K1 in USA 
عنوان گروه یا کانال:

K1 in USA


توضیحات: روزنوشته‌های چند دانشجوی مسلمان ایرانی در امریکا کیوان ابراهیمی، فارغ التحصیل برق شریف/دکتری آیوا توحید عزیزی، پزشکی انفورماتیک برندایس مجتبی رضاخواه، پسا دکتری اقتصاد ماینز کلرادو برای ارسال و انتشار بدون سانسور نظرات‌، بیوی کانال ۲ را ببینید: @K1inUSA2
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 19363
K1 in USA

یک کانال تلگرامی متفاوت
به درخواست چند تن از دوستان و اقوام، از امکان جدید تلگرام استفاده کرده و کانالی را به نام «K1 in USA» ایجاد کردم. ظاهراً برخی عزیزان، دسترسی مداومی به شبکه‌های اجتماعی ندارند و تنها با تلگرام کار می‌کنند و با ایجاد این کانال، دسترسی آسان‌تری به مطالب خواهند داشت. بناست مطالب زیر در کانال منتشر شوند:

- پست‌هایی که در شبکه‌های گوگل پلاس و اینستاگرام می‌گذارم، شامل عکس‌هایی از تجربیات و رفت و آمد‌های روزمره‌ام در امریکا و توضیحاتی مربوط به وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این کشور.

- برخی عکس‌های معمولی از آدم‌ها و محیط اطراف‌ام که توضیح زیادی لازم ندارند و آن‌ها را در شبکه‌ها منتشر نمی‌کنم، از طریق این کانال قابل رویت خواهند بود.

- دید مردم امریکا نسبت به ایران؛ شباهت‌ها و تفاوت‌های فرهنگی دو ملت. مقایسه‌ی فضای دانشگاهی و تحقیقاتی و صنعتی امریکا نسبت به ایران
و ...

برای عضویت کافی است ابتدا اپ تلگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت نموده، سپس روی لینک زیر کلیک کرده و آن را با تلگرام باز کنید، سپس گزینه‌ی Join را بفشارید. سعی خواهم کرد تعداد پست‌های روزمره زیاد نباشد تا موجب شلوغی و مزاحمت نشود.
http://telegram.me/K1inUSA

چند نکته:
- دوستانی که در خارج از کشور سکونت دارند (چه امریکا و چه غیر آن) می‌توانند به بنده اطلاع دهند تا آن‌ها را به مدیریت کانال اضافه کنم تا از این طریق، امکان انتشار تجربیات و نوشته‌هایشان فراهم گردد. جهت رعایت تنوع دیدگاه‌ها و پرهیز از تک‌صدایی، از پیوستن دوستان با هر نگرش‌ مذهبی و سیاسی (البته با التزام به قواعد اخلاقیِ مندرج در مرام‌نامه‌ی کانال) استقبال خواهد شد. بدیهی‌ست که با اضافه شدن مدیران، نام و مشخصات کانال از این حالت شخصی درآمده و تغییر خواهند کرد.

- راه‌اندازی این کانال موجب تعطیلی صفحات اجتماعی بنده نخواهد شد و آن‌ها کما‌فی‌السابق برقرار خواهند بود.

- ریشیر این پست و رساندن آن به بقیه موجب تشکر و امتنان است. هم از این نظر که دوستان‌تان در خارج از کشور بتوانند با این کانال ارتباطی آشنا شوند و در صورت تمایل به مدیریت آن پیوسته و تجربیات و اطلاعات‌شان را منتشر کنند و هم از این جهت که با انتشار یک تصویر واقعی و ملموس در بین مخاطبان، نگرش‌های افراطی و تفریطیِ هموطنان نسبت به زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی تعدیل شوند.

#تلگرام
#کانال
#امریکا
#ایمز
#آیوا
#رسانه_باشید
#ریشیر_کنید
#این_پیام_را_در_تلگرام_به_اشتراک_بگذارید
#لینک_عضویت_در_کانال:
http://telegram.me/K1inUSA

با تشکر
کیوان ابراهیمی، دانشجوی دکترای مهندسی برق در دانشگاه ایالتی آیوا، شهر ایمز، ایالات متحده‌ی امریکا
K1 in USA

من اینجا عین مشاهداتم را «بدون تقطیع و تحریف» و «عاری از هرگونه جهت گیری مغرضانه» می‌نویسم و از این جهت، دو نکته را باید در نظر داشت:
۱. اگر کسی از این نوشته‌ها برداشت تطهیرگونه کند، دیگر من مسئول نیستم و اتفاقاً هیچ اشکالی هم ندارد، چون کاری بجز وصف واقعیت انجام نشده.

۲. مشاهدات بنده، فعلاً مربوط است به یک شهر کوچک در قلب غرب. لزوماً قابل تعمیم به امریکا نیست، چه برسد به اینکه بخواهد به کل موجودیت متلونی مثل غرب تعمیم داده شود..!
K1 in USA

K1 in USA

دیشب شیشه‌ی یک پنجره در مسجد اهل سنت ایمز شکسته. یکی از مسئولان مسجد می‌گوید همسایه‌ای با وی تماس گرفته و اعلام کرده که وی بطور اتفاقی شیشه را شکسته و آماده است برای تعمیر آن همکاری کند. تامل در همین اتفاقات کوچک و نحوه‌ی برخورد افراد با آن‌ها، گویای واقعیت‌های جالبی است..

#ایمز
#آیوا
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

تابلوهایی از ایمز قدیم، نصب شده در یک پیتزافروشی
K1 in USA

K1 in USA

عروسکی‌ به نام cy که نماد دانشگاه است. از آن به صورت پر تعداد ساخته اند و به انواع و اشکال مختلف در دانشگاه و شهر نصب کرده اند. نام آن در ابتدای بسیاری مفاهیم و متعلقات مربوط به دانشگاه تکرار شده: مثلاً cyride, cyclone و غیره..
K1 in USA

متاسفانه یا خوشبختانه، کانال‌های تلگرام امکان تعامل ندارند و یک طرفه اند (پارازیت: منابر یک طرفه هم که توسط جناب رییس جمهور محترم منع شده اند، هر چند به کرات و بصورت مداوم شاهد منبر رفتن یکطرفه‌ی ایشان هستیم :)

دوستان می‌توانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات (اخ چقدر صدا و سیمایی شد!) خود را در صفحات گوگل پلاس و اینستاگرام بنده مطرح نمایند:

https://plus.google.com/+کیوانابراهیمی

https://instagram.com/keivanebrahimi/
K1 in USA

K1 in USA

برگزاری کلاس و نحوه‌ی درس دادن اساتید، تفاوت قابل توجهی با ایران (بطور خاص دانشگاه شریف) ندارد. تنها در برخی کلاس‌ها امکانات خوبی فراهم شده، مثلاً در عکس می‌بینید که چندین بلندگو، میکروفون و ال‌سی‌دی جهت رفاه حال اساتید و دانشجویان در کلاس نصب شده است.
K1 in USA

K1 in USA

پرزیدنت سیّاس‌شان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد افاضه داشته: «سردادن شعار مرگ بر آمریکا در ایران ایجاد اشتغال نکرده یا برای ایران امنیت نمی آورد».

چند نکته را به وی عارضم:
۱. خوب است مردم امریکا بدانند شعار «دوستی با اسرائیل» که همواره توسط حکومت این کشور داده شده، نه شغلی برایشان ایجاد کرده و نه برای سربازان کشورشان موجب امنیت شده است.

۲. حکماً جناب پرزیدنت یادشان رفته که با طرح‌ریزی و امضای هر تحریم، چندین هزار شغل را در ایران نابود کرده! حالا چه شده که به فکر اشتغال‌زایی در مملکت‌مان افتاده‌؟ مردم ایران ضعف حافظه‌ی تاریخی دارند، اما دیگر نه اینقدر!

۳. علی‌رغم زور زدن‌های شبانه‌روزی شما و اقمارتان در منطقه، امنیت ایران در مقایسه با کشورهای اطراف، کم‌نظیر است. امنیت ما توسط حافظان و مدافعان غیور مرزهایمان تا حد خوبی تامین شده؛ شما فتنه و کارشکنی نکنید، لازم نکرده دلواپس ما باشید.
K1 in USA

K1 in USA

امکانات درون اتوبوس‌ها مانند ایران است و تفاوت چندانی ندارد اما سیستم اتوبوس‌رانی شان از دو نظر نسبت به ما کارآمدتر است:
اول اینکه مکان تمام اتوبوس‌ها بصورت آنلاین بر روی نقشه نشان داده می‌شود. نقشه را می‌توانید با اپ موبایلی nextbus یا سایت مربوطه و یا توسط اسکن کردن کد QR ای که در هر ایستگاه وجود دارد، ببینید. کاملاً و دقیقاً مشخص است که یک اتوبوس چند دقیقه‌ی بعد به فلان ایستگاه می‌رسد. این مساله کمک حال خوبی در صرفه‌جویی وقت است.

تفاوت دوم این است که راننده‌ها در تمام ایستگاه‌ها توقف نمی‌کنند. یک سیم زرد رنگ درون اتوبوس کشیده شده که هر موقع سرنشینان بخواهند در ایستگاه بعدی پیاده شوند آن‌ را می‌کشند و به راننده اطلاع می‌دهند. راننده فقط در ایستگاه‌هایی توقف می‌کند که مسافری منتظر سوار شدن بوده یا کسی داخل اتوبوس، تمایلش برای خروج را اعلام کرده باشد. این مساله نیز به صرفه جویی در توان و زمان کمک می‌کند.

امید است شهرداری‌های ایران این دو ایده‌ی کم هزینه اما مفید را گرفته و در خطوط واحد کشور پیاده کنند.
K1 in USA

K1 in USA

نقشه‌ی آنلاین یک از خطوط اتوبوسرانی
K1 in USA

K1 in USA

کتابخوانی در مکان‌های عمومی مثل اتوبوس‌ها در حدی که قبلاً می‌شنیدم وجود ندارد. امروز برای اولین بار دیدم که یک پیرمرد، تبلت کتابخوان کیندلی به دستش گرفته و در حال مطالعه است. ملت اکثراً یا دارند با موبایل‌هایشان ور می‌روند، یا آهنگ گوش می‌کنند.
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

کتابفروشی، بدون شرح..
K1 in USA

K1 in USA

ساعت ۲ بامداد، چنین موتورسیکلت گران قیمتی همینطور به امان خدا در وسط شهرک ول است!

امریکا از نظر امنیت حقیقتاً کشور چهار فصلی است. نا ‌امنی در برخی شهرهای آن بیداد می‌کند اما در برخی مناطق نیز امنیت کامل برقرار است. خدا به ما لطف کرده و در یکی از امن‌ترین شهرهای این کشور زندگی می‌کنیم اما برای اینکه حسی از تفاوت‌ها پیدا کنید، مثالی میزنم:
کلان‌شهر شیکاگو تقریباً به ما نزدیک است. اکثر پروازهایی که از آسیا به مرکز ایالت آیوا می‌آیند، در شیکاگو توقف دارند و بعد با یک پرواز یک ساعته به دی‌موین می‌رسند. شیکاگو محله‌هایی جرم‌خیز دارد که قدم زدن بعد از غروب آفتاب در آن‌ها معادل است با خفت شدن توسط اراذل و جیب‌برها. اما اینجا، در ایمز، خیلی راحت می‌توانی موبایلت را در همکف دانشکده به شارژ بزنی و چند ساعت بعد بیایی و بَرَش داری؛ درب دانشکده‌ها و ساختمان‌های دانشگاه ۲۴ ساعته باز است و در کمال تعجب چیزی از آن‌ها کم نمی‌شود و قس علی هذا..
K1 in USA

K1 in USA

مهمان‌های ناخوانده
K1 in USA

K1 in USA

نشستن دانشجویان روی زمین تا شروع شدن کلاس...
صندلی بذارین خو...!
K1 in USA

K1 in USA

اینکه از هر ۳ نفر در دنیا، یکی چینی یا هندی‌ست، اینجا تا حدی نمود دارد!

عکس: یکی از ساختمان‌های اداری دانشگاه
K1 in USA

K1 in USA

راست: جلد مجله‌ی تایمز، حضور پاپ فرانسیس در امریکا
چپ: ترویج و تبلیغ داروینیسم در مجله‌ی نشنال جئوگرافیک
K1 in USA

این نوت شامل یک مقدمه و دو قسمت مجزاست:

مقدمه/
خانم +حدیث عشق​​​​​ هفته‌ی گذشته در پستی نوشتند:
«1. تو ایستگاه مترو رفتم از خود پرداز پول بگیرم، دیدین یه وقت یهو چندنفر باهم انگار فکرتو خوندن به سمت دستگاه هجوم میارن؟ اینجام همینطور شد و یه خانمی یهو تغییر مسیر داد و تقریبن به فاصله چندثانیه بعد از من رسید جلوی خود پرداز. اما طوری ایستاد که حس کردم پاش رو صورتمه و داره لهم میکنه. ازونجایی که کارت من تو دستم بود و ایشون تازه داشت تو کیفش دنبال کارت میگشت، من موفق شدم کارتمو وارد دستگاه کنم و بزنم دریافت وجه نقد. تو تمام این مدت خانمه رو لوزه سومم نشسته بود طوری که موقع بیرون اومدن پول از دستگاه همش فکر میکردم الانه که منو هل بده و به جام پولو بگیره بره :|
2. سوار مترو شدم و بصورت کنسروی به زحمت با حفظ فاصله با بقیه ایستادم. تو یه ایستگاه پر تردد اکثر مسافرا پیاده میشن و مسافرای تازه نفس میان بالا، منجمله خانم بغل دستی من. دستشو گرفته به میله کنار در و قشنگ لم داده روی من! انقدر که حدود 15 درجه منو خم کرده و کل وزنش رو منه! هرچیم بر میگردم نگاش میکنم انگار نه انگار. بالاخره مجبور شدم برگردم بهش بگم بیزحمت کمی اونورتر بایستید دارید منو هی هل میدید! طلبکارانه نگام کرد و دو سه سانت جابجا شد!
3. متصدی داروخانه اسممو برا مراجعه به صندوق میخونه، میرم. باز با سه تا خانم به فاصله دوثانیه از هم میرسیم جلو صندوق. خانمی که بلافاصله بعد من رسید اونقدر چسبیده به من ایستاد که انگار دوقلوی بهم چسبیده ایم! با اینکه هیشکی پشتش نبود اما من فشارشو حس میکردم یه جورایی زیرپوستی داشت هل میداد :| بعد ازینکه نفر جلویی رفت خانمه لایی کشید اومد جلوی من و تو دریچه ی معدم نشست! انقد نزدیک که میترسیدم دهنمو واکنم این سر بخوره بره تو حلقم یا مثلن ناخواسته گازش بگیرم!
بالاخره نوبت من شد درحالیکه اون خانومه هم بهم آویزون بود عین گل سینه! تا صندوقدار گفت نفر بعدی فوری اسم مریضشو گفت! نذاشتم به فامیلیش برسه همون وسط اسمش عصبانی گفتم عزیز من! شما بعد از من بودینا! اینم طلبکارانه نگام کرد و با منت گفت بفرما شما قبضتو بگیر!
4. اومدم خونه سوار آسانسور شدم تو یکی از طبقات ایستاد. یه پسر بچه ده ساله دستشو گذاشت رو چشمی آسانسور و بی توجه به اعتراض من و ناله های خانوم ساکن پشت بوم آسانسور، همچنان مانع بسته شدن در میشد! سرمو از آسانسور بردم بیرون مسیر نگاه پسره رو نگاه کردم، بعله مامی شون تازه بچه رو گذاشتن جلوی در آپارتمان زمین و مشغول بستن در هستن. یه اخم به پسره کردم و با تشر گفتم مامانت نیم ساعت دیگم نمیاد ول کن در آسانسورو ببینم! با تعجب یه نگاه به من کرد یه نگاه پرسشگر به مامانش. والدشون فرمودن عه کسی توشه؟ بذار بره! بالاخره دستور صادر شد و امیرخان انگشتشو از سوراخ سد درآورد کرد تو چشم دهقان فداکار!
ینی اگه آسانسور خالی بود ایشون مجاز بودن ده دقیقه آسانسور رو معطل کنن مامی تشریف بیارن سوار شن.
آخه چرا یاد نمیگیریم به حقوق هم احترام بذاریم؟»

الف/
خیلی از ایرانی‌هایی که به امریکا می‌آیند؛ به علت آرامش، قانون‌مداری و نظمی که در زندگی روزمره جاری‌ست، دیگر حاضر به برگشت نمی‌شوند. اینجا به ندرت از این دست تعارضات به حقوق همدیگر مشاهده می‌شود، بگذارید چند مثال بزنم تا قضیه قشنگ جا بیافتد:

- اغلبِ درب‌های ساختمان‌ها، قطور و سفت و سنگین‌اند و بطور خودکار بسته می‌شوند. ملت حتی در مساله‌ای ساده مثل نگه داشتن درب برای نفر بعد، نه تنها باعث آزار و اذیت همدیگر نمی‌شوند بلکه اغلب پشت سر خود، دست‌شان را یک متر دراز می‌کنند تا درب را برای نفر بعد هم نگه دارند! طوری که آدم برخی مواقع واقعاً خجالت زده می‌شود.

- در حین رد شدن از خیابان، تقریباً همیشه وقتی هنوز به چند متری آسفالت هم نرسیدی، ماشین‌ها کامل برایت نگه داشته‌اند که بیایی و رد بشوی.

- دوستی تعریف می‌کرد که اوایل حضورش در شهر ایمز بوده که با ماشین در حال عبور از یک بلوار سه بانده و خلوت بوده اند که به ناگاه آژیر یک آمبولانس را می‌شنود. خودروهای عبوری سریعاً نه تنها به لاین سمت راست می‌روند بلکه در شانه‌ی جاده توقف کامل کرده تا آمبولانس با سرعت تمام و خیال راحت عبور کند.

- وقتی عابرین پیاده و افراد در حال قدم زدن، کوچکترین برخوردی با هم می‌کنند یا حتی نزدیک است که به هم بخورند، از یکدیگر عذرخواهی می‌کنند.

دیدن این دست اتفاقات ریز و درشت، موجب می‌شود یک آرامش روانی به آدم دست بدهد و این موضوع در مذهبی‌ها نمود بیشتری داشته و تاثیر عمیق‌تری می‌گذارد. بطور کلی منظورم آدم‌هایی‌ست که بیشتر به آرامش روحی و معنوی توجه دارند تا زرق و برق‌های دنیوی. بسیار دیده شده این افراد قبل از عزیمت به غرب می‌گفتند که تجملات مادی آنجا برایشان مطرح نیست و بر می‌گردند اما بعد از چند سال زندگی و مشاهده‌ی آرامش روانی موجود، تصمیم‌شان
K1 in USA

عوض شده است.

پ.ن: بحث را شخصی نکنیم، اینکه من بر می‌گردم یا نه، ربطی به بحث فوق ندارد.

ب/
اینجا برخی اوقات مواردی دیده‌ می‌شود که با اصل فوق در تضاد است، یعنی از اینها بعید است که چنین کارهایی کنند. چند مثال:

- چند مرتبه با موتور سیکلت‌هایی که صدای گوش‌خراش می‌دهند و آلودگی صوتی شدیدی ایجاد می‌کنند، مواجه شده‌ام.

- انعام گرفتن کارگران پیتزافروشی و فست‌فودها یک موضوع روتین و پذیرفته شده است. یعنی اغلب در هنگام پرداخت صورت حساب، باید مقدار انعام را هم مشخص کرده و آن را بپردازیم. این کمک هزینه برای در رفتن از مالیات بدردشان می‌خورد.

- علی رغم اینکه بسیاری کارهای اداری از طریق ایمیل و اینترنت انجام می‌شود، ابتدایی که آمدیم لازم بود به شرکت گاز زنگ بزنیم و با دادن مشخصات‌ کامل‌مان، قبض را به نام خود کنیم. یکی از دوستان این کار را مدتی به تاخیر انداخته بود و هر ماه ۵۰ دلار جریمه میشد!

- قطار که از وسط شهر رد می‌شود، یک بوق ممتد و گوش خراش می‌زند، تقریباً روزی یک مرتبه این اتفاق رخ می‌دهد. ظاهراً این بوق زدن در شهر، قانون‌ قطارهایشان است و از لحاظ ایمنی باید انجام شود.

- بسیاری از پروازهای داخلی امریکا از جمله پروازهای فرودگاه شیکاگو به دی‌موین (مرکز ایالت آیوا) تاخیر زیاد و کیفیت نازلی دارند.

- آنقدری که فکر می‌کنیم تمیز و قائل به بهداشت نیستند، در واقع در مواردی کثیف و پر چرک اند! مثلاً دستشویی و آشپزخونه خانه‌های شهرک ما چاه ندارد و قابل شستشو با آب نیست. نحوه‌ی پاک کردن خودشان در دستشویی به کنار، اکثراً با پای برهنه به دستشویی می‌روند! و...

پ.ن: چه قسمت الف و چه ب، مربوط به شهری‌ست که ما در آن زندگی می‌کنیم، لزوماً در همین حد قابل تعمیم به کل امریکا نیست.
K1 in USA

K1 in USA

آمریکا هشدار داده است که «تجاوز» جنگنده روسیه به حریم هوایی ترکیه، یکی از اعضای ناتو، خطر افزایش تنش در منطقه را به شدت افزایش داده است. جان کری وزیر خارجه امریکا روز دوشنبه گفت واشنگتن درباره این تجاوز «به شدت نگران» است و مذاکرات خود را با مسکو بیشتر کرده است.
http://www.presstv.ir/DetailFa/2015/10/05/432129/US-Russia-Turkey

رژیم سفاک صهیونیستی بارها تا نزدیک دمشق رفت و بمب ریخت، صدای این روسیاهان تاریخ از حلقوم‌شان در نیامد. حالا بال یک جنگنده‌ی روسیه وارد هوای تحت مالکیت حکومت منحوس ترکیه شده، نگرانیِ زورکی از خودشان بدر می‌کنند!
#double_standard
K1 in USA

K1 in USA

تعدادی از یمنی‌های ساکن امریکا در حال جمع آوری ۱۰۰ هزار امضا از مسلمانان مقیم این کشورند تا بتوانند اعیاد فطر و قربان را در امریکا، تبدیل به تعطیلات رسمی کنند..
البته به نظر می‌رسد این حرکت نه به معنای مصطلح تعطیل رسمی، بلکه به منظور صدور اجازه‌ای برای مسلمانان باشد تا بتوانند در این روزها به محل کار خود نرفته و از تعطیلی استفاده کنند.
K1 in USA

K1 in USA

کلیسای معروف شهر
K1 in USA

K1 in USA

علی لعنة الله علی قوم لوط و اتباعهم!
K1 in USA

K1 in USA

نرم نرمک میرسد اینک پاییز، بد به حال روزگار :)
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

نفهمیدم این لندهور وسط دانشگاه چه می‌کند؛ فقط برایم جالب بود که چند تخته چوب زیر لاستیک‌هایش گذاشته‌اند تا چمن‌ آسیب نبیند..
K1 in USA

K1 in USA

یکی از مجسمه‌های ترسناک محیط دانشگاه!
K1 in USA

K1 in USA

اون جلوی اتوبوس، یه خانم محجبه داره قرآن میخونه. حس خوبی بود..
K1 in USA

K1 in USA

Mosques across the United States have been warned to increase security measures ahead of anti-Islam protests planned for 9 and 10 October

پلیس شیکاگو اخطاریه‌ای فوری خطاب به مدیران مساجد صادر کرده؛ در این اخطاریه توصیه‌هایی امنیتی برای حفاظت از جان نمازگزاران در برابر تجمعات نفرت پراکنی (hate rallies) که امروز و فردا احتمال دارد برپا شوند، انجام شده است. گفته شده شاید برخی تجمع کنندگان مسلح باشند!!

از نمازگزاران خواسته شده که با کلمات و رفتارهای نفرت‌پراکنانه تحریک نشده و وارد بحث و جدل با تظاهرات کنندگان نشوند.

در همین راستا قرار است طی امروز و دو روز آینده، مسجد ایمز تحت بازرسی و نظارت از پیش تعیین شده‌ی پلیس قرار گیرد.

یکی از مسئولین مسجد گفته فکر نمی‌کنیم اوضاع خطرناک باشد چون ایمز یک شهر دانشگاهی‌ست و از تنوع قومی و مذهبی زیادی برخوردار است و ما همواره از حمایت پلیس و مردم برخوردار بوده‌ایم اما گوش به زنگ و محتاط بودن همیشه خوب است..

جالب است که در قسمتی از بیانیه گفته شده اگر تمایل دارید طی ساعات فعالیت مسجد، نیروهای پلیس محلی حضور پیدا کرده و امنیت محل را بر عهده بگیرند، باید هزینه‌ای را به اداره‌ی پلیس بپردازید!!
K1 in USA

دیدگاهِ جالب توجهی‌ست:

یکی از دلایل سیاست‌های اشتباه و پرت آمریکا، قدرت بیش از حد آمریکاست. استیون والت بارها و بارها تکرار کرده که آمریکا به خاطر قدرت بیش از حد و امنیت تقریباً تضمین‌شده‌اش، دست به کارهایی می‌زند که هزینه‌ی چندانی برای آمریکا ندارند، اما در نقاط دیگر دنیا فاجعه خلق می‌کنند. در واقع، این وضعیت، حساسیت تصمیم‌گیرندگان آمریکایی روی اشتباه و هزینه‌ی ناشی از اشتباه را کاهش می‌دهد و دقت تصمیم‌گیری را پایین می‌آورد.

مثال؟ برنامه‌ی پانصد میلیون دلاری آموزش شورشیان سوری در کشورهای منطقه، که امروز اعلام شد دیگر انجام نخواهد شد و جایش را به برنامه‌ی محدودی از آموزش مانورهای عملیاتی به رهبران گروه‌های شورشی خواهد داد. هزینه‌ی طرح برای آمریکا کسری از تولید ناخالص سالانه بود و قابل چشم‌پوشی. برای سوریه و کشورهای منطقه و مردم این منطقه چه‌طور؟
http://goo.gl/FWVuVN

منبع: صفحه‌ی پلاس سهیل جان نثاری
K1 in USA

K1 in USA

قبلاً نوشته بودم که اینها آنقدری که ما فکر می‌کنیم تمیز و مرتب نیستند. مثلاً اتاق بسیاری از اساتید بهم ریز و نامرتب است. ملت در رعایت کردن اصول اولیه‌ی بهداشتی هم بعضاً لنگ می‌زنند. به این پوستر دقت کنید که بدیهیاتی در مورد شستن دست‌ها در دستشویی را توضیح می‌دهد! لابد برخی اینها را رعایت نمی‌کنند که مرکز بهداشت دانشگاه آمده چنین چیزی روی در و دیوار نصب کرده..
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

خانه‌های مجردی شهرک دانشگاه
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

نمایی از سالن غذاخوری دانشگاه
K1 in USA

به آن معنایی که ما در دانشگاه‌های ایران، سلف و غذای ژتونی داریم، اینجا خبری از غذای ارزان قیمت برای دانشجوها نیست و ایرانی‌های مقید به حلال خوری، خودشان از خانه نهار می‌آورند. امروز صبح ظرف نهارم را جا گذاشتم و مجبور به خوردن پیتزای پنیر در دانشگاه شدم که هم گران بود و هم بد مزه و شور!
K1 in USA

K1 in USA

نام کشتگان مکتب امریکایی که در جنگ‌ افروزی‌های این ابر قدرت در نقاط مختلف کره‌ی خاکی، جام مرگ را سرکشیدند، بر روی دیوارهای سالن ورودیِ معروف‌ترین و پر رفت و آمدترین ساختمان دانشگاه (مموریال یونیون یا یادبود اتحاد) به طرز زیبایی هک شده و خودنمایی می‌کند..
عکس‌های جزئی‌تر را در ادامه ببینید:
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

عکس‌هایی از محیط زیبای دانشگاه
K1 in USA

اصلاحیه: «حک» صحیح است.
K1 in USA

K1 in USA

K1 in USA

نمای بیرونی دانشکده برق
K1 in USA

K1 in USA

به جای حمل دوچرخه‌ی مسافران که جلوی اتوبوس تعبیه شده دقت کنید. کار جالبیه. تا دو عدد دوچرخه هم جا داره.
K1 in USA

آی‌دی بنده در تلگرام جهت دادن فیدبک راجع به مطالب ارسالی و سفارشِ نوشتن راجع به موضوعاتی که احیاناً برایتان جالب اند و نسبت به دانستن‌شان کنجکاوید:
https://telegram.me/KeivanEbrahimi
K1 in USA

ظاهراً لینک قبلی که داده بودم اشتباه بوده که بدین وسیله تصحیح میشه.
K1 in USA

K1 in USA

غروبی دل‌گیر..
K1 in USA

K1 in USA

سالن لاندری شهرک دانشگاه
K1 in USA

سالن لاندری شهرک دانشگاه
K1 in USA

K1 in USA

نوشته استفاده از ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن فقط محدود به ساکنین شهرک است. از نقض‌کنندگان این قانون درخواست می‌شود محل را ترک کنند!

چه برخورد سخت و رعب آوری واقعاً :)
K1 in USA

K1 in USA

امشب در هیات، سخنرانی دکتر فنایی اشکوری را گذاشتیم. هر چند ریتم صحبت‌ها کند بود اما محتوای خوب و قابل استفاده‌ای داشت و مشخص بود که با سواد اند. ایشان در سال ۴۰ در شهرستان رودسر به دنیا آمده و در سال ۵۹ به قم هجرت کرد و دروس سطح را طى سه سال به پایان رساند. خارج فقه و اصول را نزد آیه الله سید محمود هاشمى شاهرودى فرا گرفت و همزمان دروه چهار ساله مؤسسه در راه حق را به پایان رساند. درسهاى فلسفه و عرفان را نزد حضرات آیات جوادى آملى، حسن زاده آملى و مصباح یزدى بهره برد و به مدت دو سال در گروه تخصصى فلسفه بنیاد باقرالعلوم علیه السلام مشغول بود و همزمان در درسهاى فلسفه غرب در دانشگاه تهران نزد اساتید مختلف شرکت کرد. در سال ۷۱ به کانادا اعزام شد، کارشناسى ارشد را طى دو سال از مؤسسه مطالعات اسلامى دانشگاه مک گیل در فلسفه و منطق تطبیقى گذراند سپس در رشته فلسفه غرب، دوره دکترى را در دانشگاه مک گیل به پایان برد. طى ده سال اقامت در شمال امریکا در دانشگاههاى مختلف آمریکا و کانادا سخنرانى داشت و در بسیارى از کنفرانسهاى فلسفه و دین مقاله ارائه نمود. در سال 1380 هجرى شمسى به ایران برگشت و در مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمینى رحمه الله علیه (موسسه آیه الله مصباح) به تدریس فلسفه تطبیقى، فلسفه سیاسى وعرفان پرداخت. تا کنون حدود ده پایان نامه تخصصى در رشته هاى فلسفه، دین شناسى و عرفان با راهنمائى ایشان به انجام رسیده است.
سایت دکتر فنایی: http://fanaei.ir
چند ویدئوی سخنرانی از ایشان که در کانون فرهنگی نور مونترال انجام شده: https://youtu.be/MZN2zHH0vis

در انتها نیز مهمان سفره‌ی نذری یک خانواده‌ی اصفهانی بودیم و اولین «بریانی نذری» را میل نمودیم، بیش باد :)
K1 in USA

K1 in USA

یک کتاب دعای مسیحی که از داخل کلیسا برداشتم
K1 in USA

K1 in USA

بخشی از دعای صبحگاهی مارتین لوتر کینگ:
علامت صلیب مقدس را ساخته و بگویید «به نام پدر، پسر و روح مقدس.
ای پدر بهشتی من، از تو تشکر میکنم از طریق پسر عزیزت، عیسی مسیح، که مرا در این شب از خطرات و زیان‌ها مصون نگه داشتی..»
K1 in USA

K1 in USA

تبلیغ یک مجله‌ی انجیل خوانی در داخل کتاب دعا: ۲۵ دلار در هر سال بدهید و روزانه ۱۵ دقیقه وقت صرف کنید تا ظرف دو سال بتوانید کل انجیل را بخوانید!