حوای آدم 
عنوان گروه یا کانال:

حوای آدم


توضیحات: در این کانال موضوعاتی از قبیل: رموز همسرداری امور زناشویی مشاوره رایگان ازدواج موفق تربیت فرزند رموز موفقیت و زندگی عاشقانه و.. رو داریم مدیریت، انتقاد،پیشنهاد: @mawezah وابسته به : mawezah.ir لینک: https://t.me/joinchat/AAAAADwoE8g53ji64vHauw
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 318
حوای آدم

🎄🌻🎄🌻🎄
🌻🎄🌻
🎄🌻
🌻
🎄

⭕️پوشك گرفتن كودك


✔️سن مناسب از پوشک گرفتن,بستگی به آمادگی خود بچه دارد.

🍁اين آمادگی ها شامل:


✅بتواند لفظ ادرار را بگوید.(منظور همان ج ی ش است)


🍂علاوه بر گفتن لفظ,مفهوم را هم بفهمد.مثلا بداند که این لفظی که میگوید,دلالت بر انجام آن کار دارد.

🍃خود بچه علاقه داشته باشد از پوشک جدا شود.


🍂به مقدمه نیاز دارد.مثلا از شیوه قصه گویی استفاده کنیم.قصه بگوییم و هم زمان تصویرش را بکشیم.


🍃فضاي سرویس بهداشتی,که میخواهد برای اولین وارد آن شود,تمیز و بدون بوو بدون وجود حشرات موذی باشد.برای اولین بار و دفعات ابتدایی از عروسک یا بادکنک یا برچسب های کودکانه استفاده شود که این محیط برایش تدایی کننده خاطرات خوش باشد.


🔰رفتارهاي غیر منطقی انجام ندهید.وسواس گونه عمل نکنید.مثلا از کمر به پایین بچه را آب نگیرید.❗️


👈در مراحل اول بچه ها را شرطی کنید.مثلا یک میز جلوی سرویس بهداشتی قرار دهید,روی ان یک کاسه بگذارید,به بچه بگویید هروقت دستشوییت گرفت و خودت رفتی و برگشتی توی این کاسه یک جایزه میبینی.یک تا دوهفته این کار انجام بشود کافی است.


❗️هيچ وقت اصرار بیش از انداز نداشته باشید .مثلا هی نگویید:زود باش,دیر شد,الان میریزه.اینطوری اراده بچه از وی گرفته میشود.با خودش میگه مامان اونقدر میگه تا من برم.پس ولش کن.


✋اگر خودش را نجس کرد,نباید دعوایش کنیم.اماباید ناراحتی خودمان را نشان بدهیم.مثلا بگوییم,شما که بلد بودی,چرا دقت نکردی و...


☘باید به این نکته توجه داشت که وقتی میخواهید بچه را از پوشک بگیرید,بالاخره خانه برای یک بارهم که شده نجس میشود.پس به خودتان سخت نگیرید.‼️


🌸بهترين فصل برای آموزش دستشویی رفتن، بهار و تابستان است؛ زیرا در این فصل‏ها، لباس کودک، کمتر است و شست و شو راحت‏تر انجام می‏شود. افزون بر این، لگن را می‏توان در فضای باز قرار داد.

🌀مناسب ‏ترین سن، 18 تا 24 ماهگی است و پیش از این سن مطلوب نخواهد بود. (البته بیشتربستگی به آمادگی خود بچه دارد.)


✅زمان آموزش از 2 هفته تا 2 ماه طول می‏کشد و به ندرت ممکن است تا 6 ماه هم ادامه یابد.


‼️توجه داشته باشید که پسران، دیرتر از دختران، این مطلب را می‏آموزند.


⛔️اين آموزش نباید با موقعیت‏های استرس‏آور، یعنی فشارهای روحی کودک (از شیر گرفتن، جدا کردن برای خواب، تعویض خانه، تولد یا قبل از تولد نوزاد جدید، ترس و...) همزمان باشد که در این صورت، مقاومت روانی خواهد داشت و آموزش به سامان نمی‏رسد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌟✨نجوای شبانه با حضرت دوست✨🌟

🍃🌟خدایا🌟🍃

🌟خوش دارم که در نیمه های شب در سکوت مرموز آسمان و زمین به مناجات برخیزم

🌟با ستارگان نجوا کنم و
قلب خود را به اسرار ناگفتنی آسمان بگشایم

🌟آرام آرام به عمق کهکشانها صعود نمایم
محو عالم بی نهایت شوم

🌟از مرزهای علم وجود در گذرم
و در وادی ثنا غوطه ور شوم
و جز خدا چیزی را احساس نکنم

🍃شهید دکتر مصطفی چمران🍃

🌙شبتون پر از عاشقانه های خدایی🌙

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠⚫️💠⚫️💠
⚫️💠⚫️
💠⚫️
⚫️
💠
السّلام علیک ایّتها السّیّدة یا فاطمة المعصومة یا بنت موسی بن ‌جعفر علیک و علی آبائک الطّیّبین الطّاهرین المعصومین افضل الصّلاة و السّلام.

▪️بدون تردید نقش حضرت معصومه (سلام اللَّه علیها) در قم شدن قم و عظمت‌ یافتن این شهر عریقِ مذهبىِ تاریخی، یک نقش ما لا کلام فیه است.

این بانوی بزرگوار، این دختر جوانِ تربیت‌شده‌ی دامان اهل‌بیت پیغمبر، با حرکت خود در جمع یاران و اصحاب و دوستان ائمه (علیهم‌السّلام) و عبور از شهرهای مختلف و پاشیدن بذر معرفت و ولایت در طول مسیر در میان مردم و بعد رسیدن به این منطقه و فرود آمدن در قم، موجب شده است که این شهر به عنوان پایگاه اصلی معارف اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) در آن دوره‌ی ظلمانی و تاریكِ حکومت جباران بدرخشد

و پایگاهی بشود که انوار علم و انوار معارف اهل‌بیت را به سراسر دنیای اسلام از شرق و غرب منتقل کند.

رهبر انقلاب؛ ۸۹/۰۷/۲۹

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃
🍁کارها چگونه غلط ازآب در می آیند؟

✅در بیشترخانه ها، طوفانهایی که بین والدین و کودکان صورت می گیرد، توالی قابل پیش بینی و منظّمی دارند. وقتی کودک کاری را (ا شتباه) انجام می دهد یا چیزی را (اشتباه) می گوید و یکی از والدین با رفتار یا گفتار توهین آمیز واکنشی از خود نشان می دهد، کودک با گفتار یا رفتاری بدتر پاسخ می دهد و سپس مادر و یا پدر با تهدید های فریادآمیز یا با تنبیه خودخواهانه مقابله می کنند. و همین طور این این مشاجره که درآن، هریک هرچه می خواهد به دیگری می گوید، ادامه پیدا می کند.
مثال زیر نمونه ی بارز و خوبی است برای یک برخورد و تقابل غلط میان والدین و فرزند:
فرزند نه ساله ای داشت با یک فنجان چای خالی بازی می کرد.
🔸مادر: (آخرآن را خواهی شکست. تو همیشه چیزها را می شکنی.)
🔹فرزند: (نه خیر، نمی شکنمش.)
درست در همان هنگام، فنجان از دست فرزند افتاد و شکست.
🔸مادر: (تو را به خدا نگاه کن. آخر تو چقدر احمقی، پسر. تو همۀ چیزهای این خانه را داری یکی یکی می شکنی.)
🔹فرزند: (پس، خودت هم احمقی. تو ریش تراش برقی بابا را شکستی.)
🔸مادر: (به مادرت گفتی احمق! تو خیلی بی ادبی.)
🔹فرزند: (خودت بی ادبی. تو بودی که اوّلش به من گفتی احمق.)
🔸مادر:(دیگر نشنوم حرفی بزنی ها! زود برو تو اتاقت، زود!)
🔹فرزند: (برو، بابا می خواهد مجبورم کند، هه!)
مادر مشاهده کرد که فرزند کوچکش در مقابل قدرت او ایستاده است و مستقیماً مقاومت می کند؛ به همین خاطر عصبانی شد و پسرش را گرفت و با خشم و غضب شروع کرد به کتک زدنش. فرزند که سعی می کرد از دست مادرش فرار کند، او را هل داد طرف در شیشه ای اتاق؛ شیشه شکست و دست مادر برید. فرزند خون را که دید وحشت کرد؛ از خانه بیرون دوید و تا دیر وقت عصر آن روز به خا نه باز نگشت. ناگفته پیداست که همۀ اعضای خانواده در اضطراب بودند. آن شب، هیچکس ازآنها خوب نخوابید.
⬅️اینکه فرزند بازی نکردن با فنجانهای خالی را یاد گرفت، اهمیت چندانی نداشت بلکه این مهم بود که این کودک دربارۀ خودش و مادرش درسی منفی و مخرّب آموخت. اکنون سوال ما این است: آیا این دعوا و مرافعه ضروری بود؟ آیا این جنگ و جدل اجتناب ناپذیر بود؟ آیا امکان دارد که در این قبیل حوادث شخص عاقلانه تر رفتار کند؟

برگرفته از کتاب «رابطه والد و فرزند»
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
درمان خانگی برای سرد مزاجی همسر
1⃣

 


برخی از آقایان دچار سرد مزاجی درروابط جنسی هستند و برخی اوقات اصلا ازکلمات احساسی و عاطفی هم حرفی نمی زنند. برای این شوهرها  درمانهای خانگی بسیارراحتی داریم  که باهم میخوانیم
اگر اين روزها احساس مي‌كنيد شوهرتان مثل هميشه سرحال نيست و آنطور كه بايد و شايد از كلمات محبت‌آميز در صحبت‌هاي روزمره‌اش استفاده نمي‌كند دست به كار شويد و برايش معجون گياهي محبت تهيه كنيد.
براي تهيه اين معجون گياهي كافي است يك قاشق چاي‌خوري پودر زنجبيل را در يك ليوان شير حل كنيد و آن را خنك برايش ببريد. به گفته درمانگران طب سنتي استفاده از زنجبيل در برنامه غذايي براي افراد سردمزاج به آنها كمك مي‌كند تا به مرور سردمزاجي‌شان را درمان كنند اما اين درمانگران تذكر مي‌دهند كه مصرف زنجبيل براي افراد گرم مزاج بايد با احتياط زيادي انجام شود چرا كه مصرف بيش از اندازه از گياهان و عرقيات دارويي با طبع گرم براي افرادي كه مزاج‌شان گرم است عوارضي به همراه دارد. پس اگر از طبع و مزاج‌ همسرتان مطمئن هستيد براي افزايش محبت و عاطفه‌اش يك ليوان معجون شيرزنجبيل تهيه كنيد و او را دعوت به نوشيدن اين معجون محبت كنيد.


🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
برای شاد نگهداشتن خود چکار کنیم؟👇👇👇

👈5 نکته درباره شاد نگهداشتن خود

☝️یکی از دلایل اصلی که ما درزندگی رنج می بریم این است که شادی ما وابسته به شادی دیگران است. برخی از راههای که شما میتوانید مسئول خوشبختی خود باشید

👌1- از نظر مالی مستقل باشید
به گزارش کانال آرامش هستی؛یکی از چیزهایی که شما برای بدست گرقتن زندگی به آن نیاز دارید داشتن استقلال مالی است. اگر شما بطور مداوم برای نیازهای مالی خود به کمک کسی نیاز نداشته باشید واقعا مستقل هستید . داشتن پول به شماآزادی می دهد و شما نمیخواهید به کسی پاسخگو باشید.

👌2- پیدا کردن سرگرمی
مشغله داشتن مسئول خوشبختی است و باعث سلامت می شود. مانندن کتاب خواندن؛ نقاشی؛ رقص, لبخند برروی چهره شما می آورد.

👌3-انتظاارات خودرا به حداقل برسانید
اگر در نیازهای عاطفی فوق العاده به دیگران وابسته اید. ایا شما یک همسر, یک مادر ؛یک دوست دختر دارید انتظارات خودرا پایین بیاورید بهتر است. انتظارات بزرگ باعث بد بختی شماد دراز مدت میشود

👌4-لذت بردن ازچیزهای کوچک
به یاد داشته باشید که شما لزوما نیاز به صرف وقت با دیگران هستید تاشادی به ارمغان بیاورند. پیدا کردن شادی در لذت های کوچک زندگی، حتی ساده ترین آنها خوب است.لبخند یک کودک کوچک، پابرهنه راه رفتن بر روی چمن، گل، باران، همه چیز.

👌5. عشق
در واقع به معنی این است که شما باید از تمام معایب خاص خود و صفات مثبت خود آگاه باشید.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌺🍃🌺🍃🌺🍃
🍃🌺
🌺
🍃
🌺
🍃
برای کاهش عصبانیت خود از چه راهکارهایی استفاده کنیم؟ 👇👇👇

👌1-حواس خود را به چیز دیگر معطوف کنید.

یکی از بهترین راه ها برای کاهش خشم اشتغال به برخی فعالیت ها ی جذاب است. برخی از افراد کارهای ورزشی انجام می دهند ، برخی دیگر مطالعه می کنند یا تلویزیون تماشا می کنند و برخی به سرگرمی های مورد علاقه ی خود می پردازند.

👌👌2- شوخی و مزاح کنید.

و طریقی است برای بازسازی موقعیتی برای یافتن ناهمخوانی یا امر محال در آن.

شوخی کردن خشم را کاهش می دهد ، زیرا شوخی با خشم مغایرت دارد. یاد گرفتن اینکه به واکنش های مان بخندیم نه تنها به ما کمک می کند که خشم خود را کاهش دهیم. بلکه به ما کمک می کند با دیگران ارتباط بر قرار کنیم و نشان دهیم که نسبت به نامناسب بودن واکنش های مان آگاهیم.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
درمان خانگی برای سردمزاجی همسر
2⃣


احساس مي‌كنيد شوهرتان سردمزاج شده

اين ادويه را به برنامه غذايي‌اش اضافه كنيد

سردمزاجي از آن حالت‌هايي است كه ممكن است افراد مختلفي آن را تجربه كنند اگر شما هم به تازگي احساس كرديد كه همسرتان دچار سردمزاجي شده بيشتر از دارچين در برنامه‌غذايي‌تان استفاده كنيد. دارچين ازجمله گياهان دارويي است كه خواص درماني زيادي دارد و يكي از كاربردهاي آن بهبود و درمان سردمزاجي در مردان است. تنها بايد مراقب باشيد كه بيش از حد مجاز از دارچين استفاده نكنيد. دارچين هم ازجمله گياهان دارويي با طبع گرم است و به توصيه درمانگران طب سنتي نبايد در طول روز بيشتر از 4 گرم از آن مصرف كرد. بنابراين اگر مي‌خواهيد سردمزاجي همسرتان را كنترل و آن را برطرف كنيد، كافي است عصرها كه براي او چاي سرو مي‌كنيد يك عدد چوب دارچين درون چاي او بيندازيد يا برايش دمنوش دارچين تهيه كنيد.

مي‌خواهيد توجه او به شما بيشتر باشد

اين شربت را برايش خنك سرو كنيد


🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

راز زندگی این است که بفهمیم زندگی تنها یک معجزه تکرارنشدنی است.  زندگیتان آرام   🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
راز زندگی این است که بفهمیم زندگی تنها یک معجزه تکرارنشدنی است. زندگیتان آرام 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌷💠🌷💠
🌷💠
💠
🌷
💠 #ویژگی_زن_مورد_علاقه_مردان_چیست؟ 🌹

🌸مردها زنانی را برای زندگی انتخاب می کنند که در مواقع بحران بتوانند بخشی از مسئولیت زندگی را به آنها بسپارند.حتما شنیده اید که مردها هر قدر هم امروزی باشند باز وقت ازدواج که می رسد سراغ زنی می روند که اصطلاحا «زن زندگی» باشد. خب، حالا این زن زندگی چه کسی است و چه ویژگی هایی دارد؟

💐من را به رسمیت بشناس
در دوره و زمانه فعلی که جایگاه مردها نسبت به وضعیت سنتی تغییر کرده، مردها دنبال زنی هستند که اگرچه امروزی و توانمند است اما وقتی در کنار آنها قرار می گیرد، به قدرتمند بودن مردها اعتراف کند.

🌸مردها همان قدر که از زنان وابسته گریزان هستند، از زنان زیادی مستقل که با قدرتمندی شان روی مردانگی مردها سایه می اندازند، فرار می کنند. بنابراین باید باهوش باشید و بتوانید با وجود توانایی های بسیاری که دارید، وقتی در کنار همسرتان قرار می گیرید به احساس قدرت و غرور مرد احترام بگذارید.

💐اسطوره مهربانی
مردها قبل از هر چیز به این نگاه می کنند که زن زندگی شان چقدر مهربان است. برگ برنده در دست زنی است که لقب مهربان ترین را بگیرد. زن مظهر محبت و نرمی است و این چیزی است که مردها از قدیم تا امروز به عنوان اولین شرط انتخاب همسر در نظر داشته اند. یک رابطه کامل رابطه ای است که در آن هم محبت کنید و هم محبت ببینید. هم دوست داشته باشید و هم مورد دوست داشتن قرار بگیرید. بنابراین هر قدر در یک رابطه، به لحاظ عاطفی بیشتر مایه بگذارید، رابطه قوی تر می شود.

🌸جذاب و زنانه
قبل از آن که طرف مقابل شما را بشناسد، ظاهرتان را می بیند و قضاوت می کند. بنابراین ظاهر شما باید مطلوب باشد. دقت کنید، نمی گوییم ایده آل یا بی نقص. فقط مطلوب و خوشایند. برای داشتن یک ظاهر خوشایند باید هم به سر و وضع تان در حد معمول برسید و هم رفتار مناسبی داشته باشید. رفتار مناسب برای یک زن، وقار، برخورد محترمانه و اجتماعی، اعتماد به نفس و کمی غرور و جدیت است. بعضی از مردها شاید در تعاملات روزمره با زنانی که بی پرواتر و شوخ طبع تر هستند گرم بگیرند اما این یک اصل است که مردها، زنی را آماده ازدواج می دانند که رفتاری متین و موقر، سنجیده و بالغانه داشته باشد. هیچ مردی یک دختر زیادی شاد، زیادی سرخوش و بی حواس را به عنوان زن زندگی اش انتخاب نخواهد کرد. پس خوش برخورد، جدی و معتمد به نفس باشید و در همه این موارد ظرافت و متانت زنانه تان را حفظ کنید. با این حال یک نکته را خیلی جدی باید بدانید و آن این که هیچگاه، هیچگاه، هیچگاه از ویژگی های زنانه، ظرافت ها و جذابیت های زنانه تان برای پیشبرد اهداف یا خودنمایی استفاده نکنید.


💐به من اعتماد کن
مردها برای زندگی مشترک به خانم هایی تمایل نشان می دهند که به آنها اعتماد و تکیه کند. آنها را وفادار بداند و با شکاکی هایش حوصله مرد را سر نبرد. البته که این ویژگی باید متقابل باشد. زن ها هم تمایلی به مردهای بدبین و شکاک ندارند. مردها زنی را می پسندند که آنها را به پیشرفت تشویق کند و در برنامه هایی که برای آینده دارند، پشتوانه آنها باشد. مردها میلی به زنان غرغرو، سختگیر و عصبانی ندارند. شاید به نظر خودتان کمی کمال گرا به نظر برسید اما واقعیت این است که این ویژگی می تواند قاتل زندگی مشترک شما باشد. چون مردها از زن های ایرادگیر و مضطرب واقعا فرار می کنند. پسران امروزی هم مثل اجدادشان زن را مظهر آرامش و منبعی برای قدرت گرفتن از او می دانند. پس شما هم به شیوه غریزی و نهادی آفرینشتان این آرامش را به او تزریق کنید.

🌸قابل اعتماد باشید
مردها زنانی را برای زندگی انتخاب می کنند که در مواقع بحران بتوانند بخشی از مسئولیت زندگی را به آنها بسپارند و از بابت همه چیز خیالشان جمع باشد. بدون شک چنین زنی باید با تدبیر، بالغ و قابل اعتماد باشد. زنی که بتوان گاهی به او تکیه کرد، به تعهد و وفاداری اش ایمان داشت و از روابط اجتماعی اش، خیال راحت داشت.


💐مادر و همسر به تمام معنا
از همه این ها که بگذریم، مردها، حتی امروزی ترین شان هم هنوز در اعماق وجودشان زنی را تحسین می کنند که روحیات مادرانه داشته باشد. زنی که مراقب و حمایتگر باشد و دوست داشته باشد بچه دار شود و فرزندانش را با عشق تربیت کند. زنانی که در عین امروزی بودن و استقلال و قدرت روحیات زنانه شان را فراموش نکرده اند، مادری بالقوه هستند، به کدبانوگری علاقمندند و ذوق و شوق زنانه شان را خرج خانه و زندگی شان می کنند که از ویژگی های یک همسر مناسب است و مطلوب همه مردها در همه اعصار بوده و هستند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗

💞💞💞#ستایش_یک_زن💞💞💞

🍇از مردی پرسیدند بچه ت را بیشتر دوست داری یا همسرت رو؟

🍇پاسخ جالبی داد:

🍇گفت بچم رو عاشقانه دوست دارم ولی زنم رو عاقلانه.

🍇من عاشق بچم هستم همه کارهاش رو دوست دارم، همه افکارش رو وهمه حرکاتش رو همه چیزش برام زیباست حتی اگر برای دیگران بد باشه

❤️ولی همسرم را عاقلانه دوست دارم

🍇دختر زیبای رویاهای من
🍇وقتی با من ازدواج کرد زیباترین موها رو داشت بنابرین الان که بین موهای زیبایش موهای سفید میبینم من اون موهای سفید رو می پرستم
🍇وقتی با من ازدواج کرد صورتش بسیار زیبا بود حالا که چروکهای صورتش را می بینم من اون خطهای صورتش رو سجده میکنم 🍇وقتی از دست من عصبانی میشه و سکوت میکنه من اون سکوت رو دوست دارم.
🍇وقتی به خاطر من چندین سال با ناملایمات ساخته؛ من اون ساختنش را دیوانه وار دوست دارم پس من نسبت به همسرم عاقلانه عاشق هستم.

💞 زن هر چقدر هم که بزرگ شود ،
💞 همسر شود ،
💞 مادر شود ،
💞 مادر بزرگ شود ،

💝درونش هنوز هم دختری کوچک چشم انتظار است، انتظار می کشد برای لوس شدن و محبت دیدن. دستی میخواهد برای نوازش و چشمی برای ستایش.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
درمان خانگی برای سردمزاجی همسر
3⃣


يكي از گياهان دارويي كه به طور همزمان مي‌تواند موجب نشاط و شادابي  و بهبود سردمزاجي در مردان شود شربت زعفران است. براي تهيه اين شربت كافي است چند چوب زعفران را درون نصف ليوان عرق بهارنارنج بريزيد و نصف ليوان آب سرد به آن اضافه كنيد. به گفته درمانگران طب سنتي نوشيدن اين شربت در ميان‌وعده‌هاي عصرگاهي افرادي كه داراي مزاج سوداوي هستند توصيه شده است. علاوه بر اين تهيه چلوگوشت با زعفران فراوان نيز يكي از غذاهايي است كه مي‌تواند به تقويت انرژي مردان، افزايش نشاط و گرم‌مزاجي آنها كمك كند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

🌺🍃🌺🍃🌺🍃
🍃🌺
🌺
🍃
🌺
🍃
🔴 مهمترین شرط در روابط با نامحرمان حفظ عفــــت وحیـــــاست.

🔴 عفـــــت در انسان به میزان حیـــــای درونی او وابسته است.

وحیـــــاخصیصه‌ای فطری‌و‌باطنی است که‌به‌سبب ایـــــمان شکوفا می‌شود.

👈اگر‌حیا نباشد،ایمان جایی برای تحقق ندارد.

🔴 وکسی که ریشه حیـــــا‌ را در خود بخشکاند، هیچ امیـــــدی به خیر دراو‌ وجود ندارد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
⬅گلدسته عفاف➡

گلدسته،چون تنها دخترم بود خیلی به او علاقه داشتم. یک بار که در زمان جنگ به خانه اش در دزفول رفته بودم ، دیدم شب موقع خواب با پوشش کامل می خوابد! تعجب کردم؛ در آن هوای گرم جنوب، خوابیدن با لباس زیاد کار آسانی نبود! علت را که پرسیدم، گفت: « پدر جان، اینجا هر لحظه ممکن است بمباران شود؛ باید از هر نظر آمادگی داشته باشیم. ممکن است فردا صبح زنده نباشیم. پس باید پوشش کامل داشته باشیم تا وقتی ما را از زیر آوار خارج می کنند، مشکلی وجود نداشته باشد.»

👈 شهیده گلدسته محمدیان

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

﷽ 💠🌷💠🌷💠
🌷💠
💠
🌷
💠

♡بانـــــوے چـــــادرے♡

☜بدان

☜دامنـــــے پاڪ چون ڪعبه باید
مولودے چون علـــــے(علیه السلام) در آن زاییده شود.. .

☜پس بانو
☜به پرورش نسلے مطهر از دامن پـــــاڪ خویش بیاندیش

☜بانو
☜تو با چادرت میروے تا آتش نفس خویش و آتش هوس دیگرے را بنشانے

♡چادر بوے حیـــــا و عفت مے دهد♡

☜*یعنے نـــــگاه و فڪـــــرت را ڪنترل ڪن *

️ ❋چـــــادر را بو ڪن
*و عطر زهـــــرا*
این ریـــــحانه بهشتـــــے را استشمام ڪن❋

️ ❃خوش بحالت
*ڪه میراث دار حجب و حیـــــاے فاطمـــــہ(سلام الله علیها) هستے ❃

♡سفیر عفت فـــــاطمـہ
زین پس
چـــــادرت را
با نیـــــت سر ڪن ...♡


️‌ 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
#سیاست_های_زنانه

👛یه خانم حتی اگه زورش به قدر کافی هست، وانمود کنه که زورش به یک سری از چیزها نمیرسه و اجازه بده همسرش با انجام اون کارها احساس قدرت کنه. کارهای مثل باز کردن در شیشه ها، یا جابجا کردن چیزهای سنگین و از همه مهمتر حمل وسایل مثل ساکهای خرید، یا موقع مسافرت چمدان ... این خیلی مهمه که زن هیچوقت نشون نده که زورش زیاده.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

می شود پروانه بود و به هر گلی نشست؛ اما بهتر است مهربان بود و به هر دلی نشست.  🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
می شود پروانه بود و به هر گلی نشست؛ اما بهتر است مهربان بود و به هر دلی نشست. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
چگونه همسرتان را صدا بزنید؟💑


هر کلمه‎ای یک بار روانی و عاطفی دارد که در روح و فکر شنونده تاثیر می‎گذارد و این تاثیر به مرور زمان پایدار و ثابت می‎شود. در طول روز شاید بارها و بارها همسرتان را صدا بزنید، نحوه_صدا_کردن_همسر می‎تواند وسیله‎ای برای ابراز عشق و محبت بین زن و مرد باشد، به شرط آنکه شرایط استفاده از آن را نیز بدانید.
نحوه صدا کردن همسر، یکی از از ابتدايي‎ترين روابط بين زن و شوهر است که در عین ساده بودن، روشی کاملا موثر برای شيرين کردن زندگي است که پایه آن در دوران_عقد شکل می‎گیرد.

💕 💕 💕 💕 💕 💕 💕 💕
اگر انتظار دارید همسرتان به شما احترام بگذارد، باید با او محترمانه برخورد کنید تا او هم با شما همانطور برخورد کند. اگر همسرتان را محترمانه صدا کنید، به او احساس اعتماد_به_نفس می‎بخشید و این یکی از پایه‎های زندگی زناشویی است.

او را چگونه صدا بزنم؟
به طور کلی هر یک از زن و شوهر باید سعی کنند که همسرشان را به اسمی که خود او دوست دارد صدا بزنند تا راحت‎تر میزان توجه‎شان را به او نشان بدهند.

💕 💕 💕 💕 💕 💕 💕 💕
تمرین شما از دوران عقد شروع می‎شود. شاید برای اولین بار گفتن کلماتی مثل "عزیز دلم، جانم، عشقم، نفسم و..." برای شما سخت باشد، ولی مطمئن باشید بعد از چند بار گفتن هر کدام، برایتان عادی می‎شود و هر دو از گفتن و شنیدن این کلمات لذت می‎برید.

در ابتدا حواستان را به آهنگ صدا و حرکات بدنتان جمع کنید، فراموش نکنید که اینها در ایجاد محبت یا نفرت مهم‎تر از کلماتی است که در زمان حرف زدن استفاده می‎کنید. آهنگ نرم و ملایم در کلماتتان، محبت ایجاد می کند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
درمان خانگی برای سردمزاجی همسر
4⃣

احساس مي‌كنيد خيلي زود خسته مي‌شود؛

اين خوراكي‌ها را به رژيم غذايي‌ او اضافه كنيد

يكي از رايج‌ترين شكايت‌هايي كه اغلب خانم‌ها از همسران‌شان دارند خستگي‌هاي تمام‌نشدني آنها در طول هفته است. اگر شما هم احساس مي‌كنيد كه همسرتان مثل گذشته پرانرژي نيست و آنطور كه بايد و شايد وقتش را با شما نمي‌گذراند اين شيوه را تجربه كنيد.
پيش از آنكه خستگي بر او غلبه كند رژيم‌غذايي او را تغيير دهيد و مصرف خوراكي‌هايي مثل گردو، نارگيل، كاكائو، خرما، كنجد و گوشت شتر را به برنامه‌ غذايي او اضافه كنيد و از مصرف غذاهايي كه طبع سرد دارند مثل ماهي، توت‌فرنگي، خيار، گوشت گاو و هندوانه تا مي‌توانيد پرهيز كنيد.🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
💐💐💐
غم ها ارزش جنگیدن ندارند!
رهایشان کنید
غمهاانقدر خسته اند ،
که با کمترین بی توجهی ، از پا در می آیند .
برای شادی بغل باز کنید ،
و با امید زندگی کنید ...
به لبخندتان اجازه دهید ، تا دنیایتان را تغییر دهد
ولی به دنیایتان اجازه ندهید که لبخندتان را تغییر دهد.

"شاد باشید و بخندید"💐
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
💐💐💐
غم ها ارزش جنگیدن ندارند!
رهایشان کنید
غمهاانقدر خسته اند ،
که با کمترین بی توجهی ، از پا در می آیند .
برای شادی بغل باز کنید ،
و با امید زندگی کنید ...
به لبخندتان اجازه دهید ، تا دنیایتان را تغییر دهد
ولی به دنیایتان اجازه ندهید که لبخندتان را تغییر دهد.

"شاد باشید و بخندید"💐
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
درمان خانگی برای سردمزاجی همسر
5⃣

فكر مي‌كنيد همسرتان كمتر هيجان‌زده مي‌شود

اين نسخه را تجربه كنيد

خستگي ناشي از كار و تنش‌هاي روزانه يكي از مهم‌ترين عواملي است كه موجب كاهش توان و انرژي مردان مي‌شود به طوري كه نمي‌توانند بعد از يك روز گرم كاري آنطور كه بايد و شايد براي اهل منزل وقت بگذارند و با هيجان و پرانرژي ساعت‌هايي را كنار همسر خود بگذرانند. براي پيشگيري از اين وضعيت و افزايش هيجان همسرتان مي‌توانيد از اين نسخه طلايي استفاده كنيد. تنها كافي است قطره رازيانه، قطره صندل سفيد و قطره گشنيز را با هم تركيب كنيد و 5 تا 10 قطره آن را درون تشت آب نيمه‌ولرم متمايل به سرد بريزيد و از همسرتان بخواهيد  كه پس از بازگشت از سر كار پاهايش را درون اين آب پاشويه كند و آنها را ماساژ دهد. اين كار به او كمك مي‌كند تا  انرژي و هيجان از دست رفته‌اش را احيا كند.🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

از لبخندت برای تغییر دنیا استفاده کن؛ مگذار دنیا لبخندت را تغییر دهد.      🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
از لبخندت برای تغییر دنیا استفاده کن؛ مگذار دنیا لبخندت را تغییر دهد. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠💘💠💘💘
💘💠
💠
💘
💘
💞عاشقانه با همسرم💞


دنیا

پا به ماه ِلبخند توست

بخند ..

بگذار زندگی بدنیا بیاید...🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
درمان خانگی برای سردمزاجی همسر
6⃣


دوست‌ داريد شوهرتان رمانتيك‌تر باشد

رايحه‌درماني را دست‌كم نگيريد

در ميان شيوه‌هاي طبيعي درمان روشي وجود دارد كه از آن با عنوان رايحه‌درماني ياد مي‌شود. درمانگران اين شيوه درماني براي افزايش گرم‌مزاجي مردان از اسانس يا عصاره گل سرخ استفاده مي‌كنند. آنها بر اين باورند كه بوييدن عصاره گل سرخ و حمام كردن با آبي كه عصاره يا اسانس گل سرخ در آن وجود دارد موجب افزايش حس دوست‌داشتن، محبت و گرم‌مزاجي مردان و زنان مي‌شود. بنابراين اگر مدتي است احساس مي‌كنيد كه همسرتان دست از رمانتيك‌ بازي‌هاي سال‌هاي اول ازدواج برداشته، مي‌توانيد اين نسخه را امتحان كنيد. كافي است 3 تا 4 قطره از عصاره گل سرخ را روي يك دستمال نخي و تميز بچكانيد و آن را درون بوفه يا يك ظرف دكوري در هال قرار دهيد. به اين ترتيب همسرتان با استشمام بوي گل سرخ احساس بهتري خواهد كرد. علاوه بر اين مي‌توانید 10 تا 15 قطره از روغن گل سرخ را درون واني كه آب نيم‌ولرم در آن وجود دارد بريزيد و از همسرتان بخواهيد به مدت 20 تا 30 دقيقه در آن دراز بكشد.🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃
روابط زوجین از دیدگاه مقام معظم رهبری:


✅ جابه‌جایی نقشها ممنوع! 😊


بعضی از مسلکهای غلط که مخصوص زنها هم نیست ـ مردها هم گاهی همان مسلکها را دنبال می‌کنند ـ دنبال این هستند که بگویند: نه! بیاییم اجناس این ترازو (نقشهای زن و مرد) را جابه‌جا کنیم. حالا اگر این کار را بکنیم چه می‌شود؟ جز اینکه اشتباه می‌کنید و جز اینکه بوستان به زیبایی و نیکی پرداخته شده را خراب می‌کنید؟ غیر از این، کار دیگری نمی‌کنید.

فواید همدیگر را می‌برید، محیط خانواده را هم بی‌اعتنا می‌کنید. زن و مرد را نسبت به هم دچار تردید و دو دلی می‌کنید. آن محبّت و عشقی را که مایه اصلی کار است، از دست می‌دهید.


گاهی اتفاق می‌افتد مرد در خانه نقش زن را پیدا می‌کند. زن حاکم مطلق می‌شود و به مرد دستور می‌دهد این کار را بکن، آن کار را نکن. مرد هم دست بسته تسلیم است. خب چنین مردی دیگر نمی‌تواند تکیه گاه زن باشد.


زن یک تکیه گاه خوب را دوست می‌دارد. گاهی اوقات از این طرف مرد چیزهایی را به زن تحمیل می‌کند؛ فرض کنید که تمام خرید و کار و سر و کله زدن با مراجعان با خانم است. چرا؟ چون من کار دارم، وقت ندارم. مبنا وقت نداشتن است! می‌گوید باید بروم اداره، کارها را باید خانم انجام دهد. یعنی کارهای بی‌جاذبه و سنگین برای زن. البته ممکن است چند صباحی سرگرمش کند، اما کار او نیست.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

زندگی شما همواره تابع ذهن شماست.       ذهنتان زیبا           🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
زندگی شما همواره تابع ذهن شماست. ذهنتان زیبا 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃
داروهای خانگی برای کیست های تخمدانکیست های تخمدان کیسه ای  پر از مایع  است که در داخل و یا در سطح یک یا هر دو تخمدان یک زن بوجود می آید. بسیاری از زنان حداقل یک کیست دارند

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری (CDC) بیماری، ب  14.8 درصد از زنان بعد از یائسگی آن را دارند

بیشتر کیست های تخمدانی  در طول چرخه قاعدگی رخ می دهد و بیماری نیست

 معمولا خوش خیم هستند و بدون هیچ گونه دلیل روشنی به وجود می آید.، از سوی دیگر، می تواند خوش خیم یا سرطانی باشد.

اغلب مردم از کیست تخمدان آگاه نیست  به طور معمول  مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، در برخی از موارد  می توانند نشانه هایی مانند نفخ شکم، درد در هنگام دفع مدفوع، بی نظمی های قاعدگی، درد لگن قبل و یا در طول چرخه قاعدگی، درد در هنگام رابطه جنسی، درد در پایین کمر یا ران، فشار در رکتوم و یا مثانه، تهوع   و استفراغ دارند. انواع خاصی از کیست های تخمدانی نیز می تواند باعث کاهش باروری شوند

در بسیاری از موارد، کیست های تخمدانی خود به خود در عرض چند ماه ناپدید می شوند. با این حال، زمانی که ایجاد ناراحتی  میکنند بسیاری از درمان های طبیعی  می تواند  به رفع علائم و کوچک شدن اندازه کیست کمک کند

داروهای خانگی برای درمان کیست تخمدان:

1. حرارت

گرما  در کاهش گرفتگی عضلانی و یا درد در شکم به علت کیست تخمدان کاملا موثر است.

یک  وسیله  گرم یا بطری آب گرم در ناحیه لگن  و پایین تر ازشکم قرار دهید.این کار را حداقل به مدت 15 دقیقه انجام دهید.   این درمان را تا زمانی  که  درد در شکم  تسکین پیدا کند ادامه بدهید

2. روغن کرچک

 روغن کرچک یک درمان قدیمی برای کیست تخمدان است. بافت ها و سموم اضافی بدن را  پاک میکند و همچنین کیست تخمدان را از بین می برد

یک پارچه فلانل بزرگ،  به دو یا سه لایه تا کنید.اطمینان حاصل کنید که پارچه  تا خورده کل شکم را پوشش میدهد. حدود دو قاشق غذاخوری روغن کرچک روی پارچه بریزید. زیرش  یک حوله کهنه گذاشته رویش پارچه ر ا قرار داده و روی شکم می بندیم.بگذارید روغن کرچک  حداقل به مدت 30 دقیقه بماند سه بار در هفته بمدت سه ماه تکرار کنید.برای تمیز کردن روغن از پوست  منطقه تحت درمان  را با محلول سه قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط شده در یک لیتر آب بشویید. 3. سولفات منیزیم

 تا حد زیادی  درد و دیگر علائم مرتبط با کیست های تخمدانی را کاهش میدهد .سولفات منیزیم  به عنوان یک شل کننده عضلانی است

یک فنجان سولفات منیزیم   را به وان حمام آب گرم اضافه کنید پنج تا 10 قطره از روغن های ضروری مانند اسطوخودوس، گل رز و یاسمن بریزید.به مدت چند دقیقه صبر کنید تا حل شود.بدن خود 


4.  چای  بابونه

چای گیاهی مثل چای بابونه نیز  داروی خوبی برای درمان کیست تخمدان و درد و ناراحتی است. اثر آرام بخش  چای بابونه  به کاهش درد کمک میکند.همچنین، طبیعت گرم  این چای قاعدگی های نامنظم را درمان میکند به تحریک جریان خون در ناحیه لگن و رحم کمک  میکند

دو قاشق چای خوری بابونه خشک   را در یک فنجان آب گرم بریزید .   به مدت پنج دقیقه بماند.   یک قاشق چای خوری عسل به این چای اضافه کنید.روزانه   دو تا سه فنجان چای بابونه بنوشید


5. سرکه سیب

سرکه سیب به درمان کیست های تخمدانی ناشی از کمبود پتاسیم کمک می کند. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب به یک لیوان آب گرم بریزید روزانه 1-2 لیوان از این محلول را بنوشید تا زمانیکه بهبود پیدا کنید6. چغندر

چغندر حاوی یک ترکیب شناخته شده به عنوان betacyanin که  توانایی کبد برای از بین بردن سموم را افزایش می دهد. به علاوه، ماهیت قلیایی  چغندر به  تعادل اسیدی  بدن کمک میکنداین به نوبه خود شدت علائم  کیست های تخمدان را کاهش می دهد.

یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا  را با  نصف فنجان آب چغندر تازه مخلوط کنید و هر روز قبل از صبحانه بنوشید تا زمانیکه بهبود یابید


7-آب زنجبیل

زنجبیل یک گیاه ضد التهاب قوی است که  التهاب و درد را تسکین می دهد . همچنین،  گرما ی بدن را افزایش داده  و باعث قاعدگی می شود

مخلوط یک قطعه از زنجبیل، دو ساقه کرفس، نیم لیوان آب سیب و سه چهارم  آناناس درا در آبمیوه گیری ریخته. هر روز تا زمانی که کیست ها از بین برود بنوشید
یا  می تواند  روزانه دو تا سه فنجان چای زنجبیل  بنوشید

8. دانه بزرک

دانه بزرک به تا تعادل نسبت استروژن به پروژسترون در بدن کمک میکند. این باعث کاهش کیست می شود. به علاوه، بزرک غنی از فیبر است که به از بین بردن سموم بدن کمک میکند کلسترول و سایر مواد زائد پردازش شده توسط کبد کمک میکند

در یک لیوان آب گرم  یک قاشق غذاخوری بذر کتان بریزید. هر روزبا معده خالی تا زمانی که بهبود یابید بنوشید
همچنین می توانید بزرک را به ماست، ، سوپ و سالاد اضافه کنید.


9. بادام

بادام یک غذای غنی از منیزیم است که باعث کاهش گرفتگی دردناک  کیست های تخمدانی می ش
حوای آدم

ود

بادام بو داده خشک برای از بین بردن درد و ناراحتی مفید است
روش دیگر، ماساژ ملایم  ناحیه شکم با روغن بادام  که می تواند به کاهش درد و نفخ کمک کند.برای بهترین نتیجه،  چند قطره از اسانس گل یاس  را به یک قاشق غذاخوری روغن بادام  اضافه کرده و ماساژ دهید. همچنین می توانید یک قاشق چای خوری روغن بادام شیرین به یک لیوان شیر گرم  اضافه کنید و یک بار در روز تا زمان بهبودی آن را بنوشید. 


10. افزایش مصرف مایعات

آب آشامیدنی

هنگامی که مبتلا به کیست تخمدان، هستید  افزایش مصرف مایعات ضروری است. بهترین گزینه  آب است. سعی کنید  آب تصفیه شده در فواصل منظم بنوشید. همچنین می توانید مقداری آب لیمو نیز به یک لیوان آب  اضافه کنید.  سموم مضر را از بدن دفع میکند.  درد  و تورم شکم را کاهش میدهد

همراه با آب، شما می توانید آب نارگیل و آب میوه و سبزیجات سبز بنوشیسد. از خوردن قهوه، نوشابه و نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.

 اگر  درد شدید  لگن، تب، سرگیجه، تنفس سریع یا درد داردی شاسد دچار پارگی کیست شده اید   که می تواند عواقب جدی داشته باشند باید به پزشک مراجعه کنید

منبع: مجله پزشکی دکتر سلام

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
#سیاست_های_زنانه

👗 برای همسرتان دعا کنید. از خداوند بخواهید که در درست انجام دادن همه کارها، او را یاری کند. همچنین گاهی اجازه دهید همسرتان این دعا را بشنود. این کار سبب می شود تا او دریابد که وقتی او قادر به انجام کاری نیست، شما از شخصی توانا برایش درخواست کمک می کنید.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
🍁حضرت محمد (صلّی الله علیه و آله و سلّم) :

🍁یا علی! رحم الله والدین حملا ولدهما علی برهما .ياعلي !لعن الله والدین حملا ولد هما عقوقهما.

🌿يا علي!خدا رحمت کند والدینی را که باعث نیکوکاری فرزندشان نسبت به خودشان شوند.یا علي !خدا لعنت کند پدر و مادری را که موجب عاق شدن فرزند خود شوند.❗️

(مکارم الاخلاق /517)

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

مردها به این که قوی تر از آنچه هستند به نظر برسند نیاز دارند.
این نیاز همسرتان را برآورده کنید‌.
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
مردها به این که قوی تر از آنچه هستند به نظر برسند نیاز دارند.
این نیاز همسرتان را برآورده کنید‌.
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌷💠🌷💠
🌷💠
💠
🌷
💠
🍁کارها چگونه غلط ازآب در می آیند؟(2)

✅در شماره ی گذشته مثالی زدیم که نشان گر برخورد غلط والدین با فرزندان بود اکنون به تبیین روش صحیح برخورد ذیل همان مثال می پردازیم:
مادر وقتی دید که فرزندش فنجان را می غلتاند، می توانست آن را از او بگیرد و جانشین مناسبتری برای فنجان، مثلاً یک توپ در اختیار او قرار بدهد تا کودک با آن بازی کند. یا وقتی فنجان شکست، می توانست پسرش را در جمع آوری تکه های فنجان شکسته یاری کند و همزمان با آن، دربارۀ اینکه فنجانها بسادگی می شکنند و اینکه چه کسی فکر می کرد که فنجان به این کوچکی چنین شلوغکاری بزرگی براه بیندازد، اظهار نظرها و توصیه هایی به او بکند. شگفتی ای که از چنین لحن آرام و ملایمی پدید می آید، سبب می شد تا فرزند خودش را اصلاح کرده و به خاطر حادثه ای که باعث بوجودآمدنش شده بود، عذر خواهی کند. فرزند شاید با نبودن داد و فریاد و تنبیه، حتی این آماده گی فکری را می داشت تا پیش خود نتیجه بگیرد که فنجا نها برای بازی ساخته نشده اند.
✅اتفاقات ناگوار ناچیز و ارزشهای اصلی-کودکان می توانند از اتفاقات ناگوار اما ناچیزی که روی می دهد، ارزشهای اصلی را یاد بگیرند. کودک ضرورتاً باید از والدینش بیاموزد که کدام اتفاقات صرفاً ناخوشایند و رنجش آورند و کدام اتفاقات، غم انگیز و فاجعه آمیز. ❗️بسیاری از والدین در برابر یک تخم مرغ شکسته طوری واکنش نشان می دهند که انگار با ساق پای شکسته ای مواجه هستند ویا با شیشۀ خرده شدۀ یک پنجره طوری برخورد می کنند که گویی در برابر یک قلب خرد شده قرار گرفته ا ند. بدشانسیهای جزئی را باید از این طریق به کودکان خاطر نشان کرد:
(تو باز هم دستکشت را گم کرده ای. چه بد شد، آخر ما برای این دستکش تو پول داده بودیم. آدم افسوس می خورد، اما خوب، گم شدن یک دستکش هرگز بلا و مصیبت نیست. اشکالی ندارد.)
گمشدن یک دستکش و یا پاره شدن یک پیراهن نباید باعث تندخویی والدین شود.❗️

برگرفته از کتاب «رابطه والد و فرزند»

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
❤بانو...

جاذبه های جسمانی تو باید از چشمان بی لیاقت پوشانده شوند؛
البته ...

این باید هدیه ای باشد برای مردت ؛
برای شریک زندگیت ؛

برای آنکه عاشقانه دوستش داری و دوستت دارد ...
گوهر بارترین سرمایه های تو زیبایی درونی ات نجابتت و آن چیزی است که تو را؛
تو کرده است ....!!!

شما الماس هستید...

نگذارید تبدیل به سنگ بی بدل شوید...
.
بانو....
هیچ چیز جای حيا و شرافت را نميگيرد. . .
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
#نکات_خانه_داری

🍽برای جدا کردن دو لیوان یا دو استکان داخل هم لیوان زیری را در آب گرم قرار داده و در داخل لیوان بالا آب سرد می ریزیم سریع از هم جدا می شوند.
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
#نکات_خانه_داری

🍽برای نمناک نشدن نمک در نمکدان چند دانه برنج خشک به آن اضافه می¬کنیم.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀 #پیراشکی_به_شکل_ماهی

🐟 مواد لازم
مواد پیراشکی به دلخواه، پنیر پیتزا، خمیر نان ور آمده (این خمیر را می­توانید از نانوایی ترجیحاً خمیر نان روغنی تهیه کنید) با افزودن آرد خمیر شل و چسبناک را سفت و قابل استفاده کنید البته می­توانید کمی هم روغن به خمیر اضافه کنید تا نان نرم­تر و خوشمز­تر شود.

🐟 دستور کار
۱- ابتدا خمیر را باز کرده و مطابق شکل، خمیر را به شکل ماهی برش می دهیم. یک نوار نازک را نیز به دورتادور ماهی می چسبانیم تا بتوانیم مواذ پیراشکی را داخل آن بریزیم.
۲- مواد پیراشکی را داخل ماهی جای داده و اگر خواستید کمی پنیر پیتزا می ریزیم.
۳- خمیر دیگری را باز کرده و با استفاده از فنجان یا قالب دایره ای پولک های ماهی را درست می کنیم.
۴- ابتدا دو تکه خمیر هم اندازه قسمت سر ماهی و دم آن بریده و روی ماهی قرار می دهیم. سپس شروع کرده پولک های ماهی را از سر آن قرار می دهیم.
۵- پیراشکی را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کنار می­گذاریم تا پف کند. به روی پیراشکی زرده تخم­ مرغ می ­مالیم.
۶- پیراشکی را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار می­دهیم.
👇👇👇👇👇
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
مراحل قبل از شروع رابطه جنسی:


📢برای هر کار مهمی در زندگی ، مقدماتی را آماده می کنیم اما وقتی صحبت از مهم ترین رابطه ی زندگی مان می شود ، گاهی فراموش می کنیم برای آن آماده باشیم .

▫️◽️◻️برای شروع یک رابطه جنسی مناسب و لذت بخش و کامل مقدماتی لازم است که در اینجا به نکات مهم ان اشاره می کنیم :

 
1⃣بهداشت فردی :

🛀بهداشت فردی همیشه مهم و در رابطه جنسی مهمتر است .

🛀علاوه بر اینکه این بهداشت باعث پذیرش بهتر طرف مقابل می شود از انتقال عفونتها به همدیگر جلوگیری کرد و رضایت خاطر طرفین را برآورده می سازد .

🛀 و حتی در برخی مورد ها باعث رغبت بیشتر و تحریک بیشتر طرف مقابل می شود . مثلا از بین بردن موهای زاید ناحیه تناسلی و زیر بغل ، تحریک کننده است .

🛀 استحمام قبل از رابطه جنسی و شستن محلهای لازم - از بین بردن موهای زاید در بهداشت جنسی بسیار مهم است .


2⃣ آرامش فکری - عصبی و روانی :

☕️واضح است که بدون داشتن این آرامش رابطه جنسی به یک عمل زجرآور و بدون لذت تبدیل می شود و نمونه بارز آن در زوجینی دیده می شود که رابطه بین آنها متشنج است ولی بر اثر وجود بعضی تحریکات یا الزامات مبادرت به اینکار می کنند که نه تنها لذت زیادی نمی برند بلکه دچار سرخوردگی جنسی - سرد مزاجی و اختلالات جنسی هم می شوند .

☕️همینگونه است عدم آرامش فکری که از محیط بیرون مثل محل کار به انسان منتقل می شود بخصوص در آقایان ممکن است منجر به شکست در رابطه جنسی مثل انزال زودرس و یا عدم انزال و عدم ارگاسم شود .

☕️ پس بهتر اینکار را زمانی انجام دهید که از نطر عصبی و فکری دارای آرامش هستید ( هر دو طرف )


3⃣ تحریک ذهنی در مرد و زن :

🌀 پیش از ایجاد رابطه جنسی با همسرتان بهتر است در حدود 45 الی نیم ساعت قبل او را از لحاظ ذهنی و روانی با یادآوری رابطه های گذشته و یا خاطرات شیرین از دوران مختلف زندگی و رابطه های تاثیر گذاری که بصورت خاطرات خوشی برای شما در آمده مثل زمانهای مسافرت یا ماه عسل ، آماده ذهنی و تحریک ذهنی نمایید هرچند که این کار را حین عمل جنسی هم می توانید انجام دهید .


4⃣ آماده کردن محل مناسب :

🌀واضح است محل مناسب برای یک عمل راحت جنسی ضروری است برای جلوگیری از آسیبهای ممکنه و یا ایجاد درد حین عمل و نیز داشتن آرامش فکری بخصوص در مورد زوجین دارای فرزند در خانه .

🌀محل مناسب انجام عمل جنسی به عادات و سلیقه های هر کس بر می گردد و یک فرمول کلی بزای آن وجود ندارد ولی کلا محیطی ساکت - با حداقل روشنایی برای دیدن همدیگر و نقاط تحریک کننده و زیر اندازی مناسب ، کافی است.


4⃣وقت مناسب :

💃تحریک جنسی بخصوص در آقایان وقت و ساعت خاصی ندارد و عمل جنسی هم مثل بعضی از رفتارها مثل خوردن نباید و لزوما نباید دارای وقت معین همیشگی باشد بسته به شرایط وجود آرامش - عدم وجود فرزندان در خانه - یادآوری خاطرات و ... ممکن است باعث خواستن عمل جنسی از هر دو طرف یا از طرف یکی از زوجین شود .موکول کردن آن به ساعت دیگر یا روز دیگر شاید آن لذت و بقول معروف مزه اش را از بین ببرد .

💃 ولی چیزی که مهم است هماهنگی عمل جنسی در مرد و زن است و خواستن و اعتقاد و احترام به نظر دیگری .

👒در روابط پیچیده زنها و شوهرها عواملی هستند که نه به فرمول در می آیند ونه قابل گسترش هستند مثلا ممکن است ( که خیلی هم اتفاق می افتد ) زن در حالی نیست که از رابطه جنسی لذت ببرد ولی بخاطر عشق به همسر و احترام به او لذت بردن از اینکه شوهرش از این کار لذت می برد تن به رابطه جنسی دهد که نوعی فداکاری جنسی به آن می گویند که ظاهر قضیه خوب و انسانی است و چند مورد در طی دوران زناشویی عیب ندارد ولی اگر بصورت عادتی در بیاید یا شوهر متوجه این قضیه نشود یا توجهی به این موضوع ننماید ممکن است کمکم عوارض ناتوانی جنسی - بیحسی جنسی و سردمزاجی در زن ایجاد شود پس این یکی از مهارتهای زندگی است که مرد بداند که همسر او چقدر از داشتن رابطه جنسی با او لذت می برد و چقدر و کی به این موضوع راغب است . پس رابطه جنسی وقت معین یا ساعات معینی ندارد .

💑ولی عرفا اغلب آخر شب را ترجیح می دهند ولی اگر خسته از کار روزانه هستید این کار را به صبح زود واگذار کنید .

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌷💠🌷💠
🌷💠
💠
🌷
💠
زنان در رابطه با مردان چه اشتباهاتی را مرتکب می شوند؟👇👇👇

👈شش اشتباه بزرگ که زنان در رابطه با مردان مرتکب می شوند.

👌1- زنان در حق مردان مادری کرده و با آنان به مانند بچه رفتار می کنند.

👌2- زنان خود و ارزش هایشان را زیر پا گذاشته و در مقایسه با مردها خودشان را در مقام دوم قرار می دهند.

👌3- زن ها عاشق قدرت های یک مرد می شوند.

👌4- استعدادها و توانایی های خود را دست کم گرفته و یا گاهی اوقات آن را مخفی می کنند.

👌5- زنان از موضع ضعف برخورد می کنند.

👌6- زنان هنگامی که نیازهایشان را از مردها مطالبه می کنند به مانند دختربچه ها رفتار می نمایند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍
#سیاست_های_زنانه

👞هنگام بیماری مراقب همسرتان باشید. مردها نازپروردگی را دوست دارند، بخصوص هنگامی که بیمارند. همه چیز را برای او فراهم کنید و سوپ مخصوصی هم برایش بپزید.
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌺🍃🌺🍃🌺🍃
🍃🌺
🌺
🍃
🌺
🍃
راه کارهای طبیعی برای کوچک کردن شکم 🚺

ﺣﺘﻤﺎ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﭼﻨﺪﺗﺎ ﺳﯿﺐ ﮐﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﺷﺴﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﭘﻮﺳﺖ ﻣﯿﻞ ﮐﻨﯿﺪ.
آب انار علاوه بر اینکه خاصیت درمانی در مورد سرطان و بیماری قلبی دارد، در آب کردن چربی دور شکم نیز موثر است، میزان اسیدهای چرب در خون، به ذخیره چربی زیادی در اطراف شکم بستگی دارد، این میزان به میزان زیاد، خطربیماری قلبی و دیابت نوع دوم را افزایش می‌دهد. زمانی که روزانه به مدت ۴ هفته آب انار بنوشید، در پایان، میزان اسیدهای چرب در خون کاهش یافته و باعث کاهش چربی ذخیره شده در اطراف شکم می شود. علاوه بر آن، فشارخون نیز که خطر بیماری قلبی، سکته و بیماری کلیوی را به دنبال دارد، کاهش پیدا می کند.

🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽

ما ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻧﮑﺎﺕ ﻃﻼﯾﯽ ﻭ ﻣﻌﺠﺰه ﺁﺳﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻻﻏﺮﯼ را معرفی میکنیم :
1.ﺩﻭ ﻗﺎﺷﻖ ﺧﺎﮐﺸﯿﺮ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﺗﻮ ﯾﻪ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﺁﺑﺠﻮﺵ ﻭﻗﺘﯽ ﻭﻟﺮﻡ ﺷﺪ ﺻﺒﺢ ﻧﺎﺷﺘﺎ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﻫﻢ ﮐﺒﺪ ﺭﻭ ﭘﺎﮐﺴﺎﺯﯼ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻫﻢ ﺭﻭﺩﻩ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﯾﺒﻮﺳﺖ ﺭﻭ ﺭﯾﺸﻪ ﮐﻦ ﻣﯿﮑﻨﻪ .

2.ﺩﻭ ﻗﺎﺷﻖ ﺗﺨﻢ ﺷﺮﺑﺘﯽ ﺭﻭ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﺗﻮﯼ ﯾﻪ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﺁﺏ ﺟﻮﺵ ﻭﻗﺘﯽ ﻟﻌﺎﺏ ﺩﺍﺩ ﺑﺎ ﯾﻪ ﻗﺎﺷﻖ ﻣﺮﺑﺎﺧﻮﺭﯼ ﻣﺮﺑﺎﯼ ﮔﻞ ﺳﺮﺥ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﻫﻢ ﮐﻠﺴﯿﻢ ﻭ ﺍﻣﮕﺎ ﺳﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﻫﻢ ﺳﯿﺮ ﻧﮕﻬﺘﻮﻥ ﻣﯿﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻧﻤﯿﺸﯿﺪ .

🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽
2.ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﯾﺪ ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﺣﺘﻤﺎ ﺁﺏ ﺟﻮﺷﯿﺪﻩ ﻭﻟﺮﻡ ﮐﻪ ﺗﻮﺵ ﺩﻭ ﻗﺎﺷﻖ ﺁﺑﻠﯿﻤﻮﯼ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﯾﺎ ﻟﯿﻤﻮ ﺭﯾﺨﺘﯿﺪ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﻫﻢ ﻭﺭﻡ ﺑﺪﻥ ﺭﻭ ﻣﯿﺨﻮﺍﺑﻮﻧﻪ ﻫﻢ ﻻﻏﺮ ﮐﻨﻨﺪﻩ است .

3.ﺳﺮﮐﻪ ﺳﯿﺐ ﺧﺎﻧﮕﯽ ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﮐﻠﺴﯿﻢ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﻻﻏﺮ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺱ …ﺗﻮﯼ ﺳﺎﻻﺩ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﯾﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﯾﺪ ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﺗﻮﯼ ﺁﺏ ﺟﻮﺵ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭﻟﺮﻡ ﺷﺪ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃
مهارت زنانه

زن نمی دانست که چه بکند ؟
خلق و خوی شوهرش او را به تنگ آورده بود ، همیشه می گفت و می خندید ، با بچه ها خوش و بش می کرد ،
ولی مدتی بود با کوچکترین مسئله عصبانی می شد و داد و فریاد می کرد !!!
زن روزی به نزد راهبی رفت تا از او کمک بگيرد ، او در کوهستان زندگی می کرد ، زن از راهب معجونی خواست تا شاید چاره ای کارش شود !
راهب نگاهی به زن کرد و گفت : چاره ی کار تو در یک تار مو از سبیل ببر کوهستان است !

ببر کوهستان !! آن حیوان بسیار وحشی است !! و هر وقت تار مویی از سبیل ببر وحشی را آوردی برایت معجونی می سازم تا شوهرت با تو مهربان شود .... زن با ناامیدی به خانه اش برگشت .
غذایی را آماده کرد و روانه ی کوهستان شد ، خود را به نزدیکی غار رساند ، از شدت ترس بدنش می لرزید اما مقاومت کرد .. آن شب ببر بیرون نیامد !.
چندین شب به همین منوال گذشت هر شب چند گام به غار نزدیکتر می شد ، بلاخره ببر وحشی غرش کنان از غار بیرون آمد و ایستاد و به اطراف نگاه کرد !.
هر شب که می گذشت آن ببر و زن چند گام به هم نزدیکتر می شدند ....
چهار ماه طول کشید تا ببر به واسطه ی بوی غذا به زن نزدیک شد ، و آرام آرام شروع به خوردن کرد . مدتی گذشت ....
طوری بود که ببر بر سر راه زن می ایستاد و منتظر می ماند زن خود را به ببر نزدیک تر میکرد و سر او را نوازش می کرد و به ملایمت به او غذا می داد ،

هیچ سرزنش و ملامتی در کار نبود هیچ عیب جویی ، ترس و وحشتی در میان نبود و بر خلاف دشواری و سختی راه هر شب آن زن برای ببر غذا می برد و سر او را در دامن خود می گذاشت ، دست نوازش بر مویش می کشید ....!!!!
👌بلاخره یک شب زن با ملایمت تار مویی از سبیل ببر کند ، و شادمان نزد آن راهب رفت .... فکر می کنید آن راهب چه کرد ؟؟؟
نگاهی به اطرافش کرد و آن تار مو را به داخل آتشی انداخت که در کنارش شعله ور بود ..
زن ، هاج و واج نگاهی کرد در حالی که چشمانش داشت از حدقه بیرون می زد ماند که چه بگوید . راهب با خونسردی رو به زن کرد و گفت :
آیا ”مرد تو " از آن ببر کوهستان بدتر است ؟؟ تو نیرویی داری که از وجود آن بی خبری !!
با صبر و حوصله ، عشق و محبت توانستی آن حیوان را رام کنی !!! مهار خشم شوهرت در دستان توست ،پس محبت و عشق را به او ببخش و با حوصله و مدارا خشم و عصبانیت را از اودورساز.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
💟 درمحضر شهدا

❤️️اولین بار که به صورتش خیره شدم سر سفره ی عقد بود. وقتی داشتم انگشتر فیروزه را دستش میکردم. نذر کرده بودم قبل از ازدواج به هیچ کدام از خواستگارهایم نگاه نکنم تا خدا خودش یکی را برایم پسند کند.
و حالا او شده بود جواب مناجات های من.
درست مانند رویاهای کودکی و تخیلات نوجوانی ام بود ،با چشمانی درشت، مهربان و مشکی.❤️


💠 هر عیدی که می رسید سریع خبرم می کرد تا برویم النگویی، انگشتری یا زیوری بخریم، و من هربار این جواب را داشتم:
«بیشتر از این زمین گیرم نکن. چشم هایت به قدر کافی بال و پرم را بسته.»
و او هر بار میخندید و مجنونم میکرد و میگفت: «اگر جز این میگفتی مایه ی حیرتم بود.»💠


هم او بچه 👼🏻 دوست داشت و هم من. آرزویش این بود که دختری داشته باشد تا در سه سالگی با شیرین زبانی بابا صدایش کند؛ و من آرزوی کودکی را داشتم که چشم هایش درست عین بابایش باشد. 👼🏻


🌺با جعبه ای شیرینی به خانه آمد. میدانست که من بیشتر از هر چیز هوس چیزهای شیرین میکنم. وقتی سلام کرد و کنارم نشست، دخترم در شکم به تکان تکان افتاد. مگر میشود دختر جواب سلام بابا را ندهد؟ 🌺
لبخندی زد. از همان لبخند های مست کننده اش. محو صورتش بودم. گفت:
«دیگر موقعش رسیده.»

🌹جعبه را باز کرد و شیرینی در دهانم گذاشت.
گفتم: خیر است انشا الله.
گفت: خیر است. وقتش رسیده به عهدمان وفا کنیم.
اشک هایم می ریخت. بی اختیار. «خدایا به این زودی فرصتم تمام شد؟» 💔
نمیخواست مرد بودنش را با گریه کم رنگ کند، ولی نتوانست بغض گلویش را مخفی کند.❤️❤️

💞گفت: میدانی که اگر مردان ما آنجا نمی جنگیدند آن جانور ها حالا به یزد و کرمان هم رسیده بودند و شکم زنان باردارمان را می دریدند؟
💞گفتم: میدانم.
💞گفت: میدانی عزت در این است که مردمی بیرون از خاک خود برای امنیت شان بجنگند؟
💞گفتم: میدانم. ولی در این هیاهوی شهر که همه دنبال مارک و ملک و جواهرند، کسی قدر میداند این مهربانی تو را؟
💞و باز هم مست شدم از لبخندش.
💞گفت: لطف این کار در همین است.


❤️وقتی در تشییع پیکرش قدم بر میداشتم همین جمله اش را زیر لب تکرار میکردم.❤️

🌹و حالا هم که روی تخت بیمارستان رقیه اش را برای اولین بار به دستم داده اند همان جمله را زیر لب تکرار میکنم.🌹

❤️«دختر کوچک من! چشم های باباییت را باز کن تا برایت بگویم شرح مردانگی اش را.❤️

تقدیم به خانواده های مظلوم شهدای مدافع حرم.


🌹او می آید🌹

✍ دلنوشته همسر مدافع حرم شهید میثم نجفی که15 آذر شهید شد و دخترش شب یلدا به دنیا آمد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

زندگی کن؛ حتی اگر بهترین هایت را از دست داده ای. زیرا زندگی بهترین های دیگری برایت میسازد. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
زندگی کن؛ حتی اگر بهترین هایت را از دست داده ای. زیرا زندگی بهترین های دیگری برایت میسازد. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️


#نکات_خانه_داری

راه‎هایی برای ماندگاری لباس‎های بافتنی

اگر شما در مرتب نگه داشتن لباس و لوازم خود حواس‎جمع باشید و فوت و فن‎های نگهداری از آنها را بدانید، قطعا در چشم دیگران و همسر خود به‎ عنوان فردی منظم شناخته می‎شوید که می‎توان روی کمک شما حساب باز کرد.

✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️
اگر می‎خواهید لباس‎های بافتنی خود را بشویید باید بدانید که:
• لباس‎_بافتنی را در محلول آب سرد با پودرهایی که مقدار کمی کف می‎کنند برای مدت کمی خیس کنید. سپس لباس را آب‎کشی کرده و در سبد پهن کنید.

• اگر لباس بافتنی را آویزان کنید،بدشکل شده و فرم اولیه خود را از دست می‎دهد.

✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️ ✂️
• لباس‎های بافتنی را هرگز نباید اتو کنیم.

• لباس‎های بافتنی سفید را حتما در جلو سایه خشک کنید، چون در جلو آفتاب تغییر رنگ می‎دهد.

• پس از جمع کردن لباس‎های بافتنی برای سال آینده بین آنها صابون گذاشته تا از بید یا مورزدگی جلوگیری شود.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🍁چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟(1)

✅وقتی بچه بودیم به ما نیاموختند که چگونه باخشم به عنوان واقعیتی از زندگی برخورد کنیم. ما را وادار کرده بودند که وقتی خشمگین می شویم، احساس گناه بکنیم و وقتی ابراز خشم می کنیم، خودمان را گناهکار بحساب آوریم، این عقیده را در ذهنمان جا داده بودند که خشمگین بودن یعنی بد بودن. در واقع خشم تنها یک گناه نبود، بلکه جنایت هم بحساب می آمد.
⬅️ما سعی می کنیم در رفتار با کودکان خود بردباری به خرج بدهیم؛ در واقع، آن قدر بردباری بخرج می دهیم که احساس می کنیم داریم منفجر می شویم. می ترسیم که خشممان آسیبی به فرزندانمان برساند، به همین خاطر، همان گونه که یک غواص نفسش را در آب حبس می کند، خشممان را در درون خود حبس می کنیم. با وجود این، در هر کدام از آن دو نمونه بردباری و یا خشم، انجام این کار حد و اندازه ای دارد.
✅در تربیت کودک، خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد.در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند، نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی تفاوت هستند. بروز ندادن خشم از طرف والدین خوبی آنها را ثابت نمی کند. روی هم رفته، والدینی که نسبت به فرزندانشان بی تفاوت نیستند، نمی توانند از خشم پرهیز کنند. کودکان نمی توانند در برابر طغیانهای خشم که همراه با بی حرمتی است بی تفاوت باشند و آنرا تحمل کنند اما می توانند خشمی را که می گوید:”صبر من هم اندازه ای دارد”، تحمل و درک کنند.
✅خشم برای والدین احساس گرانبها و با ارزشی است، برای آنکه ارزشی که خشم دارد، تمام و کمال بدست آید، بایستی از آن سود جست. خشم نباید طوری بکار گرفته شود که وقتی ابراز شد، شدت آن افزایش یابد. به عبارتی دیگر، مداوا نباید بدتر از خود بیماری باشد. خشم طوری باید ابراز شود که تسکین خاطری برای والدین باشد، بینشی در کودک ایجاد کند و هیچ زیانی بر طرفین وارد نیاورد، بدین خاطر، نباید در میان جمع دوستان کودک بر سر او داد بکشیم زیرا او بیشتر بدرفتاری کرده و لجاجت بخرج خواهد داد در نتیجه این عکس العمل او، ما را بیشتر خشمگین خواهد ساخت. قصد ما این نیست که دائما ً باعث بوجود آمدن امواج خشم و مخالفت و انتقامجویی شویم و این امواج را ابدی سازیم. برعکس، ما قصد داریم که طرف مقابل منظورمان را درک کند و آنگاه بگذاریم که ابرهای طوفان انگیز محو شوند و از میان بروند.

برگرفته از کتاب «رابطه والد و فرزند»
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

فرزندان مایه آرامش و جاودانگی عشق در زندگی اند.                 عشقتان افزون باد.     🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
فرزندان مایه آرامش و جاودانگی عشق در زندگی اند. عشقتان افزون باد. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

مراقب باش بانو!فضای مجازی شیشه عفافت را نشکند ..              🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
مراقب باش بانو!فضای مجازی شیشه عفافت را نشکند .. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🔅💠🔅💠
🔅💠
💠
🔅
💠
📚📗📖 احکام بانوان

🎀 @mawezah_banoo🎀

چادر نماز باید به اندازه ای ضخیم باشد که بدن از زیر آن نمایان نباشد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💖❣💖❣💖
❣💖
💖 💖

💖

💘هنر همسرداری بانو💘

💝@mawezah_banoo💝

چگونه اشتباهات همسرم را به او بگویم؟


فضایی محترمانه برای گلایه
هنگام عنوان کردن اشتباهات همسرتان،ملایمت رفتاری و گفتاری را فراموش نکید.سر او داد نکشید.با توهین یا کلمات نامناسب اشتباهش را یادآور نشوید.تنها گفتن این که ” من از این کارت خوشم نیومد”کافی نیست و ممکن است زمینه ساز لجبازی هم بشود .علت ناراحتی تان را عنوان کنید تا اگر سوء تفاهمی ایجاد شده،برطرف شود.اگر همسرتان پی به اشتباهش می برد،لازم نیست دیگر ادامه بدهید و موضوع را پشت سر هم تکرار کنید. وقتی اشتباهی عنوان شد و همسرتان آن را پذیرفت ،آن را پایان یافته بدانید و بار دیگر در مساله ی دیگر و اشتباه دیگری که ربطی به این موضوع ندارد ،آن را پیش نکشید.

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛
با اشتباهات گروکشی نکنید
متاسفانه وقتی اشتباه همسرتان را به رویش و آن را فراموش هم نمی کنید و نمی بخشید ،جایی دوباره خودش را نشان می دهد.برای مثال ،همسری در جایی که خودش اشتباه کرده،به جای پذیرش اشتباه و تغییر و بهبود رفتارش ،آن را مقابله به مثل با اشتباه قبلی همسرش عنوان می کند و مسیر اشتباهی از لجبازی را طی میکند.بنابراین اشتباها ت را به او بگویید تا بابت آن ناراحتی خاصی را مدت ها با خودتان حمل نکنید و مانع ایجاد حس انتقام شوید.

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛
اشتباه را با سرکوفت یکی نکنید
متاسفانه لحن و روش ما می تواند همه چیز را وارونه کند.گاهی تنها با تاکید روی واژه ای یا بالا بردن صدا هنگام ادای جمله ای و … منظور سخن ما گم یا وارونه میشود.اگر میخواهید همسرتان را متوجه اشتباهی که مرتکب شده کنید ،آن را به شکل بد منتقل نکنید ،سرکوفت نزنید و لحن تحقیرکننده در پیش نگیرید.ضمن آن که باید فرصت پاسخگویی به همسرتان هم بدهید و مانند نصایح والدین به کودکان،بحث را یکطرفه جلو نبرید .شای این شما هستید که اشتباه متوجه شده اید و این یکطرفه رفتن ها می تواند درنظر همسرتان خودرای بود ،استبداد و حتی روحیه ناسالم و تردیدآمیز بودن افکارتان را جلوه بدهد.

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛
توبیخ نکنید
اگر قصد دارید به همسرتان بگویید کارش را اشتباه است ،در وهله ای اول لحن مناسبی را انتخاب کنید .هرگز از هر اشتباهی برای فریاد کشیدن سر همسرتان و ایجاد فرصتی برای دعواهای خانگی استفاده کنید.شما باید اشتباه را و علت این که چرا اشتباه است ،به همسرتان شرح دهید.قرار نیست او را وارد جلسه محاکمه ی کوبنده ای کنید.اطلاع رسانی مرحله ی اول کار است .به همسرتان بگویید کارش اشتباه بود و برایش دلیل بیاورید که به چه علت اشتباه است و چه تاثیری بر شما یا رابطه تان داشته .سپس دوستانه و با مهربانی از او بخواهید که در رفتارش تجدید نظر کند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

زمان شما محدود است. آن را با زندگی کردن در دنیای دیگران هدر ندهید. mawezah_banoo@
زمان شما محدود است. آن را با زندگی کردن در دنیای دیگران هدر ندهید. [email protected]
حوای آدم

🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃
🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈

🌸💠هنر تربیت فرزند بانو💠🌸

🖌✨@mawezah_banoo✨🖌

درمان بدغذایی کودکان👧🏻

شیطنت و بازیگوشی بچه‌ها، تب و دل درد و دندان در آوردن آنها به یک طرف، بد غذایی و نخوردن غذا از طرف دیگر باعث می‌شود دائم نگران سلامت آنها باشید. البته حق دارید چون مادر هستید اما این مشکل راه حل خودش را دارد و با دانستن اینکه چرا کودک موقع غذا خوردن اذیت می‌کند یا اصلا غذا نمی‌خورد تا حد زیادی به شما کمک کرده تا او را با شیوه‌ای درست به غذا خوردن بیاورید.
دلایل_بد_غذایی_کودکان
• بیماری کودک
امروزه کمتر کسی را می‌بینید که از سلامت کامل برخوردار باشد. حتی نوازدان به دلیل نوع تغذیه مادر، همراه با برخی بیماری‌ها متولد می‌شوند. ریفلاکس، عفونت ادراری یا یبوست از مشکلاتی است که باعث بی‌اشتهایی کودکان و امتناع آنها از غذا خوردن می‌شود.

🙇🏻 🙇🏻 🙇🏻 🙇🏻 🙇🏻🙇🏻
• استقلال کودک
این استقلال در بعضی موارد حتی در زیر یک سالگی به سراغ وی می‌آید. از همین سن و سال است که او ترجیح می‌دهد در خوردن غذا آزاد باشد. بنابراین دست مادر را پس زده و دوست دارد قاشق را به دست گرفته و خودش مشغول غذا خوردن شود. بیشتر مادران هم که روی نظافت و پاکیزگی کودک حساس هستند با او مقابله کرده و درگیری و تنش ایجاد می‌کنند و اینجا تنهایی راهی که برای کودک باقی می‌ماند این است که از غذا خوردن خودداری کند. این در حالی است که چهره مادر از این کشمکش پر از استرس و ناراحتی بوده و با انتقال آن به کودک اوضاع را بدتر می‌کند.

🙇🏻 🙇🏻 🙇🏻 🙇🏻 🙇🏻🙇🏻
• لجبازی کودک
هنگام غذا دادن به کودک چند رفتار از مادر سر می‌زند که باعث می‌شود او با غلیان احساس و هیجان مواجه شده و با بروز آن به شکل لجبازی بدغذایی کند. کنترل بیش از حد یا تهدید برای خوردن غذا از آن دسته رفتاری است که باعث لجبازی کودک برای غذا خوردن می‌شود. این رفتار روی ریتم فیزیولوژیک کودک که با هیجان ارتباط دارد اثر گذاشته و اجازه نمی‌دهد گرسنگی طبیعی را تجربه کند.
مسئله دیگر باز هم به شخصیت کودک برمی‌گردد. زمانی که او عصبانی یا مخالف رفتار والدین است برای بروز مخالفت خود از روش غذا نخوردن استفاده می‌کند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
🔅💠هنر خانه داری بانو💠🔅

👛🔸@mawezah_banoo🔸👛

فوت و فن‎های پخت مربا🍓

شاید پخت مربا در نگاه اول برای خیلی از خانم‎ها سخت به نظر بیاید اما اینطور نیست اگر فوت و فن‎های پخت مربا را بدانید. پس به این نکات عمل کنید تا مربایی جاافتاده و خوشمزه داشته باشید.
• اولین کار این است که قابلمه مورد نظرتان را با مقداری آب بجوشانید و سپس آب را خالی کنید و بگذارید تا به وسیله حرارت آب‎ها تبخیر شود.
• برای هم زدن یا ریختن مربا در ظرفی دیگر از قاشق چوبی استفاده کنید، یادتان باشد قاشق حتما تمیز و خشک باشد تا باعث کپک زدن مربا نشود.
🍧 🍧 🍧 🍧 🍧 🍧

• بهتر است ظرف‎های شیشه‎ای که برای نگهداری مربا تهیه کرده‎اید در آب جوش بجوشانید یا در حرارت مستقیم فر قرار دهید تا امکان کپک زدن به حداقل برسد.
• برای شیرین کردن مربا به جای شکر سفید از شکر قهوه ای، شیره توت و یا میوه‎های شیرین استفاده کنید. با این کار از شکرک_زدن_مربا جلوگیری کنید.

• هنگامی که مربا پخته شد آن‎ها را به ظرف اصلی منتقل کنید و شیشه را تا انتها پر کنید و بعد از نیمه بستن درب آن، شیشه را برعکس کنید تا هوای اضافی از آن خارج شود و سپس درب را محکم کنید.
🍧 🍧 🍧 🍧 🍧 🍧

• موقع پختن مربا نباید درب ظرف را بگذاریم تا رنگ مربا تغییر نکند. فقط در مورد مربای به که باید درب ظرف بسته باشد تا رنگ مربا قرمز خوش رنگ شود.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💓
💕💜
💜 💜
💕
💓
💞نکات زناشویی💞

💝@mawezah_banoo💝

رابطه جنسی با همسر خوابالو


بعضی همسران بسيار خوش خوابند هنوز سرشان به بالش نرسيده خوابند. #همآغوشی با چنين همسری دلتنگ کننده است. مگر آنکه به شدت طالب باشد و خودش را تا خواب رفتن بچه ها سرگرم کند. البته فرقی هم نمی کند که فرد خوش خواب زن باشد يا مرد. در هر حال اگر يکی از طرفين چنين خصوصيتی داشته باشد طرف ديگر اذيت می شود اما اگر زن، خوش خواب باشد باز هم مرد می تواند او را بيدار کند و تا حدودی خرسند می شود. اما زن نمی تواند از شوهر خوابالودش توقعی داشته باشد.

🏵 بچه ها به موقع بخوابند
اگر بچه ها کوچکند، سعی کنيد بچه ها را به موقع بخوابانيد اما اگر بچه ها بزرگند بايد عادت داشته باشند که بدون اجازه مزاحم شما نشوند. بچه ها بايد عادت کنند که وقتی پدر و مادر در اتاقشان هستند وارد اتاق نشوند. اگر چنين فرهنگی در خانه تان وجود دارد می توانيد کمی همسرتان را نوازش کنيد و او را تحريک و مايل سازيد. اما اصل قضيه را تا مطمئن شدن از شرايط مطلوب به تاخير بيندازيد. همين که يک نوازش و تحريک اوليه اتفاق بيفتد و #ميل_جنسی ايجاد شود، خواب از سر او می پرد به شرطی که تا ايجاد زمان مناسب فاصله طولانی پيش نيايد.يک استکان چای يا قهوه يا يک نوشيدنی سرد می توانيد کمی خوابالودگی را کاهش دهد. يک ظرف تخمه هم بهانه ی خوبی است تا هم صحبتی را طولانی کنيد.

🏵 خواب آورها را حذف کنيد
در چنين اوضاعی بهتر است از قبل موضوع را با همسرتان مستقيم يا با کنايه وشوخی در ميان بگذاريد. توجه او را به اين موضوع جلب کنيد تا او هم ميل پيدا کند. شبی که می خواهيد او را بيدار و علاقمند نگه داريد، نبايد خودتان را با موبايل يا لب تاپ يا چيز ديگری مشغول کنيد. حواستان به او باشد و به شکلی او را متوجه خودتان کنيد يا چيز ديگری مثل ديدن يک فيلم و ... که برايش خواب آور نباشد.

🏵 زمان معاشقه را تغيير دهيد
بعضی افراد از کودکی عادت دارند شب ها زود بخوابند و صبح زود بيدار شوند. حالا اگر همسرشان بر عکس اين مدل، عادت داشته باشد با هم مشکل پيدا می کنند. در اين صورت لازم است لااقل در مورد بعضی شبها با هم به توافق برسند و از قبل برای مهيا شدن شرايط اقدام کنند. گاهی لازم است کلا زمان معاشقه تغيير کند. مثلا به وقت مناسبی از صبح يا ظهر موکول شود. ظهرها معمولا #نيازجنسی و حرارت بدن بيشتر است. خيلی از افراد در خواب نيمروزی محتلم می شوند و همين موضوع نشان دهنده ی اين است که وسط روز وقت مناسبی برای #ارضای جنسی است. شب ها قبل از #آميزش معمولا ساعتی را کنار هم در رختخوابی مشترک می خوابيم. همين فرصت کنار هم بودن کم کم توجه ما را به هم جلب می کند و ميل ايجاد می کند همان چيزی که #معاشقه ی شب را از روز جذاب تر می کند می تواند در روز هم اتفاق بيفتد. شبها قبل از آميزش معمولا ساعتی را کنار هم در رختخوابی مشترک می خوابيم. همين فرصت کنار هم بودن کم کم توجه ما را به هم جلب می کند و ميل ايجاد می کند. اما اين اتفاق در روز کمتر می افتد. عادت کنيد در روز هم يک ساعت در کنار هم در رختخواب تان بخوابيد. خودتان را مشغول کارهای ديگر نکنيد. اين مدل را تبديل به يک عادت کنيد. و با اين روش خيلی از وقتهايی که اصلا انتظار هم آغوشی در آن اوقات را نداريد، اوقات لذت بخشی خواهند شد.

🏵 رفتارتان را اصلاح کنيد
حالا اگر فرد خوش خواب، خود شما هستيد و همسرتان از اين قضيه رنج می برد، بايد رفتارتان را اصلاح کنيد. اگر لازم است يک ساعت در روز استراحت کنيد تا شب بتوانيد به خاطر همسرتان هم که شده بيدار بمانيد.اين قبيل نارضايتی ها را جدی بگيريد و نسبت به نياز و اشتياق همسرتان احساس مسئوليت داشته باشيد. اگر #تحريک بشويد و ميل جنسی در شما ايجاد شود خواب از سرتان می پرد. خودتان را کمی با همسرتان مشغول کنيد به نحوی که روی موضوع جنسی تمرکز پيدا کنيد. سپس خودتان را سرگرم چيزی کنيد که برايتان خواب اور نباشد. خوردن و نخوردن برخی خوراکيها هم به دير خوابيدن شما کمک می کند. يک دوش آب سرد هم می تواند کمک کننده باشد
منبع : سايت تبيان
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

لذت آرامش در این است که بی دریغ به دیگران عشق بورزی؛ با همه مهربان باش تا در آرامش باشی.  mawezah_banoo@
لذت آرامش در این است که بی دریغ به دیگران عشق بورزی؛ با همه مهربان باش تا در آرامش باشی. [email protected]
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
🎀💠دانستنی های زنانه💠🎀

🐝کاهش درد قاعدگی

از تماس با آب و هوای سرد و نشستن در مکان‌های بسیار سرد یا بسیار گرم در این دوره پرهیز نمایند. همچنین مصرف دم کرده ترکیبات زیره و انیسون بە سبب داشتن اثرات ضد اسپاسم، کاهنده درد رحم و طبیعت گرم و خشک در کاهش علائم قاعدگی کمک‌کننده خواهد بود.

🌺 🌺 🌺 🌺 🌺 🌺 🌺
برای اشخاصی کە خونریزی بە شکل لکه‌بینی دارند، دم‌‎کرده گل گاوزبان دمنوشی مناسب جهت کاهش درد دیسمنوره آن‌ها محسوب می‌گردد، به طوری کە می‌توانند 10 گرم گل گاوزبان را بە همراه 1 عدد لیمو عمانی و 2 لیوان آب بجوشانند تا زمانی کە تنها 1 لیوان از محلول بماند و پس از صاف کردن مصرف کنند.
ماساژ زیر ناف با روغن زنجبیل در اوقاتی کە خونریزی طبیعی و همراه با درد است، در کاهش علائم قاعدگی مۆثر است.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

هر دلی که از کینه به دور باشد به خدا نزدیکتر است.                mawezah_banoo@
هر دلی که از کینه به دور باشد به خدا نزدیکتر است. [email protected]
حوای آدم

🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉
🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉

🍷خدا قوت بانو🍷

🎊🔹@mawezah_banoo🔹🎊

برای رسیدن به شادمانی در زندگی چکار کنیم؟ 👇👇👇

👈شش اصل شادي

👌01شادي خود را به هيچ کس وابسته نکن تا هميشه از آن برخوردار باشي.

👌02 انتظار نداشته باش هميشه آنچه را در اطرافت اتفاق مي افتد مطابق ميل و خواسته ات باشد.

👌03 هنگام عصبانيت هيچ تصميمي نگير.

👌04 از سختي ها و مشکلات زندگي استقبال کن و با غلبه بر آن ها به خود پاداش بده.

👌05 اجازه نده اتفاقات ناخوشايند روحيه ات را خراب کند.

👌06 با بحث هاي بي نتيجه انرژي خود را هدر نده.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉
🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉

🍷خدا قوت بانو🍷

🎊🔹@mawezah_banoo🔹🎊

برای رسیدن به شادی و آرامش چکار کنیم؟ 👇👇👇

👌شانه هايتان را از حالت خميده در آورده راست نگه داريد
👌يك نفس عميق كشيده وبراي چند ثانيه آن را نگه داريد وسپس بازدم عميق انجام دهيد
👌در طول روز در مقابل آيينه بايستيد ولبخند بزنيد
👌در هنگام انجام كارهايتان خود را تشويق كنيد وبه خود پاداش بدهيد

👌در طول روز از جملات تاكيدي مثبت استفاده كنيد(من خوشبختم، من خوشحالم، من موفق هستم....)
👌همواره به چيزهايي فكر كنيد كه دوست داريد برايتان اتفاق بيافتد
👌از داشته هايتان قدرداني كنيد
👌در لحظه باشيد

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🔅💠🔅💠
🔅💠
💠
🔅
💠
📚📗📖 احکام بانو

🎀 @mawezah_banoo🎀

پوشیدن لباس های رنگی که موجب جلب توجه می شود در مقابل نامحرم حرام است.

پوشیدن لباس های تنگ و چسبان در برابر نامحرم اشکال دارد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃
🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈🏃🎈

💠🌸هنر تربیت فرزند بانو🌸💠

✨🖌@mawezah_banoo🖌✨

آسیب های صبحانه نخوردن:

ما می بینیم در فرهنگ دینی مان این قدر تاكید بر صبحانه شده ما خیلی راحت این بچه ها را بدون صبحانه می فرستیم مدرسه، آثار سوء تربیتی هم دارد. حدود دوازده- سیزده آسیبی است كه به خاطر صبحانه نخوردن در تربیت بچه ها چه کودکان چه نوجوانان ایجاد می شود، می توان نام برد.

✔️اولین آسیب: كاهش توجه و تمركز است. برخی از پدران و مادران یا معلمین می گویند، حواس برخی از دانش آموزان به راحتی پرت می شود. پاک کنی می افتد صدایی هم ندارد، ولی سریع عوامل حواس پرتی حواسش را پرت می كند.

🔷امروز در جدید ترین پژوهش ها می گویند؛ مشکل عدم تمركز، ارتباط مستقیم با تغذیه دارد. یعنی بچه هایی كه صبحانه نمی خورند، كاهش تمركز و توجه پیدا می كنند.

✔️ دوم: بچه هایی كه صبحانه نمی خورند پرخاشگر می شوند.

✔️سوم: بچه هایی که صبحانه نمی خورند، بی حوصلگی پیدا می كنند در محیط كلاس و مدرسه و درس.

✔️ چهارم: بچه هایی که صبحانه نمی خورند، ارتباطاتشان با هم سالانشان تضعیف می شود. خود ما هم همین طوری هستیم یک فردی گرسنه وقتی می رود در محیط كارش بی حوصله است. با همکارانش سرسنگین می شود. نمی تواند ارتباط خوبی بگیرد.
بخواهیم بشماریم زیاد است یک برنامه ریزی منظم از ابتدای سال تحصیلی به ساعت خواب فرزندان و تغذیه فرزندان حتما توجه جدی را داشته باشیم.
✅ تغذیه بین روز بچه ها را همباید دقت بکنیم.


منبع سایت نوردیده
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💖❣💖❣💖
❣💖
💖 💖

💖

💘 هنر همسرداری بانو💘

💝@mawezah_banoo💝


در برابر دیگران همسرتان را مورد انتقاد قرار ندهید. اگر حس می کنید همسرتان نیاز به کمی انتقاد سازنده دارد، به هیچ وجه آن را مطرح نکنید مگر خصوصی و با لحنی دوستانه، مورد انتقاد قرار گرفتن در جمع سبب پایین آمدن عزت نفس و جریحه دار شدن احساسات می گردد.

#سیاست_های_زنانه
👠در مقابل دیگران با همسرتان مخالفت نکنید. این کار سبب شرمنده شدن او خواهد شد و باعث می شود تا احترام دیگران نسبت به او از بین برود. درنظر داشتن این نکته به خصوص اگر دارای فرزند هستید، بسیار اهمیت دارد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

راه دوری لازم نیست برویم؛ خوشبختی همین جا کنار ماست.      🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
راه دوری لازم نیست برویم؛ خوشبختی همین جا کنار ماست. 🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
🔅💠هنر خانه داری بانو💠🔅

👛🔸@mawezah_banoo🔸👛

تمیز کردن ماهی بدون دردسر 🐋

🐠 🐠 🐠 🐠 🐠 🐠 🐠
همه شما کم و بیش ماهی مصرف می‎کنید و به دردسرهای آن آشنا هستید.
نکات زیر در پخت و پز ماهی به شما خانم خانه کمک می‎کند:
• ماهی_تازه را باید از چشمان شفاف و سالم و آبشش‌‏های قرمز آن شناخت.

• برای تمیز_کردن_ماهی ابتدا دم و بال‌‎های آن را با قیچی می‌‎زنیم سپس با یک پارچه یا حوله تمیز آن را می‌‎گیریم و از طرف پایین به بالا با چاقوی نسبتا تیز و پهن پولك‌‎های آن را پاک می‎کنیم. از زیر گردن ماهی به پایین چاقو می‌‎زنیم و با انگشت سبابه دست راست داخل شکم_ماهی را خالی می‌‎کنیم و پس از شستن، داخل شکم را نمک زده و در یک پارچه یا حوله تمیز می‌‎پیچیم تا نم آن گرفته شود.

🐠 🐠 🐠 🐠 🐠 🐠 🐠
• برای این که بدانیم ماهی بزرگ خوب پخته است یا نه، یک سوزن تمیز را در قسمت گوشت‌‎آلود ماهی می‌‎زنیم به مدت 30 ثانیه نگه می‌‎داریم سریع بیرون آورده و روی دست، سوزن را امتحان می‌‎کنیم اگر داغ بود پخته و اگر سرد بود نپخته است.

• برای فیله_کردن_ماهی یک چنگال در قسمت دم ماهی قرار می‌‎دهیم و به آرامی با چاقو آن را فیله می‌‎کنیم.

• برای از بین بردن بوی_ماهی دست‎مان را با آب سرکه می‎شوییم یا اینکه لیموترش نصف شده را به دست‎مان می‎مالیم.

🐠 🐠 🐠 🐠 🐠 🐠 🐠
• برای پخت_ماهی کمی نمک و زردچوبه و ادویه به تمام قسمت‎های آن می‌‎زنیم و سپس سرخ می‌‎کنیم یا در محلول آب و سرکه به مدت 10 دقیقه می‌‎گذاریم بماند. سپس آن را سرخ می‎کنیم.

• برای آب‎پز_کردن_ماهی باید از آب و سرکه استفاده کنیم تا له و خرد نشود.

• ماهی را باید پس از خریدن سریع پاک کنیم و شکم آن را خالی کنیم.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
🎀💠دانستنی های زنانه💠🎀

پاک کردن جای جوش با روغن زیتون


مطمئنا آکنه و جوش یکی از موارد آزاردهنده پوست است که گاه گاهی آن را تجربه می کنیم ولی از آن آزاردهنده تر زمانی است که جای آنها روی پوست بماند. محصولات متعددی تولید شده که ادعا دارند به تدریج قادر به محو کردن جای آنها هستند ولی اگر به دنبال یک راه حل طبیعی برای حل این مشکل باشید، می توانید به روغن زیتون تکیه کنید
🌿 🌿 🌿 🌿 🌿 🌿 🌿
1. ماساژ با روغن زیتون
یک قاشق غذاخوری روغن زیتون برداشته و آن را به آرامی روی تمام نواحی پوست به خصوص نقاط مورد نظرتان ماساژ دهید، نوک انگشتانتان را به صورت دایره های کوچک روی پوست حرکت دهید. حتما فشارهای انگشتانتان عمیق باشد و به مدت 4 الی پنج دقیقه ادامه دهید. به گزارش پرشین وی به محض آنکه منافذ پوست اشباع شد، روغن اضافی روی پوست را با یک دستمال گرم از صورت پاک کنید. این کار را چند بار دیگر تکرار کنید. سپس اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه روغن روی پوست بماند. این کار را حداقل دوبار پیش از خواب انجام دهید تا سلول های مرده پوست نرم تر شده و راحت تر لکه های جوش از بین برود.

🌿 🌿 🌿 🌿 🌿 🌿 🌿
2. بخور صورت
بخور دادن صورت دست پس از ماساژ با روغن زیتون، تاثیر بسیار بالایی در محو کردن جای جوش و آکنه دارد. یک کاسه بزرگ حاوی آب جوش برای بخور بردارید. روی آن به نحوی که صورت 45 سانتی متر بالاتر از آب قرار بگیرد، خم شوید. اگر بیشتر از این میزان خم شوید موجب سوختگی و آزار پوست می شود. بنابراین مراقب باشید. اکنون یک حوله بزرگ برداشته و سر خود را بپوشانید به طوری که بخار به طور کامل به صورت برسد. در این موقعیت 8 الی 10 دقیقه باقی بمانید. سپس حوله را برداشته و صورت و گردن را خشک کنید. این کار بافت های لک دار را به اندازه کافی برای پاک شدن، شل می کند.

🌿 🌿 🌿 🌿 🌿 🌿 🌿
3. لایه برداری
اکنون نوبت لایه برداری پوست با اسکراب است. برای این کار یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به خوبی مخلوط کنید. آن را به پوست و به خصوص روی جای جوش بزنید. سپس به آرامی با نوک انگشتانتان به صورت حرکات دورانی روی صورت بمالید. این کار را 3 الی 4 دقیقه ادامه داده و سپس با یک دستمال مرطوب پاک کنید. این کار فرآیند پاک کردن بافت های آکنه نرم و شل شده پوست را تسریع می کند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉
🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉

🍹خدا قوت بانو🍹

🎊🔹@mawezah_banoo🔹🎊

🔴 انسان تا آرامش نداشته باشد، شکوفایی و رشد معنوی چندانی پیدا نمی‌کند
منشأ اصلی این آرامش خانواده است

✅ اهمیت آرامش در زندگی مشترک


شکوفایی و کشف استعدادهای درونی انسان و رشد معنوی انسان در سایۀ آرامش امکان‌پذیر است. انسان تا آرامش نداشته باشد، شکوفایی استعداد و رشد معنوی چندانی هم پیدا نخواهد کرد. و منشاء و سرچشمۀ اصلی این آرامش خانواده است.

زوجین قبل از هرچیز باید مراقب آرامش هم باشند و به همدیگر آرامش بدهند!

علیرضا پناهیان

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉
🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉

🍹خدا قوت بانو🍹

🎊🔹@mawezah_banoo🔹🎊

برای رهایی از افکار منفی و شلوغی ذهن خود چکار کنیم؟ (۱)

👌1- یک نفس عمیق بکشید:
بعضی وقت ها می بایست خود را از طریقِ نفس کشیدن هایِ عمیق، کاهش دادن به سرعتِ قطارِ افکار، و قرار دادنِ ذهن در مسیرِ صحیحی که باعث آسیب به خود نشود، آرام کنید.
ریلکسیشن یکی از راه هایی است که می توان از آن در مقابله با تفکر زائد استفاده کرد. به جسم و ذهنتان اجازه دهید که روی خودتان، خودِ حاضر در این لحظه متمرکز شوند.

👌2- هرگز خودتان را سرزنش نکنید:
قبول کنید که چیزها می آیند و می روند، همانطور که شما می آیید و می روید. حتی اگر وضعیتی خارج از کنترل و ارادۀ شما بود و یا اینکه نمی دانستید که باید چه کاری انجام دهید، پسندیده است که نزدِ خودتان به این ناتوانی معترف شوید. هرگز خودتان را بخاطر چیزهایی که به سادگی قابل حل هستند و یا چیزهایی که به طور کامل از کنترل شما خارج هستند، سرزنش نکنید. جهان به هر حال خواهد چرخید!
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
ادامه دارد......... 👇👇👇👇👇