کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم 
عنوان گروه یا کانال:

کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم


توضیحات: این کانال هیچگونه اهداف سیاسی نداشته و صرفا جهت پیگیری #مدنی مطالبات دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری کشور شکل گرفته است. #کمپین_مطالبات_دکتری_وزارت_علوم https://t.me/joinchat/C-_-W0HYTHaKYF1I8nNXGA روابط عمومی: @phdsalary96 ارتباط با ادمینها? #ادمین
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 2629
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا در ابتدا به منظور مقابله با شرایط ناعادلانه #وام_ویژه_دکتری و تغییرات مکرر آن شکل گرفت. پس از آن با دور هم آمدن #دانشجویان_دکتری سراسر ایران و طرح مشکلات پیش رو که برخی ریشه دوانده و می تواند آینده کشور را در معرض قرار دهد، بحث مطالبه #حقوق_ماهانه مطرح شد تا اولا کمکی کوچک به دغدغه های معیشتی فعلی باشد و دوما تبعیضی با دانشجویان دکتری وزارت بهداشت نباشد. این کمپین کماکان در راه احقاق حقوق از دست رفته دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری فعالیت می کند.

آدرس گروه:
https://t.me/joinchat/C-_-W0HYTHZNkmKJoslXZg

لینک کانال:
@phdsalary

🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

من یه پیشنهاد دارم. به نظرم ما مطالباتمون رو از طریق نمایندگان شورای اسلامی اعلام کنیم.
همچنین یه نامه هم به شورای عالی انقلاب فرهنگی بفرستیم
یه سری از قوانین مربوط به دانشگاهها تو شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی میشه

هر کدوم از کمپینهای دانشگههای مختلف سراغ نماینده اون شهر برن و مطالبات دانشجویان دکتری رو بیان کنن و این مطالبات از سمت مجلس هم پیگیری بشه

ببینید یکی از دلایل پیشرفت وزارت بهداشت غیرسیاسی بودن و بسیار پرکار بودن وزرای این وزارتخونه ست.
ما باید تا قبل از دور جدید ریاست جمهوری دکتر روحانی درخواستمون رو به مجلس بدیم تا در انتخاب وزیر موثر واقع بشیم.

در ضمن این نکته رو به نمایندگان گوش زد کنیم که چطور وزارت بهداشت میتونه از بیماری کسب درامد داشته باشه ولی وزارت علوم با این تنوع در رشته نمیتونه درامد زایی داشته باشه؟؟؟
یکی از مطالبات بحق ما که در اینده شغلیمون هم خیلی موثر هست درخواست اتصال هرچه سریعتر صنعت و دانشگاه هست با سرعتی خیلی بیشتراز قبل.
دوستان بخدا اینا امکان پذیر هست اگه بخوایم و تلاش کنیم و امید داشته باشیم.

🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

به نظر شما پیگیری مطالبات به صورت جدی ادامه داشته باشد؟

1- بله – 2K
👍👍👍👍👍👍👍 98%

2- خیر – 32
▫️ 2%

👥 1950 people voted so far.
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

⭕️اعتراض دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی به امور صنفی و شغلی
🔹جمعی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به شرایط صنفی، رفاهی و شغلی این دانشجویان در کشور امروز مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

http://khorasan.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=118574mm

@khorasanisna
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

phdsalary:
♦️تجمع دانشجویان روزانه دکتری دانشگاه فردوسی در اعتراض به شرایط سخت ارایه وام ویژه دکتری ، عدم ارایه حقوق و دغدغه های معیشتی
@EjtemaeeMashhad
🆔 : @phdsalary
phdsalary:
♦️تجمع دانشجویان روزانه دکتری دانشگاه فردوسی در اعتراض به شرایط سخت ارایه وام ویژه دکتری ، عدم ارایه حقوق و دغدغه های معیشتی
@EjtemaeeMashhad
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#اینستاگرام کمپین:
https://www.instagram.com/p/BVUpDgPB4OM/
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سلام و شب بخير خدمت دوستان
از همه دوستانى كه امروز در اعتراض به شرايط موجود حضور داشتند قدراني مي كنم
متاسفانه در جلسه امروز فرصت نشد كه ما هم صحبت هامون رو در اين زمينه بگوييم
بنده به عنوان نماينده دانشجويان دكترى رياضي دانشگاه تبريز اين پيام رو خدمت رئيس دانشگاه تبريز و مسئولان بالا دست اعلام ميدارم كه تحصيل و تحقيق در همه رشته ها در مقطع دكترى نيازمند آرامش ذهنى و انگيزه درونى است مخصوصاً در رشته رياضي!
بنده از سال ٨٧ در دانشگاه تبريز مشغول به تحصيل هستم در مقطع كارشناسي با تلاش هاى بى وقفه خود توانستم در المپياد بين المللي رياضي در سال ٩١ براي دانشگاه تبريز افتخار كسب كنم ولي متاسفانه خودم به شخصه از ميزان و كيفيت مطالعه خود در دوره دكترى راضي نيستم به اين دليل كه در اين مقطع دغدغه هاى تامين هزينه معيشت و سربار نبودن براى خانواده آرامش و وقت مطالعه را از من و امثال بنده گرفته است.
سوال من از مسئولان صندوق مثلاً رفاه اين است ، ما دانشجويان دكترى كه به شرايط قبلى پرداخت وام از طرف اين صندوق راضي شده بوديم ، چرا با تغيير دادن شرايط و ايجاد شرايط جديد تاسف بار مانع آرامش نسبى بوجود آمده در دانشجويان دكترى و سردمداران پرچم سرافراز علم و فناورى مى شويد ؟!
واقعاً قصد مشكل زدايى داريد ؟!
يا مشكل افزايى؟!

مطالبه ما برگشت آرامش بر فكر و ذهن دانشجويان دكتري و رفع دغدغه هاي مانع تحقيق و پژوهش اين عزيزان است و آن هم به حول قوة الهي با همت خودمان محقق خواهد شد.

سپاسگزارم
مرادى - نماينده دانشجويان دكتري رياضي دانشگاه تبريز
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

🔴پاسخ وزارت علوم به تجمع کنندگان/درخواستها در حیطه اختیار ما نیست

✅رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: خواسته دانشجویان دکتری که مقابل وزارت علوم تجمع کرده بودند بحث دریافت حقوق ماهانه است و اینکه ۴ سال تحصیل آنها به عنوان سنوات خدمتی و پرداخت حق بیمه محسوب شود.

✅یزدان مهر افزود: البته این خواسته را دانشجویان از دولت مطالبه کرده اند و در حیطه اختیارات صندوق رفاه دانشجویان نیست و نقشه جامع علمی کشور که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده، تاکید دارد حتی الامکان از پرداخت بلاعوض به دانشجویان دکتری خوداری شود.
@CollegeNews
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. چیزی که از صحبتهای مسئولین برداشت میشه اینه که وزارت علوم تنها در پی ادامه روند بی برنامه‌گی خودشه و سال به سال هم این روند رو تجدید میکنه. در واقع هدف این وزارت خونه ( با عرض پوزش از محضر همه دوستان هم مقطعی) تربیت کارگر علمی برای سایر کشورهاست، چون با ادامه این روند همه ما دانشجویان دکتری به فکر رفتن از ایران هستیم.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

صبح اولین روزی که کشور سوئد جهت رانندگی را از سمت چپ به سمت راست تغییر داد. (( همیشه تغییرات سازنده در ابتدا سخت به نظر می‌رسند. شاید تا کنون مسیر را درست انتخاب نکرده باشیم.))
🆔 : @phdsalary
صبح اولین روزی که کشور سوئد جهت رانندگی را از سمت چپ به سمت راست تغییر داد. (( همیشه تغییرات سازنده در ابتدا سخت به نظر می‌رسند. شاید تا کنون مسیر را درست انتخاب نکرده باشیم.))
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

گزارش اجمالی از فعالیتها و نتایج و برنامه ها:
همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۵ وزیر علوم، طی مصاحبه ای بیان نمودند که #وام_ویژه_دکتری به تمام دانشجویان روزانه تعلق می گیرد. شرایط این وام ارایه سند ضمانت محضری رسمی از دو ضامن کارمند، بازپرداخت شصت ماهه پس از گذشت دو سال از فارغ التحصیلی بود. این وام به خوبی در فصول پاییز و زمستان پرداخت شد. اما در فصل بهار تقریبا پس از پایان ترم بود که مسئولین صندوق "رفاه" در حرکتی بی ثباتانه و دغدغه آفرین، شرایط فوق را کاملا تغییر دادند و با بی اعتمادی نسبت به دانشجویان فرهیخته دکتری، با شرایط سفته، بازپرداخت تقریبا ماهانه هفتصد هزارتومان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی (بازپرداخت در مدت زمان برابر مدت پرداخت وام! و با سود چهار درصد، حال آنکه پرداخت وام بصورت اقساط انجام می شود!) و معرفی دوضامن جدید، این دانشجویان را با #بانک روبه رو کردند. این شرایط متغیر و عجیب برای دانشجویان غیرقابل تحمل شد، لذا با تشکیل گروهی تلگرامی به #مطالبه_گری حقوق خویش پرداختند. این گروه یک روزه با پنج هزار عضو به سقف خود رسید و سپس اقدام به تأسیس کانال تلگرامی شد و بطور همزمان دانشگاه های دیگر نیز در عین ارتباط با گروه مرکزی، به تشکیل گروه جهت هماهنگی اقدام کردند، در طی این مدت تمام تصمیمات بطور منسجم، با رأی گیری و تحت نظارت گروه مرکزی انجام گرفت. در ابتدا نامه ای بالغ بر چهار هزار امضای الکترونیکی خطاب به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران نوشته شد و با نمایندگان مجلس نیز مکاتبه هایی شد. اقدامات دسته جمعی نظیر اطلاع رسانی به پیج های ریاست محترم جمهور در صفحات مجازی و نیز پیامکهای دسته جمعی به رسانه هایی چون خبر 20:30 انجام شد. اما چون هیچ واکنشی نه از سوی رسانه ها و نه از سوی نهادهای #مجریه و #مقننه به بالاترین نمادهای آموزش عالی و پیشتازان سند جامع علمی کشور نشان داده نشد، نهایتا تصمیم به #حرکتی_سراسری جهت اعتراض به شرایط وام و تبعیض میان دانشجویان دکتری وزارت بهداشت و علوم گردید. لازم به ذکر است علی رغم اینکه هر دو گروه دانشجویان دکتری وزارت علوم و بهداشت تعهد محضری حضور تمام وقت به دانشگاه می دهند، تنها دانشجویان دکتری وزارت بهداشت #حقوق_ماهانه دریافت می کنند. در جهت تشریح این تبعیض همین نکته بس که دانشجوی دکتری رشته بیوشیمی وزارت علوم هیچ حقی از حقوق ندارد، حال آنکه دانشجوی همین رشته در وزارت بهداشت دست کم ماهی یک میلیون دریافتی دارد.
النهایه در روز ۲۴ خرداد دانشجویان دکتری دانشگاه های تهران به تجمع مقابل وزارت علوم پرداختند و همگام و همزمان با ایشان تمام دانشجویان دکتری دانشگاههای سراسر کشور نیز به تجمع در دانشگاه خویش جهت مطالبه #حقوق_حقه خود پرداختند. در این میان در برخی دانشگاه ها علی رغم کم بودن تعداد دانشجویان دکتری، بالاترین مقام دانشگاه به جهت حفظ شأن #دانشجوپروران_آینده مملکت خود به پاسخ و ارائه راهکار به دانشجویان دکتری پرداختند. اما در وزارت علوم، حتی پایین ترین مقام نیز حاضر نشد پاسخی به تجمع بالغ بر سه ساعته دانشجویان #روزه_دار در میان آفتاب سوزان ظهر بدهد.
با این وجود خبرگزاری های فراوانی با درک درست از دغدغه و ارزش این دانشجویان به بازتاب گسترده آن پرداختند. پس از این بازتاب زمزمه هایی از سوی مقامات وزارت علوم در جهت تکذیب این رخدادها از برخی رسانه ها شنیده شد که کمترینش عنوان کردن جمعیت معترضین به اندازه کمتر از یک سوم جمعیت حضار صرفا در تجمع مقابل وزارت علوم و نادیده گرفتن تجمع دانشگاههای سراسر کشور است!
نکته دیگر اینکه همه واقفیم، #وام نشان از #تنگنای_مالی دارد و متقاضیان این شرایط دشوار و #مقروض_شونده، از روی اجبار زندگی و الزام تن به این شرایط ناعادلانه داده اند. لذا آمار غیرواقعی موجود، #بر_فرض_صحت خود نشان از #ناکارایی شدید تصمیم گیرندگان داشته و حاکی از #حقوق_تماما_پایمال_شده دانشجویان دکتری و تولیدگران علم دارد که باید موجبات سرافکندگی مسئولان باشد.
لازم به ذکر است که در نقشه جامع علمی کشور، اقدام ملی 4 از راهبرد کلان؛ حمایت از فعالیت تمام وقت دانشجویان دوره دکتری با تأمین هزینه های تحصیلی و معیشتی ایشان با نظارت استادان راهنما را مورد اشاره قرار داده و در اقدام ملی 5 از راهبرد کلان 8 (ص50) به اختصاص پژوهانه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای حمایت از پایان نامه ها و فعالیت های پژوهشی ایشان اشاره نموده است.
پایان مطلب اینکه این کمپین در مجموع با حدود هفت هزار نفر دانشجوی دکتری در حال #رایزنی_مجدد با مسئولان به خصوص #نمایندگان_مجلس است که در صورت عدم نتیجه گیری از مکاتبات و تداوم سکوت مجریان و قانونگذاران، تمام دانشجویان موافقت خویش را بر #ادامه_تجمعات اعلام نموده اند.

با احترام؛
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

⭐️پیشنهاد برای گام دوم:

ارتباط با نمایندگان مجلس از طریق دانشگاه و یا هرگونه مسیر مرسوم و قانونی که البته صرف زمان کمتری دارد توسط اعضای کمپین در تمامی شهرها جدا پیگیری شود. نتیجه این جلسات نیز در کانال برای همه ما منتشر گردد. حتما لازم خواهد بود که در هر شهر گروهی از دوستان صرفا عهده دار پیگیری این مهم شوند.
هدف از تشکیل جلسات انتقال "تمامی مطالبات" ما و در راس آن مساله "حقوق ماهیانه" و کم کردن فاصله وزارت بهداشت و وزارت علوم باشد.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

همراهان گرامی🌹
از اینکه قبول زحمت کردید و به کانال جدید پیوستید سپاسگزاریم. همه با هم و در کنار هم می توانیم پیگیر مطالباتمان باشیم🌹 پیرو گزارش فعالیتها، همه ادمین ها و دوستان تمام گروه های دانشگاه های سراسر کشور در حال جمع بندی فعالیتهای گذشته و نظرسنجی از همه دانشجویان هستند و انشاالله به زودی در آینده به گونه محکم و استوار پیگیر مطالبات خواهیم شد و گام بعدی را نیز با هم برخواهیم داشت🌹
گزارش های بعدی نیز همانند گزارش فعالیتها، خدمت شما بزرگواران ارائه خواهد شد🌹
صبور باشید و امیدوار، که در قدم اول بسیار خوش درخشیدید🌹🌹🌹
پیگیری مطالبات با گامهای استوارتر ادامه دارد و در ادامه مسیر نیازمند جذب همراهان حقیقی بیشتری هستیم. لذا لطفا لینک کانال اصلی فعلی را که تنها کانال موجود از کمپین اعتراض به وام است تا جایی که ممکن است در اختیار دوستانتان قرار داده و از خبرگزاری های دانشگاهتان برای اطلاع رسانی کمک بگیرید. یقینا به تناسب افزایش وحدتمان، صدای بلندتری برای شنیده شدن و فاصله کمتری تا هدف خواهیم داشت...🌹

با سپاس از همراهی شما
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

✅سلام به همه دوستان و دانشجویان عزیز

بنده در راستای مباحثی که تاکنون مطرح شده است چند پیشنهاد تکمیلی دارم.
🔸اول اینکه خواسته و مطالبات را دسته بندی کنیم و کاملا مشخص کنیم کدام مطالبه ما باید فوری, کدام مطالبه کوتاه مدت(کمتر از سه ماه) و یا میان مدت(شش ماه) و یا در بلند مدت(یکسال) باید محقق شود..
🔹دوم اینکه نمایندگان دانشجویی هر دانشگاه و دانشکده سریعتر انتخاب شوند و دیداری هم با نمایندگان هر استان در مجلس داشته باشند تا اولا این دغدغه ها به همه نمایندگان منتقل شود و ثانیا قبل از ارائه بودجه سال آینده به مجلس بتوانیم به نتایجی برسیم..
🔸و سوم اینکه باید بتوانیم به مسئولین بقبولانیم که حمایت از دانشجوی دکتری فقط بار هزینه ای برای دولت ندارد بلکه در صورت برطرف شدن این دغدغه های ابتدایی سود و منفعت آن چندین برابر به کشور و دولت باز میگردد و اینکه برای پیشنهادات خود راهکار هم ارائه دهیم تا به بهانه هایی خواسته های ما را غیرقابل اجرا ندانند...
🔹در همین راستا بنده برای پیشنهاد حقوق ماهانه به دانشجویان دکتری راهکارهای زیر را ارائه میدهم...
🔸اولا که بنظر من ریشه اصلی مشکلات موجود در ظرفیت پذیرش زیاد در مقطع تحصیلات تکمیلی هست که باید بعنوان یکی از خواسته بلند مدت خود مد نظر قرار دهیم و اینکه هرم آموزشی اصلاح شود...
و پیشنهاد مشخص برای اینکار این است که 🔹دوره کاردانی و تکنسینی باید بدون امکان ارتقا به مقاطع بالاتر گسترش پیدا کند.
🔸ظرفیت دوره های کارشناسی متناسب با نیاز کشور اصلاح شود و در مجوز همه دانشگاههای بی کیفیت که فقط در ازای پول مدرک بیرون می دهند بازنگری شود و فقط اجازه ارائه مدرک تا کاردانی داشته باشند..
🔹همچنین ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و دانشگاهایی که این مقاطع را دارند نیاز به بازنگری جدی دارد و حتما نسبت استاد تمام وقت نه حق التدریس به دانشجو اصلاح شود...
🔸همچنین برای افزایش کیفیت در این مقطع علی الخصوص دوره های پردیس میتوان پیشنهاد کرد پذیرش در مقطع شبانه دوره دکتری متوقف شود و دوره پردیس حداکثر باندازه روزنه پذیرش شود هر چند که ظرفیت دوره های روزانه نیز باید محدودتر شود که اینکار سبب افزایش کیفیت این مقطع تحصیلی و دوره های پردیس میشود.
🔹اما اقدام فوری که باید صورت بگیرد شامل تسهیل شرایط پرداخت و بازپرداخت وام تحصیلی می باشد...
🔸و اقدام کوتاه و میان مدت که شامل پرداخت حقوق ماهانه میشود اینست که پنجاه درصد از حقوق ماهانه از بخشی از شهریه دانشجویان پردیس پرداخت شود, بخش دیگر آن مثلا 25درصد دیگر برعهده دانشگاه باشد تا اولا دانشگاهها ظرفیت خود را محدودتر کنند ثانیا برای بدست آوردن درآمد پروژه ها و تزها کاربردی تر تعریف شوند و 25 درصد باقیمانده هم کمک دولت باشد از طریق اختصاص مثلا 0.1 درصد از مالیات بر ارزش افزوده که دریافت میکند زیرا این نوع مالیات از نوع پایدارترین درآمد دولت است می تواند مستمر باشد...


🔹به امید موفقیت برای ایرانی آباد...
🔸اکبر مخدومی, دانشجوی دکتری سازه دانشگاه صنعتی اصفهان
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

همراهان عزیز🌹 متن نامه #نمایندگان_مجلس که در برخی دانشگاهها تحویل داده شد و در سایر دانشگاهها فردا پیگیری خواهد شد، تقدیم حضورتان می گردد تا در جریان بخشی از فعالیتهای شورای ادمین های کمپین قرار بگیرید.
با احترام🌹
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

گزارش نتایج اعتراض سراسری #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا #دانشگاه_اصفهان
جلسه ای روز شنبه مورخ 96/3/27 با حضور معاونت امور دانشجویی، پژوهشی و آموزشی جهت پاسخ گویی به مشکلات دانشجویان دانشگاه اصفهان در راستای اعتراضات دانشجویی برگزار شد که نتایج زیر به دست آمد:
۱- حذف سنوات در صورتی که مشخص شود دانشجو رساله و مقاله را نوشته و تنها منتظر جواب ژورنال است؛
۲- یا زمانی که تز سنگین تعریف شده و یا دانشجو برای تجهیزات مورد نیاز پژوهش مدت زیادی منتظر بوده باشد؛
۳- همچنین اگر هیچ کدام از این مسائل مطرح نبوده باشد و کم کاری از خود دانشجو باشد باز هم در صورت درخواست معمولا معاونت پژوهشی با 60 _70 درصد تخفیف موافقت می کنند.
در رابطه با مسائل مربوط به #حقوق_ماهانه و تغییر شرایط وام مسئولین گفتند رسیدگی به این مسئله در حیطه وظایف آنها نیست، ولی به دانشجویان حق می دهند و درخواست شان را به رسمیت می شناسند، همچنین در این اعتراضات در کنار دانشجویان بوده نقش حامی و واسطه رو بازی می کنند.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

گزارش نتایج اعتراض #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا #دانشگاه_گیلان تا این لحظه:
نامه به همراه امضا تحویل رییس دانشگاه داده شد و در جلسه ای که طی این هفته با ایشان گذاشته خواهد شد، نامه پیگیری میشود.
آخر این هفته ملاقات با نماینده مردم رشت داریم که هم نامه تحویل داده شده و هم شرایط براشون توضیح داده خواهد شد.

ما همان 4 هزار امضا را پرینت گرفته و به رییس دانشگاه دادیم و از دانشجویان دکتری که چهارشنبه در تجمع حاضر بودند در زیر نامه به رییس دانشگاه امضا گرفتیم البته با این تأکید که این دوستان به نمایندگی از دانشجویان دکتری گروه های آموزشی مختلف دانشگاه گیلان امضا کرده اند.

از معاون رییس دانشگاه رسیدی تحویل نامه ها و اقدام جهت ارسال به وزارت علوم اخذ شد.
#گیلان #رشت #دانشگاه_گیلان
#حقوق_ماهانه
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

رسید تحویل نامه های دانشجویان #دکتری به مسؤلان دانشگاه #گیلان جهت پیگیری و ارسال به مراجع ذی ربط
🆔 : @phdsalary
رسید تحویل نامه های دانشجویان #دکتری به مسؤلان دانشگاه #گیلان جهت پیگیری و ارسال به مراجع ذی ربط
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

گزارش نتایج اعتراض سراسری #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا #دانشگاه_سمنان تا این لحظه:
در پی اعتراض سراسری روز چهارشنبه 24 خرداد، جلسه ای با حضور ریاست محترم دانشگاه سمنان؛ جناب آقای دکتر عباس هنربخش و معاونت دانشجویی دانشگاه؛ آقای دکتر نصیری و جمع 26 نفری از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه سمنان به نمایندگی از سایر دانشجویان، صورت گرفت و نامه‌هایی دربردارنده مطالبات دانشجویی منتشر شده توسط کمپین اصلی و نامه مجزا پیرامون مشکلات درون دانشگاهی دانشجویان دکتری، به ایشان تقدیم شد و قول همکاری کامل و در میان گذاشتن مستقیم مطالبات با ریاست محترم جمهوری از ایشان گرفته شد. از طرفی قرار ملاقاتی برای پیگیری نتایج نامه ها و مطالبات در این هفته گذاشته شد.
نامه ها با نماینده مجلس استان سمنان در میان گذاشته شده و ایشان هم قول همکاری داده اند.
دو نامه مجزا هم خطاب به رهبر و ریاست جمهوری تهیه و در اختیار ارگانهای مسئول قرار داده شد و انشاا... پیگیریهای لازم در حال انجام است.
از طرفی نامه اولیه تقدیمی به ریاست دانشگاه در دو خبرگزاری چاپ شده است.
یک مستند دانشجویی نیز در حال ساخت است که طی رایزنیهای انجام شده با یک شبکه تلویزیونی، برای پخش در اختیار آنها قرار میگیرد.
در پایان از زحمات همه کمال سپاس را دارم.
#حقوق_ماهانه
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

دوستان عزیز🌹
تحققِ کامل ِ مطالباتِ این گروهِ صنفی، همانند گذشته در گرو #اتحاد و #همدلیِ فرد فردِ ما دانشجویانِ دکتری دانشگاه های #سراسر_کشور است. بنابراین لازم است نهایت تلاش خود را در راستای حفظ این همدلی به کار گیریم. یکی از مهم ترینِ این موارد که نیازمندِ وحدتِ هر چه بیشتر ماست، بحث #حقوق_ماهانه و #ثبت_نام برای وام #بانک_توسعه و #صندوق_رفاه است. قبلا نظرسنجی برای انتخاب مسیر کمپین انجام شد و کسر عظیمی از شما بزرگواران طالب #حقوق_ماهانه بودید، لذا هدف اولی کمپین انتخاب شد. اما برخی دوستان به جهت نیاز شدید به همین مبلغ وام از ما جویای #تصمیم_نهایی #شورای_مرکزی_ کمپین (که برآیند نظر خود دوستان است) شده اند. و البته پاسدار دوستانی که جویای نحوه #حذف_درخواست_وام500هزار_تومانی شده اند که صندوق رفاه بدون هماهنگی با دانشجویان، در حال ثبت است تا آمار ثبت نام را بالا ببرد نیز هستیم! این دوستان حامی حقیقی اهدافی هستند که بر اساس نظرسنجی اولیه شما عزیزان مشخص شد. اما از آنجا که برخی دوستان نیز #نیاز_مبرم به وام برای گذران معیشت دارند، و علی رغم تصمیم جمع کثیری از شما که مصرانه خواهان #عدم_دریافت هر نوع وامی هستید (همان گونه که بالاتر اشاره شده و)، تصمیم شورای مرکزی کمپین بر آن شد که دوستان به #تحریم_وام_بانک_توسعه_تعاون ادامه داده و و البته صرفا در صورت #تنگنای_مالی_و_معیشتی اقدام به ثبت درخواست #وام_500هزار_تومانی_صندوق_رفاه کنند.
اما برای #گام_بعدی اعتراض "به" کم کردن مبلغ این وام خواهد بود که امید است همراهمان باشید تا هم مبلغ و شرایط این وام را نه تنها #کاملا به شرایط دو فصل پیش بازگردانیم، بلکه تعدیلات ممکن دیگر را نظیر افزایش مبلغ وام و افزایش مدت بازپرداخت نیز مطالبه کنیم.
به هر روی ثبت نام در این وام ها (که پرداختِ آنها در سه ماهۀ تابستان هم منتفی می باشد!) می تواند با بهره برداری اشتباه برخی اشخاص به توجیهی برای ناکامی این کمپین و #مطالبه_مدنی یا دستِ کم سخت شدن شرایط برای ادامۀ آن منجر شود. کمپینی که اکنون امید #همۀ_ما دانشجویان دکتری دانشگاه های #سراسر_کشور است.
بزرگواران به خاطر داشته باشید که ما همه مثل همیم و خوب میدانیم که دریافت وام امروز را روزی #پرداخت باید! و همه خوب میدانیم که پذیرش این شرایط فردای سختی برایمان رقم خواهد زد که آینده دانشجوی دکتری را که گرداننده ی چرخ علم کشور است، به هاله ای از ابهام فرو خواهد برد. بنابراین تلاشمان برای #گام_بعدی
اولا #اعتراض_به_وام_ویژه_صندوق_رفاه خواهد بود که امیدواریم بیش از پیش با همراهیتان بدرخشید (نظرسنجی در زمینه اولویت اصلی این تجمع به زودی فعال میشود).
ثانیا همراستا با این هدف، ادمین های گروه ها، نامه های لازم برای #نمایندگان_مجلس جهت #حقوق_ماهانه را آماده کرده اند که متن آن در پست قبل در کانال گذاشته شده است و طی این هفته موافقت اصولی تعداد قابل توجهی از نمایندگان گرفته خواهد (علاوه بر موافقت هایی که در تجمع اول در برخی شهرها جلب شد). توجه داشتید ما برای #حقوق و #مطالبات از پا نمی نشینیم اما واقفیم که انجام آن نیازمند #زمان است و باید پله پله و با حفظ نظامات به پیش رفت؛ تجمع دوم تلنگری به #نمایندگان و النهایه مقدمه تجمع #مجلسیان خواهد بود.
🌹
#پیوست:
بندهای اصلاحات لازم برای #وام_صندوق_رفاه :
1- مبلغ به سرانه ماهیانه 800 هزار تومان افزایش یابد
2- حتما تابستان هم پرداخت شود مثل بقیه ی فصول (کما اینکه همه دانشجویان دکتری در تمام فصول سال ملزم و متعهد به کار پژوهشی در دانشگاهشان می باشند.)
3- مدت زمان تنفس و بازپرداخت وام دست کم دو سال پس از فارغ التحصیلی باشد، نه پس از سنوات مجاز!

به امید روزهای بهتر و همراهی پرشورتر شما عزیزان🌹

با احترام؛
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا

تنها آدرس کانال مرکزی:
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

به نظر شما کدام گزینه در اولویت کمپین باشد؟

بدون توجه به هیچ سلسله مراتبی، فقط و فقط حقوق – 711
👍👍👍👍👍👍👍 68%

اصلاحات ضمیمه شده به بیانیه بالا در زمان کوتاه باقیمانده و پرداختن به حقوق در ادامه راه – 202
👍👍 19%

تنها بازگشت شرایط و مبلغ وام صندوق رفاه به شرایط دو فصل قبل – 133
👍 13%

👥 1046 people voted so far. Poll closed.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

برخی نظرات همراهان محترم کمپین:
📨[Forwarded from Hojjat B]
با سلام و سپاس از همراهان گرامی. در اخبار ساعت 20 شبکه 4 گفته شد که پرداخت بلاعوض به دانشجویان دکتری سابقه ندارد... ولی همه ما میدانیم که دانشجویان دکتری وزارت بهداشت دریافت ماهیانه بلاعوض دارند.. یادمان باشد یکی از اهداف کمپین از بین بردن تبعیض بین دانشجویان وزارت بهداشت و علوم است. انتظار ما در جامعه و حکومت اسلامی، ایجاد عدالت و رفع تبعیض است. امیدوارم که مسئولین به آموزه های اسلامی پایبند باشند. دروغ نگویند و در تحقق اهداف جمهوری اسلامی که مهمترین آن ها عدالت است بکوشند.

📨[Forwarded from ss. r]
سلام من تو فروردین درخواست داده بودم دانشگاه ولی صندوق رفاه نه.الان پیام اومده بادرخواستون موافقت شده منم نمیدونم چطور تو پورتال هم ک رفتم دیدم بو ولی کاریش نکردم یعنی حتی اگ کمپین هم نبود من تحت این شرایط وام نمیگرفتم هر چند ضامن هام خواهرام باشن و با موضوع مشکلی نداشته باشن اصل کار از نظرم ایراد داره و من ادم زیر حرف زور رفتن نیستم حتی اگ خیلی محتاج باشم ولی باید پیگیری بشه برا حذف وام.
📨[Forwarded from N Heydari]
سلام
طاعات و عباداتتون قبول درگاه باریتعالی
درمورد ثبت نام وام صندوق رفاه خیلی کارشون تععجب برانگیزه. اینها هیچ وقت پیامک نمیدادند. اصلا ما باید چندین بار پیگیری می کردیم. بعد یکی در میون هم وام میریختن. حالا چی شده پیامک میدن؟؟؟!!!!
[Forwarded from Hadiseh]
برای خیلی ها این رخ داده دوست گرامی🌹 با استراتژی جناب یزدانمهر!
امشب بیانیه ای راجع به این قضیه توی کانال میذاریم. مشکل خیلی هاست و منتظر ما هستن
[Forwarded from N Heydari]
بله میدونم. برای خودم هم فرستاند. خواستم بگم ما ها رو چی فرض کردن واقعا😳
[Forwarded from Hadiseh]
الان تازه متوجه قدرت خواسته جمعی شدن
[Forwarded from N Heydari]
یه نکته ای وجود داره و اینه که بسیاری از دانشجویان دکتری یا ناامید هستند یا سرشون به کارشون گرمه و یا هر دلیل دیگه ای که من نمیدونم شاید ظاهرا الان تو کانال نباشند ولی این موضوع نباید ما رو سرد کنه. الان این هزار و چند نفری که تو کانال هستند برای پیش برد اهداف برای همکاری کفایت می کنند.
منظورم این نیست که تلاش نکنیم که بقیه بیان. منظورم اینه که با همین تعداد کارها رو پیش ببریم بقیه هم خودشون کم کم اضافه میشن. می خوام بگم تلاشمون رو موکول به حضور همه نکنیم. بلکه حرکتمون رو داشته باشیم بقیه هم با همین تحرک ما جذب خواهند شد.
[Forwarded from N Heydari]
یه پیشنهادم هم اینه که از فارغ التحصیلان دکتری هم دعوت کنیم. اونها هم از حقوق حقه شون که شغل باشه محروم هستند. مسلما اگر متوجه بشن که منافع اونها رو هم دنبال میکنه همراه میشن.📨[Forwarded from D. H.R]
خیلی ساده است، ما اگه بر حقوق تأکید کنیم و همزمان وام با کارمزد رو تقبیح کنیم، مسئولان محترم وزارت شرایط رو تسهیل میکنن.

📨[Forwarded from Fazad Jangjooi(kharata)]
با سلام و احترام
دوستان گرامي با توجه با بررسي هايي كه قبلا انجام داده بودم مقرره قانوني كه بيان دارد به دانشجويان دكتري وزارت علوم حقوق يا وامي پرداخت شود، توسط مجلس شوراي اسلامي به تصويب نرسيده است. لذا تمامي مقررات مصوب قوه مجريه و نهاد وزارت علوم مي باشند در قالب آيين نامه، بخش نامه و يا دستورالعمل. لذا ازیک طرف و از لحاظ حقوقي نهاد وضع كننده مقررات مي تواند با توجه به حقوق مكتسبه افرد ذي نفع در حقوق و تکالیف آنها تجديدنظر و بازنگری كند. گفتيم البته با رعايت حقوق مكتسبه!!! بدين خاطر بود كه مسئولين وزارت علوم بازپرداخت وام را به60 ماه برگرداندند كه روال قبل چنين تعيين كرده بوند. از طرف دیگر ما نمی توانیم از این اقدام نهاد یا موسسه صندوق رفاه دانشجویان به دیوان عدالت شکایت کنیم. چراکه باید به علت مغایرت با قانون باشد همانطور که اشاره شد مقرره قانونی تا کنون در این خصوص تصویب نشده است که بخواهد مصوبات اخیر نهاد مزبور بر خلاف آن باشد.
دوستان بله در قانون اساسی و سایر مقررات و اسناد آمده است که از ما و حقوق ما حمایت شود ولیکن طریق آن توسط قانونگذار معین نشده لذا این حمایت می تواند معوض و یا غیرمعوض بوده و در هر دولت و وزارت خانه و موسسه ای مورد تفاسیر و بهره برداری های حقوقی متنوعی قرار می گیرد. دوستان لذا شکایت قضایی و یا دیگر طرق حقوقی که بتواند کمک نماید وجود نداشته بنابراین ما باید از طرق غیر حقوقی و فرهنگی از جمله جمع کردن امضا تجمعات مسالمت آمیز به اقناع مسئولین عزیز در خصوص مطالبات خویش داشته باشیم.
با تجدید احترام
فرزاد جنگجوی(خراطا)
دانشجوی دکتری حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

چند #گزارش از دانشگاهها:

🔊گزارش نامه های دانشگاه بوعلی سینا همدان:
نامه ی ریاست دانشگاه قبل از تجمع به همراه امضاهای جمع شده به رییس دانشگاه تحویل داده شد،
نامه ی نهاد رهبری و نمایندگان مجلس هم فردا تحویل داده می شود.
🔊گزارش نامه های دانشگاه محقق اردبیلی:
دانشگاه محقق اردبیلی فقط نامه مطالبات و رئیس جمهور به ریاست تحویل داده شد

🔊گزارش نامه های دانشگاه سیستان و بلوچستان:
ما پنج نماینده با رای گیری انتخاب کردیم
من با نماینده ها در ارتباطم
و در حال پیگیری
نامه ها تا به امروز با امضاهای اخذ شده به دست نماینده سیستان آقای یارمحمدی
ریاست دکتر بندانی
و نهاد رهبری دانشگاه رسیده.

🔊گزارش نامه های دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان:
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان. بند اول که نامه به ریاست دانشگاه به همراه نامه مطالبات و امضای دانشحویان را روز تجمع مقابل دفتر ریاست دانشگاه به رییس دانشگاه دکتر کریمی تحویل دادیم و بند 3 که نامه به نماینده های استان زنجان در مجلس را هم روز سه شنبه مورخ 31/3/96 به دفتر نماینده ها تحویل خواهیم داد.

🔊گزارش نامه های دانشگاه صنعتی شیراز:
روز چهارشنبه تجمعی جلوی دفتر ریاست دانشگاه صنعتی شیراز صورت گرفت که به دلیل نداشتن وقت ریاست این تجمع و درخواست صحبت جلوی دفتر معاونت دانشجویی صورت گرفت که متاسفانه ایشان فقط حاضر به صحبت با چهار نماینده شدند و پس از ساعتی صحبت و طرح مطالبات ایشان شخصا با اقای تقی پور تلفنی تماس گرفتند و قول مساعدت و طرح جلساتی در وزارت با حضور خود را دادند، امضاهای مربوط به نامه ها نیز جمع اوری شده اند که قرار است فردا طی جلسه دیگری با معاونت دانشجویی برای ارسال به تهران پیگیری شود.....

🔊گزارش نامه های دانشگاه سمنان:
با سلام خدمت همه. در پی اعتراض روز چهارشنبه 24 خرداد، جلسه ای با حضور ریاست محترم دانشگاه سراسری سمنان ( جناب آقای دکتر عباس هنربخش) و معاونت دانشجویی دانشگاه( آقای دکتر نصیری) و جمع 26 نفری از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه سمنان به نمایندگی از سایر دانشجویان، صورت گرفت و نامه‌هایی دربردارنده مطالبات دانشجویی منتشر شده توسط کمپین اصلی و نامه مجزا پیرامون مشکلات درون دانشگاهی دانشجویان دکتری ، به ایشان تقدیم شد و قول همکاری کامل و در میان گذاشتن مستقیم مطالبات با ریاست محترم جمهوری از ایشان گرفته شد. از طرفی قرار ملاقاتی برای پیگیری نتایج نامه ها و مطالبات در این هفته گذاشته شد. نامه ها با نماینده مجلس استان سمنان در میان گذاشته شده و ایشان هم قول همکاری داده اند. دو نامه مجزا هم خطاب به رهبر و ریاست جمهوری تهیه و در اختیار ارگانهای مسئول قرار داده شد و انشاا... پیگیریهای لازم در حال انجام است. از طرفی نامه اولیه تقدیمی به ریاست دانشگاه در دو خبرگزاری چاپ شده است. یک مستند دانشجویی نیز در حال ساخت است که طی رایزنیهای انجام شده با یک شبکه تلویزیونی، برای پخش در اختیار انها قرار میگیرد.
در پایان از زحمات همه کمال تشکر را داریم
🔊گزارش نامه های دانشگاه یزد:
فایل صوتی که در ادامه به اشتراک
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

پیرو مطالبات دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد،  نامه ای به همین منظور از سوی دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه خطاب به دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ارسال گردید
🆔 : @phdsalary
پیرو مطالبات دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد، نامه ای به همین منظور از سوی دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه خطاب به دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ارسال گردید
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

همراهان گرامی🌹
فایل صوتی زیر سخنانی بسیار شنیدنی از دوستی از جمعمان است. امیدواریم شما نیز از گوش سپردن به آن نهایت لذت را ببرید.
بعضی حرفها ساده اما تکرارشان امیدبخش و ضروریست...

سپاس از همراهیتان🌷
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

📝 بانک‌ها در صدد تسخیر دانشگاه‌ها

@IranSociology

اقدامات اخیر مسئولین صندوق رفاه دانشجویی در برون سپاری خدمات، باعث شد که پای بانک توسعه تعاون به محیط دانشگاه باز شود و این نگرانی را در میان اصحاب علم ایجاد کند که دانشگاه نیز به یک بنگاه اقتصادی و جولانگه سیستم بانکی تبدیل شود که خروجی آن نه افزایش کیفیت علمی، بلکه افزایش کمیت سود بانکی است.
نگرانی زمانی افزون می‌شود که مسئولین وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویی، دانشجویان دکتری را به عنوان نمونه‌ی آزمایشگاهی در اختیار این سیستم ناکارآمد قرار داده است تا ثابت کند تصمیمش در این راستا جدی است و قربانی کردن جهادگران راه علم در جهت به دست‌ آوردن سود بانکی ارزشش را دارد و اگر لازم باشد سلاح سفته را هم به اجرا می‌گذارد تا بدینوسیله دانشجوی دکترایی که نمی‌تواند به سر پا نگه داشتن سیستم بانکی ناکارآمد کمک کند، در گوشه‌های زندان عمرش را سپری کند. چون اصل بر کیفیت علمی نیست، بلکه اصل بر کمیت نگاه سودمحور بانکی است.
مسئولین محترم وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویی؛
ما دانشجویان دکتری وزارت علوم، هم اکنون صورت‌هایمان را با سیلی سرخ نگه داشته‌ایم. خواهشمندیم بیش از این ما را در مضیقه قرار ندهید. چون نایی برایمان نمانده است برای ادامەی راهی که با عشق انتخاب کردیم.
دولت محترم تدبیر و امید؛ ما همچنان امیدوار خواهیم ماند به تدابیر سازنده شما

✍ سامان حیدری، دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری


🌐جامعه شناسی👇
🆔 @IRANSOCIOLIGY
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

نامه #دانشجویان_دکتری در دستان طلایی #ساره_جوانمردی دارنده پنج مدال طلای جهانی و پاراالمپیک جهت تحویل به ریاست محترم جمهور در ضیافت افطاری ورزشکاران
🙏✌️
🆔 : @phdsalary
نامه #دانشجویان_دکتری در دستان طلایی #ساره_جوانمردی دارنده پنج مدال طلای جهانی و پاراالمپیک جهت تحویل به ریاست محترم جمهور در ضیافت افطاری ورزشکاران
🙏✌️
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

دیدار خانم تراضی و جناب امیدیان نمایندگان #دانشجویان_دکتری #دانشگاه_گیلان با دکتر جعفرزاده ایمن آبادی نماینده خدوم ودلسوز مردم شریف رشت درمجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق
#حقوق
🆔: @phdsalary
دیدار خانم تراضی و جناب امیدیان نمایندگان #دانشجویان_دکتری #دانشگاه_گیلان با دکتر جعفرزاده ایمن آبادی نماینده خدوم ودلسوز مردم شریف رشت درمجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق
#حقوق
🆔: @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#نظرات_کاربران #نقد_مسؤلان
گاهی سخنان ناصواب و فرافکنی ها ما را ملزم می کنند که قلممان و شرفش را ناکوک کنیم، انرژی بگذاریم و وقت خویش را هدر دهیم وگرنه ما الآن یا باید در آزمایشگاه باشیم یا در حال نگارش مطالبی که از آن کشور نفعی ببرد، به هر هر صورت به ناچار و به گمان اینکه اگر این وضعیت سامان یابد، نفعی غیرقابل باور از آن نصیب کشور می شود لذا گویی می توان قلم را به این صورت چرخاند و هم می توان وقت #دانشجویان_دکتری را کمی گرفت.
قبلا هم عرض کردیم دانشجوی دکتری آگاه هست و میبیند و دیگر تحلیلش خطابردار نیست و به نادرست نمی رود لذا وضعیت کشور را درک میکند و قصدی غیر از #مطالبه_گری نخواهد داشت.
به هر روی پاسخ مختصری را مینویسم، خطاب به آن جنابی که گمان کرده می تواند با سخنانش #دانشجویان_دکتری را #تحریک کرده و سرنوشت شومی را برای این #مطالبه_گری ایجاد کند.
✅اول #ذوق_زدگی مفرط
خبرگزاری ایسنا و مقام وزارت علوم از عبارت هجوم برای وام نام بردین و چنان هیجان زده این استقبال شده اید که فراموش کردین وام یعنی قرض یعنی دِيْن، یعنی فرد خود را در چنان سختی و تنگنای معیشتی میبیند حاضر است آینده مبهمش را فدای همین وام شما کند، از مسؤلان میخواهیم ایشان را دریابند چون این آمار نشانه #فلاکت است و نه #ذوق_زدگی ، پس اجازه ندهند ایشان اینگونه تیشه به ریشه بزند، تیشه به ریشه #امید دانشجویان و...
✅دوم #کارشناس_آگاه
فرموده شده است که مطالعات کارشناسی و آسیب شناسی برای اعمال تغییرات وام انجام شده است: ۱- بفرمایید کدام کارشناسی ای بوده است که پس از اعلام.سه مرتبه تغییر کرده است؟! 'تبارک الله به این فتنه ها که در سر ماست!' ۲- لطفا کارشناس را معرفی نمایید تا بشناسیم مگر نه اینکه باید #شفافیت باشدپس لطفا طرح توجیهی و پرداختی های این کار را منتشر کنید. ۳- خود کارکارشناسی را نشر دهید ببینیم چه بوده است شاید شما برداشت #نادرستی از نتیجه کارشناس کرده اید. ۴- این همه #دانشجویان_دکتری از این کار تماما کارشناسی انگشت حیرت به دهان گرفته اند.
✅ سوم:#تناقض یا همان #پارادوکس
جناب دکتر صدیقی رییس محترم سازمان امور دانشجویان در مصاحبه تلویزیونی خبر بیست شبکه چهار در ۲۴ خرداد فرموده اند که پرداخت پژوهانه و حقوق سابقه ندارد! متعاقبا خبرگزاری "دانشجویان"! در روز ۳۱ خرداد مصاحبه ای منتشر کرده است که مشاور وزیر و رییس محترم صندوق "رفاه!" می فرمایند که تا سال ۹۲ #پژوهانه به مبلغ ۵۰۰هزارتومان برقرار بوده است. شوربختانه این که این دو عزیز #آگاه و دارای اطلاعات #درست که به تنهایی بار پاسخ #وزارت_علوم به #دانشجویان_دکتری را برعهده گرفته اند با یکدیگر هماهنگ نیستند!
✅ چهارم ناتوانی در #آمارسازی ؟
جالب آنکه در حالی که با شوق و ذوق از افزایش مبلغ سخن گفته میشود جایی توضیح داده نمیشود چگونه به یکبارگی مبلغ کل وام به یک چهارم تنزل پیداکرد؟؟؟ (۲۱۰میلیارد در سال ۹۴ به ۵۸ میلیارد در سال ۹۵). ۱- توضیح دهید ۱۵۰ میلیارد مابقی در کجا به کار رفته است ۲- عجیب آنکه با کاهش چهار برابری مبلغ کل وام تعداد متقاضیان دو برابر شده است؟ جل الخالق!
با این حساب هر دانشجو در سال ۹۴ حدود ۱/۴۱۲/۵۰۰ از وام بهره گرفته است و در سال ۹۵ حدود ۱۸۹ هزارتومان برای یک سال!!!
✅پنجم بانک عامل
چرا جایی گفته نمیشود بانک توسعه تعاون؟
✅ ششم #شرافت
وام شرافتی دیگر چیست که فقط #دانشجویان_دکتری شایسته آن شده اند؟
✴️✅ هفتم و تمام اینقدر به این سند جامع استناد نکنید از آن چیزی به نفع شما بیرون نمی آید، ضمنا چگونه اگر سند میگوید حقوق ندهید و مصوب ۱۳۹۰ هم هست تا سال ۹۲ داده شده نکند این را نیز همان کارشناسان #آگاه که به اطلاعات #درست استناد میکنند، کشف کرده اند؟
✅سخن در نقد حرفهایی که تنها استنادش نقشه جامع هست و چهارمصاحبه یکسان برای من دو معنی دارد اولا خود آگاهند که کاری اشتباه و بی پشتوانه انجام داده اند و این موجب برخی #تناقض گویی ها هم شده است و دوم حرکت دانشجویان بسیار عظیم و موفق بوده است.
⁉️ضمنا پاسخ برایتان فراوان است ما چنین وقتی را نداریم
بنده از جانب خودم این این قول #شرافتی را می دهم که اگر شرایط وام مطابق آنچه ما خواسته ایم تعدیل و اصلاح نشود با تمام دوستانم محکم و استوار در تجمع بعدی شرکت کنیم.
یکی از دانشجویان دکتری.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#نظرات_کاربران
☑️دانشجویان دکتری وزارت علوم؛ خسته از سکوت در برابر هدر رفتن استعدادها و سرمایه های انسانی کشور لب به اعتراض گشوده اند
✅یک نکته را بدو امر روشن کنیم، دانشجوی دکترا قصد آشوب و بلوا ندارد، این جماعت یکی از نجیب ترین اقشار جامعه بوده و هست
چرا که همواره طلبکار خودش بوده، در طول زندگیش وظایفش را به نحو احسن انجام داده، درسش را خوب خوانده، تکالیفش را درست انجام داده، همواره منضبط بوده؛ پرونده روشنی دارد، همیشه تحت نظر بوده است.
✅ما دلمان برای این مملکت میسوزد
با این ندانم کاری ها دستی دستی به ویرانی کشیده می شود.
✅👈 درست است که ما منابع طبیعی سرشاری داریم، اما بالأخره استخراج و استحصال این منابع توسط چه کسی می خواهد انجام شود؟
آن منابع انسانی اصیل ما هستیم
ما شایسته ترین میدان دارهای این میدان هستیم
و چیزی جز فرصت و مجال نخواستیم ما دست نیاز به سوی دولت دراز نکردیم، دست همکاری پیش آوردیم.
✅✌️ ببینید!
هرجا به این قشر اعتماد شده و نادیده انگاشته نشده، کاری کرده کارستان، شما به همکاران عزیز ما در علوم پزشکی نگاه کنید چطور ایران را نه تنها از لحاظ درمانگر و داروساز و تراپیست بی نیاز و خودکفا کردند، بلکه به قطب منطقه و جهان تبدیل کردند، صنایع موشکی و نظامی ما را ببینید، دانش هسته ای ما را ملاحظه کنید؛ خب ما هم برادران و خواهران همان عزیزان هستیم و خون باغیرت ایرانی در رگ های ما در جریان است.
❓❔میدانید درد چیست؟
درد اینجاست که این قشر با استعداد و فرهیخته اگر در مضیقه قرار بگیرد مددجویی و مقرره طلبی پیشه نمی کند
بلکه با همان هوش و ذکاوتی که با آن به اینجا رسیده به سراغ پیشه های کاذبی می رود که گلیم خودش از آب بیرون بکشد؛ اما غریق وطن در این مهلکه جان خواهد داد!!
مشکل امروز ما فراتر از تصویب بودجه برای تحصیلات تکمیلی است بحث بر سر #تخصیص ناصواب #بودجه است
هر کدام از ماها عصاره سرمایه گذاری های دو دهه سیستم #آموزش کشور بر روی حد اقل صد نفر هستیم، دولت امروز باید طلبکار این ثمره های درخت آموزش و پرورش و #آموزش_عالی باشد، دانشجوی دکترا بهترین دلال و پیله ور در نوع خودش می تواند باشد؛
⁉️اما آیا این هدف سیستم آموزشی کشور بوده است؟ آیا خواهان رسیدن به چنین مقصد و هدفی هستید؟
📝 سعید علوی، دانشجوی دکتری فلسفه تطبیقی، دانشگاه یزد
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

💥نمونه ای از #توئیت های جالب توجه امروز:
‏🌈مقدار کل مبلغ #وام_دکتری در سال ۹۵ یک چهارم سال ۹۴ شده است. مابقی حق #دانشجویان_دکتری به کجا رفته است؟
#وزارت_متناقض_نما
#حقوق_ماهانه
@phdsalary
🌈‏#ایران منابع سرشاری دارد، اما مدیریت این منابع توسط چه کسی می خواهد انجام شود؟
آن منابع انسانی اصیل ما هستیم
#دانشجویان_دکتری
#حقوق_ماهانه
@phdsalary
🌈‏ما #دانشجویان_دکتری چیزی جز فرصت و مجال نخواستیم ما دست نیاز به سوی #دولت دراز نکردیم، دست همکاری برای پیشرفت #کشور پیش آوردیم.
#حقوق_ماهانه
@phdsalary
‏🌈پژوهشگر برای جلو بردن مرزهای دانش نیاز به حمایت مالی دارد.
#پژوهش_شغل_من
#دانشجوی_دکتری
#حقوق_ماهانه
@Ghazalphilo
‏🌈فریاد دادخواهی دانشجویان دکتری سراسر ایران بعلت مشکلات مالی-معیشتی و آینده مبهم شغلی
#حقوق_ماهانه
#پژوهش_شغل_ما
‎@lli_dawn

🌈‏مسئولین وزارت علوم دانشجویان روزه دار دکتری ایران را زیر آفتاب، بی پاسخ نگه داشتند
#روبروی_وزارت
#دریغ_از_حمایت
#حقوق_ماهانه
#وام_دکتری
@Esmaeili_n
‏ 🌈‏#دولت از نظر قانونی وقتی #تعهد وام 25 ملیونی از #دانشجوی_دکتری میگیره، اجازه داره بعد از پرداخت 4 ملیون کل شرایط رو تغییر بده؟
‎@ShahramMaghami
🌈‏#دانشجوی_دکتری وزارت بهداشت وام بلاعوض دریافت میکنه، چرا به دانشجوی دکتری #وزارت_علوم چنین تسهیلاتی داده نمیشه؟! #وام_ویژه_دکتری #تبعیض
@Lakposhte
🌈‏آقای #وزیر_علوم تحویل بگیر.
شرمنده باشید که #دانشجوی_دکتری برای مطالبه حقوق اولیه ش باید ایده تحصن رو مطرح کنه.
#وام_ویژه_دکتری! https://t.co/nA6NPMgJ40
@sadat0_7
🌈‏#دانشجوی_دکتری_روزانه #حقوق_ماهانه نداره
باید بعد از فارغ التحصیلی ۳۴ میلیون وامی که فقط برای معیشت اش گرفته رو پس بده
#پژوهش_شغل_ما
@Maashi14
🌈‏روزگاری #دانشجوی_دکتری صاحب حرمت بود! اما امروز متولیان امور دانشجویی حرمت شکنی می کنند!
#دکتر_ناآگاه؟!
#مهندس_آگاه!!!
#حقوق_ماهانه
@Ghazalphilo

🌈‏مگه نه اينكه دانشجوهاي دكتري مغز متفكر اصلي بومي سازي فناوري هسن.اما تو ايران چطور؟انگيزه اي براي ادامه نيست!
#حقوق_ماهانه
#پژوهش_شغل_من
@saliviajan
💥عزیزان برای دیده شدن و دستیابی به خواسته های بحقمون نیازمند همکاری تک تک شما هستیم!
💫با یک حساب توئیتر صدایمان را رسانه ای کنیم!
🌟دوستانتان را به کانال خود دعوت کنید
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش کارهای انجام شده برخی دانشگاه های کشور جهت استحضار عزیزان و دوستان فرهیخته دکتری
دوستان دو خواهش از محضرتان داریم
ابتدا اینکه کانال را به دوستان دکتری معرفی فرمایید مشاهده میکنید کار و نطرات صرفا متمرکز بر بحثی خاص است و پستی خسته کننده گذاشته نمیشود حقیقت این است که دوستان تلاش فراوانی در به گزین کردن مطالب دارند، امید که راضی باشید، لذا این لطف را انجام دهید. ما برای اینکه صدایمان محکم به گوش مسؤلان برسد نیازمند همین حمایت های شما نیز هستیم.
خواهش دوم ما این است که تقریبا تا این لحظه تعداد قابل توجهی از نامه ها به نمایندگان و مسؤلان انجام شده است اما در این راه نیازمندیم که همه دانشگاه ها اقدامی عاجل انجام دهند برخی استانها هیچ فعالیتی ندارند، حتی اگر یک نفر هم در جمع ما از آن دانشگاه باشد میتواند ما را به مطلوبمان برساند
سپاس از همراهیتان
🌷🌷
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#دانشگاه_تبریز
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
گزارش عملکرد چند هفته اخیر دانشگاه تبریز
1- قبل از اجتماعات روز چهارشنبه مورخ 96/3/24 با چند تن از نماینده ها با رئیس دانشگاه جلسه ای برگزار و تمام مشکلات و خواسته های خود را بیان کردیم، ایشان نیز با گشاده رویی تمام به حرف های ما گوش داده و قول مساعدت دادند، بعد از آن نامه ای به پیوست نامه ریاست جمهوری برای پیگیری بیشتر تحویل ریاست دانشگاه دادیم که هم اکنون هم پیگیر پاسخ نامه هستیم.
2- در روز 96/3/24 در یکی از تالارهای دانشگاه همراه با تمام دانشجو های حاضر جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه و معاون رفاه دانشجویی برگزار شد و تمام دانشجویان سوالهای خود را مطرح و پاسخ خود را دریافت کردند و همچنین در اخر جلسه معاون امور رفاه دانشجویی با دانشجویان دکتری ابراز همدردی کردند و قول مساعدت در حد توان را دادند.
3- طی ملاقات حضوری با اقای دکتر #سعیدی نماینده ی مردم شهر تبریز در مجلس تمام مسائل و مشکلات برای ایشان بازگو شد و نامه ای برای پیگیری در مجلس به ایشان تحویل داده شد.
4- نامه نهاد رهبری همراه با ملاقات حضوری تحویل داده شد.
5- قرار ملاقات حضوری با اقای دکتر #پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس و نائب رئیس اول مجلس ترتیب داده شده که ان شاءالله بتوانیم برای ایشان نیز مسائل را بازگو کنیم و نامه ای به پیوست تمام نامه های قبل تحویل ایشان دهیم.
6- پیامی به همراه گزارش مختصر به ادمین خبرگزاری نصر دادیم و به امید اینکه صدای ما به گوش همه برسد.
7-در حال ایجاد کمیته ای برای دانشجویان دکتری با حضور یک نماینده از هر دانشکده هستیم.


#دانشگاه_ارومیه
دوستان عزيز و همراهان گرامى، نامه براى ارسال به رهبرى و نمايندگان مجلس آماده شده، دوستان زحمت كشيدن جلسه اى با دكتر #بهادرى نماینده مجلس ترتيب دادن تا هم نامه و هم تقاضاى ما رو به گوششون برسونن تا انشاالله ايشون هم در مجلس مطرح كنن، دوستان ما شنبه صبح ساعت ١٠ تا ١٣ ظهر در ساختمان آموزش دانشكده كشاورزى منتظر حضور سبز شما براى ثبت امضاها در نامه خواهند بود، تمامى دوستانى كه خواهان به تحقق رسيدن مطالباتشان هستند بخصوص دوستان ساكن #اروميه حتما تشريف بيارن و امضا كنن، براى رسيدن به هدف همدلى و همكارى همگيمون لازمه 🙏
🆔 : @phdsalary
این همه تلاش را مابقی دانشجویان نباید لااقل با همراهی و اجابت درخواست های ما پاسخ دهند؟
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

From A.babaee
من یک #دانشجوی_دکتری هستم!

تمام مقاطع تحصیلی #ممتاز بودم. چون قدر نعمت تحصیل را می دانستم. آن زمان ظرفیت مدارس محدود و تعداد دانش آموزان بسیار زیاد بود. برای ثبت نام در یک مدرسه سطح پایین باید به کادر مدارس التماس می کردیم.

قبولی کنکور به قدری غیرممکن بود که وقتی در #دانشگاه_سراسری قبول شدم، به امکان شغلی آینده اش فکر نکردم. عاشق درس و تحصیل و کسب علم بودم.

اکنون به #فارغ_التحصیلی_دکتری نزدیک می شوم و هنوز التماس کردن ادامه دارد! برای امکان #حق_التدریس در یک دانشگاه سطح پایین باید التماس کنم. در همه آزمونهای استخدامی ناگزیر شرکت می کنم و شرایطم را با همه آگهی های استخدام، می سنجم که البته شرط سنی هیچ کدامشان را ندارم!

دوستانم را می بینم که برای گذران معیشت به کارهای دون شأنی مثل نوشتن پایان نامه و مقاله برای دانشجویان دانشگاههای آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی و ... مشغولند!

همه هم قطارانم چشم براه چراغ سبزی از #آن_سوی_مرزها هستند که خاکشان را ترک کنند و به جایی بروند که برای کمترین امکانات التماس نکنند. جایی که از توانایی هاشان استفاده شود، نه این که امید، استعداد، آینده و حتی فرزندانشان (که آنها نیز در نسل پرجمعیت قرار میگیرند) بسوزند!

زمانی فکر میکردم: آنها را که میروند، به خاکشان عشق نمیورزند. اما به خاطر #عدم_تعهد_وزارت_علوم برای احقاق #حقوق_تماما_پایمال_شده ما و #اشتغال_فارغ_التحصیلان_دکتری، چاره ای جز رفتن نمی ماند. اسفناکتر آن جا است که مسئولان کشور ما را عامل #بیکاری و باری به دوش مملکت میخوانند!

اما! مسئولان گرامی!
این نسل دیگر تکرار نخواهد شد!
#نخبه_های_پرتلاش، #کم_توقع، #متعهد و #مستعد این نسل را در هیچ نسلی نخواهید یافت!
اگر ما را بسوزانید، همه پیش بینی های امیدوارانه #پیشرفت_ایران خواهد سوخت
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش #دانشگاه_اراک
متن زیر گزارش ادمین پرتوان دانشگاه #اراک هست که تقریبا به تنهایی بار همه امورات اجرایی را به دوش کشیده است.

✅ نامه و امضاها توی کاغذ سربرگ دانشگاه در سه نسخه انجام شده است
✅ پیگیری تجمع هفته پیش رو هم انجام دادم؛ با حراست دانشگاه صحبت کردم، چون یه کپی از نامه به ریاست رو گرفته بودن، گفتن نامه زدیم ولی چون محرمانست نمیتونیم کپی بدیم!
✅ پیگیری نامه نهاد انجام نشد، حضور نداشتن
✅ صبح برای تحویل نامه نمایندگان مجلس رفته بودم و نامه #دکتر کریمی را تحویل دادم، نامه شماره خورد و ثبت شد سندش رو فرستادم براتون.
✅ نامه رییس دانشگاه تحویل شد ،سندشو براتون فرستادم
✅ نهاد حضور ندارند همچنان
✅ بقیه نماینده های استان هماهنگیشون واقعا سخته؛ منتظر جوابم.
اما دکتر #سلیمی چون عضو کمیسیون آموزش هستن، خودم راغب هستم هر جوری شده حمایتشون رو داشته باشیم
✅ یکی از بچه ها داره برای مصاحبه اقدام میکنه

🙏 عرض معذرت به واسطه پست های فراوان امشب و فاصله افتادن میان گزارش ها.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

باور کنیم عصر تکنولوژیست✅
عزیزان همراهیتان محدود به چک کردن این گروه ها نشود لطفا🙏
چند روز است که آن تجمع سراسری را پنهان کرده اند؟
باز هم اگر تجمع داشته باشیم تا به گوش مسئولینی همچون رییس جمهور نرسیده باشد بی فایده خواهد بود..
چاره چیست؟ یک راه همین توییتر
باور کنید دستی از غیب نخواهد رسید که مشکلمان را حل کند
منتظر نباشید تا دیگران اقدام کنند
باید همه با هم قدم برداریم
✅ساختن اکانت توییتر
✅داغ کردن یک هشتگ #....
✅برای اینکه خود را نشان دهیم لازمست
اگر با ما به مناظره نمینشینند و اخبارمان را پنهان می کنند و تعدادمان را تفریق و تقسیم میکنند
نباید نا امید شویم

ما نیاز به میکروفن و تریبون نداریم
رسانه های از مد افتاده ارزانی مسئولین...


✅عصر تکنولوژیست ...
به توییتر بپیوندیم🌷🙏
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

🔆 نمونه هایی از #توئیت_های کاربران #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا

‏🍀وقتی برای حل مشکل معیشت دانشجوی دکتری فقط اصرار به پرداخت وام با تضمین‌ سفت و سخت دارند یعنی قلباً به اشتغالش امیدی ندارند.
#حقوق_ماهانه
@h23pouladi

🍀 ‏دستان نامهربان مسئولان #وزارت_علوم و #صندوق_تبعيض_دانشجويي حداقل ها را از دانشجويان دكتري گرفت.هرگز آرام نميگيريم. #حقوق_ماهانه كمترين حق ماست
@saliviajan

🍀 ‏با نتایج پژوهش های #دانشجویان_دکتری، ایران رتبه ۶ تولید علم دنیاست. در ارج دادن به دانشجویان دکتری چندم دنیاییم؟
@TaherRahimi_ir

🍀 ‏من #دانشجوی_دکترا_هستم!
اگر مرا بسوزانید، آینده ایران خواهد سوخت!

#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
@Mzadesevda

🍀 ‏زمانی فکر می کردم آنها که می روند به خاکشان عشق نمی ورزند! اما نخبه های پر تلاش چه کنند با #حقوق_پایمال_شده
#دانشجویان_دکتری
#حقوق_ماهانه
@GreatKharmagas

🍀 ‏ناآگاه کسانی‌اند که بدون توجه به ظرفیت واقعی اشتغال برای تحصیلکرده‌ها، به صورت بی رویه تعداد #دانشجویان_دکتری را افزایش دادند.
#حقوق_ماهانه
@h23pouladi

🍀 ‏دانشجوي دكتري روزانه نخبه كم توقع و متعهدبه كشور است اما روزي كشور خالي از مغز متفكر ميشود و وزارت علوم باني آن
#حقوق_ماهانه
#پژوهش_شغل_من
@saliviajan

🍀 ‏در فرهنگ لغات وزیر علوم حرمت شکنی به معنای کرامت است عجیب نیست که مغزها از سرزمین عجایب فرار می کنند #دروغ_ممنوع
#دانشجوی_دکتری
#حقوق_ماهانه
@GreatKharmagas

🍀 ‏خوبه وزارت علوم گزارش بده که با بودجه جاری نزدیک ۸۰۰ میلیارد و بودجه کل بالای ۱۰۰۰م چه کارهای مفیدتری می‌کنه؟
#حقوق_ماهانه
#دانشجویان_دکتری
@h23pouladi

🌱 با ایجاد حساب کاربری در توئیتر از حقوق خود دفاع کنید
🌱 با سرچ هشتگ ها دوستانتان را دنبال کنید و پستهایشان را لایک کنید
🌱این پست را بازنشر کنید و دوستان خود را به کانال دعوت کنید:
🆔 : @phdsalary
🍀به امید دستیابی به حقوق برحقمان!✌️✌️✌️
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

ادامه فعالیت های مجازی در راستای #مطالبه_حقوق_ماهانه
#اینستاگرام
دوستان عزیز🌹
سلام
همانطور که می دانید اگر چه #مقابل_وزارت #افسوس_از_حمایت
اما پایمردی و ایستادگی شما، هماهنگی و اتحاد با ادمین ها، نامه نگاری با رییس جمهور و نمایندگان مجلس، موجب شده است که از سوی مسئولان تحرکاتی دیده شود و دیگر به دیده انکار و سلبی با قضیه رو به رو نشوند. همانطور که می دانید قشر قابل توجهی از نخبگان به جهت تنگنای معیشتی به وام احساس نیاز کرده اند، اما شرایط وام ناعادلانه و متغیر و بی ثبات است.
البته خواسته اصلی ما #حقوق است که تا پای #قانون شدن آن نیز محکم همگی ایستاده ایم.
اکنون در راستای فعالیت های کاملا #مدنی و #غیرسیاسی،
از شما خواهشمندیم
همگی بحث امشب گروه را به زیر پست زیر ببرید:
https://www.instagram.com/p/BVu4cJul6ou/

دقت داشته باشید:
۱- به هیچ وجه توهین نکنید. به مباحثی همچون دست های مهربان و ناآگاهی کاری نداشته باشید.
۲- قانونمند و محکم پیرامون وام و "و آنچه در اختیار ایشان هست " و در چارچوب سخنان قبلی ایشان و کامنت گذاشته شده؛ درخواست ها، و انتقادات وارده بحث کنید، به خصوص بی ثباتی ها و تغییرات و و نیز سه اصلاحیه ما یعنی:
مدت اقلا شصت ماه بازپرداخت، دو سال بعد از فارغ التحصیلی، اقلا هشتصد هزار تومان و حتی پرداخت تابستان.
۳- حتما در کامنت چند نفر از مسئولان و نمایندگان شهرتان را منشن کنید.
۴- در این پست مقام معظم رهبری، رییس جمهور و...تگ شده اند. پس خواهشا متانت و منطقی که تاکنون داشته اید را باز هم تکرار کنید. پیروزی های خرد تا کنون نیز ثمره ادبیات سرشار از منطق شما عزیزان است. به امید پیروزی های کلان.
۵- همه دوستان همه کامنت ها را لایک کنید.
یا علی.

به کانال دانشجویان دکتری سراسر کشور بپیوندید.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

این روزهای وجود و حضور #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا بیش از هر چیز در میان هیاهوها به مظلومیت علم پی برده ام، به مظلومیت دانشجویان نخبه در بالاترین سطح دانشجویی کشور، دانشجویانی که وقتی برای وضع نومیدکننده آینده علم کشور به پا می خیزند، با بیشترین بی توجهی از سوی مسئولان #اجرایی، #تقنینی و #وزارتی رو به رو می شوند.
هیچ کس وقعی به ایشان نمیدهد و حتی سه ساعت در دل آفتاب سوزان با دهان روزه، کسی حاضر نمیشود اندکی و فقط اندکی خود را شرمسار و خجل از ایشان بداند، با خود بگوید: "منِ وزیر وظیفه ام رسیدگی به اینها هست و از این باب نیز رزقم حلال است و اصلا اگر اینها نباشند فلسفه وجوی من چیست؟"
از سوی دیگر، خبرگزاری که نام دانشجویان بر خود نهاده، اقدام به فرافکنی کرده و استقبال کم #دانشجویان_دکتری از #وام را هجوم می خواند، بی آنکه لختی با خود اندیشه کند " آیا مقروض کردن آینده خود و تنگنای معیشتی نیازمند هجوم هست یا خیر؟ "
یک نفر نیامده است بگوید: "هوا #سرد است، هوا بس ناجوانمردانه #سرد است..."
رئیس صندوق رفاه که طبعا به واسطه وظیفه اش باید قلبش، پر از داغهای دل دانشجویان باشد، تیر آخر را از نظر خود بر پیکره #امید و #علم می زند، و فرهیخته ترین قشر علمی جامعه را، ناآگاه خطاب می کند...
در این میان البته دریغ از استادانی که از نظرگاه خود پرورش دهندگان بالاترین نسل دانش هستند و یاددهندگان فوت کوزه گری علم! دریغ و افسوس، که مسئولیتی را برای خود در قبال دانشجویان نجیب خویش احساس نکرده و نمی کنند، هیچ یک لحظه ای به سیر دانشجویی خود تفکر نمی کنند و ثانیه ای ذهن خود را به آن دوران غلیان نمی دهند. حق هم دارند! چنان برایشان سخت گذشته است که نمی پسندند فراغت و آرامش اکنون را ولو به لحظه ای با تلخی های گذشته تبدّل كنند...
ریشه علم و دانش خواهد خشکید؛
وقتی برخی نمایندگان مجلسی که برای به دست آوردن همین مدرک دکتری گاه در آسایش! و البته گاه با هر شیوه ای برای به دست آوردن آن کمر همت بسته اند تا فقط نام دکتر را به اسم خود مزین کنند، اما همین نمایندگان، حاضر نیستند برای #ذات علم و برای واقعا پیشرفت علمی کشور آن هم در فضای #غیرسیاسی و آکادمیک دغدغه ها را بشنوند و واگویه کنند.
اما همه ایشان منتظر و گوش به زنگ هستند تا قضیه و خوراک سیاسی-علمی همچون دانشگاه آزاد و حذف رشته ها نصیبشان شود، آن گاه هست که چنان بر موج سیاست و دست یازیدن بر منافع شخصی خویش سوار می شوند که به قول خودشان پایین نخواهند آمد، مگر با طرح دوفوریتی تصویب قانون!
در عجبم از نمایندگانی که در تلاشند تا حرکت عظیم این دانشجویان را پله ای برای اوهام خویش کنند. یک بار برای همیشه این نمایندگان #مجلس به مردم بگویند خادم مردم هستند یا خودشان؟!
میدانید چرا این حرکت علمی ما که در آن هدف فقط پیشرفت کشور #اسلامی #ایران هست، مظلوم واقع شده است؟
به نظرم مهمترین دلیلش این است که هرگز اجازه ندادیم سیاسی شود و پله ای برای ترقی برخی! و اینکه احتمالا هیچ منفعت مالی و شخصی برای عزیزان ندارد!
در این میان، سپاس از همراهی بزرگانی که دمی گوش به سخنان ما دادند و یا همراه شدند و یا دست به اقدام زدند و یا قول صادقانه برای پیگیری دادند. دستمریزاد به ایشان🌹 باشد که روزی دست در دست هم میهنمان را آباد کنیم و پس از آن، الگوهایی چون ایشان را هرگز از خاطر نبریم...🌹

https://www.instagram.com/p/BV4F9OdliV1/
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

🔆 #توئیت_های برخی از کاربران فعال
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا:

✅ ‏آقاي وزير علوم، بعد سي سال واژه كرامت براي من كه #يك_دانشجوي_دكتري_هستم، با سخنان گهربار شما معنا شد!
#حقوق_ماهانه
#پژوهش_شغل_من
@saliviajan

✅ ‏تجربه می‌گوید وزارتخانه‌ها جز در مواردی که بار مالی دارد، نظارت دقیقی ندارند، تاکید بر #حقوق_ماهانه برای #دانشجویان_دکتری در این راستاست.
@h23pouladi

✅ ‏ ‏بخشی از سند جامع علمی کشور https://t.co/wSQ0YVssy6
@Mehri2030

✅ ‏جناب یزدانمهر
انتشار کلیپ دراینستاگرام #رهبری احتمالا متوجهتان کرد که معادلات #کارشناسی تان چندان از #آگاهی نبوده است!
منتظریم
#حقوق_ماهانه
@phdsalary

‏✅ما از ترس از آینده ی تاریکمان فریاد می زنیم
❌ما را ناآگاه خطاب می کنند

#دروغ_ممنوع
#فریاد_آزاد
@lli_dawn

✅ ‏علاقه به علم و دانش مثل هر علاقه دیگری همراه با مشکل معیشتی اگر از بین نرود، خیلی سطحی و در حد چند شعار کلیشه‌ای باقی می‌ماند.
#حقوق_ماهانه
@h23pouladi

✅ ‏باحمایتهاي مسئولان از #دانشجویان_دکتری، #وزارت_علوم به کارهای غیرکارشناسی خود درتغییرشرایط #وام_دکتری پی برده وهر لحظه درحال #عقب_نشینی است.
@phdsalary

✅ ‏ایرانم چه شد که نخبه سوزی جای نخبه پروری را گرفت؟
#دانشجویان_دکتری
#حقوق_ماهانه
@GreatKharmagas

✅ ‏هرگز اجازه نخواهیم داد که نماینده مجلسی اعتراض مدنی #دانشجویان_دکتری را پله ای برای ترقی خود و یا تخریب دلسوزان مردم
کند.
#حقوق_ماهانه
@phdsalary

✅ ‏ایرانم, چه شد که رابطه بر شایسته سالاری حاکم شد؟
#دانشجویان_دکتری
#حقوق_ماهانه
@GreatKharmagas

✅ ‏پژوهش، پایه ی هر ابداع و هر تولیدی است. هزینه های پژوهشی، هدر دادن سرمایه نیس! پژوهشگر باید #حقوق_ماهانه داشته باشد.
#دانشجوی_دکترا
@MzadeSevda

✅ ‏براﯼ #ایراﻥ ﻣﯿﻤﺎﻧﯿﻢ ﺍﮔﺮ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﻣﻌﯿﺸﺖ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯾﻤﺎﻥ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﻨﯿﺪ . #ﺣﻘﻮﻕ_ﻣﺎﻫﺎﻧﻪ #ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ_ﺩﮐﺘﺮﯼ #ﻭﺯﺍﺭﺕ_ﻋﻠﻮﻡ
@masshi14

❇️ برای حمایت از کمپین کافی است یک حساب توئیتری و یک اکانت اینستا داشته باشیم!
❇️ نسبت به سرنوشت و آینده خود بی تفاوت نباشیم!
❇️ هیچ تغییری حاصل نمی شود مگر با اراده و خواست جمعی تک تک شما عزیزان!
❇️ این پست را بازنشر کنید و دوستان خود را به کانال دعوت کنید:
❇️ به امید دستیابی به حقوق برحقمان!✌️✌️✌️
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

لحظه ای قبل؛پیج رهبر انقلاب.
برای #ایران میمانیم اگر حداقل #معیشت را برایمان فراهم کنید.
وقتی تنها دل آقا با ماست...
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکتری
🆔 : @phdsalary
لحظه ای قبل؛پیج رهبر انقلاب.
برای #ایران میمانیم اگر حداقل #معیشت را برایمان فراهم کنید.
وقتی تنها دل آقا با ماست...
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکتری
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#شعر
اشعار ارسالی دوستان
دکتر جهانمردی
_________

شعورِ شورِ سرعت
پيش وُ پس وُ پياپي..
حالا از يك آپارتمان اتاق
و بوته اي با ماشه اي آبي
تنها دود وُ فرياد باقي مانده..
.
هان اي دشت هاي ميله اي
و ابرهاي غريزه
من غرق ميشوم و فردا مرگ،از خاك بلند ميشود
تكرار كن، تكرااار،
هدف رسيدن نبود!
عبور فرياد بود، فرياااد..
.
پ ن: اصولا نميشه در وصف يا به سفارش دست به قلم شد، نه كه خودمو شاعر بدونم اما هنر واقعا قداست داره.. ولي وقتي ازت خواسته ميشه چيزيو كه احساس كردي بنويسي، ميشه يه كارايي كرد و جرقه هاش از قبل تو وجودت زده شده..
انجام شد خانم دكتر، اميدوارم همه بتونن حداقل براي خودشون احقاق حق كنن، از جمله فارغ التحصيلان و دانشجويان دكتري در رشته هاي مختلف @mohseniparsa_s @phdsalary
.
واقعا سخته كه سالها درس بخوني، از بودن كنار خانواده محروم بشي، از خيلي تفريحاتي كه همه دارن بگذري، شب بيدار بموني (مخصوصا براي امثال من شب امتحاني كه يك صبح ميخوابيدمو ساعتو ميذاشتم دو صبح زنگ بزنه كه پاشم بقيشو بخونم 😃) ، چندين سال نسبت به بقيه از بازار كار عقب بيافتي (حالا هزينه هاي مادي بماند) به اميد داشتن جايگاه اجتماعي و شغلي مناسبتر اما آخرش ببيني به غير از چيزايي كه تو سالاي تحصيلت از دست دادي، آينده اي هم جلوت نيست!!!
.
#تجمع_دانشجویان_دکتری_سراسر_کشور #مطالبه_حقوق #وزارت_علوم #هر_دانشجوي_دكترى_يك_رسانه #اشتغال_فارغ_التحصیلان_دکتری #حقوق_تماما_پایمال_شده #كمپين_پيگيري_مطالبات_دانشجويان_و_فارغ_التحصيلان_دكترى

#آرشام_جهانمردی .
_____,,,,,,,,,

https://www.instagram.com/p/BV5I9PQA7Ym/
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

✳️ #توئیت_های برخی از کاربران فعال
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا

✴️ ‏#Phdsalary
یعنی #دانشجویان_دکتری مستحق دریافت #حقوق_ماهانه هستند.
@HashemzadeMehri

✴️ ‏کمتر از دو دقیقه.. این است تمام سهم نمایندگان #دانشجویان_دکتری از صدا و سیمای کشورش؟؟
#حقوق_ماهانه
#کمپین_دانشجویان_دکتری
@S_Bahrami1990

✴️ ‏از ما #دانشجویان_دکتری نه؛
از اساتید بپرسید، آخرِ مسیرِ این مدل دانشجو گرفتن کجاست، بالای قله یا ته دره؟ بدون شک پاسخ اولی نیست.
#phdsalary
@h23pouladi

✴️ ‏موج ناامیدی در میان #دانشجویان_دکتری از عدم امنیت شغلی در آینده

#پژوهش_شغل_من
#حقوق_من_حق_من
@AsgariMaryam

✴️ ‏صندوق رفاه دانشجویی یا صندوق جفا؟

#کمپین_اعتراض_به_وام_ویژه_دکتری
@AsgariMaryam

✴️ ‏جالب است که با تحصیل در مقطع دکتری تبدیل به آینه عبرت می شویم برای جوانترها که تحصیل آینده ندارد
#یک_دانشجوی_دکتری_هستم
#پژوهش_شغل_من
@Zee31034703

✴️ ‏در عجبم از افزایش پذیرش غیرعادی ظرفیت #دانشجویان_دکتری!!!! هر سال بیشتر از پارسال!!!! به کجا چنین شتابان.
#حقوق_ماهانه
#phdsalary
@samanen43

✴️ ‏مطالبه‌‌ی #حقوق_ماهانه‌ی ما #دانشجویان_دکتری یک تصمیم برای نفع شخصی نیست، تلنگری است برای جلوگیری از فجایع بزرگتر در نظام آموزشی.
#phdsalary
@h23pouladi

✴️ ‏از ما #دانشجویان_دکتری نه؛
از اساتید بپرسید، آخرِ مسیرِ این مدل دانشجو گرفتن کجاست، بالای قله یا ته دره؟ بدون شک پاسخ اولی نیست.
#phdsalary
@h23pouladi

✴️ ‏ما در مخاطره بی توجهی، ما در مخاطره سانسور خبری، ما در مخاطره بیکاری، ما در مخاطره نابودی! ما, امیدان انقلاب! #دانشجویان_دکتری
#حقوق_ماهانه
@GreatKharmagas

✴️ ‏چند صد هزار نخبه ی دیگه از کشور خارج بشه تا مسئولین برای بهتر شدن وضع دانشجوها به فکر بیفتن؟
#حقوق_ماهانه
#دانشجویان_دکتری
@nilhaghjoo

✴️ ‏کشورم جایی است که اگر با دوست مهربان باشی نیازمند دست مهربان می شوی ...
#حقوق_ماهانه
#دانشجویان_دکتری
#PhDsalary
@Hany_2016jv

✴️ ‏اگر استقبالی از وام بوده نه به معنای رضایت بلکه از نیازمندی #دانشجویان_دکتری بوده و این مایه مباهات نیست! سرده هوا سرده!1/2
#حقوق_ماهانه https://t.co/EHJ3iRmy0U
@GreatKharmagas


✳️ برای حمایت از کمپین کافی است یک حساب توئیتری و یک اکانت اینستا داشته باشیم!
✳️ نسبت به سرنوشت و آینده خود بی تفاوت نباشیم!
✳️ هیچ تغییری حاصل نمی شود مگر با اراده و خواست جمعی تک تک شما عزیزان!
✳️ با سرچ هشتگ های موجود در توئیت ها دوستان خود را فالو کنید و با لایک، کامنت و ریتوئیت حمایتشان کنید!
✳️ این پست را بازنشر کنید و دوستان خود را به کانال دعوت کنید:


✳️ به امید دستیابی به حقوق برحقمان!✌️✌️✌️
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سومین دوره #گزارش
#31
🍀 #گزارش_اراک
نامه نهاد رهبری تحویل داده شد.
از هفت نماینده استان سه نماینده نامه ها تحویل داده شده است شامل #کریمی #سلیمی #مقدسی.
امضای 36 نفر از بچه ها گرفته شده است.
نامه معاون فرهنگی دانشگاه به مهندس یزدان مهر انجام شده است.
هماهنگی با خبرنگاران جهت مصاحبه انجام شده است و یک خبرنگار جهت بازتاب اقدامات در گروه حضور دارد.

🍀 #گزارش_ارومیه
از دوازده نماینده استان یک نماینده اقدام شده است.
نمایندگانی از طرف دانشجویان دکتری دانشگاه ارومیه عصر روز شنبه به تاریخ 3/4/96 جلسه مفصلی با دکتر #بهادری نماینده ی محترم ارومیه در مجلس شورای اسلامی داشتند و در مورد مشکلات موجود و راهکارهای پیش رو (به ویژه مسئله وام و پژوهانه) با ایشان به بحث و گفتگو نشستند. دکتر بهادری ضمن پذیرش کاستی های موجود قول مساعدت و پیگیری از همه ی کانال های ممکن را به ما دادند. مقرر شد در جلسه آتی پیشرفت کار و موانع پیش رو بررسی شود.

🍀 #گزارش_ایلام
برای گرفتن امضا و ملاقات با ریاست دانشگاه با بچه ها کلی بحث کردم خودم تنها بودم فقط تونستم امضای ۱۶ نفر رو جمع کنم . حتی یک نفر هم جهت دادن امضاها و.. همراهم نشد. منم نامه امضاها رو تحویل ندادم و ملاقات رو کنسل کردم....اینم گزارش من!


🍀 #گزارش_بوعلی_همدان
121 امضای #دانشجویان_دکتری انجام شده است. نامه دو نماینده از همدان و یک نماینده از ایلام تحویل داده شده است.
نامه ی نمایندگان مجلس به همراه مطالبات و امضای دانشجویان به دفتر دو نماینده دکتر حاجی بابایی و دکتر خجسته تحویل داده شد و موفق به تماس تلفنی با آقای #حاجی_بابایی و #خجسته شدیم که قول دادند مطالعه کنند و پیگیری کنند. هم چنین #خجسته فرمودند یک تاریخ جهت ملاقات با دانشجویان دکتری در دانشگاه بوعلی مشخص خواهند کرد.
نامه برای امضای اساتید دانشکده ها آماده و طی هفته پیگیری خواهد شد. ریاست دانشگاه نامه را دریافت نموده و اعلام حمایت کرده اند؛ منتظر اعلام حمایت کتبی ایشان هستیم.
تا کنون سه دیدار با مسئولین دانشگاه برگزار شده است دکترعمادی اقدامات خود را شرح داده و بیان داشتند که "مسئولین وزارت علوم به دنبال راهکاری برای حل این مشکلات هستند و ما در صحبت های خود با ایشان، حمایت خود را از شما دانشجویان ابراز کرده و خواستار حل مشکلات موجود شده ایم."

🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سومین دوره #گزارش
#32
🍀 #گزارش_تحصیلات_تکمیلی_زنجان
از پنج نماینده دو نماینده اقدام شد. نامه خطاب به وزیر علوم به دکتر کریمی رییس دانشگاه تحویل داده شد و رسید گرفته شد.
اگر برنامه های دکتر کریمی برقرار باشد ایشان هفته آینده تشریف میبرن تهران و نامه را تحویل شخص وزیر علوم میدهند.

🍀 #گزارش_تبریز
نامه نهاد رهبری تحویل داده شد
رییس دانشگاه نامه به مسئولان را ارسال کرده اند.
دو تن از نمایندگان از جمله دکتر #پزشکیان اقدام شده است که منظر اعلام وقت ملافات هستیم.
حدود 100 امضا تا این لحظه جمع آوری شده است.

🍀 #گزارش_رازی_کرمانشاه
هیچ گزارشی ندارم چون دانشجوهای رازی اکثرا وام را ثبت نام کردند و مشکلیم نداشتن و فقط تو گروه ناظر پیامها بودن واسه همین منصرف شدم.

🍀 #گزارش_زنجان
ما دو بار با رییس دانشگاه جلسه گذاشتیم که در نهایت ایشان گفتند بهتر است نامه مطالبات رو خیلی خلاصه تر کنید.
برای دیدار با نمایندگان مجلس نیز پیگیر هستیم. با یکی از نمایندگان #وقفچی در این مورد صحبت شد. پیگیر دیدار با دیگر نمایندگان هم هستیم.
برای نهاد هنوز اقدام نکردیم تا نامه مطالبات رو خلاصه تر کنیم.

🍀 #گزارش_زاهدان_و_زابل
دو تن از نمایندگان اقدام شد.
دانشجویان دکتری نشستی با ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر بندانی و معاونت دانشجویی جناب آقای دکتر زمانیان داشتند. دکتر بندانی در جلسه¬ای که بیش از دو ساعت بطول کشید ضمن شنیدن نظرات و دغدغه¬های همه¬ی اعضای حاضر در جلسه قول همکاری و مساعدت در زمینه انتقال مشکلات و دغدغه¬های دانشجویان به وزارت علوم دادند. مصوبات این جلسه:
1.افزایش مبلغ حمایت از پایان نامه¬ها از 3 میلیون تومان به 5 میلیون تومان
2.تعیین 5 نفر از میان دانشجویان به عنوان نمایندگان دانشجویان دکتری جهت پیگیری¬های بعدی
3.حل مشکلات پرداختی هزینه¬های مقالات دانشجویان
4.حمایت کامل دانشگاه از مطالبات دانشجویان دکتری
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سومین دوره #گزارش
#33
🍀 #گزارش_محقق_اردبیلی
حدود 60 امضا برای نامه نمایندگان گرفته شده است.
نامه نهاد رهبری در حال پیگیری هستیم.
هماهنگی با خبرنگاران جهت مصاحبه انجام شده است.
با سه نماینده استان اردبیل پیگیری برای دیدار و ملاقات شده است تحویل نامه شده است.

🍀 #گزارش_کردستان
از شش نماینده استان، نامه یک نماینده تحویل داده شده است و پنج نماینده دیگر در حال اقدام و گرفتن وقت ملاقات هستیم.
در تاریخ 96/3/24 نامه ای به ریاست دانشگاه کردستان و نامه ای دیگر تحویل دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه تحویل داده شد. قرار بود که ریاست نامه ای مستقیم به وزارت علوم ارسال نمایند که در دست پیگیری است.
با تعیین نمایندگان فعال از بین دانشجوهای دانشگاه کردستان نامه ای در مورد مشکلات پیش رو دانشجویان در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی تهیه شده و در دست اقدام است. نماه ای که مخاطبش تمامی نمایندگان استان کردستان می باشد. همچنین تلاش بر این است که در صورت نیاز نماینده محترم به دانشگاه دعوت شده و در جمع دانشجویان دکترا نشستی برگزار بشه تا مشکلات مطرح و چاره اندیشی شود.انشاالله


🍀 #گزارش_یاسوج
نامه نهاد تحویل داده شد و ارسال شده است.
نامه ریاست جمهوری با چهار هزار امضای الکترونیک توسط ریاست محترم دانشگاه ارسال شده است.
از سه نماینده استان نامه هایی با 50 امضا تحویل دو نماینده شده است. نامه نماینده محترم مجلس #زارعی به دفتر ایشان در استان تحویل داده شده است و نتیجه پیگیری نامه دکتر #تاجگردون شنبه یا یک شنبه اعلام می شود.
نامه معاون دانشجویی دانشگاه به دکتر صدیقی و مهندس یزدان مهر انجام شده است و همچنین تماس تلفنی با دکتر تقی زاده معاون تسهیلات صندوق رفاه گرفته شد.
به همراه نامه نمایندگان نامه مطالبات هم داده شده است
درضمن ی کپی از تمام نامه ها به حراست دانشگاه هم داده شده ک رئیس حراست گفتن ما هم نامه ها رو ارسال میکنیم
درضمن ضمیمه تمام نامه ها(رئیس جمهوری، رهبری، ریاست دانشگاه و نماینده ها) امضا دانشجوها بوده است.

🍀 #گزارش_هرمزگان
نامه های مطالبات با حدود 21 امضا جمع آوری شده است. در حال امضای تعداد بیشتری از دانشجویان هستیم.
در حال حاضر نامه مطالبات دوم به رئیس دانشگاه تحویل داده شده است. ارائه جواب ایشان موکول به هفته آینده شده است.
پیگیری از طریق نمایندگان با توجه به رعایت سلسله مراتب مدتی با تأخیر همراه خواهد بود.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سومین دوره #گزارش
#34
🍀 #گزارش_دانشگاه_تهران
خرداد ماه یک نامه به دکتری نیلی زده شده و هنوز پاسخی دریافت نشد، اویل تیرماه یک نامه مکتوب دیگه زده شده و منتظرم هفته آینده پیگیرش رو کنم درخواست ملاقات حضوری شده و نامه مطالبات هم به پیوست داده، شده است، نامه به ریس سایر دانشکده ها بعد از گرفتن امضا از دانشجویان دکتری و اساتید به نام اون دانشکده در حال پیگیری هست و سپس به ریس دانشکده در یک جلسه حضوری تحویل داده میشه، مثلا دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی، علوم و.. روز چهارشنبه ۷ تیر ۹۶ نماینده دانشکده زیست شناسی کمپین دانشجویان دکتری به حضور رئیس دانشکده جناب دکتر زینلی رسید.
دکتر زینلی پس از شنیدن خلاصه مطالبات و دریافت نامه درخواست دانشجویان، اعلام حمایت نموده و قول پیگیری دادند.
نماینده ها دارند به پیش ریس دانشکده های خودشان می روند. اما هنوز چند دانشکده نماینده ای برای کمک اعلام حمایت نکردند و دانشکده های اعلام امادگی نیروی کمی دارم

🍀 #گزارش_دانشگاه_بهشتی
این هفته هیچ یک از نمایندگان تهران نبودن یا مسئول دفترهاشون جواب نمیدادند.
نماینده های تهران و دکتر #لاریجانی یا نبودن این مدت یا وقتی ندادند.
نامه ریاست دانشگاه را داریم امضا میگیریم. دیشب خوابگاه دختران حدود صد امضا گرفته شده است و امشب هم خوابگاه پسران هم انجام میشود.
سرکار خانم #اولادقباد را به صورت قطعی و سرکار خانم #مافی برای همکاری در دست بررسی است. برای دکتر #مطهری و #موسوی هم درتلاشیم. آقای #شیخ را هم سپردیم به دوستمون در دانشگاه #علامه تا پیگیری کنند و آقای دکتر #کواکبیان را داریم انجام میدیم. پیگیری خانم #سلحشوری را این هفته انجام میدیم
دکتر #صادقی جا مونده و دکتر #لاریجانی هم در حال پیگیری هستن.
ضمن اینکه چند تا از مسئولین کشوری (غیر از نمایندگان) رو هم داریم جذب میکنیم و چند تا از اساتید جامعه شناسی رو هم بنده خودم موافقتشون رو جلب کردم که به محض اینکه نامه مناسبشون تدوین بشه و امضا کنن گزارش میدم.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سومین دوره #گزارش
#35
🍀 #گزارش_فردوسی_مشهد
✅ نامه مطالبات و نامه مربوط به نمایندگان مجلس همراه با ۱۴۵ امضاء به ۱۱ نماینده استان خراسان تحویل داده شد .

✅ با یک نماینده ملاقات حضوری داشتیم و ایشان قرار شد از روی نامه مطالبات طی نامه های جداگانه به وزیر علوم و کمیسیون آموزش مجلس تحویل دهد و رونوشت نامه ها را در اختیارمون قرار دهد. با سه نماینده دیگه هفته آینده قرار ملاقات خواهیم داشت .

✅ در روز تجمع نامه مطالبات به رییس دانشگاه جناب آقای دکتر کافی تحویل داد شد وایشان بعد چند روز نامه به وزیر علوم ارسال کردند که تصویر آن در کانال و گروه ها قرار گرفت.

✅ نامه رهبری همراه با نامه مطالبات و امضاها به دفتر ارتباطات مردمی نهاد رهبری پست کردیم

🍀 #گزارش_دانشگاه_اصفهان :
✅پس از تجمع روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه و صحبت با معاونت امور دانشجویی و آموزشی برای ادامه ی گفتگو و بیان مشکلات جلسه ای روز شنبه با حضور معاونت امور دانشجویی، پژوهشی و آموزشی جهت پاسخ گویی به مشکلات دانشجویان دانشگاه اصفهان در راستای اعتراضات دانشجویی برگزار شد نتایج زیر به دست آمد:

حذف سنوات در صورتی که مشخص شود دانشجو رساله و مقاله رو نوشته و تنها منتظر جواب ژورنال است؛
یا زمانی که تز سنگین تعریف شده و یا دانشجو برای تجهیزات مورد نیاز پژوهش مدت زیادی منتظر بوده باشد؛
همچنین اگر هیچ کدام از این مسائل مطرح نبوده باشد و کم کاری از خود دانشجو باشد باز هم در صورت درخواست معمولا معاونت پژوهشی با 60 _70 درصد تخفیف موافقت می کنند ( این روال هم اکنون نیز در دانشگاه اصفهان جریان دارد ).
✅در رابطه با مسائل مربوط به حقوق ماهانه و تغییر شرایط وام مسئولین گفتند رسیدگی به این مسئله در حیطه ی وظایف آنها نیست، ولی به دانشجویان حق می دهند و درخواست شان را به رسمیت می شناسند.
✅برای نامه به نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اقدام شد ولی به دلیل تعطیل بودن دانشگاه به تاخیر افتاد،
همچنین صحبت با ریاست دانشگاه و جلب همراهی ایشان برای نوشتن نامه خطاب به وزیر نیز به دلیل قرار گرفتن در ایام تعطیلات انجام نشد.
✅ قدم مهم بعدی تعیین وقت برای صحبت با نمایندگان مجلس اصفهان است که از آنجا که بنده در حال حاضر ساکن اصفهان نیستم و امکان حضور بلندمدت در این شهر رو ندارم،" برای دستیابی سریع تر به هدف اصلی کمپین یعنی حقوق ماهانه" جلب حمایت اکثریت نمایندگان مجلس ضروریست، به همین دلیل نیازمند همراهی و مشارکت داوطلبانه ی دوستان فعال ساکن اصفهان هستیم
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سومین دوره #گزارش
#36
🍀 تلاش شخصی #دانشجویان_دکتری
یکی از دانشجویان شخصا پیگیری تمام نمایندگان قم را به خوبی بر عهده گرفته است.
برخی از عزیزان به نحوی مطلوب و خستگی ناپذیر تلاش رسانه ای و تبلیغی کرده اند در توییتر اکانت ساخته اند در اینستاگرام اکانت ساخته اند مرتب کامنت میگذارند و همه کامنت ها را لایک میکنند. برخی از دانشجویان مرتب نمایندگان شهرشان، دانشجویان دیگر و اساتید دانشگاه و شعرا و نویسندگان و چهره های مطرح را در زیر پست ها منشن میکنند.
برخی دست به قلم برده و شعر سروده اند و یا مطالبی نوشته و برای کانال های پر بازدید فرستاده اند
کم کم همین فعالیت های رسانه ای کوچمکان هم دارد نتیجه می دهد تا حدی که تعدادی اساتید ما را دنبال میکنند و ما را معرفی کرده اند و...
یکی از عزیزان به طور شخصی برایمان از نماینده ای بسیار اثرگذار و آشنایشان وقت ملاقات گرفته است، باور بفرمایید وقتی کار با حسن نیت و برای کشور باشد همه همراه خواهند شد به شرط آنکه ما هم همراه باشیم از ظرفیت های موجود استفاده کنیم و به خوبی هدف #کمپین را بازگو کنیم.
یکی از عزیزان تقبل وظیفه کردند و با یک پیام و هماهنگی فورا عمل به انجام کار کردند و با آقای حاج داوود محمدی نماینده قزوین ورئیس کمیسیون اصل نودمجلس دیدار کردند و نامه مطالبات را تقدیم کردند و شرح کاملی از قضایا را بازگو کردند.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

نشست جمعی از #دانشجویان_دکتری #دانشگاه_ارومیه با دکتر #بهادری نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی درجهت اهداف #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
نشست جمعی از #دانشجویان_دکتری #دانشگاه_ارومیه با دکتر #بهادری نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی درجهت اهداف #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

دیدار یکی از #دانشجویان_دکتری با آقای حاج داوود محمدی نماینده قزوین و رئیس کمیسیون اصل نودمجلس جهت اهداف #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
دیدار یکی از #دانشجویان_دکتری با آقای حاج داوود محمدی نماینده قزوین و رئیس کمیسیون اصل نودمجلس جهت اهداف #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

🌱دوستان و همراهان عزیز
با عرض ارادت مجدد
بخش قابل توجهی از گزارش دانشگاه ها خدمتتان عرضه شد. در جریان فعالیت عزیزان قرار گرفتید.
در زیر مختصر از دستاوردهای همین تجمعات کوچک و پایمردی و ثبات شما تا این لحظه را ارایه میدهم.
۱- اصلاح چندباره شرایط وام از جمله افزایش مبلغ و افزایش مدت بازپرداخت، تا جایی که گویی برخی از عزیزان اکنون شرایط را به قدری فراخ یافته اند که درگروه ها از مطالبات فاصله گرفته اند و از چگونگی ثبت نام وام میپرسند!! اگرچه از نظر تمامی اعضای کمپین همچنان وام #بانک توسعه تحریم کامل و ثبت نام وام رفاه فقط و فقط محدود به #تنگنای_شدید_معیشتی است.
۲- پذیرش مذاکره برای اصلاح کامل شرایط وام طبق خواسته ما از سوی مسؤلین صندوق رفاه؛
دقت داشته باشیم برای رسیدن به این مهم همچنان نیازمندیم محکم و استوار همراه ما و پایبند به عهد پیشین باشیم تا نمایندگان ما بتوانند با قدرت هرچه تمام تر و پشتوانه عظیم چیزی حدود پنجاه هزار دانشجوی دکتری به مذاکره بپردازند.
۳- بسیاری از خواسته ها و مطالبات درون دانشگاهی از سوی رؤسای دانشگاه ها پذیرفته و بعضا فورا اصلاح شد. دانشجویان دانشگاه هایی که همراهی نکرده اند اشکالی ندارد، اما میراث خوبی برای دانشجویان بعد از خود نمی گذارید، و النهایه کیفیت پایین منجر کاهش سطح دانشگاه خودتان هم خواهد شد.
۴- در چند دانشگاه اقدامات مقدماتی تشکیل صنف مخصوص #دانشجویان_دکتری انجام گرفته است.
۵- و از همه مهم تر نامه تعدادی از نمایندگان مجلس تحویل داده شده است و برخی ملاقات شده است و.. اما برای قدرت فراوان، ما نیازمند امضای همگی شما ۵۲ هزار دانشجوی دکتری هستیم، تک تک امضاهایتان در این حرکت ماندگار اثربخش خواهد بود. لذا بر شماست که با ادمین ها در این زمینه همکاری لازم را انجام دهید و یا خودتان دست به اقدام بزنید. باور بفرمایید امضای نامه نمایندگان و نهایتا تحویل به دفترشان کار سختی نیست اما حرکت بزرگی است که آینده خوبی را موجب میشود.


دوستان میبینید ما تنها وظیفه جمع بندی را داریم، هر دانشگاه که خووب عمل کرده است تا همین لحظه هم اثراتش را دیده است و ما که در کل عمل کرده ایم نیز این نتایج را دیده ایم، ما تنها برای این موارد به پا نخواسته ایم که اکنون فروبشینیم، ما طبق رأی همه شما خواسته اصلی #حقوق_ماهانه و البته خواسته های مهم تری داشته ایم که نیازمند صبر و تحمل و تعقل لازم برای رساله دکتری است و نه پایان نامه!
در این راه سه خواهش داریم:
۱- رسانه ما باشید و در شبکه های مجازی تا میتوانید دوستان و اساتید را دعوت کنید. لطفا کانال و گروه ها را به دوستان معرفی کنین، ما در حال حاضر قدرت چانه زنی کمی داریم.
۲- نامه نمایندگان مجلس را امضا بفرمایید. مادنبال تصویب قانون هستیم. باید با حمایت شما به این مهم گام بنهیم. در این زمینه نهایت همراهی را با ادمین ها انجام دهید.
۳- خودتان اقدام کنین، نمایندگان مجلس را معرفی کنین، لینک های آشنایی و نتیجه گیری سریع تر را به ادمین ها بفرستین. بهرحال امکان ندارد دانشجوی دکتری در اطراف نماینده مجلس نباشد، خواهش میکنم یاریگر ما باشید تا ما یاریگر کشور و پاسخگوی نسل بعدی #دانشجویان_دکتری بتوانیم باشیم.

🙏✅ انتقادات، نظرات و راهکارهای شما نقشه ادامه مسیر #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا خواهد بود، دریغ نفرمایید.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش لحظه ای
#دانشگاه_تهران
نامه ای که از طرف کمپین دکتری دانشگاه تهران، در طی مکاتباتی با نامه مطالبات خدمت دکتر نیلی رییس دانشگاه تهران تقدیم شد؛ به تمام معاونینشون ارجاع دادند، به پژوهشی،به بین الملل و...حتی به مشاور عالی رییس جناب فرجی دانا هم ارجاع شده،تصمیم کلی هم انشاالله به جلسه هیأت رییسه موکول شده است.
👌دوستان دقت دارند که دکتر فرجی دانا
از گزینه های محتمل وزارت آینده هستند.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

✳️✳️با عرض سلام خدمت همه شما دوستان هم دانشگاهی.
طی رایزنیهای کمپین اعتراضی دانشگاه سمنان، توسط یکی از شبکه های رسمی و کاملا حرفه‌ای صدا و سیما، مستندی درحال ساخت است بدور از هرگونه سیاسی کاری، و تنها دغدغه معیشت دانشجویان دکتری در آن مطرح شده است.
🙏🙏از شما دوستان عزیز تقاضا داریم تا برای هر چه واقعی تر شدن این مستند، با موبایل خود عکسهای دانشجویی آماتور و فیلمهای زیر 20 ثانیه بگیرید و برای ادمینها ارسال کنید تا بعد از اجماع انها، از انها در مستند استفاده شود. این فایلها دارای شرایط زیر باشند:
الف) پوشش مناسب افرادی که در تصاویر یا فیلمها حضور دارند منافی عرف نباشد( چه خواهران و چه برادران محترم) تا قابلیت استفاده از اینها در شاتهای مختلف مستند وجود داشته باشد.
ب) هیچ گونه مضمون سیاسی و گفتمان و جهت‌گیری سیاسی در عکسها و فیلمها وجود نداشته باشد.
ج) تاریخ گرفتن عکس حتما روی نام عکس قید شود.( تاریخ های جدید بیشتر اهمیت داده می‌شوند)
د) از هر دانشجو تنها دو فیلم زیر 20 ثانیه مورد قبول است.
و) در فیلمها، راوی از واژگان و کلمات زیبنده این مقطع تحصیلی استفاده کند.
ه) حتی المقدور از محیطهای اکادمیک و خوابگاهی و موضوعات معیشتی ، و مشکلات مرتبط با پایان نامه ها در فیلمها و عکسها صحبت شود.
🔴یک مثال از موارد بالا که منجر به مقبولیت اثار شما میشود:
مشکلات رشته‌های فنی، مهندسی و علوم پایه برای تامین محیط آزمایشگاهی و یا نرم‌افزاری ، حتی تامین مواد آزمایشگاهی ( سفرهایی برای تهیه ملزومات فیلد پایان‌نامه ها، اجاره کارگاه ها، شرکت در کلاسهای آموزشی غیر دانشگاهی، و ...)

🔆🔆لطفا آثار خود را تا پایان تیر ماه برای ادمینها ارسال فرمایید.
باز هم تاکید میکنیم و روی ان راسخیم که این فعالیت هیچ گونه مضمون سیاسی ندارد. ما قائل به فعالیت در آرامش هستیم و به این طریق صدای خود را به گوش مسئولین خواهیم رساند. دوستان در این امر مشارکت فرمایید تا مستند هرچه زودتر اماده گردد.
تنها هدف ما بهتر شدن وضعیت دانشجویان دکتری و آگاه ساختن کاملا محترمانه مسئولین ذیربط است و بس. 🙏🙏🙏🙏
شایان ذکر است که پس از مهلت مذکور و بازبینی آثار شما، همه فیلمها و عکسهای کاندید شده، در گروه قرار داده میشود تا به صورت کاملا دموکراتیک انتخاب شوند.
ممنون از همکاری و پیگیریهای شما دوستان گرامی.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سلام خدمت همگی دوستان
پیرو اطلاعیه ای که دانشگاه بوعلی در خصوص نشست رؤسای 13 دانشگاه سطح یک کشور در تاریخ 15 تیرماه 96 در دانشگاه بوعلی منتشر کرد، نماینده دانشجویان دانشگاه بوعلی در محل نشست حاضر شد و در زمان استراحت کوتاه میان جلسه با رؤسای دانشگاه های فردوسی مشهد، صنعتی شریف و تهران دیدار و در مورد مطالبات دانشجویان دکتری و جلب حمایت دانشگاه ها به گفتگو پرداخت.
جناب آقای دکتر کافی رئیس محترم دانشگاه فردوسی مشهد حمایت کامل خود را از دانشجویان دکتری اعلام نموده و قول پیگیری های مجدد از طریق وزارت علوم و کمیسیون آموزش مجلس را دادند. ایشان تخصیص حقوق برای دانشجویان دکتری را با ارائه راهکار و پیشنهادات اصولی، عملی دانستند. همچنین شرط رسیدن کامل به مطالبات دانشجویان را رسانه ای شدن این مطالبات و فعالیت بیشتر همه دانشجویان عنوان کردند.
جناب آقای دکتر فتوحی رئیس محترم دانشگاه صنعتی شریف در ابتدا از این کمپین و مطالبات دانشجویان ابراز بی اطلاعی کرده و با توضیحات نماینده دانشجویان بوعلی، حمایت کامل خود را اعلام کرده و به حق بودن مطالبات دانشجویان را تأیید کردند. ایشان اعلام کردند در جلسات و ارتباطات با مسئولین وزارت علوم مطالبات ما را منتقل کرده و از دانشجویان حمایت میکنند.
جناب آقای دکتر نیلی رئیس محترم دانشگاه تهران نیز با اعلام این مساله که خواسته های دانشجویان از توان وزارت علوم خارج است پیگیری آن را از طریق نمایندگان مجلس، سیاسی شدن موضوع اعلام کردند و به حل مشکلات خوشبین نبودند!
در آخر با توجه به ضیق وقت و شروع مجدد جلسه فرصت صحبت با سایر رؤسای دانشگاه ها پیش نیامد.
تیم مدیریت کانال مرکزی مذاکره با مسئولین دانشگاه ها و نمایندگان مجلس و جلب حمایت آنان را از شروط اصلی محقق شدن مطالبات دانشجویان دانسته و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. در این مسیر با حمایت و پیگیری های خود ما را همراهی فرمایید.

سروران گرامی در کانال کمپین با ما همراه باشید🌷👆👆👆🙏
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

نامه ی نماینده محترم مجلس همدان با پیوست مطالبات دانشجویان دکتری؛ به آقای دکتر روشن معاونت محترم حقوقی و امور مجلس وزارت علوم
این حرکت در سایر دانشگاه ها نیز د
🆔 : @phdsalary
نامه ی نماینده محترم مجلس همدان با پیوست مطالبات دانشجویان دکتری؛ به آقای دکتر روشن معاونت محترم حقوقی و امور مجلس وزارت علوم
این حرکت در سایر دانشگاه ها نیز د
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

با سلام خدمت دوستان گرامی
همه ما واقفیم که حق ما پژوهانه بلاعوض می باشد، در عین حال دوستان بسیاری بقریب اکثریت جهت گذران زندگی به این وام نیازمندند، لطفا ✅تغییراتی که باید در وام صورت گیرد تا قابل دریافت و پرداخت باشد به موارد زیر تعدیل یابد:
شرایط دریافت:
بزرگترین سرمایه دانشجوی دکتری، مدرک مقطع دکتری خود است. بجای ضامن مدرک دکتری دانشجو را ضمانت قرار دهید.(اگر بالاترین مدرک تحصیلی که خودتان صادر می کنید و برایتان ارزش دارد)
اگر اعتماد به آینده دانشجوی دکتری ندارید و ضامنین را شرط لازم جهت پرداخت وام تعریف کرده‌اید، با سیستم بیمار دانشگاهی عمر آن‌ها را تلف نکنید. اگر توان این کار را ندارید مسئولیت نپذیرید.
شرایط باز پرداخت:
بجای تنفس یک ساله یا دو ساله یا چند ساله، شروع اقساط بازپرداخت منوط به تاریخ استخدام دانشجو شود.
مبلغ و زمان پرداخت:
وام باید در تاریخ مشخصی بصورت ماهیانه واریز شود. در شرایط فعلی پرداخت بصورت فصلی صورت می گیرد. در این شرایط بدلیل عدم وجود تاریخ مشخص برای پرداخت، ممکن است تا شش ماه هم تاخیر پیش بیاید، بعنوان مثال پرداخت وام بهار در فروردین و پرداخت وام تابستان در اواخر شهریور. شش ماه فاصله زمانی برای دریافت وام برای دانشجوی دکتری ظلم می باشد.
مبلغ وام حداقل ماهیانه یک میلیون و دویست هزار تومان باشد.

اما سخن آخر:
سوال: مسئولین محترم صندو ق رفاه و وزارت علوم آیا پیشرفت علمی کشور در این هیاهوی رقابت جهانی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری جهت تحقق اقتصاد مقاومتی برای شما مهم است یا نه؟ اگر جواب بلی می باشد، باید بدانید بار پیشرفت علمی کشور بر دوش دانشجویان دکتری این مملکت می باشد، شما بخوبی می دانید که پیشرفت علمی در کنار رفع دغدغه اقتصادی و معیشیتی دانشجوی دکتری امکان پذیر است. اما با این سیاستی که در پیش گرفته اید، نه تنها پیشرفت علمی حاصل نخواهد شد، بلکه پسرفت نیز خواهیم داشت، . قریب دو ماه است که دانشجوی بالاترین سطح علمی کشور درگیر وام هست که می گیرد یا نمی گیرد!!!!!!!
شما به خوبی میداند که موظفید شرایط تحصیل را برای دانشجوی دکتری فراهم کنید. چون عمر دانشجو صرف پژوهشی می‌شود که ثمرش توسعه کشور را به دنبال دارد. اما شما این شرایط را به وسیله وام تامین می کنید و شیره پژوهشش را می‌مکید و پس از فراغت از تحصیل وامتان را هم پس میگیرید! این دیدگاه برای دانشجوی بالاترین سطح علمی یک کشور بسیار ناراحت کننده می باشد. امیدواریم قبل از اینکه وضعیت دانشجوی دکتری مد نظر مسئولین قرار گیرد، مساله پیشرفت علمی کشور حایز اهمیت قرار گیرد. چون این مساله از ریشه حل نشود، پایدار نخاهد بود. در نهایت این ایران عزیزمان است که نتایج این سیاست‌ها را در خود نشان خواهد داد.
#چشم‌انداز_1404_چشم_به_راە_شماست!
باتشکر
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#ساری
دیدار با #مهندس_محمد_دامادی انجام شد و ایشان حمایت کامل اعلام کردند. تمایل به تشکیل اتاق فکر و شرکت درجلسات دوره ای نشان دادند و فرمودند در اولین نطق قطعا به این موضوع نیز می پردازند
#گزارش
#ساری
دیدار با #مهندس_محمد_دامادی انجام شد و ایشان حمایت کامل اعلام کردند. تمایل به تشکیل اتاق فکر و شرکت درجلسات دوره ای نشان دادند و فرمودند در اولین نطق قطعا به این موضوع نیز می پردازند
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش ملاقات با
دکتر محمدعلی #وکیلی نماینده محترم تهران در مجلس شورای اسلامی
جلسه ساعت چهار شروع شد و حدود بیست دقیقه به طول انجامید.
ایشون در ابتدا فرمودند مطالبه شما چیست ؟
که دوستان توضیح دادند
سپس پیرامون صندوق فرمودند که جناب یزدانمهر در اینجا مقدار زیادی در مورد دکتری و کارهای انجام شده توضیح دادند
ما نیز عرض کردیم درست است که شروع اعتراضات از اقدام نابجای صندوق و واگذاری وام به بانک و کاهش مبلغ بوده است اما چون در حال حاضر قول‌هایی مبنی بر افزایش مبلغ و به نوعی قطعیت وام تابستان داده شده است ما اکنون در کنار صندوق هستیم و در جهت افزایش اعتبار صندوق نیز تلاش می کنیم و چون نماینده ای از این به بعد در صندوق داریم کم کم شرایط بازپرداخت نیز تعدیل خواهد شد.
اما مطالبه اصلی ما حقوق هست و نیز مباحثی همچون رفع مشکل بیکاری های فراوان و کاهش ظرفیت دکتری
که در اینجا دکتر وکیلی فرمودند
پیرامون مطالبات شما در پشت پرده نیز زیاد بحث است؛ مواظب باشید و این گسترش مطالبات و شاخه شاخه کردن آن، شدیدا به شما ضربه می زند و نهایتا عایدی برایتان نخواهد داشت و لذا بهتر است تأکید کنید بر روی مطالبات صنفی و معیشتی چرا که تضمین شغلی مشکل فعلی مملکت هست و اگر حل شود مشکل همه حل میشود و دکتر و لیسانس نیز ندارد.
سپس ما مجددا خلاصه وار نکات را عرض کردیم
حقوق و یا نهایتا بازگردانن پژوهانه که قبلا از معاونت ریاست جمهوری پرداخت می‌شده است. هم چنین کاهش هزینه خوابگاه ها و خوابگاه های متأهلی و... نیز بیان شد.
در مورد صنف نیز با ایشان رایزنی گشت که فرمودند از معاونت فرهنگی اقدام شود اما سازوکار آن کمی زمانبر خواهد بود.
در مورد لایحه مقابله با تقلب در آثار علمی نیز صحبت شد که بدون هیچ گونه حمایتی و ریشه شناسی صرفا به بحث مجازات و ارعاب پرداخته است. با توجه به نظر مثبت ایشان و اینکه این لایحه هفته آتی در صحن علنی مجلس مطرح می شود امید می رود که دکتر وکیلی بتوانند نظرات ما را در صحن بیان کنند.

نهایتا ایشان تأکید داشتند که تمرکز بر روی مطالبات معیشتی صنفی باشد. و مواردی رو ما عرض کردیم و یاداشت کردند مثل برگشت پژوهانه و حذف هزینه خوابگاه و کمک هزینه برای پایان نامه و... که ایشون موافق بودند و تایید کردند.
هم چنین با توجه به تغییر کابینه و اینکه فعلا نمیشود تکلیفی را بر وزرا بار کرد فرمودند با انتخاب وزیر کارها را محکم تر پی خواهند گرفت.
مقرر شد ایشان جلسه ای را با کمیسیون آموزش مجلس ترتیب دهد تا در آنجا با دقت بیشتری مطالبات پیگیری گردد.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

✳️ #توئیت_های برخی از کاربران فعال
#کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا

✍ ‏ ‏#به_سوی_فاجعه
#دکتر_کافه
#معضلی به نام #دانشجویان_دکتری بیکار و مسؤلان مدرک دکتری دوست دار!
‎@alimotahari_ir ‎@khamenei_ir ‎@Khabar_F
@phdsalary

✍ ‏ی عمر زندگیتو وقف پژوهش کنی و آخرش با بیکاری مواجه بشی
همتای تو، تو وزارت بهداشت حقوق بگیره تو بری زیر بار قرض
درد #بیکاری_دانشجویان_دکتری
@GreatKharmagas
https://t.co/6RbtnYDRyv‎

✍ ‏ ‏آیا مدیران دانشگاهی ما برای مشکلاتی مثل #حقوق_ماهانه یا افت کیفیت یا مشکلات پژوهشی با مشورت #دانشجویان_دکتری راهکار عملی ارائه‌ داده‌اند؟
@h23pouladi

✍ ‏ ‌‌‎وزارت علوم و سیاست!!! این نشان از آینده ای تاریک دارد... امید که پتانسیل عظیم #دانشجویان_دکتری برای ساختن آینده میهن فدای بازی ها نشود...
@HadisehSh

✍ ‏ ‏#دانشجویان_دکتری
#حقوق_ماهانه
@lli_dawn
https://t.co/91aqQOVM8y

✍ ‏ ‏دغدغه نخبگان،آينده كشور است با بي توجهي به آنان،كشور را در ورطه سقوط نياندازيم
#دانشجویان_دکتری
#phdsalary
‎@khamenei_ir
‎@drpezeshkian_ir
@phdsalary

✍ ‏ ‏روزگاری ایران را به صادرات فرشش می شناختند، دریغا که امروز به صادرات مغز!
#به_سوی_فاجعه
#دانشجویان_دکتری
#فرار_مغزها
#بیکاری_دانشجویان_دکتری
@GreatKharmagas

✍ ‏رسیدن به عدالت سخت و زمان بر هست اما غیرممکن نیست
#کمپین_مطالبات_دانشجویان_دکتری_و_فارغ_التحصیلان_دکتری
#پژوهانه
#phdsalary https://t.co/m46A6nNcro
@samanen43
✍ ‏ ‏پیشکش ما به جهان: صادرات مغزهایمان!
چه خدمتی ارزنده تر از این!
#به_سوی_فاجعه
#دانشجویان_دکتری
#بیکاری_دانشجویان_دکتری
#فرار_مغزها
@GreatKharmagas
https://t.co/Q5PCc7AW1S

‏✍ ‏در یک کلام نگاه اقتصادی و بنگاه وار به دانشگاه علاوه بر تنزل کیفیت دانشگاه، تباهی آینده #دانشجویان_دکتری را نیز در پی خواهد داشت!
@GreatKharmagas
https://t.co/Nn6l61jUha

✍ ‏ ‏مشکل اینجاست که علیرغم شعارهای قشنگ و آنچنانی هیچوقت #دانشجویان_دکتری را طرف مشورت قرار نمی‌دهید، حداقل برای مشکلات خودشان!
#phdsalary
@h23pouladi

✍ ‏نظام آکادمیک به جای درمان بیماری مدرک گرایی جامعه با تاسیس و گسترش دانشگاه آزاد و تخصیص سهمیه های بزرگ به دوره های شبانه، بر آن دامن می زند
@GreatKharmagas

✳️ برای حمایت از کمپین کافی است یک حساب توئیتری و یک اکانت اینستا داشته باشیم!
✳️ نسبت به سرنوشت و آینده خود بی تفاوت نباشیم!
✳️ با سرچ هشتگ های مرتبط در توئیتر دوستان خود را فالو کنید و با لایک، کامنت و ریتوئیت حمایتشان کنید!
✳️ این پست را بازنشر کنید و دوستان خود را به گروه دعوت کنید.

✳️ دستیابی به نتیجه نزدیک است! رسانه باشید!✌️✌️✌️
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#نیشابور 
دیدار با #خانم_دکتر_چنارانی انجام شد. دراین جلسه درخواست حقوق ماهیانه، محقق شدن پژوهانه وعدم اشتغال مطرح شد.ایشان درپاسخ به مشکلات قول مساعد برای پیگیری مطالبات دانشجویان دادن
🆔: @phdsalary
#نیشابور
دیدار با #خانم_دکتر_چنارانی انجام شد. دراین جلسه درخواست حقوق ماهیانه، محقق شدن پژوهانه وعدم اشتغال مطرح شد.ایشان درپاسخ به مشکلات قول مساعد برای پیگیری مطالبات دانشجویان دادن
🆔: @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#نیشابور 
دیدار با #خانم_دکتر_چنارانی انجام شد. دراین جلسه درخواست حقوق ماهیانه، محقق شدن پژوهانه وعدم اشتغال مطرح شد.ایشان درپاسخ به مشکلات قول مساعد برای پیگیری مطالبات دانشجویان دادن
🆔: @phdsalary
#نیشابور
دیدار با #خانم_دکتر_چنارانی انجام شد. دراین جلسه درخواست حقوق ماهیانه، محقق شدن پژوهانه وعدم اشتغال مطرح شد.ایشان درپاسخ به مشکلات قول مساعد برای پیگیری مطالبات دانشجویان دادن
🆔: @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#ارتباط_صنعت_و_دانشگاه
#کارآفرینی

سلام دوستان لطفا توجه کنید و این پیام رو با دقت بخونید
همانطور که مستحضرید خانم جلودارزاده مشاور وزیر صنایع و معادن، از کمپین خواستند که در کنار پیگیری مطالبات، دانشجویان ذهن خود را به سمت کارآفرینی سوق دهند. بدین منظورامروز به کمپین پیشنهاد دادند دانشجویان در گروه های مختلف تقسیم شوند و یک تعاونی را راه اندازی کنند که نقش آن مشاوره به صنعت و رشد کارآفرینی با فراهم آوردن بسترهای مناسب برای آنها می باشد. از مشاوره به صنایع نوپا (در حد مشاغل خانگی) تا صنایع پیشرفته (در حد شرکت های نوبنیان موجود در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری).
اختیارات این شرکت ها بسیار زیاد بوده و خانم جلودارزاده فرمودند که برای آموزش کارکنان و همکاری (حتی تامین مکانی برای ایجاد شرکت) از هرگونه کمکی دریغ نمیکنند. این شرکت ها در کل شهرستان ها می تواند ایجاد شود منتها به اندکی تلاش و استمرار نیاز است.
بدیهی است تعداد زیادی از دانشجویان با رشته های مختلف می توانند همکاری کنند و با این روش می توانند صنایع را پیشرفت دهند.
پس 1- ما ابتدا به 50 نفر دانشجوی مستعد*** نیاز داریم تا با ما اعلام هماهنگی کنند. دانشجویان مشتاق اطلاعات تماسی و رزومه های کاری خود را ارسال کنند تا با آنها هماهنگ شویم.
2- چندنفر از دوستان که خودشان در راه اندازی ایده های صنعتی خود به مشکل برخورده اند نیز به من پیام دهند تا در هفته بعد جلسه ای ترتیب داده شود که با خانم جلودارزاده مشکلات خود را بازگو کنند.
با تشکر.
پیروز
@mtabassom77
@IUTaghajanloo
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#پیگیری_نامه
#زاهدان
#دکتر_شهریاری
🆔 : @phdsalary
#پیگیری_نامه
#زاهدان
#دکتر_شهریاری
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#دیدار با دکتر #همتی نماینده محترم #سمنان توسط #دانشجویان_دکتری #دانشگاه_سمنان جهت اهداف #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
#دیدار با دکتر #همتی نماینده محترم #سمنان توسط #دانشجویان_دکتری #دانشگاه_سمنان جهت اهداف #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش تفصیلی از #دانشگاه_سمنان
✅ نامه تمام نمایندگان استان سمنان به ایشان تحویل داده شده است.
✅ در طی ملاقات ( پنج‌شنبه 22 تیر 96) با نماینده محترم شهر سمنان، نامه دانشجویان دکتری با مضمون مطالبات دانشجویی تحویل ایشان شد و توضیحاتی پیرامون شرایط دانشجویان این مقطع تحصیلی خدمت ایشان ارائه گردید.
✅ مباحث مطرح شده: وضعیت معیشت دانشجویان دکتری- مطالبات دانشجویان اعم از حقوق ماهیانه و بیمه- افزایش بدون برنامه جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی( ارشد و بویژه دکتری)- مقایسه اجمالی وضعیت رفاهی و کاری دانشجویان وزارت بهداشت با دانشجویان وزارت علوم، همراستا نبودن سیاستهای وزارت علوم با نیازهای کشور به ویژه در بخش صنعت.
✅ از ایشان جهت حضور در دانشگاه سمنان دعوت به عمل آمد که تاریخ دقیق آن در دیدار بعدی تعیین میشود.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#ملاقان
جلسه با جناب #محجوب نماینده محترم تهران از ادوار پنجم تاکنون امروز ظهر برگزار شد؛ ایشان تمام دغدغه های #دانشجویان_دکتری را شنیده اند و بیان داشته اند حتما به وزیر علوم نامه ای با امضای ایشان و مهندس #جلودارزاده فرستاده میشود و تبعیض موجود را پیگیری خواهند کرد، نامه همین امروز با درخواست داشتن #حقوق_ماهانه و بیمه برای دانشجویان دکتری وزارت علوم خطاب به وزیر علوم نوشته شد. هم چنین درخواست نگارش لایحه ای با این عنوان از وزیر علوم شده است.

https://t.me/joinchat/C-_-W0HYTHZNkmKJoslXZg
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#ملاقات
دیدار با نماینده محترم قزوین در مجلس مهندس #زرآبادی حدود ساعت دو انجام شد، ایشان به صورت کامل در جریان مشکلات و مطالبات #دانشجویان_دکتری بوده اند، نامه مطالبات و نامه خطاب به ایشان به همراه امضای دانشجویان تحویل داده شده و ایشان بیان داشته اند باید تسهیلاتی ویژه مانند #حقوق_ماهانه برای دانشجویان این مقطع و بیمه وجود داشته باشد، گفتگو با سرکار خانم #فاطمه_حسینی نماینده محترم تهران در مجلس نیز صورت گرفته و ایشان فرمودند در جریان کامل هستند و حتما پیگیری خواهد شد.

https://t.me/joinchat/C-_-W0HYTHZNkmKJoslXZg
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#دیدار
با جناب آقای #دکتر_عابدی، نماینده محترم مردم اصفهان


دیدار با نماینده محترم اصفهان در مجلس، جناب آقای دکتر #عابدی ساعت ۱۲:۳۰ در دفتر ایشان واقع در مجلس شورای اسلامی انجام شد.


#پروفسور_عابدی خود از پژوهشگران برتر، ایده پرداز و استادان خلاق کشور به شمار می آیند. در کارنامه ایشان پژوهش های دانش بنیان نیز وجود دارد.

در این جلسه ایشان در جریان کامل مشکلات و مطالبات #دانشجویان_دکتری قرار گرفتند.

توضیحات لازم همراه با نامه مطالبات و نامه خطاب و امضای دانشجویان به ایشان تحویل داده شد.
ایشان بندهای نامه مطالبات را خواندند و درمورد چند یک از آنها نظرشان را بیان داشتند.

#پروفسور_عابدی شدیدا به جذب دانشجویان دکتری بدون نیازسنجی، تقاضا و غیرهدفمند در کشور اعتراض داشتند. ایشان در ادامه فرمودند:در مفاد نامه مطالبات خود بر لزوم ارتباط و تعامل میان دانشگاه، صنعت و موسسات و نهادهای فرهنگی به منظور کارآفرینی و به خدمت گیری دانشجویان دکتری تأکید کنید؛ که نمایندگان #کمپین_دانشجویان_دکتری عرض کردند این مورد از اساسی ترین درخواست های #کمپین به شمار می آید.

ایشان معتقدند کلمه حقوق به کمک هزینه تحصیلی تغییر کند.

#دکتر_عابدی همچنین یادآور شدند درخواست بیمه با افزون کردن سنوات تحصیلی تا اندازه ای تناقض دارد، لذا بند بیمه اصلاح شود.

ایشان همچنین در این جلسه بر لزوم حمایت صندوق رفاه از دانشجویان و واگذار نکردن وظایف خود بر بانک توسعه و تعاون تاکید داشتند.

#پروفسور_عابدی، نماینده محترم اصفهان چنانچه از شخصیت دانشگاهی و علمی ایشان بر می آید، نمایندگان را با خوشرویی همراهی و بدرقه نمودند و در پایان فرمودند مطالبات و خواسته های شما با جدیت تمام پیگیری خواهد شد.


https://t.me/joinchat/C-_-W0HYTHZNkmKJoslXZg
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

نامه دکتر سید فرید موسوی از حامیان جدی و پیگیر واقعی مطالبات #دانشجویان_دکتری در مجلس شورای اسلامی
🆔 : @phdsalary
نامه دکتر سید فرید موسوی از حامیان جدی و پیگیر واقعی مطالبات #دانشجویان_دکتری در مجلس شورای اسلامی
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

سلام
دوستان
دوشنبه ساعت دوازده با خانم دکتر پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان مجلس و دکتری جامعه شناسی قرار ملاقات داریم
دوستانی که تمایل دارند ما را همراهی کنند اعلام آمادگی بفرمایند.
سپاس
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

انتشار خبر #کمپین_پیگیری_مطالبات_دانشجویان_و_فارغ_التحصیلان_دکترا در پیج رسمی دانشگاه تهران
درود برادمین پر توان و اهل کار دانشگاه تهران.
به امید همراهی این چنینی دانشگاه های دیگر.

https://www.instagram.com/p/BWppYb-AT1j/
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
#دیدار
در دیدار با نایب ربیس کمیسیون برنامه و بودجه جناب آقای دکتر #بیگلری، ایشان پس از شنیدن کامل مطالبات، پیشنهاد دادن که حتما موضوع با یکی از اعضای کمیسیون آموزش مطرح شود و فرمودن هماهنگی های لازم را انجام می دهند که این همکاری صورت بپذیرد، ایشان همچنین فرمودن حتما در مجلس این موضوع را منعکس خواهند کرد و در صورت مطرح شدن در کمیسیون آموزش حامی کامل #دانشجویان_دکتری_وزارت علوم خواهند بود
#متشکریم_کردستان
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

گزارش دیدارهای امروز در مجلس :
نامه به جناب #حمایت_میرزاده عضو #کمیسیون_آموزش_مجلس دردفترشان قرار داده شده است ایشان نماینده #اردیبل در مجلس هستند که در مکاتباتی که داشتیم فرموده بودند نامه مطالبات را به دستشان برسانیم خودشان پیگیری های لازم را انجام خواهند داد.
نامه به نماینده استان #ایلام جناب #جلال_میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم تحویل داده شده است ایشان در جریان کامل ماجرا و اهداف کمیپن قرار دارند.
در دیداری با جناب دکتر #علیرضا_ابراهیمی نماینده نماینده منتخب مردم شهرستانهای رامیان و آزادشهر و عضو #کمیسیون_فرهنگی ایشان با روی باز و صمیمیت پذیرای ما شدند و بیان داشته یک نامه از طرف نمایندگان با بیش از ۱۷۰ امضا از نمایندگان مجلس در احترام به #مریم_میرزاخانی و بحث فرار مغزها نوشته و امضا شده است که تحویل وزیر علوم داده تا درجهت حفظ این سرمایه ملی راهکاری اندیشیده شود، ایشان ابراز همکاری کردند و به تمام صحبت ها در خصوص مشکلات #دانشجویان_دکتری گوش داده آنها را به حق دانسته و در همان لحضه یک نامه با موضوع مطالبات #دانشجویان_دکتری_روزانه_وزارت_علوم نوشته و فرموند فردا امضای حداکثر نمایندگان را در زیر نامه خواهند گرفت و شخصا پیگیر خواهند شد ،نامه خطاب به کمیسیون آموزش مجلس هست تا با فراهم کردن تسهیلات دانشجویان دکتری در حفظ نیروی نخبه کشور تلاشی شده باشد #متشکریم
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

دیدارهای امروز در مجلس :
امروز سه شنبه ساعت دو با جناب دکتر #وقف_چی نماینده #زنجان در مجلس دیدار شده است، ایشان معتقد بودند که ما #دانشجویان_دکتری_روزانه_وزارت_علوم باید کشور را متحول کنیم ، بیان داشته اند اگر سی هزار که نه اگر فقط از هزار نفر از شما بهره‎ برده شود بهروری سه برابر حال را خواهیم داشت، اما در بحران فعلی باید مقاومت و تلاش کرده، در حین گفتگو ایشان بیان داشته نامه ای با مضمون #کمپین_دانشجویان_دکتری و مطالبات آنها و تعیین تکلیف تسهیلات رفاهی #دانشجویان_دکتری نگاشته و شخصا با #کمیسیون_آموزش مذاکره و مطرح و پیگیری خواهند کرد همچنین ایشان برای همکاری بیشتر ابراز تمایل داشتند که جلسه ای با #کمیسیون_آموزش گذاشته شود و چند نفر از نمایندگان کمپین در آن حضور داشته باشند.
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#دیدار_نمایندگان 
دیدار با #مهندس_هاشمزایی در صبح روز دوشنبه انجام شد و ایشان حمایت کامل از خواسته ها را اعلام کردند و فرمودند همه بندها قانونی و قابل اجراست و نیازی به مصوبه جدیدی نیست
#دیدار_نمایندگان
دیدار با #مهندس_هاشمزایی در صبح روز دوشنبه انجام شد و ایشان حمایت کامل از خواسته ها را اعلام کردند و فرمودند همه بندها قانونی و قابل اجراست و نیازی به مصوبه جدیدی نیست
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش دیدار نمایندگان
#دیدار_نمایندگان
دیدار با #مهندس_هاشمزایی در صبح روز دوشنبه انجام شد و ایشان حمایت کامل از خواسته ها را اعلام کردند و فرمودند همه بندها قانونی و قابل اجراست و نیازی به مصوبه جدیدی نیست. اگر هم نیاز باشد، دانشجو از معدود اقشاری است که در مجلس مورد احترام نمایندگان است و اغلب لایحه ها و طرح های مربوط به این قشر فرهیخته تصویب می شوند.
ضمنا فرمودند مراتب پیگیری از طریق وزارت علوم و مکاتبات با کمیسیون آموزش را نیز به انجام خواهند رساند.
در مورد مطالبه #حقوق ایشان حمایت خود را اعلام داشتند و فرمودند از نظر ایشان برچسب بار مالی قابل پذیرش نیست. چرا که تعداد #دانشجویان_دکتری در برابر بودجه های اختصاص یافته به وزارت علوم در جهت فراهم آوردن تسهیلات لازم، ناچیز است و دلیل قانع کننده ای برای رفع تکلیف وزارت علوم نیست.
ضمنا در خصوص حق التدریس و مبالغ موجود نیز اظهار تاسف کردند و قول پیگیری دادند. بحث تعامل دانشگاه و وزارت تعاون و صنعت نیز مورد استقبال ایشان واقع شد. ضمنا در مورد بازپرداخت وام هم ایشان پیشنهاد بازپرداخت پس از استخدام متقاضی را دادند و تقاضای ضامن برای وام را نیز با توجه به جایگاه قشر فرهیخته دانشجویان دکتری، تاسف بار خواندند و قول پیگیری دادند
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

https://www.instagram.com/p/BWsVQK9lRlN/
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
از دفتر دکتر #حیدری نماینده تهران تماس گرفتند و فرمودند پیرو دیدار هفته قبل نماینده محترم در حال پیگیری درخواست ها و مطالبات ما هستند هم چنین درنظر دارند که وقت ملاقاتی را کمیسیون آموزش برای نمایندگان #دانشجویان_دکتری ترتیب دهند.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
طی تماس با نماینده محترم ارامنه جناب آقای #کارن_خانلری وعضو محترم کمیسیون آموزش مجلس، ایشون فرمودند که از همان کمیسیون آموزش و نمایندگانی مانند #احمدی_لاشکی #میرزاده #داوود_محمدی و #زاهدی اقدام کنین خیلی بهتر هست و امضاهای خود را حتما پیوست کنین و لذا بهتر نتیجه خواهید گرفت.
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

#گزارش
✅ فردا ملاقاتی با سرکار خانم #سیاوشی نماینده محترم تهران داریم.
✅ قرار ملاقات با سرکار خانم #سلحشوری نماینده محترم تهران قطعی شده است.
✴️ متأسفانه آقای #کاظم_جلالی نماینده محترم تهران علی رغم قول مبنی بر ملاقات درآغاز هفته هیچ پاسخی بعد از آن به ما نداده اند.
✴️ متأسفانه آقای #عارف نماینده محترم تهران علی رغم گذشتن مدت بیش از یک هفته از درخواست کتبی ملاقات هنوز به ما پاسخ نداده اند.
✴️ متأسفانه منشی نماینده محترم مجلس تهران و البته عضو کمیسیون آموزش سرکار خانم #سعیدی فرموده اند ایشان وقتی جهت ملاقات ندارند و نکات لازمه را به بنده در جلسه ای بفرمایید تا منتقل کنم!
✴️ متأسفانه آقای #حاجی_بابایی نماینده محترم مجلس علی رغم تماس های مکرر هیچ پاسخی به ما نداده اند.
✅ امروز نماینده محترم مجلس تهران دکتر #موسوی پیرامون مشکلات ما با آقای دکتر #لاریجانی صحبت کرده اند و ایشون ضمن اعلام همراهی فرموده اند که متن مشکلات و نیز مطالبات خدمت ایشان فرستاده شود.
✅ دکتر #اسماعیلی نماینده محترم استان فارس و استاد دانشگاه تهران در پاسخ به پیامک ما چنین نوشته اند: سپاسگزارم، حق با شماست.... قبول دارم كه ما هم بايد در مجلس بيشتر تلاش كنيم تا مسائل صحيح مورد نظر شما مرتفع گردد انشاا....
🆔 : @phdsalary
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم

عذرخواهی رسمی نشد اما ناآگاهی و وام شرافتی از خبر سایت صندوق رفاه حذف شد
سمت چپ:سایت رفاه
سمت راست:ایسنا
قبلا عنوان خبر هم اصلاح شده بود
🆔 : @phdsalary
عذرخواهی رسمی نشد اما ناآگاهی و وام شرافتی از خبر سایت صندوق رفاه حذف شد
سمت چپ:سایت رفاه
سمت راست:ایسنا
قبلا عنوان خبر هم اصلاح شده بود
🆔 : @phdsalary