حوای آدم 
عنوان گروه یا کانال:

حوای آدم


توضیحات: در این کانال موضوعاتی از قبیل: رموز همسرداری امور زناشویی مشاوره رایگان ازدواج موفق تربیت فرزند رموز موفقیت و زندگی عاشقانه و.. رو داریم مدیریت، انتقاد،پیشنهاد: @mawezah وابسته به : mawezah.ir لینک: https://t.me/joinchat/AAAAADwoE8g53ji64vHauw
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 318
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗 #آیا_دفعات_برقراری_روابط_زناشویی_حد_خاصی_دارد_بخش_دوم

💟💟💟برخی مردها معتقدند رابطه زناشویی انرژی زیادی از آنها می گیرد، این تصور درست است؟

💐نه! درواقع یکی از دلایلی هم که باعث می شود موضوع دفعات رابطه زناشویی در اذهان اهمیت ویژه ای پیدا کند، باورهای غلط درخصوص انرژی لازم برای این فعالیت ها و احتمال ضعیف شدن بنیه و توان عمومی فرد است.
یکی از چیزهایی که افراد در مطب ها و کلینیک ها درخواست می کنند، تجویز دارو یا مکمل های غذایی برای تقویت بنیه عمومی یا جنسی برای خود یا شریک زندگی شان است. به نظر می رسد باورهای قبلی رایج در جامعه، در کنار تبلیغات وسیع در خصوص محصولاتی با این ویژگی، به فراگیر شدن این تصور غلط کمک کرده اند، به خصوص در مورد مردان، چون فعالیت جنسی به خروج فرآورده ای از بدن منجر می شود که از دیرهنگام به مفاهیمی همچون انرژی حیاتی یا مایع حیات بخش و… منتسب می شده است و این، باور اینکه روابط زناشویی توانایی جسمی بالایی می طلبد، بسیار تقویت کرده است. درحالی که برخلاف تصور رایج، روابط زناشویی چندان فعالیت سنگینی محسوب نمی شود. اگرچه میزان مصرف انرژی در جریان این رابطه به عواملی همچون نوع، مدت و شدت فعالیت های مختلف و جثه فرد بستگی دارد ولی مطالعه های مختلف نشان می دهند با وجود تنوع روابط، دامنه مصرف انرژی در مراحل مختلف یک ارتباط ۳۰ دقیقه ای، بین ۵۰ تا ۱۵۰ کیلوکالری است (از یک رابطه ملایم تا رابطه ای بسیار فعال). این اعداد وقتی بیشتر مفهوم پیدا می کنند که بدانید یک فنجان بستنی وانیلی به طور متوسط ۳۰۰ کیلوکالری انرژی دارد، یعنی انرژی لازم برای دو بار برقراری ارتباط زناشویی کاملا فعال!

💟💟💟چه زمانی زیاده روی در این رابطه نوعی بیماری به شمار می رود؟

💐فعال بودن از لحاظ جنسی نه تنها ضرری ندارد بلکه با افزایش سن اهمیت خاصی نیز پیدا می کند. زنده و با طراوت نگه داشتن رابطه زناشویی در سنین بالاتر نه تنها به حفظ کیفیت زندگی و سلامت روان و حفظ صمیمیت زوج کمک می کند، بلکه از لحاظ بیولوژیک نیز کارکرد و سلامت اندام های تناسلی در هر دو جنس با فعالیت جنسی مستمر تا سنین بالاتری تضمین می شود.

🍂🍂🍂 ادامه دارد 🍂🍂🍂

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗 #آیا_دفعات_برقراری_روابط_زناشویی_حد_خاصی_دارد_بخش_سوم

💟💟💟تعدد روابط زناشویی ضرری متوجه زوج نمی کند؟

💐 به عنوان یک قاعده کلی، در صورتی که ممنوعیت پزشکی وجود نداشته باشد (که موارد آن بسیار محدود و تشخیص آن نیز فقط با پزشک معالج است)، دفعات برقراری رابطه زناشویی هیچ محدودیت خاصی ندارد و هیچ کس نمی تواند برای آن عدد و رقم، تواتر یا کمیت خاصی تجویز کند اما در مواردی مثل الگوی رفتار جنسی وسواسی یا اعتیاد به روابط جنسی (که ماهیت مورد دوم هنوز هم مورد مناقشه است)، استثناء وجود دارد و باید به وسیله متخصصان، به خصوص روان پزشکان، بررسی و پیگیری شود.

💟💟💟پس این باور که یک زوج طبیعی باید هفته ای یکبار رابطه زناشویی داشته باشند، چندان درست نیست؟

💐تمایل به برقراری رابطه زناشویی در افراد مختلف متفاوت است و نمی توان گفت برقراری چه تعداد رابطه زناشویی در یک زمان معین نشانه طبیعی بودن همسران است. گاهی همکاران زوج هایی را برای درمان به کلینیک ارجاع می دهند چون مثلا فقط ماهی یک بار رابطه دارند! ولی در بررسی های انجام شده، معلوم می شود هیچ اختلال عملکردی وجود ندارد و هر دو طرف هم از زندگی جنسی و عاطفی خود راضی هستند. طبیعی است که ما هم جز دادن اطمینان به آنها که همه چیز عادی است، هیچ مداخله دیگری را صلاح نمی دانیم.

🍂🍂🍂 ادامه دارد 🍂🍂🍂

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠

🌹#هشدار_قبل_از_طوفان_زناشویی_قسمت_اول🌹

💝جدایی زن و شوهر یکباره صورت نمی گیرد بلکه رابطه آن ها به تدریج رو به سردی می گذارد. با توجه به رابطه خود از به خطر افتادن زندگی مشترک خود جلوگیری کنید.
زن و شوهرها برای اینکه اشتباهات خود را جبران کنند و از خراب شدن بیشتر رابطه و به هم خوردن زندگی جلوگیری کنند باید به علائم بحران در روابطشان توجه کنند.

علائم بحران در رابطه زن و شوهرعبارتند از:

✳️✳️✳️مصاحبت
در ابتدای زندگی زن و شوهر برخی از اوقات با هم شوخی و تفریح می کنند و از مصاحبت یکدیگر لذت می برند و سعی می کنند رضایت یکدیگر را جلب کنند. وقتی تبادل نظرها و گفتگو ها کم می شود یا از بین می رود نشانه آن است که روابط آن ها رو به سردی است.

✳️✳️✳️عشق و محبت
البته نمی توان انتظار داشت که سال ها پس از ازدواج روابط عاشقانه زن و شوهر مانند دوران اولیه گرم و پرهیجان باشد. زندگی مشترک به تدریج دلبستگی های دیگری بین آن ها به وجود می آورد و علائق مشترکی آن ها را به هم پیوند می دهد. با این حال با از بین رفتن روابط عشقی نشانه عدم توجه زن یا شوهر نسبت به همسر خود می تواند باشد.

✳️✳️✳️اعتماد متقابل
زن و شوهرهایی که به هم اعتماد دارند با هم روابط صمیمانه دارند و بیشتر می توانند مشکلات زندگی را تحمل و برطرف کنند. کم شدن یا از بین رفتن اعتماد متقابل استحکام زندگی آن ها را تهدید می کند.
در زندگی مشترک اختلاف نظرهایی وجود دارد. در همه افراد نقاط ضعفی می توان یافت. ممکن است در گفت و شنود ها با انتقادی دوستانه و بدون آن که رنجش ایجاد کند اختلاف نظر را مورد بحث قرار داد. اما اگر در هر موقعیتی از نقاط ضعف یا اختلاف نظر به عنوان وسیله ای برای تحقیر یا سرزنش همسر استفاده شود نتیجه خوبی نخواهد داشت.

✳️✳️✳️توجه به نقاط ضعف
همسرانی که روابط صمیمانه دارند به صفات خوب و جنبه های مثبت شخصیت یکدیگر توجه دارند و در موقع مناسب آن را ستایش می کنند. اما اگر در گفتگوها و مشاجرات نقاط ضعف یکدیگر را مطرح و به انتقاد یا سرزنش بپردازند نشانه آن است که روابط آن ها خوب نیست و زندگی زناشویی آن ها در معرض خطر قرار دارد.

البته در زندگی مشترک اختلاف نظرهایی وجود دارد. در همه افراد نقاط ضعفی می توان یافت. ممکن است در گفت و شنود ها با انتقادی دوستانه و بدون آن که رنجش ایجاد کند اختلاف نظر را مورد بحث قرار داد. اما اگر در هر موقعیتی از نقاط ضعف یا اختلاف نظر به عنوان وسیله ای برای تحقیر یا سرزنش همسر استفاده شود نتیجه خوبی نخواهد داشت.

✳️✳️✳️تجدید خاطرات
بحث و گفتگو درباره خاطراتِ مربوط به گذشته و اینکه زن و شوهر چگونه با کمک هم مشکلاتی را پشت سر گذاشته اند و توجه به عکس ها و یادگارها نشانه علاقه به زندگی مشترک است. چنان چه این تمایلات ار بین برود و گذشته ها مورد بی اعتنایی قرار گیرد می تواند نشان دهنده عدم علاقه و صمیمیت آن ها باشد.

❄️❄️❄️ ادامه دارد ❄️❄️❄️

🌺🌺🌺 علائم بحران در رابطه زن و شوهر 🌺🌺🌺

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
🌹#هشدار_قبل_از_طوفان_زناشویی_قسمت_دوم🌹

✳️✳️✳️سرگرمی های مشترک
با وجود آن که زن و شوهر شخصیت های جداگانه ای هستند و هر یک علایق خاصی دارند، با این حال برای آن که به هم نزدیک تر باشند احتیاج به آن دارند که سرگرمی ها یا تفریحات مشترکی داشته باشند ساعاتی را در کنار هم به آن مشغول باشند. چون شرایط تغییر می کند می توان این سرگرمی ها را تغییر داد و دوستان و آشنایان تازه ای پیدا کرد. اگر این مسئله مورد توجه آن ها نباشد، نشانه ای از فاصله افتادن بین آن ها است.

✳️✳️✳️رابطه نزدیک
زندگی مشترک ایجاب می کند که زن و شوهر در کنار هم بوده و به خواسته های هم توجه لازم را داشته باشند. اگر شوهر خیلی دیر به خانه بیاید یا در خانه خود را مشغول کند و به همسر خود کم توجه داشته باشد، یا زن به آراستگی خود و فراهم کردن وسایل آسایش شوهر بی اعتنا باشد، روابط آن ها را نمی توان مطلوب دانست.

🏮🏮🏮این علائم بحران و بدی رابطه زوج ها را نشان می دهد. برای جبران و رفع آن می توان از روش های زیر کمک گرفت:

✅✅✅درباره مشکلات و ناراحتی ها به گفتگو بپردازید
بسیاری از زن و شوهرها متوجه هستند که با همسر خود رابطه خوبی ندارند ولی از اینکه درباره اختلاف خود به صحبت و گفتگو بپردازند واهمه داشته و از آن خودداری می کنند. در حالی که با تبادل نظر می توان برخی از سوء تفاهمات را برطرف کرد.
این نکته قابل توجه است که چگونگی مطرح کردن مسائل اهمیت زیادی دارد. اگر بیان گله و انتقاد به نحوی توهین آمیز باشد یا با خشونت باشد نه تنها در بهبود روابط اثری نخواهد داشت بلکه آن را بدتر خواهد کرد. مثلا می توان سوال کرد که چه گله ای دارد؟ و چگونه می توانم اشتباه را برطرف کنم؟ ممکن است پیشنهاد او قابل قبول نباشد ولی این پرسش راه سازش و بهبود روابط را هموار می سازد.

✅✅✅هم صحبت خوبی باشید
شنونده خوب بودن و توجه به گفته های همسر اهمیت دارد. شناخت کامل زن و شوهر از یکدیگر در حسن روابط آن ها اثر دارد و این شناخت به وسیله صحبت و گفتگو بدست می آید.

✅✅✅تفریح و سرگرمی را لازم بدانید
برخی از زن و شوهرها مشکلات و گرفتاری های زندگی را مانع از آن می دانند که تفریح و سرگرمی مشترک داشته باشند. در حالی که چنان چه با تفریح یا ورزشِ مناسب ساعاتی را در کنار هم به خوشی بگذرانند در روحیه آنان تاثیر زیادی دارد.

✅✅✅جملات محبت آمیز را فراموش نکنید
همه افراد به محبت احتیاج دارند. زن یا شوهر از همسر خود بیش از آنچه از دیگران انتظار داشته باشند، خواهان محبت هستند. از انتقاد و مقایسه های بی مورد او با دیگران خودداری کنید و از رنجاندن او بپرهیزید.

✅✅✅به خواسته های همسر خود توجه داشته باشید
اگر همسر شما به چیزی احتیاج دارد تهیه آن در روحیه او اثر زیاد دارد.ممکن است آن چیز بسیار ارزان قیمت باشد، اما اهمیت مسئله توجه به تمایلات او و نشانه ای از محبت است.

💝باید توجه داشت که بین بهترین و صمیمی ترین همسران هم تفاوت نظر یا سلیقه کم و بیش وجود دارد.با گذشت و مهربانی می توان راه سازش را هموار و از خراب شدن روابط جلوگیری و به زندگی نشاط و استحکام بخشید.

❄️❄️❄️ پایان ❄️❄️❄️

🌺🌺🌺 علائم بحران در رابطه زن و شوهر 🌺🌺🌺

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠💘💠💘💘
💘💠
💠
💘
💘
💞عاشقانه با همسرم💞

تو!...

همان شقایق معروف شعر سهرابی

تا تو هستی ...

زندگی باید کرد...

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌹💠🌹💠
🌹💠
💠
🌹

خانوم الکی جنگ راه نداز تو خونه که شوهرم به من توجه نمیکند!


اقایان به سوالات پیاپی خانومها جواب کوتاه میدهند.خانومها به سوالات کوچولوی اقایان جوابهای بلند میدهند.مثلا:اقا امده خونه زن میگوید سلام عزیزم چه خوب شد امدی امروز کار چطور بود؟ مرد فقط یک کلمه میگوید:خوب بود.پس خانوم الکی جنگ راه نداز تو خونه که شوهرم به من توجه نمیکند بلکه بدان مردان همه اینگونه اند.پس اگر زن زیاد سوال پرسید.مرد برای فرار از این تنگ نا کافی است به زن بگوید چه خبر؟ خود خانوم تا فردا صحبت میکند

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸

🍁وقت خواب کودک

✅در بسیاری از خانواده‌ها، وقت خواب دیوانه‌کننده است. کودکان و مادر دست به دست هم می‌دهند و جامعه ی کوچکی پدید می‌آورند که در آن، هر کدام دیگری را مأیوس می‌سازد. کودکان سعی می‌کنند تا آنجا که ممکن است بیدار بمانند، در حالی که مادر از آنها می‌خواهد هر چه زودتر بخوابند. مواقع خواب، زمان عمده ی ایرادگیری برای مادران و زمان بهانه‌گیری و طفره روی تاکتیکی برای کودکان می‌شود. کودکانی که هنوز به مدرسه نمی‌روند ، محتاجند که مادر یا پدر آنها را بخوابانند. از وقت خواب می‌توان برای ایجاد گفتگوی صمیمانه و خودمانی با کودک خود استفاده کرد. در نتیجه، کودکان به تدریج به وقت خواب علاقه‌مند می‌شوند. آنها از اینکه «زمانی را تنها با» پدر یا مادر خود باشند، خوششان می‌آید.
⬅️اگر والدین ناراحتی و سختی گوش دادن به حرف‌های کودک را بر خود هموار سازند، کودک یاد خواهد گرفت که ترس‌ها، امیدها و آرزوهایش را با آنان در میان بگذارد. این تماس‌های صمیمانه، کودک را از اضطراب رها می‌سازد و او را به خواب خوش فرو می‌برد.
بعضی از کودکان بزرگتر نیز دوست دارند که پدر و یا مادر آنها را بخوابانند. به این خواسته ی آنها باید احترام گذاشته و آن را واقعیت بخشید. کودکان نباید به خاطر خواستن چیزهایی که از نظر والدین « افکار کودکانه » است، مورد تمسخر و سرزنش قرار گیرند. وقت خواب در مورد کودکان بزرگتر بایستی تغییر پذیر باشد: «وقت خواب بین ساعت هشت و نه [یا بین نه و ده] است. تصمیم بگیر که دقیقاً چه ساعتی می‌خوابی».
⬅️وقتی کودک ادعا می‌کند که « فراموش کرده » مسواک بزند یا وقتی کودک یک لیوان آب می‌خواهد، بهترین کار برای والدین این است که درگیر جنگ با او نشوند.
برگرفته از کتاب «رابطه ی والد و فرزند»
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

آیا وضو یا غسل اگر ناخن دست و پا لاک داشته باشد، صحیح است؟

وجود لاک روي ناخن های دست، چون مانع از رسيدن آب است، وضو با آن صحيح نيست. در مسح پاها، اگر يکي از انگشت هاي پا (حتی انگشت کوچک) لاک نخورده باشد و روي آن انگشت مسح کند، وضو صحيح است. اما در غسل، اگر لاک روي ناخن دست يا پا باشد، چون مانع از رسيدن آب است، غسل صحيح نيست.

امّا رنگ كردن ناخن ها با حنا یا رنگی كه جرمیّت (مانعیت از رسیدن آب) نداشته باشد، اشكالی برای وضو و غسل ایجاد نمی كند.
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗 #آیا_دفعات_برقراری_روابط_زناشویی_حد_خاصی_دارد_بخش_چهارم

💟💟💟آیا داشتن رابطه زناشویی کوتاه مدت، ناامیدکننده است؟

💐این مساله هم یک باور غلط دیگر است. همانطور که گفته شد برای یک رابطه زناشویی موفق حداکثر یا حداقل زمان تعریف نشده است. برخی افراد فقط زمان بین دخول تا انزال را درنظر می گیرند و در صورت کوتاه بودن این فاصله می گویند مرد دچار انزال زودرس است در حالی که نوازش و بوسه نیز جزیی از رابطه زناشویی محسوب می شود. از سوی دیگر این مدت زمان صرف شده نیست که اهمیت دارد بلکه میزان رضایت زوجین از رابطه مهم است. بنابراین اگر زوجی با «رضایت هر دو طرف» در تمام ایام هفته فعالیت جنسی دارند و از این رابطه لذت می برند، هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهیم آنها را از این الگوی رفتاری نهی کنیم.

💟💟💟گاهی فقط یکی از طرفین میل زیادی به داشتن رابطه زناشویی دارد یا در مورد زمان انجام رابطه اختلاف سلیقه دارند. چه توصیه ای به این زوج ها می توان داشت؟

💐اگر تمایل و نیاز جنسی یک طرف بیشتر است، شریک زندگی او می تواند با ارتقای دانش و مهارت های جنسی و حتی بدون نیاز به انجام نزدیکی، به این نیاز پاسخ دهد چون میزان میل و نیاز جنسی نیز مثل بسیاری از متغیرهای انسانی دیگر از یک فرد به فرد دیگر و حتی در مقاطع زمانی متفاوت در یک فرد متفاوت خواهد بود. توصیه می شود دو نفر که کاندیدای ازدواج با یکدیگر هستند، در مورد بسیاری از مسائل از جمله دیدگاه خودشان درباره روابط زناشویی و اهمیتی که در زندگی مشترک برای این موضوع قائل هستند، صحبت کنند، ولی در بهترین حالت هم نیاز و تمایل جنسی زوج همیشه کاملا همخوانی ندارد.
💐در مواجهه با این مساله، همانند بسیاری از موضوعات دیگر، زن و شوهر باید به یک تعامل سازنده دست یابند؛ به نحوی که احساس نکنند مورد بی توجهی قرار گرفته اند و از سوی شریک زندگی، تحت فشار هستند. به علاوه درخصوص درخواست های جنسی، زن و شوهر باید صمیمانه گفت وگو کنند و خواسته های خود را با یکدیگر در میان بگذارند. مثلا هنوز بسیاری از خانم ها از اینکه پیشنهاد دهنده شروع رابطه زناشویی باشند، اکراه دارند یا آن را صحیح نمی دانند در حالی که چنین تصوری اصلا درست نیست و برخی مردان توقع چنین رفتاری را دارند بدون آنکه به آن هیچ اشاره ای بکنند. چنین تعاملی در مورد سایر متغیرهای ممکن مثل زمان رابطه، مکان آن و نوع رفتارها و همچنین موقعیت های ممکن برای برقراری رابطه زناشویی باید وجود داشته باشد.
💐 اتفاقا با بهره بردن از همین متغیرها می توان با وجود گذشتن سال ها از زندگی مشترک، از یکنواختی و سرد شدن رابطه پیشگیری کرد. زوجی که به دنبال خوشبختی هستند، باید برای رسیدن به آن هر کدام به نیازهای طرف مقابل احترام بگذارند. در صورت محقق شدن این شرایط، عملا به نیازها و خواسته های خود نیز دست یافته اند. صدالبته چنین تعاملی همراه با حسن نیت با آنچه عده ای به شکل کاسبکارانه در زندگی به دنبال آن هستند، تفاوت دارد.

🍂🍂🍂 پایان 🍂🍂🍂

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

خواندن قرآن براي زن حائض چه حكمي دارد؟

صافى، سيستانى، تبريزى و مكارم:

خواندن آياتى كه سجده واجب دارند براى زن در ايام عادت حرام است.
اين آيات در سوره ‏هاى «الم رم حم سجده، النجم و علق» قرار دارند .
و خواندن آيات و سوره ‏هاى ديگر قرآن تا هفت آيه اشكال ندارد ولى بيشتر از آن كراهت دارد يعنى از ثواب كمترى برخوردار است نه اينكه ترك تلاوت قرآن بهتر باشد.

 امام، بهجت، فاضل، نورى: افزون بر آيات سجده دار، بايد از خواندن كل اين چهار سوره نيز اجتناب شود.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

خواندن قرآن براي زن حائض چه حكمي دارد؟

صافى، سيستانى، تبريزى و مكارم:

خواندن آياتى كه سجده واجب دارند براى زن در ايام عادت حرام است.
اين آيات در سوره ‏هاى «الم رم حم سجده، النجم و علق» قرار دارند .
و خواندن آيات و سوره ‏هاى ديگر قرآن تا هفت آيه اشكال ندارد ولى بيشتر از آن كراهت دارد يعنى از ثواب كمترى برخوردار است نه اينكه ترك تلاوت قرآن بهتر باشد.

 امام، بهجت، فاضل، نورى: افزون بر آيات سجده دار، بايد از خواندن كل اين چهار سوره نيز اجتناب شود.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

مى‌‌گويند براى قران خواندن در حالت حيض بايد وضو گرفت و قران خواند حال سوال من اين است که مگر حيض وضو را باطل نمى‌‌کند در اين حالت گرفتن و نگرفتن آن آيا فرقى هم مى‌كند و آيا اين وضو صحيح مى‌‌باشد و علت آن چيست؟

وضوى مذکور صحيح است و مستحب است زن حائض در وقت نماز، خود را از خون پاک نمايد و پنبه و دستمال را عوض کند و وضو بگيرد و در جاى نماز رو به قبله بنشيند و مشغول ذکر و دعا و صلوات و تلاوت قرآن شود و در اين وقت تلاوت قرآن مکروه نيست.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

آيا زن حائض مى‌تواند به حسينيه، مراسم عزادارى و نمازخانه و... وارد شود؟

رفتن به حسينيه و مراسم عزادارى مانع ندارد ولى مكث در مساجد، گذاشتن چيزى در مسجد جايز نيست.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
قلب_شوهرتان_راتسخیر_کنید:

💠 از همسر خود انتظار نداشته باشید که با تمامی طرح‌ها و ایده‌ها و افکار شما موافق باشد . واقع بین باشید و به او اجازه دهید که نظرش را هر چند که برخلاف میل شما باشد، بیان نمایید.

💠 اصرار زیادی برای جلب محبت همسرتان نداشته باشید و این نکته را زمانی که وی عصبانی است بیشتر مراعات کنید. در بسیاری اوقات حالت روحی او برای ابراز محبت به شما مناسب نیست

💠برای همسر خود نقش یک زن حساس و شکننده را بازی نکنید چون سعی می‌کند با شما ارتباط کلامی کمتری داشته باشد و همین امر باعث ناراحتی شما می‌گردد.

💠 سعی کنید که در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یک زن و همسر حفظ کنید. مردها با زنی به عنوان همسر در ارتباط دایمی باقی خواهند ماند که هویت مستقل و قوی خود را حفظ کند.

💠 اگر احساس می‌کنید که در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پایینی برخوردارید این مسئله مشکل شماست پیش همسرتان ابدا بروز ندهید شخصاً روی آن کار کنید

💠زمانی که همسرتان از فشار عصبی رنج می‌برد سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید.زمانی که استرس او کم شود به حالت عادی خودش بر می‌گردد.

💠در زندگی زناشویی خویش سعی کنید خود را مسؤول خوشبختی خود بدانید نه همسرتان را.

💠 او را به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نکنید.اتهام باعث کدورت در روابط می شود.

💠 وقتی شما در ایجاد مشکلات زندگی خود سهم داشته‌اید میپذیرید که در تمام امورات زندگی با همسرتان مسولید که باعث دلگرمی او می شوید
💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟ 👇👇👇

👈چند توصیه مهم در این راستا وجود دارند که به شرح زیر هستند:

👌1- در همین لحظه زندگی کنید . این توصیه بدین معنی است که خودتان را درگیر قضایای گذشته و نگرانی های آینده نکنید .

👌2- از چیزهایی که ناراحت تان می کنند، بیزار نباشید و از آنها فرار نکنید.آنها را بعنوان واقعیت های زندگی و بخشی از زندگی در نظر بگیرید که وجود شان انکار ناپذیر است.

👌3- این شعار هندی ها را همواره در خاطر داشته باشید: آنیچا؛ یعنی این نیز بگذرد.

👌4- اگر کسی آزاری به شما رساند، هر نوع واکنش و پاسخی را که درست می دانید به او بدهید (این پاسخ ممکن است تند یا با نرمی باشد)، امّا در همان حال اجازه ندهید که تنفر، بیزاری و کینه به درون تان راه پیدا کند.

👌5- تا آنجا که می توانید با دیگران به خوبی رفتار کنید.انجام دادن رفتاری که باعث آزار و اذیت دیگران می شود، نه تنها به آنها آسیب می زند، بلکه ذهن شما را نیز آلوده می کند. همچنین هرگز نسبت به کسی کینه نداشته باشید، کینه داشتن با درگیر کردن اندیشه و رویاهای شما، انرژی شما را تلف می کند و به این ترتیب بیش از دیگران به خود شما آسیب می زند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
برای فراموش کردن گذشته چکار کنیم؟ 👇👇👇

👈۶ قدم برای فراموش کردن گذشته

👌۱. درمورد افکار و خاطراتتان بنویسید، نقاشی بکشید، و درموردشان حرف بزنید. برای فراموش کردن گذشته‌تان باید به خاطراتتان احترام بگذارید. 
 
👌۲. با دور ریختن احساسات و عواطف مربوط به خاطرات دردناکتان ، آن‌ها را فراموش کنید. خواهید دید که بعد از آن چقدر احساس آرامش می‌کنید. 

👌۳. درصورت امکان به عقب برگردید و با کسانیکه در آن خاطرات دخیل بوده‌اند حرف بزنید. برای فراموش کردن گذشته‌تان باید به عقب برگردید. 
 
👌۴. احساسات واقعیتان را با کسی در میان بگذارید. اگر صلاح است به آن‌ها اعتراف کنید. برای فراموش کردن گذشته‌تان باید احساساتتان را بروز دهید. اگر باید با اشتباهاتتان کنار بیایید، باید تقصیر یا گناه‌تان را گردن بگیرید. 
 
👌۵. معذرت خواهی کرده و طلب بخشش کنید. برای فراموش کردن گذشته‌تان باید آسیب پذیر باشید. 
 
👌۶. برای کنترل پرخوری‌ها، اعتیاد یا آسیب رساندن به خودتان به خاطر گذشته دردناکتان کمک بگیرید. برای فراموش کردن گذشته باید غرور را کنار بگذارید. 

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
برای تقویت روابط عاطفی خود چگونه رفتار کنیم؟ 👇👇👇

👌1.از طرف مقابل بیش ازحد حمایت نکنید

👌2.تمام هزینه های عاطفی ومالی راشما پرداخت نکنید

👌3. طرف مقابل شما انسان پیش بینی پذیری باشد

👌4.نفوس بد نزنید و صمیمیت گریزی نکنید ونگویید او مرا بالاخره تنها خواهد گذاشت

👌5.اگربه شخص دیگری توجه متعارف کردید وطرف مقابل شما حسادت نشان داد در رابطه تان ارزیابی انجام دهید و گاهی تجدید نظرکنید

👌6.وارد ارتباط با افرادبی تعهد و تنوع طلب نشوید هرچندکه کشش داشته باشید .

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌷🌿🌷🌿🌷
🌿🌷
🌷
🌿
🌷
چگونه همسر افسرده خود را حمایت کنیم؟👇👇👇

👈برای حمایت کردن از همسری که گرفتار افسردگی است، پیشنهادهای زیر ارائه می‌شود:

👌قضاوت نکنید.
برچسب‌های اجتماعی و درک نادرست از افسردگی، باعث شده که افراد شدت این بیماری را بدرستی درک نکنند. مهم است که به خاطر داشته باشید افراد افسرده آدم‌های ناتوان و ضعیفی نیستند و شما نمی‌توانید به دلیل این بیماری آن‌ها را ناتوان از انجام هر کاری دانسته و حق یک زندگی طبیعی را از وی بگیرید.

👌👌گفتگو کنید.
حرف زدن درباره احساسات کار ساده‌ای نیست، بویژه زمانی که شما قصد دارید درباره بیماری یک فرد حرف بزنید. اما به هر حال شما نباید از تشویق کردن همسرتان به صحبت کردن درباره علائم و نشانه‌هایش و آنچه که آزارش می‌دهد، بترسید.

👌👌👌محدودیت‌هایی وضع کنید.
وقتی با کسی که دچار افسردگی است زیر یک سقف زندگی می‌کنید اینکه مواظب باشید تبدیل به یک مراقب و نگهدار تمام وقت نشوید بسیار مهم است. لازم است که برخی حد و حدود‌ها و شرایط را لحاظ کنید و این را روشن کنید که شما همسر این فرد هستید نه درمانگر او. همسرتان را تشویق کنید که به دنبال دریافت کمک از متخصصین این فن باشد.

👌👌👌👌 به همسرتان امید به زندگی بدهید.
درست زمانی که همسرتان ممکن است حس کند افسردگی او هیچ وقت تمام نمی‌شود، لازم است که او را تشویق کنید که با گذشت زمان و انجام درمان لازم بهتر خواهد شد. به او آرزوی یک آینده مثبت را بدهید و اجازه دهید متوجه شود که شما در پستی و بلندی‌های زندگی او را یاری خواهید کرد..

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

آغازگر مهربانی و لبخند باش                    زندگیتان پر از امید           mawezah_banoo@
آغازگر مهربانی و لبخند باش زندگیتان پر از امید [email protected]
حوای آدم

💠🌷💠🌷💠
🌷💠
💠
🌷
💠
🔴 مقدمۀ هر نوع لذت و شادی در "زندگی مشترک" آرامش است

✅ اهمیت آرامش در #زندگی_مشترک
(1⃣):
لذت و شادی

معمولا انتظار ما از یک زندگی مشترک این است که ما را به لذت و شادی برساند، در حالی که اگر ما را به آرامش برساند، لذت و شادی در زندگی ما بیشتر خواهد شد. زیرا همیشه مقدمه هر نوع لذت و شادی در زندگی آرامش است. شتابزدگی در رسیدن به لذت و شادی، موجب از بین رفتن آرامش، و در نتیجه کاهش لذت در زندگی می‌شود؛ و در مرحلۀ بعد، همین کاهش لذت، باعث ناآرامی‌های بیشتر می‌شود. قرآن کریم به صراحت هدف از تشکیل زندگی مشترک را رسیدن به آرامش معرفی می‌کند: «..خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها»

زوجین قبل از هرچیز باید مراقب آرامش هم باشند و به همدیگر آرامش بدهند!

✅ #علیرضا_پناهیان

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
💌 مسأله‌ی مادری، مسأله‌ی همسری، مسأله‌ی خانه و خانواده، مسائل بسیار اساسی و حیاتی است.
در همه‌ی طرحهایی که ما داریم، بایستی «خانواده» مبنا باشد.
یعنی شما اگر بزرگترین متخصص پزشکی یا هر رشته‌ی دیگری بشوید، چنانچه زن خانه نباشید، این برای شما یک نقص است.
کدبانوی خانه شما باید باشید؛

💢 رهبر انقلاب؛ ۷۰/۱۰/۰۴

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

ذهن میتواند در هزاران مسیر گام بردارد.  اما زیباترین و بهترین روش٬ آرامش است.  mawezah_banoo@
ذهن میتواند در هزاران مسیر گام بردارد. اما زیباترین و بهترین روش٬ آرامش است. [email protected]
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃
🍁کودک یک ساله معنای «نه» را می فهمد.

🌾عده ای از والدین تصور می کنند یک کودک 1 یا 2 ساله قادر به درک امر و نهی والدین نیست و به همین دلیل کودکان را باید از سنین بالاتر تربیت کرد اما این تصور درست نیست و شما از سن 1 سالگی باید فرزندتان را با توجه به قوانین خانواده و اصول تربیتی بار بیاورید. در مثالی که قبلا ذکر کردم وقتی فرزندتان کودک دیگری را هل داد. باید با نگاه یا به عبارت ساده تر چشم غره به فرزندتان بفهمانید کار نادرستی انجام داده و با این کار او را به عقب برگردانید. با گفتن جمله «دیگر نبینم...» به فرزندتان نشان داده اید کار نادرستی انجام داده است.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
🔴ده مهارت برای با حجاب کردن دختران...

⭕️انسانهای پاک حجاب دخترانشان را دوست دارند، و بر پوشش آنها حریص هستند، و دوست دارند تا آنها را با تقوا و صالحه به جامعه تحویل دهند، ولیکن چگونه....؟

◀️ #ده گام اساسی برای با حجاب کردن دخترت به تو پیشنهاد می شود که در هیچ یک از این اسلوبها، چیزی به نام توبیخ، کتک زدن، داد و بی داد کردن و امثال اینها نمی یابید، بلکه گامهای حکیمانه ی است که پدر و مادر و یا دیگر اعضای خانواده برای با حجاب کردن دخترانشان به کار می گیرند.

1⃣از همان روز کودکی دخترت را به حجاب تشویق کن، و منتظر نباش تا به سن تکلیف برسد، سپس او را بدان امر کنی، چه بسا وقتی به سن تکلیف رسید نتوانی او را قانع سازی، و هوای نفس بر وی غلبه کند، پس بهتر آن است از کودکی به تدریج شروع کنیم.

2⃣خوبی های حجاب را برایش ذکر کن، از عجایب و حسنیات آن صحبت کن، و بگو که حجاب وقار و سنگینی است، حجاب مظهر تربیت صحیح و حسن نیت پاک است.

3⃣ او را با خبر ساز که همانا حجاب امری واجب از جانب خداوند است، و او را آگاه ساز که این عمل را فقط برای رضای خداوند انجام می دهی نه مردم؛ و اینکه خداوند در همه حال او را می بیند. و خداوند از زن محجبه خشنود می شود، ایات حجاب را برایش تلاوت کن، و او را تشویق کن تا آن را حفظ نماید و معانی آن را فرا گیرد.

4⃣ نمونه ی از زنان محجبه و صالحه برای آنها ذکر کن، بهتر است از امهات المؤمنین شروع شود، سپس از زنان صالحه دیگری که نمونۀ بارز عصر خویش بودند، سعی شود نمونه ی از زنان محجبه این عصر نیز برای آنها ذکر شود، بویژه زنان غیر مسلمانی که به اسلام رو آوردند و حجاب را اختیار نمودند.

5⃣ تفاوت بین زنان محجبه و غیر محجبه برای دخترت ذکر کن، و هلاکت بی حجابان و خطر بی حجابی در اجتماع امروزی برای وی بازگو کن.

6⃣ از اخلاق و رفتار زن صالحه سخن بگو، و ثواب التزام به عمل صالح، و پاداش زنان صالح، و اینکه چگونه یک زن صالحه می تواند سبب هدایت دختران دیگر شود؟

7⃣ مواظب باش تا دخترت همراه دختران محجبه باشد و با آنها دوست باشد، و ایشان را همراه دختران بی بند و بار رها مساز، چه بسا که دوست و همنشین بیشترین تأثیر را بر همنوع خود می گذارد.

8⃣ سعی شود مادر دختر الگویی صالحه برای او باشد، تا با وی در مورد حجاب،
و کیفیت آن سخن بگوید، و حکایات و داستانهای حجاب را از وی بشنود.

9⃣- تلاش شود تا مادر،
دخترش را در کلاسهای دینی و علمی و حلقات قرآن در مساجد مشارکت دهد، چون در این کلاس ها بر حجاب خویش بیشتر اهتمام می ورزد، و بدینوسیله کم کم به آن خو گرفته، و پرورش می یابد.

🔟- در مقابل پوشش و حجاب دخترت، هدایا و جوایزی در نظر گرفته، و بدینوسیله او را بر این عملش تشویق کن، و به او بفهمان که خداوند در روز قیامت جایزه بزرگ را به او عطا می کند، و آن هم بهشت بلند مرتبه و جاویدان است.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

خواهرم؛

تقوای مجازی پیشه کن!
.
. 💠🌷💠🌷💠
🌷💠
💠
🌷
💠
خواهرم
قرار بود گنجی باشی که جز با رنج بسیار بدست نیاید
نه اینکه در حصر کلام نامحرمان مجازی دست به دست شوی!

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃
#نکات_خانه_داری

چگونه یخچالمان را خوشبو کنیم ؟
برای از بین بردن بوی بد یخچال می‌توانید مقداری زغال را بکوبید و در کیسه‌های پارچه‌ای نازکی بریزید و در طبقه بالای یخچال بگذارید. هرچند هفته یک بار کیسه زغال را در آفتاب بگذارید تا خشک شود و دوباره بتوانید از آن به عنوان بوگیر استفاده کنید.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
زن و شوهر باید اسرار هم را حفظ کنند، زن راز شوهرش را پیش کسی بازگو نکند. مرد هم پیش رفقایش در باشگاه یا مثلاً فلان مهمانی راز همسرش را بازگو نکند.
حواستان باشد اسرار هم را محکم نگه دارید تا ان شاء الله زندگی شیرین و مستحکم شود.

🌼رهبر انقلاب؛ ۷۸/۱/۲۴


🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🍃💠🍃💠
🍃💠
💠
🍃
💠
#نکات_خانه_داری

🌷🌷شیر ته گرفته یا سوخته
وقتی برای درست کردن دسر یا پاستوریزه کردن شیر را می‌جوشانید، معمولا ته قابلمه یک لایه شیر می‌چسبد. بعضی وقت‌ها هم شیر روی گاز سر می‌رود و می‌سوزد. برای از بین بردن این لکه سمج، وقتی در قابلمه باشد، می‌توانید قابلمه را با آب گرم و کمی جوش‌شیرین پر کنید و به جوش بیاورید. در این صورت لکه شیر به راحتی پاک می‌شود. برای از بین بردن اثر سوختگی روی گاز می‌توانید گاز را روشن کنید تا لکه کمی گرم شود و بعد آن را با یک دستمال آغشته به خمیر جوش‌شیرین پاک کنید.

@mawezah_banoo
حوای آدم

🌺🍃🌺🍃🌺🍃
🍃🌺
🌺
🍃
🌺
🍃
#نکات_خانه_داری

شستن ظروف
🍽🍽🍽🍽🍽🍽🍽🍽
هنگام شستن ظروف، چند قاشق غذاخوری سركه داخل آب بریزید، سركه چربی ها را از بین برده، ظرفها را شفاف و درخشان خواهد كرد.

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج
🍙🍙🍙🍙🍙🍙🍙🍙
1- یك تكه نان روی برنج قرار دهید و موقع كشیدن، نان را بردارید.
2- یك عدد پیاز را پوست كنده و در داخل برنج فرو كنید پیاز بوی سوختگی را بخود می گیرد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🍗🍗🍗🍗
🍗🍗🍗
🍗🍗
🍗
#مرغ_با_اسفناج_پنیر

مواد لازم:
سینه ی مرغ یک عدد
اسفناج بخار پز شده 4 قاشق
پنیر موتزارلا 2 ورق
سیر 3 حبه
گوجه ی خشک شده 3 عدد
پاپریکا نصف قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه و پودر سیر کمی
روغن زیتون 1 قاشق
 

طرزتهيه:
فر رو روی 180 درجه میذاریم تا گرم بشه
اول اگه سینه ی مرغ استخون داره میگیریم و اون قسمت فیله رو جدا میکنیم
مرغ رو توی پلاستیک میذاریم و با وردنه روش میکوبیم تا باز بشه اما با دقت تا پاره نشه
روی سینه ی مرغ باز شده، نمک و فلفل سیاه و پودرسیر و پاپریکا میزنیم و همه جاش پخش میکنیم
سیر ها رو رنده میکنیم و روی تمام گوشت مرغ پخش میکنیم
تقریبا دو پیمانه اسفناج رو بذاریم بخار پز بشه این 4 قاشق رو به ما میده، البته به اسفناج ها بستگی داره، اسفناج بخارپز رو خورد میکنیم و با گوجه ی خشک شده ی خورد شده مخلوط میکنیم و روی تمام سطح مرغ پخش میکنیم
پنیر رو روی اسفناجها میذاریم، هر پنیر دیگه ای که دوست داشتین میشه بذارین
حالا از پایین به کمک پلاستیک رولش میکنیم و با خلال خوب فیکسش میکنیم
توی ظرف فر کاغذ روغنی میذاریم و مرغ رول شده رو توی ظرف میذاریم و روی رول رو نمک و فلفل و پاپریکا میزنیم و کامل روغن زیتون رو روی مرغ میمالیم میذاریمش توی فر برای 40 دقیقه تا خوب بپزه و روش طلایی بشه...
برای کنارش از سیب زمینی آکاردئونی هم میتونید استفاده کنید، با سس کچاپ و خردل سروش میکنیم...
خیلی شیک برش میخوره و فوق العاده خوشمزه اس و هم اینکه سریعه و یک ساعته غذای خوب و شیک داریم...

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

خوشبختی مانند پروانه ایست؛ اگر آرام بنشینید روی سر شما خواهد نشست. اگر دنبالش بدوید؛ از شما فرار میکند. mawezah_banoo@
خوشبختی مانند پروانه ایست؛ اگر آرام بنشینید روی سر شما خواهد نشست. اگر دنبالش بدوید؛ از شما فرار میکند. [email protected]
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
💛هنر همسرداری💛

از ﻏﻴﺮ ﺷﻮﻫﺮﺕ ﭼﺸﻢ ﺑپﻮﺵ

♡ﺧﺎﻧﻢ ﻣﺤﺘﺮﻡ، ﻣﻤﻜﻦ ﺍﺳﺖ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺮﺍﻯ ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎﺭﻯ ﺷﻤﺎﺁﻣﺪﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻣﻤﻜﻦ ﺍﺳﺖ ﺍﻓﺮﺍﺩﻯ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎﺭﻯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻳﺪ، ﺷﺎﻳﺪ ﺁﺭﺯﻭ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻳﺪ ﺷﻮﻫﺮﺗﺎﻥ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﺑﺎﺷﺪ، ﺩﺍﺭﺍﻯ ﻓﻠﺎﻥ ﺷﻐﻞ ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺤﺼﻴﻞ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﺪ، ﺯﻳﺒﺎ ﻭ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﺎﺷﺪ ﻭﻭﻭﻭﻭ.

¤ﺍﻳﻦ ﻗﺒﻴﻞ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻣﺎﻧﻌﻰ ﻧﺪﺍﺷﺖ 💕ﻟﻴﻜﻦ ﺍﻛﻨﻮﻥ ﻛﻪ ﻣﺮﺩﻯ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻯ ﻫﻤﺴﺮﻯ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩ ﺍﻯ ﻭ💕 پﻴﻤﺎﻥ ﻣﻘﺪﺱ ﺯﻧﺎﺷﻮﻳﻰ ﺭﺍ ﺍﻣﻀﺎﻛﺮﺩﻩ ﺍﻳﺪ ﻛﻪ ﺗﺎ ﺁﺧﺮ ﻋﻤﺮ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻴﺪ، 💕ﻳﺎﺭ ﻭ ﻣﻮﻧﺲ ﻭ ﻏﻤﺨﻮﺍﺭ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻴﺪ >>> ﺑﺎﻳﺪﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭﺍ ﻳﻜﺴﺮﻩ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻛﻨﻰ، ﺑﺮ ﺍﻓﻜﺎﺭ ﻭ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﻯ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺧﻂ ﺑﻄﻠﺎﻥ ﺑﻜﺸﻰ ﻭ
◀ ﺍﺯ ﻏﻴﺮ ﺷﻮﻫﺮﺕ ﺑﻄﻮﺭ ﻛﻠﻰ ﭼﺸﻢ ﺑپﻮﺷﻰ▶
ﺩﻟﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ ﻭپﺮﻳﺸﺎﻧﻰ ﻧﺠﺎﺕ ﺑﺪﻩ، ﻏﻴﺮ ﺷﻮﻫﺮﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﻝ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﻛﻦ ﻭ ﺷﺸﺪﺍﻧﮓ ﺁﻧﺮﺍ ﺩﺭﺍﺧﺘﻴﺎﺭ ﺍﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﺪﻩ،

*ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎﺭ ﺳﺎﺑﻘﺖ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻛﻦ،
*ﺑه اﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻧﻜﻦ،
* ﺑﻔﻜﺮﺵ ﻧﺒﺎﺵ،
◀ﭼﻜﺎﺭ ﺩﺍﺭﻯ ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﺷﺪﻩ ﻳﺎ ﻧﻪ؟◀ ﺍﺻﻠﺎ ﭼﺮﺍ ﺍﺯ ﺍﺣﻮﺍﻟﺶ ﺟﻮﻳﺎﻣﻰ ﺷﻮﻯ؟◀ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺩﻭ ﺩﻟﻰ ﺟﺰ پﺮﻳﺸﺎﻧﻰ ﺭﻭﺡ ﭼﻪ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺍﻯ ﺩﺍﺭﺩ؟◀ ﻭ ﺑﺴﺎﺍﻭﻗﺎﺕ ﺍﺳﺒﺎﺏ ﺑﺪﺑﺨﺘﻰ ﺗﺮﺍ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﻣﻰ ﺳﺎﺯﺩ.

¤ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺑﺎ ﻣﺮﺩﻯ پﻴﻤﺎﻥ ﺯﻧﺎﺷﻮﻳﻰ ﺑﺴﺘﻴﺪ ﻭ ﻗﻮﻝ ﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺬﺍﺷﺘﻴﺪﺗﺎ ﺁﺧﺮ ﻋﻤﺮ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﭼﺮﺍ ﭼﺸﻢ ﭼﺮﺍﻧﻰ ﻣﻴﻜﻨﻰ؟، ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﻭ ﺁﻥ ﻣﺮﺩ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﻴﻜﻨﻰ ﻭ ﺷﻮﻫﺮﺕ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻣﻰ ﻧﻤﺎﻳﻰ؟

¤ ﺍﻳﻦ ﭼﺸﻢ ﭼﺮﺍﻧﻴﻬﺎﻯ ﻏﻠﻂ ﺟﺰپﺮﻳﺸﺎﻧﻰ ﻭ ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ ﺭﻭﺡ ﻭ ﺁﻩ ﻭ ﺣﺴﺮﺕ ﺩﺍﺋﻢ ﭼﻪ ﺳﻮﺩﻯ ﺩﺍﺭﺩ؟


ﺣﻀﺮﺕ ﻋﻠﻰ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ ﻓﺮﻣﻮﺩ:
😢 «ﻫﺮ ﻛﺲ ﭼﺸﻢ ﺧﻮﻳﺶ ﺭﺍ ﺁﺯﺍﺩﺑﮕﺬﺍﺭﺩ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺍﻋﺼﺎﺑﺶ ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺁﻩ ﻭ ﺣﺴﺮﺕ ﺩﺍﺋﻢ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ».

😇ﻭﻗﺘﻰ ﺑﺎ ﻧﻈﺮ ﺧﺮﻳﺪﺍﺭﻯ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﻧﮕﺎﻩ ﻛﺮﺩﻯ ﻭ ﺷﻮﻫﺮﺕ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻧﻤﻮﺩﻯ ﻧﺎﭼﺎﺭ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻫﺎﻳﻰ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﻣﻴﻜﻨﻰ ﻛﻪ ﻋﻴﺐ ﺷﻮﻫﺮﺕ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ💞 ﺧﻴﺎﻝ ﻣﻴﻜﻨﻰ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩ ﻭ ﺑﻰ ﻋﻴﺒﻰ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺍﺯ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻧﺎﺯﻝ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ💞 ﺑﺎﺍﻳﻨﻜﻪ ﻣﻤﻜﻦ ﺍﺳﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺍﺭﺍﻯ ﺩﻫﻬﺎ ﻋﻴﺐ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻛﻪ ﺍﮔﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﻃﻠﺎﻉ ﺩﺍﺷﺘﻰ ﺷﻮﻫﺮ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﺮﺟﻴﺢ ﻣﻴﺪﺍﺩﻯ. ﺍﻣﺎ ﭼﻮﻥ ﺍﺯ ﻋﻴﻮﺏ ﻣﺨﻔﻰ ﺁﻧﻬﺎﺍﻃﻠﺎﻉ ﻧﺪﺍﺭﻯ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺧﻮﺑﻴﻬﺎﻳﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻣﻴﻨﻤﺎﻳﻰ 😢ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺷﻜﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﻭ ﻣﻐﺒﻮﻥ ﺩﺭ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻣﻰ پﻨﺪﺍﺭﻯ ﻭ ﺍﺳﺒﺎﺏ ﺑﺪﺑﺨﺘﻰ ﺧﻮﻳﺸﺘﻦ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﻣﻰ ﺳﺎﺯﻯ.

☆ «ﺯﻥ 18 ﺳﺎﻟﻪ ﺍﻯ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ... ﻛﻪ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﻓﺮﺍﺭ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ یکشب ﺑﻪ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﻣﺎﻣﻮﺭﺍﻥ پﺎﺳﮕﺎﻩ ﮊﺍﻧﺪﺍﺭﻣﺮﻯ ﻧﻌﻤﺖ ﺁﺑﺎﺩ ﺩﺳﺘﮕﻴﺮ ﺷﺪ. ﺩﺭ پﺎﺳﮕﺎﻩ ﮔﻔﺖ: ﺳﻪ ﺳﺎﻝ پﻴﺶ ﺑﻪ ﻋﻘﺪ... ﺩﺭ ﺁﻣﺪﻡ ﻭﻟﻰ ﺑﻪ ﺗﺪﺭﻳﺞ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻛﺮﺩﻡ ﻛﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﻡ. ﭼﻬﺮﻩ ﺷﻮﻫﺮﻡ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻗﻴﺎﻓﻪ ﺑﻌﻀﻰ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻣﻰ ﻛﺮﺩﻡ ﻭ ﺍﻓﺴﻮﺱ ﻣﻰ ﺧﻮﺭﺩﻡ ﻛﻪ ﭼﺮﺍ ﺯﻥ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﺷﺪﻡ .

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
خانمی که می گوید من می خواهم آزاد باشم و با بی حجابی آسیبی به کسی نمی رسانم ، سخت در اشتباه است...
زیرا اگر حجاب را از جامعه حذف کنیم؛ اولین کسی که دچار مفسده می شود خود این خانم است.

همچنین مفاسد ایجاد شده در جامعه، خانواده او را به تزلزل خواهد کشاند؛
اثرات سوئی در روحیه جوانان باقی می گذارد و ...

💠حکم حجاب برای جلوگیری از بسیاری از آلودگی ها و مفاسد است .
اگر انسان روح و ظرافت روح و کمالاتی را که برای روح است بشناسد، متوجه می شود که حتی با یک نگاه آلوده به نامحرم ،از چه درجاتی ساقط می شود و چه قدر آلودگی برای روح او ایجاد می شود.

⛔️نگاه به نامحرم و دیدن فیلم و عکس های مبتذل ،حتی اگر بروز بیرونی هم نداشته باشد؛
سبب می شود روح انسان شکلی بگیرد که با سعادت او سازگاری ندارد. البته ممکن است ما در این دنیا متوجه سالم نبودن روح خود نشویم؛؛؛درست مانند جنینی که با نقص عضو به دنیا آمده ، ولی در رحم مادر هیچ مشکلی را احساس نمی کرده است.

💟فراموش نکنیم که؛
خداوند در تولد ما به سمت آخرت فقط یک چیز از ما میخواهد؛
"روح سالم" یا "قلب سلیم" ...

روح سالم را نمی توان در یک ظرف (جسم) ناپاک پرورش داد!!!

ادامه دارد...

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن تلخیهای دیروز.       غنیمت دانستن شیرینیهای امروز. امیدواری به فرصتهای فردا. mawezah_banoo@
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن تلخیهای دیروز. غنیمت دانستن شیرینیهای امروز. امیدواری به فرصتهای فردا. [email protected]
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
گاه گاهی ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ به خودم میگویم:
در دیاری که پر از دیوار است
ﺑﻪ ﮐﺠﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻓﺖ؟!
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﯿﻮﺳﺖ؟!
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻝ ﺑﺴﺖ؟
ﺣﺲ ﺗﻨﻬﺎﯼ ﺩﺭﻭﻧﻢ ﮔﻮﯾﺪ:
ﺑﺸﮑﻦ ﺩﯾﻮﺍﺭﯼ ﮐﻪ ﺩﺭﻭﻧﺖ ﺩﺍﺭﯼ!
ﭼﻪ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺩﺍﺭﯼ؟!
ﺗﻮ "خدﺍ" ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ "ﺧﺪﺍ" ﺍﻭﻝ ﻭ ﺁﺧﺮ ﺑﺎ ﺗﻮست...🍃🍂

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀 #یک_همسر_مناسب_در_زمینه_رابطه_زناشویی💟یک همسر ایده آل چه ویژگی های شخصیتی دارد و چه رفتارهای جنسی با همسر خود برقرار می کند شخصیت و روحیات او در زمینه روابط زناشویی چگونه است
💟با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده ایم.
شما نیز می توانید مانند خیلی از زوج های دیگر از این واژه ها برای بالا بردن حرارت جنسی خود استفاده کنید. اجازه ندهید که ترس و خجالت، شما را از داشتن یک نزدیکی گرم و لذت بخش محروم سازد.
کانال آرامش زندگی : از ویژگی های مرد ایده آل در رابطه جنسی میتوان 10 مورد ذیل را نام برد ، بکار گیری این موارد آنچنان دشوار نیست و هر مردی میتواند از پس آن بر بیاید و برای همسر خود یک مرد واقعی در رابطه جنسی باشد، یک تحریک مناسب توسط شما میتواند همسرتان را به اوج ببرد. زنان تلاش های شما را به خوبی درک میکنند و نسبت به آن پاس مثبت میدهند ، خواسته آنها پیچیده نیست، آنها را بکار بگیرید تا خیلی زود اثرات آنرا مشاهده کنید.
🍊1 – مردهایی که به آرامی و با ملایمت عشق ورزی میکنند:
برای تحریک همسرشان وقت صرف می کنند و به او فرصت می دهند تا شعله ی شهوتش به آرامی روشن شود.
🍊2 – مردهایی که در بستر نیز با همسرشان صحبت میکنند:
آقایونی که نمیخواهند احساساتشان را با کلمات عاشقانه در حین رابطه جنسی بیان کنند، به این نکته دقت کنند که بیان احساسات عاشقانه در قبل، هنگام و بعد از نزدیکی به زن احساس محبوبیت و امنیت میدهد.
🍊3 – مردهایی که در بوسیدن مهارت دارند:
هر بوسه عاشقانه میتواند به مانند پیامی پرقدرت بر قلب همسرتان فرود می آید و او را شعله ور سازد.
🍊4 – مردهایی که با چشمان خود به همسرشان نشان می دهند او را دوست دارند و به او عشق می ورزند:
این را بدانید که ارتباط چشمی بین دو نفر نیرومند ترین و موثرترین ارتباطات است که پیامدش فعال شدن چرخه های دیگر بدن هر دو طرف است، پس با نگاهی عاشقانه به همسرتان احساس محبوبیت بدهید و از مزایای این ارتباط لذت ببرید.
🍊5 – مردهایی که با موهای همسرشان بازی میکنند.
🍊6 – مردهایی که در تحریک کردن همسرشان به وسیله لمس کردن مهارت دارند:
زنها در پروسه آمادگی برای نزدیکی نیاز دارند که با نوازش و لمس آرام، آماده عملیات جنسی شوند.
🍊7 – مردهایی که از ماساژ دادن به همسر خود لذت میبرند:
زبان عشق لمس کردن است، دستهای شما زایده هایی فیزیکی نیستند بلکه فرستده هایی قوی اند که نیروی جنسی شما را منتقل میکنند، با نوازشی عاشقانه معنای واقعی این جمله را درک کنید.
🍊8 – مردهایی که عشق خود را در بیرون از اتاق خواب نیز به همسرشان نشان می دهند و او را به احساس و باور محبوبیت وادار می کنند:
یک «دوستت دارم» ، یک شاخه گل ، یک اس ام اس عاشقانه و یک تک زنگ نیم روزی که به همسرتان احساس محبوبیت بدهد ، میتواند در شب هنگام به طوفانی عشقی تبدیل شود.
🍊9 – مردهایی که پیش از عشق ورزی خود را به لحاظ فیزیکی و جسمانی آماده می کنند:
کارهایی مانند خوشبو کردن دهان، عطر زدن و دوش گرفتن و … میتوانند برای آماده کردن جسمی شما موثر باشند.
🍊10 – مردهایی که به همسرشان وفادارند:
فراموش نکنید اگر همسرتان حس کند تنها شریک لحظه های لذت تان است ،تلاش بیشتری برای لذت بردن مضاعف شما می کند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
🔴 اگر انسان‌ها آرام باشند، بهتر میتوانند به یکدیگر محبت پیدا کنند

✅ اهمیت آرامش در #زندگی_مشترک
2⃣: محبت و عشق

انتظار دیگر ما از یک زندگی مشترک این است که ما را به محبت و عشق برساند، در حالی که اگر به آرامش برسیم، محبت هم در زندگی فراوان‌تر می‌شود و راحت‌تر بدست می‌آید. زیرا آرامش بستر رویش محبت است. اگر انسان‌ها آرام باشند، آنگاه بهتر خواهند توانست به یکدیگر محبت پیدا کنند.

زوجین قبل از هرچیز باید مراقب آرامش هم باشند و به همدیگر آرامش بدهند!

✅ #علیرضا_پناهیان
حوای آدم

🌷🌿🌷🌿🌷
🌿🌷
🌷
🌿
🌷
چرا کودکان سلام را فراموش می کنند؟ 👇👇👇

👌فراموش کردن کودک در سلام به افراد به دلیل بی ادبی و بی اعتنایی اش نبوده بلکه هجوم افکار و اطلاعات جدید به ذهن او، قدرت سلام کردن را از وی می گیرد.

👌سلام بزرگتر به کودکان، عامل احساس امنیت و اعتماد_به_نفس کودک است.

👌والدین برای آن که بتوانند در فرزندان خویش تاثیر گذار باشند باید رفتار خود را با کودکان به گونه ای مناسب عملی سازند.

👌سلام کردن،اولین گام در تعاملات اجتماعی بوده و این امکان را برای کودکان فراهم می کند که با رویکردی مثبت با دیگران ارتباط برقرار کنند.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

💠🌹💠🌹💠
🌹💠
💠
🌹
💠

⚠️💄(چادر می پوشد اما!!!)👇👇👇

چادر می‌پوشد اما!
سرخی لبانش از دور پیداست ...

چادر می‌پوشد اما!
سیاهیِ آرایش چشمانش، چشمِ نامحرم را خیره می‌کند...

چادر می‌پوشد اما!
بوی عطر دل‌انگیزش، مشامِ هر نامحرمی را می‌نوازد ...

چادر می‌پوشد اما!
رنگ‌های جیغِ لباس‌هایش،
تحسینِ مردهای هرزه‌چشم را بر می‌انگیزد...

و توجیه می‌کند که!
می‌خواهم همه بدانند که چادری‌ها هم،
زیبا ... شیک ... خوشبو و مرتب‌اند ...
و هزار چیزِ دیگر ...!

آی چادری‌نما!
پوشیدنِ چادر آداب دارد ...

به هر چادرپوشی، چادری نگوئید، به فرشته‌ها بر می‌خورد ..

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

☕️☕️☕️☕️☕️☕️

#آشپزی #همسرانه #چای_زنجبیل
چای زنجبیل☕

مواد لازم
زنجبیل تازه: 1 عدد متوسط
آب: 2 لیوان
شکر: 1 قاشق غذاخوری


طرز تهیه
برای تهیه چای زنجبیل، ابتدا پوست زنجبیل را بگیرید و با رنده ریز رنده کنید. سپس آنها را درون قابلمه ریخته و روی آن 2 لیوان آب بریزید و بگذارید حدود 5 دقیقه روی حرارت بجوشد. سپس آنها را درون الک ریخته و آب آن را در ظرفی جدا و سپس در فنجان‎های مورد نظر بریزید. می‎توانید برای کم کردن تندی زنجبیل از کمی آب جوش برای رقیق‎ کردن آن استفاده کنید. در صورت تمایل به آن شکر اضافه کنید و میل نمایید.
زنجبیل در طب_سنتی دارای طبع گرم است و برای کسانی که دارای معده و کبد سرد هستند مناسب است.
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸

لینک آشپزی👇🏻
http://www.banoo.ir/post/2921
حوای آدم

@mawezah_banoo🌹🌹🌹
@mawezah_banoo🌹🌹🌹
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
از کجا پی ببریم که باید زندگی خود را تغییر بدهیم؟👇👇👇

👈5 علامتی که نشان می دهد باید زندگی خود را تغییر دهید

👌1- زیاد غر می زنید

👌2- به یاد گرفتن چیزهای جدید علاقه ندارید

👌3- با خودتان مهربان نیستید

👌4- برای آینده برنامه ریزی نمی کنید

👌5- به سلامتی و زیبایی خودتان اهمیت نمیدهید

👈.... تغییر در هر لحظه ، شروع زندگی است ...

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎀🌀🎀🌀🎀
🌀🎀
🎀
🌀
🎀
برای آرام کردن همسر خشمگین خود چکار کنیم؟👇👇👇

👈۶نكته برای آرام کردن همسر خشمگین

👌نگذارید همسرتان درگیر خشم خود گردد. اگر دیدید عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فكر می كنید كه مسئله خاصی باعث عصبانیت همسرتان می شود، از طرح آن موقتا اجتناب كنید تا موقعیت مناسبی پیش آید.البته گاهی مجبور هستید برای همیشه از طرح آن خودداری کنید.

👌عصبانیت به آسیب های فیزیكی و عاطفی می انجامد. با همسرتان لجبازی نكنید. در عوض سعی كنید راه هایی برای درك و حمایت او بیابید.

👌شما باید درون خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. باید به این فكر كنید كه چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی كرد. پس غر نزنید ، زیرا نتیجه ای جز انفجار عصبانیت و بدتر شدن شرایط ندارد بلکه علت را ریشه یابی کنید.

👌طوری رفتار كنید كه همسرتان با شما احساس راحتی كند. شما می توانید انفجار خشم همسرتان را با برقراری ارتباطی درست با وی، خنثی كنید. گفت و گو با همسرتان به هیچ وجه او را ناراحت نخواهد كرد. البته با مهربانی و آرامش، از اینكه با او گفت و گو كردید، درخواهید یافت كه همه چیز به حالت عادی بازگشته است. این زمان مناسبی است تا با شریك زندگی خود روبه رو شوید.

👌همسر خود را درك كنید. درك شما از او طغیان خشمش را كمتر می كند. در ضمن شنونده خوبی باشید.

👌اگر متوجه شده اید كه شوهرتان بیش از اندازه عصبانی می شود، می توانید از یك متخصص كمك بگیرید. از همسرتان بخواهید كه خود را متعهد به انجام برنامه های مدیریت خشم نماید.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗

#سیاست_های_زنانه

👠مردان به قدردانی واکنش نشان می دهند. قدردانی از همسر می تواند تفاوت زیادی در رفتارهای آنها و روابطشان ایجاد کند. مطالعه ها نشان می دهد وقتی از زحمات مردان قدردانی و به آنها ارزش گذاشته می شود، بیشتر سعی می کنند در انجام کارهای خانه و مراقبت از کودک خود را درگیر کنند و خود را تکیه گاه خواهند دانست.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗
#سیاست_های_زنانه

👠مردان، لذت بردن همسر خود را دوست دارند. خوشحالی و شادابی یک زن برای همسرش بسیار بااهمیت است. یک مرد تا زمانی که همسرش درمورد احساسش صحبت نکند از آن باخبر نمی شود، بنابراین بهتر است احساسات و خواسته هایتان را بیان کنید. خواسته خود را صریحا بگویید، زیرا مردان طفره رفتن را دوست ندارند. اگر خواسته خود را واضح بیان کنید، نه تنها گوش می کند، بلکه از خشنود شدن شما احساس خوبی خواهد داشت.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌺🍃🌺🍃🌺🍃
🍃🌺
🌺
🍃
🌺
🍃
#نکات_خانه_داری

راهی برای بهتر رنگ دادن زعفران

برای اینكه زعفران شما بهتر رنگ بدهد می توانید از روش زیر كمك بگیرید:درون یك استكان كوچك به مقدار مورد نیاز زعفران ساییده بریزید و دو قاشق غذا خوری آب جوش به آن اضافه كنید. بعد از اینكه برنج را آبكش كردید و داخل قابلمه ریختید استكان حاوی آب و زعفران را در برنج فرو ببرید و دم كنی را روی قابلمه بگذارید. با دم كشیدن برنج ، زعفران هم دم می كشد و بهتر رنگ می دهد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🌹🌸🌹🌸🍃
🌸🌹
🌹
🌸
🍃

جملاتی که نباید به کودک بگویید:

گفتن یک جمله ساده به کودک، ممکن است بیش از آن که مفید یا به درد بخور باشد، در آینده به او لطمه بزند.
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد، نباید این جمله‌ها را به بچه‌ها بگویید چون اعتماد به نفسشان را از بین می‌برد و روی آینده آن‌ها اثر می‌گذارد

بچه بی تربیت؛ بیخود
چند بار بهت گفتم؟
چطور روت می شه این کارو بکنی؟ بعد از این همه خوبی که بهت کردم!
صبر کن برسیم خونه!
خنگ بازی در نیار!
اگه همه غذاتو بخوری، مامان خیلی خوشحال می شه.

نباید در بچه‌ها احساس ترس و ناامنی ایجاد کرد، به آن‌ها انگ‌هایی مثل خنگی زد یا حتی کاری کرد که خیال کنند برای تشویق شدن، باید رضایت دیگران را جلب کنند؛ اتفاقی که در این جمله‌ها می افتد.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💜💕💜💕💗
💕💜
💜 💜
💕
💗

نشانه تفاهم شما با شریک زندگیتان💑

۱. درمورد عشق از هم سوال نمی‌کنید.
می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، هیچوقت عشق او به خودتان را زیر سوال نمی‌برید.
۲. چیزهایی درمورد همدیگر می‌دانید که دیگران نمی‌دانند.
از تجربیاتی که باعث خجالتتان شده تا جزییات ریز زندگی‌تان، درمیان گذاشتن رازهایتان با او نشان می‌دهد که با هم تفاهم دارید. صداقت در یک رابطه اهمیت زیادی دارد اما اینکه بخواهید رازهایتان را با او در میان بگذارید نشان می‌دهد که واقعاً در آن رابطه سرمایه‌گذاری کرده‌اید.
💝💝💝
۳. نمی‌خواهید او را تغییر دهید.
شما به طرفتان بعنوان یک انسان احترام می‌گذارید و سعی نمی‌کنید او را تغییر دهید. البته ممکن است که طرفتان در خواب راه برود یا طوری که شما دوست دارید لباس نپوشد اما شما عاشق او هستید و می‌توانید با آن کنار بیایید. اگر بخواهید شخصیت یا ظاهر طرفتان را تغییر دهید، ممکن است به این معنا باشد که با هم تفاهم ندارید

۴. از لحظاتی که دور از هم دارید هم لذت می‌برید.
وقتی یک رابطه فوق‌العاده را شروع می‌کنید، شاید سخت باشد که وقت‌هایی را به تنهایی بگذرانید. اما اگر شما و طرفتان بخواهید رابطه‌ای بادوام با همدیگر داشته باشید، خیلی مهم است که از زمان‌هایی که پیش هم نیستید هم لذت ببرید. در چنین زمان‌هایی می‌توانید به دیدار دوستان یا خانواده‌تان بروید یا علایق خودتان را دنبال کنید.
💝💝💝💝💝
۵. علایق مشترک دارید.
بااینکه خیلی مهم است که هرکدام از شما سرگرمی‌ها و علایق مخصوص به خودتان را داشته باشید، اما زوج‌هایی که با هم تفاهم دارند سعی می‌کنند اوقاتی را کنار هم بگذرانند و کارهایی را انجام دهند که هر دو از آن لذت می‌برند. داشتن زمینه و علایق مشترک با همدیگر به داشتن یک رابطه بادوام کمک می‌کند – از طرفدار یک تیم مشترک بودن تا با هم آشپزی کردن و دوست داشتن یک برنامه‌تلویزیونی.
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

آیا با سرمه می توان وضو گرفت یا غسل کرد؟

پاسخ:
در وضو و غسل نباید چیزی مانع رسیدن آب به اعضا و پوست بدن گردد.
لذا اگر سرمه صرفاً در داخل چشم کشیده شود، به صحّت وضو و غسل ضرر نمی رساند.
اما اگر به اطراف چشم یا در محل ابرو کشیده شود؛ اگر دارای جِرم و مانع برای رسیدن آب به اعضای وضو یا غسل باشد٬ باطل است.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸

 
حوای آدم

📚📚📚🎀
📚
📚
🎀
📖احکام بانوان:

آیا تاتوی ابرو موجب بطلان نماز است؟

اگر تاتو ، جرم داشته باشد و مانع از رسیدن آب وضوء و غسل به بدن شود باید قبل از وضوء یا غسل برطرف شود .
در غیر این صورت اگر همانند خالکوبی و زیر پوست باشد که مانع از رسیدن آب بر آن نشود اشکالی ندارد .

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

💠🌸💠🌸💠
🌸💠
💠
🌸
💠
انتظارات زنان و مردان از یکدیگر بعد از رابطه جنسی!

تغییرات مردان پس از انزال و مقاربت:

معمولا آقایان بعد از رابطه جنسی احساس خواب آلودگی و کوفتگی دارند، این حالت کاملا طبیعی است. خیلی از آقایان بعد از مقاربت برای دقایق یا حتی ساعاتی تحریک نمی شوند و نعوظ مجدد در آنها اتفاق نمی افتد که این فرایند هم کاملا طبیعی است و نشانه بیماری یا اختلال جنسی نیست. معمولا اگر بعد از رابطه جنسی با آقایان حرف های عاشقانه بزنید آنها فقط تایید می کنند، آقایان ممکن است موقتا بعد از مقاربت از نظر احساسی کمی سرد به نظر برسند که همانطور که گفته شد این حالت موقتی است. آقایان انتظار دارند بعد از رابطه جنسی کمی فکر کنند و معمولا هم فکرشان بازتر می شود. تمرکز فکری آقایان بعد از مقاربت و انزال ارتقاء می یابد.

تغییرات خانم ها پس از ارگاسم و مقاربت:

بی حال شدن نه به اندازه آقایان اما تا حدی که نیاز دارند در بستر بمانند طبیعی است. زنان بعد از رابطه جنسی نیاز به توجه بیشتری دارند. آنها از اینکه در آغوش گرفته شوند لذت می برند. بعد از رابطه جنسی و ارگاسم احساسات خانم ها برانگیخته می شود و گاها تمایل به صحبت کردن دارند. معمولا خانم ها بر عکس آقایان بعد از ارگاسم به جای فکر کردن به موضوعات دیگر به رابطه ای که تجربه کردند فکر می کنند. زنان نیز همچون مردان تا مدت کوتاهی بعد از ارگاسم تحریک نمی شوند. هستند زنانی که تمایل به تهایی دارند که البته درصد آنها کم است.

توصیه های لازم بعد از مقاربت زوج ها:

بعد از مقاربت به هیچ وجه سریعا تخت یا محلی که همسرتان در کنار شما قرار دارد را ترک نکنید. بعد از مقاربت به یکدیگر پشت نکنید. به صورت و به چشمان هم نگاه کنید. استفاده از واژه هایی نظیر تو بهترین هستی، تو جذاب ترین زن دنیا هستی، تو منو به اوج بردی، دوستت دارم، عاشقتم، تو گرم ترین هستی و … می تواند اثرات مثبتی در همسرتان ایجاد کند خصوصا در خانم ها. بعد از مقاربت سعی در تحریک جنسی مجدد تا لحظاتی نداشته باشید. بهتر است بعد از مقاربت ابتدا مرد یک نوشیدنی برای خانم بیاورد کلا محبت کردن به خانم ها بعد از رابطه جنسی خیلی ضرورت دارد خصوصا در افرادی که خانم آنها سردمزاج است می تواند به مرور باعث تغییر مزاج شود.

اگر در محلی که مقاربت انجام شده نور چراغ کم است بعد از آن بلافاصله نور محیط را زیاد نکنید. باید همه چیز به آرامی شروع و به آرامی خاتمه پذیرد. شاید انجام این اعمال با توجه به خستگی ناشی از نزدیکی برای آقایان دشوار باشد اما انجام آن می تواند باعث افزایش شیفتگی و گرمی مضاعف همسر نسبت به وی شود.

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎄🌻🎄🌻🎄
🌻🎄🌻
🎄🌻
🌻
🎄

⭕️#کودک لوس🍁آیا محبت بیش از حد ، فرزند را لوس و ننر بار می آورد ؟

🔻اگر والدین بیشتر نگران کم توجهی به فرزندان خود ، و کم تر نگران لوس شدن آنها بودند ، دنیا جای بهتری می شد .

🔻غالبا به فکر کودکان فراوانی می افتم که دستخوش پرکاری والدین ، خودخواهی آنها و یا مشغله های فکری بیش از حدشان بوده اند و در نتیجه نیازهایشان نادیده مانده است ، ولی هرگز به کودکی که به خاطر محبت بسیار زیاد والدینش بدتر شده باشد برنخورده ام . به هیچ وجه امکان ندارد کودک از محبت آسیب ببیند.

🔻چیزی که به عنوان لوس شدن کودک در ذهن من است نتیجه ابراز محبت زیاد نیست، بلکه ناشی از دادن چیزهای دیگر به جای محبت به اوست ، چیزهایی مثل چشم پوشی از خطا ، انتظارات اندک و دادن چیزهای جورواجور. وقتی والدین حدودی برای بچه ها قرار نمی دهند ، یا انتظاراتشان از آنان را به خاطر مهربان جلوه دادن خودشان کم می کنند ، و یا وقتی اسباب بازی یا غذا یا هدایا را جایگزین محبت یا توجه واقعی می کنند ، آنوقت کودکان آسیب می بینند .

منبع: کتاب ده اصل ثابت فرزند پروری

🔸💠@mawezah_banoo💠🔸
حوای آدم

🎄🌻🎄🌻🎄
🌻🎄🌻
🎄🌻
🌻
🎄

⭕️موبایل_تبلت_تلویزیون

🍁تحقيقات در موسسه پزشكي كودكان در امريكا (اي اي پي) نشان ميدهد كه تماشاي تلويزيون در كودكي خطر ابتلاي كودكان را به بيش فعالي و عدم توجه و تمركز در سالهاي بعدي زندگي را افزايش ميدهد. 🔻تحقيقات نشان ميدهد اين اسيب از سن ٧ سالگي قابل مشاهده است.
🔻دكتر ديميتري كريستاكسي با تحقيق روي ٢٠٠٠ كودك نشان داد كه كودكان به ازاي هر ساعت تماشاي تلويزيون، ده درصد بيشتر مبتلا به بيش فعالي شده اند.
🔰طبق تحقيقات دكتر ديميتري، حركت سريع و نور و نقطه ها در صفحه ديجيتالي تلويزيون باعث تحريكات شديد و سريع مغز مي شود و اين تحريكات باعث صدمه به مغز كودك و عوارض بعد از آن مانند كمبود توجه كودك در كتاب خواندن و درس خواندن خواهد شد.

🌿موسسه پزشكي كودكان توصيه مي كند كودكان زير دو سال به هيچ وجه تلويزيون تماشا نكنند.

🍃دكترديويد هيل نويسنده و متخصص كودكان در كتاب والدين مثبت با توجه به تحقيقات انجام شده تماشاي تلويزيون را براي كودكان زير دو سال زيانبار توصيف ميكند. دكتر هيل در كتاب خود به تشريح مراحل رشد مغز كودك را در سه سال اول و تاثير زيانبار تلويزيون توضيح مي دهد.

🍁مغز كودكان ديد سه بعدي را با نگاه به اجسام واقعي توسعه مي دهند. در حالي كه تلويزيو اجسام را دو بعدي و تخت به تصوير ميكشد.
🍂محققان دانشگاه كورنل گزارش مي دهند كه رابطه اماري كافي بين تماشاي تلويزيون در كودكان زير سه سال و بيماري اوتيسم وجود دارد. اين تحقيقات به اين معني نيست كه دليل ابتلا به اوتيسم پيدا شده است، 🔻اما تحقيقات نشان ميدهد كه تماشاي تلويزيون ميتواند باعث تحريك اين بيماري در كودكي شود.

🔰نظر پرفسور اسپاک در مورد تلویزیون و کودک و تاثیر آن در رشد تخیل و زبان دو تا سه ساله ها:
چیزی که به شدت توصیه می کنم❗️ از آن استفاده نکنید تلویزیون است . حتی با کیفیت ترین برنامه های تلویزیونی هم، تخیل کودک را محدود می سازند . چون تلویزیون همه کارها را خودش انجام می دهد و ضرورتی ندارد که کودک تلاشی بکند .