تعمیرگاه اتومبیل ماهر 
عنوان گروه یا کانال:

تعمیرگاه اتومبیل ماهر


توضیحات: تخصصی ترین مرکزتعمیرات اتومبیلهای مدل بالا آدرس: تهران-خ تهران نو -ابتدای خ افشاری پ18 تلفن ویژه: 02177955476 تلفن همراه: 09125133138 تلگرام: vahid [email protected] وب سایت: www.mahercar.ir
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 4174
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

سلام دوستان این کانال توسط تعمیرگاه اتومبیل ماهر جهت اطلاع رسانی بهتربه شما ساخته شده امیدواریم بتوانیم از این طریق قدمی در جهت حل مشکلات خودرویی شما برداریم.باتشکرماهر
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

‌‌‌‌‌‌‏يادخوبان نه حساب است كه فراموش شود، نه چراغ است كه خاموش شود، جويباريست زمحبت كه هميشه جاريست سال نو پیشاپیش بر شما و خانواده محترمتان مبارك🌺🌺🌹🌹🌹🌹
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

🛠تعمیرگاه تخصصی اتومبیل ماهر🛠

🔴ارائه کلیه خدمات اتومبیل های مدل بالا🔴

✅تنظیم موتور

✅مکانیکی

✅جلوبندی

✅شارژ گاز کولر

✅تعمیر انواع ECU

✅تعمیر گیربکس اتوماتیک

❌مجهز به انواع تجهیزات تخصصی خودرو ❌

☎️تلفن های تماس:

☎️77955476

☎️77940890

☎️77940771

📞09125133138

نشانی وبسایت 👇👇👇
www.mahercar.ir

برای ارتباطی آسان تر جهت سوالات و درخواست های خود،لینک زیر را لمس کنید:
👇👇👇

🆔: @vahidtuneup

شما هم میتوانید با عضویت در کانال تلگرام تعمیرگاه ماهر از اطلاعات فنی رایگان بهره مند گردید.
برای عضویت لینک زیر را لمس و سپس join کنید:
👇👇👇
🆔: @tuneupmaher

http://s6.uplod.ir/i/00768/z0p4a3tojamf.jpg
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

توضیح در مورد ABS👇👇👇
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

مفهوم کلی ترمزهای ضد قفل:

تئوری ترمزهای ضد قفل بسیار ساده است. یک چرخ در حال لیز خوردن (به‌طوری که سطح تماس تایر نسبت به زمین سر بخورد) نسبت به چرخی که لیز نمی‌خورد نیروی اصطکاک کمتری دارد. اگر با اتومبیل خود در یخ گیر کرده باشید می‌دانید که اگر چرخ‌ها بچرنخد هیچ نیروی جلوبری به اتومبیل وارد نمی‌شود زیرا سطح تماس چرخ نسبت به یخ لیز می‌خورد. ترمزهای ضد قفل با جلوگیری کردن از سر خوردن چرخ‌ها در هنگام ترمز کردن، دو مزیت را بوجود می‌آورند:

خودرو زودتر متوقف می‌شود
می‌توان خودرو را هنگام ترمز کردن نیز هدایت کرد
روند کار سیستم ترمز ABS:

پردازنده مرکزی خودرو با کمک سنسورهای موجود در هر چرخ، سرعت دوران چرخ‌ها را در حالت ترمزگیری بررسی می‌کند. در صورتی که سرعت دوران یکی از چرخ‌ها نسبت به سایر چرخ‌ها متفاوت باشد، پردازنده با فرمان لازم به سوپاپ الکتریکی سیلندر ترمز، میزان فشار درون سیلندر را تغییر می‌دهد که با این کار میزان نیروی ترمز وارده به چرخ تغییر می‌کند و چرخ از حالت بحرانی خارج می‌شود. پس احتمال قفل شدن آن نیز کم می‌شود. روند بالا به صورت مداوم و با سرعت زیاد انجام می‌شود، به‌طوری که در هر دقیقه بین 15 تا 20 مرتبه این روند تکرار می‌شود.عملکرد پایه‌ای سیستم ABS به صورت بالا است که البته عملکردهای دیگری مانند EBD نیز به این سیستم اضافه شده است.

هنگامی که از یک سیستم ترمز ضد قفل (ABS) به درستی استفاده شود، سیستمی ایمن و موثر خواهد بود. ABS به راننده امکان می دهد تا پایداری حرکت مستقیم خودرو و کنترل بر فرمان را حفظ و همچنین در برخی موقعیت ها به خصوص در سطح جاده های مرطوب و لغزنده موجب کاهش مسافت توقف اتومبیل می شود. برای کسب این امتیاز ایمنی رانندگان باید یاد بگیرند چگونه به درستی از سیستم ABS خود استفاده کنند.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

چگونه متوجه وجود سیستم ABS در اتومبیل خود شویم؟
همانطور که گفته شد بیشتر اتومبیل های امروزی چه به طور استاندارد و چه انتخابی از این سیستم برخوردارند. در اینجا چند روش متفاوت برای درک این موضوع که آیا اتومبیل شان مجهز به سیستم ترمز ضدقفل است یا نه معرفی می کنیم: در بسیاری از اتومبیل های مجهز به این سیستم، راننده احتمالاً ارتعاشات سریعی از پدال ترمز را تجربه می کند. در واقع به نظر می رسد که ترمزها فشار را به شما برمی گردانند. گاهی اوقات ممکن است پدال به طور ناگهانی بیفتد. همچنین ممکن است دریچه های موجود در کنترل کننده ABS صدایی مشابه ساییدن یا وزوز کردن تولید کند. در برخی اتومبیل ها ممکن است ارتعاشات خفیفی احساس شود که نشان دهنده فعال بودن ABS است. به خاطر داشته باشید این مسئله بسیار مهم است. زمانی که صدایی شنیدید یا احساس ضربان هایی در پدال کردید پای خود را از پدال ترمز برندارید و به فشار مداوم ادامه دهید.

در واقع چنانچه اتومبیل شما به ترمز ABS مجهز است نباید فشارهای مکرر به پدال ترمز وارد کنید. تنها کافی است پای خود را به طور دائم روی پدال قرار دهید و به خاطر داشته باشید که هنوز می توانید اتومبیل را هدایت کنید. آنچه که سیستم ABS انجام می دهد مشابه فشار مکرری است که از سوی راننده به پدال ترمز وارد می شود. این سیستم به طور خودکار فشار موجود در خطوط سیستم ترمز را برای حفظ بیشینه عملکرد ترمز تا آستانه قفل شدن چرخ ها تغییر می دهد. در واقع ABS به کمک تجهیزات الکترونیکی با سرعت بسیار زیادی این کار را انجام می دهد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

در جادهای مرطوب ولغزنده ممکن است که چرخها از مسیر خود خارج شوند سیستم ترمز . فرمان و و چرخ را محصور کرده و در مسیر مستقیم نگه میدارد.

در وسیله نقلیه ای که به سیستم ترمز ضد قفل مجهز نیست راننده از ترمز پمپی زیر پای خود برای ترمز گرفتن استفاده میکند ولی در وسیله نقلیه ای که مجهز به ترمز ضد قفل است پای شما باید بطور ثابت روی پدال ترمز باشد در این حالت دستگاه ضد قفل ترمز را برای شما پمپ می کند و شما می توانید با خیال راحت تری به رانندگی بپردازید .
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید❗️
بهترین زمان تعویض روغن برای خودرو بین کیلومتر 3000 تا 5000 هزار کیلومتر می باشد.
نوع روغن باید طبق توصیه کارخانه سازنده باشد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید؟❗️
پیشنهاد میشود در هر سرویس روغن ،صافی بنزین تعویض گردد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید؟❗️
روغن ترمز یک نوع روغن است و خاصیت خود را از دست می دهد و باعث از بین رفتن لوازم ترمز می گردد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

برای پرسش سوال های خود id زیر را لمس کنید و سوال خود را بپرسید:
🆔 @vahidtuneup
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

به علت سوال های زیاد ،سوال های تکراری حذف شدند و فقط سوال های مفید پاسخ داده شده در اینجا قرار گرفتند و بقیه سوال ها در صفحه شخصی خود فرد جواب داده شده است
👇👇👇
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،

دود اگزوز سیاه است ، مشکل از چی میتونه باشه؟

✅پاسخ : خروج دود سیاه از سیستم اگزوز به معنی غنی بودن نسبت به سوخت هواست،یعنی به معنی زیادتر بودن بنزین نسبت به هوا خواهد بود.دود سیاه شاید در ابتدای روشن نمودن خودرو،مخصوصا در هنگام سرد بودن موتور دیده شود اما در صورتی که پس از گرم شدن موتور نیز باز این مشکل دیده شد باید در صدد رفع آن برآمد.در زمان خروج دود سیاه میزان هیدورکربن های نسخوته زیاد خواهد بود
دلایل:
1-در صورت کاربراتوی بودن موتور، امکان تنظیم نبودن کاربراتور می شود(به ساسات توجه شود)
2-صحیح نبودن تایمینگ موتور
3-وجود نشتی در انژکتورها
4-گرفتگی فیلتر هوا
5-فشار بیش از حد در سیستم سوخت رسانی
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده ،
خودرو در هنگام صبح با استارت زیاد روشن می شود اگر زیاد گاز داده شود خاموش می شود ،علت چیست؟

✅پاسخ: سنسور مپ(روی منیفولد هوا برای فشار منیفولد)MAP
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال کرده،
رنگ دود اگزوزش سفید می باشد ،علت چیست؟

✅پاسخ:شایع ترین احتمالی که در زمان خروج دود سفید از اگزوز ممکن است وجود داشته باشد،سوختن مایع خنک کننده موتور درون محفظه احتراق است،که در این زمان به قول معروف آب روغن قاطی کرده!
در این زمان ایتدا سطح مایع خنک کننده آب رادیاتور را چک کنید و در صورت کم شدن به آن بیافزایید.
عیب دیگری که ممکن است مسبب به وجود آمدن این مشکل باشد سوختن روغن واسکازین درون گیربکس خودروست.
مشاهده دود سفید در صبح و مخصوصا سرد بودن هوا طیبیعی است،اما در صورت گرم شدن و ادامه این روند مسئله از جایی دیگر است.
دلایل:
1-سوختن واشر شرسیلندر
2-ترک خوردگی سر سیلندر و یا بلوکه موتور
3-سوختن روغن واسکازین گیربکس
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
ماشینم وقتی میرم روی دست انداز و در اثر ضربه خاموش میشه ،علت چیست؟
✅پاسخ :سوئیچ اینرسی(قطعه ای استوانه ای با پوشش قرمز رنگ) عمل کرده است
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیزی سوال فرموده،
موتور ماشینم در سرعت های بالا بد کار میکنه ،علت چیست؟
✅پاسخ : 1- سنسور سرعت خودرو
2- گرفتگی و کثیفی فیلتر بنزین
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

کاتالیست خودرو چیست ؟
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

کاتالیست خودرو قطعه ای می باشد که درطراحی خودرو، در مسیر خروج دود اگزوز نصب می شودو با این کار میزان آلایندگی خودرو را کاهش می یابد. در اینجا می خواهیم بیشتر در مورد کاتالیست خودرو توضیح دهیم . به عنوان مثال بعضی افراد با حذف خودسرانه این قطعه موجب افزایش شتاب و قدرت موتور می شوند. آیا این مسئله صحیح است؟ در ادامه پاسخ این سوال را خواهیم داد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

اگزوز از سه بخش متصل شده موتور، قسمت میانی و بخش انتهایی ساخته می شود که در این میان کاتالیست به دلیل نیاز به دمای زیاد حدود ۸۰۰ درجه سانتیگراد در قسمت اول یعنی متصل به موتور تعبیه می گردد و بخشهای دوم و سوم در کاهش دما و صدا موثرند.کاتالیست خودرو می تواند برای کاهش خروج گازهای خطرناک حاصل از سوزاندن سوخت تاثیر بسزایی داشته باشد. در امور مربوط به تقویت موتور از اگزوزهایی استفاده می شود که کمترین مقاومت را در عبور گازهای خروجی داشته باشد که به تنفس بهتر موتور کمک بسزایی می نماید.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

مشتریان باید بدانند که متوسط عمر کاتالیست چیزی حدود چهار سال است و پس از مدت زمان یاد شده باید قطعه مورد نظر تعویض شود بدین منظور است که تولید و عرضه یک اگزوز برتر مبتنی بر دانش و طراحی عملی، ضمن کاهش آلودگی های صوتی و شدت صدا در حد شنوایی مجاز و کاهش و انتقال حرارت ناشی از احتراق در موتور، سازگاری با محیط زیست و کاهش آلودگی های تنفسی، با ایجاد فشار برگشت مناسب بر شرایط عملکردی موتور و مصرف بهینه سوخت نیز اثر گذارده و ضمن فراهم آوردن شرایط احتراق کامل در موتور خودرو، کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی های ارزی و اقتصادی زیادی را نیز نصیب کشور می نماید.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

کاتالیست چیست؟ چرا باید باشد؟ و چرا نباشد؟ این قطعه در برخی موارد و بنا به مشاوره غیر صحیح برخی تعمیرکاران خودرو به مشتریان از سوی آنها برداشته می‌شود، این در حالی است که این کار علاوه بر معایبی که در بلندمدت برای خودروی شما به وجود می‌آورد، برای محیط زیست نیز مضرات زیادی به همراه خواهد داشت که با توجه به وضعیت کنونی هوای تهران، این مساله اهمیت بیشتری می‌یابد. البته احتمال می‌رود با توجه به موضوع هدفمندی یارانه‌ها این موضوع اهمیت بیشتری یابد؛ چرا که بودن این قطعه بر روی اگزوز موجب کمتر شدن مصرف سوخت می‌شود.

بنا به موارد بالا که ذکر شد، توصیه اکید متخصصان خودرو استفاده از کاتالیست برای خودرو می باشد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

زوایای چرخ به چه معناست؟تنظیم زوایای چرخ‌ها از عوامل بسیار مهم در ایمنی خودرو و عمر تایر است. هم ترازی و بالانس صحیح چرخ‌ها، استواری و پایداری خودرو و بیشینه کردن تماس تایر با سطح جاده را تضمین می‌کند. زوایایی که موقعیت چرخ را بیان می‌کنند به سه زاویه کمبر (Camber)، کستر (Caster) و تئو (Toe) تقسیم می‌شود.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید آرم خودرو های معروف نشانگر چیست؟‼️‼️
👇👇👇
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

بی.ام.و (B.M.W):

دایره بی.ام.و ، یک ملخ خوش فرم در حال چرخش هواپیماست و رنگ ابی آن ، یادآور آسمان ها می باشد. گفتنی است شرکت بی.ام.و ، موتورهای هواپیماهای جنگی را نیز می سازد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آئودی (Audi):

چهار حلقه ارم آئودی ، نمایانگر چهار شرکت کنسرسیم اتویونیون است که با ادغام در یکدیگر ، این شرکت را بنا نهاده اند. آئودی در زبان لاتین یعنی «بشنو» که بعد از جنگ جهانی دوم ، این کلمه از زبان آلمانی حذف شد و دوباره در سال 1965 در محافل آلمانی ظاهر شد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

فراری (Ferari):

یک اسب بلند شده روی دو پا ، نشان خلبان شجاع ایتالیایی در جنگ جهانی دوم بود. درواقع «فرانسیسکو باراکا» خلبان شجاعی بود که یک تنه حداقل 5 فروند از هواپیماهای دشمن را در زمان جنگ جهان دوم سرنگون کرد و والدینش ، فراری را ترغیب کردند تا نشان پسرشان را روی خودروهای مسابقه ای خود قرار دهند.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

پژو (Peugeot):

یکی از اولین مدل های پژو به نام مدل شیر شناخته شد که نشان محلی شهر «بلفورد» (محل ساخت مدل مزبور) است و از آن زمان تا حالا ، آرم شیر بر روی خودروهای پژو باقی مانده است.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

مرسدس (Mercdes):

ستاره سه پر مرسدس بنز ، نشان تسلط آن بر زمین ، دریا و آسمان است. این نشان برای اولین بار بر روی دایملر 1909 دیده شد و ترکیبی از نشان دادن تاج افتخار نیز در سال 1926 که نشان کنونی آن است به نمایش درآمد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

پورشه (Porshe):

نشان پورشه ، نشان محلی شهر «اشتوتگارت» است. اسب ، علامت مزرعه اشتات و شاخ ها و خطوط مشک و سرخ ، بخشی از نشان سلطنتی پادشاهی «وورتمبرگ» است.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

‼️به علت سوال های زیاد ،سوال های تکراری حذف شدند و فقط سوال های مفید پاسخ داده شده در اینجا قرار گرفتند و بقیه سوال ها در صفحه شخصی خود فرد جواب داده شده است
و این سوال ها مربوط به پرسش و پاسخ دیشب می باشد‼️
👇👇👇👇
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
خاموش شدن خودرو در درو آرام چه علتی دارد؟
✅پاسخ:
1-گیر کردن شافت استپر موتور
2-سنسور دریچه گاز(بالای سر سلیلندر روی دریچه گاز)
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
بد روشن شدن خودرو در آب و هوای سرد چه علتی دارد؟
✅پاسخ:سنسور دمای آب
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
خودرو در هوای سرد روشن نمی شود،علت چیست؟
✅پاسخ :فشنگی با سنسور دمای آب
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
در هنگام خاموش کردم ،موتور لرزش دارد؟
✅پاسخ : خرابی سنسور مپ
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
در سربالایی و هنگام دنده معکوس خودرو ریپ می زند؟
✅پاسخ : 1- سنسور سرعت خودرو
2- گرم کردن بیش از حد مجاز صفحه کلاج
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
کاهش دور موتور وقتی کولر در دور آرام کار می کند؟
✅پاسخ:خرابی استپر موتور
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
گاز خوردن بی دلیل پس از روشن شدن موتور خودرو؟
✅پاسخ: خرابی استپر موتور
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
نوسان دور موتور در دورهای بالا به چه علت است؟
✅پاسخ:کثیف بودن یا آب خوردگی سنسور دریچه گاز
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید کولر ماشین میتواند خطرناک باشد ؟
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

لطفا” بلافاصله بعد از وارد شدن به داخل خودرو سیستم تهویه هوا را روشن نکنید.
پس از وارد شدن به داخل خودرو، پنجره های خودرو را پایین کشیده و صبر کنید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد ازچند دقیقه می توانید سیستم تهویه مطبوع خودرو را روشن نمایید.
ایا می دانید دلیل انجام این کار چیست؟
بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، داشبورد ، صندلی وسیستم تهویه هوای خودرو از خود گازبنزن ساطع می کنند که یک گازبسیار سمی و سرطانزاست( حتما” بارها بویی شبیه پلاستیک گرم شده را در خودرویتان احساس کرده اید ،این همان بوی گاز سرطانزای بنزن است.) علاوه بر سرطانزایی ، گاز بنزن به استخوان ها اسیب رسانده ( مسمومیت استخوان ها) ونیز باعث ابتلا به انومیا (نوعی از سرطان خون مربوط به گلوبولهای قرمز خون) و کاهش سطح گلوبولهای سفید بدن می گردد.همچنین تماس طولانی مدت با این گاز سمی باعث ابتلا به لوکمیا (نوع دیگری از سرطان خون مربوط به گلوبولهای سفید خون) ودر مواردی همزمان با افزایش ریسک ابتلا به سرطان باعث سقط جنین در خانمها نیز می گردد.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

علاوه بر موارد ذکر شده بالا بنزن گازیست که :
کلیه ها و کبد را تحت تاثیر قرار داده و از همه خطرناکتر اینکه بدن انسان به سختی می تواند این ماده سمی و خطرناک را دفع نماید.
((پس دوستان عزیز قبل از سوار شدن داخل خودرو، پنجره ها و درب خودرویتان را باز نمایید و بگذارید هوای سمی و زهرالود انباشته شده داخل اطاق خودرو خارج گردد، به عبارت دیگر این ماده سمی را از فضای خودروی خود بیرون برانید.))
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تصاویر بنز کلاس E جدید 2016 با کد W213

👇👇👇👇👇👇👇👇👇
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تعمیرگاه اتومبیل ماهر

شستن بوگاتی ویرون 🖕🖕🖕
به این میگن شستن😳
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید؟؟؟!
سیاه شدن روغن موتور به معنای عدم کیفیت آن و معیار تعویض روغن نیست؟
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید؟؟؟!‼️
سرعت زیاد و ترمزهای ناگهانی باعث 50%افزایش سوخت میشود؟؟
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید؟؟؟!‼️
در صورت توقف بیش از 2 دقیقه ،خودرو را باید خاموش کنید ؟؟
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

آیا می دانید؟؟؟!‼️
هنگام روشن کردن کولر حتما"توقف نموده و در سربالایی طولانی و توقف زیاد کولر را خاموش کنید .
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

برای پرسش سوال های خود id زیر را لمس کنید و سوال خود را مطرح کنید:
🆔 @vahidtuneup
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوستان لطفا پیشنهادو انتقاد سازنده خودرادرجهت بهبودکانال به لینک شخصی بنده ارسال فرمایید.تشکر
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

‼️به علت سوال های زیاد ،سوال های تکراری حذف شدند و فقط سوال های مفید پاسخ داده شده در اینجا قرار گرفتند و بقیه سوال ها در صفحه شخصی خود فرد جواب داده شده است‼️
👇👇👇👇
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
ماشین 206 اتوماتیک دارم در هنگام سربالایی مخصوصا اگر مسافر داشته باشم بوی لنت سوخته میدهد علت چیست؟

✅پاسخ:ممکن است کاتالیزور پر شده و بیش از حد داغ میشودو تولید بوی سوختگی میدهد.گیربکس به سهم خود تولید بوی لنت سوخته نمی دهد چون کلیه لوازم گیربکس اتوماتیک داخل روغن می باشد. برای بررسی دقیق تر به ما مراجعه کنید.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
پایان عمر لاستیک اتومییل چگونه مشخص می شود؟

✅پاسخ : همانطور در قسمت اخبار سایت و دانستنیها گقتیم راه تشخیص آن :
به طرح آج های لاستیک نگاه کنید.
طول عمر مفید چرخ ها از زمان تولید در کارخانه شروع می شود نه زمان خرید و نصب روی اتوموبیل.
میزان دیگری برای زمان تعویض لاستیک ها مقدار کیلومتر طی شده توسط خوردو است. به طور کلی بهتر است هر 50000 کیلومتر لاستیک ها تعویض شوند.
و از ترک های کنار لاستیک هم میتوان متوجه عمر لاستیک شویم
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
دور موتور ماشینم از یک حد خاصی بالا نمی رود ،علت چیست؟
✅پاسخ:پتانسیومتر دریچه گاز
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
وقتی گاز میدم صدای تق تق از اگزوز شنیده میشود،علت چیست؟
✅پاسخ:
1-در سیستم مکش موتور نشت وجود دارد
2-ممکن است یکی از انژکتور های نشت داشته باشد
3-در اگزوز خودرو سوراخی بوجود آمده است.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
وقتی گاز میدم صدای تق تق از اگزوز شنیده میشود،علت چیست؟
✅پاسخ:
1-در سیستم مکش موتور نشت وجود دارد
2-ممکن است یکی از انژکتور های نشت داشته باشد
3-در اگزوز خودرو سوراخی بوجود آمده است.
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
ماشینم کشش ندارد؟
✅پاسخ:
1-فیلتر هوا کثیف است
2-استهلاک بیش از حد صفحه کلاچ یا دیسک کلاچ
3-دریچه گاز کاملا باز نمی شود(گیر کردن پدال زیر پا یا سیم گاز)
4-سیستم سوخت رسانی و سیستم جرقه تنظیم نیست
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

دوست عزیز سوال فرموده،
فرمان به چپ و راست میکشد،علت چیست؟
✅پاسخ:
1باد لاستیک ها تنظیم نیست
2-ایراد در قطعات جلو بندی(مانند سیبک فرمان یا بوش طبق)
3-تنظیم نبودن زاویه چرخ ها(میزان فرمان)
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

توجه : ❌
دوستان لطفا در زمان پرسش و پاسخ سوال های خود را مطرح کنید تا بتوانیم رسیدگی کنیم
از همکاری شما سپاسگذاریم🌹
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

🛠تعمیرگاه تخصصی اتومبیل ماهر🛠

🔴ارائه کلیه خدمات اتومبیل های مدل بالا🔴

✅تنظیم موتور

✅مکانیکی

✅جلوبندی

✅شارژ گاز کولر

✅تعمیر انواع ECU

✅تعمیر گیربکس اتوماتیک

❌مجهز به انواع تجهیزات تخصصی خودرو ❌

☎️تلفن های تماس:

☎️77955476

☎️77940890

☎️77940771

📞09125133138

نشانی وبسایت 👇👇👇
www.mahercar.ir

برای ارتباطی آسان تر جهت سوالات و درخواست های خود،لینک زیر را لمس کنید:
👇👇👇

🆔: @vahidtuneup

شما هم میتوانید با عضویت در کانال تلگرام تعمیرگاه ماهر از اطلاعات فنی رایگان بهره مند گردید.
برای عضویت لینک زیر را لمس و سپس join کنید:
👇👇👇
🆔: @tuneupmaher

http://s6.uplod.ir/i/00768/z0p4a3tojamf.jpg
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

تاکسی هیبریدی مجهز به وای فای در تهران
@tuneupmaher تعمیرگاه اتومبیل ماهر
تاکسی هیبریدی مجهز به وای فای در تهران
@tuneupmaher تعمیرگاه اتومبیل ماهر
تعمیرگاه اتومبیل ماهر

سیتروئن فرانسه، سایپا را رسما شریک خود معرفی کرد
👇👇👇👇
@tuneupmaher تعمیرگاه تخصصی اتومبیل ماهر
👇👇👇👇