فرنگستان 
عنوان گروه یا کانال:

فرنگستان


توضیحات: خاطرات زندگی و سفر در اروپا از دید یک جوان معمولی ارتباط با نویسنده @euro_life_admin لطفا مطالب را با ذکر منبع بازنشر دهید. https://telegram.me/euro_life/90
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 585
فرنگستان

در حالی که دسته فرمان دوچرخه با چوب پنبه ارگانیک (زیستی) تولید می‌کنند. بذر و محصول #تراریخته از گندم گرفته تا پنبه و برنج را به ما می‌فروشند.

https://t.me/euro_life/123
#GMO
@euro_life
فرنگستان

#گواهینامه
.
زن: کجای قانون گفته؟ مگه نباید طبق قانون عمل بشه؟
.
سرهنگ: من خودم قانونم. برو بیرون ...
زن(با صدایی آرام و ملتمسانه): من خودم متولد ایرانم، شوهرم هم سی ساله که ایرانه، هممون یک روز غیرقانونی نبودیم و فیش‌های هرساله رو هم واریز کردیم...
.
سرهنگ: این حرفا فایده نداره، گواهینامه رانندگی به شما تعلق نمیگیره
زن: آخه چرا؟ چون یک فرزند بیشتر نداریم!
.
سرهنگ: بله، گواهینامه رانندگی برای مهاجرینی داده میشه که دوتا فرزند بیشتر داشته باشن... حالا برو بیرون مردم معطلن...(و با دست به سمت درب اشاره میکند)
.
زن: ما به خاطر گواهینامه رفتیم و کارت شناسایی رو تبدیل به گذرنامه کردیم، سندازدواج کنسولی گرفتیم، چرا اونوقت نگفتین که نمیشه؟
.
سرهنگ: لازم نیست همه چیزو بگیم... خیلی صحبت میکنی... سرباز!
زن کودک سه سالشو بغل گرفت و با گریه آمد بیرون اتاق و با فاصله یک صندلی کنار من نشست و اشکهاشو پاک میکرد...
.
شوهرش که بیرون ایستاده بود آمد و با لهجه مشهدی گفت: مو که گفتم نِمِشه، گفتم نیا... به ما گواهینامه نِمدن(بچه رو بغل کرد و رفت توی حیاط)
‌.
هرکسی چیزی میگفت... به زن گفتم: چه اصراری دارین که گواهینامه ماشین بگیرین؟ مگه ماشین دارین؟
.
گفت: شوهرم سرکوره ی آجرپزی کار میکنه و مسیرش خیلی دوره و جاده‌ش خطرناکه... با یک موتورسیکلت میره و میاد و چند بارم با موتور زمین خورده که بخیر گذشته... اگه گواهینامه داشته باشه میتونه یک ماشین ارزون بگیره و خیال ما راحت بشه... امنیت ماشین بیشتره... میخوام سایش رو سر این طفل باشه...(باز اشکش جاری شد)
سکوت کردم(حرفی نداشتم)
.
سرباز اسم منو خوند...
با پرونده رفتم داخل
- جناب سلام علیکم
سرهنگ: کارت چیه؟
- گواهینامه دارم، برای تمدید یکسالش خدمتتون...(حرفمو قطع کرد)
سرهنگ: چندتا فرزند داری...
.

پی نوشت ؛ روایتی عینی از سید زهیر مجاهد عزیز، از فعالان فرهنگی و رسانه ای #فاطمیون در #مشهد
.

@Shemshadichannel
➖➖➖⭕️➖➖➖
#حسن_شمشادی_خبرنگار
.

#اتباع_خارجه #افاغنه #افغانی #افغانستانی #گواهینامه #نسل_سوم_مهاجرین
#پلیس #قانون
فرنگستان

چند مورد از مفاد قرارداد خانه جدید در یک مجموعه آپارتمان‌های کپسولی. مجموعه شش طبقه با قفس‌های 19 متری (300 واحد حدودا) اجاره‌ی دو میلیون تا دو میلیون و نیمی در ماه (یک چهارم چهارم حقوق یک مهندس) و یک سینک ظرفشویی که یک قابلمه هم در آن جا نمی‌شود. نور کم مناطق شمالی اروپا هم که بماند.

فسق قرارداد توسط مستاجر سه ماه قبل از پایان باید صورت بگیرد وگرنه شش ماه تمدید می‌شود.
- اجاره یکم هر ماه از حساب برداشت می‌شود. تاخیر در این قضیه 10 یورو (چهل هزار تومان) جریمه
- واحد تمیز تحویل داده می‌شود و تمیز تحویل گرفته می‌شود.
- حیوانات خانگی جز ماهی و لاک‌پشت و پرنده‌های کوچک ممنوع
- سوراخ کردن (میخ و پیچ) و چسباندن هر چیزی به در و دیوارها و کف پوش ممنوع
- غیر فعال کردن سامانه اعلام حریق در اتاق ممنوع
- مستاجر موظف است برای جلوگیری از رشد قارچ و... روی دیوارهای خانه جریان هوای مناسب در خانه روزانه برای دقایقی با باز گذاشتن پنجره ایجاد کند.
- نصب چراغ اضافه روی سقف ممنوع
- مستاجر موظف به تمیز نگاه داشتن واحد و جارو کردن آن است (می‌توان جارو برقی را از مسئول ساختمان قرض گرفت)
- ساعات آرامش 10 شب تا 6 صبح سکوت باید رعایت شود. (قانون کلی آلمان)
- برخی از مفاد مبنی بر عدم حق استفاده از بعضی قوانین #آلمان است. مثلا فلان ماده از قانون را نمی‌توانید استفاده کنید.

با همه ابن‌ها پیدا کردن خانه برای یک مرد خارجی در یک شهر بزرگ به اندازه کافی سخت هست که من حتی حاضر به پرداخت یک ماه اجاره بیشتر بودم و همین هم که پیدا شده خیلی خوشحال ام و به لطف حفظ وضعیت دانشجویی بوده (واحدها فقط به دانشجویان اجاره داده می‌شود)
#مسکن
@euro_life
فرنگستان

انتظار دادن مالیات از کارمند یا انصراف از گرفتن یارانه مردم وقتی که قرار پول مالیاتشون و درآمد نفتشون خرج دادن بدهی‌های استقلال و پرسپولیس بشود اگر پست‌فطرتی نباشد، حماقت حتما هست.

از طرف دیگر هم جای تعجب داره که کسی حاضر میشه پول بلیط بده بره بازی این دو تا تیم ر ببینه. حماقت بشریت مرزی نداره!

الملک یبقی بالکفر ولا یبقی بالظلم
@euro_life
فرنگستان

در کشور بنز، بی‌ام‌و، پورش، آئودی، اوپل و فولکس‌واگن با «بخشی» از مردم که خودروهایشان بخشی از هویت‌شان شده و به قول همکار آلمانی:
"It's(car) a personifcation of their personality, Audi drivers are arrogant"
بزرگترین شهرهایشان برلین و هامبورگ (و مونیخ) در لیست دوچرخه دوست ترین شهرها قرار می‌گیرند و مدیریت شهری #هامبورگ دنبال اجرایی کردن طرحی در یک دوره بیست ساله برای کمتر کردن هر چه بیشتر تردد خودروها در مرکز شهر است.

پی‌نوشت: کشور بنز و بی‌ام‌و کشور کمک کننده به صدام با سلاح‌های شیمیایی، تجهیز کننده‌ی ناوگان زیر دریایی رژیم کودک‌کش، فروشنده سلاح به سعودی‌ها در جنگ با یمن، حامی «فقط» اکراد و نه همه عراقی‌ها در جنگ با داعش و همراه آمریکایی‌ها در حمله به افغانستان در سال ۲۰۰۱ نیز هست.

#حمل_و_نقل #دوچرخه #مدیریت‌شهری #آلمان

https://inhabitat.com/hamburg-announces-plans-to-become-a-car-free-city-within-20-years/

https://www.wired.com/2015/06/copenhagenize-worlds-most-bike-friendly-cities/

https://www.theguardian.com/cities/guardianwitness-blog/2015/jun/01/cycle-friendly-cities-world-your-pictures-and-stories

@euro_life
فرنگستان

یکی دو سال پیش با یکی از مهاجران ترکیه‌ای که مذهبی بود ولی ضد اردوغان و جنایاتش در سوریه و دیکتاتوریش در #ترکیه بود برخورد کردم. رگه‌هایی از تفکر سکولار داشت. علاقه‌ی زیادی به تاریخ و ادبیات ایران هم داشت.

با وجود عدم تمایل من، دوست داشت که بحث کنه. ایران ر متهم به شیعه‌گری سیاسی در منطقه ‌می‌کرد و...

اما حرف لبنان شد یک بار و گفت فلان گروه برای چی رفیق حریری رو ترور کردند؟ باورش نمی‌شد کار فلان گروه نبوده.

خلاصه اینکه مزخرفات سعد حریری و مظلوم نماییش هم احتمالا یه سری خریدار در افکار عمومی داره.

پی‌نوشت: صرف نظر از اینکه سعد حریری خودش مزخرفات مطرح کرده یا مجبورش کردند.
#سیاست
@euro_life
فرنگستان

بیداری در #بلوچستان
(متن دوم)

مردم بلوچستان فقیرند. اینجا بی کاری آمار ندارد! اداره آمارش هم بیکار است. شهرک های صنعتی یا وجود ندارند یا تنها سر دری هستند و یا سوله هایی متروک. آب نیست. کشاورزی رونقی ندارد. نخلستانها، تنک و محدود و نیمه جان هستند. خرما آنقدر ارزان است که بعضا صرفه چیده شدن از درخت را ندارد. در بسیاری مناطق کارگران آنقدر مستضعف هستند که حاضر می شوند به جای دستمزد سهمی از خرمای درخت را بردارند. گاها یک خوشه سی کیلویی خرما به چهار هزار تومان خریده می شود. هر درخت به صورت میانگین اگر ده خوشه ثمر بدهد می شود چهل هزار تومان و سود سالیانه صد درخت خرما و یک سال تلاش کشاورز چهار میلیون تومان است. یعنی حدود سیصد هزار تومان در ماه ،این درحالی است که بیشتر کشاورزان بین ده تا سی درخت خرما دارند! نه صد تا.
در روستاها و حاشیه شهرها مردم به قول خودشان حقوق بگیر دولت هستند! ( منظورشان چهل و پنج هزار تومان پول یارانه است)


زاهدان! را می گویم و نه روستاهای دور و بی جاده. زاهدان را می نویسم و نه ده کوره ای پرت و گمنام. زاهدان یک شهر فقیر بدون لوله کشی گاز، بدون کارخانه های جدی برای تولید و اشتغال است. آب شرب در این شهر با دبه خریداری می شود. زاهدان چند خیابان آسفالت است در میان انبوهی از حاشیه نشینی. و تو چه میدانی حاشیه نشینی چیست؟ باید با چشمانت سیک سوزی و باباییان و کارخانه نمک و شیر آباد و کریم آباد را ببینی تا باور کنی تو را در تونل زمان به حلبی آباد های پنجاه سال پیش پهلوی نبرده ایم.

خیل مردم و سیل حاشیه نشینان به امید یافتن کار به زاهدان آمده اند. همانطور که به ایرانشهر و سراوان رفته اند و یا چابهار ...

به لطف خدا بلوچستان اگر هیچ ندارد اما هالیوود دارد!
هالیوود اینجا چابهار است. یک نمایش و دروغ بزرگ. شهرک صنعتی چابهار تعطیل است یکی دو کارخانه فعال کارشان بسته بندی برنج و چای وارداتی است و تولید کیسه پلاستیکی برای همین بسته بندی!. همین و تمام!

چابهار را هالیوود بلوچستان خواندم اما درون این صنعت سینمایی، بالیوودی هم در حال رشد کردن است. پاساژهایی شیک و اجناسی آنتیک از کره، چین، ایتالیا، ترکیه، هند، برزیل، پاکستان، و ... مملو از کریستال و لاستیک! و پارچه و لباس و هر انچه که فکرش را هم نکنی! (چیزی باکلاس تر از چهار راه رسولی زاهدان) اماده ارائه هرگونه خدمات به اقتصاد مقاومتی.

تماشا گران این سینما مردم مستضعف " کمب لَلو" هستند. با بیست و پنج هزار نفر جمعیت. آنها حاشیه نشین نیستند! آنها متن هستند. این چابهار است که حاشیه نشین زباله و فقر و بیماری و استضعاف و کمبود در دشتهایی بلوک نشین و کپر نشین چون "کمب للو" است.

شغل اصلی مردمان این دیار انتظار است و آنان که می خواهند دست به کاری بزنند قاچاق سوخت و کالا و دام را، اولین چاره می بینند.

نه!. اینطور نمی شود.
باید به تفکیک برایتان از فرصت مرز و پتانسیل در حال ضایع شدنش، از علت نبود صنایع تبدیلی کشاورزی، از موز و پاپایا، از علت ورود دام هندوستانی برای پر کردن شکم تهران، از کارخانه های ورشکست شده پوست، از کافه بلوچی و زندگی و مرگ در مسیر سوخت کشی، از گرما و حتی از برق! و حتی تر از سیم کشی! بنویسم.

گام به گام باید این دیار را شناخت. قدم به قدم باید با مردمش راه رفت. تا عظمت صنایع دستی رها شده، پتانسیل هفده نوع خرما و نخلستانهای متنوع، روحیه ساده و صبور این مردم را در کنار مهمان نوازی بی همتایشان شناخت.
بلوچستان دیارگنج های رها شده است.
مردم امید نیاز دارند.

http://uupload.ir/files/ffqy_3333.jpg
فرنگستان

فیل‌هایی که در اتاق هستند و دیده نمی‌شوند

#بخش اول: نحوه برخورد با مشکلات

یکی از فیل‌هایی که در ایران دیده نمی‌شود فیل نحوه برخورد با مشکلات است. مشکل و اتفاق همه‌ جای دنیا رخ می‌دهد اما همه از آن درس نمی‌گیرند و بعد از آن به فکر بهبود شرایط و جلوگیری یا کاهش خسارات اتفاقات بعدی نیستند.

یکی از دوستان تعریف می‌کرد که در #آمریکا دورانداختن یخچال با درب آن ممنوع است و حتما باید در آن جدا شده و دور انداخته شود. چرا که بعد از مواردی که کودکان درون یک یخچال دور انداخته شده رفته درب آن قفل شده و نتوانسته بیرون بیایند و خفه شده‌اند در سال ۱۹۵۶ قانونی تصویب می‌شود با نام «فرمان ایمنی یخچال»(۱). از طرف دیگر هم پتنت (ثبت اختراع) ثبت شده برای روش‌های قفل درب یخچال که کمتر حادثه آفرین باشند.

یا در حادثه‌ای دیگر یک بمب‌افکن ب-۲۵ به برج امپراطور نیویورک برخورد می‌کند و ۱۴ کشته بر جای می‌گذارد. بعد از آن قانونی تصویب می‌شود که در آن به شهروندان اجازه داده می‌شود از حکومت به خاطر خطای اشخاصی که برای حکومت کار می‌کرده‌اند شکایت کرده و ادعای خسارت کنند. (۲) از طرف دیگر هم مهندسین سازه از آن پس به مقوله‌ی برخورد هواپیما با برج‌های بلند توجه می‌کنند.

یک زلزله در کشوری مثل #ژاپن کافی بوده تا در ساخت و سازهایشان به جد به مقوله زلزله و آتش‌سوزی بعد از آن توجه کنند. در بسیاری از کشورهای اروپایی در ساختمان‌ها دستورالعمل تخلیه و سامانه‌های هشدار آتش‌سوزی نصب شد.

و اما در #ایران مشخص نیست که بعد از زلزله رودبار، بعد از زلزله‌ی بم، آذربایجان و حالا غرب کشور، آتش سوزی پلاسکو، حادثه قطار نیشابور، حادثه قطار سمنان و ... دولت و قانون گذار قرار است به رویه‌ی سابق ادامه دهند؟ سیاست‌مداران ما به دنبال تکرار می‌کنم به رای دادن به همین افراد باشند؟ مشتی به دنبال تسویه حساب سیاسی باشند؟ آیا هنوز نماینده مجلس ما به فکر حیثیت پدر نجومی بگیرش و شوهر دلال ارزش باشد یا به فکر حقوق شوهرش در وزارت امورخارجه که حق ماموریتش کم است؟

یا قرار است کسی این #فیل درون اتاق را ببیند و رویه‌های و قوانین و نحوه نظارت به آن را اصلاح کند؟

1. refrigrator safety act
https://en.wikipedia.org/wiki/Refrigerator_death
2. Federal Tort Claims Act
https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Tort_Claims_Act

@euro_life
فرنگستان

“If you want something you've never had
You must be willing to do something you've never done.”

«اگر چیزی می‌خواهی که هرگز نداشته‌ای باید آماده انجام کاری باشی که هرگز نکرده‌ای»

#گفتاورد
@euro_life
فرنگستان

به نظر شما رشد فروش سلاح‌های انفرادی در آمریکا در زمان اوباما و ترامپ چه تغییری کرده است؟

در زمان ترامپ رشد چشمگیری داشته است – 11
👍👍👍👍👍👍👍 35%

در هر دو دوره نرخ فروش رشد چشمگیری داشته است. – 11
👍👍👍👍👍👍👍 35%

تغییر خاصی در هیچ یک از دو دوره نکرده است – 6
👍👍👍👍 19%

در زمان اوباما رشد چشمگیری داشته است. – 3
👍👍 10%

👥 31 people voted so far.
فرنگستان

به نظر شما رشد فروش سلاح‌های انفرادی در آمریکا در زمان اوباما و ترامپ چه تغییری کرده است؟

در زمان ترامپ رشد چشمگیری داشته است – 11
👍👍👍👍👍👍👍 35%

در هر دو دوره نرخ فروش رشد چشمگیری داشته است. – 11
👍👍👍👍👍👍👍 35%

تغییر خاصی در هیچ یک از دو دوره نکرده است – 6
👍👍👍👍 19%

در زمان اوباما رشد چشمگیری داشته است. – 3
👍👍 10%

👥 31 people voted so far.
لطفا دقت بفرمایید مورد سوال تنها سلاح‌های انفرادی خریداری شده در خود آمریکا است نه قراردادهای خارجی.
فرنگستان

بعضی رسانه‌ها خبر از رشد چشمگیر فروش سلاح در آمریکا در دوران اوباما و افول آن در دوران ترامپ داده‌اند.

یکی از دلایل احتمالی این رشد فروش سلاح در آمریکا تلاش‌های مکرر اوباما برای کنترل کردن فروش سلاح و هجوم متقاضیان برای خرید مطرح شده. خدا میدونه که چقدر این فرضیه درسته.

http://www.newsweek.com/gun-sales-down-after-obama-boom-years-573170

@euro_life
فرنگستان

نشستن بر سر سفره #انقلاب

در پایگاه بین‌الشبکه‌ای (اینترنت) مرکز اسلامی #هامبورگ درباره آقای #تکرار حامی رئیس‌جمهور با تدبیر، امیدافکن و قانون‌دان مان آمده:

«وی در سال 1357 ش در 35 سالگی در شرایط حسّاسی که تنها شش ماه به پیروزی انقلاب اسلامی مانده بود [...] به هامبورگ آمد.

[...]، به دلیل مسائل داخلی ناشی از پیروزی انقلاب اسلامی، ناچار شد کمتر از دو سال بعد یعنی در سال 1980 م به وطن بازگردد، و این در حالی بود که در همین مدّت هیچ گاه اقامت کاملی در هامبورگ نداشته باشد و مدام در حال رفت و آمد بود.

حجّت الاسلام والمسلمین خاتمی پس از بازگشت به ایران، علاوه بر نمایندگی مجلس شورای اسلامی، در آبان ۱۳۵۹ سرپرستی روزنامه کیهان را بر عهده گرفت و در سال 1361 به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.» [حفظ سمت تا سال ۷۰]

نوش جان! لطفا غداتون میل کردید تغافل بفرمایید خوشه‌چین‌ها هم بهره‌مند شوند! البته اگر دلسوزی‌تان برای سفره تمام شد!

@inbetweenthetwo
فرنگستان

برای گرفتن گواهی‌نامه #آلمان اولین قدم گذراندن کلاس یک روز کمک‌های اولیه است. از صبح ساعت ۹ تا ساعت ۳ بعد از ظهر.
خلاصه کلاس این بود که:

- چگونه با صحنه تصادف برخورد کنیم.
- در صورت بی‌تفاوتی این بی تفاوتی جرم محسوب خواهد شد با مجازات مالی تا حتی زندان. (چند نکته در این مساله به نظر می‌رسد که در یک یادداشت دیگر اظهار می‌کنم)
- همه‌ی شرکت کنندگان مجبور می‌شدند بعضی از مراحل کمک رسانی از جمله اعمال تنفس مصنوعی دهان به دهان (روی مترسک)، ماساژ قلبی (ایضا مترسک) و انتقال متصادف به خارج از خودرو را به صورت عملی تمرین کنند.
#حمل_و_نقل
@euro_life
فرنگستان

در چند ماه اخیر با سه فلسطینی و دو آلمانی که هر کدام دو سال در سرزمین‌های اشغالی سپری کرده بودند برخورد کردم. (تعدادی هم اروپایی برخورد کردم که سفری تفریحی یا زیارتی به سرزمین‌های اشغالی داشتند یا دوست داشتند داشته باشند) داستان هر یک تا آنجا که من ‌می‌دانم (توصیه می‌کنم حداقل داستان فلسطینی سوم و دو آلمانی ر بخونید):

۱. فلسطینی اول بیست و چند ساله بود برای اولین بار در عمرش با هزار مشقت از محاصره رژیم کودک کوش و دولت دست‌نشانده مصری از غزه خارج شده بود آن‌هم به کمک یک کارآموزی در یک مرکز بین‌المللی و مکاتبات فراوان. بعد هم برگشت غزه. گپ کوتاهی داشتیم، گفت نظر فلسطینی‌ها نسبت به ایران مثبت هست. به حزب‌الله تا حد مبارزه با رژیم کودک کش احترام می‌گذاریم ولی از حمایتشون از حماس خوشحال نیستیم. تمامی جریان‌های سیاسی اونجا از جمله حماس ر هم متهم به فساد و خودفروختگی ‌می‌دونست. (صرفا نقل قول می‌کنم نه تایید)

۲. فلسطینی دوم گفت از هبرون هستم. من تا به حال نشنیده بودم در فلسطین جایی به اسم هبرون باشه. گفتم کجا؟ و بعد از پی‌جو شدن من گفت الخلیل (که در عبری بهش می‌گن هبرون) مدتی در آمریکا درس خونده بود (فوق‌لیسانس یا دکتری فیزیک) و کارش به مرکز بین‌الملل در اروپا ختم شده بود.

۳. با فلسطینی سوم در شرکت برخورد داشتم. اولین سوالی که ازم کرد «عربی حرف می‌زنی؟» گفتم نه گفت پس چی؟ گفتم ایرانی ام. گفتم تو کجایی؟ مصری؟ یک کم طفره رفت و آخر کار با حال غریبی گفت: فلسطینی! یک کم پی‌گیر شدم و گفتم کجای فلسطین. گفت: من هیچ‌وقت فلسطین نبودم و نمی‌تونم برم اونجا فقط ملیت‌ام فلسطینی. (باز با حالتی آمیخته به افسوس و سرافکندگی)
بعدا فهمیدم که سال‌ها با خانواده‌ش آواره‌ی کشورهای مختلف از سری‌لانکا تا آفریقای جنوبی و اسلواکی بوده و نهایت برای کار به عنوان برنامه نویس در #آلمان ساکن شده.

و اما دو آلمانی که دو سال در اراضی اشغالی سپری کردند در پست بعدی.

#فلسطین
@euro_life
فرنگستان

#فلسطین #آلمان #انسانیت

ادامه پست بالا

۴. آلمانی اول که باهاش حرف زدم، پنجاه و اندی سال داشت. اوایل دهه نود میلادی وقتی که دانشجوی رشته روان‌شناسی بوده برای تحقیق به سرزمین‌های اشغالی میره. اونجا عاشق یه آرژانتینی که به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده بوده میشه و دو سال در یک کامیونیتی زندگی می‌کنه. زندگی‌شون این طور بوده که مثلا یکی مسئول شستن و اتوی لباس‌های اهالی کامیونیتی بوده، چند نفر کشاورزی می‌کردند یکی غذا می‌پخته و ... خود این آلمانی کشاورزی می‌کرده و از اون دوران به عنوان دوران فوق‌العاده خوبی یاد می‌کرد. معشوقه آرژانتینیش تو زرد از آب در میاد. اسحاق رابین ترور میشه و به گفته خودش «با آخرین پرواز غیرنظامی (سی ویل) به آلمان بر‌میگرده.» و می‌گفت: می‌دونستم بعد از این ترور دیگه اونجا هرگز روی صلح رو نخواهد دید.

نکته جالبی که اشاره کرد «اسحاق رابین یه عرب متعصب ریش دار نکشت. بلکه یک یهودی اسرائیلی (از خودشون) ترور کرد.» نکته جالب دیگه که ایشون می‌گفت: «اسرائیل آلمانی ها ساختند (منظورش از نظر عمرانی بود) اون زمان خیلی آلمانی اونجا بود و مشغول ساخت و ساز بودند»

(کسی که اسحاق رابین رو ترور کرد دانشجوی حقوق بوده و از مذاکرات صلح در جریان میان رژیم کودک کش با عرفات راضی نبوده، یعنی در فاشیست بودن از اسحاق رابین که سال‌ها نظامی رژیم کودک کش بوده هم جلوتر بوده)

۵. آلمانی دوم از طرف مادری یهودی بود. برای سفر به هند راهی میشه. خانواده‌اش در سرزمین‌های اشغالی یک خانه برای تعطیلات داشتند و این مسافر جوان مدتی در این خانه ساکن میشه. با یک لبنانی که پدرش برای رژیم کودک‌کش جاسوسی می‌کرده و به سرزمین‌های اشغالی پناهنده شده بودند اشنا میشه و وارد رابطه میشه. مسافر قصه دو سال از رژیم کودک کش خرج زندگی می‌گرفته که مثلا بره کلاس زبان عبری یاد بگیره ولی به قول خودش فقط مواد مصرف می‌کرده و پارتی می‌رفته تا حدی که دچار اختلالات شدید روانی میشه. بعد دو سال معشوق ایشون هم که خلاف‌کار بوده و دست بزن داشته عرصه ر تنگ میکنه و ایشون با مشکلات روانی حاد به آلمان برمی‌گرده.

نتیجه گیری اخلاقی داستان:
#فلسطین جایی که تحت سیطره رژیم کودک کش، یهودی مهاجر که رئیس‌جمهور خودشون ترور می‌کنه، آلمانی که دنبال یه زندگی بی‌معنی اشتراکی، آرژانتینی، لبنانی خائن به جان هم‌وطناش و پسر مواد فروش و خلاف کارش، آلمانی که فقط مواد مصرف می‌کنه و پارتی میره و خرجی زندگی می‌گیره در اون جا دارند ولی فلسطینی که زمین مادریش اونجاست و از اونجا اخراج شده حق برگشت به اونجا ر نداره.

@euro_life
فرنگستان

#فلسطین و #قدس این ا ناتشل

راهی که دهه‌ها توسط آمریکایی‌ها و سازمان ملل و ... دنبال شده تشکیل دو دولت در فلسطین، یکی دولت رژیم کودک کش و دیگری دولت فلسطینی بوده. یک عده ابله هم فکر می‌کردند که این مساله عملی (پرکتیکال) هست. اولین مخالف این راه حل بخشی از خود حامیان رژیم کودک‌کش هستند که دست به ترور و خشونت می‌زنند.

نورمان فینکل اشتاین ۵ سال پیش مناظره جالبی داره با یکی از اساتید حقوق دانشگاه هاروارد که حامی این راه حل دو دولتی هست و در این باره کتابی هم نوشته (ادعا می‌کنه خودش نوشته). فینکل‌اشتاین در اون مناظره بخشی از دروغ‌های تاریخی این استاد هاروارد ر بر ملا می‌کنه.

گرچه مناظره به بحث راه حل یک دولتی و دو دولتی نمیرسه، ولی برای شروع و آشنایی ابتدایی با عمق جنایات رژیم کودک کش و خالی بودن ادعاهای حامیانش بد نیست.

پی‌نوشت: Finkelstein خودش یهودی تبار هست.
@euro_life

https://www.youtube.com/watch?v=DeTpKASahAc
فرنگستان

ویدئوی ۸ دقیقه‌ای که ارزش دیدن دارد.

چرا #آمریکا از رژیم کودک کش حمایت می‌کند؟
پاسخ چامسکی به این سوال: (با اندکی تخلص)

دلایل فرهنگی مذهبی و تقدم صهیونیسم مسیحی بر صهیونیسم یهودی، اشاعه آن در انگلیس در میان طبقه الیت و نقش آن در حمایت انگلیس از بیانیه‌ی بالفور و تصور محقق کردن گفته‌های کتاب مقدس

وی تشکیل سرزمین برای رژیم کودک کش را آخرین فاز استعمار اروپایی می‌داند و کشورهای استرالیا، کانادا و آمریکا را که کشورهایی استعماری که با تصاحب سرزمین و نابود کردن بومیان آن به وجود می‌آیند از حامیان مهم رژیم کودک‌کش می‌داند.

منافع ژئواستراتژیک و نظامی آمریکا دیگر عاملی است که چامسکی به آن اشاره می‌کند. رژیم کودک‌کش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در منطقه خدمات فراوانی در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی به آمریکا کرده است. نقش رژیم کودک‌کش در سرکوب ملی‌گرایی سکولار اعراب و حمایت آمریکا و رژیم کودک کش از اسلام رادیکال.

همکاری‌های نزدیک اطلاعاتی و موارد متعدد دیگر...
#فلسطین
https://www.youtube.com/watch?v=lUQ_0MubbcM
@euro_life
فرنگستان

قابل توجه مشمولین نظام وظیفه ساکن خارج از کشور

مقررات جدید تردد مشمولین مقیم خارج از کشور به ایران

http://hamburg.mfa.ir/index.aspx?siteid=12&fkeyid=&siteid=12&pageid=3201&newsview=443144
فرنگستان

#فقر داده

علم آمار مدت‌هاست که سنگ بنای بسیاری از تصمیمات و تحقیقات شده. در دوره گذاری هستیم که به نظر می‌رسد یادگیری ماشین قدم تکمیلی تصمیم‌گیری می‌شود. اساس این نحوه تصمیم‌گیری داشتن «داده» است. بهترین الگوریتم‌ها بدون داشتن داده مناسب ناکارآمد خواهند بود.

مثال: یکی از دوستان پایان‌نامه ارشدش در رابطه با تولید برق توربین‌های بادی بود. می‌گفت به بیش از ۱۰ سال داده ازمیزان وزش باد و میزان تولید توربین‌های بادی در آلمان دسترسی دارد. با این داده‌ها می‌توان پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کرد.

معضل نداشتن داده قابل اطمینان سال‌هاست که گریبان کشور را گرفته. یکی از دلایل اشتباه بودن ملغی کردن طرح کارت #سوخت از دست دادن امکان دسترسی به حجم بالایی از داده بود.

#داده #دیتا #انرژی
@euro_life
فرنگستان

#شیخ را گفتند: «فلان کس بر روی آب می‏‌رود.»
گفت: «سهل است، بزغی و صعوه ای نیز برود».
گفتند :«فلان کس در هوا پرد.» گفت:«مگسی و زغنه‌‏ای می‌‏پرد.»
گفتند: «فلان کس در یک لحظه از شهری به شهری می‌شود.»

#شیخ گفت:«#شیطان نیز در یک نفس از مشرق به مغرب می‌‏شود. این چنین چیزها را بس قیمتی نیست.

#مرد آن بود که در میان #خلق بنشیند و برخیزد و بخسبد و بخورد و در میان #بازار در میان خلق ستد و داد کند و با خلق بیامیزد و یک لحظه، به دل، از #خدای غافل نباشد.

#کتاب اسرارالتوحید فی مقامات شیخ ابی سعید ابی الخیر

محمد بن منور
فرنگستان

#سمپاد و سرمایه‌داری کفتار صفت

خانم نائومی کلاین کتابی نوشته‌اند با عنوان «دکترین شوک: فراز سرمایه‌داری فاجعه». این‌که کتاب چه هست بحث دیگری است به صورت خلاصه ایشان نمونه‌هایی از کفتار صفتی تفکر سرمایه‌داری را مطرح می‌کنند که چگونه بعد از بحران‌ها طرح‌های خود را دنبال می‌کنند. وقتی هم که بحرانی نیست، بحران ایجاد می‌کنند و در بستر شوک بحران و مختل شدن قدرت تحلیل و پاسخ، اهداف خود را عملی می‌کنند.

ایشان در یکی از سخنرانی‌هایشان در مورد این کتاب به نکته جالبی اشاره می‌کنند. زمان بوش پسر پس از طوفانی که نیواورلیان را مصیبت زده کرد، یکی از خواص سرمایه‌داری این طوفان و تخریب مدرسه‌ها را بهترین فرصت برای شروع خصوصی سازی آموزش بر‌می‌شمارد. جمله‌ی این سرمایه‌دار چیزیست شبیه به این مضمون «اکنون ما یک صفحه سفید داریم و می‌توانیم هر چه می‌خواهیم پیاده کنیم» جالب است که فقر و فلاکت و مصیبت‌زدگی برای این گروه صفحه سفید محسوب می‌شود.

و اما سمپاد، با تمامی اشکالاتی که دارد تنها راهی‌ بود که کودکانی از اقشار متوسط و ضعیف هم امکان تحصیل در محیط آموزشی بهتری (با معیارهای نسبی در ایران) داشتند تا هرچند کوچک انحصار تحصیلات با کیفیت بالاتر برای اقشار متوسط رو به بالا شکسته شود.

راه حل اساسی ارتقا کیفیت آموزش در تمامی مدارس دولتی به صورت رایگان برای تمام اقشار جامعه است. ولی خب از آنجایی که اراده‌ای برای این کار نیست (شاهد ادعا عدم صحبت در رابطه با نظام آموزشی در مناظرات ریاست جمهوری و همچنین شتاب افسار گسیخته دولت به سمت خصوصی سازی آموزش) با حذف سمپاد تنها نتیجه‌ای که حاصل خواهد شد سود بیشتر مدارس غیرانتفاعی و حذف کامل دسترسی بخش هر چند کوچک از اقشار ضعیف به آموزش با کیفیت بالاتر خواهد بود.

پ.ن:‌ بنده با وجود ارتباط با مدارس سمپاد حامی تفکیک این‌‌گونه دانش آموزان نیستم و نوشته بالا تنها فاجعه بار تر بودن خصوصی سازی آموزش ر بیان می‌کند.
#آموزش #سرمایه‌داری #Naomi_Klein
@euro_life
فرنگستان

دراویش، انرژی درمانی، موجودات ارگانیک درون، علی اکبری، قطب نورعلی ‌شاه، رجوی و ...

ضمن مطالعه ارتباطات فرق با نهاد‌های جاسوسی (حداقل در موارد زیادی در ایران از زمان نفوذ انگلیس و روس و...)، کسانی که در زمینه فرقه‌ها کنجکاو هستند می‌توانند کتاب «فرقه‌ها در میان ما: تهدیدی پنهان در زندگی روزمره» اثر مشترک یک روان‌شناس و یک جامعه شناس که مدت زیادی در زمینه فرق تحقیق کردند ر مطالعه بفرمایند.

ترجمه فارسی این کتاب توسط یکی از اعضای تواب فرقه تروریستی رجوی موجود هست.

ترجمه آلمانی کتاب عنوانی دارد با نام «چگونه افراد می‌توانند آزادی خود را از دست بدهند و بازپس ‌بگیرند» است.

پی نوشت: جا داره یکی تحقیق کنه ببینه چرا جامعه ایران این قدر نسبت به فرقه‌ها آسیب پذیر شده.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cults_in_Our_Midst

@euro_life