تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی 
عنوان گروه یا کانال:

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی


توضیحات: ارایه راهکار های نوین در طب زیبایی Iranian Academy of Aesthetic Medicine (IAAM.Dr Moghimi)
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 995
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

همکار ارجمند
سلام. با احترام به اطلاع می رساند که کانال تلگرام دکتر مقیمی تحت عنوان
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی
با شماره تلفن 09330564166
افتتاح شد
در این کانال مطالب جدید و مقالات نوین در طب زیبایی و لیزر ارایه خواهند شد .
ادرس
Telegram.me/ebrahimmoghimi
ضمنا در کا نال ویدیویی دکتر مقیمی در سایت زیر می توانید فیلمهای اموزشی جدید را مشاهده نمایید
http://www.aparat.com/ebrahimmoghimi
با تشکر
گروه دکتر مقیمی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل : تغییرات ناشی از شش مرحله تزریق PRP را در یک دوره 18 ماهه در صورت.
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تکنیکهای مختلف تزریق(نقطه ای و خطی ) در نواحی مختلف صورت
در شکل زیر تکنیکهای مختلف تزریق(نقطه ای و خطی ) در نواحی مختلف صورت نشان داده شده اند .همانگونه که مشاهده میکنید پس از آماده سازی مواد پی آر پی می توانید این مواد را در دو حالت نقطه ای و خطی در نواحی زیر درم تزریق نمایید .رعایت موارد استریل الزامی است . این تصویر را در مطب خود در دسترس قرار دهید .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

طبق شکل فوق در ناحیه پیشانی و زیر چشم تزریق به صورت نقطه ای است . تزریقهای نقطه ای را می توان با مزوگان انجام داد . در یک سوم تحتانی صورت (اطراف لب و چانه) تزریق به صورت خطی است .
پیشانی : تزریق نقطه ای , داخل درم , برای هر تزریق 0.05 سی سی , جمعا 3 سی سی
با لا ی پلک : تزریق نقطه ای در سه نقطه , subdermalهر نقطه 0.2سی سی , جمعا 0.6 سی سی در هر طرف.
پایین چشم : تزریق نقطه ای subdermal هر نقطه 0.2 سی سی با فاطله 1 سانتی متر, جمعا 1 تا 2 سی سی( پس از تزریق به آرامی ماساژ دهید) .
گونه : تزریق خطی , subdermal و intradermal .در هر تزریق 0.2 سی سی کلا 3 تا 5 سی سی در هر طرف از صورت
خط خنده : تزریق خطی , subdermal و intradermal .در هر تزریق 0.2 سی سی کلا 2 تا 3 سی سی در هر طرف از صورت .
لب : تزریق خطی , subdermal .در هر تزریق 0.2 سی سی کلا 0.4 سی سی در هر طرف از صورت
چانه : تزریق خطی , subdermal .در هر تزریق 0.2 سی سی کلا 2 تا 3 سی سی.
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در شکل زیر بیمار پس ازسه ماه مشاهده می شود .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

به علت دارا بودن انوع فاکتور های رشد , از پی آر پی برای فیس لیفت استفاده می نمایند . مکانیسم این تکنیک به تولید عروق خونی و افزایش کلاژن پوست از تزریق پی آرپی مربوط می شود که نهایتا سبب بالا آمدن بافت صورت و جوان شدن آن خواهد شد . در شکل زیر نواحی مختلف تزریق در صورت برای اینکار نشان داده شده است
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

مطالب فوق از کتاب تکنیکهای پی ار پی تا لیف دکتر مقیمی هستند www.em-md.com
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

مقاله مهم در مورد پی ار پی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تاثیر پی آر پی در افزایش کار عضلات بدن
پلاسمای غنی از پلاکت PRP می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای را برای افزایش روند بهبودی عضلات و تاندونهای آسیب دیده در فعالیتهای ورزشی ایجاد نموده و به سرعت بیشتری ورزشکار رابه روند طبیعی اش برای انجام فعالیتهای ورزشی برگرداند . این تحقیق در سال 2012 دانشگاه استانفورد به منظور بر رسی نقش PRP در تشدید روند بهیودی ورزشکاران انجام شده است .باید اعلام نمود که آزانس ضد دوپینگ WADA در سال 2010 نام PRP را در بین تکنیکهای غیر قانونی و ممنوعه برای ورزشکاران قرار داده بود.این امر به خاطر خواص ارگوژنیک فاکتور های رشد موجود در مواد PRP بوده است . ولی به علت نبود شواهد قانع کننده در خصوص خواص دوپینگی مواد موجود در محصولات تزریقی در تکنیک PRP این دوش از لیست موارد ممنوعه حذف گردید. با این وجود خواص تقویتی این تکنیک برای ورزشکارانی که برای مسابقات مختلف جهانی آماده می شوند همچنان بحث انگیز است . در این تحقیق تاثیرات سیستمیک کوتاه مدت تزریق های موضعی PRP مورد برسی قرار گرفته و میزان فاکتورهای هورمون رشد IGF-1 و پروتئین متصل شونده به IGF از نوع سوم (IGFBP-3) و FGF پایه (bIGF) و همچنین PDGF در قبل و چهار روز پس از تزریق PRP اندازه گیری شدند .

این مولکولها از خواص تحریک کنندگی خاصی برخوردار بوده واز طریق افزایش حجم توده بدن Body Mass و همچنین با ایجاد خواص آنابولیکی قوی در بدن ورزشکار سبب افزایش کار آیی ورزشی در قبل از مسابقه بشوند .

خواص افزاینده رشد در هورمون رشد در ابتدا با واسطه IGF-1 در محور متابولیکی GH/IGF-I القا میشود و این روند به صورت یک چرخه بیو شمیایی در بدن فرد تاثیر تقویتی خویش را در کوتاه مدت ارایه می دهد . همچنین bFGF سبب بهبودی عضلات آسیب دیده و افزایش قدرت آنها می شود . از سوی دیگر PDFG به عنوان یک ماده میتوژن (تحریک کننده میتوز) برای فیبرو بلاستها و عضلات صاف است و VEGF نیز به عنوان یک فاکتور آنژیوژنیک (عروق زا) سبب افزایش انتقال اکسیژن در بدن خواهد شد. از اینرو نقش مواد موجود در تزریقات PRP برای فعالیتهای ورزشی بسیار مهم میباشد .مقادیر سرمی IGFBP-3 برای شناسایی کمبود هورمون رشد کاربرد داشته و برای تشخیص دوپینگ معمولا میزان این ماده را مورد بر رسی قرار می دادند .

در این تحقیق پانزده بیمار مبتلا به اختلا لات تاندونهای عضلانی برای تزریق PRP انتخاب شدند . تزریق با کمک سونو گرافی در تاندونهای مورد نظر انجام شده . .سرم پلاسمای این بیماران در قبل و 15 و 24و 24و 48 و 72 و 90 ساعت پس از تزریق PRP پس از خونگیری تهیه شد. و درهرجلسه نمونه گیری میران غلظت پایه و پیک (حد اکثر) هرکدام از فاکتور های رشد مورد نظر در این تحقیق اندازه گیری شدند . برای جلوگیری از هر گونه خطای تحقیقاتی نمونه خون ناشتای هر کدام از این بیماران در هر روز گرفته شده و فاکتورهای رشد آنها نیز اندازه گیری شدند . نهایتا فاکتورهای رشد مورد نظر (شامل GH, IGF-I, IGFBP-3, VEGF, bFGF ) و غلظت PDGF با روش آزمایشگاهی ELISA محاسبه و با آزمونهای آماری آنووا و نرم افزار SPSS مورد برسی قرار گرفتند .

نتیجه این تحقیق حاکی از بالا رفتن قابل ملاحظه IGF-1 و VEGF پس از تزریق PRP بوده است . باید اعلام نمود که IGF-1 سبب تقویت تکثیر و تمایز بافتی و همچنین هیپر تروفی سلولهای عضلانی میشود .از اینرو این ماده به خاطر تاثیر بلقوه اش بر روی هورمون رشد انسانی به عنوان قویترین ماده آنابولیک شناخته شده است که می تواند نقش بسزایی را در تقویت قوای عضلانی افراد بیمار وسالم ایفا نماید .
به علت روند پالسی ترشح این ماده در بدن اندازه گیری آن بسیار مشکل است و به خاطر اینکه ترشح این ماده میتواند در اثر استرس , خوردن غذای پر کالری و تحت تاثیر سن و جنس فرد تغییر نماید به سختی میتوان رد پای آنرا در فر آیند دوپینگ در ورزشکاران پیدا نمود.

افزایش ترشح این ماده معمولا در مدت 24 تا 36 ساعت بعد از تزریق PRP مشاهده می شود و در این تحقیق میزان افزایش ترشح این ماده در مدت 24 ساعت پس از تزریق به اندازه 18 برابر میزان طبیعی آن بوده است
در نمودار زیر میزان افزایش ترشح دو ماده hGH و IGF-1 در مدت 24 ساعت پس از تزریق PRP نشان داده شده است که حاکی از تاثیر این مواد بر روی عملکرد افراد است .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

فیلم تزریدر مواردی که تزریق فیلر با مشکل مواجه شده باشد باید از امپول هیالو رو نیذاز جهت لیز تمودن ژل مورد نظر در منطقه استفاده نمود یادمان باشد که اگر در هنگام تزریق پوست منطقه تزریق به رنگ روشن pale شد , احتمال دارد دارد که ناحیه به علت ایسکمی بنا به دلایل مختلف (تزریق در عمق نا منا سب , بسته شدن عروق منطقه و.. ) در حال آعاز نکروز است . در این موارد باید فورا عملیات احیای بافتی را آغاز نمایید تا پوست منطقه به رنگ صورتی و نرمال در اید . در این موارد از چند تکنیک مهم باید استفاده نمود . یادمان باشد که نباید دستپاچه شویم و نباید فورا هیالاز را تزریق نماییم . در بیشتر موارد تکنیک احیای بافتی جواب می دهد .در نهایت اگر جواب نداد یابد تزریق هیا لازرا انجام دهید . در کانال تلگرام دکتر مقیمی روش تزریق و تکنیکهای احیای بافتی ارایه خواهد شد . با تشکر -دکتر مقیمی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در مورد تکنیکهای احیای بافتی بزودی اطلا عات مهمی را ارایه خواهیم داد
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

• آی پی ال به عنوان انتخاب مناسب برای درمان تلانژکتازی و پیگمانهای اپیدرم به شمار می آید
• از آی پی ال برای درمان آکنه و همچنین برای چین و چروکهای خفیف پوستی استفاده میکنند . در این موارد بهتر است آی پی ال به همراه در مان فتو دینامیک استفاده نمود .نتایج کار همانند نتایج کار با لیزر های فراکشنال خواهد بود .
• از آی پی ال برای دفع مو های زاید نیز استفاده میکنند و نتایج درمان همانند نتایج درمان با لیزر های دیود و الکساندریت است .بنا بر این داشتن یک آی پی ال کار آمد و استاندارد همانند لیزر های گرانقیمت دیگر در کار بالینی تاثیر گذار خواهد بود .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

بر رسی کار آیی آی پی ال در درمان لنتیجن و فرکل
برای آنکه به کار آیی آی پی ال پی ببریم, نتیجه تحقیقات دیگران را مرور خواهیم کرد .
دکتر ساسایا و همکاران میزان کار آیی آی پی ال (با فیلترطول موج 515 نانومتر)را در درمان لنتیجن های پشت دست 31 بیمار مورد بر رسی قرار دادند .در این تحقیق 5جلسه درمانی, هر یک با فاصله یکماه به اجرا در آمد..در 62% از بیماران میزان بهبودی مشاهده شده تا 50% بود .در 23% ازبیماران میزان بهبودی بیشتر از 75% گزارش شد . هیچ موردی از هیپر پیگمانتاسیون در این بیماران مشاهده نشد .
نتیجه : کار آیی آی پی ال (با فیلترطول موج 515 نانومتر)را در درمان لنتیجن های پشت دست را مورد توجه قرار دهید
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تنظیمات فنی آی پی ال برای پاکسازی لنتیجن
دکتر کامیا ما در تحقیق خود از پارامترهای زیر برای درمان لنتیجن استفاده نمود .
او بیماران خود را در 5 جلسه با فاصله 2 تا 3 هفته یکبار با فلوئنس 20 to 24 J/cm2 به صورت پالسهای پشت سر هم دوبل یا سه گانه با مدت 2.6-5.0 msec و با تاخیر پالس 20 msec با فیلتر 560 nm تحت تابش قرار داد .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل 2: لنتیجن
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

وانگ و همکاران کار آیی و عوارض درمان آی پی ال و لیزر کیو سوئیچ الکساندریت را در بیماریهای فرکل (کک و مک )و لنتیجن در آسیایی تبار ها مورد مقایسه قرار دادند .برای لنتیجن , آی پی ال از کار آیی بهتری برخوردار بوده و لی برای فرکل لیزر الکساندریت بهتر عمل نمود .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

نکته جالب اینکه همراه با درمان با آی پی ال , در بیماران دارای لنتیجن , اختلال هایپر پیگمانتیشن التهابی PIH بهیج وجه مشاهده نشد ولی بروز این عارضه در بیمارانی که با لیزر الکساندریت درمان شده بودن معادل یک مورد در 15 مورد ( برای بیماران دارای فرکل) و 8 مورد در 17 مورد ( در بیماران دارای لنتیجن ) بوده است . تحقیق فوق حاکی از کم عارضه بودن آی پی ال برای درمان لنتیجن و فرکل است .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل3 : فرکل (کک و مک )
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

درمان poikiloderma of Civatte با آی پی ال
دکتر روسیانی و همکاران برای درمان این اختلال پوستی در جلسه اول از فیلتر طول موج 550 نانومتر و در جلسات بعدی بتر تیب از فیلتر های 515 و 590 نانومتر استفاده نمودند .پالسهای وارده به صورت دوبل و یا سه گانه triple به مدت زمان دو نیم تا سه و نیم میلی ثانیه بودند . فلو ئنس تابش در محدوده 32 تا 36 ژول بر سانتی متر مربع تنظیم شده بود . این روش تا 80 در صد درمان را در پی داشت.عوارض جانبی بسیار خفیف و در حد پنج در صد بود و هیچ اسکار یا اندوراسیون مشاهده نشد .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل5: poikiloderma of Civatteدرمان با ای پی ال در 7 جلسه
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

عارضه هایی مانند لنتیجن و فرکل که به سطوح بالایی اپیدرم مربوط می شوند را می توان براحتی با آی پی ال درمان نمود
ولی برای عاضه های عمقی تر (مثل خال بیکر و ملاسما Becker’s nevi and dermal melasma ) بهتر است از دستگاه هایی که امواج با طول موج طولانی تر و شدت بیشتر تولید می نماید ( مثل دستگاه های لیزر کیو سوئیچ) استفاده نمود .در جدول زیراین نکته افتراقی با ذکر انواع مختلف پارامتر ها نشان داده شده است .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

موارد فوق از کتاب ای پی ال دکتر مقیمی ارایه شده اند . برای استفاده از کار ایی هر چه بیشتر ای پی ال از جداولی که در این کتاب جهت تنظیمات دستگاه و تابش مناسب همراه با فیلتر مناسب ارایه شده اند استفاده نمایید . نمونه ای از این جدول
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در جدول فوق مشاهده می شود که از ای پی ال می توانید برای در مان لکهایی که ذر نا حیه اپیدرم قرار دارند با فیلتر منا سب استفاده نمایید . مسئله اصلی وجود لک در نا حیه اپیدرم است . اگر لک در نا حیه درم نفوز کرده باشد از لیزر ها باید استفاده نمود . موفق باشید
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

ما را به همکاران خود معرفی نمایید . در کتاب ای پی ال روش در مان هفت نوغ عارضه پ.ستی از جمله کک و مک , ملاسما , port wine stain و .... باذکر دقیق پارا متر ها ارایه شده اند .با تشکر دکتر مقیمی کتابها در www.em-md.com
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در این سایت علا وه بر ذکر مطالب کار بردی مهم مندرج در کتابهای ذکتر مقیمی , نکات جدیدی که هنوز منتشر نشده اند خصوصا در مفاطع تخصصی تر ارایه خواهند شد . غهرست مطالب هر کتاب در سایت زیر ارایه شده است www.em-md.com
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

فهرست مطالب کتاب ای پی ال - دکتر مقیمی
فصل اول :مقدمه ای بر آی پی ال /1
مشخصات تکنیکی آی پی ال/کار آیی آی پی ال /مشکلات کار با آی پی ال /
فصل دوم :کاربردهای بالینی آی پی ال در اختلا لات پوستی / 8
مقدمه/درمان اختلا لات پیگمانی با آی پی ال/بر رسی کار آیی آی پی ال در درمان لنتیجن و فرکل/تنظیمات فنی آی پی ال برای پاکسازی لنتیجن /مقایسه سیستم لیزرKTP با آی پی ال در درمان اختلا لات پیگمانی پوست/درمان poikiloderma of Civatte با آی پی ال /درمان port wine stain/درمان ملاسما با آی پی ال /درمان تلانژکتازی با آی پی ال /تشخیص قطر و عمق بر اساس رنگ/چگونه می توان دریافت که انرژی کافی برای درمان داده شده است ؟/چگونه می توان دریافت که انرژی اضافی برای درمان داده شده است ؟/درمان ناهنجاریهای وریدی خوشخیم با آی پی ال /درمان همانژیومها با آی پی ال /درمان اریتم های منتشر با آی پی ال/پاکسازی آکنه با آی پی ال /درمان ترکیبی اکنه با آی پی ال و امواج نوری دیگر(فتو دینامیک تراپی-PDT )/پاکسازی آکنه توسط دستگاه آی پی ال Palomar LuxV™
فصل سوم:از بین بردن موهای زاید با آی پی ال/43
نکات کلیدی /تکنیکهای فوق تخصصی دفع موهای زاید /موهای قهوه ای , قهوه ای سوخته و مشکی /موهای بلوند و قرمز /موهای خاکستری , سفید و بلوند روشن /رابطه TRT با ضخامت مو/تراشیدن shaving مو/اریتم به عنوان علامت درمان موفق /تحقیقات انجام شده/در پوست آسیایی ها باید از چه پارمترهایی برای دفع موهای زاید با آی پی ال استفاده نمود ؟/روش انتخاب طول موج /روش انتخاب مدت پالس pulse duration :/زمان تاخیر /روش انتخاب Spot size/روش انتخاب فلوئنس (انرژی خروجی تابش) /در مان آکنه با آی پی ال /
فصل چهارم : عوارض /57
اریتم همراه با ادم /در افراد با پوستهای سبزه و تیره /عوارض نادر /
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در روز های اتی مانور های پیشگیری از عوارض ایسکمیک ناشی از تزریق نا مناسب فیلر ها و دارو های قابل استفاده ارایه خواهند شد .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

همکاران ار جمند . اگر در کار بالینی خود به کیس جالبی برحوردید خواهشمند است تصاویر کیس مورد نظر را با ذکر شرح حال کیس و مشکل اصلی کیس و را هکار های درمانی تان را برای ما به آدرس [email protected] ارسال نمایید .تا به نام خودتان جهت اطلاع همکاران دیگر در این کانال ارایه نماییم . اگر سوالی نیز در این زمینه ها مطرح می نمایید می توانیم در مورد آن بحث نماییم . با تشکر از مشارکت شما در ارتقای دانش بالینی همکاران پزشک.
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تکنیکهای تزریق نوین در مزو تراپی
تکنیک تزریق خطی threading
تزریق خطی دردو مسیر عمودی (پایین به بالا) و افقی (چپ – راست) انجام می شود .
تزریق خطی در مسیر عمودی :Vertical
این تکنیک برای تزریق در زیر خط خنده و گلابلا انجام می شود .این تزریقات را بهتر است 10 تا 15روز قبل از تزریق فیلر یا بوتاکس در ناحیه گلابلا (بین دو ابرو) و خط خنده انجام دهید .
در شکلهای زیر تزریق خطی مزوتراپی نشان داده شده اند :
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل17 : تزریق خطی مزوتراپی – مسیر نسبتاعمودیvertical
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل18 : پس از تزریق خطی – مسیر عمودی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تزریق خطی در مسیر افقی Horizontal
این تکنیک برای چینهای افقی گردن اجرا می شوند .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل19 : تزریق خطی در مسیر افقی -برای چینهای افقی گردن
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تکنیک تزریق تقاطعی Crossing: در مزو تراپی (شکل فوق)
این تکنیک نیز همانند تزریق تقاطعی برای فیلر ها به اجرا در می آید .
درشکل زیر مسیر ورود و خروج سوزن را می بینید که به صورت خطی وارد وخارج می شود ولی این خطوط با یکدیگر تقاطع حاصل می نمایند .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در شکل فوق در تکنیک تزریق تقاطعی . مسیر ورود و خروج سوزن را می بینید که به صورت خطی وارد وخارج می شود ولی این خطوط با یکدیگر تقاطع حاصل می نمایند .از این روش برای تزریق فیلر جهت افزایش حجم bulking استفاده می شده است ولی برای مزوتراپی برای تزریق مواد است.در تزریق فیلرمسیر های تفاطعی نباید همسطح باشند .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تکنیک تزریق با غلاف کوتاه شده :
در شکل زیر نوک غلاف سوزن را به اندازه 2 میلی متر بریده و کوتاه کرده اند .بنا بر این اگر این غلاف را روی سوزن مورد نظر قرار دهیم , نوک آن به اندازه 2 میلی متر بیرون می زند و از اینرو می توان براحتی به صورت عمودی سوزن را تا عمق 2 میلی متری در پوست فرو نمود .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل 27: نوک غلاف سوزن به اندازه 2 میلی متر کوتاه شده و سوزن از آن بیرون زده است .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل 28 : تزریق عمودی با غلاف کوتاه شده سر سوزن در گونه
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در شکل زیر میبینید که با تکنیک فوق تعداد زیادی تزریق با فاصله مشخص از یکدیگر در عمق 2 میلی متری انجام شده . مواد تزریقی باید در اندازه معین باشند .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل 29: مرحله نهایی تزریق عمودی با غلاف کوتاه شده در گونه
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

مطالب فوق از کتاب (تکنیکهای مزوتراپی ) دکتر مقیمی ارایه شده اند . نکلت بسیار مهم دیگری نیز در این کتاب هستنذ که توجه همکاران را به آنها جلب می نماییم .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

جهت آگاهی از فهرست مطالب این کتاب (مزو تراپی ) لطفا به سایت www.em-md.com مراجعه نمایید . با تشکر
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

موارد ممنوعیت مزوتراپی
موارد زیر را از بیمارتان پرسش نمایید :
سابقه آلرژی , سابقه اسکار های هایپر تروفیک (حجیم) , داروهای ضد انعقادی (آسپیرین , وارفارین , ..) , بارداری و شیر دهی , بیماری اتو ایمیون (خود ایمنی) (لوپوس آ رترید روماتوئیدو..) , صرع , دیابت , تبخال , عفونتهای باکتریایی در پوست و داخلی , التهابات حاد ,
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

نکته : افرادی که از سابقه بارز تبخال برخوردارند , باید قبل از مزوتراپی حتما داروی پیشگیری ( آسیکلو ویرAcyclovir -500 میلی گرم دوبار در روز – به مدت 5 روز ) و یا داروی فام سیکلو ویر Famciclovir (یک دوز 1500 میلی گرمی) استفاده نمایند .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

فیبروبلاستها ی زنده (از خود بیمار): مزو تراپی واقعی و بسیار کار آمد
به موادی که ازفیبروبلاستهای خود فرد تهیه میشوند اصطلا حا ایزو لگان گفته می شود .این مواد در حین اجرای یک سری مراحل آزمایشگاهی پیشرفته از خود بیمار بدست می آیند .ممکن است همکاران محترم این مورد را تابحال نشنیده باشند .ولی این تکنیک به عنوان تکنیکهای مهم مزوتراپی تلقی می شود که کار آیی مهمی دارد. ولی تهیه مواد مورد نیاز به آزمایشگاه های مجهز و پرهزینه نیازمند است که معمولا در جوامع اروپایی به اجرا در می آیند . البته باید گفت که این تکنیکهای تولید فیبروبلاست پر هزینه هستند.در این مرحله ابتدا از ناحیه گوش بیمار یک نمونه پوستی با روش پانج بیو پسی punch biopsy برمی دارند .سپس این نمونه را درون یک محیط کشت خاص گذاشته و آنرا برای فراروری فیبروبلاستها به آزمایشگاه تخصصی می فرستند . منطقه بیوپسی شده را با بخیه می بندند .بعد از12 تا 16 هفته مواد فراوری شده برای پزشک تهیه و از سوی آزمایشگاه فرستاده میشود و پزشک باید ظرف 24 ساعت این مواد را در پوست بیمارش از طریق مزوتراپی تزریق نماید . بطور متوسط در حدود 20,000,000 فیبرو بلاست در هر پکیج آزمایشگاهی موجود است که می توان آنها را در یک یا دو منطقه از صورت یا دست بیمار تزریق نمود .مناطق دیگر باید با هزینه های اضافی و پس از تهیه پکیجهای بعدی توسط آزمایشگاه تزریق شوند .
در شکل زیر روش بیوپسی در پشت گوش نشان داده شده است
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل 40 : نتایج در مان با فیبروبلاستهای زنده.شکلهای سمت چپ (قبل از درمان) و سمت راست (بعد از درمان) هستند .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

کانال ما را به ذو ستان و همکاران خود معرفی نمایید . با تشکر - گروه دکتر مقیمی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

توجه: نکته مهم : تهیه این کوکتلهای مزوتراپی باید در شرایط آزمایشگاهی استاندارد و کاملا استریل و با رعایت زنجیره سرما باشد .در غیر اینصورت نباید استفاده شوند . حتما از اعتبار مرکز تولید کننده اطمینان حاصل نمایید . دانستن دفتر مرکزی شرکت تو زیع کننده و تلفن ثابت آن مهم است .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

شکل 37:بیوپسی در پشت گوش pinch biopsy
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

فیلم روش ساختن ماسک رو شن کننده پوست
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

این ماسکها را می توانید براحتی در منزل بسازید
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

موفق باشید
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

مجموغه کتابها و سی ذی های اموزشی در رشته های مختلف طب زیبایی . همراه با اخرین تکیکهای بالینی با استفاده از منابع معتبر جهانی . حاوی نکات کار بردی در مورد شنا سایی عوارض و پیشگیری از آنها . در فهرست مطالب این کتابها هر آنچه که نیاز دارید موجودند . جهت بر رسی فهرست مطالب هر کتاب به سایت www.em-md.com مراجعه نمایید .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

اگر رویایی در ذهنمان نپرورانده ایم , چگونه می توانیم آن را محقق سازیم ؟
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

بومیان افریقایی برای بدام انداختن میمونها از روش خاصی استفاده می کنند . آنها در یک سر نارگیل سوراخی ایجاد میکنند که به اندازه ای است که بزحمت دست یک میمون می تواند وارد آن شود . آنگاه درون این نارگیل چند دانه گردومی گذارند و انرا در محل تردد میمونها قرار می دهند . انتهای این نارگیل به یک تنه درخت با طناب محکمی بسته شده است طوریکه میمون نمی تواند انرا از جای خود حرکت دهد . زمانی که میمون به این نارگیل نزدیک میشود دستش را بزحمت برای گرفتن گردوها وارد نارگیل میکند . .وفتی نارگیلها را گرفت دستش را مشت می کند .در این لحظه است که دیگر نمی تواند دست مشت شده اش را از درون سوراخ نارگیل بیرون اورد .. اگر میمون گرفتار از خیر گردو می گذشت و بدنبال غذای دیگری می رفت می توانست فورا دستش را از درون سوراخ در اورده و رها شود .بعضی وفتها با وجود انکه چیزی بدست می اوریم ولی بهای نگه داشتن ان بسیار بیشتر از نگهداشتن ارامش و ثبات روحی و روانی و امنیت اقتصادی خودمان است .
لازم نیست با وامهای سنگین دستمان را درون نارگیل پر از گردوکنیم . اگر خوب دورو برمان را ببینیم , خواهیم دید گردوهای زیادی دورو برمان هستند که درون نارگیل نیستند .
افراد موفق با یادگیری مهارتهای مناسب در زمان مناسب شکارچی فرصتها هستند . با یادگیری صحیح مهارتها ی رشته کاری خودتان , دیگران به سراغ شما خواهند آمد تا در در آمد شما شریک شوند . در این زمان شما باید بتوانید از این فرصت مناسب استفاده نمایید . در این مسیر باید تعریف مناسبی از حق و حقوق خودتان داشته باشید .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

ولی در یادگیری هر مهارت باید به چند نکته توجه نماییم . (1) علاقه خودمان (2) پشتکار (3) منابع آموزشی درست (4) استاد باتجربه
نود و پنج درصد افراد جامعه اجبارا کارهایی را انجام می دهند که به آن علاقه ندارند و طبیعتا مهارتهای کافی را در آنکار فرا نمی گیرند . برای همین است که در کار خود پیشرفت چشمگیری نخواهند داشت .
اگر می خواهیم در کارمان موفق باشیم اول باید انرا دوست داشته باشیم و دوم اینکه باید با اینکارمان به دیگران سود برسانیم . اگر طبیب هستیم , زمانی موفق خواهیم بود که با مهارتمان دیگران را راضی نماییم . سود اوری همیشه امری دو طرفه است . وگرنه زیاد دوام نخواهد اورد و کارتان بتدریج ازرونق می افتد . رضایت واقعی بیمارانمان تضمین کننده آینده کاری ماست .
این رضایت اول با علاقه و مهارت ما و دوم با منتفع شدن واقعی بیماران بدست خواهد آمد .
نکته آخر : زمانی کار خودمان را شروع کنیم که واقعا در آن کار دانش و مهارت کافی را کسب کرده باشیم . این نکته در طب زیبایی بسیار مهم است .آزمون و خطا در این رشته معنی ندارد .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

همکار ارجمند
سلام. با احترام به اطلاع می رساند که کانال تلگرام دکتر مقیمی تحت عنوان
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی
با شماره تلفن 09330564166
افتتاح شد
در این کانال مطالب جدید و مقالات نوین در طب زیبایی و لیزر ارایه خواهند شد .
ادرس
Telegram.me/ebrahimmoghimi
ضمنا در کا نال ویدیویی دکتر مقیمی در سایت زیر می توانید فیلمهای اموزشی جدید را مشاهده نمایید
http://www.aparat.com/ebrahimmoghimi
با تشکر
گروه دکتر مقیمی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

یلم تکنیک درم ابراژن برای از بین بردن اسکار های آکنه . در این فیلم نشان داده که اول بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار داده و یعد کار را انجام می دهد . شما می توانید در مطب نواحی صورت را با تکنیک بلوک بیحسی , بیحس نمایید. باید نواحی ارنفرا اربیتال , منتال و مندیبل را بلوکه نمایید . تکنیک بلوک را در کتاب های تزریق فبلر و چربی توضیح داده ام . فیلم بلوک نیز همراه با این کتابها ارایه شده است . این تکنیک درم ابراژن بسیار خوب می تواند بیمار را از لحاظ اسکار (پوست پرتقالی , واسکار های هیپوتروفیک و..) درمان نماید . بعد از عمل بیمار باید آنتی بیوتیک به مدت چند روز بگیرد و از کرم های ترکیبی کورتن و آنتی بیوتیک برای ترمیم زخم استفاده نمایید.موفق باشید - دکتر مقیمی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

سلام امشب یک فیلم در مورد مزوتراپی برای حذف جربی را با هم می بینیم . به روش و زاویه تزریق و همچنین روش فاصله گذاری در تزریقها دفت نمایید . قبل از تزریف داشتن یک شرح حال دقیق در مورد احتمال استفاده ار دارو هایی که منع استعمال دارند , سوابق دیابت , تبخال و .. از فرد تهیه نمایید مواد مزوتراپی را از منابع معتبر تهیه نمایید . حتما فرمول ترکیبات تشکیل دهنده لیز کننده چربی را بر رسی نمایید . بر اساس منابع موجود در مورد استریل کردن محل از الکل ایزو پروپیلیک استفاده نمایید . اطلا عات بیشتر در کتاب مزو تراپی دکتر مقیمی ارایه شده اند . با تشکر - دکتر مقیمی
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

اطلا عات بیشتر در مورد فهرست مطالب کتاب ها و سی دی های ما در سایت www.em-md.com موجودند.به ما بپیوندید تا از جدیدترین اطلا عات پزشکی اطلا ع حاصل نمایید
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

موفقیت شما آرزوی ماست.
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

به کانال ما خوش آمدید
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در فیلم زیر روش تزریق بوتاکس پیشانی نشان داده شده است وتقدیم به همه همکاران و عزیزان علاقه مند به مهارتهای استاندارد
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

بزودی دو کتاب جامع ( تکنیکهای شنا سایی زودرس و پیشگیری و برخورد با عوارض تزریق بوتاکس و فیلر ) و کتاب ( تا لیف دکتر مقیمی) منتشر خواهد شد . با فراگیری مهارتهای این کتاب میزان عوار ض احتمالی را به حد اقل رسانده و در صورت بروز براحتی انها را کنترل خواهید نمود . برای رزرو کتاب با ای میل [email protected] بگیرید . با تشکر . در عنوان پیام خود واژه (دو کتاب جدید) را تایپ نمایید .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

بزودی دو کتاب جامع ( تکنیکهای شنا سایی زودرس و پیشگیری و برخورد با عوارض تزریق بوتاکس و فیلر ) و کتاب ( تا لیف دکتر مقیمی) منتشر خواهد شد . با فراگیری مهارتهای این کتاب میزان عوار ض احتمالی را به حد اقل رسانده و در صورت بروز براحتی انها را کنترل خواهید نمود . برای رزرو کتاب با ای میل [email protected] بگیرید . با تشکر . در عنوان پیام خود واژه (دو کتاب جدید) را تایپ نمایید .
تازه های طب زیبایی - دکتر مقیمی

در این دو کتاب علاوه بر موارد فوق تکنیکهای پیشرفته تزریق بوتاکس و فیلر (در لب , گونه , چانه , کناره های لب , نواحی بیخطر برای تزریق و نواحی ممنوعه )ا تصاویر دقیق نشان داده شده اند . تعداد کتاب محدود است و تحویل بر اساس نوبت در یافت پیام در خواست انجام خواهد شد .www.em-md.com