خط حزب‌الله 
عنوان گروه یا کانال:

خط حزب‌الله


توضیحات: نشریه خط حزب الله ? سروش: sapp.ir/khattehezbollah ? آی‌گپ: iGap.net/khattehezbollah ? گپ: gap.im/khattehezbollah ?ویسپی: wispi.me/channel/khattehezbollah ✅ سایت? ? farsi.khamenei.ir/weekly ‌ ‌ ? ارتباط? ? @khat_admin
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 17260
خط حزب‌الله

خط حزب‌الله

به کانال نشریه‌ی خبری تحلیلی «خط حزب الله»، نشریه‌ی جامعه‌ی انقلابی کشور خوش آمدید.
خط حزب‌الله

در اولین شماره خط حزب‌الله منتشر شد؛
«پایان خویشتن‌داری» در برابر بی کفایتی آل‌سعود

اولین شماره هفته‌نامه خط حزب‌الله با یادداشت تحلیلی درباره عدم صلاحیت و کفایت آل سعود برای اداره حج و پایان خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با موذیگری آشکار حکام عربستان منتشر شد.
همزمان با ایام غدیر خم اولین شماره نشریه خبری-تحلیلی خط حزب الله پس از انتشار 13 پیش شماره با دو موضوع محوری «فاجعه منا» و «شعار مرگ بر آمریکا» بر روی سایت Khamenei.ir قرار گرفت.
در این شماره مطالب متنوعی در خصوص واقعه تاریخی غدیر خم در کلام رهبر معظم انقلاب، مطالبه رهبری درخصوص دانشگاه اسلامی و هم چنین تصویر ویژه‌ای از ملاقات یک پیرزن روستایی با آیت‌الله خامنه ای در زمان ریاست جمهوری و کمک وی به جبهه‌ها؛ منتشر شده است.
خط حزب‌الله

شماره اول نشریه «خط حزب الله»
دریافت نسخه ی A4 مخصوص مشاهده و مطالعه 👆

@khattehezbollah
خط حزب‌الله

شماره اول نشریه «خط حزب الله»
دریافت نسخه ی A3 مخصوص چاپ 👆

@khattehezbollah
خط حزب‌الله

شماره اول نشریه «خط حزب الله»
دریافت نسخه ی بردها و تابلوهای اعلانات

@khattehezbollah
خط حزب‌الله

https://instagram.com/p/8V_5Nmyd3K/
خط حزب‌الله

يادداشت تحليلی نشریه «خط حزب الله» @khattehezbollah درباره تاريخ افتخار آميز استکبارستيزي ملت ايران

{{«مرگ بر آمريکا» شعاري آزموده شده}}

متن: باراک اوباما در مجمع عمومي سازمان ملل گفت: «مردم ايران از تاريخي افتخارآميز برخوردارند. اما شعار «مرگ بر آمريکا» براي آنها شغل و امنيت ايجاد نميکند. اگر ايران مسير ديگري را انتخاب کرد، آن مسير براي امنيت منطقه، براي مردم ايران و جهان خوب خواهد بود.» اما چرا اوباما، به دنبال ايرانِ بدون «مرگ بر آمريکا» است؟ پاسخ به اين سؤال در کلام امام خميني(ره) نهفته است که «ما همه شعارهايمان را با عمل محک زدهايم»(3/12/67). لذا مي دانيم که:

1. «مرگ بر آمريکا» شعاري برگرفته از ذهنيت تاريخي ايرانيها نسبت به رفتارهاي استکباري حاکميت آمريکا بوده که تاکنون استمرار هم داشته است. کاپيتالاسيون، شليک به هواپيماي مسافربري، کودتاي نوژه و.... و حتي «يکي از برکات همين مذاکرات اخير اين بود که دشمني آمريکاييها... با ايران و ايراني، با اسلام و مسلمين آشکار شد.»(19/10/92) در واقع «مرگ بر آمريکا را کسي به ملّت ايران ياد نداد.»(11/8/73) و اين شعار، زبان حال و حرف دل ملتهاي مظلوم و مستضعف جهان بوده است.

2. راستي اگر شعار مرگ بر آمريکا کارآمد نيست و اگر در عمل جواب نداده، پس چرا نظام سلطه به دنبال حذف يک شعار «بي اثر و بي عمل» است؟ آيا تقاضاي حذف اين شعار به اينکه «امروز در خيلي از کشورها صداي مرگ بر آمريکا بلند ميشود» برنميگردد؟ آيا هدف نظام سلطه اين نيست که با تغيير ذهنيت مردمي که «شاخِ ابرقدرتىِ ابرقدرتها» را شکسته اند، ملتهاي الهام گرفته از حرکت ملت ايران را نسبت ادامه حرکت خود دچار ترديد کنند؟ تجربه تسخير لانه جاسوسي و حوادث مصر نشان داد که حتي«مبارزه ي با استبداد بدون مبارزه ي با آن قدرت خارجي اي که پشت سر ديکتاتور و مستبد قرار دارد، به جايي نميرسيد ... همچنان که در بعضي از انقلابهاي اين چند سال اخير ملاحظه کرديم»(19/12/92). به همين دليل است که جريان غربگراي داخلي تلاش مي کند تا با «بزک» امريکا، ماهيت استکباري او را کمرنگ کند. اين جريان، دو راهبرد اصلي را دنبال ميکند: 1. «تحريف اصول امام خميني(ره)»؛ تا با «تفسير غلط از امام» شاخص را تغيير دهند.(30/4/92)؛ 2. مخدوش کردن اصل استکبارستيزي. اگر اين جريان بتواند ذهنيت مردم را تغيير دهد؛ به تبع آن مرز بين جبهه حق و باطل کمرنگ ميشود، آن وقت راه نفوذ آمريکا به بهترين شکل ممکن هموار خواهد شد.

3. اوباما ادعا کرده که با شعار مرگ بر آمريکا امنيت بيشتر براي ايران فراهم نميشود. نگاهي گذرا به وضعيت کشورهايي در منطقه که مرگ بر آمريکا نگفته اند و نميگويند و نيز کشورهايي که آمريکا براي برقراري امنيت به آنجا ورود کرده است، ميزان توّهم اوباما را نشان ميدهد. اتفاقا امنيت ايران حاصل عمل به شعار «مرگ بر آمريکا» است که با ايجاد عمق استراتژيک، خاکريز خود را تا مرزهاي رژيم اشغالگر قدس رسانده است. بيش از سه دهه مقاومت و تلاش ايران در جهت دستيابي به دست برتر امنيتي در منطقه، نه تنها براي خود بلکه ملجأ امنيتي بسياري از ملتهاي منطقه است که آمريکا به بهانه تأمين امنيت وارد کشور و زندگيشان شده است. استحکام خط مقاومت از استمرار «مرگ بر آمريکا»ي جمهوري اسلامي ايران است و «همه ي اين گله ها و ناراحتيها از اين است که نفوذ ايران گسترده شده»(20/4/94) است. به همين دليل مسئولين نظام اسلامي بايد توجه داشته باشند تا پديده هاي اتفاقي، "دست دادنها" و «اقدامات نابجا»يي از سوي آنها صورت نگيرد که برخلاف سياستهاي کلي نظام باشد يا سبب مخدوش شدن اين تصوير موفق از مبارزه با استکبار شود و در خط مقاومت منطقه هم ايجاد تذبذب و دلسردي کند. آنها نبايد به جاي نقطه هاي اميدبخش« دل را به نقطه هاى خيالى» بسپرند.(17/10/93)
خط حزب‌الله

4. اوباما گفت که شعار «مرگ بر آمريکا» براي شما شغل ايجاد نمي کند. وي جملات مشابهي را نيز در روزهاي منتهي به نوروز 92 درباره اقتصاد ايران بر زبان آورده بود. البته چند ماهي از اين سخنان اوباما نگذشته بود که «اختلافات سياسيون آمريکا بر سر مسائل مربوط به بودجه ي دولتشان موجب شد شانزده هفده روز دولت آمريکا تعطيل بشود، هشتصد هزار کارمند به مرخصي اجباري»(12/8/92) بروند. امروز 47 درصد جمعيت آمريکا با احتساب بدهي هاي خود، هيچ ثروتي ندارند (ثروت صفر!)؛ چهارصد خانواده ثروتمند آمريکا، مجموعا معادل 62درصد جمعيتشان ثروت دارند و... حال چگونه رييس جمهور اينچنين نظام اقتصادي که خود گرفتار است، مدعي مي شود که اگر «مرگ بر آمريکا» نگوييد، وضع اقتصادي تان بهتر ميشود؟ اتفاقا ملت فهميده است که مشکلات حوزه اقتصادي و معيشتي به اين دليل است که به طور کامل و قاطع «مرگ بر آمريکا» را عمل نکرده ايم. ما هنوز در اين حوزه نتوانسته ايم وابستگي نظري و عملي به بيرون از مرزها را قطع کنيم. اگر همان بيست سال پيش آن هشدار را شنيده بوديم که «اقتصاد ما دچار اين اشکال است که وابسته ي به نفت است و بايد خودمان را از نفت جدا کنيم.» آن «آقايانِ به قول خودشان "تکنوکرات" لبخند انکار»(1/1/92) نميزدند و کمر همت مي بستند و اقتصاد را از آن وابستگي نجات ميدادند؛ امروز با اين مشکلات اقتصادي رو به رو نبوديم. مشکلات اقتصادي ما براي گفتن «مرگ بر آمريکا» نيست بلکه براي عمل نکردن به آن است. آن "مرگ بر آمريکا"يي که نظام استبدادي شاهنشاهي را برانداخت و نظام سلطه را تحت تأثير قرار داد، بايد به ساختار و رفتار اقتصادي ما نيز جهت بدهد. کافي ست يک بار ديگر رجوع کنيم به تجربه موفق «مرگ بر آمريکا».

يادداشت تحليلی نشریه «خط حزب الله» @khattehezbollah
خط حزب‌الله

https://instagram.com/p/8W-t7ESd7y/
خط حزب‌الله

https://instagram.com/p/8YmXgByd1q/
خط حزب‌الله

سرمقاله‌ی نشریه‌ی خط حزب‌الله ( شماره‌ی یکم) درباره‌ی بی احترامی آل سعود به حجاج:
««پایان خویشتن‌داری»»

مراسم امسال حج با فاجعه‌ای مصیبت‌بار همراه شد و حوادث خونین منا جهان اسلام را عزادار کرد. جمع کثیری از مؤمنان و مسلمانان از کشورهای گوناگون جان باختند و اندوهی بزرگ جهان اسلام را فراگرفت. رهبر انقلاب در پی این حادثه‌ی دلخراش در پیام و بیانات در آغاز درس خارج فقه، ضمن تسلیت و همدردی با خانواده‌های داغدار، جان‌باختگان این حادثه را «مهاجرالی الله» دانستند و به‌عنوان اولین و مهمترین اقدام، دولت سعودی را به پذیرش مسئولیت خود در قبال حجاج بیت‌الله‌الحرام فراخواندند و فرمودند: «مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته که عامل این فاجعه بوده، نباید از نظر دور بماند.» درباره‌ی این حادثه‌ی دردناک و البته مبهم و پیچیده، توجه به چند نکته‌ی مهم، ضروریست:

۱. دولت سعودی که به‌علت حاکمیت بر سرزمین وحی، تصدی امور حج را در طول هشتاد سال اخیر در دست داشته است، از گرایشات و برداشت خاصی از دین مبین اسلام تغذیه نموده و در طول این سال‌ها نیز تلاش کرده که بر اساس همان گرایشات فکری مراسم حج را برگزار نماید. برداشتی از اسلام که لباس و ظواهر اسلام را بر نوکری اجانب می‌پوشاند و با اصول آمریکایی و غربی منطبق است. اسلامی که برده‌ی دلارهای آمریکایی است و به انواع فسادهای فردی و اجتماعی آلوده است. اسلام منهای سیاست، اسلام تکفیر دیگر مسلمانان، اسلام انسان‌های بی‌درد و به فکر رفاه خود، اسلام اشداء با مؤمنین و رحماء با کفار و در یک کلمه »اسلام آمریکایی». (۶۹/۰۳/۱۰)

۲. یکی از برنامه‌های اصلی که همین گروه خاص دنبال کرده، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و اختلاف بین ملت‌های مسلمان بوده است. راه‌اندازی جریان‌های خشونت‌طلب و تکفیری از قبیل طالبان و القاعده و داعش در کشورهای مختلف با ثروت‌های بادآورده‌ی نفتی در طول این سال‌ها، گواهی بر این مدعاست. «راهبرد اختلاف‌افکنی» دولت سعودی در منطقه به‌قدری واضح است که تقریبا توسط تمام صاحب‌نظران و تحلیل‌گران پذیرفته شده است.

۳. توطئه‌ی آل‌سعود علیه کشورهای مسلمان، محدود به اختلاف‌افکنی بین ملت‌ها نیست و «توطئه‌های سیاسی و اقتصادی» ای که به قیمت زیرپا گذاشتن منافع مسلمانان دنیا درصدد تأمین منافع اتحاد سعودی- صهیونیستی بوده است را نیز شامل می‌شود. پایین نگاه داشتن قیمت نفت با افزایش تولید و عرضه‌ی آن، دخالت در امور کشورهای منطقه، حمله به کشورهای همسایه همچون بحرین و یمن (۹۰/۰۱/۰۱) و حمایت و پشتیبانی از اقدامات تروریستی در مصر و عراق (۹۲/۰۲/۰۹) و... از آن جمله است.

۴. حادثه‌ی دردناکی که در روز عید قربان کام مسلمانان جهان را تلخ و عید آن‌ها را تبدیل به عزا کرد نه فقط یک استثنا بلکه حاصل یک رویکرد و جهان‌بینی شناخته شده است: نگاهی که در آن جان و مال و عِرض انسان‌ها بی‌ارزش است، کمک به هم‌نوع، جایی در آن ندارد و دل‌ها سرشار از قساوت است. نگاهی که رهبر انقلاب از آن با عنوان «جاهلیت مدرن» نام می‌برند. (۹۴/۰۲/۲۶) وجود جهت‌گیری‌هایی که در همین چند خط بدان اشاره شد، ذهن‌های قضاوت‌گر و دلسوز را به این نتیجه می‌رساند که افراد با چنین دیدگاه و گرایشاتی، صلاحیت لازم برای اداره اجتماع عظیم مسلمانان در مراسم حج را ندارد
خط حزب‌الله

۵. درباره‌ی حادثه‌ی منا نباید فراموش کنیم که این اولین سالی نیست که بی‌کفایتی و سوء مدیریت حکام سعودی در اداره‌ی حج، منجر به جان باختن حجاج بی‌پناه بیت‌الله‌الحرام از کشورهای مختلف می‌شود. در چهل سال گذشته بیش از سیزده حادثه‌ی ناگوار ناشی از بی‌کفایتی اتفاق افتاده است که در غالب آن‌ها صدها تن از زائران جان باخته‌اند: خفگی بیش از چهارصد تن در تونل منتهی به مسجدالحرام در سال ۶۹، مرگ حدود ۲۷۰ نفر در رمی جمرات در سال ۷۳، سوختن بیش از ۳۴۰ نفر حادثه‌ی آتش‌سوزی عظیم کمپ زائران در سال ۷۶، جان‌باختن حدود ۲۵۰ و ۳۶۰ نفر در مراسم رمی جمرات سال ۸۲ و ۸۴ و حادثه سقوط جرثقیل در کنار خانه‌ی خدا در مراسم حج امسال برخی از نمونه‌های معروف‌تر این فهرست بلند است که البته جدای از کشتار خونین مکه در سال ۱۳۶۶ می‌باشد. امسال اما این فاجعه‌ی خونین با سال‌های گذشته از ابعاد مختلف تفاوت‌های قابل توجهی دارد: «چند جوان بی‌تجربه، امور آن کشور را در دست گرفتند و دارند آن جنبه‌ی توحّش را غلبه می‌دهند بر جنبه‌ی متانت و ظاهرسازی؛ این به ضررشان تمام خواهد شد» مجموعه‌ی این شرایط است که تردیدهای جدی را در خصوص صلاحیت و کفایت برگزاری مراسم پرشکوه حج توسط خاندان آل سعود در اذهان ملت‌های مختلف ایجاد کرده است. به‌همین دلیل لازم است کمیته حقیقت‌یابی از ملل مسلمان تشکیل شود تا ابعاد این فاجعه به‌خوبی روشن شود و براساس آن قضاوت نهایی صورت گیرد. اما اگر دولت سعودی این راه منطقی و عاقلانه را نپیماید و موذی‌گری‌هایی که منجر به این فاجعه شده را ادامه دهد، با پاسخ قاطعی مواجه خواهد شد که دیگر در آن خبری از خویشتن‌داری‌های گذشته نخواهد بود: پاسخ سخت و خشن نظام مقتدر و مظلوم جمهوری اسلامی ایران. که در آن‌صورت اوضاع سعودی خوب نخواهد بود. (۹۴/۰۷/۰۸)
خط حزب‌الله

«پیرزنی که هستی‌اش را به جبهه اهدا کرد»

يك‌بار سال 62 يا 63 بچه‌هاي سپاه که دم درب رياست جمهوري بودند گفتند يك پيرزني از اراك آمده و میگوید من حضرت آقا را مي‌خواهم ببينم. من رفتم گفتم بفرماييد مادر! كاري داري شما؟ گفت كه والله هر چي دارم و ندارم برداشتم آوردم بدهم به آقا براي جبهه. من رفتم خدمت حضرت آقا و عرض كردم اين طور شده است. گفتند سريع بگوييد بيايد داخل. رفتم او را آوردم داخل. يك زيلو، يك سجادة نماز، يك انگشتر يا النگو - در حدّ همين چند قلم بود كه - به حضرت آقا داد و گفت من ديگر اميدي به زنده بودن ندارم. همينها را دارم از مال دنيا و آمدم اینها را از طريق شما به جبهه‌ها بدهم و به اين وسيله دِين خودم را ادا كرده باشم.
 حالتي در آقا به وجود آمده بود كه اصلاً وصف‌ناپذير بود. عظمت اين زن را مي‌ديد كه از اراك راه افتاده آمده و هر آنچه دارد و ندارد براي جبهه‌ها مي‌دهد. او بعد مورد تفقد حضرت آقا قرار گرفت و تشكر كردند. بعد از اينكه آن پیرزن رفت، آقا یکی از کارمندان دفتر را صدا كردند و گفتند برويد آدرسش را بگيرد و در حدّ ممكن نيازهاي اوليه‌اش را برطرف كنيد. آن سجاده را آقا تا زماني كه در رياست جمهوري بودند به عنوان سجادة خودشان حفظ كردند. البته چندين برابر پول آن را آقا به حساب جبهه واريز كردند، يعني در واقع آن را خريدند. بعد فرمودند كه بقيه‌اش هم در موزه بايد باشد.

خاطره یکی از کارمندان روابط عمومی وقت ریاست جمهوری
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

👆🏻فايل PDF نسخه مطالعه (اندازه A4) دومين شماره نشريه خط حزب‌الله
خط حزب‌الله

👆🏻فايل PDF نسخه چاپی (اندازه A3) دومين شماره نشريه خط حزب‌الله
خط حزب‌الله

https://instagram.com/p/8kxVkMSd-P/
خط حزب‌الله

- تبلیغ کتاب فلسطین رهبر انقلاب توسط نتانیاهو در سازمان ملل!

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با نشان دادن یک نسخه فارسی از کتاب «فلسطین از منظر آیت‌ا... خامنه‌ای» از مخاطبان خود خواست تا برای آشنایی با اهداف جمهوری اسلامی این کتاب را مطالعه کنند. وی هدف ایران را نابودی اسرائیل مطرح کرد. این کتاب توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است. |مهر|
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

"حزب اللهی‌ها مواظب نفوذ در صفوف خود باشند"
در این بخش با رجوع به بیانات امام راحل و رهبر انقلاب، ویژگی ها و وظایف نیروهای مومن و انقلابی را بررسی می کنیم.

جوان حزب اللهی باید باهوش باشد. باید چشم هایش را باز کند و نگذارد کسی در صفوف او رخنه کند و به نام امر به معروف ونهی از منکر، فسادی ایجاد نماید که چهره حزب الله را خراب کند. باید مواظب باشید. این، به عهده خودتان است. من یقین دارم - و تجربه ها هم نشان داده – تا نیروهای مؤمن وحزب اللهی برای انجامِ کاری به میدان میآیند، یک عدّه عناصر بدلی و دروغین، با نام اینها در گوشه ای فسادی ایجاد میکنند تا ذهن مسؤولین را نسبت به نیروهای مؤمن و حزب اللهی و مردمی چرکین کنند. مواظب باشید. مسأله امر به معروف و نهی از منکر، مثل مسأله نمازاست. یادگرفتنی است. باید بروید یاد بگیرید. مسأله دارد که کجا و چگونه باید امر به معروف ونهی از منکر کرد 22/4/1371
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

«نگذاریم پیوند ازدواج گسسته شود»
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس و مسئولان دستگاه قضایی به مناسبت هفته قوه قضائیه در تیرماه امسال با ابراز تاسف از شمار بالای طلاق و طلاق توافقی در کشور فرمودند: در ازدواج یک پیوندی اتفاق افتاده نباید بگذاریم این پیوند گسسته شود. بنده یکی از غصه هایم همین افراد مجرد اند و یکی از دعاهایی که همیشه می کنم، دعا برای اینهاست که خداوند راه علاجی برای اینها پیدا کند. |منبع: نشریه خط حزب الله|
http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=31028
https://telegram.me/KhatteHezbollah
خط حزب‌الله

👆🏻فايل PDF نسخه تابلو اعلانات دومين شماره نشريه خط حزب‌الله
خط حزب‌الله

سرمقاله #خط_حزب_الله ؛ نقش بانوان در نبرد «سبک زندگی» امروز
««جنگِ پيدا؛ جنگ پنهان »»

مقامات ارشد آمريکايي مدتي است که از آرزويشان براي "تغيير رفتار" ملت ايران سخن ميگويند. آمريکاييها ديگر از "براندازي" صحبت نميکنند زيرا اين روش را آزمودهاند و ميدانند که با آن نميتوانند انقلاب اسلامي را از بين ببرند. «آنها ميگويند ما تغيير نظام را نميخواهيم، تغيير رفتار را ميخواهيم. 21/12/93»

»» تغيير رفتار
... رفتار، «بخش حقيقي {پيشرفت} 23/7/91» انقلاب اسلامي است. همين رفتارهاي روزمره يعني «آن چيزهائي که متن زندگي ما را تشکيل ميدهد؛ که همان سبک زندگي است؛ مثل مسئلهي خانواده، سبک ازدواج، نوع مسکن، نوع لباس، الگوي مصرف، نوع خوراک، نوع آشپزي، تفريحات و... بخش حقيقي و اصلي تمدن است. 23/7/91» ... امروز شاهد نبرد دو سبک زندگي هستيم «سبک زندگي ايراني-اسلامي» در مقابل «سبک زندگي غربي» که برنده آن علاوه بر اينکه بر رفتار مردم تاثير ميگذارد؛ مسير آينده انقلاب را مشخص خواهد کرد.
زن مهمترين پاسدار سبک زندگي
کانون همه نبردها در حوزه سبک زندگي، پيرامون عنصر خانواده شکل ميگيرد « بدون خانوادههاي خوب، امکان پيشرفت نيست. 14/10/90» زيرا خانواده «سلول اصلي در جامعه است. نه اينکه اگر اين سلول سالم شد، سلامت به ديگرها سرايت ميکند؛ يا اگر ناسالم شد، عدم سلامت به ديگرها سرايت ميکند؛ بلکه به اين معناست که اگر سالم شد، يعني بدن سالم است. بدن که غير از سلولها چيز ديگري نيست. هر جهازي، مجموعهي سلولهاست. اگر ما توانستيم سلولها را سالم کنيم، پس سلامت آن جهاز را داريم. مسئله اينقدر اهميت دارد. 14/10/90»
مهمترين نقش در اين نبرد بر عهده "زن" است. زيرا «بدون مرد، ممکن است خانوادهاي باشد. يعني اگر فرض کنيم در خانوادهاي، مرد خانواده حضور نداشته باشد، يا از دنيا رفته باشد، زن خانواده اگر عاقل و با تدبير و خانهدار باشد، خانواده را حفظ ميکند؛ اما اگر زن از خانوادهاي گرفته شد، مرد نميتواند خانواده را حفظ کند. 20/12/75» بعد از آنکه خانواده به برکت وجود زن، شکل گرفت؛ آنگاه نوبت به رکن مهم خانواده يعني «تربيت» ميرسد... و همين تربيت است که سبک زندگي را ميسازد.

»» چالشهاي امروز
اما وضعيت خانواده امروز در اين نبرد جدا از نقاط قوتي که دارد دچار چالشهاي اساسي هم هست. نمونههايي مانند «بالا رفتن سن ازدواج» که منجر به «تجرد قطعي» و «زير سوال بردن تقدس ازدواج»، «تشريفات بالاي ازدواج و سختگيريها و مهريههاي سنگين و تجملاتي که هيچ ضرورتي به وجودشان نيست، لاجرم دست جوان را براي تشکيل زندگي مي بندد.»، «کمرنگشدن سنت خواستگاري» و حتي بالارفتن آمار طلاق و نگراني از «پديده کاهش جمعيت» و... از جمله اين موارد است. بياناتي با اين موضوع بارها حتي با لحن تند تکرار شده است...
وقتي ايمان و اعتقاد از بين رفت، سبک زندگي هم تغيير خواهد کرد. زيرا «بر اساس اين ايمان، سبک زندگي انتخاب خواهد شد.23/7/91» در اين نبرد، غربيها تئوري ميسازند؛ با رسانهها و عواملشان ترويج شهوتراني ميکنند، شبههافکني ميکنند تا رفتارهاي مردم بهخصوص جوانان انقلاب اسلامي را تحت تاثير خود قرار دهند. اما زن مسلمان ايراني او همان شخصيتي است که در «دوران انقلاب و در جنگ تحميلي، فرزندان خود را به سربازان جانباز و شجاع در راه اسلام و مسلمين تبديل کردند، و همسران در دوران انقلاب و دوران جنگ تحميلي، شوهران خود را به انسانهاي مقاوم و مستحکم مبدّل ساختند. اين است نقش و تأثير زن بر روي فرزند و شوهر. اين، نقشي است که زن ميتواند در داخل خانواده ايفا کند و جزو بزرگترين نقشهاست. و به نظر من از همهي کارهاي زن مهمتر، همين کار است. 14/10/90»

@khattehezbollah
خط حزب‌الله

#معرفی_کتاب «روش تحلیل سیاسی»

کتاب «روش تحلیل سیاسی» یکی از محصولات انتشارات انقلاب اسلامی است. متن کتاب به شکل کامل برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در طول سنوات گذشته در بیانات خود از راه و روش تحلیل مسائل سیاسی سخن گفته بودند. متن کتاب در دو گفتار خلاصه میشود؛ گفتار اول، مقدمات لازم برای تحلیل سیاسی و گفتار دوم،مهارتها و فنون تحلیل سیاسی است. از ویژگی های کتاب این است که علاوه بر ویژگی های مهارتی، کاربرد آن در سخنان رهبر انقلاب به صورت مصداقی نشان داده شده است. این کتاب دستینه ای راهگشا برای جوانان دانشجو و فعالان سیاسی است و حتی میشود از روی دسته بندی آن، تحلیل های سیاسی رایج ومرسوم را نقد کرد.
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

🔴 به زودی| رونمایی از تقریظ حضرت آیت الله خامنه ای بر کتاب «دختران آفتاب»

رمان «دختران آفتاب» به برخی از پرسش‌های مطرح در حوزه نقش اجتماعی زنان با بیانی روان و داستانی پاسخ می دهد. نویسندگان این رمان می کوشند تا منزلت، شخصیت و جایگاه واقعی زن را به خودش، اطرافیانش و جامعه اش همان گونه که شایسته و بایسته وی است بشناسانند. رمان «دختران آفتاب» به نویسندگی امیر حسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند توسط انتشارات سروش چاپ شده است. این کتاب در حوزه‌ی سبک زندگی اسلامی بوده و به موضوع حجاب و عفاف نیز مرتبط است.
تقریظ حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای بر کتاب دختران آفتاب، طی مراسمی با عنوان «پاسداشت هنر و ادبیات انقلاب اسلامی» در این هفته رونمایی خواهد شد.
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

رهبر انقلاب: «تنبلی، مانع رسیدن انسان به کمال است»

از جمله موانعی که انسان را از راه کمال باز می‌دارد، تنبلی، تن‌پروری، بی‌اعتنایی به کار و بی‌شوقی نسبت به حرکت است. شما در دعای شب اول ماه رمضان می‌خوانید: «اللهم اجعلنا ممن نوی فعمل و لا تجعلنا ممن شقی فکسل و لا ممن هو علی غیر عمل یتکل.»(1) دعا کننده از این‌که جزو کسانی باشد که دچار کسالت و بی‌عملی هستند، به خدا پناه می‌برد. نمی‌خواهد از جمله کسانی باشد که می‌خواهند، اما عمل نمی‌کنند و انتظار دارند بدون کار کردن نتیجه بگیرند و بدون کشتن بدروند. «و لا تجعلنا ممن شقی فکسل و لا ممن هو علی غیر عمل یتکل.» می‌گوید: خداوندا! مرا جزو کسانی که فقط به آرزو تکیه می‌کنند و به عمل و تلاش نمی‌پردازند، قرار مده. 15/1/71
1) الإقبال الاعمال، سید ابن طاووس، ص ۲۲.

کانال نشریه #خط_حزب_الله @khattehezbollah
خط حزب‌الله

🌿🌸🌿🌸🌿🌸
✒مسئله‏‌ى #مادرى، مسئله‏‌ى #همسرى، مسئله‏‌ى #خانه و #خانواده، مسائل بسيار اساسى و حياتى است. در همه‏‌ى طرح‌هايى كه ما داريم، بايستى «خانواده» مبنا باشد.
رهبر انقلاب؛ ۷۰/۱۰/۰۴
🌸🌿🌸🌿🌸🌿
@khamenei_reyhaneh
خط حزب‌الله

سومین شماره هفته‌نامه «خط حزب‌الله» منتشر شد؛
خون شهید همدانی در محور مقاومت http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=31110
خط حزب‌الله

سومین شماره‌ی «خط حزب‌الله» با گزارش ویژه‌ای درباره اهمیت استراتژیک سوریه در محور مقاومت و غفلت سهل‌‌انگاران از نقشه‌ی نظام سلطه در این باره منتشر شد.
سخن هفته‌ای با عنوان «بازشناسی عبرت‌های عاشورا برای امروز»، انتشار خبر نارضایتی رهبر معظم انقلاب از تحصن در مقابل مجلس، روایتی از آخرین دیدار شهید همدانی با رهبر نقلاب و معرفی کتاب عبرت‌های عاشورا از بخش‌های مهم شماره سوم است.
خط حزب‌الله

نسخه مطالعه http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/weekly/files/22/pdf-file.pdf
خط حزب‌الله

https://instagram.com/p/83z-_eSd_w/
خط حزب‌الله

نسخه PDF شماره سوم نشریه خط حزب الله برای مطالعه در قطع A4
خط حزب‌الله

👆 نسخه PDF اولین شماره ویژه نامه محرم ضمیمه شماره سوم نشریه خط حزب الله
خط حزب‌الله

📍📢📍
نارضایتی رهبر انقلاب از #تحصن مقابل #مجلس

رهبر انقلاب از اقدام برخی از طلاب و دانشجویان در تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی ابراز نارضایتی کرده و خواستار جمع آوری آن شده بودند. یکی از این افراد نیز در گفتگو با رسانه‌ها گفت: از چند مسیر موثق، مطلع شدیم که رهبر معظم انقلاب با ادامه این تحصن مخالف هستند. عمارلو در این خصوص گفت: پس از اطلاع یافتن از موضع دفتر معظم له مبنی بر اتمام تحصن، ما نیز همانند سربازی مطیع فورا اقدام به اتمام تحصن کردیم. در عین حال که رهبر انقلاب همواره بر لزوم نقد صحیح تأکید داشته‌اند اما بارها در سالهای اخیر در چند سخنرانی، نارضایتی خود را نسبت به اقدامات غیرمتعارف، غیرقانونی و ناشایسته اعلام کرده بودند.
خط حزب الله http://farsi.khamenei.ir/weekly/
خط حزب‌الله

«دیدار اعضای موسسه فرهنگی روایت 27»

جمعی از اعضای موسسه فرهنگی هنری روایت27 به همراه سردار حسین همدانی به محضر رهبر معظم انقلاب رسیدند. این دیدار روز دوشنبه94/7/13 و 3 روز قبل از شهادت سردار حسین همدانی انجام شد. در حاشیه ی این دیدار، سردارهمدانی توضیح کوتاهی درباره کتاب «مهتاب خین » که خاطرات شفاهی خودشان است و نیزتوضیحی درباره ی نمایشگاه کتاب لاذقیه ی سوریه و استقبال چشمگیر از محصولات فرهنگی غرفه ی «بیست و هفت» بیان کرد. رهبر معظم انقلاب نیز از فعالیتها ابراز رضایت کردند.
منبع: نشریه #خط_حزب_الله
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

حزب الله این است...

حضرت آیت الله خامنه ای: هر حرکتى که منجر به این بشود که نسل جوان احساس کند باید از صحنه ى مقاومت کناره بگیرد، این حرکت، با واسطه یا بیواسطه، مربوط به امریکا و نظام استکبارى است؛ این یک معیار کلى است. هر کارى که در کشورهاى دیگر کردند، اینجا هم میخواهند بکنند:... منحرف کردن ذهن جوانان از آرمانهاى انقلابى و اهداف اصلى، متوجه کردن آنها به اهداف کوچک و جزیى و
صنفى و امثال اینها، متزلزل کردن ایمان نسل جوان به اسلام، اصول انقلاب اسلامى و جمهورى اسلامی و حتّى به امام، و نیز هر چیزى که در راه این مبارزه ى عظیم به کار گرفته میشود و وجودش لازم است، آن را در چشم نسل جوان، بیرنگ و بی اثر و بیفایده و مهمل جلوه دادن. اگر شما جایى چیزى در این مضمونها دیدید، در کتابى خواندید، در رمان ترجمه شده یا نوشته شده اى مطالعه کردید، در مقاله ى ترجمه شده اى یا در شعر و یا در فلسفه بافی اى مشاهده کردید، حتّى در تظاهرات به اصطلاح جسورانه و پرُخشمى چیزى از این قبیل دیدید، آن را متهم کنید. ۱۵/۸/۷۰
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

هیئت | ویژه نامه محرم خط حزب الله
«جمع فکر و عاطفه در عزاداری امام حسین علیه السلام»

هيئت، نماد تجمع عاطفی و فكری بر محورشخصيت حسين بن علی (علیه السلام) است؛ مجلس عزاداری و دسته ی سينه زنی است؛ اسمش را هرچه میخواهند، بگذارند. مراد اين است كه گروهی دور هم جمع میشوند و پايه ی كارشان بر عواطف و فكر - هر دو - است؛عواطف تنها نيست، انديشه ی خشك بی عاطفه هم نيست. اگر عواطف تنها باشد، اثربخش نيست و در واقع زندگی اثر نمیگذارد. اگر انديشه و فكر، خشك و بی عاطفه باشد، ماندگاری و نفوذ و گستردگی نخواهد داشت. شادابی فكر به آميختگی آن با عواطف است. محور هم وجود مقدس اباعبدالله (علیه السلام) است؛ يك سرچشمه ی خشك نشدنی؛ دريايی كه انسان هرگز نمیتواند به عمق آن برسد؛ از عاطفه و فكر، هر دو. 3/6/84
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

سوریه، حاج حسین همدانی و مذاکره با آمریکا
گزارش نشریه #خط_حزب_الله از نقطه ی استراتژیک مقاومت

بخشی از متن: ... هوشیاری این است که دشمن را نه در خانه یا پشت در، بلکه هزاران کیلومتر آن ورتر متوقف کنی و شکست دهی، راهبردی که ایران انقلابی آن را با حاج "احمد متوسلیان" و یارانش آغاز کرد و تا حضور در سوریه و راه اندازی گروه های "دفاع وطنی" و تشدید روحیه مقاومت در سوریه ادامه داشت. درست از همان ایام بود که ورق در شام برگشت و حلقه محاصره دمشق شکسته شد تا بار دیگر بر همگان اثبات شود که محور مقاومت هرجا که پا بگذارد موفقیتها را به نام خود ثبت میکند. موضوعی که رهبر انقلاب اینگونه به آن اشاره میکنند: «جمهوری اسلامی، به توفیق الهی و به حول و قوّه ی الهی، نه فقط مانع نفوذ دشمن در درون خود میشود، بلکه تا حدود زیادی مانع پیاده کردن نقشه های دشمن در منطقه هم شده است 94/7/15
مایه تعجب این است که «سهل اندیشان» داخلی این تضاد آشکار را نمی بینند و می گویند چرا با مذاکره ی با آمریکا مخالفت می کنید؟ مگر میشود حاج حسین همدانی پس از حدود 40 سال مبارزه، سرانجام برای تامین امنیت ایران و جلوگیری از نفوذ دشمنان، در ستیز با ایادی آمریکا به شهادت برسد و اقلیتی «بی خیال» و «ساده اندیش» بدنبال مذاکره با شیطان بزرگ برای رسیدن به آرزوهای خود باشند؟
@khattehezbollah

متن کامل در http://farsi.khamenei.ir/weekly
خط حزب‌الله

نسخه PDF شماره دوم ویژه نامه محرم «خط حزب الله» منتشر شد.
👆👆👆

دسترسی از طریق وب:
http://farsi.khamenei.ir/weekly/#24,1
خط حزب‌الله

| احکام عزاداری |
توسل به ائمه اینگونه باشد...

سوال: پرسیدند آیا انسان میتواند درهنگام سخن گفتن و توسل کردن به ائمه دستان خود را مانند دعابه سمت آسمان بگیرد؟
جواب: همه میدانند که ما دعا را از خدا میخواهیم؛ یعنی درخواست حاجت از خداوند است و ائمه اطهار(ع) را واسطه فیض الهی میدانیم و به آنها توسل میجوییم به عنوان حجج واولیای الهی که در پیشگاه خداوند قرب و منزلتی دارند، آنها را واسطه قرار میدهیم. وابتغوا الیه الوسیله؛ این دستور قرآن است. بنابراین اگر دست به دعا برداشتند و خدا را قسم دادند - مثلا به امام حسین (ع)، به پیامبراعظم (ع) و سایر اولیای الهی - دعایی داشتند و حاجتی خواستند، این اشکالی ندارد. همچنین همه مراجع معظم تقلید و حضرت آقا فتوایشان بر این است که اگر کسی به حرم مشرف شد و برای صاحب حرم، حتی امام، سجده کند آن سجده حرام است؛ سجده فقط برای خداست. سجده شکر به عنوان شکر الهی جهت زیارتی که نصیبش شده این اشکالی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده؛ عضو دفتر استفتائات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

| خانواده ایرانی |
رهبر انقلاب: مرد موظّف است که از زن مراقبت کند.

در داخل خانواده هم، از نظر اسلام مرد موظّف است که زن را مانند گلی مراقبت کند. میفرماید: «المرأة ریحانة »؛ زن گل است. این مربوط به میدانهای سیاسی و اجتماعی و تحصیل علم و مبارزات گوناگون اجتماعی و سیاسی نیست؛ این مربوط به داخل خانواده است. «المرأة ریحانة و لیست بقهرمانة»؛ این چشم و دید خطابینی را که گمان میکرد زن در داخل خانه موظّف به انجام خدمات است، پیغمبر با این بیان تخطئه کرده است. زن مانند گلی است که باید او را مراقبت کرد. با این چشم باید به این موجود دارای لطافتهای روحی و جسمی نگاه کرد. این نظر اسلام است. 30/6/79

کانال نشریه خط حزب الله
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

📍📢📍
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (یکشنبه) با حضور در منزل سردار شهید حسین همدانی، ضمن تفقد از خانواده شهید، شهادت آن سردار سرافراز را تبریک و تسلیت گفتند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اخلاص و مجاهدت سردار شهید همدانی در میدانهای خطر، رقم خوردن این سرنوشت شوق‌انگیز را آرزوی دیرینه مجاهدان راه حق خواندند و گفتند: خداوند باب شهادت را برای بندگان خالص خود باز گذاشته و حیف است که مرگ مجاهدان و اسوه‌هایی نظیر شهید همدانی، در راهی غیر از راه شهادت رقم بخورد.
رهبر انقلاب، تشییع با شکوه شهید همدانی در تهران و تشییع کم نظیر آن شهید در همدان را جلوه‌ای از پاداش الهی در قبال اخلاص این شهید بزرگوار برشمردند و افزودند: این حضور شگفت‌انگیز ناشی از جذبه و اخلاصِ آن شهید بود و در واقع برای مردم همدان نیز یک نعمت و فرصت الهی بود تا بار دیگر احساسات انقلابی و شهادت طلبانه خود را بروز دهند.
ایشان با تجلیل از صبر و شکرگزاری همسر و خانواده شهید همدانی و با اشاره به سهیم بودن خانواده‌های شهیدان در اجر و پاداش آنان، خاطرنشان کردند: ادامه یافتن سلسله شهادت و رونق و صفای روزافزون این نعمت عظیم در جامعه، مرهون همین صبرها و شکرگزاریهاست و از خداوند می‌خواهیم که آن شهید عزیز را با پیغمبر اکرم(ص) و اولیاء خود محشور گرداند و خانواده این شهید را نیز مشمول باران الطاف و برکات خود فرماید.

https://telegram.me/khamenei_ir
خط حزب‌الله

«رابطه با آمریکا خطرش را برای ما کم می‌کند؟»

رهبر انقلاب: رابطه‌ی سیاسی با آمریکا برای ما مضر است. اولاً خطر آمریکا را کم نمیکند. آمریکا به عراق حمله کرد؛ در حالی که با هم رابطه‌ی سیاسی داشتند، سفیر داشتند. رابطه که خطر جنون‌آمیز و سیطره‌طلبانه‌ی هیچ قدرتی را از بین نمیبرد. ثانیاً وجود رابطه برای آمریکائی‌ها وسیله‌ای بوده است برای نفوذ در قشرهای مستعد مزدوری در آن کشور...کسانی که حاضر بودند خودشان را به دشمن بفروشند. سفارتخانه‌ها یکی از کارهایشان این است... اینها این خلأ را در ایران دارند؛ احتیاج به پایگاه دارند، و پایگاه ندارند؛ این را میخواهند. احتیاج به رفت و آمد آزاد و بی‌دغدغه‌ی مأموران جاسوسی و مأموران اطلاعاتی‌شان و ارتباطات نا مشروع آنها با عناصر سفله و مزدور دارند؛ اما این را ندارند. حالا مینشینند آقایان وراجی کردن و حرف زدن و استدلال کردن، که نبود رابطه‌ی با آمریکا برای ما مضر است. نه آقا! نبود رابطه‌ی با آمریکا برای ما مفید است. آن روزی که رابطه‌ی با آمریکا مفید باشد، اول کسی که بگوید رابطه را ایجاد بکنند، خود بنده هستم. 13/10/86

نشریه #خط_حزب_الله @khattehezbollah
خط حزب‌الله

«سکوت در برابر ظالم یعنی امضای ظلم»

رهبر انقلاب: اگر کسی کانون فساد و ظلم را ببیند و بی‌تفاوت بنشیند، در نزد خدای متعال با او هم‌سرنوشت است. امام حسین(ع)فرمود: من برای گردنکشی و تفرعن حرکت نکردم. دعوت مردم عراق از امام حسین (ع) برای این بود که برود و حکومت کند؛ امام هم به همین دعوت پاسخ دادند. یعنی چنین نیست که امام حسین (ع) به فکر حکومت نبود، امام حسین (ع) به فکر سرکوب کردن قدرتهای طاغوتی بود؛ چه با گرفتن حکومت و چه با شهادت و دادن خون. امام حسین (ع) میدانست که اگر این حرکت را نکند، این امضای او، این سکوت او، این سکون او، چه بر سر اسلام خواهد آورد. وقتی قدرتی همه امکانات جوامع و یا یک جامعه را در اختیار دارد و راه طغیان پیش میگیرد و جلو میرود، اگر مردان و داعیه‌داران حق در مقابل او اظهار وجود نکنند و حرکت او را تخطئه نکنند، با این عمل، کار او را امضا کرده‌اند؛ یعنی ظلم به امضای اهل حق میرسد، بدون این‌که خودشان خواسته باشند. این گناهی بود که آن روز بزرگان و آقازادگان بنی‌هاشم و فرزندان سردمداران بزرگ صدر اسلام مرتکب شدند. امام حسین (ع) این را برنمی‌تافت؛ لذا قیام کرد.۲۷/۱۲/۱۳۸۰

سومین شماره ویژه نامه نشریه #خط_حزب_الله @khattehezbollah
خط حزب‌الله

نسخه PDF شماره سوم ویژه نامه محرم «خط حزب الله» منتشر شد.
👆👆👆

دسترسی از طریق وب:
http://farsi.khamenei.ir/weekly/#25,1
خط حزب‌الله

بسم الله الرحمن الرحيم
كانال تلگرام "شبكه تحليلي نخبگان" پايگاه اطلاع‌رساني KHAMENEI.IR  آغاز به‌كار كرد. براي دسترسي به اين كانال به اين آدرس مراجعه كنيد.
https://telegram.me/khamenei_others
خط حزب‌الله

تا ساعتی دیگر متن کامل نامه رهبرانقلاب اسلامی به رئیس جمهور در موضوع برجام توسط دفتر مقام معظم رهبری منتشر خواهدشد.
@khattehezbollah
خط حزب‌الله

📩
رهبرانقلاب درنامه به رئیس جمهور و رئیس شورایعالی امنیت ملی،بااشاره به بررسیهای دقیق و مسئولانه برجام در مجلس و شورایعالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی،دستورات مهمی را درباره رعایت و حفظ منافع و مصالح ملی صادر و با برشمردن الزامات 9گانه در اجرای برجام،مصوبه شورایعالی امنیت ملی را با رعایت این موارد تأییدکردند.
١٣٩٤/٧/٢٩
@khamenei_ir
خط حزب‌الله

📩
رهبرانقلاب در نامه درباره برجام:
از همه دست اندركاران اين فرآيند پرچالش، در همه دوره ها از جمله هئيت مذاكره كننده كه در تثبيت نقاط مثبت برجام همه سعي ممكن را بکار بردند و از منتقداني كه با ريزبيني نقاط ضعف آن را به همه ما يادآور شدند و مخصوصا از كميسيون ويژه مجلس و شورايعالي امنيت ملي كه با ملاحظات خود برخي نقاط خلاء را پوشش دادند،قدرداني خود را اعلام دارم.
١٣٩٤/٧/٢٩
@khamenei_ir
خط حزب‌الله

📩
رهبرانقلاب در نامه درباره برجام:
از آنجا كه پذيرش مذاكرات از سوي ايران اساسا با هدف لغو تحريمهاي اقتصادي و مالي صورت گرفته و اجرايي شدن آن به بعد از اقدامات ايران موكول شده،لازمست تضمينهاي قوي براي جلوگيري از تخلف طرف مقابل تدارك شود،كه ازجمله آن اعلام كتبي رئيس جمهور امريكا و اتحاديه اروپا مبني برلغو تحريمهاست/هرگونه اظهاري مبني بر اينكه ساختار تحريمها باقي خواهدماند،بمنزله نقض برجام است.
١٣٩٤/٧/٢٩
@khamenei_ir
خط حزب‌الله

📩
رهبرانقلاب:
درسراسر دوره 8ساله وضع هرگونه تحريم در هر سطح و به هر بهانه اي توسط هر يك از كشورهاي طرف مذاكرات،نقض برجام محسوب خواهد شد/اقداماتی که در دو بند بعدي آمده،تنها هنگامي آغاز خواهدشد كه آژانس پايان پرونده موضوعات حال و گذشته (pmd) را اعلام نمايد.
١٣٩٤/٧/٢٩
@khamenei_ir
خط حزب‌الله

📩
رهبرانقلاب:
سازمان انرژی اتمی،تحقيق و توسعه در ابعاد مختلف را در مقام اجرا بگونه اي ساماندهي كندكه درپايان دوره 8ساله هيچ كمبود فناوری براي ايجاد غنی سازی موردقبول در برجام وجود نداشته باشد.
١٣٩٤/٧/٢٩
@khamenei_ir
خط حزب‌الله

📩
رهبرانقلاب:
در موارد ابهام برجام،تفسير طرف مقابل موردقبول نيست و مرجع،متن مذاكرات است/رفع معضلات كنوني جز با پيگيري اقتصادمقاومتي ميسر نخواهد شد/مراقبت فرمائيد كه وضعيت پس از برداشتن تحريم،به واردات بي رويه نينجامد و از واردات مواد مصرفي امريكایی جدا پرهيزشود.
١٣٩٤/٧/٢٩
@khamenei_ir
خط حزب‌الله

شماره چهارم ویژه‌نامه خط حزب‌الله منتشر شد. 👆👆👆
http://farsi.khamenei.ir/weekly/#26,1
خط حزب‌الله

«اف بر امان نامه‌ی دشمنان اسلام»

رهبر معظم انقلاب: در زیارات و کلماتی که از ائمه (ع) راجع به اباالفضل العبّاس رسیده است، روی دو جمله تأکید شده است: یکی بصیرت، یکی وفا. در روز تاسوعا، مثل امروز عصری، وقتی که فرصتی پیدا شد که او خود را از این بلا نجات دهد؛ یعنی آمدند به او پیشنهاد تسلیم و امان‌نامه کردند و گفتند ما تو را امان میدهیم؛ چنان بر خورد جوانمردانه‌ای کرد که دشمن را پشیمان نمود. گفت: من از حسین جدا شوم!؟ وای بر شما! اف بر شما و امان‌نامه شما! نمونه دیگرِ بصیرت او این بود که به سه نفر از برادرانش هم که با او بودند، دستور داد که قبل از او به میدان بروند و مجاهدت کنند؛ تا این‌که به شهادت رسیدند. میدانید که آنها چهار برادر از یک مادر بودند: اباالفضل العبّاس - برادر بزرگتر - جعفر، عبدالله و عثمان. انسان برادرانش را در مقابل چشم خود برای حسین‌بن‌علی قربانی کند؛ به فکر مادر داغدارش هم نباشد که بگوید یکی از برادران برود تا این‌که مادرم دلخوش باشد؛ به فکر سرپرستی فرزندان صغیر خودش هم نباشد که در مدینه هستند؛ این همان بصیرت است. 26/01/1379
http://farsi.khamenei.ir/weekly/#26,1
نشریه خط حزب الله @khattehezbollah
خط حزب‌الله

«حکم اهانت به مقدسات سایر مذاهب»

س: لعن برخی از دشمنان اهل‌بیت (ع) در مکان‌های عمومی یا خصوصی چه حکمی دارد؟
ج: بارها شنیده اید که ایشان فرموده‌اند به مقدسات سایر مذاهب توهین نکنید و توهین به مقدسات سایر مذاهب را حرام دانسته اند. بنابراین مومنین از کارهایی که به هر حال سودی ندارد، بلکه ضرر دارد و موجب اختلاف بین مسلمان‌ها می‌شود و موجب برادرکشی بین مسلمانان می‌شود یا موجب وهن مذهب هست یا به نحوی توهین به مقدسات سایر مذاهب اسلامی است ان‌شاالله بپرهیزند که این عمل جایز نیست. در این مجالس می‌شود شرکت کرد یا نه؟ یک وقت هست شما شرکت می‌کنید آن منبری را یا آن مداح را از این کار خودش باز می‌دارید - حالا با تذکر محترمانه که از این گفته‌های تفرقه‌انگیز بپرهیزد - این گاهی وقت‌ها لازم و واجب است. اما اگر شرکت شما این اثر را ندارد، بلکه مجلس چنین افرادی که تفرقه می‌اندازند تقویت می‌شود، بله گاهی وقت ها شرکت در چنین مجالسی جایز نیست و باید پرهیز شود.

منبع: دفتر استفتائات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای
ویژه نامه محرم خط حزب الله @khattehezbollah