اطلاعات مفید پناهندگی سوئد 
عنوان گروه یا کانال:

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


توضیحات: #اهداف از تشکیل این کانال 1⃣ اطلاعات مهاجرت. 2⃣ اطلاعات کار در سوئد. 3⃣ اطلاعات زندگی درسوئد. 4⃣ اطلاعات کاریابی در سوئد. 5⃣ اطلاعات تحصیل در سوئد. 6⃣ اطلاعات کسب و کار در سوئد. 7⃣ اطلاعات خانه و خانواده در سوئد. 8⃣ بحث در مورد پناهجو
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 3875
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

Vackert på Liseberg.
شهرزیبا در لیزبرگ.هم اکنون 👇👇👇
ارسالی از مخاطب کانال ایرانیان سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🎈🇸🇪دوستان وعزیزان مقیم سوئدهرشهری که هستید میتوانید فیلم وتصاویر مربوط به جشن امشب سال نو میلادی را برای ادمین کانال ارسال کنید درکانال گذاشته خواهد شود 🇸🇪🇸🇪🇸🇪
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 👇
@Mohammadpor7
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

این آتیش بازی ساعت ۱۱:۴۰ شروع میشه، و ۲۰۰۰۰ نفر انتظار میره بیان، پس اگه میخواید جای مناسبی گیرتون بیاد، زودتر اونجا باشید...

پ.ن: پست موقت...
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

یا مقلب القلوب والابصار...


ببخشین اشتباه شد😁😂


🎊 Happy New Year 2019 🎉 💥

🎊 سال 2019 مبارک 🎊

🕊🕊🎄🎍🎄🎍🕯🕯🕯🕯🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎁🎁🎊🎉🎊🎉🎁🎈🎁🎈🎁🎈🎁🎈🎊🎉🕊🕊🕊

‌‌‌‎‌‌‌‌‎‌‌‌‎‌‌‌♥️ℒℴνℯ♥️
🕊♥️🕊

لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

راننده‌ها در خانه بمانند


اداره کل امور ترافیک نسبت به تاثیر توفان اَلفریدا بر امور ترافیک در مناطقی از کشور هشدار داد.

 رئیس روابط عمومی این اداره، بِنگت اولسوُن از راننده‌ها خواست حداقل تا ظهر امروز، درصورت امکان از خانه خارح نشده و از راه دور، کارهای خود را انجام دهند.

توفان شب گذشته باعث قطع درختان و مسدودشدن بسیاری از خطوط آهن در مناطق مختلف کشور و توقف حرکت قطارها در شهرهای مارییِستاد، بوروُس، اودِواللا، فالک‌شوپینگ، شِنه، سالا، اوپسالا، هِلسینگ‌بوُری و لوند شده است. بیشترین آسیب به جاده‌ها و خطوط آهن در مناطق وِسترا یوتالاند، ورم‌لند، اوره برو، اوستریوتلند، وسترمنلند، دالارنا، سودرمنلند، اوپسالا و استکهلم وارد شده است. توفان الفریدا همچنین باعث قطع برق در حدود ۷۷ هزار خانه در استان استکهلم شده است.

اخلال در عبور و مرور خودروها بیشتر در جاده‌های کوچک روی داده و حرکت در بزرگ‌راه‌های E4  ، E20  و  E18به صورت معمول آن انجام می‌شود. با این حال بِنگت اولسوُن می‌گوید وزش باد بسیار شدید است و به راننده‌ها توصیه می‌کند اطلاعات جدید و وضعیت راه‌ها را در وبسایت اداره کل أمور ترافیک دنبال کنند.

سازمان هواشناسی نیز اعلام کرده است توفان اَلفریدا تا امشب ادامه خواهدداشت.
منبع را سوئد


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#سال جدید و تغییر بعضی از قوانین سوئد: 🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

-خدمات دندانپزشکی رایگان

از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ استفاده از خدمات دندانپزشکی برای همه افراد تا ۲۳ سال کاملا رایگان شده و کلیه مخارج آن را بیمه دولتی پرداخت می کند. خدمات دندانپزکشی قبلا برای افراد تا ۲۲ سال رایگان بود. چنانچه به سن ۲۴ سالگی نزدیک می شوید می توانید از فرصت استفاده کرده و همه نیازهای دندانپزشکی خود را برطرف کنید. خدمات دندانپزشکی در سوئد بسیار گران است


-مالیات جدید «پابلیک سرویس»

از یکم ژانویه ۲۰۱۹ همه افراد بالای ۱۸ سالی که در آمد دارند، چه تلویزیون داشته باشند و چه نداشته باشند و چه به برنامه های تلویزیون پابلیک سرویس را نگاه کنند و چه نگاه نکنند، موظف به پرداخت مالیات جدید تلویزیون خواهند بود. «مالیات تلویزیون» اجباری جدید برای خانواده ها همچنین بمراتب گرانتر از «عوارض تلویزیون» دل بخواهی قبلی است. - همه افراد بالای ۱۸ سال دارای درآمد موظف به پرداخت آن هستند. به عبارت دیگر هر چهار عضو یک خانواده چهار نفره متشکل از پدر و مادر و دو فرزند بالای ۱۸ سال که در آمد دارند مجبور به پرداخت این مالیات خواهند شد. مبلغ این مالیات جدید ۱ درصد از درآمد سالانه فرد تا یک سقف مشخص خواهد بود. این سقف در سال ۲۰۱۹ برای هر فرد و سال ۱۳۰۰ کرون است. افراد دارای درآمد پایین تر از ۱۳۶۰۰ کرون در ماه مالیات کمتری را پرداخت خواهند نمود.یک خانواده دو نفره ۲۶۰۰ کرون در سال «مالیات پابلیک سرویس» پرداخت خواهد نمود. همزمان شرکت های از پرداخت این مالیات جدید معاف می شوند.

-حذف «روز کارنس» از حقوق بیماری

تاکنون زمانی که بیمار می شدید روز اول بیماری تحت عنوان «روز کارنس» پولی به شما پرداخت نمی شد. از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ «روز کارنس» حذف می شود و کارفرما بجای آن ۲۰ درصد از میانگین درآمد یک هفته را از شما تحت عنوان «کسری کارنس» کم می کند. سیستم جدید جهت محاسبه حقوق بیماری به نفع افرادی است که مشاغل شیفت با ساعات کاری متغیر و روزهای کاری بلند دارند. قانون جدید تغییری برای افرادی که دارای کارهای با زمان کار ثابت ۸ ساعت در روز بصورت دوشنبه تا جمعه هستند ایجاد نمی کند اما به نفع افرادی است که دارای مشاغل با شیف های کاری بلند هستند.

-تنگ تر شدن حلقه ممنوعیت بر دور گردن سیگاری ها

حلقه به دور گردن سیگاری ها که با دود سیگار خود هوای محیط را آلوده می کنند تنگ تر می شود. از روز یکم ژوئیه ۲۰۱۹ کشیدن سیگار در رستوران های سرباز و کنار خیابان، محل بازی کودکان، ایستگاه های اتوبوس، سکوی انتظار و سوار و پیاده شدن قطار، تاسیسات ورزشی و ورودی اماکن عمومی و همه دیگر مکان های خارج از ساختمان بکلی ممنوع خواهد شد. این ممنوعیت شامل همه انواع سیگارهای الکترونیک نیز می شود. همزمان، فروختن سیگار و انفیه (اسنوس) از روز یکم ژوئیه ۲۰۱۹ منوط به دارا بودن یک مجوز ویژه خواهد شد. همچنین از روز ۲۰ مه ۲۰۱۹ همه محصولات دخانی موظف به دارا بودن برچسب امنیتی قابل ردیابی خواهند بود.

-حمایت بیشتر از فرهنگ و زبان های اقلیت های جامعه

از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ حمایت قانون از فرهنگ و زبان اقلیت های جامعه تشدید می شود. بر اساس قوانین جدید همه کمون ها و استانداری های کشور قانونا موظف به برنامه ریزی و دارا بودن هدف مشخص در رباطه با فعالیت های خود برای حمایت از فرهنگ و زبان اقلیت ها خواهند بود.


-مالیات کمتر برای افرادی که کار می کنند

از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ مالیات برای همه افرادی که کار می کنند کاهش می یابد. این کاهش مالیات برای فردی دارای ۳۰ هزار کرون حقوق ماهیانه به معنی ۲۱۰ کرون بیشتر در ماه خواهد بود. افراد دارای حقوق زیر ۳۰ هزار کرون بهره زیادی از این کاهش مالیاتی نخواهند برد.

این قانون بطور غیر مستقیم کمکی به مهاجرینی نیز خواهد بود که بصورت کاری به سوئد آمده اند و کارفرمایان متخلف در طی ماه ها از پرداخت مالیات و عوارض قانونی مربوط به آنها به اداره مالیات شانه خالی میکردند.


-تضمین خواندن، نوشتن و حساب کردن

از روز یکم ژوئيه ۲۰۱۹ قانون جدیدی تحت عنوان «تضمین خواندن، نوشتن و حساب کردن» در کودکستان ها و مدارس ابتدایی به مرحله اجرا گذاشته می شود که بر اساس آن آموزگاران موظف خواهند بود که از سنین بسیار پایین دانش آموران نیازمند به کمک بیشتر در این زمینه ها را شناسایی نموده و کمک های لازم را در اختیار این دسته از کودکان قرار دهند.

منبع: استکهلمیان


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#تسلیم اظهارنامه فردی ماهیانه برای هر کارمند توسط کارفرمایان:

شناسایی سریع کارفرمایان متخلف
با هدف جلوگیری از تقلب و کار سیاه، از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ همه کافرمایان، حتی کارفرمایان خرد و جزء، موظف به تسلیم اظهارنامه فردی برای هر کارمند خود بصورت ماهیانه به اداره مالیات خواهند بود. این شامل همه کافرمایان، حتی افرادی که بعنوان تک شاغل در شرکت سهامی متعلق به خود استخدام هستند، می شود. کارفرمایان تاکنون این اظهارنامه را یک بار در سال برای اداره مالیات ارسال می کردند. این اظهارنامه اینک می بایست بصورت ماهیانه به اداره مالیات تسلیم شود. این قانون امکانات وسیعی در اختیار اداره مهاجرت قرار می دهد که کارفرمایان متخلفی که حقوق سیاه پرداخت می کنند را سریعا شناسایی کرده و به دست قانون بسپارد. این قانون بطور غیر مستقیم کمکی به مهاجرینی نیز خواهد بود که بصورت کاری به سوئد آمده اند و کارفرمایان متخلف در طی ماه ها از پرداخت مالیات و عوارض قانونی مربوط به آنها به اداره مالیات شانه خالی می کردند.

منبع: استکهلمیان


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#ده‌ها هزار خانواده هنوز بدون برق هستن

به دنبال توفان الفریدا در روز گذشته، هنوز حدود ۴۰ هزار خانوار در مناطق مختلف کشور بدون برق هستند.

 بیشترین آسیب به جزیره گوتلند وارد شده که باعث قطع آب آشامیدنی و تلفن در بخش‌هایی از جزیره شده است. به این دلیل مرکز آتش‌نشانی تمام شب گذشته درحال آماده باش بود.  

مرکز گردهم‌آیی در فُراو Fårö  در گوتلند نیز تمام شب برای کمک‌رسانی‌های احتمالی باز بود.

به گفته‌ی مسئول این مرکز، فرانس بروسِن  Frans Brozén دلیل این اقدام، کمک به مردمی بود که به محلی گرم یا نوشیدن قهوه و شستشوی خود نیاز داشتند.

جریان برق، آب و تلفن از صبح امروز در بیشتر مناطق گوتلند از سر گرفته شده، اما آثار توفان الفریدا هنوز به وفور به چشم می‌خورد. فرانس بروسِن از درختان قطع شده جنگل‌های جزیره می‌گوید.

توفان تقریبا در سراسر کشور آسیب‌ هایی وارد آورده و باعث قطع برق و دیگر امکانات ارتباطی شده، اما بیش از همه در مجمع الجزایر استکهلم بوده است.

به گفته‌ی میکائِل پتروویچ وُل‌مارک، مسئول روابط عمومی شرکت وَتتِن‌فَل این آسیب‌ها جدی ست و به کار زیاد نیاز دارد و در برخی جزایر نیز باید کابل‌ها و تیرهای جدید برق نصب شود.

منبع رادیو سوئد


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🥁🥁🥁🥁

مسئولین #شورای_عالی_انقلاب_فرهنگی کجا درس خواندند؟🧐

🔹حسن روحانی، انگلستان
🔹حمیدرضا طیبی، انگلستان
🔹حسین کچویان، انگلستان
🔹سعیدرضا عاملی، انگلستان
🔹محمدرضا عارف، آمریکا
🔹علی اکبر ولایتی، آمریکا
🔹منصور کبگانیان، کانادا
🔹واعظ زاده، کانادا
🔹محمدعلی کی‌نژاد، فرانسه
🔹محمدمهدی طهرانچی، روسیه

پ ن :حالا فهمیدید دلیل اصلی مشکلات فرهنگی کشور چیه؟؟؟
😢😢😢


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

❄️☔️❄️☔️❄️☔️❄️☔️❄️

پدرش کشاورز بود، دانشگاه اکسفورد قبول‌شد، به بازیگری علاقه داشت و عضو گروه کمدی دانشگاه شد ولی لکنت زبانش باعث میشد به او نقش ندهند.
یک روز فهمید وقتی نقش شخصه دیگری را بازی می کند لکنتش برطرف میشود ولی باز به او بازی نمی دادند چون صورت سینمایی و هیکل خوبی نداشت.
رفت و کاراکتر خودش را ساخت.

مستر بین...

معروف ترین کاراکتر کمدی دنیا.
او الان ۱۳۲ میلیون پوند ثروت دارد.فقط با تلاش و اراده ی خودش...
او ثابت کرد برای موفقیت نیازی به قیافه و هیکل و این چیزها نیست✌️


❄️☔️❄️☔️


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


‏🗓 تاریخ: ۱۴ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۹:۰۰

‏ 🔻 ‏نرخ ارز ها :
‏ .............................................................
‏ 🇺🇸 (USD) دلار : 106,000
‏ ‏🇪🇺 (EUR) یورو : 125,500
‏ ‏🇬🇧 (GBP) پوند : 133,120
‏ 🇦🇪 (AED) درهم امارات : 28,860
‏ 🇯🇵 (JPY) ین ژاپن : 98,580
‏ 🇨🇭 (CHF) فرانک سوئیس : 107,260
‏ 🇦🇺 (AUD) دلار استرالیا : 73,780
‏ 🇨🇦 (CAD) دلار کانادا 77,840
‏ 🇳🇿 (NZD) دلار نیوزیلند 70,300
‏ 🇹🇷 (TRY) لیر ترکیه 19,320
‏ 🇸🇪 (SEK) کرون سوئد 11,690
‏ 🇩🇰 (DKK) کرون دانمارک 16,110
‏ 🇳🇴 (NOK) کرون نروژ 12,110
‏ 🇰🇼 (KWD) دینار کویت 506,780
‏ 🇸🇦 (SAR) ریال عربستان 28,250
‏ ‏🇨🇳 (CNY) یوان چین 15,420
‏ 🇷🇺 (RUB) روبل روسیه 1,530
‏ ‏🇦🇲 (AMD) درام ارمنستان 210
‏ 🇧🇭 (BHD) دینار بحرین 279,210
‏ 🇬🇪 (GEL) لاری گرجستان 39,470
‏ ‏🇮🇶 (IQD) دینار عراق 87
‏ ‏🇶🇦 (QAR) ریال قطر 29,100
‏ 🇵🇰 (PKR) روپیه پاکستان 750
‏ 🇸🇾 (SYP) لیر سوریه 200
‏ 🇲🇾 (MYR) رینگیت مالزی 25,590
‏ 🇹🇭 (THB) بات تایلند 3,290
‏ 🇦🇿 (AZN) منات آذربایجان 62,350‏لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
 
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


‏🗓 تاریخ: ۱۴ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۹:۰۰

‏ 🔻 قیمت سکه :
‏ .............................................................
‏ 💰 سکه امامی: 36,630,000
‏ ارزش واقعی: 32,358,134
‏ بیشترین: 36,800,000
‏ کمترین: 36,550,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ 💰 سکه بهار آزادی: 34,550,000
‏ ارزش واقعی: 32,358,134
‏ بیشترین: 34,600,000
‏ کمترین: 34,400,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ 💰 نیم سکه: 18,980,000
‏ ارزش واقعی: 16,204,067
‏ بیشترین: 19,000,000
‏ کمترین: 18,850,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ 💰 ربع سکه: 11,880,000
‏ ارزش واقعی: 8,127,034
‏ بیشترین: 11,900,000
‏ کمترین: 11,780,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ 💰 سکه گرمی: 6,560,000
‏ ارزش واقعی: 4,022,474
‏ بیشترین: 6,560,000
‏ کمترین: 6,510,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ 💰 سکه فردایی: 36,700,000
‏ ارزش واقعی: 32,358,134
‏ بیشترین: 36,900,000
‏ کمترین: 36,600,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ 💰 ارزش واقعی سکه: 32,112,000
‏ بیشترین: 32,200,000
‏ کمترین: 31,726,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏.............................................................

لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
 
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


‏🗓 تاریخ: ۱۴ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۹:۰۰

‏ 🔻 ‏قیمت طلا :
‏ .............................................................
‏ ◽️ گرم طلای ۱۸: 3,349,600
‏ بیشترین: 3,377,600
‏ کمترین: 3,349,600
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ گرم طلای ۲۴: 4,466,100
‏ بیشترین: 4,503,400
‏ کمترین: 4,466,100
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰: 3,305,000
‏ بیشترین: 3,333,000
‏ کمترین: 3,305,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ طلای دست دوم: 3,762,870
‏ بیشترین: 3,762,870
‏ کمترین: 3,762,870
‏ تغییر: 0 (0٪)


‏ 🔻 ‏قیمت آبشده :
‏ .............................................................
‏ ◽️ آبشده نقدی: 14,510,000
‏ بیشترین: 14,630,000
‏ کمترین: 14,510,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ آبشده بنکداری: 14,520,000
‏ بیشترین: 14,640,000
‏ کمترین: 14,520,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ آبشده شنبه ای: 14,550,000
‏ بیشترین: 14,690,000
‏ کمترین: 14,510,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ آبشده جهانی: 14,515,000
‏ بیشترین: 14,635,000
‏ کمترین: 14,515,000
‏ تغییر: 0 (0٪)


‏ 🔻 ‏مظنه / مثقال طلا :
‏ .............................................................
‏ ◽️ مثقال طلا: 14,509,000
‏ بیشترین: 14,630,000
‏ کمترین: 14,509,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ مثقال / عیار جهانی: 14,251,000
‏ بیشترین: 14,290,000
‏ کمترین: 14,080,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ مثقال / حواله دلار: 14,117,000
‏ بیشترین: 14,156,000
‏ کمترین: 13,945,000
‏ تغییر: 0 (0٪)

‏ ◽️ مثقال / حسب سکه: 16,208,000
‏ بیشترین: 16,296,000
‏ کمترین: 16,164,000
‏ تغییر: 0 (0٪)
‏.............................................................

لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
 
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#استخدام از کشورهای دیگر برای رفع کمبود آموزگار
©منبع رادیو سوئد

گزارشی که اتحادیه‌ی کمون‌ها و شوراهای استانی در سال گذشته منتشرکرد، نشان‌ ‌داد تحصیل آموزگاران و گذراندن دوره‌های آموزشی، راه‌حلی برای رفع کمبود آموزگار در مدارس سوئد نیست.

به این دلیل برخی از کمون‌ها اقداماتی را برای جبران این کمبود انجام دادند.


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد
🆑🇮🇷🇸🇪@iranian_sweden


https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=2493&artikel=7125550
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://t.me/joinchat/AAAAAE72sSpO_vqKfg_sgg


جمله های عاشقانه سوئدی و خیلی کلمه های مفیدرا اینجا به راحتی یاد بگیرید--------------------------------------