درمانگران الکل 
عنوان گروه یا کانال:

درمانگران الکل


توضیحات:
شناسه: @
تعداد اعضا: 508
مهرپور ۷۰۱۸۶

معاون بهداشت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: آمار دقیقی از میزان مصرف الکل در کشور نداریم اما حدود دو سوم الکل مصرفی، ساخت داخل و حاوی بدترین مواد مضر است.
به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی‌اکبر سیاری در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در وزارت بهداشت ، الکل، مواد مخدر و تغذیه نامناسب را از عوامل بروز بیماری‌های غیرواگیر برشمرد.
وی هر چند اظهار کرد که مصرف مواد مخدر در کشور ما بالا و یکی از تهدیدهای جدی سلامت است؛ در عین حال گفت که مصرف الکل در کشور بالا نیست.
سیاری اضافه کرد: باتوجه به روند افزایش بیماری‌های غیرواگیر شامل بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های تنفسی و تصادفات در کشور 365 میلیارد تومان برای اجرای سند ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شده است و دانشگاه‌ها حق ندارند این اعتبار را در جای دیگری هزینه کنند.
معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به مصرف دخانیات به‌عنوان یکی از عوامل افزایش بیماری‌های غیرواگیر خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی 6 استراتژی برای کاهش مصرف دخانیات به کشورها اعلام کرده که همه آنها در ایران اجرا شده است و آخرین آنها افزایش مالیات سیگار بود که امسال در مجلس تصویب شد.
سیاری اضافه کرد: مطابق قانون، مصرف سیگار در اماکن عمومی ممنوع است و امسال این ممنوعیت با جدیت بیشتری اعمال می‌شود و تابلوی ممنوعیت مصرف سیگار در همه اماکن عمومی باید نصب شود.
سیاری یاد آور شد: در ایران حداقل پنج میلیون و 300 هزار تن، سیگار می‌کشند و سالانه 63 میلیارد نخ در کشور مصرف می‌شود و 63 هزار مرگ در کشور هم به علت مصرف سیگار است.
خبر را در لینک زیر بخوانید:
http://adna.ir/news/1503/دو-سوم-الکل-مصرفی-ساخت-داخل-است-ممنوعیت-مصرف-سیگار-در-اماکن-عمومی-با-جدیت-بیشتر-دنبال-می-شود
در کانال پایگاه خبری اعتیاد عضو شوید 👇
@ADNAnews
صباح ۱۱۰۴۶۰

ان شاالله این کتاب در سمینار عرضه میشه.کاربردی و خلاصه و مفید
جلیل ۴۰۵۰۹

چه خبره دكترجان😉
جلیل ۴۰۵۰۹

تخفيف بدين
مهرپور ۷۰۱۸۶

تخفيف بدين
دقیقأ،
۵۰,۰۰۰﷼
😳😳😳
جلیل ۴۰۵۰۹

اصلا رسمه مولفين كتاب رو امضا ميكنند و هديه ميدهند😊
صباح ۱۱۰۴۶۰

رژاوه ۸۳۳۴۲

سلام دکترجان ما که یزدیم چه کنیم؟
رژاوه ۸۳۳۴۲

نمیشه کتاب را سفارش داد
صباح ۱۱۰۴۶۰

سلام دکترجان ما که یزدیم چه کنیم؟
هزینه پستش از قیمت کتاب بیشتر میشه
صباح ۱۱۰۴۶۰

البته قرص دی سولفیرام هم موجود هست برای یه دوره شش ماهه برای هرفرد 200عدد قرص لازمه
مهرپور ۷۰۱۸۶

البته قرص دی سولفیرام هم موجود هست برای یه دوره شش ماهه برای هرفرد 200عدد قرص لازمه
ببخشید می‌پرسم، ولی استفاده از دی‌سولفیرام مشابه شکنجه نیست؟
صباح ۱۱۰۴۶۰

ببخشید می‌پرسم، ولی استفاده از دی‌سولفیرام مشابه شکنجه نیست؟
نه تجربه ما با دی سولفیرام خیلی خوب هست
صباح ۱۱۰۴۶۰

معمولا یه شیطونی میکنن که با علایمی که براشون ایجاد میشه دیگه دور الکل نمیرن
مهرپور ۷۰۱۸۶

نظرتون راجع به روش سینکلر چیه؟
صباح ۱۱۰۴۶۰

ما از نالترکسون استفاده نکردیم در نتیجه نمیتونیم نظر بدیم ولی دی سولفیرام توی بیماران ما خیلی خوب جواب داده
مهرپور ۷۰۱۸۶

در فنلاند پروتکل کشوری از روش سینکلر استفاده می‌کنه. اسپری نالوکسان می‌تونه خیلی کمک کننده باشه.
صباح ۱۱۰۴۶۰

بله اونجا همین روش مقبول هست
صباح ۱۱۰۴۶۰

ما همین قرص را هم با بدبختی تونستیم گیر بیاریم و بتونیم واسه بیمارها تجویز کنیم
صباح ۱۱۰۴۶۰

البته خوشبختانه شرکت دارو درمان پارس این دارو را وارد کرده و قرص 50 میل ان موجود هست.
صباح ۱۱۰۴۶۰

قرص 250 میلی گرم
رژاوه ۸۳۳۴۲

هزینه پستش از قیمت کتاب بیشتر میشه
دکترجان لطف می کنید بفرمایید به چه حسابی هزینه کتاب را پرداخت کنم .
صباح ۱۱۰۴۶۰

سلام درخصوص نحوه خرید اطلاع رسانی خواهد شد.
صباح ۱۱۰۴۶۰

🔻مدیرکل تعزیرات البرز: کشف الکل‌های طعم‌دار در برخی عطاری‌های کرج/ ۴ نفر دستگیر شدند /نسیم
@AkhbareFori
سارا ۴۸۵۹۵

لينك اَبَرگروه MMT كشوري:
https://telegram.me/joinchat/BC8OEz2HDqNe3CHAE9Oi3g
صباح ۱۱۰۴۶۰

خبرگزاری ایرنا برای بررسی وضعیت سوء مصرف الکل در ایران میزگردی برگزار کرده و از کارشناسان و مسئولان این حوزه دعوت کرده که به بررسی این موضوع بپردازند. علیرضا نوروزی،روانپزشک و رئیس اداره مبارزه با اعتیاد وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، نرگس بیرقی، روانپزشک و رئیس بخش بستری درمان اعتیاد به الکل بیمارستان طالقانی تهران وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امیتیس توکلی، مدیر کلینیک درمان سرپایی ترک اعتیاد به الکل مرکز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و حسین حسنیان مقدم، متخصص سم شناسی بالینی در بیمارستان لقمان حکیم در این میزگرد شرکت کردند.
نوروزی: برنامه وزارت بهداشت این است که برنامه مبارزه با الکل مجزا از برنامه های دیگر مبارزه با اعتیاد و بیماریهای روانی نباشد و مراکز درمان سرپایی و بستری آن مجزا نباشد به همین علت مراکز درمان آن در بیمارستانهای موجود یا سایر مراکزی که خدمات سلامت روان ارائه می‌کنند، ایجاد می‌شود. 8 مرکز یا بخش برای بستری معتادان به الکل در کشور داریم که در شهرهای مختلف هستند. از جمله 2 مرکز بستری در تهران و در هر یک از شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، کرج و گرگان یک مرکز تاسیس شده‌اند.
بیرقی: واقعیتها نشان می‌دهد که بعضی ساقی ها در برخی از الکل ها مواد روانگردان مانند ترامادول یا دیازپام له و حل می‌کنند و با این کار میزان وابستگی را افزایش می‌دهند الکل مرگ آور است و اضافه کردن این مواد خطرناک نیز علاوه بر اینکه باعث تشنج حاد می شود، بر مرگ آوری این ماده خطرناک می‌افزاید.
توکلی: مشکلات شرعی و قانونی مصرف الکل در ایران سبب شده بود بسیاری از معتادان به مصرف الکل از مراجعه به کلینیک خودداری کنند. برخی از این معتادان تصور می‌کردند در هنگام مراجعه بازداشت می‌شوند و به زندان می‌روند ولی با فرهنگ سازی که انجام شده این مشکل حل شده است و هم اکنون مراجعه کنندگان ما کارت درمانگاه ترک الکل را دریافت می‌کنند و تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند.
حسنیان مقدم: به دلیل تهیه نا سالم مشروبات الکلی هر چند وقت یک بار با یک اپیدمی مسمومیت ناشی از الکل سمی مواجه می‌شویم که افراد زیادی با علائم مشابه در یک مقطع زمانی مراجعه می‌کنند.
این میزگرد را در لینک زیر بخوانید: http://adna.ir/news/1520/تکرار-اپیدمی-مسمومیت-با-الکل-20-تا-30-ساله-ها-بیشتر-گرفتار-می-شوند

در کانال پایگاه خبری اعتیاد عضو شوید 👇
@ADNAnews
امیر سامان ۹۵۱۰۳

با سلام لطفا از دوستان لطف کنند من را به گروه مشاوره و درمان اعتیاد اد کنند ممنون میشوم منشیم اشتباهی لیو داده
صباح ۱۱۰۴۶۰

لینک گروه ام ام تی کشوری در همین گروه می باشد.
مهرپور ۷۰۱۸۶

ببخشید، دو سؤال در مورد سمینار دارم.
امتیاز بازآموزی سمینار چقدر است؟
تفوت سمینار دو روزه با کارگاه چیست؟
صباح ۱۱۰۴۶۰

سمینار شش امتیاز بازاموزی داره
صباح ۱۱۰۴۶۰

در کارگاه بیشتر اشنایی با اصول درمان بیماران الکلی بحث میشه درحالیکه در این سمینار جنبه های بالینی و قانونی مصرف الکل پرداخته خواهد شد.
مهرپور ۷۰۱۸۶

در کارگاه بیشتر اشنایی با اصول درمان بیماران الکلی بحث میشه درحالیکه در این سمینار جنبه های بالینی و قانونی مصرف الکل پرداخته خواهد شد.
سپاس
صباح ۱۱۰۴۶۰

سوالی که خیلی,وقتها همکاران میپرسن اینه که ایا برای درمان بیماران الکلی مجوز از بهزیستی یا دانشگاه لازمه؟باید بعرض همکاران برسونم درمان الکل هم مثل درمان سیگار و غیره احتیاج به کسب مهارت داره.شاید بپرسید پس چرا واسه تاسیس کلینیک اعتیاد باید مجوز بگیریم جواب سوال شما اینه که چون شما میخواهید از داروهای اگونیست استفاده کنید برای همین خاطر باید در این مورد مجوز لازم را از دانشگاههای علوم پزشکی دریافت کنید.شما به عنوان پزشک حق درمان هر بیماری را دارید بشرطیکه در اون زمینه مهارت لازم راکسب کرده باشید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

سوال بعدی که پیش میاد اینه که میتونید در تبلیغات و کارت ویزیت درمان الکل را بنویسید.جواب اینه که اگر خودتون فکر میکنید مهارت لازم را دارید میتونید.ولی در مورد تابلو چون از یه قاعده کلی در وزارت بهداشت و بهزیستی پیروی میکنه حتما باید از سازمانی که مجوز گرفته اید مجوز اضافه کردن کلمه الکل را کسب کنید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

از طرف دیگه ممکنه بیمار شما علاوه بر مشکل اعتیاد به انواع مواد به الکل هم معتاد باشه و اینکه شما به بیمار بگید من درمان الکل را بلد نیستم و مثلا باید به فلان مرکز مراجعه کنید موجب سلب اعتماد بیماران در زمینه سطح دانش شما خواهد شد.
صباح ۱۱۰۴۶۰

خوشبختانه داروی تخصصی درمان الکل یعنی دی سولفیرام در کشور موجوده و براحتی میشه از این دارو جهت درمان نگهدارنده بیماران الکلی استفاده کرد.
مهرپور ۷۰۱۸۶


سمینارسوءمصرف و اعتیاد به الکل از دیدگاه طب بالینی و قانونی

📰 شرکت برای دانشجویان مطالعات اعتیاد با پنجاه درصد تخفیف 📰

جهت ثبت‌نام به سایت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی مراجعه نمایید:
http://lmrc.ir/?p=2104
مهرپور ۷۰۱۸۶


برنامه سمینار و آدرس محل برگزاری 👇👇👇
لینا ۸۷۷۱۸

سلام لطفا میفرمایید چند امتیاز باز آموزی داره
صباح ۱۱۰۴۶۰

سلام برای همه گروهها شش امتیاز بازاموزی
لینا ۸۷۷۱۸

🙏🙏🙏🙏🙏
لینا ۸۷۷۱۸

سلام لطف میکنین شماره پشتیبانی رو بزارید
در سایت نمیشه ثبت نام کرد
صباح ۱۱۰۴۶۰

رئیس گروه مطالعات اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر سازمان پزشکی قانونی کشور از توزیع و مصرف مشروبات الکلی حاوی ترامادول، دیازپام و متادون در کشور خبرداد که مصرف آن بسیار خطرناک است.
به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا،محمدرضا قدیرزاده روز در سمینار علمی سوء مصرف و اعتیاد به الکل از دیدگاه طب بالینی و قانونی افزود: در برخی از کشورها درصد الکل مشروبات پلمپ شده کاملا مشخص است اما متاسفانه در کشور ما بطری های حاوی مشروبات الکلی به صورت دستی توسط سودجویان پلمب می شود که میزان درصد الکل موجود آن بسیار زیاد است.
وی تاکید کرد: متاسفانه مصرف الکل و میزان آن در جایی ثبت نمی شود و در این خصوص آمار دقیقی در دست نیست و آنچه از پزشکی قانونی به صورت آمار به دست می آید آمار ناشی از فوت های ناشی از مسمومیت مصرف الکل است.
قدیرزاده گفت: وضعیت کشور ما در کشورهای منطقه (مدیترانه شرقی) در خصوص مصرف بهتر است اما اگر این که فکر کنیم مشکلی در این خصوص نداریم این چنین نیست بلکه باید براساس واقعیت و آن چیزی که در جامعه اتفاق می افتد به این موضوع نگریسته شود.
وی با اشاره به این که الکل جزو پنج فاکتور بسیار خطرناک برای سلامت به شمار می آید ، گفت: آنچه در مصرف الکل در مشروبات باید مورد توجه قرار بگیرد غلظت الکل مصرفی در این مشروبات است که بسیار خطرناک است.
رئیس گروه مطالعات اعتیاد و سوء مصرف مواد سازمان پزشکی قانونی گفت: 89.8 درصد مردم در منطقه مدیترانه شرقی الکل مصرف نمی کنند و تقریبا می توان گفت 6 درصد از مردم در این منطقه مشروبات الکلی مصرف می کنند.
وی تاکید کرد: مصرف الکل به سن، جنس، وضعیت اقتصادی و فرهنگی افراد بستگی دارد.
قدیرزاده در مورد مصرف کنندگان تصریح کرد: 52.2 درصد در جامعه تریاک و 26 درصد شیشه و 22 درصد نیز مشروبات الکلی و باقی مانده نیز مواد دیگر مصرف می شود.
رئیس گروه مطالعات اعتیاد و سوء مصرف مواد سازمان پزشکی قانونی تاکید کرد: استان تهران، البرز، کرمانشاه براساس آمار ارائه شده در سال 90 بیشترین مصرف و استان های سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری کمترین آمار مصرف مشروبات الکلی را داشتند.
وی تاکید کرد: در ایران مصرف الکل با تهیه ناسالم و همچنین تهیه خانگی بیشترین و خطرناک ترین مورد مصرف الکل است.
قدیر زاده، چرخه اقتصاد الکل شامل خرید و فروش و دیگر موارد را در کشور، سالانه 658 میلیارد تومان عنوان کرد.
وی اعلام کرد: متاسفانه در سال 94 آمار مصرف و مسمومیت با مشروبات الکلی بالا رفته است اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص سوء مصرف و اعتیاد به الکل مداخله و اقدامات خوبی را انجام داده است.
این کارشناس حوزه اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر در خصوص تصادفات رانندگی ناشی از مصرف مشروبات الکلی نیز گفت: آمارهای اعلام شده نشان می دهد که مصرف الکل، هنگام رانندگی تصادفات بسیار خطرناکی را رقم می زند.
رئیس گروه مطالعات اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر سازمان پزشکی قانونی کشور، تاکید کرد: قانون در کشور ما بازدارنده نیست و باید بر تغییر و بازنگری قانون تاکید شود. امروز مصرف مشروبات الکلی همراه با مواد مخدر دیگر مانند ترامادول خیلی زیاد شده است که بسیار خطرناک است.
وی در خصوص اقدامات بعد از مصرف مشروبات الکلی نیز گفت: آخرین مورد گزارش شده در این خصوص قتل دختر 6 ساله افغان (ستایش) است که نوجوان 17 ساله ،قاتل به راحتی مشروبات الکلی حاوی ماده ترامادول را مصرف کرده و دست به این اقدام زده است.
خبر را در لینک زیر بخوانید:
http://adna.ir/news/1532/ترامادول-دیازپام-و-متادون-در-مشروبات-الکلی
در کانال پایگاه خبری اعتیاد عضو شوید 👇
@ADNAnews
صباح ۱۱۰۴۶۰

مثبت بودن تست مصرف الکل در اجساد برخی از رانندگان در تصادفات
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور :
آسیب‌های ناشی از سوء‌ مصرف مشروبات الکلی که منجر به فوت شده رو به افزایش است و لزوم توجه بیشتر خانواده‌ها را در خصوص مصرف الکل داروها و مواد مخدر را می‌طلبد. http://www.iranhadese.ir/?p=23251
صباح ۱۱۰۴۶۰

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه مجازات مجرمان مصرف الکل باید سنگین شود، خواستار برنامه ریزی در مورد پیشگیری از سوءمصرف و اعتیاد به الکل در جامعه شد.
به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا، احمد شجاعی در سمینار علمی سوءمصرف و اعتیاد به الکل از دیدگاه طب بالینی و قانونی افزود: متاسفانه معضلات بویژه در بین جوانان افزایش یافته اما در قدیم هم این معضلات وجود داشت اما امروز این معضلات گریبانگیر جامعه شده است.
⬅️مصرف مشربات الکی علنی شده است
شجاعی افزود: در 50 سال گذشته فقط تعداد انگشت ‌شماری دست به مصرف مشروبات الکلی و آن هم بصورت خیلی مخفی و محدود می‌زدنند اما امروز چه شده که این موضوع علنی شده است . رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در کشورهایی که از نظر مذهبی محدودیتی ندارند هم مصرف مشروبات الکلی به این شیوه نیست. چرا در برخی کشورها که حرام بودن مشروبات نیز مطرح است، وضعیت مصرف به این صورت است.
وی تاکید کرد: در غرب مشروبات الکلی را در سنین خاص و اماکن ویژه و در شرایط ویژه‌ای مصرف می‌کنند، چه شده که اینجا به ‌راحتی بسیاری از تصادفات اخیر در اثر مصرف مشروبات الکلی بوده است؟
⬅️قبح مصرف مشربات الکلی در جامعه شکسته شده است
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه قبح این قضیه ریخته شده، گفت: در قدیم بزرگان درخصوص جرم مصرف مشروبات الکلی همچنین آتش جهنم و گناهکار بودن مصرف‌ کننده صحبت می‌کردند اما متاسفانه امروز در موعظه‌ها فقط به مسائل سیاسی توجه و کمتر به این موضوع پرداخت می‌شود. وی تاکید کرد:‌ ترک مواد مخدر حدود 10 درصد موفقیت‌آمیز است و امروز شاهد هستیم که زندان‌های کشور پر از مجرمان مواد مخدر شده که حدود 60 تا 70 درصد از زندانیان را تشکیل می‌دهند.
⬅️مجازات مجرمان مصرف الکل سنگین شود
شجاعی درمورد مجازات مجرمان مصرف الکل نیز تاکید کرد: مجازات باید در این گونه موارد سنگین باشد و بلافاصله نیز اجرا شود تا اثربخش باشد.
⬅️زندان ها دانشگاه یادگیری خلاف ها شده اند
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در قوانین باید بازنگری و اگر لازم است قوانین دیگری تصویب شود یا برخی قوانین تغییر کند تا اثربخشی داشته باشد. آیا زندان‌ها اثرات مثبت دارند، زندان‌های کشور امروز بیشتر دانشگاه یادگیری خلاف‌ها شده‌اند و چرا باید این قدر برای زندانی‌ها هزینه کنیم؟
⬅️ در برخورد با ناهنجاری ها فقط شعار داده ایم
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: خیلی زشت است که در کشور اسلامی که این همه ادعای اجرای قوانین و احکام را داریم مثلا در شهرستانی مانند رفسنجان حدود ششصد و اندی نفر در اثر مشروبات الکلی ناسالم مسموم و بستری شوند و 12 نفر نیز فوت کنند. متاسفانه در برخورد و مقابله با این نوع ناهنجاری‌ها به شعار دادن اکتفا می‌کنیم.
خبر کامل را در لینک زیر بخوانید:
http://adna.ir/news/1531/مجازات-مجرمان-مصرف-الکل-سنگین-شود-ضرورت-برنامه-ریزی-برای-پیشگیری-از-اعتیاد-به-مشربات-الکلی
در کانال پایگاه خبری اعتیاد عضو شوید 👇
@ADNAnews
اقبال ۶۸۵۴۳

وضعیت الکل در ایران
صباح ۱۱۰۴۶۰

http://www.jahanesanat.ir/53608-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87-658-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%DA%86%D8%B4%D9%85%E2%80%8C%D9%BE%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9B.html
صباح ۱۱۰۴۶۰

همکاران محترم جهت خرید اینترنتی کتاب مذکور به سایت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی مراجعه نمایند.
صباح ۱۱۰۴۶۰

لطفا بجز مطالب مربوط به مبحث الکل اخودداری نمایید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

لطفا بجز مطالب مربوط به مبحث الکل اخودداری نمایید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

بازدید رییس قوه قضاییه از ازمایشگاه الکل و مواد مخدر پزشکی قانونی
رؤیا ۳۳۷۲۶

بوی الکل میاد
صباح ۱۱۰۴۶۰

خوش امد به همه همکاران عزیز
صباح ۱۱۰۴۶۰

لطفا بجز مطالب مربوط به الکل پست دیگری اضافه نشود
محمدعقیل ۸۳۲۳۵

مسمومیت با الکل
مسمومیت با الکل (که به‌نام مستی ساده هم نامیده می‌شود)، با مصرف اخیر الکل که باعث تغییرات غیرتطابقی حاد رفتاری می‌شود، تعریف می‌گردد.
در حالی‌که مسمومیت خفیف ایجاد بی‌تفاوتی، پرحرفی، بی‌ثباتی، و اوفوری می‌کند، مسمومیت شدید غالباً به تغییرات غیرتطابقی بیشتری منجر می‌شود. رفتارهائی مانند، پرخاشگری، تحریک‌پذیری، بی‌ثباتی خلق، اختلال قضاوت و اختلال د عملکرد اجتماعی و شغلی از جمله این تغییرات هستند. افراد حداقل یکی از این ویژگی‌ها را نشان می‌دهند: تکلم جویده جویده و نامفهوم، ناهماهنگی حرکتی و عدم تعادل، قدم‌های متزلزل، نیستاگموس، اختلال حافظه، استوپور (stupor) و برافروختگی صورت، مسمومیت شدید می‌تواند منجر به گوشه‌گیری، کندی روانی - حرکتی، فراموش‌های مستی، اغما و مرگ بشود.


عوارض رایج مسمومیت با الکل شامل حوادث رانندگی، آسیب به سر، شکستگی دنده، ارتکاب جرم، قتل، و خودکشی می‌باشند
صباح ۱۱۰۴۶۰

محمدعقیل ۸۳۲۳۵

الکل یکی از رایج‌ترین موادی است که در بسیاری از فرهنگ‌ها، بیشترین مصرف را دار. ۹۰% مردم کشورهای غربی در دورانی از زندگی خود الکل را تجربه کرده‌اند و اختلالات مرتبط با الکل تقریباً در ۳۰% مصرف‌کنندگان آن بروز می‌کند. شیوع بالای سوءمصرف و وابستگی به الکل، ارزیابی میزان مصرف لکل را به‌عنوان بخشی بسیار مهم در ارزیابی‌های پزشکی و روانپزشکی درآورده است. تقریباً هر تظاهر بالینی می‌تواند به اثرهای سوءمصرف وابستگی، مسمومیت یا ترک الکل مرتبط باشد. تعریف الکلیسم اشاره به اختلالات مکرر ناشی از الکل در چندین عملکرد فرد دارد. اگرچه الکلیسم اختلال روانی خاص را توصیف نمی‌کند، به‌طور کلی اختلالات مرتبط با الکلیسم را می‌توان به ۳ گروه تقسیم کرد:


۱. اختلالات مربوط به اثرهای مستقیم الکل روی مغز (مسمومیت با الکل، ترک الکل، دلیریوم ترک الکل، و هالوسینوز)؛


۲. اختلالات رفتاری ناشی از الکل (سوءمصرف و وابستگی به الکل)؛


۳. اختلالات دارای اثرهای پایدار (شامل اختلال فراموشی پایدار ناشی از الکل، دمانس، آنسفالوپاتی ورنیکه، سندرم کورساکوف)


جدول زیر فهرست تمام اختلالات مرتبط با الکل را نشان می‌دهد.


- DSM-IV-TR اختلالات مربوط به مصرف الکل:   ۱. اختلالات مصرف الکل      - وابستگی به الکل      - سوءمصرف الکل   ۲. اختلالات ناشی از الکل      - ترک مصرف الکل   ۳. مشخص کنید اگر: با اختلالات ادراکی همراه است      - دلیریوم ناشی از مسمومیت با الکل      - دلیریوم ناشی از ترک مصرف الکل      - دمانیس پایدار ناشی از الکل      - اختلال فراموشی پایدار ناشی از الکل      - اختلال پسیکوتیک ناشی از الکل همراه با هذیان   ۴. مشخص کنید اگر: با شروع در دوره مسمومیت یا با شروع در دوره ترک است      - اختلال پسیکوتیک ناشی از الکل همراه با توهم   ۵. مشخص کنید اگر: با شروع در دوره مسمومیت      - یا با شروع در دوره ترک است      - اختلال خلقی ناشی از الکل   ۶. مشخص کنید اگر: با شروع در دوره مسمومیت یا با شروع در دوره ترک است      - اختلال جنسی ناشی از الکل   ۷. مشخص کنید اگر: با شروع در دوره مسمومیت است      - اختلال خواب ناشی از الکل   ۸. مشخص کنید اگر: با شروع در دوره مسمومیت      - یا با شروع در دوره ترک است      - اختلالات مرتبط با الکل که به‌گونه‌ای دیگر مشخص نشده است.


- دمانس پایدار ناشی از مواد:

این تشخیص زمانی داده می‌شود که تمام علل دمانس به‌جز سوءمصرف طولانی الکل رد شوند. علایم پس از درمان مسمومیت و ترک باقی می‌مانند. این دمانس معمولاً خفیف می‌باشد. اداره این اختلال نیز شبیه به دمانس با سایر علل می‌باشد.
عزیزه ۱۱۸۷۶۰

Dr fereidonzadeh
اثرات الکل در دوزهای مختلف بر حسب میلی گرم در دسی لیتر 👇👇👇👇
عزیزه ۱۱۸۷۶۰

در الکلیسم مزمن (یعنی مصرف مرتب وفراوان الکل )معمولا قلب ،طحال ،وکبد بزرگ می شود .همچنین گاما گلوتامیل ترانس پپتیداز سرم که شاخص مهم می باشد افزایش می یابد.
مریم بانو ۱۰۶۶۲۵

اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید جهت ثبت نام مراکز برای درمان سوء مصرف الکل
مهیار ۸۹۹۷

Dr.Ajam:
ضمن عرض سلام . ارادت و خیر مقدم به یکایک اعضاء محترم گروه
و اعلام خرسندی از اینکه توانسته ایم محیطی آرام و صمیمی همراه با دموکراسی تعریف شده برای تبادل نظرات علمی و تجربی شما عزیزان در حوزه درمان اعتیاد فراهم آوریم به عرض میرساند
هر گونه درج آگهی درخصوص کاریابی ،اطلاع رسانی و تبلیغات در حوزه اعتیاد ،مشاوره و روانشناسی . و موارد وابسته به درمان بیماران مجاز و دفعات تکرار به شرط پشت هم نبودن آگهی آزاد میباشد .
هر گونه پیام و یا بحث سیاسی . ممنوع و بلا فاصله پیام حذف خواهد شد
در صورت مشاهده هرگونه پیام توهین آمیز پیام و نویسنده آن حذف خواهد.


لینک بروزرسانی شده گروه

( درمانگران اعتیاد )

برای همکاران و دوستانتان ارسال و انها را به گروه خودتان دعوت کنید

https://telegram.me/joinchat/AIlKoD8hmNHhHzizGrR4PQ
صباح ۱۱۰۴۶۰

سلام خدمت همه همکاران.در خصوص سوال یکی از اعضا در مورد مجوز درمان الکل بعرض میرسانم پزشک میتواند هر اقدام درمانی را بشرط داشتن مهارت انجام دهد لذا برای درمان الکل مانند درمان سیگار به مجوز جداگانه احتیاجی نیست.ضمنا میتوانید در صورتی که توانایی درمان اعتیاد به الکل را دارید در کارت ویزیت خود مشابه درمان سیگار عنوان نمایید.ولی در خصوص درج کلمه الکل در تابلو حتما نیاز به مجوز از صادر کننده پروانه فعالیت می باشید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

با عرض پوزش مجدد در صورت پست کردن مکرر مطالب غیر مرتبط بلاک خواهید شد.
صباح ۱۱۰۴۶۰

الکل جزو مواد هست
صباح ۱۱۰۴۶۰

طبق گزارش,ستاد مبارزه با مواد مخدر
ایرج ۷۳۶۳۸

کسی میدونه دیسولفیرام در ایران در کدام شهر یا داروخانه پیدا میشه من مجبور شدم بیمارانم را جهت تهیه دارو ترکیه بفرستم
صباح ۱۱۰۴۶۰

کسی میدونه دیسولفیرام در ایران در کدام شهر یا داروخانه پیدا میشه من مجبور شدم بیمارانم را جهت تهیه دارو ترکیه بفرستم
سلام امروز میگم خدمتتون...سورپرایز امروز گروهه
سدید ۴۸۸۷۶

سلام امروز میگم خدمتتون...سورپرایز امروز گروهه
👌👌👌
صباح ۱۱۰۴۶۰

همکاران عزیز جهت دریافت داروی دی سولفیرام میتوانند با شماره های 66050894-5 تماس بگیرند.
صباح ۱۱۰۴۶۰

صباح ۱۱۰۴۶۰

صباح ۱۱۰۴۶۰

بعلت محدودیت دارو حداکثر ده بسته صد تایی به هر مرکز تحویل خواهد شد.
صباح ۱۱۰۴۶۰

حتما جهت درخواست دارو نی بایست پزشک مرکز درخواست را ممهور به مهر ن پ نموده و فاکس نماید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

جهت خرید کتاب با 66050894-5تماس حاصل نمایید.
ام هانیه ۵۳۱۴۷

سلام من مرز ترک اعتیاد دارم و تازه عضو شدم لطفا راهنمایی کنید من ترک الکل کار نکردم ونمیدونم از کجا شروع کنم ،دکتر خسرونیا
ام هانیه ۵۳۱۴۷

مثل mmtدوره ومدرک میخواد
ام هانیه ۵۳۱۴۷

درخواست وکجا میفرستین
ضحا ۷۴۳۱۱

جهت خرید کتاب با 66050894-5تماس حاصل نمایید.
اقاي دكتر سلام شركت در سمينار الكل و اخذ بازاموزي دوره تاثيري در انجام ترك الكل در مراكز ندارد؟
ایرج ۷۳۶۳۸

جهت خرید کتاب با 66050894-5تماس حاصل نمایید.
قیمت چقدره و آیا میشه مریض را فرستاد جهت تهیه دارو و پرداخت پول
صباح ۱۱۰۴۶۰

پیشنهاد من اینه که شما بیمار را نفرسید واسه دارو .چون اولا گیرش نمیاد ثانیا ممکنه دیگه برنگرده ثالثا اینطوری میتونید بیمار را فالو کنید چون مجبوره واسه گرفتن دارو بیاد پیش شما...
ایرج ۷۳۶۳۸

ایرج ۷۳۶۳۸

صباح ۱۱۰۴۶۰

کتاب 8000تومان
صباح ۱۱۰۴۶۰

دی سولفیرام 250میلی گرم هزار تومان...
صباح ۱۱۰۴۶۰

برای درمان نگهدارنده حداقل به شش ماه درمان با دی سولفیرام احتیاجه یعنی حدود دویست عدد قرص
صباح ۱۱۰۴۶۰

لطفا کتاب را مطالعه کنید یا در کارگاه درمان که مرداد ماه برگزار خواهد شد شرکت کنید
صباح ۱۱۰۴۶۰

لطفا مطالب بالا را مطاله کنید
صباح ۱۱۰۴۶۰

جهت خرید کتاب با 66050894-5تماس حاصل نمایید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

جهت ارسال دارو با شرکت وارد کننده هماهنگی شده است.
رهام ۷۹۸۳۱

لطفا کتاب را مطالعه کنید یا در کارگاه درمان که مرداد ماه برگزار خواهد شد شرکت کنید
سلام. کارگاه مختص پزشکان هست؟
صباح ۱۱۰۴۶۰

حتما دارو را از دراژه خارج کنید و سپس تحویل بیمار نمایید.
صباح ۱۱۰۴۶۰

سلام. کارگاه مختص پزشکان هست؟
خیر روانشناسها هم میتونن شرکت کنن
رهام ۷۹۸۳۱

خیر روانشناسها هم میتونن شرکت کنن
ممنون . لطف میکنید شرایط ثبت نام و مکان تشکیل کارگاه رو اعلام کنید؟ تهران هست ؟
صباح ۱۱۰۴۶۰

در گروه اعلام میشه