گروه وکلای مهر
عنوان گروه یا کانال:

گروه وکلای مهر


توضیحات: #گروه_وکلای_مهر تحت سرپرستی دکتر محمدرضا مهری، وکیل پایه یک دادگستری، مدرس دانشگاه و قاضی سابق دادگستری. ارتباط با ما: +982188663925 +982188663926 +982188663927 themis.lawyer@gmail.com info@taliemehr.ir
شناسه: @
تعداد اعضا: 1776
گروه وکلای مهر

✅ #شرط_وکالت_مطلق_زوجه_در_طلاق

🔺مطابق قانون ، زن تنها در موارد بسیار خاص می تواند از همسر خود جدا شود . با شرط زیر زن این اجازه را دارد تا در هر زمان و به هر دلیلی ، خود مستقلا از دادگاه تقاضای طلاق کند . برای این امر درج عبارت به شکل زیر پیشنهاد می شود :

" زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر می دهد تا زوجه در هر زمان و تحت هر شرایطی از جانب زوج اقدام به مطلقه نمودن خود از قید زوجیت زوج به هر قسم طلاق ، اعم از بائن و رجعی و خلع یا مبارات .به هر طریقی اعم ازینکه اخذ یا بذل مهریه کند"
@taliemehr
گروه وکلای مهر

#تهمت
💭اگر کسی به دیگری تهمت بزند و نتواند آن را اثبات کند مجازاتش چیست ؟

💭 جواب :

هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید و یا نطق و سخنرانی و یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را نسبت دهد یا منتشر کند مانند آنکه تهمت سرقت، جعل، کلاهبرداری و دیگر مواردی که مطابق قانون جرم محسوب می شود نسبت دهد و نتواند صحت آن امر را اثبات نماید در مواردی که مشمول حکم حد می باشد به مجازات شلاق حدی و در سایر موارد به مجازات حبس و شلاق تعزیری یا یکی از آنها محکوم خواهد شد.
@taliemehr
گروه وکلای مهر

مواردي که #اقامتگاه_زن تابع اقامتگاه مرد نیست:

اقامتگاه زني كه شوهر او اقامتگاه معلومي ندارد: مرکز مهم امور خود زن است.
اقامتگاه زني كه با رضايت شوهرخود مسكن جدا اختياركرده است: مرکز مهم امور خود زن است.
اقامتگاه زني كه با اجازه دادگاه مسكن عليحده اختياركرده است: مرکز مهم امور خود زن است.
اقامتگاه زن محجور(دیوانه-غیر بالغ-): اقامتگاه ولي يا قيم اوست.
اقامتگاه زني که شوهر او محجور(دیوانه -غیربالغ )است: مرکز مهم امور خود زن است.

سؤال: اقامتگاه زن ناشزه چه مکاني است؟
جواب: اقامتگاه زن ناشزه همچنان اقامتگاه شوهر او مي باشد، چراکه نشوز عملي غيرقانوني است و به دليل نشوز اين امتياز به زن ناشزه داده نمي شود که اقامتگاه او هم از شوهرش جدا شود.
------------------------------
@mehrilaw

@taliemehr