ايرانيان مقيم آمريكا 
عنوان گروه یا کانال:

ايرانيان مقيم آمريكا


توضیحات: اين گروه براي پرسش و پاسخ و اطلاعات راجع به مهاجرت و كار و تحصيل و مسكن در آمريكاست https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
شناسه: @
تعداد اعضا: 225
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

ايرانيان نازنين با سلام خدمت تك تك شما عزيزان اين گروه براي به اشتراك گذاشتن مسائل و مطالب و پرسش و پاسخ در ارتباط با نحوه زندگي در همه شهرهاي كاليفرنياست
https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
شوكا ۹۵۰۶۶

سلام شیوا جون ممنون از اینکه این گروه را تشکیل دادی و منو اد کردید
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

خواهش ميكنم دوست عزيزم
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://www.dmv.org/ca-california/
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

برای آگاهی از چگونگی دریافت ارز دانشجویی این اینفوگراف را بخوانید و برای دوستان و آشنایان محصل در خارج از کشور بفرستید.

@poolpress
برای آگاهی از چگونگی دریافت ارز دانشجویی این اینفوگراف را بخوانید و برای دوستان و آشنایان محصل در خارج از کشور بفرستید.

@poolpress
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

گروه ايرانيان كاليفرنيا


برای اضافه کردن دوستانتان به این گروه, از دو طریق میتوانید عمل کنید:

1- روی لگوی گروه کلیک کنید و و با رفتن روی گزینه Add Member دوستتان را به گروه اضافه فرمایید.

2- لینک گروه ايرانيان كاليفرنيا" را براي دوستان خود ارسال فرماييد
https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

گروه اجاره اتاق و خانه در لوس آنجلس


برای اضافه کردن دوستانتان به این گروه, از دو طریق میتوانید عمل کنید:

1- روی لگوی گروه کلیک کنید و و با رفتن روی گزینه Add Member دوستتان را به گروه اضافه فرمایید.

2- لینک گروه "اجاره اتاق و خانه در لوس آنجلس" را برایشان ارسال فرمایید:

https://t.me/joinchat/GxqVaQ-bPWnwm-fzUpBkiAhttps://t.me/joinchat/AZYFdUO3MVU0ahkVwvovAw
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

به نزدیک‌ترین مرکز Social Security Administration مراجعه نمایید:

گذرنامه
کارت I-94
I-20 : I-20 مدرک رسمی پذیرش در دانشگاه های آمریکا است. این مدرک توسط دانشگاه ها از طرف Department of Homeland Security صادر می شود. دانشجویان متقاضی دریافت هر نوع از ویزای دانشجویی برای ورود به آمریکا موظف هستند در هنگام مصاحبه I-20 خود را به سفارت آمریکا تحویل دهند. I-20 شامل سه صفحه است. صفحه اول شامل اطلاعات مربوط به دانشجو، دانشگاه، رشته تحصیلی، طول مدت تحصیل، حداکثر تاریخ ورود به دانشگاه، هزینه ها و نحوه حمایت مالی از دانشجو است.
نامه‌ای از طرف دانشگاه که مشخص نماید شما به استخدام دانشگاه در آمده‌اید ( نامه کارفرما )
تاییدیه از طرف دانشگاه که نشان دهد شما دانشجوی تمام وقت هستید
نامه‌ای از طرف مرکز امور بین‌المللِ دانشگاه که تایید نماید شما دانشجوی F-1 هستید
پس از اقدام معمولا ظرف کمتر از یک ماه SSN خود را دریافت خواهید کرد.

یادآوری: استخدام شدن در دانشگاه برای دریافت SSN لازم است و دانشجویانی که بدون کمک هزینه پذیرش می‌گیرند، معمولاً امکان دریافت SSN را ندارند و متاسفانه این امر محدودیت‌هایی برایشان ایجاد خواهد کرد.

TOPافتتاح حساب در بانک

معمولا با استفاده از پاسپورت معتبر، افتتاح حساب در بانک ممکن خواهد بود. خوشبختانه تمام بانک هایی که به طور گسترده در آمریکا فعالیت می کنند، بسیاری از خدماتشان را به صورت online نیز ارائه می دهند. Bank of America بزرگترین بانک آمریکا است. بعد از آن US Bank بانک معتبر دیگری است. فاکتور دیگری که برای انتخاب بانک مورد نظرتان باید مد نظر داشته باشید، نزدیکی شعبه آن به محل کار/زندگی شما است. معمولا جز برای نقد کردن چک یا دریافت اسکناس احتیاجی به مراجعه به بانک نخواهید داشت که دومی از طریق ATM نیز قابل دریافت است. برای افتتاح حساب credit نیاز به داشتن SSN خواهید داشت بنابراین تا زمانی که (social security number (SSN را دریافت کنید، باید از حساب checking و یا debit استفاده کنید.

TOPدریافت گواهینامه و یا کارت شناسایی ایالت مربوطه

داشتن کارت شناسایی و یا گواهینامه این مزیت را دارد که دارنده دیگر مجبور نیست پاسپورتش را با خود مرتب حمل کند و در نتیجه ریسک گم شدن پاسپورت کمتر خواهد بود. برای ورود به مکانهایی که شرط سنی دارد ( مانند بار Bar و یا خرید مشروبات الکلی) و یا برای سفر رفتن با هواپیما و بعضا برای احراز هویت توسط پلیس و یا استفاده از کردیت کارت در هنگام خرید شما نیاز به مدرک احراز هویت دارید و در بعضی مواقع جدی تر مانند سفر و یا خرید، کارت شناسایی دانشگاه اعتبار لازم را ندارد. بنابراین حتی درصورتی که نمی خواهید گواهینامه (driving license) بگیرید، اقدام برای دریافت کارت شناسایی ایالت را مد نظر قرار دهید. صدور هر دوی این مدارک توسط department of licensing که زیر مجموعه ی هر ایالت است انجام می شود و علاوه بر احتیاج به داشتن مدارک شناسایی پایه مانند پاسپورت شما احتیاج به اثبات صحت آدرس هم دارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به وب سایت های دفاتر مربوطه در ایالت خودتان و یا به information center دانشگاه مراجعه فرمایید.

TOPخرید تلفن همراه ( موبایل )

در کشور آمریکا شرکت‌های مختلفی سرویس‌های تلفن همراه (Cell Phone) را ارائه می‌دهند. قیمت و کیفیت خدمات این شرکت‌ها یکسان نیست و بسته به میزان مبلغی که مایلید هزینه کنید، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. ارائه دهندگانِ اصلیِ خدمات تلفن همراه در آمریکا عبارتند از T-Mobile، at&t، Verizon و Sprint. در یک نگاه کلی می‌توان گفت T-Mobile مقرون به صرفه‌ترین خدمات و Verizon بهترین کیفیت را ارائه می‌دهد.

اگر مایل به تخصیص بودجه‌ی زیادی نیستید، با پرداخت ماهیانه حدود ۴۰ دلار می‌توانید از T-Mobile سرویسی بگیرید که شامل ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه در روزهای عادی و مکالمه‌ی نامحدود بعد از ساعت ۹ شب و آخر هفته‌ها (شنبه و یکشنبه) است و در صورت عقد قرارداد دو ساله گوشی مجانی نیز دریافت خواهید کرد. همچنین در صورتی که با تلفن همراه خود بیش از ۳۰۰ دقیقه در ماه صحبت نمی‌کنید، می‌توانید از تلفن‌های پیش‌پرداخت شده (Prepaid) این شرکت استفاده نمایید. چنانچه مبلغ ۱۰۰ دلار در ابتدا بپردازید به ازاء هر دقیقه مکالمه ۱۰ سنت از اعتبار شما کاسته می‌شود و اعتبار پرداختی شما تا یکسال معتبر خواهد بود و در صورت خریدِ مجددِ اعتبار قبل از سپری شدن یکسال، باقیمانده‌ی اعتبار شما به سال آینده منتقل می‌شود. لازم به ذکر است که پوششِ سیگنالِ T-Mobile نسبتاً خوب است؛ به خصوص در ایالت کالیفرنیا کاربران این شرکت مشکل چندانی از این نظر نخواهند داشت.

چنانچه مایل به پرداخت هزینه‌ی بیشتر و دریافت خدمات بهتر هستید می‌توانید سری به وب سایت شرکت ورایزن بزنید و از این شرکت خدمات بگیرید. Verizon دا
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

رای پیشرفته‌ترین شبکه‌ی مخابراتی تلفن همراه در آمریکاست و پوشش سیگنال بسیار خوبی هم دارد.

شرکت at&t نیز از جمله شرکت‌های بزرگ ارائه کننده خدمات تلفن همراه است. چنانچه مایلید همیشه به اینترنت و ایمیل خود دسترسی داشته باشید و از نظر مالی نیز محدودیتی ندارید، می‌توانید در مورد خرید iPhone از این شرکت فکر کنید. هزینه خرید iPhone حدود ۴۰۰ دلار است و هزینه ماهیانه‌ی دریافت سرویس نیز حداقل ۶۰ دلار در ماه است که شامل ۴۵۰ دقیقه مکالمه در روزهای عادی، ۵۰۰۰ دقیقه مکالمه در شب و آخر هفته‌ها و همچنین دسترسی نامحدود به اینترنت می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به این آدرس مراجعه نمایید.

استفاده از خدمات شرکت Sprint چندان توصیه نمی‌شود،‌ زیرا این شرکت مشکلات زیادی از نظر پوشش سیگنال و کیفیت خدمات دارد.

TOPخرید اتومبیل

در آمریکا طیف بسیار وسیعی از اتومبیل وجود دارد، اما اتومبیل‌های تویوتا (Toyota) و هوندا (Honda) از محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. از جمله دلایل اصلی این مساله می‌توان به قیمت نسبتاً پایین، دوام زیاد، قیمت کم قطعات یدکی و کمی مصرف بنزین (نه در تمام مدل‌ها) اشاره کرد. به همین دلیل توصیه می‌شود که ترجیحاً تویوتا یا هوندا خریداری نمایید. از بین انواع مختلف مدل‌های این اتومبیل‌ها مدل Corolla از تویوتا و Civic از هوندا در بین دانشجویان طرفدار بیشتری دارند. هر دو این اتومبیل‌ها کم مصرف و کم هزینه هستند و فروش آن‌ها در آینده نیز ساده‌تر خواهد بود. همچنین توصیه می‌شود که ترجیحا مدل‌های دنده اتوماتیک را خریداری نمایید، زیرا مدل‌های دنده‌ای در آمریکا کم طرفدارند و فروش اتومبیل برای شما در آینده مشکل خواهد بود.

صرف نظر از این که از چه کسی اتومبیل را خریداری می‌کنید، توصیه می‌شود که VIN اتومبیل را گرفته و پیشینه اتومبیل را قبل از خرید ببینید. VIN یا Vehicle Identification Number شماره‌ی منحصر بفردی است که تمام اتومبیل‌های موجود در ایالات متحده دارند و از طریق آن می‌توانید به پیشینه اتومبیل دسترسی پیدا کنید. وب‌سایت‌هایی مثل carfax با دریافت مبلغی حدود ۳۰ دلار به شما اجازه می‌دهند تا برای مدت معینی (معمولا حدود یک ماه) تعداد نامحدودی VIN را وارد نموده و پیشینه‌ی اتومبیل‌ها را استخراج نمایید. دیدن پیشینه‌ی اتومبیل هم برای اطمینان از تصادفی نبودن اتومبیل و هم برای اطمینان از نداشتن مشکلات عمده‌ی مکانیکی مفید است. اتومبیل‌های قدیمی‌تر از ۵ سال، باید معاینه‌ی فنی شوند که در آن میزان آلایندگی اتومبیل اندازه گیری می‌شود. چنانچه اتومبیلی به دفعات امتحان آلایندگی را رد کرده باشد، به احتمال زیاد دچار مشکل عمده‌ی مکانیکی موتور است. بدیهی است که خرید چنین اتومبیلی توصیه نمی‌شود. علاوه بر بررسی VIN، توصیه می‌شود که اتومبیل را قبل از خرید به مکانیک نشان دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به خاطر داشته باشید که تعمیرات اتومبیل بسیار پرهزینه است. در نتیجه تا آنجا که ممکن است اتومبیل سالم‌تر و جدیدتری بخرید. خرید اتومبیل‌های قدیمی گرچه در ابتدا احتیاج به صرف هزینه‌ی زیادی ندارد، اما هزینه‌های تعمیر در دراز مدت به هزینه‌ی خرید و دردسر تعمیرات خواهد چربید.

اتومبیل را می‌توانید از اشخاص و همچنین از فروشگاه‌های اتومبیل خریداری نمایید. معمولاً قیمت فروشگاه‌های اتومبیل بین ٪۲۰ تا ٪۵۰ از فروشندگان شخصی بالاتر است. در نتیجه خرید اتومبیل از اشخاص معمولاً به صرفه‌تر است، اما فروشندگان اتومبیل ممکن است خدمات بیشتر و ضمانت‌هایی در مورد اتومبیل به شما بدهند که گاهی مفید واقع می‌شود. جهت گرفتن قیمت تخمینی اتومبیل سری به وب‌سایت Kelly Blue Book بزنید و شرایط اتومبیل را وارد نمایید و قیمت پیشنهادی این وب‌سایت را ببینید. قیمت‌های این وب‌سایت معمولاً بالاتر از قیمت بازار است و معمولاً باید بتوانید اتومبیل را چیزی در حدود حداقل ۱۰٪ زیر قیمت این وب‌سایت خریداری نمایید.

بسیاری از بانک‌ها و همچنین بعضی از فروشگاه‌های اتومبیل به شما وام خرید اتومبیل با بهره نسبتاً کم می‌دهند. گرفتن وام می‌تواند به شما کمک کند تا اتومبیل جدیدتر یا حتی اتومبیل نو خریداری نمایید، اما به دلیل نداشتن پیشینه‌ی اعتباری ممکن است در ماه‌های اول ورود به آمریکا امکان گرفتن وام را نداشته باشید.

پس از خرید اتومبیل نوبت به دریافت بیمه می‌رسد. داشتن سابقه‌ی رانندگی تأثیر بسزایی در کم کردن هزینه‌ی ماهیانه بیمه اتومبیل دارد. بعضی از نمایندگی‌های بیمه سابقه رانندگی شما در ایران را می‌پذیرند و هزینه‌ی ماهیانه شما را کاهش می‌دهند. برای انتقال سابقه رانندگی اصل و ترجمه‌ی رسمی گواهینامه (نه گواهینامه‌ی بین‌المللی) خود را همراه خود بیاورید و به نمایندگی بیمه ارائه دهید.

TOPخرید مایحتاج عمومی

حتما می دانید که در ینگه دنیا به سبک وطن نمی توانید تعداد متعددی مغازه
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

های کوچک در محدوده ی اطراف محیط مسکونی جهت خرید پیدا کنید. سیستم خرید معمولا به این شکل است افراد هر چند وقت یکبار ( مثلا هر هفته) که به سوپرمارکت های بزرگ که به department store معروف هستند رفته و مایحتاج یک هفته ی خود را تهیه می کنند. تعداد زیادی فروشگاههای زنجیره ای در آمریکا وجود دارند که در هر منطقه از آمریکا تعدای از آنها معروف هستند. مثلا در شهر سیاتل QFC و یا Safeway و یا Trader Joes تعدد بیشتری دارند. علاوه بر آن فروشگاههای مانند Wal-Mart و یا Costco هستند که در سراسر آمریکا شعبه دارند. اطلاعات دقیق در زمینه محل های مناسب خرید ماهیانه و یا هفتگی را می توانید از دوستان ساکن منطقه ی خود به دست آورید. هنگام خرید این نکته را مد نظر داشته باشید که قیمت بالاتر اجناس الزاما به معنای کیفیت برتر آنها نیست. به طور مثال در سیاتل هرچند کیفیت میوه ها در Costco و درSafeway تفاوت چندانی ندارند، قیمت های Safeway به طور کلی بیشتر است و آن به دلیل تعدد فروشگاههای Safeway است به طوری که در هر محله تقریبا یک Safeway وجود دارد در صورتی که تنها دو Costco در کل سیاتل موجود است. علاوه براین در Safeway امکان خرید مقادیر اندک از اقلام مختلف موجود است در صورتی که در Costco اکثر اقلام به طور نسبی به طور عمده به فروش می رود. باز به طور مثال؛ معمولا تمام این فروشگاهها اجناسی را برای sale و یا حراج دارند که قیمت بسیار پایینتری دارد و کیفیتش هم اصلا فرقی ندارد. تنها تفاوت این است که باید نسبتا زودتر مصرف شوند. به عنوان یک مثال دیگر، معمولا در شهرهای بزرگ محله ی چینی ها که معمولا به china town معروف است، محله ی ارزانی است و می توان تنوع خوبی از سبزیجات و میوه را به قیمت های بسیار مناسب از آنجا تهیه کرد. به عنوان خلاصه می توان گفت که با داشتن مقداری اطلاعات می توانید در خریدتان بسیار صرفه جویی کنید و در عین حال از بهترین کیفیت مواد غذایی بهره مند شوید. بنابراین در شناسایی مکان های جدید، به دست آوردن اطلاعات جدید و فرصت های مناسب خرید فعال باشی

TOPخرید وسایل خانه

برای خرید وسایل دست اول، IKEA را مد نظر قرار دهید. IKEA فروشگاههای بزرگی هستند که در تمام آمریکا پراکنده هستند و وسایل خانه اعم از مبل وصندلی و تخت تا وسایل آشپزخانه و گلدان و غیره در آن به قیمت بسیار مناسب پیدا می شود. گزینه ی دیگر Garage sale ها است. حراج های خانگی و یا garage sale ها معمولا در فصل هایی از سال که هوا بهتر است و در روزهای آخر هفته برقرار می شود. هم می توانید از طریق craiglist از مکان garage sale ها با خبر شوید و هم از طریق توجه به اطلاعیه هایی که در نزدیکی منزلتان به در و دیوار زده شده است. وسایل موجود در garage sale ها تقریبا مجانی هستند . به یادآوری دوستی عرض می کنم، wal-mart هم معمولا لوازم خانه نیز می فروشد که معمولا قیمتش از IKEA هم کمتر است و البته تنوعش هم کمتر می باشد.

TOPخرید بلیط هواپیما و یا اتوبوس

نکته ای که برای خرید بلیط هواپیما می تواند بسیار مهم باشد، زود خریدن آن است. اگر بتوانید با فاصله ی زمانی طولانی قبل از تاریخ پرواز بلیط خود را خریداری کنید، می توانید ان را با قیمت های بسیار مناسبی خریداری کنید ( مثلا دو ماه زودتر) هرچه به تاریخ پرواز نزدیک تر شوید، بلیط گرانتر می شود. معمولا سایت های expedia, orbitz, kayak از معروفترین سایتهای تهیه بلیط online هستند ولی الزاما این دلیل بر این نیست که همیشه بهترین قیمت ها را دارند بنابراین از google برای یافتن سایر گزینه ها استقاده کنید. علاوه بر هواپیما، گزینه ی سفر با اتوبوس هم قابل بررسی است. به شخصه تنها یک شرکت اتوبوسرانی را می شناسم که خدماتش در سطح آمریکا گسترده است و آن gray hound می باشد.

TOPخرید کتاب

به طور کلی کتابخانه ها بهترین گزینه برای امانت گرفتن هستند و معمولا کتابهایشان را ( برخلاف ایران) برای زمان طولانی امانت می دهند. در عین حال اگر به خرید کتابی نیاز داشتید به این وب سایت ها سری بزنید. abebooks.com, half.come, amazon.com alibris.com, textbooks.com

TOPخرید لباس و کفش

تا جایی که اطلاعات راقم اجازه میدهد، فروشگاه Ross حقیقتا ارزان ترین فروشگاه ممکن است. در Ross سایر اقلام نظیر چمدان، کیف، کفش، وسایل زینتی خانه، ملحفه و پتو و بالش و وسایل آشپزخانه و کلا هرگونه خرت و پرت وجود دارد. Target هم فروشگاه زنجیرهای دیگری است که معمولا قیمت مناسبی دارند و کیفیت و تنوع اجناسش از Ross بهتر و بیشتر است. در target هم می توانید تنوع گسترده ای از اقلام بیابید از لوازم آرایشی و بهداشتی تا قاب عکس، سی دی و دی وی دی و . . . البته در تمام فروشگاههای بزرگ نظیر Wal-Mart و یا Costco هم پوشاک موجود است. در مورد کفش هم علاوه بر Ross و Target، فروشگاههای لوازم ورزشی Big5 هم معمولا بر روی sale گزینه های خوبی دارند.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

اینها گزینه هایی است که برای خریدهای ارزان قیمت موجود است. به غیر از این تعداد بسیار زیادی ( بسیار بسیار بسیار زیاد) فروشگاههایی مربوطه به البسه وجود دارند که البته در بعضی مناسبتها در سال ( مانند thanksgiving) و یا در حراج های سالیانه قیمت های بسیار مناسبی را ارائه می دهند.

Craigslist

سایت craigslist.org در حقیقت کشکولی است که همه چیز می توانید در آن پیدا کنید. افراد به طور مجانی می توانند بر روی craigslist آگهی بدهند. اجاره دادن یا اجاره کردن خانه، خرید و فروش اتومبیل، خرید و فروش انواع اقلام دیگر به خصوص وسایل دست دوم، اشتراک ماشین و هزینه ی سوخت(ride share)، حتی دوست یابی!! و . . . مطالبی است که می توانید بر روی آن بیابید. به طور کلی در بلند مدت سر و کارتان با این سایت زیاد خواهد بود بنابراین هرچه زودتر کشفش کنید.

TOP نکات ایمنی و امنیتی

1. پاسپورت، I20، ویزا . . . از اینها مهمتر، فقط سلامتی تان است.

2. از جمله ی دزدی هایی که به نسبت در آمریکا رواج دارد، دزدی هویت و یا اعتبار است. برای جلوگیری از آن به نکات زیر توجه کنید:

• در صورت گم شدن کارت اعتباری تان بانک تان را در اسرع وقت در جریان بگذارید. معمولا صدور مجدد کارت اعتباری هزینه ای ندارد و اگر کسی هم در فاصله ی زمانی بین سرقت کارت تا اطلاع دادن شما از کارت تان استفاده کرده باشد، هزینه ای متوجه شما نخواهد شد.

• بعد از اینکه که SSN تان راگرفتید و مختصری سابقه ی اعتبار پیدا کردید، سیل پیشنهادات برای گرفتن کارت اعتباری به خانه تان سرازیر می شود. هیچ گاه آن credit card application form ها را به طور کامل و سالم در زباله نیندازید. اگر کسی آن فرم ها را بیابد می تواند با استفاده از آن به اسم شما برای کارت اعتباری اقدام کند و آن را دریافت کند. بنابراین حداقل قسمتی را که مربوط به اطلاعات شما شامل اسم و غیره می باشد را کاملا ریز ریز کنید. برای این کار میتوانید از وسایلی به نام paper shredder که معمولا در تمام ادارات از جمله در دانشگاه موجود است استفاده کنید. حتی رسیدی را که به هنگام خرید از فروشگاه دریافت می کنید سالم به دور نیندازید. گزارشات ماهیانه ی بانک هم همین طور است( به طور کلی پیشنهاد می کنم تمام صورتحساب هایتان را تا دو سال نگه دارید بعد آن از بین ببرید. )

• SSNتان را مخفی نگه دارید. به طور کلی تاریخ تولد، SSN اطلاعاتی هستند که به کمک آن می شود به طور راحت تری به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرد. ممکن است در بعضی موارد، مثلا تماس شما با شرکتهای معتبر، اپراتور مربوطه برای دست یابی به اطلاعات رکورد شما، این اطلاعات نیمه سری را از شما طلب کند که آن ایرادی ندارد اما بدون اینکه از اعتبار شرکتی مطمئن باشید از دادن این گونه اطلاعات بدان ها خودداری کنید

• در مورد خرید اینترنتی، سعی کنید به طور ضمنی از اعتبار سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید. مثلا با شماره های شرکت تماس بگیرید و سعی کنید مطمئن شوید که واقعا یک شرکت است. از اینکه یک سایت در لیست جستجوی شما در GOOGLE ظاهر می شود و یا در لیست اسپانسرهای گوگل است نمی توان هیچ نتیجه گیری خاصی در مورد اعتبار آن شرکت نمود.

TOPنکات کلی

• پس دادن اجناس خریداری شده: معمولا تمام اجناس خریداری شده ( حتی در صورتی که باز شده باشد، به غیر از مواد غذایی آن هم در صورتی که مشکل بهداشتی نداشته باشد ) قابل باز پس دهی هستند. تنها رسید خرید برای باز پس دادن آن لازم است. حتی در صورت خرید اینترنتی ( مثلا از amazon ) می توانید تا مدت زمان محدودی(مثلا یک ماه) جنس مربوطه را باز پس بفرستید ( اگر به دلیل اینکه از جنس مربوطه خوشتان نیامده است آن را پس بفرستید تنها پول پست از شما کم میشود. در صورتی که جنس مربوطه مشکلی داشته باشد، هیچ هزینه ای توسط شما پرداخت نمی شود)

• پیدا کردن شعبه ی فروشگاهها در نزدیکی: دو راه قابل پیشنهاد است 1. استفاده از وب سایت فروشگاههای زنجیره ای مربوطه: مثلا به وب سایت Wal-Mart رفته و با وارد کردن کد پستی تان آدرس نزدیک ترین شعبه ی نزدیک به شما را دریافت کنید 2. استفاده از maps.google.com

لینک گوشت حلال در آمریکا: http://www.zabihah.com
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

افراد بسیاری قصد ادامه ی تحصیل در آمریکا به جهت این است که بتوانند اقامت تحصیلی آمریکا را بگیرند و در نتیجه از این مسئله در جهت مهاجرت به آمریکا بهره مند شوند. این مسئله از طریق اخذ ویزای f 1 و یا ویزای g 1 یا j 1 آمریکا می باشد. البته شایان ذکر است مهاجرت به آمریکا اقدام از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های موجود است. سرمایه گذاری یا اخذ ویزای کار آمریکا از طرق دیگر مهاجرت به این کشور هستند. حتی بسیاری افراد که قصد مهاجرت از طریق ویزای نامزدی آمریکا و یا ویزای ازدواج آمریکا را دارند به دلیل بعضی شرایط خاص این ویزا ها از طریق ویزای تحصیلی نسبت به اخذ اقامت آمریکا اقدام می کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آمریکا
سن شروع تحصیل در امریکا برای تمام افراد 6 سالگی است و فرد با گذراندن یک دوره 12 ساله، تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رساند و پس از آن موفق به اخذ مدرک IB که همان دیپلم کشور آمریکا است، خواهد شد. سن ورود به دبیرستان های آمریکا 14 سالگی است و اگر فردی بخواهد از ایران برای تحصیل در دبیرستانهای آمریکا اقدام کند باید مقطع راهنمایی را با معدل بالاتر از 12 به پایان رسانده باشد. داشتن مدرک IB برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های آمریکا برای افرادی که تحصیلات قبل از دانشگاه را در امریکا گذرانده اند الزامی است.
تحصیل در آمریکا
دروس تدریس شده در مدارس آمریکا در مقطع ابتدایی بیشتر حول محور ریاضیات،خواندن و نوشتن،هنر،علوم اجتماعی و ورزش است. ولی در مقطع دبیرستان در امریکا افراد می توانند بین دروس مختلف دست به انتخاب بزنند و با توجه به علاقه و استعداد خود دروس را انتخاب نمایند. سال تحصیلی از سپتامبر آغاز می شود و در ژوئن به پایان می رسد. شایان ذکر است برخی مدارس خصوصی برای ترم بهار که شروع آن در ماه ژانویه است نیز پذیرش مینمایند ولی تعداد آنها بسیار محدود است و ظرفیت پذیرش نیز بسیار پایین است.

هزینه و شهریه ی تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا در این مقاطع تحصیلی با توجه به دولتی یا خصوصی بودن مدارس متفاوت است. بودجه مدارس دولتی آمریکا توسط مالیاتی که مردم هر ایالت پرداخت میکنند تامین می شود در نتیجه تحصیل در آنها فقط برای اشخاصی که در آن ایالت زندگی میکنند و مالیات پرداخت می نمایند رایگان است. در مدارس خصوصی امریکا نیز شهریه ها متفاوت است. فرد در عین حال اگر مدارس خصوصی شبانه روزی را انتخاب نماید،می تواند از بهترین امکانات زندگی نظیر خوابگاه،وعده های غذایی،سالن های ورزش،امکانات یادگیری زبان و … بهره مند شود. هزینه تحصیل و زندگی در دبیرستان ها خصوصی آمریکا در حدود 30 تا 40 هزار دلار در سال است.

Associate degree

تحصیل در آمریکا در این مقطع شامل دو سال تحصیلی است. برای اخذ این مدرک فرد یا باید یک دوره دو ساله در کالج را بگذراند و یا آنکه دو سال تحصیلی از یک دوره 4 ساله دانشگاهی را گذرانده باشد. فرد بنا به رشته مورد نظر میتواند در دوره های (Associate of Science degree=A.S.degree) و یا (Associate of Arts degree=A.S.degree) شرکت کند. بعد از این دوره به افراد مدرک کاردانی یا associate degree اعطا می شود. این دوره به صورتی طراحی شده است که فرد میتواند بعد از گذراندن آنها وارد بازار کار شود. ضمن اینکه،فرد با تحصیل در این مقطع این امکان را دارد دروس گذرانده خود در این دوره را به دوره کارشناسی منتقل کند.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

بسیاری از افراد تمایل دارند در مقطع کارشناسی در امریکا تحصیل کنند و با این اقدام شانس خود را برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و کار در امریکا افزایش دهند. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در امریکا 4 سال است. اگر شما بخواهید برای پذیرش از دانشگاه های امریکا اقدام کنید باید مدرک دیپلم 12 ساله خود را اخذ کرده باشید و اگر هنوز مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده اید این امکان را دارید که دوره پیش دانشگاهی خود را در آمریکا بگذرانید. برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا فرد نیاز به کسب نمره آیلس 5 یا 6 و یا نمره تافل مشابه دارد. فرد با گذراندن 4 سال تحصیلی معادل 8 ترم،میتواند مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های امریکا دریافت نماید. بسته به اینکه فرد در چه رشته ای تحصیل مینماید و چه واحدهای دروس تحصصی و اختیاری را گذرانده است مدرک ( Bachelor of Science=B.S) و یا Bachelor of Art=B.A)) به او اعطا می شود. دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع لیسانس اجازه کار به صورت 10 ساعت در هفته را دارا می باشند و میتوانند برای هر ساعت درامدی در حدود 12 تا 15 دلار کسب نمایند.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با بهره گیری از کادر وکلای مجرب حقوق بین الملل این نوید را به هموطنان عزیز میدهد که امکان تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی را در بسیاری از بهترین دانشگاه های امریکا فراهم نموده ایم. با ما تماس بگیرید تا از مشاوره
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

ای صحیح در این زمینه برخوردار شوید.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

از آنجا که درصد بسیار کمی از آمریکایی ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام مینمایند،فردی که در این مقطع تحصیل نماید شانس بالایی برای یافتن کار در کشور آمریکا دارد. برای تحصیل در امریکا در مقطع کارشناسی ارشد فرد نیاز به نمره آیلس 6.5 با بالا و یا نمره تافل مشابه دارد. ضمن انکه برای تحصیل در اکثر رشته ها،بسته به نوع رشته باید نمره Gre و Gmat قابل قبولی نیز ارائه نماید. گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بنا به رشته یک تا سه سال به طول می انجامد. صورت اول دوره کوتاه تری را در بر میگیرد و فرد در آن تعدادی واحد درسی و یک پروژه را میگذراند. درکارشناسی ارشد تحقیقی دانشجو تعداد واحد کمتری را میگذراند و باید یک تز یا پایان نامه و یک مقاله ارائه نماید. میتوان گفت برای اشخاصی که میتوانند هزینه تحصیل خود را برای مدت کوتاه تری پرداخت نمایند کارشناسی ارشد حرفه ای بسیار مناسب است و فرد در مدت کوتاهی می تواند جذب بازار کار شود.

دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار به صورت 20 ساعت در هفته را دارا می باشند و میتوانند برای هر ساعت درآمدی در حدود 15 دلار کسب نمایند.
مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

برای آنکه فرد بتواند در این مقطع از دانشگاه های آمریکا پذیرش دریافت کند باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشد. منظور از رزومه قوی داشتن معدل بالای 16،مقاله های علمی پژوهشی،کار در مراکز پژوهشی،مدرک زبان و … است. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در امریکا 3 تا 5 سال است. دانشجویان در دوره دکتری بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و از آنجا که بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در این مقطع بسیار بالاست افراد با رزومه تحصیلی خوب شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی را نیز دارا می باشند.

هزینه تحصیل در آمریکا چیزی در حدود 30 تا 35 هزار دلار در سال است و میزان هزینه زندگی،گرچه با توجه به شهر،ایالت و سبک زندگی فرد متغیر است ولی میتوان مبلغی در حدود 800 تا 1000 دلار را برای زندگی یک فرد در طول یکماه در آمریکا تعیین کرد.

مزایای تحصیل در آمریکا و مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است. در عین حال نباید از ذکر این نکته که به علل متعدد ریسک دریافت ویزا از سفارت آمریکا بالاست،غافل ماند. حتما به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی مشورت لازم با وکلای مجرب حقوق بین الملل را در دستور کار خود قرار دهید. همچنین میتوانیم به شما توصیه کنیم با تحصیل در اروپا راه خود را به آمریکا هموار کنید و با یک رزومه قوی برای تحصیل و مهاجرت به آمریکا اقدام نمایید
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

http://tak.mfa.ir/index.aspx?siteid=463&fkeyid=&siteid=463&pageid=29637
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

طريقه وكالت به غير براي امور قانوني از طريق سامانه وزارت امور خارجه خارج از ایران👆
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

روز پنجشنبه ۱۹ آپریل ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر ، خانم دکتر مهرنوش یزدانیار در مرکز‌برابری پارس، لس آنجلس درباره قوانین "انتقال شفاف و قانوني دارايي ها از ايران به ايالات متحده و يا دريافت مجوزهاي لازم از OFAC صحبت خواهند کرد و به سوالات شما پاسخ می‌دهند
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

http://persiaevent.com/
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

براي پيدا كردن مسكن مورد نظرتون در هر نقطه از آمريكا ميتونين با واد كردن كدپستي يا منطقه مدنظر با توجه به بودجه خود مورد مناسب رو در اين وبسايت پيدا كنيد👇🏿👇🏿👇🏿
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://zillow.com/
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سه جلسه کلاس همخوانی
ادریس فروغی

«فرصتی مفرح و مفید برای علاقه مندان به آواز، و همچنین تمرین و اجرای گروهی شناخته ترین نغمه های محلی و ملی . این کلاس ها علاوه بر گروه خوانی و یادگیری تکنیک های صدا سازی شامل یادگیری نت خوانی و وزن خوانی نیز می باشد و همچنین فرصتی برای مدیتیشن با آواها و آوا خوانی"


Friday, April 27th , 12:30 pm
Friday, May 4th , 12:30 pm
Friday, May 11th , 12:30 pm
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

اوبر ، یا همان مسافرکشی رسمی و قانونی با پرداخت مالیات.

طبق سایت اوبر رانندگانی که با ماشین شخصی خود به رانندگی با اوبر مشغولند تا ساعتی 35 دلار پول در می آورند، ولی مسلماً رانندگان اوبر نظر دیگری دارند.

به نظر رانندگان اوبری که با اوبر ممر درامد می کنند ، به طور متوسط بین 13 تا 20 دلار می توان با اوبر درامد داشت که البته این اعداد برای اوبر ایکس یا همان ساده ترین نوع اوبر می باشد.

شرکت اوبر برای ترغیب افراد و گرفتن رانندگان جدید، همیشه پاداش های اولیه در نظر می گیرد .👇🏿👇🏿👇🏿
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://www.uber.com/a/join-now?gsxp=gspddton&channel=search_brand&city_id=1&utm_source=AdWords_Brand&utm_campaign=search-google-brand_1_1_us-sanfrancisco_d_txt_acq_cpc_en-us_apply%20for%20uber_kwd-76586340083_230175632615_22894880440_e_m&cid=271785760&adg_id=22894880440&fi_id=&match=e&net=g&dev=m&dev_m=&cre=230175632615&kwid=kwd-76586340083&kw=apply%20for%20uber&placement=&tar=&gclid=CjwKCAjwiPbWBRBtEiwAJakcpGjP7q6Y7fS-hOnjZu2tnitvJi5d-pvx4JYKvfDTm2utXNNSg2TjxBoCeCsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COG_yd3H0doCFYrkZAodxHgBug
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://www.dmv.ca.gov/portal/wcm/connect/496448dd-e1b4-4eaf-9c52-ea6e70c8638e/dl600F.PDF?MOD=AJPERES&CONVERT_TO=url&CACHEID=496448dd-e1b4-4eaf-9c52-ea6e70c8638e
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://test-drive.ir/california-driving-license-questions/
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://test-drive.ir/california-driving-license-questions/
امید ۳۰۸۶۸۵

سلام شيوا جان من الان متوجه گروه شدم ممنون
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سلام شيوا جان من الان متوجه گروه شدم ممنون
خواهش ميكنم دوست عزيزم
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

تحصیل در آمریکا

امروزه تحصیل درامریکا ، در تمام مقاطع آن به رویایی دست نیافتنی برای افراد تبدیل شده است و همه به دنبال راهی برای دستیابی به این هدف هستند. از میان دلایل متعددی که موجب گرایش افراد به تحصیل در آمریکا شده است میتوان به امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، امکانات آموزشی و رفاهی،کیفیت بالای زندگی ، نظام آموزشی و … اشاره کرد. فرد با دریافت پذیرش تحصیلی ویزای تحصیلی امریکا و در آمریکا درمقاطع مختلف میتواند آینده شغلی خود را تضمین نماید. در کشور امریکا بیش از 5000 کالج و دانشگاه وجود دارد و انتخاب مناسب از جهات مختلف دارای اهمیت می باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آمریکا

سن شروع تحصیل در امریکا برای تمام افراد ازسن 6 سالگی است و فرد با گذراندن یک دوره 12 ساله، تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رساند و پس از آن موفق به اخذ مدرک IB که همان دیپلم کشور آمریکا است، خواهد شد. سن ورود به دبیرستان های آمریکا 14 سالگی است و اگر فردی بخواهد از ایران برای تحصیل در دبیرستانهای آمریکا اقدام کند باید مقطع راهنمایی را با معدل بالاتر از 12 به پایان رسانده باشد. داشتن مدرک IB برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های آمریکا برای افرادی که تحصیلات قبل از دانشگاه را در امریکا گذرانده اند الزامی است.
دروس تدریس شده در مدارس آمریکا در مقطع ابتدایی بیشتر حول محور ریاضیات، خواندن و نوشتن،هنر،علوم اجتماعی و ورزش است. ولی در مقطع دبیرستان در امریکا افراد می توانند بین دروس مختلف دست به انتخاب بزنند و با توجه به علاقه و استعداد خود دروس را انتخاب نمایند. سال تحصیلی از سپتامبر آغاز می شود و در ژوئن به پایان می رسد. شایان ذکر است برخی مدارس خصوصی برای ترم بهار که شروع آن در ماه ژانویه است نیز پذیرش مینمایند ولی تعداد آنها بسیار محدود است و ظرفیت پذیرش نیز بسیار پایین است.

هزینه و شهریه ی تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا در این مقاطع تحصیلی با توجه به دولتی یا خصوصی بودن مدارس متفاوت است. بودجه مدارس دولتی آمریکا توسط مالیاتی که مردم هر ایالت پرداخت میکنند تامین می شود در نتیجه تحصیل در آنها فقط برای اشخاصی که در آن ایالت زندگی میکنند و مالیات پرداخت می نمایند رایگان است. در مدارس خصوصی امریکا نیز شهریه ها متفاوت است. فرد در عین حال اگر مدارس خصوصی شبانه روزی را انتخاب نماید،می تواند از بهترین امکانات زندگی نظیر خوابگاه،وعده های غذایی،سالن های ورزش،امکانات یادگیری زبان و … بهره مند شود. هزینه تحصیل و زندگی در دبیرستان ها خصوصی آمریکا در حدود 30 تا 40 هزار دلار در سال است.

Associate degree

تحصیل در آمریکا در این مقطع شامل دو سال تحصیلی است. برای اخذ این مدرک فرد یا باید یک دوره دو ساله در کالج را بگذراند و یا آنکه دو سال تحصیلی از یک دوره 4 ساله دانشگاهی را گذرانده باشد. فرد بنا به رشته مورد نظر میتواند در دوره های (Associate of Science degree=A.S.degree) و یا (Associate of Arts degree=A.S.degree) شرکت کند. بعد از این دوره به افراد مدرک کاردانی یا associate degree اعطا می شود. این دوره به صورتی طراحی شده است که فرد میتواند بعد از گذراندن آنها وارد بازار کار شود. ضمن اینکه،فرد با تحصیل در این مقطع این امکان را دارد دروس گذرانده خود در این دوره را به دوره کارشناسی منتقل کند.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

بسیاری از افراد تمایل دارند در مقطع کارشناسی در امریکا تحصیل کنند و با این اقدام شانس خود را برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و کار در امریکا افزایش دهند. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در امریکا 4 سال است. اگر شما بخواهید برای پذیرش از دانشگاه های امریکا اقدام کنید باید مدرک دیپلم 12 ساله خود را اخذ کرده باشید و اگر هنوز مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده اید این امکان را دارید که دوره پیش دانشگاهی خود را در آمریکا بگذرانید. برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا فرد نیاز به کسب نمره آیلس 5 یا 6 و یا نمره تافل مشابه دارد. فرد با گذراندن 4 سال تحصیلی معادل 8 ترم،میتواند مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های امریکا دریافت نماید. بسته به اینکه فرد در چه رشته ای تحصیل مینماید و چه واحدهای دروس تحصصی و اختیاری را گذرانده است مدرک ( Bachelor of Science=B.S) و یا Bachelor of Art=B.A)) به او اعطا می شود. دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع لیسانس اجازه کار به صورت 20 ساعت در هفته را دارا می باشند و میتوانند برای هر ساعت درامدی در حدود 12 تا 15 دلار کسب نمایند.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

از آنجا که درصد بسیار کمی از آمریکایی ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام مینمایند،فردی که در این مقطع تحصیل نماید شانس بالایی برای یافتن کار در کشور آمریکا دارد. برای تحصیل در امریکا در مقطع کارشناسی ارشد فرد نیاز به نمره آیلس 6.5 با
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

بالا و یا نمره تافل مشابه دارد. ضمن انکه برای تحصیل در اکثر رشته ها،بسته به نوع رشته باید نمره GRE و GMAT قابل قبولی نیز ارائه نماید. گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بنا به رشته یک تا سه سال به طول می انجامد. صورت اول دوره کوتاه تری را در بر میگیرد و فرد در آن تعدادی واحد درسی و یک پروژه را میگذراند. درکارشناسی ارشد تحقیقی دانشجو تعداد واحد کمتری را میگذراند و باید یک تز یا پایان نامه و یک مقاله ارائه نماید. میتوان گفت برای اشخاصی که میتوانند هزینه تحصیل خود را برای مدت کوتاه تری پرداخت نمایند کارشناسی ارشد حرفه ای بسیار مناسب است و فرد در مدت کوتاهی می تواند جذب بازار کار شود.
دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار به صورت 20 ساعت در هفته را دارا می باشند و میتوانند برای هر ساعت درآمدی در حدود 15 دلار کسب نمایند.

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

برای آنکه فرد بتواند در این مقطع از دانشگاه های آمریکا پذیرش دریافت کند باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشد. منظور از رزومه قوی داشتن معدل بالای 16،مقاله های علمی پژوهشی،کار در مراکز پژوهشی،مدرک زبان و … است. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در امریکا 3 تا 5 سال است. دانشجویان در دوره دکتری بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و از آنجا که بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در این مقطع بسیار بالاست افراد با رزومه تحصیلی خوب شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی را نیز دارا می باشند.
هزینه تحصیل در آمریکا چیزی در حدود 30 تا 35 هزار دلار در سال است و میزان هزینه زندگی،گرچه با توجه به شهر،ایالت و سبک زندگی فرد متغیر است ولی میتوان مبلغی در حدود 800 تا 1000 دلار را برای زندگی یک فرد در طول یکماه در آمریکا تعیین کرد.
مزایای تحصیل در آمریکا و مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است. در عین حال نباید از ذکر این نکته که به علل متعدد ریسک دریافت ویزا از سفارت آمریکا بالاست،غافل ماند. حتما به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی مشورت لازم با کارشناسان و وکلای مجرب را در دستور کار خود قرار دهید.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

معرفی موسسات کاریابی در کشور آمریکا
آژانس کاریابی APPLEONE :

موسسه کاریابی اپل وان در شهر لس آنجلس در محله دانتون قرار دارد.

آدرس موسسه کاریابی appleone : ۷۲۵ south Figueroa street

شماره تماس با موسسه کاریابی اپل وان :۸۹۲۰۲۳۴(۲۱۳)

وب سایت موسسه کاریابی اپل وان :www.appleone.com

موسسه کاریابی اپل وان این موسسه در سال ۱۹۶۴تاسیس شده است وبراساس یک سیاست کاری به افراد برای دستیابی به اهداف کاریشان کمک میرساند شرکت اپل وان بزرگترین موسسه کاریابی متعلق به بخش خصوصی آمریکا در شمال کشور امریکا میباشد وبرای تبدیل شدن به بزرگتربن موسسه خدمات اشتغال رشد های بسیاری کرده است. ارائه سرویس کامل ، کمک های حرفه ای ومزایای خاص متعدد موسسه اپل وان به افراد در زمینه کاریابی کمک های بساری میکند موسسه اپل وان بیش از ۲۰۰ دفتر در سراسر کانادا وایالات متحده امریکا دارد. موسسه کاریابی اپل وان در سال ۲۰۱۳ وبسایت این موسسه جزء ده وبسایت برتر شد.

آزانس کاریابی Robert half finance and accounting :

موسسه کاریابی رابرت هلف در شهر لس آنجلس قرار دارد که جزء آژانس های موقت به فعالیت میپردازد.

آدر س موسسه کاریابی رابرت هلف : south Figueroa 865 street

شماره تماس با موسسه کاریابی رابرت هلف :۶۲۹۴۶۰۹(۲۱۳)

موسسه کاریابی accountemp متخخص در ارائه کسب وکار، با مور مال حرفه ای وحسابداری ماهر ومتخصص به صورت موقت استخدام موقت میکند. که مطابق با استعداد افراد فرصت های مناسبی برای رشدشان مهیا میکند . این مسسه بیش از ۳۲۵ مکان در سرلسر جهان دارد .

شغل هایی که این موسسه برای رشته حسابداری دارد برای مثال شامل :

کارمند حسابداری ، مدیر حسابداری ، حسابرس، منشی حسابداری ، حسابدار، تحلیل گر مالی ، خدمات مالی ، حسابدار ارشد، تهیه مالیات

آژانس کاریابی workebrige associate :

موسسه کاریابی workbrige در شهر لس آنجلس در محله وسست وود قرار دارد

آدر س موسسه وورک بریج Wilshire boulevard قرار دارد

شماره تماس با موسسه وورک بریج ۴۴۵۳۳۰۰(۳۱۰) میباشد.

وب سایت موسسه وورک بریج www.workbrige.com

این موسسه یک شرکت کاریابی واستخدام در سراسر امریکا میباشد ومتخصص استخدام در رشته های مهندسی ودیگر رشته ها است موسسه work brige براساس مدیریت بهینه ، تمرکز بر روابط مشتری ویک رویکرد استخدام مبتنی بر تیم منحصر به فرد دارد. دفاتر این موسسه در شهر های دیگر کشور آمریکا وکانادا نیز شعبه دارد از جمله : سانفرانسیسکو ، سیلیکون ولی، لس آنجلس ، نیوپورت، دالاس ،شیکاگو ،بیچ ،نیویورک، فیلادلفیاف بوستون ، واشنگتن دی سی، وتورنتو

آزانس کاریابی jobspring partner :

موسسه جاب اسپرینگ در شهر شیکاگو در محله وست وود قرار دارد که در زمینه شغل یابی واستخدام افراد فعالیت میکند.

آدر س موسسه کاریابی جاب اسپرینگ Wilshire boulvard250

شماره تماس باموسسه جاب اسپرینگ ۹۹۶۰۲۰۰(۳۱۰)

وبسایت موسسه جاب اسپرینگ www.jobspring.com

موسسه کاریابی جاب اسپرینگ فارغ التحصیلان را آماده ورود به شغل وسطوح جدیدی از زندگی میکند. روند مصاحبه مشاغل متعدد را برای متقاضیان وفارغ التحصیلان جویای کار شرح میدهند. موسسه کاریابی جاب اسپرینگ بهترین راه برای در یافت شغل جدید است. این موسسه دارای یک تیم سخت کوش است که از نزدیک با مشتریان ومدیران کار میکنند.

آزانس کاریابی national event staffing :

موسسه کاریابی نشنال ایونت در شهر لس آنجلس در محله ایست هالیوود قرار دارد که در آزانس کاریابی در بخش سرویس های بیزینس فعالیت میکند.

آدر س موسسه کاریابی نشنال ایونت sunset boulevard 230

شماره تلفن برای تماس با موسسه کاریابی نشنال ایونت ۵۶۵۹۹۳۹(۸۶۶)

وبسایت موسسه کاریابی نشنال ایونت www.nationaleventstaffing.com

موسسه کاریابی zarzarmodeling :

این موسسه کاریابی در شهر لس آنجلس محله دانتون قرار دارد که در زمینه کاریابی واستخدام فعالیت میکند

آدرس موسسه zarzarmodeling ۵۱۵ south flower street –

شماره تلفن برای تماس با این موسسه ۸۰۰۳۱۳۹(۶۱۹)

وبسایت موسسه کاریابی : www.zarzarmodels.com

شرکت micro soft :

شرکت مایکرو سافت بزرگترین شرکت خدمات کامپیوتری چند ملیتی است که در شهر رد موند ایالت واشنگتن ایالت متحده امریکا قرار دارد این شرکت در سال ۲۰۱۵ طی برنامه حمایت اشتغال در شهر سیاتل میزبان کنسر سیوم اشتغال سه ماهه بود

آزانس کاریابی BALABUSTA :

موسسه کاریابی بالابوستا در شهر لس آنجلس در محله وست لس آنجلس قرار دارد.

آدر س موسسه کاریتبی بالابوستا در west Olympic boulvard11150

شماره تلفن تماس با موسسه بالابوستا ۳۵۰۹۶۶۰(۳۴۷)

وبسایت موسسه www.balabustabrooklyn.com
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

علاقه مندان برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گزاری باید در ابتدای کار از شرایط کامل این پروسه مهاجرتی مطلع باشند و پس از آن اقدام به هر گونه فعالیتی در زمینه سرمایه گزاری داشته باشند.

در حال حاضر افراد از دو طریق توانایی اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور آمریکا را دارا می باشند که روش اول (e2) و روش دوم (EB5) است که به بررسی آنها پرداخته می شود.

– روش EB5

روش EB5 به دو نوع قابل اجرا می باشد :

الف- سرمایه گزاری 500 هزار دلاری : این نوع سرمایه گذاری می بایست در یکی از مناطق که دولت برای مهاجران در نظر گرفته است سهیم شوید. بصورت معمول در این مبحث افراد با مراجعه به سایت سفارت آمریکا نسبت به مناطقی را که دولت آمریکا به عنوان مقصد سرمایه گزاری متقاضیان اخذ گرین کارت معرفی نموده است، آگاهی کسب نمایید. در این روش الزامی به شرکت کردن سرمایه گذار در روند کاری پروژه ی مورد نظر وی وجود ندارد.

بصورت معمول سرمایه گذار مبلغ 500 هزار دلار سرمایه خود را در اختیار پروژه های منطقه ای قرار می دهد و پس از حدود 5 سال سرمایه عودت داده می شود. لازم به ذکر است در این چندین سال هیچ سودی به فرد سرمایه گذار تعلق نمی گیرد.

ب- سرمایه گزاری یک میلیون دلاری : در این نوع سرمایه گذاری محدود به انتخاب یک منطقه خاص نمی باشید. گام های عملی اقدام جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا به شرح ذیل می باشد.

1- در ابتدای راه شناخت نسبت به پروژه مورد نظر و یا ایجاد یک ایده ی اقتصادی برای انجام سرمایه گذار

2- تهیه و آماده سازی سرمایه و مدارک دال بر روش هایی که سرمایه معرفی شده از راههای قانونی بدست آمده است

3- انتقال سرمایه و سرمایه گزاری در کشور آمریکا

4- اعلام در خواست گرین کارت آمریکا به سفارت کشور آمریکا

5- اخذ گرین کارت و ورود به خاک کشور کانادا

6- اشتغال زایی برای 10 متقاضی آمریکایی ظرف یک سال اول

لازم بذکر است در این پروسه مهاجرتی سرمایه خود را قبل از ورود به خاک آمریکا به این کشور انتقال داد فلذا اهمیت انتخاب درست با شناخت کافی مهم ترین اصل پیش روی متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا محسوب می شود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریانا پارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بسته اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

– روش E2

بصورت کلی در این روش سرمایه گذاران با مبلغی معادل 200 هزار دلار اجازه ورود به خاک آمریکا برای 2 سال را کسب می کنند. لازم به ذکر است که از این پروسه نمی توان به اقامت دائم کشور آمریکا دست یافت.

بصورت معمول افراد از روش E2 وارد خاک کشور آمریکا شده و پس از آن با افزایش سرمایه و تبدیل آن به EB5 برای اخذ اقامت آمریکا، اقدام می کنند
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

اولین توصیه برای خرید و یا اجاره خانه به هموطنان عزیزمان این می باشد که برای خرید خانه عجله نکنند. به متقاضیان این امر توصیه می شود که در ابتدای ورود به کشور آمریکا خانه ای را اجاره کنند و پس از تحقیق برای خرید خانه اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند برای اطلاعات بیشتر به وب سایت های خرید و فروش خانه اطلاعات جامعی را در مورد خانه ها و محله های آن ها در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. کافی است سری به وب سایت های املاک شهر خود بزنید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مد نظر داشته باشید که در آمریکا بر خلاف ایران، مردم بیشتر در حومه شهرهای بزرگ زندگی می کنند. با توجه به کوچک بودن حومه شهر ولی به همان اندازه امکانات و مراکز شهری و اجتماعی ای که در شهرهای بزرگ موجود است را دارند.

مقدار اجاره ها همانند همه جای دنیا بسته به محل اجاره خانه و مشخصات ملک متفاوت است. بر خلاف ایران که قرارداد اجاره ها معمولا یک ساله است، شما در آمریکا می توانید قراردادهای یک ماهه، دو ماهه و یا چند ماهه نیز ببندید.

شما می توانید اجاره مسکن خود را بصورت خودکار پرداخت نمایید. در این روش مبلغ اجاره هر ماهه از طریق بانک از حساب شما به صورت خودکار به حساب صاحب خانه منتقل خواهد شد، مزیت این روش فراموش نکردن و یا به تعویق نیفتادن اجاره می باشد.

وام مسکن در آمریکا تقریبا به صورت اجاره به شرط تملیک در ایران است که به آن وام رهن می گویند. بیشتر مردم از این وام برای خرید خانه استفاده می کنند بدین صورت که شما حداقل 10 درصد مبلغ ارزش ملک را به بانک می پردازید و بانک خانه مذکور را به نام شما خریداری می کند و شما باید اقساط مابقی مبلغ را ماهیانه به بانک پرداخت کنید. بانک نیز سند خانه را به عنوان ضمانت وام شما پیش خود نگه می دارد.

برای خرید خانه شما می بایست محل خرید خانه را با توجه به معیارهای خود انتخاب کرده و آن را از نظر پیشرفت محلی و آینده اقتصادی بررسی نمایید. در مورد خانه نیز می بایست مواردی نظیر سبک خانه، نوساز یا قدیمی بودن، هزینه های زندگی در آن مورد توجه قرار گیرد.

پس از انتخاب خانه مشاور املاک شما به نمایندگی از شما به بحث در مورد قیمت و شرایط فروش یا خریداری و یا نماینده وی خواهد پرداخت. در این مرحله شما شما مبلغی را به عنوان ودیعه پرداخت می نمایید.

در قرارداد بیعانه شما دو شرط قرار داده خواهد شد، اول اینکه، فقط در صورتی که وام مسکن شما آماده باشد می توانید خانه را تصاحب کنید و ثانیا بازرس ساختمان سلامت خانه را تایید کرده باشد. زمانی که وام مسکن از طریق بانک به حساب خریدار واریز گردید، معامله جاری شده و شما صاحب جدید خانه شناخته می شوید.

هزینه های مازاد بر خرید ملک عبارتند از هزینه ی مشاور که بسته به شهر و شخص متفاوت است و دیگری هزینه نقل و انتقال سند و امور اداری که مبلغی بین 7.5% تا 2% ارزش ملک را در بر میگیرد.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

استفاده از خودرو در آمریکا بسیار معمول است. از طرفی به علت ارزان بودن خودرو در آمریکا مردم تمایل بسیار زیادی به خرید ماشین دارند و اکثر خانواده های آمریکای شمالی صاحب ماشین هستند، بطوریکه استفاده زیاد از آن باعث شده است تا وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو و اتوبوس گستردگی و پیشرفت نداشته باشند.

نکته بسیار مهم هزینه های خودرو است که نمی توان خرید و فروش ماشین را سودمند انجام داد و گاهی این هزینه ها از قیمت خود خودرو هم گران تر می شود.

ما به شما توصیه می نماییم که اگر بودجه شما کافی می باشد اقدام به خرید خودروی نو نمایید چرا که تا مدت ها هزینه ای برای شما ندارد و از سلامت آن باخبر هستید.

برای خرید ماشین های کار کرده به شناسه ماشین یا VIN آن توجه کنید چون سابقه خودرو در آن نوشته می شود و شما می توانید به هنگام خرید خودرو با مراجعه به شماره شناسایی آن از سابقه تصادف و تعمیرات آن باخبر شوید. علاوه بر این کار شما می توانید اتومبیلی را که قصد خریدش را دارید به مکانیکی معتبر نشان دهید تا نقایص احتمالی آن را به شما گوشزد کند.

یکی از راه های نسبتا مطمئن برای خرید ماشین، خرید ماشین از دلال ها می باشد. با توجه به این نکته که قیمت بالاتری دارد ولی معمولا ماشین های سالم تری را به شما پیشنهاد می کنند. مزیت دیگر این روش این است که وقتی شما خودرویی را از دلال ها خریداری می کنید، وی بابت تمامی گفته های خود مشغول است. و شما هر زمانی متوجه مشکلی در ماشین خود شوید می توانید آن را پس داده و پولتان را پس بگیرید.

شما می توانید برای مسافت های کوتاه خود ماشین اجاره کنید که معمولا برای شما بصرفه تر می باشد. بیمه شخص ثالث در آمریکا همانند ایران الزامی و اجباری می باشد و بهای آن ماهانه پرداخت می شود که در مقایسه با قیمت های ایران بسیار بالاتر است ولی عوامل بسیاری در قیمت بیمه تاثیر گزار است.

اگر سن شما کمتر از 30 سال باشد، بیمه خودروی شما کمتر می شود و یا اگر توسط پلیس به علت سرعت زیاد یا رانندگی خطرناک جریمه شوید، بیمه ماهیانه شما بیشتر خواهد بود.

شرایط گرفتن گواهینامه در ایالات مختلف آمریکا با یکدیگر متفاوت است. برای اخذ گواهینامه باید در امتحان کتبی و عملی پاس شوید. اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید می توانید بلافاصله بعد از امتحان کتبی وارد آزمون عملی شوید، برای امتحان عملی می توانید از ماشین خودتان استفاده کنید.
صفوره ۱۵۴۵۳۷

سلام شيوا جان ممنون از دعوت شما
به اميد موفقيت روز افزون براي شما عزيز بزرگوار
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سلام شيوا جان ممنون از دعوت شما
به اميد موفقيت روز افزون براي شما عزيز بزرگوار
ممنون دوست عزيزم خوش اومدين
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

اخیرا تبلیغات فراوانی در رابطه با تجارت چمدانی با پرداخت مبالغی برای انتقال بار توسط مسافرانی که عازم ایران هستند در شبکه های اجتماعی به راه افتاده است. این تبلیغات از مسافران می خواهند که سهمیه مجاز انتقال بار خود در هواپیما را در قبال پرداخت مبلغی به آن ها واگذار کنند و تجارت چمدانی در واقع چمدان خود را با بارهایی که به آن ها داده می شود پر کنند.
👇👇👇👇👇👇👇👇
https://goo.gl/VvDMUW
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

مرور وضعیت فعلی @TrumBan:

طرفین پرونده متن ادله خود را به دیوان عالی ارسال کرده‌اند. افراد و گروه‌های مختلف حامی دولت و شاکیان نیز با ارسال یادداشت‌ سعی کرده‌اند قضات را به همراهی با نظر خود متقاعد کنند. قضات، کارمندان و کاراموزان‌شان هم‌اکنون در حال مطالعه این متون هستند. دیوان در روز چهارشنبه ۲۵ آوریل برای پرونده جلسه استماع برگزار می‌کند. در این جلسه قضات سؤالات خود را از وکلای دو طرف خواهند پرسید. وکلای هر یک از دو طرف نیم ساعت فرصت خواهند داشت تا در برابر قضات قرار بگیرند. پس از آن قضات به مباحثه، تصمیم‌گیری و نگارش حکم می‌پردازند. این آخرین پرونده‌ایست که در این دوره از دیوان عالی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. دوره‌های دیوان هر ساله در ماه اکتبر شروع می‌شود و در انتهای ژوئن سال بعد خاتمه می‌یابد. تصمیمات دیوان در مورد پرونده‌ها تا روز آخر دوره، که امسال ۲۵ ژوئن است، منتشر می‌شوند.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

استدلال دو طرف چیست؟

دولت چهار استدلال دارد:
۱- دادگاه حق نقض اختیار رییس جمهور را ندارد. این تصمیمی سیاسی است که اختیار آن به قوه مجریه واگذار شده‌است. متن، ساختار و پیشینه قانون مهاجرت و تابعیت به روشنی نشان می‌دهد نیت کنگره هنگام وضع این قانون، این بوده که راه‌ندادن اتباع خارجی قابل طرح در دادگاه‌ها نیست.

۲- دولت استدلال می‌کند رییس جمهور این اختیار را دارد که ابلاغیه را صادر کند. کنگره با وضع قانون مهاجرت اختیارات وسیعی به او واگذار کرده تا ورود خارجیان را محدود یا معلق کند. با این که بند ۲۰۲ قانون مهاجرت تبعیض بر اساس ملیت در صدور ویزا را ممنوع می‌کند، قانون پروسه وارد شدن را ذکر نکرده و دولت را نیز مجبور نکرده به کسانی که بر اساس قوانین دیگر فاقد شرایط دانسته ویزا بدهد.

۳- ابلاغیه ناقص منع تبعیض دینی نیست چرا که متن آن بیطرف بوده و مقصود مشروعی دارد.

۴- دادگاه هاوایی با صدور حکم علیه دولت که در کل کشور موثر است از اقتدار قضایی خود تجاوز کرده است.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

هاوایی و شاکیان در پاسخ استدلال کرده‌اند که
۱- دادگاه از اختیار بررسی برخی اقدامات رییس جمهور برخوردار است. قانون مهاجرت دادگاه را از رسیدگی به موارد فردی تصمیم‌های مامورین مهاجرت بازمی‌دارد نه بررسی نقض محدودیت‌هایی که کنگره بر قوه مجریه
وضع کرده است.

۲-ابلاغیه با سیاست‌های مهاجرتی وضع شده از سوی کنگره در تعارض است چرا که ۱۵۰ میلیون نفر را صرفا به خاطر ملیتشان منع می‌کند درحالی که قانون مشخصا این را منع کرده است.

۳-ابلاغیه منع تبعیض موجود در قانون مهاجرت را نقض می‌کند و سهمیه‌های مهاجرتی هر کشور که کنگره به آن پایان داده بود را احیا می‌کند.

۴- همین دلایل برای اثبات نقایص ابلاغیه کافیست ولی در صورت بررسی از نظر قانون اساسی، ابلاغیه دلیل مشروع و نیت بیطرفی ارائه نمی‌دهد و شواهد انبوهی هست که نیت حقیقی از آن تبعیض علیه مسلمانان بوده‌است

۵- حکم سرتاسری دادگاه نه تنها در چارچوب قدرت دادگاه بوده بلکه لازم بوده است.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

رویه دیوان عالی:

وقتی پرونده‌ها از دادگاه‌های پایین‌تر به دیوان عالی می‌رسند، بارها روی آنها دادرسی انجام شده و قضات آنها را از لحاظ حقوقی بررسی کرده‌اند. بنابراین جلسه استماع دیوان در قیاس با دادگاه‌های پایین، در تصمیم‌گیری نهایی قضات وزن کمتری دارد. در جلسه استماع دیوان، معمولا فرصت چندانی به طرفین برای تفصیل مجدد ادله‌شان داده نمی‌شود، بلکه بیشتر وقت به پرسش‌های قضات از طرفین می‌گذرد. قضات که پیشتر متن ادله هر یک از دو طرف را خوانده و با پرونده آشنایند صرفاً در خصوص مسایلی که برایشان مبهم است پرسش می‌کنند. پس از تصمیم‌گیری قضات، یکی از قضاتِ در اکثریت مامور نگارش حکم پرونده می‌شود. از روی این که کدام قاضی مامور نگارش حکم شده و پیشینه آرای او ممکن است بشود نتیجه نهایی را حدس زد. این قاضی پیش‌نویس حکم را با دیگر قضات به اشتراک می‌گذارد و پس از چند دور گردش وقتی همگی با متن حکم موافق بودند آن را به اطلاع عموم می‌رسانند. این احکام ممکن است دهها صفحه باشند. احکام دیوان عالی در حکم قانون کشور هستند و ممکن است در آینده در پرونده‌های دیگر مورد استناد قرار گیرند لذا دیوان عالی باید از رعایت همه جوانب قانونی در صدور حکم مطمئن شود. هیچ اطلاع قبلی از این که هر حکم چه روزی منتشر خواهد شد وجود ندارد ولی احکام هر سال باید تا پایان دوره که در انتهای ماه ژوئن است منتشر شوند.

مطالعه بیشتر: https://www.motherjones.com/politics/2015/06/supreme-court-explained-obamacare-gay-marriage/
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

ايرانيان نازنين با سلام خدمت تك تك شما عزيزان اين گروه براي به اشتراك گذاشتن مسائل و مطالب و پرسش و پاسخ در ارتباط با نحوه زندگي در همه شهرهاي كاليفرنياست
https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

گروه ايرانيان آمريكا(كاليفرنيا)


برای اضافه کردن دوستانتان به این گروه, از دو طریق میتوانید عمل کنید:

1- روی لگوی گروه کلیک کنید و و با رفتن روی گزینه Add Member دوستتان را به گروه اضافه فرمایید.

2- لینک گروه "ايرانيان آمريكا(كاليفرنيا)" را برایشان ارسال فرمایید:
https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

#طریقه افتتاح حساب در بانکهای آمریکا

معمولا با استفاده از پاسپورت معتبر، افتتاح حساب در بانک ممکن خواهد بود. خوشبختانه تمام بانک هایی که به طور گسترده در آمریکا فعالیت می کنند، بسیاری از خدماتشان را به صورت online نیز ارائه می دهند.

Bank of America بزرگترین بانک آمریکا است. بعد از آن US Bank بانک معتبر دیگری است. فاکتور دیگری که برای انتخاب بانک مورد نظرتان باید مد نظر داشته باشید، نزدیکی شعبه آن به محل کار/زندگی شما است.

معمولا جز برای نقد کردن چک یا دریافت اسکناس احتیاجی به مراجعه به بانک نخواهید داشت که دومی از طریق ATM نیز قابل دریافت است.

برای افتتاح حساب credit نیاز به داشتن SSN خواهید داشت بنابراین تا زمانی که (social security number (SSN را دریافت کنید، باید از حساب checking و یا debit استفاده کنید.باز کردن حساب در آمریکا

در آمریکا حتما نیاز به حساب بانکی جاری یا checking account است .

زیرا اکثر پرداخت ها در آمریکا به صورت غیر نقدی صورت می گیرد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در آمریکا

نام کامل، آدرس منزل، شماره تلفن منزل، شماره تلفن دانشگاه ، و آدرس کالج. (سربرگ نشان دادن آدرس محلی – به عنوان مثال قبوض آب و برق، قرارداد آپارتمان )
گذرنامه منقضی نشده
کارت معتبر I-94I-20، DS-2019 یا I-797
هر نوع دوم مدرک شناسایی . (گذرنامه، کارت شناسایی دانشجویی، شناسنامه (نسخه بین المللی / انگلیسی)،گواهینامه رانندگی آمریکایی، یا نامه ای برای دانشجویان و دانش پژوهان بین المللی)
حساب جاری checking accounts به شما اجازه واریز و برداشت پول را می دهد.

توسط چک و کارت های بانکی اجازه خرید و واریز قبض ها را دارید.

هزینه های خدمات با توجه به حسابی که باز می کنند متفاوت است.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

#سانفرانسیسکو (San Francisco) یکی از شهرهای مهم در ایالت کالیفرنیای آمریکاست. این شهر به عنوان «پاریس غرب» معروف و شناخته شده است که نشان از تعدد جاذبه های گردشگری می‌باشد. دو فصل تابستان و پاییز بهترین زمان برای مسافرت به این شهر می‌باشد. در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری سانفرانسیسکو انداخته‌ایم.۱. پل گلدن گیت

پل گلدن گیت یک پل معلق در سانفرانسیسکو است که این شهر را به شمال ایالت کالیفرنیا وصل می کند. این پل بر روی تنگه گلدن گیت زده شده است. این پل در سال ۱۹۳۷ میلادی افتتاح شد و در فاصله بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۱۹۶۴ با ۱۳۰۰ متر طول، طولانی‌ترین پل معلق دنیا به حساب می‌آمد. پل گلدن گیت یکی از زیباترین پل های عصر صنعتی است.
پیشنهاد می‌شود روی این پل قدم بزنید و از مرکز بازدیدکنندگان دیدن کنید تا از جریان و تاریخ پارک آگاه شوید یا فقط به هر گوشه از آن خیره شوید و عکس‌های زیبایی بگیرید. ضمنا فراموش نکنید که از منطقه‌ی ملی و تفریحی گلدن گیت دیدن کنید که تفرجگاهی آبی، مناظری خاص از پل و تعدادی مسیر پیاده‌روی را ارایه می‌دهد. همچنین یکی از موزه‌های والت دیزنی در این منطقه واقع شده است.

پل گلدن گیت- عکس پل گلدن گیت- پل گلدن گیت سانفرانسیسکو
پل گلدن گیت یکی از جاذبه های گردشگری سانفرانسیسکو

۲. جزیره آلکاتراز

جزیره آلکاتراز تاریخ و گذشته ای جالب، هیجان انگیز و پر از تنوع داشته است، اما بیشترین شهرت آن بخاطر بودن زندانی است که زمانی برخی از بدنام ترین گانگستر های ایالات متحده آمریکا را در خود حبس داشته است، از آل کاپون گرفته تا جیمز بالجر.
جزیره آلکاتراز، جزیره کوچکی در خلیج سانفرانسیسکو است که اولین بار توسط فردی به نام خوان دی‌آیالا کشف شد. جزیره آلکاتراز که در مرکز خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیا قرار دارد، تا سال‌ها پیش به عنوان یک محدوده نظامی شناخته شده بود و پس از آن نیز امن‌ترین زندان در جهان به شمار می‌رفت. اما امروزه این جزیره با نظارت آژانس پارک‌های ملی آمریکا، به مکانی تاریخی تبدیل شده و به عنوان بخشی از جاذبه‌های توریستی این ایالت در معرض دید عموم قرار می گیرد. بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از قایق به این جزیره که در لیست جاذبه های گردشگری تاریخی ملی قرار دارد، سفر کنند و از آن بازدید کنند.

جزیره آلکاتراز- عکس جزیره آلکاتراز- جزیره آلکاتراز سانفرانسیسکو
دورنمایی از جزیره آلکاتراز

۳. اسکله ماهیگیری

ضلع شرقی شهر سانفرانسیسکو محل لنگر انداختن کشتی‌های بزرگ تجاری و مسافری است. اسکله‌ی ماهیگیران سانفرانسیسکو در این ضلع شهر قرار دارد. این اسکله از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری کلان‌شهر سانفرانسیسکو برای توریست‌ها و جهانگردان است.

اسکله ماهیگیری- عکس اسکله ماهیگیری- اسکله ماهیگیری سانفرانسیسکو
اسکله ماهیگیری سانفرانسیسکو

۴. خیابان آلامو

خیابان آلامو (Alamo) در سانفرانسیسکو، یکی از خیابان های زیبا می باشد که در همسایگی این محور، پارکی وجود دارد که در مجاورت خیابان های Fulton، Steiner، Scott و Hyyes می باشد. شهرت این منطقه تاریخی به خاطر منظره تماشایی آن از مرکز شهر و خانه های ویکتوریایی می باشد.
بین سال های ۱۸۷۰ تا ۱۸۹۰ میلادی منطقه آلامو رونق گرفت و ساکنان آن تعداد زیادی خانه به سبک ویکتوریا ساختند. زمین این منطقه بسیار محکم می باشد تا جایی که در زلزله سال ۱۹۰۶ میلادی هیچ کدام از خانه ها آسیبی ندیدند.
زیباترین خانه ها به سبک ویکتوریا در این منطقه در مقابل پارک در خیابان Steiner می باشد. این خانه ها که به Ladies Painted معروف هستند، صحنه های زیبایی برای عکاسی می باشد. همچنین نام دیگر معروف این خانه ها، هفت خواهر نیز می باشد. این خانه ها بسیار به هم شبیه هستند به جز بزرگترین آن ها که در انتهای سمت چپ قرار گرفته است.
پارک میدان آلامو، پارکی زیبایی می باشد که برای پیک نیک بسیار مناسب است. شما می توانید در پارک بنیشینید و از منظره خانه های روبروی پارک لذت ببرید.

خیابان آلامو- عکس خیابان آلامو- خیابان آلامو سانفرانسیسکو
خانه‌های ساخته شده نزدیک خیابان آلامو

۵. موزه هنر مدرن

موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو یکی از موزه‌های دیدنی و جالب آمریکا و در شهر سانفرانسیسکو است. ماریو بوتا معمار و طراح این موزه زیبا و دل‌پذیر است. این ساختمان از سه بلوک مجزا تشکیل شده که حجمی بزرگ و قدرتمند را به نمایش می گزارد، و این در حالی است که نباید به سایت و ماهیت شهری آسیبی وارد کند. این موزه با متراژ ۱۸۵۰۰ متر‌مربع بین سال‌های ۱۹۸۹-۱۹۹۵ طراحی و اجرا شد.
سه اصل مهم در طراحی این موزه رعایت شده که شامل:
روشنایی طبیعی: به رغم فرم کلی بنا که در منطقه‌ای نامطلوب از تغذیه نور طبیعی واقع شده، از پوسته‌ای شفاف در برخی قسمت‌های ساختمان جهت استفاده از نور طبیعی به کار رفته است.
ایجاد یک تصویر واحد در داخل بنا
به کار بردن یک پوسته د
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

ر خارج بنا، بر خلاف متریال به کار رفته در فرم و حجم بنا
موزه هنر مدرن- عکس موزه هنر مدرن- موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو
موزه هنر مدرن یکی از جاذبه های گردشگری سانفرانسیسکو

۶. خیابان لمبارد

خیابان لمبارد (Lombard Street) که یکی از پر پیچ و خم‌ترین خیابان‌ها در دنیا است در شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این خیابان که مسیر آن از شرق به غرب شهر سانفرانسیسکو طراحی شده به خاطر شیب تند و داشتن ۸ پیچ در جهان مشهور شده است.
این خیابان دارای شیب ۲۷ درجه بوده و حداکثر سرعت مجاز در آن ۸ کیلومتر بر ساعت است. خیابان لمبارد که مسیر آن به شکل زیگزاگ طراحی شده، دارای منظرسازی طبیعی و مصنوع بوده و این ویژگی زیبایی آن را دو چندان کرده است. منظرسازی طبیعی و مصنوع در این خیابان شامل سنگفرش آجری کف، فضاسازی سبز در اطراف و جداره‌های شهری در حاشیه خیابان است که این ویژگی به خصوص در فصل بهار و تابستان بر زیبایی آن افزوده است.

خیابان لمبارد- عکس خیابان لمبارد- خیابان لمبارد سانفرانسیسکو
خیابان لمبارد یکی از جاذبه های گردشگری سانفرانسیکو

۷. پارک گلدن گیت

پارک گلدن گیت توانسته است با الهام از سنترال پارک نیویورک، فضایی را ایجاد کند تا برای استراحتی کوتاه و فرار از هیاهوی شهر به آن پناه برد. علاوه بر این، جاذبه های مانند آکادمی علوم و باغ چای ژاپنی نیز در پارک گلدن گیت به چشم می خورد.
فرهنگستان علوم کالیفرنیا (آکادمی علوم)، یک موزه ی بزرگ علوم طبیعی و نهاد پژوهشی است. گلخانه‌ ی Conservatory of Flowers، باغ گیاه شناسی، ورزشگاه گلدن گیت و باغ ژاپنی از نقاط گردشی دیگر در این پارک است.

پارک گلدن گیت- عکس پارک گلدن گیت- پارک گلدن گیت سانفرانسیسکو
پارک گلدن گیت

کلام آخر

برای دیدن اکثر جاذبه های گردشگری سانفرانسیسکو بهتر است اتومبیل شخصی خود را داشته باشید و یا از موسسات یا آژانس‌های کرایه اتومبیل، وسیله نقلیه‌ای را برای خودتان فراهم کنید. سفر خوبی داشته باشید.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

#لس آنجلس (Los Angeles) یکی از شهرهای مشهور و مهم در ایالت کالیفرنیا آمریکا است. دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا، که به نام LA نیز شناخته می شود به دلیل جای دادن ناحیه هالیوود در خود، هویت و تاریخچه ای سینمایی به خود گرفته است. از سوی دیگر بستکبال در این شهر حرف اول را نیز می‌زند و طرفداران بسیاری دارد. آب و هوای لس آنجلس در تابستان گرم و خشک می باشد و در زمستان هوا خنک بوده و گاهی شاهد بارش هایی است؛ از این رو بهترین زمان برای مسافرت فصل پاییز یا بهار است. در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری لس آنجلس انداختیم.


۱. پیاده رو نام آوران هالیوود

پیاده‌رو مشاهیر هالیوود (Hollywood Walk of Fame) مابین بلوار هالیوود و خیابان واین در هالیوود کالیفرنیا در آمریکا قرار دارد. پیاده‌رو مشاهیر هالیوود در سال ۱۹۵۸ برای ارج نهادن به خدمات هنرمندانی که در صنعت سرگرمی کار می‌کردند طراحی شد و اولین ستاره آن در سال ۱۹۶۰ در آن نصب شد.
در سال ۱۹۸۵ ناحیه تجاری و تفریحی بلوار هالیوود برای محافظت از ساختمان‌هایش و حصول اطمینان از اینکه گذشته هالیوود به عنوان بخشی از آینده آن حفظ شود، در لیست رسمی آثار تاریخی ملی آمریکا قرارگرفت. این افتخار بعدها به ستارگانی ‌رسید که یک عمر فعالیت در عرصه سینما، تئاتر، رادیو، تلویزیون و موسیقی در کنار همکاری‌های خیریه و مدنی، داشتند.
پیاده‌رو مشاهیر هالیوود تا سال ۲۰۱۱ حدود ۲۳۸۰ ستاره ۵ پر با حاشیه‌ای برنزی و دایره‌ای منبت‌کاری شده با ذغال در داخلش روی یک موزائیک مرمری حک شده و به نام هنرمندان ۵ بخش سینما، تئاتر، رادیو، تلویزیون و موسیقی، در معرض تماشا قرار دارد. این پیاده‌رو به احترام هنرمندانی طراحی شد که چه جلو و چه پشت دوربین، در صنعت فیلم و سینما نقشی داشته‌اند. آنها بر اساس موفقیت‌های حرفه‌ای یا زندگیشان در سینما، رادیو، تلویزیون، تئاتر و موسیقی و همینطور کارهای مدنی و خیرخواهانه خود یک ستاره دریافت می‌کنند.
داخل هر ستاره صورتی، نام فرد مشهور حک شده و زیر آن داخل یک دایره تصویر حوزه فعالیت حرفه‌ای او را برای دریافت ستاره نشان می‌دهد. این تصاویر عبارتند از:
تصویر دوربین فیلم‌برداری - سینما
تصویر تلویزیون - تلویزیون
تصویر صفحه گرامافون - موسیقی
تصویر میکروفون رادیویی - رادیو
تصویر ماسک‌های دوقلوی - تئاتر
پیاده‌رو مشاهیر هالیوود کلا ۲۵۰۰ ستاره خالی دارد و ۹ فوریه سال ۱۹۶۰ اولین ستاره روی آن نصب شد. ۱۶ ماه بعد نیز ۱۵۵۸ ستاره دیگر به هنرمندان اعطا شد. بعد از آن تاریخ حدودا هر ماه ۲ ستاره اعطا می‌شد. تا قبل از سال ۱۹۹۴ این ستاره ها به عدد ۲۰۰۰ رسید. در سال ۲۰۰۴ تعداد ستاره‌های پر شده حدودا ۲۱۵۰ عدد شد.

پیاده رو نام آوران هالیوود- عکس پیاده رو نام آوران هالیوود- پیاده رو نام آوران هالیوود لس آنجلس
پیاده رو نام آوران هالیوود یکی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس


۲. موزه هنر لس آنجلس

موزه هنر لس انجلس که با نام مخفف LACMA شناخته می شود، یکی از بزرگترین موزه های هنر در لس انجلس است که می تواند محلی عالی برای علاقمندان به هنر به شمار آید. در موزه هنر LACMA می توانید قطعه های هنری مختلف از اقصی نقاط دنیا و بازه های زمانی متخلف را از نزدیک مشاهده کنید.

موزه هنر لس آنجلس- عکس موزه هنر لس آنجلس- آدرس موزه هنر لس آنجلس
نمای بیرونی از موزه هنر لس آنجلس


۳. رصدخانه گریفیث

رصدخانه گریفیتس (Griffith Observatory) یک مرکز نجوم برای عموم در کشور آمریکا در کالیفرنیا است. این رصدخانه که در ارتفاعات شهر لس آنجلس قرار دارد، در سال ۱۹۳۵ تاسیس گردید. در نزدیکی این رصد خانه پارک گریفیث قرار دارد؛ پارک گریفیث دومین پارک بزرگ در سراسر ایالات متحده محسوب می‌شود. مکانی عالی برای پیاده‌روی، پیک‌نیک یا جمع شدن با دوستان است. مسیر‌های پیاده‌روی این پارک به جاده‌ی مالهالند منتهی می‌شوند و مناظری بسیار زیبا از محیط شهری در اختیار شما می‌گذارند. فعالیت‌های تفریحی زیادی برای انجام دادن در پارک گریفیث وجود دارد که شامل بازدید از باغ وحش لس آنجلس، موزه‌ی غربی Autry، پونی سواری (نوعی اسب کوتاه قد)، بازی در زمین گلف و تماشای فضا می‌شود.

رصدخانه گریفیث- عکس رصدخانه گریفیث- رصدخانه گریفیث لس آنجلس
رصدخانه گریفیث یکی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس


۴. برج‌ های واتس

در سال ۱۹۲۰ میلادی، سیمون رودیا، کاشی کار ایتالیایی، شروع به ساخت برج های واتس (Watts Towers) با آهن قراضه کرد. او به مدت ۳۰ سال با استفاده از موادی مانند شیشه های سبز از بطری های سون آپ یا کانادا درای و کاشی هایی از ظروف های سفالی مالیبو، همچنین وسایل تزئینی، سنگ مرمر و صدف، به ساخت و تزیین برج ها پرداخت. ۱۷ تا از این سازه های جذاب وجود دارد که بلندترین آن ها حدود ۱۰۰ فوت ارتفاع دارد. هنوز هم بعد از سال ها، طیفی زیبا و خیره کننده از این برج ها ایجاد می شود.

برج‌ های
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

واتس- عکس برج‌ های واتس- برج‌ های واتس لس آنجلس
نمایی از کاشی کاری‌ برج‌ های واتس


۵. سالن کنسرت والت دیزنی

سالن معروف کنسرت والت دیزنی را معمار مشهور آمریکایی کانادایی تبار، فرانک گری، طراحی کرده است. این سالن در خیابان گراند جنوبی شماره ۱۱۱ قرار دارد و میزبان ارکستر دائمی فیلارمونیک لس آنجلس و استاد خوانندگان این شهر است. تالار مذکور گنجایش ۲۳۰۰ نفر را دارد. علاوه بر خود بنا که ارزش بازدید را دارد، اگر به موسیقی کلاسیک و ارکستری علاقمند هستید، می‌توانید چند ساعتی در این مکان سرگرم شوید.

سالن کنسرت والت دیزنی- عکس سالن کنسرت والت دیزنی- سالن کنسرت والت دیزنی لس آنجلس
سالن کنسرت والت دیزنی یکی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس


۶. مرکز گتی

مرکز گتی Getty Center تاسیس ۱۹۹۷، یکی از مراکز هنری و فرهنگی معروف جهان محسوب می‌گردد. این مرکز شامل یک بنیاد، یک موزه، یک مرکز حفاظت از آثار فرهنگی، و مرکز پژوهش آثار تاریخی می‌باشد. مرکز گتی در دو مکان در شمال لس آنجلس قرار دارد. بنیانگذار مرکز پل ج. گتی نام دارد. این مرکز بیشتر روی آثار و فرهنگ و تمدن اروپا تمرکز دارد. کلکسیون عکاسی این مرکز نیز آوازهٔ فراوانی دارد. مرکز در یک پروژه عظیم توسط معمار شهیر ریچارد مایر طراحی گردید.

مرکز گتی- عکس مرکز گتی- مرکز گتی لس آنجلس
تصویر هوایی از مرکز گتی- یکی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس


۷. جاده مالهالند

جاده مالهالند نام جاده بسیار معروفی در لس آنجلس کالیفرنیا می‌باشد. این جاده در همسایگی وودلند هیلز می‌باشد. این جاده به افتخار مهندس ویلیام مالهالند به این نام می‌باشد. لس آنجلس توسط یک منطقه‌ی بزرگ کوهستانی تقسیم شده است که از اقیانوس شروع و به هالیوود ختم می‌شود. جاده مالهالند در طول این منطقه امتداد دارد. مناظری که در این مسیر و هنگام رانندگی مشاهده خواهید کرد، چشم‌اندازی وسیع و زیبا از لس آنجلس را در اختیار شما خواهد گذاشت. اگر اتومبیل اجاره کردید، توصیه می‌کنیم برای یک بار هم که شده، این مسیر را طی کنید.

جاده مالهالند- عکس جاده مالهالند- جاده مالهالند لس آنجلس
جاده مالهالند یکی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس
کلام آخر

لس آنجلس یکی از شهرهای پرزرق و برق دنیا نیز هست و اگر می‌خواهید از تمام جاذبه های گردشگری آن بازدید کنید، پول کافی و شاید بهتر است بگوییم زیاد با خود همراه داشته باشید.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

گروه ايرانيان آمريكا(كاليفرنيا)


برای اضافه کردن دوستانتان به این گروه, از دو طریق میتوانید عمل کنید:

1- روی لگوی گروه کلیک کنید و و با رفتن روی گزینه Add Member دوستتان را به گروه اضافه فرمایید.

2- لینک گروه "ايرانيان آمريكا(كاليفرنيا)" را برایشان ارسال فرمایید:
https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

⚠️ هشدار! فیشینگ!

پیغامی با متن
For young people over 18 years Sweden opens the door to *Electronic Diversity Sweden Visa Lottery for Everyone* Hurry Up to Register Now Limited tickets From here bit[.]ly/Sweden-Visa

حاوی یک لینک کوتاه در دو روز گذشته، عمدتا در بین کاربران ایرانی در حال دست به دست شدنه که تا این لحظه نزدیک به نیم‌میلیون بار روش کلیک شده و متاسفانه اپیدمی انتشارش به سرعت درحال گسترشه... کاری که انجام میده با عنوان دروغین ویزای سوئد، مشخصات فردی قربانی به همراه شماره تلفنش رو دریافت میکنه که مشخصا چنین اطلاعاتی بعدها برای فیشینگ‌ها و کمپین‌های بدافزاری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

لطفا لطفا لطفا روی چنین لینک‌های ناشناسی به‌هیچ عنوان کلیک نکنید و اطلاعات خودتون و دیگران رو به خطر نندازید.

این مورد رو هم تا جایی که براتون امکان داره به اطرافیان‌تون اطلاع بدید تا از گسترش بیش حدش جلوگیری بشه.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

🇺🇸⛔️⚖ جلسه رسیدگی به دعاوی مطرح شده علیه فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ دقایقی پیش به پایان رسید.
با توجه به سوالاتی که قضات دیوان عالی از وکلای طرفین پرونده پرسیدند و اظهار نظرهایی که در بین این سوالات داشتند متاسفانه به نظر می رسد نظر اکثریت قضات دیوان عالی آمریکا به نظر آقای رئیس جمهور نزدیک تر است و به احتمال زیاد دیوان عالی آمریکا فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ را تایید خواهد کرد. با این حال رای نهائی دیوان احتمالا تا اواسط ماه جون اعلام نخواهد شد
مرصاد ۷۸۱۸۵

🇺🇸⛔️⚖ جلسه رسیدگی به دعاوی مطرح شده علیه فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ دقایقی پیش به پایان رسید.
با توجه به سوالاتی که قضات دیوان عالی از وکلای طرفین پرونده پرسیدند و اظهار نظرهایی که در بین این سوالات داشتند متاسفانه به نظر می رسد نظر اکثریت قضات دیوان عالی آمریکا به نظر آقای رئیس جمهور نزدیک تر است و به احتمال زیاد دیوان عالی آمریکا فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ را تایید خواهد کرد. با این حال رای نهائی دیوان احتمالا تا اواسط ماه جون اعلام نخواهد شد
اینم از شانس ماست
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

#نحوه اجاره مسکن در آمریکا:

اجاره مسکن یک پروسه پیچیده است. پیدا کردن آپارتمان دلخواه اگر تمایل به اجاره کردن باشد تا خرید ملک میتواند سخت باشد. اجاره ها دائماً بالا میروند و مالکان علاقه کمتری نسبت به کم کردن مبلغ دارند. از طرفی هم اگر مبلغ اجاره ها پایین بیاید و ملک زیادی برای اجاره وجود داشته باشد، آنوقت قدرت چانه زنی شما برای کم کردن مبلغ اجاره بیشتر میشود.
اجاره آپارتمان در آمریکا به علت مراحل سیستماتیکی که برای بازدید از ملک وجود دارد خیلی آسان است. کافیست قبل از آنکه برای بازدید از ملک میروید، هماهنگ کنید و قرار را فیکس کنید. در روز قرار، تمامی اطلاعات مربوط به ملک به شما داده میشود و در حین بازدید میتوانید تمامی سوالاتتان را بپرسید. اغلب مجتمع ها تابلوی “این ملک اجاره داده میشود” (Leasing Now) در مقابل ملک میزنند تا عابرین ببینید.

اجاره خانه در آمریکا
اجاره خانه در آمریکا
اما مواردی که در زمان اجاره ملک باید مد نظر داشته باشید چیست؟

مشخصات آپارتمان و واحد

قبل از اینکه برای دیدن خانه یا مجتمع بروید، بهتر است مشخصات آن را سوال کنید:

موقعیت از نظر دسترسی به فروشگاه ها، آزادراه ها و بیمارستان
نزدیکی به محل کار یا مدرسه
سیاست نگه داری حیوانات خانگی
مفروش یا کف چوبی
کابل کانال تلویزیون
ماشین ظرفشویی / مایکرویو
کمد دیواری
ویو
رخت شور خانه عمومی / مستقل / خشک کن در هر واحد
مهد کودک
پارک
استخر
سونا / جکوزی
زمین تنیس
مدیر مستقر در مجتمع
نگهبان مجتمع
پارکینگ و پارک مازاد
سیستم جمع آوری زباله
کارت شناسایی عکس دار

اگر قصد بازدید از ملک را دارید، حتماً کارت شناسایی معتبر عکس دار با خود ببرید. میتوانید از کارت اقامت، پاسپورت یا گواهینامه استفاده کنید.

گزارش مالی اعتباری

ممکن است در زمان تنظیم اجاره نامه، از شما رتبه یا گزارش اعتباری درخواست شود. بر اساس این اعتبار (عملکرد بانکی) است که شما را بعنوان مستاجر قبول یا رد میکنند. افرادی که سابقه مالی و اعتباری پایینی دارند یا اصلاً ندارند، ممکن است مجبور باشند اجاره دو ماه را بعنوان مبلغ رهن یا سپرده نزد مالک بگذارند.

بررسی سوابق مستاجر

مالک یا مامور اجاره ممکن است برای بررسی درآمد شما، سوابق شما را چک کند. این کار جهت اطمینان از عدم داشتن سوء پیشینه و کافی بودن درآمد مستاجر انجام میگرد. ممکن است گردش مالی سه ماه اخیر یا فیش حقوق اخیرتان را بخواهند و هزینه بررسی سوابق مالی با مستاجر میباشد.

اجاره نامه

بهتر است تمامی جزئیات و فرایند اجاره، شروط، پیش پرداخت یا سپرده، هزینه های طرفین و غیره را از دوستی مطلع سوال کنید. قبل از اینکه اجاره نامه را امضا کنید، موارد زیر را چک کنید:

تاریخ آغاز و پایان اجاره
مبلغ اجاره ماهیانه
هزینه های آب، برق و گاز که آیا در مبلغ اجاره است یا به صورت جدا باید پرداخت شود.
قوانین اسباب کشی
سپرده یا رهن
شروط اعاده مبلغ سپرده
دستورالعمل نگهداری از ملک
جریمه تخلیه ملک قبل از زمان انقضای اجاره نامه
سیاست نگهداری حیوانات خانگی
قوانین مربوط به پارکینگ
و هرگونه الحاقیه اجاره نامه
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

یکی از محبوبترین وبسایتها برای یافتن خانه یا آپارتمان وبسایت http://www.craigslist.org/ است . شما با مراجعه با این وبسایت به راحتی میتوانید اطلاعات لازم خود را به دست بیاورید . پس از ورود به سایت شهر مورد نظر رو انتخاب می کنید و بعد از آن کزینه آپارتمان.خانه و در آخر میتوانید سرچ کلی و جزئی انجام دهید بر اساس اتاق خواب، قیمت و …

سایتهای دیگر :

http://www.apartments.com/

http://www.zillow.com/

http://hotpads.com
صفوره ۱۵۴۵۳۷

ايا امكان داره اطلاعاتي از نحوه گرفتن ويزاي توريستي بدهيد لطفا؟از ايران به امريكا براي خانواده درجه اول
ممنون از لطف و محبت شما.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

ايا امكان داره اطلاعاتي از نحوه گرفتن ويزاي توريستي بدهيد لطفا؟از ايران به امريكا براي خانواده درجه اول
ممنون از لطف و محبت شما.
عزيزم تا رأي نهايي ديوان عالي فكر نميكنم ويزا به ايرانيها داده بشه ان شاءالله خبرهاي خوب در اواخر ماه ژوئن بگيريم
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سفر با ویزای بازدید (B-2)، با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا ، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا ، شرکت در برنامه های بشر دوستانه ، این نوع ویزا با نظر آفیسر کنسولگری ایالات متحده در سفارت آمریکا، برای متقاضیان صادر خواهد شد .

در این مقاله تمرکز ما بیشتر بر روی سفر با ویزای بازدید (B-2)یا همان ویزای توریستی آمریکا است.نحوۀ ارائۀ درخواست روادید غیر مهاجرتی
به جهت اینکه سفارت ایالت متحده در ایران موجود نیست ، تمامی ایرانیانی که قصد دریافت ویزای غیرمهاجرتی جهت اقامت موقت (ویزای توریستی آمریکا) در ایالات متحده را دارند میتوانند در هریک از سفارتخانه ها یا کنسولگری های ایالات متحده آمریکا در کشورهای مختلف ،درخواست ویزای خود را ارائه دهند. توصیه میکنیم حتمآ قبل از سفر خود در اسرع وقت درخواست خود را ارائه دهید و اگر در کشور دیگری غیر از ایران اقامت دارید توصیه ما اینست که در همان کشور محل اقامت خود درخواستتان را تنظیم بفرمایید.

جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست صدور ویزا لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ایی بعمل آید. به هنگام مصاحبه بدون استفاده از جوهر بسرعت از اثر انگشتان شما تصویر برداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد. بعضی از درخواست های صدور ویزا نیاز به بررسی و رسیدگی بیشتری دارند، بطوریکه پس از انجام مصاحبه توسط آفیسر با متقاضی روادید ، صدور روادید به زمان بیشتری نیاز دارد. البته امکان تقاضای همزمان گرین کارت از طریق سرمایه گذاری و تقاضای صدور ویزای توریستی نیز برای متقاضی وجود دارد. و همچنین متقاضی درصورتیکه واجد شرایط ویزای کار باشد میتواند همزمان با درخواست صدور روادید توریستی، در مدت زمان معین شده از طرف ادارۀ مهاجرت آمریکا درخواست صدور ویزای کار خود را نیز ارائه دهد.امکان انجام مصاحبه به زبان فارسی در سفارت ایالات متحده واقع در کشورهای ذیل برای هموطنان ما محیا شده است
– سرکنسولگری ایالات متحده ، آنکارا ، ترکیه

– سرکنسولگری ایالات متحده ، ایروان ، ارمنستان

– سرکنسولگری ایالات متحده ، دبی ، امارات متحده عربیمراحل بعدی برای ارائۀ درخواست توسط متقاضی صدور روادید


– پر کردن فرم درخواست صدور روادید غیرمهاجرتی بصورت آنلاین ، فرم DS-160

– برنامه ریزی برای مصاحبه ، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه

– آماده شدن برای انجام مصاحبه –مبلغ اعلامی جهت رسیدگی به درخواست صدور روادید را بپردازید و مدارک مورد نیازتان را نیز جمع آوری فرمایید.مدارک مورد نیاز ارائه به کنسولگری ایالات متحده جهت درخواست صدور ویزای توریستی


– ارائۀ یک انگیزه نامه از سمت شما که در آن هدف و قصدتان از سفر به آمریکا را در آن آورده اید، که میبایست شامل یک یا چند قصد از مقاصدی که در بالا آورده ایم باشد.

– ارائۀ مدارک مالی خود و در صورت وجود، شخص حامی مالی شما.

– ارائۀ پرینت حساب و موجودی بانکی و مدارک دالّ بر دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا دریافت حقوق بازنشستگی.

– ارائه مدارک مالی جهت اثبات کردن میزان درآمد سالیانه و سال گذشتۀ متقاضی در محل اقامت خود

– ارائه برنامه زمانبندی شدۀ تفریحی و کاری و مرتبط به سفر متقاضی– ارائه اصل گذرنامه و کپی از صفحۀ اول و تمامی صفحاتی که مهر ویزای قبلی آمریکا و یا کشورهای دیگر در آنها موجود است و کپی تمام صفحاتی که مطالب مهم در آنها درج شده است ، و کپی تمام صفحاتی که در آن مهر ورود و خروج به کشور محل اقامت و کشورهای دیگر در آنها موجود میباشد.

– داشتن ویزای شنگن میتواند اعتبار پاسپورت شما را بالا برده و شانس اخذ ویزای شما را بالاتر میبرد.

– ارائه مدارک اثبات کننده و نشاندهندۀ وجود علقه و وابستگی و دلیل ،جهت برگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود مانند:

داشتن وابستگی خانوادگی و عاطفی مانند داشتن همسر و فرزند و والدین در کشور محل اقامت.

-داشتن مدارکی دالّ بر وابستگی شغلی و داشتن کسب و کار خصوصآ وابسته بودن به سازمان یا شرکت خاصی در کشور محل اقامت متقاضی.

-ارائه مدارک مرخصی و استخدامی و شرح وظایف، و در صورت داشتن کسب و کار خصوصی ارائه مدارک ثبت شرکت و تعداد کارمندان و مدارک دیگر.

-داشتن وابستگی های مالی از قبیل اسناد املاک مسکونی و یا تجاری و کلیۀ دارایی ها.

-داشتن وابستگی تحصیلی ، در خصوص متقاضیانی که در کشور محل اقامتشان در حال تحصیل میباشند.

-داشتن وابستگی های اعتقادی و دینی و مذهبی در کشور محل اقامت متقاضی.

-داشتن وابستگی فرهنگی و اجتماعی بطور مثال وابسته بودن به گروه های خاص فرهنگی و یا اجتماعی.

-ارائه مدارک مالیاتی.

اصولآ سفارت ایالات متحدۀ آمریکا حداکثر تا ۳۰ روز پس
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

از ارائۀ درخواست ،روادید را صادر مینماید ، ولیکن در بعضی شرایط و برخی از پرونده ها که نیاز به بررسی بیشتری دارند فرآیند اداری آنها تا ۶۰ روز پس از ارائه درخواست صدور روادید به طول می انجامد . البته در مورد هر پرونده زمان آن بسته به ضرورت و شرایط خاص آن متغیر و متفاوت است، بهمین خاطر پیشنهاد میشود که متقاضیان پیش از اقدام جهت پیگیری وضعیت اداری درخواست روادید خود، حداقل ۹۰ روز پس از انجام مصاحبه و یا ارائۀ مدارک تکمیلی خود که پس از مصاحبه صورت گرفته است ، صبر بفرمایند. و اگر قصد سفر به ایالات متحده را دارید و نیاز به اخذ ویزا دارید حتمآ زمان مصاحبۀ خود را بسیار پیشتر از زمان برنامه ریزی شدۀ سفر خود تعیین کنید. امکان تمدید ویزا از داخل خاک ایالات متحده نیز در صورت داشتن دلایل قانع کننده موجود میباشد.

بعضی از دلایلی که افسر درخواست ویزای شما را رد میکند را در ذیل آورده ایم:

– خدمت سربازی در سپاه .

– رد شدن درخواست ویزای ایالات متحده در زمان قبل .

– رد شدن درخواست ویزایکشورهای دیگر و یا ویزای شنگن .

– سفرهمزمان با خانواده ، همسر و فرزندان.

– نداشتن تمکن مالی .

– نداشتن سند ملک بنام

– نداشتن صداقت در مصاحبۀ حضوری در سفارت و یا کتمان حقیقت .

– باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر شخص متقاضی.

– داشتن دعوتنامه از یکی از خویشان نزدیک که اقامت دائم آمریکا را دارند ، زیرا افسر ویزا مطمئن میشود که شما قصد ماندن در خاک آمریکا را دارید.

– داشتن دعوتنامه از یکی از نزدیکان مانند همسر .

– داشتن دعوتنامه از نزدیکانی که خود اقدام به پناهندگی نموده اند.

– هر علتی که افسر ویزا حس کند که شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی نمایید.

درصورتیکه قبلآ جهت اخذ ویزای آمریکا اقدام نموده اید ولیکن درخواست شما رد شده است، و اصطلاحآ شما ریجکت شده اید، این حق را دارید که دوباره درخواست بدهید اما صادقانه باید گفت که شانس شما جهت موفقیت در اخذ ویزای ایالات متحده بسیار اندک است و ممکن است حتی تا ده مرتبۀ دیگر هم درخواست شما همچنان رد شود و دلیل خوبی بدست افسر ویزا جهت رد کردن دوبارۀ شما میدهد. و همچنین اگر بی محابا و شتابزده و بدون مشورت با متخصصین این امر و با نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه ،در امر درخواست ویزا عمل نمایید بدون شک خود را در معرض خطر ریجکت شدن و تبعات قید شده در بالا قرار میدهید.

داشتن پلن و برنامۀ سفر جهت اخذ روادید ایالات متحده خیلی مهم است و میتواند شانس شما را بمقدار قابل توجهی افزایش دهد، بطور مثال داشتن برنامۀ سفر و اقدام از طریق تورهای توریستی آمریکا میتواند کمک شایانی در جهت اخذ ویزای توریستی به شما نماید.

میزان تمکن مالی هر فرد جهت اخذ ویزای ایالات متحده رابطۀ مستقیم با هدف وی از سفر دارد و بستگی به مدت زمان سفر دارد ، که شامل پرداخت هزینه های اقامتی ، گشت و گذار ، پرداخت حق بیمه ، توانایی مالی جهت پرداخت بابت بلیط سفر، خورد و خوراک ، مخارج پیش بینی نشده مانند بیماری … میباشد.

توجه بفرمایید که کنسولگری ایالات متحده و افسر ویزا تنها تصمیم گیرندۀ نهایی در مورد اخذ و یا رد درخواست صدور روادید شما میباشند و هرگونه وعدۀ اخذ روادید ایالات متحده بصورت تضمینی از سوی آژانسها و موسسات مهاجرتی و وکلای مهاجرتی و هر شخصی ، کذب میباشد.

همچنین اگر قصد سفر و پا گذاردن به ایالات متحده به قصد ماندن از طرق قانونی را دارید و اگر شانس خود را پایین میبینید میتوانید بجای هدر دادن وقت در کشور محل اقامتتان از آن زمان، جهت رفتن به کشورهای دیگر از طرق تحصیلی و یا کاری و یا حتی گرفتن اقامت دائم و پاسپورت آن کشورها در زمانی نسبتآ کوتاه استفاده نموده و بعد از آن میتوانید بدون دغدغه و گرفتاری خود را به ایالات متحده بصورتی قانونی اعم از کاری و یا ادامه تحصیل منتقل نمایید.
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

ايا امكان داره اطلاعاتي از نحوه گرفتن ويزاي توريستي بدهيد لطفا؟از ايران به امريكا براي خانواده درجه اول
ممنون از لطف و محبت شما.
عزيزم جهت اطلاع مطالعه كن
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

معاني كليد واژه هاي ويزا در پاسپورت
مطالعه و درک یک روادید :

. شمارۀ گذرنامۀ خود را کنترل کنید که صحیح باشد.

. نام و نام خانوادگی خود را کنترل کنید که صحیح باشد.

. محل صدور روادید را کنترل کنید که صحیح باشد.

. تاریخ تولد خود را کنترل کنید که صحیح باشد.حرف Rبمعنای Regular Passportگذرنامۀ معمولیاست، Class نوع روادیدرا مشخص میسازد، نوع روادید صادر شده را با هدف مسافرت خود حتمآ کنترل بفرمایید.

حرف Mبه معنای Multiple Timesروادیدبا اجازۀ ورود چند باره میباشد و اگر در کنار آن عددی باشد بمعنای آنست که به آن تعداد دفعات میتوانید وارد خاک ایالات متحده شوید. معمولآ برای ایرانیان روادید بصورتsingleو برای یک بار ورود به خاک آمریکا صادر میگردد و در صورت خروج از خاک ایالات متحده میبایست دوباره به یکی از سفارات آمریکا رجوع و درخواست صدور روادید مجدد نمایند.

کلمۀ Annotationممکن است شامل اطلاعات اضافی دیگری در مورد روادید شما باشد، این مورد مشخص کنندۀ SEVISو نام محل تحصیل شما میباشد.

عبارت Expiration Date، مشخص کنندۀ آخرین روزی است که شما میتوانید وارد ایالات متحدۀ آمریکا شوید، این تاریخ ارتباطی با مدت زمانی که شما ممکن است در امریکا اقامت داشته باشید ، ندارد.
صفوره ۱۵۴۵۳۷

مرسي شيوا جان ،
ولي در عين حال بهتره تا اخر ماه جون صبر كنيم و اقدامي انجام ندهيم؟
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

مرسي شيوا جان ،
ولي در عين حال بهتره تا اخر ماه جون صبر كنيم و اقدامي انجام ندهيم؟
فرح جان ميتوني از دفتر وكلا تلفني رايگان تا حد يك سؤال بپرسي نميخوام اطلاعات غلط بدم چون خودتون LA هستين ميگم اگر نه ميتونستم خودم زنگ بزنم بپرسم از يك مشاور يا وكيل
ولي تا اونجايي كه خبر دارم فعلا ويزاي دانشجويي و نامزدي پابرجاست
صفوره ۱۵۴۵۳۷

خوب خدا را شكر!
شما وكيلي را ميشناسيد معرفي كنيد من تماس بگيرم؟
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

خوب خدا را شكر!
شما وكيلي را ميشناسيد معرفي كنيد من تماس بگيرم؟
گوگل كني وكلاي لس انجلس ميتوني پيدا كني من چون جنبه تبليغ ميشه و خدايي نكرده ممكنه نتيجه اي نداشته باشه اينجا نميتونم پست كنم براتون ميفرستم عزيز
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

براتون فرستادم شماره عزيزم
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

🇺🇸⛔️تاکید مجدد رئیس جمهور ترامپ بر لزوم پایان امکان مهاجرت به آمریکا از طریق خویشاوندان. 👆👆👆
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

گروه ايرانيان مقيم آمريكا


برای اضافه کردن دوستانتان به این گروه, از دو طریق میتوانید عمل کنید:

1- روی لگوی گروه کلیک کنید و و با رفتن روی گزینه Add Member دوستتان را به گروه اضافه فرمایید.

2- لینک گروه ايرانيان آمريكا مقيم آمريكا را برایشان ارسال فرمایید:
https://t.me/joinchat/Df7UJUop3Eb2Uuz_utLr2Q
ناره ۹۹۹۹۳

سلام
اگر كسى تو گروه ساكن سانتا كروز هست يا اطلاعات داره راجع به هزينه هاى زندگى تو سانتا كروز، ممنون ميشم من رو راهنمايى كنه 🙏🏻
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سلام
اگر كسى تو گروه ساكن سانتا كروز هست يا اطلاعات داره راجع به هزينه هاى زندگى تو سانتا كروز، ممنون ميشم من رو راهنمايى كنه 🙏🏻
لطفا سؤالتون رو مشخص بفرماييد منظور جنابعالي دسترسي به امكانات دانشگاهي كار يا زندگي عادي اعم از خوراك و مسكن و غيره است
ناره ۹۹۹۹۳

لطفا سؤالتون رو مشخص بفرماييد منظور جنابعالي دسترسي به امكانات دانشگاهي كار يا زندگي عادي اعم از خوراك و مسكن و غيره است
ميخواستم ببينم كه هزينه اجاره خونه چه بخشى از هزينه كل زندگى يه دانشجو رو تشكيل ميده؟
ناره ۹۹۹۹۳

ميخواستم ببينم كه هزينه اجاره خونه چه بخشى از هزينه كل زندگى يه دانشجو رو تشكيل ميده؟
و اينكه اصولا چقد شهر ايرانى نشينى هست سانتا كروز؟
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سلام
اگر كسى تو گروه ساكن سانتا كروز هست يا اطلاعات داره راجع به هزينه هاى زندگى تو سانتا كروز، ممنون ميشم من رو راهنمايى كنه 🙏🏻
https://sfbay.craigslist.org/search/scz/apa
ميتونين تو اين وبسايت قيمت اجاره مسكن رو ببينيد
راجع به باقي موارد هم اجازه بدين سؤال كنم از دوستاني كه با اون منطقه آشنايي دارن خدمتتون عرض ميكنم
پانید ۴۹۴۸۳۷

🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️
اگه دنبال مطالب ورزشی هستید
اگه دنبال مطالب تغذیه و درست مصرف کردن هستید عضو گروه ما شوید
گروه ورزشی ایرانیان مقیم امریکا در راستایی نحوه صحیح ورزش و تغذیه در خدمت هموطنان است
https://t.me/joinchat/HX6fw0uajlqDouLaqTQOGA
سمیه ۲۲۲۲۱۸

سلام دوستاي عزيز من ماشين تازه ليس كردم ولي كارايي زيادي ندارم و فقط يك روز استفاده ميكنم اگر كسي مايل باشه من ماشينم رنت ميده براي مسافت كوتاه
پانید ۴۹۴۸۳۷

سلام دوستاي عزيز من ماشين تازه ليس كردم ولي كارايي زيادي ندارم و فقط يك روز استفاده ميكنم اگر كسي مايل باشه من ماشينم رنت ميده براي مسافت كوتاه
پی وی پیام میدی
امید ۳۰۸۶۸۵

شيوا جان اسم اين گروه رو عوض نميكني؟ يا من برم ؟ 🤭😉@Ssahebgharani
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

شيوا جان اسم اين گروه رو عوض نميكني؟ يا من برم ؟ 🤭😉@Ssahebgharani
شما رو چشم ما جا داري عزيزم مسافت مهم نيست
امید ۳۰۸۶۸۵

شما عزيزمي
😍
امید ۳۰۸۶۸۵

من برم هم شهريهامو بيارم
غريبي نكنم 😊
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

بفرماييد عزيزم قدم سر چشم هر چه بيشتر بهتر
امید ۳۰۸۶۸۵

امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

شما بچه هاي اورلاندو رو دعوت كن ما اسم گروه رو ميكس ميذاريم
كاليفرنيا و فلوريدا
امید ۳۰۸۶۸۵

حالا ايرانيان مقيم امريكا چطوره ؟
امید ۳۰۸۶۸۵

همه رو جمع ببنديم
امید ۳۰۸۶۸۵

همه رو جمع ببنديم
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

پروسه بعد از برنده شدن در لاتاري آمريكا

1- بعد از برنده شدن تمام مراحل در ایمیل هایی که برای شما ارسال می شود نوشته شده است که من نیز آنها را برای شما باز گو می کنیم .در ابتدا شما می بایستی فرم DS-260 را برای خود و افراد زیر مجموعه خود که هنگام ثبت نام در کیس خود نوشته بودید ( شما می توانید برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود تقاضای ویزا کنید ) را پر کرده و برای KCC کنسولگری کنتاکی آمریکا ارسال کنید در تمام مراحل چنانچه فرم های شما بدون نقص ارسال شود سایت به شما یک کد پیگیری می دهد . شما می بایستی یک اسپانسر نیز برای خود معرفی کنید .
اسپانسر قرار است اظهار کند که حاضر است شما را از نظر مالی حمایت کند، اما چه طوری؟ خیلی ساده است! فرمی هست به نام «I-134» یا Affidavit of Support‌‏ ‏که اسپانسر شما باید آن را امضا کند و بعد به یک محضر ببرد تا گواهی امضا بگیرد (روی فرم یک مهر می‌زنند و تمام). این فرم را می توانید از ایــن لـیـنــک دانلود نمایید.
فردی که اسپانسر شما می‌شود باید خود ساکن آمریکا بوده و آن قدر توان مالی داشته ‏باشد تا بتواند شما را ساپورت کند. برای اثبات این توانایی باید از طرق زیر عمل کرد :
با ارائه گواهی مالیات سال قبل خود، میزان مالیات داده شده و یا به عبارت دیگر مقدار درآمد واقعی خود را اعلام نماید. این گواهی شامل فرم‌هایی نظیر
فرم ۱۰۴۰ و فرم W2 هست که اگر اسپانسر مالیات سال قبل را پرداخت کرده باشد این فرم‌ها را در اختیار دارد و کافی است کپی فرم‌ها را برای شما بفرستد.
ممکن است اسپانسر شما سال قبل مالیات نداده و یا به طور کامل پرداخت نکرده باشد. در این صورت باید ثابت کند که درآمد امسال او بیشتر از سال قبل می باشد ، و برای این کار باید به صورت رسمی از محل کارخود یک گواهی بگیرد و برای شما بفرستد.
اگر این فرد مالیات خود را پرداخت نکرده و همچنین قادر به ارائه گواهی یاد شده نمی باشد ، می‌تواند یک گواهی بانک مبنی بر اینکه پول نقد کافی در بانک دارد دریافت کرده و برای شما بفرستد.
اگر اسپانسر شما هیچ کدوم از شرایط بالا رو ندارد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگر باشید یا اینکه خودتان به سفارت تمکن مالی خودتان را نشان دهید. ( فقط می بایستی یک آدرس در آمریکا برای ارسال گرین کارت خود به سفارت و یا در مرز ورودی به مامور مهاجرت آمریکا ارئه دهید )
اسپانسر باید از حد کافی توان مالی برخوردار باشد. این مقدار بستگی به این دارد که اسپانسر چند نفر را تحت پوشش خود قرار داده است (مشتمل بر خانواده خودش و خانوده شما به علاوه اشخاصی که از قبل ‏ساپورت کرده باشد) و هم‌چنین به ایالتی که در آن زندگی می‌کند نیز بستگی دارد. ‏مقایسه این موارد با خط فقر در امریکا باید نشان دهد که درآمد فرد برای حمایت از شما کافی خواهد بود. در مقایسه درآمد با خط فقر هم، درآمد فرد باید از عددی که در جدول‌های مربوط به خطر فقر اشاره شده است بیشتر باشد چون اگر کمتر باشد افیسر اسپانسری که معرفی نمودید را نمی پذیرد.
اسپانسر شما بعد از پر کردن فرم I-134 این فرم را به ‏همراه کپی فرم‌های مالیاتی برای شما از طریق پست می‌فرستد. دقت ‏کنید که در مورد فرم I-134، ارسال با ایمیل و فکس قابل قبول نمی باشد چون باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید ولی در مورد گواهی مالیاتی به علت ‏این که کپی آن مورد نیاز است می‌توان از فکس یا ایمیل هم استفاده کرد.
در کل مدارکی که باید آمده شود عباتند از:
۱-فرم I-134
۲-فرمهای مالیاتی ۳ سال آخر که اسپانسر باید پرداخت کرده باشه(کپی باید باشه)
۳-کپی پاسپورت آمریکایی اسپانسر
۴-نامه اشتغال به کار اسپانسر با ذکر درآمد سالیانه
۵-نامه مانده حساب بانکی اسپانسر با مهر بانک مربوطه (کپی این نامه قابل قبول نمی باشد/ باید اصل این نامه به سفارت ارائه داده شود)

پس از مرحله پر کردن فرم تا رسیدن جواب آن که ممکن 3 تا 6 ماه یا بیشتر به طول بینجامد شما می بایستی مدارک خود و همراهان خود را برای روز مصاحبه که به شما از طریق ایمیل اطلاع داده خواهد شد آماده کنید .

2- در این مرحله به شما توصیه می کنم که اول برگه واکسیناسیون خود را در ایران دریافت کنید ( برگه زرد ) . این واکسن ها در انستیتو پاستور ایران زده می شود و چنانجه به اسنتیتو پاستور مراجعه نمائید پرسنل آنجا راهنمایی های کاملی در مورد واکسن هایی که باید به شما تزریق شود و شما ارئه می دهند پس به فکر اینکه چه واکسن هایی را می بایستی بزنید نباشید . فقط به این مورد توجه داشته باشید برخی از واکسن ها دارای 3 مرحله می باشد که زدن هر مرحله 1 ماه یا بیشتر طول می کشد پس برای تکمیل برگه زرد خود 3 ماه زود تر از وقت ملاقات سفارت به انستیتو پاستور مراجعه نمائید . ( شما به تست آنتی بادی آبله نیز نیاز دارید که انستیتو پاستور آن کار را هم برای شما انجام میدهد )
پانید ۴۹۴۸۳۷

🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️
اگه دنبال مطالب ورزشی هستید
اگه دنبال مطالب تغذیه و درست مصرف کردن هستید عضو گروه ما شوید
گروه ورزشی ایرانیان مقیم امریکا در راستایی نحوه صحیح ورزش و تغذیه در خدمت هموطنان است
https://t.me/joinchat/HX6fw0uajlqDouLaqTQOGA
امید ۳۰۸۶۸۵

پروسه بعد از برنده شدن در لاتاري آمريكا

1- بعد از برنده شدن تمام مراحل در ایمیل هایی که برای شما ارسال می شود نوشته شده است که من نیز آنها را برای شما باز گو می کنیم .در ابتدا شما می بایستی فرم DS-260 را برای خود و افراد زیر مجموعه خود که هنگام ثبت نام در کیس خود نوشته بودید ( شما می توانید برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود تقاضای ویزا کنید ) را پر کرده و برای KCC کنسولگری کنتاکی آمریکا ارسال کنید در تمام مراحل چنانچه فرم های شما بدون نقص ارسال شود سایت به شما یک کد پیگیری می دهد . شما می بایستی یک اسپانسر نیز برای خود معرفی کنید .
اسپانسر قرار است اظهار کند که حاضر است شما را از نظر مالی حمایت کند، اما چه طوری؟ خیلی ساده است! فرمی هست به نام «I-134» یا Affidavit of Support‌‏ ‏که اسپانسر شما باید آن را امضا کند و بعد به یک محضر ببرد تا گواهی امضا بگیرد (روی فرم یک مهر می‌زنند و تمام). این فرم را می توانید از ایــن لـیـنــک دانلود نمایید.
فردی که اسپانسر شما می‌شود باید خود ساکن آمریکا بوده و آن قدر توان مالی داشته ‏باشد تا بتواند شما را ساپورت کند. برای اثبات این توانایی باید از طرق زیر عمل کرد :
با ارائه گواهی مالیات سال قبل خود، میزان مالیات داده شده و یا به عبارت دیگر مقدار درآمد واقعی خود را اعلام نماید. این گواهی شامل فرم‌هایی نظیر
فرم ۱۰۴۰ و فرم W2 هست که اگر اسپانسر مالیات سال قبل را پرداخت کرده باشد این فرم‌ها را در اختیار دارد و کافی است کپی فرم‌ها را برای شما بفرستد.
ممکن است اسپانسر شما سال قبل مالیات نداده و یا به طور کامل پرداخت نکرده باشد. در این صورت باید ثابت کند که درآمد امسال او بیشتر از سال قبل می باشد ، و برای این کار باید به صورت رسمی از محل کارخود یک گواهی بگیرد و برای شما بفرستد.
اگر این فرد مالیات خود را پرداخت نکرده و همچنین قادر به ارائه گواهی یاد شده نمی باشد ، می‌تواند یک گواهی بانک مبنی بر اینکه پول نقد کافی در بانک دارد دریافت کرده و برای شما بفرستد.
اگر اسپانسر شما هیچ کدوم از شرایط بالا رو ندارد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگر باشید یا اینکه خودتان به سفارت تمکن مالی خودتان را نشان دهید. ( فقط می بایستی یک آدرس در آمریکا برای ارسال گرین کارت خود به سفارت و یا در مرز ورودی به مامور مهاجرت آمریکا ارئه دهید )
اسپانسر باید از حد کافی توان مالی برخوردار باشد. این مقدار بستگی به این دارد که اسپانسر چند نفر را تحت پوشش خود قرار داده است (مشتمل بر خانواده خودش و خانوده شما به علاوه اشخاصی که از قبل ‏ساپورت کرده باشد) و هم‌چنین به ایالتی که در آن زندگی می‌کند نیز بستگی دارد. ‏مقایسه این موارد با خط فقر در امریکا باید نشان دهد که درآمد فرد برای حمایت از شما کافی خواهد بود. در مقایسه درآمد با خط فقر هم، درآمد فرد باید از عددی که در جدول‌های مربوط به خطر فقر اشاره شده است بیشتر باشد چون اگر کمتر باشد افیسر اسپانسری که معرفی نمودید را نمی پذیرد.
اسپانسر شما بعد از پر کردن فرم I-134 این فرم را به ‏همراه کپی فرم‌های مالیاتی برای شما از طریق پست می‌فرستد. دقت ‏کنید که در مورد فرم I-134، ارسال با ایمیل و فکس قابل قبول نمی باشد چون باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید ولی در مورد گواهی مالیاتی به علت ‏این که کپی آن مورد نیاز است می‌توان از فکس یا ایمیل هم استفاده کرد.
در کل مدارکی که باید آمده شود عباتند از:
۱-فرم I-134
۲-فرمهای مالیاتی ۳ سال آخر که اسپانسر باید پرداخت کرده باشه(کپی باید باشه)
۳-کپی پاسپورت آمریکایی اسپانسر
۴-نامه اشتغال به کار اسپانسر با ذکر درآمد سالیانه
۵-نامه مانده حساب بانکی اسپانسر با مهر بانک مربوطه (کپی این نامه قابل قبول نمی باشد/ باید اصل این نامه به سفارت ارائه داده شود)

پس از مرحله پر کردن فرم تا رسیدن جواب آن که ممکن 3 تا 6 ماه یا بیشتر به طول بینجامد شما می بایستی مدارک خود و همراهان خود را برای روز مصاحبه که به شما از طریق ایمیل اطلاع داده خواهد شد آماده کنید .

2- در این مرحله به شما توصیه می کنم که اول برگه واکسیناسیون خود را در ایران دریافت کنید ( برگه زرد ) . این واکسن ها در انستیتو پاستور ایران زده می شود و چنانجه به اسنتیتو پاستور مراجعه نمائید پرسنل آنجا راهنمایی های کاملی در مورد واکسن هایی که باید به شما تزریق شود و شما ارئه می دهند پس به فکر اینکه چه واکسن هایی را می بایستی بزنید نباشید . فقط به این مورد توجه داشته باشید برخی از واکسن ها دارای 3 مرحله می باشد که زدن هر مرحله 1 ماه یا بیشتر طول می کشد پس برای تکمیل برگه زرد خود 3 ماه زود تر از وقت ملاقات سفارت به انستیتو پاستور مراجعه نمائید . ( شما به تست آنتی بادی آبله نیز نیاز دارید که انستیتو پاستور آن کار را هم برای شما انجام میدهد )
شيوا جان لاتاري ديگه شامل ايرانيها نميشه
هامان ۱۰۳۵۷۹

سلام دوستان،
برادرم رو ویزای دانشجویی هست و تا سال اینده ویزاش اعتبار داره، اگه تابستون بره ایران، هنگام ورود به امریکا براش مشکل ایجاد نمیشه؟ با تشکر
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

شيوا جان لاتاري ديگه شامل ايرانيها نميشه
بعضيها قبول شدن منتظر كاراي بعد قبول شدنشون هستن عزيزم
امیدرضا ۲۳۴۸۰۴

سلام دوستان،
برادرم رو ویزای دانشجویی هست و تا سال اینده ویزاش اعتبار داره، اگه تابستون بره ایران، هنگام ورود به امریکا براش مشکل ایجاد نمیشه؟ با تشکر
خروج از آمريكا در شرايط فعلي ريسك پذيره عزيزم براي اطمينان بيشتر از وكيل امور مهاجرت مشاوره بگيريد
امید ۳۰۸۶۸۵

بعضيها قبول شدن منتظر كاراي بعد قبول شدنشون هستن عزيزم
شيوا جان يكي از دوستان ما چند هفته پيش تركيه بود و بهش گفتن ديگه شامل ايرانيها نميشه و برگشت(لاتاري)

برادر زادهء خود من هم كه كه دوسالي بود از طريق پدرش اقدام شده بود هفتهء پيش بهش ايميل زدن و ريجكت شد

كلا ديگه فكر نكنم با اين اوضاع به كسي اجازهء ورود بدن به هر شكلي