گروه مطالعاتی و تحقیقاتی ایران آلمان-اتریش 
عنوان گروه یا کانال:

گروه مطالعاتی و تحقیقاتی ایران آلمان-اتریش


توضیحات: گروه مطالعاتی و تحقیقاتی تخصصی تبادل اطلاعات پذیرش از دانشگاه های معتبر آلمان،اتریش لینک گروه: https://telegram.me/joinchat/AAAAAD1faJd2LYrF3mHDyg ادمین: @phoenix2014 لینک کانال: @phoenixgroup17 ?گذاشتن لینک بدون هماهنگی ممنوع?
شناسه: @
تعداد اعضا: 2101
برشان ۱۶۳۹۸۰

برشان ۱۶۳۹۸۰

راهنمایی ؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

راهنمایی ؟
befarmaeid
برشان ۱۶۳۹۸۰

هدف گروه ؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

هدف گروه ؟
اخذ پذیرش از گروه
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

اخذ پذیرش از گروه
اخذ پدیرش از دانشگاه های آلمان
برشان ۱۶۳۹۸۰

شرایط ؟ هزینه ها ؟ امکانات ! بورسیه ! زبان ؟
الوان ۷۶۱۰۸

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون بسیار مفیدتون.
ساحله ۷۹۶۳۵

شرایط ؟ هزینه ها ؟ امکانات ! بورسیه ! زبان ؟
دانشگاه های المان رایگان هستند.به دو زبان المانی و انگلیسی در دانشگاه ها تدریس میشود
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

با سلام به دوستان خوبم .
ابتدا به دوستان تازه وارد خوشامد می گم و همینطور امیدوارم دیگر دوستان تا الان از اطلاعاتی که در گروه پخش شده است استفاده مفید کرده باشند و همینطور باعث شروع هدفی مشخص شده باشد و موجب انتقال مسیر های درست تحصیلی در آلمان شود.
با تشکر از همراهی شما عزیزان
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون بسیار مفیدتون.
khahesh mikonam
ساحله ۷۹۶۳۵

نکات مهم تحصیلی در آلمان
۱. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است.
۲. مدارک دانشگاه آزاد در آلمان معتبر شناخته میشوند و به مانند دانشگاه سراسری ارزیابی میشوند.
۳. رشته های انگلیسی زبان الزاما پولی نیستند.
۴. حداقل مدرک زبان جهت اقدام به پذیرش مشروط (برای رشته های آلمانی زبان) مدرک B1 است.
۵. حداقل مدرک زبان برای رشته های انگلیسی IELTS 6.5 است. ( برای برخی از دانشگاه ها آیلتس 6 کفایت میکند.)
۶. برخی از دانشگاه ها در آلمان دوره ی زبان رایگان ارائه میدهند و برخی برای 6 ماه دوره ی زبان مبلغی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو دریافت میکنند.
۷. در آلمان آزادی تحصیل وجود داشته و شما طبق قوانین میتوانید هر زمان تغییر رشته داده و محل تحصیلتان را عوض کنید.
۸. پس از تحصیل در دوره ی زبان، دانشجو حق دارد برای هر دانشگاهی که تمایل دارد درخواست بدهد.
۹. به منظور ارائه ی درخواست ویزا حتما میبایستی مبلغ ۸۰۰۰ یورو و یا نامه ی تامین مالی از آلمان داشته باشید.
۱۰. نامه ی تامین مالی را تنها یک شهروند قانونی آلمان میتواند با مراجعه به اداره ی خارجی ها تقاضا کند.
۱۱. برای صدور نامه ی تامین مالی میبایستی کلیه ی اوراق هویتی و درآمدی/مالیاتی به همراه فرد مورد نظر باشد.
۱۲. برای سال دوم اقامت در آلمان، دانشجو این امکان را خواهد داشت تا با ارائه ی قرارداد کار (کار ساده ی دانشجویی) ویزای خود را تمدید کند. در اینجا دیگر نیازی به ارائه ۸۰۰۰ یورو نمی باشد.
۱۳. تمامی دانشجویان در آلمان اجازه کار خواهند داشت. (۸۰ ساعت در ماه)
۱۴. حقوق "میانگین" کار دانشجویی ساعتی 12 تا 14 یورو است.
۱۵. به منظور تغییر رشته در مقطع فوق لیسانس در آلمان و یا اخذ پذیرشی غیرمرتبط با تحصیلات پیشینتان، میتوانید با شرکت در کنکور همان رشته ی مورد علاقه تان که در آلمان میخواهید تحصیل کنید، موجبات توجیه علمی انتخاب رشته ی جدید خود را برای دانشگاه و سفارت فراهم آورید.
ساحله ۷۹۶۳۵

درخواست برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد
سئوالی که در اینجا مطرح است، این است که آیا فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های نامبرده با مدرک کارشناسی می‌توانند برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند یا باید در مقطع کارشناسی، از ابتدا تحصیل کنند؟ در این مورد شانس فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های سراسری نسبت به دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد بیشتر است. البته در این مورد تصمیم با دانشگاه و کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی است. در این شرایط اما یک قاعده کلی وجود دارد. افرادی که در رشته تحصیلی خود در ایران و یا در زیر مجموعه‌های مشابه آن، قصد ادامه تحصیل در آلمان دارند، با تصمیم دانشگاه می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شوند. و یا پس از تعیین سطح و ارزشیابی واحدهای گذرانده، در مقطع کارشناسی، اما در ترم‌های بالاتر ثبت‌نام کنند.
در مورد قبولی و تعداد واحدها، تنها کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه تصمیم خواهد گرفت و قاعده یکسانی وجود ندارد. تنها می‌توان گفت که در این مورد، میان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های سراسری و آزاد تفاوتی وجود ندارد.( نکته خیلی مهم : دارندگان مدارک دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور به شرط قبولی کنکور از طریق قوانین وکالتی بند های تحصیل در دانشگاه می توانند از دانشگاه پذیرش دریافت کنند و ادامهه تحصیل دهند.)
ساحله ۷۹۶۳۵

The Top 10 Universities in Germany 2015-16
https://www.facebook.com/ruhiger.see/videos/1681065925507309/?pnref=story
ساحله ۷۹۶۳۵

نکته :
- تمامی مدارک می بایست تایید سفارت آلمان باشد .
- تمامی مدارک می توانند هم به زبان آلمانی و انگلیسی باشد . اما باید توجه داشت تمامی مدارک به صورت یکنواخت باشند بدین صورت که اگر مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی ترجمه شوند دیگر مدارک مثل رزومه و انگیزه نامه هم به زبان انگلیسی تهیه شوند .
- متقاضیانی که دوره دیپلم آنها هنرستان بوده و بدون مدرک پیش دانشگاهی مقاطع فوق دیپلم و لیسانس را گذرانده اند ، پذیرش در مقطع فوق لیسانس بستگی به رشته و دانشگاه دارد در غیر اینصورت پذیرش لیسانس گرفته و سپس مدرک لیسانس خود را با مدرک لیسانس آلمان تطبیق داده که موجب گذراندن چندین واحد پیش نیاز می شود .
- زبان آلمانی را می‌توان به سه‌دسته تقسیم کرد: دوره‌‌های مقدماتی (A)، متوسطه (B) و پیشرفته (C). بنابر این تقسیم‌بندی، سطح لازم تسلط به زبان آلمانی برای دریافت ویزا و پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، مطابق با میانه‌ی دوره‌ی متوسطه (B1) است.
ساحله ۷۹۶۳۵

دکتری در آلمان به عنوان یک مرتبه بالا قرار دارد و همین طور به عنوان پوزیشن شغلی به حساب می آید. به همین دلیل یک پروسه زمانبر می باشد و همینطور دارای مراحل متفاوت. یکی از مهمترین نکته ها برای دکتری در آلمان پذیرش و تایید استاد مربوطه است و همینطور در بعضی مواقع می توان حقوق دریافت کرد و یا در بعضی مواقع بعد زمان یکسال حقوق دریافت می شود.
ساحله ۷۹۶۳۵

متاسفانه در آلمان هر ایالت قوانین خودشان را دارند البته قوانین احد تمامی ایالت ها یکسان است
ساحله ۷۹۶۳۵

سلام . به دلیل رایگان بودن دانشگاههای آلمان بورس وجود ندارد البته از طرف یک سری موسسات در عوض پایان نامه کمک های مالی برای دانشجویا وجود دارد اما به عنوان بورس به حساب نمی آید . برای دانشگاه های اتریش ، مبلغ کمی پرداخت می شود اما انجا هم به همین صورت می باشد. اصلا بورس به معنی کمک تحصیلی یا در عوض یک کاری مثل پایان نامه می باشد مثل آمریکا یا کانادا یعنی جایی که دانشگاه رایگان نیست . البته در آلمان دانشجو اجازه کار دارد با حقوق دریافتی از پس هزینه های زندگی برمی آید.
ساحله ۷۹۶۳۵

بزرگترین مشکلاتی که برای متقاضیان عزیز به وجود می آید دریافت اطلاعات نادرست از طریق دوستان یا موسسات در ایران می باشند البته نه تمامی موسسات. با توجه به امکانی که در حال حاضر برای دوستان به وجود آمده ، امیدوارست به وسیله اطلاعات درست و کاملا صحیح عزیزان در نزدیک ترین زمان و کوتاه ترین مسیر به اهداف خود برسند. دوستان باید توجه کنند که امر پذیرش و دانشگاه به عنوان یک پروسه به حساب می آید نه به عنوان یک اقدام. یعنی متقاضی باید با توجه به شرایط خود دانشگاه خود را انتخاب، اقدام و در نهایت کسب نتیجه کنند. بدین معنی که باید مراحل پشت سر هم و بر اساس امکانات که به صورت واقعی وجود دارد اقدام کند تا مرحله آخر.
ساحله ۷۹۶۳۵

بدلیل رایگان بودن دانشگاه ها و بالا بودن اعتبار مدارک علمی و دانشگاهی باعث شده است که آلمان عنوان رتبه دوم علمی،پژوهشی و تحصیلی را به خود تخصص داده است. البته اتریش هم دارای همین ویژگی ها می باشد اما دانشگاه ها دارای هزینه و تعداد دانشگاه کمی نسبت به آلمان می باشد. یکی از معزیت هایی بزرگ در دانشگاههای آلمان ، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد البته در بعضی از رشته ها دارای هزینه است اما به زبان آلمانی در تمامی مقاطع رایگان می باشد.در حال حاضر آلمان و سپس اتریش دارای امکانات و شرایط مناسب برای دانشجویان و در کنار آن اقامت می باشد. لازم به ذکر است که در هر دو کشور دانشجو اجازه کار دارد . بدین معنی است دانشجو کاملا از پس هزینه به راحتی بر می آید. و همین طور این دو کشور پایین ترین درصد بیکاری در اروپا را دارند . از سوی دیگر آلمان سومین کشور اقتصادی جهان به حساب می آید. اطلاعات کلی برای دانشگاه های آلمان و اتریش وجود دارد. بعضی از دوستان دچار سر در گمی درقوانین دانشگاه های آلمان شده اند که این یک امر طبیعی است چون هر ایالت قوانین مخصوص به خود را دارد اما قوانین کلی یکی می باشد. در اتریش هم این مشکل در دانشگاه ها دیده می شود اما چون تعداد دانشگاه های اتریش کم است می توان کاملا روی این مسئله حکمفرما شد .
ساحله ۷۹۶۳۵

اطلاعیه : سلام . متاسفانه اطلاعات سایت سفارت و دااد خیلی وقت آپدیت نشده . در قوانین جدید تمامی دانشگاه ها مورد قبول آلمان هستند اما باید قبولی کنکور داشته باشند حتی پیام نور هم با قبولی کنکور مورد تایید است. نکته : در بعضی ایالت ها کسانی که قبولی کنکور ندارند باید ابتدا یک دوره کالج بگذرانند. همانطور که گفته شد قبلا تمامی دانشگا ههای آلمان تحت نظر DAAD کار می کردن اما مدت زمانی است تعدادی از دانشگاه ها در حال حاضر زیر نظر DAAD هستند بقیه به صورت مجزا روند بررسی پرونده دانشجویان را انجام می دهند.
ساحله ۷۹۶۳۵

برای پذیرش در مقطع دکتری می بایست معدل خوب ، رزومه خوب و مقاله داشته باشیم تا بتوانیم در محیط رقابتی اینجا موفق به دریافت پوزیشن دکتری بشویم . دوستان یکی از دلایل سخت بودن پوزیشن دکتری به دلیل شغلی بودن آن است اما نکته این جا است که می توان حقوق هم دریافت کرد یا خیر ؟ این مسئله کاملا به استاد و انستیتو دانشگاه بستگی داره یعنی اون ها مقدار و یا دادن و ندادن را تصویب می کنند . اما در صورت نداشتن شرایط دکتری منطقی است که شانس کمتری خواهید داشت .
بهترین منبع ازلاعات سفارت آلمان در ایران می باشد.
ساحله ۷۹۶۳۵

سطح کیفی دانشگاه های آلمان
در آلمان شما می توانید در دانشگاه، دانشگاه های علوم و کالج هنر، فیلم و موسیقی تحصیل نمایید. انتخاب نوع مناسب از دانشگاه بر اساس آنچه که شما می خواهید در آن تحصیل نمایید تا حد زیادی پایین می آید. دانشگاه ها به نهادهای خصوصی و دولتی تقسیم شده است. کیفیت آموزشی در تمام این موسسات آموزش عالی بالا است. نزدیک به 423 دانشگاه معتبر در 180 شهر در سراسر آلمان وجود دارد. این دانشگاه ها در مجموع بیش از 17000 برنامه های دارای مدرک را ارائه می دهند.
ساحله ۷۹۶۳۵

دانشگاه ها
دانشگاه های آلمان ارائه دهنده طیف گسترده ای از رشته های نظری و کاربردی می باشند.. برخی از دانشگاه ها در رشته های تخصصی فعالیت دارند، به عنوان مثال، دانشگاه های فنی، مدارس پزشکی و کالج تعلیم و تربیت. اگر شما قصد کسب مدرک دکترا را دارید دانشگاه مکان مناسبی برای تحصیل در مقطع دکترا است.
ساحله ۷۹۶۳۵

شرایط ؟ هزینه ها ؟ امکانات ! بورسیه ! زبان ؟
پیغامها رو بخونید تا به جواب سوالتون برسید اگر سوالی بود باز بپرسید
فاروق ۱۱۷۳۸۵

یکم درباره گروهتون بیشتر توضیح بدید ممنون میشیم .
ساحله ۷۹۶۳۵

یکم درباره گروهتون بیشتر توضیح بدید ممنون میشیم .
گروه اخذ پذیرش تحصیلی المان هست که توسط گروه ققنوس در المان اداره میشود.
اگر سوالی دارید میتوانید بپرسید و از اطلاعات گروه میتونید استفاده کنید.🙏🙏
رحمن ۹۱۷۹۵

Slm khaste nabashid
رحمن ۹۱۷۹۵

Mokhastam bedonam hazine gereftane paziresh cheghadre
فاروق ۱۱۷۳۸۵

سوال زیاد خانم مهندس.
Dueschland بهشته .
ارزوی هر فردی رفتنه به المانه.
ولی اینکه این ارزو و فکر کردن به المان معقول هست یا نه . باید تحقیق کنیم.
من کاردانی دارم میتونم با همین مدرک برم المان؟؟
یه سری دوره های فنی جوش و نقشه برداری گذروندم ...
شرایط کار در اونجا بر طبق مدرک سنجیده میشه یا بر طبق تخصص؟؟
ساحله ۷۹۶۳۵

Mokhastam bedonam hazine gereftane paziresh cheghadre
برای چه مقطعی؟
رحمن ۹۱۷۹۵

برای چه مقطعی؟
Karshenasi hamvatan
ساحله ۷۹۶۳۵

سوال زیاد خانم مهندس.
Dueschland بهشته .
ارزوی هر فردی رفتنه به المانه.
ولی اینکه این ارزو و فکر کردن به المان معقول هست یا نه . باید تحقیق کنیم.
من کاردانی دارم میتونم با همین مدرک برم المان؟؟
یه سری دوره های فنی جوش و نقشه برداری گذروندم ...
شرایط کار در اونجا بر طبق مدرک سنجیده میشه یا بر طبق تخصص؟؟
لطفا معدلتون دانشگاهتون رشتتون رو هم بگید
ساحله ۷۹۶۳۵

Karshenasi hamvatan
کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟
رحمن ۹۱۷۹۵

کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟
کارشناسی
فاروق ۱۱۷۳۸۵

معدلم 13/67 رشته عمران کاردانی موسسه لامعی در گرگان.
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

معدلم 13/67 رشته عمران کاردانی موسسه لامعی در گرگان.
قبولیه کنکور دارید
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

سوال زیاد خانم مهندس.
Dueschland بهشته .
ارزوی هر فردی رفتنه به المانه.
ولی اینکه این ارزو و فکر کردن به المان معقول هست یا نه . باید تحقیق کنیم.
من کاردانی دارم میتونم با همین مدرک برم المان؟؟
یه سری دوره های فنی جوش و نقشه برداری گذروندم ...
شرایط کار در اونجا بر طبق مدرک سنجیده میشه یا بر طبق تخصص؟؟
بله شدنی است البته از طریق ادامه تحصیل - شرایط کار بر اساس هم مدرک و تخصص می باشد یعنی شما باید هر دو تارا داشته باشید اگر یک کار پر درآمد بخواهید
ساحله ۷۹۶۳۵

https://telegram.me/joinchat/BL8kMD1faJdQ7_CG2OlKJQ
سوپر گروه اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر آلمان
عرفانه ۱۱۸۳۵۶

واسه گرفتن پذیرش باید چه اقداماتی انجام داد.مرحله به مرحله توضیح بدید لطفا
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

واسه گرفتن پذیرش باید چه اقداماتی انجام داد.مرحله به مرحله توضیح بدید لطفا
ابتدا باید در مورد دانشگاه ها اطلاعات جمع کنید بعد ببینید شرایط شما به کدوم دانشگاه می خوره و سپس برای پذیرش و در نهایت درخواست ویزا . قبل از همه این ها مشخص نمودن نوع زبان تحصیل انگلیسی یا آلمانی که خیلی خیلی مهم است
عرفانه ۱۱۸۳۵۶

زبان آلمانی و راحت تر ویزا میدن؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

زبان آلمانی و راحت تر ویزا میدن؟
100 %
عرفانه ۱۱۸۳۵۶

لیست دانشگاه های آلمان از کجا میشه پیدا کرد؟
برشان ۱۶۳۹۸۰

شرایط سنی هم داره؟
نسیم ۴۸۹۸۳

سلام
راجع به پذيرش دانشگاه وين هم اطلاعاتى دارين
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

شرایط سنی هم داره؟
برای چه مقطعی
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

سلام
راجع به پذيرش دانشگاه وين هم اطلاعاتى دارين
بله بفرمایید ؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

لیست دانشگاه های آلمان از کجا میشه پیدا کرد؟
تو اینترنت راحت به انگلیسی بنویسید دانشگاه های آلمان همرو میاره
نسیم ۴۸۹۸۳

من از راجع به ويزاى آلمان خيلى تحقيق كردم، با شرايط الان ميگن خيلى سخت ويزا ميدن(حتى اگه پذيرش هم داشته باشيم)، ولى انگار اتريش خيلى راحت تر هستش
نسیم ۴۸۹۸۳

شرايط دانشگاهى و امكاناتش چطوره
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

من از راجع به ويزاى آلمان خيلى تحقيق كردم، با شرايط الان ميگن خيلى سخت ويزا ميدن(حتى اگه پذيرش هم داشته باشيم)، ولى انگار اتريش خيلى راحت تر هستش
ببنید نمی شه گفت سخت بیشتر بچه ها پرونده کامل ندارند به همین دلیل فکر می کنند سخته . البته اتریش پروسه راحت تری از آلمان داره اما هزینه ها در اتریش خیلی بالاتر از آلمان می باشد
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

شرايط دانشگاهى و امكاناتش چطوره
اتریش دانشگاه های کمتری نسبت به آلمان داره اما امکانات تقریبا می شه گفت یکی اما در حال حاضر حرف اول را در اروپا فعلا آلمان و در جهان در رتبه سوم آلمان
نسیم ۴۸۹۸۳

بله درسته صحبتاتون، اعتبار آلمان بسيار بالاست
برشان ۱۶۳۹۸۰

لینک دعوت به گروه
صوفیا ۱۰۴۷۴۳

سلام.من دارم دکتری شیمی میخونم .و میخوام فرصت مطالعاتی در حین تحصیل برم. میشه از هزینه ها برام بگید .
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

لینک دعوت به گروه
منظورتون اینکه لینک دعوت به گروه را به شما بدم ؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

سلام.من دارم دکتری شیمی میخونم .و میخوام فرصت مطالعاتی در حین تحصیل برم. میشه از هزینه ها برام بگید .
سلام . منظورتان چه هزینه ای است ؟
صوفیا ۱۰۴۷۴۳

کل هزینه ها برای یه دوره یک ساله .برای این دوره باید به دانشگاه هزینه ای پرداخت بشه؟؟؟پانسیون دارن؟؟؟
امیرپرویز ۱۲۱۳۱۸

لینک سوپر گروه باز نمیشه
امیرپرویز ۱۲۱۳۱۸

یک سوال دیگه
من میخام برا دکتری مکانیک اقدام کنم آیا اونجا برای دانشجوی دکتری حقوق پرداخت میشه؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

کل هزینه ها برای یه دوره یک ساله .برای این دوره باید به دانشگاه هزینه ای پرداخت بشه؟؟؟پانسیون دارن؟؟؟
نه نباید هزینه پرداخت بشه . اگه منظورتون هزینه های زندگی است که از 550 یور و شروع می شه که مقدار آن به خود شما بستگی داره . البته هزینه خوراک در اینجا کمتر از ایران است
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

یک سوال دیگه
من میخام برا دکتری مکانیک اقدام کنم آیا اونجا برای دانشجوی دکتری حقوق پرداخت میشه؟
پوزیشن دکتری شغلی است . اما پرداخت حقوق کاملا به استاد یا انستیتو دانشگاه بستگی داره
امیرپرویز ۱۲۱۳۱۸

خوب هالا فرض کنید از دانشگاه بخاطر دکتری و گار تحیقاتی پول گرفتم علاوه بر آن میشه کار دانشجویی انجام داد و مثل بچه های مقاطع پایینتر پول گرفت
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

خوب هالا فرض کنید از دانشگاه بخاطر دکتری و گار تحیقاتی پول گرفتم علاوه بر آن میشه کار دانشجویی انجام داد و مثل بچه های مقاطع پایینتر پول گرفت
در این خصوص اطلاع مطمئنی ندارم . اما شما اجازه کار دارید هرچقدر کار کنید باید مالیاتش رو هم بدید . معذوریتی در کار ندارید
امیرپرویز ۱۲۱۳۱۸

یه سوا دیگه اگه کسی مدرک زبان نداشته باشه با مقاله میتونه برا دکتری اقدام کنه و زبانشو اونجا یاد بگیره
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

یه سوا دیگه اگه کسی مدرک زبان نداشته باشه با مقاله میتونه برا دکتری اقدام کنه و زبانشو اونجا یاد بگیره
کسی که داره اینجا برای دکتری میاد زبان مطرح نیست یعنی حتما باید داشته باشه وگرنه اصلا استاد نگاه به رزومش نمی کنه . دکتری در آلمان بدون مدرک زبان غیر ممکن است. دکتری در آلمان سطح خیلی خیلی بالایی دارد. بیشتر دانشجویان دکتری در آلمان به دو زبان آلمانی و انگلیسی کاملا مسلط هستند
امیرپرویز ۱۲۱۳۱۸

ممنون از راهنماییتون
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

ممنون از راهنماییتون
خواهش می کنم
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

ممنون از راهنماییتون
خواهش می کنم
برشان ۱۶۳۹۸۰

امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

ممنون
خواهش میکنم
گیتا ۷۵۲۴۹

سلام به همه دوستان عزیز روز همگی بخیر
رادین ۱۴۵۴۴۴

با عرض سلام و وقت بخیر

آقا قرار نیست مطلبی خبری ... به اشتراک گذاشته شه !!
ساحله ۷۹۶۳۵

نکات مهم تحصیلی در آلمان
۱. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است.
۲. مدارک دانشگاه آزاد در آلمان معتبر شناخته میشوند و به مانند دانشگاه سراسری ارزیابی میشوند.
۳. رشته های انگلیسی زبان الزاما پولی نیستند.
۴. حداقل مدرک زبان جهت اقدام به پذیرش مشروط (برای رشته های آلمانی زبان) مدرک B1 است.
۵. حداقل مدرک زبان برای رشته های انگلیسی IELTS 6.5 است. ( برای برخی از دانشگاه ها آیلتس 6 کفایت میکند.)
۶. برخی از دانشگاه ها در آلمان دوره ی زبان رایگان ارائه میدهند و برخی برای 6 ماه دوره ی زبان مبلغی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو دریافت میکنند.
۷. در آلمان آزادی تحصیل وجود داشته و شما طبق قوانین میتوانید هر زمان تغییر رشته داده و محل تحصیلتان را عوض کنید.
۸. پس از تحصیل در دوره ی زبان، دانشجو حق دارد برای هر دانشگاهی که تمایل دارد درخواست بدهد.
۹. به منظور ارائه ی درخواست ویزا حتما میبایستی مبلغ ۸۰۰۰ یورو و یا نامه ی تامین مالی از آلمان داشته باشید.
۱۰. نامه ی تامین مالی را تنها یک شهروند قانونی آلمان میتواند با مراجعه به اداره ی خارجی ها تقاضا کند.
۱۱. برای صدور نامه ی تامین مالی میبایستی کلیه ی اوراق هویتی و درآمدی/مالیاتی به همراه فرد مورد نظر باشد.
۱۲. برای سال دوم اقامت در آلمان، دانشجو این امکان را خواهد داشت تا با ارائه ی قرارداد کار (کار ساده ی دانشجویی) ویزای خود را تمدید کند. در اینجا دیگر نیازی به ارائه ۸۰۰۰ یورو نمی باشد.
۱۳. تمامی دانشجویان در آلمان اجازه کار خواهند داشت. (۸۰ ساعت در ماه)
۱۴. حقوق "میانگین" کار دانشجویی ساعتی 12 تا 14 یورو است.
۱۵. به منظور تغییر رشته در مقطع فوق لیسانس در آلمان و یا اخذ پذیرشی غیرمرتبط با تحصیلات پیشینتان، میتوانید با شرکت در کنکور همان رشته ی مورد علاقه تان که در آلمان میخواهید تحصیل کنید، موجبات توجیه علمی انتخاب رشته ی جدید خود را برای دانشگاه و سفارت فراهم آورید.
ساحله ۷۹۶۳۵

درخواست برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد
سئوالی که در اینجا مطرح است، این است که آیا فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های نامبرده با مدرک کارشناسی می‌توانند برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند یا باید در مقطع کارشناسی، از ابتدا تحصیل کنند؟ در این مورد شانس فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های سراسری نسبت به دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد بیشتر است. البته در این مورد تصمیم با دانشگاه و کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی است. در این شرایط اما یک قاعده کلی وجود دارد. افرادی که در رشته تحصیلی خود در ایران و یا در زیر مجموعه‌های مشابه آن، قصد ادامه تحصیل در آلمان دارند، با تصمیم دانشگاه می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شوند. و یا پس از تعیین سطح و ارزشیابی واحدهای گذرانده، در مقطع کارشناسی، اما در ترم‌های بالاتر ثبت‌نام کنند.
در مورد قبولی و تعداد واحدها، تنها کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه تصمیم خواهد گرفت و قاعده یکسانی وجود ندارد. تنها می‌توان گفت که در این مورد، میان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های سراسری و آزاد تفاوتی وجود ندارد.( نکته خیلی مهم : دارندگان مدارک دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور به شرط قبولی کنکور از طریق قوانین وکالتی بند های تحصیل در دانشگاه می توانند از دانشگاه پذیرش دریافت کنند و ادامهه تحصیل دهند.)
ساحله ۷۹۶۳۵

نکته :
- تمامی مدارک می بایست تایید سفارت آلمان باشد .
- تمامی مدارک می توانند هم به زبان آلمانی و انگلیسی باشد . اما باید توجه داشت تمامی مدارک به صورت یکنواخت باشند بدین صورت که اگر مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی ترجمه شوند دیگر مدارک مثل رزومه و انگیزه نامه هم به زبان انگلیسی تهیه شوند .
- متقاضیانی که دوره دیپلم آنها هنرستان بوده و بدون مدرک پیش دانشگاهی مقاطع فوق دیپلم و لیسانس را گذرانده اند ، پذیرش در مقطع فوق لیسانس بستگی به رشته و دانشگاه دارد در غیر اینصورت پذیرش لیسانس گرفته و سپس مدرک لیسانس خود را با مدرک لیسانس آلمان تطبیق داده که موجب گذراندن چندین واحد پیش نیاز می شود .
- زبان آلمانی را می‌توان به سه‌دسته تقسیم کرد: دوره‌‌های مقدماتی (A)، متوسطه (B) و پیشرفته (C). بنابر این تقسیم‌بندی، سطح لازم تسلط به زبان آلمانی برای دریافت ویزا و پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، مطابق با میانه‌ی دوره‌ی متوسطه (B1) است.
پریسا ۱۶۸۶۳۱

درود دوستان و ادمین محترم من یک ماه است که به عنوان پناهنده وارد آلمان شدم و 30سال دارم اخراجی دانشگاه آزاد و بدون هیچ مدرکی هستم آیا امکان تحصیل در کشور آلمان را دارم اگر دارم شرایطش چه می باشد و آیا بعد از تحصیل به بنده اقامت داده می شود یا خیر ؟
ساحله ۷۹۶۳۵

درود دوستان و ادمین محترم من یک ماه است که به عنوان پناهنده وارد آلمان شدم و 30سال دارم اخراجی دانشگاه آزاد و بدون هیچ مدرکی هستم آیا امکان تحصیل در کشور آلمان را دارم اگر دارم شرایطش چه می باشد و آیا بعد از تحصیل به بنده اقامت داده می شود یا خیر ؟
چند وقته پناهنده هستید؟و ایا الان کارهای اقامتتون درست شده؟؟
ساحله ۷۹۶۳۵

چه کتابی چه دوره ای؟!!!!
پریسا ۱۶۸۶۳۱

من یک ماه هست که رسیدم کمپ
پریسا ۱۶۸۶۳۱

و الان کمپ هستم
رادین ۱۴۵۴۴۴

ما جهان سومیا هنوز اونقدعقب مانده ایم که قادر به درک این موضوع نیستیم که حرمت هر مکان و زمان و شخصیو نگه داریم و متناسب با اون شرایط رفتار کنیم

استفاده ابزاری از هر مساله ای و سو استفاده از موقعیت و شرایط جز پست ترین تفکراتیست که گریبانگیر جامعه کنونی ماست.
پریسا ۱۶۸۶۳۱

و کارهای اقامتم در دست اقدام هست
رادین ۱۴۵۴۴۴

دوست عزیز قبلا یه چیزی خونده بودم که حداقل باید فوق دیپلم داشته باشی و زبان آلمانی خوب تا بتونی از اول وارد کالج های آلمان بشی
رادین ۱۴۵۴۴۴

اگه از آزاد بتونید یه فوق دیپلم یا مدرک معدل بگیری کارات راحتتر میشه
پریسا ۱۶۸۶۳۱

یعنی هیچ راهی نداره که من از اول شروع به درس خواندن کنم؟
رادین ۱۴۵۴۴۴

البته باز میگم خسلی سطحیه اصلاعاتم
رادین ۱۴۵۴۴۴

قطعا داره

نمیدونم شاید دوره ای رسمی یا کوتاه مدتی باشه که بتوان ازش استفاده کرد تا بعد اون وارد کالج شی
پریسا ۱۶۸۶۳۱

مرسی دوست عزیز شما ادمین هستین؟
رادین ۱۴۵۴۴۴

نه واللا منم تازه واردم
رادین ۱۴۵۴۴۴

پریسا ۱۶۸۶۳۱

موفق باشید دوست گرامی
پریسا ۱۶۸۶۳۱

رادین ۱۴۵۴۴۴

امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

یعنی هیچ راهی نداره که من از اول شروع به درس خواندن کنم؟
سلام. چرا یک راه وجود داره البته باید وکالتی انجام بدید اما هم هزینه داره و هم کمی سختی . چون دولت آلمان بیشتر پناهجو ها را به سمت کار و Ausbildung سوق می ده
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

سلام. چرا یک راه وجود داره البته باید وکالتی انجام بدید اما هم هزینه داره و هم کمی سختی . چون دولت آلمان بیشتر پناهجو ها را به سمت کار و Ausbildung سوق می ده
شما بعد از گرفتن گذیرش می بایست با Bundesamt کنار بیاین. البته شدنی است . شما الان sotzialberater دارید ؟
امیرارسلان ۱۲۱۶۳۵

می شه سوالتان را واضح تر بپرسید یعنی منظورتون از دوره چیه ؟
رادین ۱۴۵۴۴۴

می شه سوالتان را واضح تر بپرسید یعنی منظورتون از دوره چیه ؟
مزاح کردم بزرگوار