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم. این فیلم نگاهی متفاوت به موضوع دفاع مقدس و جنگ تحمیلی دارد که قبلا سابقه نداشته است. خانم منیر قیدی نویسنده و کارگردان این فیلم است که اولین فیلم سینمایی ایشان نیز هست. خانم منیر قیدی، فیلمنامه این فیلم را ۱۰ سال پیش نوشته است ولی به دلیل مخالفتهایی که با آن مواجه می شود، ساخت این فیلم ۱۰ سال به تأخیر می افتد. مخالفت هایی که از طرف سازمانهایی است که برای حمایت از این چنین موضوعاتی بودجه های مصوب عریض و طویل دارند.

خانم منیر قیدی در یکی از مصاحبه هایشان این طور از ماجرا تعریف می کنند: "آنقدر نامه دادم ارشاد، آنقدر آمدم و رفتم و آن دوست عزیزی که آنجا ۸ سال مسئول نظارت و ارزشیابی بود، به من گفت تا وقتی من پشت این میز هستم نمیگذارم تو این فیلم را بسازی و نگذاشت. من هم گفتم باشد من صبر می کنم تا شما بروید و بعد این فیلم را می سازم ".

ویدئوی کامل این مصاحبه را می توانید در آدرسهای زیر مشاهده کنید:‌
http://www.aparat.com/v/5QtEk
https://youtu.be/5GisZNuPntU
#آتشـبهـاختیار
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل پنجم: کربلا

"زنهار! آیا نمی بینید حق را که بدان عمل نمی شود و باطل را که از آن نهی نمی گردد تا مؤمن به لقای خدا مشتاق شود؟ پس اگر اینچنین است، من در مرگ جز سعادت نمی بینم و در زندگی با ظالمان جز ملالت. مردم بندگان حلقه به گوش دنیا هستند و دین جز بر زبانشان نیست. آن را تا آنجا پاس می دارند که معایش ایشان از قِبَل آن می رسد، اگر نه، چون به بلا امتحان شوند، چه کم هستند دینداران."

آه از رنجی که در این گفته نهاده است!‌ و اما سرّالاسرار این خطبه در این عبارت است که "لیرغب المؤمن فی لقاء ربّه - تا مؤمن به لقای خدا مشتاق شود." یعنی دهر بر مراد سفلگان می چرخد تا تو در کشاکش بلا امتحان شوی و این ابتلائات نیز پیوسته می رسد تا رغبت تو در لقای خدا افزون شود... پس ای دل، شتاب کن تا خود را به کربلا برسانیم!

جملاتی از کتاب #فتح خون فصل پنجم
#خلاصه کتاب
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

​محاسبات در مه - قسمت دوم

محاسبات در مه یا #Fog Computing یکی مباحث روز حوزه #Cloud Computing است و همانطور که در قسمت اول به آن اشاره شد هدف اصلی آن کم کردن تأخیر شبکه بین کاربر و سرورهای مرکزی است. و برای رسیدن به این هدف باید سرورهای مرکزی تا حد امکان به کاربر نزدیک شوند و نزدیک ترین محل ممکن به کاربر هم اپراتور تأمین کننده اینترنت است. مثل اپراتور موبایل برای اینترنت موبایل و یا شرکت فراهم کننده ADSL برای اینترنت های ثابت.

امروزه اپراتورهای موبایل در دنیا سود کمی از Voice و SMS می برند و سود Data یا اینترنت هم رو به کاهش است و قدم بعدی برای کسب سود بیشتر در اپراتورها ارائه سرویسهای مختلف به کاربران است. یکی از این سرویسهایی که می تواند برای اپراتورها سودآور باشد سرویس های Cloud مانند سرویس Fog Computing است و مزیت اپراتورها نسبت به دیگر بازیگران این حوزه این است که هیچ دیتاسنتری نمی تواند به اندازه اپراتور موبایل به کاربر نهایی نزدیک شود و در نتیجه سرویس با تأخیر کمتری ارائه کند.

برای این منظور، لازم است که هزاران کامپیوتر که قبلا در یک ساختمان در دیتاسنتر مرکزی قرار داشتند، در ایستگاه های آنتن های موبایل در سطح شهر توزیع شوند و در نتیجه باید کامپیوترهای کوچک و ارزان که قابلیت نصب و جایگزینی آسان داشته باشند استفاده شود که یکی از گزینه های مناسب برای این کار کامپیوترهای Raspberry PI هستند. همچنین دیگر شبکه بین کامپیوترها شبکه های فوق سریع ایده آل داخل دیتاسنترها نخواهد بود و باید از شبکه موبایل بین ایستگاه ها استفاده شود. تفاوت دیگری که این سیستم با Cloud Computing دارد این است که امکان استفاده از Virtual Machin (VM) ها در این کامپیوترهای کوچک وجود ندارد و باید از Container ها مانند Docker و Kubernetes استفاده کرد.

در نتیجه موضوعات متعددی برای تحقیقات در این زمینه در دنیا مطرح شده است و شرکت های بزرگ و پیشرو در حال تحقیقات و تلاش برای استانداردسازی در این حوزه هستند. اخیرا یکی از اساتید ما در دانشگاه رن ۱ در فرانسه بودجه ای را از اتحادیه اروپا در حدود ۲ ملیون یورو دریافت کرده است تا با همکاری چند کشور اروپایی دیگر و جذب ۸ دانشجوی دکترا، تحقیقات گسترده ای را در این زمینه آغاز کند. طول دوره دکترا ۳ سال خواهد بود و یک سال در یک مرکز تحقیقات در داخل دانشگاه، یک سال در یک شرکت در یک کشور دیگر اروپایی و سال آخر هم دانشجویان در شهر هوشمند والنسیای اسپانیا به صورت عملی تحقیقات خود را در یک محیط واقعی پیاده سازی و تست خواهند کرد.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل ششم: ناشئه الیل

سفینه اجل به سرمنزل خویش رسیده است و این آخرین شبی است که امام در سیاره زمین به سر می برد. سیاره زمین سفینه اجل است. سفینه ای که در دل بحر معلَق آسمان لایتناهی، همسفر خورشید، رو به سوی مستقر خویش دارد و مسافرانش را نیز ناخواسته با خود می برد. ای همسفر، نیک بنگر که در کجایی! مباد که از سر غفلت این سفینه اجل را مأمنی جاودان بینگاری و در این توهم، از سفر آسمانی خویش غافل شوی. نیک بنگر! فراز سرت آسمان است و زیر پایت سفینه ای که در دریای حیرت به امان عشق رها شده است.

طلسم شیطان ترس از مرگ است و این طلسم نیز جز در میدان جنگ نمی شکند. مردان حق را خوفی از غیر خدا نیست و این سخن را اگر در میدان کربلایی جنگ نیازمایند، چیست جز لعقی بر زبان؟ صحرای بلا به وسعت تاریخ است و کار به یک یا لیتنی کنت معکم ختم نمی شود.

شب هر چه در خویش عمیق تر می شود، اختران را نیز جلوه ای بیشتر می بخشد و این، سرالاسرار شب زنده داران است. اگر ناشئه لیل نباشد، رنج عظیم روز را چگونه تاب آوریم؟

جملاتی از کتاب #فتح خون فصل ششم
#خلاصه کتاب
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

قراردادم برای انجام پروژه Virtual Set-Top-Box و Cloud TV در شرکت Technicolor به پایان رسید. شرکت تکنیکولور شرکتی است که صاحب اختراعات زیادی مانند MP3 و HDMI و DVB و بسیاری از فرمت های صوتی و تصویری و تکنولوژی های معروف دنیاست. در خلال این پروژه، نرم افزاری را طراحی و پیاده سازی کردم که می تواند جایگزین ستاپ باکس فیزیکی شود و با به کارگیری تکنولوژی DLNA/UPnP که در تلویزیون ها موجود است ویدئوی آنلاین را بدون نیاز به ستاپ باکس و به طور مستقیم از شبکه Cloud در دستگاه تلویزیون پخش کند.

از ماه آینده پروژه ای را در بزرگترین مرکز تحقیقات فرانسه در حوزه IT آغاز خواهم کرد که درباره Distributed Cloud Computing خواهد بود. داستان از این قرار است که امروزه در دنیا تحقیقاتی در حال انجام است که دیگر به جای ساختن دیتاسنترهای بزرگ که هزینه های ساخت و نگهداری بسیار زیادی دارند از یک مجموعه دیتاسنترهای کوچک که در نقاط مختلف وجود دارند استفاده کنند و در نتیجه نرم افزارهایی که زیر ساخت #Cloud Computing را فراهم می کنند باید اینبار به جای متمرکز بودن در یک دیتا سنتر بزرگ، بتوانند از یک مجموعه دیتاسنترهای توزیع شده استفاده کنند و همچنان یک زیرساخت یکپارچه Cloud را از خود نشان دهند. به همین دلیل نام Distributed Cloud Computing را به خود گرفته است. در آینده درباره نتایج تحقیقاتم در این حوزه مطالب بیشتری خواهم نوشت.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

پیام #مخاطب

سلام
خسته نباشید
آقای ایمانی، کانال شما من رو هم مشتاق کرد که کانالی در ارتباط با کتاب ایجاد کنم، الانم دو روز میشه که شروع به کار کردم تو این کانال
قرار هم هست فقط کتاب های حوزه IT قرار بگیره تو کانال
خوشحال میشم به کانال بنده هم سر بزنید
@IT_Ebook
متشکرم
Mojtaba in France

این جهانی که با چشمش باید پدیده ببیند، پدیده ملموس. حماسه ببیند تا بتواند بشمارد آن را به صورت کمی. این جهان را بخواهی با او سخن از معنویات بگویی، این جهان را باید به اسلام ناب با اربعین آشنا بکنی.

۱۵ ملیون نفر آدم میاد اینجا، هیچ کس تو عالم خبر نداره. خوب عیبی نداره ما جمعیت رو می کنیم ۲۰ ملیون نفر، ما جمعیت رو می کنیم ۳۰ ملیون نفر تا عالم خبردار بشه.

وقتی مردم جهان این حرکت رو ازش خبردار بشن براشون سؤال میشه این حرکت برای چی هست؟ برای چی بعد از ۱۴۰۰ سال اینها رها نمی کنند اباعبدالله الحسین رو؟

وقتی امام زمان میاد میفرماید من پسر حسین فاطمه ام، من پسر مظلوم کربلام، همه عالم باید بشناسن یعنی کی. ژاپنی ها باید حسین رو بشناسن آفریقایی ها باید بشناسن کانادایی ها باید بشناسن آمریکای لاتین باید بشناسن همه باید بشناسن. الان حسین رو همه نمیشناسن، تقصیر ماست که نمیشناسن.

بالاخره عالم خبردار میشوند، امام زمان هم می آید خودش را به حسین معرفی می کند.

(گزیده هایی از صحبت های آقای پناهیان)
کلیپ کاملش را در لینک زیر ببینید:
https://t.me/ArbaeenIR/3386
@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

اینجا #آلمان 🇩🇪
شب طولانی علم!
#Die_Lange_Nacht_Der_Wissenschaften

🔹دیشب در چند شهر آلمان، برنامه "شب طولانی #علم" برقرار بود. شرکت های تولیدی دانش بنیان و دارای تکنولوژی های پیشرفته، دانشگاه ها و بعضی از مدارس، در این شب درهای خود را برای بازدیدکنندگان عمومی باز می کنند و مردم عادی علاقمند می توانند محصولات و آخرین دستاوردهای علمی شرکت ها را در همان آزمایشگاه های علمی یا سالن های تولید ببینند و توضیحات سازندگان و متخصصان را بشنوند. آنها برای علاقمندان در سنین مختلف توضیح می دهند که چالش های دنیای امروز در زمینه های دارو و سلامت، تغییرات آب و هوا، حمل و نقل و خودروسازی و ... را چگونه تعریف می کنند و سپس برایشان راه حل های عملی ارائه کرده و بر اساسش محصول تولید می کنند.

🔹بلیط شرکت در این رویداد علمی ۱۲ یورو برای بزرگسالان و برای کودکان رایگان است. با خرید یک بلیط از مکان های مخصوص، افراد می توانند تمام زمان اجرای برنامه (از ۸ شب تا یک نیمه شب) به چند شرکت و موسسه بروند و هر آنچه را که علاقه دارند، از نزدیک بازدید کنند و درباره اش بدانند.

🔹هر چند که بسیاری از کودکان و نوجوانان همراه والدین خود در برنامه شب شرکت می کنند، اما ویژه برنامه هایی هم برای آنها از ساعت ۲ تا ۵ بعد از ظهر هست: چندین #مدرسه و #دانشگاه آزمایشگاه های علمی شان را باز کرده بودند و به صورت سانس های نیم ساعته، برای بچه ها آزمایش های علمی شیمی، فیزیک و شبیه سازی های سه بعدی انجام می دادند...

🔹برنامه شب طولانی علم هر دوسال یک بار برگزار می شود و از مدت ها قبل شرکت ها به برنامه ریزی و تبلیغ برای این روز می پردازند. این برنامه فقط در سه شهر نورنبرگ، ارلانگن و فورت، بین ۲۵ تا ۳۰ هزار بازدید کننده دارد.
عکس های زیر مربوط به برنامه ارائه شده توسط گروه تولیدی شفلر (#Schaeffler_Group) است.
https://t.me/tick_media/102

پی نوشت یک: از نظر آلمانی ها بیدار بودن و خیابان گردی بعد از ساعت نه شب کمی عجیب است و در تبلیغات این برنامه، بر "یک شب شبیه جغدها بیدار بودن" تاکید می کردند!

پی نوشت دو: در #فرانسه هم برنامه های مشابه برگزار می شود. می توانید در لینک زیر مطلبی در این خصوص بخوانید:
https://t.me/MojtabaInFrance/618


🔷🔶 روایت های شنیدنی و الهام بخش از #زیرگنبدکبود ...
@tick_idea
Mojtaba in France

​نویسنده مهمان: مهندس فرهاد #حقی
در نرم افزار مسیریابی یکی از شهرهای فرانسه، بعد از مشخص کردن مسیر و اینکه با چه اتوبوس و مترویی باید به مقصد برویم، مشخص می کند که چقدر در این مسیر دی اکسید کربن تولید خواهد شد و همچنین در این مسیر چند دقیقه پیاده روی خواهیم داشت و چقدر کالری مصرف خواهیم کرد.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

جوپیتر نوت بوک - دیتا ماینینگ

برای انجام پروژه درس داده کاوی (Data Mining) از نرم افزار Jupyter Notebook استفاده می کنیم و این نرم افزار را با نسخه Anaconda Python نصب می کنیم. خاصیت این نرم افزار این است که در حین انجام پروژه، کدهای الگوریتم های داده کاوی و نمودارهای خروجی به صورت اتوماتیک در قالب یک گزارش در کنار هم آماده می شوند و بعدا اگر بخواهیم کدها را تغییر دهیم اتوماتیک اثرش بر روی گزارش اعمال می شود و دیگر نیاز به گرفتن عکس مجدد از نمودارها و جایگزین کردن آنها در گزارش نهایی نیست.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

تمرین درس داده کاوی

برای تمرین درس داده کاوی، اطلاعات واقعی ۳ ملیون خرید مختلف از یک سوپر مارکت را که توسط ۲۰۰ هزار نفر انجام شده است در اختیار دانشجویان گذاشته اند و قرار است دانشجویان با اعمال الگوریتم های داده کاوی مشخص کنند که چه اقلامی در این فروشگاه معمولا با هم خریداری می شوند و بعد نحوه چینش اقلام در فروشگاه باید به چه صورت باشد تا مشتری بیشترین زمان را در فروشگاه صرف کند و همچنین اطلاعات دیگری را نیز قرار است از این تحلیل ها استخراج کنند. مرحله پیشرفته تر این تحلیل ها این است که پیش بینی کنیم که چه اقلامی در سبد خریدهای آینده مشتریان قرار خواهد داشت.

@MojtabaInFrance
Mojtaba in France

فصل هفتم: فصل تمییز خبیث از طیب (اتمام حجت)

عقل نهیب می زند که ای آرزومند، بیدار شو! دنیا صراط آخرت است، و اگر تو را چشم بود می دیدی قیامتت را که در این عرصه برپا شده است! اگر اینجا با حسینی، آنجا نیز با حسینی و اگر اینجا با یزید، نیک بنگر، آنک یزید است که تو را به سوی جهنم امامت می کند.

عمر سعد دل به محال سپرده است که شاید بتواند دنیا و آخرت را با هم جمع کند و این توهّم شیطانی همه آن کسانی است که دین را میخواهند اما نه به آن بها که دل از دنیا ببرند.

جملاتی از کتاب #فتح خون فصل هفتم
#خلاصه کتاب
@MojtabaInFrance