كانال هلفن 
عنوان گروه یا کانال:

كانال هلفن


توضیحات: http://shamad.saramad.ir/_layouts/Sln_Shamad_sharepoint/ShamadDetail.aspx?shamadcode=1-1-387-61-3-1 مشاور تحصيلى رايگان شما تا آلمان هل�?ن يك: هل�?ن دو: telegram.me/joinchat/BZi1SEFd-BYl3jY_tzovng نيازمندى هاى آلمان: telegram.me/adsgermany
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 5876
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

_
@helfenir

Accepted
1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18 دیفر شد به تابستان 2018
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
wasser- umwelt- küsteningenieurwesen
*Leibniz Universität Hannover
سایر دانشگاه های اپلای شده (همگی مستر محیط زیست یا مشابه):
+RWTH AACHEN UNIVERSITY(accepted) SoSe 18
+TUHH Hamburg (accepted) WiSe 17/18 دیفر نکرد
+Universität Osnabrück (accepted ) Wise 17/18 دیفر کرد
+Universität Kassel (accepted) WiSe 17-18 دیفر کرد
+btu cottbus universität (accepted) WiSe 17/18 دیفر کرد
+Ruhr-Universität Bochum (accepted) پذیرش زبان دیفر کرد WiSe 17/18

-Technische Universität Darmstadt(rejected علت رو نگفتن)
-University of Stuttgart (rejected - عدم تطابق لیسانس و مستر اپلای شده)
-TU Bergakademie Freiberg (rejected - عدم تطابق لیسانس و مستر اپلای شده)
-Universität Hildesheim (rejected - معدل کم)
-TU Berlin (rejected - عدم ارئه تست داف 4*4)
-Otto von Guericke University Magdeburg (rejected - عدم ارئه تست داف 4*4)

5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم (به شرط ارائه تست داف 4*4 یا DSH2 در روز ثبت نام)
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه آزاد واحد ساوه(مهندسی عمران)
7- معدل: 13.15
8- مدرک زبان : ÖSD B2 و تست داف 4.3.4.4
9- رزومه: 10 سال سابقه کار در شرکت مهندسی مشاور
10- سن : نزدیک 31
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —-------
13 - مدت زمان دریافت ویزا : 11 هفته از روز مصاحبه - 5 هفته بعد از برطرف کردن نقصی مدرک
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
به نظر من سن و معدل و مدت تحصیل ملاک نیست فقط انگیزه نامه و زبان مهمه. حتما تعداد بالا اپلای کنید که شانستون بیشتر شه من خودم اصلا فکر نمیکردم دانشگهایی مثل آخن و هامبورگ و هانوفر بهم پذیرش بدن ولی شانسمو امتحان کردم.
شخصا از روز مصاحبه راضی نبودم. به دلیل استرس و وسواس زیاد مدارکمو جدا جدا تو کاور برده بودم که آفیسر گفت برو بیرون یکی کن بیا . تو این حین 3-4 تا کپی هام قاطی شد و وقتی رفتم تو دوباره مجبور شدم برم بیرون کپی بگیرم. آفسیر هم اندکی خسته شد . ازم فقط فارسی سوال کرد و اوایل مصاحبه بدجوری گیرم انداخت ازم سوالایی کرد که اصلا آمادگی نداشتم (مثلا: چرا مستقیم بعد از لیسانس وثیقه نذاشتی بری آلمان؟ چرا رفتی سربازی حالا داری میری؟ - تو که اینجا ارشد قبول شدی چرا میری آلمان؟ ) حتی خودش شخصا گفت با این همه تناقض گویی احتمال ریجکتیت بالاست....ولی اواخر مصاحبه که بیشتر توضیح دادم و اونم باهام راه اومد گفت اوکیه.
چون از ترم زمستون گذشته بود روز مصاحبه پذیرش معتبر نداشتم قرار شد بعدا پذیرش رو ایمیل کنم (چند تا ایمیل از دانشگاه بردم که فلان تاریخ باید واسه دیفر اقدام کنم) بهشون هم گفتم که تست دافی که دارم کافی نیست. میخوام تست داف بعدی رو تو ایران بدم و بعدش DSH رو تو هانوفر.
چند روز بعد از ایمیل کردن پذیرش جدید (5-6 بار ایمیل کردم تا جواب دادن)یه خانم خوش برخورد آلمانی از سفارت بهم زنگ زد و گفت برگه ثبت نام DSHرو ایمیل کن. منم کردم( 7-8 بار فرستادم تا جواب بدن) همون روز که جواب ایمیل رو دادن اسمم رفت تو لیست و فرداش ویزا رو گرفتم.

خلاصه اینکه نا امید نشید وضعیت من رو کاغد خیلی خوب نبود (معدل کم - سن زیاد - 15 ترم تحصیل واسه لیسانس) ولی اوکی شد
پیشنهاد میکنم خودتونو نبازید و تا آخر پیش برید. انگیزه نامه و CV رو حرفه ای بنویسید - گواهی کار ببرید واسه سابقه (من سابقه بیمه هم برده بودم) و حتما گپ رو پر کنید . در مورد شهرتون و دانشگاهتون و رشته تحصیلیتون تو آلمان تحقیق کنید اگه نکته جالبی بود بنویسید. زبان خوب بخونید اگه بتونین همون اول با تست داف 4*4 برید خیلی خوبه.

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

از سری #تجربه های بچه ها #خوابگاه #کلاستهال

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


با سلام خدمت دوستان نکته ای بود که لازم دونستم به همه گوشزد کنم که در آلمان به مشکل نخورند.
از دوستانی که قصد اقامت در المان چه کلاستهال و چه شهر های دیگه آلمان دارند تحت هیچ عنوانی با خوابگاه های App2study قرارداد نبندن به دلیل اینکه این خوابگاه ها از پول کاتسیون همه به دلایل مختلف و الکی داره کم میکنه و چون میدونه اکثرا دانشجو خارجی هستن و به قوانین آگاه نیستن و زبان ضعیفی دارند و نمیتوانند علیه شون شکایت کنند اینکار داره انجام میده.
✅دوستانی که قبلا تو خوابگاه های App2study بودن و از کاتسیون شون به هر دلیلی کم شده لطفا تو گروه پیام بدن. دوستی قراره پیگیری کنه

✅این نکته بگم تو کلاستهال دو تا خوابگاه مال شرکت App2study هست یکیش روبرو منزا هست و یکی دیگه سمت دانشکده مکانیک و اینفورماتیک هست.

دوستان لطفا این موضوع به بقیه هموطنانی که در شهر های مختلف آلمان هستند اطلاع بدید که تحت هیچ عنوانی با خوابگاه های App2study قرارداد نبندند.

@helfenir

هلفن دانشنامه آلمان
كانال هلفن

گروه و کانال هلفن همیشه رایگان باقی خواهد ماند. این فرم فقط برای کسانیست که قصد اخذ پذیرش ارزان از دانشجویان باتجربه را دارند.از پرسش پذیرش در فرم خودداری کنید

www.helfenplus.ir/درخواست-پذیرش
گروه و کانال هلفن همیشه رایگان باقی خواهد ماند. این فرم فقط برای کسانیست که قصد اخذ پذیرش ارزان از دانشجویان باتجربه را دارند.از پرسش پذیرش در فرم خودداری کنید

www.helfenplus.ir/درخواست-پذیرش
كانال هلفن

از سری #تجربیات #تایید_مدارک

__
من امروز برای تأیید مدارک رفته بودم و می خواستم تجربه م رو به اشتراک بذارم. گرفتن وقت برای تأیید مدارک :
اولاً که وقت سفارت رو نه چندان سخت و نه چندان راحت راحت گرفتم، حدوداً ٤ شبانه روز با آلارم گوشی پا می شدم و می رفتم سایت رو چک می کردم و هر بار نیم ساعت رفرش می کردم. در همه ی این مدت نه 2.30 . نه تایم هایی که شنیده بودم باز شد. یه روزی از محل کارم حدود ساعت چهار، باز شد و تونستم وقت بگیرم. نه سرعت خاصی لازم بود، و نه چندین کامپیوتر. برای وارد کردن اطلاعات بعد از اینکه روز و ساعت رو انتخاب کردم، نام و نام خانوادگی ازم خواست و تلفن و ایمیل.
روز تأیید مدارک:
من اولین تایمش که ساعت 7.30 بود در روز 13 فوریه رو گرفتم. و روز تأیید هم ساعت هفت جلو ورودی شماره دو رفتم توی صفی که حدود 20 تا سی نفر ایستاده بودن. مأمور سفارت تأکید داشت که دو صف تحویل پاسپورت و تأیید مدارک جدا باشه. ولی کسی رعایت نمی کرد و این باعث می شد که چهره ش برافروخته بشه. بعدش که 7.40 شد گفت اونایی که وقتشون هفت و نیم صبح بوده سه نفر سه نفر بیاید تو. @helfenir
من دور دوم از در وارد شدم و بعد از چک کردن اسمم بازرسی بدنی شدم و کیفم رو دادم بگردن. بعدش از گیت رد شدم و همونجا اتاقی بود که باید می رفتم داخلش. اونجا اجازه ندارید با گوشی تون کار کنید، ایراد می گیرن بهتون. نکنید این کار رو، چون روی دیوار هم نوشته. عصبانی می شن. روی صندلی ها بشینید تا مسئول پشت باجه بگه "نفر بعدی". وقتی که حس کردید نوبت شماست و کسی نمی ره پشت باجه برید و مدارکو تحویل بدید. بعد از اینکه مدارکتونو گرفت، بهتون یه رسید میده اگه قرار باشه پولی ازتون دریافت بشه باجه ی بغلی پرداخت می کنید و بر اساس ساعتی که بهتون گفته شده می یاید برای تحویل گرفتن مدارکتون. حتما مبلغتون به ریال باشه، بازم بودن کسایی که یورو دستشون بود.
اطلاعات اضافی:
من برای ویزای پیوست اقدام کردم و اصل ترجمه های آلمانی سند ازدواج و شناسنامه هام رو بردم برای تأیید.
در همه ی این گروه ها این پرسش رو مطرح کرده بودم که اگه گزینه ی تأیید اصل مدارک legalization رو بزنم می تونم کپی ترجمه های مدارک تحصیلیم رو هم تأیید کنم یا نه، که به جواب روشنی نرسیدم. برای همین دلم رو زدم به دریا و مدارک تحصیلیم رو دادم برای ترجمه ی انگلیسی و کپی هاشونم گرفتم و روز تأیید با خودم بردم سفارت. از مسئول باجه که مدارک رو تحویل می گیره پرسیدم و گفتم میتونم مدارک تحصیلیم رو هم تحویل بدم یا نه، که گفت می تونم.
بنا به توضیحات سایت هلفن من اول مدارکم رو بر اساس ترتیبی که گفته شده چیده بودم، ولی وقتی به کپی تأیید سفارت شده ی مدارک تحصیلی همسرم که یه دونه ش دست من مونده نگاه کردم، ترتیبش کمی فرق داشت.
من بر اساس مدارک همسرم دوباره چیدم مدارک رو و همونجوری تحویل مسئول باجه دادم و همونجوری منگنه کرد.
برای مقطع مستر (یعنی اگه اینجا تا لیسانس و سراسری خوندید)می تونید این ترتیبو داشته باشید.
بعداینکه مدارک تحصیلی تون رو ترجمه می کنید، سه پلمب میشه ترجمه هاتون: مدارک مدرسه، نامه ی سازمان سنجش، مدارک دانشگاه
از هر پلمب پنج سری کپی بگیرید (از اول تا آخرش رو - کاری نداشته باشید که دارید مثلن از مدرک دیپلمتون که خودش کپی هست و توی پلمب ترجمه موجوده، کپی می گیرید اگر دقت کنید می بینید روی همه ی صفحات مهر های مترجم و امور خارجه و اینا خورده). از اون صفحه ی پاسپورتتون که عکس و امضا داره هم پنج سری کپی بگیرید. با پنج "دانشگاه"مختلف برای هر رشته که می تونید ادامه تحصیل بدید مکاتبه کنید و اوکی شون رو مبنی بر اینکه می تونید توی اون رشته درس بخونید، بگیرید. ایمیل ها رو هم پرینت بگیرید و داشته باشید. (دقت کنید دانشگاه ها باید فرق کنه، یعنی برای دو یا سه رشته توی یک دانشگاه مکاتبه نداشته باشید)
چینش مدارک=== وقتی که از ترجمه هاتون کپی گرفتید، اصل ترجمه هارو بذارید یه کناری و هر پک رو اینجوری بچینیدشون:
به ترتیب از رو می گم: کپی صفحه ی پاسپورت، کپی ترجمه ی دیپلم، کپی مدرک دیپلم به زبان فارسی، کپی ترجمه ی ریز نمرات سه سال دبیرستان، کپی ریز نمرات سه سال دبیرستان به زبان فارسی، کپی ترجمه ی پیش دانشگاهی، کپی گواهی پیش دانشگاهی به زبان فارسی، کپی ترجمه ی ریز نمرات پیش دانشگاهی، کپی ریز نمرات پیش دانشگاهی به زبان فارسی، کپی ترجمه ی نامه ی سازمان سنجش، کپی نامه ی سازمان سنجش به زبان فارسی، کپی ترجمه ی دانشنامه، کپی دانشنامه به زبان فارسی، کپی ترجمه ی ریز نمرات دانشگاه، کپی ریز نمرات دانشگاه به زبان فارسی.
اگر دقت کنید می بینید که پک های ترجمه تون پشتشون هم مهر خورده. سفارت به کپی اونا نیازی نداره. می تونید اونارو کپی نکنید.

___
@helfenir
( نظرات طرح شده از سوی دوستان و نویسندگان در یادداشت ها الزاما بازتاب دیدگاه کانال هلفن نیست)
كانال هلفن

#سفارت #ترجمه #نکته

یک نکته خیلی #مهم

دانشجویانی که تشریف میبرید برای مصاحبه

در صورتی که برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام میکنید هیچ نیازی به ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی و گواهی قبول کنکور سراسری کارشناسی نیست.

و همینطور دانشجویان محترم دوره دکترا. صرفا آخرین مقطع تحصیلی (به همراه ترجمه) آن کافیست.


برای مقطع کارشناسی و یا کالج اما ترجمه مدارک دبیرستان کماکان نیاز است.


همچنین در خصوص #تایید_مدارک باید توجه داشته باشید تنها کافیست همان مدارکی که دانشگاه از شما خواسته است تحویل دهید( در صورتی که دانشگاه به خصوص مدارک دبیرستان را نیاز دارد باید ترجمه و تایید سفارت نیز برسد) اما سفارت خود این مدارک را نیاز ندارد.


دانستن و رعایت این نکته هم به نفع هزینه شما و هم به نفع وقت کارکنان سفارت آلمان است.

منبع : پی دی اف راهنمای دانشجویان سفارت آلمان در تهران

با تشکر از یادآوری نکته توسط دوست عزیز Tahmores


موفق باشید
بردیا
هلفن
@helfenir
كانال هلفن

#assist #یونی_اسیست #اسیست

تغییر هزینه بررسی یونی اسیست از اول مارچ ۲۰۱۸

در یک ترم:
دانشگاه اول ۷۵ یورو
به ازای هردانشگاه بیشتر ۳۰ یورو
@helfenir
#assist #یونی_اسیست #اسیست

تغییر هزینه بررسی یونی اسیست از اول مارچ ۲۰۱۸

در یک ترم:
دانشگاه اول ۷۵ یورو
به ازای هردانشگاه بیشتر ۳۰ یورو
@helfenir
كانال هلفن

وضعیت #بلاک پول در شهرهای مختلف آلمان طبق تجربه :

@helfenir
هلفن دانشنامه آلمان

دوستان اگه در آلمان ساکن هستید.
ما رو در انتقال تجربه برای بلاک شدن پول در شهر های مختلف یاری کنین.

اسم شهر + تیک سبز برای بلاک نشدن یا ضربدر قرمز برای بلاک شدن به این فرم

اضافه کنین #بلوکه ( #بلاک )
تا بقیه اعضا هم اطلاع داشته باشن چه شهر هایی پول بلاک میکنن.

لطفا فرم رو بر اساس تجربه شخصی پر کنین. نه بر اساس شنیده ها

Berlin ✅
Aalen ❌
Stuttgart ✅
Essen ✅
Achen ✅
Bochum ❌
Frankfurt ✅
Darmstadt ❌
Hannover ❌
Clausthal ✅

Konstanz ❌ برای ايرانی‌ها
( از سال دوم اگه فيش حقوقی ارائه بديد بهشون، ديگه پول بلاک نميخوان)

Chemnitz ✅
Marburg ❌
Wuppertal ✅
Offenburg ❌
Karlsruhe ✅
Weimar ✅
Erlangen ❌
Hamburg ✅
Nürnberg ❌
Düsseldorf ❌

Dortmund ❌( از سال دوم با یه گواهی پدر با تایید سفارت بلاک نمی‌شه )

München ❌

Paderborn ❌ ( با گواهی ضمانت پدر که تایید سفارت شده بدون بلاک تمدید می‌کنن )

Tübingen ✅
Kiel ✅
Kassel ❌
Rostock ✅
Dresden ✅
Wismar ✅
Oldenburg ❌
Helfenir ✅
Koblenz ✅

Duisburg❌ (البته بعضی بچه ها با گواهی ضمانت پدر که تایید سفارت شده تونستن بدون بلاک تمدید کنن)

Braunschweig❌
Flensburg ❌
Bremen ✅
Jena ✅
Bonn ✅
Ulm ✅
Köln ❌
Göttingen ✅
Trier ✅
Mittweida ✅
Cottbus ✅
Hildesheim ✅
Magdeburg ❌ (از سال دوم بلاک نمیکنه)
Kleve ❌
Nordhausen ❌
Passau ❌
Bayreuth ❌
Coburg ❌
Mainz ❌
Osnabrück ✅


آپدیت فوریه ۲۰۱۸


هلفن دانشنامه آلمان
@helfenir
كانال هلفن

#خانه کامل مستقل و مبله در #هانوفر 

اطلاعات و ادامه آگهی ها در کانال نیازمندی های آلمان تیم هلفن :


@adsgermany


با کانال نیازمندی ها به راحتی خرید / فروش / اجاره کنید
#خانه کامل مستقل و مبله در #هانوفر

اطلاعات و ادامه آگهی ها در کانال نیازمندی های آلمان تیم هلفن :


@adsgermany


با کانال نیازمندی ها به راحتی خرید / فروش / اجاره کنید
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir

_____
1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
- ACCESS, Technical University of Dresden (accepted)
- Sustainable Urban Technologies, University of Duisburg- Essen (accepted)
- Structural Engineering , Bauhaus-Universität Weimar (accepted)

5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه آزاد ،سنندج(مهندسی عمران)
7- معدل: 16.72
8- مدرک زبان : IELTS 6.5
9- رزومه: یک مقاله ی چاپ شده ISI index با ایمپکت 0.9، 4 مقاله ی کنفرانس بین المللی داخلی و خارجی، سابقه ی RA، گواهی شاگرد ممتازی، یکسال سابقه ی سرپرست کارگاهی در شرکت مشاوره
10- سن : 24
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —
13 - مدت زمان دریافت ویزا : 46 روز از روز مصاحبه
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
اول از همه از بچه های تیم هلفن تشکر میکنم بخاطر گروه خوبشون، از سمانه عزیز (از ادمینای محترم گروه) تشکر ویژه دارم بابت تمام راهنمایی های 24 ساعته اش ! دوما من حرف اول پاسپورتم رو جا گذاشته بودم که وقتی متوجه شدم که تاریخ مصاحبه ام مشخص شده بود. ریسک نکردم و وقتم رو کنسل نکردم (با مشورت دوستان البته !) روزی که رفتم مصاحبه گفتند که جدیدا این موارد رو قبول میکنن (منظورشون 4 ماه اخیر بود). فقط چند ساعت زمان برد و خداروشکر مشکل رو حل کردند. نهایتا خواهش من از دوستان اینه که حتما چند دانشگاه اپلای کنند و یک پلن دوم (منظورم کشور دیگر هستش) داشته باشند برای خودشون. بچه هاي دانشگاه هاي درجه ٢ و٣ با قدرت كاراتون رو پيش ببريد و يقين داشته باشيد جواب زحماتتون رو خواهيد گرفت انشاالله.
با ارزوي موفقيت براي همتون

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#سفارت #شنگن #ویزا #خبر

@helfenir

*مهم


قابل توجه متقاضیان ویزا (شنگن)


به‌تازگی سیستم جدیدی به نام ویدکس (VIDEX) جهت دریافت درخواست‌های مربوط به ویزای شنگن در دسترس متقاضیان قرار گرفته است، از طریق لینک
https://videx.diplo.de
ویدکس بدین منظور طراحی شده تا اطلاعات خود را بکمک کامپیوتر در یک بسته‌ی نرم‌افزاری ذخیره نمایید. برای این منظور طیف گسترده‌ایی از زبان‌ها و ازجمله زبان فارسی در آن تعبیه شده است که می‌توانید آن را انتخاب نمایید. اگر زبان فارسی را انتخاب کنید، صفحه‌ایی که در برابرتان ظاهر می‌شود، به این زبان خواهد بود. با این وجود مشخصات و اطلاعات خود را می‌توانید به آلمانی یا انگلیسی در قسمت‌های مربوطه وارد کنید. اطلاعات بصورت آنلاین قابل ارائه و ارسال نیستند بلکه شما باید فرم مربوطه را چاپ نموده و همراه با سایر مدارک درخواستی، در زمان مصاحبه خود، به بخش ویزا تحویل دهید. حتی اگر برای پر کردن فرم درخواست‌ زبان فارسی را انتخاب کرده باشید، نسخه‌ایی را که در زمان چاپ دریافت می‌کنید، به زبان آلمانی/انگلیسی خواهد بود. با استفاده از پرسشنامه‌ی ویدکس، زمان رسیدگی به درخواست‌تان در باجه‌های ویزا به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت. از این گذشته می‌توانید درخواستی را که با ویدکس تنظیم کرده‌اید، در کامپیوتر شخصی خود برای موارد مشابه آتی ذخیره نمایید.


راهنمای فارسی سیستم :
https://goo.gl/4ZYB9t


@helfenir
هلفن
دانشنامه آلمان
كانال هلفن

#نتایج

 نتایج پذیرش / بورس / ویزا
__

Accepted
@helfenir

1-  ترم تحصیلی اقدام شده: تابستان ۲۰۱۸
2-  مقطع اقدام شده: كارشناسي
3-  مقطع تکراري: بله
4-  رشته و دانشگاه اقدام شده:
Germanistik/Leipzig Universität
5- نوع درخواست پذیرش: اسيست
6-  دانشگاه مبدا/رشته: دانشگاه آزاد تهران مركز/مترجمي انگليسي هم در مقطع كارشناسي هم ارشد
7-  معدل كارشناسي: ١٦:١٢
8-  مدرک زبان: ÖSD B1
9-  رزومه : ۳ سال سابقه کار در شركت بيمه به عنوان مترجم، دو سال سابقه كار با يك شركت خارجي به عنوان مترجم و ويراستار و ترجمه يك كتاب
10-  سن: ۲٦
11- جنسیت: زن
12-  میزان و موسسه بورس: ----
13-  مدت زمان دریافت ویزا: ٣٠ نوامبر مصاحبه و ٧ فوريه شماره پروندم تو ليست ويزاي سفارت اومد.
14-  پیشنهاد پذیرش/ویزا:
پيشنهاد كلي كه در خصوص پذيرش گرفتن دارم اينه كه براي بيشتر از يك دانشگاه اپلاي كنيد كه گزينه هاي انتخابي تون رو بيشتر كنيد ولي بايد الزامات هر دانشگاه هم واسه رشته مورد نظرتون خوب بررسي كنيد تا احتمال ريجكت شدنتون به حداقل برسه (به نظرم پذيرش گرفتن يكي از ساده ترين كاراست).
واسه روز مصاحبه سعي كنيد تا جايي كه ممكنه بدون نقصي بريد (من خودمم به علت بهم ريختن وقت ها مجبور به ديفر شدم و نقصي خوردم) كه اين نقصي باعث شد ويزاي من دقيقاً يك ماه ديرتر از كسي بياد كه همزمان با من مصاحبه داشت ولي مداركش كامل بود (داغون شدم تو اين يك ماه). و به علاوه نگراني ديگه من ريجكتي شنگن بود كه از اين سفارت تو پرونده ام داشتم كه خوب خدا رو شكر برام مشكل ساز نشد. روز مصاحبه هم به فارسي صحبت شد و سوالاتي درباره اينكه چرا دوباره كارشناسي و چرا اين رشته پرسيده شد من هم طبق چيزي كه تو انگيزه نامه ام نوشته بودم جواب دادم (نه اينكه از حفظ حرف بزنم). تو انگيزه نامه ام واقعيت رو (اينكه چرا دوباره كارشناسي چرا آلمان و اين شهر و اين رشته رو) خيلي ساده نوشتم بدون هيچ پيچيدگي.
در آخر هم اينكه موفق باشيد همگي ☺️

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

https://t.me/adsgermany
كانال هلفن

#Helfen

#erster_schritt #first_step #گام_اول


گام اول سخت ترین گام...

در راستای نظر سنجی ای که کردیم و پاسخ شما بیشترین مخاطبان کانال مشتاق مطالب پروسه پذیرش هستند. به همین خاطر یک روند کلی و اصلی این پروسه را برای شما مینویسم تا متوجه این شوید که ما یا هر شخصی که قصد تحصیل در آلمان را دارد ابتدا تا انتها با چه ترتیبی پیش می رود.

خیلی از غریبه و آشنا در مورد تحصیل در آلمان از من سوال میکنند. غریبه ها را به کانال و گروه هدایت میکنم و آشناها را راهنمایی کلی . اما از بین تمام افراد به تجربه به این باور رسیدم که عده ای تنها برای فرار عده ای با تصمیمات احساسی بخش زیادی به خاطر قبول نشدن در کنکور ایران و یا فرار از سربازی و… تصور خیلی از شما از خارج از کشور متاسفانه به بخش تفریح و آزادی ختم میشود. پیشنهاد من این است که حداقل ۲ ترم خارج از شهر خود این کار را عملی کنید. به خصوص افرادی که تازه کنکور داده اند. کمی در اجتماع زندگی کنید. تنهایی را بچشید. با مشکلات رو به رو شوید. در یک جمله کمی بزرگ شوید و بعد اقدام کنید. مشکلات در آلمان به عنوان یک دانشجوی خارجی به خودی خود حل نمیشوند بلکه بار تمام زندگی خود را خود باید به دوش بکشید. در این بین بیشتر از همه تفاوت زبانی و بعضا قانونی هم دست و پا گیر میشوند. قدم اول یک خود قوی ساختن است. با داشتن شرط اول و مرتبط با آن یک هدف باید برای خود تعیین کنید. پیش خود چندین بار مرور کنید چرا؟ با رفتن چه چیزهایی از دست میدهید و به دست می آورید؟ helfenir اصلا در خود و خانواده خود چه از لحاظ احساسی چه به خصوص مالی میبینید؟ مهمترین مسیله اینکه آیا واقعا من ایران فرد درس نخونی بوده ام و فکر میکنم آلمان هم به خصوص در دانشگاه که استاد درس را میدهد و میرود میتوانم از پس اینکار بر بیایم؟ قبلا تذکر دادم سعی کنید حتی شده یکبار کنکور ارشد را بدهید که درس های کارشناسی لااقل یک بار مرور شود.هدف شما اینقدر سست خواهد بود که با مشکلات کوچک به سمت دیگری بپیچد؟ اراده و پشتکار دارید؟ هدف شما آنقدر بزرگ هست که از آن بترسید؟ یک ترس با شوق. جواب همین سوال ها شما را به گام سوم پیش میبرد. برای اثبات قدم دوم باید شروع کرد. زبان آلمانی چالش بزرگ شما در این مسیر است. متاسفانه برای بعد از ورود آلمان شما یا خوشبختانه برای قبل ورود و ذوق زودتر آمدن اینکه سفارت با مدرک ب۱ قانع میشود. مدرک زبان ب۱ را به راحتی با خواندن با سبک امتحان میتوان پاس کرد.اما واقعا زبان آلمانی فراتر از یک مدرک ب۱ گرفتن است. دوستان اول مسیر دقت کنید کلاس های زبان در آلمان در این زمان که این متن را مینویسم به عنوان مثال برای ۲ ماه شامل یک سطح زبانی ۸۰۰ یورو هزینه دارد. بعضا کیفیت و به خصوص انگیزه زبان خواندن در ایران خیلی بیشتر است. قبلا هم تذکر داده بودم زبان ب۱ امتحانی کیفیت و مقدار اصلا کافی حتی برای ورود نیست. اما وقتی شروع کردید ترجیحا دنبال کلاس خصوصی نباشید. اشتیاق داشته باشید. فقط به کلاس اکتفا نکنید. فیلم موزیک و متن های آلمانی را شروع کنید. از زندگی آلمانی ها بخوانید. سعی کنید هدف اول شما نه امتحان ب۱ بلکه تستداف باشد. خود تستداف ۳ سطح دارد از سطح ب۲ تا س۱. ترس از امتحان و اسم آن باعث نشود هدف خود را پایین تر انتخاب کنید. بذارید با سبک امتحان دادن از ایران آشنا شوید. مشکل زبان را تا جای ممکن حل کنید. این خود به خود حل شدنی نیست مگر با تلاش شخص شما.


زبان را با موفقیت هدف گذاری کرده اید یا امتحان را داده اید و از پس آن برآمده اید. گام بعدی یا همزمان با زبان خواندن جمع آوری مدارک تحصیلی شما است. برای هر مقطعی که قرار است اقدام کنید تنها کافیست مدارک مقطع قبلی را جمع آوری و ترجمه کنید. به عنوان مثال برای کارشناسی ارشد مدارک کارشناسی شما نیاز است و آن مورد بررسی قرارخواهد گرفت. برای کالج مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی.

ادامه در پست بعدی


بردیا پازکی
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir
____

Accepted
1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18 دیفر شد به تابستان 2018
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
RWTH Aachen Universität
Automotive engineering
5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه صنعتی شریف مهندسی مکانیک
7- معدل: ۱۸.۱
8- مدرک زبان : Ielts 7 و مدرک B1گوته با نمره sehr gut
9- رزومه: ۲ سال سابقه کاری در دو پروژه. یک مقاله کنفرانس. یک مقاله ژورنال درحال ارسال. دو کاراموزی مرتبط در ایرانخودرو. پروژه کارشناسی مرتبط با خودرو. چهار توصیه نامه قوی
10- سن : ۲۳ سال
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —-------
13 - مدت زمان دریافت ویزا : ۱۴ هفته از روز مصاحبه
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
فقط و فقط نظم و انضباط. مدارک رو کامل و مرتب اماده کنید و استرس نداشته باشید.


@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان
كانال هلفن

كانال هلفن

https://t.me/joinchat/BZi1SFAGn2hUNsxRkiZE3Q
كانال هلفن

#سیم_کارت #رومینگ

@helfenir
هلفن داشنامه آلمان
_____

سلام معتدل و بارونی ولی پر انرژی به شما رفقا و هم قطارهای عزیز،
لازم دونستم چندتا نکته را راجع به #رومینگ #سیم_کارت توضیح بدم.

از تاریخ 15.06.2017 بین کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، قراردادی بسته شد به اسم "Roam like at Home" که بر طبق این قرارداد، دیگر اهمیتی نداره که شما توی کدام کشور اتحادیه ی اروپا (EU-Ausland) قرار دارید، تعرفه ی موبایل شما (مکالمه، پیام کوتاه، اینترنت) طبق تعرفه ی کشور محل سکونتتون، که طبیعتاً آلمان هست، محاسبه می شه. به عبارت ساده تر، قضیه ی رومینگ برای کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا منتفیه.

مثال 1: شما خط آلمانی دارید ولی در حال حاضر مثلاً برای سفر در هلند هستید. در این حالت هزینه ی شما تفاوتی با وقتی که در آلمان هستید ندارد.
مثال 2: شما خط آلمانی دارید ولی در حال حاضر برای سفر در ترکیه به سر می برید. در این حالت تعرفه ی شما طبق رومینگ محاسبه می شود. (ترکیه خارج اتحادیه ی اروپاست).
@helfenir
نکته 1: اهمیتی ندارد که سیم کارت شما از کدام اپراتور است و یا قراردادی است یا شارژی. هر داستانی که در آلمان دارید، در بقیه ی کشورهای اتحادیه اروپا هم دارید.
نکته 2: تماس با یک کشور خارجی، هیچ ارتباطی به قضیه ی رومینگ نداره و طبق تعرفه ی مشخص شده از طرف اپراتور شما برای تماس های بین المللی، محاسبه می شود.

مثال 3: شرایط مثال 1 بر شما حاکم است و شما از هلند با بلژیک (کشور غیر آلمانی یا به عبارتی خارجی) تماس می گیرید. هزینه ی تماس شما طبق هزینه ی تماس بین المللی محاسبه می شود.
مثال 4: شرایط مثال 2 بر شما حاکم است و شما از ترکیه با بلژیک تماس می گیرید. علاوه بر هزینه ی تماس بین المللی، هزینه ی رومینگ هم برای شما محاسبه می شود.

کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر (اداره ارتباطات آلمان):
https://www.bundesnetzagentur.de/DE/Sachgebiete/Telekommunikation/Verbraucher/WeitereThemen/InternRoaming/RLAH/RLAH_faq-node.html
=====================
سال نو مبارک.
مخلص شما، امیربابک انصاری

@helfenir
كانال هلفن

هر دم از این باغ بری میرسد!
(یه صبح دیگه پاشن ببینن باز کجارو دستکاری نکردن!)

تنها راه های ارتباطی با گروه هلفن در فضای مجازی

عضو همه شوید تا ارتباط را از دست ندهیم

www.instagram.com/helfen.ir
هر دم از این باغ بری میرسد!
(یه صبح دیگه پاشن ببینن باز کجارو دستکاری نکردن!)

تنها راه های ارتباطی با گروه هلفن در فضای مجازی

عضو همه شوید تا ارتباط را از دست ندهیم

www.instagram.com/helfen.ir
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir

____
Accepted
1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18 دیفر شد به تابستان 2018
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
RWTH Aachen Universität
Automotive engineering
5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه صنعتی شریف مهندسی مکانیک
7- معدل: ۱۸.۱
8- مدرک زبان : Ielts 7 و مدرک B1 گوته با نمره sehr gut
9- رزومه: ۲ سال سابقه کاری در دو پروژه. یک مقاله کنفرانس. یک مقاله ژورنال درحال ارسال. دو کاراموزی مرتبط در ایرانخودرو. پروژه کارشناسی مرتبط با خودرو. چهار توصیه نامه قوی
10- سن : ۲۳ سال
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —-------
13 - مدت زمان دریافت ویزا : ۱۴ هفته از روز مصاحبه
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
فقط و فقط نظم و انضباط. مدارک رو کامل و مرتب اماده کنید و استرس نداشته باشید.


@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان
كانال هلفن

در مورد صحت نامه نظری نداریم، خودتون میتونید از وزارت علوم بپرسید.
در مورد صحت نامه نظری نداریم، خودتون میتونید از وزارت علوم بپرسید.
كانال هلفن

#عوارض_خروج #عوارض


______________
@helfenir

دانشجوها یک سری حق و حقوق دارن از جمله معافیت عوارض خروج از کشور.
واس اینکه عوارض خروج از کشور ندید و هرموقع به ایران سفر میکنید این دغدغه رو نداشته باشید دو راه باید برای اولین بار انجام بدید.
تو سایت نزدیک ترین کنسولگری ایران به محل سکونتتون در المان باید پرونده دانشجویی باز کنید و یک کد رهگیری بگیرید.طریقه ی باز کردن پرونده به این صورت هست ک تو این سایت http://tak.mfa.ir/ تشکیل پرونده بدید ،مدارکتون رو اپلود کنید و کد رهگیری رو دریافت کنید.از فردای اون روز میتونید ب نزدیک ترین کنسولگری محل سکونتتون مراجعه کنید و بگید ک پرونده تشکیل دادم الان برای درج مهر عوارض خروج دانشجویی اومدم.همون روز کارتون انجام میشه.
مدارکی ک باید همراهتون باشه:
پاسپورت،شناسنامه،گواهی اشتغال ب تحصیل در یکی از دانشگاه های المان،آخرین مدرک تحصیلی در ایران،کارت ملی ،کارت اقامت در المان،یک قطعه عکس،فرم مهر خروج دانشجویی(میتونید از طریق لینک زیر فرم مخصوص سرکنسولگری ایران در فرانکفورت رو دانلود کنید و فرم بقیه سرکنسولگری هارو هم میتونید از سایتشون دانلود کنید)،کد رهگیری+کپی از مدارک بالا.
@helfenir
با این مهر شما به مدت یک سال ،مجموعا سه بار میتونید از کشور خارج بشید بدون اینکه عوارض خروج بپردازید.مجموع مدت زمانی ک در ایران اقامت دارید نباید بیش از ۴ ماه باشه.
بعد از این یک سال و تمدید این مهر ،مراجعه حضوری الزامی نیست و میتونید پاسپورت،پاکت بازگشت،فرم مهر خروج و گواهی اشتغال ب تحصیل در یکی از دانشگاه های المان رو برای کنسولگری مد نظر پست کنید.
http://frankfurt.mfa.ir/uploads/mohre_khorouje_daneshjoui.pdf


•کپی با ذکر منبع(کانال هلفن) مجاز می باشد.

به قلم سمانه

@helfenir

هلفن دانشنامه آلمان
كانال هلفن

بالخره دولت پاسخگوی وضعیت شد!
محمدباقر نوبخت:
“ وضعیت، وضعیت مناسبی نیست!
از بانک مرکزی “ انتظار” ( بخوانید فقط انتظار) دارند که فعالتر باشند”
یاد گزارش فوتبال خیابانی عزیز افتادم.
كانال هلفن

از سری #تجربیات بچه ها روز #مصاحبه #سفارت

قسمت اول این نویسنده:

سلام وقت بخير
ميخوام تجربه روز سفارتم رو بگم، شايد براي بقيه مفيد باشه.
سه روز پيش مصاحبه داشتم، وقتم ٧ صبح بود و از قبل يه مقدار كنجكاو بودم بدونم اينكه مصاحبه ام اول وقت باشه نكته خوبيه يا نه.
از يه جهت، نفرات قبلي آفيسر رو خسته نكردن، و از طرف ديگه كلا جزو نفرات اول رفتن ممكنه براي بعضيا استرس آور باشه كه آفيسر شايد بيشتر سوال بپرسه اما به نظر من اول وقت بودن نكته خوبي بود و زياد منتظر نموندم.
من دقيقا نفر دوم بودم كه مصاحبه ام انجام شد. نفر قبليم متقاضي مقطع دكترا بود، آفيسر ازش سوال كرد چرا آلمان رو انتخاب كرده (و اون شخص درباره نحوه آشنايي و انتخاب استاد راهنماش گفت ).
وقتي نوبت من شد، آفيسر مودب و خوش رو بود، فقط يكم با عجله حرف ميزد و اسپيكر سمت من درست كار نميكرد كه مجبور شدم چندبار بگم حرفش رو تكرار كنه و گفتم كه صداش درست شنيده نميشه، كه يكي از افراد تاسيساتي رو صدا كرد تا درست كنن.
اگر احيانا اسپيكر سمت شما درست كار نكرد مطمئن بشين همه حرفاي آفيسر رو درست ميشنوين، با حدس و ترديد جواب ندين بهتره.
من مستر دوم اقدام كردم، از سوالات معمول كه ميگن چرا آلمان، چرا اين شهر،.. ازم نپرسيد. فقط پرسيد شروع كلاسام از كي هست و چرا ميخوام مستر دوم بخونم و چرا از اول اين رشته اي كه ميخوام توي ايران نخوندم كه من دليلم رو توضيح دادم (رشته اي كه ميخوام بخونم در ايران نيست) و ظاهرا براش قانع كننده بود و سوال ديگه اي نپرسيد.

توصيه اول: چندين بار توي كانال هلفن خوندم كه همه دوستان گفتن مرتب بودن مدارك خيلي مهمه. من حدودا دو روز مشغول مرتب كردن و چك كردن مداركم بودم. چندين بار كامل چك كردم كه به ترتيب مورد نظر كه توي كانال گفته شده باشه. و چندين مرتبه چك كردم كه ترتيب دسته دوم مدارك (يعني كپي ها) دقيقا مثل ترتيب دسته اول باشه. حواستون باشه دسته دوم رو هم حتما به همون حالت بذارين (حتي ترتيب گواهي هاي دوره هاي آزاد كه گذروندين). تاثير مثبت به ترتيب بودن مداركم رو كاملا در آفيسر حس كردم، بعد از چك كردن دسته اول، بهم گفت "دسته دوم هم مثل دسته اول مرتبه و چك نكنم؟" كه گفتم بله عينا همونجوره.
ضمنا بعد از من يه نفر رفت داخل و بعد از سه دقيقه اومد بيرون، گفت آفيسر گفته ميري مداركت رو مرتب ميكني بعد مياي. و اون شخص تازه با يه دسته نامرتب نشسته بود توي راهرو و داشت سعي ميكرد برگه هاش رو مرتب كنه و گيج شده بود

ادامه‌ در پست بعدی
@helfenir
كانال هلفن

ادامه پست

https://t.me/helfenir/883توصيه دوم: اگر فكر ميكنين احتمال داره فرم امنيتي بهتون بدن (كه بر اساس مقطع و رشته و يا مستر مجدد بودن ميدن ظاهرا) ، از قبل نمونه اش رو پر كنين و جهت احتياط با خودتون ببرين كه اگر اونجا بهتون داد پر كنين، يهو هول نشين و چيزي يادتون نره.

توصيه سوم: امضايي كه توي فرم سفارت انجام ميدين دقيقا بايد عين امضاي كادر پاسپورتتون باشه. مثلا اگه اسم و فاميلتون رو هم به انگليسي پايين امضاتون توي كادر امضاي پاسپورت نوشتين، بايد عينا توي فرم هم همونجور باشه و بنويسين.

در كل، اول وقت بودن باعث شد منتظر نشم و آماده و مرتب بودن مداركم باعث شد تاثير خوب بذارم و وقتم هدر نرفت، ضمنا آماده بودن براي سوالات احتمالي خوبه اما آماده باشين سوالات ساده غير از اونا هم شايد بپرسن، هول نشين و با صداقت جواب بدين.

ضمنا از تيم هلفن واااااااقعا متشكرم، من مدت ها دنبال راههاي مختلف براي ويزا و پذيرش و كاراي مرتبط باهاش بودم و با شركتهاي زيادي تماس گرفتم و انواع و اقسام قيمتا رو ديدم اما به همه پيشنهاد ميكنم تا جايي كه ميتونن خودشون مراحل كارهاشون رو انجام بدن، چون هم هزينه كمتري ميدن و مهم تر از اون، آدم خودش كه انجام بده و پيگيري كنه خيالش راحته، من يكي از نگراني هام اين بود كه اصلا از كجا ميشه به شركتي اعتماد كرد و از كجا معلوم واقعا همه مراحل كار به درستي انجام شده باشه.
با كمك كانال و گروه هلفن همه چيز رو خودم انجام دادم و با اينكه مراحل سخت هم زياد داشت ، اما از اين بابت خوشحالم كه مطمئن بودم توي هر مرحله كارم در چه وضعيه و واقعا چيزي اولش سخت باشه بهتره تا بعدا براي مداركتون مشكلي پيش بياد.


به قلم :
هليا

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

مراحل اخذ #معافیت تحصیلی، گذاشتن #وثیقه برای آقایان #مشمول #سربازی، دریافت اجازه #خروج و معافیت از پرداخت #عوارض خروج از کشور

@helfenir

هلفن دانشنامه آلمان
_______

اول سامانه #نشا ثبت نام میکنید و مدارک مورد نیاز رو آپلود میکنین. دقت کنید که فرمت تمام مدارک آپلود شده حتمأ باید jpeg باشه. همینجا یه درخواست نامه معرفی به نظام وظیفه میدین و مشخص میکنه چه تاریخی باید حضوری برید سازمان که اصلأ هم اهمیت نداره کی برین. حضوری که رفتین سازمان، میرین پیش آقای دانشفر، توی ساختمون اصلی، تا پذیرشتون رو تأیید کنه و بعد میرین باجه های نظام وظیفه، که داخل ساختمون سر نبش کوچه سهیل هست. اونجا اصل و کپی مدارکی که لازمه رو بهشون میدین (چک لیستش رو برتون میذارم) و یه نامه معرفی به نظام وظیفه میده بهتون.
میرین میدون سپاه، نظام وظیفه. از ورودی که بگذرین وارد یه سالن میشین که چند تا باجه داره و یکیش باجه تحصیلیه. اونجا نامه معرفی به نظام‌وظیفه ای که سازمان امور دانشجویان بهتون داده رو ‌نشون میدین و یه فیش بهتون میدن. با اون فیش، از همون راهرو ‌کوچیک کناری رد میشین و‌ میرین ساختمان اصلی که گوشه سمت چپ حیاط پشت قرار داره. اونجا باید برین شالن شماره ۳. دو‌تا دستگاه نوبت دهی داخل سالن هست که مربوط به باجه های مختلفه. شما همون اول یه ‌نوبت تحصیلی میگیرین و ‌منتظر میشین تا نوبتتون شه. باجه های تحصیلی سه تان: ۱۰، ۱۱، و ۱۲
اونجا نامه معرفی به نظام وظیفه رو‌ میدین و بعدش میگه برین باجه امور مالی. نوبت میگیرین واسه باجه امور مالی. اونجا ازتون میخواد بانکی که قراره وثیقه سربازیتون رو اونجا بذارین ‌انتخاب کنین.
فعلأ کارتون اینجا تموم میشه و باید برین بانک. مبلغ وثیقه بیست میلیون تومنه، ولی بانک کشاورزی که من رفتم بیست و‌ دو‌ میلیون و پونصد گرفت که به بیست تومنش سود ۱۵ درصد تعلق میگیره و ماهانه هم قابل برداشت هست. ضمانتنامه رو براتون صادر میکنن و شما باید دوباره برین نظام وظیفه، دوباره فیش ورود به ساختمون اصلی بگیرین و برین همون سالن ۳ باجه امور مالی. اونجا چک میکنه و امضا میکنه براتون. بعدش باید برین باجه تحصیلی تا اونم امضا کنه و‌ در نهایت میفرستتون باجه ۳ و بعد پیش سرهنگ. امضای آخرو‌میزنه و شما میاین سازمان امور دانشجویان @helfenirخیابون فرصت.

نامه ای که نظام وظیفه بهتون داده رو باید توی پروفایل سامانه نشا آپلود کنید. داخل ساختمون اصلی سازمان امور دانشجویان، دبیرخانه طبقه همکف، پرینتر و ‌اسکنر هست و ‌میونید بدون هزینه کاراتونو انجام بدین. آپلود که کردین میرین باجه های نظام وظیفه، چند تا امضا و ... تموم. یه نامه بهتون میده که برین اداره گذرنامه، خیابان شهرآرا. توی این نامه قید شده که شما از پرداخت عوارض خروج معاف هستین.
اداره گذرنامه هم که رفتین، اول همین نامه رو میبرین ساختمان سمت چپ حیاط، دبیرخانه. ثبت میکنه و مهر میزنه و بعد شما باید برین ساختمان روبرو. اونجا یکی از باجه های «اخذ مدارک» کارت ملی و پاسپورت و شناسنامه رو چک میکنه، و پاسپورت رو‌ نگه میداره و یه فیش بهتون میده که فردا بیاین پاسپورتتون رو تحویل بگیرین.
اینجا پروسه تموم میشه، سفر خوش :)

به قلم محسن.د

@helfenir
هلفن
همراه رایگان شما تا آلمان
كانال هلفن

پیرو اطلاعیه شماره (۲) بانک مرکزی، یکسان سازی نرخ ارز با توجه به پرسش‌ها و ابهامات مطرح شده در خصوص ارز مسافری و دانشجویی، اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه تأمین این ارزها به شرح ذیل ارائه می‌شود:

۱. حداکثر مبلغ قابل تأمین ارز دانشجویی قابل پرداخت/حواله حداکثر سالانه ۱۵۰۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارزها بابت شهریه دانشگاه و حداکثر ماهیانه ۱۰۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای دانشجو و حداکثر ماهیانه ۵۰۰ دلار برای هر عضو خانواده وی است.

۲. پرداخت ارز دانشجویی پس از تأیید وزارتخانه ذیربط (حسب مورد علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به نرخ اعلامی این بانک انجام خواهد شد.

۳. برای پرداخت ارز دانشجویی تأیید وزارتخانه ذیربط می بایست در هر سال تمدید شود.

۴. علاوه بر بانک ملی، بانک سامان نسبت به ارائه ارز مسافری اقدام می کند. ترتیبات ارائه ارز مسافری توسط بانک سامان همان ترتیبات مندرج در اطلاعیه شماره (۲) یکسان سازی نرخ ارز می باشد. سایر بانک‌های ارائه کننده ارز مسافری متعاقباً به اطلاع عموم خواهند رسید.
@helfenir
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir


1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
- ACCESS, Technical University of Dresden (accepted)
- Sustainable Urban Technologies, University of Duisburg- Essen (accepted)
- Structural Engineering , Bauhaus-Universität Weimar (accepted)

5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه آزاد ،سنندج(مهندسی عمران)
7- معدل: 16.72
8- مدرک زبان : IELTS 6.5
9- رزومه: یک مقاله ی چاپ شده ISI index با ایمپکت 0.9، 4 مقاله ی کنفرانس بین المللی داخلی و خارجی، سابقه ی RA، گواهی شاگرد ممتازی، یکسال سابقه ی سرپرست کارگاهی در شرکت مشاوره
10- سن : 24
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —
13 - مدت زمان دریافت ویزا : 46 روز از روز مصاحبه
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
اول از همه از بچه های تیم هلفن تشکر میکنم بخاطر گروه خوبشون، از سمانه عزیز (از ادمینای محترم گروه) تشکر ویژه دارم بابت تمام راهنمایی های 24 ساعته اش ! دوما من حرف اول پاسپورتم رو جا گذاشته بودم که وقتی متوجه شدم که تاریخ مصاحبه ام مشخص شده بود. ریسک نکردم و وقتم رو کنسل نکردم (با مشورت دوستان البته !) روزی که رفتم مصاحبه گفتند که جدیدا این موارد رو قبول میکنن (منظورشون 4 ماه اخیر بود). فقط چند ساعت زمان برد و خداروشکر مشکل رو حل کردند. نهایتا خواهش من از دوستان اینه که حتما چند دانشگاه اپلای کنند و یک پلن دوم (منظورم کشور دیگر هستش) داشته باشند برای خودشون. بچه هاي دانشگاه هاي درجه ٢ و٣ با قدرت كاراتون رو پيش ببريد و يقين داشته باشيد جواب زحماتتون رو خواهيد گرفت انشاالله.
با ارزوي موفقيت براي همتون

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

اسکالرشیپ ایران-آلمان مخصوصا دانشجویان دکترا در ایران برای یک دوره کوتاه مدت پژوهشی همراه با حقوق در آلمانhttps://tinyurl.com/ycwf6l2b
كانال هلفن

#خبر #شوک

تزریق ارز به صرافی‌ها متوقف شد!

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی خبر از برداشتن گامی بزرگی در راستای سیاست‌های ارزی کشور و تک‌‌نرخی شدن ارز داده است. به گفته او با توجه به اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز و تغییر روش تامین نیازهای ارزی، فعلا بانک مرکزی هیچ ارزی به بازار و صرافی‌ها تزریق نخواهد کرد.

___
یادداشت هلفن :
۸۶۴۰ یوروی ویزا را چطور تهیه کنید؟

بمیرید . بمیرید… ( مولانا )
چند نکته در رابطه با خبر بالا :

-گام بسیار بزرگ برمیدارید فکر پینه وصله خود نیز باشید!
-با پاک کردن صورت مسیله به دنبال حذف مشکلات میگردید! اگر قرار نیست هیچ وقت هیچ چیز درست شود رک بگویید.
-…اما وقتی امید را در دل های دیگران کُشتید , خودکشی کرده اید! (به نمایندگی از ۱۶هزار امیدوآرزو برای پیشرفت)


من با ارسال این پیام مشکلات زیادی برای خود ایجاد میکنم اما تا وقتی که این مشکل شماها حل نشود اعتراضات خود را ادامه میدهم و پیگیری میکنم…

دولت و بانک مرکزی موظف هستن با ویزای شما که درون آن عینا قید شده باید مبلغ ۸۶۴۰ یورو در بدو ورود همراه داشته باشید به نرخ دولتی یورو تحویل دهند.


بردیا پازکی
كانال هلفن

بچه ها امروز از سفارت با من تماس گرفتن. پنج ماه پیش مصاحبم بود امروز جوابش اومد. گفت تمکن مالی جدید بیار ولی لازم نیست با قیمت یورو امروز باشه. اون موقع پنجاه میلیون حدودا توو حسابم بود. گفت همون کافیه. منم گفتم من یورو خریدم همشو. بعد از مشورت با کنسول گفت 8640 یورو نقدی بیار سفارت با خودت.
گفتم شاید این تجربه واسه یه عده مفید باشه. موفق باشید همگی ✋️(مهرداد)
كانال هلفن

متن نامه تنظیم شده توسط تیم هلفن برای حل مشکل یوروی دانشجویان ترم اول آلمان

به ایمیل های زیر بفرستید :
لطفا کماکان ایمیل بزنید:

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

تماس با بانک مرکزی:
29951


___


بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ:26/1/97

ریاست محترم بانک مرکزی

با اهدا درود
موضوع: ابهام در نحوه پرداخت و مشکلات بررسی نشده در تخصیص ارز دانشجویی
با توجه به تصمیمات اخیر در مورد یکسان سازی نرخ ارز و طبق اطلاعیه شماره پنج مبنی بر تخصیص ارز دانشجویی، کماکان پرسش ها و ابهاماتی مطرح می باشد که امید است با نظر مساعد و مناسب کارشناسی آن مرکز محترم این مشکل که دغدغه بسیاری از جوانان فرهیخته می باشد، برطرف گردد. در اطلاعیه شماره پنج آورده شده است:
" پرداخت ارز دانشجویی پس از تأیید وزارتخانه ذیربط (حسب مورد علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به نرخ اعلامی این بانک انجام خواهد شد."
همانطور که اطلاع داشته و دارید برای تایید وزارتخانه ذیربط مبنی بر دانشجو بودن، می بایست در سامانه سایت نشا وزارت علوم ثبت نام نموده و مدارک درخواست شده را ارائه نمود تا پس از بررسی کارشناسان در وزارت علوم، دانشجویان بتوانند از امکانات فراهم شده استفاده نمایند.
در قوانین وزارت علوم و سایت نشا به کسی دانشجو گفته می شود که:
- در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کرده باشد
- دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشد
- نامه اشتغال به تحصیل به رویت و تایید کنسولگری یا سفارت ایران در کشور مورد نظر رسیده باشد.
- و ...
همانطور که مستحضر هستید تمام این قوانین شامل حال افرادی ست که دسترسی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را داشته، هم اکنون دانشجو بوده و در خارج از ایران به سر می برند.
این بدین معناست که دانشجوی سال اول/ ترم اول که برای اولین بار جهت تحصیل از کشور خارج می شود می بایست ابتدا شخصا اقدام به تهیه و خرید ارز نماید. و پس از مستقر شدن و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر و تایید تمام مدارک دانشجویی توسط نمایندگی جمهوری اسلامی، اقدام به درخواست ارز دانشجویی نماید.
گفتنی ست:
- در اکثر موارد، برای اینکه از مشکلات مالی احتمالی جلوگیری شود در ویزای تحصیلی دانشجویان نوشته شده است:
" دارنده این ویزا هنگام ورود به کشور مقصد (بعنوان مثال آلمان) می بایست مبلغ 8640 یورو همراه خود داشته باشد. این مبلغ نیز به رویت مامور گمرک فرودگاه مقصد می رسد. در غیر اینصورت از ورود آنها به کشور آلمان جلوگیری خواهد شد."
- این دوستان از همان بدو ورود به فرودگاه تا ثبت نام در دانشگاه و اجاره و خورد و خوراک خود نیاز به ارز داشته و حتمن می بایست مبلغ اولیه یی با خود همراه داشته باشند تا بعدها بتوانند برای دریافت ارز دانشجویی اقدام نمایند.
- مطلب دیگر اینکه، تهیه ارز برای دانشجویانی که در مقاطع پایینتر از ارشد به تحصیل مشغول هستند چطور خواهد بود؟
با توجه به اینکه در صرافی ها ارزی وجود نداشته و طبق اطلاعیه های بانک مرکزی فعلا خرید و فروش شخصی ممنوع است و طبق شنیده ها خرید و فروش از دلالان هم قاچاق محسوب می گردد، لطفا بفرمایید چه راهکاری برای حل مشکل این عزیزان که اکثرا دارای ویزا و بلیط هواپیما هستند، پیش بینی شده است.
پیشاپیش از بذل توجه و دستور مساعد و عاجل جناب‌عالی کمال تشکر و امتنان را دارم.

با سپاس
جمعی از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور
26 فروردین 97

رونوشت:
1. معاون اول ریاست جمهوری
2. وزیر محترم اقتصاد و دارایی
3. کمیسیون محترم اقتصادی مجلس شورای اسلامی
4. وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
كانال هلفن

متن نامه تنظیم شده توسط تیم هلفن برای حل مشکل یوروی دانشجویان ترم اول آلمان

به ایمیل های زیر بفرستید :
لطفا کماکان ایمیل بزنید:

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

تماس با بانک مرکزی:
29951


___


بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ:26/1/97

ریاست محترم بانک مرکزی

با اهدا درود
موضوع: ابهام در نحوه پرداخت و مشکلات بررسی نشده در تخصیص ارز دانشجویی
با توجه به تصمیمات اخیر در مورد یکسان سازی نرخ ارز و طبق اطلاعیه شماره پنج مبنی بر تخصیص ارز دانشجویی، کماکان پرسش ها و ابهاماتی مطرح می باشد که امید است با نظر مساعد و مناسب کارشناسی آن مرکز محترم این مشکل که دغدغه بسیاری از جوانان فرهیخته می باشد، برطرف گردد. در اطلاعیه شماره پنج آورده شده است:
" پرداخت ارز دانشجویی پس از تأیید وزارتخانه ذیربط (حسب مورد علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به نرخ اعلامی این بانک انجام خواهد شد."
همانطور که اطلاع داشته و دارید برای تایید وزارتخانه ذیربط مبنی بر دانشجو بودن، می بایست در سامانه سایت نشا وزارت علوم ثبت نام نموده و مدارک درخواست شده را ارائه نمود تا پس از بررسی کارشناسان در وزارت علوم، دانشجویان بتوانند از امکانات فراهم شده استفاده نمایند.
در قوانین وزارت علوم و سایت نشا به کسی دانشجو گفته می شود که:
- در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کرده باشد
- دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشد
- نامه اشتغال به تحصیل به رویت و تایید کنسولگری یا سفارت ایران در کشور مورد نظر رسیده باشد.
- و ...
همانطور که مستحضر هستید تمام این قوانین شامل حال افرادی ست که دسترسی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را داشته، هم اکنون دانشجو بوده و در خارج از ایران به سر می برند.
این بدین معناست که دانشجوی سال اول/ ترم اول که برای اولین بار جهت تحصیل از کشور خارج می شود می بایست ابتدا شخصا اقدام به تهیه و خرید ارز نماید. و پس از مستقر شدن و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر و تایید تمام مدارک دانشجویی توسط نمایندگی جمهوری اسلامی، اقدام به درخواست ارز دانشجویی نماید.
گفتنی ست:
- در اکثر موارد، برای اینکه از مشکلات مالی احتمالی جلوگیری شود در ویزای تحصیلی دانشجویان نوشته شده است:
" دارنده این ویزا هنگام ورود به کشور مقصد (بعنوان مثال آلمان) می بایست مبلغ 8640 یورو همراه خود داشته باشد. این مبلغ نیز به رویت مامور گمرک فرودگاه مقصد می رسد. در غیر اینصورت از ورود آنها به کشور آلمان جلوگیری خواهد شد."
- این دوستان از همان بدو ورود به فرودگاه تا ثبت نام در دانشگاه و اجاره و خورد و خوراک خود نیاز به ارز داشته و حتمن می بایست مبلغ اولیه یی با خود همراه داشته باشند تا بعدها بتوانند برای دریافت ارز دانشجویی اقدام نمایند.
- مطلب دیگر اینکه، تهیه ارز برای دانشجویانی که در مقاطع پایینتر از ارشد به تحصیل مشغول هستند چطور خواهد بود؟
با توجه به اینکه در صرافی ها ارزی وجود نداشته و طبق اطلاعیه های بانک مرکزی فعلا خرید و فروش شخصی ممنوع است و طبق شنیده ها خرید و فروش از دلالان هم قاچاق محسوب می گردد، لطفا بفرمایید چه راهکاری برای حل مشکل این عزیزان که اکثرا دارای ویزا و بلیط هواپیما هستند، پیش بینی شده است.
پیشاپیش از بذل توجه و دستور مساعد و عاجل جناب‌عالی کمال تشکر و امتنان را دارم.

با سپاس
جمعی از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور
26 فروردین 97

رونوشت:
1. معاون اول ریاست جمهوری
2. وزیر محترم اقتصاد و دارایی
3. کمیسیون محترم اقتصادی مجلس شورای اسلامی
4. وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
كانال هلفن

راهنماي استفاده از كانال هلفن :
@helfenir

#راهنما
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
سوالات پرتكرار :
#FAQ #سوال #گروه #پرتکرار
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
گام اول :
#erster_schritt #first_step #گام_اول
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
پذيرش :
زبان :
#پذیرش #زبان #A

یک معرفی کامل و عالی آزمون آیلتس :
#A

مقاطع :
#پذیرش #مقاطع #B

كالج (توضيحات + پي دي اف ليست كالج ها + اطلاعات تماس ) :
#پذیرش #کالج #B

مقطع ليسانس :
#پذیرش #ليسانس #B

مقطع ليسانس و فوق ليسانس :
#پذیرش #دانشگاه #B# C

مقطع دكترا :
#پذیرش #دكترا #B
#phd #بورس

ددلاين ( مهلت زمان ارسال مدارك براي دانشگاه ) :
#پذیرش #ددلاين #دانشگاه #B

شرايط پذيرش دانشگاه :
#پذیرش #B

نوع مراكز ِ آموزش عالي ِ آلمان :
#پذیرش #دانشگاه #B# C

ديفر :
#دیفر #دانشگاه
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
راهنمای تصویری یافتن رشته و دانشگاه در آلمان و رنکینگ دانشگاه ها :
#دانشگاه #رشته ‏#B #C

سایت مفید در خصوص توضیح در مورد رشته شما و دانشگاه :
#B #C #رشته #دانشگاه

مدارك مورد نياز دانشگاه ها :
#پذیرش #مدارك #C

راهنماي استفاده از سايت دانشگاه ها :
#C #O

ليست دانشگاه هاي مورد تأييد ايران :
#C #K

نحوه تبدیل واحد های دانشگاهی ایران به #ECTS یا #Leistungspunkt :
#C #D

نحوه ی محاسبه ی ECTS به زبان ساده با مثال :
#مثال
#ECTS

تبدیل معدل سیستم ایران به آلمان به همراه فايل اكسل :
#معدل #پذیرش
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
محاسبه هزينه ترجمه مدارك :
#دارالترجمه
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
روند تأييد مدارك سفارت :
#تایید #سفارت #پذیرش

نحوه چینش صحیح مدارک برای تایید کپی ها توسط سفارت آلمان :
#E #سفارت #تایید

نحوه مکاتبه با دانشگاه برای دریافت تایید رایگان مدارک توسط سفارت :
#E #سفارت #تایید
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
نمونه گواهی کار به زبان انگلیسی :
#گواهی
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
راهنماي يوني اسيست : ( دفترچه راهنماي استفاده از اسيست )
#اسیست #پذیرش #F
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
وبسايتى براى تهيه سى وى (رزومه) طبق استاندارد اروپا :
http://europass.cedefop.europa.eu/en/documents/curriculum-vitae
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
مراحل کامل آزادسازی مدارک و خروج از کشور از طریق سامانه نشا :
#D #K

آزاد کردن مدارک دانشگاه و لغو تعهد خدمت (از طریق عدم کاریابی) :
#D

راهنمای آزاد سازي مدارک دانشگاهی از طریق كاریابی :
#آزادسازی #کاریابی

ديپلم المثني :
#دیپلم_المثنی #دیپلم #کالج #مدارک

فرم سازمان مركزي دانشگاه آزاد جهت نمره و فرم قبولي :
#گواهی_قبولی #دانشگاه_آزاد
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
راهنمای مشمولین خدمتی که قصد گذاشتن وثیقه و گرفتن معافیت تحصیلی رو دارند :
#سربازی #نشا

تعهد خدمت سربازي :
#قانون #تعهد_خدمت #سراسری
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
پروسه ارزیابی و تایید مدارک توسط kmk
(zab, anabin) :
#D #O
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
انگیزه نامه سفارت آلمان :
#i #سفارت #انگیزه

نحوه ی نگارش موتیواتسیون :
#F

راهنمای ویدیویی نوشتن انگیزه نامه به زبان آلمانی :
#F #I
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
تامین مالی و نامه تمکن :
#سفارت #تمکن #I

راهنماي ضمانت دانشجويان در آلمان :
#I

نكاتي درباره ضمانت نامه :
#ضمانت #نامه #تمکن
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
وقت اضطراري و ايميل هاي سفارت :
#I #سفارت #وقت #مصاحبه

نکات مهم در خصوص وقت مصاحبه سفارت آلمان در تهران :
#سفارت #وقت #مصاحبه #دانشجو #شینگن

اقدام همزمان ویزای چند کشور :
#I #O #ویزا

ويزاي پيوست :
#I #O #پیوست
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
روز مصاحبه :
#I #سفارت #مصاحبه

فرم قابل تایپ سفارت :
#سفارت #ویزا #فرم #اقامت

برخی از سوالات مرتبط با روز مصاحبه سفارت :
#I

اطلاعات سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران:
#I #سفارت

تجربيات روز مصاحبه :
#مصاحبه #سفارت #تجربه
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
نكات تحويل ويزا :
#نکته #تحویل_ویزا #ویزا

تحويل ويزا به فرد ديگر در صورت نبودن خود فرد :
#I #J
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
اعتراض به ريجكت :
#ویزا #رجکت #سفارت
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
از مصاحبه تا دریافت ویزا :
#چک_امنیتی
#بیمه
#j #سفارت #ويزا
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ارز دانشجويي :
#O

عوارض و ارز دانشجويي :
#ارز #عوارض
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
بخش دوم پست زیر :
https://t.me/helfenir/906

تشکر ویژه از نازیار
كانال هلفن

راهنماي استفاده از كانال هلفن :
@helfenir

#راهنما
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
بعد از ویزا تا خاک آلمان :
#بلیط_هواپیما
#ارز
#وسایل_همراه

- - - - - - - - - - - - - - -
خريد بليط هواپيما :
#پرواز #بلیط #خط_هوایی_ارزان #ایرلاین

بار :
#بار #فریت
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
توضيحات همراه داشتن مبلغ بيشتر از ٨٦٤٠ يورو:
#M
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
لغات تصویری مورد نیاز برای استفاده در خوابگاه :
#زبان #آلمانی
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
خانه در آلمان :
#خانه #آلمان #مسکن #اتاق #قراداد #شهرداری #anmelden
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ملده كردن در شهرداري و برگه هايي كه بايد پر شود :
#anmelden #l #m #n
#ملده #شهرداری #ویزا #اقامت #آلمان
#BMG #wohnung #zimmer #zwischenmiete
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
سيستم بانكي آلمان و حساب باز كردن :
#bank #sparkasse #konto #بانک #حساب
#آلمان

ليست شهر هايي كه پول بلوكه ميشه :
#بلوکه ( #بلاک )
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
بيمه در آلمان :
#بیمه #آلمان
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
راهنماي خريد سيم كارت در آلمان :
#سیمکارت
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
هزينه ها در آلمان :
#N
#O

كار دانشجويي :
#gesundheitszeugnis
#job #gastronomie #kfc #mcdonalds
@helfenir
#کارـدانشجویی #گواهی #سلامت #رزومه

روش هاي خوب زندگي در آلمان :
#آلمان #زندگی #خانه #ماشين
#خانه
#نقلیه
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
توضيحات رشته صنايع :
#صنایع
#مهندسی
#لیست #دانشگاه
#مهندسی _صنایع
#مهندسی #صنایع
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
دوره برخي مطالب مورد نياز كالج :
#زبان #زیست #تخصصی #شیمی #کالج
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
اپليكيشن اطلاعات و آگهي هاي مورد نياز درآلمان :
#معرفی_سایت
#معرفی_اپلیکیشن
#L #M #N
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
اطلاعاتي درباره كلاس زبان هاي بخوم :
#Bochum_Sprachkurse

دفترچه اپلاي دانشگاه بخوم :
#bochum #bewerben #apply #uni #daftarche

راهنماي پيدا كردن خوابگاه و خونه در بخوم :
#bochum #wohnheim #wg #wohnung
#راهنما #بوخوم #مسکن #اتاق #خوابگاه
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
دفترچه کامل راهنمای تصویری ثبت
نام آنلاین دانشگاه هانوفر :
#daftarche
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
گواهي نامه :
#گواهینامه
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
راهنمای کامل تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران :
#پرونده_دانشجویی #تاک #سفارت #ایران #مهر_خروج
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
اشتباهات رايج :
#من_اگر_میتونستم
#fehler

بخش اول پست زیر :
https://t.me/helfenir/905

تشکر ویژه از نازیار به خاطر این انرژی که برای اینکار گذاشت
كانال هلفن

#ریجستر کردن #گوشی در ایران :

#خبر
@helfenir

گوشی مسافران اگر رجیستر نشود، تنها ۳۰ روز می‌توانند از خدمات اپراتوری موبایل ایران استفاده کنند و پس از این مدت قابل استفاده نخواهند بود.

مسافرانی که از خارج کشور گوشی می‌آورند باید شماره IMEI آن را در سامانه الکترونیکی گمرک ثبت کنند و سپس باید عوارض و حقوق گمرکی را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

براساس اطلاعات منتشر شده مسافرانی که قصد اقامت در ایران را دارند در صورت استفاده از سیم کارت خارجی نیاز به ثبت رجیستری ندارند و در صورت استفاده از سیم کارت داخلی نیاز به رجیستر کردن گوشی خواهند داشت. لازم به ذکر است زمان ۳۰ روز بعد از اولین برقراری ارتباط سیم کارت با شبکه اپراتور موبایل محاسبه می‌شود.

چنانچه مسافر قصد استفاده از سیم‌کات ایرانی دارد و همچنین مدت حضور وی بیش از ۳۰ روز است یا به صورت متداول قصد ورود و خروج از کشور را دارد (مانند دانشجویان خارجی، مشاوران پروژه‌ها و …)، برای دریافت خدمات اپراتوری، تجهیز باید در دفاتر گمرک واقع در مبادی ورودی کشور ثبت شود. حقوق و عوارض گمرکی بر اساس ارزش گوشی تلفن همراه مسافر تعیین می‌شود. ارزش‌گذاری گوشی توسط گمرک صورت می‌گیرد. در حال حاضر مجموع میزان حقوق و عوارض گمرکی، ۱۸ درصد (۶ درصد عوارض گمرکی و مابقی مالیات بر ارزش افزوده و …) است.

بنابراین در صورتی که مسافر بخواهد از سیم‌کارت داخلی روی دستگاه ثبت‌نشده خود استفاده کند، ضمن دریافت پیامک هشدار مبنی بر موقتی بودن خدمات دریافتی، مراکزی که می‌تواند برای ثبت دستگاه خود و پرداخت هزینه‌های لازم به آن‌ها مراجعه کند به وی اطلاع‌رسانی خواهد شد. کاربر برای ثبت دستگاه خود در سامانه رجیستری می‌تواند به دفاتر گمرک الکترونیک در مبادی ورودی کشور و یا دفاتر پیشخوان مراجعه کند.


با تشکر‌‌ از Abraham


منبع: ISNA
كانال هلفن

ما در هیچ پیام رسان دیگری غیر از تلگرام فعالیت نخواهیم داشت.

در صورت #فیلتر، ضمن ادامه فعالیت در تلگرام از اینستگرام نیز استفاده خواهیم کرد.
https://www.instagram.com/helfen.ir
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

‏@helfenir

_____
Accepted

1- ترم تحصیلی اقدام شده : Summer Semester 2018
2- مقطع اقدام شده : Master
3- مقطع تکراری : بله
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
Biodiversität und Ökologie,
‏ Bayreuth Universität (accepted)
5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه گيلان
7- معدل: 17:55
8- مدرک زبان : B2
9- رزومه: ٥ سال سابقه كار مرتبط، گواهي شركت در ٤ كنفرانس داخلي
10- سن : 34
11- جنسیت : زن
12 - میزان و موسسه بورس: —
13 - مدت زمان دریافت ویزا : ٧ هفته و ٥ روز با چك امنيتي
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
اول از همه از ادمين هاي محترم تیم هلفن بسيار تشکر می كنم و خسته نباشيد ميگم كه صادقانه و بدون هيچ چشم داشتي به بچه ها شبانه روزي تو اين مسير كمك مي كنند و به جرات ميگم بچه ها از صفر تا صد كارشون رو بدون نقص با كمك اين گروه ميتونن انجام بدن!
دوم اينكه تو هر مرحله كارتون كانال رو به دقت بخونيد و يا جواب سوالاتون رو تو گروه سرچ كنيد چون قبلا خيلي سوالاتون توسط بچه هاي قبلي جواب داده شده
سوم سعي كنيد و كارتون رو تو هر مرحله پيگيري صحيح انجام بدين مثلا من بعد از اپلاي چون وقت سفارتم اومد و هنوز پذيرش نداشتم از استاد گروهم پيگير جواب پذيرش شدم و با اينكه تو موتيو علت ارشد مجدد رو نوشته بودم باز از من سوال كرد و من هم براش توضيح دادم و سر موقع به من پذيرش داد.
چهارم معيار دانشگاهها براي پذيرش متفاوت هست ترجيحا بالاي يك دانشگاه اپلاي كنيد تا يوقت روز مصاحبه بدون پذيرش نمونيد
پنجم مهمترين چيزها روز مصاحبه به نظر من موتيو قوي، مدرك زبان بالا، مرتب بودن مدارك و اعتماد به نفس موقع جواب دادن به سوالات هست.
و هميشه توكلتون به خدا باشه و هيچ وقت هم نا اميد نشيد و حتي اگر پروسه طولاني شد زبانتون رو قوي كنيد كه هم براي تحصيل بهتون كمك ميكنه و هم براي كار و تامين هزينه ها در اونجا
و مطمئن باشيد زحماتتون نتيجه خواهد داد.
با آرزوي موفقيت براي همه دوستان و بچه هاي تيم موفق هلفن.

‏@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#سفارت #ترجمه #نکته

یک نکته خیلی #مهم

دانشجویانی که تشریف میبرید برای مصاحبه

در صورتی که برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام میکنید هیچ نیازی به ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی و گواهی قبول کنکور سراسری کارشناسی نیست.

و همینطور دانشجویان محترم دوره دکترا. صرفا آخرین مقطع تحصیلی (به همراه ترجمه) آن کافیست.


برای مقطع کارشناسی و یا کالج اما ترجمه مدارک دبیرستان کماکان نیاز است.


همچنین در خصوص #تایید_مدارک باید توجه داشته باشید تنها کافیست همان مدارکی که دانشگاه از شما خواسته است تحویل دهید( در صورتی که دانشگاه به خصوص مدارک دبیرستان را نیاز دارد باید ترجمه و تایید سفارت نیز برسد) اما سفارت خود این مدارک را نیاز ندارد.


دانستن و رعایت این نکته هم به نفع هزینه شما و هم به نفع وقت کارکنان سفارت آلمان است.

منبع : پی دی اف راهنمای دانشجویان سفارت آلمان در تهران

با تشکر از یادآوری نکته توسط دوست عزیز Tahmores


موفق باشید
بردیا
هلفن
@helfenir
كانال هلفن

رشته #حقوق در رابطه با تحصیل و #وکالت در آلمان⚖توضیحی در رابطه با حقوق المان :
اشتات اگزم:

کسیکه در المان رشته حقوق میخواند کارهای مختلفی انجام میدهد، باتوجه به تخصصی که پیدا میکند، و کسیکه هدفش وکالت است باید بصورت کلاسیک وارد دانشگاه بشود، این دوره یک دوره بچلور ومستر میباشد ، 3ترم اول بصورت درس پایه ای میباشد، و بعد از 3ترم دانشجو وارد 5ترم درسهای اصلی میشود، و در انجا مشخص میشود دانشجو،در
چه تخصصی قرار است مشغول کاربشود، (وکالت المان مثل ایران نیست که وکیل در هر زمینه ای فعالیت بکند، صرفا یک فعالیت تخصصی، مثل پناهندگی، قراردادها، خانواده ، و امثالهم) @helfenir
بعد از اتمام تحصیلات تقریبا4ساله،2تا امتحان درپیش روی دانشجو قرار دارد :اشتات اگزم اول واشتات اگزم دوم(مثل اختبار) واگر قبولی حاصل شد به عنوان یک وکیل درالمان فعالیت خواهدکرد.

⚖دوره ی مستر:

تحصیل در مقطع مستر (ارشد) دو ساله میباشد.که دانشجو میتوانددریکی از شاخه های حقوق مانند:
حقوق بین الملل ، حقوق بشر وهر رشته ای که در پروگرام هر دانشگاهی ثبت شده باایلتس 6/5 یاالمانی تحصیل بکند.

@helfenir
مدارک زبان :
لازمه ورود به دانشگاه داشتن مدرک تست داف میباشد،
واگر تست داف رو شخصی نداشت برای پذیرش مشروط ابتدا بابد مدرک b1 به دانشگاه و سفارت تقدیم شود، بعدازان باید b2وc1 رو درالمان دانشجو بگذراند، و در المان ازمون تست داف بدهد و بصورت رسمی وارد دانشگاه بشود.

مدارک لازم :
⚖توصیه نامه استاد حداقل 2تا.
⚖انگیزه نامه
⚖زندگی نامه
⚖مدرک زبان المانی:
(برای پذیرش مشروطb1یاb2 )
تست داف*4ازهرسطح
⚖مدرک زبان انگلیسی:ایلتس6/5 به بالا

نکته :
پروانه وکالت ایران برای المان ،صرفا یک رزومه محسوب میشود.

⚖هزینه دانشگاه:
ایالت بادن: بصورت شهریه ،
⚖ایالتهایی که بصورت رایگان هستند: هرترم300یورو

به قلم :
سودا مهدیزاده و پولین رحیمی


@helfenir
هلفن دانشنامه آلمان
كانال هلفن

#وقت #مصاحبه دانشجویی #سفارت آلمان


برای یک هدف , تصمیم , پشتکار و برنامه ریزی سه رکن ابتدایی و اصلی هستند. زمانی که تصمیم گرفتید و این تصمیم را عملی کردید راه را پیش رو دارید اما موفقیت بدون برنامه ریزی تقریبا غیرممکنه. درخواست های مصاحبه دانشجویی سفارت آلمان در تهران روز به روز بیشتر میشود. یکی از اصلی ترین دلایل افرادی هستند که دو بخش اول را انجام داده اند اما به شدت در قسمت سوم ناقص عمل کرده اند.
از اعضای گروه سینا چندی پیش مصاحبه بود و گروه متنی نوشت که خیلی از کسانی که وقت گرفته بودند بی خبر در روز مصاحبه حاضر نبودند.
اول اینکار چه ضرری دارد؟
با اینکار اولویت به شخص شما برمیگردد. مطمینا پرونده شما مثبت نخواهد ماند! این حق را کاملا به سفارت میدهم که برای این افراد برای دفعات بعدی سدهایی بگذارد. اما چرا؟
چون با اینکار نه تنها وقت کارمند سفارت و برنامه ریزی برای تعداد مشخصی در روز معینی مصاحبه را میگیرید مهمترین بخش اما ضایع کردن حق بقیه اس! برای شما سوار تاکسی نشدن و نرفتن به سفارت راحته اما برای خیلی ها که منتظر کوچکترین روزنه امیدی برای یک وقت مصاحبه زودهنگام از سفارت هستند حال خوبی نیست.

اما چه کار باید کرد؟

۱.
از زمانی که تصمیم میگیرد برای تحصیل در آلمان تا روز مصاحبه چه مدت زمانی نیاز دارید؟ جواب به این سوال به هر فرد بستگی دارد. مسیر کلی مشخص است. شما باید در روز مصاحبه چه مدارکی داشته باشید و کامل باشد؟ پذیرش : آیا تا موقع مصاحبه شما پذیرش یا اسکن آن به دستتان میرسد؟ مدرک زبان : آیا مدرک زبان شما تا روز مصاحبه کامل و یا حداقل بیشترین تایل آن آماده است؟ مدارک تحصیلی شما : آیا تمام مدارک تحصیلی مورد نیاز تا تاریخ مصاحبه ترجمه شده و مهر خورده به دست شما میرسد؟ هزینه مالی : تا روز مصاحبه اگر قرار باشد مبلغ تمکن جور شده باشد با برنامه ریزی که از طرف خود یا خانواده کرده اید در حساب شما خواهد بود؟ آخر و از همه مهتر : آیا واقعا تا روز احتمالی مصاحبه هنوز تصمیم خود برای آلمان را خواهید داشت؟؟ تمام این تاریخ ها را با تاریخ احتمالی که در سایت سفارت آپدیت میشود مطابقت بدهید. آخرین تاریخ آماده شدن مدرک شما باید با تاریخ احتمالی روز مصاحبه شما در یک بازه زمانی با اندکی تفاوت باشد.


۲.
اگر هرکدوم از موارد بالا را دچار شک یا تردید هستید مطمینا و بی شک از وقت گرفتن مصاحبه امتنا کنید. یا اولین فرصتی که متوجه این موضوع شده اید لینک کنسل وقت را کلیک کنید و یا اگر ایمیل دوم را دریافت کرده اید به آدرس زیر ایمیل بزنید و درهر صورت لینک‌کنسلی در ایمیل اول‌را با اینحال کلیک کنید تا وقت شما به درستی کنسل شود و به فرد به حق تری برسد.


[email protected]

عنوان پیشنهادی :
Terminabsage ((تاریخ مصاحبه

با متن پیشنهادی :

Sehr geehrte Damen und Herren,


leider ist es mir nicht möglich, meinen Termin am (تاریخ مصاحبه) einzuhalten. Bedauerlicherweise sind Sie telefonisch nicht erreichbar, so dass ich meinen Termin per E-Mail absagen muss.

ich habe Ihnen diese Terminabsage sofort nach Bekanntwerden mitgeteilt, um die Ihnen daraus entstehenden Probleme so gering wie möglich zu halten.

Termin :
تاریخ و ساعت مصاحبه شما
Pass Nr. :
شماره پاسپورت شما
Geburtsdatum :
تاریخ تولد میلادی شما

Mit freundlichen Grüßen
اسم و فامیل در انتها حتما فراموش نشه
لطفا در مقابل بقیه بچه ها ناحقی نکنید. همه در قایقی هستیم که اگر زیر پای شما سوراخ شد سربالا به آسمان خیره شوید همه غرق میشویم. فلسفه و تلاش گروه هلفن از ابتدا همین بوده که همه با هم برای موفقیت همدیگه تلاش کنیم.

هوادارتون
بردیا پازکی
كانال هلفن

#تمکن #تجربه بچه های گروه


( انتهای متن را حتما بخوانید )

من هفته قبل با سفارت مکاتبه داشتم و توضیح دادم که به دلیل نواسانات شدید و کمیابی ارز از الان یورو تهیه کردم
سفارت جواب داد میتونم یورو ببرم سفارت نشون بدم و فرم تمکن رو اونجا امضا کنم

متن ایمیل جواب سفارت به من:

there is no problem. Please bring your money with you to the embassy and you have to sign the 8640€ form that we give to you.


_____

این متن یکی از بچه ها بود . اما توصیه هلفن :
❌⛔️
اکیدا که اینکارو نکنید. اگر سفارت چنین امکانی رو بهتون داد باز هم فکر چاره دیگه ای باشین.

دلیل :
اگر چنین کاری رایج بشه و تعداد شماهایی که چنین مبلغی با خودتون میبرین زیاد بشه، اونوقت تعداد سارقین اطراف سفارت و همینطور شیوه های نوین (!) سرقتشون زیاد میشه!

بردیا
كانال هلفن

#نحوه_دریافت_توصیه_نامه_دانشگاه _آزاد_Recommendation_letter


قدم اول: پیدا کردن استادی که اینکارو براتون انجام بده. دقت کنید که مدرک دکترا داشته باشه چون برای دانشگاه مقصد ملاکه و از همه مهمتر ایمیل با پسوند ac.ir داشته باشه یا همون ایمیل دانشگاهی
@helfenir
قدم دوم: مراجعه به سایت زیر جهت دریافت فرمت توصیه نامه. ==> http://intl.iau.ir/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=250&Itemid=595
راهنمایی کامل تو این قسمت شده.

قدم سوم: اگر استادتون مسلط به انگلیسی هست که به نفع شماست میتونه خودش زحمت نوشتن رو بکشه اگر حالش رو نداشت خودتون باید دنبال متن باشید. دقت کنید که متن داخل همون صفحه جا شه. که نیاز به پیوست برگه پیدا نکنید.

قدم چهارم: جمع آوری امضا از استاد سپس ریاست دانشکده بعدش معاونت آموزشی دانشگاه و در آخر مهر دبیرخانه برای‌من داخل دانشگاه جمعا ۳ مهر خورد

قدم پنجم: مراجعه به سازمان مرکزی
اول بلوک ۴ میرید بخش دبیرخانه بین الملل برای تشکیل پرونده که بهتون یک برگه میدن با اسم و ذکر میکنند که توصیه نامه دارید.
بعدش میرید بلوک ۲ طبقه چهارم اتاق ۴۰۳ خانم مولایی امضا و مهر میزنه
بعدش بر میگردید دبیرخانه بین الملل و برگه اولی که گرفتید رو تحویل میدید و
تمام.
در این مرحله احتمالا مبلغ ۳۰ هزارتومان هم از شما دریافت کنند.

به قلم علی و تصحیح R


هلفن
دانشنامه آلمان

@helfenir

اینستای هلفن را دنبال کنید

https://www.instagram.com/helfen.ir/
كانال هلفن

ارز دانشجویی

@helfenir

(در راستای درخواست و ارسال نامه گروه هلفن به بانک مرکزی و پیگیری دوستان)

سلام دوستان
من امروز رفتم پیش خانم اصفهانی تو وزارت علوم. این موضوع ارز دانشجویی داره به نتیجه میرسه. وقتی اجرایی بشه به احتمال زیاد به این صورته که ۶۰۰۰ یورو میدن، و احتمالاً ۴۰ درصد هم به عنوان وثیقه میگیرن که بعد از ثبت نام و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل وثیقه آزاد میشه. شش ماه هم مهلت دارین برا ارائه مدارک از طریق سامانه تاک. گفتن این تبصره از قبل هم بوده ولی اجرا نمیشده.
ایشون گفتن وزارت علوم آمادگی داره این طرحو از همین امروز اجرایی کنه و فقط منتظر ابلاغ بانک مرکزی هستن. بانک مرکزی هم گویا منتظر تایید رئیس کل و معاون اول رئیس جمهور هستن.
بابت این موضوع یه نامه تو تاریخ ۴ اردیبهشت با امضای وزیر علوم به بانک مرکزی زده شده. یه نامه هم دیروز برای پیگیری زدن.
من فردا بانک مرکزی هم میرم پیگیری میکنم.
در خصوص پذیرش زبان متاسفانه شرایط خیلی مساعد نیست، گفت بخاطر مسائلی که قبلاً دانشجوها برای گرفتن مدرک تسداف داشتن و نتونستن بموقع مدرکو بگیرن، اینجا هم احتمالاً شامل حالشون نمیشه و فقط به پذیرش مستقیم ها میدن. دانشجوهای کارشناسی هم در دست بررسیه.
( Mohammad S)
با سلام
تأمین ارز بابت ارز دانشجویی با رعایت ترتيبات مندرج در بند (3) بخش سوم مجموعه مقررات ارزی و بخشنامه هاي اين يانک و صرفاً از طریق بانک‌های منتخب (تجارت و سامان) بلامانع است.
ضمنا تأمين و انتقال شهريه و انتقال / پرداخت هزينه‌هاي اقامت بابت دانشجوياني- (دانشجويان آزاد)-که در مرحله ورود به اولين ترم تحصيلي خود مي‌باشند، درصورت تأييد دانشگاه محل تحصيل از سوي وزارتخانه ذي‌ربط و با اخذ وثيقه از دانشجو و يا خانواده وي به ميزان 40٪ هم ارز ريالي ارز پرداخت شده بلامانع است. آزاد سازي وثيقه مزبور موکول به تاييد وزارتخانه‌ ذي‌ربط مبني بر شاغل به تحصيل بودن دانشجو و تاييد صورت حساب دانشگاه محل تحصيل دانشجو حاکي از اعلام ميزان ارز دريافت شده از دانشجو که اصالت و اعتبار آن توسط نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در کشور محل تحصيل تأييد شده باشد، ظرف مهلت 6 ماه از تاريخ پرداخت وجه خواهد بود.
@helfenir
( Amir Soltanzadeh)
كانال هلفن

به نام خدا
با عرض سلام به اساتید و دانشجویان گرامی

فراخوان دوازدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور به مناسب چهلمین سال انقلاب اسلامی با عنوان
«چهل سال انقلاب اسلامی، بازخوانی گذشته- نگاه به آینده»
ب) هدف
ـ تبیین مؤلفه‌های گفتمان دهۀ پنجم انقلاب اسلامی ایران
ج) محورهای کلی
میزگرد1- انقلاب اسلامی از شکل­گیری تا پیروزی (تحلیل تاریخی انقلاب اسلامی)
میزگرد2- دستاوردها و چالش­های انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته
میزگرد3- مؤلفه­های گفتمان دهة پنجم انقلاب اسلامی بر اساس فرصتها و چالشهای پیش­رو

د) محورهای تفصیلی
میزگرد1:
میزان و تأثیر مؤلفه ­های فرهنگی، دینی، ملی، اقتصادی و اجتماعی در شکل ­گیری انقلاب اسلامی
انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با سایر انقلابها
نقش و تأثیر تشکل­ها و انجمنهای اسلامی ایرانیان خارج از کشور در پیروزی انقلاب اسلامی

میزگرد2:
دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته در حوزه ­های مختلف
انقلاب اسلامی و نظام بین­ الملل در چهار دهه گذشته
تعاملات کشورهای اسلامی با انقلاب اسلامی ایران (سازنده یا ؟؟)
چالش­ها و آسیب­های انقلاب اسلامی ایران در چهار دهه گذشته (استحاله انقلابیون و عدم انتقال پیام انقلاب و ضعف در اجرای عدالت)
آموزش عالی و دانشگاه در دوران انقلاب اسلامی ایران
دانشجویان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور و چهل سال انقلاب اسلامی، (در نگاه متقابل)

میزگرد3:
راهبرد انقلاب اسلامی در نگاه به علم، اقتصاد و فرهنگ در دهه پنجم
اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در دهه پنجم (نقش دانشجویان و اساتید در توسعه علم و فناوری و اقتصاد در کشور)
دانشگاه و آموزش عالی تراز در دهه پنجم انقلاب اسلامی
ایجاد زمینه برای نقدهای منطقی و سازنده
مؤلفه­های تغییر در روشهای مدیریتی
انقلاب اسلامی و مدرنیته
انقلاب اسلامی و چالشهای پیش رو

از علاقمندان و دانشجویان و اساتید محترم در حال تحصیل در خارج کشور دعوت می­گردد تا برای حضور در این همایش و ارائه مقاله در محورهای میزگردهای این همایش مشارکت نمایند و در سامانه ثبت نامی این همایش به آدرس ذیل ثبت نام نمایند.
Reg.nahadiran.ir
لازم به توضیح است که برای مقالات برگزیده جوائز ذیل در نظر گرفته شده است:
مقالات اول تا چهارم، تمام هزینه رفت و برگشت کشور مبدأ به ایران + کمک هزینه سفر به مشهد + اسکان و پذیرایی در شهر مشهد مقدس
مقالات چهارم تا هشتم، کمک هزینه رفت و برگشت کشور مبدأ به ایران تا سقف 2 میلیون تومان+ کمک هزینه سفر به مشهد+ اسکان و پذیرائی در شهر مشهد مقدس
مقالات هشتم تا دوازدهم، کمک هزینه رفت و برگشت کشور مبدأ به ایران تا سقف 1 میلیون تومان+ کمک هزینه سفر به مشهد+ اسکان و پذیرائی در شهر مشهد مقدس
نفرات و افراد برگزیده، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس+ اسکان و پذیرائی در شهر مقدس

شرایط شرکت و ثبت نام در این همایش:
فرد متقاضی بایستی حتماً دانشجو در حال تحصیل در خارج از کشور یا استاد یکی از دانشگاههای خارج از ایران باشد و حتما در سامانه همایش ثبت نام نماید
هرکسی برای ثبت نام می­تواند نهایتاً 2 نفر همراه (که فقط شامل همسر و فرزند می­باشد) داشته باشد
کمک هزینه سفر مشهد مقدس فقط به خود دانشجو تعلق می­گیرد (در صورتی که دانشجویی همسرش نیز دانشجو باشد به هر دو نفر کمک هزینه تعلق خواهد گرفت)
مدت زمان برگزاری همایش 4 روز خواهد بود
مبلغ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، 4 میلیون ریال خواهد بود
مقالات منتخب در قالب کتاب به چاپ خواهد رسید
ارائه مقاله دارای امتیاز بیشتری برای تأیید نهایی خواهد بود و صرف ارائه مقاله به معنای حضور در برنامه نمی­باشد
دوستان بایستی مدارک مبنی بر دانشجویی یا هیأت علمی خود را حتما در سامانه ارائه دهند و عدم ارائه مدرک به منزله انصراف خواهد بود
.


دوازدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور
زمان: از 31 تیرماه تا 4 مردادماه 97

مکان: مشهد مقدس


شما میتوانید در صورت علاقه مندی برای شرکت در این همایش به سایت www.nahadiran.ir مراجعه فرمایید.
مهلت ثبت نام تا 19 خردادماه میباشد
كانال هلفن

اپلای برای رشته #پزشکی
(شرایط و چند نکته)

#medizin #zahnmedizin

@helfenir


به طورکلی شرایط پزشکی برای دانشگاهای مختلف متفاوته و هر یونی واسه خارجی ها مورد های مختلفی رو برسی می کنه . و موقع سرچ تو سایت یونی ها حواستون باشه که nicht EU bewerber رو شرایطشون رو بخوانین . ولی درکل
دو راه هست :
1- پذیرش بدون کالج : برای کسایی که لیسانس دارند (هررشته ای باشه) و یا کسایی که دو ترم( رشته ی مرتبط) خواندن و معدلشون بالا (در حد 19 )
این افراد دیگه زبان رو helfenir تکمیل کنند می تونند مستقیم واسه مدیزین یا دندون اپلای کنند.
2-از طریق کالج : کسایی که شرایط بالا رو ندارند حالا چه از نظرمدرکی چه معدلی. میان این جا یه سال کالج میرن. نمره امتحان نهایی کالج با نمره پیش و دیپلم جمع میشه کالج با ضریب 2 میانگین گرفته میشه و میشه نمره نهایی . که اگه این میانگین درحد 19 باشه شانس هست. کلا وضعیت الان جوریه که واسه مدیزین نمره باید روی 1.0 باشه دیگه.
_اگه نمرتون پایینه میشه بعضی یونی ها با تست از بهترش کرد. تاثیرشم تو یونی های مختلف متفاوته . به سایت یونی مراجعه کنین. داس ها 3 و یا تست داف 4*5 هم امتیاز هست بعضی یونی ها.
_فرانکفورت برای پزشکی و دندون یه امتحانی می گیره که نمره این امتحان رو با نمره مدرکی که باش اپلای کردین جمع میکنه میانگین میگیره ( منظور کالج نیست بلکه امتحان sftهست) و حدودا واسه پزشکی این میانگی روی 1.5 هست.
نکته : واسه خارجی های غیر اروپا وارته لیست وجود نداره. مگر بچه هایی که کالج مونیخ رو گذروندن برای دانشگاه مونیخ میرن تو وارته لیست

امیدوارم موفق باشین
به قلم مهشید

ادیت :

لیست انتظار میتونه تو خیلی از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی دیگه هم باشه و این فقط مختص مونیخ نیست و برای خارجی ها هم هست اما مشکل اینجاست خارجی ها تعداد سال هایی که زمان دارن دانشجو بشن زیاد نیست مگر با راه حل های دیگه.
دوستانی هستن که با معدل ۱.۵ هم تونستن پذیرش پزشکی بگیرن. این تاثیر ۲ به یک برای همه کالج ها نیست.@helfenir

هلفن دانشنامه رایگان آلمان
كانال هلفن

( نامه ارسالی گروه هلفن به بانک مرکزی
موضوع: مشکل خروج ارز بیش از ۵۰۰۰ دلار)
(ظاهرا کسانی که اقامت دارند و مسافر نیستند مشکلی از نظر خروج ارز ( مقدار منطقی)نداشته باشند.
همونطور که دانشجو ها بدون داشتن بلیط برگشت میتونند خارج بشند اما مسافرها باید بلیط برگشت هم داشته باشند.

پیشنهاد گروه هلفن اینه که نیازی نیست نگران باشید و اگر احیانا از شما خواسته شد مقدار ارزتون رو اعلان کنید، ویزای اقامت و دانشجویی تون رو هم نشون بدید. طبق تجربه هیچ مشکلی هم پیش نخواهد اومد. موفق باشید)

@helfenir
با سلام
ریاست محترم بانک مرکزی
با اهدا درود

به اطلاع می رساند، علاوه بر مشکلات تامین منابع ارزی برای دانشجویان، موردی که این روزها برای دانشجویان مطرح شده، این است که؛ چگونه هنگام خروج، مبلغ بیش از ۵۰۰۰ دلار همراه داشته باشند؟
همانطور که در نامه قبلی به اطلاع شما رسید، دانشجوی سال اول ( مثال: آلمان) می بایست مبلغ ۹۰۰۰ یورو به عنوان ضمانت ویزا هنگام ورود به آلمان همراه داشته باشد. ظاهرا این مبلغ هم با همکاری بانک مرکزی طبق دستورالعمل به قیمت دولتی پرداخت خواهد شد، اما اینکه در فرودگاه همراه داشتن همین مبلغ (بیش از ۵۰۰۰ دلار) قاچاق محسوب می شود، این عزیزان چه راه حلی خواهند داشت؟
برای سهولت کار دانشجویان در فرودگاه، آیا با مسئولین گمرک یا نیروی انتظامی مستقر در فرودگاه هماهنگی های لازم انجام شده است؟ آیا این عزیزان می توانند با نشان دادن ویزای دانشجویی مبلغ مورد نیازشان را خارج نمایند؟
لطفا توجه داشته باشید، صادر کردن دستورالعمل و قوانین کلی، بدون در نظر گرفتن تمام جوانب، تنها منجر به آزار و اذیت دیگران خواهد شد.
مستدعیست، بعنوان یک برادر دینی - ایرانی، با حفظ شان و کرامت انسانی، تدبیری اتخاذ شود که دوستان در فرودگاه نه به چشم قاچاقچی دیده شوند و نه مبلغی را به اجبار در لباسی پنهان کنند.

ب
من الله توفیق
گروه هلفن
۲۵ اردیبهشت ۹۷
@helfenir
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir
____

Accepted
1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18 دیفر شد به تابستان 2018
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : بله
4 - رشته و دانشگاه
Kunst und Theater im Sotzialen
Hochschule Kunst im Sotzial Ottersberg
5- نوع درخواست پذیرش: مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه تهران، دانشگاه تربيت مدرس
7- معدل: ١٨:٩٠
8- مدرک زبان:B2گوته
9-رزومه: ١١سال كار مرتبت
10- سن : ٣٧
11- جنسیت : زن
12 - میزان و موسسه بورس: —-------
13 - مدت زمان دریافت ویزا:
٣٨ روز از مصاحبه
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
نگران سن نباشيد مدرك زبان قوى داشته باشيد و مدارک رو کامل و مرتب اماده کنید و استرس نداشته باشید.


@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

___
تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.i
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir
__

1- ترم تحصیلی اقدام شده :زمستان 17/18
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
Denkmalpflege ,Halle-Wittenberg, Martin-Luther-Universität

5- نوع درخواست پذیرش: مشروط
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه آزاد تهران(مهندسی معماري)
7- معدل: 14.62
8- مدرک زبان : b1 و گواهي شركت در كلاس هاي B2 موسسه گوته
9- رزومه: يك سال سابقه كار در شركت معماري
گواهي شركت در Workshop هاي معماري
10- سن :23
11- جنسیت : زن
12 - میزان و موسسه بورس: —
13 - مدت زمان دریافت ویزا : 33 روز از روز مصاحبه
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
اول از همه از بچه های تیم هلفن تشکر میکنم بخاطر گروه خوبشون، روز مصاحبه فقط و فقط مداركتون مرتب باشه كه در وقت خودتون و بقيه صرفه جويي بشه مصاحبه من در مجموع 10 دقيقه طول كشيد اما متاسفانه دوستاني كه جلوتر از من بودن به دليل بهم ريختگي مدارك خيلي مصاحبشون طولاني شد ..
هيچ وقت نا اميد نشين
با ارزوي موفقيت براي همتون

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#بیمه #ویزا #سفارت

#تجربه بیمه مسافرتی و استفاده از خدماتش

سلام دوستان. متاسفانه بعد از یه ماه اومدنم به آلمان یه حادثه ای برام پیش اومد که البته باعث کسب یه تجربه ای هم در مورد نحوه استفاده از بیمه مسافرتی شد. گفتم شاید بد نباشه شما هم ازش مطلع بشین.
بیمه مسافرتی من ملت بود. اگر خدایی نکرده حادثه ای براتون اتفاق افتاد که مجبور شدین دکتر بدون بیمه برین از دکتر بابت تمام پرداخت هاتون Rechnung بگیرین و بعدشم که داروخانه میرین Rechnung اونجا رو هم بگیرین. کاری که باید بکنین اینه که از این صورتحساب ها به همراه عکس بیمه نامتون و پاسپورتون و همچنین شماره IBAN و شرح مختصری از اینکه چه اتفاقی براتون افتاده رو به آلمانی یا انگلیسی براشون به ایمیلی که تو بیمه نامه هم نوشته شده([email protected]) ارسال کنین. ترجیحا بعد ارسال ایمیل یه تماس هم با دفتر المانشون بگیرین بگین که من اینارو فرستادم مدارکم کامله یا نه. بعدش اونا بررسی میکنن یه ایمیل براتون میفرستن دوباره که توش یه فرم واسه تایید ادرس ایمیلتون هست.اونو هم پرینت بگیرین امضا کنین زیرش رو و واسشون ایمیل کنین. بعد از این که همه مدارک کامل شد اونا بررسی میکنن حداکثر ظرف مدت یک ماه( طبق گفته خودشون) پول رو بهتون پس میدن
فقط یه نکته اینکه من خرج دکتر و داروم حدودا ۵۰ یورو شده بود و اونا ۳۰ یورو رو تقبل کردن و ۲۰ یورو رو خودم دادم. حالا نمیدونم واسه همه فقط یه بخشی رو پرداخت میکنن یا برای من اینجوری شده.
امیدوارم که براتون مفید بوده باشه و البته امیدوارم فقط در حد همین اطلاعات براتون بمونه و هیچ وقت نیاز به استفاده از این تجربه پیدا نکنین.

به قلم حامد

تکمیل نماینده بیمه :

سلام تا حدودی درسته پس از وقوع حادثه شخص باید با شرکت رایز شوتز تماس گرفته و مدارک خسارت اعم از بیمارستانی و ... به علاوه محل اقامت و تصویر پاس و بیمه رو ظرف حداکثر 168 ساعت ( یک هفته) به شرکت اعلام و ارسال کنه و بعد از اینکه مدارک کامل شد و تائید شد ایمیلی از شرکت دریافت میکنه مبنی بر اعلام شماره حساب جهت واریز مبلغ خسارت و مراکز درمانی طرف قرارداد رایز شوتز هم شخص نیازی نیست مبلغی پرداخت کنه و اگر غیر این دو مورد بود و مورد استثنایی بود اطلاع داده میشه که به این دلایل خسارت در ایران پرداخت میشه و در خصوص واریز مبلغ کمتر خسارت اینکه هر خسارتی یک فرانشیز داره که به عهده مسافر هست و برای مراکز درمانی و بیمارستانی حدود 30 -25 یورو هست .

@helfenir
هلفن
دانشنامه آلمانتمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#تجربه #تایید

سلام دوستان
من انصرافی از دانشگاه بودم و درسم هنوز تموم نشده مدارکمو اینجوری تایید کردم و دارالترجمه مدرک پیش ومدرک دیپلم و ریزنمراتشون رو توی یک پانج گذاشته بود...
اول از همه مدارکی که رایگان تایید میشه واسه تحصیلی :1: کپی پاسپورت 2: مدرک زبان 3:ریزنمرات و مدرک پیش دانشگاهی 4:ریزنمرات و مدرک دیپلم5:گواهی قبولی در کنکور سراسری6:ریز نمرات و مدرک انصرافی 7:ریزنمرات و مدرک لیسانس
""نحوه چیدنشون به ترتیب زیر:""
1:کپی پاسپورت
2:کپی مدرک زبان
3:کپی مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم و ریزنمراتشون به هرترتیبی که توی ترجمه هست
4:کپی گواهی قبولی در کنکور سراسری
5:کپی برگه انصراف از تحصیل و ریزنمراتش
6: کپی ریزنمرات (قابل ترجمه)
""اصل مدارک به همین ترتیب چیده بشه""
یعنی:
1:اصل پاسپورت
2:اصل مدرک زبان
3:اصل مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات اصل مدرک دیپلم و ریزنمرات (به هر ترتیبی که توی ترجمه پلمپ شده)
اصل گواهی قبولی در کنکور سراسری
5:اصل مدرک انصرافی و ریزنمراتش
6:اصل ریزنمرات
""اصل ترجمه ها هم به ترتیب زیر""
1:اصل ترجمه دیپلم پیش دانشگاهی و ریز نمراتشون
2:اصل ترجمه گواهی قبولی درکنکور سراسری
3:اصل ترجمه انصراف از تحصیل و ریزنمراتش
4:اصل ترجمه ریزنمرات لیسانس
برای ""تایید رایگان"" اصلا مهم نبست کدوم دانشگاه مکاتبه رو میبرید من دو کیلو کاغذ برده بودم که فقط پنح سری مکاتبه رو برداشت اصلا هم نگاه نکرد اون دانشگاه کپی تایید شده میخواد یا نه اصلا ولی از اونجا که هرروز قوانینش عوض میشه شما برای اطمینان یکی دوجا بیشتر مکاتبه کنید
بعد از اینکه وقت گرفتید که اگر کارتون اورژانسیه پیشنهاد میکنم بدید براتون کسی وقت بگیره روز تایید جلوی در شماره دو که برای تاییده وایمیستید با پرینت برگه وقت سر موقع یا نهایت با یک ربع تاخیر میرید داخل حفاظتاشون معمولا بی اعصابن زیاد دهن به دهن نزارید کارتون رو عقب نندازید الکی...
وقتی نوبتتون شد اول از شما 1:مکاتبه هارو میگیره بعد2: اصل مدارک فارسی
3:اصل ترجمه ها
و 4:در نهایت هر سری کپی رو دونه دونه ازتون میگیره و تمام
نکات مهم:!!
1:کپی ها اصل مدارک منگنه نداشته باشه
2:جدیدا باید هرچیزی که توی مهر ها زده شده که فارسی نوشته ترجمه بشه مثلا مهر پیش دانشگاهی که خورده و نوشته صحت این برگه مورد تایید میباشد!!!من دوبار رد شدم حواستون باشه
3:بدون وقت راتون نمیدن داخل فکر نکنید اونجا اسمتون رو بنویسید راحت میرید داخل
4:کساییکه نقصی دارن یا موقع تایید بهشون گیر دادن با برگه ای که دارن صف وایمیستن اسمشون رو مینویسن و بعد از کسایی که وقت دارن میرن داخل
5:کسایی که مصاحبه دارن روز قبلش یا روز مصاحبه میتونن تایید کنن مدارکشونو زودتر نرید راه نمیدن
6:سعی کنید مدارکتون رو گیره بزنید و توی کاور نزارید که مثل من جلوتون پره پلاستیک بشه افیسر تیکه بندازه!!
(امیرحسین)

هلفن دانشنامه آلمان
تمام متن بالا بر اساس تجربه شخصی نوشته شده است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
@helfenir
كانال هلفن

اخذ مهر خروجي دانشجویی

دانشجوياني كه در سفارت یا سرکنسولگری ها تشکیل پرونده دانشجویی داده و داراي مجوز استفاده از تسهيلات دانشجوئي هستند، مي توانند ساليانه سه بار مهر خروج دانشجوئي با اقامت حداكثر چهار ماه (بر مبناي سال تحصيلي) دريافت نموده و به کشور مسافرت نمايند بدون این که در مبادی خروجی ایران، عوارض خروج از کشور را پرداخت نمایند. این تسهیلات جهت همسر و فرزندان "دانشجویان تسهیلات غیر ارزی" نیز برقرار می باشد.


مدارك لازم:
1. تکميل فرم درخواست صدور مهر خروج دانشجوئي در گذرنامه .

2. ارائه اصل گذرنامه معتبر

3 . گواهی اشتغال به تحصیل ترم جاری دانشجو و یا همسر وی، ممهور به مهر امضا دانشگاه

در صورت ارسال مدارک از طريق پست ، پاکت برگشت سفارشي با نشانی دقیق متقاضی جهت بازگشت مدارک ضروري است.

*توجه* مدت اعطاي تسهيلات دانشجوئي به حسب سيستم آموزشي كشور آلمان براي دانشجويان پزشكي حداكثر يك و نيم برابر و مدت تحصيل براي رشته هاي غير پزشكي كه داراي كارت پايان خدمت يا معافيت هستند حداكثر دو برابر زمان متعارف خواهد بود.
@helfenir
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir
__


1- ترم تحصیلی اقدام شده :تابستان ٢٠١٨ ديفر شد به زمستان ٢٠١٨

2- مقطع اقدام شده : master

3- مقطع تکراری : بله

4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
-Mobile and Embedded Systems-University of Passau (Accepted)
-International Software Systems-Otto Friedrich Bamberg University (Accepted)
-Computer Science-TU Kaiserslautern (Accepted)

(رشته ليسانس: مهندسي IT)

5- نوع درخواست پذیرش: قطعي

6- دانشگاه مبدا : دانشگاه صنعتي شريف (واحد بين الملل)

7- معدل: ١٦.١٨

8- مدرک زبان : Ielts 6.5, UTEPT 83
داراي مدرك تحصيل كليه دروس ليسانس به زبان انگليسي، داراي گواهي گذراندن كلاس هاي زبان آلماني

9- رزومه: يك سال سابقه كار، انجام پروژه هاي مرتبط با رشته، داراي مقام در مسابقات ربوكاپ و المپياد كامپيوتر و المپياد رياضي سرعتي، داراي مقام هاي مسابقات ورزشي، داراي توصيه نامه سه استاد دانشگاه شريف و دانشگاه تهران

10- سن :٢٧

11- جنسیت : زن

12 - میزان و موسسه بورس: —

13 - مدت زمان دریافت ویزا : ٣ ماه و ٢٠ روز از روز مصاحبه (بعلت چك امنيتي جهت مستر مجدد و همچنين دور بودن تاريخ ترم جديد طولاني شد)

14 - پیشنهاد دریافت ویزا:
با اينكه اكثر افراد كه از تجربياتشون نوشتن، گفتن سفارت زودتر از ١٠ روز قبل شروع كلاسهاي دانشگاه تاريخ ويزا رو نميزنه، اما من براي ١٨ روز قبل از شروع برنامه هاي دانشگاه تاريخ زدم و اصلا سوالي هم نپرسيد و موافقت شد. حالا نميدونم براي بقيه افراد هم اين موضوع پيش بياد يا نه اما خواستم بگم كه گاهي حتي با اين فاصله زودتر از كلاسا رو هم قبول ميكنن.
مورد ديگه اينكه من در روز مصاحبه بهم گفتن بخاطر چك امنيتي از ٣ ماه به بعد باهات تماس ميگيريم و واقعا هم اينكار رو كردن و بعد از ٣ ماه و ٥ روز باهام تماس گرفتن، بدون اينكه من ايميلي بهشون بزنم يا تماسي بگيرم. پس اگه پروسه كار يكم طولاني شد زود نگران نشين، فقط به موقع به فكر ديفر باشين. من ميدونستم نامه ديفر رو بعد از ٣ ماه ميخوان و مدتي زودتر از طريق دانشگاه اقدام كرده بودم و همه چي حاضر بود و خدا رو شكر به مشكلي نخوردم.

__

هلفن دانشنامه آلمان
تمام متن بالا بر اساس تجربه شخصی نوشته شده است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
@helfenir
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir


1- ترم تحصیلی اقدام شده : سامر ٢٠١٨
2- مقطع اقدام شده : master
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
Automotive software engineering
TU Chemnitz
5- نوع درخواست پذیرش: يوني اسيست
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه غير انتفاعي همدان (مهندسي نرم افزار)
7- معدل: 16.02
8- مدرک زبان : IELTS 5.5
9- رزومه: مدارك فني حرفه اي و مرتبط به شبكه و برنامه نويسي
سابقه كار در شركت هاي كامپيوتر به عنوان برنامه نويس ويندوز و وب - تكنسين شبكه و ....
10- سن : 25
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —
13 - مدت زمان دریافت ویزا :٢٣ روز
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
اول جا داره يه دست مريزاد و خسته نباشيد به همه بچه هاي گروه هلفن مخصوصا داداش برديا، سمانه خانوم، پانته آي عزيز بگم. روز مصاحبه فقط و فقط مهمترين كليد موفقيتتون، مرتب و كامل بودن مداركتون. و اصلا استرس نداشته باشين. به نظرم روز مصاحبه اسمش مصاحبس!!! بيشتر به روز چك مدارك شبيه!! واسه من كه مصاحبم كمتر از ده دقيقه طول كشيد، و افيسر فقط مداركم رو نگاه كرد و فيش رو داد كه بپردازم.


با ارزوي موفقيت براي همتون

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

مراحل اقدام برای #ارز_دانشجویی ( برای ارز اولی ها )

ارز اولی یعنی شما پذیرش قطعی دارید برای پاییز2018 و الان ایرانید و منتظر ویزا هستید یا ویزاتون هم صادر شده
1. ثبت نام در سامانه نشا به ادرس
nesha.saorg.ir

2.اوجایی که برای ثبت نام گفته ویزاتونو اپلود کنید کسانیکه ویزاشون هنوز نیومده فیش صندوق سفارت رو که بعد از مصاحبه بهشون دادند اپلود کنند . کسانیکه هنوز مصاحبه سفارت نرفتند عجله نکنند و صبرکنند بعد مصاحبه ثبت نام کنند.

3. داخل سامانه قسمت مدیریت درخواست ها/ ثبت درخواست نامه ارز اولیه/ پذیرش قطعیتون رو اپلود میکنید. بهتون یک تاریخ میده که برای خود من فردا صبح روزی بود که درخواست دادم. شما باید تو اون تاریخ برید اداره امور دانشجویان واقع در تهران میدان فردوسی خ فرصت(موسوی) اداره امور دانشجویان که با یک تابلو ابی بزرگ از دور مشخصه
@helfenir
4. سعی کنید از 7:30 صبح اونجا باشید. اگر شهرستانید درخواست رو موقعی ارسال کنید که میتونید بیاید تهران چون امکان داره مثل من بگه فردا صبح بیا. حتما هم باید خودتون باشید چون یه سری امضا و اثر انگشت میگیرند. از در نبش کوچه باید وارد شید شبیه بانکه و لازم نیست وارد خود ساختمون و طبقات بشید. ساعت کاریشونم از 8 شروع میشه اما از 7:30 همه تو صف وایمیستند جلو در.

5. مدارکی که باید همراهتون باشه : برگه پذیرش ( کپی کافیه)/ اصل و کپی دانشنامه اخرین مقطع/ مدرک زبانتون ( کپی کافیه)/پاسپورت/ اصل و کپی معافی سربازی/ یک فرم سه برگی هم همونجا باجه 1 بهتون میده پر میکنید وامضا و اثر انگشت که یکی از این سه برگه همون تعهد خدمته. اونجا مثل بانکه وقتی وارد شدید شماره بگیرید دکمه نوبت دهی ارز اولیه رو بزنید (دکمه نوبت دهی ارز دانشجویی مال کسانیه که مشغول به تحصیلند و الان خارج هستند) @helfenir
باجه 7-8 کارتون رو راه میندازند اگز سوالی دارید ازشون بپرسید چون به محض اینکه بگیر ارز اولیه هستید میگه برو درب اصلی ساختمون ، طبقه دوم اتاق اقای دانشفر که پذیرشتو تایید کنه. برمیگردید از درب اصلی میرید داخل 2 تا نگهبان داره یکیشون مهربونه راهنمایی میکنه یکی گیره میگه کارت شناسایی گرو بذار بعد میرید بالا اگه اشتباه تکنم شماره اتاق آقای دانشفر 230 بود یا 232 ولی جلو درب اتاقش اسمش به دیوار هست. مرد مهربونی که بررسی میکنه دانشگاهی ک پذیرش گرفتید جز دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم باشه/ پاسپورت و مدرک زبان و مدرک تحصیلی رو پک میکنه / فیش صندوق سفارت یا ویزا رو چ میکنه بعد رو پذیرشتون مینویسه مورد تایید است و برمیگردید پایین پیش باجه 7 - 8 . قبل ازینکه نوبتتون بشه هم فرمی که از باجه یک برای ارز اولی ها هست رو بگیرید پر کنید اون قسمتیم که نوشته اسم بانک باید اسم و کد شعبه رو بزنید مطابق همونی که تو سایت نشا پرکردید. اگرم کد شعبه یادتون رفت تو گوگل سرچ کنید.
باجه مدارکتون رو تحویل میگیره و میگه با کارت بانکی 34000 تومن کارت بکشید و بعد میگه برید باهاتون تماس میگیریم. هلفن
گفتند حدود 2 هفته بعد تماس میگیرند و بعد معرفینامه میدند و با ویزا میشه رفت اون بانکی ک خودمون گفتیم ارز رو تحویل بگیریم. اگر هنوز وازیامون نیومده باید صبر کنیم تا بیاد و با اصل ویزا و این معرفی نامه بریم بانک تحویل بگیریم.

امیدوارم گزارشم کمکتون کرده باشه.
3/4/97
به قلم کیمیا

تکمیلی امیر:
برای درخواست شما متعهد میشوید بعد از اتمام تحصیل برای دولت طبق قراردادی که خود دولت تعیین میکند مجبورا خدمت کنید. در صورتی که این را نمیخواهید وقت خود را صرف گرفتن این پروسه نکنید.

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان


تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#نکته #تجربیات


سلام,یه مشکلی برام با یکی از سایت های stream به وجود اومده بود ,خواستم تجربه ای که به دست اوردم به اشتراک بذارم که اگر کسی مشکل مشابه براش پیش اومد بدونه داستان از چه قراره.سایت stream به نام daflix.de و شرکتی که خودش رو مسئول دریافت rechnung معرفی می کرد LTDinkasso.de.شروع داستان هم از اینجا بود که این شرکت مدعی شد من توی سایتشون ثبت نام کردم و چون بعد از یک هفته اکانتم رو پاک نکردم به طور اتوماتیک اکانتم برای یک سال تمدید شده و حالا باید پولش رو پرداخت کنم.این شرکت حدود 5-6 بار به من ایمیل زد و هر بار یه مبلغی mahnung به قیمت قبلی اصافه می کرد طبق آخرین ایمیل باید پریروز میومدن و وسایل من رو جمع می کردن,ولی خوب اتفاقی نیفتاد,اگر مورد مشابهی بود حتما با احتیاط رفتار کنین و فورا پرداخت نکنین.

به قلم فرهاد
_____

#زبان

من مدتها بود که میخواستم زبان آلمانی رو شروع کنم به خوندن
اوایل گمان میکردم حتمن باید پول خرج کنم و کلاس برم
کتابای زیادی برای شروع مطالعه کردم اما هیچکدوم در بدو یادگیری منو تهییج نکرد
میشل توماس (michel thomas)یک زبان شناسه بزرگه
با متدش که شروع کردم به یادگیری لذت شناخت زبان جدید رو خیلی بیشتر تجربه کردم

برای قدمای اول خیلی میتونه کارساز باشه چون بیس زبان رو بهتون معرفی میکنه و لازمش هم آشناییه نسبی با زبان انگلیسیه
در ادامه پادکست های germanpod101 هم برای تکمیل مهارت شنیداری خیلی موثره
و همین طور کتاب داستانهای آلمانی برای خوندن

به نظرم اگه شخصی بیس رو خوب فرا بگیره تکمیل ساختمان مهارتهای زبانی سریعتر و دقیق تر اتفاق میفته و بعدش میتونه شروع کنه اینترویو ها رو بخونه و کم کم رادیو گوش بده و در نهایت بره سراغ متون ادبی تر

به امید موفقیت تمامی تلاشگران


به قلم هارمونیکا
كانال هلفن

#یورو ی خود را از کجا تهیه کنیم؟

با وضعیت بازار و حضور واسطه ها گروه هلفن پیشقدم شده است تا این واسطه ها را حذف کند و با کمک شما و منصفانه خریدار و فروشنده را به یکدیگر وصل کند که تا حد ممکن هزینه اضافی متقبل نشید و مهمتر اینکه یورو پیدا کنید!!
( در ویزای دانشجوی آلمان قید شده است باید مبلغ ۸۶۴۰ یورو همراه داشته باشد واگرنه اجازه ورود شما به خاک آلمان داده نمیشود)

گروه هلفن به دنبال راه های بهتری برای دستیابی شما دانشجویان آلمان به یورو خواهد بود. نیاز به رایزنی های جدید داریم که خود نیازمند زمان از طرف ما است!

هلفن پی، ارایه ای از تیم هلفن برای خرید و فروش ارز :

@helfenpay


گروه خرید و فروش بدون واسطه تنها و فقط با خواندن قوانین و پیام پین شده ممکن است :

https://t.me/joinchat/BZi1SFAGn2hUNsxRkiZE3Q
كانال هلفن

#نتایج
نتایج پذیرش / بورس / ویزا

@helfenir

____
Accepted

1- ترم تحصیلی اقدام شده : سامر ٢٠١٨
2- مقطع اقدا م شده: فوق لیسانس
3- مقطع تکراری : خیر
4 - رشته و دانشگاه اقدام شده:
Maschinenbau Ruhr Universität Bochum
5- نوع درخواست پذیرش: پذیرش مستقیم
6- دانشگاه مبدا : دانشگاه علم و صنعت ایران (واحد اراک)
7- معدل: 13.84
8- مدرک زبان : ب1 گوته
9- رزومه: سابقه كار در شركت ساخت تجهیزات پزشکی
10- سن : 27
11- جنسیت : مرد
12 - میزان و موسسه بورس: —
13 - مدت زمان دریافت ویزا :٢٣ روز
15 - پیشنهاد دریافت ویزا:
اول جا داره يه تشکر ویژه از همه بچه هاي گروه هلفن مخصوصا آقای برديا پازوکی (مدیر محترم) داشته باشم. روز مصاحبه فقط و فقط مهمترين كليد موفقيتتون، مرتب و كامل بودن مداركتون و تسلط نسبی به مدرک زبانی که دارید، چون نصف سوالات از من فارسی پرسید، نصفشو آلمانی. و اصلا استرس نداشته باشين. تمکن مالی هم با این وضع نرخ دلار و یورو، به نظر من حساب ارزی ببرید خیلی بهتره؛ من خودم 13000 دلار توی حسابم بود. به نظرم روز مصاحبه اسمش مصاحبس!!! بيشتر به روز چك مدارك شبيه!! واسه من كه مصاحبم كمتر از ده دقيقه طول كشيد، و افيسر فقط مداركم رو نگاه كرد و فيش رو داد كه بپردازم.

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون تجربیات و نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

ارسال دعوت نامه توسط دانشجو #Verpflichtungserklärung #Einladung


برای دعوت نامه های زیر سه ماه ( اقامت کوتاه مدت ) افرادی که در آلمان حضور دارند(فارغ از دانشجو شدن یا نشدن آنها) میتوانند از طریق اداره مهاجرت نسبت به دریافت آن اقدام کنند. این قانون برای همه شهرها نیست و بعضی شهرها باید حتما حقوق کافی داشته باشین ( حداقل ۱۲۰۰ یورو ماهیانه ) بعضی شهرها مثل هانوفر در صورتی که دانشجو باشین چنین مشکلی نخواهد بود. بعضی شهرها هم میگن باید مبلغی رو (در حد ۱۲۰۰ یورو برای هر نفر) در بانک بلاک کنید. بهترین کار سوال از اداره مهاجرت شهر خود برای این نوع درخواست است. @helfenir

ابتدا اگر شهر شما اداره مهاجرت شلوغی داشت و باید وقت قبلی بگیرید (مثل هانوفر ) از طریق سایت اقدام کنید که بخش جداگانه ای برای درخواست این نوع وقت هست.

https://goo.gl/Ymqxak
@helfenir
بعد از تعیین وقت و تایید برای شما یک پی دی اف ارسال میشود که باید آن را مطالعه و تکمیل کنید و در انتها امضا کنید. این فرم ها به همراه کارت اقامت و پاسپورت خود را نیز با خود ببرید.
یک سری نکات در رابطه با پر کردن فرم :
به تاریخ ورود و خروج دقت کنید.
اطلاعات را کامل پر کنید و حتما با دقت تمام.
برای همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال فردی که قصد دعوتش را دارید میتوانید از یک فرم استفاده کنید و باید اطلاعات اون اشخاص را هم در انتهای فرم پر کنید.

در انتها یک فیش پرداخت ۲۹ یورویی میدهند که باید صندوق پرداخت کنید و در انتها برگه ای به شما میدهند که باید اصل آن روز مصاحبه توسط مصاحبه شونده تحویل سفارت داده شود.
باقی مدارک و مراحل هم طبق کلی درخواست شنگن باید آماده کنید و طبق پی دی اف راهنما.

سوال خیلی از شماها بود برای دعوت از خانواده. اگر هم نخواید از این مسیر بفرستید میتوانید با کپی پشت و روی از کارت اقامت خود و نامه ای درخواستی در حد ۴-۵ خط توضیح برای دعوت از خانواده خطاب به سفارت انجام بدید.

دیدار اقوامتون به خوشی
بردیا پازکی

@helfenir
هلفن دانشنامه آلمان
كانال هلفن

خدای تو کجاست؟

یک سکانس ۱۲ ساعته که فقط آسمون و برگ درخت ها یا سقف اتاق رو نشون میده. حال غریب یک… اسمش رضاست. مثل ما دانشجو بود اما یک تصادف , همه شد براش تفاوت! دیگه مثل ما نیست. نه خودش نه خونوادش. رفیقم حسین , تو کتابخونه یک مادر گریون رو میبینه که با چمدون همیشگیش دنبال یکسری دوست میگرده.تیم معالجش پروفسور سمیعی بهش گفتن اگر دور و بر رضا شلوغ باشه با همون زبانی که حرف میزده بخش های مغزش احتمال اینکه برگردن هست. دم حسین گرم این شانسو اول به من داد. با هم رفتیم آسایشگاش تو حیاط. میدونی چندساله اونجاعه مومن؟؟ ۳ ساله! خواهرش هم اونجا بود .تنها عکس العمل رضا به تمام حرفامون تکون دادن مردمک چشماش بود. چشمایی که حتی شاید فقط سایه مارو ببینه اما میشنوه و میفهمه. بعد یک ساعت مادرش اومد. مادره دکتره و یک خانم مسن. جوری پسرشو دید قربون صدقه اش میرفت و با عشق کاراشو انجام میداد انگار نه انگار سه ساله هر روز داره اینکارو میکنه! پسر! بعد سه سال داری اینجوری میای جلو با این همه انرژی. میگی من میدونم امشب دیگه پا میشی و حرف میزنی؟؟ کدوم مومنیه بگه خدا همین لحظه همین مادر نیست؟!

من نمیدونم رضا خوب میشه یا نه اما میدونم حال مادرش خدا میشه. فقط لحظه هایی که حواسش به رضاش بود از ما تشکر نمیکرد و واسمون آرزو های خوب نمیکرد. برای همین از شما هم میخوام اگر هانوفر یا اطرافش هستین برید پیشش.بار اول حوصله سر بر میشه. میدونم تو فاز و حال خیلیاتون نیست و واقعا درس داریم اما منم دلم برای مادرم ایرانه تنگ میشه حتما رضا هم دلش برای مادرش که پیششه تنگ شده. به نظر من خدا همونجاست که بنده ش به من نیاز داره.
ماجرای کلید اسرار نیست , مفهوم واقعی کارما تو زندگیه . اولین پست کانال هم براتون نوشتم. وظیفه ام نیست اما من از کمک کردن لذت میبرم … واقعا نتونستم راحت از کنارش بگذرم و ننویسم…
لطفا پیام بدین که وصلتون کنم به مادرش.
@BardiaPzK
كانال هلفن

#ارز_مسافرتی

#ویزای_تایپ_D


برای دوستانی که هنوز دانشجو نشدن یا به دلایلی نمیتونن ارز دانشجویی رو دریافت کنن خواستم اطلاع بدم که شما میتونین ارز مسافرتی رو بگیرین
@helfenir
خیلی از شعب بانک ها که ارز مسافرتی میدن وقتی ویزای نوع D شما رو میبینن یا نمیدونن چی هست یا از سر خودشون باز میکنن (چون ارز مسافرتی معمولا تایپ C هستش)

برای اینکار شما ابتدا باید به شعبه یکی از بانک های تجارت یا سامان مراجعه کنین و ازشون درخواست کنین که برای سازمان امور دانشجویان (میدان فردوسی ، خیابان فرصت(موسوی) ) یک نامه بزنن و اون نامه رو باید ببرین سازمان امور دانشجویان و از اونجا هم یک نامه سازمان برای بانک میده (مبنی بر اینکه شما در سال جاری هیچ گونه ارزی دریافت نکرده اید) و این نامه رو میبرین بانک و طبق روال میتونین "حواله" دریافت ارز به مبلغ هزار یورو رو بگیرین.

پی نوشت ۱:حداکثر "یک هفته" "قبل" از تاریخ "سفر" میتونین مراجعه کنین.
@helfenir
پی نوشت ۲: بانک فقط به شما حواله رو میده و شما در فرودگاه پس از عبور از گیت گذرنامه میتونین پول رو دریافت کنین (پس به این فکر نکنین که الان به شما ارز میدن و میتونین در بازار آزاد بفروشین!!!!)

پی نوشت ۳:شما میتونین به بانک سامان شعبه ۳۰ تیر که تقریبا نزدیک سازمان امور دانشجویان هست و خدارو شکر تقریبا خلوت بوده و از همه مهمتر کارمنداش اطلاع دارن و مطلع هستن کارتون رو انجام بدین

پی نوشت ۴: این مدارکی که میگم حتما همراهتون باشه برای بانک :
۱-بلیط
۲-پاسپورت
۳-ویزا(برای کشورهایی که نیاز به ویزا دارند)
۴-کارت ملی
۵-کپی کلیه موارد ۱تا۴
۶-پرداخت هزینه ارز "فقط" از طریق کارت عضو شتاب بوده و "حضور" صاحب کارت الزامیست
۷-حضور هر "شخص" جهت دریافت حواله الزامیست

موفق باشید
به قلم فریور

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#مصاحبه_با_کنسول #مصاحبه_دوم
#سفارت

بچه ها مرسی که این متنو میخونین امیدوارم تجربم براتون‌مفید باشه کار سفارت من از روز قبل تِرمینم شروع شد چون باید توضیحات شناسنامه رو تایید میکردم من یکشنبه وقت سفارتم بود و تصمیم‌ گرفتم یه روز از قبل سفارت برای تایید مدارک‌ برم. روز ۵شنبه برای تایید مدارک رفتم اصولا چون اولویت با کسایی هست که وقت قبلی دارن(البته کسایی که آفیسر همون موقع بهشون برگه میده میگه برو تایید کن هم شامل این قضیه میشن)
من روز ۵ شنبه شامل هیچکدوم از این افراد نبودم‌از ساعت ۶صبح که اونجا بودم تا ساعت ۱۲ لطف کردن اجازه‌ تایید بهم ندادن !!! بهم گفتن روز سفارتت از آفیسر‌ برگه بگیر بیا تایید کن این موضوع قبلا اینجوری نبود یعنی روز قبل وقت سفارت تایید میکردن اما الان برا همه این مشکل بوجود اومده بود . تا اینجا داستان در روز قبل سفارت اتفاق افتاد . من ساعت ۷ روز یکشنبه وقت سفارت داشتم ساعت ۶:۴۵ دقیقه اجازه دادن برم تو وقتی وارد ساختمان سفارت شدم متوجه شدم آفیسر مربوط به ویزای تحصیلی هنوز نیمده ایشون ۵ دقیقه بعد اومدن و به من گفتن که مدارک رو بهشون تحویل بدم ،آفیسر یک خانم کاملا خشک و حواس پرت بود کل زمان مصاحبه ۱۰ دقیقه طول کشید اول پرسیدن چه مقطعی میخوام اقدام کنم ؟ بعد پرسیدن کی پیش دانشگاهیم تموم شد ۵ دقیقه بعد مصاحبه ی المانی شروع شد که پرسیدن بعد از کالج میخوای چکار کنی یا بعد از تحصیل میخوای چکار کنی سوال رو یکم با بی دقتی جواب دادم البته بعدش درستش کردم اما ازم پذیرفت .
بعدش بهم گفت برو صندوق پرداخت کن و بعدش میتونی بری، بعد از پرداخت فک کردم دو سال تلاش نتیجه داد و واقعا کارم تموم شد تا اینکه دو روز بعد از سفارت تماس گرفتن گفتن باید بیایید به چنتا سوال کنسول جواب بدین متوجه شدم میخوان به ۴سال گپ تحصیلی و گواهی کار گیر بدن تو روز تعیین شده رفتم ، اینجا یه نکته مهم هست دوستانی که سفارت باهاشون تماس میگیره میگه باید بیاین ، تو روز مصاحبه ی دوم حتما رسید صندوق و پاسپورت همراهشون باشه .روز مصاحبه ی دوم برای من نیم ساعت طول کشید من اصلا نمیدونستم مصاحبه کاملا آلمانی هست تا اینکه آفیسر گفت مصاحبه با یک خانم و آلمانی انجام میشه ،خانم کنسول آمدن مصاحبه شروع شد خیلی پر انرژی و منطقی بودن درمورد شرایط گواهی کار پرسیدن که در محیط کار چکار میکردم و بعد از مدرک آلمانی آیا به آلمانی ادامه دادم یا گذاشتمش کنار همچنین اگه مقطع کالج هستین ممکنه شهری که کالج میرید با شهری در اون دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتین متفاوت باشه حتما این موضوعات رو متقاضی باید بدونه . خوشبختانه بعد از ‌نیم ساعت بهم گفت مصاحبه کاملا مثبت بود و مدارکتون رو میفرستیم
آفیسر هم اونجا بود و فارسی صحبت ها رو یکبار دیگه بهم‌گفت .
در روز مصاحبه دوم مطالب زیر خیلی مهم هستن :
۱.اسم شهر کالج
۲.دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتین
۳‌.رشته ی تحصیلی
۴.از چه سالی گپ تحصیلی شروع شده
۵.از نظر فنی تو محیط کار چکار میکردین (اگر گواهی کار بردین)
آخرین نکته که شاید مهمترین باشه اینکه هرچی زبان قوی تر باشه و مدرک زبان‌ بالاتر روز مصاحبه قطعا روز شما خواهد بود

به قلم اشکان

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

تیم هلفن با کپی و حذف لینک کانال از مطالب کانال و گروه ، مشکلی ندارد.
چون یک دانشنامه رایگان و منبع اصلی برای همگان است، حتی معروفترین موسسات اعزام دانشجو (!)

تنها و فقط ، باید اسم نویسنده متن ذکر بشه حتی بدون اسم کانال. حداقل ترین کار برای احترام به نویسنده است، حتی اگر ازش تشکر مستقیم نکنیم.

بردیا
كانال هلفن

#دانشجویی #مالی #کمک_هزینه


سلام
یه سری راه حل و راهنمایی واسه بچه هایی که تو شرایط بد مالی قرار میگیرن البته اونایی که توی هانوفر هستن
۱: فقط واسه ی دانشجوها کلیسا از طریق یه فردی به نام Martin Nötzel به صورت محدود و کوتاه مدت کمک میکنه باید بهش توضیح بدین که چرا این شرایط پیش اومده و درواقع فعال بودین و به نتیجه نرسیدین حالا کار یا هر درآمد دیگه ای مثل بورس تحصیلی و ...(پرینت ۳ ماهه همه حساب ها)
http://www.ked.landeskirche-hannovers.de/
۲: دانشگاه هانوفر به دانشجوهایی که حداقل ۵۰٪ درسهای رشتشونو پاس کردن اگه توی موقعیت بدی قرار بگیرند به صورت محدود کمک میکنه داخل سایت خود دانشگاه قسمت اینترنشنال توضیحات کامل نوشته.(پرینت ۳ ماهه حساب)
۳: بچه های AStA با پرینت حساب سه ماهه و وضعیت مالی بد یعنی درآمد کمتر از خرجو مخارج به مدت ۶ ماه یه کارت منزا میده که روزی یک بار و پنج روز در هفته تا ۳/۰۵ یورو به صورت رایگان توی منزا میتونه فرد غذا بخوره. کلا به همه بچه ها توی هر شرایط مالی هم ۱۴ یورو هر ماه شارژ رایگان میده فقط باید ماه قبلش درخواست بدین.
۴: وام بچه های AStA به دانشجوها مبلغ ۴۵۰یورو که از ۶ ماه بعد هر ماه ۲۵ یورو و بدون بهره دانشجوها میتونن بگیرن.
۵: نصف هزینه زمستر تیکت یا حتی کلش با یه درخواست از AStA در حالتی که شرایط مالی بد باشه و اثبات بشه در آخر ترم پس داده میشه.

فقط یه چیزی بچه ها! یادمون نره که انسان باشیم این حقو حقوقو بذاریم واسه اونایی که توان مالیشون ضعیفه نه با دوزو کلک از این مزایا بخوایم استفاده کنیم

به قلم از مشتی های هانوفر، عرفان


@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#نتایج

یک منبع خیلی خوب برای کسانی که میخواهند اقدام به پذیرش کنند اختصاصی کانال هلفن
@helfenir

تمام نتایج پذیرش اعضای کانال و یا هلفن پلاس :t.me/helfenir/63
t.me/helfenir/64
t.me/helfenir/67
t.me/helfenir/68
t.me/helfenir/81
t.me/helfenir/88
t.me/helfenir/91
t.me/helfenir/106
t.me/helfenir/109
t.me/helfenir/121
t.me/helfenir/122
t.me/helfenir/309
t.me/helfenir/310
t.me/helfenir/311
t.me/helfenir/323
t.me/helfenir/330
t.me/helfenir/387
t.me/helfenir/423
t.me/helfenir/438
t.me/helfenir/447
t.me/helfenir/457
t.me/helfenir/458
t.me/helfenir/470
t.me/helfenir/510
t.me/helfenir/511
t.me/helfenir/512
t.me/helfenir/513
t.me/helfenir/514
t.me/helfenir/515
t.me/helfenir/547
t.me/helfenir/572
t.me/helfenir/595
t.me/helfenir/602
t.me/helfenir/603
t.me/helfenir/609
t.me/helfenir/610
t.me/helfenir/612
t.me/helfenir/613
t.me/helfenir/614
t.me/helfenir/621
t.me/helfenir/622
t.me/helfenir/630
t.me/helfenir/631
t.me/helfenir/634
t.me/helfenir/635
t.me/helfenir/636
t.me/helfenir/639
t.me/helfenir/640
t.me/helfenir/645
t.me/helfenir/646
t.me/helfenir/669
t.me/helfenir/681
t.me/helfenir/686
t.me/helfenir/688
t.me/helfenir/689
t.me/helfenir/690
t.me/helfenir/691
t.me/helfenir/692
t.me/helfenir/694
t.me/helfenir/697
t.me/helfenir/701
t.me/helfenir/703
t.me/helfenir/705
t.me/helfenir/713
t.me/helfenir/724

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان
مابقی اخبارها و اطلاعات تاریخ گذشته در آرشیو کانال هلفن قرارداده شده است :

@helfenirarchive
كانال هلفن

#هلفن #گروه

در #پاسخ پیام های شما:
کانال دیگه ای از شما کپی میکنه.
گروه مارا تبلیغ کنید.
چرا چندتا کانال یجور هست.
شخصی از گروه اومده پی‌وی لینک گروه خودشو داده.
شخصی اومده پی‌وی میگه وکیلم پذیرش ارزون میگیرم.
چنین سایتی مثل اسیست‌پی با هزارتومن ارزونتر پرداخت میکنه
تبلیغ پولی تو کانال میذارین؟


جواب ما:

…اما به نظر من نباید روی خیلی از کارها اسم فرهنگ غلط رو بذاریم. چون خود این کلمه ناخودآگاه به ما تلقین میکنه رفتار ما ذاتیه و مقصر ما نیستیم و مارو به سمت توجیه کارمون پیش میبره. چرا اینو میگم؟ شما یا میاید از ما میپرسید فلان گروه رو دارید یا روزی نمیشه یه گروه یا کانال معرفی کنید که برای چنین قشری زدید و انتظار دارید معرفی کنیم! دانشجوهای ایرانی که پا به خاک آلمان میذارن بعد از اینکه (بعضا قبل اینکه ) کارهای اولیه اشون تکمیل شه به فکر پول درآوردن میافتن! اولین ایده به ذهنشون اینه که خب ما که این مسیرو(با کمک هری ، هوره ، شمسی کوره) اومدیم ، میایم پذیرش پولی میگیریم ، یا عده خلاق تر دیگه ای به فکر واردات زعفران در مقیاس انگشتی میافتن!

هلفن چندین سال پیش از فیسبوک و وایبر با نام های متفاوتی همچون آلمان،بحث و تبادل نظر شروع به کار کرد. چند سال پس از فعالیت گروه های هلفن ، با محمد افشار (ادمین اصلی) آشنا و دوست شدم. دوستی ما به رفاقت تبدیل شد و ایده هامون یکی تر شد. بجای راه اندازی سیستم موازی هلفن ، تصمیم بر این شد که با همکاری و فعالیت باقی ادمین ها تمام توانمان را متمرکز مجموعه هلفن کنیم. فعالیت و کارهایی که برای گروه انجام دادیم هلفن رو هر بار دوبرابر قبلش با اعتبارتر میکرد.
معتقدم توانایی مدیریت و تشکیل گروه همچون هلفن را داشتم، اما مسئله اینه که چرا باید وقتی یک سیستمی که نرمال کار میکنه رو رها کنم و دوباره خودم بشم یک سیستم نرمالی مثل اون! همش پر بشه از سیستم های متوسط نرمال!
خیلی وقت ها پیش ، با کانالی همکاری میکردیم که تشکیل دهنده اش شخص دیگه ای بود. بعد یه مدت که کانال اعضا را از گروه هلفن عضوگیری کرد و زیاد شد به راحتی مسیر رو از ما جدا کرد و شد کار موازی( مارو هم از کانال اخراج کردند) گروه دیگه ای به اسم بوخوم از هلفن عضو گیری کردند و میذاشتیم تبلیغاتشونو تو هلفن بذارن و کانال به اسم وقت سفارت زدن تا اطلاعات مرتبط با وقت سفارت رو توش بذارن این ها هم بعد مدتی مسیر کج کردن اسم و کاربری گروه و کانال رو تغییر دادن و شدن موازی ما… عشق مدیریت رکن اصلی این داستانه. **متاسفانه سیستم آموزشی ما همکاری رو به ما یاد نداد. شاید هم از همکاری های ما میترسیدند . چرا که یک مجموعه بزرگ و قوی بهتر از پس مطالبات برمیاد تا چندین مجموعه خرد و ضعیف!**
دوستان، مجموعه هلفن منبع اصلی بسیاری از گروه ها ، کانال ها و وکلا است که ما از این قضیه بسیار خوشحالیم، به این علت که حداقل منابع معتبری در اختیار مشتریانشان قرار میدهند. برخلاف سایر کانال ها و گروه ها که از صفات معتبرترین ،قدیمی ترین ، بهترین و ترترین به گروه یا کانال خودمیدهند، دانشنامه رایگان هلفن سعی میکند همواره منبع اصلی اطلاعات موثق و خدمات جدید و پیگیری های به حق باشد.
با انتقاد همراه پیشنهاد به ما در بهتر شدن کمک کنید.اینقدر نگید مثلا گروه متقاضیان آلمان مقیم نورآباد ممسنی زدیم ، تبلیغ کنین ! اینهمه کلنی کلنی میخوایم چیکار! ایده نو بدید که به نفع همه متقاضیان باشه تا با کمک هم پیش ببریم.


بردیا
كانال هلفن

#هلفن

قابل توجه دانشجویان و ساکنین ایالت #Nordrhein_Westfalen

تمام شهرهای ایالت شامل : بوخوم - کلن - دورتموند - دوسلدورف - اسن - ووپرتال - بن - آخن - بیلفد - پادربرن - مونستا …

به درخواست شما گروهی صرفا برای دانشجویان ( یا کسانی که پذیرش دارند ) و ایرانیان مقیم این ایالت توسط تیم هلفن تشکیل شده تا جشن ها ,اطلاعات تخصصی فقط این ایالت در اختیار اعضا به رایگان قرار بگیرد.

گروه بوخوم هلفن و دورتموند به هلفن اصلی منتقل و آینده ای نزدیک حذف میشوند . متقاضیان پذیرش میتوانند سوالات پذیرشی خود را از گروه اصلی (لینک در اطلاعات کانال هلفن موجود است) و یا کانال هلفن پیگیری کنند تا سوالات و گروه های موازی حذف و سیستم یکپارچه شود.

➖🔻➖🔻

برای عضویت در گروه NRW - Helfen باید عکس پذیرش و یا کارت دانشجویی خود را برای یکی از آی دی های زیر بفرستید.
( این کار صرفا برای مدیریت جو موجود در گروه هست واگرنه مطمین باشید گروه برای کسانی که ساکن این ایالت نیستند هیچ فایده ای نخواهد داشت).
بدون احوال پرسی فقط عکس پذیرش یا کارت دانشجویی خود را برای یکی از آی دی های زیر بفرستید.

@bsh_rub @S900000000 @Sinaghashghaie

مرسی از همکاری شما
تیم هلفن
كانال هلفن

راهنمای کامل معافيت_تحصيلي و وثيقه در ۱۵ مرحله

دوستان #مشمول داغ داغ از ميدون سپاه مينويسم براتون در جريان باشيد، از اول تا آخر پروسه وثيقه گذاشتن و معافيت تحصيلي :


١- داخل سايت نشا ثبت نام ميكنيد و مدارك مربوط رو آپلود ميكنيد.

٢-جديدا در ٩٩٪‏ مواقع برگه سبز ميخواد نظام وظيفه از كساني كه از ٩٧ به بعد درخواست معافيت دارند (اگر ميدونيد شرايط خاصي داريد يا ميخواهيد مطمئن شيد كه ١٠٠٪‏ احتياج داريد يا نه ميتونيد بريد و بپرسيد قبلش) پس برگه سبز رو هم بگيريد قبل از اينكه بريد نظام وظيفه (خودش ١تا ٢ روز طول ميكشه دكتر رفتن و واكسن زدن و ... و روز مراجعه به نظام وظيفه بايد حداقل يك روز ازش گذشته باشه) و بعد از صدور معافيتتون هم برگه سبزتون باطل ميشه.

٣-مراجعه ميكنيد به امور دانشجويان تهران خيابان موسوي، تمومه مداركتون رو هم ببريد.

٤-ميريد طبقه ٢ پيش آقاي دانشفر، پذيرشتون رو تاييد ميكنن ميفرستتون طبقه پايين سر كوچه سهيل ميريد داخل و مراجعه ميكنيد به باجه ٧ و ٨ كه معرفي نامه صادر كنن براتون براي نظام وظيفه.

٥-نامه معرفي نامه رو كه گرفتيد ميريد ميدان سپاه وارد شيد و مستقيم بريد باجه تحصيلي تويه صف، نوبتتون كه ميشه برگ سبز، نامه فراغت از دانشگاه و نامه اي كه امور دانشجويان داده رو ميگيرند و ميبينند و ميفرستتون داخل ساختمان اصلي.

٦- وارد شديد بريد ساختمان ٣، تا رسيديد بريد و از گيت سمت چپ يه فيش تحصيلي بگيريد و بشينيد تا نوبتتون شه.

٧-نزديكاي نوبتتون يه نوبت از گيت مالي كه سمت راسته بگيريد.

٨-نوبتتون شد بريد همون ٣ برگه رو تحويل بديد يه برگه ديگه بهتون ميده و ميريد باجه مالي، نوبتتون كه شد اونجا يه معرفي نامه ميده واسه بانك (ترجيحا پولتون رو داخل كارت بانك ملي يا قوامين بذاريد كه داخل نظام وظيفه شعبه دارن كه نريد ديگه بيرون)

٩-بريد داخل شعبه بانك قبلش دستتون رو گرم كنيد كه بايد ده تايي برگه پر كنيد، ديگه روال رو طي كنيد تا ضمانت نامه رو بگيريد و برگرديد به سمت باجه مالي يه نوبت بگيريد، يه نوبتم از باجه تحصيلي بگيريد.

۱۰-ضمانت رو بديد اول به باجه مالي با برگه اي كه از اول بهتون داده شده از باجه تحصيلي، مهرش كه كرد همرو ببريد باجه تحصيلي.
۱۱-باجه تحصيلي برگه رو ازتون ميگيره، روال كه انجام داده شد تويه باجه تحصيلي يه برگه معافيت ميده بهتون كه بايد ببريد باجه ٣، اونم امضا ميكنن براتون اونجا و بعد مباركه معاف شديد.
۱۲- برگه رو برداريد و بريد سمت امور دانشجويان ، تو راه برگه معافيت كه نظام وظيفه داده رو تويه قسمت وظايف من داخل پروفايلتون تو سايت نشا آپلود كنيد.
۱۳-بريد امور دانشجويان دوباره سراغ باجه ٧ و ٨ برگه معافيت رو تحويل بديد و برگه معرفي به گذرنامه و برگه آزادسازي مدركتون رو بگيريد.
۱۴-در آخرم با نامه اي كه از امور دانشجويان دريافت كرديد به اداره گذرنامه بريد، وارد كه شديد اول از همه بريد دبيرخانه كه نامه مهر بشه و بعد برين ساختمان صدور، نوبت بگيريد و فرم خروجي رو هم از فتوكپي كه دمه ورودي ساختمان صدور سمت چپ هست بگيريد و پر كنيد، نوبتتون كه شد تحويل بديد مدارك رو، بهتون ميگن همون روز يا فرداش بريد واسه تحويل گرفتن پاسپورتتون.
۱۵ -خسته نباشيد و تمام، شما ديگه از اين لحظه ميتونيد از كشور خارج شيد و وارد خاك آلمان بشيد.

به قلم خشايار #معافيت_تحصيلي #وثيقه

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.
كانال هلفن

#لی_لی_پوت


این یک متن خیالیست. پس بیایید تصور کنیم :

همه تو کشتی گالیور هستند و همه چی در تلاطمه… امکان غرق شدن قریبه و هرکس برای نجات خودش دست و پا میزنه! از دور جزیره ای معلومه که تو نقشه اسمشو زدن لی لی پوت. همه چشم دوختند و امیدوار منتظر این رسیدن .اما استفاده از بحران خلاقیت میخواست که عده ای از همانان با وجود موج ها گوشه ای میاستند و اعلام میکنند برای ورود به جزیره همه باید درخواست روادید کنند. این عده مشتی رند را زر دهند تا وضعیت را آشفته کنند و سنگ همی در راه رسیدن به روادید اندازند! صف ها طولانی تر میشود و وضعیت پیچیده تر تا بهترین موقعیت برای فساد ، که در کشتی گالیله عادت شده است , ایجاد شود.

این روز ها مسافران کشتی برای من مینویسند. مینویسند که هر ۶ماه تشکیلاتی ایجاد شده برای آمادگی در دانشگاه های جزیره با صدها کیسه زر شهریه و اینان توانستند با کیسه زر اضافه خارج از نوبت روادید دریافت کنن.( ۱۸۰۰۰ - ۳۶ - خرداد تا مرداد ۲ ماه میشه؟) اسم مکتب مذکور تازه کارهاس اما کارهای تازه ای با سفارت لی لی پوت نمیکنند!(فی الباب فقط یک مثال کافیست) یا مینویسند پسری که به وقت درخواست روادید پسر مصاحبه گر بدون اطمینان از گرایشات جنسی اش از پرونده شماره اش را برای درخواست یک رابطه… چقدر سخیف این سوء استفاده از موقعیت! یا از خانواده مسافران برای دیدار عزیزانشان که بی منطق رد روادید میزنندشان چون کیسه ها زر نداشتند و این چه دردناک!

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز… بدا روزی که بادهای شرطه بجای پیام های پرندگان آبی به سمت مردمان کشتی بوزند و از دست عاملان شکستگی رهایی یابند که خود مسبب اینهمه خاری هستند. آن وقت هویت این سفارتیان لی لی پوت را برملا کنند و همی آب خورند پس از بدسگال که مردمان خوب ساکن این جزیره و شاید حتی سران سفارت لی لی پوت , خود از فساد بعضی کارمندانشان بی خبرند واگرنه جام های زهر تنزل مقام و درجه مینوشانندشان!


من کوچ نکردم به سرزمین سکوت. حس خبرنگاری رو دارم که بخاطر عدم سکوتش محبوب هیچ ملیتی نیست و سهمش از خاک، یک وطن با پاسپورت انسانیته!
و بازهم برای من بنویس مسافر... من سکوت ندارم.بردیا پازکی
كانال هلفن

🇩🇪🇮🇷
فراخوان دانشگاه هامبورگ برای استخدام یک پژوهشگرجهت تحلیل متون تاریخی عربی

به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت ج اا در آلمان:

دانشکده علوم‌انسانی دانشگاه هامبورگ از اول اکتبر سال جاری، یک پژوهشگر برای تحلیل متون تاریخی عربی استخدام می‌کند.

به گزارش سایت دانشگاه هامبورگ، این فرصت تحقیقاتی به صورت تمام وقت (۳۹ ساعت کار در هفته) و برای یکدوره چهار ساله است.
وظایف پژوهشگر در این دوره تحقیقاتی، مفهوم‌سازی و پیاده‌سازی یک ابزار مبتنی بر وب برای تجزیه و تحلیل انواع متون تاریخی عربی است. کار این پژوهشگر همچنین شامل همکاری با یک محقق علوم‌انسانی در توسعه یک مدل فراداده است. وظیفه دیگر این پژوهشگر نظارت فنی بر پایگاه داده‌های ایجاد شده در طول زمان کار در این پروژه است. همچنین مسئولیت تدریس در حوزه مورد تحقیق نیز از دیگر وظایف فرد استخدام شده است.
متقاضیانی که مدرک تحصیلی آنها به این حوزه مرتبط است، اطلاعات خوبی در ارتباط با متون تاریخی عربی دارند، با زبان نشانه‌گذاری آشنا هستند، روابط عمومی آنها خوب است و توانائی پژوهش به زبان‌های عربی و انگلیسی را دارند، می‌توانند برای این فرصت تحقیقاتی اقدام کنند. همچنین آشنایی با برنامه‌نویسی برای متقاضیان مهم است.
علاقه‌مندان به این فرصت تحقیقاتی باید مدارک خود را که شامل نامه انگیزشی، رزومه و کپی مدارک تحصیلی است، تا اول اگوست سال جاری برای مسئولان دانشگاه هامبورگ ارسال کنند. از آنجا که دانشگاه هامبورگ از حضور زنان در عرصه آکادمیک حمایت می‌کند، زنان متقاضی که شرایط برابری نسبت به مردان داشته باشند، در اولویت هستند. همچنین دانشگاه از حضور پژوهشگران معلول استقبال خواهد کرد.
( منبع کانال ایران و فرهنگ)

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

https://www.uni-hamburg.de/uhh/stellenangebote/wissenschaftliches-personal/fakultaet-geisteswissenschaften/01-08-18-263.pdf/
كانال هلفن

(موضوع: ارز دانشجویی)

بنده تاریخ ۱۶ مرداد تاریخ مراجعه به بانک برای دریافت ارز دانشجوی داشتم که مثل روال همیشگی‌ باید یک روز بعد این تاریخ مراجعه بشه تا فایل شما باز بشه که بنده ۱۷ام مراجعه کردم و کارهای ثبت رو انجام دادم اما ظهر همون روز خبر اومد که آرز دانشجوی قطع شده بنده امروز با نا امیدی به بانک مراجعه که کردم که گفتن امروز بخشنامه اومده که انجام بدیم براتون اما باید تعهد بدید که شاید نرخ آرز از ۴۲۰۰ تغییر بکنه و شما اعتراضی ندارین به این موضوع که من هم امضا کردم و سندم ثبت شد بنده خودم بخشنامه رو دیدم که شامل شهریه و ماهانه ۱۰۰۰ دلار بودهشعبه مراجعه من بانک سامان تهران شعبه مرزداران بوده که میتونید تماس بگیرید و از اصالت موضوع با خبر بشید (به قلم جناب صفایی)...

@helfenir
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت
كانال هلفن

(موضوع: ارز دانشجویی)

بنده تاریخ ۱۶ مرداد تاریخ مراجعه به بانک برای دریافت ارز دانشجوی داشتم که مثل روال همیشگی‌ باید یک روز بعد این تاریخ مراجعه بشه تا فایل شما باز بشه که بنده ۱۷ام مراجعه کردم و کارهای ثبت رو انجام دادم اما ظهر همون روز خبر اومد که آرز دانشجوی قطع شده بنده امروز با نا امیدی به بانک مراجعه که کردم که گفتن امروز بخشنامه اومده که انجام بدیم براتون اما باید تعهد بدید که شاید نرخ آرز از ۴۲۰۰ تغییر بکنه و شما اعتراضی ندارین به این موضوع که من هم امضا کردم و سندم ثبت شد بنده خودم بخشنامه رو دیدم که شامل شهریه و ماهانه ۱۰۰۰ دلار بودهشعبه مراجعه من بانک سامان تهران شعبه مرزداران بوده که میتونید تماس بگیرید و از اصالت موضوع با خبر بشید (به قلم جناب صفایی)...

@helfenir
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت
كانال هلفن

#نحوه_گرفتن_پاسپورت
#پاسپورت

با اجازه ادمین، تجربه شخصی خودمو برا گرفتن پاسپورت با وثیقه سه میلیون تومنی میگم(برا اقایونی که مشمول هستند)
چون حرفای متفاوتی زده میشد
گفتم به دوستان بگم که استرس الکی نگیرن
۱) اول میرید پلیس به اضافه ده میگید کد سخا میخواستم( با کارت ملی یا شناسنامه) یه برگه میده که کد سخا توش نوشته شده و دو تومن هم هزینشه
۲) یک حساب تو بانک قوامین باید حتما به اسم خودتون باز کنید چون برا استرداد وثیقه فقط بانک قوامین رو قبول میکنن( که باید شماره حسابو تو سایتی که میگم وارد کنید) و برا افتتاح حساب هم حتما باید یا کارت ملی جدید باشه یا شناسنامه
۳) وارد سایت services.epolice.ir بشید و برای ورود باید شناسه کاربری و رمز عبور بزنید که به ترتیب کد ملی و کد سخا هستش
۴) وارد سایت که شدید پلان وظیفه عمومی گزینه خروج از کشور
اطلاعاتتونو به روز رسانی کنید و بعدش درخواستتون ثبت کنید که شامل زمان ورود و خروج از کشور مقصد و نوع سفر هست
*** تو این قسمت یا باید سیاحتی بزنید که ۱۵ تومن وثیقه میخواد یا زیارتی که ۳ تومن هست( من خودم چون ۱۵ تومن نداشتم زیارتی زدم)
برا زیارتی یه تعهد تو سیستم ازتون میگیرن که اصلا اهمیتی نداره
من خودم ۷ام مرداد درخواست دادم و تاریخ وردد و خروج رو ۱۱ تا ۱۵ برا زیارتی عراق زدم
۴)باید ۳۵۰۰ تومن با هرکارتی واریز کنید و منتظر تایید دانشگاه در صورت اشتغال به تحصیل بمونید که حدودا یکی دو روز زمان میبره( خودشون استعلام میکنن نیازی به مراجعه حضوری نیست)
۵) واریز وجه وثیقه یا ۳ تومن یا ۱۵ @helfenir تومن با هر کارتی
۶)ثبت درخواست و منتظر تایید وظیفه عمومی
۷) وقتی که تایید شد از اداره گذرنامه یه اس ام اس میاد( یادتون نره اطلاعاتتونو تو سیستم بروز رسانی کنید) که میگه جهت رفع مشکل به اداره گذرنامه مراجه کنید که نیازی نیست، شما کافیه فقط با مدارک شامل شناسنامه کارت ملی و یک قطعه عکس ۶در۴ داشته باشید بدون روتوش و ریش و این حرفا و با زمینه سفید و درخواست فرم گذرنامه بدید
فرم رو پر میکنید و حدودا ۱۵۰ هزار تومن هم برا من هزینه هاش شد
درخواستتون ثبت میشه
حدودا ۵ روز تا ۷ روز گذرنامه میاد درب منزل هلفن .برا من ۵ روزه اومد
بعد فرداش رفتم نظام وظیفه تو میدون سپاه( باید بعد اون تاریخ اتمام سفری که میزنید مراجعه کنید ترجیحا)
به باجه رفتم گفتم برا استرداد وثیقه اومدم یه فیش داد رفتم نگهبانی مهر کرد رفتم سالن ۳
اونجا نوبت گرفتم و یه ربع بعد نوبتم شد و رفتم اونجا خونسرد گفتم برا استرداد وثیقه اومدم گفت پاسپورتت
پاسپورتو دادم ده ثانیه نگاه کرد تو سیستم زد و بهم داد پاسپورتو،
گفت تا سه روز دیگه تو حسابته
تعجب کرده بودم که چقدر ساده و بدون هیچ سوالی( چون یه سریا گفته بودن که پولتو نمیدنو این حرفا)
خودم بهش گفتم کنسل شده بودا سفرم
که گفت میدونم
دو روز بعد ۳ تومن اومد تو حساب قوامینم

به قلم شاهین
@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

__
تمام متون #تجربیات و #نتایج دوستان براساس تجربه و نظر شخصی افراد کانال و یا پرونده های هلفن پلاس است. به عنوان قانون یا اصل نباید در نظر گرفت.i
كانال هلفن

ارایه درخواست #روادید #شنگن برای سفر شما به آلمان از این پس راحت تر خواهد شد


#سفارت از تاریخ 11 شهریور 1397 با شرکت خدماتی VISAMETRIC (شرکت رهیاب گذر آرتا) جهت مشتری مداری بیشتر و تسهیل ارایه درخواست روادید اقامت کوتاه مدت تا حداکثر 90 روز در آلمان (روادید شنگن)، همکاری خواهد کرد.


ویزامتریک از تاریخ 11 شهریور 1397 درخواست های روادید شنگن را در مرکز درخواست روادید خود که زیر نظر سفارت فعالیت می کند، می پذیرد.

نشانی مرکز درخواست روادید ویزامتریک عبارت است از: تهران- خیابان وزرا، نبش خیابان 21، پلاک 137،ساختمان شیرازی، طبقه اول، تهران 15139

سفارت آلمان در تهران همچنان طبق روال گذشته درخواست شما را بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری خواهد کرد. ویزامتریک عودت گذرنامه را برعهده خواهد داشت، بدون تأثیر گذاری و نقشی در تصمیم گیری و یا اطلاع از دلایل صدور و یا رد روادید.

در ارتباط با تعیین وقت و ارایه درخواست برای روادید ملی جهت اقامت بلند مدت بیش از 90 روز در آلمان (به عنوان مثال برای تحصیلات دانشگاهی، کار و یا پیوست به خانواده) تغییری صورت نمی گیرد. ثبت نام جهت تعیین وقت، تعیین وقت و ارایه درخواست کماکان انحصاراً نزد سفارت صورت می گیرد.

در صورتی که از سوی سفارت وقت ارایه درخواست روادید شنگن دریافت نموده اید، چه کار باید انجام دهید؟

در صورتی که از سوی سفارت تاریخ دقیق وقت ارایه درخواست روادید شنگن خود را دریافت نموده اید، لطفاً درخواست خود را در تاریخ و ساعت اعلام شده نزد بخش روادید سفارت آلمان ارایه دهید.

در صورتی که از طریق سایت اینترنتی سفارت نسبت به گرفتن وقت برای ارایه درخواست روادید شنگن اقدام نموده اید، اما هنوز وقتی به شما اعلام نشده است، چه کار باید بکنید؟

در صورتی که از طریق سایت اینترنتی سفارت نسبت به گرفتن وقت برای ارایه درخواست روادید شنگن اقدام نموده اید، اما هنوز وقتی به شما اعلام نشده است، از سوی سفارت مطلع خواهید شد که درخواست تعیین وقت شما به ویزامتریک محول شده است. ویزامتریک شما را از وقت تعیین شده خود جهت مراجعه به مرکز درخواست روادید ویزامتریک مطلع خواهد ساخت. ویزامتریک وقت های مربوطه را به ترتیب ثبت درخواست وقت ارائه خواهد نمود.

از تاریخ 22 شهریور 1397، ساعت 15:30 به وقت تهران، ثبت نام جهت تعیین وقت برای درخواست روادید شنگن از طریق سایت اینترنتی سفارت آلمان در تهران متوقف خواهد شد.

در صورتی که هنوز نسبت به گرفتن وقت جهت ارایه درخواست روادید شنگن اقدام ننموده اید، چه کار باید انجام دهید؟

لطفاً از تاریخ 23 مرداد 1397 به بعد جهت گرفتن وقت برای ارایه درخواست روادید شنگن به ویزامتریک مراجعه نمایید.

https://goo.gl/UJXiNo

منبع : سفارت آلمان

@helfenir
كانال هلفن

استفاده از بليط تخفيف دار هواپيمايي

از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۴جهت دریافت بلیط تخفیف دار هواپیماییIran Air نیازی به ارائه گواهی از سوی این نمایندگی نمی باشد. دانشجویان گرامی می توانند با ارائه کارت اقامت، گواهی ثبت نام دانشجویی معتبر و یا برگه اقامت دانشجویی به دفاتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، برای خود، همسر و فرزندانشان (منوط به ارائه مدارک دال بر نسبت خانوادگی) بلیط تهیه نمایند.

@helfenir

*توجه* مدت اعطاي تسهيلات دانشجوئي به حسب سيستم آموزشي كشور آلمان براي دانشجويان پزشكي حداكثر يك و نيم برابر و مدت تحصيل براي رشته هاي غير پزشكي كه داراي كارت پايان خدمت يا معافيت هستند حداكثر دو برابر زمان متعارف خواهد بود.
@helfenir
کنسولگری ایران- هامبورگ
كانال هلفن

دانشگاه شهید بهشتی برگزار میکند :

پنجمین همایش نقشه برداری مغز در ایران

مدعوین امسال : دکتر مارتین والتر (Professor Martin Walter) و دکتر سیمون آیکوف (Professor Simon B Eickhoff) از دانشگاه های توبینگن و دوسلدورف آلمان به همراه اساتیدی از کشورهای دیگر در این همایش حضور دارند.


🔸🔸🔻🔸🔸

ویژه اعضای هلفن

شما در صفحه پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس در صورتی که در فیلد نشانی کد HelfenPlusIBMC2018 را تایپ کنید - دقت کنید دقیق پر شود- و ثبت نام خود را تکمیل کنید پوزیشن های خالی این اساتید به ایمیل شما ارسال خواهد شد و یک زمان ملاقات با این اساتید برای اعضای هلفن و گفتگو مستقیم در نظر خواهد گرفته شد)

🔸🔸🔺🔸🔸مخاطبین می توانند دانشجویان مهندسی پزشکی، علوم شناختی، روانشناسی، رادیولوژی، پزشکی،‌علوم اعصاب و تمام علاقه مندان به نقشه برداری مغز و آنالیز داده های مغز باشند
اطلاعات بیشتر در
https://goo.gl/PbvqgDهمکاران :
انجمن علوم و فناوری های شناختی ایران - دانشگاه آزاد - Max Planck Geselschaft - IMT Atlantique - Enigma - SDU- HamayeshAra و Helfen


۷ الی ۹ مهرماه ۱۳۹۷
تهران - مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی
كانال هلفن

#بورسیه تحصیلی شوینگ #انگلستان برای تمامی رشته های تحصیلی

نام بورسیه: بورسیه تحصیلی شوینگ انگلستان Chevening #Scholarship

دانشگاه و کشور اعطا کننده: تمامی دانشگاههای انگلیس

موضوع بورسیه: تمامی رشته های تحصیلی

مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد

شرایط و مدارک:
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
ترجمه ریز نمرات
مدرک دال بر توانایی زبان انگلیسی
دو نفر رفرنس
@helfenir
کشورهای مورد پذیرش: متقاضیان از کشورهای مختلف از جمله ایران

ارزش بورسیه و موارد پوشش:
بلیط رفت و برگشت
مقرری ماهیانه
معافیت از شهریه دانشگاه
معافیت از هزینه ویزا

مدارک زبان مورد قبول :
Academic IELTS
Pearson PTE Academic
TOEFL iBT
C1 Advanced (formerly Cambridge English: Advanced [CAE])
Trinity ISE II (B2)

مهلت ثبت نام: ۶ نوامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷

اطلاعات برای ایرانیان:

http://www.chevening.org/iran

ثبت نام آنلاین:

https://chevening.smartsimpleuk.com/s_viewpolicies.jsp?poltoken=HwwPfBgoY1hfRQ%3D%3D&token=XVtQC1oGZV9YRRZYQApSRFRVZ1VxBnVpE2U%3D&invitetoken=


هلفن
@helfenir
كانال هلفن

#لی_لی_پوت


این یک متن خیالیست. پس بیایید تصور کنیم :

همه تو کشتی گالیور هستند و همه چی در تلاطمه… امکان غرق شدن قریبه و هرکس برای نجات خودش دست و پا میزنه! از دور جزیره ای معلومه که تو نقشه اسمشو زدن لی لی پوت. همه چشم دوختند و امیدوار منتظر این رسیدن .اما استفاده از بحران خلاقیت میخواست که عده ای از همانان با وجود موج ها گوشه ای میاستند و اعلام میکنند برای ورود به جزیره همه باید درخواست روادید کنند. این عده مشتی رند را زر دهند تا وضعیت را آشفته کنند و سنگ همی در راه رسیدن به روادید اندازند! صف ها طولانی تر میشود و وضعیت پیچیده تر تا بهترین موقعیت برای فساد ، که در کشتی گالیله عادت شده است , ایجاد شود.

این روز ها مسافران کشتی برای من مینویسند. مینویسند که هر ۶ماه تشکیلاتی ایجاد شده برای آمادگی در دانشگاه های جزیره با صدها کیسه زر شهریه و اینان توانستند با کیسه زر اضافه خارج از نوبت روادید دریافت کنن.( ۱۸۰۰۰ - ۳۶ - خرداد تا مرداد ۲ ماه میشه؟) اسم مکتب مذکور تازه کارهاس اما کارهای تازه ای با سفارت لی لی پوت نمیکنند!(فی الباب فقط یک مثال کافیست) یا مینویسند پسری که به وقت درخواست روادید پسر مصاحبه گر بدون اطمینان از گرایشات جنسی اش از پرونده شماره اش را برای درخواست یک رابطه… چقدر سخیف این سوء استفاده از موقعیت! یا از خانواده مسافران برای دیدار عزیزانشان که بی منطق رد روادید میزنندشان چون کیسه ها زر نداشتند و این چه دردناک!

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز… بدا روزی که بادهای شرطه بجای پیام های پرندگان آبی به سمت مردمان کشتی بوزند و از دست عاملان شکستگی رهایی یابند که خود مسبب اینهمه خاری هستند. آن وقت هویت این سفارتیان لی لی پوت را برملا کنند و همی آب خورند پس از بدسگال که مردمان خوب ساکن این جزیره و شاید حتی سران سفارت لی لی پوت , خود از فساد بعضی کارمندانشان بی خبرند واگرنه جام های زهر تنزل مقام و درجه مینوشانندشان!


من کوچ نکردم به سرزمین سکوت. حس خبرنگاری رو دارم که بخاطر عدم سکوتش محبوب هیچ ملیتی نیست و سهمش از خاک، یک وطن با پاسپورت انسانیته!
و بازهم برای من بنویس مسافر... من سکوت ندارم.بردیا پازکی
🔶 قاسمی: رفتار سفارتخانه‌های آلمان و ایتالیا با شهروندان ایرانی در دست بررسی است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری امروز خود گفته مسئولان این وزارتخانه درحال بررسی برخورد سفارتخانه‌های آلمان و ایتالیا با شهروندان ایرانی متقاضی ویزا هستند. بهرام قاسمی اعلام هر گونه نتیجه‌و قضاوتی را به پایان بررسی موکول کرد و گفت: «توصیه ما به سفارتخانه‌ها حفظ حرمت شهروندان ایرانی و ارائه خدمات کنسولی است.»

سفارت آلمان در تهران در سال‌های گذشته به دلیل نوع برخورد با متقاضیان ویزا و همچنین دشواری‌های گرفتن وقت مصاحبه برای دریافت ویزای شنگن مورد انتقاد شدید بوده است.

دادستانی برلین ۴ ماه پیش از به جریان افتادن تحقیقات قضایی در رابطه با رواج رشوه در سفارت آلمان در تهران خبر داده بود.

منبع : دویچه وله فارسی

#لی_لی_پوت(هشتگ و خبر بی ارتباط هستند)
كانال هلفن

#خروجی برای مشمولانی که #معافیت_تحصیلی دارند

دوستانی که معافیت تحصیلی دارند، پس از ورود به آلمان و ثبت نام دانشگاه، در یکی از کنسولگری ها و یا سفارت ایران در آلمان باید تشکیل پرونده داده و قبل از سفر دوباره به ایران درخواست مهر خروج دانشجویی بدهند
لذا پس از درج مهر دانشجویی در پاسپورت فرد مشمول، وی اجازه ورود و خروج به ایران در یک سال نهایتا ۳ مرتبه و مجموع مدت زمان اقامت در ایران ۴ ماه را دارد
فرد دانشجو باید هر سال نسبت به درج مهر جدید دانشجویی در پاسپورتش اقدام نماید
@helfenir
با در دست داشتن این مهر در پاسپورت، در ایران نیازی به مراجعه دوباره به وزارت علوم و اداره گذرنامه نمی باشد

همچنین با ارائه این مهر در فرودگاه دیگر نیازی به پرداخت عوارض خروج از کشور برای صاحب پاسپورت نیست

با تشکر
به قلم آیدین عباسی

گروه هلفن
@helfenir