اطلاعات مفید پناهندگی سوئد 
عنوان گروه یا کانال:

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


توضیحات: #اهداف از تشکیل این کانال 1⃣ اطلاعات مهاجرت. 2⃣ اطلاعات کار در سوئد. 3⃣ اطلاعات زندگی درسوئد. 4⃣ اطلاعات کاریابی در سوئد. 5⃣ اطلاعات تحصیل در سوئد. 6⃣ اطلاعات کسب و کار در سوئد. 7⃣ اطلاعات خانه و خانواده در سوئد. 8⃣ بحث در مورد پناهجو
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 3875
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

استفان لوون از نخست وزیری کنار زده شد

امروز ساعت ۹:۳۰ در پارلمان در مورد ادامه حضور استفان لوون به عنوان نخست وزیر رای گیری صورت گرفت.

پیش از رای دهی گمان اینکه او از پست نخست وزیری کنار زده شود مطرح بود. ائتلاف احزاب بورژوایی با حمایت حزب دموکرات‌های سوئد موفق شدند طی رای دهی در پارلمان نخست وزیر سوسیال دموکرات را کنار بزنند.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

امروز بیش از ۶ هزار پناهجو تنها افغان اقامت سوئد را دریافت کردند .

دادگاه عالی امور مهاجرت: اجرای"قانون جمناسیت" اشکال ندارد


بنابر حکم دادگاه عالی امور مهاجرت، قانون موسوم به قانون جمناسیت (اجازه اقامت موقت براساس آموزش در لیسه یا دبیرستان) که بر طبق آن نوجوانان پناهجو یی که درخواست پناهندگی آنها پیشتر رد شده می توانند در صورت تحصیل در دبیرستان اجازه اقامت بگیرند، قابل اجرا است.

قانون دبیرستان از اول ماه جون/ژوئیه سال ۲۰۱۸ اجرایی شد اما اجرای آن به دلیل شکایت به دادگاه مهاجرت تا صدور حکم در این زمینه متوقف شد.


رسیدگی دادگاه عالی امور مهاجرت شامل این موضوع بود که آیا وضع قانون دبیرستان به شیوه درست یا نادرست انجام گرفته است و آیا این قانون با مقررات اتحادیه اروپا مطابقت دارد یا ندارد. حکم دادگاه در هر دو موضوع یاد شده منفی است یعنی اینکه وضع قانون به شیوه ای نادرست انجام نگرفته و این قانون مغایرتی با مقررات اتحادیه اروپا ندارد.


به این ترتیب این قانون می تواند اجرا شود و احتمال می رود که در حدود نه هزار نوجوان تنها بتوانند به این وسیله اجازه اقامت بگیرند.


گفته می‌شود حدود ۹۰۰۰ پناهجوی تنها شامل این قانون می شوند.


رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

واکنش استفان لوون و جیمی اوکه سون به برکناری استفان لوون از مقام نخست وزیریاستفان لوون پس از برکناری از نخست وزیری که با اکثریت ۲۰۴ رای در برابر ۱۴۲ رای در پارلمان صورت گرفت اعلام داشت که وی  همچنان خواهان رهبری سوئد به عنوان نخست وزیر است.

 استفان لوون که اکنون رئیس دولت سوئد به عنوان یک دولت موقت برای اداره امور جاری کشور استT ادامه داد که وی در دیدار با رئیس مجلس آمادگی خود را برای تشکیل دولت آینده سوئد به وی اطلاع خواهد داد.


استفان لوون تاکید کرد که إصرار ائتلاف بورژوایی موسوم به آلیانس بر اینکه این ائتلاف دولت آیئده سوئد را تشکیل خواهد داد در تضاد با وعده آنها مبنی بر عدم همکاری با حزب دموکرات های سوئد است.


وی گفت اکنون نگاه ها متوجه این وعده ی چهار حزب بورژوایی است که به مردم سوئد قول داده اند هرگز پشتیبانی حزب دموکرات های سوئد را نپذیرند اما اگر آنها که  اعضای بلوک کوچکتر سیاسی سوئد هستند بخواهند دولت سوئد را تشکیل دهند، وابستگی کامل به  حمایت فعال حزب دموکرات های سوئد در تمام رای گیری های پارلمان در مواردی  خواهند داشت که حزب سوسیال دموکرات، حزب محیط زیست و جزب چپ مواضع یکسان دارند.


 استفان لوون توضیح داد که احزاب بلوک سرخ و سبزهرگز پشتیبان دولت متشکل از احزاب آلیانس نخواهند بود و به این ترتیب تشکیل و ادامه کار چنین دولتی بدون پشتیبانی حزب دموکرات های سوئد که البته خواستار سهمی در سیاست این دولت خواهد بود، امکان نخواهد داشت.استفان لوون باری دیگر تاکید کرد که وی خواستار توقف سیاست مبتنی بر بلوک بندی سیاسی است و به تلاش خود در این زمینه ادامه خواهد داد.


اندکی پیش  از اینکه استفان لوون، رهبر حزب سوسیال دموکرات، با رای پارلمان از نخست وزیری برکنار شد، جیمی اوکه سون، رهبر حزب دموکرات های سوئد اعلام داشت که در حال حاضر وی آلیانس را به عنوان گزینه برای تشکیل دولت آینده سوئد نمی شناسد.

ییمی اوکه سون تاکید کرد که به نظر او بهترین الترناتیو دولتی به نخست وزیری رهبر حزب مودرات است و حزب وی به چنین دولتی رای خواهد اما  در صورتی که چیزی در برابر حمایت خود به دست آورد.
 ییمی اوکه سون ادامه داد که وی نمی تواند یان بیورکلوند، رهبر حزب لیبرال و آنی لوو رهبر حزب سنتر را به عنوان وزیر بپذیرد  و به این دلیل آلیانس به عنوان یک ائتلاف نمی تواند دولت مورد قبول حزب دموکرات های سوئد باشد.
 ییمی اوکه سون تاکید کرد که وی از طریق رئیس پارلمان  که همین امروز یا فردا کار خود را برای تشکیل دولت آینده آغاز خواهد کرد، پیامهای خود را به کسانی که خواستار تشکیل دولت آینده سوئد هستند خواهد رساند.

goo.gl/raicVH
رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

⁠بورسیه تحصیلی # سوئد⁣🇸🇪

⁣ دانشگاه مالمو طیف وسیعی از برنامه کمک هزینه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی برای کمک به آنها درشهریه را پوشش میدهد. بورس تحصیلی در دسترس شهروندان یک کشور در خارج از اروپا ست اين بورسیه ها به دانش آموزان واجد شرایط ،با مدرک کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.

دانشگاه مالمو در سال 1998 تاسیس شد و یک دانشگاه جوان، مدرن و بین المللی است. اين دانشگاه 24400 دانش آموز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را آموزش ميدهد.

ماموریت دانشگاه مالمو این است که یک مرکز فعال برای پژوهش، آموزش و نوآوری که به نفع جامعه جهانی است.

در این دانشگاه، به منظور انجام یک برنامه مطالعه،متقاضيان باید يك سطح مناسب تسلط به زبان انگلیسی را دارا باشند.

سطح دوره: جوایز بورس تحصیلی موجود برای مطالعات کارشناسی ارشد می باشد.

موضوع مورد مطالعه: بورسیه قابل دفاع در موضاعات مطللعاتي مختلف.

✔فهرست موضوعات:
كارشناسي ارشد-1 سال: ارتباط برای توسعه (پاره وقت)، مواد محاسباتی علوم، علوم کامپیوتر، طراحی تعامل، مهاجرت بین المللی و روابط قومی، زبان شناسی: زبان و جامعه، رهبری برای مطالعات توسعه پایدار، رسانه و ارتباطات: فرهنگ، همکاری رسانه ها، و خلاق صنایع، فناوری رسانه ها: توسعه استراتژیک رسانه، علوم سیاسی: سیاست جهانی و تغییرات اجتماعی
درجه برنامه-کارشناسی ارشد ٢سال: پزشکی علم سطح، جرم شناسی، طراحی تعامل، مهاجرت بین المللی و روابط قومی، رسانه ها و مطالعات ارتباطات: مطالعات شهری فرهنگ، همکاری رسانه ها، و صنایع خلاق و

💰جایزه کمک هزینه تحصیلی: بورس تحصیلی 75 تا 100 درصد از شهریه را پوشش میدهد.

🎓بورس تحصیلی از دانشگاه مالمو در مقطع کارشناسی ارشد برای دانش آموزاني است که:
خارج از منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستند و موظف به پرداخت شهریه مي باشند ويا براي كساني كه براي دوره كارشناسي ارشد به زبان انگليسي اقدام كردند.

✅ملیت: دانش آموزانی که شهروندان یک کشور در خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند ،واجد شرایط برای این بورسیه می باشند.

⁉موارد مورد نياز براي گرفتت پذيرش:
شرط زبان انگلیسی: دانشگاه مالمو نیاز به سطح زبان معادل انگلیسی B / 6 از مدرسه متوسطه سوئدی برای ورود به مطالعات کارشناسی ارشد دارد كه بسته به زمینه های آموزشی، دانش آموزان ممكن است لازم به ارائه گواهی TOEFL، IELTS باشند.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

‍ #سوئد بهترین کشور بلحاظ توانایی صحبت به زبان های دیگر 🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪


براساس آمارهای منتشر شده در یوروستات، موسسه آمار اروپا واقع در لوکزامبورگ،
بیش از ۹۰ درصد از مردم کشورهای سوئد (۹۷ درصد)،

لتونی، دانمارک و لیتوانی (۹۶ درصد)،
لوکزامبورگ (۹۵ درصد)،
فنلاند، مالت (۹۲ درصد)
و استونی (۹۱ درصد) حداقل به یک زبان خارجی مسلط هستند.
در همین حال کمتر از نیمی از مردم کشورهای بریتانیا و رومانی (۳۵ درصد)،
بوسنی و هرزگوین (۳۹ درصد)،
آلبانی (۴۰ درصد)،
مجارستان (۴۴ درصد)
و بلغارستان (۴۹ درصد)
به زبان دیگری غیر از زبان مادری خود تسلط دارند.

لینک منبع :

goo.gl/cdVqfb


همچنین روز ۲۶ سپتامبر در اروپا به نام روز زبان نامگذاری شده و به طور مشترک توسط شورای اروپا و اتحادیه اروپا سازماندهی می‌گردد. هدف از نامگذاری این روز تشویق به یادگیری زبان در سراسر اروپا است.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پل اوره سوند بسته شده است

 راه دانمارک به سوئد از طریق پل اوره سوند بسته شده است و علت آن دستور پلیس دانمارک به دلیل "اقداماتی خاص" عنوان شده است.

 مسئول شرکت اوره سوند در این زمینه گفت که تنها اطلاعی که می توانیم  بدهیم این است که  ما  راه اوره سوئد در جهت سوئد را به درخواست پلیس دانمارک بسته ایم.


بنا به توضیح مسئولان پل در حال حاضر ترافیک از سوئد به دانمارک مجاز است.

شرکت ترافیک اسکونه در این رابطه اعلام داشت که حمل و نقل با قطار میان هولیه و کاستروپ نیز قطع شده است. حرکت کشتی به سوئد و آلمان نیز به دستور پلیس قطع شده است. چند مسیر دیگر نیز در حال حاضر بسته است.

خبرها حاکی از این است که علت بسته شدن راه ها تنها اقدامات پلیس دانمارک است و پلیس سوئد اقداماتی در این مورد به عمل نمی آورد.


goo.gl/a9BWHV

رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

۹ دلیل برای اینکه سوئد بهشت کارمندان است
1. تعطیلات زیاد

اول از آنچه که آشکار است شروع ‌می‌کنیم. بر طبق قانون سوئد با ۵ هفته مرخصی با حقوق، کارکنان در این کشور طولانی‌ترین تعطیلات را در اروپا دارند- و بیشتر شرکت‌ها ۶ هفته مرخصی می‌دهند.2. کت و شلوار لازم نیست

"رفت‌و آمد هر روزه با همان کت و شلوار قدیمی به کار و کار در همان محیط بسته".. شما شاهد چنین چیزی در سوئد نخواهید بود.

محیط‌های کار در سوئد خیلی راحت است.
در محیط‌های شغلی پوشیدن شلوار جین و پولیور بسیار عادی است و حتی در اداره‌های دولتی هم شما همین راحتی را می‌بینید.

3. اهمیت والدین

احتمالا در باره مرخصی والدین در سوئد هم شنیده‌اید.
زوج‌های سوئدی برای هر فرزند نوزاد حق استفاده از ۴۸۰ روز مرخصی با ۸۰ درصد حقوق را دارند.
و جالب این که دستکم ۹۰ روز از این مرخصی را باید پدرها بگیرند. پدر و مادرها تشویق می‌شوند که از این مرخصی به طور مساوی استفاده کنند.

4. صندوق بیمه‌ بیکاری

سوئد یک سیستم عالی برای افرادی دارد که کار خود را از دست می‌دهند. آنهایی که عضو این صندوق هستند ماهانه حداقل ۱۰۰ کرون حق عضویت می‌دهند، و در عوض اگر بیکار شوند ۸۰ درصد حقوق خود را دریافت می‌کنند.

5. اتحادیه‌های قوی

واژه «اتحادیه» در سوئد مانند دیگر کشورها، یک واژه کثیف نیست.

در این کشور برای هر حرفه‌ای یک اتحادیه وجود دارد و ۷۰ درصد نیروی کار کشور عضو این اتحادیه‌ها هستند.
اتحادیه‌ها با کارفرمایان مذاکره می‌کنند و گرفتن امتیازهایی مانند عضویت در ورزشگاه‌ها بسیار معمول است، و هر توافق دسته‌جمعی برای تمامی کارکنان برقرار می‌شود. امتیازهایی مانند آموزش مهارت‌های جدید برای کارکنان از دیگر مزایای اتحادیه‌هاست.

6. یادگیری دائمی

می‌دانید برای یادگیری مهارتی تازه و رفتن به آموزشگاه می‌توانید کار خود را متوقف کنید؟ در سوئد هرکس که برای ۶ ماه در یک شرکت کار کرده باشد، می‌تواند از مرخصی برای ادامه تحصیل استفاده کند. این مرخصی بدون حقوق است، اما کار شما برای شما حفظ می‌شود تا برگردید.

7. سلسله مراتب

سوئدی‌ها عاشق مساوات هستند. از پیش دبستانی تا دانشگاه، معلمان را با نام کوچک صدا می‌کنند- و در محیط کار هم همین طور است.

در شرکت‌های سوئدی شما ممکن است مدیرعامل را از نزدیک بشناسید، و به او یادآوری کنید نوبت اوست که ظرف‌ها را بشوید، حتی اگر نخست وزیر باشد.

سوئد از نظر برابری جنسیتی هم مقام چهارم دنیا را دارد و اگرچه کامل نیست، ولی این کشور سعی بسیار می‌کند تا تمامی موانع پیش راه برابری جنسیتی را بردارد.
8. ساعات طولانی غذا

فیکا یک پدیده سوئدی است، و در محیط‌های کار قهوه با شیرینی یک عادت رایج در محیط کار در این کشور است. حتی شرکت‌ها برای کارکنان خود فیکا تهیه می‌کنند.

وقت نهار هم طولانی است که بسیاری‌ها در سوئد از آن به خوبی استفاده می‌کنند تا ورزش کنند و یا با دوستان خود وقتی صمیمانه داشته باشند. براساس قانون، شما برای هر ۵ ساعت کار احتیاج به استراحت ۱۰ دقیقه‌ای دارید تا فیکا داشته باشید.

9. انگلیسی زبان همگانی

کارهای کمی در سوئد هست که فقط به زبان سوئدی نیاز داشته باشد. اگر انگلیسی می‌دانید کار شما، به ویژه در شهرهای بزرگ، به خوبی می‌گذرد.

بسیاری از شرکت‌های سوئدی زبان انگلیسی را در محیط کاری خود به رسمیت می‌شناسند، اما اگر می‌خواهید سوئدی یاد بگیرید- که بهتر است یاد بگیرید- به شما برای این کار حقوق می‌دهند

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ماه گذشته از میان 2286 پرونده پناهندگان
که اداره مهاجرت برسی کرده تنها
 657مورد شامل دریافت اقامت شدندکه نشان میدهد شانس قبولی در سوئد 30%است .
@iranian_sweden
در ماه گذشته از میان 2286 پرونده پناهندگان
که اداره مهاجرت برسی کرده تنها
657مورد شامل دریافت اقامت شدندکه نشان میدهد شانس قبولی در سوئد 30%است .
@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آمارقبولی پناهندگان ایرانی درماه سپتامبر

ازمیان331پرونده
108نفرجواب مثبت
184نفرجواب منفی
15نفردابلین
2% کاهش آمارقبولی نسبت به ماه گذشته
شانس قبولی41%
میانگین رسیدگی به پرنده ۲۰ماه
@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رهبر حزب مودرات، اولف کریسترشوُن از طرف رئیس پارلمان ماموریت یافت در طول دو هفته، دولت جدید سوئد را تشکیل دهد.

@iranian_sweden
رهبر حزب مودرات، اولف کریسترشوُن از طرف رئیس پارلمان ماموریت یافت در طول دو هفته، دولت جدید سوئد را تشکیل دهد.

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بانوی ایرانی یکی از ۱۰ فینالیست مسابقه بهترین اینستاگرام آشپزی سال ۲۰۱۸ سوئد
بانوی ایرانی یکی از ۱۰ فینالیست مسابقه بهترین اینستاگرام آشپزی سال ۲۰۱۸ سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اداره بهداشت سوئد ۲۱ رشته مورد نیاز خود را اعلام کرد

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
اداره بهداشت سوئد ۲۱ رشته مورد نیاز خود را اعلام کرد

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://legitimation.socialstyrelsen.se/en
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

خبر فوری: شاعر و نویسنده ایرانی به عضویت آکادمی سوئد در آمد
خبر فوری: شاعر و نویسنده ایرانی به عضویت آکادمی سوئد در آمد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

یک دختر ۸ ساله در سوئد در حین شنا در دریاچه، یک شمشیر مربوط به دوران قبل از وایکینگ‌ها را کشف کرده است.

ساگا وانک این شمشیر ۱۵۰۰ ساله را در حین شنا در دریاچه ویدوشترن در شهرستان یونشوپینگ پیدا کرد.

https://bbc.in/2yfggnR
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ۳ هفته گذشته ۸۹ ایرانی در سوئد درخواست پناهندگی کردند که این رقم نسبت به سال گذشته حاکی از افزایش ۳۶ درصدی مهاجرت ایرانیان به سوئد است 

@iranian_sweden
در ۳ هفته گذشته ۸۹ ایرانی در سوئد درخواست پناهندگی کردند که این رقم نسبت به سال گذشته حاکی از افزایش ۳۶ درصدی مهاجرت ایرانیان به سوئد است

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

‏بر اساس جدیدترین بررسی‌ها در گزارش سرعت جهانی پهنای باند سال ۲۰۱۸، ایران از بین ۲۰۰ کشور، در رتبه ۱۴۵ قرار دارد. سه کشور اول بیشترین سرعت اینترنت به‌ترتیب سنگاپور، #سوئد، دانمارک

@iranian_sweden
‏بر اساس جدیدترین بررسی‌ها در گزارش سرعت جهانی پهنای باند سال ۲۰۱۸، ایران از بین ۲۰۰ کشور، در رتبه ۱۴۵ قرار دارد. سه کشور اول بیشترین سرعت اینترنت به‌ترتیب سنگاپور، #سوئد، دانمارک

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://t.me/iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سوئد نخستین کشور اروپا در استفاده از اتوبوس های خودران در حمل و نقل عمومی
سوئد نخستین کشور اروپا در استفاده از اتوبوس های خودران در حمل و نقل عمومی
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

‌ #خرید خدمت سربازی در سال ۹۷ با توجه به تبصره ۱۱ قانون بودجه برای افرادی که بیش از ۸ سال غیبت دارند امکان پذیر است✅مشمولان زیر دیپلم 10 میلیون تومان،

✅دیپلم 15 میلیون تومان،

✅ کاردانی 20 میلیون تومان،

✅کارشناسی 25 میلیون تومان، 

✅کارشناسی ارشد 30 میلیون تومان،

✅‌دکترای عمومی علوم پزشکی 35 میلیون تومان،

✅دکترای تخصصی غیرعلوم غیرپزشکی 40 میلیون تومان

✅دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر تا 50 میلیون تومان

باید برای خرید خدمت جریمه بپردازند.


📌کماکان دو روش نقدی و اقساطی برای پرداخت جریمه قابل اجراست؛ در روش اول، فرد می‌تواند جریمه را به صورت نقدی پرداخت کرده و تقاضای کارت معافیت کند


📌به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ده‌درصد (۱۰%) به مبالغ جریمه پایه اضافه می‌گردد.


📌مدت غیبت بیش از شش‌ماه، یکسال محسوب می‌شود.


📌برای مشمولان متأهل، پنج‌درصد (۵%) و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ازای هر فرزند پنج‌درصد (۵%) از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

گزارشگر سرشناس تلویزیون سوئد به همراه یک تیم خبری هم اکنون در ایران بسر می برد. در یک برنامه ضبط شده تلویزیونی گفت : اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.
😳🇸🇪

@iranian_sweden
گزارشگر سرشناس تلویزیون سوئد به همراه یک تیم خبری هم اکنون در ایران بسر می برد. در یک برنامه ضبط شده تلویزیونی گفت : اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.
😳🇸🇪

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آموزش شهروندی سوئد قسمت دوم


من اجازۀ اقامت گرفته ام، حالا چکار باید بکنم؟


پناهندگی در سوئد تا پیدا کردن یک کار را ببینید. بدیهی است که شما میتوانید بیدرنگ پس از ورود به سوئد در جستجوی کار باشید و نیازی نیست که شما منتظر بمانید تا نخست به گفتگوی مربوط به تشکیل زندگی و تثبیت پناهندگان تازه وارد

( etableringssamtal )
دعوت شوید.

شما خود در برابر هر یک از قسمتهای این روند مسئولیت دارید به گونهای که آن روند به میل خودتان و تا حد ممکن خوب شکل بگیرد.


مرحله اول درخواست پناهندگی

۱-درخواست پناهندگی

هنگامی که شما به عنوان پناهنده
( flykting ) 
به سوئد میآئید بایستی درخواست پناهندگی
( asyl )
بدهید درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت
( Migrationsverket )
 یا
( Swedish Migration Board )

داده میشود. در طول مدتی که شما در انتظار پاسخ هستید، میتوانید نزد خویشاوندان یا دوستان خود که در سوئد هستند زندگی کنید.


اگر خودتان نتوانید موضوع مسکن را حل کنید، از اداره مهاجرت کمک دریافت خواهید کرد.


۲-پناهندگی و اجازه اقامت

هنگامی که یک تصمیم درباره شما گرفته شود، شما برای یک گفتگو درباره مرخص شدن از اداره مهاجرت

( utskrivningssamtal )

به این اداره احضار خواهید شد.اگر پاسخ رد به درخواست شما داده شده باشد، بایستی سوئد را ترک کنید.

شما می‌توانید درخواست کنید که در پاسخ منفی تجدید نظر شود 

"överklaga ett avslag"

اگر با درخواست شما موافقت شده باشد

"ansökan godkänd"

، اجازه اقامت
" uppehållstillstånd "

دریافت خواهید کرد و در آن صورت بایستی بیدرنگ کار و کوشش خود را برای تشکیل زندگی و تثبیت خود در جامعه و بازار کار سوئد آغاز کنید.


نخستین کاری که بایستی انجام دهید آنست که به اداره مالیات

"Skatteverket "

مراجعه کنید و نامنویسی ثبت احوال 

"folkbokföra "

کنید تا شماره شناسائی

"personnummer "

و ۴ شماره خود را دریافت کنید. تقریباً انجام هیچ کاری در سوئد بدون داشتن شماره شناسائی ممکن نیست.

مرحله بعدی
۳-قضاوت و شناسائی مشخصات و ویژگیها – گفتگوی مربوط به تشکیل زندگی و تثبیت

"etableringssamtal"


برای آنکه بتوانید هر چه زودتر یک کار در سوئد پیدا کنید بایستی پس از ورود به سوئد و دریافت اجازه اقامت به اداره کاریابی

"Arbetsförmedlingen"

 مراجعه کنید. اداره کاریابی از شما حمایت خواهد کرد تا بتوانید زندگی خود را تشکیل دهید و در این جامعه تثبیت شوید.

این راهی است که به پیدا کردن یک کار برای شما منتهی می‌شود. شما در اداره کاریابی با یک کارمند مسئول موسوم به

"handläggare"

درباره تشکیل زندگی و تثبیت خود گفتگو و سپس برنامه ریزی خواهید کرد.

هدف آنست که این گفتگو بر اساس توافقات مشترک شما منتهی شود به تشکیل زندگی و تثبیت شما در جامعه. در این برنامه ریزی نوشته خواهد شد که شما چه کارهائی باید انجام دهید تا بتوانید هر چه زودتر یک کار که مناسب شما و دانش و تجربه حرفه‌ای شما باشد پیدا کنید.

شما که به تازگی به سوئد آمده‌اید و پناهنده هستید یا به دلیل خویشاوندی با یک شخص که خود پناهنده است اجازه اقامت دریافت کرده‌اید حق دارید در دو سال نخست پس از دریافت اجازه اقامت از کمک هزینه تشکیل زندگی

" etableringsersättning "

برخوردار شوید، البته به شرط آنکه توافق‌هائی که در چارچوب گفتگو و برنامه ریزی تشکیل زندگی و تثبیت شما اتخاذ شده را دنبال کنید. اداره کاریابی در مورد کمک هزینه تشکیل زندگی

" etableringsersättning"

تصمیم می‌گیرد اما پرداخت آن از سوی صندوق بیمه

"försäkringskassan "

صورت می‌گیرد. هنگامی که شما برای انجام گفتگو پیرامون تشکیل زندگی و تثبیت

" etableringssamtal "

به اداره کاریابی مراجعه می‌کنید کمک خواهید گرفت تا یک فرم ویژه را پر کنید.

این فرم پر شده سپس به صندوق بیمه فرستاده می‌شود. برای خواندن اطلاعات بیشتر درباره تشکیل زندگی و تثبیت خود به وبگاه اداره کاریابی مراجعه کنید. 

"Läs mer om etableringen på Arbetsförmedlingens hemsida "

اطلاعات درباره تشکیل زندگی و تثبیت خود را می‌توانید در وبگاه صندوق بیمه نیز بخوانید.

"etableringsersättningen på Försäkringskassans hemsida"


▪ در مورد مقررات مربوط به افرادی که اجازۀ اقامت گرفته اند مطالب بیشتری در وبسایت ادارۀ کل مهاجرت بخوانید .

وبسایت اداره مهاجرت
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

روزها برای آوردن #همسر به #سوئد باید درآمد و #مسکن داشت! اما مبلغ و #شرایط دقیقش چیست؟
استکهلمیان – شاید باور کردنش برای تازه واردین مشکل باشد، اما حقیقتی است که روزگاری نه چندان دور در #سوئد، افرادی که فاقد هر گونه درآمد بوده و حتی مخارج زندگی خود را از طریق دریافت کمک هزینه اجتماعی #تامین می کردند می توانستند براحتی برای همسر و #فرزندان خود که در کشور دیگری بسر می بردند #اقامت گرفته و سپس به اداره خدمات اجتماعی (#سوسیال کنتور) مراجعه کرده و اعلام کنند که «خانمم با ۶ تا بچه در فلان روز وارد #سوئد می شود».

مددکار اجتماعی نیز ضمن تبریک این پیوند فرخنده پیشنهاد می کرد که «پس بهتر است از همین الان در فکر تهیه مسکن بزرگتری برای شما باشیم تا دچار عارضه مسکن-تنگ نشوید». پس از #ورود «خانم - بچه ها» به سوئد نیز تنها کافی بود زوج خوشبخت یک تک پا به دفتر خدمات اجتماعی رفته و اولین #چک خیر مقدم را بصورت دست به نقد وصول کنند.

اما این روزها کشتی بان را سیاستی دگر آمده و از اداره #مهاجرت تا سازمان خدمات اجتماعی گرفته شرایط شدیدا سخت گیرانه ای را جهت صدور #اقامت برای همسران پستی و ساکن خارج از کشور از یک طرف، و تامین مخارج آنها از طرف دیگر اعمال می کنند.

یکی از #دلایل اعمال این #قوانین سخت گیرانه سوء استفاده های لجام گسیخته ای بود که از قوانین لیبرال #سوئد در این رابطه بعمل آمد. تا اینکه سوئدی ها به صرافت افتادند که به چه مناسبت باید مخارج آوردن همسر پستی فردی که خودش کار و در آمد درست و حسابی ندارد از آن ور دنیا به سوئد را #مالیات دهندگان پرداخت کنند. این بود که #قوانین پیوند با #خانواده سوئد تغییر پیدا کرد و تبدیل به یکی از #سختگیرانه ترین آنها در اتحادیه اروپا شد.

بر اساس #قوانین سختگیرانه #جدید، افرادی که برای #مثال مایلند فردی را بعنوان همسر به #سوئد بیاورند می بایست نشان دهند که می توانند #مخارج زندگی وی در سوئد را تامین کنند. #متقاضیان همچنین می بایست دارای مسکنی با اندازه و #استاندارد مناسب برای زندگی همه اعضای #خانواده جدید در آن باشند.

اما #شرایط دقیقی که اداره مهاجرت در رابطه با در آمد و مسکن برای متقاضیان آوردن همسر از خارج از کشور مطالبه می کند دقیقا کدام است.

برای گرفتن #پاسخ صحیح بمانند همیشه به سراغ مرکز اطلاعات #مهاجرین سوئد می رویم محمد حیدری حقوقدان شاغل در این مرکز می گوید که پرسش در رابطه با درآمد و مسک جهت گرفتن #اقامت برای همسر و فرزندان یکی از عادی ترین مواردی است که تما گیرندگان با این مرکز مطرح می کنند.

#شرط امرار معاش و مسکن
به گفته محمد حیدری به استکهلمیان، چنانچه در صدد ازدواج و آوردن همسری از خارج از کشور به سوئد هستید بنا بر قوانین جدید، و در اکثر موارد، مشمول آنچه که موسوم به شرط امرار معاش و مسکن است خواهید شد.

به این #معنی که جهت #صدور اقامت پیوند برای فرد یا افراد مورد نظر خود که در خارج از #سوئد بسر می برند باید بتوانید نشان دهید که می توانید مخارج زندگی آنها تامین کنید و همچنین دارای مسکنی با اندازه و استاندارد مناسب جهت اسکان آنها هستید.

اما منظور اداره #مهاجرت از شرط امرار معاش و مسکن دقیقا چیست. مرکز اطلاعات #ایرانیان توضیح می هد.

شرط امرار معاش
شما باید نشان دهید که درآمدی دارید که از کار کردن حاصل می شود و می توانید با آن مخارج #خودتان و اعضای #خانواده تان که تقاضای #اقامت می کنند را پرداخت کنید درآمدهای زیر برای #مثال درآمد حاصل از کار تلقی می شوند:
- حقوق حاصل از #کار
- حقوق #بیکاری
- حقوق #بیماری
- بازنشستگی بر اساس #درآمد

شما همچنین در صورت دارا بودن #ثروت کافی که بتواند مخارج خودتان و اعضای خانود تان که تقاضای #اقامت می کنند را پرداخت کند فرد دارای #شرایط محسوب می شوید.

اینکه درآمد شما چقدر باید باشد تا اینکه شرط امرار معاش را داشته باشید #بستگی به بزرگی خانواده و میزان اجاره مسکنتان دارد. شما باید دارای درآمدی باشید که پس از #کسر مخارج مسکن #معادل آنچه که اصطلاحا مبلغ معمول نامیده می شود باشد. به این معنی که هر ماه پس از آنکه اجاره خانه تان پرداخت شد مبلغی باقی بماند که کفاف مخارجی از قبیل غذا، لباس، بهداشت، تلفن، برق خانه، بیمه و دیگر مخارج معمول را برای همه اعضای خانواده بدهد.

مبلغ معمول، که هر سال متغیر است، برای سال ۲۰۱۸ به #شرح زیر است:

- ۴۸۱۴ #کرون برای یک بزرگسال مجرد
- ۷۹۵۲ کرون برای #همسران و همزیان دارای زندگی مشترک
- ۲۵۵۴ کرون برای #کودکان تا ۶ سال
- ۲۹۴۰ کرون برای کودکان ۷ ساله یا بزرگتر

شرط #مسکن
شما همچنین می بایست دارای مسکنی با اندازه و استاندارد مناسب برای خود و خانواده تان باشید.
#سوئد_قانون_الحاقي_خانواده

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

روزها برای آوردن #همسر به #سوئد باید درآمد و #مسکن داشت! اما مبلغ و #شرایط دقیقش چیست؟
استکهلمیان – شاید باور کردنش برای تازه واردین مشکل باشد، اما حقیقتی است که روزگاری نه چندان دور در #سوئد، افرادی که فاقد هر گونه درآمد بوده و حتی مخارج زندگی خود را از طریق دریافت کمک هزینه اجتماعی #تامین می کردند می توانستند براحتی برای همسر و #فرزندان خود که در کشور دیگری بسر می بردند #اقامت گرفته و سپس به اداره خدمات اجتماعی (#سوسیال کنتور) مراجعه کرده و اعلام کنند که «خانمم با ۶ تا بچه در فلان روز وارد #سوئد می شود».

مددکار اجتماعی نیز ضمن تبریک این پیوند فرخنده پیشنهاد می کرد که «پس بهتر است از همین الان در فکر تهیه مسکن بزرگتری برای شما باشیم تا دچار عارضه مسکن-تنگ نشوید». پس از #ورود «خانم - بچه ها» به سوئد نیز تنها کافی بود زوج خوشبخت یک تک پا به دفتر خدمات اجتماعی رفته و اولین #چک خیر مقدم را بصورت دست به نقد وصول کنند.

اما این روزها کشتی بان را سیاستی دگر آمده و از اداره #مهاجرت تا سازمان خدمات اجتماعی گرفته شرایط شدیدا سخت گیرانه ای را جهت صدور #اقامت برای همسران پستی و ساکن خارج از کشور از یک طرف، و تامین مخارج آنها از طرف دیگر اعمال می کنند.

یکی از #دلایل اعمال این #قوانین سخت گیرانه سوء استفاده های لجام گسیخته ای بود که از قوانین لیبرال #سوئد در این رابطه بعمل آمد. تا اینکه سوئدی ها به صرافت افتادند که به چه مناسبت باید مخارج آوردن همسر پستی فردی که خودش کار و در آمد درست و حسابی ندارد از آن ور دنیا به سوئد را #مالیات دهندگان پرداخت کنند. این بود که #قوانین پیوند با #خانواده سوئد تغییر پیدا کرد و تبدیل به یکی از #سختگیرانه ترین آنها در اتحادیه اروپا شد.

بر اساس #قوانین سختگیرانه #جدید، افرادی که برای #مثال مایلند فردی را بعنوان همسر به #سوئد بیاورند می بایست نشان دهند که می توانند #مخارج زندگی وی در سوئد را تامین کنند. #متقاضیان همچنین می بایست دارای مسکنی با اندازه و #استاندارد مناسب برای زندگی همه اعضای #خانواده جدید در آن باشند.

اما #شرایط دقیقی که اداره مهاجرت در رابطه با در آمد و مسکن برای متقاضیان آوردن همسر از خارج از کشور مطالبه می کند دقیقا کدام است.

برای گرفتن #پاسخ صحیح بمانند همیشه به سراغ مرکز اطلاعات #مهاجرین سوئد می رویم محمد حیدری حقوقدان شاغل در این مرکز می گوید که پرسش در رابطه با درآمد و مسک جهت گرفتن #اقامت برای همسر و فرزندان یکی از عادی ترین مواردی است که تما گیرندگان با این مرکز مطرح می کنند.

#شرط امرار معاش و مسکن
به گفته محمد حیدری به استکهلمیان، چنانچه در صدد ازدواج و آوردن همسری از خارج از کشور به سوئد هستید بنا بر قوانین جدید، و در اکثر موارد، مشمول آنچه که موسوم به شرط امرار معاش و مسکن است خواهید شد.

به این #معنی که جهت #صدور اقامت پیوند برای فرد یا افراد مورد نظر خود که در خارج از #سوئد بسر می برند باید بتوانید نشان دهید که می توانید مخارج زندگی آنها تامین کنید و همچنین دارای مسکنی با اندازه و استاندارد مناسب جهت اسکان آنها هستید.

اما منظور اداره #مهاجرت از شرط امرار معاش و مسکن دقیقا چیست. مرکز اطلاعات #ایرانیان توضیح می هد.

شرط امرار معاش
شما باید نشان دهید که درآمدی دارید که از کار کردن حاصل می شود و می توانید با آن مخارج #خودتان و اعضای #خانواده تان که تقاضای #اقامت می کنند را پرداخت کنید درآمدهای زیر برای #مثال درآمد حاصل از کار تلقی می شوند:
- حقوق حاصل از #کار
- حقوق #بیکاری
- حقوق #بیماری
- بازنشستگی بر اساس #درآمد

شما همچنین در صورت دارا بودن #ثروت کافی که بتواند مخارج خودتان و اعضای خانود تان که تقاضای #اقامت می کنند را پرداخت کند فرد دارای #شرایط محسوب می شوید.

اینکه درآمد شما چقدر باید باشد تا اینکه شرط امرار معاش را داشته باشید #بستگی به بزرگی خانواده و میزان اجاره مسکنتان دارد. شما باید دارای درآمدی باشید که پس از #کسر مخارج مسکن #معادل آنچه که اصطلاحا مبلغ معمول نامیده می شود باشد. به این معنی که هر ماه پس از آنکه اجاره خانه تان پرداخت شد مبلغی باقی بماند که کفاف مخارجی از قبیل غذا، لباس، بهداشت، تلفن، برق خانه، بیمه و دیگر مخارج معمول را برای همه اعضای خانواده بدهد.

مبلغ معمول، که هر سال متغیر است، برای سال ۲۰۱۸ به #شرح زیر است:

- ۴۸۱۴ #کرون برای یک بزرگسال مجرد
- ۷۹۵۲ کرون برای #همسران و همزیان دارای زندگی مشترک
- ۲۵۵۴ کرون برای #کودکان تا ۶ سال
- ۲۹۴۰ کرون برای کودکان ۷ ساله یا بزرگتر

شرط #مسکن
شما همچنین می بایست دارای مسکنی با اندازه و استاندارد مناسب برای خود و خانواده تان باشید.
#سوئد_قانون_الحاقي_خانواده

@iranian_sweden
برای یک #زوج بزرگسال فاقد کودک، یک مسکن در صورتی به اندازه کافی بزرگ است که دارای آشپزخانه یا اتاقک آشپزی باشد و حداقل یک اتاق داشته باشد. اگر قرار است کودکی در آن مسکن زندگی کند باید اتاق های بیشتری وجود داشته باشد. دو کودک می توانند یک اتاق مشترک داشته باشند.

#اجاره کردن مسکن بصورت دست دوم نیز اشکالی ندارد، اما قرارداد اجازه می بایست از سوی موجر، شرکت تعاونی مسکن یا شورای اجاره مورد تایید قرار گرفته باشد.

شما باید بتوانید از روزی که اعضای خانواده تان به #سوئد می آیند به مسکن #واجد شرایط دسترسی داشته باشید. به #عبارت دیگر می بایست در زمان #تقاضا نشان دهید که دارای مسکن واجد شرایطی هستید که از روز اول ورود اعضای #خانواده تان جهت استفاده در دسترس شما قرار دارد.

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

گزارشگر سرشناس تلویزیون سوئد به همراه یک تیم خبری هم اکنون در ایران بسر می برد. در یک برنامه ضبط شده تلویزیونی گفت : اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.
😳🇸🇪

@iranian_sweden
گزارشگر سرشناس تلویزیون سوئد به همراه یک تیم خبری هم اکنون در ایران بسر می برد. در یک برنامه ضبط شده تلویزیونی گفت : اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.
😳🇸🇪

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

‏نمایی از بیست کشوری که #ایرانی ها بیشترین درخواست #پناهندگی را به آنها داده اند:
‏به ترتیب ترکیه، #آلمان، استرالیا، #بریتانیا، #یونان، #عراق، #اتریش، #سوئد، هلند، #کانادا

@iranian_sweden
‏نمایی از بیست کشوری که #ایرانی ها بیشترین درخواست #پناهندگی را به آنها داده اند:
‏به ترتیب ترکیه، #آلمان، استرالیا، #بریتانیا، #یونان، #عراق، #اتریش، #سوئد، هلند، #کانادا

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت به سوئد


سوئد یکی از دقیق ترین سیاست های مهاجرتی در میان کشورهای اروپایی را داراست.

راه ها و روش های مختلف برای مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت

1-کار در سوئد

2-مطالعه و تحصیل در سوئد

3-سرمایه گذاری در سوئد

4-اخذ اقامت برای پیوستن و الحاق به سوی همسر یا اخذ اقامت توسط ازدواج


5-اخذ اقامت و مهاجرت از سوی یکی از بستگان نزدیک
1-اخذ اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق کار

اجازه کار در سوئد

به منظور سفر به سوئد به قصد ماندن و تبدیل شدن به یک شهروند، شما باید اشتغال مفید در یک شرکت سوئدی داشته باشید و یا به یک کسب و کار مجاز در سوئد مشغول باشید.

به این منظور شما باید حق کار در این کشور و استخدام کارکنان خارجی را داشته باشید. درخواست برای اجازه کار بر روی وب سایت اداره مهاجرت سوئد قرار دارد.

شما به یک گذرنامه معتبر برای این منظور نیاز دارید، گواهی اشتغال و اثبات این که شما حداقل
13،000 SEK

در هر ماه کسب می کنید ضروری است.

کارفرمای شما باید مجوز ایجاد شغل در سوئد و یا از اتحادیه اروپا برای حداقل ده روز داشته باشد، ارائه دستمزدها و شرایط به کسانی که در همان حرفه ای به شهروندان سوئدی ارائه شده برابر است و اجازه می دهد سازمان های اتحادیه برای بیان نظر خود در شرایط اشتغال دخیل باشند.ارسال کپی از پاسپورت، دو عکس جدید گذرنامه ای، یک کپی از پیشنهاد کار با یک رسید برای هزینه درخواست پرداخت خود با استفاده از مجوز کار خود را داشته باشید.

هزینه های درخواست اجازه کار هزینه های عبارتند از

2000 کرون برای دو سال به علاوه
1000 کرون برای تجدید دو سال می باشد،
این هزینه ها از جولای 2010 تعیین شده است.


خانواده شما نیز واجد شرایط اجازه اقامت است در حالی که شما به کار در سوئد مشغول می شوید. اخذ مجوز این برنامه از سه هفته تا سه ماه بسته به زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید طول می کشد.


2-مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج


اخذ اقامت همسر آینده یا همسر قانونی در سوئد یا الحاق یا پیوستن به همسر


اگر شما یک شهروند از یک کشور غیر اروپایی هستید و می خواهید به سوی یک عضو خانواده خود در سوئد حرکت کنید، شما نیاز است اجازه اقامت خود را در سوئد دریافت کنید.

شما می توانید اجازه اقامت خود را دریافت کنید اگر حال برنامه ریزی برای ازدواج و یا تبدیل شدن به همسر قانون کسی که در این کشور زندگی می کند را دریافت کنید. اعضای خانواده در این کشور باید یک شهروند سوئدی و یا اجازه اقامت دائم را دریافت کنند.

@iranian_sweden
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

3-اجازه اقامت و مهاجرت از طریق بستگان نزدیک در سوئد


اگر شما یک شهروند از یک کشور غیر اروپایی هستند و می خواهید به سوی عضوی از خانواده خود در سوئد حرکت کنید، شما نیاز است یک اجازه اقامت را دریافت کنید. شما می توانید در موارد خاص اجازه اقامت را برای حرکت به سوی یکی از بستگان نزدیک خود در سوئد که نه قرار است همسر شما باشد و یا همسر قانون شما نیست را دریافت کنید.


مثالهایی در این مورد عبارتند از کودکان بیش از 18 سال سن و پدر و مادر یک کودک بزرگسالان که در سوئد زندگی می کند باشد. اعضای خانواده در سوئد باید اجازه اقامت دائم دریافت کنند.

بستگان نزدیک

در موارد خاص شما می توانید این نوع از اجاز اقامت را دریافت کنید. اجازه اقامت برای حرکت به سوی بستگان نزدیک یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئد برای کسی است که با شما در این کشور زندگی می کند. برای مثال، اگر شما بیش از 18 سال سن دارند و پدر و مادر شما در اینجا زندگی می کنند.

شما باید قادر باشید ثابت کنید که شما قبلا با هم زندگی میکرده اید، بلافاصله بعد از آن که بستگان نزدیک شما به سوئد نقل مکان کرد شما باید درخواست خود را ارسال کنید که از لحاظ اجتماعی و احساسی نشان دهد که به یکدیگر وابسته هستند و این باعث می شود که بدون آنها و جدا از هم زندگی برای شما سخت است.


درخواست باید با بیشترین سرعت ممکن پس از نقل مکان بستگان شما و دریافت اجازه اقامت دائم سوئد ارسال گردد.

به طور کلی، ممکن است دریافت اجازه اقامت در صورتی که یک مدت طولانی از اقامت آنها گذشته باشد، یا در صورتی که وابستگی خود را نسبت به نقل مکان آنها به سوئد را اعلام نکنید ممکن نباشد.


اخذ اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی
اگر شما در حال رفتن به این کشور به منظور مطالعه هستید شما نیاز به یک ویزا یا اجازه اقامت سوئدی نیاز دارید.


توصیه ما به همه دانش آموزان که توسط دانشگاه سوئدی پذیرفته شده اند برای اخذ ویزای خود در اسرع وقت اقدام کنند. زیرا تراکم دانش آموزان برای اخذ ویزا هر ساله قبل از نیمسال دوم در پاییز وجود دارد. که توسط سازمان مهاجرت سوئد، نه سفارت گرفته می شود. شما باید از زمان مناسب برای اخذ ویزا آگاه باشید.


با توجه به نیروی انسانی محدودیت در طول ماه های ژوئیه و اوت در سفارت وجود دارد، محدودیت به علت زمان لازم برای مصاحبه پذیرش است.دانشجویان دکترا در سوئد

قوانین جدید نیز برای دانشجویان دکترا بین المللی در سوئد وجود دارد، که دریافت اقامت دائم در این کشور و پس از اتمام دکتری را آسان تر می کند.

با توجه به مقررات جدید، دانشجویان تحصیل در سوئد مقطع دکترا که در به مدت چهار تا هفت سال گذشته مشغول به تحصیل بوده اند قادر هستند در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کنند.4-مهاجرت به سوئد از طریق ویزای سرمایه گذاری خرید تجارت آماده


سوئد یکی از کشورهای است که در سطح جهانی رقابتی ترین، نوآورانه و مولد است. با تخصص در بخش های کلیدی و شرکت ها و خوشه های برجسته در جهان می باشد، سوئد سرمایه گذاری و بازار فرصت های جذاب را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.

لازم به ذکر است ما تنها راه های مهاجرت به سوئد را برشمردیم لکن هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند که در آینده در خصوص هر یک از آنها توضیح خواهیم داد .
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در سوئد استفاده از پول نقد از تمام کشورهای دیگر کمتراست

ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی، فنلاند و استرالیا به ترتیب در مقام دوم تا پنجم هستند.
در سوئد استفاده از پول نقد از تمام کشورهای دیگر کمتراست

ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی، فنلاند و استرالیا به ترتیب در مقام دوم تا پنجم هستند.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ۳ هفته گذشته 110 ایرانی در سوئد درخواست پناهندگی کردند.

 این رقم نسبت به سال گذشته حاکی از افزایش مهاجرت ایرانیان به سوئد است .

ایران بعد از کشور جنگ زده سوریه دارای بیشترین متقاضیان پناهندگی در کشور سوئد است .
@iranian_sweden
در ۳ هفته گذشته 110 ایرانی در سوئد درخواست پناهندگی کردند.

این رقم نسبت به سال گذشته حاکی از افزایش مهاجرت ایرانیان به سوئد است .

ایران بعد از کشور جنگ زده سوریه دارای بیشترین متقاضیان پناهندگی در کشور سوئد است .
@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

باز هم جایزه باز هم سوئد باز هم یک ایرانی

جشنواره استکهلم جایزه «نوآوران سینما» را به اصغر فرهادی می دهد

جشنواره فیلم استکهلم در خبر اهدای این جایزه به فرهادی نوشته است:

«این جایزه به اصغر فرهادی تعلق می‌گیرد زیرا او یکی از استادان برجسته سینما در دنیاست. او به شکل پیوسته مسایل معاصر و روزمره را در فیلم‌هایش بررسی می‌کند و تاثیر آن‌ها را در روابط نزدیک آدم‌ها نشان می‌دهد وافتخار بزرگیست که جایزه ویژنری ۲۰۱۸ استکهلم به او تقدیم شود.»

جایزه ویژنری استکهلم (Visionary Award) از سال ۲۰۰۴ در فستیوال فیلم استکهلم به نوآوران سینما داده می‌شود

فستیوال فیلم استکهلم از هفتم و هجدهم نوامبر (شانزده تا بیست و هفتم آبان ماه) در سوئد برگزار خواهد شد. فیلم «همه می‌دانند» اصغر فرهادی نیز در این فستیوال نمایش داده خواهد شد.


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🔴فعال #سوئدی که مانع اخراج پناهجوی افغان شد، #محاکمه می‌شد
🔻دانشجوی سوئدی که #مانع اخراج یک #پناهجوی افغان از #سوئد شده بود، قرار است به اتهام #نقض_قانون هوایی محاکمه شود.

🔻بر اساس #قانون، مسافران موظف هستند که دستورات #خلبان را رعایت کنند.

#سوئد_پناهجو

https://bbc.in/2CXJHQk


@iranian_sweden
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

❌❌❌افرادی که اقامت موقت یا ویزا کاری دانمارک را دارند نباید بیشتر از شش ماه خارج از دانمارک باشند
این قانون در خیلی از کشورهای اروپایی به شکلی حاکم است
@iranian_sweden
❌❌❌افرادی که اقامت موقت یا ویزا کاری دانمارک را دارند نباید بیشتر از شش ماه خارج از دانمارک باشند
این قانون در خیلی از کشورهای اروپایی به شکلی حاکم است
@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

شنبه شب ساعت تغییر می‌یابد

شنبه شب، فردا، عقربه‌های ساعت در سوئد ، یک ساعت عقب کشیده می شود و به این ترتیب ما وارد دوران به اصطلاح زمان یا وقت نورمال یا زمستانی می‌شویم.

@iranian_sweden
شنبه شب ساعت تغییر می‌یابد

شنبه شب، فردا، عقربه‌های ساعت در سوئد ، یک ساعت عقب کشیده می شود و به این ترتیب ما وارد دوران به اصطلاح زمان یا وقت نورمال یا زمستانی می‌شویم.

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آمار صدور ویزا های کاری سوئد در ماه گذشته 

سهم گروه های کاری خاص از 2791 ویزای کاری صادر شده 

 کارگران 1250 
 خانواده کارگران بازار کار 1193 
کارآموزان /ورزشکاران 241
 پژوهشگران مهمان 102
 کارآفرینان خود 5


@iranian_sweden
آمار صدور ویزا های کاری سوئد در ماه گذشته

سهم گروه های کاری خاص از 2791 ویزای کاری صادر شده

کارگران 1250
خانواده کارگران بازار کار 1193
کارآموزان /ورزشکاران 241
پژوهشگران مهمان 102
کارآفرینان خود 5


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

​⚽️قدوس نامزد جایزه مهاجم سال فوتبال سوئد شد

 ♦️رقابت مهاجم ایرانی با زلاتان

 🔹سامان قدوس در بخش مهاجمان یکی از ٣ نامزد دریافت جایزه سال فوتبال سوئد شده است و با زلاتان ابراهیموویچ (لس‌آنجلس گالگسی آمریکا) و اولا تویوونن (تولوز) فرانسه رقابت خواهد کرد.


@iranian_sweden
​⚽️قدوس نامزد جایزه مهاجم سال فوتبال سوئد شد

♦️رقابت مهاجم ایرانی با زلاتان

🔹سامان قدوس در بخش مهاجمان یکی از ٣ نامزد دریافت جایزه سال فوتبال سوئد شده است و با زلاتان ابراهیموویچ (لس‌آنجلس گالگسی آمریکا) و اولا تویوونن (تولوز) فرانسه رقابت خواهد کرد.


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رهبر حزب سوسیال دموکرات موفق به تشکیل دولت نشد

امروز استفان لوون، رهبر حزب سوسیال دموکرات، در دیدار با رئیس پارلمان به وی اطلاع داد که در فراهم آوردن شرایط تشکیل دولت جدید، با شکست روبرو شده‌ است.
منبع رادیوسوئد

@iranian_sweden
رهبر حزب سوسیال دموکرات موفق به تشکیل دولت نشد

امروز استفان لوون، رهبر حزب سوسیال دموکرات، در دیدار با رئیس پارلمان به وی اطلاع داد که در فراهم آوردن شرایط تشکیل دولت جدید، با شکست روبرو شده‌ است.
منبع رادیوسوئد

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رهبر حزب سوسیال دموکرات موفق به تشکیل دولت نشد

امروز استفان لوون، رهبر حزب سوسیال دموکرات، در دیدار با رئیس پارلمان به وی اطلاع داد که در فراهم آوردن شرایط تشکیل دولت جدید، با شکست روبرو شده‌ است.
منبع رادیوسوئد

@iranian_sweden
رهبر حزب سوسیال دموکرات موفق به تشکیل دولت نشد

امروز استفان لوون، رهبر حزب سوسیال دموکرات، در دیدار با رئیس پارلمان به وی اطلاع داد که در فراهم آوردن شرایط تشکیل دولت جدید، با شکست روبرو شده‌ است.
منبع رادیوسوئد

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

جایزه انجمن قلم سوئد برای نسرین ستوده

انجمن قلم سوئد، جایزه ویژه سال ۲۰۱۸ خود را به نسرین ستوده اهدا می‌کند. نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر از خردادماه امسال در زندان به سر می‌برد.

📌 متن کامل گزارش را این‌جا بخوانید:

https://t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/37NXM&rhash=eda96f36fc80e0


لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
جایزه انجمن قلم سوئد برای نسرین ستوده

انجمن قلم سوئد، جایزه ویژه سال ۲۰۱۸ خود را به نسرین ستوده اهدا می‌کند. نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر از خردادماه امسال در زندان به سر می‌برد.

📌 متن کامل گزارش را این‌جا بخوانید:

https://t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/37NXM&rhash=eda96f36fc80e0


لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

هالوئین - جشن محبوب کودکان و نوجوانان در سوئد
هالوئین - جشن محبوب کودکان و نوجوانان در سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تیتر خبری نخست سوئد: اتهام برنامه ریزی قتل از سوی سرویس اطلاعاتی ایران در خاک دانمارک و واکنش شدید این کشور
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪


@iranian_sweden
تیتر خبری نخست سوئد: اتهام برنامه ریزی قتل از سوی سرویس اطلاعاتی ایران در خاک دانمارک و واکنش شدید این کشور
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دانمارک با کمک سوئد توطئه تروریستی ایران را خنثی کرد

رییس سازمان اطلاعات دانمارک گفته عملیات گسترده ماه پیش پلیس این کشور بخشی از تلاش‌ها برای خنثی کردن یک طرح اطلاعاتی ایران برای به قتل رساندن یک فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی بوده است. فین بورخ اندرسون گفته یک شهروند نروژی ایرانی‌تبار روز ۲۱ اکتبر، به ظن کمک به یک مأمور اطلاعاتی ایران "برای اجرای عملیات در دانمارک" و دست داشتن در طرح‌ریزی نقشه قتل یک فعال اپوزیسیون دستگیر شده است.

این مظنون که هویتش فاش نشده اینک در بازداشت موقت بسر می‌برد. محاکمه او روز ۸ نوامبر (۱۷ آبان) آغاز می‌شود. به گفته رییس پلیس دانمارک، این فرد اتهامات وارده را تکذیب کرده است. اندرسون بدون اشاره به جزئیات اضافه کرده است که سوئد و نروژ نیز در جریان دستگیری این شخص با دانمارک همکاری داشته‌اند.

وزیر خارجه دانمارک امروز با انتشار توییتی تلاش ایران برای طراحی حمله در دانمارک را "کاملا غیرقابل قبول" خواند. اندرس ساموئلسون نوشت، دانمارک به این اقدام ایران واکنش نشان خواهد داد و با شرکای اروپایی خود در رابطه با "گام‌های بعدی" صحبت خواهد کرد.

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

😍😍🎓🎓تحصیل در ترکیه🎓🎓😱😱

اگر قصد دارید تحصیلات خود را در ترکیه ادامه دهید یا شروع کنید به کانال تحصیل در ترکیه دانشجویان ترکیه بپیوندید کانال و گروهها تماما از طرف دانشجویان اداره میشود هدف ما کمک به هموطنانمان است هر تجربه و کمکی که از دستمان برآید با شما در میان خواهیم گذاشت
گوشه ای از راهنمایی های ما
1-راهنمایی برای تحصیل و زندگی در ترکیه
2-ارسال سوالات از اساتید ممتاز
3-اعلام بورسیه های دانشگاهی
4-معرفی منابع آزمون ها و موسسات برتر در این زمینه
5-بررسی نتایج تک تک دانشگاهها ورتبه بندی آنها

کانال ما
https://t.me/YOSHAZIRLIKCHANEL

https://t.me/joinchat/AAAAAEGd1FoxaVuxOIz2iA
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

⭕️ قانون جدید سوئد درباره ازدواج‌های زیر ۱۸ سال در میان مهاجران

در میان پناهجویانی که در سال‌های اخیر به سوئد رفته‌اند گروهی وجود دارند که این کشور را با چالش جدیدی روبرو کرده‌اند: دختران کم‌سنی که ازدواج کرده‌اند.

بر اساس قوانین کنونی سوئد ازدواج پیش از ۱۸ سالگی ممنوع است با یک استثناء: ازدواج‌ شهروندان زیر ۱۸ سال کشورهایی که این نوع پیوند را قانونی می‌دانند پذیرفته می‌شد. اکنون اما دولت سوئد اعلام کرده که این قانون تغییر می‌دهد. بر اساس قانون جدید که احتمالا از ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی اجرا خواهد شد ازدواج مهاجران و پناهجویان زیر ۱۸ سال در این کشور به رسمیت شناخته نشده و لغو خواهد شد.

https://bit.ly/2AGOe7l

https://bit.ly/2AF0fKh

لینک عضویت در کانال اطلاعات مفید پناهندگی سوئد 🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

وزرای خارجه ۵ کشور حوزه اسکاندیناوی، بیانیه‌ای مشترک صادر کرده و ضمن محکومیت سوء‌قصد در خاک دانمارک توسط ایران، از همبستگی با کپنهاگ در مقابله با تهدیدات سخن گفته‌اند
🇸🇪🇫🇴🇫🇮🇳🇴🇩🇰

@iranian_sweden
وزرای خارجه ۵ کشور حوزه اسکاندیناوی، بیانیه‌ای مشترک صادر کرده و ضمن محکومیت سوء‌قصد در خاک دانمارک توسط ایران، از همبستگی با کپنهاگ در مقابله با تهدیدات سخن گفته‌اند
🇸🇪🇫🇴🇫🇮🇳🇴🇩🇰

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در تازه ترین گزارش سالیانه انستیتو که به بررسی "موفق ترین کشورهای دنیا" می پردازد،کشورهای "نروژ،دانمارک وسوئد" به ترتیب رتبه های اول تا سوم موفق ترین کشورهای دنیا را کسب نمودند.
😍🇸🇪🇸🇪🇸🇪

@iranian_sweden
در تازه ترین گزارش سالیانه انستیتو که به بررسی "موفق ترین کشورهای دنیا" می پردازد،کشورهای "نروژ،دانمارک وسوئد" به ترتیب رتبه های اول تا سوم موفق ترین کشورهای دنیا را کسب نمودند.
😍🇸🇪🇸🇪🇸🇪

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در هفته گذشته 39 ایرانی تبار به عنوان پناهنده وارد کشور سوئد شدند که به آنها خوش آمد میگوییم .

@iranian_sweden
در هفته گذشته 39 ایرانی تبار به عنوان پناهنده وارد کشور سوئد شدند که به آنها خوش آمد میگوییم .

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ماه گذشته در سوئد 1803 در خواست پناهندگی کردند که 

از این میان
107 نفر کودکان تنها بودند و به
2293 نفر جاب منفی همچنین به 
660 نفر اقامت اعطا شد .
 20557 پرونده پناهجویان به صورت باز باقی مانده است .
یعنی 
پرونده های بازرسی مواردی است که دریافت شده اند اما هنوز حل نشده اند. 


 لینک عضویت در کانال 

@iranian_sweden
در ماه گذشته در سوئد 1803 در خواست پناهندگی کردند که

از این میان
107 نفر کودکان تنها بودند و به
2293 نفر جاب منفی همچنین به
660 نفر اقامت اعطا شد .
20557 پرونده پناهجویان به صورت باز باقی مانده است .
یعنی
پرونده های بازرسی مواردی است که دریافت شده اند اما هنوز حل نشده اند.


لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

چنانچه در پست قبل اشاره شد
660 نفر در ماه گذشته در سوئد اقامت از طریق پناهندگی دریافت کردند که از این میان به ترتیب میتوان گفت از میان این
 660 نفر 

211 نفر از میلیت های مختلف بودند
174 نفر از سوریه
97 نفر از افغانستان 
67 نفر ایران 
59 نفر عراق و اریتره 
52 نفر

لینک عضویت در کانال 

@iranian_sweden
چنانچه در پست قبل اشاره شد
660 نفر در ماه گذشته در سوئد اقامت از طریق پناهندگی دریافت کردند که از این میان به ترتیب میتوان گفت از میان این
660 نفر

211 نفر از میلیت های مختلف بودند
174 نفر از سوریه
97 نفر از افغانستان
67 نفر ایران
59 نفر عراق و اریتره
52 نفر

لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آمارقبولی پناهندگان ایرانی درماه اکتبر

 198 پرونده را برسی کردند .
به 67 نفرجواب مثبت
110 نفرجواب منفی دادند .
7 نفردابلین
0% کاهش آمارقبولی نسبت به ماه گذشته

شانس قبولی هر شخص 41 درصد میباشد .

میانگین رسیدگی به پرنده ۲۰ماه

لینک عضویت در کانال 

@iranian_sweden
آمارقبولی پناهندگان ایرانی درماه اکتبر

198 پرونده را برسی کردند .
به 67 نفرجواب مثبت
110 نفرجواب منفی دادند .
7 نفردابلین
0% کاهش آمارقبولی نسبت به ماه گذشته

شانس قبولی هر شخص 41 درصد میباشد .

میانگین رسیدگی به پرنده ۲۰ماه

لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تیراندازی در سوئد/ ۷ نفر زخمی شدند


نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس سوئد امروز یکشنبه از وقوع یک تیراندازی در این کشور با ۷ زخمی خبر داد.

بر اساس اعلام پلیس، حادثه مذکور در جریان یک میهمانی در نزدیکی شهر «گوتبورگ» (Goteborg) روی داده است.

پلیس در این خصوص اعلام کرد: ۱۲ نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شدند.
لینک عضویت در کانال اخبار سوئد

@iranian_sweden
تیراندازی در سوئد/ ۷ نفر زخمی شدند


نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس سوئد امروز یکشنبه از وقوع یک تیراندازی در این کشور با ۷ زخمی خبر داد.

بر اساس اعلام پلیس، حادثه مذکور در جریان یک میهمانی در نزدیکی شهر «گوتبورگ» (Goteborg) روی داده است.

پلیس در این خصوص اعلام کرد: ۱۲ نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شدند.
لینک عضویت در کانال اخبار سوئد

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اندریاس نورلین رئیس پارلمان امروز در نشست خبری اعلام کرد که اولف کریسترشون رهبر حزب مودرات را به عنوان نخست وزیر به پارلمان معرفی می‌کند.

اکنون اولف کریسترشون مامور تشکیل کابینه است. رهبر مودراتها زمانی بصورت قطعی به عنوان نخست وزیر معرفی خواهد شد که بیش از پنجاه درصد نمایندگان پارلمان رای اعتماد به او بدهند.


اندریاس نورلین می‌گوید: ابزارهای که در دست داشتم تمام شده اند اما فقط یکی باقی است. از این جهت دوشنبه آینده اولف کریسترشون را مامور تشکیل دولت خواهم کرد و به پارلمان پیشنهاد می دهم تا وی را به عنوان نخست وزیر انتخاب کنند. اولف کریستشون بزودی در مورد اینکه دولت او متشکل از کدام احزاب خواهد بود به من اطلاع خواهد داد.


پیش از این تلاش ها برای تشکیل دولت توسط رهبران احزاب مودرات و سوسیال دموکرات با ناکامی مواجه شده بود.

اولف کریسترشون نخستین رهبر سیاسی بود که پس از انتخابات توسط رئیس پارلمان مامور تشکیل دولت شد اما پس از دو هفته تلاش اعلام کرد که مذاکرات او به نتیجه نرسید.

پس از آن اندریاس نورلین از استفان لوون خواست تا پیشنهاد خود را در زمینه تشکیل کابینه به وی ارائه کند اما او نیز نتوانست به نتایج مثبت دست یابد.


ممکن است رای گیری در مورد نخست وزیری اولف کریسترشون روز چهارشنبه هفته آینده صورت گیرد.

رئیس پارلمان دلیل اینکه چرا او این پیشنهاد را سریعاً امروز به رای گیری نسپرده است گفته است که وضعیت کنونی سیاسی بصورت تاریخی کم سابقه است. او می‌گوید: رئیس سابق پارلمان در هنگام طرح پیشنهاد تشکیل دولت، هماهنگی بیشتر با احزاب داشت و میان احزاب تشکیل دهنده دولت توافق وجود داشت؛ در چنین شرایطی هیچ مشکلی برای رای گیری سریع وجود نداشت.

رادیوسوئد


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تحصیل دوره زبان در سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا که سالیانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان علاقمند به تحصیل در این کشور میباشند و درخواست پذیرش تحصیلی کشور سوئد را در مقاطع مختلف دارند.

ایرانیان بسیاری بین سالهای 2000 تا 2010 با تحصیل رایگان به کشور سوئد مهاجرت کرده و موفق به اخذ اقامت تحصیلی، کاری و حتی سرمایه گذاری کشور سوئد شده اند البته شرایط تحصیل رایگان در سوئد یکی از دلایل جذب دانشجویان بسیار بود.

یکی از شرایط بسیار مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور سوئد در مقاطع مختلف داشتن مدرک زبان انگلیسی میباشد. بسیاری از افراد توانائی اخذ این مدرک زبان که آیلتس 6 یا تافل 85 میباشد را ندارند و این مانع بسیار بزرگی برای حذف این گزینه تحصیلی خواهد بود. مقاله پیش رو پیرامون شرایط تحصیل دوره زبان در سوئد می باشد.


پذیرش و ویزا از طریق این دوره های زبان از بهترین و سریعترین راه های ورود به کشور سوئد می باشد، همچنین خارج از مطلب ذکر شده، تحصیل دوره زبان در سوئد از جمله کورس های پر طرفداری میباشد که علاقمندان خاصی را به سمت خود جذب کرده است.

قابل ذکر است که از سال 2011 قوانین مهاجرتی کشور سوئد تغییراتی داشته است، از مهمترین این تغییرات میتوان به هزینه های تحصیلی این کشور اشاره کرد که دیگر رایگان نیست و افراد برخلاف گذشته نمیتوانند بصورت رایگان در دانشگاه های کشور سوئد تحصیل کنند ولی کماکان دانشجویان بسیاری تمایل به ادامه تحصیل این کشور را با توجه به کیفیت بالای زندگی ، در آمدهای بالا، خدمات درمانی رایگان و … دارند.

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در این ماه به 596 نفر مجموعا ویزا جهت تحصیل در سوئد داده شد


به 116 نفر دانشجوی کارآموزی
 154 ویزا برای دانشجوی دکتری
168ویزا به خانواده (ویزای همراه ) 119 نفر دانشجویان مهمان 119
 سایر مطالعات (غیر دانشگاهی) 39 نفر 


لینک عضویت در کانال 


@iranian_sweden
در این ماه به 596 نفر مجموعا ویزا جهت تحصیل در سوئد داده شد


به 116 نفر دانشجوی کارآموزی
154 ویزا برای دانشجوی دکتری
168ویزا به خانواده (ویزای همراه ) 119 نفر دانشجویان مهمان 119
سایر مطالعات (غیر دانشگاهی) 39 نفر


لینک عضویت در کانال


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل دوره زبان در سوئد

دانشجویانی که علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی می باشند می توانند از کالج های زبان انگلیسی کشور سوئد که در محل دانشگاه های این کشور برگزار میشود استفاده کنند.

برگزاری تحصیل دوره زبان در سوئد از شش ماه تا یکسال و نیم میباشد و هر فردی با سطح زبان متفاوت میتواند در این دوره ها شرکت نماید. معمولا افراد مبتدی بین 6 تا یکسال مسلط به زبان سوئدی خواهند شد.

شما با داشتن حداقل نمره زبان آیلتس آکادمیک 5 و همچنین مدرک پیش دانشگاهی میتوانید اقدام جهت پذیرش در کالج های زبان سوئد نمایید.

هزینه های تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد برای کورس های شش ماهه حدودا 70 تا 75 هزار کرون میباشد.

افرادی که موفق به دریافت مدرک آیلتس در ایران نمیشوند، میتوانند با همان هزینه ذکر شده اقدام جهت پذیرش از کالج های به زبان سوئدی نمایند. از مدارک لازم برای اقدام جهت پذیرش از کالج های زبان کشور سوئد ارایه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، پاسپورت، همچنین ریز نمرات این دو مقطع تحصیلی میباشد.

از شهرهای بسیار مطرح دارای کالج ها و دوره های زبان انگلیسی شهر لینشوپینگ در جنوب کشور سوئد است. لینشوپینگ مرکز فرهنگی سوئد و پنجمین شهر بزرگ کشور سوئد میباشد. این شهر در استان گیوتلند شرقی قرار دارد و دارای آثار باستانی و کلیساهای بسیار قدیمی و زیبا است. دانشگاه لینشوپینگ هشتمین دانشگاه برتر سوئد میباشد.


مزایای تحصیل دوره زبان در سوئد

شرط سنی برای تحصیل در دوره های تحصیل دوره های زبان درکشور سوئد مطرح نمیباشد.

امکان پذیرش برای تمامی افراد با داشتن مدرک پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا فراهم است.

با توجه به اینکه این دوره ها در محل دانشگاه های کشور سوئد برگزار میشود، پس از تمام شدن این دوره ها امکان ادامه تحصیل مهیا است یا میتوانید جهت اخذ ویزای کار اقدام نمایید.

•درصورت متاهل بودن شما میتوانید برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام جهت ویزای همراه نمایید.
• شما با اخذ ویزای تحصیل دوره زبان در سوئد ، ویزای شینگن را دریافت نموده و بطور آزادانه میتوانید در حوزه اتحادیه اروپا سفر و زندگی کنید.ت

تسهیلاتی که کشور سوئد برای همراهان فرد فراهم میکند بسیار مناسب است.

افرادی که قصد تحصیل در دوره های شش ماهه کالج جهت تحصیل دوره های زبان درکشور سوئد را دارند میتوانند تا سه ترم این دوره ها را تمدید نمایند

افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی را دارند میتوانند پس از به پایان رسیدن دوره های زبان سوئدی در آزمونهای این رشته شرکت نمایند و در صورت قبولی در رشته های ذکر شده ادامه تحصیل دهند

امکان استفاده از امکانات پزشکی و داشتن حساب بانکی

حتی اگر پذیرش برای کورس های شش ماهه کالج زبان باشد، از ویژگی های قابل ذکر این است که ویزا یکساله میباشد.

فرد بعد از گذراندن دوره های زبان و یا تحصیل دوره های زبان درکشور سوئد، میتواند در این کشور اقدام جهت یافتن شغل مناسبی داشته باشد و سپس بعد از 4 سال کارکردن و پرداخت مالیات به دولت این کشور موفق به دریافت اقامت دائم کشور سوئد خواهد شد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مهاجرت تحصیلی در مقاطع مختلف به کشور سوئد :

در این قسمت به بررسی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف سوئد می پردازیم، البته برای افرادی که دارای مدرک زبان نمی باشند، اقدام برای تحصیل دوره زبان در سوئد گزینه بهتری است. تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد مستلزم دانستن زبان سوئدی است. البته تعدادی از رشته ها بصورت محدود به زبان انگلیسی ارائه میگردد. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی سوئد همچون دیگر کشورهای اروپائی معمولا بین 3 تا 4 سال است.


شما بایستی جهت پذیرش اولیه مدرک آیلتس 6 را داشته باشید و یا مدرکی دال بر آشنائی به زبان سوئدی را نشان دهید.
اگر شما بتوانید بواسطه ی اقوام یا آشنایانی که در این کشور دارید هزینه تحصیل خویش را کاهش دهید و یا استطاعت مالی لازم برخوردار باشید تا برای مقطع کارشناسی کشور سوئد اقدام نمایید،

شما بواسطه ی آشنایی با زبان انگلیسی، همچنین معتبر بودن مدارک دانشگاهی این کشور شانس اخذ اقامت کشورهایی چون آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان برایتان چندین برابر خواهد شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد

• تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد اکثرا به زبان انگلیسی ارائه میگردد و کشور سوئد بخاطر داشتن دانشگاه های معتبری چون لوند، اوپسالا، استکهلمز، چالمرزو … مورد استقبال کثیری از افراد برای ادامه تحصیل واقع شده است. دقت داشته باشید با توجه به اینکه کشور سوئد در مقطع دکترا به دانشجویان خویش حقوق میپردازد و این مقطع در کشور سوئد شغل محسوب میشود، بهتر است که فرد مقطع کارشناسی ارشد را نیز در این کشور بگذراند تا سریعتر و راحت تر به وی پذیرش تحصیلی مقطع دکترا اعطا شود. متذکر میشوم که طول دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور بین یک یا دو سال و جهت پذیرش، فرد نیازمند داشتن آیلتس 6.5 میباشد.

•تحصیل در مقطع دکترا سوئد

تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئد به زبان انگلیسی و با حقوق همراه میباشد. فرد علاوه بر تحصیل رایگان ماهی 2000 دلار نیز دریافت میکند و این بسیار ارزشمند است. پذیرش مستقیم دکترا با توجه به رقابت شدید، امری محال به نظر میرسد.

شانس شما با داشتن آیلتس 6.5 ، تالیفات دانشگاهی و حمایت یک استاد راهنما افزایش می یابد. طول دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در سوئد بین 4 تا 5 سال می باشد.
#دانشجو
لینک عضویت در کانال


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رهبر حزب لیبرال موضع خود را تغییر نداده و به اولف کریستشون رای منفی خواهد داد

رهبر حزب لیبرال، یان بیورکلوند، باور به تشکیل دولت فرابلوکی دارد تا جلو نفوذ حزب راستگرای دموکراتهای سوئد گرفته شود.

چهار شنبه ١۴ نوامبر موعد رای گیری در مورد نخست وزیری اولف کریسترشون رهبر حزب مودرات‌ها در پارلمان است. به این ترتیب نخستین رای گیری برای انتخاب نخست وزیر ۹ هفته بعد از اعلام نتایج انتخابات برگزار می‌شود.


او در ادامه می‌گوید: من جداً از سیاست‌های حزب محیط زیست انتقاد دارم اما همکاری با این حزب بهتر از همکاری با حزب دموکرات سوُد است.

رادیو سوئد 

@iranian_sweden
رهبر حزب لیبرال موضع خود را تغییر نداده و به اولف کریستشون رای منفی خواهد داد

رهبر حزب لیبرال، یان بیورکلوند، باور به تشکیل دولت فرابلوکی دارد تا جلو نفوذ حزب راستگرای دموکراتهای سوئد گرفته شود.

چهار شنبه ١۴ نوامبر موعد رای گیری در مورد نخست وزیری اولف کریسترشون رهبر حزب مودرات‌ها در پارلمان است. به این ترتیب نخستین رای گیری برای انتخاب نخست وزیر ۹ هفته بعد از اعلام نتایج انتخابات برگزار می‌شود.


او در ادامه می‌گوید: من جداً از سیاست‌های حزب محیط زیست انتقاد دارم اما همکاری با این حزب بهتر از همکاری با حزب دموکرات سوُد است.

رادیو سوئد

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج


طبق قانون کشور سوید چنانچه هر فردی همسر یک شهروند سویدی شود  ( یعنی با یک شهروند سوئدی ازدواج کند ) میتواند اقامت و تابعیت کشور سوئد را اخذ کند .

که البته برای این کار نیاز به مدارکی میباشد .البته قانون تابعیت از طریق ازدواج در هر کشوری متفاوت میباشد.


در واقع ویزای ازدواج یا سامبو(همزی) ویزایی میباشد که در اثر که پیوند خانوادگی شخص با یک شهروند سوئدی دریافت میشود .

برای دریافت این ویزا در داخل یا خارج از سوئد میتوان  اقدام کرد.

برای دریاف این ویزا ابتدا شخص باید فرم درخواست این ویزا را به اداره مهاجرت سوید ارایه دهد .


شخص میباید فرم درخواست  خود را به یکی از سفارتخانه های سوئد (اگر خارج از سوئد میباشد ) یا به اداره مهاجرت (اگر در آن زمان در داخل سوئد میباشد) تسلیم کنید .

بررسی مدارک معمولا شامل هزینه ای میباشد که این هزینه ۱۵۰۰ کرون است که باید این مبلغ یا معادل آن به ارز کشوری که در آن اقدام میشود  را به حساب سفارت سوئد/اداره مهاجرت واریز شود از دیگر مدارک مورد نیاز عکس میباشد و همچنین گذرنامه (پاسپورت ) معتبر است .


به طور معمول بعد از ارایه مدارک از شخص برای مصاحبه حضوری دعوت می شود. حداکثر زمان قانونی برای انجام مصاحبه و پاسخ به درخواست فرد، پنج ماه است ولی معمولا حدود ۱۵ ماه بعد از تسلیم مدارک برای انجام مصاحبه دعوت صورت میگیرد.در این مصاحبه هدف اصلی این است که شخص بتوانید ثابت کند که این پیوند  یک رابطه واقعی است ویک ازدواج /رابطه مصلحتی برای دریافت ویزا نمیباشد و طبیعتا بهتر است کلیه مدارک مربوط در این زمینه در مصاحبه حضوری شخص نشان داده شود .

این مدارک میتواند شامل فیلم ها و عکس های ازدواج یا عکسهای خانوادگی یا سند ازدواج  و ...  باشد .


بعد از مصاحبه و در صورتی که شخص در مصاحبه پذیرفته شود، و بتواند واقعی بودن رابطه را ثابت کند به شخص یک ویزای دو ساله اقامت تعلق میگیرد .

شخصی که موفق به اخذ این ویزا میشود در سوئد  حق کار و حق اقامت را دارد . و البته با این ویزا شخص میتواند در حوزه شینگن نیز تردد داشته باشد .


این ویزا بعد از سپری شدن دوره دو ساله اش قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم یا همان permanent residence permit است.


البته تبدیل این ویزای دو ساله به اقامت دایم سود نیز دارای شرایطی میباشد که یکی از این شرایط این است که در این دو سال شخص با شریک زندگی خود رابطه مشترک داشته باشد و به طور ثابت بتواند ثابت کند که با همسر خود یک رابطه واقعی داشته است و البته توجه به این نکته هم مهم است که در طی این دو سال نحوه زندگی کردن شخص در سوید برای اداره مهاجرت سوئد مهم میباشد که طبیعتا برای اخذ اقامت اداره مهاجرت قبل از اتخاذ تصمیم برای اعطای ویزای دائم از سایر اداره¬ های دولتی چون پلیس،اداره کنترل پرداخت صورت حسابها و اداره های امنیتی درباره فرد استعلام می¬کند تا مطمئن شود که شخص در مدت زمان اقامت خود در سوئد رفتارهای شهروندی خوبی از خود نشان داده است


  در صورتی که شخص نزد پلیس پرونده محکومیت داشته باشد ، یا دارای مشکل قضایی باشد اداره مهاجرت  در اعطای ویزای دائم به شخص  تردید میکند یا زمان اعطای آن را به تعویق می اندازد ،این زمان کاملا بستگی به پرونده شخص و تصمیم قاضی دارد.

 
بعد از دریافت ویزای اقامت دائم شخص  از این حق برخوردار میباشد  که برای تمام عمر میتواند در سوئد زندگی وکار کند. و بعد از یک سال دیگر شخص میتواند برای دریافت گذرنامه ( پاسپورت )سوئدی اقدام نماید.


که در این صورت فرد با شهروند سویدی هیچ تفاوتی ندارد و میتواند از تمام حقوق شهروندی مانند تحصیل ، کار و ..... برخوردار باشد .

https://goo.gl/bjkqyX@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

☑️ خواننده سرشناس سوئدی: مسلمانان ایده های عصر حجری را برای خودشان نگه دارند

بیشتر بخوانید در محبت نیوز:
🔗: http://mohabatnews.com/fa/?p=28411


@iranian_sweden
☑️ خواننده سرشناس سوئدی: مسلمانان ایده های عصر حجری را برای خودشان نگه دارند

بیشتر بخوانید در محبت نیوز:
🔗: http://mohabatnews.com/fa/?p=28411


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🔵 به دوستان و بستگان اطلاع دهید 

🔴 به پرمخاطب‌ترین گردهماییِ ایرانی‌های مقیم کانادا در تلگرام بپیوندند👇🏻
@iraniancanadaa
🔵 به دوستان و بستگان اطلاع دهید

🔴 به پرمخاطب‌ترین گردهماییِ ایرانی‌های مقیم کانادا در تلگرام بپیوندند👇🏻
@iraniancanadaa
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مودراتها با دموکراتهای مسیحی دولت تشکیل می‌دهند

اولف کریستشون امروز در نشست خبری چگونگی تشکیل دولت را توضیح داد. او گفته است که  با حزب دموکرات مسیحی تشکیل دولت خواهد داد.

کارشناسان باور دارند راه‌حلی که رهبر حزب مودرات برای تشکیل دولت در نظر گرفته است امکان این را به حزب راستگرای دموکراتهای سوئد میسر میسازد تا نفوذ سیاسی خود را افزایش دهد.

امروز رئیس پارلمان رسماً اعلام کرد که رهبر حزب مودرات اولف کریسترشون مسئول تشکیل دولت است. اولف کریستشون در نشست خبری که امروز برگزار شد گفت که او با تمام احزاب الیانس بحث تشکیل دولت را در میان گذاشته است. احزاب لیبرال و سنتر پاسخ رد داده اند و تنها حزب دموکرات مسیحی اعلام همکاری کرده.
روز چهارشنبه پارلمان در مورد نخست وزیری اولف کریستشون رای گیری خواهد کرد.

رادیو سوئد

لینک عضویت در کانال 


@iranian_sweden
مودراتها با دموکراتهای مسیحی دولت تشکیل می‌دهند

اولف کریستشون امروز در نشست خبری چگونگی تشکیل دولت را توضیح داد. او گفته است که  با حزب دموکرات مسیحی تشکیل دولت خواهد داد.

کارشناسان باور دارند راه‌حلی که رهبر حزب مودرات برای تشکیل دولت در نظر گرفته است امکان این را به حزب راستگرای دموکراتهای سوئد میسر میسازد تا نفوذ سیاسی خود را افزایش دهد.

امروز رئیس پارلمان رسماً اعلام کرد که رهبر حزب مودرات اولف کریسترشون مسئول تشکیل دولت است. اولف کریستشون در نشست خبری که امروز برگزار شد گفت که او با تمام احزاب الیانس بحث تشکیل دولت را در میان گذاشته است. احزاب لیبرال و سنتر پاسخ رد داده اند و تنها حزب دموکرات مسیحی اعلام همکاری کرده.
روز چهارشنبه پارلمان در مورد نخست وزیری اولف کریستشون رای گیری خواهد کرد.

رادیو سوئد

لینک عضویت در کانال


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

کشور سوئد یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن می باشد که هر ساله افراد زیادی را جهت مهاجرت علی الخصوص مهاجرت تحصیلی به سمت خود جذب می کند. این پر مخاطب بودن فقط و فقط به دلیل بالا بودن سطح کیفیت تحصیل در این کشور می باشد.همین پرمخاطب بودن و هجوم زیاد افراد جهت تحصیل به این کشور باعث شد که کشور سوئد کمی شرایط ادامه تحصیل در این کشور و پذیرش از دانشگاه های سوئد برای ورود به این کشور را تغییر داده و مقداری سختگیرانه تر رفتار کند.یکی از این سختگیری ها،قرار دادن شرط معدل جهت ورود به دانشگاه های این کشور و ادامه تحصیل در تمامی مقاطع می باشد.سختگیری دیگر در خصوص شهریه ای کردن تحصیل می باشد.•تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس

این کشور در مقطع لیسانس در تمامی رشته ها از جمله مهندسی،حقوق،هنر،پزشکی و …پذیرای عزیزان متقاضی می باشد اما پذیرش از دانشگاه های سوئد مستلزم داشتن یک سری شرایط مختص به خود می باشد.عزیزان مشتاق به تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس نیازمند حداقل معدل 14می باشد اما باز توصیه ما معدل بالای 16 می باشد و این توصیه فقط به علت رقابت شدید میان افراد متقاضی جهت مهاجرت و تحصیل به این کشور می باشد.گزینه دیگری که جهت پذیرش از دانشگاه های سوئد بر آن بسیار تاکید شده است،داشتن مدرک زبان می باشد.افراد متقاضی ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در رشته های غیرپزشکی نیازمند داشتن مدرک زبان سوئدی است.البته از آنجا که اخذ مدرک زبان سوئدی بسیار دشوار می باشد و در ایران هم موسسات بسیار عالی جهت تدریس زبان سوئدی موجود نمی باشد ، 

موضوع از این قرار است که این موسسه با اخذ پذیرش از کالج زبان در این کشور،عزیزان متقاضی را جهت گذراندن کالج زبان سوئدی راهی این کشور کرده تا این عزیزان مشکل زبانشان را به سهولت حل کنند.البته بعد از اتمام این دوره زبان سوئدی، این عزیزان به سهولت می توانند درخواست ورود به دانشگاه های  دولتی این کشور را داده و بعد در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند.البته این دوره های زبان مستلزم پرداخت هزینه می باشد و هزینه این دوره ها برای 6 ماه 45000 کرون می باشد.


درست است که هزینه این دوره ها برای 6 ماه تا حدودی بالا می باشد اما تنها راه ورود آسان به دانشگاه های برجسته این کشور و ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود می باشد. البته شایان ذکر است که نه تنها هزینه کالج بلکه هزینه تحصیل هم در دانشگاه های این کشور تا حدودی بالا می باشد بطوری که در مقطع لیسانس باید میانگین 12000 یورو را به صورت سالیانه جهت تحصیل در نظر بگیرندو به صورت کلی برای 4 سال تحصیل در مقطع لیسانس حتما باید 48000 یورو تمکن مالی را فراهم کرد.البته از آنجا که این عزیزان حین تحصیل اجازه 20 ساعت در هفته کار کردن را دارند،می توانند با کار،تا حدودی از هزینه های تحصیل خود را ساپورت و فراهم کنند.


•تحصیل در سوئد در مقطع ارشد

تحصیل در سوئد در مقطع ارشد در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی و سوئدی موجود می باشد.البته این قانون کلی تمامی کشورهاست که تحصیل در مقطع ارشد هم  به زبان انگلیسی و هم به زبان رسمی آن کشور،هردو،ارائه شود.در صورت ادامه تحصیل به زبان انگلیسی آیلس 6.5 و در صورت ادامه تحصیل به زبان سوئدی حتما مدرک زبان سوئدی نیاز است.که از آنجا که اخذ مدرک زبان سوئدی بسیار سخت می باشد،این عزیزان می توانند ابتدا جهت کالج زبان سوئدی اقدام کرده و بعد از اتمام کالج ،درخواست ورود به دانشگاه های دولتی این کشور را بدهد.


البته باید خاطر نشان کرد که شرط زبان فقط یکی از شرایط ادامه تحصیل در این کشور در مقطع ارشد می باشد.شرط دیگر آن داشتن حداقل معدل 14 به بالا،آن هم از دانشگاه های آزاد یا سراسری می باشد.حال با داشتن این شرایط و پشت سر گذاشتن این مراحل،در صورت پذیرش از دانشگاه های سوئد برای فرد متقاضی در دانشگاه های این کشور و اخذ ویزا این کشور،با پرداخت سالیانه 10000 تا 12000 یورو می توانند در این کشور به تحصیل ادامه دهند.


درست است که این هزینه تا حدودی بالاست اما خب این عزیزان، حین تحصیل، اجازه 20 ساعت در هفته کار کردن را دارند. این بازه زمانی کار تمامی هزینه تحصیل را ساپورت نمی کند اما می تواند از لحاظ مالی کمکی به دانشجویان عزیز باشد


البته این عزیزان بعد از اتمام تحصیلشان طی 6 ماه بازه زمانی که بهشان فرجه داده می شود که کار پیدا کنند،می توانند با توجه به مدرکی که از دانشگاه این کشور اخذ کردند، کار مناسب و عالی پیدا کنند و بعد از لحاظ مالی کاملا ساپورت شوند
#دانشجو

لینک عضویت در کانال@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨
📌کاربران گرامی که علاقمند به همکاری در اداره ((کانال ایرانیان سوئد )) هستند، میتوانند درخواست خود را برای ادمین زیر ارسال نمایند (الویت با کاربران مقیم سوئد میباشد )@MMasiihRaheNejat
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مجموع کل ویزا های صادر شده برای کسانی که با ویزای کاری وارد سوئد شدند در ماه اکتبر: 3،939 
کارمند 1768 
بازار کار 1858
 دیگر ورزشکاران و کاراموزان* 145 
محققان 161
 کارفرمایان خود 7

لینک عضویت در کانال 

@iranian_sweden
مجموع کل ویزا های صادر شده برای کسانی که با ویزای کاری وارد سوئد شدند در ماه اکتبر: 3،939
کارمند 1768
بازار کار 1858
دیگر ورزشکاران و کاراموزان* 145
محققان 161
کارفرمایان خود 7

لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ماه اکتبر برای ۲۸۲ نفر ایرانی در تهران ویزای کاری صادر شد .

با توجه به آمار ارائه شده توسط اداره مهاجرت کشور سوئد بیشترین ویزای کاری را برای مهندسین IT و کامپیوتر صادر کرده است .

این حرفه بیشترین ویزا صادر شده در اداره مهاجرت سوئد را در پی داشته از این رو به کسانی که دارای این حرفه هستند میتوان پیشنهاد کرد بهترین راه برای مهاجرت به سوئد از طریق ویزای کار ارایه درخواست در این حوزه میباشد .

این امار مربوط به ماه دهم سال ۲۰۱۸ میباشد .


لینک عضویت در کانال 


@iranian_sweden
در ماه اکتبر برای ۲۸۲ نفر ایرانی در تهران ویزای کاری صادر شد .

با توجه به آمار ارائه شده توسط اداره مهاجرت کشور سوئد بیشترین ویزای کاری را برای مهندسین IT و کامپیوتر صادر کرده است .

این حرفه بیشترین ویزا صادر شده در اداره مهاجرت سوئد را در پی داشته از این رو به کسانی که دارای این حرفه هستند میتوان پیشنهاد کرد بهترین راه برای مهاجرت به سوئد از طریق ویزای کار ارایه درخواست در این حوزه میباشد .

این امار مربوط به ماه دهم سال ۲۰۱۸ میباشد .


لینک عضویت در کانال


@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رای مخالف پارلمان به نخست‌وزیری اولف کریسترشوُن

پارلمان سوئد با ۱۹۵ رای مخالف و ۱۵۴ رای موافق به نخست‌وزیری اولف کریسترشوُن، رهبر حزب مودرات رای منفی داد.

تا دقایقی پیش در جلسه‌ی عمومی پارلمان، نمایندگان هشت حزب پارلمانی، دلایل موافقت یا مخالفت خود را با نخست‌وزیری اولف کریسترشوُن اعلام کردند.  
پیش از این تمام احزاب بجز دو حزب دموکرات مسیحی و دموکرات‌های سوئد، اعلام کرده بودند به اولف کریسترشوُن رای منفی خواهند داد.

مسئه‌ی بحث‌برانگیز مخالفت دو حزب لیبرال و سنتر از بلوک بورژوایی با نخست‌وزیری اولف کریسترشوُن بود. 

پس از ۱۴ سال که از تشکیل ائتلاف بورژوایی با مشارکت چهار حزب مودرات، سنتر، لیبرال و دموکرات مسیحی می‌گذرد، برای نخستین بار است که این احزاب به توافقی با یک‌دیگر نمی‌رسند. دلیل این عدم توافق و شکاف میان بلوک راست و محافظه‌کار سوئد را نقش حزب دموکرات‌های سوئد با پیشینه‌ی بیگانه‌ستیزی می‌دانند.

دو حزب لیبرال و سنتر معتقدند با رای آوردن اولف کریسترشوُن و تشکیل یک دولت بورژوایی با پشتیبانی حزب دموکرات‌های سوئد، این دولت به رعایت و اجرای خواسته‌های این حزب مجبور خواهددشد و آن‌چنان که انی لوو، رهبر حزب سنتر پیش از این گفته بود، آنها به گروگان حزب دموکرات‌های سوئد تبدیل خواهندشد.

دو حزب سنتر و لیبرال اعلام کرده‌ بودند به این دلیل مایل به همکاری با دو حزب مودرات و دموکرات‌مسیحی برای تشکیل دولتی وابسته به حزب دموکرات‌های سوئد نیستند و به نخست‌وزیری اولف کریسترشوُن رای مخالف خواهندداد

رادیوسوئد

لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در هفته گذشته 31 ایرانی تبار به عنوان پناهنده وارد کشور سوئد شدند که به آنها خوش آمد میگوییم .


لینک عضویت در کانال 

@iranian_sweden
در هفته گذشته 31 ایرانی تبار به عنوان پناهنده وارد کشور سوئد شدند که به آنها خوش آمد میگوییم .


لینک عضویت در کانال

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#هزینه زندگی در سوئد (ژانویه 2018)

هزینه خوراک و غذا در سوئد
هزینه یک وعده خوراک در یک رستوران ارزان قیمت ۹۰ کرون
هزینه یک وعده برای دو نفر در یک رستوران معمولی ۵۹۴.۵۰ کرون
هزینه یک مک دونالد ۷۰ کرون
هزینه یک فنجان کاپوچینو ۳۲ کرون
هزینه یک لیوان نوشابه ۱۸.۰۹ کرون


هزینه خرید از سوپر مارکت

هزینه یک لیتر شیر ۹.۸۵ کرون
هزینه یک قرص نان سپید ۵۰۰ گرمی ۲۰.۰۳ کرون
هزینه یک کیلو برنج ۲۲.۶۵ کرون
هزینه یک شانه تخم مرغ ( ۱۲ عدد ) ۲۵.۰۴ کرون
هزینه یک کیلو پنیر محلی ۸۰.۹۱ کرون
هزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ ۸۰.۳۱ کرون
هزینه یک کیلو گوشت ران گاو ۱۳۵.۸۶ کرون
هزینه یک پاکت سیگار ۵۵ کرون


هزینه میوه و سبزیجات

هزینه یک کیلو سیب ۲۱.۴۵ کرون
هزینه یک کیلو موز ۲۱.۲۴ کرون
هزینه یک کیلو پرتقال ۲۰.۱۷ کرون
هزینه یک کیلو گوجه فرنگی ۲۲.۵۲ کرون
هزینه یک کیلو سیب زمینی ۸.۹۱ کرون
هزینه یک کیلو پیاز ۱۰.۲۱ کرون


هزینه ایاب ذهاب

هزینه یک بلیط ۲۵ کرون
هزینه یک کورس تاکسی ۴۵ کرون
هزینه تاکسی تا یک کیلومتر ۱۴ کرون
هزینه تاکسی تا یک ساعت انتظار ۴۶۰ کرون

هزینه پوشاک

هزینه یک عدد شلوار جین ۸۱۵ کرون
هزینه یک عدد لباس تابستانی ۳۳۷.۳۹ کرون
هزینه یک جفت کفش نایک ۸۶۵.۰۴ کرون
هزینه یک جفت کفش چرم ۱،۱۳۳.۵۷ کرون


قیمت یا هزینه اجاره خانه در سوئد
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۶،۹۱۵.۶۳ کرون
آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ۴،۶۹۷.۰۶ کرون
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۱،۴۹۳.۹۷ کرون
آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۷،۹۹۵.۵۷ کرون


هزینه خرید ملک

هر متر مربع خرید ملک در مرکز شهر ۵۹،۲۷۷.۶۵ کرون
هر متر مربع خرید ملک در حومه شهر ۳۱،۶۳۷.۷۶ کرون
حقوق

میانگین حقوق بعد از پرداخت مالیات به صورت ماهیانه ۱۹،۵۸۸.۲۶ کرون


منبع: estahbanaty

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دانشمند ایرانی در سفر به دانمارک بازداشت شد

«دکتر جواد رحیقی» استاد پژوهشگاه دانشگاها و دانشمندان اتمی ایران که با ویزای معتبر اروپایی به ایتالیا سفر کرده بود و از آنجا به دانمارک و در نهایت به سوئد رفته بود تا در یک مجمع علمی که در دانشگاه «لُند» سوئد برگزار شده بود شرکت کند.، پیش از بازگشت به تهران در فرودگاه کپنهاگ پایتخت دانمارک بازداشت شد

🇸🇪@iranian_sweden
دانشمند ایرانی در سفر به دانمارک بازداشت شد

«دکتر جواد رحیقی» استاد پژوهشگاه دانشگاها و دانشمندان اتمی ایران که با ویزای معتبر اروپایی به ایتالیا سفر کرده بود و از آنجا به دانمارک و در نهایت به سوئد رفته بود تا در یک مجمع علمی که در دانشگاه «لُند» سوئد برگزار شده بود شرکت کند.، پیش از بازگشت به تهران در فرودگاه کپنهاگ پایتخت دانمارک بازداشت شد

🇸🇪@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

جوری که تو بچگی مامانا مجبورمون میکردن بعد ناهار بخوابیم 
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

🇸🇪@iranian_sweden
جوری که تو بچگی مامانا مجبورمون میکردن بعد ناهار بخوابیم
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

🇸🇪@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

عکسی  از کشتی تفریحی رافائل متعلق به ایران در دهه ۵۰ که در جنگ تحمیلی نابود شد.
عکسی از کشتی تفریحی رافائل متعلق به ایران در دهه ۵۰ که در جنگ تحمیلی نابود شد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

وقتی به بالای قله برسی💪
شاید همه دنیا تو را نبینن
ولی تو همه دنیا را می بینی..👍

 گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویايي كه  کسي جز شما قادر به دیدنش نيست...😊
وقتی به بالای قله برسی💪
شاید همه دنیا تو را نبینن
ولی تو همه دنیا را می بینی..👍

گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویايي كه کسي جز شما قادر به دیدنش نيست...😊
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

‏در تمام کشورهای اروپایی، زن ها بیشتر از مردها کارهای خانه را انجام می دهند. در بهترین حالت (سوئد و دانمارک) فقط حدود نیمی از مردها در آشپزی و انجام کارهای خانه فعال هستند

❗️البته برای ادمین تلگرام ایرانیان سوئد ، باور این خبر کمی سخته😂
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

@iranian_sweden
‏در تمام کشورهای اروپایی، زن ها بیشتر از مردها کارهای خانه را انجام می دهند. در بهترین حالت (سوئد و دانمارک) فقط حدود نیمی از مردها در آشپزی و انجام کارهای خانه فعال هستند

❗️البته برای ادمین تلگرام ایرانیان سوئد ، باور این خبر کمی سخته😂
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آمار ورود 5 گروه بزرگ پناهندگی به سوئد 
سوریه ، گرجستان ، ایران ،عراق و کلمبیا 

در سه هفته گذشته به ترتیب 
در هفته چهل سوم 30 نفر ایرانی 
در هفته چهل چهارم 35 نفر ایرانی
در هفته چهل پنجم 31 نفر ایرانی 

به عنوان پناهنده وارد کشور سوئد شدند .

اگر میانگین پناهجویان تازه وارد ایرانی 33 نفر هر هفته در نظر بگیریم میتوان گفت سالانه به طور متوسط 1600نفر ایرانی تنها و تنها در همین سوئد ۹ میلیون نفری برای پناهندگی وارد میشوند .

این رقم با احتساب افرادی که از طریق سرمایه گذاری و تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند به 2000 نفر در سال خواهد رسید.
و چند وقت دیگر شاهد این خواهیم بود که تعداد ایرانی ها از سوئدی ها بیشتر شده و آنها باید به کلاس های آموزش زبان فارسی بروند .

حال حساب کنید سالانه چندین هزار نفر از ایران به نقاط دیگر جهان فرار میکنند و قائدتا تماما کسانی هستند که قدرت پرداخت هزینه های مهاجرت را دارند .


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد 

@iranian_sweden
آمار ورود 5 گروه بزرگ پناهندگی به سوئد
سوریه ، گرجستان ، ایران ،عراق و کلمبیا

در سه هفته گذشته به ترتیب
در هفته چهل سوم 30 نفر ایرانی
در هفته چهل چهارم 35 نفر ایرانی
در هفته چهل پنجم 31 نفر ایرانی

به عنوان پناهنده وارد کشور سوئد شدند .

اگر میانگین پناهجویان تازه وارد ایرانی 33 نفر هر هفته در نظر بگیریم میتوان گفت سالانه به طور متوسط 1600نفر ایرانی تنها و تنها در همین سوئد ۹ میلیون نفری برای پناهندگی وارد میشوند .

این رقم با احتساب افرادی که از طریق سرمایه گذاری و تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند به 2000 نفر در سال خواهد رسید.
و چند وقت دیگر شاهد این خواهیم بود که تعداد ایرانی ها از سوئدی ها بیشتر شده و آنها باید به کلاس های آموزش زبان فارسی بروند .

حال حساب کنید سالانه چندین هزار نفر از ایران به نقاط دیگر جهان فرار میکنند و قائدتا تماما کسانی هستند که قدرت پرداخت هزینه های مهاجرت را دارند .


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد

@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سوئد ازدواج زیر ۱۸ سال را ممنوع می‌کند
https://bit.ly/2PC3Y4L

قانونگذاران سوئدی هفته آینده یک لایحه در رابطه با ممنوعیت ازدواج افراد زیر ۱۸ سال را به رای خواهند گذاشت و در صورتی که این لایحه تصویب گردد ازدواج برای شهروندان و ساکنان این کشور در داخل و خارج از سوئد ممنوع اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: https://bit.ly/2Q7cJTE


لینک کانال ایرانیان سوئد
@iranian_sweden
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اگر قصد مهاجرت به سوئد از طریق سیستم پناهندگی را دارید به آمار منتشر شده در این عکس توجه کنید .


میانگین ورود هر ماه ایرانیان به سوئد حدود ۱۱۰ نفر میباشد .

حال این امار اعطای قبولی اقامت پناهندگی به ایرانیان است که صورت اختصاصی اداره مهاجرت این کشور برای ایرانیان سوئد  به صورت اختصاصی ارسال کرده است .

 ۴۰ درصد ایرانیان شانس قبولی کسب دریافت اقامت سوئد را دارند حدود و پروسه به نتیجه رسیدن آن ۳ سال میباشد .


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد 

@iranian_sweden
اگر قصد مهاجرت به سوئد از طریق سیستم پناهندگی را دارید به آمار منتشر شده در این عکس توجه کنید .


میانگین ورود هر ماه ایرانیان به سوئد حدود ۱۱۰ نفر میباشد .

حال این امار اعطای قبولی اقامت پناهندگی به ایرانیان است که صورت اختصاصی اداره مهاجرت این کشور برای ایرانیان سوئد به صورت اختصاصی ارسال کرده است .

۴۰ درصد ایرانیان شانس قبولی کسب دریافت اقامت سوئد را دارند حدود و پروسه به نتیجه رسیدن آن ۳ سال میباشد .


لینک عضویت در کانال ایرانیان سوئد

@iranian_sweden