حوای آدم 
عنوان گروه یا کانال:

حوای آدم


توضیحات: در این کانال موضوعاتی از قبیل: رموز همسرداری امور زناشویی مشاوره رایگان ازدواج موفق تربیت فرزند رموز موفقیت و زندگی عاشقانه و.. رو داریم مدیریت، انتقاد،پیشنهاد: @mawezah وابسته به : mawezah.ir لینک: https://t.me/joinchat/AAAAADwoE8g53ji64vHauw
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 318
حوای آدم

کانال مسائل بانوان 
@mawezah_banoo
کانال مسائل بانوان
@mawezah_banoo
حوای آدم

✅ #کانال_بانو_بیان_مسائل_بانوان✅

◀️پاسخگویی به سوالات بانوان گرامی
🔸 احکام اختصاصی
🔸مهارت های همسرداری
🔸مهارت های تربیت فرزند
🔸دانستنیهای دختران
🔸و...
برای عضویت در کانال روی لینک یا آیدی زیر کلیک کنید و join را انتخاب نمایید.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
—---------------------------------------------------------
ارسال سوال از طریق آیدی زیر: (کارشناس امور بانوان)
@rahsepar94


سهم شما: اطلاع رسانی. صدقه جاریه
حوای آدم

🍃🌸سلام بانوی موعظه ای🍃🌸

🌺🌺خوش آمدی🌺🌺

🌸برای عضویت روی گزینه join کلیک کن 😊🌸
حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

@rahsepar94
@mawezah_banoo
@rahsepar94
@mawezah_banoo
حوای آدم

حوای آدم

سلام بانو!🙋
بانوی آفتاب و آیینه و آب!🌸

🌀از بودنت آرامش می تراود
و از قلبت پاکی
و از دامنت نجابت
واز کلامت وقار

🌀ای ساحل آرامش همسر
و ای دامنت پر از مهر مادری
و سایه مقاومت ایستاده بر چارچوب خانواده👨‍👩‍👧‍👦

🎀به محفل موعظه ای بانوان خوش آمدی🎉

🌀نشاط برای توست تا زندگی را بدان بیارایی🎊🎊 پس با پرسش گره از مسیرت بگشا

🔹 بدین منظور بانوی موعظه به خدمت بانوان است.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

رو گرفتن های شیرینت دلم را آب کرد

روسری آمد رخ نیلوفری را قاب کرد

تازه میفهمم چرا مشکی ست رنگ چادرت

ماه را تاریکی شب اینقدر جذاب کرد...
رو گرفتن های شیرینت دلم را آب کرد

روسری آمد رخ نیلوفری را قاب کرد

تازه میفهمم چرا مشکی ست رنگ چادرت

ماه را تاریکی شب اینقدر جذاب کرد...
حوای آدم

حوای آدم

💥چگونه عذرخواهی را مدیریت کنیم؟
بدون اینکه اجباری در کار باشد، به کودک خود عذرخواهی کردن را بیاموزید. در عوض با این رویکرد پیشگیرانه در نهایت کودک تان مشتاقانه بابت کار اشتباهش عذرخواهی خواهد کرد.
👈چند راهکار برای تشویق کودکان به عذرخواهی کردن بیان شده است:

👀به کودک خود نشان دهید که چگونه عذرخواهی کند
به جای اینکه به او بگویید معذرت خواهی کند، به او نشان دهید که چگونه و چه زمانی باید این کار را انجام دهد. یک نمونه نقش برای او بازی کنید و شیوه عذرخواهی را به او بیاموزید. به او بگویید که معذرت خواهی کردن همچنین به این معنی است که «من سعی می کنم این کار را دوباره تکرار نکنم چون دوست ندارم ناراحتت کنم.»

👀 جبران کردن را به او بیاموزید
به کودک تان کمک کنید احساس پشیمانی خود را فراتر از کلمات نیز بیان کند. برای مثال اگر یک یاز اسباب بازی های برادرش را شکسته است، اجازه دهید از پول توجیبی خودش استفاده کند و برای او اسباب بازی جدیدی بخرد یا اگر خواهر خود را ناراحت کرده است، به او بگویید اسباب بازی مورد علاقه اش را یک روز برای بازی در اختیار او قرار دهد. این نوع جبران ها، به کودک می آموزد که چطور باید مسئولیت رفتارش را برعهده بگیرد.

👀 درباره احساسات شخصی که ناراحت شده صحبت کنید
هنگامی که او آرام بود درباره اینکه چطور رفتار او دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد با او صحبت کنید. سخنرانی را کنار بگذارید و به جای آن از او سوال هایی را بپرسید و ببینید که آیا می تواند تشخیص دهد که چگونه رفتارش دیگران را ناراحت کرده و اذیت می کند.

👀 استراتژی های جایگزین را اجرا کنید
زمانی که کودک شما شخص دیگری را اذیت یا ناراحت کرده است (لفظی یا فیزیکی) به او بیاموزید که دفعه بعد چطور باید به گونه دیگری رفتار کند. با این روش دفعه های بعد می تواند رفتارهای خود را بهتر کنترل کند. نقش بازی کردن به کودک شما کمک می کند راه های جایگزین برای داشتن رفتارهای بهتر در آینده را بیاموزد.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

چگونه فرزندانمان را به نماز تشویق نماییم :

🔸۱. خودتان الگوی خوبی باشید. اگرشما نماز عاشقانه و اول وقت نخوانید انتظار نداشته باشید فرزندتان نمازخوان شود.

🔸۲. بعد از نماز کودک را درآغوش بگیرید و رفتار بامحبت تری با او داشته باشید تا فرزند ببیند هر وقت نماز میخواند شما مهربانتر میشوید و به این وسیله به نماز علاقه مند میشود.

🔸۳. او را از کودکی به نماز جماعت و نماز جمعه و حرم و مساجد و مراسم مذهبی ببرید مخصوصا اگر برایش این مکانها را با جایزه و خاطره و تشویقی شیرین کنید.(اجباری در کار نباشد)

🔸۴. امر به نماز را درست وقتی فرزند به سن بلوغ رسید نگذارید بماند باید چند سال قبل از سن تکلیف او را مشتاق به نماز کنید و نماز را به آموزش دهید.

🔸۵. برای مشتاق کردن کودک به نماز قبل سن تکلیف برای دختران یک چادر نماز و جانماز و مهر و تسبیح قشنگ وبرای پسرهم همین ها غیر از چادر را تهیه کنید.

🔸۶. تا زمانی که به سن خاص نرسیده و نماز برایش واجب نشده او را مجبور به نماز خواندن نکنید. مثلا میتوان قبل از اذان با کودک کمی بازی کرد بعد موقع اذان که شد بگویید دخترم اذان میدهند من میخواهم نماز بخوانم تو چه؟
دستور ندهیم پیشنهاد بدهیم.

🔸۷. از کودکی هر وقت نماز میخواند به او محبت بیشتری کنید و نماز خواندنش را برای دیگران و در جمع خانواده و فامیل تعریف کنید و تشویق و تحسینش کنید.

🔸۸. با خانواده های مذهبی و دوستان خوب معاشرت و رفت و آمد کنید.

🔸۹. با ورود فرزندتان به دوره ی نوجوانی برای او دلیل بیاوریدکه چرا نماز بخوانیم ولی کوتاه بگویید و سریع رد شوید. انتظار تاثیر زود و سریع نداشته باشید زیرا نوجوان در دوران خامی است تا پخته شود و حرف شما را بفهمد زمان میبرد.

🔸۱۰. نسبت به نماز خواندنش یا نخواندنش حساسیت زیادی نشان ندهید و مدام به او گیر ندهید .حساسیت زیاد جلو تفکر او را میگیرد و نماز با اجبار فایده ندارد بگذارید از درون مسئولیت پذیر شود.

🔸۱۱. در دوران نوجوانی فرد دچار سردرگمی است و به دنبال انتخاب راه و هویت خود است به او راه درست را دهید و بگذارید زمان بگذرد و راهش را انتخاب کند. مدام نصیحتش نکنید بدتر گیج و کلافه می شود.

🔸۱۲. از روش غیر مسقیم استفاده کنید مثل اهداى کتاب و سی دی و نرم افزار . هم میتوانید به او هدیه کنید و یا جایی جلو چشمش قرار دهید تا خودش ببیند واستفاده بکند اما فرزندمان شرطی نشود!

🔸۱۳. نوجوان به دلیل تغییرات هورمونی رشد دچار کمی سستی و احساس خستگی است خوابش زیاد شده و اکثرا سنگین خواب میشوند. شاید شما فکر کنید او تنبل شده . برای نماز صبح او را با دعوا و داد بیدار نکنید . او را با محبت و نوازش و بوسه و صدازدن با القاب زیبا مثل دختر عریزم و... بیدارش کنید. یک بار هم شایدکافی نباشد پس صبورانه یک بار قبل نماز خودتان و یک بار بعد نماز او را با محبت بیدار کنید.

🔸۱۴. در جلو جمع مدام او را امر به خواندن نماز نکنید. پنهانی و با لحن پر از محبت به او یادآوری کنید.

🔸۱۵. گاهی نوجوان به دلیل دیده نشدن با نماز نخواندن میخواهد خود را نشان تان دهد. پس او را ببینید و به او توجه کافی بکنید.

🔸۱۶. هیچ گاه بچه های نمازخوان را به سرش نکوبید و او را با آنها مقایسه نکنید، مقایسه اثر عکس دارد و او هم از نماز بدش می آید و هم از آن بچه ی نمازخوان.

🔸۱۷. وقتی به سن تکلیف رسید برایش جشن عبادت بگیرید.

🔸۱۸. نقل داستانهای شیرین و در حد سن کودک و نوجوان از نماز بزرگان و استفاده از اشعار و احادیث زیبا.

🔸۱۹. ترک مستحبات در ابتدای کار و طول ندادن نماز و رعایت توانایی کودک و نوجوان.

🔸۲۰. تقویت عشق و علاقه به اهل بیت که یکی از راههای جلب انسان به عبادت و نماز است.

🔸🔶🔸و نکته پایانی : اگر در رفتار نماز خوانها مهر و محبت و انصاف دیده شود ، میل بچه ها به نماز خواندن بیشتر میشود...🔸🔶🔸
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌹به پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) بشارت تولد دختری دادند. حضرت با نگاهی به چهره اصحاب دریافت كه آنها از این خبر ناخرسندند، از این روی فرمود: شما را چه شده، گلی به من داده شده كه او را ببویم و روزی‌اش بر عهده خداوند متعال است.(1)

🌸🍃یک بانوی مسلمان باید
🌺هفت خصوصیت🌺 داشته باشد تا شایسته این همه لطف رسول خدا صلی الله علیه و آله گردد. این خصوصیات به قرار زیرند: 

 

1- با وقار و زیبا و در یک کلام "تماشایی"‌  است

دختران "شش سال" زودتر از پسرهای هم سنش به عقلانیت، خودکاری، خودباوری، خود انضباطی، خود مدیری و بلوغ می رسند. دختری که به این مراحل از رشد رسیده است، خود را گنج بی پایانی از مهر و محبت و "صفات" زیبا می بیند و نیازی به "خودنمایی"‌، "بدن نمایی"، ،"‌ریاکاری"‌ و رفتارهای مصنوعی" ندارد. بنابراین گفتار، رفتار و اخلاق او خردمندانه و شایسته و شخصیت او و با وقار و زیبا و در یک کلام "تماشایی"‌ است.

او قدر و قیمت خود را می داند و مانند آن زنانی نیست که به گفته رسول خدا (صلی الله علیه و آله  در عین پوشیدگى برهنه اند (لباس هاى بدن نما و جوراب هاى نازك مى پوشند) هوسباز و دلفریب مى باشند، موهاى خود را طورى آرایش مى كنند كه مانند كوهان شتر جلوه مى كند. اینان داخل بهشت نمى شوند و حتى بوى آن را استشمام نمى كنند، با این كه بوى بهشت از راه بسیار دور شنیده مى شود.(2) جهانگردان فراوانی با تحمل هزینه های سنگین از کشورهای مختلف به عشق تماشای متانت "راه رفتن"‌ و ظرافت "چای ریختن" دختران ژاپنی همه ساله به ژاپن سفر و وقار آنها را تحسین می کنند.

همه دختران جهان کانون مهر و عاطفه اند و بنابراین در زبان عربی "آنسه‌" نامیده می شوند. زیرا از همان خردسالی "نوازشگری”‌" را "بدون هیچ آموزشی"‌‌ نسبت به هر عروسک بی جان و بی تحرکی ابراز می کنند و با مهربانی با عروسک شان سخن می گویند

1.  من لایحضره‌الفقیه، ج3، ص482، ح 4693.

2.لسان العرب ج11 ، ص637

. 🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

2- توجه قلبی اش به "خدا"‌ است

یک هنرپیشه که شاید اعتقادی به حجاب هم نداشته باشد، وقتی در نقش مادران، همسران و دختران پیامبران و اولیای الهی صلوات الله علیهم(مثلا در نقش حضرت مریم سلام الله علیها) بازی می کند، با پوشش کامل و ساده و رفتار متین و موقرانه ظاهر می شود. در این حالت هر بیننده ای او را بسیار زیباتر و جالب تر می بیند، چرا که چهره ای روحانی و معصومانه دارد. این است که همه ی دختران و زنان در لباس احرام و با چادر نماز و بر سر سجاده، زیباتر و جالب ترند. اعتقاد به خدا و حیایی که در سیمای یک دختر ظاهر می شود، با هم ربط دارند.

 

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

3- عامل "رشد اجتماعی"‌ است

دختری که عاقلانه به زندگی نگاه می کند و به "هنر زن بودن"‌ رسیده است، متوجه است که کار اصلی او این نیست که خود به کاری در اجتماع روی آورد و "نان آور"‌ خانواده گردد، زیرا او به فرموده امام على علیه السلام چون گُلى است (ظریف و آسیب پذیر) نه قهرمان و كار فرما.(3) بلکه هنر اصلی او این است که با "هدایت نامحسوس"‌ و "روحیه ی شاد و سازنده"‌ خود مردی را که همسر اوست، به سوی کار سوق دهد. او توانایی پرورش فرزندانی را دارد که از "خودخواهی"‌، "خودسری"، "خجالتی بودن"‌، گبی مسئولیتی"‌ و "هرزگی"‌ دورند و آنان را به "رشد اجتماعی"‌ و "قدرت تعامل با مردم"‌ می رساند و به طور نامحسوس به "احساس مسئولیت و انجام وظیفه"‌ هدایت شان می کند.  

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

4- عامل "تشویق"‌ و "آرامش"‌ است

همه دختران جهان کانون مهر و عاطفه اند و بنابراین در زبان عربی "آنسه" نامیده می شوند. زیرا از همان خردسالی "نوازشگری"‌ را "بدون هیچ آموزشی"‌ نسبت به هر عروسک بی جان و بی تحرکی ابراز می کنند و با مهربانی با عروسک شان سخن می گویند.

دختری که رشد و رفتار طبیعی دارد، به جای "احساس نیاز کاذب به پشتوانه"‌ می تواند با شیرین زبانی، آراستگی  و متانت رفتاری خود پشتیبان دیگران باشد و به آنها "امید"‌ بدهد و برای "درس و کار و عبادت و زندگی"‌ انگیزه بخش باشد و در عین حال "آرامش"‌ ببخشد.  

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

۵- توانایی دارد از شوهرش یک "مرد" بسازد

مانند مهندسی که از یک "ویرانه"‌، قصری زیبا و رفیع می سازد، هر دختری با هر رنگ و قد و اندامی اگر خودش را به درستی بشناسد و بخواهد، می تواند مظهر "صفات"‌ جمال الهی باشد و هنرمندانه و با تکیه بر نکات مثبت، از شوهرش که ممکن است فراموشکار، هوسباز، رفیق باز، متغیر، خشن، افسرده، خسیس و یا ولخرج باشد، مردی عاقل، بالغ، ذاکر، وظیفه شناس، مومن، امیدوار، متعهد، متعادل و مجاهد در یک کلام یک "مرد"‌ بسازد. بی جهت نیست که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: اَلمَرأَةُ الصّالِحَةُ أَحَدُ الكاسِبَینِ: زن شایسته یكى از دو عامل پیشرفت خانواده است.(4)  

 3.  نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 405، نامه 31.

4.مستدرک الوسایل و مستنبط المسایل ج14 ، ص171 ، ح16411.


🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

6- به "زن بودن"‌ خود افتخار می کند

زن، موجودی فوق بهشتی و خورشیدی جذاب، گرم و نورانی است که خداوند او را معلم عاطفه، عشق، شور، نشاط، زندگی است و ماموریت آسمانی کردن انسان به او سپرده شده است. دختری که این کرامت و شأن و مقام والا و رسالت الهی خود را می فهمد، هرگز از زن بودن خود متنفر و بیزار نیست و از اسباب عیاشی شدن برای نامحرمان و نیز گفتار و رفتار مردانه پرهیز می کند. او استعدادهای زیبا، صدا و صورت زیبا و جذابش را بیهوده هدر نمی دهد و این همه توانایی را به هرز(در راه هرزگی) تلف نمی کند. او خود را "زنده به گور" نمی کند.

دختر زنده به گور کسی است از خود بیگانه که احساس حقارت می کند و پسر بودن را بهتر و قرین موفقیت می پندارد. به همین دلیل می کوشد مثل پسرها حرف بزند، بپوشد، بی قید وبند باشد، رفتاری تصنعی و هیجانی و سبک داشته باشد و هیچ حرمت و ارزشی برای خود قائل نشود. 

دختری که عاقلانه به زندگی نگاه می کند و به "هنر زن بودن"‌‌ رسیده است، متوجه است که کار اصلی او این نیست که خود به کاری در اجتماع روی آورد و "نان آور”"‌ خانواده گردد، زیرا او به فرموده امام على علیه السلام چون گُلى است (ظریف و آسیب پذیر) نه قهرمان و كار فرما

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

7- "حضور" در جامعه را به "ظهور" در جامعه ترجیح می دهد

در هر فیلمی، مهمترین نقش را کارگردان دارد و در هر تصویری حضور موثر او را می توان دید، اما در هر فیلمی این هنرپیشگان هستند که "ظهور"‌ دارند و اندیشه و نظر کارگردان را با صدا و رفتار و حالات خود ابراز و اظهار می کنند.

در مدیریت خانواده و جامعه و در همه ابعاد اقتصادی، اعتقادی، اجتماعی و سیاسی نیز دو نقش اصلی وجود دارد: حضور و ظهور. یک گروه حضوری موثر دارند و یک گروه هم ظهوری واسطه ای.

خداوند حکیم به زن موقعیت، صفات و استعدادهایی داده که می تواند در بیشترین ابعاد زندگی خانواده و جامعه و جهان، نقش کارگردان، یعنی حضوری موثر اما نامحسوس را داشته باشد.

زن انبیا، اولیاء و عقلا را مجذوب خود می کند و مردان را با سر انگشت هنرمندی خود به مسیر حق و خیر و کمال و یا باطل و شر و فساد می کشاند.

اگر دختر از کرامت و قداست خود به عنوان یک زن غافل بماند، گرفتار "بحران هویت"‌ می شود. در این صورت تبرج و ظهور و انگشت نما شدن در کوچه و خیابان برای او "ارزش"‌ می شود، مسحور زبان بازی جوانان هرزه می گردد، اسیر بی بند و بارترین افراد خواهد شد و برده ی جنایتکارترین صاحبان ثروت و قدرت و تزویر می شود. چنین دختری نارضایتی، ابتذال و متلاشی شدن از درون خود را با تداوم خودنمایی و هرزگی پنهان کند.

حرف آخر این که زن مسلمان پشتوانه و معمار شخصیت مرد است و مرد، معمار تاریخ.

 

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🔴نکاتی خاص در تربیت دخترها

♦️برای داشتن ارتباطی دوستانه با فرزند دختر، سعی کنید حتی وقتی از اشتباهاتش با شما حرف می زند مانند یک دوست که به اشتباهات دوستش گوش می دهد رفتار کنید. گاهی بخندید ،گاهی به شوخی مسخره کنید و ... اما فورا با تحقیر و سرزنش راه رابرای ادامه این دوستی نبندید.


♦️هیچ گاه هیچ دختر یا پسری نباید به خاطر جنسیتش تحقیر یا تشویق شود. باید به جنسیت فرزندانمان نگاهی منطقی و طبیعی داشته باشیم. توجه داشته باشیم طوری رفتار نکنیم تا دخترها از جنسیت خود بیزار شوند. اگر چنین ذهنیتی در اندیشه و باور خودمان وجود داشته باشد خطر انتقال آن به دخترمان بسیار بیشتر خواهد بود.

♦️اگر فرزند پسر ما بزرگتر از فرزند دخترمان باشد احتمال این نوع آسیب دیدگی برای دختران نیز وجود دارد. لذا باید مواظب باشیم پسر بر دختر تسلط پیدا نکند و او را آزار ندهد. تربیت هر کدام از فرزدان، مستقلا بر عهده پدر و مادر است و فرزندان بزرگتر حق ندارند اختیار کوچکترها را به دست گیرند. زیرا هیچ گاه محبت و رافت والدین را نسبت به خواهر یا برادر کوچکتر خود نخواهند داشت و باعث آزار ها و تحقیرهای روانی کوچکترها می شوند.

♦️این صدمات در صورتی که دختر از پسر کوچکتر باشد بسیار بیشتر است. هم موجب بیزاری او از جنیست خودش و هم موجب بدبینی وی به جنس مخالف و بدرفتاری او در آینده با همسرش خواهد شد.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

♦️به پرورش استعدادهای دخترانه در وجود دخترمان بیشتر بها بدهیم. مثلا مهارتهایی که بعدا در زندگی یک زن بیشتر مورد نیاز است را مورد توجه قرار دهیم. البته اگر در مقابل این چیزها مقاومت نشان دهند، باید از تحمیل و اصرار پرهیز کرد. ولی به صورت غیرمستقیم خوب است که به تبلیغ اینگونه مهارتها بپردازیم .مثلا دخترها را برای بازدید نمایشگاههایی که سفره آرایی، صنایع دستی و ...  دارد بیشتر ببرید.

♦️ به پرورش حیا در وجود دختران توجهی خاص داشته باشید. هر دختری اگر چه از یک خانواده ی بی دین باشد برای سعادت خود به حیا نیازمند است. حیا دختران را از سرنوشت های شوم حفظ می کند.

♦️دختران حیا را بیشتر با الگو برداری از مادر و اطرافیان خود می آموزند. همچنین هرچه رشد عقلانی یک دختر بیشتر باشد به ضرورت حیا بیشتر پی خواهد برد. ضمنا هر چه معاشرت شما با ارحام بیشتر و قویتر باشد حیای دخترانتان بیشتر حفظ خواهد شد. علاقه دخترها به حفظ روابط و آبروداری آنها در این رابطه ها به حفظ حیا و عفت دختران کمک می کند. معمولا بی حیایی و بی عفتی در خانواده هاییست که از همه بریده اند و در بین جمعیتی از غریبه ها گم شده اند. طبیعتا در بین غریبه ها کارهای پستی مثل گدایی و ولگردی هم شرم آور نیست.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

♦️دخترها بلوغ عقلانی سریعتری نسبت به پسران دارند اما وقتی بالغ شدند گاهی چنان روحشان را درگیر مسائل مادی می کنند که از ادامه رشد باز می مانند. لذا بعضا زنانی دیده می شوند که در سنین کمال هم تمام فضلشان در نمایش داراییها و اسباب و اثاثیه منزلشان خلاصه می شود. پس در تربیت دختران کوشش کنید آنها را اهل مطالعه و علاقمند به دانش بار بیاورید و مسائل مادی را در نظرشان حقیر کنید. البته در دنیای مطالعه هم باید ترغیب نمود مطالعات مفید صورت گیرد و وقت و روح و روان دخترها دائما صرف مطالعه رمانهای بیهوده و ... نشود. همه این ها نیاز به درایت والدین مخصوصا مادران دارد.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

♦️دخترها به حمایت و همدمی مادر بیشتر احتیاج دارند. مادری که دختر بزرگ می کند باید بتواند با دخترش ارتباط عاطفی و دوستانه ای برقرار کند. این ارتباط به تدریج با بلوغ دختر ایجاد خواهد شد مگر اینکه مادر موانعی ایجاد کند.  این موانع از قبیل بدزبانی و تندخویی مادر یا برخی بیماریهای روحی اوست.

♦️مادری که همیشه با زبان سرزنش و توبیخ با دخترش حرف می زند قطعا نمی تواند دوست دخترش بشود. دخترانی که چنین مادرانی دارد در پنهانکاری استاد می شوند. از جمله خوصیت بارز این مادرها این است که همیشه از بین حرفهای دخترشان دنبال چیزی برای مچ گیری و ملامت او می گردند

♦️برای داشتن ارتباطی دوستانه با فرزند دختر، سعی کنید حتی وقتی از اشتباهاتش با شما حرف می زند مانند یک دوست که به اشتباهات دوستش گوش می دهد رفتار کنید. گاهی بخندید ،گاهی به شوخی مسخره کنید و ... اما فورا با تحقیر و سرزنش راه رابرای ادامه این دوستی نبندید. این دوستی به شما امکان شناخت دخترتان را می دهد. همه چیز را بفهمید و بدانید و در مواقع دیگر از این اطلاعات استفاده کنید و نگرانیتان را آشکار نکنید تا باعث ترس دخترتان ازشما نشود.

 

 
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

✅ #کانال_بانو_بیان_مسائل_بانوان✅

◀️پاسخگویی به سوالات بانوان گرامی
🔸 احکام اختصاصی
🔸مهارت های همسرداری
🔸مهارت های تربیت فرزند
🔸دانستنیهای دختران
🔸و...
برای عضویت در کانال روی لینک یا آیدی زیر کلیک کنید و join را انتخاب نمایید.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
—---------------------------------------------------------
ارسال سوال از طریق آیدی زیر: (کارشناس امور بانوان)
@rahsepar94


سهم شما: اطلاع رسانی. صدقه جاریه
حوای آدم

سؤال: اصلا ولایت فقیه یعنی چی؟
ساده ترین پاسخ:

💠اصل ولایت فقیه:
برای اجرای احکام اسلامی در جامعه اسلامی و این که مسلمانان بتوانند به احکام دینی فردی و اجتماعی عمل کنند؛ نیاز به حکومت اسلامی است.
اصولا ضمانت اجرای احکام اسلامی٬ حکومت اسلامی است.

✅و اسلام در این رابطه٬ حکومت متخصص دین را تعیین می کند؛ یعنی در رأس حکومت باید عالم متخصص به احکام دینی و مسایل سیاسی باشد.

✅لذا در ایران که حکومت جمهوری اسلامی داریم؛
ولی فقیه هم توسط مردم از طریق نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری که مجلس متشکل از متخصصین وآیات عظام است٬ انتخاب میشود و همین مجلس بر امورات رهبر نظارت دارد.

✅بعد از حضرت امام خمینی(ره) که رهبری انقلابی و مردمی و از متن مردم بودند
حضرت آیه الله خامنه ای به عنوان ولی فقیه و رهبر٫ توسط مجلس خبرگان انتخاب شدند.

✅و چارچوب و خطوط اصلی نظام جمهوری اسلامی توسط رهبری تعیین و راهبری میشود.

✅ولایت فقیه در رأس حکومت جمهوری اسلامی است.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

@rahsepar94
@mawezah_banoo
@rahsepar94
@mawezah_banoo
حوای آدم

👂دلزدگی زناشویی چیست و چه علایمی دارد؟👇👇👇

دلزدگی زناشویی به علت مجموعه ای از توقعات غیرواقع گرایانه و فراز و نشیب های زندگی بروز می کند.
دلزدگی از عشق، یک روند تدریجی است. در واقع، صمیمیت و عشق به تدریج رنگ می بازند و به همراه آن، احساس خستگی عمومی عارض می شود. در شدیدترین نوع آن، دلزدگی برابر است با فروپاشی رابطه.

👈علایم دلزدگی زناشویی

👈دلزدگی زناشویی دارای نشانه های زیر است:

👌1- نشانه های جسمی:

نوعی احساس دلزدگی و کسالت ، سردردهای مزمن، بی اشتهایی یا پرخوری،…

👌👌2- نشانه های عاطفی:

دلزده ها قبل از هر چیز احساس آزردگی می کنند. آنها حس می کنند در زندگی مشترک اذیت می شوند. تمایلی به حل مشکل نشان نمی دهند و امیدی هم ندارند مشکلاتشان حل شود. حس می کنند کسی را ندارند که از آنها حمایت عاطفی کند.

👌👌👌3- نشانه های روانی:

دلزده ها خودشان را باور ندارند، حس می کنند شکست خورده اند و خودشان را دوست ندارند. آنها دیگر نه همسرشان را قبول دارند و نه می توانند او را دوست داشته باشند.

🤔چرا دلزدگی زناشویی پیش می آید ؟

👌1- توقعات غیرمنطقی و غیرواقع بینانه

گاهی توقعات ما آنقدر بالا و غیر واقع بینانه است که ازدواج با هر فرد دیگری هم نمی تواند آن توقع ها را برآورده کند. مثلا زنی که توقع دارد شوهرش که از صفر زندگی را با او شروع کرده باید یکساله هم خانه و هم ماشین بخرد، معلوم است با دیدن واقعیت دلزده می شود.

👌👌2- گذشتن از فاز هیجانی اول ازدواج

وقتی زن و شوهر از فاز هیجانی و عاطفی اول پس از ازدواج بیرون می آیند، هر حادثه کوچکی را بهانه می کنند تا به همسرشان یک برچسب منفی بزنند. در این مواقع سکوت مردها نشانه بی احساسی شان تلقی می شود و یک بار محبت نکردن زن ها، نشانه ی نامهربانی شان!

👌👌👌3- نگفتن احساسات به یکدیگر

اگر همسران، نیازهای خود را مطرح نکنند یا در رابطه با همدیگر پی به نیازهای یکدیگر نبرند و به راه حل مثبتی برای برآورده کردن نیازهایشان نرسند، خطر دلزدگی دوچندان می شود.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌺راهکارهای درمان دلزدگی زناشویی 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
حوای آدم

👂برای درمان دلزدگی زناشویی از چه راهکارهای استفاده کنیم؟👇👇👇

👌1- توقع هایتان را منطقی و منصفانه کنید

روانشناسان می گویند توقع های غیرمنطقی، بیشترین ارتباط را با دلزدگی زناشویی دارد. اینکه ما باور داشته باشیم توافق نداشتن، باعث تخریب رابطه است اولین باور غیر منطقی است.
باید یاد بگیریم اختلاف نظر طبیعی است و نباید آن را منفی تفسیر کنیم. اینکه باور داشته باشیم رفتارهای همسرمان تغییر نمی کند هم غیرمنطقی و غیرمنصفانه است.
از اینکه فکر کنید می توانید از همسر امروزتان، انسان دیگری خلق کنید هم کاملاً اشتباه است. اینکه توقع داشته باشیم همسرمان ذهن ما را بخواند هم غیرمنطقی است. باید خودمان نیازهایمان را به زبان بیاوریم و توقع نداشته باشیم همسرمان ذهنمان را بخواند.

👌👌2- خودتان، رابطه را تازه نگه دارید

در روزهای اول پس از ازدواج، همه چیز تازه و هیجان برانگیز است اما وقتی که همه چیز تکراری شد، زن و شوهر کم کم از هم دلزده می شوند.
در این مواقع گذاشتن انرژی برای رابطه می تواند آن را همچنان هیجان برانگیز نگه دارد. سعی کنید همسرتان را غافلگیر کنید، هر چند وقت برنامه دو نفره هیجان برانگیزی برای هم بگذارید.
به هم ابراز احساسات کنید. اگر مشکلی هم پیش آمد با هم مطرحش کنید یا با مشورت گرفتن از یک مشاور خانواده آن را حل کنید.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

سؤال: چراخانمها وقتی پریود میشن نمیتونن مسجدبرن اونوقت احساس میکنم من نجس هستم وخدا به من اجازه ورود به خانه اش را نمیده؟

پاسخ: خانم درحال حيض نجس نيست و عدم اجازه توقف در مسجد براي حرمت مساجد است. همان گونه كه مرد جنب هم نمي تواند در مسجد توقف كند.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

پرسش

با دلیل و سند محکم لطفا به من بگویید چرا در دوره عادت ماهیانه زنان نباید نماز و روزه بگیرند؟

پاسخ اجمالی

فلسفه بسیاری از احکام الاهی برای ما مخفی است اگرچه احکام الاهی دارای مصالح و حکمت هایی است که به آن دلیل تشریع شده است. نماز نخواندن و روزه نگرفتن زنان در ایام حیض و عادت ماهیانه، از جمله احکامی است که راهی برای فهم آن وجود ندارد.[1] تنها چیزی که می دانیم این است که قرآن با زنان در حال حیض همچون انسان هایی که مبتلا به بیماری چند روزه شده اند که طبیعتاً کسالت و رنج را برایشان در پی دارد، برخورد می کند. تعبیر خداوند از حیض، " آن چه که مایه رنج" است، می باشد.[2]

 

آن چه در قرآن کریم درباره احکام حیض آمده است، فقط حرمت همبستری با زنان در این ایام است و دیگر احکام مخصوص به زنان حائض در سنت و روایات ثابت شده است. خداوند می فرماید: " از تو درباره حیض مى‏پرسند، بگو: آن [مایه‏] رنج است، پس [به وقت‏] حیض از زنان کناره گیرید و تا وقتى که پاک شوند، با آنان نزدیکى مکنید، آن گاه چون [به خوبى‏] پاک شوند، [غسل کنند]

 

احکام حیض در روایات

 

در روایات احکام خاصی برای زنان حائض دیده شده است، ترک نماز و روزه در این ایام از جمله این احکام است. امام رضا (ع) در روایتی می فرمایند: زن به مجردی که خون و را دید باید نماز و روزه را ترک کند.[4]

 

در روایات باب "وُجُوبِ قَضَاءِ الْحَائِضِ وَ النُّفَسَاءِ، الصَّوْمَ دُونَ الصَّلَاةِ = وجوب قضاء روزه و عدم قضاء نماز های حائض"[5] از معصومین (ع) نقل شده است که زن باید قضای روزه ایی را که در ایام حیض نگرفته است، بگیرد اما گرفتن قضای نمازها، واجب نیست و نباید آنها را قضاء کند.[6]

 

اما درباره فلسفه عدم قضاء نمازها و جوب قضاء روزه های قضا شده، درمناظره ای که بین امام صادق (ع) و ابوحنیفه در روایات ما آمده است، به نکته مهمی در این باب اشاره می شود. ایشان با تأکید بر این که علت و فلسفه احکام با مقایسه و قیاس به دست نمی آید[7]، به ابوحنیفه می فرماید: ای أبو حنیفه نماز أفضل است یا روزه؟ أبو حنیفه گفت: بلکه نماز أفضل است.حضرت امام صادق(ع) فرمود: بنا بر قیاسی که تو انجام می دهی، بایستى بر حائض قضاى نماز های ایّام حیض که از او فوت گشته لازم باشد و قضاء روزه لازم نباشد، با این که پیامبر(ص) قضاء نماز را ساقط گردانید و أمر بقضاء روزه نمود.![8] از این روایات به خوبی فهمیده می شود که در چنین مواردی نمی شود با فلسفه بافی و خلق حکمت هایی که از قیاس و مانند آن سرچشمه می گیرد درباره احکام الاهی سخن گفت.

 

بنابراین؛ بر طبق روایات و اجماع فقهاء[9]، زنان در ایام حیض نباید نماز اقامه کنند و روزه بگیرند.

  

 

[1]   نک: فلسفه احکام.

[2]   بقره، 222.

[4]  عاملی، محمد بن الحسن،وسائل الشیعة، ج2، ص 334، بَابُ تَحْرِیمِ الصَّلَاةِ وَ الصِّیَامِ وَ نَحْوِهِمَا عَلَى الْحَائِضِ‏،نرم افزار جامع الاحادیث

[5]  وسائل الشیعة، ج2، ص 346،بَابُ وُجُوبِ قَضَاءِ الْحَائِضِ وَ النُّفَسَاءِ، الصَّوْمَ دُونَ الصَّلَاةِ إِذَا طَهُرَتْ.

[6]  عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ إِنَّ السُّنَّةَ لَا تُقَاسُ أَ لَا تَرَى أَنَّ الْمَرْأَةَ تَقْضِی صَوْمَهَا وَ لَا تَقْضِی صَلَاتَهَا الْحَدِیثَ. نک: وسائل الشیعة، ج2،ص 346.

[7]   امام صادق(ع) در روایتی دیگر در باب رای و قیاس می فرمایند: دین خداوند با قیاس سنجیده نمی شود. نک : کلینی، کافی،ج1، ص 56.

[8]   طبرسی، احتجاج، غفاری مازندرانی، ج‏3 ، 345 ، ناشر مرتضوی، تهران، بیتا.

[9]   نراقی، محمد مهدی، معتمد الشیعة فی أحکام الشریعة، ص 300،نرم افزار جامع فقه اهل بیت.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🙋سلام بانو!
بانوی روزهای آفتابی و بارانی و برفی!
🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃

🌀از بودنت آرامش می تراود
و از قلبت پاکی
و از دامنت نجابت
واز کلامت وقار

🌀ای ساحل آرامش همسر
و ای دامنت پر از مهر مادری
و سایه مقاومت ایستاده بر چارچوب خانواده👨‍👩‍👧‍👦

🎀به محفل موعظه ای بانوان خوش آمدی🎉🎉🎉

🌀نشاط😃 برای توست
تا زندگی را بدان بیارایی🎊🎊
پس با پرسش⁉️ گره از مسیرت بگشا🔑

🔹 بدین منظور بانوی موعظه به خدمت بانوان است.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

😡با شوهر بداخلاقم چگونه برخورد کنم؟😔

رفتار با شوهر بداخلاق، کار ساده‌ای نیست. مردان بیشتر کلامی هستند و به همین خاطر باید اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند. درحالی که زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می‌دارند و با گریستن آن را نشان می‌دهند. درمورد یک زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود چون او نزدیک‌ترین فرد به شوهرش می‌باشد. 

خشمی که از طرف شوهرتان سر می‌زند، مستقیماً شما را هدف قرار نمی‌دهد. در این شرایط شما به اندازه کافی به احساساتی شدن گرایش دارید. اندیشیدن به شوهرتان که همیشه با خشم برخورد می‌کند، باعث می‌گردد احساس فرومایگی کنید و این امری کاملاً طبیعی است. شما باید یک قدم به عقب بردارید و عملاً به آنچه رخ داده است بیندیشید و دلیلی که در پس این رفتار وجود دارد را بیابید. 

استرس، ناامیدی و ترس، مردان را عصبانی می‌کند. می‌توانید به همسرتان بگویید که با اینکه می‌دانید او این روز‌ها چه استرس فراوانی دارد و این مسئله او را عصبی کرده است، اما این موضوع باعث شده که رابطه زناشوییتان نیز تحت تأثیر قرار گیرد. با همسرتان شفاف و روشن گفت‌و‌گو کنید و او را بدون قید و شرط حمایت کنید. 
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

✅۶نکته برای آرام کردن شوهران خشمگین

۱ - نگذارید همسرتان درگیر خشم خود گردد. اگر دیدید عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فکر می‌کنید که مسئله خاصی باعث عصبانیت همسرتان می‌شود، از طرح آن موضوعات اجتناب کنید. 

۲ - عصبانیت به آسیب‌های فیزیکی و عاطفی می‌انجامد. با شوهرتان لجبازی نکنید. در عوض سعی کنید راه‌هایی برای درک و حمایت او بیابید. 

۳ - شما باید درون خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. باید به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی کرد. غر نزنید، زیرا نتیجه‌ای جز انفجار عصبانیت و بد‌تر شدن شرایط ندارد. 

۴ - طوری رفتار کنید که همسرتان با شما احساس راحتی کند. شما می‌توانید انفجار خشم همسرتان را با برقراری ارتباطی درست با وی، خنثی کنید. گفت‌و‌گو با همسرتان به هیچ وجه او را ناراحت نخواهد کرد. پس از اینکه با او گفت‌و‌گو کردید، درخواهید یافت که همه چیز به حالت عادی بازگشته است. این زمان مناسبی است تا با شریک زندگی خود روبه رو شوید. 

۵ - شوهرتان را درک کنید. درک شما از او طغیان خشمش را کمتر می‌کند. در ضمن شنونده خوبی باشید. 

۶ - اگر متوجه شده‌اید که شوهرتان بیش از اندازه عصبانی می‌شود، می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. از او بخواهید که خود را متعهد به انجام برنامه‌های مدیریت خشم نماید.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

⭕️آیا رقص محلی در عروسی‏ها جایز است؟ شرکت در این مجالس چه حکمی دارد؟

رقص مرد بنا بر احتیاط واجب حرام است و رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند، مثل این‌‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌‌گونه ‏ای باشد كه باعث تحریك شهوت شده و یا مفسده‏ای بر آن مترتب شود و یا همراه با فعل حرام (مانند موسیقی و آواز حرام) باشد یا مرد نامحرمی حضور داشته باشد، حرام است؛ و در حكم فوق تفاوتی بین مجلس عروسی و غیر آن نیست و شرکت در مجالس رقص هم اگر به عنوان تأیید کار حرام دیگران محسوب شود و یا مستلزم کار حرامی‏ باشد، جایز نیست و در غیر این صورت اشکال ندارد.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

⭕️رقص در مجالس زنانه بدون آهنگ موسیقی حرام است یا حلال؟ و در صورتی که حرام باشد، آیا ترک مجلس بر شرکت کنندگان واجب است؟

رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند مثل این‌‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌‌گونه ‏ای باشد که شهوت را تحریک کند و یا مستلزم کار حرام و یاترتّب مفسده‏ ای باشد، حرام است و تَرک آن مجلس به عنوان اعتراض بر کار حرام، چنانچه مصداق نهی از منکر محسوب شود، واجب است.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

⭕️ اگر رفتن به عروسی به‌خاطر احترام به عادت‌های اجتماعی باشد آیا به علت احتمال وجود رقص اشکال شرعی دارد؟

. اصل شرکت در عروسی‏ هایی که احتمال رقص در آن‌ها وجود دارد تا زمانی که به عنوان تأییدِ مرتکب کار حرام محسوب نشود و موجب ابتلا به حرام هم نشود، اشکال ندارد.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

⭕️زن شوهرداری در عروسی‌ها بدون اطلاع شوهرش در برابر بیگانگان می‏رقصد و این عمل را چندین بار تکرار کرده و امر به معروف و نهی از منکر شوهرش در او اثر نمی‏کند، تکلیف چیست؟

رقص زن در برابر بيگانگان مطلقاً حرام است و خارج شدن از منزل بدون اجازه شوهر هم فى‏نفسه حرام است و موجب نشوز و محروميت از استحقاق نفقه نيز مى‏گردد.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

‌ 👇👇👇👇
اینم چندتا نکته خانه داری برای شما خانم کدبانو😊😊

⬅نگه داری زرشک :


برای نگهداری زرشک آن را داخل فریزر قرار دهید هم تازه می ماند و هم یخ نمی بندد .


⬅نگهداری هویج :


برای نگهداری هویج و چغندر آن ها را داخل صندوق ریخته و روی آن شن نرم بریزید بطوریکه به هم نچسبند و از هم فاصله داشته باشند .⬅نگهداری آرد :


آرد را باید در جای خشک و تاریک نگهداری کنید تا از خراب شدن آن جلوگیری شود.


⬅نگهداری روغن :


برای نگهداری روغن از ظروف شیشه ای استفاده نکنید . ظروف سفالی یا لعابی برای اینکار مناسبتر است . اگر خواستید از ظروف شیشه ای استفاده کنید از شیشه ای استفاده کنید ، که رنگ آن تیره و کدر باشد .


⬅نگهداری چای عطری :


اگر در خانه از چای عطری استفاده می کنید برای اینکه بعد از مدتی چای ، عطر خود را از دست ندهد چای را داخل ظرف در بسته نگهداری کنید و اگر از خود پاکت چای استفاده می کنید ، پاکت چای را داخل کیسه ی پلاستیکی قرار دهید و در کیسه را محکم گره بزنید ، تا عطر آن تا آخر باقی بماند.⬅نگهداری نان :


1- اگر داخل کیسه ی نان یک پر ساقه کرفس بگذارید نان مدت بیشتری تازه می ماند .2- می توانید نان ها را داخل پلاستیک فریزر قرار داده و داخل فریزر نگهداری کنید . در موقع لزوم نان ها را از فریزر خارج کرده و داخل سینی با حرارت دادن گرم کنید و استفاده نمایید.


⬅ نگهداری حبوبات :


1- لابه لای حبوبات چند برگ از درخت گردو قرار دهید .2- حبوبات را با نمک فراوان مخلوط کنید .3- حبوبات را داخل فریزر نگهداری کنید .4- می توانید حبوبات را فقط یک جوش داده ( آب را جوش آورده حبوبات را داخل آب جوش بریزید تا یک جوش بخورد ) داخل آبکش ریخته و آنرا خشک کنید به هیچ عنوان دچار آسیب دیدگی نمی شوند (روش قدیمی ها)⬅ نگهداری کیک :


اگر قسمتی از کیک معمولی را خورده اید و بقیه ی آنرا می خواهید نگهداری کنید یک تکه نان را آب بزنید و روی کیک قرار دهید . و آنرا در جعبه بگذارید و در یخچال قرار دهید . رطوبت نان سبب می شود کیک تازه بماند . در صورتی که کیک شما میوه ای است چند قاچ سیب کنار آن بگذارید و داخل یخچال قرار دهید .⬅ نگهداری کیک خامه ای :


کیک خامه ای را داخل جعبه ی کیک قرار دهید سپس جعبه را داخل کیسه پلاستیک گذاشته در آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید . کیک خامه ای درون فریزر نیز تازه می ماند.⬅نگهداری بیسکویت :


اگر می خواهید بیسکویت شما ترد و شکننده باشد و صدای مخصوص خود را داشته باشد . چند حبه قند داخل جعبه بیسکویت بیندازید . در ضمن هرگز بیسکویت را قوطی یا پاکت پلاستیکی قرار ندهید .


⬅خشک کردن و نگهداری سبزیجات :


بیشتر خانم ها سبزیها را بصورت خشک استفاده می کنند . باید در نظر داشته باشید که سبزیها را حتماٌ در سایه خشک کنید تا تغییر رنگ ندهند . در ضمن سبزیهای خشک را نباید بیشتر از شش ماه نگهداری کرد . زیرا کهنه می شوند و خاصیت خود را ز دست می دهند .⬅نگهداری پنیر :


برای جلوگیری از خشک شدن پنیر ، دستمالی را که با سرکه مرطوب کرده اید دور پنیر بپیچید.⬅نگهداری دانه ذرت :


دانه ذرت را در داخل فریزر نگهداری کنید . با اینکار از چروک شدن ذرت جلوگیری می شود . قبل از اینکه دانه های ذرت را بو بدهید ، کمی آب سرد روی آن بریزید .⬅نگهداری کشک :


برای نگهداری کشک سائیده می توانید کشک ها را داخل قالب جا یخی ریخته و داخل فریزر بگذارید ، تا یخ ببندد . سپس آنها را از قالب جدا کرده داخل کیسه فریزر ریخته و داخل فریزر نگهداری کنید و در موقع لزوم از آن استفاده کنید.⬅نگهداری آبلیمو در یخچال :


اگر شیشه آبلیمو را در یخچال می گذارید حتماٌ درب آنرا ببندید چون باعث می شود که عمر یخچال کوتاه شود .⬅نگهداری قارچ :

قارچ را نباید شست بلکه باید آنرا داخل پاکت کاغذی بسته بندی و در فریزر نگهداری کنید اگر قارچ را داخل کیسه پلاستیک بگذارید خراب می شود .
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

حتماااا بخونيد 😍

تو لیست خرید برای همسرم نوشته بودم: یک و نیم کیلو سبزی خوردن.
همسرم آمد. بدوبدو خریدها را گذاشت خانه و رفت که به کارش برسد. وسایل را که باز میکردم سبزی ها را دیدم. یک و نیم کیلو نبود. از این بسته های کوچک آماده سوپری بود که مهمانی من را جواب نمی داد. حسابی جا خوردم! چرا اینطوری گرفته خب؟! بعد با خودم حرف زدم که بی خیال کمتر میگذارم سر سفره. سلفون رویش را که باز کردم بوی سبزی پلاسیده آمد. بعله. تره ها پلاسیده بود و آب زردش از سوراخ سلفون نایلون خرید را هم خیس کرده بود. در بهت و عصبانیت ماندم. از دست همسری که همه خریدهایش اینطوری است. به جای یک و نیم کیلو میرود سبزی سوپری میخرد و بوی پلاسیدگی اش را که نمی فهمد، از شکل سبزی ها هم متوجه نمی شود!! یک لحظه خواستم همان جا گوشی تلفن را بردارم زنگ بزنم به همسر که حالا وسط این کارها من از کجا بروم سبزی خوردن بخرم؟!ویک دعوای بزرگ راه بیاندازم.
. بعد بی خیال شدم. توی ذهنم کمی جیغ و داد کردم و بعد همان طور که با خودم همه نمونه های خریدهای مشابه این را مرور میکردم ، فکر کردم: شب که آمد یک تذکر درست وحسابی میدهم.

بعد به خودم گفتم: خوب شد زنگ نزدی! شب که آمد هم نرم تر صحبت کن. رفتم سراغ بقیه کارها و نیم ساعت بعد به این نتیجه رسیدم که اصلا اتفاق مهمی نیفتاده. ارزش ندارد همسرم را به خاطرش سرزنش کنم. ارزش ندارد غرغر کنم. ارزش ندارد درباره اش صحبت کنم حالا! مگر چه شده؟! یک خرید اشتباهی. همین.
دم غروب، همین منی که میخواست گوشی تلفن را بردارد و آسمان و زمین را به هم بریزد که چرا سبزی پلاسیده خریدی؟؟؟ آرام گفتم :

راستی ها سبزی هاش پلاسیده بود. یادمون باشه از این به بعد خواستیم سبزی سوپری بخریم فقط تاریخ اون روز باشه.
تمام.
همسرم هم در ادامه گفت: آره عزیزم میخواستم از سبزی فروشی بخرم، بعد گفتم تو امروز خیلی کار داری وخسته ﻣﻴﺸﻲ، دیگه نخواد سبزی هم پاک کنی.

آن شب سر سفره سبزی خوردن نگذاشتم و هیچ اتفاق عجیب و غریبی هم نیفتاد. مکث را تمرین کردم....وﺑﻪ همسرم عاشقانه تر نگاه میکردم.وفهمیدم اگراونموقع زنگ میزدم امکان داشت روزقشنگم تبدیل بشه به یک هفته قهر.

ربطی نداره متاهلی یا مجرد
مکث را تمرین کن.
گاهی زندگی سخت است و گاهی ما سخت ترش میکنیم . . .
گاهی آرامش داریم، خودمون خرابش میکنیم . . .
گاهی خیلی چیزارو داریم اما محو تماشای نداشته هامون میشیم . . .
گاهی حالمون خوبه اما با نگرانی فردا خرابش میکنیم . . .
گاهی میشه بخشید اما با انتقام ادامش میدیم . . .
گاهی میشه ادامه داد اما با اشتیاق انصراف میدیم . . .
گاهی باید انصراف داد اما با حماقت ادامه میدیم . . .
و گاهی . . . گاهی . . . گاهی . . . تمام عمر اشتباه میکنیم و نمیدونیم یا نمیخوایم... بدونیم. . . .
کاش بیشتر مراقب خودمون، تصمیماتمون و گاهی . . . گاهی های زندگیمون باشیم . . .
کاش یادمون نره که فقط:

یک-بار-زنده-ایم-و-زندگی-میکنیم-فقط-یکبار!
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌀مهارت های همسرداری

اساسی ترین انتخاب در طول زندگی فرد، انتخاب همسر است. با شکل گیری نهاد خانواده همسران به دنبال تکمیل هویت، رشد و بالندگی شخصیت در سایه آرامش و همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگرند و می توانند مهر و محبت و صمیمیت و وفاداری را به خوبی تجربه کنند. حسین حسینی، کارشناس ارشد مشاوره خانواده با بیان این مقدمه به خراسان می گوید: مهارت همسرداری که در چارچوب مهارت های زندگی جای می گیرد کمک می کند که زوج از کوتاه ترین لحظات با هم بودن، بیشترین بهره را ببرند. در این میان بهتر است این مهارت ها را برای درک بهتر به دو دسته؛
🌀 بایدها و
🌀 نبایدها
تقسیم بندی کنیم.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌀بایدها در زندگی مشترک

🔆رفتار منطقی ؛ رفتار منطقی یکی از اساسی ترین مهارت ها در زندگی مشترک است. اگر نمی دانید رفتار منطقی چه نوع رفتاری است بهتر است این معیار را همواره در رفتارهایتان مدنظر قرار دهید. رفتار منطقی رفتاری است که منافع خانواده بر منفعت فردی ارجحیت داشته باشد. انصاف را در رفتارها اصل قرار دهید و بی طرفانه قضاوت کنید. این امر فقط به صبوری و حوصله و تامل نیاز دارد. اگر در مواردی از همسرتان رفتار غیرمنصفانه ای می بینید، بهتر است به دور از عجله در قضاوت با تامل و صبوری در موقعیت مناسب، وی را از چگونگی رفتارش آگاه کنید.

🔆خوش بینی؛ از همسرتان به قدری توقع داشته باشید که او از پس آن برآید. نسبت به وی خوش بین باشید زیرا داشتن نگاه خوش بینانه به زندگی مشترک و همسر باعث ایجاد آرامش و کاشتن بذر محبت و عاطفه در زندگی مشترک می شود.

🔆خوش قولی؛ یکی دیگر از بایدها در زندگی مشترک به ویژه زمانی که زوج ها در سال های اول زندگی مشترک هستند، خوش قولی است.

🔆درک متقابل؛ بهتر است برای وعده ها و قول هایتان ارزش قائل شوید و خود را برای تحقق آن مسئول بدانید. خو ش قولی نشانه تعهد و احساس مسئولیت طرفین به یکدیگر است. سعی کنید شنونده خوبی برای همسرتان باشید و وقتی او صحبت می کند، با وی ارتباط چشمی برقرار کنید، بیشتر مردان عادت دارند به هنگام صحبت کردن همسرشان به فکر راه حل باشند در صورتی که بیشتر خانم ها در اغلب موارد می خواهند احساساتشان را بیان کنند و از طرف مقابل حس همدردی و همدلی طلب می کنند.

🔆بنابراین سعی کنید منفعلانه به حرف های همسرتان گوش نکنید بلکه با او همدلی و احساسات او را تایید کنید. بهتر است گاهی خود را جای همسرتان بگذارید و سعی کنید مشکلات را از زاویه دید او بررسی کنید. این مسئله به شما کمک می کند که بهتر او را درک کنید. از خود بپرسید: «اگر من جای او بودم، چه می کردم.» اگر در مقطعی احساس کردید که همسرتان دلسرد و مایوس شده است با جملات مهرآمیز او را دلگرم کنید. برای این کار به جملات و کلمات خاصی نیاز ندارید. همین اندازه که با یک تشکر بتوانید لبخندی روی لب او بنشانید، کافی است.

🔆صداقت وراستگویی؛حسینی با اشاره به این که صداقت و راستگویی از بزرگ ترین سرمایه همسران در زندگی مشترک است، تاکید می کند: فراموش نکنید که حتی اگر حقیقت به نفع شما نباشد برای جلوگیری از لطمه به زندگی مشترک، بهتر است صداقت و راستگویی را پیشه کنید، زیرا حقیقت تلخ یک مرحله از زندگی و دروغ تمام مراحل زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد.

🔆شکی نیست که پای بندی به ارزش های دینی ازسوی زوج ها به استحکام و دوام زندگی مشترک می انجامد و نباید از آن غافل بود.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌀نبایدها در زندگی مشترک

🔆تکرارنکردن خطا؛ اگرچه نمی توان هیچ انسانی را یافت که در زندگی مشترک خطا نکرده باشد اما این خطا نیست که بنیان زندگی را سست می کند بلکه تکرار خطا و جبران نکردن آن است که باعث می شود زوج ها در طول زمان از یکدیگر دلسرد شوند. بعضی از خطاهای تکرار شونده که به زندگی مشترک آسیب جدی می زند به صورت فهرست وار ذکر می شود. بعضی همسران در زندگی مشترک خود را عقل کل می دانند و به سخن و پیشنهاد همسرشان کوچک ترین اعتنایی نمی کنند. بهتر است با متانت و صداقت بپذیرید که همسرتان در برخی کارها شایسته تر است و شایستگی او را مورد ستایش قرار دهید. سعی کنید برای سخن و پیشنهاد او احترام قائل شوید و بدانید همه چیز را همگان نمی دانند.

🔆فرمان ندادن؛ فرمان ندهید و خانه را به پادگان تبدیل نکنید. متوجه باشید که خانه محل تبادل عشق و محبت است نه کانون یکه تازی و فرمانروایی یک نفر. گاهی افکار مزاحم در ذهن یکی از همسران مانند خوره شادمانی را از زندگی مشترک می گیرد. بهتر است به جای اعمال و رفتارهای دست و پاگیر و اندیشیدن به امور نامطلوب، انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده کنید.

🔆مقایسه نکردن؛ این مشاور خانواده با بیان این که افراد هرگز نباید از ازدواج خود اظهار پشیمانی کنند، تصریح می کند: هرگز زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید و بدانید زندگی هرکس مطابق سلیقه و نگرش و درایت وی شکل می گیرد. بنابراین مسئولیت آنچه را در زندگی مشترک رخ می دهد به عهده بگیرید و آن را به گردن همسرتان نیندازید.

🔆مقابله به مثل نکردن؛ هرگز مقابله به مثل نکنید و به جای رفتارهای تلافی جویانه، رفتار مناسب با شرایط را در پیش بگیرید و در موقعیت مناسب، رفتار اشتباه همسرتان را به وی متذکر شوید.

🔆انگشت نگذاشتن روی نقاط ضعف؛ همچنین به یاد داشته باشید که هرگز روی نقاط ضعف همسرتان انگشت نگذارید. هر فردی بدون شک نقاط ضعفی دارد. آشکار و برجسته کردن این نقاط ضعف باعث ایجاد کدورت در زندگی می شود. هرگز از نقاط ضعف همسرتان به عنوان ابزاری برای به سکوت کشاندن یا شکست دادن او در مراحل مختلف زندگی استفاده نکنید.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌀فرد کامل

به یاد داشته باشید که در زندگی مشترک هیچ فردی کامل نیست. به گفته روان شناسان در یک رابطه ۲ تا ۵ نمی تواند ارزش عددی ۱۰ را به وجود آورد. این عبارت به این معناست که در یک رابطه فقط ۲ تا ۱۰می تواند ارزش عددی ۱۰ را ایجاد کند. بنابراین اگر موارد بسیاری در همسرتان ملاحظه می کنید که با رفتار و خلقیات شما در تناقض است، بهتر است دست از تلاش برای تغییر دادن وی بردارید و سعی کنید که با اعمال اصل برابری در زندگی مشترک ارزش وجودی او را به عدد ۱۰ برسانید. روان شناسان می گویند شما تنها می توانید روابطی همسان با توانایی ها و شخصیت تان داشته باشید و قرار نیست پس از ازدواج فرد دیگری شوید. فراموش نکنید که همه انسان ها میل به کمال دارند و به گفته روان شناسان «همه ما از عشق به فردی کامل که در دل ما وجود دارد، رنج می بریم» همه ما به کسانی که گمان می کنیم کامل هستند، علاقه وافر داریم و می خواهیم در کنار آنها به کمال برسیم.


🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🙋سلام بانو!
بانوی روزهای آفتابی و بارانی و برفی!
🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃

🌀از بودنت آرامش می تراود
و از قلبت پاکی
و از دامنت نجابت
واز کلامت وقار

🌀ای ساحل آرامش همسر
و ای دامنت پر از مهر مادری
و سایه مقاومت ایستاده بر چارچوب خانواده👨‍👩‍👧‍👦

🎀به محفل موعظه ای بانوان خوش آمدی🎉🎉🎉

🌀نشاط😃 برای توست
تا زندگی را بدان بیارایی🎊🎊
پس با پرسش⁉️ گره از مسیرت بگشا🔑

🔹 بدین منظور بانوی موعظه به خدمت بانوان است.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

با شوهر بی‎عاطفه چه کنیم؟ 💘

با شوهر_بی‌عاطفه چه کنیم؟😞 شوهری که اهل محبت نیست و کلامی از مهربانی بر زبانش جاری نمی‌شود. یک زن اگر الفاظ پر از مهر را از زبان شوهرش نشنود از چه کس دیگری می‌تواند انتظار داشته باشد؟ این سوال برخی از خانم‌هایی است که از درد شوهر بی‌عاطفه رنج می‌برند.

البته در اینجا باید به چند نکته اشاره کنیم و بین برخی خصایص تفکیک قائل شویم:

برخی آقایان بی‌عاطفه نیستند بلکه در بروز احساسات و عواطف درون‌گرا بوده و نمی‌توانند آنچه از محبت و عشق به همسر دارند را عیان کنند. به طور مثال شما لباس زیبایی پوشیده‌اید و ناگهان در مقابلش ظاهر می‌شوید. برق ذوق را در چشمان او می‌بینید اما کلامی از او در رابطه با اینکه زیبا شده‌اید از او نمی‌شنوید.

برخی دیگر از آقایان بروز عاطفه و مهربانی را نوعی لوس بازی می‌دانند و تصور می‌کنند با بیان آن خود را سبک کرده و از مردانگی‌شان کم می‌شود.

آقایانی دیگر هم هستند که اصلا این کار را بلند نیستند و زمانی‌که در شرایط کسب مهارت قرار می‌گیرند رفتار خود با همسر را به حد اعلایی متعالی و تلطیف می‌کنند. به طور مثال وقتی تب می‌کنید شما را سریع به دکتر می‌رسانند اما نمی‌دانند در این حالت وقتی روی تخت دراز کشیده‌اید و سرم در دستتان است بیشتر از سرم دارو، حرف‌ها و نوازش‌های او باعث بهبود شما می‌شود.

با تمام این اوصاف نمی‌شود به این سه گروه "مرد بی‌عاطفه" را اطلاق کرد چرا که آنها در بروز عاطفه مسئله دارند نه در معنی واقعی آنها. در حقیقت آنها فقط با بیان عاطفه و نوع کلامی آن بیگانه هستند اما مردان بی‌عاطفه در زبان، رفتار و منش اینگونه هستند. نه دلتنگ همسرشان می‌شوند، نه از هدیه و مسافرتی خبری است و نه قدر‌دانی و تشکری.

اما چرا بعضی آقایان بی‌عاطفه هستند:
• در محیطی بدون محبت و مهربانی بزرگ شده‌اند.
• همسر باعث دلزدگی او شده است.
• همسر موجبات رضایت روحی و جنسی او را فراهم نکرده است.
• و...

خانواده‌ها یک بستر و الگوی مناسب برای فرزندان هستند تا در آن رشد رفتاری و فکری صورت بگیرد. خانواده‌ای که از این موهبت یعنی عاطفه و عشق سرشار نبوده در حقیقت یک الگوی ناقص به حساب می‌آید و باعث می‌شود فرزندان هم به پیروی از والدین این خصوصیات را در رفتار خود لحاظ نکنند. بنابراین نقش خانواده در بسط دادن چنین خصیصه‌ای مهم است.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💠بایدها و نبایدهای یک روضه خانگی

در ماه محرم و صفر یکی از سنت‎های رایج برگزاری روضه‎های_خانگی_زنانه است. سنتی که از زمان‎های گذشته برقرار بوده است. این محافل ارزشمند علاوه بر این‎که مرکزی برای انتقال مفاهیم دینی است مکانی برای دورهم بودن زنان و ارضای نیاز حضور اجتماعی آنان نیز هست. متاسفانه این روزها برگزاری این مراسم با چاشنی رقابت و چشم و هم‎چشمی همراه شده و اصل موضوع و هدف کم‎رنگ‎تر شده است. برای برگزاری یک مراسم صحیح و مورد قبول باید آفت‌‎های آن را شناخت و از آن‎ها هذر کرد.

🔴آفت‎ها
• سخنران و مداح ناآگاه
در بسیاری از روضه‎ها سخنران یکی از اهل محل است که شاید دو سه کتابی بیشتر از بقیه مطالعه کرده باشد و یا تنها سخنور خوبی باشد. برخی از این سخنران ها بدون داشتن علم کافی در مورد احکام اسلامی، به سوالات زنانِ حاضر جواب می‎دهند که اغلب پاسخ‎ها نادرست و بدون پشتوانه فقهی است. یکی دیگر از آفت‎های سخنران بدون علم و تخصص این است که این فرد اجازه می‎دهد و تمایل دارد زنان دیگر مرید او باشند. کارهای شخصی‌‎اش را انجام می‎دهند، درد دل‎های شخصی خودشان را به او می‎گویند و هر چه بگوید بدون چون و چرا می‎پذیرند.

بنابراین استفاده از سخنران آگاه و با مطالعه یکی از اولین بایدهای این محافل است. با توجه به این اهمیت، سخنران باید دارای تحصیلات مرتبط و فردی آگاه باشد. برای مداحی و ذکر مصیبت نیز چیزی خارج از نقل‎های تاریخی نباید گفته شود. اهمیت ندادن به این موضوع و بیان مطالبی سطحی، این مجالس را به مکانی برای گردهم آمدن زنان میان‎سال و سال‎خورده تبدیل می‎کند که بیشتر به عنوان پاتوقی برای دور همی به این مراسم نگاه می‎کنند و جذابیتی برای نسل جوان ندارد.

• بدعت در دین
متاسفانه این محافل زنانه یکی از محل‎های بدعت گذاری در دین است. رفتارهایی که بدون ریشه و تعقل بین زنان تکرار می‎شود و به سنتی تبدیل می‎شود که از بین بردن آن‎ها کار سختی خواهد بود. ابداع روش های مختلف نذر کردن مانند خرید دویست تسبیح و پخش کردن بین بقیه برای فرستادن صلوات، نوشتن دعاهای غیر معتبر روی شکلات با این محتوا که "اگر تا هفته بعد حاجت روا شدی، مقداری شکلات بخر و در مجلس بعدی پخش کن" و این اتفاق تکرار می‎شود، نذر نمک، تعبیر خواب و استخاره‎های نادرست، ابداع سبک های مختلف عزاداری، رواج عرافان‎های کاذب و هزاران رفتار نادرستی که ریشه در اعتقادات ندارد و صرفا یک رفتار بدون علم و آگاهی است.

• روضه‎های رنگین
یکی از آفت‎هایی که امروزه بیشتر به‎چشم می‎خورد، تجملاتی شدن روضه‎ها است که این رفتار بدون توجه به سیره وسنت اهل بیت و صرفا از روی چشم و هم‎چشمی اتفاق میفتد. تزئین خانه با تورهای مشکی، روشن کردن شمع‎های بسیار در خانه و نورپردازی، استفاده از لوازم دکوری و تزئینی جهت هماهنگی بیشتر خانه، پوشش‎های خاص میزبان و رقابت در لباس‎های مشکی و آرایش‎های خاص، سفره‎های رنگین و پر خرج و اسراف و... . اتفاقاتی است که مسلما مورد پسند اهل بیت نخواهد بود.

اهمیت به سادگی این مجالس نیز خیلی مهم است. مکان برگزاری مراسم باید ساده باشد. روی وسایلی مانند تلویزیون و یا بوفه می‎توان پارچه سیاهی نصب کرد. میزبان و کسانی که پذیرایی می‎کنند، باید ظاهری ساده و آراسته داشته باشند و پذیرایی نیز باید بدون تکلف و اسراف و در عین حال محترمانه باشد.


🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

❤️می دانـــم
گاهی تلاش هایـمــــان بی نتیجــه است،
می دانـــم
گاهی احساساتمان نادیده گــرفته میشود،
مــی دانــم
گاهــی دلمـــان شکســـته می شــود،
امـــا
در برابر آنچه آزارت میدهد
تسلیـــم نشو.

گاهــی
در زندگی یک وقفه کوتاه پیــش می آید،
پس
یک صندلی بردار
و رویش بنشین
و از پنجره بیــرون را تماشــا کن،

زندگی باز هم لیوان سرنوشت تو را
به دستت خواهد داد،

ایمان داشته باش❤️

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

چرا همسرم دروغ می گوید؟
در بررسی علل دروغگویی در روابط زوج، باید بگویم بعضی هایش مربوط به فرد دروغگو، برخی دیگر متوجه فرد آسیب دیده (همسر فرد دروغگو) و برخی علل هم مربوط به مهارت های ارتباطی بین زوج است. گروه آخر هم علل محیطی است که همه این عوامل می تواند زمینه ساز دروغگویی فرد شود.

از جمله عوامل مربوط به فرد دروغگو می توان به زمینه های رشدی و صفات شخصیتی او اشاره کرد؛ یعنی فرد در خانواده ای بزرگ شده که دروغگویی به طور عادی بین اعضا وجود داشته یا به روش شرطی سازی، وقتی بچه دروغی گفته و پاداش گرفته، تصور می کند هربار با دروغگویی پاداش خواهدگرفت؛ برایش کار مثبتی جلوه می کند؛ گاهی هم فرد قصد جلب توجه دارد و از دروغگویی برای این کار استفاده می کند. همه این موارد می توانند منجر به دروغگویی های روزمره در زندگی شوند.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

😡دروغگوهای بی وجدان!
مواردی هم هست که باعث می شود این دروغگویی ها پرخطرتر شوند و فرد بی مهابا و بدون هیچ پشیمانی ای دروغ بگوید: مثلا وقتی فرد شخصیتی ضداجتماعی دارد، برای حفظ منافع خودش عمدا دروغ هایی بگوید و رفتارهای غیرقانونی (از عدم رعایت ضوابط اجتماعی گرفته تا نادیده گرفتن حقوق دیگران و...) انجام دهد که باعث آزار دیگران می شود اما او از دروغ های خود ناراحت نیست! همچنین زمانی که فرد شخصیتی خودشیفته دارد، خود را برتر از دیگران می داند و اعتماد به نفسی کاذب دارد.

درواقع فرد خودشیفته درون خود احساس شکنندگی می کند و در ظاهر خود را برتر و موفق جلوه می دهد و چون احساس می کند الگوهای فکری خودش در زمینه های اخلاقی و اجتماعی از تمام استانداردهای موجود برتر است، خود را محق می داند که هر رفتاری از جمله دروغگویی داشته باشد! مورد دیگری که این روزها بسیار شایع شده، مصرف موادمخدر است که در فرد الگوهای شخصیتی پاتولوژیک ایجاد می کند و منجر به دروغگویی های متعدد می شود.


🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

❓❓❓

چه برخوردی کنیم؟
اولین قدم این است که فرد، دروغگویی اش را بپذیرد. مثلا اگر احساس کنیم این فرد پذیرش ندارد، تدافعی برخورد می کند، از دروغگویی پشیمان انیست (مثل افراد دچار اختلال های شخصیتی ضداجتماعی یا خودشیفته) یا سوء مصرف مواد دارد، به نظر نمی رسد این ماجرا با مداخله و مشاوره قابل حل باشد. ولی اگر فرد آسیب دیده اصرار به حفظ زندگی اش داشته باشد، رویکرد مشاوره کاملا عوض می شود و با توجه به علت دروغگویی از اختلال شخصیتی گرفته تا سوء مصرف مواد و...، افراد به درمان های متفاوتی نیاز دارند اما زوج بایدبدانند در چنین مواردی احتمال موفقیت بسیار کمتر است.

اما معمولا مشکلات زوج هایی که یکی از آنها دروغگو نیست، به دلیل بهانه گیری، اعتماد به نفس پایین و ناتوانی در برقراری ارتباط موثر با همسر رخ می دهد و وقتی زوج به دلیل این نوع دروغگویی ها دچار میشکل می شوند و به مشاور مراجع می کنند، خوشبختانه می توانیم با رویکرد مشاوره ای برای حل این موضوع کار کنیم. یکی از اصلی ترین راهکارها در این زمینه استفاده از «الگوی بخشودگی» یا همان «بخشیدن» است.

در این الگو، فرد دروغگو خطای خود را می پذیرد و مشاور سعی می کند به فرد آسیب دیده (همسر فرد دروغگو) به این ترتیب کمک کند تا باورهایش را که در خلال دروغگویی های همسرش خدشه دار شده، اصلاح کند و بتواند همسرش را ببخشد. البته فرد آسیب دیده نباید تصور کند که دچار نقطه ضعف است یا مشاور قصد دارد دروغگویی های همسرش را بی اهمیت جلوه دهد و اغماض کند و...

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

❓❓❓
چرا به من دروغ می گوید؟!
همان طور که اشاره کردیم برخی علل مربوط به فرد آسیب دیده است؛ یعنی این علت ها باعث می شود همسر این فرد به او دروغ بگوید و البته همین علت ها می تواند باعث دروغگویی این فرد هم باشد. یکی از الگوهای بسیار مهمی که باعث دروغگویی همسران می شود، ضعف در مهارت های ارتباطی همسران است؛ اینکه نتوانند ارتباط درست کلامی یا غیرکلامی با هم داشته باشند و احساساتشان را درست بیان کنند؛ همین ترس باعث می شود فرد خواسته هایش را به همسرش نگوید و باعث دروغگویی شود.

فرض کنید فردی که ترس بیش از اندازه نسبت به همسرش دارد و دائما در فضایی است که مورد انتقاد و سرزنش است، تصمیم می گیرد عیب و ایرادهای خودش را بپوشاند، پس به دروغگویی روی می آورد. یا فردی که بیش از حد به همسرش وابسته است و می خواهد به هر نحوی زندگی اش را حفظ کند و با رفتارهای نامناسبی از جمله دروغگویی تایید همسرش را می گیرد. گاهی افراد ترس های مخفیانه ای در پس ذهنشان دارند و احساس می کنند حمایت اجتماعی لازم را ندارند، اعتماد به نفس پایینی دارند و آنقدر خود را ضعیف می دانند که احساس می کنند به راحتی مورد ظلم دیگران قرار می گیرند.

همین افراد در روابط بین زوج به راحتی دچار آسیب هایی مثل دروغگویی می شوند. البته اعتماد به نفس پایین هم می تواند باعث دروغگویی فرد شود و هم باعث قربانی شدن وی در زندگی زناشویی؛ یعنی نه تنها خودش در مورد کارهایش دروغ می گوید بلکه به دلیل اعتماد به نفس پایین، رفتاری از خود بروز می دهد که همسرش را هم مجبور به دروغگویی می کند! در مورد علل محیطی موثر در دروغگویی هم باید گفت تمام مشکلاتی که ثبات زندگی را بر هم می زنند، از مسائل اقتصادی و اجتماعی گرفته تا واردشدن نفر سوم به زندگی، همه می توانند باعث دروغگویی همسر شوند.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞

گویند رهاکنش که یاری بدخوست
خوبیش نیارزد به درشتی که در اوست
بالله بگذارید میان من و دوست
نیک و بد و رنج و راحت از دوست نکوست
💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞

تو کیستی که من اینگونه بی تو بی تابم؟
شب از هجوم خیالت نمیبرد خوابم
❣.
تو چیستی که من از موج هر تبسم تو
به سان قایق سرگشته روی مردابم
❣.
تو در کدام سحر٬ بر کدام اسب سپید؟
تو را کدام خدا؟
تو از کدام جهان؟
❣.
تو در کدام کرانه٬ تو از کدام صدف؟
تو در کدام چمن٬ همره کدام نسیم؟
تو از کدام سبو؟
❣.
من از کجا سر راه تو آمدم ناگاه!
چه کرد با دل من آن نگاه شیرین٬ آه!
❣.
مدام پیش نگاهی٬ مدام پیش نگاه!
مدام پیش نگاهی٬ مدام پیش نگاه!

💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞

تو؛ تصویر همه نعمت های خدایی

تو؛ جلوه همه زلالت عشقی

تو باران بهاری...

تو ثمره تابستانی....

تو پاک کن پاییزی....

تو دزد زمستانی....

تو سفیر عشقی از سرزمین سبز معبود

تو آمده ای از پس روزهای زرد مهجور...

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞

بی قرار توام و در دل تنگم گله هاست!
آه بی تاب شدن عادت کم حوصله هاست!

مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست!

بی تو هر لحظه مرا بیم فرو ریختن است!
مثل شهری مه روی گسل زلزله هاست!
💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞


 

از من جدا مشو که توام نور دیده‌ای

آرام جان و مونس قلب رمیده‌ای

از دامن تو دست ندارند عاشقان

پیراهن صبوری ایشان دریده‌ای

از چشم بخت خویش مبادت گزند از آنک

در دلبری به غایت خوبی رسیده‌ای

منعم مکن ز عشق وی ای مفتی زمان

معذور دارمت که تو او را ندیده‌ای

آن سرزنش که کرد تو را دوست حافظا

بیش از گلیم خویش مگر پا کشیده‌ای
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞

گر به صد منزل فراق افتد میان ما و دوست
همچنانش در میان جان شیرین منزل است

😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

💞💕💕عاشقانه با همسرم💕💕💞

گر به صد منزل فراق افتد میان ما و دوست
همچنانش در میان جان شیرین منزل است

😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

✅ #کانال_بانو_بیان_مسائل_بانوان✅

◀️پاسخگویی به سوالات بانوان گرامی
🔸 احکام اختصاصی
🔸مهارت های همسرداری
🔸مهارت های تربیت فرزند
🔸دانستنیهای دختران
🔸و...
برای عضویت در کانال روی لینک یا آیدی زیر کلیک کنید و join را انتخاب نمایید.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
—---------------------------------------------------------
ارسال سوال از طریق آیدی زیر: (کارشناس امور بانوان)
@rahsepar94


سهم شما: اطلاع رسانی. صدقه جاریه
حوای آدم

👂عادتهای مخرب در زندگی زناشویی کدامند؟ عادتهای سالم در زندگی مشترک کدامند؟👇👇👇

👈«ویلیام گلاسر» از روان شناسان معروف جهان، در کتاب ازدواج بدون شکست مي گويد:

💐 هفت عادت مخرب وجود داردکه در دراز مدت زندگي هاي مشترک را از بين مي برد:

👌١_ عيب جويي
👌٢_ سرزنش کردن
👌٣_ نق زدن
👌4_ شکوه و گلايه
👌۵_ تهديد
👌۶_ تنبيه
👌٧_ دادن حق حساب يا باج براي تحت کنترل در اوردن ديگري .

💐 در مقابل هفت عادت مهرورزي را بايد جايگزين رفتار هايمان سازيم:

👌١_ گوش سپردن
👌٢_ حمايت
👌٣_ تشويق
👌۴_ احترام
👌5_ اعتماد
👌۶_ پذيرش
👌٧_ گفتگوي هميشگي بر سر اختلافات


🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌸کتاب با دخترم🍃

کتاب با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان از سوی انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) روانه بازار نشر شد.

این کتاب، پژوهشی در قلمرو مباحث تربیتی روان شناسی است که با تلاش آقایان علی احمد پناهی و داود حسینی نگارش یافته است.

ارایه راهکارهای عملی و نظری برای مربیان و والدین در زمینه تربیت دختران نوجوان، هدف اصلی نگارش این اثر عنوان شده است.

نوجوان بلوغ، نوجوان و راهکارهای موفقیت، نوجوان و دوستی های نوجوان و بهداشت و سلامت تن و روان ، آسیب شناسی دوران نوجوانی، مسایل جنسی و خود ارضایی، والدین و فرزندان، نوجوان و تحصیل واحکام دختران نوجوان، بخش های اصلی این کتاب یک جلدی است.

کتاب با دخترم …ویژه والدین و مربیان دخترام نوجوان اثر مشترک آقایان علی احمد پناهی و داود حسینی در قطع وزیری در ۴۵۰ صفحه منتشر شده است.

در این کتاب ((با دخترم)) کوشیده شده است مباحث مورد نیاز والدین و مربیان را در ارتباط با نوجوانان دختر مورد بحث و مطـالعه قرار داده و با توجه به اندیشه های اسلامی و یافته های روان شناسی، برای پیشگیری از مشکلات اخلاقی، بهداشتی، جنسی، آموزشی، رفتاری و روانی آنان راه حل های مفید و مناسبی ارائه داده شود.
این کتاب می تواند در کنار سایر کتاب های مفید و ارزشمند، پدران، مادران و مربیان را برای تربیت دختران نوجوان و آینده سازان این سرزمین یاری دهد، همچنین آنان را برای زندگی بهتر آماده ســازد و از آنان مادرانی مهربان، آگاه و توانمند بسازد، که از دامان آنان مردان به معراج روند.

سرفصل های کتاب
فصل اول : نوجوان و بلوغ
بلوغ یکی از باشکوهترین و در عین حال پیچیده ترین مراحل تحول و تکامل زندگی انسان است، مرحله ای که هر فرد از دنیای کودکی و حال و هوای آن و خیال پردازی های کودکانه به این مرحله می رسد.

فصل دوم : نوجوان و راهکارهای موفقیت
راه کارهای رسیدن به موفقیت و بالندگی در زندگی بسیار است که در این بحث به نمونه های پر اهمیت تر می پــــردازیم و به والدین توصیه می کنیم.

فصل سوم : نوجوان و دوستی ها
کسانی که دوستی را از زندگی خود برمی دارند مانند آن است که آفتاب را از عالم برداشته اند . (سیروف)
همه می دانیم آدمی از خرد و بزرک ، نیاز به معاشرت دارد که در این فصل کتاب به بررسی روابط اجتماعی دختران پرداخته شده است.

فصل چهارم : دختران، بهداشت و سلامت تن و روان
در گفتگوهای روزانه مردم ضرب المثل معروفی مورد استفاده قرار می گیرد که می گوید ((عقل سالم در بدن سالم است)). برای این که هر فردی بتواند از توانایی های ذهنی خود برای کسب دانش بهره بجوید،باید تنی سالم داشته باشد. در این فصل از کتاب به این موضوع پرداخته شده است.

فصل پنجم : دختران و بهداشت قاعدگی
در این فصل به مسائل بهداشتی و روانی دوران قاعدگی پرداخته است.

فصل ششم: آسیب شناسی دوران نوجوانی
بخشی از مشکلات نوجوانان، مربوط به مخاطرات ذهنی، عاطفی و رفتاری است که در این سن متوجه نوجوان می شود و بر اثر کم تجربگی وی را دچار آشفتگی روانی و فکری کرده است.

فصل هفتم : مسائل جنسی، به ویژه خودارضایی
یکی از دگرگونی های مـهم و اثــرگــذار در دوره نــوجوانی بــروز و ظهور تمـایلات جنسی و شهوانی است که گاهی نوجوانان را با مشکلاتی به دلیل ناآشنایی نوجوان با این پدیده و عدم آمادگی برای هدایت این استعداد در مسیری عقلایی، باعث گرفتاری هایی می شود که در این فصل به این موضوع پرداخته شده است.

فصل هشتم : والدین و فرزندان
روش های ارتباطی والدین با فرزندان درجوامع مختلف و زمان های متفاوت ازتنوع بسیاری برخوردار است. دیدگــاه و فرهنــگ تــا حدودی جهت دهنـــده روابط والدین با فرزندان است. والدین می توانند برای فرزند نوجوان خود نقش بهترین معلم و الگو را داشته باشند.

فصل نهم : نوجوان و تحصیل
مسئله پیشرفت تحصیلی یکی از مهم ترین دغدغه ها و چالش های دوران نوجوانی است. دوره نوجوانی از طرفی دوره فعالیت های علمی و تحصیل دانش می باشد که در این کتاب به بررسی آن پرداخته است.

فصل دهم : احکام دختران نوجوان
در این فصل سعی شده با بیان بخشی از احـکام شرعی کـه هر نــوجوانی وقتی به سن تکلیف و بلوغ می رسد، باید یاد بگیرد تا در مقام انجام وظایف شرعی خود دچار اشتباه و خطا نگردد پرداخته شده است.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌻 آشنایی با ۱۰ بازی بی سر و صدای آپارتمانی

1⃣ بازی کی از چی خجالت می کشد؟

🔷 هدف: جرأت آموزی، رفع خجالت، حساسیت زدایی

🔶 قابل اجرا از ۵ سالگی

🔴 هر یک از کودکان بیان می کند که از چه چیزی یا در چه موقعیت هایی خجالت می کشد، نوع خجالت هر یک از کودکان روی تابلو نوشته و به بحث گذاشته می شود و هر کودک با توجه به نوع خجالت در موقعیت نمایشی قرار می گیرد و تشویق می شود تا با خجالت خود مبارزه و بر آن غلبه کند.

2⃣ بازی انتخاب شغل

🔷هدف: بررسی علائق و استعدادهای کودک، آینده نگری

🔶 قابل اجرا از ۵ سالگی

🔴 کودکان می گویند که دوست دارند در آینده چه کاره شوند و درباره علت انتخاب خود و خود شغل اطلاعاتی را به کودکان دیگر می دهند.

3⃣ بازی دوست داشتن غذاها

🔷 هدف: تغییر ذائقه کودکان و گرایش آن ها به غذاهای مقوی

🔶 قابل اجرا از ۳ سالگی

🔴 هر یک از کودکان مطرح می کند که کدام یک از غذاها را بیشتر دوست دارد و از کدام غذا بدش می آید و یا این که آن غذا را نمی خورد.
تمامی موارد ثبت می شود و سپس درباره خواص غذاهای مقوی، سبزیجات و لبنیات برای کودکان توضیح داده می شود و مثلاً می گوییم هر کی دوست دارد قوی و زیبا بشود باید این غذا را بخورد، مثل قهرمان کارتون ملوان زبل که با خوردن اسفناج قوی می شود.

4⃣ بازی مهارت های زندگی

🔷 هدف: آموزش مسائل مختلف، تقویت حافظه، دقت

🔶 قابل اجرا از ۵ سالگی

🔴 این بازی را می توان به دو صورت گروهی و انفرادی اجرا کرد . می توان از وسایل پلاستیکی و اسباب بازی برای تقریب بیشتر ذهنی استفاده کرد.
کودکان، مهارت هایی مثل آشپزی، بچه داری، باغبانی، خیاطی، ظرف شویی، خانه داری، خرید کردن از مغازه و مواردی از این قبیل را به شکل نمایشی بازی می کنند. مثلاً یکی نقش آشپز را بازی می کند و نحوه درست کردن ماکارونی را آموزش می دهد. هدایت به وسیله افراد گروه و راهنما انجام می پذیرد.

5⃣ بازی حیوانات

🔷 هدف: دوست داشتن حیوانات و پرهیز از آزار حیوانات

🔶 قابل اجرا از ۳ سالگی

🔴 از بچه ها می خواهیم که به ما بگویند کدام حیوان را بیشتر از همه دوست دارند و از کدام حیوان خوششان نمی آید.
موارد ثبت می شود و سپس درباره دوست داشتن و محبت کردن به حیوانات و پرهیز از آزار حیوانات برای کودکان صحبت می شود و با اسباب بازی های حیوانات ، باغ وحشی توسط کودکان ساخته می شود و غذای هر حیوان و مشخصات آن حیوان به کودک آموزش داده می شود.

6⃣ بازی دوست داشتن

🔷 هدف: محبت به دیگران، آموزش مسائل اجتماعی، پرهیز از کینه ورزی

🔶 قابل اجرا از ۳ سالگی

🔴 از کودکان می خواهیم بگویند که چه کسی را بیشتر از همه و چه کسی را کمتر دوست دارند و علت آن را نیز مطرح کنند. موارد ثبت می شود و سپس در رابطه با دوست داشتن دیگران و محبت کردن صحبت می شود و دیدگاه منفی کودکان را در رابطه با دیگران تغییر می دهیم.

7⃣ بازی با عروسک

🔷 هدف: بازی های خلاق، برون فکنی

🔶 قابل اجرا از ۳ سالگی

🔴 به کودکان دختر عروسک و به کودکان پسر آدمک های عروسکی مختلف داده و از آن ها خواسته می شود که با عروسک ها به صورت جداگانه هر بازی که دلشان می خواهد انجام دهند و یا هر حرفی که دلشان می خواهد به عروسک خود بگویند. حرکات، حالات و محتوای ارتباطات کلامی ثبت و در جلسه بررسی می شود.

8⃣ بازی دزد و پلیس

🔷 هدف: آموزش مسائل اجتماعی، آموزش نقش، تحرک، حساسیت زدایی

🔶 قابل اجرا از ۵ سالگی

🔴 یکی از بچه ها نقش دزد را بازی می کند و دیگری نقش پلیس. این بازی به خصوص برای کودکانی که از دزد می ترسند مناسب است.
دزدی، کار بدی است و دزد، خیلی ترسو است . کسی که نقش پلیس را بازی می کند باید هدف از وظیفه خود را بیان کند. می توان برای ایجاد نشاط بیشتر در این بازی از وسایلی مانند چشم بند، دستبند و هفت تیر پلاستیکی استفاده کرد.

9⃣ بازی کشف تغییرات

🔷 هدف: افزایش دقت و حافظه

🔶 قابل اجرا از ۳ سالگی

🔴 از کودکان می خواهیم وسایل داخل اتاق را به دقت زیر نظر بگیرند و سپس به یکی از بچه ها می گوییم از اتاق بیرون برود و جای یکی از اشیای اتاق را تغییر می دهیم .
فرد مورد نظر باید تغییر ایجاد شده را در زمان مقرر حدس بزند این کار می تواند به صورت گروهی نیز انجام شود به این ترتیب که بچه ها رو به دیوار می ایستند و تغییر ایجاد می شود و سپس هر کدام از بچه ها زودتر تغییر ایجاد شده را حدس بزند برنده بازی است.

0⃣1⃣ بازی حدس بزن کجاست؟

🔷 هدف: افزایش دقت، سرعت عمل

🔶 قابل اجرا از ۳ سالگی

🔴 یک شیء به کودکان نشان داده می شود مثل یک مهره کوچک که در دست جای می گیرد و سپس از بچه ها می خواهیم که رو به دیوار بایستند و مهره را در یک قسمت از اتاق پنهان می کنیم و هرکس زودتر جای آن را پیدا کرد برنده است این بازی می تواند به صورت انفرادی و با احتساب زمان نیز اجرا شود.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo💠
حوای آدم

🙋🙋🙋🙋🙋🙋🙋🙋🙋🙋🙋🙋

زن هر چقدر هم كه بزرگ شود؛

همسر شود؛

مادر شود؛

مادربزرگ شود...

درونش هنوز هم "دختری" کوچک چشم انتظار است؛

💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕

انتظار می کشد برای لوس شدن،
محبت دیدن،

دستی می خواهد برای نوازش،

و چشمی برای ستایش...

مهم نیست چند ساله شدی؛

زن که باشی،

دنیای درونت همیشه صورتی ست...

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🌹 🌸  🌹 🌸  🌹
@mawezah_pasokhha
@mawezah_emamAli
@mawezah1
🌹  🌸  🌹  🌸  🌹


🌹 🌸 🌹 🌸 🌹
@mawezah_pasokhha
@mawezah_emamAli
@mawezah1
🌹 🌸 🌹 🌸 🌹
حوای آدم

🌹 🌸  🌹 🌸  🌹
@mawezah_pasokhha
@mawezah_emamAli
@mawezah1
🌹  🌸  🌹  🌸  🌹


🌹 🌸 🌹 🌸 🌹
@mawezah_pasokhha
@mawezah_emamAli
@mawezah1
🌹 🌸 🌹 🌸 🌹
حوای آدم

🎀دانستنی های دخترانه

سرتان درد می‌گیرد؟ احساس خستگی دارید و فکر می‌کنید معده‌تان نفخ کرده است؟ به هر صحبتی که با آن موافق نباشید، واکنش نشان می‌دهید و زود عصبانی می‌شوید و اگر کسی ناراحتتان کند، می‌زنید زیر گریه؟ بعد از این ناراحتی‌ها هم به جای اینکه قهر کنید خودتان را در اتاقی حبس می‌کنید، شروع می‌کنید به خوردن، حتی چیزی بیش از معمول غذا می‌خورید؟


اگر جوابتان مثبت است احتمالا دچار علایم پیش از قاعدگی شده‌اید. همه این علایم‌‌ همان علایم پیش از قاعدگی است که در اغلب زنان پیش از شروع قاعدگی شروع می‌شود.

محققان معتقدند، فرضیه‌های گوناگونی مثل نامتعادل بودن استروژن و پروژسترون، کمبودهای ویتامین و افزایش بیش از حد پروستاگلاندین‌ها در بروز این علایم نقش دارند. سردرد، خستگی، درد قسمت تحتانی پشت، بزرگی و دردناک شدن پستان‌ها واحساس پری شکم از نشانه‌های نشانگان پیش از قاعدگی است. بی‌قراری، تحریک‌پذیری عمومی و تغییرات خلق و خو، ترس از بی‌اختیاری و از دست دادن کنترل، پرخوری و حملات کوتاه مدت گریه از جمله علایمی است که زنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

البته ممکن است علایم در زنی با زن دیگر و در یک دوره قاعدگی با قاعدگی بعدی کمی متفاوت باشد. زندگی پراسترس با شدت این علایم ارتباط دارد. رفتارهای زنان در این دوره حتی بر روابط آن‌ها با دیگر افراد خانواده مخصوصا همسر تاثیر سوء می‌گذارد. از این رو، آگاه کردن همسر از این علایم و دلیل تغییر رفتار‌ها و درک همسر در کاهش علایم این نشانگان تاثیر زیادی دارد. این حالات می‌تواند عاملی برای کاهش قدرت کار، حوادث شغلی و غیبت از کار باشد.

🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🎀دانستنی های دخترانه🎀

چگونه با این تغییرات تطابق پیدا کنم؟

کاهش اضطراب ناشی از ناپایداری خلق و خو، گریه کردن، پرخوری، ترس از دست دادن اختیار توانایی تطابق روابط عادی با افراد خانواده و محل کار، قهر نکردن و آگاهی از اینکه این علایم مربوط به این نشانگان است، در کاهش علایم موثر است.

روش‌های مثبت کنترل مثل توصیه‌هایی به شوهر برای اینکه به همسرش کمک کند: کمک در نگهداری فرزندان و حمایت او در این کار موجب بهتر شدن روحیه زنان می‌شود. زنان می‌توانند با تعیین زمان قاعدگی، روزهای قبل از قاعدگی را که ممکن است دچار این علایم شوند مشخص کرده و در این روز‌ها با انجام ورزش و تکنیک‌های انبساط فکری بر مشکلات این دوره غلبه کنند.

برنامه‌های زندگی خود را طوری تنظیم کنند که در این دوران بیشتر بتوانند استراحت کنند و پروتئین بیشتر و قند و نمک کمتر مصرف کنند. مصرف غذاهایی مانند غلات سبوس‌دار، آجیل و سبزی‌های سبز طی این دوران در کاهش علایم کمک کننده است. هرگز نباید سیگار بکشند و الکل مصرف کنند و در مواردی که علایم شدید است از داروهایی که پزشک تجویز کرده مصرف کنند.
🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸
حوای آدم

🎀دانستنی های دخترانه🎀

هر ماه آزارم می‌دهد

درد قبل از قاعدگی یا دیسمنوره، دردی است که علت مرضی ندارد. این درد گاهی موجب غیبت از کار و یا ناکارایی می‌شود. این درد عارضه شایعی است که تعداد زیادی از دختران و زنان با نزدیک شدن به دوره قاعدگی از آن وحشت دارند. به نظر می‌رسد انقباضات دردناک، ناشی از مقدار موادی به نام پروستاگلاندین‌ها باشد که موجب انقباض عروق و رحم می‌شوند. اضطراب و تنش‌های عصبی در بروز این حالت موثر است. با بالا رفتن سن، شدت درد عموما کمتر می‌شود و اغلب بعد از زایمان بهبود پیدا می‌کند. انقباضات با شروع خون‌ریزی کمتر می‌شود. گاهی لرز، تهوع و استفراغ و درد بالای ران‌ها حتی تا روزهای پایانی قاعدگی وجود دارد. در مواردی که درد بسیار شدید و غیرقابل تحمل است بهتر است از سوی یک متخصص زنان بررسی و معاینه شود، چون ممکن است به علت تنگی گردن رحم و بعضی بیماری‌های دیگر باشد


🔸💠 https://telegram.me/mawezah_banoo 💠🔸
🔸💠 @mawezah_banoo 💠🔸