تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم 
عنوان گروه یا کانال:

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم


توضیحات:
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 42
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

به نام خدا
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مقدمه چاپ اول
به نام خدا

هیپنوتیزم علم ریشه داری است که در اعصار مختلف با خرافات در آمیخته بود. ولی با پیدایش دانشمندان قرون اخیر این علم نهایتا جایگاه واقعی اش را در درمان اختلا لات روحی و روان تنی بیماران مختلف پیدا نمود .امروزه بسیاری از پزشکان از این علم برای کمک به بیماران خود برای مبارزه با سرطان , تحمل دردهای مزمن , درک و تطبیق با وقایع ناگوار زندگی و ترک عادات ناپسند استفاده می نمایند.در گستره روانپزشکی و روانشناسی این علم بیشترین کار برد را بخود اختصاص داده است و بیشتر اختلا لات روانی را می توان با تکنیکهای هیپنوتیزم تحت کنترل در آورد . با اینوجود , بسیاری از مردم از دیدگاه های مختلف و بعضا غیر واقعی دررابطه با پدیده هیپنوتیزم و کاربردهای آن در درمان مشکلات روحی و روانی انسانها برخوردارند. این عقاید ازشایعات و ابهاماتی سرچشمه می گیرند که از گذشته های دور تا کنون، در اذهان مردم نقش بسته است. هدف این کتاب ارایه اطلاعات دقیق علمی به منظور آموزش و کاربرد این علم مهم برای پزشکان ،روانشناسان و متخصصین مشاوره و علوم تربیتی است . این اطلاعات با مراجعه به چندین کتاب مرجع بالینی در علم هیپنوتیزم در جهان گردآوری و تدوین شده و تلاش شده اصول درمانی این علم، به زبان ساده و کاملا کاربردی برای همکاران محترم ارایه گردد. البته این امرسبب نخواهد شد که مبانی تئوریک این علم نادیده گرفته شود بلکه مباحث تئوریک، سنگ بنای این علم کهن را تشکیل داده و بدون آنها نمی توان مباحث کار بردی را آموخته و به اجرا در آورد. لذا در فصول مختلف این کتاب، به رازهای موجود در فیزیولوژی وفیزیوپاتولوژی مغز انسان پرداخته خواهد شد و تلاش می شود که توانایی واقعی این علم و نه شایعات وخرافات موجود در این زمینه، به صورت کاربردی و قدم به قدم بازگو شود.
لازم به ذکر است که آموختن این علم به میزان بسیار زیادی به قدرت روانی ومیزان برقراری ارتباط شما با بیمار بستگی دارد. شما با آموختن این تکنیکها می توانید به عنوان یک هیپنوتیزم درمانگر وارد عرصه درمانی شوید. فقط باید با علاقه وافر و با تمام وجود، ازاین تکنیکها دربرخورد با بیماران خود استفاده کنید. قدم اول در موفقیت،آگاهی از سیستمهای خودآگاه و ناخودآگاه مغز انسان وچگونگی برخورد با آنها است.
برخی از افراد به صورت غریزی وفطری ازاین تکنیکها در القاء رفتارهای مناسب و حذف رفتارهای ناپسند در خود ودیگران استفاده می کنند ولی نمی دانند که در حال انجام هیپنوتیزم هستند. این علم فقط و فقط براساس اصول روانشناسی و فطرت پاک انسانی بنا شده و کاربردآن برای تعالی و تصحیح رفتار انسانها است. امروزه این علم ، برای افزایش حس اعتماد بین زوجین، افزایش اعتماد به نفس در انجام کارهای روزانه ، ازبین بردن هراس و وحشت ، رفع وسواس ، ریشه کن کردن ترس ، تقویت اعتماد به خداوند و تمسک به او درهمه کارها ، دفع هر گونه رفتار ناپسند و نیز ترک اعتیاد و موارد بی شمار دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.شما به عنوان یک روانشناس یا پزشک می توانید از تکنیکهای کار بردی این کتاب برای حل مشکلات بیماران خود بهره ببرید . برخی تصور می کنند می توانند ازاین علم، برای القاء افکار و اعمال مخرب در انسانها وبکارگیری آن برای انجام فعالیتهای ضد اجتماعی استفاده کنند ولی این امر تقریبا غیر ممکن است .در واقع ،این علم با ورود به ناخودآگاه انسان ،رفتارها و مشکلات آزاردهنده در زندگی افراد را شناسایی نموده و با جایگزینی رفتارهای مناسب آن، رفتارهای آزاردهنده را ازذهن و ناخودآگاه انسان حذف می نماید. بنابراین ،این علم قادر به تغییر شخصیت و روان انسانها در مسیر خلاف فطرت انسانی نیست. افرادی که این شایعات را منتشر می کنند، اصولاً کاربرد هیپنوتیزم برای پاک سازی ذهن انسان را با آموزش خودآگاه رفتارهای ضداجتماعی و مخرب ادغام می نمایند . شایعات زیادی در طول تاریخ در خصوص کاربرد این علم، برای پرورش افراد سرکش و ضد اجتماعی در ارتش های هیتلر وجود دارد که به هیچ وجه درست نیست. این علم فقط قادر است در مسیرآموزشهای مذهبی ویا انسان دوستانه ، افراد جامعه را ازمشکلات روانی و روحی مختلف رها سازد .بنابراین قبل از مطالعه فصول این کتاب پیشنهاد می شود روی یک صفحه کاغذ،دیدگاه خود را در مورد هیپنوتیزم و کاربرد آن بنویسید .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

پیشگفتار
این کتاب مبانی اولیه آشنایی به علم هیپنوتیزم و مراحل آغازین شنا سایی و آماده سازی بیماران برای هیپنوز را به شما ارایه می دهد . شما باید با تمرکز کامل کلیه این مطالب را بیاموزید . ولی پس از پایان این کتاب , برای آموزش مراحل اصلی هیپنوتیزم لازم است تا در کلاسهای آموزشی مختلف که از سوی موسسات معتبر برگذار می شوند شرکت نمایید . درمانگران آینده ما از بین شما ها انتخاب و وارد بازار کار رواندرمانی خواهد شد . لذا صمیمانه از شما می خواهم که اگر در اندیشه کار حرفه ای در حیطه هیپنوتیزم هستید , حتما این کتاب را مطالعه نمایید تا بتوانید در مصاحبه علمی که برای شرکت در دوره های تخصصی آینده از شما به عمل می آید موفق شوید . برای ما , پزشکان و کارشناسان روانشناسی و مشاوره و کارشنا سان علوم انسانی از اولویت اصلی برای یادگیری علم هیپنوتیزم برخوردارند و می توانند پس از مطالعه این کتاب در این دوره ها شرکت نمایند و گواهی نامه های لازم را برای انجام کار اخذ نمایند . ولی باید بگویم که یادگیری مهارتهای هیپنوتیزم به این سادگی ها که در کتابهای مختلف گفته شده نوشته شده نیست و واقعا به تمرکز واقعی و عشق واقعی فرد آموزنده و با احترام به مدرس و تبعیت از او مربوط می شود . بسیاری از متخصصین روانپزشکی هستند که هنوز قادر به هیپنوتیزم نیستند.ولی در عوض یک کارشناس روانشناسی براحتی می تواند مردم را هیپنوتیزم نموده و عملیات ترک سیگار و یا مقابله با ترسهای مختلف و .. را به اجرا در آورد . لذا اجرای درست هیپنوتیزم مخلوطی از استعداد ذاتی برای نفوذ در ذهن مردم , علم واقعی هیپنوتیزم (نه خرافات و مبهمات ارایه شده درکتب مختلف ) و همچنین تمرین و ممارست در یک دوره حد اقل 3 ساله است . یعنی باید حد اقل سه سال بخودتان وقت بدهید تا در کنار یک استاد بتوانید از مهارتهای این علم برخوردار شوید . البته استثنا عاتی در این بین وجود دارند .مثلا من دانشجویی را میشناسم که پس از خواندن این کتاب توانسته کارش را انجام دهد .ولی توصیه من به شما این است که اول به ما اعتماد نموده و تمامی مطالب آموزشی این کتابها را فرا بگیرید . در این مطالب نکات مهمی در مورد مفهوم هیپنوتیزم , کار آیی آن , امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای انجام کار , روش شنا سایی انواع بیماران , روش آماده سازی , روش اجرای مراحل مختلف گفته شده است . همراه با هر فصل تمرینات لازم برای آموزش ارایه شده اند و شما باید این تمرینات را مکررا در محیط کار و در خانه انجام دهید تا کاملا به آنها مسلط شوید . سپس باید یکسری جملات از قبل آماده شده ( به عنوان اسکریپت – کلام القا کننده _) را در اختیار داشته باشید تا با گفتن آنها فرد را شرایط روحی مناسب قرار دهید . این جملات به عنوان کلید ورود شما به ذهن ناخود آگاه فرد مورد نظر هستند و باید آنها را با تسلط کامل بدون وقفه در جلسه هیپنوتیزم به زبان آورید .اگرچه این جملات یکسان هستند , ولی در زبانها و فرهنگهای مختلف باید آنها را بر اساس وضعیت تحصیلی و آگاهی های اجتماعی هر فرد و همچنین بر اساس فرهنگ او تغییر داد تا برای او کاملا قابل هضم و آشنا باشد .
مثلا برای ایجاد حس آرامش دریک بیماری که هنوز حمام سونا را ندیده , نباید بگوییم که
"فکر کن الان توی حمام سونا هستی و داری آرام میشی "
بجایش میتوانیم بگوییم:
"تصور کن الان در یک باغ زیبا (یا کنار دریا) هستی و ...."
لذا باید اول ببینید که محل کار شما در کدام منطقه از شهر بوده و اغلب با چه طبقه از افراد جامعه سروکار دارید . از طرف دیگر باید گفت که عموما مردم با معرفی یک پزشک و یا روانشناس در جلسات هیپنوتراپی شما شرکت میکنند و شما قبلا میتوانید اطلا عات لازم در مورد فرد مورد نظر را از پزشک یا روانشناسش بگیرید . همچنین در جلسه مصاحبه اولیه می توانید با پرسیدن سوالات مختلف فرد را از لحاظ طبقه اجتماعی , تعلقات فرهنگی , مذهبی و غیره مورد شنا سایی قرار دهید .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لذا مشاهده میکنید که برای تبدیل شدن به یک هیپوتیست مجرب باید هم جامعه شناسی و هم روانشناسی بدانید. همچنین باید با تاریخ و فرهنگ جامعه خود کاملا آشنا باشید .باید به عادات و رسوم و اعتقادات جامعه و فرد مراجعه کننده اشراف داشته باشید تا در خلال جلسه بیشتر به او نزدیک شوید . مثلا باید بگویم که طرز برخورد با یک بیمار ترک زبان با بیمار مازندرانی و بیمار لر و عرب به میزان 50 درصد مشابه بوده ولی تا پنجاه در صد متفاوت از یکدیگر هستند . همچنین روش برخورد با یک بیمار سنتی و میانسال با یک بیمار نوجوان ویا جوان متفاوت است . از سوی دیگر برخورد با یک خانم ملاحظات خاصی دارد که باید رعایت نمود . برای یک گیلانی یا مازندرانی صحبت از امواج آرام دریا خیلی بهتر از صحبت از بادهای ملایم کویر (در کرمان ) ایجاد آرامش را برای او القا میکند . لذا باید این مسایل را در نظر داشته باشید .مثلا در برخی از فرهنگها مسئله حسادت و استفاده از رمال و پیشگوو طالع بین بسیار مرسوم و رایج تر از فرهنگهای دیگر است .از اینرو باید بپرسید که آ یا این موضوع برای بیمارتان اهمیت دارد یا خیر. اگر اینطور است باید طوری کار کنید که او را در مسیر مناسب قرار دهید .بنا براین شناسایی شخصیت افراد قبل از آغاز جلسه بسیار مهم است . هرچه بیشتر شخصیت و محتوای ذهنی افراد را بشناسید , بهتر می توانید با آنها ارتباط برقرار نمایید . در کتابهای جلد دوم و سوم این نکات به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت و آنچه را که در اینجا گفتم فقط برای این بود که بدانیم هیپنوتیزم یک تخصص دانشگاهی است و باید مهارتهای این علم در چند مرحله (پایه – متوسط – پیشرفته ) آموخته شود . لذاباید بگویم که علم هیپنوتیزم امروزه بسیار گسترده شده است .این علم صرفا یک علم بالینی است و در کنار آموزه ای فرهنگی مثبت وهمراه با اعتقادات دینی موجود در جامعه و با کمک آنها می تواند بسیاری از مشکلات روحی وروانی و بدنی افراد جامعه را حل نماید وهر گز در تقابل با آنها قرار نخواهد گرفت . هم اکنون در کنار طب مدرن , این علم توانسته کار آیی های مهم خود را به اثبات برساند . برخی از متخصصین هیپنوتیزم فقط به کار, شنا سایی مشکلات روانی پنهان شده در گذشته بیمار (وقایع ناگوار) و به یاد آوردن موارد فراموش شده ( مثل توهین یک فرد در چند سال قبل ) اشتغال دارند. این توهین هر چند توسط خود آگاه فرد فراموش شده است ولی در واقع در ناخود آگاهش جایگزین شده است و می تواند سرچشمه جدا شدن این فرد از دیگران وعلت تنهایی او باشد . ولی برخی دیگر علاوه بر شنا سایی این مشکلات , کار های درمانی را نیز انجام می دهند و با ارایه القا عات مناسب , مشکل بیمار را که در ناخود آگاهش جایگزین شده را با یک دستور جدید جابجا میکنند . مثلا با القا کردن (آدامس جویدن) به جای (سیگار کشیدن) به فرد کمک میکنند تا هر وقت هوس سیگار کرد , بجایش آدامس بجود . البته این کار اینقدر ها هم ساده نیست و به اجرای درست مراحل کار و مهارت فرد القا کننده در زمان مورد نظر بستگی دارد و شما باید این مهارتها را در کتاب جلد های اول تا سوم بیاموزید .البته فر آیند یادگیری مهارتهای هیپنوتیزم مانند همه مهارتهای علوم پزشکی نیاز به باز آموزهای مداوم دارد . هر هفته مطالب جدیدی به این علم اضافه می شود و شما باید همانند پزشکان هر هفته از این اطلا عات جدید برخوردار شوید . برای اینکار ما برای شما پایگاه اطلاع رسانی روزانه را ایجاد نموده ایم . کلیه عزیزانی که این کتاب را خریداری میکنند لازم است با ارسال یک ایمیل به آدرس زیر ثبت نام خود را برای دریافت اطلا عات جدید انجام دهند و ما هر هفته نکات و آدرسهای جدید را برای شما ارسال خواهیم نمود . بدون این اطلا عات ممکن است از دیگران عقب بمانید و در بازار کار نیز موفقیت تان سخت تر خواهد شد . لذا هدف ما تربیت یک گروه متخصص هیپنوتراپی در مقاطع مختلف تحصیلی است . در نهایت باید از فیلمها یی که از اساتید مختلف خارجی برای شما تهیه و تدوین شده اند استفاده نمایید تا ببینید عملا اینکار چگونه انجام می شود . در همینجا باید از همکاری صمیمانه خانم دکتر صدیقه احمدی که با دقت فراوان در مراحل مختلف تهیه و نگارش و تدوین این کتاب همکاری نموده اند تشکر نمایم . ضمنا باید بگویم که در این کتاب از لغات درمانجو , درمانپذیر و سوژه به جای بیمار استفاده نموده ام و همچنین به جای "پزشک" از لغات "درمانگر , هیپنوتیزم درمانگر , هیپنوتیزورو هیپنوتیست استفاده شده است . در وبلاگ زیر می توانید از فعالیتهای ما با خبر شده و کتابهای دیگر ما را مشاهده نمایید .

www.drmoghimi.blogfa.com
با تشکر و آرزوی موفقیت
دکتر ابراهیم مقیمی1394
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تعریف هیپنوتیزم:
در این فصل می خواهم از تعاریف و تاریخچه هیپنوتیزم بگویم .
در مورد هیپنوتیزم تعاریف مختلفی وجود دارد. اشپیگل بیان می کند که اگر دامنه آگاهی بشررا برروی یک خط درنظر بگیریم، حالت آگاهی در وسط خط قرار گرفته، در یک انتهای این خط حالت اغماء یا بیهوشی کامل ودر انتهای دیگرش هیپنوز یا تمرکز زیاد قرار دارد. هیلگارد، هیپنوز را نوعی تجزیه در هوشیاری فرد می داندکه با نوعی تخیلات معطوف به هدف همراه است. از نظر پیررآل هیپنوتیزم ، علمی است که به وسیله آن فردی که معروف به هیپنوتیزور است بتواند در فرد دیگری به نام سوژه، خواب مصنوعی ایجاد کند. کاپلان، هیپنوز راحالتی می داند که در آن شخص، می تواند به تلقینات مناسب پاسخ دهد و این حالت با تغییراتی درادراک ،حافظه و خلق فرد همراه است.
تعریف هیپنوتیزم در لغت نامه funk &Wagnall’s " به حالت تغییر یافته هوشیاری فرد اطلاق می شود که دراین حالت ، میزان پذیرش تلقینات ارائه شده به او افزایش می یابد. این حالت را می توان در یک فرد نرمال به وسیله روش های خاص ایجاد نمود و از نتایج آن در پزشکی و روان شناسی بهره گرفت.
به طورکلی بهترین تعریف برای هیپنوتیزم این است "آمادگی برای پذیرش تلقینات ".
انسانهادر طول روز درحال پذیرش و یا رد تلقینات گوناگون هستند. ازاین رو همواره در معرض پدیده "هیپنوتیزم" قرار دارند. حتی زمانی که شما محتویات این کتاب را بدون هیچ انتقادی می پذیرید, فرآیندهای هیپنوتیزم درمغز شما در حال اجراست.
تعریف علمی تر هیپنوتیزم "حالتی از آرام شدن ،گیجی و یا تمرکز " است که در این حالت، فرد از مسائل و دغدغه های روزانه دور می شود. بخش ناخودآگاه مغز انسان در حالت آرام و ریلکس, به صورت خلاقانه و فعالانه به پیشنهادات والقائات ارایه شده به او پاسخ می دهد. دراین حالت است که بخش ناخودآگاه مغز، فارغ از هر گونه اضطراب و افکار انتقادگر، همانند یک کودک مطیع، روی مواردی که فردخواستار تغییر آن هست تمرکزنموده و آماده پذیرش تلقین ارایه شده می گردد و می کوشد آن تلقینات را انجام دهد. بر خلاف آنچه عوام می پندارند , این فرایند؛ نه در حالت خواب بلکه درحالت بیداری و هوشیاری رخ می دهد .فردی که در فرآیند هیپنوتیزم قرار می گیرد , به هیچ وجه در خواب نیست , بلکه دریک حالت عمیق ریلکس شده با آرامش کامل،شناور است و شما به عنوان درمانگر،پس از طی مراحل مختلف،او را درحالت خلسه قرار می دهید. در این حالت است که تغییرات القا شده در ناخودآگاه ذهن بیمار، به خودی خود رخ خواهند داد و بیمار به صورت ارادی و خودآگاه این تغییرات را دریافت نمی کند .
ازاین روهیپنوتیزم به مفهوم " تغییر در ناخودآگاه" است و شما به عنوان یک درمانگر لازم است به اهمیت ناخودآگاه پی ببرید . این ناخودآگاه همان " کودک درون" است و پیدایش آن به دوران کودکی افراد بر می گردد. حتماً آگاهی دارید که مغز انسان بردو بخش خودآگاه و ناخودآگاه استوار است . در اغلب موارد "هیپنوتیزور " این کار را روی فرد "درمان جو" انجام می دهد. ولی افراد می توانند خودشان را نیزهیپنوتیزم نموده واز تلقیناتی که به خودشان می دهند بهره مند شود. .دراین موارد،فرد هم در نقش درمانگر و هم در نقش درمانجو ظاهر می شود . این پدیده به نام "خود هیپنوتیزم" معروف است و در فصل مورد نظر در این کتاب به آن اشاره خواهدشد.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

استفاده از مطالب این سایت در سایتهای ذیگر فقط با اجازه کتبی از مولف امکان پذیر است
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

استفاده از مطالب این سایت در نشریات و کتب دیگر فقط با اجازه کتبی از مولف امکان پذیر است
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

فهرست مطالب
مقدمه چاپ اول/1
پیشگفتار / 3
فصل اول:/ 7
- تعریف هیپنوتیزم / تاریخچه/ مغز، خودآگاه وناخودآگاه/ خواب، بیداری ، هیپنوتیزم وتفاوت آنها/- امواج مغز و هیپنوتیزم/- ارتباط ذهن و بدن/ نظریه های هیپنوتیزم /رابطه هیپنوتیزم با یوگا، مدیتیشن و TM/
فصل دوم:/31
-کاربرد هیپنوتیزم/-موارد ممنوعیت هیپنوتیزم/-باورهای نادرست در مورد /یپنوتیزم/-اصول اخلاقی
فصل سوم/ 43
ارکان هیپنوتیزم:/-تمرکز/-انفکاک/-تلقین/مراحل کلی هیپنوتیزم/-القاء/-/عمیق سازی/-تلقین/-خاتمه/میزان هیپنوتیزم پذیری:/عوامل تاثیرگذار برمیزان هیپنوتیزم پذیری/مقدمات لازم برای انجام هیپنوتیزم/-محیط
درمانگر/
فصل چهارم:/57
- مقدمه /-تستهای مختلف برای بررسی هیپنوتیزم پذیری افراد/آزمون انگشت/آزمون پاندول/آزمون حرکات دستان/آزمون تمرین وضعیتی/آزمون به هم چسبیدن دستها/
فصل پنجم: /71
مرحله القاء/شیوه های القاء/-شیوه مستقیم/شیوه غیر مستقیم/روش کلی کار برای افرادمقاوم (A)و NA (تلقین پذیر)/متن القائات:/الف: القائات مربوط به افراد NA (تلقین پذیر)/ب: القائات افراد مقاوم (A)/1.انتخاب نام/2. موقعیت جغرافیایی/3.تخته سفید/ مرحله القاء:
فصل ششم:/95
مرحله عمیق سازی/خلسه/عمق خلسه/درجات عمق هیپنوز/اصل تاًیید خلسه
آزمون سنجش عمق/ا-آزمون دیزی/2-آزمون چوب خط/3-آزمون دست مغناطیس/روش های عمیق سازی/آسانسور /ابرها در آسمان/پله ها/مسیر رو به ساحل/آبشار/پدیده های هیپنوتیزم/1.کاتالپسی/2.افزایش حافظه/3.فراموشی(آمنزیا)/4.بی حسی- بی دردی/5.افزایش حس/6.فعالیت فکری – حرکتی/7.فعالیتهای حسی- حرکتی/9.سومنامبولیزم/10.توهم/
11.سیر قهقرایی به گذشته/12.سیر پیشرونده در زمان/13.اختلال در ادراک زمان/14.القاء رویا/15.گسستگی ذهنی
فصل هفتم/119
مرحله 3:ارائه تلقینات/اصول تلقینات هیپنوتیزم/ایجاد رابطه حسنه، تفاهم و حس همکاری/قانون اثر معکوس/اصل تقریبهای متوالی/ایجاد انتظار مثبت:
1- ایجاد انتظار مثبت:/اصل تلقین مثبت/قانون توجه متمرکز:/اصل پاداش مثبت:/
فصل هشتم:"/127
مرحله هشیار سازی(خاتمه)/عوارض جانبی هیپنوتیزم/خود هیپنوتیزم/
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

احساس خجالت
احساس خجالت در همه فرهنگها وجود دارد
ق بر رسی های انجام شده در امریکا و هندوستان معلوم شده که "خجالت کشیدن" همانند "درد" می تواند به عنوان یک مکانیسم دفاعی برای بقای انسانها عمل نماید . حس درد سبب می شود تا ما از آسیب رساندن به بدن خودمان جلوگیری نماییم .از طرف دیگر "حس خجالت " به عنوان یک مکانیسم دفاعی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به روابط اجتماعی ما با دیگران عمل می نماید . ما را بر می انگیزاند تا روابط خود را با دیگران ترمیم نماییم .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تلفن دفتر فروش ۰۹۱۲۶۸۶۴۳۰۸
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

چگونه با استفاده از کلمات ساده طرف مقابل را هیپنوتیزم نماییم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

در اوقات مختلف روز و در موقعیتهای مختلف ممکن است مجبور شویم فرد مورد نظرمان به پذیرش حرفها و دیدگاه های خود واداریم. ممکن است لازم باشد که فردی عصبانی را دعوت به ارامش نماییم. یا ممکن است بخواهیم که در یک موقعیت حساس دیگران را با خود همسو نموده و یا بخواهیم در یک جلسه مباحثه نیروی مخالفی را خنثی نماییم. شاید لازم باشد که در یک گروه از فرد مخالفی که می تواند با ترفندهای کلامی و نوشتاری برای شما دردسر ایجاد کند را خلع سلاح نماییم.دراین موارد می توانیم با استفاده از روشهای هیپنوتیزم کلامی و با بهره گیری از لغات ساده در جملات به هم چسبیده به‌هدف‌خود که‌همانا کنترل جلسه است دست یابیم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

این تکنیک بسیار ساده‌است و همه ما در طول‌روز می‌توانیم از انها استفاده نماییم
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

معمولا افرادی که از نفوذ کلام بالایی برای خوردارند با استفاده از این لغات براحتی مراجعان و مشتریان و مخاطبان خود را هم در جلسات خصوصی وهم انفرادی با خود همراه مینمایند .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

این لغات‌میتوانند
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مخاطب شما را بر انگیزانند تا حر ف شما را بپذیرند
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

ذهن مخاطبتان را از موضوعی که با اصرارروی ان تمرکز کرده منحرف نموده و تصویر ذهنی جدیدی در مغزش ایجاد نمایند که موافق با شما ست .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

یک‌حس‌همراهی در مخاطب ایجاد‌نمایند که شما را قبول کند . همچنین این لغات می‌توانند دو موضوع را با هم طوری مرتبط نمایند که نهایتا هدف شما تامین شود و طرف‌دست‌از نافرمانی و مخالفت و نهایتا ادامه اعتراض بردارد و ساکت شود.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

این لغات را باید با مهارت و در جای مناسب بکار بگیرید تا بیشترین تاثیر را داشته باشند. با کمی تمرین می توانیم در این مسیر ماهر شویم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت اول . . چونکه .....
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مثال . تو صبر میکنی چونکه چند روز دیگه دارو تاثیر خودش رو می ذاره . تاثیر دارو خیلی برات مفیده چونکه کاری رو که من انجام دادم رو تکمیل میکنه چونکه بدون دارو وبدون صبر کردن فقط نصف نتیجه رو خواهی دید. چونکه همه این کار رو انجام میدن و تو استثنا نیستی . نخوردن دارو کارو خراب میکنه چونکه بدون دارو احساس ناراحتی خواهی کرد و همین برات خیلی مضره
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت دوم . و .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

شما فرد اگاهی هستی و حتما حرف منو درک میکنی و می دونی که من خیر وصلاح شما رو می خوام . وقتی دستورات منو اجرا کردی و نتایج کار رو دیدی حتما بقیه مراحل را ادامه خواهیم داد و نتیجه نهایی را خواهیم دید. اگه ادامه بدیم و صبور باشیم موفق خواهیم شد و از این نتیجه لذت خواهیم برد.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

.همونطوریکه .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

همونطوریکه داری داروها رو به‌موقع میخوری مشکلاتت کم کم کاهش پیدا میکنه و تو ریلکس تر میشی. همونطوری که مشکلاتت کمتر میشه تو احساس میکنی که برای همیشه درمان شدی و هر چی حالت بهتر میشه بیشتر با من همکاری میکنی .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت چهارم . تصور کن.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تصورش رو بکن که شما می ری پیش دوستات و همه با هم می بینن که خوب شدی و‌ می‌تونی مثل یه‌ فرد عادی زندگی‌کنی .فکر‌کن دیگه مشکلی نداری و باید کار های روزمره خودت رو مثل بقیه انجام‌بدی و من هم خیلی خوشحالم .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت پنجم .یعنی اینکه.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

شما دو ماهه که داری همه دستوراتم رو اجرا میکنی.این یعنی اینکه شما‌با من همکاری میکنی و این یعنی نتیجه خوب گرفتن از سیر‌درمان.یعنی اینکه‌به‌حرفهای دیگران‌گوش‌نمی‌دی و‌منصرف‌نمیشی تا وقتی که به هدفت برسی . همه اینها نشون می دن که شما فرد فرهیخته و منحصر بفردی هستی و تا رسیدن به هدف ادامه میدی.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

حالا فرض کنید که می خواهید بیمارتان را به پذیرش انجام یک عمل جراحی مهم که به نفعش است تر غیب نمایید . یا اینکه می خواهید فردی را که از بی اساس از شما شکایت کرده را ترغیب کنید تا ادامه ندهد .یا اینکه می خواهید بی گناهی خود را در مقابل جمعی که توسط یک فرد حسود و مغرض تحریک شده اند اثبات نموده و این تر فند را خنثی نمایید . یا اینکه می خواهید فعالبت افراد بی سوادی را که بی جهت در مقام بی اعتبار نمودن شما هستند را خنثی نموده و جو مجموعه را به نفع خود بر گردانید. ابتدا باید زمانی را برای تمرکز خودتان صرف نمایید و خونسردی خودتان را هر چه بیشتر حفظ نمایید.از دست دادن کنترل سبب اغتشاش فکری و‌عدم تمرکزتان می شود. چند نفس عمیق بکشید و بعد با این پنج لغت همه حرفهایتان را با مهارت بزنید.واز نتیجه کارتان لذت ببرید .از همین امروز تمرینتان را اغاز کنید . این تکنیک برای پزشکان . روانشناسان . مدیران . وکلا . معلمان . همسران . پدران و مادران و خیلی های دیگر معجزه میکند.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

ما را به دوستانتان معرفی کنید
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مطالب طب عمومی. داروی ضد افسردگی میرتازاپین mirtazapine علاوه بر درمان افسردگی می تواند سبب بهبود و شکل است سو هاضمه dyspepsia از قبیل تهوع . نا راحتی گوارشی و... شود. تحقیقات نشان داده که تاثیر این دارو بحدی است که می توان در ناراحتی های مزمن گوارشی از ان به عنوان داروی انتخابی می توان استفاده نمود.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

چگونه با استفاده از کلمات ساده طرف مقابل را هیپنوتیزم نماییم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

در اوقات مختلف روز و در موقعیتهای مختلف ممکن است مجبور شویم فرد مورد نظرمان به پذیرش حرفها و دیدگاه های خود واداریم. ممکن است لازم باشد که فردی عصبانی را دعوت به ارامش نماییم. یا ممکن است بخواهیم که در یک موقعیت حساس دیگران را با خود همسو نموده و یا بخواهیم در یک جلسه مباحثه نیروی مخالفی را خنثی نماییم. شاید لازم باشد که در یک گروه از فرد مخالفی که می تواند با ترفندهای کلامی و نوشتاری برای شما دردسر ایجاد کند را خلع سلاح نماییم.دراین موارد می توانیم با استفاده از روشهای هیپنوتیزم کلامی و با بهره گیری از لغات ساده در جملات به هم چسبیده به‌هدف‌خود که‌همانا کنترل جلسه است دست یابیم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت اول . . چونکه .....
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

این تکنیک بسیار ساده‌است و همه ما در طول‌روز می‌توانیم از انها استفاده نماییم
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

معمولا افرادی که از نفوذ کلام بالایی برای خوردارند با استفاده از این لغات براحتی مراجعان و مشتریان و مخاطبان خود را هم در جلسات خصوصی وهم انفرادی با خود همراه مینمایند .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

این لغات‌میتوانند
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مخاطب شما را بر انگیزانند تا حر ف شما را بپذیرند
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

ذهن مخاطبتان را از موضوعی که با اصرارروی ان تمرکز کرده منحرف نموده و تصویر ذهنی جدیدی در مغزش ایجاد نمایند که موافق با شما ست .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

یک‌حس‌همراهی در مخاطب ایجاد‌نمایند که شما را قبول کند . همچنین این لغات می‌توانند دو موضوع را با هم طوری مرتبط نمایند که نهایتا هدف شما تامین شود و طرف‌دست‌از نافرمانی و مخالفت و نهایتا ادامه اعتراض بردارد و ساکت شود.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

این لغات را باید با مهارت و در جای مناسب بکار بگیرید تا بیشترین تاثیر را داشته باشند. با کمی تمرین می توانیم در این مسیر ماهر شویم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت اول . . چونکه .....
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مثال . تو صبر میکنی چونکه چند روز دیگه دارو تاثیر خودش رو می ذاره . تاثیر دارو خیلی برات مفیده چونکه کاری رو که من انجام دادم رو تکمیل میکنه چونکه بدون دارو وبدون صبر کردن فقط نصف نتیجه رو خواهی دید. چونکه همه این کار رو انجام میدن و تو استثنا نیستی . نخوردن دارو کارو خراب میکنه چونکه بدون دارو احساس ناراحتی خواهی کرد و همین برات خیلی مضره
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت دوم . و .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

شما فرد اگاهی هستی و حتما حرف منو درک میکنی و می دونی که من خیر وصلاح شما رو می خوام . وقتی دستورات منو اجرا کردی و نتایج کار رو دیدی حتما بقیه مراحل را ادامه خواهیم داد و نتیجه نهایی را خواهیم دید. اگه ادامه بدیم و صبور باشیم موفق خواهیم شد و از این نتیجه لذت خواهیم برد.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

.همونطوریکه .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

همونطوریکه داری داروها رو به‌موقع میخوری مشکلاتت کم کم کاهش پیدا میکنه و تو ریلکس تر میشی. همونطوری که مشکلاتت کمتر میشه تو احساس میکنی که برای همیشه درمان شدی و هر چی حالت بهتر میشه بیشتر با من همکاری میکنی .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت چهارم . تصور کن.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تصورش رو بکن که شما می ری پیش دوستات و همه با هم می بینن که خوب شدی و‌ می‌تونی مثل یه‌ فرد عادی زندگی‌کنی .فکر‌کن دیگه مشکلی نداری و باید کار های روزمره خودت رو مثل بقیه انجام‌بدی و من هم خیلی خوشحالم .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

لغت پنجم .یعنی اینکه.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

شما دو ماهه که داری همه دستوراتم رو اجرا میکنی.این یعنی اینکه شما‌با من همکاری میکنی و این یعنی نتیجه خوب گرفتن از سیر‌درمان.یعنی اینکه‌به‌حرفهای دیگران‌گوش‌نمی‌دی و‌منصرف‌نمیشی تا وقتی که به هدفت برسی . همه اینها نشون می دن که شما فرد فرهیخته و منحصر بفردی هستی و تا رسیدن به هدف ادامه میدی.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

حالا فرض کنید که می خواهید بیمارتان را به پذیرش انجام یک عمل جراحی مهم که به نفعش است تر غیب نمایید . یا اینکه می خواهید فردی را که از بی اساس از شما شکایت کرده را ترغیب کنید تا ادامه ندهد .یا اینکه می خواهید بی گناهی خود را در مقابل جمعی که توسط یک فرد حسود و مغرض تحریک شده اند اثبات نموده و این تر فند را خنثی نمایید . یا اینکه می خواهید فعالبت افراد بی سوادی را که بی جهت در مقام بی اعتبار نمودن شما هستند را خنثی نموده و جو مجموعه را به نفع خود بر گردانید. ابتدا باید زمانی را برای تمرکز خودتان صرف نمایید و خونسردی خودتان را هر چه بیشتر حفظ نمایید.از دست دادن کنترل سبب اغتشاش فکری و‌عدم تمرکزتان می شود. چند نفس عمیق بکشید و بعد با این پنج لغت همه حرفهایتان را با مهارت بزنید.واز نتیجه کارتان لذت ببرید .از همین امروز تمرینتان را اغاز کنید . این تکنیک برای پزشکان . روانشناسان . مدیران . وکلا . معلمان . همسران . پدران و مادران و خیلی های دیگر معجزه میکند.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تا شقایق هست زندگی باید کرد
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تعریف شخصیت اجتنابی
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

طبق تعاریف ICD (1994) افراد اجتنابی دارای احساس تنش , عدم امندیت و حس کهتری inferiority هستند.آنها مایلند که دیگران آنها را دوست داشته باشند ولی نسبت به انتقاد و عیب جویی های دیگران در رابطه با خودشان بسیار حساسند و همواره در این فکرند که دیگران در مورد آنها چه می گویند .
افراد اجتنابی همیشه ازاحساس ناخوشایندی رنج می برند که آنها را فردی ناقص , غیر قابل دوستی با دیگران و مشکل دار نشان می دهد .این تصور باطل از دوران کودکی فرد برمی خیزد , زمانی که بنا به دلایل مختلف از سوی والدین , دوستان و افراد خانواده مورد انتقاد قرار می گرفتند . این انتقادات سبب شد تا فرد اجتنابی فکر کند همه انسانها در آینده نیز همین رفتار را با او خواهند داشت .اغلب این افراد دارای مهارتها و استع داد های خوبی هستند که می توانند در جامعه خود را فردی باکفایت نشان دهند . ولی آنها این نقاط قوت خود را نمی بینند . . افراد اجتنابی عموما حالت درونگرا دارند . زمانی که با افراد غریبه مواجه می شوند , شک نسبت به توانایی ها و قابلیتهایشان شدیدتر می شود . از دیدگاه فرد اجتنابی , دنیا مکانی پر از دشمن , سرد و آکنده از برخوردهای مسخره کننده است .مردم در پی دست انداختن و ایراد گرفتن هستند . بهمین دلیل آنها از بودن با مردم احساس راحتی نمیکنند . در بسیاری از موارد , یک انتقاد کوچک از آنها ممکن است با برخورد شدید آنها همراه باشد و کار به دعوا بکشد .آنها به حدی حساس میشوند که وقایع معمولی برای آنهامی تواند یک بحران تلقی شود و آنها را عصبانی کند . لذا افراد اجتنابی برای کمترین انتقاد ها در مورد شان , بیشترین آسیب را می بینند. همه خاطرات زندگی افراد اجتنابی پر است از روابط مشکل دار , درگیری های مختلف و تحقیر و تمسخر .آنها از یکطرف می کوشند تا از درون دچار زخمهای احساسی نشوند و از بیرون هم می کوشند از استرسها ی ناشی از تماس با دیگران مصون باشند . این افراد در برقراری روابطشان دچار مشکل می شوند .آنها تصور می کنند که "دوست داشتنی " نیستند , قابل تغییر هم نیستند . آنها با افرادی صمیمی می شوند که از نظر آنها "بی خطر" هستند . در غیر اینصورت ممکن است با فردی رابطه برقرار کرده و سپس با فردی دیگر یک " مثلث عشقی" را ایجاد نمایند . آنها عامدا اطلا عاتی را که ممکن است برایشان مضر باشد را رها نمیکنند .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

رفتار شخصیت احتنابی
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

افراد اجتنابی اغلب دارای رفتار سرکش و اخمو هستند و در مقابل وقایعی که برایشان رخ می دهند برخورد بیش از اندازه می کنند . ولی در نهایت می توانند برروی رفتار فیزیکی و نشان دادن عواطف خود کنترل داشته باشند . افکار آنها در موقع صحبت کردن حالت تکه پاره دارد و در تکلمشان از موضوع منحرف می شوند . جزو افراد ترسو و مضطرب هستند.
کانتور معتقد است که افراد اجتنابی مایلند در "گذشته" و یا در"رویا" زندگی کنند و کمتر در زمان "حال " ودر "اینجا" هستند . این امر سبب می شود تا دچار اختلا لات خفیف حافظه شده و به دوره بلوغ فکری نرسند . آنها نسبت به روابط عاطفی بسیار حساسند و مغز آنها به دنبال جزئیات بی ارزش در محیط زندگیشان است. ظرفیت احساسی افراد اجتنابی در حد نرمال است ولی ابراز عاطفیشان در حد محدود قرار دارد . بصیرتشان در حد سطحی بوده و بندرت میتوانند از آن برای تغییر در خود استفاده نمایند . آنها همواره دچار "اضطراب و غمگینی" هستند و احساس "تنهایی و تنش و تهی بودن" و "مسخ شخصیت آنها را آزار می دهد . برخی مواقع از کوره در می روند و رفتار انفجاری از خود نشان می دهند . این حالت خصوصا درمواقعی که فکر میکنند مورد تمسخر واقع شده اند از آنها سر می زند.
اخیرا با مردی 35 ساله آشنا شدم و با هم تصمیم گرفته بودیم که برای تفریح به یک رستوران در اطراف شهر برویم . سر میز غذا دیدم که او ناگهان از کوره در رفت و به سمت فردی که به او نگاه می کرد رفت و رفتاری بسیار خشن از خود نشان داد . بعدها متوجه شدم که او فکر میکرده آن چند نفری که دور میز کناری مان نشسته بودند دارند او را مسخره میکنند . شواهد بعدی حاکی از "اختلال شخصیت اجتنابی" او بود .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

هیپنوتیزم /
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

مغز، خودآگاه و ناخودآگاه:
فروید، که یکی از روانشناسان مشهور و پایه گذار مکتب روانکاوی است، آگاهی انسان را به سه بخش تقسیم می‌کند. این سه بخش خودآگاه، نیمه خودآگاه و ناخودآگاه را شامل می شود.
خودآگاه: آن دسته از افکار، تصورات و خاطراتی است که فرد نسبت به آن آگاهی دارد.
نیمه خودآگاه: افکار، ادراکات، شناخت‌ها، ، تصورات و خاطراتی است که در خودآگاه فرد وجود ندارد ولی می توان با مقداری تأمل و تمرکز به راحتی آن‌ را یادآوری کرد.
ناخودآگاه :شامل آن بخش از خاطرات، افکار وتصوراتی است که سرکوب شده است و فردآن را فراموش کرده است. این بخش از آگاهی، تحت اختیار و اراده فرد نمی باشد.
فروید ، دیدن خواب و رویا، لغزشهای زبانی، انجام برخی رفتارها، بیماریهای روان تنی و حالتهای هیستریک را از دلایل اثبات ناخودآگاه می داند. از نظر فروید، بیشتر افکار و رفتارهای انسان، توسط نیروی ناخودآگاه او هدایت می شود.
مغز انسان، مانند یک پیاز دارای لایه های مختلف است . محققان برای تفهیم معانی "خود آگاه " و " ناخود آگاه" در مغز انسان, دو لایه خارجی و داخلی را برای آن فرض نموده اند . طبق این نظریه , لایه خارجی از سیستم خودآگاه تشکیل شده که به انسان در تصمیم گیری آگاهانه و فعالیتهای روزمره ارادی براساس واقعیتهای کنونی زندگی،کمک می کند . لایه خارجی مغز، به فعالیتهای هوشمندانه ، منطقی و واقع بینانه اختصاص دارد . درواقع انتقادات و شکایات آگاهانه افراد از دیگران ومحیط اطرافشان، از فعالیتهای لایه خارجی ( خود آگاه مغز ) ریشه می گیرند. همچنین تصمیم گیری های هوشمندانه که در مواقع حساس اتخاذ می شوند از این لایه نشات می گیرند. از طرف دیگر لایه داخلی مغز، هم وجود دارد که شامل فعالیتهای "ناخودآگاه" انسان است .سیستم "ناخودآگاه" انسان , براساس اصل " دوری از درد و رنج و کسب لذت و ادامه بقا" کارخود را (بدون در نظر گرفتن عوامل خارجی) انجام می دهد. این لایه از مغز با هیجانات ،تصورات و خاطرات سرو کار داشته و بااستفاده سیستم عصبی خودکار , اندام های داخلی بدن را تحت کنترل دارد . فعالیتهای فوق بسیار به هم مرتبط بوده و بدن انسان تحت تأثیر مستقیم این عوامل است .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

بخش ناخودآگاه مغز، دربرخورد با دستورات پیچیده، بسیار دقیق عمل می کند ولی هوشمندانه این کار را انجام نمی دهد. بلکه مانند یک سیستم انعکاسی و خودکار, رفتار مناسب را بدون اراده فرد به اجرا در می آورد. این رفتار برای تضمین بقای فرد و جلوگیری از ورود خطر و ضررهای جانی و اجتناب از خسارات مادی ، جسمی ونیز معنوی به صورت ضبط شده در ناخودآگاه فرد قرار دارد و هر وقت لازم باشد به اجرا در می آید.
ناخودآگاه انسان، به اندازه یک کودک چهار ساله قادر به تجزیه و تحلیل مسائل مختلف است و از این رو فعالیت شرطی شده ناخودآگاه، بسیار مؤثرتر از فعالیت منطقی، به اجرا در می آید . یکی از بهترین شیوه های تغییر در بیماران، ایجاد تعییر در ناخودآگاه آنها است.
به عنوان مثال ، ممکن است شما یک روز را برای رانندگی در یک مسیر چندساعته سپری کرده باشید. شما در حین رانندگی : با چشمانتان به آینه نگاه کرده و فاصله خود را با اتومبیل های پشت سر می سنجید . از گوشتان برای شنیدن صدای موتور و تعویض به موقع دنده ها استفاده می کنید . در حالی که با دیگران صحبت می کنید دستها ، پاها ،چشم و گوش شما در مواقع مختلف،کار مناسب را انجام می دهند. مثلأ در هنگام نزدیک شدن به اتومبیل جلویی , خود به خود پای شما از روی گاز برداشته می شود و یا فرمان را محکم تر می گیرید. حتی ممکن است روی ترمز فشار واردنمایید . تا این مرحله از کار، بر عهده ناخوداگاه شماست . ولی اگر لازم باشد به سمت راست بپیچید و یا سبقت مهمی بگیرید , دراین حالت سیستم خودآگاه شما وارد عمل شده و کارش را با تصمیم گیری مناسب آغاز می کند.حتی سبقتهای مکرری که توسط رانندگان حرفه ای گرفته می شود، توسط ناخود آگاه آنها انجام می شود . بنابراین در بسیاری از موارد، سیستم ناخودآگاه بخش اعظم کارهای انسان رادر طول روز هدایت می کند. زمانی که سوار دوچرخه می شوید نیز همین حالت وجود دارد . ما درهنگام غذا خوردن ، لباس پوشیدن ، حتی حمام کردن و اصلاح صورت از سیستم ناخودآگاه استفاده می کنیم . ولی اگر آب حمام قطع شود آن گاه به خودمان می آییم و با استفاده از سیستم خودآگاه ( لایه خارجی) تصمیمات جدید می گیریم.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

به عبارت دیگر، سیستم ناخودآگاه مثل سیستم خلبان خودکار در هواپیما است. زمانی که خلبان، هواپیما را بلند کرده و در مسیر اصلی اش در هوا قرار می دهد , ادامه مسیر را تا زمان رسیدن به فرودگاه، به سیستم خلبان خودکار می سپارد .این سیستم با استفاده از داده هایی که در آن وارد شده مسیر را پیدا می کند. ارتفاع و جهت را تعیین می کند و به حرکت ادامه می دهد. کار هیپنوتیزور، برخورد با این سیستم ناخودآگاه در افراد بیمار و دستکاری در آن، به منظور دستیابی به نتیجه بهتر است. پس لازم است هیپنوتیزور به اهمیت این کار، واقف باشد. او باید آنقدر مهارت داشته باشد تا ابتدا بتواند به ناخودآگاه فرد دسترسی پیدا نموده و سپس تغییرات لازم را درناخودآگاهش، ایجاد نماید. همان طورکه قبلا بیان شد کودک درون، بیشتر به ناخودآگاه انسان ارتباط دارد. کودک انسانی از بدو تولداز طریق چشمانش بسیاری از فعالیتهای دنیای اطرافش را ضبط می کند . تا دو سالگی، بیشترین اطلاعات محیط اطراف از طریق حواس بینایی، بویایی، چشایی و لامسه وارد سیستم ناخودآگاه شده و در آنجا برای همیشه ضبط می شود. کودک برخوردهای تشنج آمیز پدر و مادر را صرفا نظاره می کند . ولی این برخورد مانند یک فیلم در ناخودآگاهش ثبت می شود. وقتی کودک بالغ می شود , این سیستم در مواقع لزوم فعال می شود . اگر یک فرددر دوران کودکی خود , فقط یکبار ببیند که پدرش در مقابل چشمان او , سیلی به صورت مادر بزند, ممکن است زمانی که بالغ می شود و در شرایط مشابه با همسرش قرار بگیرد, ناخودآگاه این سیلی را به صورت همسرش بزند. سپس از کارش پشیمان می شود و به عذر خواهی می پردازد و می گوید: "نمی دانم چه شد که این کار را کردم"
یا اگر در کودکی شاهد قطع برق درسینما بوده و هراس این تاریکی در سینما، سبب وحشت زیاد و فریاد کشیدن او شده، تکرار این واقعه دردوران بزرگسالی، باردیگر همان واکنش را به صورت ناخودآگاه به همراه خواهد داشت . این مساله به صورت یک اختلال "هراس" (فوبیا) تلقی می شود . لذا عملکرد سیستم ناخودآگاه، می تواند با نتایج مثبت و یا منفی همراه باشد. کار درمانگران، ریشه یابی عملکردهای منفی سیستم ناخودآگاه و تصحیح آنها در حالت هیپنوتیزم است. در این رابطه ، مباحث و مثالهای بسیار مفصلی در کتب روانشناسی وجود دارند که می توان برای شنا سایی سیستم ناخود آگاه انسان به آنها مراجعه نمود. فروید از جمله دانشمندان پیشتاز در این زمینه است و نظریه های او در رابطه با این عناصر مطرح شده اند .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم, [08.01.16 23:35]
استفاده از مطالب این سایت در سایتهای ذیگر فقط با اجازه کتبی از مولف امکان پذیر است

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم, [08.01.16 23:36]
استفاده از مطالب این سایت در نشریات و کتب دیگر فقط با اجازه کتبی از مولف امکان پذیر است

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم, [08.01.16 23:37]
فهرست مطالب کتاب هیپنوتیزم
مقدمه چاپ اول/1
پیشگفتار / 3
فصل اول:/ 7
- تعریف هیپنوتیزم / تاریخچه/ مغز، خودآگاه وناخودآگاه/ خواب، بیداری ، هیپنوتیزم وتفاوت آنها/- امواج مغز و هیپنوتیزم/- ارتباط ذهن و بدن/ نظریه های هیپنوتیزم /رابطه هیپنوتیزم با یوگا، مدیتیشن و TM/
فصل دوم:/31
-کاربرد هیپنوتیزم/-موارد ممنوعیت هیپنوتیزم/-باورهای نادرست در مورد /یپنوتیزم/-اصول اخلاقی
فصل سوم/ 43
ارکان هیپنوتیزم:/-تمرکز/-انفکاک/-تلقین/مراحل کلی هیپنوتیزم/-القاء/-/عمیق سازی/-تلقین/-خاتمه/میزان هیپنوتیزم پذیری:/عوامل تاثیرگذار برمیزان هیپنوتیزم پذیری/مقدمات لازم برای انجام هیپنوتیزم/-محیط
درمانگر/
فصل چهارم:/57
- مقدمه /-تستهای مختلف برای بررسی هیپنوتیزم پذیری افراد/آزمون انگشت/آزمون پاندول/آزمون حرکات دستان/آزمون تمرین وضعیتی/آزمون به هم چسبیدن دستها/
فصل پنجم: /71
مرحله القاء/شیوه های القاء/-شیوه مستقیم/شیوه غیر مستقیم/روش کلی کار برای افرادمقاوم (A)و NA (تلقین پذیر)/متن القائات:/الف: القائات مربوط به افراد NA (تلقین پذیر)/ب: القائات افراد مقاوم (A)/1.انتخاب نام/2. موقعیت جغرافیایی/3.تخته سفید/ مرحله القاء:
فصل ششم:/95
مرحله عمیق سازی/خلسه/عمق خلسه/درجات عمق هیپنوز/اصل تاًیید خلسه
آزمون سنجش عمق/ا-آزمون دیزی/2-آزمون چوب خط/3-آزمون دست مغناطیس/روش های عمیق سازی/آسانسور /ابرها در آسمان/پله ها/مسیر رو به ساحل/آبشار/پدیده های هیپنوتیزم/1.کاتالپسی/2.افزایش حافظه/3.فراموشی(آمنزیا)/4.بی حسی- بی دردی/5.افزایش حس/6.فعالیت فکری – حرکتی/7.فعالیتهای حسی- حرکتی/9.سومنامبولیزم/10.توهم/
11.سیر قهقرایی به گذشته/12.سیر پیشرونده در زمان/13.اختلال در ادراک زمان/14.القاء رویا/15.گسستگی ذهنی
فصل هفتم/119
مرحله 3:ارائه تلقینات/اصول تلقینات هیپنوتیزم/ایجاد رابطه حسنه، تفاهم و حس همکاری/قانون اثر معکوس/اصل تقریبهای متوالی/ایجاد انتظار مثبت:
1- ایجاد انتظار مثبت:/اصل تلقین مثبت/قانون توجه متمرکز:/اصل پاداش مثبت:/
فصل هشتم:"/127
مرحله هشیار سازی(خاتمه)/عوارض جانبی هیپنوتیزم/خود هیپنوتیزم/
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تلفن دفتر فروش 66926637 - 09126864308
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

برای عضو شدن در کانال روانپزشکی و هیپنوتیزم .گروه دکتر مقیمی لینگ زیر‌را لمس نمایید و join شوید .تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم
https://telegram.me/dsm5moghimi
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تلفن دفتر فروش ۰۹۱۲۶۸۶۴۳۰۸
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

فرد کمالپرست .فردی است که می خواهد همیشه هر کاری را در بهترین حالت و با بهترین نتیجه انجام دهد . این افراد انتظارات زیادی از فرزندان خودشان‌دارند و گاهی اوقات چیزهایی از فرزندان خود می‌خواهند که واقعا در توان فرزند شان نیست . این فشار ها سبب بروز اضطراب و حس بی کفایتی در فرزند شده وممکن است نهایتا سب رفتار انزوایی و دور شدن از مردم (رفتار اجتنابی) در فرزند شود .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تعریف شخصیت اجتنابی
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

طبق تعاریف ICD (1994) افراد اجتنابی دارای احساس تنش , عدم امندیت و حس کهتری inferiority هستند.آنها مایلند که دیگران آنها را دوست داشته باشند ولی نسبت به انتقاد و عیب جویی های دیگران در رابطه با خودشان بسیار حساسند و همواره در این فکرند که دیگران در مورد آنها چه می گویند .
افراد اجتنابی همیشه ازاحساس ناخوشایندی رنج می برند که آنها را فردی ناقص , غیر قابل دوستی با دیگران و مشکل دار نشان می دهد .این تصور باطل از دوران کودکی فرد برمی خیزد , زمانی که بنا به دلایل مختلف از سوی والدین , دوستان و افراد خانواده مورد انتقاد قرار می گرفتند . این انتقادات سبب شد تا فرد اجتنابی فکر کند همه انسانها در آینده نیز همین رفتار را با او خواهند داشت .اغلب این افراد دارای مهارتها و استع داد های خوبی هستند که می توانند در جامعه خود را فردی باکفایت نشان دهند . ولی آنها این نقاط قوت خود را نمی بینند . . افراد اجتنابی عموما حالت درونگرا دارند . زمانی که با افراد غریبه مواجه می شوند , شک نسبت به توانایی ها و قابلیتهایشان شدیدتر می شود . از دیدگاه فرد اجتنابی , دنیا مکانی پر از دشمن , سرد و آکنده از برخوردهای مسخره کننده است .مردم در پی دست انداختن و ایراد گرفتن هستند . بهمین دلیل آنها از بودن با مردم احساس راحتی نمیکنند . در بسیاری از موارد , یک انتقاد کوچک از آنها ممکن است با برخورد شدید آنها همراه باشد و کار به دعوا بکشد .آنها به حدی حساس میشوند که وقایع معمولی برای آنهامی تواند یک بحران تلقی شود و آنها را عصبانی کند . لذا افراد اجتنابی برای کمترین انتقاد ها در مورد شان , بیشترین آسیب را می بینند. همه خاطرات زندگی افراد اجتنابی پر است از روابط مشکل دار , درگیری های مختلف و تحقیر و تمسخر .آنها از یکطرف می کوشند تا از درون دچار زخمهای احساسی نشوند و از بیرون هم می کوشند از استرسها ی ناشی از تماس با دیگران مصون باشند . این افراد در برقراری روابطشان دچار مشکل می شوند .آنها تصور می کنند که "دوست داشتنی " نیستند , قابل تغییر هم نیستند . آنها با افرادی صمیمی می شوند که از نظر آنها "بی خطر" هستند . در غیر اینصورت ممکن است با فردی رابطه برقرار کرده و سپس با فردی دیگر یک " مثلث عشقی" را ایجاد نمایند . آنها عامدا اطلا عاتی را که ممکن است برایشان مضر باشد را رها نمیکنند .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

رفتار شخصیت احتنابی
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

افراد اجتنابی اغلب دارای رفتار سرکش و اخمو هستند و در مقابل وقایعی که برایشان رخ می دهند برخورد بیش از اندازه می کنند . ولی در نهایت می توانند برروی رفتار فیزیکی و نشان دادن عواطف خود کنترل داشته باشند . افکار آنها در موقع صحبت کردن حالت تکه پاره دارد و در تکلمشان از موضوع منحرف می شوند . جزو افراد ترسو و مضطرب هستند.
کانتور معتقد است که افراد اجتنابی مایلند در "گذشته" و یا در"رویا" زندگی کنند و کمتر در زمان "حال " ودر "اینجا" هستند . این امر سبب می شود تا دچار اختلا لات خفیف حافظه شده و به دوره بلوغ فکری نرسند . آنها نسبت به روابط عاطفی بسیار حساسند و مغز آنها به دنبال جزئیات بی ارزش در محیط زندگیشان است. ظرفیت احساسی افراد اجتنابی در حد نرمال است ولی ابراز عاطفیشان در حد محدود قرار دارد . بصیرتشان در حد سطحی بوده و بندرت میتوانند از آن برای تغییر در خود استفاده نمایند . آنها همواره دچار "اضطراب و غمگینی" هستند و احساس "تنهایی و تنش و تهی بودن" و "مسخ شخصیت آنها را آزار می دهد . برخی مواقع از کوره در می روند و رفتار انفجاری از خود نشان می دهند . این حالت خصوصا درمواقعی که فکر میکنند مورد تمسخر واقع شده اند از آنها سر می زند.
اخیرا با مردی 35 ساله آشنا شدم و با هم تصمیم گرفته بودیم که برای تفریح به یک رستوران در اطراف شهر برویم . سر میز غذا دیدم که او ناگهان از کوره در رفت و به سمت فردی که به او نگاه می کرد رفت و رفتاری بسیار خشن از خود نشان داد . بعدها متوجه شدم که او فکر میکرده آن چند نفری که دور میز کناری مان نشسته بودند دارند او را مسخره میکنند . شواهد بعدی حاکی از "اختلال شخصیت اجتنابی" او بود .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

ادامه مطالب شخصیت اجتنابی در روزهای اینده
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تافل , آیلتس و زبان دکتری
https://telegram.me/drmoghimizaban
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

سایت اموزش زبان دکتری

درتافل , آیلتس و زبان دکتری
https://telegram.me/drmoghimizaban
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

گروه دکتر مقیمی شامل مجموعه ای از اساتید است که درزمینه های روانپزشکی .روانشناسی . تحصیلات تکمیلی ‌دکتری . طب سوزنی بالینی . طب زیبایی تخصصی.طب داخلی و دیابت و تغذیه بر اساس منابع واقعی علمی فغالیت دارند.
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

به جمع ما خوش امدید
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

در اینجا هیچ حرفی بدون منبع معتبر نمیزنیم .
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

ورود همکاران سخت کوش و علمی و با انگیزه با روحیه همکاری بالا و بدون حسادت و بخل و کینه و ..... را گرامی میداریم. ما از همکاری شما در اعتلای علمی این کانال استقبال می کنیم.مقالات دانشگاهی .مقالات و مطالب ترجمه شده معتبر با ذکر منبع پذیرفته می شوند.نام مولف و مترجم پس از تایید در ادامه مقاله منتشر خواهد شد. تلفن ما برای پی ام 09361985064 .لطفا کتبا برای ما بنویسید
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

شخصیت اچتنابی : بقیه مطالب
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم

سبب شناسی اختلال شخصیت اجتنابی
تازه های روانپزشکی و هیپنوتیزم