دكتر رضا دانشمند 
عنوان گروه یا کانال:

دكتر رضا دانشمند


توضیحات: كانال روانپزشكي دكتر رضا دانشمند روانپزشک روان درمانگر - نوروتراپیست - درمانگر بازتوانی شناختی - درمانگر اعتیاد ☎ 02122716955 Email: [email protected] Website: www.rdaneshmand.com تماس مستقيم از طريق تلگرام: [email protected]
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 986
دكتر رضا دانشمند

دکتر رضا دانشمند
روان پزشك
دارای بورد تخصصی اعصاب و روان

روان درمانگر و درمانگر اختلالات جنسی و اعتياد

عضو مرکز تحقیقات اعتياد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
سردبیر فصلنامه طب اعتیاد

هدف از تشکیل این کانال، ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه سلامت روان، به ويژه اختلالات جنسی و اعتياد، از طريق اطلاع رساني و انتشار مطالعات و يافته هاي علمي روز دنيا می باشد.

امید است این کانال بتواند پلی باشد برای برقراری ارتباط هرچه حرفه ای تر و بی واسطه ي گروه درماني و باليني با درمانجویان، دانشجویان و همه افرادی که علاقمند به سلامت روان، سلامت جنسی و اعتیاد می باشند.

💐🌺🌸

=======
لينك كانال جهت معرفي به دوستان:

@rdaneshmand

https://telegram.me/rdaneshmand

======
تماس مستقيم از طريق ايميل يا تلگرام:

[email protected]

@dr_daneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝 مشکلات و اختلالات جنسی نیز همانند انسانها، دارای اشکال و ابعاد و انواع گوناگونی هستند.
اگر از مشکل جنسی رنج می برید به این معنی نیست که شما مرتکب گناه یا اشتباه بزرگی شده اید؛ بلکه فقط به این معنی است که شما در حال تجربه مسأله ای هستید که می تواند به طور ناگهانی در مقطع خاصی برای هر کس و به هر دلیلی رخ دهد.
اما خبر خوب این است که ابتلا به اختلالات جنسی از قبیل اختلال نعوظ (در مردان) یا اختلال عدم برانگیختگی و کاهش میل جنسی (در زنان) امروزه دیگر مسأله ای بغرنج و درمان ناپذیر به حساب نمی آید. در حال حاضر، طیف وسیعی از درمان ها -از درمانهای دارویی گرفته تا انواع روان درمانی ها- وجود دارد و همین امر باعث شده است که اختلالات جنسی تبدیل به مسأله ای عجیب و غریب و نگران کننده نشود.

@rdaneshmand

http://telegram.me/rdaneshmand

======
تماس مستقيم از طريق ايميل يا تلگرام:

[email protected]

@dr_daneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝10 دلیل عمده که باعث می شود افراد طلاق بگیرند

1- ازدواج به دلایل اشتباه: شامل ازدواج برای رسیدن به وضعیت مالی بهتر، ازدواج به دلیل حرف مردم و ...
2- فقدان هویت فردی: وقتی زوجین یا یکی از آن ها آنطور که نیاز است علایق و نحوه بیان کردن خویش را نمی شناسد، احتمال شکست در ازدواج بیشتر خواهد شد.
3- از بین رفتن سایر نقش ها: با ازدواج نباید سایر نقش های اجتماعی فرد مثل دوست، کارمند و ... کاملا از بین برود. همچنین، بسیاری از زوجین پس از تولد بچه نقش همسری خویش را فراموش می کنند و بیش از حد در نقش پدر و مادری غرق می شوند.
4- نداشتن دیدگاه مشترک برای رسیدن به موفقیت: برای مثال موفقیت برای فردی رسیدن به درجه شغلی بالاتر و برای دیگری داشتن زندگی بی دغدغه در شهری کوچک است.
5- از بین رفتن صمیمیت
6- انتظارات برآورده نشده: در این حالت هر دو زوج از ارتباط خود احساس نارضایتی می کنند چرا که بر این باورند انتظارات آن ها از زندگی مشترک در این رابطه برآورده نمی شود.
7- اختلافات با محور موضوعات مالی
8- نداشتن تماس فیزیکی و معاشقه
9- اولویت ها و علاقمندی های مختلف: برای مثال فردی کنید همسری میال است روز تعطیل خود را در خانه استراحت کند و به مطالعه یا کارهای عقب مانده خودش بپردازد ولی همسرش تمایل دارد که روز تعطیل را در طبیعت سپری کند.
10- عدم توانایی حل و فصل مشکلات و مدیریت آن ها
======
تماس مستقيم از طريق ایمیل، تلگرام، تلفن یا پیامک:

[email protected]

@dr_daneshmand

http://telegram.me/rdaneshmand

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
دكتر رضا دانشمند

📝پافشاری شگرف برای خودکشی

مطالعات انجمن سرطان آمریکا نشان می دهد که سیگار کشیدن در افراد مبتلا به سرطان عواقبی مثل شکست درمان، کاهش میزان نجات از مرگ و افزایش خطر عود بیماری را در پی خواهد داشت. با این وجود، محققان در پژوهش های اخیرشان دریافتند که تعداد چشمگیری از مبتلایان به سرطان حتی پس از تشخیص بیماری خود نیز به سیگار کشیدن ادامه می دهند.

پژوهشگران انجمن سرطان آمریکا برای انجام این مطالعه، به بررسی بیمارانی پرداختند که مبتلا به یکی از ده سرطان شایع دنیا بودند. هم اکنون 10 سرطان شایع عبارت است از: سرطان سینه،مثانه، رکتوم، خون، ربه، پوست، تخمدان، پروستات، رحم و سرطان غدد لنفاوی.

در این پژوهش دکتر Lee Westmaas و تیم تحقیقاتی وی به تحقیق بر روی عادات سیگار کشیدن 3000 بیمار مبتلا به سرطان پرداختند. در این پژوهش با بیمارانی مصاحبه شد که 9 سال از اولین تشخیص آنها می گذشت.

نتایج نشان داد که بیش از 9 درصد از بیماران سرطانی هم اکنون نیز سیگار می کشند، 41.2 درصد از آنها قبلا سیگار می کشیده اند و حدود نیمی از آنها نیز هرگز سیگار نکشیده اند. همچنین، نتایج بدست آمده با توجه به نوع سرطان نیز مشخص کرد که بیماران مبتلا به سرطان مثانه با 17.2 درصد و بیماران مبتلا به سرطان ریه با 14.9 درصد به ترتیب بیشترین مصرف سیگار را بین سایر سرطان ها داشتند. کمترین میزان مصرف سیگار نیز بین بیماران مبتلا به سرطان رکتوم و کولون با 6.8 درصد و مبتلایان به سرطان پوست با 7.6 درصد بود.

نتایج این پژوهش نشان داد که بیماران سرطانی سیگاری هر روز به طور متوسط 15 نخ سیگار مصرف می کنند. همچنین نتایج نشان می دهند که نیمی از بیماران سرطانی به دنبال ترک سیگار هستند. این در حالی است که 34.3 درصد از آنها هنوز تصمیم قاطعی برای ترک سیگار ندارند و در کمال تعجب 10 درصد از این بیماران با قاطعیت اظهار داشتند که سیگار را ترک نخواهند کرد.

نتایج این مطالعه در مجله آنلاین Journal cancer epidemiology, biomarkers and prevention منتشر شده است.
#سیگار #خودکشی #ترک_سیگار #سرطان

منبع:
http://psychcentral.com/news/2014/08/10/1-in-10-cancer-survivors-still-smoke/73396.html

======
تماس مستقيم از طريق ایمیل، تلگرام، تلفن یا پیامک:

[email protected]

@dr_daneshmand

http://telegram.me/rdaneshmand

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

📝۸ ساعت خواب شبانه برای داشتن یک حافظه خوب

طبق یک پژوهش جدید، خواب خوب شبانه موجب بهبود تمامی انواع حافظه ها می شود.

آیا تاکنون برای شما پیش آمده که به اتاق تان بروید اما فراموش کنید که برای چه آنجا هستید. این اتفاق برای اکثر ما افتاده است. اما این به معنای از دست دادن حافظه یا فراموشکاری شما نیست. این اتفاق صرفاً می تواند به دلیل عدم خواب کافی در شما باشد.

در این مطالعه، محققان بیمارستان بیرگام آمریکا، با بررسی افرادی که در به خاطر آوردن نام و چهره دیگران مشکل داشتند متوجه شدند که در آنها، هشت ساعت خواب شبانه به یادآوری بهتر اسامی و چهره ها کمک می کند.

«جنی دافی»، کارشناس سیستم عصبی، در این باره می گوید: «زمانیکه به شرکت کنندگان این فرصت داده شد تا خواب شبانه کاملی داشته باشند، توانایی شان در تشخیص درست نام مرتبط با هر چهره، به شکل قابل توجهی بهبود یافته بود. همچنین میزان اعتماد به نفس بالاتری هم داشتند.»

از شرکت کنندگان این مطالعه خواسته شد تا ۲۰ تصویر مربوط به چهره های متفاوت را به خاطر بسپارند. بعد از ۱۲ ساعت، این چهره ها با نام های درست یا اشتباه به آنها نشان داده شد. جدای از شناسایی نام درست مربوط به هر چهره، از آنها خواسته شد تا به میزان اعتمادبه نفس خود از یک تا ۹ نیز نمره دهند. وقتی به شرکت کنندگان اجازه داده شد تا به مدت ۸ ساعت بخوابند، ۱۲ درصد بیشتر در بیان اسم صحیح هر چهره درست عمل کردند.

محققان این مطالعه به این نتیجه رسیدند که یک خواب خوب به مدت ۸ ساعت بعد از فعالیت های جدید یادگیری باعث بهبود حافظه می شود. البته این مطالعه فقط بر روی گروه سنی دهه ۲۰ انجام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

از طریق کانال "مرکز عصب روانشناسی بهجو" در جریان تازه ترین اخبار علمی حوزه روان شناسی و مغز قرار بگیرید.


https://telegram.me/behjobraincenter


همچنان با ما باشید و ما را به دوستانتان معرفی کنید🌺
دكتر رضا دانشمند

📝درمان افسردگی حاد، اوتیسم و اسکیزوفرنی با سلول های پوستی

محققان موسسه سالک کانادا با استفاده از سلول های پوست، سلول های عصبی تولید کرده اند که قادر به تولید سروتونین است و می تواند در درمان افسردگی حاد، اوتیسم، اسکیزوفرنی و سایر اختلالات عصبی موثر باشد.
سروتونین یک ماده شیمیایی مهم برای برقراری ارتباط سلول های مغز و سلول های عصبی با یکدیگر است. تنظیم خلق و خو، اشتها و خواب، از مهمترین وظایف این ماده شیمیایی محسوب می شوند. اختلال در ترشح سروتونین یکی از مهمترین دلایل ابتلا به افسردگی حاد، اوتیسم، اسکیزوفرنی و سایر اختلالات عصبی است. معمولا در درمان این اختلالات از داروهای مهارکننده باز جذب سروتونین (SSRIs) استفاده می شود. این دارو ها از بازجذب سروتونین توسط سلول های عصبی جلوگیری می کنند.
نقطه عطف این دستاورد علمی، تبدیل سلول های پوست به سلول های عصبی به طور مستقیم و بدون استفاده از سلول های بنیادی است. این سلول ها دقیقا مشابه نورون های تولید کننده سروتونین مغز نیستند؛ ولی بسیاری از عملکردهای آنان از قبیل تولید سروتونین و پاسخ به داروهای ضد افسردگی را در محیط آزمایشگاهی شبیه سازی می کند.
این مطالعه اطلاعات دقیقی را در زمینه چگونگی انتقال پیام های عصبی از طریق سروتونین و درمان اختلالات عصبی در اختیار محققان قرار می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه Molecular Psychiatry منتشر شده است.
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝پرخوابی در تعطیلات برای سلامتی مضر است

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که زیاد خوابیدن در روزهای تعطیل در قیاس با سایر روزهای ایام هفته، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و دیابت را در پی داشته باشد.
بیشتر شاغلین که صبح ها زود از خواب بیدار می شوند، دوست دارند در روزهای تعطیل زیاد بخوابند اما نتایج یک مطالعه نشان می دهد که بروز این قبیل اختلالات در الگوهای منظم خواب خطر ابتلا به بیماری های متابولیک مانند بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد.
پیش از این مطالعات نشان داده بودند که مشاغل شیفتی — افرادی که ساعات و برنامه کاری نامنظم دارند — اثر مخربی بر سلامتی دارد.
اما این مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه پیتسبورگ انجام شد، نشان می دهد که داشتن یک الگوی خواب متفاوت در روزهای تعطیل در مقایسه با روزهای عادی هفته برای سلامتی مضر است.
محققان دانشگاه پیتسبورگ گفتند که این اولین مطالعه گسترده در این زمینه است و نشان می دهد حتی در میان افراد سالم و شاغل که بی تطابقی چندانی در برنامه خواب خود ندارند، اختلال در برنامه خواب می تواند موجب ابتلا به مشکلات متابولیک و در نتیجه احتمالا چاقی، دیابت و بیماری قلبی شود.
محققان در این مطالعه 447 فرد 30 و 54 ساله را که 53 درصد آنها زن و 83 درصد سفیدپوست بودند، بررسی کردند.
تمامی افراد شرکت کننده در این مطالعه سالم بودند و به صورت شیفت های کاری کامل و یا نیمه کامل در خارج از منزل کار می کردند، به طوری که حداقل ساعت کاری آنها در هفته 25 ساعت بود.
محققان متوجه شدند که حدود 85 درصد از افراد شرکت کننده در این مطالعه در ایام تعطیل پر خواب تر از سایر ایام بودند.
در این تحقیق، وضعیت افرادی که برنامه های خواب آنها در روزهای کاری نسبت به روزهای تعطیل تفاوت های زیادی داشت، با افرادی که برنامه خوابی منظم تری در کل هفته داشتند، مقایسه شدند و نتیجه این بود که گروه نخست وضعیت کلسترول بدتری داشتند، سطح انسولین ناشتا در این افراد بالاتر بود، شاخص توده بدنی بالاتری داشتند و در برابر انسولین مقاوم تر بودند.
با این حال محققان متذکر شدند که این موضوع باید در مطالعات بیشتری بررسی شود و اگر نتایج مشابهی مشاهده شد، می توان با تشویق به ایجاد تغییراتی در عادات خواب، به مردم کمک کرد تا زندگی سالم تری داشته باشند.
این مطالعه در مجله Clinical Endocrinology and Metabolism منتشر شده است.

https://telegram.me/rdaneshmand
======
راه های تماس مستقيم:

@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
دكتر رضا دانشمند

✉ نارسیسوس


نارسیسوس نام جوان زیبایی است در اساطیر یونان که دختری به نام اکو (انعکاس صدا یا به فارسی پژواک) بر او عاشق می شود و چون جواب نامساعد می شنود نفرین می کند که او عاشق کسی شود که هرگز نتواند به او برسد و او روزی عکس خود را در آب می بیند و برخود عاشق می شود.

هر روز بر لب برکۀ آب می آید و با خود نرد عشق می بازد و شِکوه می کند که آخر تو که با من دوستی: وقتی می آیم می آیی، وقتی لبخند می زنم لبخند می زنی؛ پس چرا وقتی دستم را دراز می کنم تا دست تو را بگیرم آشفته می شوی و از من می رمی.

نارسیسوس آن قدر در فراق خویش غصه می خورد و اشک می ریزد تا می میرد.

پس حوریان و پریان صحرایی گرد او می آیند و می گویند «حیف است چنین جلوه ای از زیبایی به زیرخاک رود. بهتر است او را به گُلی تبدیل کنیم که پیوسته در کنار آب بروید و عکس جمال خود را در آب ببیند.» و او را به گل نرگس تبدیل می کنند.(معنی نارسیسوس نیز «نرگس» است.)

اصطلاح نارسیسیسم به معنی «خود شیفتگی» یکی از بیماری های روانی است و به کسانی گفته می شود که سخت و به طور بیمار گونه ای شیفته و بیقرار خویش اند.

بر گرفته از کتاب «در قلمرو زرین»
https://telegram.me/rdaneshmand
======
راه های تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
دكتر رضا دانشمند

📝چگونه فرد با نفوذی شویم؟

زنى به شهر کوچکی رفته بود تا آنجا زندگی کند. پس از مدتی، زن از سرویس‌دهی ضعیف داروخانه‌ی شهر به همسایه‌ی خود اعتراض کرد.
او امیدوار بود همسایه‌اش به خاطر آشنایی با صاحب داروخانه، این انتقاد را به گوش او برساند.
وقتی که این زن دوباره به داروخانه رفت، صاحب آنجا با لبخند و گشاده‌رویی با او احوالپرسی کرد و گفت که چقدر از دیدنش خوشحال است و اینکه امیدوار ست از شهر آنان خوشش آمده باشد. سپس خیلی زود، داروها راطبق نسخه به او تحویل داد.
زن بلافاصله رفتار عجیب و باورنکردنی او را با دوستش در میان گذاشت.
زن گفت: « فکر می‌کنم تو به او بابت سرویس‌دهی ضعیفش تذکر داده‌باشی»
همسایه گفت: « نه. اگر ناراحت نمی‌شوی، به او گفتم که تو چقدر از عملکرد مثبت او راضی هستی و معتقدی که چقدر خوب می‌تواند تنها داروخانه‌ی این شهر را اداره کند.
به او گفتم که داروخانه‌ی او بهترین داروخانه‌ای هست که تو تا به حال دیده‌ای.»
زن همسایه می‌دانست که افراد به احترام، پاسخی مثبت می دهند.
در حقیقت اگر با دیگران محترمانه رفتار کنید، تقریباً هر کاری که از دستشان بربیاد، برایتان انجام خواهند داد.
این رفتار به آنها نشان می‌دهد که احساساتشان مهم، علایق‌شان محترم و نظراتشان با ارزش است.


منبع: کتاب «چگونه فردی با نفوذ باشیم؟»
اثر جان . سی . مکسول
======
راه های تماس مستقیم:

@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

📝شما به شانس اعتقاد دارید؟ آیا اصلا شانس وجود دارد؟

افراد خوش شانس آدم های راحت تر و بازتری هستند، در نتیجه آنچه را در اطرافشان وجود دارد و نه فقط آنچه را در جستجوی آنها هستند می بینند.

آدم های خوش اقبال براساس چهار اصل، برای خود فرصت ایجاد می کنند.

۱-آنها در ایجاد و یافتن فرصت های مناسب مهارت دارند،

۲-به قوه شهود گوش می سپارند و براساس آن تصمیم های مثبت می گیرند.

۳-به خاطر توقعات مثبت، هر اتفاق نیکی برای آنها رضایت بخش است،
۴-نگرش انعطاف پذیر آنها، بدبیاری را به خوش اقبالی بدل می کند.

در مراحل نهایی مطالعه، از خود پرسیدم آیا می توان از این اصول برای خوش شانس کردن مردم استفاده کرد.
از گروهی از داوطلبان خواستم یک ماه وقت خود را صرف انجام تمرین هایی کنند که برای ایجاد روحیه و رفتار یک آدم خوش شانس در آنها طراحی شده بود.
این تمرین ها به آنها کمک کرد فرصت های مناسب را دریابند، به قوه شهود تکیه کنند، انتظار داشته باشند بخت به آنها رو کند و در مقابل بدبیاری انعطاف نشان دهند.
یک ماه بعد، داوطلبان بازگشته و تجارب خود را تشریح کردند. نتایج حیرت انگیز بود: 80 درصد آنها گفتند آدم های شادتری شده اند، از زندگی رضایت بیشتری دارند و شاید مهم تر از هر چیز خوش شانس تر هستند.

جمله زیبایی از لویی پاستور هست که میگه: "شانس فقط به ذعن های اماده کمک میکند"

ريچارد وايزمن

تهیه و تنظیم: نسترن رفیعی (روان شناس)
======
راه های تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
دكتر رضا دانشمند

📝چرا زنان بعد از رابطه جنسی احساس افسردگی می کنند؟

یکی از مطالعات اخیر نشان می دهد که تعداد زیادی از خانم ها حتی بعد از رابطه جنسی خوب و موفق هم احساس ناراحتی یا افسردگی می کنند.

محققان استرالیایی این مطالعه که در International Journal of Sexual Health به چاپ رسیده است، می گویند این مسئله غیرمعمول نیست که افراد بعد از رابطه جنسی کمی با احساس ناراحتی روبه رو شوند،

اما یک سوم خانم ها می گویند که حتی بعد از رابطه جنسی لذت بخش، باز هم احساس افسردگی می کنند.

به نظر محققان استرالیایی، این وضعیت با نام بی قراری پس از مقاربت شناخته می شود که در بین ۱۰ درصد از زنان جهان وجود دارد. این محققان نسبت به دلایل بی قراری پس از مقاربت اطمینان کافی ندارند، اما نظر یکی از مسئولین این مطالعه این است که احتمال دارد تغییرات هورمونی بعد از ارگاسم، مشابه همان تغییراتی که باعث سردرد بعد از رابطه جنسی می شود، در این مشکل نقش داشته باشند. ضمن این که ممکن است رابطه جنسی باعث تشدید شدن مشکلات مربوط به روابط زوجین یا مسائل مربوط به زندگی اجتماعی شود.
#افسردگی #رابطه_جنسی #ملال_پس_از_رابطه #بیقراری_پس_از_مقاربت #دکتر_دانشمند
========
راه های تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
======
برای عضویت در کانال دکتر رضا دانشمند روی لینک زیر کلیک کنید
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

به مناسبت روز جهانی ایدز
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
دكتر رضا دانشمند

📝با نوجوان خود درباره مسایل جنسی صحبت کنید

نتایج مطالعه ای جدید نشان داد که صحبت کردن نوجوانان درباره مسایل جنسی با والدین-بخصوص با مادر-رفتارهای جنسی ایمن در این گروه سنی را افزاش و بهبود می بخشد؛ این یافته بخصوص درباره دختران نوجوان صدق می کند.

دانشمندان بهداشت و سلامت عمومی بر این باورند که رفتارهای پرخطر جنسی بین نوجوانان یکی از معضلات و مسایل اساسی دنیای امروز است چرا که رفتارهای پر خطر جنسی عامل اصلی بیماری های مقاربتی از جمله AIDS (ایدز) و همچنین بارداری های ناخواسته است که می توانند به نوبه خود مشکلات جدی ایجاد کنند.
تعامل مثبت بین والدین و فرزندانشان در سنین نوجوانی عامل مهمی است که می تواند اثرات بسیار مثبتی بر رفتارهای جنسی ایمن در این گروه سنی داشته باشد.

این متاآنالیز بر روی ۵۲ مقاله که در طی ۳۰ سال گذشته منتشر شده بودند انجام شد و تحلیل نتایج نشان داد که ارتباط مثبت بین والدین و نوجوانانشان می تواند رفتارهای جنسی ایمن را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشد.
علاوه بر این، نتایج نشان داد که اثربخشی این تعاملات مثبت بر نوجوانان دختر بیشتر از پسران نوجوان است.

دکتر Laura Widnam، نویسنده اصلی این پژوهش در این باره می گوید:"نتایج این مطالعه نشان می دهد که تعاملات مثبت والدین با نوجوانان خود و بحث آزادانه راجع به مسایل جنسی، عامل محافظتی قوی برای نوجوانان به حساب می آید".

نتایج این مطالعه در مجله JAMA Pediatrics منتشر شده است.

ترجمه و تخلیص: علی بذرافشان(کارشناس ارشد روانشناسی بالینی)
============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
============
برای عضویت در "کانال دکتر رضا دانشمند" لینک زیر را کلیک کنید
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝فروش اینترنتی مواد

مصرف مواد غیر قانونی پیامد های منفی گوناگون و خطرات بسیاری برای مصرف کنندگان دارد. سوء مصرف مواد مخدر اغلب منجر به بروز مسائل چندگانه ای مثل مشکلات مالی و ارتباطات بین فردی می شود. مصرف کنندگان مواد و کسانی که به دنبال درمان اعتیاد هستند اغلب قبل از درمان موفق، بارها و بارها درمان های کوتاه مدت و عود های مکرر داشته اند.

پیامد های محتمل مصرف مواد بسیار پیچیده هستند بخصوص زمانی که این مواد با برخی مواد دیگر ترکیب شوند می توانند بسیار خطرزا باشند. تهیه و خریداری مواد از طریق فروشگاه های اینترنتی می تواند واریاسیون هایی در این موارد به همراه داشته باشد که این مهم می تواند بسیار خطرناک باشد و عوارض و آثار مخربی بیشتر از موادی داشته باشد که بصورت های دیگر تهیه و خریداری می شود.

مطالعات اخیر که توسط محققان انگلیسی صورت پذیرفته نشان می دهد کسانی که بصورت تفریحی از مواد مخدر استفاده و آنرا ازبصورت اینترنتی خریداری می کنند بیشتر در معرض خطرات مرتبط با سلامتی هستند.

با وجود تلاشهای بسیاری که برای مقابله با انواع مواد مخدر صورت می گیرد، گاهی شناسایی این مواد و مقابله با آنها بدلیل نوآوری های فروشندگان آنها سخت می شود. برای مثال برخی فروشندگان از راه هایی بدیع برای فروش این مواد مثل تغییر نام آنها و یا مخلوط کردن این مواد با برخی ترکیبات دیگر استفاده می کنند. به تازگی مواد غیر قانونی وارد بازار شده اند که تحت عنوانهایی مثل نمک های حمام یا مواد غذایی گیاهی و از طریق اینترنت به فروش می رسد که می تواند بسیار خطرناک باشد. این محصولات حاوی ترکیبات مفدرون (Mephedron) و کاتینوم ها (Cathinomes) هستند. مفدرون ترکیب مصنوعی محرکی است که در طبقه آمفتامین ها قرار می گیرد و کاتینوم ها نیز در طبقه نمک های حمام قرار می گیرند.
============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

📧 [email protected]

☎ ۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
============
برای عضویت در کانال "دکتر رضا دانشمند" روی لینک زیر کلیک کنید👇
https://telegram.me/rdaneshmand
============
منبع: 
http://www.addictiontreatmentmagazine.com/addiction-news/addiction-crime/top-6-reasons-the-war-on-drugs-has-failed
دكتر رضا دانشمند

📝اعتیاد به سکس (Sex Addiction)

در سال ۲۰۱۰، انجمن روانپزشکی آمریکا پیش نویسی را منتشر کرد که معیارهای اولیه آنچه را که ممکن است اعتیاد به سکس یا Sex Addiction نامیده شود تعریف می کرد. این انجمن نهایتا نام اختلال هایپرسکشوال یا بیش فعالی جنسی (Hypersexual) را برای این اختلال برگزید.

اختلال هایپرسکشوال فقط برای افراد ۱۸ سال به بالا تشخیص داده می شود که بیشتر علایم زیر را داشته باشند:

*صرف زمان بیش از حد معمول برای خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی

*درگیری مکرر با این خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی برای غلبه بر حالات منفی خلق و خو مثل بی قراری، افسردگی، اضطراب و ...

*درگیری مفرط با این خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی به هنگام مواجهه با وقایع پر استرس زندگی

*تلاش های ناموفق مکرر برای کنترل و کاهش خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی

*درگیری مفرط و مکرر با خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی علی رغم آسیب های فیزیک، هیجانی و عاطفی که فرد به خود یا به دیگران میزند.

*ایجاد اختلال و بدکارکردی قابل توجه در رفتارهای بین فردی، فعالیت های اجتماعی، شغلی یا دیگر جنبه های مهم زندگی مرتبط با خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی

* خیالپردازی های جنسی، میل جنسی یا برنامه ریزی برای رفتارهای جنسی نباید نتیجه یک بیماری طبی دیگر، مصرف مواد یا دوره های مانیا در اختلال دوقطبی باشد.

============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
============
برای عضویت در کانال "دکتر رضا دانشمند" روی لینک زیر کلیک کنید
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝ارتباط سندرم پاهای بی قرار و کیفیت روابط جنسی

افراد مبتلا به سندرم پاهای بی قرار (Restless Legs Syndrome) دچار حالتی می شوند که به آن اختلال حرکت متناوب اندام های تحتانی (Periodic Limb Movement Disorder) می گویند؛ حالتی که شخص مبتلا، دچار حرکاتی غیر ارادی در پاها می شود.

سندرم پاهای بی قرار می تواند باعث اختلال در خواب فرد و شریک زندگی وی شود و نهایتاً این مهم، می تواند کیفیت زندگی زناشویی هر دو را تحت تاثیر قرار دهد و به آن آسیب برساند.

زمانی که افراد از خواب خوب و راحت هنگام شب محروم شوند باعث می شود که احساس خستگی مفرط و حالت پراسترسی را در روزهای بعد تجربه کنند و همین امر می تواند به کاهش رضایت از زندگی جنسی زوجین منجر شود.

در این مقاله به ارائه 4 راهکار موثر پرداخته می شود که از این طریق افراد مبتلا به سندرم پاهای بی قرار می توانند از آسیب به روابط جنسی خود ممانعت کنند

http://www.rdaneshmand.com/%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C/%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C/190-RLS-and-Sex

============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
============
برای عضویت در کانال "دکتر رضا دانشمند" روی لینک زیر کلیک کنید
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

برنامه آب و آتش - شبكه ٤ سيما
جمعه ١٣ آذر بعد از اذان مغرب

موضوع اعتياد كودكان و نوجوانان

با حضور دكتر رضا دانشمند

#آب_آتش
#رسانه
#اعتياد
#كودكان_نوجوانان
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

مطالعه ای جدید نشان می دهد که مصرف ماری جوانا در نوجوانان، توانایی حل مسأله (Problem Solving) و حفظ روابط را مختل می کند.
http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/191-study-links-teen-marijuana-use-memory-loss

#اعتیاد

============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
============
برای عضویت در کانال "دکتر رضا دانشمند" روی لینک زیر کلیک کنید
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

نقش اسید چرب اُمگا ۳ در ابتلا به اختلال دوقطبی

محققان دانشکده پزشکی پنسیلوانیا در مطالعه خود، ۲۷ فرد مبتلا به اختلال دوقطبی و ۳۱ فرد فاقد هرگونه بیماری روانی را مورد مقایسه قرار دادند. افراد مبتلا به اختلال دوقطبی دارای میزان کمتر اسیدهای چرب اُمگا ۳ بودند.
به گفته محققان، اسیدهای چرب اُمگا ۳ نقش مهمی در ارتباط بین سلول های مغز ایفاء می کنند و اسیدهای چرب از فعالان اصلی سیستم ایمنی و التهابی بدن هستند.
اریکا ساندرز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اسیدهای چرب اُمگا ۳ و اُمگا ۶ می توانند تعادل در التهاب را جابجا نمایند. از نظر ما التهاب عامل اصلی اختلال دوقطبی است.»

منبع:
http://news.psu.edu/story/382628/2015/11/25/research/lower-availability-omega-3-fatty-acids-associated-bipolar-disorder

============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

[email protected]

۰۲۱-۲۲۷۱۶۹۵۵
============
برای عضویت در کانال "دکتر رضا دانشمند" روی لینک زیر کلیک کنید
https://telegram.me/rdaneshmand
مواد خوراکی نظیر ماهی، روغن های گیاهی، مغزیجات، دانه کتان و روغن برزک و همچنین سبزیجات برگدار، غنی از اسیدهای چرب اُمگا ۳ هستند.
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رؤیا 😇

💥قسمت اول: ««رؤیا چیست؟»»
http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/194-Dreams-episode-1
😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رؤیا 😇

💥قسمت اول: ««رؤیا چیست؟»»
http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/194-Dreams-episode-1
دكتر رضا دانشمند

📝هدف در زندگی عمر را طولانی می کند

🔆 جدیدترین مطالعات محققان نشان می دهد، انتخاب هدف در زندگی و تلاش برای دستیابی به آن، احتمال مرگ زودرس و بیماری های قلبی -عروقی را کاهش می دهد.


مطالعات محققان آمریکایی نشان می دهد که انتخاب هدف در هر سنی و تلاش برای رسیدن به آن، احتمال بیماری های قلبی را 20 درصد کاهش می دهد و سبب طول عمر می شود؛ در حالیکه علت قطعی آن در پرده ای از ابهام قرار دارد. 
محققان با بررسی اطلاعات بیش از 136 هزار نفر احتمال می دهند که هدف داشتن و حس مفید بودن، سبب می شود افراد با انگیزه بیشتری به سلامت خود اهمیت دهند و در صورت بروز بیماری ها، برای درمان اقدام کنند و بیشترین همکاری را با پزشک داشته باشند؛ از طرفی هدف در زندگی یکی از مهمترین دلایل اجتناب از افسردگی است. افسردگی در بروز بیماری های قلبی، دیابت و سکته مغزی نقش دارد. 
محققان همچنین بر این باورند که انتخاب هدف، یکی از مهمترین روش های کنترل و مدیریت استرس است که در کاهش بیماری های قلبی نقش بسزایی دارد.نتایج این تحقیقات در نشریه Biobehavioral Medicine منتشر شده است.
============
راههای تماس مستقیم:
@dr_daneshmand

📧 [email protected]
============
برای عضویت در کانال "دکتر رضا دانشمند" روی لینک زیر کلیک کنید👇
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📢📢📢
با توجه به استقبال همراهان عزیز و پرسشهای زیاد دوستان راجع به مطلب "😇سلسله یادداشت هایی درباره #رویا؛ قسمت اول:<رؤیا چیست>" امشب با قسمت دوم با عنوان: <چرا رویا می بینیم؟> در خدمت شما هستیم.

همچنان با ما بمانید...🌹
دكتر رضا دانشمند

😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رویا 😇
قسمت دوم: "چرا رویا میبینیم؟"

http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/195-Dreams-episode-2
😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رویا 😇
قسمت دوم: "چرا رویا میبینیم؟"

http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/195-Dreams-episode-2
دكتر رضا دانشمند

😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رؤیا 😇
قسمت دوم: "چرا رؤیا میبینیم؟"

http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/195-Dreams-episode-2
😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رؤیا 😇
قسمت دوم: "چرا رؤیا میبینیم؟"

http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/195-Dreams-episode-2
دكتر رضا دانشمند

راديو سلامت
پنجشنبه ١٩ آذر
ساعت ١٢.٥

موضوع مواد محرك

با حضور دكتر رضا دانشمند

#راديو_سلامت
#رسانه
#اعتياد
#مواد_محرك
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

📝 ۶عامل حواسپرتی در هنگام کار

1⃣ شبکه های اجتماعی: امروزه به لطف وجود شبکه های اجتماعی مختلف، ارتباط با دوستان بسیار ساده تر از گذشته شده است. در عین حال، همین امر به یکی از مهمترین عوامل حواسپرتی و ایجاد اختلال در تمرکز هنگام کار کردن تبدیل شده است.

2⃣ تلفن همراه: بدون شک استفاده از تلفن همراه امروزه یکی از عوامل اصلی حواسپرتی در ساعات کاری می باشد. سعی کنید برای تمرکز بیشتر هنگام انجام کار گوشی همراه خود را در حالت سایلنت قرار دهید.
@rdaneshmand

3⃣ انجام چند کار به صورت همزمان: اگر شما نیز خوتان را استاد انجام چند کار به صورت همزمان هستید، احتمالا بر این عقیده اید که این توانایی را دارید تا در زمان کوتاهتری کارهای بیشتری را انجام دهید. با این حال شاید برایتان جالب باشد بدانید مطالعات نشان می دهند هنگامی که شما حواستان را از کاری به کار دیگری تغییر می دهید، اتلاف زمان بیشتری صورت می گیرد و کیفیت هر دو کار به صورت واضحی پایین می آید.

4⃣ بی حوصلگی: برخی از کارهایی که در طول روز انجام می دهیم برایمان کسل کننده هستند. این تکالیف باعث بی حوصلگی می شوند. در این هنگام است که ذهن به دنبال راهی برای سرگرم شدن خود می گردد و همین امر باعث می شود که ناگهان به خود بیاییم و ببینیم مشغول کار دیگری شده ایم. هنگام بی حوصلگی تلاش کنید تمرکز خود را معطوف به کار دیگری نکنید و آن کار را هرچه زودتر به اتمام برسانید.

5⃣ استرس: استرس باعث می شود که نتوانیم بر روی کارهایمان تمرکز لازم را داشته باشیم. علاوه بر این، استرس باعث خستگی، ضربان قلب زیاد، افسردگی، سردرد و ... می شود و همین عوامل کارایی ما را کاهش می دهند.

6⃣ گرسنگی: مغز ما نمی تواند بدون سوخت و انرژی کافی تمرکز لازم را داشته باشد. به همین دلیل، حذف وعده های غذایی بخصوص صبحانه می تواند یکی از عوامل مهم کاهش تمرکز هنگام کار باشد.

============
راههای تماس:
@dr_daneshmand

📧 in[email protected]

Instagram: dr.daneshmand
============
همچنان با ما همراه باشید…🌹
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

@rdaneshmand

😇 سلسله یادداشت هایی درباره #رؤیا 😇
قسمت سوم: "معنی رویا ها چیست؟"

http://rdaneshmand.com/تلگرافخانه/196-Dreams-episode-3
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

📝شایعترین علل مشکلات جنسی
👇👇👇

http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/جنسی/197-common-causes-of-sexual-problems-in-men-and-women
📝شایعترین علل مشکلات جنسی
👇👇👇

http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/جنسی/197-common-causes-of-sexual-problems-in-men-and-women
دكتر رضا دانشمند

پس از باز کردن صفحه اصلی گوگل (www.google.com) بر روی علامت Play روی تصویر کلیک کنید...
@rdaneshmand
پس از باز کردن صفحه اصلی گوگل (www.google.com) بر روی علامت Play روی تصویر کلیک کنید...
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

از این قسمت به بعد باید به بازسازی قطعاتی معروف از بتهوون بپردازید...
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

در این مرحله باید "سمفونی 5" بتهوون را بازسازی کنید. ابتدا بر روی علامت Play در بالای تصویر کلیک کنید و پس از شنیدن موسیقی صفحات نت یا به اصطلاح "پارتیتور"ها را در جای مناسب قرار دهید...
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

این مرحله نیز مانند مرحله قبلی است. شما در این قسمت به بازسازی قطعه معروف "Fur Elise" خواهید پرداخت...
@rdaneshmand
این مرحله نیز مانند مرحله قبلی است. شما در این قسمت به بازسازی قطعه معروف "Fur Elise" خواهید پرداخت...
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

چالش این مرحله، بازسازی سونات "Moonlight" است. پس بی درنگ شروع کنید!
@rdaneshmand
چالش این مرحله، بازسازی سونات "Moonlight" است. پس بی درنگ شروع کنید!
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

"سمفونی9" منتظر شماست!
@rdaneshmand
"سمفونی9" منتظر شماست!
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

برای دوستان و عزیزانتان ارسال کنید تا در احساس خوب آن ها شریک باشید...
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🎶🎶🎶 سالروز جهانی بزرگداشت بتهوون 🎶🎶🎶
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

✒ ساعت #شعر ✒

وقتی که با منی
دوست دارم از چراغ های قرمز رد شوم
شوقی کودکانه دارم برای میلیون ها برگ جریمه و
میلیون ها حماقت.
وقتی که دستت را در دست دارم
دوست دارم تابلوهای شیشه ای عشق را بشکنم
و اعلامیه های رسمی
که درباره مصادره عشق سخن میگوند را پاره کنم .
لذت بی پایان در این است؛
در برخورد شیشه های شکسته
با لاستیک های ماشینم.

نزار قبانی
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

به جان خواجه و حق قديم و عهد درست
که مونس دم صبحم دعاي دولت توست

سرشک من که ز طوفان نوح دست برد
ز لوح سينه نيارست نقش مهر تو شست

بکن معامله اي وين دل شکسته بخر
که با شکستگي ارزد به صد هزار درست

زبان مور به آصف دراز گشت و رواست
که خواجه خاتم جم ياوه کرد و بازنجست

دلا طمع مبر از لطف بي نهايت دوست
چو لاف عشق زدي سر بباز چابک و چست

به صدق کوش که خورشيد زايد از نفست
که از دروغ سيه روي گشت صبح نخست

شدم ز دست تو شيداي کوه و دشت و هنوز
نمي کني به ترحم نطاق سلسله سست

مرنج #حافظ و از دلبران حفاظ مجوي
گناه باغ چه باشد چو اين گياه نرست

@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝 چه اتفاقی در سکس تراپی می افتد؟
http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/جنسی/200-what-happend-in-sex-therapy

#اختلال_جنسی
@rdaneshmand
📝 چه اتفاقی در سکس تراپی می افتد؟
http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/جنسی/200-what-happend-in-sex-therapy

#اختلال_جنسی
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🎶🎵 #موسیقی 🎵🎶

✔️میکیس تئودوراکیس


میکیس تیودوراکیس(به یونانی: Μίκης Θεοδωράκης) (زاده ۲۹ ژوئیه ۱۹۲۵) سازندهٔ بیش از ۱۰۰۰ ترانه، آهنگساز و فعال سیاسی کمونیست یونانی است. وی نزد دانشجویان و روشنفکران ایرانی در دورهٔ انقلاب ۱۳۵۷ ایرانبسیار محبوب بود.

تئودوراکیس ساختن موسیقی فیلم را از ۱۹۳۵ آغاز کرد. او برای فیلم‌های زوربای یونانی (۱۹۶۴) ساختهٔ مایکل کاکویانیس براساس رمانی با همین نام از نیکوس کازانتزاکیس، زد (۱۹۶۹) ساختهٔ کوستا گاوراس بر اساس رمانی با همین نام از واسیلیس واسیلیکوس و سرپیکو (۱۹۷۳) فیلمی از سیدنی لومت موسیقی ساخته است.
او در کارنامهٔ فعالیتش، ده‌ها موسیقی فیلم، سمفونی، اپرا، موسیقی تئاتر و موسیقی مجلسی دارد.

@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

بام و هوا تویی و بس نیست روی بجز هوس
آب حیات جان تویی صورت‌ها همه سقا

مولانا

@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🎶🎵 #موسیقی 🎵🎶

🍂🍁خداحافظ پادشاه فصلها؛ پاییز! 🍂🍁

@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

نگفتمت که به یغما رود دلت سعدی
چو دل به عشق دهی دلبران یغما را

هنوز با همه دردم امید درمانست
که آخری بود آخر شبان یلدا را

سعدی
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🎶🎶🎶 #موسیقی 🎶🎶🎶

❄️☃ به مناسبت شروع فصل زمستان ☃❄️

زمستان است!
نام آلبوم موسیقی سنتی ایرانی است با صدای محمدرضا شجریان ، تار حسین علیزاده ، کمانچه کیهان کلهر و تمبک همایون شجریان که در سال ۱۳۷۹ به صورت زنده در کالیفرنیا، اجرا و ضبط شد و یک سال بعد، ۱۳۸۰ به بازار عرضه شد.

این آلبوم، در مقام داد و بیداد اجرا شده که از طرح‌ها و ابداعات حسین علیزاده است. در ابتدای آلبوم، رنگ اصول در داد و بیداد نواخته می‌شود و سپس آواز بر شعر زمستان مهدی اخوان ثالث آغاز می‌گردد که تا پایان برنامه ادامه می‌یابد و ضربی‌هایی در لابلای آواز به صورت بداهه نواخته می‌شود.
____________________
مرکز عصب روانشناسی بهجو
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
@behjobraincenter
دكتر رضا دانشمند

👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👧‍👦 همراهان عزیز کانال
از این ساعت به مناسبت "یلدا" و حفظ جمع گرم و صمیمانه خانواده هایمان پیامی در کانال گذاشته نمی شود. شبکه های اجتماعی را برای ساعاتی تعطیل خواهیم کرد تا اولین و بنیادی ترین اجتماع یعنی خانواده مان، ساعات شاد و خوشی را در کنار یکدیگر داشته باشند.🌹🌺🌸
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

چون پای خود بر سر نهی پا بر سر اختر نهی
چون تو هوا را بشکنی پا بر هوا نه هین بیا

بر آسمان و بر هوا صد رد پدید آید تو را
بر آسمان پران شوی هر صبحدم همچون دعا

مولانا
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

✉️ فهمیدن نوجوانان دارای اختلال طیف اوتیسم
http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/روان/201-فهمیدن-نوجوانان-دارای-اختلال-طیف-اتیسم
✉️ فهمیدن نوجوانان دارای اختلال طیف اوتیسم
http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/روان/201-فهمیدن-نوجوانان-دارای-اختلال-طیف-اتیسم
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

دنیا آنقدر جذابیت های رنگارنگ دارد
که تا آخر عمر هم بدوی
چیزهای جدیدی هست
که هنوز می توانی حسرتشان را بخوری !
پس یک جاهایی در زندگی
ترمز دستیت را بکش،
بایست و زندگی کن …
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

خشت سر خم ز ملکت جم خوشتر
بوی قدح از غذای مریم خوشتر
آه سحری ز سینه خماری
از ناله بوسعید و ادهم خوشتر

🌸خیام🌸
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

سخنرانی دکتر پیمان ابهریان؛ دکترای علوم اعصاب شناختی

امروز در:

چهارمین کنگره علوم اعصاب

با موضوع: "مغز، اعتیاد و توانبخشی"

محل: دانشگاه علوم پزشکی ایران، سالن همایش های بین المللی رازی، سالن ۵

پنل "توانبخشی عصبی"

ساعت: ۱۵:۳۰ الی ۱۷
____________________
مرکز عصب روانشناسی بهجو
@behjobraincenter
دكتر رضا دانشمند

سخنرانی دکتر پیمان ابهریان؛ دکترای علوم اعصاب شناختی

امروز در:

چهارمین کنگره علوم اعصاب

با موضوع: "مغز، اعتیاد و توانبخشی"

محل: دانشگاه علوم پزشکی ایران، سالن همایش های بین المللی رازی، سالن ۵

پنل "توانبخشی عصبی"

ساعت: ۱۵:۳۰ الی ۱۷
____________________
مرکز عصب روانشناسی بهجو
@behjobraincenter
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

این فیلم در سال ۱۹۹۹ تولید شده است. احتمالا این فیلم را دیده اید اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که نام این فیلم از روی ترانه ای به همین نام برگرفته شده است؛ یکشنبه غم انگیز!
ترانه یکشنبه غم انگیز داستانی بسیار جااب دارد.
@rdaneshmand
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
دكتر رضا دانشمند

رزو سرس (Rezső Seress) موسیقی دان مجارستانی بود که در سال 1932به خواست دوستش لازلو خاور برای ترانه ای که او چندی بعد از ترک شدن از سوی نامزدش سروده بود آهنگی ساخت.
@rdaneshmand
احساس ناامیدی و افسردگی که آهنگ سرس القا می کرد باعث شد مدت ها طول بکشد تا ناشری انتشار این آهنگ را قبول کند. با این حال در آخر، سال 1935 بود که اولین نسخه  اورجیتال این آهنگ با صدای «پال کالمر» در مجارستان ضبط شد و بزودی در این کشور به آهنگی پر طرفدار تبدیل شد.
چیزی نگذشت که نام این آهنگ با تعداد زیادی خودکشی پیوند خورد.
اولین بار ماموران پلیس بوداپست فوریه 1936هنگام تحقیق روی پرونده خودکشی کفاشی به نام جوزف کلر به قدرت این آهنگ پی بردند. آنها متوجه شدند که متوفی به جای وصیتنامه یا متنی که دلیل خودکشی اش را توضیح دهد، کاغذی با چند بیت شعر از یکشنبه غم انگیز به جا گذاشته. آنها گمان کردند که این ترانه برایجوزف کلر، خاطره ای شخصی را تداعی می کرده است.
پس از مرگ جوزف کلر، خودکشیهای دیگری در مجارستان اتفاق افتاد که در تمام آنها رد پای یکشنبه غمگین وجود داشت. بعضی از درگذشتگان، شعر این ترانه را به جای وصیتنامه از خود باقی گذارده و بعضی ها نیز پیش از مرگ به تأثیر این آهنگ بر تصمیمشان به خودکشی اشاره کرده بودند.
@rdaneshmand
ماهیگیران می گفتند که هر چند گاه یک بار، بدن بیجانی را از رودخانه دانوب بالامی کشند که در انگشت های به هم چفت شده اش کاغذی را چنگ زده و همیشه در تکه هایی از کاغذ که در مشت جنازه از آب محفوظ مانده است، ابیاتی از یکشنبه غم انگیز را پیدا می کنند. 
سوژه عاشقان شکست خورده ای که دسته دسته خود را می کشند، برای روزنامه ها جذاب بود و به آسانی دست از سرش برنمی داشتند؛ تا روزی که ماهیگیران، جنازه دختری ۱۴ ساله را از عمق دانوب بیرون کشیدند که مثل همیشه در مشتش کاغذی پنهان بود. اما اینبار، به خلاف همیشه، اطرافیان دخترک گواهی دادند که او هرگز عاشق نشده است.

با مشهور شدن آهنگ در اروپا، خودکشی های مرتبط با آن نیز به خارج از مرزهای مجارستان سرایت کرد. در شهرهای مختلف اروپا کسانی پیش از اقدام به خودکشی، وصیت کردند که در مجلس خاکسپاریشان یکشنبه غم انگیز نواخته شود.
شهرت این آهنگ به آمریکا هم رسید. شعرش به انگلیسی ترجمه شد و چند نفر آن را اجرا کردند. مشهورترین و نخستین نسخه به زبان انگلیسی با صدای 
«بیلی هالیدی» در 1941 خوانده شده است. او از آهنگسازش خواسته بود تا ترانه را به گونه ای تغییر دهد که شنوندگان آمریکایی به اندازه اروپایی ها افسرده نشوند.
چند دهه بعد، هنگامی که «دیاماندا گالاس» خواست تا روایتی وفادار به اصل را به زبان انگلیسی روی صحنه اجرا کند، ماجرای تغییر دادن آهنگ را برای شنوندگانش تعریف کرده و متلکی هم نثار موسیقی عامه پسند کرده بود: نخواستند شما را غمگین کنند. فکر می کنم موسقی پاپ با همین تصمیم به دنیا آمد!
@rdaneshmand
رزو سرس (Rezső Seress) در ژانویه 1968 از پنجره آپارتمانش در بوداپست پایین پرید ولی جان سالم به در برد با این حال در بیمارستان بوسیله سیم برق به زندگی خود پایان داد!!!
فردای مرگ سرس، روزنامه نیویورک تایمز نوشت: روز گذشته  رزو سرس سازنده آهنگ مشهور «یکشنبه غم انگیز» به زندگی خود خاتمه داد. دیروز یکشنبه بود!

کشور هایی مثل آمریکا و مجارستان این آهنگ را ممنوع کردند. این آهنگ اکنون در لیست آهنگ های بَن شده توسط بی بی سی نیز قرار دارد.
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

آهنگ اورجینال "یکشنبه غم انگیز" (به زبان مجارستانی)
@rdaneshmand
#موسیقی
👇🏻👇🏻👇🏻
دكتر رضا دانشمند

موزیک فیلم "یکشنبه غم انگیز" (برگرفته از موزیک اصلی)
@rdaneshmand
#موسیقی
👇🏻👇🏻👇🏻
دكتر رضا دانشمند

ترجمه #شعر "یکشنبه غم انگیز"
@rdaneshmand
____________________
در یکشنبه ای غمگین

با صد گل سفید

در انتظار تو ماندم عزیز من

با دعای کلیسا

این رویا صبح یکشنبه را تعقیب می کند.

ارابه ی غمم بی تو باز می گردد

بعد از آن یکشنبه ها

همیشه غمگینند

اشک ها نوشیدنی منند

و غم و اندوه نان من.

عزیزم، لطفا در آخرین یکشنبه دنبالم بیا

آنجا کشیش، و تابوت تشییع جنازه خواهد بود

و بعد از آن گلها در انتظار تو

گلها و تابوت زیر درختان پر شکوفه.

آخرین سفرم خواهد شد

چشمانم باز خواهد بود

پس تو را برای آخرین بار خواهم دید.

از چشمان من پریشان نشو

هنگامی که در مرگ خود هم

تو را دعا می کنم

آخرین یکشنبه...
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📻 #راديو_سلامت 📻

📆پنجشنبه ۳ دی📆

⌛ساعت ١٢:٣٠⏳

📽 برنامه تا رهايي

💥موضوع: نحوه اولین برخورد با فرد مصرف کننده مواد

🔆با حضور: دكتر پيمان حسني ابهريان؛ پژوهشگر و درمانگر اعتیاد، پزشک و دکترای تخصصی علوم اعصاب شناختی🔆

@behjobraincenter
دكتر رضا دانشمند

📝4علامت پیش بینی کننده طلاق

1⃣حمله به شخص نه به رفتارهای خاص او:
انتقاد زمانی بین زوجین رخ می دهد که از نظر یکی یا هر دو زوج یک جای کار درست نباشد. انتقاد باید همیشه معطوف به رفتارهای همسر باشد نه اینکه به حمله به طرف مقابل یا کل شخصیت او تبدیل شود. این تخریب شخصیتی می تواند به شکل تعمیم دادن (Generalization) رخ دهد. تعمیم دادن یعنی نسبت دادن یک رفتار به کل شخصیت طرف مقابل و معمولا در قالب این چنین جملاتی بیان می شود: «تو همیشه ...»، «تو هیچوقت...»، «تو از اون دسته آدمایی که ...» یا «تو چرا همیشه...». این بسیار مهم ات که شما بتوانید راجع به یک رفتار خاص انتقاد کنید یا شکایت خود را مطرح کنید. فرمول مطرح کردن درست انتقاد به این صورت است:«وقتی اتفاق الف پیش آمد، من احساس ب کردم و نیاز داشتم و ترجیحم این بود که تو رفتار ج را داشته باشی.»

2⃣تحقیر کردن: تحقیر شامل حالت های غیر کلامی است که شما را نسبت به همسرتان در سطح بالاتری قرار می دهد. تحقیر می تواند شامل تمامی حالت های مسخره کردن، لحن و نوع صدا کردن همسر، نوع نگاه و حالت چشم ها، شوخی خصمانه و کنایه های توأم با پرخشگری باشد. زوجین باید برای از بین بردن چنین رفتارهایی تلاش مشترک کنند و به دنبال این باشند که فرهنگی مشترک مبتنی بر احترام، قدردانی، شکیبایی و محبت بین آن ها شکل بگیرد.

3⃣همیشه دفاعی بودن (حتی گاهی ممکن است خودتان از این حالت آگاه نباشید): این دفاعی بودن به معنای نوعی دفاع از خود در مقابل احساس نادرست مورد حمله و انتقاد واقع شدن است. هم چنین، می تواند به شکل نالیدن و شکایت کردن و نقش قربانی را بازی کردن ظاهر شود. علاوه بر این دفاعی بودن می تواند شکل بهانه تراشی نیز به خود بگیرد؛ مثلاً همسری بهانه می آورد که دلیل اینگونه رفتار کردن من شرایط بد محیطی خارج از کنترل بوده است. برای فائق آمدن بر این مساله زوجین باید به یکدیگر کمک کنند تا هر دو بپذیرند که هیچکدام انسان کاملی نیستند ولی با این وجود هر کسی مسئول اعمال و رفتار خویش است. گارد خود را رها کنید و اجازه دهید که همسرتان از احساس های درونی شما آگاه شود.

4⃣سنگ زیرین آسیاب بودن، سکوت کردن یا ترک موقعیت: در این حالت یکی از زوجین برای پیشگیری از تعارض، همیشه نقش سنگ زیر آسیاب را بازی و سکوت اختیار می کند و به جای پرداختن به تعارض و گفتگو کردن، با سکوت یا ترک موقعیت به طور موقت قائله را ختم به خیر می کند. اگر شما نیز چنین رفتارهایی دارید، به یاد داشته باشید در این حالت تعارض حل نشده و با مرور زمان این تعارض های حل نشده انباشته می شوند و ناگهان تبدیل به سیلی می شوند که مهار آن ممکن است دیگر شدنی نباشد.

@rdaneshmand
@behjobraincenter
دكتر رضا دانشمند

دكتر رضا دانشمند

برنامه آب و آتش - شبكه ٤ سيما
جمعه ٤ دي - ساعت ١٧:٣٥

موضوع اعتياد و اختلالات جنسي

با حضور دكتر رضا دانشمند

#آب_آتش
#رسانه
#اعتياد
#اختلالات_جنسي
دكتر رضا دانشمند

#موسیقی

Leonard Cohen – Dance Me To The End Of Love Lyrics

Dance me to your beauty with a burning violin
Dance me through the panic 'til I'm gathered safely in
Lift me like an olive branch and be my homeward dove
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love

Oh let me see your beauty when the witnesses are gone
Let me feel you moving like they do in Babylon
Show me slowly what I only know the limits of
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love
Dance me to the wedding now, dance me on and on
Dance me very tenderly and dance me very long
We're both of us beneath our love, we're both of us above
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love

Dance me to the children who are asking to be born
Dance me through the curtains that our kisses have outworn
Raise a tent of shelter now, though every thread is torn
Dance me to the end of love

Dance me to your beauty with a burning violin
Dance me through the panic till I'm gathered safely in
Touch me with your naked hand or touch me with your glove
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love

#موسیقی

به کانال دکتر رضا دانشمند بپیوندید:
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

برنامه آب و آتش - شبكه ٤ سيما
جمعه ٤ دي - ساعت ١٧:٣٥

موضوع اعتياد و اختلالات جنسي

با حضور دكتر رضا دانشمند

#آب_آتش
#رسانه
#اعتياد
#اختلالات_جنسي
دكتر رضا دانشمند

به مناسبت سالروز زلزله بم🌹
@rdaneshmand
به مناسبت سالروز زلزله بم🌹
@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

#موسيقي

تصنيف گل پونه ها از زنده ياد ايرج بسطامي

به مناسبت سالگرد درگذشت ايشان در زلزله بم

https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

با تاسف نمی‌نویسم؛
برای بیدار شدن، برای شروع‌های تازه
هرگز دیر نیست.
قهوه‌های تلخ
آدم‌های تلخ
روز‌های تلخ
الزاماً به معنی‌ پایانی تلخ نیست.
هنوز هم معتقدم برای وارد شدن به دنیای دیگران
باید به اندازه یک فنجان قهوه برایشان وقت گذاشت…

نیکی‌ فیروزکوهی

@rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📚 هفت عادتی که مغز را زود پیر می کند

برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند و بعضی دیگر به محض ورود به دهه ششم زندگی، به مرور با مشکلات حافظه مواجه می شوند. علاوه بر مسایل ژنتیکی، برخورداری از مغز سالم و قدرت تفکر تا پایان عمر، به ترک عادت های غلط مرتبط است. کنترل ژن بر عهده ما نیست ولی می توان با چندراهکار ساده، سلامت مغز را کنترل کرد. عادت های مخرب مغز به شرح زیر هستند:

1⃣رژیم غذایی پرچرب و پرکالری
مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی حاوی چربی، شکر و غذاهای فرآوری شده، به مرور زمان مغز را فرسوده می کنند. مصرف شکر به اندازه ای در کاهش حافظه و قابلیت تفکر موثر است که محققان آلزایمر را دیابت نوع 3 نامیده اند که مستقیما با نوع تغذیه مرتبط است. بهترین رژیم برای محافظت از مغز، رژیم مدیترانه ای، شامل چربی های مفید، میوه، سبزیجات، آجیل و ماهی است.

2⃣زندگی در مجاورت بزرگراه و خیابانهای شلوغ
آلودگی هوا مهمترین دلیل پیری زودرس مغز است. تحقیقات نشان می دهد که زندگی در مجاورت بزرگراه و خیابان های پرتردد، سبب انباشتگی آلودگی در ریه وخون می شود و این حالت احتمال یک نوع آسیب مغزی به نام سکته مغزی خاموش را افرایش می دهد. علاوه بر این، آلودگی هوا به مرور زمان حجم مغز را کاهش می دهد و مهمترین نشانه پیری زودرس مغز است.

3⃣ استرس مزمن
زندگی پر استرس، بزرگترین جنایت ممکن علیه مغز است. استرس سبب کوتاه شدن تلومر (انتهای رشته DNA) و پیری زودرس سلول ها و مغز می شود. به علاوه هورمون هایی که بر اثر استرس ترشح می شوند، به مغز آسیب وارد می کنند.

4⃣ کم خوابی
کم خوابی به مرور زمان سبب کاهش حجم مغز و بروز آلزایمر می شود. خواب مهمترین فرآیندی است که در آن سلول های مغز بازسازی می شوند.

5⃣نشستن طولانی مدت در طول روز
نشستن طولانی مدت و کم تحرکی، مهمترین دلیل بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و مرگ زودرس است. به علاوه نشستن زیاد مناطق مغز مرتبط با حافظه را منقبض و سبب کاهش عملکرد مغز می شود.

6⃣ تنبل کردن مغز
مطالعه، بازی های فکری، یادگیری زبان جدید، به خاطر سپردن اشعار و به طور کلی فعالیت هایی که سبب فعال شدن مغز می شوند برای سلامت مغز ضروری است.

7⃣دخانیات و الکل
تقریبا تمام افراد از تاثیر سوء مصرف سیگار و الکل بر بدن و مغز آگاه هستند.تا آخرین ثانیه عمر به مغز نیاز داریم، در حفظ و نگهدری آن کوشا باشید.

منبع: خبرگزاری ایرنا
____________________
مرکز عصب روانشناسی بهجو
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
@behjobraincenter
دكتر رضا دانشمند

#اعتیاد
📝کودکان والدین الکلی

✔️بزرگ شدن در خانواده ای که پدر، مادر یا هر دو الکلی هستند می تواند بسیار دردناک و آسیب زا باشد تا جایی که ممکن است زخم های کودکی ناشی از آن تا سال های جوانی و بزرگسالی ادامه پیدا کند. کودکان چنین خانواده هایی؛ اغلب تبدیل به «سوپر کودکانی» می شوند که نه تنها باید اداره کننده زندگی خانواده باشند بلکه به کار مراقبت از والد یا والدین الکلی خود نیز مشغول می شوند. علاوه بر این، این کودکان اغلب دچار احساس گناه مبنی بر این می شوند که چرا نتوانسته اند و نمی توانند به والدین خود کمک کنند.
@rdaneshmand
✔️بنابراین، این کودکان در کودکی تصور منفی از خود به همراه اعتماد به نفس پایین را پرورش می دهند که اغلب منجر به این می شود که در بزرگسالی نتوانند به برقراری روابط رضایت بخش دست یابند. در نتیجه، آن ها اینگونه رشد می کنند که همه مردم را غیر قابل اعتماد می دانند و اغلب نسبت به رفتارهای تند و غیر قابل پذیرش دیگران بسیار پذیرا هستند و همین می تواند تبعات زیادی را برای آن ها به همراه داشته باشد.
@rdaneshmand
✔️این زخم روانی با وراثت تعامل می کند و خطر ابتلا به الکلیسم و اعتیاد را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد تا حدی که آمار ها نشان می دهند که 25 درصد فرزندان افراد الکلی مبتلا به سوأ مصرف الکل یا دیگر مواد می شوند. مطالعات نشان می دهند حتی اگر این کودکان در آینده به اعتیاد یا الکلیسم مبتلا نشوند در معرض خطر ابتلا به مشکلات روانشناختی دیگری از جمله وسواس یا احساس غیر منطقی برای بهترین بودن قرار خواهند گرفت.

برای مطالعه متن کامل این مقاله می توانید به این آدرس مراجعه کنید:
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/اعتیاد/203-chilfren-of-alcoholics
____________________
به کانال ما بپیوندید:👇🏻
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

به کانال ما بپیوندید👇👇👇
               https://telegram.me/rdaneshmand
به کانال ما بپیوندید👇👇👇
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

قیمت گل برود چون تو به گلزار آیی
و آب شیرین چو تو در خنده و گفتار آیی

این همه جلوه طاووس و خرامیدن او
بار دیگر نکند گر تو به رفتار آیی

چند بار آخرت ای دل به نصیحت گفتم
دیده بردوز نباید که گرفتار آیی

مه چنین خوب نباشد تو مگر خورشیدی
دل چنین سخت نباش تو مگر خارایی

گر تو صد بار بیایی به سر کشته عشق
چشم باشد مترصد که دگربار آیی

سپر از تیغ تو در روی کشیدن نهیست
من خصومت نکنم گر تو به پیکار آیی

کس نماند که به دیدار تو واله نشود
چون تو لعبت ز پس پرده پدیدار آیی

دیگر ای باد حدیث گل و سنبل نکنی
گر بر آن سنبل زلف و گل رخسار آیی

دوست دارم که کست دوست ندارد جز من
حیف باشد که تو در خاطر اغیار آیی

سعدیا دختر انفاس تو بس دل ببرد
به چنین صورت و معنی که تو می آرایی

سعدي

https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

تفاوت غم با افسردگی


👈غمگینی به منزله نوعی واکنش بهنجار و سالم است که در برابر فقدان یا نداشتن چیزی مثل فرد محبوب یا مکانی مورد علاقه برانگیخته می شود. فرد غمگین می داند که چه چیزی یا چه کسی را از دست داده است و با تمام وجود کوشش می کند تا آن را بازگرداند.

👈بنابراین فرد غمگین امید خود را از دست نمی دهد و احساس صلاحیت و ارزش را دارا می باشد.

👈در افسردگی امید اندک است و فرد باورهای غیر منطقی دارد. شخص به درماندگی خویشتن باور دارد و کوچکترین تلاشی برای حل مشکلات نخواهد کرد.

👈👈👈به افراد غمگین برچسب افسرده نزنیم.

https://telegram.me/RaziTeb
دكتر رضا دانشمند

محبوب من، آرانخوئز

ترانه ای است که بر اساس آداجیو کنسرتو آرانخوئز (Concierto de Aranjuez) اثر خواکین رودریگو (Joaquín Rodrigo) آهنگساز کلاسیک و معاصر اسپانیولی ، توسط ریچارد آنتونی (ریچارد بتش) فرانسوی با نام محبوب من، آرانخوئز (Aranjuez Mon Amour) در سال 1967 خوانده شد ، تا این ترانه و نسخه های بیکلامش در صدر آهنگ های عاشقانه تاریخ موسیقی پاپ قرار گیرند.
.
Artist : Richard Anthony
Song : Aranjuez Mon Amour
Album : Singles
Country : France
Genre : Pop
Style : Chanson Ballad
Released : 1967
____________________
به کانال ما بپیوندید👇👇👇
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

📝ارتباط بین خشم و اضطراب

مطالعه ای جدید نشان می دهد که خشم، هیجانی قدرتمند است که اضطراب را تشدید می کند و می تواند منجر به پیامد های جدی و آسیب زننده شود.
محققان دانشگاه Concordia دریافتند که خشم می تواند علائم اختلال اضطراب منتشر یا GAD را تشدید کند. اختلال اضطراب منتشر (حالتی که شخص در تمامی اوقات روز احساس اضطراب و نگرانی مبهمی دارد) زندگی میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است.

دکتر Sonya Daschenes در مطالعات خود نشان داد که بین خشم و اضطراب ارتباط معنی داری وجود دارد؛ هرچند که هنوز علت آن به درستی مشخص نیست. وی در این باره می گوید:«نکته قابل ملاحظه و جالب توجه برای من در این مطالعه این بود که تحریک پذیری و بی قراری که بخشی از خانوده خشم می باشد، یکی از علائم و ویژگی های بیماری GAD نیز است.»
#سلامت_روان #خشم #اضطراب

برای مطالعه متن کامل می توانید به این آدرس مراجعه کنید:
👇👇👇👇
http://rdaneshmand.com/مجله-روان-پزشکی/روان/204-link-between-anger-and-anxiety
____________________
به کانال ما بپیوندید👇👇👇
https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

به کانال ما بپیوندید👇👇👇   https://telegram.me/rdaneshmand
به کانال ما بپیوندید👇👇👇 https://telegram.me/rdaneshmand
دكتر رضا دانشمند

🖋 #ساعت_شعر ✒️

خانه پر بود از متاع صبر این دیوانه را
سوخت عشق خانه سوز اول متاع خانه را

خواه آتش گوی و خواهی قرب، معنی واحد است
قرب شمع است آنکه خاکستر کند پروانه را

هر چه گویی آخری دارد به غیر از حرف عشق
کاینهمه گفتند و آخر نیست این افسانه را

گرد ننشیند به طرف دامن آزادگان
گر براندازد فلک بنیاد این ویرانه را

می ز رطل عشق خوردن کار هر بی ظرف نیست
وحشیی باید که بر لب گیرد این پیمانه را

وحشی بافقي
________________________

به كانال ما بپيونديد 👇🏻👇🏻👇🏻

https://telegram.me/rdaneshmand