تربیت دینی و علمی کودک
عنوان گروه یا کانال:

تربیت دینی و علمی کودک


توضیحات: ادمین : ?: @H_shahsavari .
شناسه: koodak_tarbiat@
تعداد اعضا: 20991
تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍃🍂🍃🍂🍃
🍃🍂🍃
🌹

❇چگونه عادت های بد بچه ها را از سرشان بیندازیم

والدین نقش بسیار مهمی در تغییر رفتار فرزندانشان دارند. پدر و مادر در عین حال که می توانند افرادی دوست داشتنی برای فرزندشان باشند، باید قاطع و محکم باشند. این ترکیب آنها را قادر می کند محیطی امن و قابل احترام در کانون خانواده ایجاد کنند. در این مقاله سعی کرده ایم تکنیک هایی در اختیارتان قرار دهیم که به وسیله آن بتوانید باعث از بین بردن عادت های نادرست در فرزندتان شوید.

💠محدودیت هایتان را دقیق روشن کنید

مقررات و محدودیت هایی را در محیط خانواده ایجاد کنید که قابلیت چشم پوشی و سهل انگاری از آن وجود نداشته باشد. درواقع، اگر قانونی در خانه وضع می کنید باید به آن متعهد باشید و به اصطلاح ساده به آن بچسبید. برای مثال اگر انجام ندادن به موقع تکالیف مجازاتی مانند محروم شدن از تماشای برنامه مورد علاقه کودک را به دنبال دارد، حتما این قانون را اجرا کنید تا جدیت و محکم بودن این قانون برای کودک مشخص شود. اگر چند بار این عادت نادرست از فرزندتان سر زد و هر بار با مجازات روبرو شد او به تدریج خواهد آموخت که باید این عادت ناپسند را کنار بگذارد.

💠زندگی فرزندتان کف دستتان باشد

نظارت و کنترل روی تمام زوایای زندگی فرزندتان به معنای سختگیری و امر و نهی کردن مداوم او نیست. به صورت نامحسوس مراقب رفتارهای فرزندتان باشید. برای مثال او با چه کسانی رابطه دوستی ایجاد می کند، وضعیت درسی اش در مدرسه چیست یا اگر فرزندتان دوره نوجوانی را پشت سر می گذارد آیا مشکوک به استفاده از سیگار یا الکل هست یا نه.

به صورت غیرمستقیم به فرزندتان بفهمانید که شما مراقب همه اتفاق هایی که برایش می افتد، هستید. وقتی فرزندان متوجه باشند که شما حواستان به همه چیز است کمتر به سمت عادت های بد یا رفتارهای نادرست روی خواهند آورد، اما یادتان باشد محیطی را در خانه به وجود نیاورید که فرزندتان از روی ترس کاری را انجام دهد. او باید معنای واقعی رفتارهای درست و نادرست را بفهمد تا با انتخاب خود دست به عادت های درست و رفتارها خوشایند بزند.

💠گفتمان کنید

ساعت هایی در روز یا هفته را با فرزند نوجوانتان خلوت و با او در مورد قوانین و محدودیت های مشخص شده صحبت کنید. دلیل هر کدام از قوانین را برایش توضیح دهید و به واکنش فرزندتان نیز توجه کنید. اجازه دهید فرزندتان نیز نظرش را بیان کند. با داشتن یک مکالمه دوسویه فرزندتان احساس آرامش خواهد کرد که حرف هایش شنیده می شود و از همه مهم تر علت واقعی هر کدام از محدودیت ها و قوانین موجود در خانه را درک می کند.
-
💠مثل یک بزرگسال با او صحبت کنید

یکی از کارهایی که روی تغییر رفتارها و عادت های بد فرزندتان تاثیر مثبتی می گذارد گفتمان با کودک است. با فرزندتان همان طور که با یکی از دوستان یا همکارانتان صحبت می کنید به گفت و گو بپردازید. هرگز سر او داد نزنید چون او هم دست به واکنش متقابل خواهدزد.

💠دوست تمام عیار نباشید

وضع محدودیت ها یکی از راه هایی است که باعث ایجاد عادت های مثبت در فرزندان و از بین بردن عادت های نادرست آنها می شود. یادتان باشد وظیفه شما به عنوان والدین تنها برقراری یک رابطه دوستانه و فارغ از هرگونه محدودیت نیست. فرزند شما برای رشد تدریجی و تکامل شخصیت وجودی اش به محدودیت هایی نیاز دارد که شما البته با گفت وگو واقناع فرزندتان ونه به صورت دیکتاتوری وغیر منطقی آن را وضع کرده اید.

@koodak_tarbiat
🌺🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍃🍂🌾🍃🍂🌾
🍂🍃🌾
🌹

❇هیچگاه نه خود ونه فرزندانتان را بادیگران مقایسه نکنید وبه دنبال بهترین شدن نروید.

✳ این فکر که من باید بهترین باشم بدبختی و گرفتاری است

❇اصل خیلی خوب در اینجا اینست:
خوب خود باش بهتر از دیگران نباش بهترین بدبختی است

✳ در بسیاری موارد بهترین بودن فقط برای خود بیماری و گیر و گرفتاری درست کردن است

✳ پس ما قرار است متوسط باشیم و این تصور که من باید بهترین مهمانیو بدم یا بهترین بچه ها رو داشته باشم و.. نگاهی بسیار غلط و ویرانگر است !

✳اینکه ما در یک زمینه ای بهترین شدیم بدون اینکه هدف بهترین شدن را از قبل داشته باشیم موضوع دیگریست ولی به دنبال بهترین رفتن بدون تردید اشتباه بزرگی است

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍂🍃🍂🍃🍃🍂
‏@Koodak_tarbiat


✴عنوان: #بهداشت_رواني #دوران_بلوغ

✴️ بيان:#پرويزمظاهري

✴️زمان :٢٨ دقيقه

✳️ريز موضوعات:

☘بلوغ و نوجواني دو فرايند همزمان؛بيان آسيبهاي همزمان نبودن اين دو فرايند.

☘تقسيم دوران نوجواني به سه دوره اصلي و بيان ويژگيهاي خاص اين سه دوره.

☘بيان تفاوت سني تغييرات بيولوژي و جسمي بلوغ در دختران و پسران.

☘غفلت از كشف و پرورش خلاقيتها در اوايل سنين نوجواني؛تضييع استعدادها.

☘اهميت همانند سازي با والد همجنس در دوران وسط نوجواني.

☘اهميت همسالان در دوران وسط نوجواني. و پيدايش روابط ناامن در اين سن.

☘اشتغال خاطر نوجوان با نقش كليشه اي زن يا مرد بودن و تشخيص بيماري اختلال هويت جنسي.

⬇⬇⬇⬇⬇⬇️⬇️⬇️
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺
‏@Koodak_tarbiat

🌺سخني با شما....

🌹سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامي. اميدوارم مطالب كانال ما به اندازه كافي براتون مفيد و آموزنده بوده باشه. تمام تلاش ما بر اينه كه با توكل به عنايت خداوند و با همراهي شما عزيزان ،بهترينهاي روانشناسي و كاربرديترين مطالب علمي روانشناسان روز دنيا رو كه مطابق با باورهاي ديني ماست،اماده كرده و تقديم به شما عزيزان كنيم. اميد كه تونسته باشيم گوشه اي از دغدغه هاي مادران و پدران متعهد سرزمينمون رو در راستاي تربيت صحيح علمي و ديني فرزندانشون پاسخگو باشيم. 🌹

🌹از شما همراهان صميمي خواستارم با ارسال لينك كانال ما به دوستانتون رسانه باشيد و مارو در احقاق اين هدف مقدس ياري كنيد. 🙏

🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
تربیت دینی و علمی کودک

@koodak_tarbiat                   تربيت صحيح ديني وعلمي كودك بامحوريت قران واحاديث بااستفاده ازكارشناسان مطرح تربيتي دنيا
@koodak_tarbiat تربيت صحيح ديني وعلمي كودك بامحوريت قران واحاديث بااستفاده ازكارشناسان مطرح تربيتي دنيا
تربیت دینی و علمی کودک

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
@koodak_tarbiat


📚#قصه شب:ماناباس واتش🔥

يكي بود. يكي نبود. غيراز خداي مهربون هيچكس نبود. در روزگاران خيلي خيلي قديم جز پيرمرد جادوگري🎅🏻كه همراه دو تا دخترش 👭تو يك جزيره دور زندگي ميكردند🏡هيچكس ديگه اي آتيش نداشت 🔥كه خودشو با اون گرم كنه. پيرمرد هميشه مراقب بود تا كسي آتيش اونو نبره. يك روز پسر كوچيكي به اسم ماناباس تصميم گرفت براي آوردن آتيش🔥 پيش پيرمرد جادوگر بره ....


⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️


🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎
تربیت دینی و علمی کودک

🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸
‏@Koodak_tarbiat


🍁موضوع:#حديث_تربيتي

🍁قال موسي ابن جعفر (عليه السلام):

🍁یُسْتَحَبُّ غَرامَهُ الْغُلامِ فی صِغَرِهِ لِیَكُونَ حَلیماً فی كِبَرِهِ وَیَنْبَغى لِلرَّجُلِ أنْ یُوَسِّعَ عَلى عَیالِهِ لِئَلاّ یَتَمَنَّوْا مَوْتَهَ.

🌿فرمود: بهتر است پسر را در دوران كودكى به كارهاى مختلف و سخت، وادار نمایى تا در بزرگى حلیم و بردبار باشد; و بهتر است مرد نسبت به اهل منزل خود دست و دل باز باشد و در حدّ توان رفع نیاز كند تا آرزوى مرگش را ننمایند.

☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
تربیت دینی و علمی کودک

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
@koodak_tarbiat


📚#قصه شب:پيرزن وروباه🐺
قسمت اول

يكي بود. يكي نبود. غيراز خداي مهربون هيچكس نبود.يك پيرزني بود كه از مال دنيا فقط يك گاو داشت🐂پيرزن هر روز شير اين گاو رو مي دوشيد🍶وبعد از فروختن شيرش با پولش زندگيشو ميگذروند. اما هميشه قبل از اينكه بره كاسه ي شيرشو بفروشه🍵 ،اونو مي ذاشت وسط حياط وميرفت دنبال بقيه ي كاراش تا بعدش بياد شير رو ببره بفروشه.
يك روز وقتي پيرزن كاراشو كرد و اومد سراغ كاسه شير 🍶،ديد كه.......

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍂🍃🍂🍃🍃🍂
@Koodak_tarbiat


✴عنوان: #تنبيه_بدني كودكان و آثار آن.

✴️ بيان:#استاددهنوي

✴️زمان : ٢٠ دقيقه

✳️ريز موضوعات:

☘اهميت مراجعه به متخصص دررمسائل تربيتي.

☘كتك زدن يا امر و نهي مداوم؟

☘مكانيزم هاي بازدارنده آرام؛جايگزيني مناسب.

☘بيان آثار منفي و زيانبار تنبيه بدني.

☘راهها و علل انتقامجويي در كودكان .

☘اهميت اعتبار والدين نزد فرزندان.


⬇⬇⬇⬇⬇⬇️⬇️⬇️

🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

🍂🌿🌾🍂🌿🌾
🌿🌾🍂
🌺

❇انجام تکالیف مدرسه توسط فرزند

چگونه باید فرزندمان را به انجام تکالیف مدرسه علاقه مند کنیم و وی را مشتاق این امر کنیم راهنمایی و کمک والدین در این زمینه مفید است اما تا حدی و باید به عهده خود دانش آموز باشد و به آن عمل کند

در رابطه با ترغیب فرزندان برای انجام به موقع و بهتر تکالیف مدرسه باید گفت: جذاب کردن انجام تکالیف مانند صفحه‌های رنگی به همراه تصاویر کودکانه و کارتنی دلخواه دفتر و کتاب مدرسه و کاربردی بودن خود تکالیف از جمله مواردی است که باعث می‌شود دانش آموز برای انجام تکالیف مدرسه رغبت بیشتری داشته باشد.

تعیین حداکثر زمان برای انجام تکالیف نیز می‌تواند از عدم انجام تکالیف در ساعات آخر شب جلوگیری کند زیرا در ساعات آخر شب به دلیل بی‌حوصلگی و خستگی و خواب آلودگی انجام تکالیف برای آنان سخت‌تر می‌شود .

هم چنین تعیین جایزه برای انجام تکالیف می تواند اثرات منفی بر روی تربیت فرزندان داشته باشد چرا که با این عمل اثرات منفی که بر روی تربیت و شکل گیری شخصیت فرد دارد می‌تواند مشکلاتی از قبیل ایجاد توقع بی‌مورد تشویق و تشکر برای انجام وظایف را در بزرگسالی برای فرد ایجاد کند.

در سال اول ابتدایی انجام تکالیف بیشتر با راهنمایی و کمک والدین صورت می‌گیرد و در سال دوم و سوم و . . . این راهنمایی‌ها کمتر شده و تا سال پنجم به پایان می‌رسد و دانش‌آموز از سال پنجم ابتدایی به بعد باید در انجام تکالیف مدرسه به طور مستقل رفتار کرده در انجام تکالیف باید به تنهایی و بدون کمک والدین صورت گیرد.

🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
@koodak_tarbiat
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌾🌿🍂🌾🌿🍂
🌿🍂🌾
🌷

❇واکنش مناسب در مقابل شب ادراری

🔸شب ادراری را باید با حساسیت و دلسوزی کنترل کنید، واکنش های منفی فایده ای ندارد. اعتراض یا تنبیه کودک به خاطر شب ادراری ممکن است کار را بدتر کند و در بلند مدت به عزت نفس کودک لطمه بزند. بنابراین تحسین و تشویق به جا در کنترل این مشکل اهمیت بسیار دارد.

🔸برای اکثر کودکانی که دچار شب ادراری هستند هیچ رفتار عمده ای لازم نیست، اما طرز برخورد عملی و حمایت کننده از جانب شما به فرزندتان کمک می کند تا به طور طبیعی این مشکل را پشت سر بگذارد. کودکانی که در توقف شب ادراری کند هستند، به خصوص در سنین بالاتر، به شدت از این مسئله آگاهند. همیشه ابراز دلسوزی و درک کنید.

🔸سعی کنید دنیا را از دید فرزندتان ببینید و اینکه او چه احساسی دارد. هنگامی که شما وارد اتاق او می شوید کودک چهره و حرکات شما را می بینید. بسیاری از کودکان اعتراف می کنند که شب ادراری زندگی شان را غم انگیز کرده، اما باز هم ممکن است از ملاقات با پزشک خجالت بکشند، بنابراین هیچ گاه کودک را مجبور نکنید. کودکان با سنین بالاتر حتی به بحث در مورد این مشکل نیز بی میل هستند. پس بهتر است زمان مناسبی پیدا کنید که وقتی هر دو در آرامش هستید در مورد اینکه چگونه می توانید این مرحله را با یکدیگر سپری کنید با فرزندتان گفت و گوی مثبت کنید. به او اطمینان دهید که درک می کنید، قضاوت نمی کنید یا فکر نمی کنید که این موضوع بچگانه است. به فرزندتان توضیح دهید که مثانه او هنوز کاملا رشد نکرده و قوی نشده است.

🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
@koodak_tarbiat
تربیت دینی و علمی کودک

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
@koodak_tarbiat


📚#قصه شب:فرشته مهربون👼

يكي بود. يكي نبود. غيراز خداي مهربون هيچكس نبود.در روزگاران خيلي دور دختر كوچولويي 👩با آرزويي خيلي بزرگ تو قلبش زندگي مي كرد. 💗اون آرزو داشت كه پري مهربون رو ببينه👼و ازش بخواد كه چوب سحر آميزشو 🎉به اون بده تا بتونه به هر كسي كه به كمكش احتياج داره كمك كنه. شنيده بود پري مهربون زير بلندترين درخت جنگل خونه داره🌲يك روز كه مامانش سخت مريض شده بود،اونم راه افتاد و رفت تا پري مهربونو پيدا كنه.........

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏
تربیت دینی و علمی کودک

🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸
‏@Koodak_tarbiat


🍁موضوع:#حديث_تربيتي

🍁قال النَّبیِّ - صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِه - :

🍁النبيّ نَظَرَ اِلی رَجُلٍ لَهُ ابْنانِ فَقَبَّلَ اَحَدَهُما وَ تَرَكَ الآخَرَ. فَقالَ رسول الله - صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَآلِه - فَهَلّا ساوَیْتَ بَیْنَهُما؟

🌿(پدری با دو فرزند خود شرفیاب محضر رسول اكرم - صلی الله علیه و آله - بود. یكی از فرزندان خود را بوسید و به فرزند دیگر اعتنایی نكرد.) پیغمبر كه این رفتار (نادرست) را مشاهده كرد، به او فرمود: چرا با فرزندانت به طور مساوی رفتار نمی‌كنی؟
«مكارم الاخلاق، ص 113»


☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍃🍂🌾🍃🍂🌾
🍂🌾🍃
🌹
✳یک راه مؤثر در برطرف کردن رفتارهای آزاردهنده کودکان

❇#نادیده_گرفتن

در این روش احساس می کنید که درواقع کاری برای بهبود وضعیت انجام نمی دهید اما بعداً درمی یابید که با نادیده گرفتن، رفتار ناشایست ترک می شود.
برخی از والدین، این روش را دوست دارند و می توانند به طور مؤثری از آن استفاده کنند اما برای برخی به علت پایین بودن ظرفیتشان، این روش فقط فشار روانی و تنش را زیاد می کند. اگر شما هم چنین احساسی داشتید از این راه صرفنظر کنید. اگر تصمیم گرفتید که در مورد یک رفتار از روش نادیده گرفتن سنجیده استفاده کنید به هیچ وجه به آن واکنش نشان ندهید. چه زبانی و چه غیرزبانی. وقتی کودک همان رفتار را انجام می دهد با حرکات صورت به او اشاره نکرده، حتی نگاهش نکنید. وانمود کنید که متوجه او نیستید. می توانید اتاق را ترک کنید یا رویتان را به سمت دیگری برگردانید تا وقتی که او به عملش ادامه می دهد شما نیز این روش را ادامه دهید. این خود نوعی توجه است.
به او لبخند نزنید.
زیرا این عمل او را جسورتر می کند. فقط آن قدر به کارتان مشغول شوید که به نظر آید به هیچ چیز در اطرافتان توجه ندارید.

گاهی می توانید در حضور کودک دیگر، از رفتار مثبت آن کودک ستایش کنید.
این کار ممکن است به تقلید کودک شما از کودک خوش اخلاق بینجامد.

سعی کنید عصبانی نشوید!

زیرا عصبانیت به احساس بدی می انجامد. به علاوه هیچگاه تسلیم نشوید. اگر قبل از ناهار گفتید که خوراکی نمی دهم باید صبر کنی موقع ناهار شود و اگر او گریه و زاری سرداد اصلاً به او اهمیت ندهید و محکم بگویید قبل از غذا خوراکی نمی دهم. هر چند که او سماجت کند. اگر کوتاه بیایید کودک یاد می گیرد که با گریه حرفش را به کرسی بنشاند و دیگر برای حرفهای شما اهمیتی قائل نیست.

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌿🍂🌾🌿🍂🌾
🍂🌾🌿
🌺

❇خطاهای فرزند پروری

1-خطای تو بدی: یعنی پدر و مادر کاری بکنن که معنی اون این باشه که فرزندشون بده .دقت کنین بچه ها کار بد میکنن اما بد نیستند. اونچه بده و باید تنبیه بشه رفتار بچه است، کار نادرستشه نه خودش

2-خطای تو مهم نیستی: مثلا
بچه :مامان امروز ناهار چی داریم؟
مامان:قرمه سبزی
بچه:دوست ندارم .من شیر کاکائو میخورم
مامان:چی دوست نداری؟چرا ؟خیلی خوشمزه است. بابا خیلی دوست داره
خطا:بابا مهمه ،تو مهم نیستی

3-خطای انتظار: وقتی که از بچه انتظار داشته باشیم که بفهمه ما چی میخواهیم بگیم اما از خودمون انتظار نداشته باشیم که واضح و درست حرف بزنیم خطا کرده ایم

4-خطای نادیده گرفتن: وقتی بچه رو نمیبینیم،وقتی احساسش و سلیقه و علاقه اون رو نمیبینیم مرتکب خطای نادیده گرفتن شدیم.

5-خطای سوءاستفاده از قدرت: یک پدر و مادر خوب باید قدرت داشته باشند اما نباید زور گویی کنند

6-خطای دخالت: وقتی پدر و مادر دچار این خطا میشوند که در حریم فرزندشون دخالت کنند. وقتی موقع غذاخوردن رعایت احترام او و بشقابش رو نمیکنن و غذا میریزن تو ظرفش و میگن بخور ،برات خوبه. و یا وقتی سرزده وارد اتاقش میشوند و یا وقتی دفتر خاطرات و وسایل شخصی او را وارسی میکنن تا شاید...چون مادر هستن ویا دلواپس بچشون هستندو...

7-خطای دروغ: مال وقتیه که پدر و مادر دروغ میگن. از دروغهای ساده ای مثل این
غذا نخوری میگم لولو بخورتت
تا دروغهایی مثل:اگه غذا نخوری دیگه دوستت ندارم

8-خطای برچسب: این خطا بدترین نوع خطاست مشکل هم اینه که گاهی اشکار نیست. دو نوع خطای برچسب داریم .خطای برچسب اشکار مثل وقتی که بچه رو تنبل ،لجباز میدونیم و اشکارا در گفته هامون به او تهمت یا برچسبی میزنیم. خطای برچسب پنهان است که برچسب توی صحبت ما اشکار نیست اما در عمل یا معنی کارهامون میتونه پنهان باشه.
هرنوع برچسبی خوب یا بد ،منفی یا مثبت، تنبل ،شاگرد پادو ،مهمون و شازده کوچولو و... همه این برچسبها عوارض منفی دارن چون واقعیت ندارند.

@koodak_tarbiat
🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍂🍃🍂🍃🍃🍂
@Koodak_tarbiat


✴عنوان: نحوه برخورد با كودكاني كه فيلم هاي #غيراخلاقي ميبينند.

✴️ بيان:#استادتراشيون

✴️زمان : ١٦دقيقه

✳️ريز موضوعات:

☘راههاي نفوذ شيطان شيطان در خانواده ها؛

☘آسيب هاي وجود ماهواره و ساير ابزار تكنولوژي در منزل.

☘راهكارهاي استفاده صحيح از تكنولوژي.

☘اولين گام؛عهد با خدا؛پاكسازي پيرامون.

☘مصلحت انديشي بجاي منفعت انديشي در ارتباطات.

☘بهترين برخورد ،نگهداشتن فرزند در خوف و رجاء.

☘ضرورت محرك ازار دهنده بعد از رفتار نامطلوب.


⬇⬇⬇⬇⬇⬇️⬇️⬇️

🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
@koodak_tarbiat


📚#قصه شب:لونه اي براي دم سياه🏚

يكي بود. يكي نبود. غيراز خداي مهربون هيچكس نبود.يك روز دم سياه يك مداد پيدا كرد✏️.دم سياه كي بود بچه ها؟دم سياه نه يك سگ كوچولو بود🐩و نه يك گاو بزرگ🐃و نه يك بچه گربه بازيگوش🐈.دم سياه يك پرنده ي كوچولوي بامزه بود🐧
مداد روي سبزه ها افتاده بود✏️دم سياه با تعجب مداد رو نگاه كرد و ......

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏
تربیت دینی و علمی کودک

🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺
‏@Koodak_tarbiat


🍁موضوع:#حديث_تربيتي

🍁قال رسول الله - صلی الله علیه و آله -:
🍁وَقِّرُوا كِبارَكُمْ وَ ارْحَمُوا صِغارَكُمْ.

🌿رسول اكرم - صلی الله علیه و آله - فرمود: به بزرگسالان خود احترام كنید و نسبت به كودكان خویش ترحم و عطوفت نمائید
.
«عیون اخبارالرضا، ص 163»☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
تربیت دینی و علمی کودک

🌿🌾🍁🌿🌾🍁
🌾🌿🍁
🌺
#اصول_تربیت_کودک

#هایم_جینات(۱)

(بزرگترین روانشناس کودک جهان)

🔹برای سخن گفتن با کودکان زبانی را به کار ببرید که ارزیابی نمی کند. از کلماتی که شخصیب و توانایی بچه را مورد قضاوت قرار می دهد پرهیز کنید.

🔻از کلماتی مانند«چلفتی، احمق، بد» و حتی کلماتی مانند«قشنگ، خوب، عالی» نیز دوری کنید، به خاطر اینکه کمکی به کارها نمی کنند. این کلمات راه را بر کودک می بندند.

🔻 در عوض از واژه هایی استفاده کنید که توصیف می کنند. چیزهایی را که می بینید توصیف کنید. چیزی را که حس می کنید توصیف کنید.

🔻 به عنوان مثال اگر دخترتان نقاشی را به شما داد و پرسید:«قشنگ است؟» پاسخ بدهید:«من اینجا یک خانه ی بنفش، یک خورشید قرمز، یک آسمان راه راه و یک دنیا گل می بینم.» یا اگر کودک لیوان شیر را روی زمین ریخت بگویید: «می بینم که شیر ریخته است.» سپس یک تکه پارچه یا یک ابر به او بدهید. به این ترتیب از سرزنش کردن پرهیز می کنید.

برگرفته از کتاب(کودک،خانواده،انسان)

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍁🌾🌿🍁🌾🌿
🌾🌿🍁
🌺
#تربیت_جنسی

❇دکتر بازی در کودکان

🔸یکی از بازی‌های تقلیدی که کودکان به خصوص کودکان ۳ تا ٧ ساله به آن گرایش عجیبی دارند دکتر بازی است. آن‌ها می‌خواهند در جریان این بازی یکدیگر را معاینه کنند و به هم آمپول بزنند بنابراین دور از انتظار نیست که در گیرودار این بازی اعضای بدن یکدیگر را هم ببینند و دقیقا همین بخش ماجراست که واکنش شدید پدر و مادرها را برمی‌انگیزاند. اما والدین همیشه باید به یاد داشته باشند که این رفتار‌ها با قصد و غرض جنسی صورت نمی‌گیرد و اگر درست هدایت شود حتی قرار نیست به رفتارهايي بر پايه كنجكاوي جنسی منتهی شود. این بازی‌ها صرفا از یک کنجکاوی کودکانه سرچشمه می‌گیرند. بنابراین راه مناسب مقابله با آن‌ها دعوا و سرزنش شدید نیست.

🔺در عوض باید در فضایی خارج از بازی‌ راجع به فضای خصوصی افراد با آن‌ها صحبت کنید، اینکه برخی از نواحی بدن جزو همین فضای خصوصی قرار می‌گیرند و باید از دید دیگران پوشیده بمانند. همچنین تذکر این موضوع که نباید لباس دوستش را برای آمپول زدن کنار بزند، همین‌طور که نباید اجازه این بازی را به او بدهد. در حقیقت شما با استفاده از این توضیحات و حتی تکرار آن‌ها در زمان‌های مناسب کودک‌تان را از انجام چنین کاری منع می‌کنید و محدوده بازی را برایش مشخص می‌کنید آن هم بدون اینکه کنجکاوی او را بیشتر از قبل تحریک کرده باشید.

🔺البته بهتر است با مشاهده گرایش بچه‌ها به این بازی دورادور مراقب رفتارهای آن‌ها باشید تا زمانی که لازم بود به طور غیرمستقیم و به بهانه‌هایی مثل دعوت آن‌ها به تماشای تلویزیون یا حتی خوراکی‌هایی که دوست دارند، حواس‌شان را پرت کنید.

@koodak_tarbiat
🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍂🍃🍂🍃🍃🍂
@Koodak_tarbiat


✴عنوان: اعطاي #استقلال_به_نوجوانان

✴️ بيان:#استادتراشيون

✴️زمان : ٩ دقيقه

✳️ريز موضوعات:

☘نياز به استقلال در دوران نوجواني؛ نيازي اساسي.

☘پرخاشگري برخاسته از حس استقلال طلبي.

☘بيان حد ومرز اعطاي استقلال به نوجوان.

☘سه گام مهم در اعطاي استقلال به نوجوان..

☘دوره نوجواني؛دوره مدارا؛دوره گذر..

☘ضرورت همراهي با نوجوان در تفكرات و انديشه ها.


⬇⬇⬇⬇⬇⬇️⬇️⬇️

🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
@koodak_tarbiat


📚#قصه شب:ملك محمد و دختر پادشاه چين 👸🏻

در شهري از شهرهاي ايران زمين،پادشاهي بود كه پسري داشت بنام ملك محمد👳.ملك محم شجاع و زيرك بود و به همه كمك ميكرد وهمه دوستش داشتن. روزي از روزها ملك محمدبه قصد شكار از قصر بيرون رفت🏤.در راه دسته بزرگي از مورچه ها رو ديد 🐜كه كنار نهر آبي جمع شده بودند و🌊نميتونستند از نهر آب رد بشن......
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌿🌾🍁🌿🌾🍁
🌾🌿🍁
🌺
#اصول_تربیت_کودک

#هایم_جینات(۲)

🔻در رویا چیزی را به کودک بدهید که در واقعیت امکان آن نیست.

🔻 به عنوان مثال پسر شما در اتومبیل بد خلقی می کند و شما به او توضیح می دهید که همه تشنه ایم و تقصیر شما نیست که در این ترافیک سنگین گیر کرده اید و هیچ راهی برای اینکه توقف کنیم و نوشابه ای بخریم وجود ندارد، گله و شکایت هم کمکی به تند تر رفتن اتومبیل نمی کند.

🔻 چه بهتر که در چنین موقعیتی بتوانید به پسرتان بگویید: « مثل اینکه خیلی تشنه ای! شرط می بندم دلت می خواهد همین حالا یک سطل آب سیب خنک اینجا بود!»

برگرفته از کتاب:(کودک،خانواده،انسان)

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍁🌿🍂🍁🌿
🍁🌿🍂
🌺
#حرمت_نفس

❇چگونه به فرزندم كمك كنم حرمت نفس بيشتري داشته باشد؟

به كودك كمك كنيد به خود اعتماد كند. او را به طور مستقيم تصحيح نكنيد. اشتباهاتش را با تنبيه و داد زدن جواب ندهيد. بگذاريد بداند همه اشتباه ميكنند.

وقتي فرزندتان به سراغ شما مي ايد، كارتان را قطع كنيد (صحبت با تلفن، حرف زدن با يك دوست، تماشاي تلويزيون) و به چشمانش نگاه كنيد. اگر لازم بود به او بگوييد صبر كند تاكار شما تمام شود.

با او قهر نكنيد.

نام فرزندتان را با اهنگي خوش بيان كنيد.

پدر و مادر بايد در مقابل فرزندشان عضوي واحد باشند. اگر اختلاف براي انتخاب روش تربيتي داريد اجازه ندهيد فرزندتان از ان اگاه شود.

از شش سالگي براي فرزندتان مربي ورزشي بگيريد تا در رشته يي خاص موفق شود. بهترين ورزشها مخصوصا براي دختران فوتبال و بسكتبال است.

احساسات فرزندتان را تاييد كنيد. "ميدونم مي ترسي" به جاي، اينكه ترس نداره. "ميدونم خسته يي" به جاي، بسه غر نزن.... گاهي با سليقه او براي خود خريد كنيد و وقتي با او هستيد از ان وسيله استفاده كنيد.

گاهي از او معذرت بخواهيد تا بداند ما همه اشتباه ميكنيم.

گاهي در جواب سوالش بگوييد نميدانم تا بداند ندانستن بد نيست.

به او مسئوليتهايي در حد توانش بدهيد.

حرمت نفس خود را افزايش دهيد. كودكان از ما الگو ميگيرند.

بر نقاط قوت فرزندتان تاكيد كنيد.

اجازه دهيد فرزندتان ريسكهاي بي خطر كند. بگذاريد اشتباهات بي خطر انجام دهد.

بگذاريد در مورد غذا، لباس، بازي و مسايل خصوصي زندگيش خودش تصميم بگيرد و در صورت نياز به كمك شما، به انها احساس گناه ندهيد.

هرگز فرزندتان را مخصوصا در مقابل ديگران مسخره نكنيد. در جمع به او نخنديد مگر زماني كه او چنين انتظاري از شما دارد.

فرزندان بايد بدانند پدر و مادرشان انها را بي قيد و شرط و در هر شرايطي دوست دارند.

به همسرتان مقابل فرزندتان بي احترامي نكنيد.

اگر به كسي اسيب زدند يا به حقوق كسي تجاوز كردند متوقفشان كنيد، و به ديگران هم اجازه ندهيد به حريم فرزندتان تجاوز كنند. شما هم حريم و مالكيت فرزندتان را محترم بدانيد.

برد و باختشان برايتان بي اهميت باشد. وقتي تلاششان را كردند حتي اگر برنده نبودند برايشان جشن بگيريد.

وقتي با شما حرف ميزنند تمام حواستان را به انها بدهيد.

فرزندان را وارد اختلاقات خانوادگي نكنيد.

هرگز بر او برچسب بد، بي ادب، بي تربيت، چلفتي، ترسو... نزنيد.

بر سر فرزندتان فرياد نزنيد.

براي كارهايي كه برايشان ميكنيد بر سرشان منت نگذاريد.

با هيچ كس مقايسه نكنيد.

هرگز بدي كسي را جلو فرزندتان يا به فرزندتان نگوييد.

هرگز با كودك درد دل نكنيد.

زماني كه فرزندتان اشتباهاتش را با شما در ميان مي گذارد، او را مقصر خطاب نكنيد.

او را جلوي ديگران حتي خواهر و برادرش تنبيه نكنيد.

اجازه ندهيد شاهد دعواي شما با همسرتان يا با خواهر و برادرش باشد.

برايش دوستان خوب پيدا كنيد و اجازه دهيد با آنها حرف بزند.

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌿دل‏ آدمى‏، بزرگ‏تر از اين زندگى است. و اين، راز تنهايى اوست‏.
کتاب نامه‌های بلوغ، عین صاد

📢کانال چشمه جاری؛ فرصتی برای تأمل در اندیشه های استاد علی صفایی حائری

عضو شوید👈 @einsad
تربیت دینی و علمی کودک

تفاوت پدر با مادر را در اين عكس ميتوانيد ملاحظه كنيد. فقط با كمي دقت...  @koodak_tarbiat
تفاوت پدر با مادر را در اين عكس ميتوانيد ملاحظه كنيد. فقط با كمي دقت... @koodak_tarbiat
تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍂🍃🍂🍃🍃🍂
@Koodak_tarbiat


✴عنوان: #كمرويي در كودكان.

✴️ بيان:#دكترهولاكويي

✴️زمان : ٤دقيقه

✳️ريز موضوعات:

☘ريشه ي خجالت كودكان در برخورد با بزرگسالان.

☘قدم اول ؛درك حس كودك.

☘راهكارهاي رفع خجالت و كمرويي كودكان.

☘اهميت اصلاح فرهنگ و باورهاي غلط.

⬇⬇⬇⬇⬇⬇️⬇️⬇️

🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌿🌾🍁🌿🌾🍁
🌾🍁🌿
🍁
#اصول_تربیت_کودک

#پروفسور_هایم_جینات(۳)

🔻  باید احساسات کودکان را درک کنیم. تا زمانی که کودک احساس درستی نداشته باشد نمی تواند درست فکر کند؛ و تا زمانی که کودک احساس درستی نداشته باشد نمی تواند درست عمل کند.

🔻به عنوان مثال استفاده از جملاتی مثل «هنوز بچه است، چه می فهمد، چنان وانمود می کند که انگار دنیا به آخر رسیده است.»

🔻باعث می شود کودک احساس کند که احساساتش زیاد جدی تلقی نمی شود.

🔻یا مثلاً گفتن جملاتی مانند «هیچ دلیلی برای ناراحتی تو وجود ندارد.»
«سر هیچ و پوچ این همه سرو صدا راه انداختی!»
 «این احساس تو دیوانگی است.»

🔻شما در مقام پدر و مادر وظیفه داردید که کمک کنید بچه ها بفهمند احساسات واقعی شان چیست، چرا که برای آنها مفید است بدانند واقعاً چه حس می کنند.

🔻به عنوان مثال: «مثل اینکه آن پازل را به تنهایی درست کردی، خیلی خوشحالی؟نه؟!»
«حتماً ناراحتی که دوستت  به جشن تولدت نیامد.»

🔻همة احساسات بچه ها، حتی
آنهایی که بار منفی دارند، بایستی به رسمیت شناخته شوند:

🔻«بازی با اسباب بازی ای که این قدر سخت به کار می افتد بایستی خیلی مأیوس کننده باشد!»

🔻«وقتی عمه جان لپت را نیشگون می گیرد، خیلی ناراحت می شوی؟»
برگرفته از کتاب:(کودک،خانواده،انسان)

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

🌿درست كردن محل نماز در منزل جهت تشويق كودكان به نماز ،توسط يك مادر خلاق...🌿
🌿درست كردن محل نماز در منزل جهت تشويق كودكان به نماز ،توسط يك مادر خلاق...🌿
تربیت دینی و علمی کودک

🍂🍂🍃🍂🍃🍃🍂
@Koodak_tarbiat


✴عنوان: #تربيت_ديني_فرزندان
#ايجادمحبت_اهلبيت_دركودكان

✴️ بيان: سركار خانوم #نيلچي_زاده

✴️زمان : ٤٠ دقيقه

✳️ريز موضوعات:

☘حضور در مراسم مذهبي؛منطبق با ظرفيت و نياز كودكان.

☘راهكارهاي حضور كودكان در مراسمات مذهبي.

☘ضرورت بر پايي هيئت هاي خانوادگي.

☘نمايش زيباييهاي ظاهري اماكن زيارتي براي كودكان.

☘ظرفيت سنجي و ظرفيت شناسي در بحث عبادت.

☘ايجاد محبت اهل بيت در فرزندان در دوران بارداري.

☘مراقبت از فرزندان بعنوان رزق معنوي و ملكوتي.

⬇⬇⬇⬇⬇⬇️⬇️⬇️

🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌿🌾🍁🌿🌾🍁
🌾🍁🌿
🌺
#درس_مدرسه

❇چگونه به كودكاني كه در نوشتن تكاليف مدرسه خود مشكل دارند كمك كنيم؟

✅ اول علت یابی کنیم , یک مدت اورا تحت نظر غیر مستقیم قرار بدهید. ببینید ایا تمرکز روی کارش دارد!؟ایا موقع نوشتن زیاد وول میخورد؟یا مدام حواسش پرت اطراف میشود؟یا بین کار مداد را توی دستش مدام جابجا میکند؟یاطرز نشستن او اشتباه هست که زود خسته میشود؟یا زیاد پاک میکند؟یا به مداد زیاد فشار وارد میکند؟تمام این علتها میتواند باعث کند نوشتن او شود, پس اول ریشه یابی کنید.

⬅ بعد از علت یابی باید به او کمک کرد تا مشکل او رفع شود و خودبخود نوشتن او تغییر خواهد کرد.پس حواستان باشد‼تذکر زیاد, جریمه بابت انجام ندادن یک تکلیف, محروم کردن او از علایق در این موارد نه تنها چاره ساز نیست؛که مشکل اورا چندین برابر میکند تا جایی که از تحصیل و مدرسه بيزار ميشود.

🔸اگر زیاد وول میخورد انرژی زیادی دارد ,اول با بازی اورا ارام کنید یک کم از انرژی اورا با پیاده روی , رفتن به پارک, دوچرخه سواری, بالاو پایین پریدن, قایم باشک و.... بسوزانید
🔻 بعدبخواهید کارش را انجام بدهد . اگر مداد را در دستش مدام جا بجا میکند با ورزشهای کف دست مثل بازو بسته کردن دست, پرتاب توپ, مچاله کردن کاغذ , فشار یک بادکنک که داخلش ماسه یا نمک ریخته اید, عضلات کف دست و انگشتان اورا قوی کنید
🔻 اگر تمرکز ندارد زودحواسش پرت میشود , محیط را برایش ارام کنید تلویزیون , سرو صدای اضافه ،عوامل پرتی حواس را از او دور کنید.

🔹اگر طرز نشستن او اشتباه هست, مکانی مناسب را برای او فراهم کنید تا کامل بر نوشتنش تسلط داشته باشد
🔻اگر طرز گرفتن مداد او اشتباه هست, کمک کنید کم کم انرا تغییر دهد نه با عصبانیت!ارام با او حرف بزنید , کنارش بنشینید, از زبان مداد برایش سخن بگویید ؛اخ اخ دارم خفه میشم یکم منواهسته تر فشار بده , وای خفه شدم انگشت رو ببر بالا تر و.... بر اساس مشکلی که دارد با این کار اورا کمک کنید تا تغییر کند.
🔻اگر پاکن زیاد مصرف میکند و نگران زیبا نوشتن هست اول کنار او بنشینید و شروع کنید به تعریف , به به چه مشق قشنگی ، افرین من که نمیتونم به زیبایی تو بنویسم, افرین ب رو هم خوب مینویسی, کم کم اعتماد اورا نسبت به خودش قوی کنید , بهار نارنج را شربت کنید بدهید بخورد و بگویید اینو بخور اینقدر زیبا نوشتی خستگیت در برود, پاکن را کم کم بردارید از زبان پاکن بگویید, اخ خسته شدم بزار یکم برم تو جا مدادی بخوابم و.... اصلا دعوا و تنش اینجا کار گشا نیست، حواستان باشد.

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
@koodak_tarbiat


📚#قصه شب:سنگ صبور💎
🎙با صدا و هنر :پگاه قصه گو

يكي بود يكي نبود. غير از خداي مهربون هيچكي نبود. يك دختري بود 💁كه توي يك روستايي كه نه خيلي دور بود نه خيلي نزديك،با خانواده اش زندگي ميكرد. اين دختر وظيفه اش اين بود كه هر روز صبح بيدار ميشد و مي رفت توي بيابونهاي اطراف روستا،خار ميكند. 🌵و مي اورد مي داد به مادرش براي روشن كردن تنور🔥.يكي از همين روزها كه خيلي هوا گرم بود. دخترك راه افتاد كه بره ،رفت و رفت تا اينكه.....

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏🍐🍎🍏
تربیت دینی و علمی کودک

🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺
‏@Koodak_tarbiat


🍁موضوع:#حديث_تربيتي


🍁قالَ رسول الله - صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَآله:
’‘رحم اللهُ عَبْداً اَعانَ وَلَدَهُ عَلی بِرِّهِ
بِالاِحْسانِ اِلَیْهِ وَ التَّاَلُّفِ لَهُ وَ تَعْلیمِه وَتأدیبِه.

🌿رسول خدا - صلی الله علیه و آله - فرمود: خداوند رحمت كند پدری را كه با نیكی نمودن و مهربانی به فرزندش و با آموزش دادن و ادب كردنش او را در نیكی به خود یاری می‌كند.
«مستدرك الوسائل، ج 2، ص 626


☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

تربیت دینی و علمی کودک

🌾🌿🍁🌾🌿🍁
🌿🍁🌾
🍁
#پروفسور_هایم_جینات
#بزرگترین_روانشناس_کودک_دنیا

🔸پروفسور هایم جینات یکی از بزرگترین روانشناسان کودک در دنیاست.

🔸 شیوه ای که دکتر هایم جی گینات در پیش می گیرد، درک و فهم مطالب را بسیار آسان می سازد.

🔸 وی از تئوریهای پیچیده و تخصصی به کلی پرهیز کرده و با ساده نویسی، ارتباطی مستقیم با خواننده برقرار میکند.

🔸علاوه  بر امتیاز ساده نویسی، می توان از بکارگیری مثالهای زنده در کتاب هایش نام برد. هر مثالی که آورده می شود، به دور از زندگی واقعی نیست.

🔸مثالها همه به مواردی اشاره می کنند که پدران ومادران هر روز با آنها سروکار دارند.

🔸گویی دکتر گینات گفتگوهای هر روزة خانواده ها را ثبت و آنها را اصلاح کرده و پس از تبدیل به یک گفتگوی صحیح و اصولی، آن را پیش روی خواننده قرار داده است.

🔸مطابقت آنچه که در کتاب هایش بیان شده است با آنچه که در زندگی واقعی وجود دارد، سبب گشته تا خواننده به نویسنده اعتماد کند و واهمه ای از بکارگیری راه حلهانداشته باشد.

🔸نویسنده،در طول پانزده سال اخیر به طور انفرادی و به طور گروهی با والدین وکودکان  کارکرده ونیز در راهنمایی وروان درمانی آنان فعالیتهایی صورت داده است.پستهایی که در این کانال ملاحظه میکنید حاصل این تجربه پانزده ساله است و راهنمایی عملی است که مطرح می کند.

@koodak_tarbiat
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂