اطلاعات مفید پناهندگی سوئد 
عنوان گروه یا کانال:

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


توضیحات: #اهداف از تشکیل این کانال 1⃣ اطلاعات مهاجرت. 2⃣ اطلاعات کار در سوئد. 3⃣ اطلاعات زندگی درسوئد. 4⃣ اطلاعات کاریابی در سوئد. 5⃣ اطلاعات تحصیل در سوئد. 6⃣ اطلاعات کسب و کار در سوئد. 7⃣ اطلاعات خانه و خانواده در سوئد. 8⃣ بحث در مورد پناهجو
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 3875
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اگر وضعیت پناهندگی به شما اعطاء شده باشد، یک اجازه اقامت سه ساله به شما داده خواهد شد. اگر در زمان انقضای اجازه اقامت قادر باشید از خودتان مراقبت و حمایت کنید، می​توانید یک اجازه اقامت دائمی دریافت کنید.

اجازه اقامت موقتی حق سه سال زندگی و کار در سوئد را به شما می دهد. در این مدت حقوق شما در زمینه دسترسی به خدمات و مراقبت​های پزشکی مثل یک فرد دارای اجازه اقامت دائمی خواهد بود.

برای اثبات اجازه اقامت، یک کارت اجازه اقامت دریافت خواهید کرد. این کارت، مدرک شناسایی یا مسافرتی نیست. تا وقتی اجازه اقامت شما معتبر باشد اجازه دارید به داخل سوئد و خارج از سوئد مسافرت کنید، اما اگر قصد سفر به خارج از سوئد را دارید باید یک پاسپورت معتبر داشته باشید و برای ورود مجدد به سوئد باید کارت اجازه اقامت خود را همراه داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارت​های اجازه اقامت

https://www.migrationsverket.se/Other-languages/bh-parsy/kart-ajazh-aqamt.html
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مدرسه ویژه نوجوانان قسمت چهارم

اختيار المدرسه

https://goo.gl/avdvzw


همه نوجوانان حق رفتن به یک مدرسه خوب را دارند. همه حق دارند به هرمدرسه ای که مایلند بروند، با برخی محدودیت هایی که تحت عنوان مقررات درانتخاب مدرسه میتوانید بیشتردرباره آن مطالعه کنید.

آزادی در انتخاب مدرسه باعث شده که مدارس خود را بطرق مختلف نشان میدهند. آنها برروی آنچیزی که مهارت خاص داشته سرمایه گذاری کرده که طبیعتا دانش آموز را به خود جلب میکند.


مدارس میتوانند دررابطه با رسیدن به اهداف سراسری متفاوت باشند. نتیجه و نمره آزمون سراسری بین مدارس مختلف متفاوت است. که این به چیزهای مختلفی بستگی دارد. اکثرا پیشینه دانش آموزان بعنوان یک عامل که برروی نتایج تأثیرمیگذارد نشان داده میشود. بدون توجه به اینکه چه شاگردانی به مدرسه میروند، مدرسه بایستی تدریسی خوب ومحیطی امن برای دانش آموزان باشد. مدرسه بایستی کمک کند که دانش آموزتا حد ممکنه پیشرفت کند. که این دررابطه با ارزش متساوی، انصاف وعدالت میباشد.

از کجا بدانیم که کدام مدرسه خوب است؟ برای یک برداشت وتصویرکلی ازیک مدرسه لازمه اش کسب اطلاعات وهمانند قطعات پازل آنها را درکنارهم قرار دادن است. دردرجه اول ازخود بپرسیم که چه چیزی برای ما مهمتراست.


دروبگاه وزارت آموزش و پرورش "انتخاب مدرسه" به شما کمک میکند که اطلاعات مختلفی درمورد معلمان و نتایج دانش آموزان مدارس مختلف را بتوانید با هم مقایسه کنید. برای اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنید نمونه سئوالاتی راکه میتوانید ازمدرسه بپرسید درآن وبگاه یافت میشود.

مقررات مربوط به انتخاب مدرسه ابتدایی
شهراقامت یعنی کمونی که دانش آموزدرآن ثبت احوال شده است، موظف است که برای تمامی کسانی که برطبق قانون آموزش و پرورش حق رفتن به مدرسه ابتدایی رادارند، آموزش وتدریس ارائه کند. نه تنها درآن بخش ازکمون ومنطقه ای که دانش آموزدرآن زندگی میکند، بلکه دانش آموزحق انتخاب مدرسه درتمامی شهر را دارد.

این کمون است که تعداد دانش آموزان هرواحد مدرسه ای را تعیین میکند. کمون بایستی دردرجه اول به تقاضا وخواست سرپرست، دانش آموزرا درواحد مدرسه خاصی جای دهد.ا ما خواست سرپرست درمورد مدرسه خاص نباید درخواست دانش آموزدیگری که حق گرفتن جا درواحد مدرسه نزدیک خانه اش دارد را پایمال کند (اصل مجاورت).

بنابراین یک دانش آموزحق گرفتن جا درمدرسه نزدیک منزلش را دارد. امکان دارد چندین مدرسه درکمون بعنوان مدرسه نزدیک منزل بشمار آیند. اگرتعداد جاهای ارائه شده یک مدرسه کمترازتعداد شاگردانی که درخواست آن مدرسه را کرده اند باشد، درآنصورت کمون بایستی در مورد تک تک موارد تشخیص دهد که کدام شاگرد حق بیشتری برای گرفتن جا در آن مدرسه را دارد.

اگر چنانچه درخواست سرپرست برای کمون ایجاد مشکلات بزرگ سازمانی و مالی کند، و یا اینکه ضروری است که امنیت وآرامش درسی دانش آموزان درنظرگرفته شود، درآنصورت کمون حق چشم پوشی ازدرخواست سرپرست را دارد.

یک دانش آموز میتواند دریک مدرسه خصوصی چه در داخل کمون و یا درخارج از کمون جا درخواست کند. قاعده اصلی این است که درب مدرسه خصوصی آزاد برروی کلیه دانش آموزانی که حق رفتن به مدرسه ابتدایی را دارند باز است. اگرچنانچه برای تمامی متقاضیان جا نباشد، برمبنای اصولی که سازمان دولتی بازرسی مدارس پذیرفته است گزینش انجام میشود.

دربعضی موارد دانش آموز حق گرفتن جا درکمون دیگری غیر از کمون محل زندگی اش را دارد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دانشگاه اوپسالای سوئد، برترین مرکز آموزش زبان‌ فارسی در اروپا قلمداد می‌شود.
دانشگاه اوپسالای سوئد، برترین مرکز آموزش زبان‌ فارسی در اروپا قلمداد می‌شود.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سوئد به طور ماهانه، 187 میلیون دلار به دانش آموزان جهت ثبت نام در دبیرستان‌ها کمک مالی می‌کند.
 
سوئد به طور ماهانه، 187 میلیون دلار به دانش آموزان جهت ثبت نام در دبیرستان‌ها کمک مالی می‌کند.
 
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

امکان اشتغال برای معلمان ساده‌تر می‌شود

در پنج سال آینده امکان اشتغال برای معلمان، داروسازان، فیزیوتراپها و کشیشان ساده‌تر می‌شود و افرادی که در این زمینه‌ها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند آینده کاری روشنی خواهند داشت.

بر اساس تحقیقاتی که اتحادیه دانشگاهیان سوئد بر بازارکار برای فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها انجام داده است، وضعیت کاریابی برای کارمندان روابط عمومی، کارشناسان بهداشت و بیولوژیست‌ها سخت‌تر خواهد شد

#خبر
goo.gl/8JmoGb
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

 در مرز سوئد و فنلاند، یک زمین گلف وجود دارد که نیمی از سوراخ‌ها در زمین سوئد، و نیمی دیگر در زمین فنلاند است
 در مرز سوئد و فنلاند، یک زمین گلف وجود دارد که نیمی از سوراخ‌ها در زمین سوئد، و نیمی دیگر در زمین فنلاند است
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

علاقه شاه برای ازدواج با زنان سوئدی

goo.gl/kSn7H7

علاقه به وصلت با سوئدی‌ها، بعد از رضاشاه به پسرش هم منتقل شد. حسین علاء وزیر دربار شاهنشاهی در این باره نوشته است که محمدرضاشاه یک سال پس از طلاق ثریا و در سال 1337، درباره امکان وصلت او با خانواده پادشاهی سوئد از سفیر این کشور پرس‌وجو کردم.

چون محمدرضا پهلوی خیلی علاقه و اشتیاق به وصلت با سوئدی‌ها داشت، همانطور که رضاشاه می‌خواست شاهزاده انگریب را به عقد محمدرضا در آورد.

 اما سفیر سوئد چنین گفت که خانواده سلطنتی فقط در داخل خودشان وصلت می‌کنند و حتی از خانواده غیر لوترین (پروتستان) هم کسی را نمی‌پذیرند.#پاورق
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پیشنهاد رابطه با سوئد از سوی امیرکبیر

از نظر رسمی، مناسبات سیاسی ایران با سوئد 132 سال پیشینه دارد. یعنی از 1875 میلادی (حدود 1253 شمسی آغاز شده، اما در کل، بسیار بیش از این زمان است.

goo.gl/i98tYW

بعد از سفر اول ناصرالدین شاه به اروپا بحث شد که با دیگر کشورهای خارجی غیر از روسیه و انگلیس هم در ارتباط باشیم و قدرت سومی باشد(سوئد) که بتوانند به ایران کمک کند. این طرح از سوی میرزا تقی‌خان امیرکبیر مطرح شد، او معتقد بود باید یک قدرت ثالث باشد که به ایران کمک کند و ما صرفاً به انگلیس و روسیه متکی نباشیم.

#پاورق
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آموزش در کودکستان‌ها درباره بدن و حریم خصوصی، اجباری می شودgoo.gl/ovYEB9


دولت سوئد تصمیم دارد آموزش کودکان را در رابطه با بدن و حریم خصوصی‌شان در همه کودکستان‌های کشور اجباری کند. هدف از برنامه آموزشی مذکور این است که کودکان بدن خود و حق مالکیت بر آن را بهتر بشناسند.

گوستاف فریدولین، وزیر آموزش و پرورش به رادیو سوئد می‌گوید: هدف این است که برابری جنسیتی از کودکستان‌ها شکل گیرد.
همچنین برای ما مهم است که کودکان از حق حفظ حریم خصوصی خود آگاه باشند.

منبع رادیو سوئد بخش پارسی

http://t.sr.se/2jufGLO

#خبر
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در سوئد، والدینی که صاحب فرزند می‌شوند، تا 16 ماه، هزینه نگهداری فرزند از دولت دریافت می‌کنند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دلیل علاقه ایرانی‌ها به ارتباط با سوئد

چرا ایرانی‌ها از سوئد خوششان آمد؟ چون پادشاهان جنگاوری داشت و پادشاه سوئد جنگ‌های بسیاری با «پتر کبیر» (امپراتور روسیه)‌ انجام داده بود و ملت دلیری بودند. از سوی دیگر، تا قبل از پتر کبیر (اواخر قرن هفدهم)‌ دریای بالتیک در اختیار سوئدی‌ها بود. آن‌ها از این دریا، از طریق کانال ولگا-دُن به دریای خزر (کاسپین) می‌رسیدند.

همچنین، تا سال 1626 میلادی که خلیج فارس در حیطه دریانوردی اسپانیا و پرتغال خارج شد، ایرانی‌ها روابط تجاری دریایی از طریق جنوب نداشتند. چون جنوب ایران (از کازرون به پایین، حدفاصل کارون تا چابهار) مستعمره پرتغال بود و کشور «نتردام دل اسپرانس» نامیده می‌شد.


goo.gl/cHhcJu


بنابراین تجار ایرانی تمایل داشتند از دریای خزر به ولگا بروند، از آنجا به دُن و سپس به بالتیک بروند و با کشورهای اروپایی از جمله سوئد داد و ستد کنند. این موضوع تا زمان حکومت شاه عباس صفوی وجود داشت. «اروج بیک بیات» کارمند سفارت ایران در اسپانیا که در آنجا مسیحی می‌شود و نام «دون ژوان ایرانی» را برای خود برمی‌گزیند، این موضوع را در کتاب خود مطرح کرده است.


#پاورق
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

افزایش کمک هزینه اضافی به خانواده‌های دارای دو فرزند


دولت سوئد اعلام کرد که قرار است مبلغ ۵۷۰ کرون به کمک هزینه اجتماعی برای خانواده های مشمول، افزوده شود.

به گفته دولت، این مبلغ افزایش یافته فقط به آن گروه از پدران و مادران تنهایی تعلق می‌گیرد که دارای دو فرزند هستند.


چندی پیش دولت اعلام کرد که سال بعد، ۲۰۰ کرون به کمک هزینه کودکان افزوده خواهد شد.

این کمک هزینه که از سوی دولت پرداخت می‌شود، نوعی درآمد برای خانواده‌ها  به حساب می‌آید.

از سوی دیگر خانواده‌هایی که از کمون محل زندگی خود کمک هزینه زندگی دریافت می‌کنند اگر تغییری در درآمد ماهیانه آنها ایجاد شود، کمون از مبلغ کمک هزینه زندگی آنها کم خواهد کرد.

به این ترتیب، در ازای افزایش ۲۰۰ کرونی کمک هزینه کودکان که برای همه خانواده‌ها صورت می‌گیرد، کمون از کمک هزینه اضافی که شامل حال برخی خانواده‌ها می‌شود خواهد کاست.


goo.gl/a2EFAk


به همین منظور دولت تاکید دارد که مبلغ ۵۷۰ کرون در ماه به کمک هزینه زندگی آن گروه از خانواده‌هایی که از پدر یا مادر تنها با دو فرزند تشکیل می‌شوند افزوده شود.

منبع :رادیو سوئد بخش پارسی

#خبر
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ویژه کسانی که معلول بوده و یا دارای فرزند داری معلولیت هستندمعلولیت

فرد معلول یا توانخواه کسی ست که به دلیل بیماری و یا صدمه جسمی به حمایت فوق العاده نیاز داشته باشد.

فرد توانخواه باید مانند همه افراد دیگر از امکانات مشابه برای مشارکت اجتماعی برخوردار باشد. مثلاً کودکان توانخواه باید مانند همه کودکان دیگر به کودکستان، خانه اوقات فراغت و مدرسه بروند.

قانونی وجود دارد بنام اِل.اِس.اِس (قانون حمایت و خدمات برای برخی از توانخواهان) که به افراد معلول حق برخورداری از حمایت های ویژه می دهد. این حمایت ها می توانند به صورت فردی باشند که به توانخواه در زندگی روزمره کمک می کنند. در صورتی که معلولیت فرد باعث مخارج اضافی شود وی می تواند پول نیز دریافت کند (کمک هزینه معلولیت و یا handikappersättning).

این کمک شامل کسانی که برای تحصیل و یا کار کردن نیاز به کمک دارند نیز می شود. برای دریافت کمک هزینه معلولیت باید از صندوق بیمه تقاضا کنید.

افرادی که دارای معلولیت ذهنی، آوتیسم (درخودماندگی) و یا صدمات جسمی و یا روحی طولانی مدت باشند می توانند طبق قانون اِل.اِس. اِس کمک دریافت کنند. پدر و مادر یک کودک توانخواه می توانند کمک هزینه مراقبت (vårdbidrag) دریافت کند.

اگر در مورد توانخواهی سؤالی دارید با اداره خدمات اجتماعی کمون خود تماس بگیرید.

خدمات رفت و آمد Färdtjänst

کسی که برایش استفاده از وسایل نقلیه همگانی (اتوبوس، قطار، تراموا) دشوار باشد می تواند خدمات رفت و آمد دریافت کند. در این صورت می توان با تاکسی یا مینی بوس رفت و آمد کرد. تصمیم مربوط به استفاده از خدمات رفت و آمد با کمون است.

کار و امرار معاش

شما که مریضی ‏مزمن دارید یا معلولیت غرامت بیماری پولی یا کمکی است که شما می توانید از صندوق بیمه‌ی همگانی دریافت کنید مانند غرامت معلولیت، کمک هزینه ‌‏مددکار، غرامت بیماری و کمک هزینه ماشين.

منبع :اطلاعات سوئد

پیوندهائی به دیگر وبگاه‌های اینترنتی

انجمن جامعه بدون معلولیت ناتوانی از حرکت ‏- DHR

http://dhr.se/

اتحادیه معلولیت جسمی یا روحی - HSO

http://www.hso.se/

اتحادیه‌ی سراسری‏ افراد ‌‏دارای نقص بینایی - SRF‏

http://www.srf.nu/

اتحادیه‌ی سراسری‏ افراد ‌‏دارای نقص شنوایی -‌ HRF‏

https://hrf.se/

تحادیه‌ی سراسری‏ برای سلامت اجتماعی و روانی ‌- RSMH

http://rsmh.se/

همکاری ملی برای سلامت روان - NSPH


http://www.nsph.se/

برای کودکان، نوجوانان وبزرگسالان دچار عقب افتادگی ذهنی - FUB

http://www.fub.se/


اتحادیه جوانان معلول، ناتوان از حرکت


http://ungarorelsehindrade.se/


کودکان و جوانان معلول، ناتوان از حرکت - RUB

http://rbu.se/
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ازابتدا سال ۲۰۱۷ تا تاریخ یکم دسامبر
از میان۲۰۹۲پرونده ایرانیان
۹۷۴نفر جواب مثبت و
۸۵۴نفرجواب منفی گرفتند
۹۱نفر شامل قانون دابلین شدند
#پناهجو
ازابتدا سال ۲۰۱۷ تا تاریخ یکم دسامبر
از میان۲۰۹۲پرونده ایرانیان
۹۷۴نفر جواب مثبت و
۸۵۴نفرجواب منفی گرفتند
۹۱نفر شامل قانون دابلین شدند
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پناهندگانی که نمی توانند به میهن خود بازگردند به لحاظ امنیتی و واجدشرایط اقامت سوئد نیستند

 کمیسیار عالی پناهندگانunhcr آنها را در کشوری دیگر(میزبان) از این پس اسکان خواهد داد.
پناهندگانی که نمی توانند به میهن خود بازگردند به لحاظ امنیتی و واجدشرایط اقامت سوئد نیستند

کمیسیار عالی پناهندگانunhcr آنها را در کشوری دیگر(میزبان) از این پس اسکان خواهد داد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

طول عمر مردم سوئد و ژاپن از سایر ملل جهان بیشتر است.
طول عمر مردم سوئد و ژاپن از سایر ملل جهان بیشتر است.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ما درخواست شاه‌سلیمان چه بود؟ سوئدی‌ها دریانوردان ماهری بودند، شاه‌سلیمان از آن‌ها خواسته بود نیروی دریایی ایران را راه‌اندازی کنند.

چون قزاق‌ها از طریق رود ولگا وارد بحر خزر (کاسپین) می‌شدند و به شمال ایران حمله می‌کردند و علاوه بر نابودی شهرهای مشهدسر (بابلسر)، رشت، و کاخ‌های فرح‌آباد ساری و بهشهر، حدود 4 هزار نفر را کشتند. وقتی هم که مورد تعقیب قرار می‌گرفتند به جزیره آبسکون (آشوراده) که هنوز زیر آب نرفته بود، می‌رفتند و آنجا مخفی می‌شدند.


https://goo.gl/CEytnR


واردات کبریت و کاغذ از سوئد

متأسفانه منابع مکتوب ما درباره ارتباط با سوئد در دوران گذشته بسیار اندک است. به عنوان نمونه، در کتاب «المعاصر و الآثار» که سال 1306 توسط وزارت انطباعات چاپ شده است از تمام کشورهای اروپایی اسم برده می‌شود اما از دولت سوئد نامی برده نشده که بسیار عجیب است!

در حالی که اتباع سوئدی به ایران می‌آمدند و کبریت و کاغذ مطبوعات ما حتی در دوران محمدرضا شاه پهلوی هم از سوئد وارد می‌شد، چون این کشور منابع بسیار غنی از درختان دارد.


#پاورق
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دو کارمند سفارت سوئد در تهران به اتهام تخلف در صدور ویزا، از کار برکنار شده‌اند
وزارت خارجه در حال بررسی تخلفات ویزا در سفارت سوئد در تهران است. دو نفر از کارمندان سفارت سوئد در تهران به اتهام تخلف در صدور ویزا، از کار برکنار شده‌اند.

سوفیا کارلبری، مدیر رسانه‌ای وزارت خارجه در گفتگو با رادیو سوئد این خبر را اعلام کرد و گفت: ما به این موضوع با جدیت نگاه می‌کنیم.

 بررسی اتهامات این دو نفر از تابستان امسال آغاز شده است و آنها از کار برکنار شده‌اند. مدیر رسانه‌ای وزارت خارجه بیشتر از این توضیحی نمی‌دهد: ما وارد جزییات نمی‌شویم چرا که ممکن است به روند تحقیقات آسیب برساند.

بخش خبری رادیو سوئد در روزهای گذشته از داد و ستد کیس‌های پناهندگی پرده برداشت. یکی از افرادی که در گفتگو با خبرنگار رادیو به فروش کیس‌های دروغین اعتراف می‌کند، در سخنانش از کمک سفارت نیز سخن به میان می‌آورد.

مدیر رسانه‌ای وزارت خارجه، درباره اظهارات این فرد نظری نمی‌دهد و معتقد است که هر اظهارنظری در این زمینه به تحقیقات این اداره ضربه می‌زند.


منبع :رادیو سوئد بخش فارسی
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مدارس سوئدی تحت فشار برای استخدام 77،000 معلم


طبق پیش بینی جدید آژانس ملی آموزش و پرورش سوئد
(Skolverket)
مدارس و پیش دبستان های سوئد باید ظرف پنج سال آینده 77000 معلم تمام وقت جدید استخدام کنند.


از آنجایی که پیش بینی دو سال گذشته Skolverket این بود نیاز به معلمان واجد شرایط بین 7000 تا 77000 افزایش یافته است، و عمدتا به دلیل رشد جمعیت .

همچنین نیاز به جایگزین کردن کارمندان موقت بدون مدارک تحصیلی رسمی با فارغ التحصیلان معلم تا سال 2031 وجود دارد

پیتر فردریکسون مدیر کلSketchbook

تاکید کرد که مهم است که مدارس سوئدی را به یک محل کار جذاب تبدیل کند:

"باید کار به عنوان یک معلم جذاب تر باشد؛ هرچند که هرکسی با نفوذ در مدارس...، حداقل معلمان، باید مطمئن شوند که مدارس یک محل کار مطلوب هستند ".
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بهترین فصل برای تماشای شفق های قطبی در سوئد ماه دسمبر است که

این پدیده در شهر های شمالی سوئد روی میدهد.
بهترین فصل برای تماشای شفق های قطبی در سوئد ماه دسمبر است که

این پدیده در شهر های شمالی سوئد روی میدهد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

به نقل از اداره مهاجرت

اکثر درخواست ها برای تمدید اجازه اقامت موقت در سوئد اعطا شده است.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ماه دسامبر ۱۲ میلادی

تعداد ۷۵۱۰ پرونده درخواست پناهندگی در سوئد برسی شد و

۴۳۸۱ نفر جواب منفی
۲۵۱۰ نفر جواب مثبت گرفتند و ۲۹۳ نفر شامل قانون دابلین شدند .


سهم ایرانیان در ماهی که گذشت
در ماه دسامبر ۳۸۲ نفر اینترویو شدند

۲۱۰ نفر که در ماه گذشته اینترویو شده بودند جواب مثبت گرفته و تعداد

۱۷۹ نفر جواب منفی دریافت کردند

۱۲ نفر شامل قانون دابلین شدند


درصد شانس قبولی ایرانیان در کل ۵۳ درصد است

اما اداره مهاجرت هیچ گونه آماری مبنی بر درصد کیس های قبولی ارایه نمیکند

چندی پیش نظر سنجی در همین خصوص ارایه شد که نتایج آن کاملا با امار اداره مهاجرت هم خوانی داشته و میتوان گفت درصد قبولی کیس های

مسیحت ۶۱ درصد احتمال قبولی
سیاسی ۴۳ درصد احتمال قبولی
اجتماعی ۸۰ درصد احتمال قبولی
همجنس گرایی ۵۱ درصد احتمال قبولی است .


در ماه دسامبر آمار قبولی ایرانیان ۲ درصد افزایش داشته این در حالیست که تمام کشور های بزرگ پناهجو با کاهش قبولی مواجه هستند .

همانطور که گفته شد آمار قبولی ایرانیان که اداره مهاجرت اعلام کرده ۵۳ درصد است و دابلین ها جز ان ۴۷ درصد منفی حساب شده
و آمار نطر سنجی در خصوص قبولی آمار قبولی کیس ها بدون در نظر داشتن دابلین محاسبه شده .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

١٨٠٠٠ کرون حقوق ماهانه برای دانشجویانی که قرار است آموزگار شوند
اطلاعات بیشتر در رادیو سوئد :

http://t.sr.se/2qbdEqz
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

از درخواست پناهندگی تا کار و تشکیل زندگی در سوئد

قسمت اول


پناهندگی در سوئد تا پیدا کردن یک کار را ببینید. بدیهی است که شما میتوانید بیدرنگ پس از ورود به سوئد در جستجوی کار باشید و نیازی نیست که شما منتظر بمانید تا نخست به گفتگوی مربوط به تشکیل زندگی و تثبیت پناهندگان تازه وارد etableringssamtal دعوت شوید. شما خود در برابر هر یک از قسمتهای این روند مسئولیت دارید به گونهای که آن روند به میل خودتان و تا حد ممکن خوب شکل بگیرد.


مرحله اول درخواست پناهندگی

۱-درخواست پناهندگی

هنگامی که شما به عنوان پناهنده flykting  به سوئد میآئید بایستی درخواست پناهندگی asyl بدهید. درخواست پناهندگی به اداره مهاجرتMigrationsverket یا Swedish Migration Board داده میشود. در طول مدتی که شما در انتظار پاسخ هستید، میتوانید نزد خویشاوندان یا دوستان خود که در سوئد هستند زندگی کنید.


اگر خودتان نتوانید موضوع مسکن را حل کنید، از اداره مهاجرت کمک دریافت خواهید کرد.


۲-پناهندگی و اجازه اقامت

هنگامی که یک تصمیم درباره شما گرفته شود، شما برای یک گفتگو درباره مرخص شدن از اداره مهاجرت utskrivningssamtal به این اداره احضار خواهید شد.اگر پاسخ رد به درخواست شما داده شده باشد، بایستی سوئد را ترک کنید.

شما می‌توانید درخواست کنید که در پاسخ منفی تجدید نظر شود 

"överklaga ett avslag".

اگر با درخواست شما موافقت شده باشد

"ansökan godkänd"

، اجازه اقامت
" uppehållstillstånd "

دریافت خواهید کرد و در آن صورت بایستی بیدرنگ کار و کوشش خود را برای تشکیل زندگی و تثبیت خود در جامعه و بازار کار سوئد آغاز کنید.


نخستین کاری که بایستی انجام دهید آنست که به اداره مالیات
"Skatteverket "
مراجعه کنید و نامنویسی ثبت احوال 

"folkbokföra "
کنید تا شماره شناسائی

"personnummer "

و ۴ شماره خود را دریافت کنید. تقریباً انجام هیچ کاری در سوئد بدون داشتن شماره شناسائی ممکن نیست.

مرحله بعدی
۳-قضاوت و شناسائی مشخصات و ویژگیها – گفتگوی مربوط به تشکیل زندگی و تثبیت

"etableringssamtal"


برای آنکه بتوانید هر چه زودتر یک کار در سوئد پیدا کنید بایستی پس از ورود به سوئد و دریافت اجازه اقامت به اداره کاریابی

"Arbetsförmedlingen"

 مراجعه کنید.
اداره کاریابی از شما حمایت خواهد کرد تا بتوانید زندگی خود را تشکیل دهید و در این جامعه تثبیت شوید.

این راهی است که به پیدا کردن یک کار برای شما منتهی می‌شود. شما در اداره کاریابی با یک کارمند مسئول موسوم به

"handläggare"

درباره تشکیل زندگی و تثبیت خود گفتگو و سپس برنامه ریزی خواهید کرد.

هدف آنست که این گفتگو بر اساس توافقات مشترک شما منتهی شود به تشکیل زندگی و تثبیت شما در جامعه. در این برنامه ریزی نوشته خواهد شد که شما چه کارهائی باید انجام دهید تا بتوانید هر چه زودتر یک کار که مناسب شما و دانش و تجربه حرفه‌ای شما باشد پیدا کنید.

شما که به تازگی به سوئد آمده‌اید و پناهنده هستید یا به دلیل خویشاوندی با یک شخص که خود پناهنده است اجازه اقامت دریافت کرده‌اید حق دارید در دو سال نخست پس از دریافت اجازه اقامت از کمک هزینه تشکیل زندگی

" etableringsersättning "

برخوردار شوید، البته به شرط آنکه توافق‌هائی که در چارچوب گفتگو و برنامه ریزی تشکیل زندگی و تثبیت شما اتخاذ شده را دنبال کنید. اداره کاریابی در مورد کمک هزینه تشکیل زندگی

" etableringsersättning"

تصمیم می‌گیرد اما پرداخت آن از سوی صندوق بیمه

"försäkringskassan "

صورت می‌گیرد. هنگامی که شما برای انجام گفتگو پیرامون تشکیل زندگی و تثبیت

" etableringssamtal "

به اداره کاریابی مراجعه می‌کنید کمک خواهید گرفت تا یک فرم ویژه را پر کنید.

این فرم پر شده سپس به صندوق بیمه فرستاده می‌شود. برای خواندن اطلاعات بیشتر درباره تشکیل زندگی و تثبیت خود به وبگاه اداره کاریابی مراجعه کنید. 

"Läs mer om etableringen på Arbetsförmedlingens hemsida "

https://www.arbetsformedlingen.se/For-arbetssokande/Ny-i-Sverige/Nar-du-fatt-uppehallstillstand.html


اطلاعات درباره تشکیل زندگی و تثبیت خود را می‌توانید در وبگاه صندوق بیمه نیز بخوانید.

"etableringsersättningen på Försäkringskassans hemsida"


https://www.forsakringskassan.se/privatpers/ersattningar_a_o/etableringsformaner

منبع:
Informatinosverige
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

حنیف بالی ایرانی ساکن سوئد و عضو پارلمان سوئد است 

وی یکی از کاندید های نخست وزیری سوئد در آینده خواهد بود
حنیف بالی ایرانی ساکن سوئد و عضو پارلمان سوئد است

وی یکی از کاندید های نخست وزیری سوئد در آینده خواهد بود
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

از در خواست پناهندگی تا کار و تشکیل زندگی در سوئد قسمت دوم


درس خواندن و کارآموزی

در برنامه ی استقرار که برای شما تنظیم شده ممکن است فعالیت هایی در نظر گرفته شده باشد که بر پایه ی آن بتوان از دانش شما، مهارت های شغلی تان یا تحصیلات پیشین شما استفاده کرد. برای نمونه شما می توانید نزد کارفرمایی در رشته ای کارآموزی کنید که مشابه با کارهای قبلی شما در کشورتان باشد تا به این ترتیب بتوانید واژهای سوئدی مختص رشته ی شغلی خودتان را فراگیرید. شما همچنین از این امکان برخوردارید که بتوانید رشته تحصیلی گذشته خود را در صورتی که با معادل سوئدی خود سازگار نیست، تکمیل کنید. درباره این فعالیت ها از قبل و به هنگام تنظیم برنامه ی استقرار، با شما توافق میشود.اطلاعات اجتماعی

سوئد تصمیم گرفته است که پناهندگان تازه وارد در سوئد حق دارند از آموزش اطلاعات اجتماعی

" samhällsorientering "

برخوردار شوند، بدین معنا که آنان همراه با دیگران حق دارند اطلاعات بیشتری درباره جامعه سوئد داشته باشند. این کمون است که مسئولیت آموزش اطلاعات اجتماعی را بر عهده دارد. بهترین حالت آنست که دوره‌های درسی به زبان مادری شما باشد تا شما بتوانید در چارچوب آموزش اطلاعات اجتماعی با دیگر شرکت کنندگان در این دوره‌های درسی در باره مطالب آموزشی بحث کنید. شما همچنین می‌توانید مطالب درسی اطلاعات اجتماعیdeltagarmaterial را در اینترنت نیز پیدا کنید. 


(SFI)

هنگامی که در سوئد تازه وارد هستید، مهم است که هر چه زودتر زبان سوئدی را یاد بگیرید. زبان سوئدی مانند کلیدی است که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید هر چه زودتر زندگی خود را در این جامعه تشکیل دهید. زبان سوئدی برای مهاجران (SFI) یک آموزش بنیادی زبان سوئدی است. مسئولیت سازمان دادن و ارائه آموزش زبان سوئدی با کمون‌هاست. زبان سوئدی برای مهاجران می‌تواند با جهت گیری حرفه‌ای باشد. این آموزش در رده‌های گوناگون انجام می‌گیرد و هنگامی که شما رده نخست را قبول شدید می‌توانید به رده بعدی بروید. آموزش زبان سوئدی از چهار دوره درسی A, B, C و D تشکیل شده است. شما می‌توانید در هر وقت سال آموزش زبان سوئدی را آغاز کنید و سپس یک برنامه درسی انفرادی را دنبال خواهید کرد. اداره کل امور مدارس Skolverket  مسئولیت تدوین برنامه جامع درسی kursplanen برای زبان سوئدی برای مهاجران (SFI) را بر عهده دارد. 


اداره کل امور مدارس Skolverket

https://www.skolverket.se/om-skolverket/publikationer/visa-enskild-publikation?_xurl_=http://www5.skolverket.se/wtpub/ws/skolbok/wpubext/trycksak/Blob/pdf2913.pdf?k%3D2913
زبان سوئدی برای مهاجران در کمون شما.

http://www.utbildningsinfo.se/sb/d/196/a/106


منبع: وبسایت اطلاعات سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

از درخواست پناهندگی تا کار
قسمت سوم

پیدا کردن کار

راه‌های زیادی برای کار پیدا کردن وجود دارد. خوب است که شما همیشه یک

رزومه CV  

داشته باشید تا در هنگام مورد نیاز آنرا همراه با درخواست کار برای کارفرما بفرستید.

در رزومه ی خود می‌نویسید که چه تحصیلاتی و چه سابقه شغلی دارید.

بسیاری افراد از طریق دوستان و آشنایان و یا دوستان و آشنایان دوستان خود کار پیدا می‌کنند.

شاید شما در آغاز ورود به سوئد دارای دوستان و آشنایان چندانی نباشید و در این صورت ممکن است مناسب این باشد که در جایی کارآموزی کنید تا بتوانید نشان دهید چه توانائی‌هائی دارید.

شما همچنین می‌توانید به

 بانک اطلاعاتی اداره کاریابی(platsbank)

نیز مراجعه کنید و در شرکت‌های استخدام پرسنل و نیروی کار

 (rekryteringsföretag)

گوناگون نامنویسی کنید.

این شرکت‌ها کوشش می‌کنند افراد مناسب را برای شغل‌های مناسب پیدا کنند.

کار یا ادامه تحصیلات

فعالیت‌های مربوط به برنامه تشکیل زندگی و تثبیت

Etableringsplanens aktiviteter

بایستی به شکل تمام وقت و ظرف حداکثر ۲۴ ماه انجام شود.

هدف آنست که پس از این مدت شما یک کار پیدا کرده باشید یا احتمالاً تحصیلات خود را ادامه دهید.

منبع:وبسایت اطلاعات سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تحصیل در سوئد قسمت اول

این توضیحات در بخش هایی مربوط به پناهجویان و در بخش هایی مربوط به دانشجویان داخل ایران است .

مرحله اول ارزیابی مدرک شما


ارزیابی کارنامه تحصیلات در کشورهای خارج

از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۳
ارزیابی ها توسط
ENIC-NARIC

در شورای دانشگاهها و مدارس عالی سوئد انجام میشود.

آنان وظیفه دارند تا تحصیلات عالیه خارجی برای بازار کار را ارزیابی و تأیید کنند.

اگر شما دارای تحصیلات دانشگاهی پایان یافته خارجی هستید

 (دستکم ۲ ساله)

میتوانید تحصیلات خود را توسط
ENIC-NARIC
سوئد ارزیابی کنید.

شما یک اظهار نظر کوتاه دریافت خواهید کرد و در آنجا آمده است که تحصیلات شما برابر با کدام مدرک سوئدی است.

ارزیابی آموزش عالی خارجی

دانشگاه و شورای عالی آموزش و پرورش
سوئد

تحصیلات خارجیان را به عنوان حمایت از کسانی که به دنبال کار در سوئد هستند و یا می خواهند تحصیل کنند همچنین دنبال کارفرمایانی هستند که به استخدام انها به عنوان یک فرد با تحصیلات خارجی درآیند را ارزیابی میکند

پس قبل از هر چیز باید مدرک تحصیلیتان را ارزیابی کنید


مسئولیت ما نیز اطلاع رسانی در مورد شناخت آموزش های خارجی و اطلاع رسانی در مورد آموزش سوئد در سطح بین المللی است.

#دانشجو
#پناهجو
#اقامت
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تحصیل در سوئد قسمت دوم

چگونه بعد از دریافت اقامت میتوانید تحصیل کنید ؟


ارزیابی مدارک تحصیلی

ارزشیابی یعنی تعیین ارزش چیزی که سنجش دقیق آن دشوار باشد.

اگر دارای تحصیلات یا تجربیات حرفه ای هستید ولی مدرک ندارید می تواند مهارت و شایستگی خود را ارزشیابی کنید تا سریعتر تحصیلات خود را به پایان ببرید و کار پیدا کنید.

یعنی برای کاری که بلد هستین امتحان بدین و مدرک بگیرین یا تکمیل کنید حرفتون رو
برای این کار باید به وبسایت اداره کار مراجعه نمایید .

www.arbetsformedlingen.se/For-arbetssokande/Yrke-och-framtid/Validera-din-kompetens.html

▪ اما اگر مدرک
دبیرستان، فوق دیپلم یا دانشگاهی دارید می توانند آن را در شورای دانشگاه ها و مدارس عالی ارزشیابی کنید.

ارزشیابی مدارک رایگان است.

☆اگر بخاطر شرایط ناگوار فاقد تمام یا قسمتی از مدارک بالاتر از دیپلم خود باشید با اینهمه می توانید درخواست ارزشیابی کنید.☆

مطالب بیشتر را در اینجا بخوانید: 

www.uhr.se/bedomning/utandokument 
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اولین رهبر ایرانی‌تبار یک حزب سوئدی خانوم گیتا نبوی 
ایرانیان سکان مدیریت سوئد را دست گرفتند .
اولین رهبر ایرانی‌تبار یک حزب سوئدی خانوم گیتا نبوی
ایرانیان سکان مدیریت سوئد را دست گرفتند .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ماریا خرسند مادر تکنولوژی بلوتوث، عضو هیئت مدیره شرکت اریکسون و مدیرعامل شرکت سخت افزاری دل در سوئد است.

سوئد دست ماست.
ماریا خرسند مادر تکنولوژی بلوتوث، عضو هیئت مدیره شرکت اریکسون و مدیرعامل شرکت سخت افزاری دل در سوئد است.

سوئد دست ماست.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ماریا خرسند در سال ۱۳۳۶ در شهر ساری متولد شد و در سن ۱۵ سالگی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت. او در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرد و مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاهفولرتون کالیفرنیا دریافت کرد. 

فعالیت‌های تجاری

او با همسر خود در دوران تحصیل آشنا شد و بعد از کسب تجربه کاری در شرکت‌های نفتی و کامپیوتری آمریکا به همراه همسرش در سال ۱۳۶۶ به سوئد مهاجرت کرد و در شرکت اریکسون استخدام شد. جالب است بدانید او در زمانی که عضو هیئت مدیره این شرکت بود، ریاست پروژه بلوتوث را بر عهده داشت و به همین دلیل او را بنیان‌گذار و مادر این تکنولوژی می‌دانند. امروزه همه ما در تلفن‌های همراه خود از این تکنولوژی استفاده می‌کنیم و دانستن این موضوع که مبدع آن یک بانوی ایرانی است باعث افتخار و سربلندی است. 

 ماریا خرسند در حال حاضر یکی از مدیران مشهور صنعت آی‌تی جهان به شمار می‌رود و مدیر عامل شرکت تولید سخت افزار دِل(Dell) است. او از معدود خانم‌های ایرانی فعال و موفق در این رشته است.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رتبه بندی موضوعی دانشگاهی کیو اس (QS) در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۰۰ دانشگاه برتر پزشکی در سراسر جهان را رده بندی کرده است.

این رتبه بندی بر اساس روش شناسی است که اعتبار دانشگاهی و کارفرمایان، تاثیر تحقیقات و موارد دیگر را ارزیابی می کند.

شماره ۱: دانشگاه هاروارد
شماره ۲: دانشگاه آکسفورد
شماره ۳: دانشگاه کمبریج
شماره ۴: دانشگاه استنفورد
شماره ۵: دانشگاه جان هاپکینز


شماره ۶: موسسه کارولینسکا سوئد (Karolinska)

موسسه کارولینسکا یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی جهان است که در استکهلم سوئد واقع شده است. این موسسه با جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی شناخته شده است. دانشگاهی نسبتا کوچک که تنها ۶ هزار دانشجو دارد.

برنامه اصلی پزشکی کارولینسکا به طور کامل در سوئدی آموزش داده می شود اما این موسسه برنامه های کارشناسی ارشد را نیز به زبان انگلیسی تدریس می کند و همچنین یک برنامه بین المللی لیسانس در پزشکی نیز دارد.


شماره ۷: دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)

شماره ۸: دانشگاه ییل

شماره ۹: موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

شماره ۱۰: دانشگاه کالج لندن (UCL)

#دانشجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

زرنگی برای گرفتن تابعیت سوئدی به از دست دادن اقامت منجر شد


یک ایرانی ساکن سوئد که دارای اقامت دائم در این کشور است پس از گذشت پنج سال از اقامت دائمش درخواست تابعیت خود را تسلیم اداره مهاجرت سوئد نمود تا سیتی زن سوئد شود و از مزایای متعدد آن از جمله تردد بدون نیاز به روادید (ویزا) به اثر کشورهای جهان برخوردار گردد.

یکی از شرایط در آمدن به تابعیت سوئد، زندگی قانونی و متداوم بمدت حداقل ۵ سال در این کشور است.


اما از آنجایی که این ایرانی مقیم سوئد عملا در سوئد زندگی نمی کرد و بیشتر دوره های زمانی در ۵ ساله اخیر را ساکن ایران بود با فکر بکری که به سرش زد تلاش نمود تا با گمراه کردن اداره مهاجرت موفق به کسب تابعیت سوئدی شود.

این فرد با اعلام اینکه گذرنامه اش مفقود شده است تلاش کرد تا مهرهای ورود و خروج مندرج در گذرنامه را از دید اداره مهاجرت پنهان نگاه دارد و متعاقب همین تصمیم در فرم های تقاضا نیز درج نمود که تمام مدت ساکن سوئد بوده است. گزارش پلیس مبنی بر اینکه گذرنامه وی مفوقد شده نیز ضمیمه تقاضای وی بود.


اما اداره مهاجرت سوئد به صحت اطلاعات ارائه شده از سوی این فرد شک نمود و خود راسا از طریق اطلاعات موجود در مبادی مرزی کشور به بررسی موضوع پرداخت.

نتیجه بررسی اداره مهاجرت نشان داد که متقاضی در طی ۵ سال گذشته تنها جمعا بمدت سه ماه و نیم ساکن سوئد بوده است و طببعتا عملا در سوئد زندگی نمی کند. به این ترتیب درخواست تابعیت سوئدی وی در سپتامبر سال ۲۰۱۵ رد شد.

شوک بعدی، لغو اقامت
اما کارمند مربوطه در بخش تابعیت اداره مهاجرت به رد تقاضای تابعیت سوئدی این ایرانی بسنده نکرد. وی این اطلاعات را به بخش صدور مجوز اداره مهاجرت نیز منتقل نمود و در آنجا پرونده ای در این رابطه تشکیل شد.


در ماه مارس سال ۲۰۱۶، شش ماه پس از رد تقاضای تابعیت، نامه ای از سوی اداره مهاجرت برای این ایرانی ساکن سوئد ارسال شد که جهت ارائه توضیحات به این اداره مراجعه کند. در ماه آوریل تصمیمی از سوی اداره مهاجرت مبنی بر لغو اقامت دائم وی به وی ابلاغ شد. در این تصمیم آمده بود که وی ساکن سوئد نبوده و از اقامت خود بعنوان ویزا جهت سهولت سفر استفاده می کرده است.

بر اساس قوانین مهاجرتی سوئد فرد دارای اقامت می بایست ساکن سوئد باشد تا بتواند اقامت دائم خود را حفظ کند.

و به این ترتیب «زرنگی» جهت دریافت تابعیت سوئدی منجر به بر باد رفتن اقامت دائم این ایرانی ساکن سوئد شد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

میخوای تو حوزه ی تکنولوژی کار کنی ؟

سوئد جای شماست .
#دانشجو

یه مقاله برای دانشجویان به زبان انگلیسی


https://blogs.studyinsweden.se/2018/03/04/sweden-a-hotspot-for-technology-startups/https://t.me/joinchat/AAAAAEEli9iP4CQQwCujcg
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

چگونه یک پناهجو میتواند
در سوئد شرکت راه اندازی کند؟

ow.ly/jP9F30fYxSp

شما میتوانید در مرحله ای که به درخواست پناهندگی تان رسیدگی میشود،شرکت راه اندازی کنید و
به کار بپردازید. برای این کار اول باید با اداره مالیات (Skatteverket )تماس گرفته و درخواست کنید
که مشمول پرداخت مالیات بر درآمد شرکت (skatt-F )شوید.

یعنی درآمدی که شمااز طریق شرکت
بدست میاورید.

پس از اینکه درخواست شما از طرف اداره مالیات مورد قبول قرار گرفت شماره
هماهنگی (samordningsnummer )به شما داده میشود. این شماره برای پناهجویانی است که شماره
شناسائی (personnummer )ندارند، اما مایلند که در سوئد شرکت راه اندازی کنند.


توجه!
قبل از اقدام درمورد راه اندازی شرکت به این نکته توجه داشته باشید که شما بعنوان پناهجوی صاحب
شرکت، درصورتیکه درخواست پناهندگی تان رد شود، دیگر نمی توانید موضع خود را عوض کنید. اما
پناهجویانی که بمدت چهارماه در استخدام بوده و قرار باشد که 12 ماه دیگر هم بکار ادامه دهند،
میتوانند اگر هم درخواست پناهندگی شان رد شود موضع خود را عوض کرده و درخواست اجازه کار
نمایند.

قابل توجه کسانیکه اجازه اقامت (uppehållstillstånd )دریافت کرده اند

اگر اجازه اقامت دائم ویا موقت تان را دریافت کرده اید باید هرچه زودتر برای ثبت احوال(folkbokföring )به اداره مالیات مراجعه کنید.
این کار برای ثبت نام در کلاس زبان سوئدی برای
مهاجرین (sfi )و برخورداری از سیستم بیمه های اجتماعی سوئد (socialförsäkringen )الزمی میباشد.


همچنین پس از انجام ثبت احوال میتوانید برای خود کارت شناسائی سوئدی (identitetshandling ،)
که بعنوان مثال برای بازکردن حساب بانکی الزم میباشد، تهیه کنید.


قابل توجه کسانیکه اجازه اقامت موقت (uppehålltsillstånd tillfälligt )
دریافت کرده اند
شمائی که بعنوان پناهنده (flykting )شناخته شده اید اجازه اقامت سه ساله میگیرید. و اگر
بعنوان همسان پناهنده (skyddsbehövande alternativt )

شناخته شده باشید اقامت 13 ماهه به
شما داده میشود.

در صورتیکه بتوانید در پایان تاریخ اجازه اقامت با درآمد ناشی ازشرکت خود زندگی تان را بچرخانید
این امکان را دارید که درخواست اجازه اقامت دائم بکنید.

درنظر داشته باشید که برای مقامات
مربوطه قضاوت دراین که شما بعنوان صاحب شغل آزاد (egenföretagare ،)
درمقایسه با اینکه اگر
حقوق بگیر (anställd )باشید،
چگونه میتوانید معاش خود را بگذرانید سخت تر است.


کمک های دیگر


اداره کاریابی
(Arbetsförmedlingen)
هنگامی که اقدام به راه اندازی شرکت میکنید در موارد خاصی میتوانید از اداره کاریابی کمک بگیرید.
این کمکها تحت عنوان »حامیت از سرمایه گذاری در بخش خصوصی näringsverksamhet av start till Stöd »
صورت میگیرد.

اداره کاریابی نوع و اهداف سرمایه گذاری شما را مورد بررسی قرارداده و شرایط و امکان موفقیت شرکت شمارا ارزیابی میکند.

با مشاور مسئول خودتان در اداره کاریابی در زمینه امکان برخورداری
از این گونه حمایت ها برای شرکت تان صحبت کنید.
حمایت های مذکورعبارتند از:

کارآموزی در زمینه حرفه رشته فعالیت اقتصادی شرکت مورد نظر شما

آموزش قوانین ومقررات ناظر بر مدیریت رشکتها، مالیاتها، حسابداری و مجوزها در رشته های مختلف اقتصادی

این آموزش به کمک مترجم صورت میگیرد.
رهنمود و مشورت، بوسیله مشاور ویژه شما(mentor ،)
به زبان مادری تان.

راهنمائی در مورد تماس با مسئولین و مدیران سازمانها و شبکه های اجتماعی و اقتصادی.

جمع بندی و برآورد فعالیت شرکت شما به زبان خودتان.


جهت کسب اطلاعات بیشتر
درمورد این برنامه میتوانید به
سایت اداره کاریابی به آدرس
زیر مراجعه کنید:

se.arbetsformedlingen
startaeget


مشاورین
(Rådgivare)
در آستانه راه اندازی شرکت بد نیست که از یک مشاور کمک بگیرید. کانون مشاوره

IFs(rådgivningscentrum IFS )

در مورد راه اندازی شرکت، بخصوص به شما که متولد سوئد نیستید،
بدون هیچگونه هزینه ای کمک مشورتی میکند.
جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به این کانون، که در
نقاط مختلف کشور شعبه دارد، مراجعه کنید:
Www.se.a.ifs

لیست اسامی مشاورینی که میتوانید با آنان تماس بگیرید در آدرس زیر آورده شده:

Www.advisors-find/international/web/se.verksamt

برای مطالعه بیشتر به

Www.se.verksamt
مراجعه کنید

Www.se.verksamt

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی راه اندازی شرکت در سوئد به
دست آورید.

این اطلاعات به انگلیسی نیزمیباشد.

Www. home/international/web/se.verksamt
pengar-utan-startaforetag/se.tillvaxtverket
ادامه مطلب در پست بعدی
#اقامت
#دانشجو
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

یک کیس پناهندگی همگانی چیست ؟

اگر بخواهیم واقع بین باشیم متاسفانه شرایط زندگی در کشور ایران و بدتر افغانستان به گونه ای نیست که بتوان درست زندگی کرد و با توجه به موضوع فوق عده ای ناچارا کیس هایی به دروغ و سراسر اشکال بیان میکنند .


به طور مثال افغانستان طالبان حمله کرد پدر منو کشتند به ایران یا پاکستان رفتیم و هیچ کس نداریم .

یا
من ایرانی هستم در ایران با یک دوست آشنا شدم . او به من گفت بیا و مسیحی بشو من کنجکاو بودم و رفتم کلیسا خانگی بعد مامورین ریختن و من فرار کردم و .....(یا با کمی تغییر جزئی )


ابتدا جا داره بگم خوشبختانه کیس همگانی شهروندان ایران هنوز کار میکند تنها دلیل آن هم تندرو نبودن تنها کشور آسیایی مسلمان در جریانات مذهبی

کیس همگانی شهروندان افغانستان چهار سال پیش رسما منقضی شده .
به چه دلیل مشخص نیست مگر شخص زیر سن خود را معرفی کند یا یک زن تنها باشد و در مرحله اخر خانواده

افراد بالای سن شهروند افغانستان شانس بسیار پایینی با توجه به آنار اداره مهاجرت برای کسب قبولی دارند .


مهم نیست کیس شما چیست ، سه سوال اصلی ترین سوال اینترویو شماست.

۱-چرا جان شما در خطر قرار دارد؟
۲-از کجا میدانید جان شما در خطر است؟
۳-در صورت بازگشت به کشورتان چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد ؟

نکات مهم
طبق نظر سنجی و آمار ارائه شده پرونده ایرانیان پناهجو سوئد

از صد پرونده که موفق به کسب قبولی شدند ، تقریبا ۶۰ پرونده متعلق به نوکیشیان مسیحی میباشد .

رتبه های بعدی به ترتیب
اجتماعی
همجنس گرایی
و پایین ترین رتبه کیس های سیاسی

پس از سال ۲۰۱۵ که موج بزرگی از پناهجویان وارد اروپا و همچنین سوئد شدند اداره مهاجرت بنا به نیاز شروع به استخدام افرادی تازه کار و ناوارد کرد .

این افراد اکثرا با تحصیلات روانشناسی ویا مدارک غیر حقوقی بودند .

این افراد بیش تر بر حسب احساس تصمیم میگیرند تا بر اساس قانون از این رو میتوان گفت اداره مهاجرت و اینترویو اول جای ایفای نقش است .

حتی اگر مشکل شما واقعی باشد اگر نتوانید خوب آن موضوع را بیان کنید به احتمال زیاد جواب منفی دریافت خواهید کرد به طور کلی در اداره مهاجرت ژست شما مهم تر از مدارکیست که دال بر مشکلات شماست .

اما این موضوع در دادگاه دوم صدق نمی کند زیرا در آن افراد حقوق دادن و با تجربه تر مسئول رسیدگی به پرونده شما هستند و بیشتر مدرک شما را ارزیابی خواهند کرد .

در قسمت بعدی در خصوص سوال کلیدی

حس شما از اینکه مسیحی شدید چیست؟
سوالی که اگر بتوانید درست جواب بدهید اقامت خواهید گرفت توضیح خواهیم داد
( در کیس های مسیحیت)

لازم به ذکر است آمار اشاره مربوط به اداره مهاجرت کشور سوئد میباشد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

کلیدی ترین سوال کیس مسیحیت چیست ؟

خب پیش تر اعلام کردیم بیشترین میزان قبولی در بین پرونده ها شهروندان ایران
کیس مسیحیت میباشد آن هم به دو دلیل معنوی و مادی .

گفته نوکیشیان که اقامت دریافت تنها دلیل کسب اقامت آیه ای از انجیل است که

بخواه تا به تو داده شود

اما برای داده شدن اقامت شما به یک سوال مهم در اداره مهاجرت باید پاسخ دهید

حس شما از اینکه مسیحی شدید چیست ؟

سوالی که کاملا میتوانند به دلخواه به جواب شما چراغ سبز یا قرمز نشان دهند .

چه باید گفت ؟
مشخص نیست سابق به این موضوع پرداختیم که اداره مهاجرت جای ژست است تا ارائه مدرک و بیشتر سلیقه ای .

فکر نکنید اگر کیس شخص دیگری که اقامت گرفته را شما نیز ارایه کنید میتوانید اقامت دریافت کنید .
چارچوب خاصی برای اعطای اقامت وجود ندارد .


اکثرا کسانی که توانستند اقامت از طریق مسیحیت دریافت کنند ساکنین شهر های بزرگ استکهلم و مالمو و گوتنبرگ بودند چرا ؟

سابق با ارائه کیس مسیحیت به راحتی میتوانستید اقامت دریافت کنید بعد از مدت زمانی اداره مهاجرت برای اینکه افراد سودجو از این موضوع سو استفاده نکنند مسولین اینترویو کننده را آموزش داد تا بتوانند با پرسش و پاسخ هایی مسیحی واقعی و غیر واقعی را از هم تشخیص دهند .

یک ایرانی تازه وارد به کشور سوئد که فاقد سرپناه است مسلما اداره مهاجرت اورا به شهر های کوچک خواهد فرستاد و از کلیسا فارسی و فعالیت و آموزش محروم خواهد شد گرچه قلبا به مسیح ایمان دارد اما این برای اداره مهاجرت به دلایل فوق کافی نیست .

کلیسا های فارسی آموزش به شما روش درست پاسخ دادن را به شما آموزش خواهند داد .

از بین ۱۰۰ پرونده نوکیشیان تقریبا با توجه به آمار ارائه شده ۴۰ پرونده جواب منفی دریافت میکنند

اگر میخواهید شما جزو آن ۴۰ درصد نباشید پیشنهاد میکنیم به کلیسا های فارسی مراجعه کنید .

کلیسا های بزرگ و خوب که اکثر نوکیش ها اقامت گرفتن در مراکز شهر های بزرگ قرار دارد .

اگر در شهر های به دور از سه شهر بزرگ سوئد زندگی میکنید میتوانید یا یک اتاق در شهر ها پیدا کنید و آدرستان را به کلیسا تغییر دهید یا
اگر مثلا در شهری مثل ترولهتان زندگی میکنید
به شهر گوتنبرگ بروید و در کلاس های آموزش زبان سوئدی ثبت نام کنید اداره مهاجرت هزینه خرید یک کارت ماهیانه را به شما پرداخت خواهد کرد اینگونه میتوانید صبح تا ظهر مشغول یادگیری زبان سوئدی شوید و سپس بعد از آن به کلیسا بروید و مشغول یادگیری تعالیم شوید .

بهتر است از کلیسا هایی که برای تعلیم از مترجم استفاده میکنند و یا ظرف کمتر از چند روز شما را غسل میدهند استفاده نکنید .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

به طور جزئی تر میتوان گفت در ماه سوم میلادی2018 ۲۹۶ پرونده ایرانی برسی شد و از این میان

۱۰۲ نفر موفق به کسب اقامت شدند
۱۶۲ نفر جواب منفی دریافت کردند
۱۱ نفر شامل قانون دابلین شدند .

افراد باقی مانده یا اینترویو مجدد شدند یا حکم اخراج دریافت کردند

کودکان تنهای ایرانی از ۶ پرونده تنها ۲ پرونده منجر به کسب اقامت شد و ۴ پرونده باقی مانده جواب منفی دریافت کردند .

در کل اگر دابلین و مشکلات ثبت پناهندگی را در نظر نگریم
از میان کسانی یک پناهجو عادی هستند
شانس قبولی ۳۹ درصد میباشد .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آشنایی با کشور سوئد به طور کلی

هر ۱۰۰ کرون مالیات پرداختی شهروندان در سوئد صرف چه چیزی می‌شود؟


43 کرون: خدمات بازنشستگی، مزایای بیماری و حمایت از کودکان
14 کرون و 30 اوره: مدارس اجباری و تحصیلات دانشگاهی
13 کرون و 10 اوره: خدمات بهداشت و درمان
12 کرون و 40 اوره: خدمات حمل و نقل عمومی
7 کرون و 90 اوره: توسعه در زمینه راه و ترابری و نگهداری از جاده‌ها
2 کرون و 70 اوره: خدمات نظم عمومی، پلیس، دادگاه‌ها و رسیدگی به جرائم
2 کرون: نگهداری و توسعه کتابخانه‌ها،موزه‌ها و فعالیت‌های ورزشی


_ سوئد به طور ماهانه، 187 میلیون دلار به دانش آموزان جهت ثبت نام در دبیرستان‌ها کمک مالی می‌کند.

_سوئد از سال 1979 میلادی، هر گونه تنبیه کودکان در مدارس را ممنوع کرد.

_89 درصد مردم سوئد به زبان انگلیسی در سطح خوب، آشنایی دارند.

_سوئدی‌ها از صلح طلب ترین مردمان جهان هستند و نرخ جرم و جنایت در آن جا بسیار پایین است. سال گذشته، دویستمین سال صلح طلبی سوئدی‌ها جشن گرفته شد

_برخی از کلمات زبان سوئدی، ریشه زبان‌های ایرانی دارند. کتابی به همین نام توسط دکتر محمد حسین آذران منتشر شده است.

_1.4 درصد جمعیت سوئد ایرانی است

_گذرنامه سوئد، در کنار گذرنامه‌های بریتانیا، فنلاند و آلمان، از معتبرترین گذرنامه‌های جهان است

_در سوئد، والدینی که صاحب فرزند می‌شوند، تا 16 ماه، هزینه نگهداری فرزند از دولت دریافت می‌کنند


_در سوئد، برای هر بطری پلاسیتکی و شیشه ای که در دستگاه‌های مکانیزه تفکیک زباله انداخته می‌شود، 1 تا 1.5 کرون (400 تا 600 تومان) به شما پرداخت می‌شود.

_در مناطق شمالی سوئد در تابستان، 23 ساعت هوا روشن است.

_ استکهلم، پایتخت سوئد و پایتخت اسکاندیناوی، امن‌ترین و پاک‌ترین شهر اروپا است

_سوئد تنها کشور اروپا است که خرید و فروش نوشیدنی‌های الکلی، فقط از طریق فروشگاه‌های دولتی موسوم به سیستم بلاگت صورت می‌گیرد و افراد زیر 18 سال، حق خرید ندارند.

_94 درصد جمعیت سوئد، دسترسی به اینترنت دارند

_تنها 1 درصد جمعیت سوئد، به پرتاب آشغال در محیط زیست اقدام می‌کنند.

_از سال 1814 میلادی تا به امروز، کشور سوئد در هیچ جنگی شرکت نکرده است.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

چرا شانس قبولی کیس مسیحیت بالاتر از کیس های دیگر است ؟

کیس های سیاسی هر کدام به یک شکل است و سوال های واحدی وجود ندارد که از شما بپرسند اما

در کیس های همانند مسیحیت شما بایستی در چارچوب یک کتاب جواب بدهید همانند مدرسه که از شما سوال هایی از کتاب میکردند

سوال ها مشخص است و جواب نیز به همان شکل

به طور کلی نمیتوان گفت اداره مهاجرت نوکیشیان و یا گی ها را راحت تر قبول میکند بلکه فقط و فقط اثبات حرف های شماست که اداره مهاجرت را قانع خواهد کرد .

پس چارچوب یک کتاب امتحان دادن بسیار آسان تر است تا چیز های دیگر

لازم به ذکر است مطالب ارایه شده تنها و تنها جهت جلوگیری از شایعه بین افراد تازه وارد است .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

استفاده رایگان حمل و نقل عمومی در تعطیلات تابستان برای نوجوانان در اسکونه

استفاده رایگان از حمل و نقل عمومی در اسکونه در جنوب سوئد در جریان تعطیلات تابستانی برای حدود ۹۰۰۰۰ نوجوان در نظر گرفته شده است.


حمل و نقل عمومی اسکونه در جنوب سوئد گفته است که این بلیط در تمام مناطق اسکونه قابل استفاده خواهد بود.

دولت به منظور ارائه خدمات رایگان ترانسپورتی برای نوجوانان در سراسر کشور در جریان مرخصی‌های تابستانی پیشنهاد بودجه ۳۵۰ میلیون کرونی داده است که هنوز نهایی نشده است. در صورت تطبیق این پیشنهاد، شمار بیشتر مناطق خدمات رایگان ترانسپورتی برای نوجوانان ارائه خواند کرد.

رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#۷ کار که بعداز وارد شدن به سوئد باید انجام دهیم:

( برای کسانی که با ویزا کاری و سرمایه گذاری وارد این کشور میشوند)

۱. مسکن: بعداز عقد قرارداد با سازمان املاک در سوئد برگی دریافت می‌کنید که روی آن نام سرپرست یا مسئول ناحیه‌ای که خانهٔ شما در آن واقع شده است نوشته شده، با مراجعه به دفتر آن شخص شما میتوانید برای تحویل گرفتن منزل خود اقدام نمایید.

۲. برق و اینترنت: طبق قوانین در سوئد هر شخص میبایستی با ارائه مدارک مربوط به خانهٔ خود به سازمانهای برق و اینترنت مراجعه کرده و برای راه اندازی آنها اقدام نماید.

۳.شماره ملی (personnummer): هر فرد می‌‌تواند به سازمان مالیات مراجعه کرده و با ارائه مدارک شخصی‌ خود از جمله پاسپورت، شمارهٔ ملی‌ دریافت کند که این شماره معرف شخص در تمام ادارات و سازمان‌ها و مکان‌های عمومی‌ می‌باشد.

۴.افتتاح حساب بانکی: شما می‌‌توانید با در دست داشتن مدارک خود، و شمارهٔ ملی دریافت شده از سازمان مالیات برای افتتاح حساب در یکی‌ از بانکهای موجود اقدام کنید.

۵.کارت اتوبوس: بهترین و ارزانترین وسیلهٔ حمل‌نقل در کشور سوئد اتوبوس‌ شهری است که می توان با مراجعه به فروشگاهای
 pressbyrån 
یا ترمینال اصلی‌ واقع در هر شهر کارت اتوبوس ماهیانه را خریداری کرد.

۶.سیم کارت: با مراجعه به یکی‌ از فروشگاهای مخابراتی از قبیل Tele2 ، Telia و … یا فروشگاهpressbyrån در سرتاسر شهر می‌‌توانید جهت خریداری سیم کارت اقدام کنید. به دلیل امکانات ارزان خطComviq– Tele2 به دانشجویان توصیه میشود برای خریداری این سیم کارت اقدام کنند. سیم کارت به صورت رایگان ارائه میشود.

۷.یادگیری زبان سوئدی: هر شخص می‌‌تواند بنا بر نوع ویزا خود برای ثبت نام در کلاسهای آموزش زبان سوئدی اقدام کند. به طور مثال دانشجویان می‌‌توانند از امکانات دانشگاه برای یادگیری زبان سوئدی استفاده کنند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#طبق آمار امسال سوئد🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

پایین ترین سطح مرگ و میر ترافیکی در اتحادیه اروپا را داشته است .
#طبق آمار امسال سوئد🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

پایین ترین سطح مرگ و میر ترافیکی در اتحادیه اروپا را داشته است .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#پس گرفتن اقامت موقت و دائم سوئد🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

در بعضی از شرایط، اداره مهاجرت سوئد میتواند اقامت دائم و موقت سوئد را از افراد باز پس گیرد. شرایط باز پس گرفتن اقامت به شرح زیر می باشد: (توجه کنید که در تمام شرایط ذکر شده، باز پس گرفتن اقامت دائم صد در صد و قطعی نیست و اداره مهاجرت برای هر پرونده به صورت مجزا و بسته به شرایط و موقعیت افراد تصمیم گیری میکند.)


زندگی خارج از سوئد

ترک سوئد و زندگی خارج از سوئد بیشتر از یک سال باعث از دست دادن اقامت دائم شما میشود.
در صورتی که شما حداقل یک هفته قبل از سفرتان و ترک سوئد، به اداره مهاجرت اعلام کرده باشید که میخواهید اقامت دائم خود را نگه دارید، میتوانید تا حداکثر دو سال خارج از سوئد زندگی کنید. در این صورت اگر بعد از دوسال به سوئد برای زندگی باز نگردید، اداره مهاجرت میتواند اقامت دائم شما را باز پس بگیرد.
باز پس گرفتن اقامت میتواند حتی بعد از سال ها زندگی در سوئد اتفاق بیافتد.
ارائه دادن هویت جعلی در هنگام دریافت اقامت سوئد

در صورتی که با استفاده از هویت جعلی اقامت دائم سوئد را گرفته باشید و یا مطلبی را به دروغ برای اداره مهاجرت تعریف و یا حتی عمداً موضوعی را پنهان‌کاری کرده باشید و آن موجب گرفتن اقامت شما شده باشد؛ اداره مهاجرت میتواند اقامت شما را باز پس بگیرد.


رای دادگاه

در صورتی که بخاطر انجام دادن جرمی به دادگاه احضار شوید، دادگاه میتواند رای بر اخراج شدن شما از سوئد دهد و در نتیجه اقامت شما باز پس گرفته شود.

ازدواج صوری

طبق قانون، اگر فردی از طریق ازدواج و یا Sambo اقامت سوئد را دریافت کند، و اداره مهاجرت با دلایل بسیار محکم به صوری بودن ازدواج پی ببرد، فردی که تقاضای اقامت کرده است، نه تنها از سوئد اخراج میشود بلکه احتمال پرداخت جریمه و حتی زندانی شدن تا شش ماه را دارد.
منبع:
Iranianswed.se
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#در کدام یک از دانشگاه های سوئد میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید؟

برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هزینه ی تسلیم مدارک تحصیلی و پذیرش در تمامیه دانشگاه ها یکسان بوده. این مبلغ ۹۰۰ کرون سوئد می باشد.
هزینه های تحصیلی سالانه ی هر دانشگاه متفاوت یوده و جهت اخذ اقامت تحصیلی سوئد، شما ملزم به پرداخت بخشی از هزینه ی مشخص شده از سوی دانشگاه، قبل از گرفتن اقامت تحصیلی می باشید. در صورتی که با درخواست اقامت شما موافقت نشد، هزینه ی پرداخت شده به اداره مهاجرت بازگردانده نمیشود.
تحصیل در مقطع دکترا رایگان می باشد. در صورت نیاز شما در دانشگاه نیز (برای تحقیقات خود و در طول تحصیل) استخدام میشوید.

به هنگام مشاوره با شرکت هایی که در قبال مبلغی ادعای گرفتن ۱۰۰٪ پذیرش و اقامت تحصیلی دارند
این نکته را به خاطر داشته باشید که اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی در سوئد هیچ ضمانتی ندارد و هیچ فردی نمیتواند رای دانشگاه و یا اداره مهاجرت را عوض کند!این شرکت ها تنها مدارک شما را مانند هزاران متقاضی دیگر تحویل دانشگاه مورد نظر میدهند. به همین خاطر در انتحاب مشاوره دقت فرمایید

.

دانشگاه های زیر بعضی از رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس میکنند.
دانشگاه های شهر استکهلم

Ersta Sköndal University College
Email: [email protected]
http://www.esh.se/


Karolinska Institutet
Email: [email protected]
http://www.ki.se/


Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design
Email: [email protected]
http://www.konstfack.se/en/

KTH Royal Institute of Technology
صفحه تماس با بخش های مختلف دانشگاه
https://www.kth.se/en/om/kontakt/


Södertörn University in Stockholm
Email: [email protected]

https://www.sh.se/p3/ext/content.nsf/aget?openagent&key=startsideportal_engelsk_1308725461229

Stockholm School of Economics
Email: [email protected]
https://hhs.se/

Stockholm University
Email: [email protected]

https://su.se/

شهر گوتنبرگ

Chalmers University of Technology
Email: [email protected]

University of Gothenburg
Email: [email protected]

دیگر دانشگاه ها به ترتیب حروف الفبا

Blekinge Institute of Technology
Email: [email protected]

Dalarna University
Email: [email protected]

Gotland University
Email: [email protected]

Halmstad University
Email: [email protected]

Jönköping University
Email: [email protected]

Karlstad University
Email: [email protected]

Kristianstad University
Email: [email protected]

Linköping University
Email: [email protected]

Linnaeus University
Email: [email protected]

Luleå University of Technology
Email: [email protected]

Lund University
Email: [email protected]

Mälardalen University
Email: [email protected]

Malmö University
Email: [email protected]

Mid Sweden University
Email: [email protected]

Örebro University
Email: [email protected]

Swedish University of Agricultural Sciences
Email: [email protected]

Umeå University
Email: [email protected]

University of Borås
Email: [email protected]

University of Gävle
Email: [email protected]

University of Skövde
Email: [email protected]

University West
Email: [email protected]

Uppsala University
Email: [email protected]

منبع :
https://www.universityadmissions.se/intl/start

تهیه و ترجمه : ندا.خ
Iranianswed.com
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آموزش شنا به زنان تازه‌واردسازمان نجات غریق سوئد یک پروژه سه ساله را روی دست‌دارد که این پروژه به تازه‌واردان این امکان را می‎دهد که دوره‌های آموزش شنا را به‌صورت رایگان فرا بگیرند.


آموزش شنا به زنان‌تازه وارد نیز یکی از اهداف این پروژه است.

لینا هوییر، می‌گوید در دوره‌های آموزشی، زنان خودشان اختیار انتخاب پوشش خود را دارند.

goo.gl/TGCzAX

ما شاگردانی داریم که با بورکینی (حجاب مخصوص شنا) به حوض/استخر یا آب‌های آزاد می‌آیند و هیچ مانع برای آن‌ها وجود ندارد و ما از اشتراک زنان با هر نوع پوششی استقبال می‌کنیم.


رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در این مقاله قصد داریم شرایط اولیه جهت ثبت شرکت در سوئد را برای شما همراهان گرامی، به صورت جامع شرح دهیم.

در راستای راه اندازی، شراکت و ثبت شرکت در سوئد ، که بیشتر از ۳ ماه به طول بیانجامد ،شما نیازمند داشتن اقامت سوئد هستید. توجه داشته باشید که شما به عنوان خویش‌فرما حق استخدام در شرکت دیگری را ندارید. بر اساس قوانین اداره مهاجرت سوئد، صاحبان شرکتهای خصوصی که قصد کارکردن درمدت زمان کمتر از ۳ ماه را در سوئد دارند، نیازی به داشتن اقامت ندارند.

در نظر داشته باشید که شهروندان برخی از کشور ها برای ورود به خاک سوئد نیازمند ویزا هستند.

توجه: تمامی فرم‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره شده است در انتهای مطلب (اینجا) قابل دانلود میباشد.شرایط اولیه کسب اقامت با ثبت شرکت در سوئد

– داشتن گذرنامه معتبر– شما باید توانایی های خود را در زمینه کاری مربوطه ثابت کنید، همچنین داشتن تجربه در اداره شرکت نیز از شرایط کسب اقامت محسوب میشود– آشنایی با زبان سوئدی و یا انگلیسی (در بعضی مشاغل و شرایط خاص، هردو مورد)– شما باید به طور قاطع ثابت کنید که مسئولیت اصلی شرکت و اداره شرکت را بر عهده دارید. همچنین حداقل ۵۰٪ سهام شرکت را دارا باشید– کالا های تولید شده و یا خدمات شرکت باید در سوئد عرضه شوند– داشتن توانایی مالی برای تامین خود و خانواده (در صورتی که به عنوان همراه قصد اقامت در سوئد را داشته باشند.) برای ۲ سال اول اقامت شما در خاک سوئد

متقاضی200.000 کرون همسر100.000کرون
به ازای فرزند50.000 کرون


– داشتن برنامه کاری که شرکت را به سود رضایت بخشی برساند و توانایی تامین مخارج زندگی شما و خانواده خود را در مدت زمان آزمایشی(۲ سال) داشته باشد

در آخر اداره مهاجرت سوئد پلان کاری و برنامه های تجاری شرکت شما را ارزیابی می کند.

مراحل تسلیم تقاضانامه

طبق قوانین مندرج در سایت اداره مهاجرت سوئد، شما در کشور مادری و یا کشوری دیگر بجز سوئد، میتوانید فرم ها و مدارک خود را به یکی از سفارت خانه ها و یا کنسولگری های سوئد تحویل بدهید. برای اطلاعات بیشتر حتما با سفارتخانه مربوطه تماس حاصل بفرمایید.

در بیشتر مواقع شما مؤظف به پرداخت هزینه ایی هستید که اطلاعات بیشتر در این زمینه رامیتوانید در اینجامطالعه بفرمایید.

https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Working-in-Sweden/Fees.html


 124011 دانلود این فرمکپی از صفحات گذرنامه که حاوی مشخصات شخصی و تاریخ اعتبار می باشد. همچنین کپی صفحاتی که در آن مهراقامت و یا ویزای کشورهای دیگر ثبت شده باشدریز حساب بانکی شما جهت آنکه توانایی مالی شما را برای تامین خود و همراهان احتمالی در ۲ سال اول را تایید کند.
(200,000 کرون برای متقاضی، 100,000 همسر
و 50,000 کرون برای هر فرزند) همچنین توانایی مالی شما جهت سرمایه گذاری های اولیه شرکت.

از جمله مخارج اولیه در راستای خرید و یا راه اندازی و ثبت شرکت در سوئد، هزینه های احتمالی اولیه برای خرید ماشینالات و یا وسایل مورد نیاز شرکت.قرارداد خرید شرکت.

درصورتیکه شما قصد خرید شرکتی را درسوئد داشته باشید و یا آن را خریده باشید.قرارداد سهامی عام و یا دفترچه اسامی سهام داران شرکت


قرارداد خرید شرکت. درصورتیکه شما قصد خرید شرکتی را درسوئد داشته باشید و یا آن را خریده باشید.قرارداد سهامی عام و یا دفترچه اسامی سهام داران شرکت


فرم شماره 124011
درخواست اقامت برای خویش فرما و صاحبان شرکت در سوئد

https://www.migrationsverket.se/download/18.5e83388f141c129ba6312acf/1404229541667/foretag_forsta_124011_sv.pdf


فرم شماره 132011
درخواست همراهان نیروی کار ، محقق مهمان ، ورزشکاران و دارندگان شرکت


https://www.migrationsverket.se/download/18.5e83388f141c129ba63110a2/1435308880571/atmedsokande_132011_en.pdf


نکته‌های قابل توجه!

* در صورتی که شما قصد خرید شرکتی را در سوئد دارید، گواهی معتبر(فیش بانکی) از بانک مبنی بر پرداخت مبلغ خرید الزامیست.
* قرارداد های مشتری ها و یا تحویل دهنده های کالاها
* صورت های مالی شرکت ازجمله ترازنامه و صورت سود و زیانِ سال مالی جاری تا ماه اخیر
* گواهی و یا مدرک رسمی مبنی بر آشنایی شما با زبان سوئدی و یا انگلیسی
* مدارک دیگر تحصیلی
* گواهی ازطرف کارفرماهای قبلی
* گواهی ثبت شرکت شما در خارج از خاک سوئد (شرکت کنونی شما و یا گذشته)

کشور سوئد مدل های مختلفی جهت ثبت شرکت وجود دارد از جمله شرکت های سهامی عامHandelsbolag (هندلس‌بولاگ), شرکت با مسئولیت محدود Aktiebolag (اکسیه‌بولاگ), و غیره…

دانشجویان

اگر شما دارای اقامت تحصیلی هستید و قصد اخذ اقامت کاری از طریق ثبت شرکت را دارید، بایستی قبل از به اتمام رسیدن اقامت تحصیلی کنونی‌تان ، اقدام به تسلیم تقاضانامه ی مربوطه نمایید.

شما همچنین مؤظف به ارسال کارنامه تحصیلی خود در سوئد هستید. به یاد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

کشور سوئد هفتمین کشور دنیا بلحاظ  شمار نوزادانی که متولد میشوند والدین آنها دوست دختر و دوست پسر  هستند‌ و هنوز ازدواجی بین آنها صورت نگرفته
کشور سوئد هفتمین کشور دنیا بلحاظ شمار نوزادانی که متولد میشوند والدین آنها دوست دختر و دوست پسر هستند‌ و هنوز ازدواجی بین آنها صورت نگرفته
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ایران سیزدهمین کشور قدرتمند جهان است/جایگاهی بالاتراز سوئد و هلند

 به نقل از ایندیپندنت، «یو اس نیوز اند ورلد ریپورت» اقدام به لیست کردن کشورهای قدرتمند جهان بر اساس اقتصاد، سیاست و توان نظامی آنها کرده که بر اساس این رتبه بندی ایران در جایگاهی بالاتر از اغلب کشورهای اروپایی و آسیایی قرار گرفته است.


بر اساس این رتبه بندی لیست ۲۵ کشور قدرتمند جهان کشورهای آمریکا، روسیه، چین، آلمان و انگلیس به ترتیب در رتبه های اول تا پنجم هستند.

goo.gl/WMgrjv

ایران در رتبه ۱۳ قرار دارد و کشورهای ترکیه، هند، استرالیا، سوئیس، ایتالیا، سوئد، قطر، هلند، پاکستان، اسپانیا، سنگاپور و مصر نیز به ترتیب در رتبه های ۱۴ تا ۲۵ این لیست قرار دارند
لینک عضویت در کانال اخبار سوئد :
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پیشرفته‌ترین مدرسه جهان👆👆👆👆🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪
در کشور سوئد مدرسه‌ای شبیه هتل بنام ویترا وجود دارد که در آن دانش آموزان آزادند چطور از فضای تحصیلی استفاده کنند ، حتی می‌توانند تمام روز سرگرم باشند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اداره کل امور مهاجرت، برخی از اطلاعات مربوط به کسانی را که از سوئد درخواست پناهندگی می‌کنند، دراختیار سپو، پلیس امنیتی سوئد قرار می‌دهد.

goo.gl/8k59tz

 دلیل این امر، یافتن کسانی عنوان شده است که می‌توانند تهدیدی برای امنیت کشور باشند. این اطلاعات ازجمله نام، ملیت و تاریخ تولد است.  


تا پایان ماه مه امسال جمعا ۱۹۰ هزار مورد اطلاعات دراختیار سپو قرار گرفته که ۲۰۰ مورد از آنها برای تحقیقات بیشتر انتخاب شده است.


تمرکز این تحقیقات به گفته‌ی اُسکار اِک‌‌بلاد، رئیس بخش تحلیل اطلاعات در اداره مهاجرت، بیشتر بر کارهای ضد تروریستی و افرادی ست که به شکل‌‌های مختلف دست به اقدامات تهدیدآمیز سیاسی زده یا مظنون به انجام چنین فعالیت‌هایی هستند.  


از ماه ژوییه‌ی سال گذشته، اداره مهاجرت ۱۵۰۰ پرونده‌ از میان پرونده‌های متقاضیان پناهندگی را که به موارد مشابهی برخورده، برای بررسی‌های بیشتر دراختیار سپو، پلیس امنیتی قرارداده است. در چنین وضعیتی، از متقاضی پناهندگی پرسش‌های بیشتری ازجمله درمورد این که آیا خدمت سربازی انجام داده و یا فعال سیاسی بوده، انجام می‌شود.

ارزش چنین اقدامی به نظر اُسکار اِک‌بلاد، بیش از همه، در اعتبار آن است.

او با اشاره به کارکرد سیستم و کنترل‌های دقیق‌تر در لایه‌های مختلف، تاکید می‌کند این تحقیقات درمورد همه و پیش از گرفتن تصمیم، انجام می‌شود

رادیو سوئد بخش پارسی

goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

حقوقدان امور پناهندگی: قانون نامشخص اتباع خارجی باعث جواب‌های منفی به پناهجویان می‌شود

سازمان عفو بین‌الملل ودفتر مشاورتی پناهجویان از نامشخص بودن قانون اتباع خارجی در کشور انتقاد می‌کنند.

 کاهش چشمگیر پذیرش پناهجویان افغان در سال جاری می‌تواند نتیجه تفسیر سختگیرانه این قانون باشد.

اداره مهاجرت اما انتقاد این نهادها را رد می‌کند.

براساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل، در سال جاری تنها ۳۰ درصد پناهجویان افغان و ۴۵درصد از پناهجویان ایرانی از سوی اداره مهاجرت اقامت دریافت کرده‌اند، این رقم در سال‌های گذشته به ۷۰ درصد می‌رسید.

مدلین سیدلیتز، مشاور حقوقی در این سازمان، نگران این تغییر است.


باور اددرش سوندکویست، حقوقدان در دفتر مشاورتی برای پناهجویان، قانون اتباع خارجی مشخص نیست و این مسئله ممکن است باعث آن شود که کارمندان اداره مهاجرت آن را نظر به جو سیاسی سختگیرانه‌تر تفسیر کنند.

سیاست پناهندگی تغییر یافته تا مهاجرت به کشور را محدود کنند، ولی در عمل می‌بینیم که به مراتب بیشتر از محدودیت‌های ایجادشده، پناهجویان جواب منفی دریافت می‌کنند. ما گمان می‌بریم که بحث‌ها در سطح پارلمان به اداره مهاجرت این امکان را داده که قوانین را سختگیرانه‌تر تفسیر کنند و به شمار هر چه بیشتر جواب رد بدهند.


اداره مهاجرت اما با این گفته‌ها موافقت ندارد. فریدریک بییر، رئیس حقوقی اداره مهاجرت، به بخش فارسی سوئد بیان می‌دارد که ما قوانین خیلی خوب و مشخص داریم که ما را در حالات مختلف راهنمایی می‌کند.


 ما قوانین مشخص با معیارهای بین‌المللی داریم و همچنان مقرراتی وجود دارد که دادگاه‌های اداره مهاجرت براساس آن اقدام می‌کنند. قوانین ما در حدودی مشخص است که بدانیم چه را انجام بدهیم و یا ندهیم.


اندرش سوندکویست معتقد است که نقاط ضعف در قانون اتباع خارجی آنقدر بزرگ است که به افراد امکان آن را می‌دهد که در تصمیم گیری دست باز داشته باشند.


- به نظر من این خالیگاه‌ها در قانون است که زمینه معامله در امور حقوق بشری را بدون اینکه قانون تغییر یافته باشد، فراهم می‌کند.

فریدریک بییر دلیل کاهش جواب‌های مثبت به درخواست پناهجویان افغان را موجودیت یک گروه وسیع افغان‌هایی می‌داند که مدت طولانی در افغانستان زندگی نکرده‌اند و نمی‌توانند به اثبات برسانند که زندگی شان در افغانستان در خطر است.

- دو عامل عمده در تصمیم ما تعیین کننده است: وضعیت افغانستان و تعداد افرادی که مستقیم از افغانستان می‌آیند. پناهجویانی که مدت طولانی در افغانستان نبوده‌اند دشوار است که تثبیت کرد خطری آن‌ها را تهدید می‌کند.

goo.gl/9QeTZp

مدلین سیدلیتز می‌گوید که اداره مهاجرت به‌صورت کلی تصامیم خوبی می‌گیرد ولی در این آواخر ما می‌بینیم که شمار زیادی از پرونده‌ها درست بررسی نمی‌شود.


- جواب‌های اداره مهاجرت که نادرست و غیر موجه است رو به افزایش است.

رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/PNFU5V

این گزارش از سایت رادیو سوئد میباشد
لازم است بدانید بخش فارسی این رسانه هیچ گونه فعالیتی در خصوص امور پناهجویی ایرانیان انجام نمیدهد اما بلکه ....

اما بخش دری این رسانه به قدری تلاش در بهبود شرایط شهروندان افغان کرده که کار به جایی رسید که زاده این فعالیت ها شخصیت خاوری با افکار رادیکالی و پرتوقع را در پی داشته .


*کلا ایرانی های قدیمی یا بیخیال هستند نسبت به هموطن هاشون یا خیلی افکار راست گرا دارند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سوئد در رتبه نخست فهرست خوشنام ترین کشور جهان
سوئد در رتبه نخست فهرست خوشنام ترین کشور جهان
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سوئد رتبه سوم جهان در میان بهترین کشورها برای اشتغال اتباع خارجی
سوئد رتبه سوم جهان در میان بهترین کشورها برای اشتغال اتباع خارجی
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها: نبرد مایری ۷۳ ساله با اداره مهاجرت، برای عشق جوان گامبایی اش
که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها: نبرد مایری ۷۳ ساله با اداره مهاجرت، برای عشق جوان گامبایی اش
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پل ارتباطی بین دو کشور سوئد و دانمارک
@mohajerat002020این پل در میانه راه به زیر آب می رود تا کشتی ها بتوانند از روی آن عبور و مرور داشته باشند و در کشور دیگر دوباره به سطح باز می گردد.
پل ارتباطی بین دو کشور سوئد و دانمارک
@mohajerat002020این پل در میانه راه به زیر آب می رود تا کشتی ها بتوانند از روی آن عبور و مرور داشته باشند و در کشور دیگر دوباره به سطح باز می گردد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دختر  ۱۶ ساله ایرانی تبار جوان ترین دانشجوی رشته حقوق در سوئد شد
دختر ۱۶ ساله ایرانی تبار جوان ترین دانشجوی رشته حقوق در سوئد شد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

به نقل از یواس نیوز، گزارش تازه ای که توسط موسسه Akamai منتشر شده نشان می دهد که متوسط سرعت اتصال به اینترنت در جهان در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ به ۷.۲ مگابیت در ثانیه رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.


۱-رتبه اول این فهرست کشور کره جنوبی است که متوسط سرعت اینترنت در آن به ۲۸.۶ مگابیت در ثانیه می رسد .


۲-رتبه دوم این فهرست متعلق به نروژ است که متوسط سرعت اتصال به اینترنت در آن ۲۳.۵ مگابیت در ثانیه است .

۳-رتبه سوم نیز مربوط به سوئد با متوسط سرعت اتصال ۲۲.۵ مگابیت در ثانیه و افزایش سرعت ۹.۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ است.
کشورهای هنگ کنگ، سوئیس، فنلاند، سنگاپور، ژاپن، دانمارک و آمریکا نیز رتبه های چهارم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.


۱۰۷-ایران با متوسط سرعت اتصال ۴.۷ مگابیت در ثانیه به اینترنت رتبه ۱۰۷ جهانی و ده منطقه ای را به خود اختصاص داده است.

goo.gl/WSFU5P
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

عنوان بهترین آرایشگر صورت در سوئد به یک ایرانی تعلق گرفت

صدها نفر روز شنبه/ یکم سپتامبر با شرکت در فستیوالی در استکلهم، پایتخت سوئد «روز جهانی ریش» را جشن گرفتند.

شرکت کنندگان در این روز با انواع ریش و سبیل بر صورت در برابر دیدگان حاضران رژه رفتند.


در حاشیه این فستیوال حدود دویست نفر با آرایش متنوع موی صورت در یک رژه نمایشی شرکت کردند که از سوی شاخه سوئدی یک باشگاه بین المللی ریش موسوم به «شرورهای ریشو» Bearded Villains سازماندهی شده بود.


انتخاب بهترین آرایشگر صورت در سوئد بخشی دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده در این فستیوال بود.
امین ایرانمنش، تبعه ایرانی تبار ساکن در استکهلم یکی از پنج فرد راه یافته به فینال بهترین آرایشگر صورت بود که در نهایت توانست بهترین رای را از داور دریافت کند و برنده این مسابقه شود.

https://www.instagram.com/p/BnMrPsTHYBu/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1u51utjnmjl7x
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

عنوان بهترین آرایشگر صورت در سوئد به یک ایرانی تعلق گرفت

صدها نفر روز شنبه/ یکم سپتامبر با شرکت در فستیوالی در استکلهم، پایتخت سوئد «روز جهانی ریش» را جشن گرفتند.

شرکت کنندگان در این روز با انواع ریش و سبیل بر صورت در برابر دیدگان حاضران رژه رفتند.


در حاشیه این فستیوال حدود دویست نفر با آرایش متنوع موی صورت در یک رژه نمایشی شرکت کردند که از سوی شاخه سوئدی یک باشگاه بین المللی ریش موسوم به «شرورهای ریشو» Bearded Villains سازماندهی شده بود.


انتخاب بهترین آرایشگر صورت در سوئد بخشی دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده در این فستیوال بود.
امین ایرانمنش، تبعه ایرانی تبار ساکن در استکهلم یکی از پنج فرد راه یافته به فینال بهترین آرایشگر صورت بود که در نهایت توانست بهترین رای را از داور دریافت کند و برنده این مسابقه شود.

https://www.instagram.com/p/BnMrPsTHYBu/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1u51utjnmjl7x
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آمارقبولی پناهندگان ایرانی درماه آگوست
ازمیان114پرونده
44نفرجواب مثبت
60نفرجواب منفی
10نفردابلین
0%افزایش آمارقبولی نسبت به ماه گذشته
شانس قبولی%43
میانگین رسیدگی به پرنده هر شخص۲۱ ماه
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

کرون سوئد رکورد  ۱۴۰۰ تومان را در بازار آزاد شکست
کرون سوئد رکورد ۱۴۰۰ تومان را در بازار آزاد شکست
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

شاید باورش برای خود ما هم سخت باشد که قیمت هر کرون سوئد در بازار امروز  تهران را 1500 تومان اعلام کنیم .
شاید باورش برای خود ما هم سخت باشد که قیمت هر کرون سوئد در بازار امروز تهران را 1500 تومان اعلام کنیم .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ریزش قیمت آپارتمان های نو ساز در سوئد در سه ماهه اخیر: ۲۲ درصد سقوط قیمت تنها در استکهلم
ریزش قیمت آپارتمان های نو ساز در سوئد در سه ماهه اخیر: ۲۲ درصد سقوط قیمت تنها در استکهلم
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

انتخابات پارلمانی سوئد؛ قدرت‌گیری احتمالی پوپولیست‌ها

انتخابات پارلمانی در سوئد آغاز شده است. نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که احزاب باسابقه به احتمال قوی آرای زیادی را از دست خواهند داد. سیاست‌های پناهجویی و پناهندگی موضوع محوری کارزارهای انتخاباتی بود.

📌 این گزارش را بخوانید:
https://t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/34ZPB&rhash=eda96f36fc80e0?maca=per-Red-Telegram

لینک عضویت در کانال
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

برآوردها نشان می‌‌دهد حزب دموکرات سوئد، با گرایش‌های ضد مهاجرتی حدود ۲۰ درصد رای به دست آورد و در صورت تحقیق چنین وضعیتی، این حزب دومین حزب بزرگ پارلمان خواهد بود.
برآوردها نشان می‌‌دهد حزب دموکرات سوئد، با گرایش‌های ضد مهاجرتی حدود ۲۰ درصد رای به دست آورد و در صورت تحقیق چنین وضعیتی، این حزب دومین حزب بزرگ پارلمان خواهد بود.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#نتیجه انتخابات سوئد
#نتیجه انتخابات سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🔸در انتخابات عمومی سوئد دو بلوک مهم سیاسی این کشور تقریبا شانه به شانه هستند و حزب ضدمهاجرت نسبت به دوره قبل به نتایج بهتری دست یافته است.

🔺با شمارش ۸۰ درصد آرا، ائتلاف حاکم چپ میانه با اختلاف چند دهم درصد از ائتلاف راست میانه پیش است. هر کدام از این دو بیش از ۴۰ درصد آرا را کسب کرده اند.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

با توجه به شمارش 99 درصد آراء درانتخابات پارلمانی سوئد، این کشور با یک بن بست سیاسی مواجه شده است،چرا که حزب چپ میانه 40.6 (چهل و شش دهم) درصد و راست میانه نیز 40.2 (چهل و دو دهم) درصد آرا را به خود اختصاص داده اند.
حزب عوام گرا و ضدمهاجرتی 'دمکرات های سوئد' نیز که یک حزب راست افراطی است، تاکنون 17.6 درصد آراء را به خود اختصاص داده است. این میزان بیش از آرا 12درصدی این حزب در سال 2014 است.
با توجه به آراء به دست آمده، تحلیلگران پیش بینی می کنند که مذاکرات طولانی مدت که می تواند هفته ها به درازا کشد برای تشکیل یک دولت اکثریت و یا احتمالا یک دولت اقلیت، زمان خواهد برد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آرای بالای پوپولیست‌ها در سوئد راه تشکیل دولت را دشوار کرد

حزب سوسیال دموکرات و سبزها در انتخابات پارلمانی سوئد آرای زیادی را از دست دادند اما همچنان پیش‌تازند. حزب پوپولیستی "دموکرات سوئد" در جایگاه سوم قرار گرفته. رای بالای این حزب راه تشکیل دولت در سوئد را دشوار کرده است.

این گزارش را بخوانید:
https://t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/34avR&rhash=eda96f36fc80e0?maca=per-Red-Telegram
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در رقابت با ۱۳۱ شهر از ۷ قاره دنیا: اوپسالا#سوئد  بهترین شهر آب و هوایی جهان شد
در رقابت با ۱۳۱ شهر از ۷ قاره دنیا: اوپسالا#سوئد بهترین شهر آب و هوایی جهان شد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

امکان مشاوره با حقوقدان در طی ماه اکتبر در تهران برای علاقمندان به مهاجرت به سوئد

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
امکان مشاوره با حقوقدان در طی ماه اکتبر در تهران برای علاقمندان به مهاجرت به سوئد

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اگر در ایران زندگی میکنید و قصد مهاجرت به سوئد را دارید
امکان مشاوره با حقوقدان در طی ماه اکتبر در تهران برای علاقمندان به مهاجرت به سوئد
با آقای مجتبی نوری حقوقدان عضو کانون وکلا حقوقدانان سوئد از ۲۹ سپتامبر تا ۲۹ اکتبر در تهران پذیرای علاقمندان به مهاجرت به سوئد خواهد بود.
علاقمندان میتوانند با این شماره تماس برقرار کنند
0046708767960
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

نتایج نهایی پارلمان سوئد
 
آنا نیکویز، رئیس اداره انتخابات سوئد
کرسی ها بدون تغییر باقی خواهد ماند

144کرسی به بلوک قرمز سبز
143حزب مرکز راست آلیانس
62کرسی برای دموکرات سوئد
نتایج نهایی پارلمان سوئد

آنا نیکویز، رئیس اداره انتخابات سوئد
کرسی ها بدون تغییر باقی خواهد ماند

144کرسی به بلوک قرمز سبز
143حزب مرکز راست آلیانس
62کرسی برای دموکرات سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در سه هفته گذشته 85 ایرانی در کشور سوئد درخواست پناهندگی کردند و کشورمان رتبه سوم مهاجرت به سوئد.

کم کم در سوئد احساس غربت هم نخواهیم کرد .
در سه هفته گذشته 85 ایرانی در کشور سوئد درخواست پناهندگی کردند و کشورمان رتبه سوم مهاجرت به سوئد.

کم کم در سوئد احساس غربت هم نخواهیم کرد .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆
‍ ‍ دو دختر زیبا و جذاب درحالی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند که هیچ نسبتی نداشته و در دو کشور متفاوت بدنیا آمده اند.

برای دوقلوهای همسان توجیه علمی وجود دارد. اما دو دختر غریبه یکی از ایرلند و دیگری از سوئد پیدا شده‌اند که بدون هیچ رابطه فامیلی عین یکدیگر هستند.

دو دختر جوان به وسیله اینترنت همدیگر را پیدا کرده‌اند که بدون هیچ نسبتی چنان شباهتی به هم دارند که حتی خانواده‌هایشان قادر به تشخیص‌شان نیستند.

شانون ۲۱ ساله از ایرلند به وسیله یک سایت اینترنتی سارا ۱۷ ساله را از سوئد پیدا کرده که عین یکدیگر هستند.

در علم پزشکی دوقلوهای منوزایگوتیک (همسان) که به دوقلوهایی گفته می شود که از یک تخمک لقاح یافته که بعد از تقسیم به دو جنین تبدیل شده است.


در پست بعدی میتوانید فیلم ملاقات این دو دختر را مشاهده کنید .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

حنیف بالی ایرانی  بیشترین آرای فردی پس از رهبر حزب مدرات را به خود اختصاص داد، در کل کشورسوئد
حنیف بالی ایرانی بیشترین آرای فردی پس از رهبر حزب مدرات را به خود اختصاص داد، در کل کشورسوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اوضاع کابل برای دیپورت افغان ها مساعد است .


اداره مهاجرت در تازه ترین بیانیه منتشر شده خود افرود :

با توجه به دستورالعمل جدید کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در رابطه با وضعیت امنیتی در کابل ، اداره ی مهاجرت یک بیانیه جدید مطرح کرده است.

همانطور که قبلا اشاره کرده بودیم ، وضعیت خشونت و امنیت در کابل چنان گسترده و جدی نیست که تغییر در موقعیت و قوانین فعلی (دیپورت ) قانون را توجیه کند.

ادامه خبر را در وبسایت این اداره مطالعه فرمایید .
منبع خبری :
https://goo.gl/jC33DM
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#سوئد در صدرکشورهای تاثیرگذار جهان
🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪

در گزارش مرکز توسعه‌ی جهانی، سوئد در میان کشورهای ثروتمند در رتبه‌ی نخستِ کمک‌رسانی قرار گرفته است.

این گزارش که در مورد تاثیرات مثبت کشورهای ثروتمند بر بقیه‌ی جهان و کمک آنها به توسعه‌ی جهانی ست امروز منتشر خواهد شد.


مرکز توسعه‌ی جهانی نقش ۲۷ کشور ثروتمند و کمک‌های آنها را در هفت زمینه‌ی مساعدت، محیط زیست، تجارت، امنیت، مهاجرت، فن‌آوری و اقتصاد با استفاده از گزارش‌های سازمان توسعه‌، همکاری اقتصادی و سازمان ملل بررسی کرده است.


در فهرست معرفی شده از سوی این مرکز، پس از# سوئد، کشورهای دانمارک، فنلاند و آلمان قرار دارند و در ردیف‌های آخر نیز از آمریکا، لهستان، یونان و کره جنوبی نام برده شده است.  


آنیتا کِپِلی، یکی از رؤسای مرکز توسعه‌ی جهانی و از نویسندگان این گزارش، دلایل برتری سوئد را بر کشورهای ثروتمند دیگر در برنامه‌های مساعدت آن می‌داند که هم از نظر کیفی و هم کمی از بهترین‌ها در جهان است.

  
به گفته‌ی او سوئد در زمینه‌های سیاست مهاجرتی و زیست محیطی نیز از وضعیت بهتری از کشورهای دیگر برخوردار است.
آنیتا کپلی اما جنبه‌ی منفی در کارنامه‌ی سوئد را صدور انبوه سلاح به کشورهای غیردموکراتیک می‌داند.

رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/KfAEEu
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

📸 دیوار مهربانی در  سوئد

اتفاقی که در این ماه بسیار شاهد آن خواهیم بود
همه سیب‌های اضافه درختان خود را میگذارند بیرون تا هر کس نیاز دارد مجانی ببرد.

🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪
📸 دیوار مهربانی در سوئد

اتفاقی که در این ماه بسیار شاهد آن خواهیم بود
همه سیب‌های اضافه درختان خود را میگذارند بیرون تا هر کس نیاز دارد مجانی ببرد.

🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مجتبی نوری حقوقدان و عضو کانون وکلا و حقوقدانان سوئد از دفتر وکالت اکسلو از روز ۲۹ سپتامبر الی ۲۹ اکتبر ۲۰۱۸ در تهران پذیرای علاقمندان به مهاجرت به سوئد خواهد بود. علاقمندان می توانند از هم اکنون طریق تماس با شماره تلفن ۰۷۰۸۷۶۷۹۶۰ (از ایران ۰۰۴۶۷۰۸۷۶۷۹۶۰) جهت ملاقات با وی وقت رزرو نمایند.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اختصاصی استکهلمیان: ۱۰ نماینده ایرانی تبار پارلمان جدید سوئد چه کسانی هستند
اختصاصی استکهلمیان: ۱۰ نماینده ایرانی تبار پارلمان جدید سوئد چه کسانی هستند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

امروز رئیس جدید پارلمان سوئد انتخاب می‌شود

امروز نمایندگانی که طی انتخابات نهم سپتامبر به پارلمان راه یافته اند، گردهم می‌آیند و در یک رای دهی رئیس جدید پارلمان را انتخاب می‌کنند. 

رئیس پارلمان پس از پادشاه عالی‌ترین مقام کشور به حساب می‌رود و انتخاب آن یکی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی است.

بر اساس یک سنت سیاسی از سال ١۹۸۲‌ رئیس پارلمان از سوی بزرگترین حزب سیاسی انتخاب می‌شد.

اما اکنون برای نخستین بار طی این مدت، نامزد الیانس، اندریاس نورلین، از حزب مودرات است که به باور بسیاری از کارشناسان به عنوان رئیس پارلمان برای یک دوره چهار ساله انتخاب خواهد شد.

چهار حزب ائتلاف بورژوایی یا الیانس و دموکرات‌های سویدن به او رای خواهند داد. حزب مودرات دومین حزب بزرگ سیاسی در پارلمان است.

در شرایط سیاسی کنونی رئیس پارلمان بیشتر از گذشته نقش مهم را بازی خواهد کرد. برگیتا دال از حزب سوسیال دموکرات طی سالهای ١۹۹۴ تا ۲۰۰۲ رئیس پارلمان بود که تجربه طولانی در این زمینه دارد.

او در گفتگویی با رادیوی سوئد تمامی طرف‌های سیاسی را ترغیب کرده است تا با مسئولیت عمل کنند. او تاکید می‌کند که فرد منتخب نباید تحت تاثیر آشفتگی‌های سیاسی قرار گیرد.


-ریاست پارلمان مقام مهم حیثیتی و پر از مسئولیت است. رئیس پارلمان باید از سوی تمام طرف‌ها مورد احترام و اعتماد باشد. طوری باید رفتار کند که از خود شاسیتگی نشان دهد.


رادیو سوئد بخش پارسی
goo.gl/oHHn27
goo.gl/PNFU5V
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رای گیری ریکسداگ در مورد سرنوشت نخست وزیر ساعت ۹،۳۰ صبح سه شنبه
رای گیری ریکسداگ در مورد سرنوشت نخست وزیر ساعت ۹،۳۰ صبح سه شنبه
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

نخست وزیر و دولت سوسیالیست – سبز او سقوط کرد❗️استفان لوفن اولین نخست وزیر تاریخ سوئد که با رای عدم اعتماد ریکسداگ ساقط شد
نخست وزیر و دولت سوسیالیست – سبز او سقوط کرد❗️استفان لوفن اولین نخست وزیر تاریخ سوئد که با رای عدم اعتماد ریکسداگ ساقط شد