کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور 
عنوان گروه یا کانال:

کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور


توضیحات: کانال اطلاع‌رسانی معاون سابق رئيس‌جمهور و رئيس سابق سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 3911
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

سوابق خانم دكتر احمدي پور:

١. استاد دانشگاه تربيت مدرس

٢. سوابق تحصيلاتي
ـ كارشناسي جغرافيا ، دانشگاه تربيت معلم 1367
ـ كارشناسي ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري – دانشگاه تربيت مدرس 1370
ـ دكتري جغرافياي سياسي ـ دانشگاه تربيت مدرس 1376

٣. سوابق شغلي و اجرایی
ـ استاديار گروه جغرافيا – دانشگاه تربيت مدرس از 1376
ـ مدير كل دفتر تقسيمات كشوري ـ وزارت كشور از 1376 تا 1382
ـ معاون ورزش بانوان ـ سازمان تربيت بدني از 1382 تا 1384
- رئيس كميسيون تخصصي هيات مميزه در گروه علوم انساني ، 10 شهریور 1393 الی
- مدير كل دفتر تقسيمات كشوري ـ وزارت كشور از تیرماه 1394 الی

٤. عضويت در مجامع علمي
ـ عضو انجمن ژئوپليتيك ايران
- عضو شوراي مشورتي جغرافيا و آمايش سرزمين، 4 خرداد 1393 الی
- عضو كميته تخصصي علوم جغرافيايي در شوراي عالي برنامه ريزي آموزشي ، 20 مرداد 1393 الی 20 مرداد 1395.
- عضويت هيات مميزه دانشگاه تربيت مدرس ، 25 مرداد 1393 الی 25 مرداد 1395.
- عضويت هيات تحريريه نشريه جغرافياي سياسي ، 21 آبان 1393 الی 21 آبان 1397.
- عضو كميته علمي همايش تمركز زدايي و سازماندهي تهران، 4 اسفند 1393الی 5 اسفند 1393.
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

📝 فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران و شهر ری در صفحه تلگرام خود نوشت:

📢پاسخ رئيس جمهور به خواسته زنان

🔹رياست محترم جمهوري يكبار ديگر نشان داد به مطالبات بي‌توجه نيست و با انتصاب سركار خانم احمدي‌پور، بانوي لايق و شايسته به سمت رياست سازمان ميرات فرهنگي و گردشگري پاسخي درخور به خواست زنان داد. اين انتصاب را بايد به فال نيك گرفت و نام دولت تدبير و اميد را در تاريخ به عنوان تنها دولتي نوشت كه در آن سه زن معاون رئيس جمهور بوده اند.

🔹حالا زنان توانمند و كارآمد بيش از گذشته اميدوارند كه مراتب مديريتي را بپيمانند و در عالي ترين سطوح اجرايي به ملت بزرگ ايران خدمت نمايند.

🔹براي سركار خانم احمدي‌پور آرزوي توفيق دارم و از رئيس جمهور محترم بابت اين انتصاب به‌جا تشكر و قدرداني مي نمايم.
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

✅خواهر ارجمند سرکار خانم دکتر زهرا احمدی پور

✅انتصاب سرکارعالی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی که نشان از حسن تدبیر ریاست محترم جمهور و عزم ایشان برای حرکت به سوی عدالت جنسیتی دارد به جنابعالی و جامعه زنان ایران اسلامی تبریک عرض مینمایم.

✅امید است با استعانت از خداوند متعال، در سایه توجهات حضرت زهرای اطهر (س) و بوسیله عملکرد شایسته خویش مایه مباهات بانوان این سرزمین باشید.🌹

🔹پروانه مافی نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دهم.

🔻🔻🔻کانال اطلاع رسانی پروانه مافی.
https://telegram.me/joinchat/AeSL3zwiEyaiRuztsV6kZQ
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔷🔹پیام تبریک مشترک سه نماینده زن، کمیسیون فرهنگی مجلس به انتصاب زهرا احمدپور در کابینه دولت یازدهم

🔹در پیام تبریک مشترک پروانه سلحشوري، سيده فاطمه ذوالقدر و طیبه سیاوشی شاه عنايتي، بانوان کمیسیون فرهنگي مجلس شورای اسلامي خطاب به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی آمده است:

📍بانوی فرهیخته، خواهرگرامي، سرکار خانم دکتر زهرا احمدی پور

سلام علیکم
🔹 حسن انتخاب سرکارعالی بعنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، حکایت ازتوجه و تدبیرِ نيكِ ریاست محترم جمهور، براي تحقق عدالت جنسیتی و در راستای خواست نیمی از جامعه و بانوان نماینده مجلس شورای اسلامی است. این انتصاب را به آن خواهر عزيز و جامعه زنان ایران اسلامی تبریک عرض کرده، از جناب دکتر روحانی نیز تشکر می‌نمائیم.

🔹 رجاء واثق داریم، با استعانت از خداوند متعال و درظلِ سایه عنایات بانوی دو عالم، حضرت زهرای مرضيه(س) و پندار، گفتار و كردار نیکِ خود، موجب فخر بانوان گهواره تمدنِ ایران زمين خواهید بود.

کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

✍️️امروز با انتصاب دکتر زهرا احمدی پور به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به تعداد زنان عضو کابینه افزوده شد و به انتظار به حق جامعه در توجه به توان و ظرفیت نیمی از سرمایه انسانی کشور در مرحله ترمیم کابینه پاسخ مناسبی داده شد.

یکی از شاخص های مهم و تعیین کننده در گزارش سالانه شکاف جنسیتی، توانمندی و مشارکت سیاسی زنان است که یکی از مولفه های آن تعداد زنان در کابینه است و رتبه ایران ۱۳۶از۱۴۴ در سال ۲۰۱۶اعلام شده و طبق نقشه زنان در سیاست که اسفند سال گذشته توسط اتحادیه بین المجالس ارائه شده است با احتساب سه معاون رییس جمهور ۹درصد می باشد که کمی بهتر از مولفه تعداد زنان عضو پارلمان است.

در دیدارهایی که در حاشیه ششمین نشست وزرای امور زنان کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی که هفته گذشته در استانبول با حضور ۲۲وزیر از ۵۶کشور عضو برگزار شد بارها به این نکته اشاره شد که ایران تنها کشور اسلامی است که در آن زنان در سطح معاون رییس جمهور در کابینه حضور دارند.

از سوی دیگر اینگونه نشستها فرصت مغتنمی را برای تبادل تجارب و اطلاعات فراهم می آورد; در دیدار با وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی مطرح شد که از ۳۸عضو کابینه ۹وزیر زن هستند و در آن کشور طبق قانون اگر وزیر مرد باشد الزاما باید یکی از معاونین وی زن باشد و بالعکس اگر وزیر زن باشد یکی از معاونین باید مرد باشد.

محور سخنرانی من در این نشست تاکید بر نیاز مبرم کشورهای اسلامی بر اتخاذ چارچوبی برای تحقق عدالت جنسیتی با تعیین شاخص های دقیق و قابل اندازه گیری بود تا گفتمان اسلامی حقوق زن به عنوان گفتمانی مستقل و صاحب ایده قادر باشد در عمل با کاربست تعالیم و ارزشهای اسلامی ، بهبود وضعیت زنان و پایداری و سلامت خانواده را به رخ
جهانیان بکشد.

با اعتمادی که به سکانداری یک بانوی توانمند بر این سازمان مهم با این انتصاب صورت گرفت، یک قدم دیگر به تحقق تعادل جنسیتی و توسعه متوازن نزدیک تر می شویم.

این انتصاب شایسته را به دولت تدبیر و امید، جامعه زنان کشور و سرکار خانم دکتر احمدی پور تبریک و تهنیت عرض نموده و برای ایشان در بهره مندی از توان مدیریتی زنان در حفظ و پاسداری از میراث عظیم فرهنگی کشور، توسعه ظرفیت و فرصتهای گردشگری و استاندارد سازی و تجاری سازی صنایع دستی آرزوی موفقیت دارم.

http://Telegram.me/Mowlaverdi
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

✅رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نخستین روز کاری خود؛
باید مراقبان و محافظان خوبی برای سرمایه‌های ملی باشیم

🔹معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سرمایه های عظیمی در هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد و ما باید تلاش کنیم تا مراقبین و محافظین خوبی برای این سرمایه ها باشیم.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

⭕ جلسه هیأت دولت به ریاست رئیس جمهوری

🔹 دکتر روحانی:زمینه‌سازی برای مشارکت مؤثر زنان در مسئولیت‌های مدیریتی ضرورت است

🔹 توسعه گردشگری، احیای روستاها و تقویت صنایع دستی از فرصت‌های مهم اشتغال آفرینی است

🔹 ارائه گزارش اجرای طرح همکاری با متخصصان ایرانی غیرمقیم به هیات وزیران

🔹 بازگشت به کشور و شروع بکار 345 متخصص طی 18 ماه گذشته
پاد
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

معاون رئیس جمهوری در زاهدان عنوان کرد: باید در کنار مراقبت از میراث فرهنگی ، ضمن حفظ هویت ،از فرصت صنایع دستی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بهره گرفت. احمدی پور معتقد است سرمایه تمدنی کشور نباید دچار انقطاع شود، باید باز تولید و به نسل امروز منتقل بشود.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در شورای راهبردی گردشگری استان در زاهدان بیان کرد: بخاطر تعلق خاطری که به تاریخ و تمدن این خطه از کشور دارم به عنوان مسئول سازمان با اولویت به سیستان و بلوچستان خواهم پرداخت.
احمدی پور افزود: توقع دارم وقتی به سیستان و بلوچستان یا هر منطقه دیگری وارد می شویم نمادهای فرهنگی را در هتل ها ، اماکن اقامتی و تفریحی مشاهده كنيم.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

دكتر زهرا احمدي پور معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در بازديد از نمايشگاه مطبوعات: برنامه هاي سازمان در هر سه حوزه با سرعت و تحرك بيشتري دنبال مي شود/تعامل و همكاري با همه دستگاه ها و استفاده از ظرفيت هاي موجود در دستور كار قرار دارد.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔹رییس سازمان میراث فرهنگی در غرفه ایلنا:
اعمال تغییرات در سطوح مدیریتی را نفی نمی‌کنم

🔸زهرا احمدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا اولویت‌بندی در سه حوزه گردشگرى، میراث فرهنگى و صنایع دستى دارید یا هر سه را به موازات هم ادامه خواهید داد؟ اظهار داشت: اولویت من هماهنگی و تعامل بین سه حوزه است.

🔹رییس سازمان میراث فرهنگی افزود: کمتر از یک هفته است که وارد سازمان شدم و اولویت‌ها را هنوز استخراج نکردم به این دلیل که در حال حاضر در حال استخراج و جمع‌آوری داده‌ها هستم. براساس شناختی که در آینده پیدا خواهم کرد؛ اقدامات لازم را در دستور کار قرار خواهیم داد.

🔸وی در پاسخ به سوال دیگر که آیا در این مدت باقى مانده در سطوح معاونان و مدیران کل تغییراتى ایجاد مى‌کنید یا قرار است که با همین تیم کنونى کار کنید؟ گفت: به هر حال ما براساس سیاست‌ها و اولویت‌هایی که داریم، نه از تغییرات معاونان و مدیران سازمان استقبال می‌کنم و نه آن را نفی می‌کنم، بلکه با توجه به ضرورتی که در کار احساس خواهد شد، تغییرات اعمال خواهد شد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

♦️معاون رئیس‌جمهور در بازدید از غرفه تسنیم در بیست‌ و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های میراث فرهنگی استانهای دور و کم‌برخوردار گفت: ذائقه مسیرهای گردشگری ایران را باید تغییر دهیم.

🔹به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در هفتمین روز برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، زهرا احمدی‌پور ــ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در غرفه تسنیم حضور یافت.

🔸وی با حضور در غرفه تسنیم با تأکید بر تغییر ذائقه مسیرهای گردشگری ایرانیان توضیح داد: این به‌معنای آن است که مردم دیگر یک مقصد را به‌مانند شمال انتخاب نکنند.

🔹معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به نخستین سفر خود به سیستان و بلوچستان عنوان کرد: درصدد هستیم تا از ظرفیت تمام استانها در حوزه میراث فرهنگی به بهترین شکل استفاده کنیم.

🔸احمدی‌پور که خود تحصیلکرده حوزه جغرافیا است، تأکید کرد که با ظرفیت گردشگری استانهای کشور آشنا است.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

♦️احمدی‌پور در گفتگو با مهر:
توان مدیریتی برای ورود به سازمان میراث فرهنگی را داشتم

🔹رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: به دلیل توان مدیریتی وارد حوزه میراث فرهنگی شده‌ام.

🔸به گزارش خبرنگار مهر، زهرا احمدی‌پور که به تازگی حکم ریاست سازمان میراث فرهنگی را از رئیس جمهور گرفته است، در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات حضور پیدا کرد و به بیشتر غرفه‌هایی که دارای بخش‌های گردشگری بودند در مدت بسیار کوتاهی سر زد.

🔹وی همچنین با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در واکنش به انتقاداتی که از سوی فعالان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی به انتصابش مطرح شده، گفت: من همه انتقادات را شنیده‌ام، سازمان میراث فرهنگی ترکیبی از گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است. شما یک متخصص به من معرفی کنید که در هر سه حوزه تخصص داشته باشد. سپس نقدهای بعدی را می‌پذیرم. من بنا به توان مدیریتی خود وارد این حوزه شده‌ام.

🔹وی افزود: هر سه بخش سازمان میراث فرهنگی دارای اولویت هستند اما با رویکرد تعامل در هر سه حوزه.

🔸احمدی‌پور در پاسخ به این موضوع که رئیس قبلی سازمان میراث فرهنگی در آخرین روزهای پایانی کار خود بخشنامه‌ها و نامه‌هایی را امضا کرده است که مدت‌ها فعالان گردشگری مخالف امضای آن بودند، گفت:باید این نامه‌ها دسته بندی شود، در حال جمع آوری اطلاعات هستم. هنوز به چنین بخشنامه هایی دسترسی پیدا نکرده ام.

🔸وی همچنین گفت: طی روزهای آینده یک کنفرانس خبری برگزار کرده و به سوالات بیشتری پاسخ خواهم داد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺رییس سازمان میراث فرهنگی:

دولت یازدهم به تعادل جنسیتی اعتقاد راسخ داد/سرعت بخشی امور در اولویت است

🔺زهرا احمدی پور روز پنجشنبه در بازدید از غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: سیاست های اصلی من با توجه به اینکه در ساختار دولت تدبیر و امید پذیرفته ام، همان اجرای سیاست های کلان دولت خواهد بود.

🔺وی گفت: ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تغییر کرده اما سیاست دولت که تغییری نکرده است.

🔹معاون رییس جمهوری افزود: بر همین اساس با توجه به رویکرد رییس جمهوری نسبت به ترمیم کابینه که سرعت بیشتری به برنامه ها داده شود، عمده فعالیت من نیز سرعت بخشی به فعالیت ها است تا در شرایط مطلوب تری قرار گیریم.

🔸وی ادامه داد: به غیر از این مطلبی که بیان کردم تفاوت چندانی در سیاست های کاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اتفاق نخواهد افتاد.
احمدپور خاطرنشان کرد: سعی خواهم کرد تا بر اساس سیاست های دولت برنامه هایم را به پیش ببرم.

🔺رییس سازمان میراث فرهنگی در مورد حضور زنان در عرصه های مدیریتی کشور نیز اظهار داشت: حضور زنان و مردان در عرصه های مدیریتی سبب تعادل جنسیتی می شود.
وی افزود: این امر سیاستی است که هم دولت بدان اعتقاد راسخ دارد و هم مجموعه مدیرانی که در این سیستم فعالیت می کنند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنادیع دستی و گردشگری گفت: به طور حتم بنده نیز نگاه تعادل جنسیتی را در سازمان خواهم داشت.

🔹وی در ادامه در مورد سیاست هایش در مورد مقولات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: سازمان سه اسم ندارد بلکه یک عنوان دارد و آن هم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
احمدی پور یادآور شد: معتقدم این سه عرصه کاملا به همدیگر مرتبط بوده و با محوریت فرهنگ می توان تعامل این بخش ها را با یکدیگر افزایش داد.

🔸رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: گردشگری می تواند از ظرفیت های میراث فرهنگی و صنایع دستی به خوبی استفاده کند و تبدیل شدنش به صنعت بخشی از آن بر می گردد به ظرفیت های فرهنگی در کشور که باید به خوبی از آن بهره مند شد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

http://www.bornanews.ir/fa/tiny/news-481032

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔹معاون رئیس جمهور:
رسانه ملی دیده بان میراث و گردشگری است

🔸رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع
دستی گفت: رسانه ملی دیده‌بان خیلی خوبی برای فعالیت‌های ماست. اگر ما به هر میزانی موفقیت‌هایی در عرصه فعالیت‌هایمان داشته باشیم اما این موفقیت‌ها نمود پیدا نکند، این موفقیت‌ها مغفول می‌ماند.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

اكانت رسمي اينستاگرام:
zahraahmadipoor4
اكانت رسمي تويتر:
@ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

http://www.isna.ir/news/95082315898/
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

http://www.irna.ir/fa/News/82306058/
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

مهمترین محورهای سخنان دکتر احمدی پور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:👇🏼

☀️سیاست‌های دولت تدبیر و امید در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تحرک و نگاه خلاقانه پیش خواهیم برد.

☀️ما باید از هر آنچه که مربوط به سابقه تمدنی این سرزمین است مراقبت کنیم چراکه ما در دنیا با این سابقه تمدنی شناخته می شویم.

☀️صنایع دستی یکی از اولویت های سه گانه این سازمان است که تبلور هنر ایرانی است و روح انسان خسته شهری را جلا می بخشد.

☀️با رویکرد حاکمیتی، حمایتی و مشارکتی سعی می‌کنیم ابعاد مختلف فعالیتی این سازمان را به هم پیوند دهیم، بدون اینکه فکر کنیم نگاه کردن به هر یک از عناصر می‌تواند به سایر ابعاد فعالیتی این سازمان خللی وارد کند.

☀️رویکرد دولت تدبیر، خلاقیت‌بخشی و نوآوری است، افزود: انتصاب‌های این دولت نیز متأثر از این تفکر است که سعی بر این داشت دولت تحویل گرفته و سازمان اداری تحویل گرفته آسیب‌زده را به سامان برساند که غیر از نگاه تدبیر، امکان به سرانجام رساندن این نابسامانی‌ها فراهم نبود.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

http://shahrvand-newspaper.ir/News:NoMobile/Main/81590/گردشگری-را-امنیتی-نکنیم


https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از پروژه هتل پنج ستاره درحال احداث در سیرجان بازدید کرد/ حضور زهرا احمدی پور در کارگاه های خانگی گلیم بافی در روستای دارستان سیرجان و گفت و گوی صمیمانه با بانوان گلیم باف روستا.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺بازدید امروز رئیس سازمان میراث فرهنگی از پروژه هتل پنج ستاره سیرجان

🔹معاون ریس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سفر به شهرستان سیرجان، از پروژه هتل پنج ستاره در حال احداث سیرجان در این شهرستان بازدید به عمل آورد.

🔸دکتر زهرا احمدی پور که همزمان با سفر معاونت اول رییس جمهور و تعدادی از اعضای کابینه تدبیر و امید به استان کرمان ، به شهرستان سیرجان سفر کرده است؛ از تعدادی از پروژه های مرتبط با فعالیتهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بازدید کرد.

🔹احمدی پور با حضور در محل پروژه هتل پنج ستاره در حال احداث باعنوان مجموعه گردشگری، تفریحی، هتل سیرجان از بخشهای مختلف این پروژه بازدید و بر تامین زیرساختهای گردشگری در شهرستانهای مختلف کشور تاکید کرد.

🔸در این بازدید که مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان و جمعی از مدیران محلی نیز حضور داشتند، سرمایه گذار هتل پنج ستاره در حال احداث توضیحاتی در خصوص احداث این مجموعه گردشگری و تفریحی ارایه داد.

🔸معاون رییس جمهور و رییس سازمات میراث فرهنگی در این بازدید خواستار توسعه و تقویت زیر ساختهای گردشگری و ایجاد تسهیلات رفاهی برای گردشگران در شهرهای مختلف کشور شد.

🔺مجموعه گردشگری تفریحی هتل پنج ستاره سیرجان در زمینی به مساحت ٢٨ هزار متر مربع و بازیر بنای ٦٥ هزارمتر مربع و باسرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان سیرجان در حال احداث است و تاکنون ٢٥٪‏ پیشرفت فیزیکی داشته است.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔸🔹حضور دکتر احمدی پور در کارگاههای خانگی گلیم بافی در روستای دارستان سیرجان

🔸معاون رییس جمهور و رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به شهرستان سیرجان با حضور در روستای دارستان در ٢٠ کیلومتری در این شهرستان از کارگاههای خانگی بافت گلیم در این روستا بازدید کرد.

🔹وی با حضور در کارگاههای خانگی روستای دارستان که قرار است به عنوان اولین دهکده جهانی صنایع دستی در ایران ثبت شود با تعدادی از بانوان هنرمند گلیم بافی دراین روستا دیدار وگفتگو کرد.

🔸احمدی پور در این بازدید برحمایت همه جانبه از هنرمندان صنایع دستی تاکید کرد.

🔹گفتنی است روستای دارستان در ٢٠ کیلومتری سیرجان قرار دارد که ٢٢٠ خانوار در این روستا با ظرفیت ١٥٠٠ نفر مشغول تولید کلیم می باشند. ٧ نوع گلیم در این روستا تولید می شود.

🔺روستای دارستان قرار است به عنوان اولین دهکده جهانی صنایع دستی در ایران به ثبت برسد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
كویر لوت فرصتی برای توسعه صنعت گردشگری است

🔹معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کویر لوت فرصتی برای توسعه صنعت گردشگری بویژه در استان کرمان است؛ لذا باید از این فرصت بیشترین بهره را گرفت.

🔸زهرا احمدی ‌پور شامگاه دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در جیرفت برگزار شد، افزود: این فرصت باید هدف گذاری شود تا شاهد پیشرفت خوبی در زمینه صنعت گردشگری کرمان باشیم.

🔹وی بیان کرد: تپه های باستانی کنارصندل در جنوب کرمان فرصت خوب دیگر استان در زمینه گردشگری است که باید از این فرصت های خوب گردشگری نهایت استفاده را برد.

🔸وی با اشاره به اینکه استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی تقسیم شده است اظهار کرد: این مناطق در زمینه های گردشگری هدف گذاری نشده اند لذا باید در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

🔹رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه تمرکز ما روی صندوق های خرد است، گفت: قاعدتا این صندوق ها می تواند به کمک صنایع دستی بیایند و اگر این اتفاق بیفتد ظرفیت را برای اقتصاد مقاومتی فراهم می کند.

🔸علیرضا رزم حسینی استاندار كرمان نيز گفت: با پیگیری های انجام شده این شهر به بخش خصوصی برای پیشرفت منطقه سپرده شد و این مهم به بنیاد مستضعفان کشور رسید.

🔹وی اظهار کرد: قلعه گنج که هیچ کسی باور نمی کرد گردشگر خارجی داشته باشد، امروز گردشگران شب را در امنیت کامل در هتل کپری این شهرستان سپری می کنند.

🔺شرکت در نشست های توسعه منطقه ای و ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بازدید و افتتاح چند طرح اقتصادی و عمرانی از برنامه های اسحاق جهانگیری در ادامه این سفر 2 روزه به شهرستان های جنوب کرمان است.

🔺وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان برنامه و بودجه و برخی معاونان وزرا در این سفر 2 روزه، اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.

📍کرمان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است و جنوب کرمان با هفت شهرستان دارای قابلیت های متعدد در بخش های کشاورزی، میراث فرهنگی و معدنی است.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

معاون رئیس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كشور در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه جنوب استان كرمان ظرفيت ها و فرصت هاي زيادي براي توسعه گردشگري اين منطقه دارد.

زهرا احمدي پور در حاشيه سفر به شهرستان قلعه گنج در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر استان كرمان با داشتن 5 اثر در فرصت ميراث جهاني از قطب هاي گردشگرپذير كشور محسوب مي شود.

وي با بيان اينكه جنوب استان كرمان نيز ظرفيت هاي زيادي براي توسعه گردشگري منطقه دارد، افزود: از ان جمله مي توان به تپه هاي باستاني كنارصندل جيرفت اشاره كرد.

احمدي پور با اشاره به توانمنديهاي استان كرمان در ساير حوزه ها، تصريح كرد: در حال حاضر صنايع دستي بومي و محلي استان كرمان از جايگاه مناسبي برخوردار است و مي تواند در بحث اقتصاد مقاومتي از ان به بهترين شكل بهره برداري كرد.

وي كوير لوت كرمان را فرصتي براي توسعه گردشگري ايران برشمرد و خاطرنشان كرد: با توجه به ثبت جهاني ان بايد از فرصت هاي موجود با يك برنامه ريزي مدون بهره لازم را برد.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

♦️معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر توسعه، تقویت و تامین زیرساختهای مناسب گردشگری، گفت: یکی از موضوعاتی که در حوزه گردشگری باید به آن توجه ویژه داشت، ساخت و توسعه هتل های سنتی و اقامتگاههای بوم گردی در نقاط مختلف کشور است.

🔹دکتر زهرا احمدی پور که همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای دولت تدبیر و امید به استان کرمان سفر کرده است با حضور در شهرستان قلعه گنج از هتل کپری پارسیان این شهرستان بازدید کرد.

🔸رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از بخش های مختلف این هتل به توسعه و ساخت هتل های سنتی و اقامتگاههای بوم گردی در نقاط مختلف کشور به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و توسعه گردشگری، تاکید کرد.

🔹معاون رئیس جمهور در این بازدید با بیان اینکه توسعه و تامین زیرساختهای گردشگری می تواند موجب توسعه هر چه بیشتر گردشگری و افزایش گردشگران داخلی و خارجی شود، اضافه کرد: بهره گیری از فضاهای سنتی و همچنین توجه به آداب و رسوم و سنت های هر منطقه و توجه به سابقه تمدنی شهرهای مختلف، باید در احراث هتل های سنتی و اقامتگاههای بوم گردی مورد توجه قرار گیرد.

🔸دکتر احمدی پور با اشاره به ضرورت نوآوری در ساخت مراکز اقامتی گفت: استفاده از تجربیات جدید و ایجاد مراکز اقامتی جذاب، مانند هتل های سنتی و اقامتگاههای بوم گردی می تواند منجر به رونق گردشگری کشور شود.

🔸رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در بازدید از نمایشگاه دائمی صنایع دستی که در لابی این هتل کپری برپا شده است، به نقش صنایع دستی و اهمیت آن نیز اشاره کرد و افزود: گسترش فروشگاههای مجازی صنایع دستی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

🔺هتل کپری پارسیان واقع در شهرستان قلعه گنج استان کرمان در زمینی به مساحت ١هکتار و با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان، فروردین سال جاری به بهره برداری رسیده است، این هتل دارای ٣ اتاق است و ظرفیت اقامت ٦٠ نفر در هر شب را دارد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

♦️بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از تپه باستانی کنارصندل و شهر تاریخی دقیانوس

🔹معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر به استان کرمان از تپه باستانی کنارصندل واقع در ٣٠ کیلومتری جنوب غرب جیرفت بازدید کرد.

🔸دکتر زهرا احمدی پور از نزدیک به بررسی آخرین وضعیت این تپه تاریخی و مناطق باستانی اطراف آن پرداخت.

🔹در این بازدید که محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی و جمعی از مدیران ملی و استانی حضور داشتند، رئیس سازمان میراث فرهنگی ضمن بازدید از بخش های مختلف حوزه فرهنگی هلیل رود از نزدیک به بررسی آخرین وضعیت کاوش ها های صورت گرفته در این محوطه تاریخی پرداخت.

🔸وی در بازدید از تپه تاریخی کنارصندل و بخش های مختلف حوزه هلیل رود، بر صیانت از آثار فرهنگی و تاریخی و اماکن و محوطه های باستانی در نقاط مختلف کشور تاکید کرد.

🔹همچنین در این بازدید طالبیان، گزارش از کاوش ها و پژوهش های صورت گرفته در این محطه تاریخی را به رئیس سازمان میراث فرهنگی ارائه کرد.

🔸معاون رئیس جمهور همچنین با حضور در موزه باستان شناسی جیرفت ، ضمن بازدید از بخش های مختلف این موزه، حفظ و نگهداری از این مواریث فرهنگی را بسیار بااهمیت برشمرد.

🔺رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از محوطه تاریخی شهر قدیم جیرفت و شهر تاریخی دقیانوس بازدید کرد و در جریان وضعیت این محوطه های باستانی قرار گرفت.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

✅دیدار دکتر زهرا احمدی پور با مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی استان البرز

🔹معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با حضور در اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با مدیرکل، معاونین، کارکنان و کارشناسان این اداره کل دیدار و گفت و گو کرد.

🔸خانم زهرا احمدی پور رييس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري كه در راستاي سي و سومين سفر كاروان تدبير و اميد به استان البرز سفر كرده است با حضور در اداره ميراث فرهنگي استان در جريان برنامه ها و فعاليت هاي البرز قرار گرفت.

🔹در اين جلسه دكتر احمدي پور در جريان پروژه ها و برنامه هاي اداره كل ميراث فرهنگي استان قرار گرفت و رهنمودهاي لازم را در اين رابطه با مديركل استان ارائه كرد.

🔸وی در این دیدار با اشاره به اهمیت استان البرز به عنوان نزدیکترنی استان به پایتخت و شاهراه ورودی به تهران خواستار اهتمام ویژه برای انجام ماموریت های این اداره کل شد.

🔸وی در این دیدار بر ارائه خدمت شایسته به گردشگران، صیانت از میراث فرهنگی و آثار تاریخی و توجه به رشته های صنایع دستی تاکید کرد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

📍مجموعه گردشگری، تفریحی، اقامتی اکوپلازا در کرج کلنگ زنی شد

🔹کلنگ احداث مجموعه گردشگری، اقامتی، تفریحی اکوپلازا در شهرستان کرج توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زمین زده شد.

🔺همزمان با سی و سومین سفر استانی کاروان تدبیر و امید، دکتر زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در شهر کرج مرکز استان البرز، کلنگ مجموعه گردشگری، اقامتی و تفریحی اکوپلازا در این شهر را به زمین زد.

🔸رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم کلنگ زنی این مجموعه گردشگری و اقامتی گفت: بسیار خوشحال هستم که در مراسم کلنگ زنی مجموعه ای حضور دارم که با شاخص های زیست محیطی طراحی و ساخته خواهد شد.

🔺زهرا احمدی پور افزود: امیدوارم استفاده از این شاخص یعنی توجه به شاخص های زیست محیطی به عنوان یک اصل در احداث سایر سازهای گردشگری و اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.

🔺احمدی پور افزود: احداث هتل و مرکز اقامتی در شهرستان کرج باید به یک هدف گذاری مشخص تدوین و تعریف شود و ما در آینده نزدیک شاهد احداث هتل های بیشتری در این شهرستان خواهیم بود.

🔺معاون رئیس جمهور اضافه کرد: این موضوع که کرج مستقل از استان تهران به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود اتفاق خوبی است که باید باتبیین سیاست های مناسب این امر را محقق کرد.

🔹گفتنی است مجموعه اقامتی، تفریحی، گردشگری، اکو پلازا در زمینی به مساحت ٦٣هزار مترمربع در منطقه عظیمیه کرج با حجم سرمایه گذاری ٥ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در کرج احداث خواهد شد.

🔸این مجموعه با زیربنایی بالغ بر ٤٢٨٣٠ متر مربع و با ظرفیت ٢٥٠هزار نفر اقامت سالیانه دارای ٢٥٠اتاق، مرکز همایش ها، کتابخانه، بخش های مختلف پذیرایی و ورزشی است.

🔺این مجموعه گردشگری به عنوان اولین هتل مرکز برگزاری تخصصی همایش ها در کشور مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و در زمان بندی بین سه تا پنج سال تکمیل خواهد شد.

🔺با بهره برداری از این مجموعه زمینه اشتغال ٢٥٠ نفر به صورت مستقیم و ٥٠٠ نفر به صورت غیر مستقم فراهم خواهد شد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی، از کاوران سرای شاه عباسی و بازارچه دائمی صنایع دستی در کرج

▪️همزمان با سی و سومین سفر استانی کاروان تدبیر و امید به مقصد استان البرز، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در کاروان سرای شاه عباسی از بخش های مختلف این بنای تاریخی بازدید کرد.

▫️وی هم چنین با حضور در این کاروان سرا به بازدید از بازارچه دائمی صنایع دستی پرداخت که دارای ١٧ غرفه است و یک ما پیش افتتاح شده است.

▪️معاون رئیس جمهور در بازدید از این بازارچه دائمی صنایع دستی با غرفه داران، هنرمندان و فعالان صنایع دستی از نزدیک گفت و گو کرد.

▫️گفتنی است، کاروان سرای شاه عباسی در زمینی به مساحت ٣٦٠٠متر مربع و در زیر بنایی به مساحت ٢٧٠٠ متر مربع در کرج واقع است که هم اکنون با سرمایه گذاری بخش خصوصی و احداث رستوران سنتی، و هم چنین بازارچه دائمی صنایع دستی در حال خدمت رسانی به گردشگرانی است که به این استان سفر می کنند.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🎥از طریق ویدئو کنفرانس به دستور رئیس جمهور و توسط دکتر احمدی پور صورت گرفت:
📍افتتاح هتل ٣ ستاره و آغاز عملیات اجرایی پروژه های گردشگری در استان البرز

🔸کلنگ مرکز گردشگری سلامت در شهرک وحدت کرج از طریق ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس جمهور و توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زمین زده شد.

🔺در این مراسم دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس دستور کلنگ زنی این مرکز را صادر و دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این مرکز را کلنگ زنی کرد.

🔹مرکز گردشگری سلامت در زمینی به مساحت ١٧هزار مترمربع و با زیربنای ٨٧هزار متر مریع توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری ٢٥٠٠ میلیارد ریال در کرج احداث خواهد شد.

🔹مرکز گردشگری سلامت دارای بخش های مختلف اقامتی، پذیرایی و درمانی است که دارای ١٣٣ اتاق و سوئیت، و ١٠٠ واحد آپارتمان است و بخش درمانی این مرکز دارای ٢٦٠ تخت است.

🔸با بهره برداری کامل از این مرکز زمینه اشتغال ٦٥٠ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیر مستقیم در استان البرز فراهم خواهد شد.

🔺مرکز گردشگری سلامت بر اساس زمان بندی های صورت گرفته بین سه تا پنج سال آینده به طور کامل به بهره برداری می رسد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

بسم‌الله الرحمن الرحیم
صبح امروز خبر درگذشت سرکار خانم مرضیه حدیدچی دباغ سبب ناراحتی و تالم بسیار شد. بانوی گرانقدر مرضیه دباغ، هم در دوره مبارزات سياسي پیش از انقلاب و هم در کسوت نمایندگی و فعالیت سیاسی پس از انقلاب، از مجاهدان فی‌سبیل‌الله بود و سختی‌های فراوانی را برخود هموار ساخت. وی سعادت و بهروزی مردم کشورمان را هدف بزرگ خود می‌دانست و در این راه زندان و شکنجه و نامهربانی‌های فراوانی را تحمل کرد. مرضیه دباغ از نمونه زنان جسور ،مدیر و مدبر ایرانی در دوره معاصر به شمار مي آيد كه به همین اعتبار یکی از سه نماینده حضرت امام (ره) برای دیدار با گورباچف و ارائه نامه تاریخی ایشان بود. اینجانب ضایعه درگذشت این بانوی بزرگوار را به مردم شریف کشورمان و خانواده گرانقدرشان تسلیت گفته و از خداوند کریم برای آن مرحومه غفران و رحمت واسعه الهی و برای خانواده‌ بزرگوارشان صبر تحمل این مصیبت را خواستارم.
زهرا احمدی‌پور
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رجبعلی خسرو آبادی مدیرکل محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ، درگذشت خواهر گرامی‌تان را به شما و خانواده ایشان تسلیت و برای آن مرحومه غفران الهی و برای شما و ساير وابستگان آرزوی صبر می‌نمايم.
زهرا احمدی‌پور، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنايع دستي و گردشگري
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

امام حسین(ع)، برای رهایی انسان‌ها از مرداب پستی‌ها، هواها و بندگی غیر خدا، جان خود را تقدیم حق کرد آن‌چنانکه. در زیارت اربعین آمده است:

«آنان كه بر ضدّ آن حضرت همدست شدند، كسانى بودند كه دنيا فريب‌شان داد و بهرهٔ خود را در ازاى بهايى ناچيز فروختند و آخرت خود را در مقابل بهايى اندك از دست دادند و بزرگى نمودند و خود را در چاه هوا و هوس سرنگون كردند.»

اربعین حسینی، بزرگداشت آزادگی و رهایی از غیر خدا تسلیت باد.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

📍«ما» و سازمانی که دیگر هدیه سیاسی نیست

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمانی است که حوزه اثر آن از درون منزل هر ایرانی تا هزاران کیلومتر خارج از مرزهای رسمی کشور گسترده شده است. فرهنگ و میراث تاریخیِ ایران که این سازمان در کنار نهادهای دیگر متولی حفظ و حراست از آن است یک حوزه مهم درون مرزی و یک حوزه قابل توجه برون مرزی دارد که از شرق تا آسیای میانه، از شمال تا قفقاز و از جنوب و غرب تا دریای سرخ و شمال آفریقا را در برمی‌گیرد. به این اعتبار، سازمان به همان اندازه که درونگرا و درون کشوری است، برونگرا و جهانی است. به دلیل گستردگی و تنوع میراث فرهنگی و تمدنی کشورمان، حفاظت از این میراث مستلزم همکاری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های دیگر و همچنین سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای همسایه است.
دولت یازدهم از ابتدای روی‌کارآمدنش به دنبال افزایش کارآمدی و نوآوری و نوسازی در عرصه‌های مختلف کشور بوده و ملاک جناب رییس‌جمهور هم در واگذاری مسئولیت به افراد مختلف همواره لحاظ کردن این فاکتورها و عملیاتی‌کردن آن‌ها بوده است. به رغم مشکلات فراوانی که در بدو تشکیل دولت یازدهم وجود داشت، الان که در سال آخر دولت یازدهم هستیم می‌توان اثرات مثبت این عزم و اراده دولت را به درجات مختلف در جنبه‌های گوناگون، از سیاست خارجی تا توجه به امنیت و معیشت مردم، مشاهده کرد و البته هنوز کارهای فراوان دیگری وجود دارد که دولت بار سنگین آن‌ها را بر دوش خود احساس می‌کند. سازمان میراث به رغم اهمیتی که دارد در مقطعی، حکم هبه و هدیه سیاسی پیدا کرده و به تعبیری اتاق انتظار مدیران سیاسی بود. دکتر روحانی این نگاه را به سازمان میراث تغییر داد. رییس دولت یازدهم از همان ابتدا نشان داد که قصد دارد با سپردن مسئولیت این سازمان به مدیرانی کارآزموده، این سازمان را به جایگاه واقعی خودش برساند. البته این تجدید نقش و نگاه آسان نبوده است و مشکلاتی که متاثر از نگاه دولت گذشته به سازمان ایجاد شده است به شدت جان‌سختی می کند. بنای کار سازمان در دوره جدید، بر اساس تعهدی که مقام عالی آن به مردم و رییس‌جمهوری سپرده است، کار بی‌وقفه، نوآوری و هر چه خلاق‌تر کردن سازمان است.
تا کنون نگاه غالب به وظایف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به این شکل بوده است که این سازمان را متولی سه حوزه جدا از هم و تا حدودی بی ارتباط فرض می کرده اند. اما به زعم بنده، بُعد حفاظت و حراست از میراث تاریخی و فرهنگی کشورمان که در سازمان جنبه حاکمیتی دارد، کاملا مرتبط با دو بُعد توسعه گردشگری و تقویت صنایع دستی است. رشته پیوند دهنده این سه بعد، «فرهنگ» است و به همین دلیل ضرورت دارد که جایگاه فرهنگ در این سازمان، جایگاه متقدم باشد.
حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در همه زیرشاخه‌هایشان و صنایع دستی با همه گوناگونی‌اش، فقط جنبه اقتصادی ندارند. اولویت یافتن نگاه صرفا اقتصادی به سازمان، می تواند مخاطراتی به همراه داشته باشد. کار مهمی که تلاش خواهیم کرد در این سازمان انجام شود توسعه ظرفیت‌های بالفعل اقتصادی با مقدم دانستن ترویج و حراست از فرهنگ است. به همین دلیل در شئونات مختلف و در همه اقدامات پیشِ ‌رو، ایده‌های خلاقانه‌ای که بسته منسجم فرهنگ و اقتصاد را همزمان دارا باشند عملیاتی خواهند شد. ظرفیت های پیدا و پنهانِ میراث تاریخی و فرهنگی کشورمان در کنار رشد گردشگری و توسعه صنایع دستی می‌توانند و باید هم در حوزه کارآفرینی و ایجاد شغل نقش مهمی ایفا کنند و هم در حراست از فرهنگ. فعالیت اقتصادی در این سازمان بی‌توجه به تقدم فرهنگ، گرچه ممکن است در کوتاه‌مدت با اکتساب سود همراه باشد ولی در میان‌مدت و بلندمدت بی‌شک اثرات مخرب و جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت. فعالیت اقتصادی در حوزه‌های مختلف سازمان با تقدم توسعه و حراست فرهنگی از قضا هم در کوتاه‌مدت منشا خیر توامان فرهنگی و اقتصادی است و هم در بلند مدت.
«مشارکت مردم، سازمان های مردم نهاد و رسانه ها  در حفاظت از میراث فرهنگی و تمدنی کشورمان نقشی تعیین کننده دارد.» نباید این گزاره را تعارف یک مدیر دولتی و یک کلیشه رسانه ای فرض کرد. معتقدم که مردم، سازمان های مردم نهاد و رسانه ها، دیده بانان حفاظت و حراست از فرهنگ و تمدن اند. یک سازمان دولتی هر چقدر هم که مبسوط الید باشد نمی تواند دلسوزتر از مردم نسبت به فرهنگ و اقتصاد کشور باشد.
برای موفقیت سازمان در انجام وظایفش همزمان به دیده بانی و ایده پردازی سمن ها، مردم و رسانه ها نیاز داریم و دست یاری به سوی شما دراز میکنیم؛ موفقیت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نه موفقیت رییس آن که موفقیت همه «ما» مردم ایران خواهد بود. 
http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6365/1/159464/0

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

✍✍✍درگذشت «سلطان المداحین»، خالق صدها نوحه ماندگار چون «زینب، زینب» موجب تاثر عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) شد. استادسلیم موذن زاده اردییلی در خانواده‌ای رشد و نمو یافت که همگی ارادتمند اهل بیت(ع) بوده و از این خاندان، نواهایی ملکوتی بر جای مانده است.
نوحه‌های استاد موذن‌زاده نه تنها متعلق به نسل قبل و نسل کنونی، که متعلق به نسل‌های آینده است، چرا که صدای این پیرغلام حسینی از آثار معنوی و ابدی میهن اسلامی ما به شمار می‌رود و وظیفه ما حفظ و انتقال این آثار معنوی به نسل‌های آینده است.
اینجانب درگذشت این مداح برجسته عالم تشیع را به خانواده گرامی ایشان، مردم شریف و حسینی اردبیل و همه ارادتمندان به سیدالشهدا(ع) تسلیت عرض کرده و برای روح بلند استاد موذن زاده، علو درجات و برای بازماندگان از درگاه خداوند صبر مسئلت می‌کنم.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

✍✍✍درگذشت «سلطان المداحین»، خالق صدها نوحه ماندگار چون «زینب، زینب» موجب تاثر عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) شد. استادسلیم موذن زاده اردییلی در خانواده‌ای رشد و نمو یافت که همگی ارادتمند اهل بیت(ع) بوده و از این خاندان، نواهایی ملکوتی بر جای مانده است.
نوحه‌های استاد موذن‌زاده نه تنها متعلق به نسل قبل و نسل کنونی، که متعلق به نسل‌های آینده است، چرا که صدای این پیرغلام حسینی از آثار معنوی و ابدی میهن اسلامی ما به شمار می‌رود و وظیفه ما حفظ و انتقال این آثار معنوی به نسل‌های آینده است.
اینجانب درگذشت این مداح برجسته عالم تشیع را به خانواده گرامی ایشان، مردم شریف و حسینی اردبیل و همه ارادتمندان به سیدالشهدا(ع) تسلیت عرض کرده و برای روح بلند استاد موذن زاده، علو درجات و برای بازماندگان از درگاه خداوند صبر مسئلت می‌کنم.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی، مرجع عالیقدر جهان تشیع که در شورای انقلاب، مجلس خبرگان قانون اساسی و دستگاه قضا، منشاء خدمات فقهی، علمی و قضایی تاثیرگذاری بود، دعوت حق را لبیک گفت.
این مرجع تقلید بزرگوار، با سابقه چهار دهه همراهی امام راحل، هم در حوزهٔ علمیه قم شاگردان فاضل فراوان تربیت کرد و هم با بنیانگذاری دانشگاه مفید و دانشگاه آزاد اسلامی، توانست در گسترش علوم و معارف پس از انقلاب، نقشی کلیدی و ماندگار ایفا کند.
اینجانب، ضایعه درگذشت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی را به همه شاگردان، مقلدان، دوستداران و به ویژه خانواده معظم ایشان تسلیت عرض کرده و برای آن‌ها صبر و اجر و برای روح پاک این فقیه و سیاستمدار عادل، آزاده و اخلاق‌مدار،غفران و رحمت از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دقایقی پیش وارد شهر مقدس قم شد.

دکتر زهرا احمدی پور در بدو ورود به قم مورد استقبال مدیر کل میراث فرهنگی استان قم و جمعی از مسئولان و مدیران این شهر مذهبی قرار گرفت.

احمدی پور در سفر یک روزه خود به شهر کریمه اهل بیت (ع) ضمن شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم از تعدادی از پروژه های مربوط به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بازدید خواهد کرد.

وی با شرکت در این جلسه مهمترین موضوعات و مصوبات این ستاد را به نمایندگی از دولت مورد بررسی قرار خواهد داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم چنین در این جلسه با توجه به مهمترین محور توسعه استان قم یعنی گردشگری مذهبی مهمترین مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم در این خصوص را بررسی و دستورات لازم را در این باره را صادر خواهد کرد.

معاون رئیس جمهور هم چنین در سفر به قم با انجمن های میراث فرهنگی و تشکل های مردم نهاد دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺بازدید دکتر احمدی پور از خانه تاریخی یزدان پناه در قم

🔹خانم دکتر احمدی پور در سفر یک روزه خود به شهر کریمه اهل بیت ضمن بازدید از تعدادی از پروژه های مربوط به فعالیت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهمترین موضوعات مرتبط با توسعه گردشگری در این شهر مذهبی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

🔸وی در ابتدای ورود به شهر مقدس قم با حضور در خانه تاریخی و مجموعه رستوران تاریخی یزدان پناه از بخش های مختلف این مجموعه رفاهی – گردشگری سنتی بازدید کرد.

🔹وی در بازدید از بخش های مختلف این خانه تاریخی با اشاره به اهمیت تبدیل خانه های تاریخی به مراکز اقامتی سنتی گفت: این اقدام می تواند گام موثری در جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

🔸خانه تاریخی یزدان پناه بنایی ۱۲۰ ساله و باقیمانده از آثار معماری دوره قاجار و اوایل پهلوی است. در این خانه امکانات در حد بسیار خوب و عالی تدارک دیده شده بوده مثلا آب انبارها به صورت مستقیم به وسیله قنات هایی که حفر شده بوده پر می شده است همچنین وجود بادگیری زیبا برای خنک کردن زیرزمین خانه در فصل تابستان از زیبایی های این بنای تاریخی است.

🔺این بنا در گذشته به عنوان موزه صنایع دستی و آثار تاریخی مورد بهره برداری قرار می گیرفت و در حال حاضر این خانه تاریخی با واگذاری به بخش خصوصی به عنوان رستورانی سنتی در حال ارائه خدمت به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺حضور بانوان در مشاغل هنری یک فرصت ارزشمند است

🔹معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر خود به استان قم از آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای، موزه و کارگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در این استان بازدید کرد. رییس سازمان در این بازدید با اشاره به اشتغال بانوان در این مجموعه حضور بانوان در مشاغل هنری را یک فرصت ارزشمند معرفی کرد.

🔸خانم احمدی پور با حضور در موزه آموزشگاه و کارگاه یاقوت کویر ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجموعه بر ایجاد بستر های لازم در خصوص اشتغال هنر مندان و جوانان استان قم تاکید کرد.

🔺در این بازدید مدیر این مجموعه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تراش سنگ های قیمتی و نمیه قیمتی و کانی های موجود خواستار رفع مشکل بیمه هنرمندان و شاغلان عرصه صنایع دستی شد.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

♦️تاکید دولت بر راه‌اندازی مجدد واحد‌های تولیدی دچار مشکل و تکمیل طرح های نیمه تمام است

🔹معاون رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم ضمن تاکید بر لزوم توجه به مسایل زیست محیطی در طرح استفاده از دریاچه نمک در این استان گفت: «به پایان رساندن طرح های نیمه تمام یکی از اولویت های دولت است.»

🔹دکتر احمدی پور، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی گفت: «از دست دادن این شخصیت به عنوان یکی از سرمایه‌های انقلاب ضایعه بزرگی بود. فقدان ایشان جای خالی جدی و همیشگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران بوجود آورد.»

🔺ضرب الاجل دوهفته ای معاون رییس جمهوری برای شناسایی مشکلات قم

🔸احمدی پور همچنین افزود: «باید بررسی کرد چه اقداماتی برای برطرف کردن مشکلاتی که قبلا اعلام شده بودند انجام شده و جمع‌بندی این مشکلات اعلام شود. از طرفی با همکاری کارگروه‌های مختلف این مشکلات دسته بندی شوند. با توجه به اینکه ١٥جلسه تا کنون برگزار شده است باید از کلیات فاصله گرفت.»

🔹احمدی پور افزود: «سند استان در راستای تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی باید مدنظر قرار گیرد و بر مبنای آن کارگروه‌ها، سیاست و برنامه‌هایی برای تحقق اهداف مشخص کنند و اقداماتی که تاکنون انجام شده مطرح شود.»

🔸وي ادامه داد: «مباحث مهمی مانند ارزش افزوده، تولید، بهره‌وری، کارآفرینی، سرمایه گذاری که نهایت این چرخه به اشتغال منتهی می‌شود باید مدنظر قرار گیرد و کمک شود که خوشه‌های فعالیت در سطح استان فضای کسب و کار را رونق دهد و باعث خارج شدن از شرایط فعلی شود.»

🔺شناسایی طرح های نیمه تمام

🔸او افزود: «موضوعات مطرح شده در جلسه باید به صورت جدی پیگیری شود. به عنوان مثال تاکنون چه طرحی واگذار شده و به چه صورت واگذار شده است، در کجاها سودآور بوده و در کجا نبوده است. از طرفی باید تراکنش این طرح‌ها در سطح استان، هزینه‌هایی که باید در نظر گرفته شود، نحوه نظارت بر طرح‌ها، تعداد طرح‌های نیمه تمام و وضعیت آن‌ها بررسی شود.»

🔸احمدی پور گفت: «یکی از اولویت‌هایی که دولت در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته است به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام است.»

🔹وي افزود: «معاون اول رئیس جمهور بارها اعلام کرده‌ است که به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام حیثیت دولت است. در نتیجه باید این مسئله به عنوان یک اولویت مدنظر قرا گیرد.»

🔺راه اندازی مجدد بنگاه های تولیدی گرفتار بدون فوت وقت

🔹وی گفت: «بحث دومی که در این جلسات مطرح می شود راه‌اندازی مجدد واحد‌هایی است که در چرخه تولید دچار مشکل هستند. بحث کسب و کار کوچک یکی از مواردی بود که در زمینه اقتصاد مقاومتی و روی آن هدف‌گذاری شد. زیرا کسب‌وکارهای کوچک زودبازده تر هستند. با توجه به محدودیت‌هایی که تحریم برای ما به وجود آورده بود نمی‌توانستیم به سمت صنایعی که در بلند مدت بازدهی دارند، حرکت کنیم. در نتیجه توجه به بحث کسب و‌ کار های کوچک به عنوان یک هدف گذاری در ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شد.»

🔹دکتر احمدی پور به استفاده از دریاچه نمک به عنوان یک جاذبه گردشگری در استان قم اشاره کرد و گفت: «این بحث‌ می‌تواند در جذب گردشگر و سرمایه گذار موثر باشد، اما در این جلسه مطرح نشد که آیا ملاحظات زیست‌محیطی لازم مدنظر قرار گرفته است یا خیر، زیرا علی رغم اینکه بحث گردشگری به عنوان یک اولویت در دولت مطرح می‌شود، این مسئله نیز مهم است که اگر با ملاحظات زیست‌محیطی همراه باشد قابلیت اجرا نخواهد داشت. در کنار این موارد نقشی که برای استان قم به ویژه در بحث صنایع کوچک و صنایع دستی در نظر گرفته شد باید همراه با مشخص شدن اولویت‌ها باشد و تعیین شود که چه کارگاه‌هایی ظرفیت تولید دارند. همچنین کارگاه‌هایی که باید در این راستا ایجاد شوند و چرخه آموزشی که باید دایر شود مورد بحث قرار گیرد.»

🔺باید در کنار گردشگری مذهبی به کویر گردی و طبیعت گردی هم توجه کنیم

🔸معاون رییس جمهور در ادامه گفت: «با توجه به اینکه به جز بحث گردشگری مذهبی در استان قم، بحث کویر گردی و طبیعت گردی مطرح شده و با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فعلا نباید به سمت تاسیس هتل‌های پنج ستاره برویم، زیرا بازدهی شان زمان بر است، اما می توان روی هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های زودبازده تری مانند کاری که در کرمان و خراسان جنوبی انجام شد تاکید کنیم. این مسئله جذب گردشگر را به دنبال خواهد داشت و می‌تواند گردشگرانی که قم برای آن‌ها مقصد نیست و محل گذر است را جذب این استان کند.»

🔹رییس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد: «باید اولویت‌های مطرح شده در جلسات را وارد فاز عملیاتی کنیم و از کلیات فاصله بگیریم.»

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor
کانال اطلاع ‌رسانی زهرا احمدی پور

🔺دکتر احمدی پور در سفر به استان همدان علاوه بر حضور در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان و بازدید از آثار تاریخی این استان، با سمن‌های فعال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان دیدار می‌کنند.

🔹بازدید از کارگاههای (سنتی و مدرن) صنایع دستی لالجین و فروشگاههای صنایع دستی، نیز برای رياست سازمان به استان همدان در نظر گرفته شده است.

🔸معاون رئيس جمهور، در ادامه این سفر از تپه هگمتانه نیز بازدید مي كنند و در پایان با نمایندگانی از سمن‌های فعال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان دیدار و گفتگو خواهند داشت.

https://telegram.me/ZahraAhmadipoor