متخصصین بهداشت ایران 
عنوان گروه یا کانال:

متخصصین بهداشت ایران


توضیحات: ﷽ #متخصصین_بهداشت_ایران بزرگترین رسانه حوزه بهداشت در لحظه باخبر شوید اینستاگرام https://www.instagram.com/behdashtian1 گپ gap.im/behdashtian سروش sapp.ir/behdashtian بیسفون bpn.im/behdashtian ارتباط باما @ahmadmehri ارائه تبلیغ @ahmadmehri .
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 33940
متخصصین بهداشت ایران

تمام گروههای کارشناسان بهداشت از این لحظه به این کانال منتقل شد.
لطفا بمانید
متخصصین بهداشت ایران

متخصصین بهداشت ایران

🅾بنا بر تصمیم اتخاذ شده و دلایلی,از این لحظه به بعد تمام اطلاعات ثبت شده در این گروه به کانال کارشناسان بهداشت کشور منتقل می شود.
لطفا اد شوید
🅾اخرین اگهی های استخدامی کشور و معرفی شما به متقاضیان نیرو به سراسر کشوز
🅾اموزش کامل خدمات ارایه شده در مراکز بهداشتی و اموزش تمام مسایل بهداشتی
🅾اخرین اخبار مستند از اتفاقات اخیر حوزه بهداشت و سلامت کشور
🅾پیگیری تاسیس سازمان نظام بهداشت.
و...
لطفا اد شوید و این پیام را برای دیگر همکاران و گروههایی که هستید بفرستید.
احمد مهری
09376936910
لینک کانال
https://telegram.me/behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

🅾لطفا برای حضور در کانال کارشاسان بهداشت کشور تلگرام خود را بروز نمایید تا بتوانید وارد این گروه شوید.
از این به بعد تمامی اخبار و مطالب درج شده در گروههای کارشناسان بهداشت که توسط احمد مهری درج می شد،به این کانال منتقل می شود.
ارسال انتقادات و پیشنهادات با ذخیره شماره 09376936910 و ارسال نظر از طریق تلگرام به احمد مهری
متخصصین بهداشت ایران

جناب آقای دکتر سیدحسن قاضی زاده‌هاشمی

سلام علیکم

با احترام و آرزوی توفیق برای جنابعالی و تمامی همکاران شما در سنگر خدمت رسانی به مردم، همانگونه که مستحضرید مهمترین رویکردی که می تواند باعث اجرای بهتر طرح تحول در حوزه سلامت شود، اولویت پیشگیری بر درمان به معنای واقعی است. مسئله ای که رهبر معظم انقلاب در سیاست های کلی نظام سلامت و فرمایشاتشان در دیدار با دست اندرکاران حوزه سلامت صراحتاً به آن امر و ریاست محترم جمهور نیز به آن تصریح کرده اند.

همانگونه که مستحضرید برداشت از بهداشت به پیشگیری از بیماری ها بر می گردد که هم اکنون نیروهای فارغ التحصیل رشته های بهداشت مسئولیت اصلی اجرای این امر مهم را عهده دار هستند.

احتراما ضمن سپاس و قدردانی از حضرتعالی و دیگر زحمت کشان عرصه سلامت،و با تقدیر از برخی نتایج طرح تحول نظام سلامت در بهبود شرایط،دانشجویان بهداشت پایتخت معنوی کشور یعنی مشهد مقدس بعنوان آینده سازان حوزه پیشگیری،موارد ذیل را جهت استحضار و پیگیری حضرتعالی مرقوم میداریم:

۱.با توجه به پیگیری و مطالبات چندین ساله ی متخصصین حوزه بهداشت،مبنی بر ایجاد تشکیلات و سازمان صنفی مرتبط با پرسنل بهداشتی،درخواست خودرا مبنی بر تاسیس نظام صنفی بهداشت اعلام میداریم.

جناب آقای وزیر، این علامت سوال هنوز برای جامعه بهداشتی کشور وجود دارد که چرا حضرتعالی بعد از دریافت نامه درخواست تاسیس سازمان نظام بهداشت که توسط انجمن قانونی کارشناسان بهداشت تهیه شده بود بلافاصله مخالفت کردید؟ آیا پاسخگویی به درخواست 5 هزار نیروی بهداشتی امضا کننده حامی این طرح نیاز به فکر بیشتری نداشت؟ درحالیکه انسجام این بخش مهم و تاثیرگذار در حوزه سلامت، بی شک می‌تواند موجب ارتقای وضعیت بهداشتی کشور در پی داشته باشد.

۲.نگاه درمانی در برنامه ریزی ها و مغفول ماندن تفکر پیشگیری محور که خود باعث عدم کاهش هزینه های گزاف درمانی و تأخیر در ارتقاء سطح سواد سلامتی جامعه و از همه خطرناک تر انتقال تفکر درمان محوری به جامعه شده است، باعث نادیده گرفته شدن پیش قراولان پیشگیری یعنی کادر بهداشتی نیز گردیده است که تفصیل آن در این مقال نمی گنجد؛مع الوصف،این دانشجویان خواهان توجه هرچه بیشتر وزارت محترم به نیروهای بهداشتی با تفکر سلامت محوری هستند.

۳.عدم انطباق تعداد و جنسیت فارغ التحصیلان و شاغلین رشته های بهداشت ؛ به عنوان نمونه: در استخدام حاشیه شهر مشهد تا کنون هیچ نیروی کارشناس بهداشت عمومی آقا گرفته نشده است. و یا در آزمون استخدامی سال گذشته، از مهندسین بهداشت محیط خانم استفاده نشده است.

۴.عدم انطباق کوریکولوم آموزشی رشته های بهداشت با نیازهای و شرح وظایف شغلی امروزی، لزوم بازنگری در سرفصل های آموزشی و افزایش کمی و کیفی واحد های کارآموزی این رشته ها،یکی از مهمترین مسائل آموزشی است که نیاز به بازنگری جامع دارد.

جناب وزیر بد نیست یادآوری شود که بیش از یک سال است که نامه درخواست تغییر سرفصل دروس رشته‌های بهداشت براساس نیاز روز سیستم سلامت، تحویل وزارتخانه شده است، حال اگر نیازهای جدیدی در ارائه خدمات در حوزه بهداشت دارید چرا بجای جذب ماما و پرستار به درخواست این جامعه دانشگاهی پاسخی داده نمی‌شود؟

۵.جایگزینی نیروهای غیر متخصص در حوزه بهداشت از جمله کادر درمانی همچون پرستار و ماما به جای کارشناس بهداشت در سال های اخیر موجی از نارضایتی هارا درفارغ التحصیلان رشته های بهداشت ایجاد کرده که این مساله باعث کاهش دعوت به کار نیروهای بهداشتی نیز شده است.

۶.وضعیت نامناسب رشته های تحصیلی بهداشت بخصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کمبود شدید عضو هیئت علمی و جایگاه نامناسب دانشکده بهداشت علیرغم تلاش های زیاد انجام گرفته چند سال اخیر،نیاز به توجه بیشتر به این دانشکده، پذیرش اعضای هیئت علمی بیشتر، راه اندازی رشته های جدید در مقاطع تحصیلات تکمیلی و حل مشکلات دانشجویان دارد؛

۷.لزوم بازنگری در سرفصل های آموزشی بهداشت محیط با توجه به فعالیت های مهندسین بهداشت محیط در خصوص بازرسی، مشاوره و مسئولین فنی بهداشتی مراکز عرضه و تولید مواد غذایی احساس می شود.

۸.عدم حمایت های حقوقی مناسب بازرسین بهداشت محیط به هنگام بروز مشکلات و تنش های ناشی از بازرسی های مراکز مواد غذایی وکارشناسان بهداشت عمومی در بازدید از مطب های بخش خصوصی از مهمترین مشکلات نیروهای بهداشتی فعال در مراکز بهداشتی و درمانی می باشد که نیاز به توجه جدی دارد.

۹.عدم تناسب حقوق و مزایا با توجه به شرایط سخت کاری و شغل حساس با توجه به حجم بالای ثبت بازرسی ها و فعالیت در دفاتر مختلف برای کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای و برخورد با بیماران واگیر عفونی از جمله سل، هپاتیت، ایدز و... برای کارشناس بهداشت عمومی از مسائلی است که نیاز به توجه مقام محترم وزارت به این نیروها دارد.
متخصصین بهداشت ایران

۱۰.اختصاص یک روز معین جهت پاسداشت کادر بهداشت و یا نگارش یک متن تبریک ویژه نیروهای بهداشتی سیستم، در کنار این اقدامات برای روز پزشک، پرستار، داروساز، ماما، دندانپزشکی، علوم آزمایشگاهی و ... نشان از احترام و قدرشناسی از زحمات این نیروهای گمنام عرصه سلامت دارد.لذا انتظار می رود زحمات نیروهای خدوم حوزه سلامت مورد غفلت قرار نگیرد.

۱۱.با توجه به عملکرد نیروهای بهداشتی در سیستم سلامت ، بازنگری در وضعیت حقوقی نیروهای بهداشتی با توجه به اینکه در سیستم بسیاری از امور مربوط به بیماران توسط نیروهای بهداشتی انجام می شود،از مطالبات بر حق نیروهای بهداشتی می باشد.

۱۲.با توجه به اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص پذیرش داوطلبان بومی رشته هاي تحصيلي دوره روزانه مقطع كارداني (نيمه متمركز) دانشگاه هاي علوم پزشكي وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشكده هاي علوم پزشكي و مجتمع هاي آموزش عالي سلامت داراي مجوز برگزاري دوره از شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي، بر اساس سوابق تحصيلي و همچنین افزایش پذیرش دانشجویان بین الملل و شهریه پرداز با رتبه پایین تر از دانشجویان معمولی، حال این مسئله مطرح است؛ اگر جامعه به نیروی انسانی متخصص در زمینه بهداشت و سلامت نیازمند است، پس فارغ التحصیلان، و دانشجویان آماده به کار که هر ساله دانش آموخته می شوند چه جایگاهی در این مراکز دارند!

جناب آقای دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی، شما از نیروهای رزمنده و انقلابی و از کارآمدترین وزرای دولت تدبیر و امید هستید و این مرقومه تنفیذ شده توسط دانشجویان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت استحضار حضرتعالی و دستور رسیدگی جهت بهبود وضعیت موجود به نگارش آمده است که قطعاً ارتقاء سلامت جامعه را به دنبال خواهد داشت.

با سپاس و احترام

دانشجویان دانشکده بهداشت پایتخت معنوی کشور-مشهد مقدس1394
متخصصین بهداشت ایران

🅾نامه فوق را مطالعه کنید.عنایت کنید در هراستان چنانچه میخواهید نامه ای به وزیر بنویسید از تک تک بند های این نامه استفاده کنید
احمد مهری
متخصصین بهداشت ایران

کارشناسان بهداشتی که میخواهند سوالات خود را مطرح کنند اگر از شخص بنده سوال دارند از طریق آی دی @ahmadmehri و اگر با تمام کارشناسان قصد در میان گذاشتن دارند لطفا به گروه چت فقط بهداشتی به لینک زیر مراجعه کنید
https://telegram.me/joinchat/Axt5mgOE1vzbBiOH5P80Hg
متخصصین بهداشت ایران

هجوم دانشگاه آزاد به تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی با توافق صورت گرفته میان حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنا است حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاري دانشگاههاي علوم پزشکی در کلیه رشته هاي تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی اعم از رشتههاي PhD، فوق تخصصی و فلوشیپ پذیرش دانشجو داشته باشد. به منظور اجرایی سازي این برنامه تعاملات گستردهاي با دانشگاههاي علوم پزشکی مستقر در شهر تهران آغاز شده و رشته هاي مختلف به شرح جداول زیر با همکاري هر دانشگاه آماده پذیرش دانشجو میباشند
متخصصین بهداشت ایران

🅾 از ابتدای ماه هر شب در گروه کارشناسان بهداشت چه مطالبی درج خواهد شد:
✳️درج اخبار دقیق مسایل صنفی و رخداد های حوزه بهداشت کشور
✳️آغاز سیر آموزشی پایه ای علوم بهداشت عمومی,محیط و حرفه ای(کاملا علمی و بروز)
✳️بررسی دقیق و کاملپیشگیری در حوزه طب سنتی و راهکارهای آن
✳️معرفی بروزترین و بهترین منابع آموزشی و علمی رشته های بهداشت
✳️معرفی و توضیحات کامل تک تک رشته های ارشد مرتبط با فارغ التحصیلان بهداشت
✳️توضیح تک تک بسته های خدمتی طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت عمومی,محیط و حرفه ای
✳️ترضیح کامل و روزانه نقاط قوت و نقاط ضعف حوزه صنفی کارشناسان بهداشت
Ⓜ️باما همراه باشید در کانال کارشناسان بهداشت ایران به آدرس
@behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

گلایه دانشجویان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛


دانشجویان در قبال بی‌مهری‌های وزیر بهداشت بیانیه دادند


قدس آنلاین_امام پور: دانشجویان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت بی‌مهری‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیانیه صادر کردند.به گزارش قدس آنلاین، پنجشنبه گذشته در تاریخ 21 آبان 94، در همایش تقدیر از برترهای علمی پژوهشی، در مشهد با حضور وزیر بهداشت؛ چند تن از داشنجویان بهداشت مطالبه گر مشهد،تصمیم گرفتند در این همایش انتقاد علنی خود را با استفاده از پوستر هایی شامل شعار ها انتقادی به گوش جناب وزیر و همکارانشان برسانند.

اما در نهایت برای جلوگیری از ایجاداغتشاش از این عمل منصرف شدند ,ولی همین دانشجویان فعال در حاشیه همایش طی گفتگو با دکتر زارع نژاد(مشاور وزیر بهداشت) و بعد از بیان چندی از مشکلات دانشجویی صنفی رشته های بهداشت،با این پاسخ مواجه شدند که حل این مسایل فقط با مشورت و نشست حل خواهد شد.

در ضمن دکتر زارع نژاد برای حل مسائل بهداشت به آن دانشجویان مطالبه گر ،قول پرداخت هزینه بلیط پرواز رفت وبرگشت به وزارتخانه را نیز دادند!

همچنین ضمن تماس تلفنی دکتر زارع نژاد با دکتر کلانتری(معاون مشاور بهداشتی جناب وزیر)، طی صحبت های دانشجویان مطالبه گر با کلانتری وی در خصوص علت استفاده از ماما یا پرستار بجای کارشناس بهداشت در مراکز بهداشتی درمانی اظهار داشت که کارشناسان بهداشت به دلیل تغییر کوریکولوم(سرفصل) آموزشی قادر به معاینه بانوان نمی باشند.

وی البته اضافه کرد که می توان در خصوص این موضوع ضمن نشستی با دانشجویان در وزارتخانه به نتیجه منتطقی رسید.

در این همایش پس از اتمام نشست ، دانشجویان علت حذف کارشناسان بهداشت از رسانه ها را جویا شدند که وزیر بهداشت تنها با این جمله که "خدا را شکر کنید وضعیت تان دارد خوب میشود " بستده کرد.

علاوه بر این وقتی دانشجویان علت عدم اقدامی مناسب توسط وزارت بهداشت با وجود دا شتن پیش نویس تاسیس نظام بهداشت را جویا شدند تنها با پاسخ "در تهران می بینم تان" توسط وزیر مواجه شدند.

در نهایت دانشجویان بهداشت، که از دریافت پاسخی مناسب با وجود حضور وزیر بهداشت در کنار خود ناامید شدند بیانیه ای از مشکلاتشان تبیین کردند .
درح مطلب:@ahmadmehri
به کانال کارشناسان بهداشت کشور بپیوندید@behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

🅾تا دقایقی دیگر پیام مشاور محترم معاون بهداشتی وزارت بهداشت جناب اقای دکتر خدایی خطاب به کارشناسان بهداشت در کانال کارشناسان بهداشت درج خواهد شد.
به این کانال بپیوندید:
@behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

🅾پیام مشاور محترم معاون بهداشتی وزیر بهداشت،مدیرمسئول مجله کشوری بهورز،پیشکسوت عرصه بهداشت کشور،قایم مقام ریس دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی در حوزه مشارکتهای اجتماعی ٫سازمانهای مردم نهاد وخیریه های سلامت به کارشناسان بهداشت ایران همین اکنون به ما ارسال شد:
سلام به همه شما کارشناسان محترم پرتلاش ومغز های متفکر شبکه بهداشت ودرمان که بصورت گمنام مشغول خدمت به مردم هستید هر چند نتیجه کار شما را مردم ومسولین مثل درمان نمیتوانند احساس وببینند ولی سودی که خدمات شما برای مردم دارد بیش ازدرمان است زیرا مردم فقط برگ ومیوه درخت را می بینند وکاری به ریشه ندارند که با چه زحمتی توانسته سرسبزی ومیوه زندگی را ارمغان اورد !!ولی مهم این است که باور داشته باشید معامله شما باخداست ولذت وشیرینی عنایت خدا ودعای مادران وشادابی کودکان سرمایه گرانسنگی است که باید شکرگذار ان باشید
برایتان ارزوی توفیق بیشتر ازدرگاه ایزد منان درراه رسیدن به اهدافتان را دارم سربلند باشید
با احترام دکتر غلامحسن خدایی
درج مطلب:@ahmadmehri
به کانال کارشناسان بهداشت کشور بپیوندید:@behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

http://www.salamatnews.com/news/168341/%D8%AA%D9%81%D8%AD%D8%B5-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%E2%80%8C-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA%E2%80%8C%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%DB%B9%DB%B2-%D8%AE%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
🅾طرح پوپولیستی تحول نظام سلامت صدای مجلس را درآورد👇🏻👇🏻
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید@behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

🅾سخنان صریح وزیر بهداشت:بگذارید سکوت کنم/وزارت به من تحمیل شد/بیمارستان ها هم پرستار تربیت کنند!!!👇🏻👇🏻👇🏻
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید@behdashtian
درج مطلب توسط @ahmadmehri
http://www.salamatnews.com/news/168427/%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%AD%D9%82-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%85-2ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾مجلس به جان طرح تحول سلامت افتاد/گزارش هزینه‌کرد از عمل یک درصد ارزش افزوده و هدفمندی یارانه‌ها به تفکیک حوزه، آموزش و پیشگیری و بهداشت بررسی می شود!!!/ادعای نمایندگان مجلس:هزینه کرد در طرح تحول ابهامات فراوانی دارد👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید@behdashtian
درج مطلب توسط @ahmadmehri
http://www.salamatnews.com/news/168425/-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D9%88-%D8%AA%D9%81%D8%AD%D8%B5-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-
متخصصین بهداشت ایران

🅾پذیرش دانشجوی پزشکی امسال افزایش می یابد/وزارت بهداشت در سال جاری ظرفیت پذیرش دانشجویان را به 1500 نفر در غالب دانشگاه های خودگران و دانشگاه های روزانه افزایش داده است.👇🏻👇🏻👇🏻
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید@behdashtian
درج مطلب توسط @ahmadmehri
http://www.salamatnews.com/news/168415/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C
متخصصین بهداشت ایران

🅾انتقاد صریح خانه پرستار از طرح تحول/مردم باید بدانند در طرح تحول سلامت چه خبر است؟/جیب پزشکان سنگین شد!!/اعتبارات طرح تحول سلامت برای مردم هزینه نشد👇🏻👇🏻👇🏻
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید@behdashtian
درج مطلب توسط @ahmadmehri
http://www.salamatnews.com/news/168401/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%86%D8%B4%D8%AF-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87%E2%80%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%B1%D9%81%D8%AA
متخصصین بهداشت ایران

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940902000346
متخصصین بهداشت ایران

🅾بی توجهی به پیشگیری دامن وزارت بهداشت را گرفت/ابراز تاسف معاون اموزشی وزارت بهداشت/علت ۸۰ درصد مرگ و میرها، بیماری غیرواگیردار است👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید@behdashtian
درج مطلب توسط @ahmadmehri
http://www.snn.ir/detail/News/463349/9009
متخصصین بهداشت ایران

🅾خبر فوری/شنیده ها حاکی از تشدید انتقادات نمایندگان مجلس نسبت به هزینه های سرسام اور طرح تحول سلامت می باشد.
وزیر بهداشت در پاسخ این انتقادها هشدار داده است که بگذارید سکوت کنم!!!
به کانل کارشناسان بهداشت کشور بپیوندید
@behdashtian
ارسال مطلب
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾کارشناسام محترم بهداشت جذب شده در طرح تحول سلامت و حاشیه شهر
بنا به تغییرات پیش رو و امکان صد درصدی اصلاح ساختار و اقدامات مسیولین و مجریان در این طرح,به هیچ عنوان از اشتغالتان در این طرح انصراف ندهید.
اصلاح ساختار طرح نیاز به زمان و تجربه دارد.بگذارید نوزاد نارس طرح تحول سلامت بالغ شود.
به کانال کارشناسان بهداشت کشور بپیوندید
@Behdashtian
درج مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾پیام یکی از همکاران:
سلام دوستان,من سال 1387به صورت شركتي(ماده 88)درمحرومترين منطقه استان چهارمحال وبختياري استخدام شدم وبعداز 2سال بدليل مشكلات ودوري راه مجبور به انصراف شدم باور كنيد وضعيتمون خيلي ازشما بدتر بود,الان همه اونهايي كه بامن بودند قراردادي شدند وعن قريب پيماني ميشند ,سختيها راتحمل كنيد ارزش داره, من الان بيكارم, ديگه هم موفق نشدم كارمرتبط بارشتم پيدا كنم.
🌹کانال کارشناسان بهداشت کشور
@Behdashtian
درج مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾اوج درج مطالب در گروه
ساعت 22الی24
✳اخرین اخبار حوزه سلامت
✳توضیح کامل بسته های خدمتی ارایه شده در طرح تحول سلامت
✳خبرهای ناگفتنی از حوادث حوزه سلامت
✳معرفی تک تک رشته های کارشناسی ارشد حوزه بهداشت
✳اخرین تغییرات حوزه کارکنان بهداشتی
✳اخرین اطلاعات علمی حوزه بهداشت از منابع معتبر
✳درج جزوات,پاورپوینت ها و فایل های اساسی و مورد نیاز حوزه بهداشت
و...
همه در کانال کارشناسان بهداشت کشور(بزرگترین اجتماع مجازی کارشناسان بهداشت ایران)
Ⓜبه کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@Behdashtian
Ⓜدرج مطلب:احمد مهری
@Ahmadmehri
🌹کارشناسان بهداشت را باخبر و عضو کنید
متخصصین بهداشت ایران

متخصصین بهداشت ایران

از همکاران بهداشت محیط و حرفه ای که تمایل دارند در بروز رسانی کانال با مطالب بهداشت محیط و حرفه ای کمک کنند لطفا در خصوصی اعلام کنند.
اعلام با کلیک برروی لینک زیر
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾بهداشت حرفه ای 1
موضوع امشب:ایمنی فناوری نانو در اروپا برای سال‌های 2015 تا 2025
متخصصین بهداشت ایران

موسسه بهداشت حرفه‌ای فنلاند (FIOH) به کمک اعضای شبکه ایمنی نانو اروپا که شامل بیش از صد نفر از متخصصان پژوهش ایمنی نانو اروپا است، یک راهبرد پژوهشی برای کمیسیون اروپا تدوین کرده است.


این راهبرد نکات محوری پژوهش در زمینه ایمنی نانومواد را در چارچوب هشتمین برنامه کمیسیون اروپا در افق سال2020 تشریح می‌کند.


فناوری نانو به عنوان یک فناوری توانمندساز کلیدی در افق 2020 شناخته شده است. لذا اهمیت این رشته برای توانمندسازی اروپا در بازار رقابت تولید کالاهای نوآورانه و خدمات و رفع چالش‌های جهانی مورد تاکید قرار گرفته است. فناوری نانو فرصت‌های قابل توجهی را برای بهبود موقعیت رقابتی اتحادیه اروپا و حل چالش‌های اجتماعی مهم فراهم می‌آورد. در اینجا یک مساله مهم، اطمینان از توسعه ایمن و پایدار در استفاده از فناوری نانو است.


هدف از این سند این است که چشم‌اندازی راهبردی را برای انجام پژوهش‌های آینده در زمینه استفاده و کاربرد ایمن نانومواد مهندسی شده ارائه دهد. افق زمانی این سند شامل سال‌های 2015 تا 2025 است. این سند راهبردی توسط اعضای شبکه ایمنی نانو اروپا توسعه یافته است که مجمعی برای پروژه‌های جاری FP6 و FP7 در تمام حوزه‌های ایمنی نانو است. انتظار می‌رود اجرای این سند گامی بزرگ و رو به جلو در توسعه نانومواد ایمن و پایدار باشد.
متخصصین بهداشت ایران

هدف این سند تبیین وضعیت کنونی دانش ایمنی در حوزه نانومواد و فناوری نانو است که منجر به شناسایی شکاف‌های دانشی موجود در این حوزه می‌شود. همچنین این سند به پیش‌بینی اهداف اصلی تحقیقات آینده در زمینه ایمنی نانومواد مهندسی شده می‌پردازد. در سند مروری بر چشم انداز ایمنی نانو ارائه شده و ایمنی نانو به عنوان بخش جدایی ناپذیر از فعالیت‌های تحقیق و توسعه در حوزه‌های مختلف فناوری نانو و محصولات مرتبط با نانومواد در نظر گرفته شده است. این مساله نیازمند نزدیک شدن به یک رویکرد چند رشته‌ای و انتفاع چند جانبه ذی‌نفعان است تا فرهنگ ایمنی نانو در اروپا و فراتر از آن ترویج شود.


ایمنی نانومواد امروز دچار چالش‌های اساسی شده است. ابزارهای در دسترس برای بررسی ایمنی نانومواد مهندسی شده بیشتر اوقات به قدری نامناسب یا طاقت فرسا هستند که ارزیابی کافی ایمنی در آنها به عنوان امری مشکل باقی مانده است. منابع و روش‌های آزمون کنونی عموما قادر به ارزیابی ایمنی نانومواد متعدد و جدیدی که با شتاب روز افزون در حال ظهور هستند، نیستند. این بدین معنی است که نیازمند توسعه الگوهای ارزیابی ایمنی جدیدی هستیم که در سال‌های آینده این مشکلات را رفع کنند.
متخصصین بهداشت ایران

در حال حاضر حمایت از قانونگذاران و صنایع در حوزه فناوری نانو دارای اهمیت بالایی است تا روند شکوفایی شان ادامه یابد. این مساله در صورتی رخ می‌دهد که با شناسایی سریع اولویت‌های پژوهشی و نقشه راه ایمنی فناوری نانو همراه باشد و بیشتر از این نباید صبر کرد. بلکه باید تلاش کرد محصولات تولید شده کنونی، برای شهروندان اروپا و دیگر نقاط جهان ایمن باشند.


برخی از مواردی که جهت ترویج و رشد فناوری نانو در صنعت باید به صورت همزمان مورد بررسی قرار گیرد، در این سند مشخص شده است. این موارد شامل « تنظیم چارچوب مقررات برای نانومواد مهندسی شده و فناوری نانو با در نظر گرفتن موضوع مهم استانداردسازی در راستای ترویج تجربیات موفق و تسهیل ارتباطات»، «تشکیل یک زنجیره نوآوری- ارزش برای ایمنی و سلامت محیط زیست و حل چالش‌ها در زنجیره ارزش از طریق ایجاد نوآوری و توسعه روش‌های جدید»، «توسعه زیرساخت‌ها در حوزه ایمنی نانومواد برای ترویج و ارتقای تحقیقات، تحصیلات و نوآوری»، «توسعه همکاری‌های بین‌المللی و گفتگوی جهانی با توجه به فضای تحقیقات جهانی ایمنی فناوری نانو» و «اطلاع رسانی و انتشار نتایج پژوهش‌ها برای ذینفعان کلیدی خارج از جامعه تحقیقاتی، شامل صنعت، نهادهای تنظیم مقررات و ...» است.
متخصصین بهداشت ایران

علاوه بر این، سند راهبردی وضعیت کنونی را توصیف می‌کند و نیازها و اولویت‌های تحقیقاتی در ده سال آینده را در چهار حوزه موضوعی «شناسایی و طبقه بندی نانومواد»، «مواجهه با نانومواد و جابجایی و تبدیل آنها»، «مکانیزم‌های خطرزای مربوط به اثرات نانومواد بر انسان و محیط زیست» و « ابزارهای ارزیابی و مدیریت ریسک شامل پایگاه‌های داده و آنتولوژی» تقسیم بندی می‌کند.


سند راهبردی مجموعه‌ای از اولویت‌های پژوهشی مورد نیاز را استخراج می‌کند که برای رسیدن به اهداف نقشه راه مورد نیاز هستند. در نهایت اجرای موفقیت‌آمیز و به موقع این نقشه راه که با تعیین اولویت‌های پژوهشی جدیدتر به طور مداوم در حال اصلاح است، به توسعه یک جعبه ابزار NanoHSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) در زمینه ارزیابی مواجهه، پیش‌بینی خطرات و مدیریت آنها منجر می‌شود که امکان پیاده‌سازی پایدار فناوری نانو را ممکن می‌کند.


فناوری نانو به عنوان یک فناوری توانمندساز به زودی پر کاربرد شده و به عنصری کلیدی در زنجیره نوآوری- ارزش تبدیل می‌شود. پتانسیل فوق العاده‌ای در فناوری نانو وجود دارد تا راه‌حلی برای مشکلات کنونی و آینده جامعه شود. بنابراین دیدگاه ایمنی پیش از طراحی به معنی آمیختن ایمنی نانو با فرایند توسعه فناوری نانو و تولید محصولات جدید، از اهمیت حیاتی برخوردار است.
متخصصین بهداشت ایران

🅾بهداشت محیط 1
موضوع امشب:لایه ازن در حال تخریب
متخصصین بهداشت ایران

انتقاد از سوخت زیستی (بیو فیول) پایان نمی‌پذیرد. تا کنون انتقاد عمده این بود که برای کسب سوخت زیستی باید زمین‌های گسترده‌ای را زیر کشت قرار داد و به همین دلیل قطع درختان و جنگل‌زدایی افزایش می‌یابد.

اینک پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند، تهیه سوخت زیستی می‌تواند بر سلامتی انسان تأثیراتی زیان‌آور بگذارد
آنها می‌گویند، کاشت درختانی با رشد سریع برای برطرف کردن نیاز روزافزون به سوخت زیستی، ایزوپرن تولید خواهد کرد. به باور آنان، این فرایند به همراه گاز نیتروژن به ایجاد گاز ازن در هوا منجر خواهد شد که تحریک‌کننده راه‌‌های تنفسی در انسان است.
ازن ماده اکسیدکننده قوی با قابلیت واکنشی زیاد است که فعالیت بالای شیمیایی آن باعث بروز مشکلاتی از جمله در بافت ریه‌ها می‌شود. آلاینده ازن اساسا توسط یک منبع به محیط منتشر نمی‌شود. این آلاینده ثانویه است و بر اثر تأثیرات متقابل آلاینده‌های اتمسفر ایجاد می‌شود. از جمله آلاینده‌های اولیه‌ای که در تشکیل ازن دخالت دارد، اکسیدهای نیتروژن است.
متخصصین بهداشت ایران

شبیه‌سازی رایانه‌ای

کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعهد شده‌اند که ۱۰ درصد از انرژی مورد نیاز بخش حمل و نقل خود را تا سال ۲۰۲۰ از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کنند. با توجه به این نیاز روزافزون باید در آینده کاشت گیاهانی را که از آنها سوخت زیستی تهیه می‌شود، به شدت افزایش داد.

نیک هویت (Nick Hewitt) از دانشگاه لانکستر بریتانیا و همکارانش برای روشن شدن اثرات این روند بر محیط زیست از شبیه‌سازی رایانه‌ای استفاده کردند.
متخصصین بهداشت ایران

بنا بر گزارش منتشره در مجله تخصصی "نیچر کلایمت چنج"، اروپا حدود ۷۲ میلیون هکتار زمین را به کشت گیاهانی اختصاص داده که از قابلیت تولید سوخت زیستی برخوردار هستند.۱۶ میلیون هکتار از این زمین‌ها در غرب اروپا، ۲۹ میلیون هکتار در اروپای شرقی و و ۲۷میلیون هکتار در اوکراین قرار دارد.

در این آزمون پیامدهای کشت درختان سریع‌الرشدی مانند صنوبر، بید و اکالیپتوس در این زمین‌ها که مساحتی حدود دو برابر مساحت آلمان دارند ارزیابی شده است.
متخصصین بهداشت ایران

نتیجه آزمون

نتیجه تحقیق یادشده نشان می‌دهد که این فرایند به افزایش گاز ازن در هوای تنفسی منجر می‌شود. افزایش ازن در هوا سلامت بسیاری از مردم را به خطر می‌اندازد.

بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، در اروپا سالانه حدود ۲۲ هزار نفر بر اثر پیامدهای ناشی از افزایش ازن در هوا جان خود را از دست می‌دهند.

محققان می‌گویند، افزایش کشت درخت‌هایی با پتانسیل تولید سوخت زیستی باعث می‌شود که شمار مرگ و میر ناشی از افزایش ازن در هوا بیش از ۱۰۰۰ تن در سال افزایش یابد.

افزون بر این افزایش ازن در هوا بر برداشت برخی محصولات کشاورزی مانند ذرت یا گندم تأثیری منفی دارد. پیش‌بینی می‌شود که این اثر منفی سالانه حدود یک میلیارد یورو در صنعت کشاورزی خسارت ایجاد کند.
متخصصین بهداشت ایران

تنها درختان سریع‌الرشد نیاز را برطرف می‌کنند

پژوهشگران بر این نظرند که در آینده برای تأمین نیاز به سوخت بیولوژیک باید عمدتا گیاهانی کاشت که به نسل دوم سوخت‌های سازگار با محیط زیست تعلق دارند مانند صنوبر، بید و اکالیپتوس.

دلیل این است که تنها با کشت این درختان سریع‌الرشد می‌توان نیاز بالا به سوخت بیولوژیک را تأمین کرد. اما کشت این درختان در مرحله اول به تولید مخلوطی از گازهای منوکسید کربن و هیدروژن در هوا منجر خواهد شد و در مرحله بعد است که می‌توان از آن سوخت زیستی به دست آورد.

اما کشت درختان نسل دوم سوخت‌های زیستی جنبه مثبتی نیز در بر دارد. این نوع از نباتات مانند گیاهان نسل اول، از جمله شلغم و نیشکر قابل خوردن نیستند و برای کشت آنها زمین کافی به‌ویژه در شرق اروپا وجود دارد. تنها در اوکراین می‌توان حدود یک‌سوم از درختان مورد نیاز را کاشت.

افزون بر این در شرق اروپا برای کشت این درختان نباید غلات موجود در زمین را نابود کرد، چون در این منطقه زمین‌های آزاد زیادی برای کاشتن این درختان وجود دارد.
متخصصین بهداشت ایران

🌺دانلود سه فایل مفید برای بهداشت محیط بصورت روزانه:
امروز----
دستورالعمل اقدامات بهداشت آب و فاضلاب به منظور پیشگیری و کنترل بیماریهای منتقله از آب
دستورالعمل آب آشامیدنی بهداشتی ویژه مدارس
سند راهبرد ملی بهبود کیفیت آب شرب👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
متخصصین بهداشت ایران

🌺دانلود سه فایل مفید برای بهداشت حرفه ای بصورت روزانه:
امروز----
آزبست قاتل خاموش
بسته آموزشی صدا در محیط کار
بسته آموزشی روشنایی در محیط کار
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
متخصصین بهداشت ایران

🅾🌺دانلود سه فایل مفید برای بهداشت عمومی بصورت روزانه:
امروز---
- دستورعمل اجرایی برنامه تامین و ارتقاء مراقبتهای اولیه سلامت در مناطق شهری و حاشیه نشین
- برنامه های پیشگیری و کنترل بیماریهای قلبی و عروقی
-تغذیه در برنامه پزشک خانواده👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
متخصصین بهداشت ایران

🅾ارسال نظرات . پیشنهادات لطفا از طریق ارتباط با لینک زیر
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾🅾🅾🅾اصلاحیه
🅾بلایی که به سر رشته پرستاری امد:
بنا به تصمیم وزارت بهداشت,همزمان با دانشکده های پرستاری سراسر کشور,بیمارستانهای امرزشی دولتی نیز به پذیرش و تربیت پرستار بصورت مستقل می پردازند
کانال کارشناسان بهداشت ایران
@Behdashtian
ارسال مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾شنیده ها//وقتی پایگاههای سلامت در دانشگاه شهید بهشتی بدون هیچ محدودیتی واگذار می شود/شتاب زدگی باعث شده است در تهران بکارگیری نیروی مراقب سلامت بدون ازمون باشد.
کانال کارشناسان بهداشت
@behdashtian
مطلب از
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

کانال کارشناسان بهداشت ایران:
خبر فوری//
25 دانش آموز تهرانی که برای اردو به مشهد آمده بودند پس از صرف شام در هتلی مسموم شدند.
@Behdashtian
درج خبر
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبرداد

جذب داوطلبان رشته پرستاری در بیمارستان ها از طریق آزمون سراسری

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي

کد خبر: 94090200947

دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: داوطلبان تحصیل رشته پرستاری در بیمارستان های دولتی و خصوصی از طریق آزمون سراسری و در قالب قوانین و مقررات جاری آموزش جذب می شوند.

 محمدحسین پورکاظمی با اشاره به لزوم ایجاد تعادل بین تعداد پزشک و پرستار،‌ تربیت نیروی پرستار در بیمارستان های دولتی و خصوصی را برنامه ای مناسب جهت رفع نیاز کشور به نیروی پرستاری ذکر کرد.

پورکاظمی با تاکید بر لزوم وجود رابطه منطقی بین تعداد تخت های بیمارستانی و پرستارانی که در دانشگاههای وابسته به وزارت بهداشت تربیت می شود گفت: بررسی های به عمل آمده نشان می دهد میزان تربیت پرستار در کشور ما بسیار پایین تر از استانداردهای جهانی است و در کشور با کمبود شدید پرستار مواجه هستیم.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اجرای طرح تحول سلامت و اقبال مردم به بیمارستان های دولتی را عاملی برای افزایش نیاز به خدمات پرستاری در کشور برشمرد و گفت: پرستاری شغلی مقدس و دشوار است و باید برنامه ریزی مناسب درخصوص تربیت پرستاران صورت گیرد.

پورکاظمی به برنامه های اخیر وزارت بهداشت برای توسعه تربیت نیروی پرستاری در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طرح تربیت پرستار در بیمارستان های دولتی و خصوصی کشور یکی از برنامه هایی است که تا حدودی می تواند نیاز کشور در این زمینه را برطرف نماید.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه این طرح زمینه لازم را برای تضمین موقعیت شغلی آینده داوطلبان فراهم می آورد گفت: این طرح به معنی تربیت نیرو خارج از ضوابط و چارچوب های جاری کشور نبوده و داوطلبان بر طبق ضوابط قانونی، با شرکت در آزمون سراسری در این دوره پذیرفته خواهند شد.
متخصصین بهداشت ایران

🅾نمونه سوالات تخصصی در استخدامی کارشناس بهداشت عمومی:
✳ توصیه هایی ک بعد از واکسیناسیون بچه های زیر دوسال ب مادر باید گفته شود
✳در صورت مشاهده عوارض واکسن اقدامات لازم چیست.
✳شخصی با سابقه حیوان گزیدگی عمیق به مرکز یا پایگاهتان مراجعه کرده.اولین اقدام چیست؟
✳کودک دوسال درصورت اختلال وزن و قد اقدامات لازم در معاینه مربرطه چیست؟
✳توصیه های لازم به یک مورد کودک هفت ساله با سابقه پدیکلوز چیست؟
✳در پرونده مدارس مروج سلامت و پرونده سلامت مدارس,چه فرم هایی وجود دارد؟
✳تفاوت مرکز بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی,تفاوت پایگاه بهداشتی با خانه بهداشت چیست؟
✳ترازوهای موجود در واحد بهداشت خانواده تا چند کیلوگرم هرکدام اندازه گیری میکند؟
✳توضیحات کامل درباره چارت اقداماتی رویارویی با بیمار سل اسمیر مثبت و...
✳در پرونده خانوار برای مادران پیش از بارداری,حین بارداری و پس از بارداری چه فرم هایی قرار دارد!؟
✳کاربرد و تشریحات کامل ذیج حیاتی و اخرین تغییرات ذیج چه بوده است؟
✳قطره اهن و ADاز چند ماهگی برای کودک شروع می شود؟؟
✳نمونه تیرویید از کف پا در چند روزگی گرفته می شود و دریافت نمونه دوم در چه حالاتی انجام میگیرد؟
✳ترتیب واکسن ها در طبقات یخچال چگونه است؟
✳انواع نشانگر های صحت واکسن ها چیست باتوضیحات کامل
✳اموزش های لازم در او آر اس تراپی
Ⓜاینها تنها گوشه ای از نمونه سوالات است و ازتمام وظایف یک نیروی بهداشتی امکان سوال وجود دارد.
نمونه سوالات ازمون مصاحبه رشته های بهداشت محیط و حرفه ای در روز اتی منتشر می شود

🌹کانال کارشناسان بهداشت
@Behdashtian
🌹ارسال مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

جزئیات بسته خدمتی بهداشت دهان و ندان در طرح تحول سلامت:امروز:👈1:نکات پایه / 2:مراقبت از دندان ها در قبا از بارداری،تولد تا3سالگی،3سالگی تا 6سالگی/ 3:تاثیر فطره آهن و مواد قندی بر دندان ها / نحوه مراقبت از دندان 6 / چیستی و چگونگی فیشورسیلانت...
متخصصین بهداشت ایران

در صورت نبودن مسواک انگشتی میتوان به دور انگشت اشاره پارچه تمیز و مرطوب پیچانده و دندانهای کودک را تمیز کرد.
حرکت مسواک در سطوح بیرونی و سطوح جونده دندانها به صورت افقی( رفت و برگشت)می باشد.
حرکت مسواک جهت تمیز کردن سطوح داخلی دندانها به صورت عمودی ( حرکت مسواک از لثه به طرف سطح جونده دندانها) می باشد.
والدین جهت تمیز کردن سطوح بین دندانها باید از نخ دندان استفاده کنند(از زمانی که تماس بین دندانی ایجاد می شود).
مریم سادات موسوی.کارشناس بهداشت عمومی
متخصصین بهداشت ایران

نحوه مراقبت از دهان و دندان
روشهای پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان
 مسواک و نخ دندان
 فلوراید و روشهای مختلف استفاده از آن
 فیشور سیلانت (شیار پوش)
 تغذیه

مراقبت های بهداشت دهان و دندان پیش از بارداری:
بهترین زمان برای مشاوره با دندان‌پزشک ، قبل از دوران بارداری است.به ویژه اگر کودکِ اول باشد.
شرایط بهداشت دهان و دندان مادر در رشد ، تکامل ، سلامت دندان‌ها و لثه‌های کودک اهمیت زیادی دارد.

مراقبت از دندان از تولد تا 1 سالگی
تمیز کردن دندان‌های کودکتان را از 6 ماهگی همزمان با رویش اولین دندان شیری آغاز کنید
می‌توانید از یک تکه پارچه تمیز و مرطوب استفاده کنید و روزی یک مرتبه دندان‌های نوزاد را تمیز کنید.
توجه کنید از 6 ماهگی تا 12 ماهگی، لازم است نوزاد را برای اولین مشاوره دندان‌پزشکی به مطب ببرید.

برای کمک به رویش دندان و تسکین کودک،میتوانیم با انگشت تمیز لثه او را با ملایمت ماساژ دهیم.
قبل از این کار دستهای خود را با آب صابون کاملا بشوییم. اگر یک قاشق سرد کوچک به آرامی روی لثه های کودک کشیده شود. خارش و درد کودک را کاهش میدهد.هم چنین می توانیم نان و یا میوه های سفت مثل هویج و سیب برای ماساژ لثه به کودک بدهیم
باید مراقب باشیم اشیایی که کودک به داخل دهلن می برد ،کثیف نباشند،زیرا این کار سبب بروز بیماریهای مثل تب و اسهال در او می شود.
 حدود 6 ماهگي ، اولين دندان در دهان نوزاد رويش مي يابد معمولاً دندان پيش پائين است.
مراقبت از دندانها در دوران شیرخوارگی:
دندانهای کودک شیرخوار مثل افراد بزرگسال نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارد. بنابراین از هنگام در آمدن دندانها،بعداز شیر دادن یاهر غذایی به کودک،باید دندانهای او را تمیز کنیم.
بعد ازهرنوبت شیردادن به کودک،بخصوص در هنگام شب،می توانیم مقدار کمی آب به او بدهیم تا دهانش تمیز شود.
حداقل روزی دو بار ،پارچه تمیز و مرطوبی را به دور انگشت اشاره پیچیده و با دقت و ملایمت روی لثه و دندانهای شیرخوار می کشیم .
تمیز کردن دندانها باید از آغاز رویش اولین دندان در دهان کودک باشد.
مراقبتهای لازم در هنگام رویش دندانهای شیری:
کودکان معمولااز شش ماهگی شروع به دندان در آوردن می کنند.در موقع دندان در آوردن ،کودک معمولا ناآرام و گریان بوده،آب ریزش از دهان داشته و دچار بی خوابی می گردد. در این زمان کودک به علت خارش لثه ،اشیاء اطراف خود را به داخل دهان میبرد.
اگر کودک در این زمان دچار علایم نظیر اسهال ،تب و تشنج شود.بیماری او ارتباطی به دندان در آوردن نداشته ، بلکه ممکن است در اثر کثیف و آلوده بودن اشیایی است که کودک به دهان خود می برد.
علایم رويش دندان در کودکان:
 قرمزي و التهاب لثه در ناحيه رویش دندان
 برجستگي و خارش لثه در همين ناحيه
 افزايش بزاق و آبريزش از دهان نوزاد
 ناراحتي و گريه زياد
 بي خوابي
 نوك زدن دندان از لاي لثه
 علائمي مانند تب ، دل درد يا اسهال بعلت بردن اشياء آلوده در زمان خارش ايجاد مي شود
 توصيه : تميز نگهداشتن لثه توسط پارچه يا گاز تميزو مرطوب – استفاده از دندانكهاي نرم ، تميز و سرد جهت گاز گرفتن
نحوه تميز كردن لثه ودندانهاي نوزاد:
• كودك را بطوريكه سرش بطرف مادر و پاهايش از او دور باشد بغل كند.
• براي باز كردن دهان انگشت سبابه را به گونه كودك به آرامي فشار دهند تا فك پائين باز شود.
• يك تكه گاز تميز دور انگشت سبابه پيچيده و لثه بالا و پائين را به آهستگي تميز كنند.
• در صورت دسترسي به مسواك انگشتي آنرا روي انگشت اشاره قرار داده وبا حركات ملايم تميز شود.
• فشار به اندازه اي باشد كه تا پلاك ميكروبي برداشته شود.
• روزي دو بار بعد از اولين و آخرين دفعه تغذيه انجام شود .
 کودک در سن 1 تا 3 سالگی باید با مسواک زدن آشناشود.
 هدف از مسواک زدن : هدف اصلی از مسواك زدن برداشتن و پاك كردن پلاك ميكروبی از روی دندانها و لثه می باشد.( پلاک میکروبی : عامل بیماریهای لثه و پوسیدگی دندانها می باشد).
 بهتر است مسواک کردن در فرصت مناسب و با زمان کافی و توام با آرامش صورت پذیرد.
 البته ایده آل آن است که بعداز هر بار مصرف مواد غذایی یا مواد قندی ،دندانهایمان را مسواک کنیم. اگر نشد،در دو نوبت مسواک کردن دندانها حتما باید صورت گیرد:
 شب قبل از خواب:به دلیل اینکه در زمان خواب ،جریان بزاق و حرکات زبان جهت تمیز کردن محیط دهان کاهش می یابد و دندانها مستعد پوسیدگی می شوند.
 صبح بعد از صبحانه
روش مسواک زدن در کودکان زیر 3 سال:
با رویش دندانهای شیری والدین باید نسبت به تمیز نگهداشتن دندانهای فرزند خود اهمیت دهند. در کودکان زیر 3 سال با استفاده از مسواک انگشتی پس از هر وعده شیر یا غذا باید دندانهای کودک را تمیز کرد. در کودکان زیر 3 سال والدین باید دندانهای کودک را مسواک کنند.
متخصصین بهداشت ایران

مراقبت دندان ها از 3 تا 6 سالگی
مسواک کردن دندانهای کودک را می توانیم از دو یا سه سالگی شروع کنیم .برای این کار باید مسواک مناسب و کوچکی برای او انتخاب کنیم.
وقتی والدین در حضور فرزندشان مسواک بزنند،کودکان بهتر آموزش دیده و تمایل بیشتری به مسواک کردن دندانها پیدا می کنند.
روش صحیح تمیز کردن دندانها در این گروه سنی این است که مسواک را بطور افقی روی سطح بیرونی ،داخلی و سطح جونده دندانها بکشیم.
3 تا 6 سالگی
فراموش نکنید در این سنین نیز مسؤولیت اصلی مسواک زدن دندانهای کودک با والدین است. البته بهتر است به کودک اجازه دهید خودش نیز مسواک زدن را به تنهایی تمرین کند.
اگر بین دندان‌های شیری کودکتان فاصله وجود ندارد و کاملاً به هم چسبیده‌اند، باید بین دندان‌هایش را نخ دندان بکشید.
اگر پوسیدگی‌های زیادی در دندان‌هایش وجود دارد زیر نظردندان‌پزشک از ژل‌ فلوراید استفاده کنید. ژل فلوراید باعث مقاوم شدن دندانها در برابر پوسیدگی میگردد.
برای پیشگیری از پوسیدگی دندانها را فیشورسیلانت کنید.
برای سالم نگه داشتن دندانهای کودک چه باید کرد ؟
1 - از آنجا که یکی از موارد بسیار شایع پوسیدگی دندان در کودکان زیر سه سال ، استفاده مکرر از شیشه شیر یا حتی شیر مادر قبل از خواب ویا هنگام خواب کودک است می بایست از دادن شیر یا محلول آب قند به کودک هنگام خواب خودداری کنید.
2- کودکان نیز مانند بزرگسالان باید با دندان های تمیز به خواب بروند .
3- هنگام دادن قطره آهن به کودک، از کودک بخواهیم دهانش را کاملا باز کند و قطره آهن را با قطره چکان در حلقش بچکانیم تا با دندان هایش تماسی نداشته باشد . جهت اطمینان ، پس از چکاندن قطره آهن با یک دستمال مرطوب و تمیز دندان های کودک را تمیز کنید .
4-برای تغذیه کودک خود بین وعده های اصلی غذا ، به جا ی تنقلات و شیرینیها از سبزیجات و میوه های تازه ، پسته ، بادام ، پنیر و گردو میتوانید استفاده کنید .
5- کودکتان را هر شش ماه یکبار برای استفاده از"ژل فلوراید" نزد دندانپزشک ببرید . ژل فلوراید به صورت موضعی بر روی دندان های کودک مالیده می شود و از پوسیدگی دندان ها پیشگیری می کند .
6- اگر دندان شیری کودکتان زودتر از مو عد افتاد ، او را نزد دندانپزشک ببرید تا در جای خالی دندان شیری وسیله ای به نام "فضا نگهدار " قرار دهد این وسیله به دندان های مجاور اجازه حرکت به این فضار ا نمی دهد و فضا را برای رویش دندان دائمی زیر لثه حفظ می کند .

7- هنگامی که اولین دندان آسیای دائمی در سن شش سالگی در دهان فرزندتان پیدا شد او را نزد دندانپزشک ببرید تا در صورت نیاز برای او درمان "فیشور سیلانت " انجام دهد .
(مریم سادات موسوی .کارشناس بهداشت عمومی)
متخصصین بهداشت ایران

🅾متاسفانه باخبر شدیم همکاران ما در استان اذربایجان غربی که برای جذب نیروی بهداشتی در طرح تحول سلامت ثبت نام کرده اند,قرار است تنها دو روز دیگر در ازمون استخدامی شرکت نمایند.
این همکاران سریعا بدلیل کمبود وقت به وبلاگ شخصی احمد مهری به ادرسa-mehri.blogfa.com
مراجعه واز نمونه سوالات مربوطه موجود استفاده نمایند.
Ⓜکانال کارشناسان بهداشت ایران
@Behdashtian
Ⓜدرج مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

فیشور سیلانت ماده ای همرنگ دندان است که داخل شیار های عمیق سطح جونده دندان را پر و مسدودمی کند و مانع گیر افتادن با قیمانده مواد غذایی در این شیارها شده و از پوسیدگی دندان پیشگیری می کند .
متخصصین بهداشت ایران

تأثير قطره آهن بر روي دندانها
آهن با ميناي دندان ترکيب شده و در صورت استفاده به تدریج آن را سياه مي کند و مقاومت طبيعي آن را از بين مي برد.
براي جلوگيري : بايد موقع دادن قطره آهن آن را به ته حلق بچکانيد تا حتي الامکان با دندان ها برخورد نکند و نيز پس از خوردن قطره آهن، به کودک آب خورانده شود تا آهن از دندان هاي کودک پاک شود .
ميزان آهن موجود در شير مادر کم است و به همين علت، مصرف قطره آهن در شيرخواراني که از شير مادر تغذيه مي کنند توصيه مي شود.
آهن با ميناي دندان ترکيب شده و آن را سياه مي کند و مقاومت طبيعي آن را از بين مي برد.
نقش مواد قندی در ایجاد پوسیدگی
کودکانی که به طور مرتب از شیشه آب قند،آب میوه یا شیر شیرین شده استفاده می کنند. وقتی بزرگتر می شوند، دندانهایشان دچار پوسیدگی میگردد.به ویژه کودکانی که هنگام خواب هم شیشه به دهان دارند. دندانهایشان بیشتر از بقیه کودکان پوسیده می شود.
اگر سر پستانک را به مواد شیرین مثل عسل آغشته کنیم ،دندانهای کودک شدیدا دچار پوسیدگی می گردد.
وقتی شربتهای دارویی یا تقویتی به کودک می دهیم،به علت وجود مواد قندی در این داروها ،باید دهان و دندانهای کودک را تمیز کنیم.
تا آنجا که ممکن است از دادن مواد و مایعات شیرین مثل آب قند و ،ب نبات داغ،آب میوه شیرین و ... به کودک بخصوص در شب خودداری کنیم.
از حدود 2 سالگی یک مسواک مخصوص کودک برای فرزندتان تهیه کنید و به اندازه «یک نخود» روی آن خمیردندان بگذارید.
فرزندتان می‌تواند خودش مسواک زدن را تمرین کند ولی وظیفه اصلی را در مسواک زدن دندان‌هایش شما بر عهده دارید.

(مریم سادات موسوی.کارشناس بهداشت عمومی)
متخصصین بهداشت ایران

اهمیت و نحوه مراقبت از دندان آسیای اول دایمی دندان 6

چرا به این دندان، (دندان شش) می گویند؟
چون اولین دندان آسیای بزرگ دایمی است که معمولاً در سن 6 سالگی رویش می کند .و از طرفی اگر از خط وسط فکین به طرف عقب دندانها را شمارش کنیم در ردیف ششم قرار گرفته است.
تعداد آنها چهار عدد (دوعدد در فک بالا و دو عدد در فک پایین) قراردارد.
دندانهای شش به عنوان آسیب پذیرترین دندانها شناخته شده اند.
از نظر تمام پژوهشگران دندان 6 به عنوان آسیب پذیرترین دندان بشمار می آید.
بطوریکه در سن شش سالگی 63%
در سن 7 سالگی 75%
در سن 8 سالگی 93%
دچار پوسیدگی می شوند.
داشتن دندانهای شش در دوران کودکی نقش بسزایی در عمل جویدن ایفا می نماید.
وجود این دندان تاثیر مهمی در طبیعی نگه داشتن اسکلت و نهایتاً زیبایی چهره دارد.
از دست دادن این دندان موجب اختلال در ردیف شدن دندانها و گاهی ناهنجاری فکین شده و ممکن است درمان های پرهزینه و طولانی مثل عمل جراحی و ارتودنسی را ایجاب نماید.
یک اشتباه متداول:
دندان 6، دندان شیری نیست!
بعلت رویش دندان 6 یا( آسیای بزرگ اول دایمی ) پشت دندان های شیری عموما والدین با فرض اینکه آنها دندان شیری می باشند اهمیتی به پوسیدگی و بهداشت آن نمی دهند و متاسفانه در سنین پایین گاه چاره ای نمی ماند جز کشیدن آنها.
این دندان بسیار مهم بوده و رشد مناسب استخوان،رویش مرتب دندانها،جویدن غذا و...را بر عهده دارد.
محل رويش : پشت آخرين دندان آسياي شيري
جايگزين هيچ دندان شيري نمي باشد.
دلایل آسیب پذیری دندان 6
1) چون رویش این دندان همزمان با وجود دندانهای شیری در حفره دهان می باشد، اکثر والدین آن را با دندان شیری اشتباه گرفته و برای بهداشت و نگهداری آن اهمیتی قایل نیستند. در حقیقت این دندان چوب همنشینی با کوچکتر از خود را می خورد.
2) مینا که قسمت خارجی ساختمان دندانها را می پوشاند در این سن کمتر تکامل یافته و مقاومت چندانی در برابر میکروبهای پوسیدگی زای دهان ندارد.
3) در این سنین کودکان تمایل فراوانی به مصرف مواد قندی و شکلاتهای چسبنده دارند.
4) بعلت نداشتن مهارت و دقت کافی در مسواک کردن، بهداشت دندانها بخوبی رعایت نمی شود.
5) چون در سطح جونده این دندانها معمولاً شیار و فرورفتگی های عمیق وجود دارد، جایگاه خوبی برای گیرکردن موادغذایی و موادقندی خواهدبود که این خود باعث افزایش میزان تعداد پوسیدگی ها خواهدشد.
توصیه های لازم جهت حفظ دندان 6
1 – کودکان خود را هر شش ماه یکبار برای معاینه و مشاوره به نزد دندانپزشک
ببرید.
2 – در مورد اهمیت دندانها با آنها صحبت کرده و به طرق مختلف آنها را به مسواک زدن تشویق نمایید.(حداقل روزی 3 بار بعد از هر نوبت غذا)
3 - آنها را ترغیب نمایید تا با مربی بهداشت مدرسه در امر استفاده از دهانشویه فلوراید همکاری خوبی داشته باشند زیرا دهانشویه فلوراید موجب استحکام ساختمان دندان وبالا رفتن مقاومت در برابر پوسیدگی می شود.
4 – چون کشیدن این دندان باعث جابجایی دیگر دندانهای دایمی می شود در صورت وجود پوسیدگی به توصیه دندانپزشک معالج عمل کرده و تا حد ممکن سعی شود آن را نگهداشته و از کشیدن آن خودداری نمایید.
5 – اگر دندانهای شش کودکانتان شیار و فرورفتگی عمیق دارد به توصیه دندانپزشک آن را پر نمایید.(فیشورسیلانت تراپی)
(مریم سادات موسوی.کارشناس بهداشت عمومی)
متخصصین بهداشت ایران

فیشور سیلانت یا شیار پوش
فیشور سیلانت یکی از روشهای پیشگیری از پوسیدگی دردندانپزشکی است.
همه دندانها ( به خصوص دندانهای تازه رویش یافته) به طور طبیعی در سطح خود شیارها و سوراخ های ریزی دارند که در این مکان ها باکتریها و خرده های غذایی گیر می کنند و پوسیدگی ها معمولا از این ناحیه شروع می شوند.
حتی اگر کودک شما به خوبی از مسواک و نخ دندان استفاده کند باز هم نمی تواند این شیارها و سوراخ های ریز را به خوبی تمیز کند.
فیشور سیلانت با پر کردن این شیارها ، دندان را محافظت کرده و از طرفی موهای مسواک به راحتی می توانند این مناطق را تمیز کنند.
چه دندانهای باید فیشورسیلانت شوند:
دندانهای 6 سالگی (اولین دندان آسیای دایمی)
دومین دندان آسیای دایمی( رویش در سن 12 سالگی )
دندانهای آسیای شیری
فیشور سیلانت چه میزان در حفظ و سلامتی دندانها موثر می باشد:
تحقیقات مختلفی در این زمینه انجام شده است:
حدود 60تا 80 درصد اثر پیشگیرانه برای فیشور سیلانت ارایه گردیده است و مشخص سده است که اگر اولین دندان آسیای بزرگ ( دندان 6 ) فیشور سیلانت شود 22 بار کمتر از دندان آسیای فیشور سیلانت نشده دچار پوسیدگی می شود.
مراحل انجام کار فیشورسیلانت چگونه است:
خیلی سریع و بدون نیاز به بی حسی و تراش دندان و بذون هیچگونه ناراحتی در یک جلسه انجام می شود.
دندانپزشک ابتدا دندان را به خوبی شسته ( می شوید ) سپس آن را خشک می کند.
بعد از آن با کمک یک اسید مخصوص ، سطح دندان را آماده قرار دادن ماده فیشور سیلانت می کند
سپس ماده فیشور سیلانت روی سطح دندان در جایی که لازم است گذاشته می شود
ماده فیشور سیلانت یا پس از مدتی خودش سفت می شود یا با کمک نور مخصوصی این کار انجام می شود.
کودک بلا فاصله پس از اتمام کار می تو اند تغذیه کند.
فیشورسیلانت چه مدت زمان در دهان دوام میآورد:
تحقیقات نشان داده که فیشورسیلانت می توانند برای سا لها در دهان باقی بمانند به شرط آنکه کودک بهداشت دهانی خوبی داشته باشد .
دندانپزشک هر شش ماه یک بار دندانهای کودک را معاینه کرده فیشورسیلانت های آسیب دیده را تعویض می کند.
اگر دندانهای کودک فیشورسیلانت شده ،آیا مسواک زدن و نخ دندان هنوز هم لازم است:
فیشورسیلانت تنها یک حلقه از زنجیره مراحل پیشگیری از پوسیدگی دندانها می باشد.
مسواک زدن مرتب ،استفاده از نخ دندان، تغذیه مناسب ،مصرف کمتر مواد قندی و معاینات مرتب توسط دندانپزشک همگی برای سلامتی دندانها لازم و ضروری هستند.
آیا بزرگسالان هم می توانند از فیشورسیلانت استفاده کنند:
به علت آنکه پوسیدگی سطوح جونده در کودکی و نوجوانی بیشتر شایع است این گروه سنی در اولویت هستند.

(مریم سادات موسوی.کارشناس بهداشت عمومی)
متخصصین بهداشت ایران

پیوست فایل های فوق نیز خدمتتان ارسال گردید.با آرزوی توفیق👆👆
متخصصین بهداشت ایران

🅾کانال کارشناسان بهداشت:
همکاران فارغ التحصیل بدلیل اینکه بیشتر اگهی های جذب در حاشیه شهرها و طرح تحول سلامت بی سرصدا انجام میگیرد,حتما به مرکز بهداشت استان و شهرستان خود مراجعه وحضوری اخرین وضعیت جذب نیرو را مطلع شوند
Ⓜادرس کانال
@Behdashtian
Ⓜارسال مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾اطلاعیه
نتایج مرحله اول آزمون استخدامی اخیر مشهد مقدس در تاریخ 94/9/4 اعلام میشود
جهت اطلاع به سایت www.akba.ir مراجعه نمایید.
تاریخ تشکیل پرونده و مصاحبه اعلام خواهد شد.
متخصصین بهداشت ایران

🅾کانال خبری کارشناسان بهداشت ایران:
1-به یک کارشناس بهداشت حرفه ای به صورت تمام وقت در طب کار در تبریز
2-به کاردان و کارشناس بهداشت و ماما جهت کار در پایگاه بهداشت در محدوده منطقه ۱۹ تهران
3-کارشناس بهداشت حرفه ای در شیراز
4-کاردان و کارشناس مامایی و بهداشت خانواده جهت فعالیت در پایگاه بهداشتی در تهران
5-کارشناس بهداشت محیط اقا جهت کار و بازرسی بهداشتی در رستورانی در تهران
🅾لطفا در صورت نیاز به موارد بالا با استفاده از لینک @ahmadmehri شماره هر استخدامی را اعلام تا پل ارتباطی با متصدیان امر در اختیارتان قرار گیرید
🈂به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾بنا بر اخبار منتشره از تمامی واحد های ارائه دهنده خدمات بهداشتی کشور،شیوع پدیکلوز در مدارس کشور به شدت افزایش یافته است/لزوم تدوین برنامه اموزشی لازم برای مدارس احساس می شود/شیوع این مساله در مدارس ربطی به وضعیت جغرافیایی نداشته و در تمامی مدارس با سطح رفاهی بالا نیز گاها بیشتر گزارش شده است.
🈂به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

یک روز کاری کارشناس بهداشت در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
یک روز کاری کارشناس بهداشت در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
متخصصین بهداشت ایران

یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
متخصصین بهداشت ایران

یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
متخصصین بهداشت ایران

یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
متخصصین بهداشت ایران

یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
یک روز کاری نیروی بهداشتی در واكسيناسيون سرخك وسرخجه روستاي محروم خوشاب ،از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان
متخصصین بهداشت ایران

🅾تصاویر جالب از خدمت رسانی نیروهای بهداشتی را برای ما بفرستید
@behdashtian
ارسال مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾مطالب ،یادداشت ها و مقالات خود را که قابلیت انتشار در خبرگزاری ها ورسانه های عمومی کشور است،را به ما برسانید تا با نام خودتان منتشر کنیم.
🈂به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾خبر فوری//:با همکاری مشاور محترم معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی جناب اقای دکتر خدایی و مطالبه گری دوساله انجمن کارشناسان بهداشت خراسان رضوی،همزمان با نشست نمایندگان کارشناسان بهداشت کشور با مقامات بهداشتی وزارت بهداشت،پیش نویس تغییر سرفصل های دروس رشته های بهداشت و همچنین تغییر روند کیفی و کمی رشته های کارشناسی بهداشت عمومی،محیط و حرفه ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است قرار است پیشنهادات لازم دریافت شده از معاونت اموزشی دانشکده بهداشت مشهد برای تغییر سرفصل های دروس در جلسه ی فردا چهارشنبه بررسی و برای تصویب در سطح وزارت بهداشت ضمن تصویب استانی آن در دانشگاه علوم پزشکی مشهد،به وزارتخانه ارسال نمایند.
🈂به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾خبر فوری//:با همکاری مشاور محترم معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی جناب اقای دکتر خدایی و مطالبه گری دوساله انجمن کارشناسان بهداشت خراسان رضوی،همزمان با نشست نمایندگان کارشناسان بهداشت کشور با مقامات بهداشتی وزارت بهداشت،پیش نویس تغییر سرفصل های دروس رشته های بهداشت و همچنین تغییر روند کیفی و کمی رشته های کارشناسی بهداشت عمومی،محیط و حرفه ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است قرار است پیشنهادات لازم دریافت شده از معاونت اموزشی دانشکده بهداشت مشهد برای تغییر سرفصل های دروس در جلسه ی فردا چهارشنبه بررسی و برای تصویب در سطح وزارت بهداشت ضمن تصویب استانی آن در دانشگاه علوم پزشکی مشهد،به وزارتخانه ارسال نمایند.
🈂به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾اخبار حوزه سلامت:
🈂خط و نشان نمایندگان مجلس برای وزیر بهداشت👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
http://www.snn.ir/detail/News/463771/186
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🈂بی برنامگی وخلف وعده در سفر به استان مرکزی وعدم بازدید از برخی مناطق مشکل دار در استان،صدای نماینده این استان را در اورد👇🏻👇🏻👇🏻
http://www.snn.ir/detail/News/463643/166
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940903001117
متخصصین بهداشت ایران

http://www.salamatnews.com/news/168580/%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%B2
متخصصین بهداشت ایران

http://www.salamatnews.com/news/168557/%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-300-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF
متخصصین بهداشت ایران

🅾طرح تحول بهداشت محیط در نظام سلامت کلید خورد/رییسمرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای آزمایشی طرح تحول سلامت محیط و کار با توجه به تاکید وزیر بهداشت در استان تهران خبر داد./جذب نیروهای بهداشت محیط در اینده ی نزدیک طرح تحول سلامت
http://www.behdasht.gov.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=127&newsview=136068
به کانال کارشناسان بهداشت ایران بپیوندید:
@behdashtian
🈂درج مطلب:
@ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾بنا بر تجربه نیروهای بهداشت محیط مشهد مقدس در ازمون استخدامی اخیر,همکارانی که در روزهای اتی قصد شرکت در لزمون استخدامی طرح تحول را دارند,لطفا منابع ازمون خود اظهاری راوحتما مطالعه کنید
متخصصین بهداشت ایران

🅾دیدار تیم نماینده کارشناسان بهداشت ایران با مقامات بهداشتی وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی,دوشنبه اتی در تهران برگزار می گردد
متخصصین بهداشت ایران

✳ فوری
نیازمند نیروی کار آقا در مشهد:
فارغ التحصیل کاردانی یا کارشناسی بهداشت حرفه ای
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

🅾هرگونه گروه و کانال در شبکه تلگرام منتسب به نام کارشناسان بهداشت بغیر از این کانال به هیچ وجه متعلق به مانیست.
درصورت انتشار اخبار در فضای مجازی با عنوان این کانال را از ما پیگیری کند
@Behdashtian
درج مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

معرفی رشته های کارشناسی ارشد مرتبط با بهداشت
Ⓜدر کانال کارشناسان بهداشت کشور
Behdashtian
متخصصین بهداشت ایران

✳اعلام نتایج ازمون استخدامی نیروهای بهداشتی در حاشیه شهر
http://emp.mums.ac.ir/company/Follow-up.aspx
Ⓜکانال کارشناسان بهداشت ایران
@behdashtian
درج مطلب
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

به جهت اطلاع رسانی وسیع کارشناسان بهداشت کشور و همچنین اغاز دور جدید مطالبه گری عمومی در جهت حل مشکلات,تمام دوستان کارشناس بهداشت خود را که در لیست دوستان تلگرام داریم عضو نمایید.
بی شک درج یک اگهی استخدام,یک متن اموزشی و...که بتواند به دوستانتان کمک کند,اجر و پاداشش برای همه ما کافی است.
🌹اثبات کنیم همه ما باهم هستیم
کافی است این پیام را برای دوستان خود ارسال کنید.
Ⓜعضویت در کانال با کلیک برروی لینک بهداشتیان به ادرس:
@Behdashtian
✳ارسال نظرات و پیشنهاد و انتقادات در
@Ahmadmehri
متخصصین بهداشت ایران

و باز هم انسجام جامعه پرستاری👇👇
متخصصین بهداشت ایران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، دانشجویان و اساتید دانشکده پرستاری مشهد ظهر امروز در اعتراض به آیین نامه تربیت کارشناس پرستاری در بیمارستان‌های کشور همزمان با دیگر دانشگاه‌های پرستاری در تالار اجتماعات این دانشکده تجمع کردند.

در این تجمع که حدود ۴۰۰ دانشجوی پرستاری در آن حضور داشتند دانشجویان خواستار لغو آیین نامه مذکور و استخدام دانشجویان پرستاری در بیمارستان‌ها شدند.

لازم به ذکر است، در این تجمع طوماری خطاب به وزارت بهداشت نوشته و به امضای شرکت کنندگان رسید که در آن دانشجویان، تربیت کارشناس پرستاری در بیمارستان‌ها را بی‌توجهی به علم و اهانت به دانشجویان پرستاری کشور دانستند.