اطلاعات مفید پناهندگی سوئد 
عنوان گروه یا کانال:

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد


توضیحات: #اهداف از تشکیل این کانال 1⃣ اطلاعات مهاجرت. 2⃣ اطلاعات کار در سوئد. 3⃣ اطلاعات زندگی درسوئد. 4⃣ اطلاعات کاریابی در سوئد. 5⃣ اطلاعات تحصیل در سوئد. 6⃣ اطلاعات کسب و کار در سوئد. 7⃣ اطلاعات خانه و خانواده در سوئد. 8⃣ بحث در مورد پناهجو
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 3875
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

🤝دوستانه ترین و اجتماعی ترین شهرهای جهان کدامند؟

1. گوتنبرگ، سوئد 🇸🇪
ساکنان گوتنبرگ خوش مشرب ترین و روشنفکرترین افراد در جهان به حساب می آیند. این مردم بالاترین میزان رفتار اجتماعی را دارند و ارزش اولویت اجتماعی در این شهر بسیار بالاتر از اولویت های فردی است. میزان اعتماد به دوستان نیز در گوتنبرگ بسیار بالاست.

2. استکهلم، سوئد 🇸🇪
روابط اجتماعی در این شهر فوق العاده است، همین کافیست تا استکهلم در رده دوم خوش مشرب ترین شهر جهان قرار گیرد.

3. شیکاگو، آمریکا 🇺🇸
یک شهر دیگر برای افراد غذا دوست. دومین شهر در زمینه غذا خوردن در خارج از خانه با 88 روز در سال به طور میانگین است.

4. بوستون، آمریکا 🇺🇸
ساکنان بوستون سومین رتبه را در زمینه ملاقات با دوستان و بیرون غذا خوردن دارند. آنها این کارها را بیش از یکبار در هفته انجام میدهند.

5. نیویورک سیتی، آمریکا 🇺🇸
نیویورکی ها بیشتر از هر کسی در جهان غذا میخورند و این یعنی نیویورک مقصد مناسبی برای تعطیلات افراد غذا دوست است. به طور میانگین مردم نیویورک 89 روز در سال بیرون غذا میخورند. یعنی هر 4 روز یکبار.

6. کپنهاگ، دانمارک 🇩🇰
کپنهاگ در بسیاری از دسته بندی ها رتبه دار است که آن را تبدیل به یک شهر خوش مشرب میکند. اولویت اجتماعی در این شهر ارزش بالاتری نسبت به اولویت فردی دارد، در خانه ها بسیار سرگرم کننده اند و رتبه سوم را در زمینه استفاده از رسانه های اجتماعی دارند.

7. مادرید، اسپانیا 🇪🇸
ساکنان مادرید به دنبال بهانه ای برای راه انداختن مهمانی هستند. مردم این شهر بسیار دومین جایگاه را در زمینه ارتباط با دوستان دارند.

8. رم، ایتالیا 🇮🇹
به لطف قرار گرفتن رم در رده دوم بهترین رفتار اجتماعی مردم، یک بار دیگر ایتالیا در این لیست ظاهر می شود. مردم رم زمانیکه در سفرند به راحتی با افراد جدید معاشرت میکنند.

9. هامبورگ، آلمان 🇩🇪
ساکنین هامبورگ در حال پذیرش طیف گسترده ای از سبک زندگی هستند. این بازخورد خوب آنها، هامبورگ را در رده سوم خوش برخورد ترین مردم جهان قرار میدهد. هامبورگی ها همچنین در هنگام سفر تمایل به معاشرت با افراد جدید دارند.

10. دوبلین، ایرلند 🇮🇪
برخوردهای گرم و دوستانه در شهر دوبلین، جایگاه دهم را به این شهر داده است.

11. تورنتو، کانادا 🇨🇦
دیدن شهرهایی از کانادا در این لیست جای تعجب ندارد. فستیوال پراید در تورنتو، که امسال در ماه ژوئن برگزار می شود، شهرت جهانی دارد.

12. سیدنی، استرالیا 🇦🇺
چه چیزی در سیدنی آفتابی دوست داشتنی نیست؟ سیدنی دوازدهمین شهر اجتماعی جهان است.

13. پاریس، فرانسه 🇫🇷
ملاقات با پاریسی ها قطعا بدلیل فرهنگ منحصر به فرد خود، برای مسافران جذابیت خاصی دارند. پاریس سومین شهر با رفتار اجتماعی خوب در جهان است.

14. بالتیمور، آمریکا 🇺🇸
بالتیمور از ایالت مریلند اولین شهر از آمریکا است که در این لیست قرار دارد.

15. ورشو، لهستان 🇵🇱
ساکنان ورشو رتبه سوم را در سرگرم کنندگی در خانه دارند، به این معنی است که ورشو محل بسیار خوبی برای بدست آوردن دست پخت خانگی خوب است

16. هلسینکی، فنلاند 🇫🇮
هلسینکی رده دوم را در زمینه بالاترین رفتار اجتماعی در میان شهرهای جهان دارد.

17. ونکوور، کانادا 🇨🇦
ونکوور در کشوری واقع شده است که مردم آن به برخورد دوستانه شهرت دارند.

18. میلان، ایتالیا 🇮🇹
میلان دارای بالاترین سطح خوشرویی مردم با یکدیگر است و این یعنی مسافران علاقمند به ملاقات با مردم محلی هستند. ساکنین این شهر نیز زمانیکه در سفرند تمایل به معاشرت دارند.

19. برلین، آلمان 🇩🇪
ساکنین برلین دومین سطح اعتماد بالا به دوستان خود را دارند که آنها را در جایگاه نوزده قرار میدهد.
https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9ZYaS1G0ldKdTw
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بیشتر پناهجویان به کدام کشور های اروپایی پناهنده شدند ؟

سوئد هفتمین کشور متقاضی پناهندگی


لینک عضویت در کانال همسفر
https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9Zbtsr-GsALNEQ
بیشتر پناهجویان به کدام کشور های اروپایی پناهنده شدند ؟

سوئد هفتمین کشور متقاضی پناهندگی


لینک عضویت در کانال همسفر
https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9Zbtsr-GsALNEQ
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

زمین لرزه در سوئد و آلمان بدنبال حکم  دیوان دادگستری اروپا: اعضای خانواده نوجوانان پناهجو می بایست به آنها ملحق شوند، حتی پس از ۱۸ سالگی
https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9ZYt-V4ahiSMdQ
زمین لرزه در سوئد و آلمان بدنبال حکم دیوان دادگستری اروپا: اعضای خانواده نوجوانان پناهجو می بایست به آنها ملحق شوند، حتی پس از ۱۸ سالگی
https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9ZYt-V4ahiSMdQ
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9ZYt-V4ahiSMdQ
https://t.me/joinchat/AAAAAEEl9ZYt-V4ahiSMdQ
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مهاجر پذیر‌ترین کشور های #جهان

رتبه اول🥇کشور #سوئد
مهاجر پذیر‌ترین کشور های #جهان

رتبه اول🥇کشور #سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مراحل پناهندگی در سوئد

🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪


▫️پس از تسلیم درخواست #پناهندگی در #سوئد 🇸🇪 چه اتفاقاتی برای شخص پناهنده می افتد ؟

☝🏼پروسه انگشت نگاری

بعد از تسلیم درخواست پناهندگی از افرادی که سن آنها بالای ۱۴ سال تمام می باشد انگشت نگاری صورت می گیرد ، علت انگشت نگاری توسط اداره مهاجرت سوئد ، استعلام از سیستم اطلاعاتی یکپارچه کشورهای عضو شنگن ( SIS ) برای اینکه قبلا در سوئد سایر کشورهای عضو شنگن درخواست پناهندگی توسط متقاضی ارائه شده است یا خیر ؟

👨🏼‍💻مصاحبه

بعد از پروسه انگشت نگاری مصاحبه توسط آفیسر اداره مهاجرت انجام میگردد ، صداقت و شفافیت متقاضی در مصاحبه کمک شایانی به روند پرونده می نماید .

💳 کارت LMA

پس از درخواست پناهندگی و همینطور مصاحبه با متقاضی قبضی به وی داده می شود و چند روز پس از آن کارتی به نام LMA جایگزین قبض می شود ، کارت LMA نشان دهنده این است که شخص در سوئد پناهجو می باشد و این کارت را تا زمان دریافت پاسخ پناهندگی همیشه باید همراه داشته باشد ، پس از پاسخ اداره مهاجرت ( موافقت یا عدم موافقت ) کارت LMA باید تحویل اداره مهاجرت گردد .

👩🏼‍⚕️تست رایگان سلامتی و زبان

در صورتی که اداره مهاجرت لازم بداند جهت اطمینان از ملیت پناهجو می تواند تست زبان برگزار نماید ، همچنین تست چک آپ سلامتی نیز رایگان انجام می شود .

💶 محل اقامت و کمک هزینه موقت روزانه

زمانیکه متقاضی درخواست پناهندگی ارائه می دهد مسکن موقتی از طرف اداره مهاجرت برای او در شهر مورد نظر فراهم می شود ، اگر اگر خود متقاضی بخواهد از مسکن ( اقوام و بستگان خود در سوئد) استفاده نماید ، دیگر مبالغی برای مسکن به وی تلعق نمیگیرد ، اگر پناهجو نتواند از پس هزینه های امرار و معاش خود بر بیاد دولت مبالغی را روزانه به صورت موقت به او میدهد ، در اینصورت برای شخص کارت بانکی صادر شده و مبالغ زیر روزانه به حساب وی واریز می گردد .

هزینه روزانه برای افراد بزرگسال مجرد : ۷۱ کرون
هزینه روزانه برای افراد بزرگسال در یک خانواده : ۶۱ کرون
هزینه روزانه برای کودکان تا سن سه سال : ۳۷ کرون
هزینه روزانه برای کودکان ۴ تا ۱۰ سال : ۴۳ کرون
هزینه روزانه برای کودکان ۱۱ تا ۱۷ سال : ۵۰ کرون
کمک هزینه مسکن در صورت پیدا کردن شغل در شهری که اداره مهاجرت آنجا مسکن ندارد : برای افراد مجرد ماهیانه ۳۵۰ کرون ، برای خانواده ماهیانه ۸۵۰ کرون

خدمات بهداشتی و درمانی موقت

پناهجویان دارای حق درمان پزشکی ، درمان اورژانسی و درمان دنداپزشکی دارند که توسط اداره بهداری تعیین می گردد ، کودکان زیر ۱۸ سال همانند کودکان زیر ۱۸ سال سوئدی حق درمان مشابه ای دارند .
@panahandegi_u
📕در صورت موافقت با درخواست پناهندگی چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

اگر با درخواست پناهندگی شخص در اداره مهاجرت موافقت گردد ، به شخص پناهجو یک اجازه اقامت دائمی داده می شود و در برخی موارد اجازه اقامت با محدودیت زمانی یک ساله اعطا خواهد شد ، اما ذکر این نکته ضروری است که در صورت موافقت با درخواست پناهندگی به هیچ عنوان اجازه اقامت کمتر از یک سال صادر نمی گردد .

و در صورت موافقت با درخواست پناهندگی دیگر شخص پناهجو یا پناهنده تلقی نمی گردد و به عنوان یه شهروند سوئدی می باشد و می تواند از تمام مزایای شهروندی بهره مند شود .

🔶 شرایط کار برای پناجویان
زمانیکه پناهجو درخواست پناهندگی به اداره کار ارائه می دهد می تواند بدون نیاز به ویزای کار اتریش به دنبال کار در سوئد باشد و در صورتی که بتواند در مدت زمانی که منتظر دریافت پناهندگی خود می باشد شغلی را به دست آورد ، درصورتیکه با درخواست پناهندگی وی موافقت نگردد و پناهجو شغلی را اخذ کرده باشد و حداقل شش ماه مشغول به کار باشد می تواند از با شرایط خاصی اجازه اقامت به دست آورد .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

برخی از قوانین جدید اجرایی از اول جولای


1-قانون موقت اقامت براساس آموزش که در این هفته به اجرا گذاشته شد، به جوانان پناهجوی تنهایی که دبیرستان یا مراکز آموزشی دیگر درس می‌خوانند، این امکان را می‌دهد که درخواست اقامت کنند.

این قانون در هفته سیاستمداران در ویسبی نیز به بحث گذاشته شده است و در مجموع به ۹۰۰۰ جوان پناهجوی تنها شانس ماندن در سوئد را می‌دهد.


از دیگر قوانین جدیدی که از اول ماە جولای اجرا شده این است که شمار روزهایی که طی آن حقوق بیکاری از سوی صندوق بیمە بیکاری بە فرد بیکارشدە پرداخت نمی‌شود از هفت روز بە شش روز تقلیل می‌یابد.

این دوران را در سوئدی "کارنس داگ" می‌نامند.


2- از اول این ماه مقرر شده است که اعضای اتحادیه‌های صنفی می‌توانند تنها ۲۵ درصد از مبلغ اظهارنامه‌های مالیاتی سالیانه را پرداخت کنند. حق عضویت در این اتحادیه‌ها حداقل ۴۰۰ کرون در سال است.


3-یکی از قوانین جدید که بحث‌های بسیاری را نیز در پی داشت، ضرورت رضای طرفین در انجام رابطه جنسی است. بر اساس این قانون رابطه جنسی باید با رضایت صریح طرفین صورت بگیرد. درغیر اینصورت این رابطه، تجاوز محسوب می‌شود حتی اگر در آن تهدید یا خشونت صورت نگرفته باشد.


افزایش مالیات برای اتومبیل‌هایی که بنزین بیشتری مصرف می‌کنند از دیگر قوانین جدیدی است که از اول این ماه به اجرا گذاشته شده است. 

درمقابل، به خریدار اتومبیل‌هایی که گازهای گلخانه‌ای کمتری منتشر می‌کنند جوایزیدرنظر گرفته می‌شود.
goo.gl/zK2me1

4- کمک هزینه تحصیلی نیز از اول ماه جولای افزایش یافته است. این کمک هزینه برای دانش آموزان دبیرستانی با افزایش ۲۰۰ کرونی در ماه و برای دانشجویان با ۲۹۶ کرون در ماه همراه خواهد بود.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

قانون جدید دوره ثانوی از ۱ جولای الی ۳۰ سپتامبر


پارلمان سوئد تصمیماتی در مورد مقررات جدید در قانون موسوم به قانون دوره ثانویه (جمنازیم) گرفته است. این مقررات جدید به شما که در پرونده پناهندگی خود جواب رد گرفته‌اید این امکان را می‌دهد که برای تحصیل در دوره ثانوی تقاضای اقامت نمایید.

برای آنکه مشمول مقررات جدید شوید باید دارای بعضی شرایط باشید. این تغییر قانون موقت بوده و درخواست شما باید بین اول جولای الی ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ تسلیم اداره مهاجرت گردد.

برای دریافت اجازه اقامت بر اساس قانون جدید دوره ثانوی نفر باید دارای شرایط زیر باشد:

• شما باید برای اولین بار در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ یا قبل از آن تقاضای پناهندگی نموده باشید

• شما باید در زمان تسلیم تقاضای پناهندگی تنها بوده و برای تامین مسکن به یک کمون معرفی گردیده باشید

•وقتی تصمیم رد خاک دریافت کردید سن شما ۱۸ سال یا بالاتر بوده است

شما برای دریافت جواب ۱۵ ماه یا بیشتر منتظر بوده‌اید.

شما در ۲۰ جولای ۲۰۱۶ یا بعداز آن ترک خاک دریافت نموده‌اید.

شما مشغول تحصیل می‌باشید و یا مشغول تحصیل بوده‌اید و قصد دارید در دوره ثانوی در سوئد تحصیل نمایید.

شما در زمان تسلیم درخواستی خود باید در سوئد زندگی کرده داشته باشید.

دفتر مهاجرین این موضوع را کنترل می‌کند که آیا شما مرتکب جرم شده اید و یا نشانه‌هایی در دست باشد که بحث یک تهدید امنیتی برای کشور در نظر گرفته شوید یا نه.

شما که هنوز منتظر تصمیم در پرونده پناهندگی خود می‌باشید هم اگر جواب رد به درخواست پناهندگی خود دریافت کنید و دارای همه شرایط باشید می‌توانید است مشمول این قانون گردید.

برای درخواست کردن به چه نحوه باید اقدام کنم؟

شما باید یک فرم مخصوص را پر نموده و برای اداره امور مهاجرین ارسال کنید.

شما باید یک فورمه مخصوص را خانه پری نموده و برای اداره مهاجرت ارسال نمایید

درخواست اجازه اقامت برای تحصیل در دوره ثانوی، فرم شماره ۱۶۸۰۱۱ ( به سوئدی)
لینک دانلود فرم
https://goo.gl/jd862C


در این فورم باید تایید نمایید که مشغول تحصیل می‌باشید یا قصد دارید تحصیل نمایید.

همراه با این فرم باید این مدارک هم ارسال گردد:

یک برنامه تحصیلی انفرادی یا مدرک معادل آن برای نشان دادن آنکه شما در سطح ثانوی تحصیل می‌کنید.
یا

مدرکی که نشان دهد شما در گذشته در سوئد در سطح مدرسه ابتدائیه یا سطح ثانوی تحصیل نموده‌اید و یک مدرک که نشان دهد قصد دارید به تحصیل ادامه دهید.

منبع
Www.migrationsverket.se
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آمار قبولی این ماه پناهندگان ایرانی
از میان277پرونده
106نفرجواب مثبت
160نفرجواب منفی

4نفردابلین
0%افزایش آمارقبولی نسبت به ماه گذشته
شانس قبولی%39
میانگین رسیدگی به پرنده هر شخص۲۱ ماه
آمار قبولی این ماه پناهندگان ایرانی
از میان277پرونده
106نفرجواب مثبت
160نفرجواب منفی

4نفردابلین
0%افزایش آمارقبولی نسبت به ماه گذشته
شانس قبولی%39
میانگین رسیدگی به پرنده هر شخص۲۱ ماه
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در ماه گذشته اداره مهاجرت از اعلام آمار اعطای اقامت به پناهجویان هر کشور خودداری و تنها آمار کلی ارائه کرده که براساس آن

از بین 1919 نفر پرونده برسی شده در ماه گذشته

تعداد 601 نفر جواب مثبت

تعداد 903 جواب منفی

و 154 نفر شامل قانون دابلین شدند .

261 نفر مشکلات دیگر
۴۰ درصد آمار میانگین قبولی کل کشور ها
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#مدرك #معادل

اگر داراي مدرك تحصيلات آكادميك هستيد و ميخواهيد آن را با سيستم آموزشي سوئد مطابقت دهيد و ارزشيابي كنيد و مدرك معادل سوئدي آن را دريافت كنيد، فقط كافيست در سايت زير يك پروفايل ايجاد كنيد و فايل اسكن مدرك اصلي و ريز نمرات را به همراه ترجمه آنها آپلود كنيد. مدارك هويتي نيز بايد آپلود شود.

توجه كنيد كه هيچ گونه هزينه اي ندارد ولي زمان انتظار تقريبا ٦ ماه ميباشد.
https://www.uhr.se/
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#اجاره #آپارتمان

در سوئد بسياري از شركت هاي ساختماني، مجتمع هاي مسكوني ساخته شده خود را به دو طريق در اختيار مردم ميگذارند.

اول از طريق مالكيت مشترك (bostadsrätt) يا همان فروش سرقفلي ملك ميباشد كه پس از خريداري آپارتمان، سرقفلي آن به نام شما خواهد شد ولي در واقع صاحب زمين و امتياز آن براي شركت سازنده است و شما در هر صورت هزينه هاي جاري (månadsavgift) آنرا ماهانه به شركت پرداخت ميكنيد. اين هزينه ها شامل جمع آوري زباله هاي تفكيكي ، برف روبي،چمن زني محوطه، تعميرات و نگهداري ساختمان است.

دوم از طريق اجاره (hyresrätt) كه شما ملك را از شركت بصورت مستقيم اجاره ميكنيد( قرارداد دست اول förstahandskontrakt)
در اينصورت علاوه بر هزينه هاي جاري ماهيانه مبلغي بابت اجاره مسكن نيز به شركت پرداخت ميشود.

حال بسياري از اين شركت ها، مسكن هاي اجاره اي خود را از طريق شركت هاي مادر منطقه اي مثل boplats در گوتنبرگ و يا bostad stockholm در استكهلم طبق قوانين خاص و رعايت نوبت و صف اجاره و اولويت بندي هاي شهروندي به اجاره ميگذارند.

https://nya.boplats.se/
https://bostad.stockholm.se

مابقي شركت ها نيز روال خاص خودشان را براي اجاره دادن ، دارند. در سايت زير ميتوانيد اطلاعات مربوط به آنها را در شهر گوتنبرگ به دست آوريد.
https://www.hyresratt.nu/
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

برای کار کردن درسوئد نیاز به اجازه کار داريد.

شرایط برای گرفتن اجازه اقامت

برای دریافت اجازه کاربایستی یک کار به شما ارائه شده باشد. قبل ازسفربه سوئد بایستی اجازه کار راگرفته باشید. شما نمیتوانید اجازه کاردریافت کنید و وارد به سوئد شويد و جستجوی کار كنيد. 
همه مراحل اخذ اجازه اقامت و استخدام قبل از ورود به سوئد بايد انجام شود.

برای گرفتن اجازه کار باید:
* یک پاسپورت معتبر داشته باشید
* کاری به شما ارائه شده باشد که ازنظرشرایط کاری و یا آنچه که درآن شغل یا آن رشته معمول است درسطح قراردادهای صنفی باشد.
* به شما حقوقی داده شود که مبلغ آن درسطح قراردادهای صنفی سوئد بوده ویا آن مبلغی که دراین رشته کاری مرسوم است.
* دارای یک پیشنهاد کاری باشید که از طریق آن بتوانید زندگی خود را تامین کنید. برای اینکه مشمول شرایط تامین زندگی شوید می بایست در حدی کار کنید که حقوق شما قبل از احتساب مالیات به حداقل ۱۳۰۰۰ کرون در ماه برسد.
* کارفرمای شما قصدش این باشد که هنگام شروع کارشما را عضو بیمه درمانی، بیمه عمر، بیمه ایمنی، وبیمه حقوق بازنشستگی کند.                                    

بدینصورت درخواست اجازه کار میکنید

قاعده اصلی این است که بایستی قبل از سفربه سوئد درخواست اجازه کارکرده واجازه را گرفته باشید. هنگامیکه ازطریق وبگاه درخواست میکنید، برای طرز پرکردن درخواستنامه و مدارکی که باید ضمیمه شود دستورالعمل واضحی دریافت میکنید. انجام کار صحیح آسانتر میشود وامکان دریافت جواب سریعتربیشتر میشود. 

١-پیشنهاد استخدامی

برای دریافت اقامت کاری بایستی یک پیشنهاد کاری در سوئد داشته باشید. کارفرمای شما می‌بایست حداقل ده روز قبل از آنکه این پیشنهاد استخدامی ارائه شود، فرصت شغلی مورد نظر را در سوئد، اتحادیه اروپا /منطقه همکاری‌های اقتصادی اروپا  و سویس، آگهی کرده باشد.

٢- بررسي درخواستنامه ازکارفرما آغازمیشود

با ایجاد دعوتنامه کاری کارفرمای شما درسوئد بررسی تقاضای اجازه کارآغازمیگردد. کارفرمای شما به دانستن اسم شما، تاریخ تولد، تابعیت، تحصیلات و آدرس الکترونیکی شما نیاز دارد. مهم است  تازمانیکه جواب درخواست خود را دریافت میکنید، دسترسی به آدرس الکترونیکی ای داشته باشید که به کارفرما داده اید. درطول مدت زمان بررسی تقاضای اجازه کارشما اداره امورمهاجرت برای تماس با شما ازاین آدرس الکترونیکی استفاده میکند.

 ٣-یک نامه الکترونیکی دریافت میکنید

پس ازآنکه کارفرما دعوتنامه کاری را تنظیم میکند یک نامه الکترونیکی حاوی اطلاعاتی پیرامون چگونگی درخواست اجازه کار دریافت میکنید.
درفرم تقاضا اطلاعاتی درباره خود مینویسید. اگرخانواده تان به همراهتان میایند، همزمان برای آنها درخواست اجازه اقامت میکنید. همچنین بایستی کنترل کنید که اطلاعاتی را که دردعوتنامه کاری درباره شرایط استخدامی نوشته شده با آنچه که شما وکارفرما به توافق رسیده اید مطابقت دارد.

٤-این مدارک را به همراه آن میفرستید

این مدارک را می بایست اسکن كرده به همراه تقاضای خود ارسال کنید
* کپی از صفحات گذرنامه شامل مشخصات فردی، عکس، امضاء، شماره گذرنامه، کشور محل صدور، کد قابل خوانده شدن توسط ماشین در پایین صفحه مشخصات فردی، و چنانچه دارای اجازه اقامت در کشور دیگری غیر از کشور موطن خود هستید
* وکالتنامه چنانچه به وکالت از متقاضی عمل می کنید.
اگر اعتبار گذرنامه شما در حال اتمام است بهتر است آن را تمدید کنید چون امکان صدور اجازه برای مدتی طولانی تر از اعتبار گذرنامه تان وجود ندارد.

وکالتنامه برای نمایندگی از طرف شما
اگر مایلید فرد دیگری شما را در پرونده تان در نزد اداره مهاجرت نمایندگی کند می توانید وکالتنامه ای به آن شخص بدهید. یک وکالتنامه می تواند برای مثال به فرد دیگری حق بدهد که بجای شما تقاضا تسلیم کند، از محتوای دلیل یک تصمیم آگاهی یابد و یا بجای شما از یک تصمیم شکایت کند. وکالتنامه می بایست از طرف شمایی که به فرد دیگری وکالت می دهید نوشته شده و امضاء شود و باید در صورت درخواست اداره مهاجرت اصل آن قابل ارائه باشد. شمایی که بالای ۱۸ سال هستید و مایلید که فرد دیگری در خانواده نماینده تان باشد هم نیاز به ارائه وکالتنامه دارید.

برای دادن وکالتنامه به فردی دیگر می توانید از فرمی بنام Fullmakt استفاده کنید. این فرم برای شمایی است که بواسطه کار، تحصیل، پیوند یا دیدار تقاضای اجازه اقامت کرده اید. 
https://www.migrationsverket.se/download/18.4100dc0b159d67dc61478e2/1491469919301/Fullmakt_en.pdf

٥-هزینه را پرداخت کرده ودرخواستنامه را بفرستید

دراکثرموارد هزینه میپردازید. شما باکارت بانکی ویزا یا مَستِركارت پرداخت میکنید. وقتیکه هزینه احتمالی پرداخت شد پس ازآن فرم درخواستنامه را میفرستید. شما وکارفرمایتان ایمیلی مبنی براینکه تقاضای شما رسیده است دریافت میکنید. درصورت نیازبه اطلاعات بیشتراداره مهاجرت
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مراحل اقدام براي اقامت كاري در سوئد:
١- نوشتن رزومه كامل نهايتا ٢ صفحه A4
٢- جستجوي شغل مورد نظر در سايت هاي كاريابي سوئد كه چند مورد اينجا به اشتراك ميزارم

www.arbetsformedlingen.se/
اداره كار سوئد 👆👆👆👆

https://jobb.blocket.se/lediga-jobb-i-hela-sverige/

https://www.indeed.com

٣- مكاتبه ايميلي با كارفرما
٤- در صورت توافق براي اينكه كار فرما بتواند فردي را خارج از اروپا دعوت براي كار كند بايدحداقل ١٠ روز از درج آگهي شغل مورد نظر در پايگاه اصلي كار سوئد گذشته باشد تا بتواند مدارك مربوطه را در اداره مهاجرت براي متقاضي درخواست نمايد
٥- ادرس ايميل شما بسيار مهم است براي مكاتبه با كارفرما و اداره مهاجرت
٦- پس از تكميل مدارك مورد نياز و پرداخت وجه آنلاين دعوت به مصاحبه در سفارت خواهيد شد
٧- اخذ ويزاي كاري
٨- ورود به سوئد
٩- تكميل مراحل اخذ اقامت موقت كاري در اداره مهاجرت
١٠- تكميل مراحل مالياتي در اداره skatt
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سايت اصلي اداره مهاجرت سوئد صفحه مراحل درخواست اقامت كاري
https://www.migrationsverk
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

خیلی از ایرانی ها علاقه ای خاصی به دین باستان ایران یا همون زرتشت دارند که در همین راستا لینک وب سایت انجمن زرتشتیان سوئد میزارم شاید بعضی از دوستان میخوان با ایین زرتشت بیشتر اشنا بشن
وب سایت انجمن زرتشتیان سوئد

https://zartoshtianstockholm.com/
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#تحصيل در سوئد

اگر قصد تحصيل در سوئد را داريد حتما در گام اول اطلاعات مفيد اين سايت را مطالعه كنيد و طبق مراحل راهنمايي شده آن، اقدام كنيد.

https://studyinsweden.se/
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

 شما را در یافتن کار در سوئد حمایت می کنیمآیا شما بعنوان پناه جو در سوئد اجازه ی اقامت در یافت کرده اید؟ و یا آیا کسی از نزدیکان شما در طول دو سال اخیر بعنوان پناه جو در طول دوسال اخیر در سوئد اجازه ی اقامت گرفته است؟ در چنین صورتی قانون استفاده از فعالیت های جا افتادن در بازارکار (etableringsinsatser) جهت بعضی از افرادی که جدیداً به سوئد وارد شده اند شامل شما می شود.

جهت اطلاعات بیشتر به نزدیکترین اداره ی کاریابی خوش آمدید.


اطلاعات بیشتر در سایت اداره ی کاریابی سوئد
https://www.arbetsformedlingen.se/Globalmeny/Other-languages/Languages/Persiska-farsy/-ma-shma-ra-dr-yaftn-kar-dr-swyd-hmayt-my-knym.html
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

یکی از قوانین که شامل افرادی میشه که از اداره مهاجرت جواب منفی گرفتن اینکه
در صورتی که ۴ ماه مشغول کار باشند و کارفرما مربوطه تضمین کنه اون شخص استخدام میکنه تا یک سال میتونن
بعد از جواب منفی از دادگاه سوم
تا ۱۴ روز بعد درخواستشونو تسلیم اداره مهاجرت کنند مبنی بر تغییر در خواست پناهندگی به اقامت کاری .
زمانی که از کارمند اداره مهاجرت درباره میزان حقوق شخص پرسیدم جواب داد :

حداقل حقوق شخص باید ۱۳ هزار کرون قبل از مالیات باشه .


خبر های سوئد با دوستان خودتون به اشتراک بگذارید .
خوشحال میشم تجربیاتتون که باعث میشه با به اشتراک گذاشتن اون هموطنانمون موفق بشن برای من ارسال کنید .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://goo.gl/vxntBN

دولت میخواهد که فقط وفقط کسی که اقامت سه ساله بعنوان پناهنده دریافت کرده امکان ملحق شدن به خانواده اش را داشته باشد. به این مفهوم که شوهر/​همسرزن /شریک زندگی به ثبت رسیده/ همخانه و فرزندان آن فرد بتوانند درخواست اجازه اقامت کنند.

فردی که اجازه اقامت یکساله  بدلیل نیاز به حمایت دریافت کرده است او میتواند حق دوباره پیوستن به خانواده اش را داشته باشد درصورتیکه قبل از ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ درخواست پناهندگی کرده باشد. دربرخی موارد حتی کودکان تنهای بی سرپرستی که بدلیل گزینه وضعیت حمایتی اقامت دریافت میکنند امکان این را دارند که به خانواده خود ملحق شوند، حتی اگرچنانچه پس از ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ درخواست پناهندگی کرده باشند.

شرط تأمین امرارمعاش برای ملحق شدن مجدد به خانواده

برای آنهایی که حق پیوستن مجدد به خانواده خود را دارند شرطش این است که او بتواند خرجی خود و خانواده ای که اجازه اقامت دریافت میکند را تأمین کند. و همچنین ملزم است که خانواده مسکنی با استاندارد و به اندازه کافی برای همه داشته باشد.

شرط تأمین امرارمعاش برای فردی که پناهنده است و یا اینکه گزینه دلیل بر حمایت دارد و فامیلش درخلال سه ماه پس از دریافت اجازه اقامت تقاضای اجازه اقامت میکند، شامل نمیشود.

این تغییردر شرط تأمین امرارمعاش شامل کودکان، و یا خویشاندانی که حداکثر تا تاریخ ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۶ درخواست اجازه اقامت کرده باشدند نمیشود (تاریخ برمبنای لایحه پیشنهادی).

وبگاه اداره مهاجرین تا تاریخی که این تغییرات قانون به اجرا گذاشته شود بطورمرتب آخرین اطلاعات روز را مینویسد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

لینک بازدید شاه از سوئد 👇👇👇

https://www.oppetarkiv.se/video/3143775

نگاهی به گذشته
لازم به ذکر است این فیلم تنها برای آی پی های سوئد قابل پخش است
چنانچه در سوئد هستید میتوانید این فیلم را مشاهده فرمایید .

بازدید شاه از سوئد ۵۷ سال پیش زمانی که به این کشور آمد
آیا تصور میکرد چند سال بعد مردمش در این کشور آواره و پناهنده شوند ؟
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

کمک های مالی برای افراد دارای اجازه اقامت چیست ؟

شایعترین کمک های مالی که احتمال دارد بعد از دریافت اجازه اقامت شما مستحق آن باشید.

کمک مالی بابت استقرار
Etableringsersättning

کمک هزینه فرزند
Barnbidrag

کمک مالی هنگام مرخصی والدین
Föräldrapenning

کمک هزینه مسکن
Bostadsbidrag

حمایت مالی بابت نفقه اولاد
Underhållsstöd

کمک مالی بخاطر مراقبت ویژه از فرزند
Vårdbidrag

کارت اتحادیه اروپا EU-kort

حمایت مالی بخاطر معالجه دندان Tandvårdsstöd

سایر کمک های مالی Övriga ersättningar
منبع :کار و زندگی در سوئد :
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بعد از دریافت اجازه اقامت در سوئد

در اینجا میتوانید بخوانید که اداره صندوق بیمه چیست و بعد از دریافت اجازه اقامت دایمی و یا موقت در سوئد، مستحق چگونه کمک های مالی میشوید.

اداره صندوق بیمه چیست؟

این فیلم برای شما است که تازه به سوئد آمده‌اید و شامل کمک‌نقدی جابه‌جایی می‌شوید.سلام و به اداره بیمه‌ اجتماعی خوش‌آمدید!

اداره صندوق بیمه یکی از سازمانهای دولتی است و مسئولیت پرداخت پول به خانواده های دارای اطفال، افراد بیمار و معلولین است. پولهای پرداختی، کمک مالی نامیده میشوند.

فرق بین اداره صندوق بیمه و یک شرکت خصوصی بیمه چیست؟

با داشتن اجازه اقامت در سوئد و سن حد اقل ۱۶ سال شما نزد اداره صندوق بیمه تحت پوشش بیمه قرار دارید.


باید خود را در اداره صندوق بیمه ثبت نام کنم؟

اگر قرار است درخواست کمک مالی کنید

 

نخیر، در چنین صورت نیاز به ثبت نام ندارید. هر گاه شما درخواست یکی از کمکهای مالی اقدام میکنید، اداره صندوق بیمه، بررسی خواهد کرد که آیا شما مستحق آن کمک مالی هستید. اگر مستحق شناخته شوید بطور اتوماتیک ثبت نام خواهید شد.

اگر قرار است کمک مالی درخواست نکنید

 

نخیر، در چنین صورت نیاز به ثبت نام ندارید. اگر تقاضای یکی از کمک مالی را ندارید در چنین صورت نمیتوانید خود را در اداره صندوق بیمه ثبت نام نمائید.


 دارای فرزند هستید

 

هرگاه شما فرزند دارید

اگر شما طفل یا کودک کمتر از 16 سال دارید، بعد از آن که ثبت ادارۀ احوال نفوس گردیدید، ما با شما تماس برقرار میکنیم. در آن هنگام ما بررسی خواهیم کرد هرگاه شما مستحق دریافت "کمک اقتصادی برای اطفال" و یا دیگر انواع کمک های اقتصادی برای خانواده های طفلدار، گردید.

هرگاه شما فرزندانی دارید که بیشتر از 16 سال سن دارند باید این موضوع را به ادارۀ بیمه اطلاع بدهید. در آن هنگام ما بررسی خواهیم نمود هرگاه شما مستحق دریافت کمک های تمدید شدۀ اقتصادی برای اطفال و یا دیگر انواع کمک های اقتصادی گردید. شما میتوانید از آمدن فرزندان تان (به سوئد) به یکی از ادارات ما اطلاع بدهید.

هرگاه شما بدون اطفال وارد سوئد شده اید در آن صورت نیاز ندارید کاری کنید. ولی اگر کودکان تان بعد از شما وارد سوئد میگردند باید از این موضوع به ادارۀ بیمه اطلاع بدهید. در آن هنگام ما بررسی خواهیم نمود هرگاه شما مستحق دریافت کمک اقتصادی برای اطفال و یا دیگر کمک های اقتصادی برای خانواده های دارای فرزند شوید. شما میتوانید از آمدن کودکان تان (به سوئد) به یکی از ادارات ما اطلاع بدهید

در لینک زیر

https://www.forsakringskassan.se/wps/portal/kontakt/kundcenter_privat/besoka_oss
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آیا میتوانم کمک برای درخواست یکی از کمکهای مالی برخوردار شوم؟

بله. شیوه های مختلفی برای کمک گرفتن در باره کمک مالی که شما مستحق آن هستید و نیز شیوه درخواست کردن، وجود دارد.

1۔ در باره کمک های مالی مختلف در این وبسایت بخوانید.

اطلاعت به زبان سوئدی و انگلیسی موجود است.

اگر زبان سوئدی می فهمید و دارای هویت الیکترونیکی هستید می توانید شخصاَ اقدام نموده توسط ورود به « لینک در اخر متن » ثبت و درخواست بپردازید . « صفحات من » فقط به زبان سوئدی است.

https://www.forsakringskassan.se/wps/portal/privatpers/login


2۔ به یکی از دفاتر خدماتی اداره صندوق مالی مراجعه کنید.

در آنجا میتوانید با کارکنان اداره صندوق ملاقات کنید و در راستای آگاهی حاصل نمودن از کمک های مالی که شما مستحق آن هستید و شیوه درخواست آن کمک بگیرید

در لینک زیر یکی از دفتر خدماتی را جستجو کنید

https://www.forsakringskassan.se/wps/portal/kontakt/kundcenter_privat/besoka_oss

3۔ نوبت برای صحبت تلفنی به زبان خود دریافت کنید.

شما میتوانید با یکی از کارکنان به زبانهای مختلف بطور مثال عربی، تگرینیا، فارسی، انگلیسی، ترکی، فرانسوی، اسپانیایی یا آلمانی صحبت کنید. کارکنان میتوانند برای درخواست کمک مالی به شما کمک کنند.


https://goo.gl/BURH4v

4۔ سوال و جواب به زبان انگلیسی در مجلس و اتاق مشتریان.

شما میتوانید سوالات عمومی در باره کمک های مالی از اداره صندوق مالی را مطرح کنید و به زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و هلندی پاسخ دریافت کنید.

مجمع مشتریان به زبان های دیگر در لینک زیر

https://goo.gl/CAQjvK
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

قسمت اول


1-کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار


کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار پولی است که شما میتوانید در جریان تعقیب یک برنامه جایگزینی و استقرار مشخص شده از طرف اداره کار دریافت کنید. اگر شما دارای فرزند یا مسکن شخصی هستید میتوانید اضافه پرداخت جاگزینی و استقرار و کمک مالی برای مسکن را نیز دریافت کنید.
آیا میتوانم از کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار بهره مند شوم؟
شما میتوانید کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار را دریافت کنید، اگر دارای شرایط زیر باشید:

• اگر بین سنین 20–64 سال هستید و یا اگر 18–20 ساله هستید و بدون والدین خود در سوئد زندگی می کنید

• اگر شما اجازه اقامت را بعنوان یک پناهنده سیاسی، پناهنده سهمیه و یا مستلزم حفاظت جانی و یا اجازه اقامت را به دلیل بستگی به یک فرد که اجازه اقامت را به عنوان یک پناهنده سیاسی، پناهنده سهمیه و یا مستلزم حفاظت جانی است، دریافت کرده اید

• اگر دارای برنامه جایگزینی و استقرار نزد اداره کارهستید.

چه مقدار پول دریافت خواهم کرد؟
میزان پول به حد برنامه جایگزینی و استقرار تان بستگی دارد:
• اگر کل وقته سهم میگیرید مبلغ 308 کرون در روز دریافت خواهید کرد.

• اگر به میزان 75 در صد سهم میگیرید مبلغ 231 کرون در روز دریافت خواهید کرد.

• اگر به میزان 50 در صد سهم میگیرید مبلغ 154 کرون در روز دریافت خواهید کرد.• اگر به میزان 25 در صد سهم میگیرید مبلغ 77 کرون در روز دریافت خواهید کرد.

شما میتوانید کمک مالی بخاطر جاگزینی و استقرار را طی پنج روز در هفته دریافت کنید.
همچنین شما میتوانید کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار را طی مدت که برای ترتیب و تنظیم برنامه جایگزینی و استقرار اهتمام می ورزید، دریافت کنید. در چنین حالت روزی 231 کرون طی پنج روز در هفته دریافت میکنید.
اگر شما در همه فعالیت های مشخص شده سهم نمی گیرید در آنصورت ممکن است حقوق کمتر نسبت به آنچه که در اینجا نوشته شده است، دریافت کنید.
کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار را به چه شیوه دریافت کنم؟

1۔ از طریق درخواست از ادارهٔ کار
کمک مالی بابت جاگزینی و استقرا ر را از اداره کار تقاضا میکنید. تصمیم در باره کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار از طرف کاراتخاذ میشود.

2۔ گزارش ماهانه را به اداره کار تحویل دهید.
بعد از گذشت هر ماه باید اداره کار را در جریان بگذارید که شما در فعالیت های خود شرکت کرده اید و علل غیبت احتمالی خود را شرح دهید. این امر را توسط یک فرم به نام گزارش ماهانه برای کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار که آنرا از کار دریافت میکنید، انجام میدهید.

3۔ پرداخت پول از طرف ادارهٔ صندوق بیمه
پول چهار تا نه روز بعد از اینکه اداره صندوق بیمه تصمیم در مورد پرداخت را ازادره کار تحویل بگیرد، پرداخت میشود.
اضافه پرداخت جاگزینی و استقرار یا کمک هزینه مسکن عموما همزمان با کمک مالی بابت جاگزینی و استقرار پرداخت میشود.
پرداخت پول در روزهای چهارشنبه و جمعه صورت میگیرد. حوالی کریسمس و تعطیلات دیگر ممکن است پرداخت در روزهای دیگری صورت بگیرد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

2-کمک هزینه فرزند

 

همه افراد دارای فرزند کمتر از 16 سال در سوئد کمک هزینه فرزند دریافت میکنند. زمانی فرزند سن 16 سال میشود ، کمک هزینه فرزند از بین میرود. ولی اگر طفل هنوز در مدرسه ابتدائیه و متوسطه میرود ممکن است مستحق کمک مالی تمدید شده فرزند شناخته شود.

شما نمیتوانید کمک مالی فرزند دریافت کنید زمانی که پول روزانه از ادارهٔ امور مهاجرت دریافت میکنید.

اگر شما همراه با فرزند کمتر از 16 سال وارد سوئد می شوید، بعد از ثبت نام در ثبت احوال با شما به تماس خواهیم گرفت تا شما کمک هزینه فرزند دریافت کنید.

اگر شما تنها وارد سوئد می شوید نیاز به اقدامی ندارید. اگر فرزند تان بعد از شما وارد سوئد می شود باید آمدن فرزندتان را به ما خبر دهید.

لینک درخواست کمک هزینه

https://goo.gl/FnYnix
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

3-کمک مالی هنگام مرخصی والدین

 

کمک مالی والدین، کمک مالی است تا شما بتوانید از مرخصی والدین استفاده کنید.
یعنی شما به جای کار، جستجوی کار یا تحصیلات بتوانید خانه بمانید و از فرزند خود مراقبت کنید.

شما نمی توانید کمک مالی والدین دریافت کنید زمانی که پول روزانه از ادارهٔ امور مهاجرت دریافت میکنید.

سن فرزند شما در هنگام ورود سوئد روی تعداد روز های که شما میتوانید "معاش (حقوق) مرخصی والدین " Föräldrapenning را بدست بیآورید، تاثیر میگذارد.

اگر سن کودک شما در هنگام ورود به سوئد یک سال و یا بیشتر میشود در آن صورت "معاش (حقوق) مرخصی والدین" برای همان کودک، به طور دائم برای مدت 200 روز پرداخت میشود.اگر کودک در هنگامی که در سوئد وارد می شود دو سال و یا بیشتر از آن سن دارد در آن صورت "معاش (حقوق) مرخصی والدین" برای همان کودک، به طور منظم برای مدت 100 روز پرداخت میشود

جهت درخواست به لینک زیر مراجعه کنید
https://goo.gl/NLzxkJ
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

4-کمک هزینه مسکن

 

اگر دارای فرزند هستید و محتاج کمک برای پرداخت کرایه خانه یا هزینه ماهانه مسکن خود هستید می توانید کمک هزینه مسکن دریافت کنید.

در صورتیکه بدون فرزند باشید و کمتر از 29 سال سن داشته باشید همچنان ممکن است مستحق کمک هزینه مسکن شناخته شوید.

شما کمک هزینه مسکن را فقط در صورتی دریافت میکنید که صاحب مسکن خود باشید و یا دارای قرارداد خانه باشید و خانه را بطور دست اول یا دست دوم به کرایه گرفته باشید. در صورتی کرایه نشینی در مسکن کسی دیگر یا اینکه یک قسمت منزل کسی دیگر را به کرایه گرفته باشید نمیتوانید کمک هزینه مسکن دریافت کنید.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

5-کمک هزینه بابت نفقه اولاد

 

حمایت مالی بابت نفقه اولاد

 

اگر شما طلاق گرفته اید یا از همسرتان جدا شده اید، همسر تان، اگر فرزند نزد شما بسر میبرد، پول برای نفقه اولاد باید بپردازد.( به این نفقه اولاد می گویند.)

اگر ترفین دیگر از زوجین نفقه اولاد را پرداخت نمیکنند ، شما میتوانید درخواست حمایت مالی بابت نفقه اولاد از اداره صندوق بیمه کنید.

 
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

6-کمک مالی بخاطر مراقبت ویژه از فرزند معلول


 

اگر شما دارای فرزند مبتلای معلولیت، مریضی طولانی مدت یا نیازمندی های ویژه هستید ممکن است بابت مراقبت از فرزند تان مستحق کمک مالی بخاطر مراقبت ویژه از فرزند باشید.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

7-کارت اتحادیه اروپا

 

کارت اتحادیه اروپا به شما حق برخورداری از مداوای ضروری را در حین مریضی و تداوی ضروری دندان در خارج از کشور وقتی از سوئد به یکی از کشور های اتحادیه اروپا یا سویس سفر میکنید، میدهد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

 8-حمایت مالی بخاطر معالجه دندان

 

کمک برای خدمات معالجه ی دندان یک کمک اقتصادی بوده چنانچه اگر شما به خدمات دندان پزشکی نیاز دارید.

همه افرادی که در سوئد زندگی می کنند و دارای بیمه هستند از همان سالی که 22 ساله می شوند مشمول حمایت خدمات همگانی معالجه برای دندان میشوند.

برای اطفال و جوانان کمتر از (22 سال) خدمات معالجه ی دندان کاملاَ رایگان میباشد.

حمایت دولتی خدمات معالجه دندان متشکل است از
1-"کمک مالی همگانی خدمات معالجه دندان" یا (Allmänt tandvårdsbidrag)


2-حمایت مالی ویژه برای خدمات معالجه دندان (Särskilt tandvårdsstöd) و تامین حد اکثر مصرف/هزینه یا (Högkostnadsskydd).
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

9-سایر کمک های مالی متشکل مشود از

جبران خسارت

در اینجا شما می توانید بیشتر از مزایایی را که می توانید از آژانس بیمه اجتماعی سوئدی درخواست کنید.10 روز (در ارتباط با تولد کودک)

10 روز (در رابطه با پذیرش فرزند)کمک هزینه تصویب

فعالیت

کمک هزینه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی

حمایت از فعالیت

کمک هزینه عمومی دندانپزشکی

ایدز کار

جبران کار

کمک هزینه تحصیلی برای بزرگسالان

کمک هزینه کمک به کودکاناولاد

حمایت از کودک در پذیرش

مشارکت در مراسم تشییع جنازه

پشتیبانی از اتومبیل برای بزرگسالان

پشتیبانی خودرو برای کودکان

کمک هزینه مسکن برای خانواده ها با کودکان

مسکن کمک به استخدام و شما که آموزش نظامی و یا در خدمت دفاع است

کمک هزینه مسکن برای جوانان بدون کودکان (زیر 29 سال)

کمک هزینه مسکن برای شما با جبران استقرار

کمک هزینه اقامت - برای کسانی که جبران خسارت فعالیت یا جبران خسارت می کنند

روز دو

دو روز در تصویبسود مقدمه

اضافه استقرار

کارت اروپاخانواده کمک هزینه

خانواده پول

مکمل خانواده

مکمل چند فرزند در پذیرش

مزایای بیماری پیشگیری - برای شما با شرکت های مسئولیت محدود

مزایای بیماری پیشگیری - برای شما یک شرکت خصوصی است

مزایای بیماری پیشگیری - برای کارمند شما

مزایای بیماری پیشگیری - برای کسانی که شغلی هستند

صاحبان کسب و کار

والدینی

کمک هزینه پدر و مادر در تصویبپول بارداریغرامت معلولیت

حفاظت از هزینه های بالا برای مراقبت از دندان

درپاداش برابری

جایزه فرصت برابر برای پذیرشروزهای تماس برای کودکان معلولسالیانه ی سالیانه در صورت آسیب شغلی

سالیانه زندگی در صورت صدمه شخصی  

کمک های دولت

کمک هزینه نزدیک - برای شما با شرکت های مسئولیت محدود

کمک هزینه نزدیک - برای شما با یک شرکت فردی

بازنشستگی نزدیکی - برای کارمند

کمک هزینه نزدیک - برای کسانی که شغلی هستند

شخصی حفاظت از آسیب 

مراقبتهای دندانی برنامه ریزی شده در خارج از کشور

برنامه ریزی مراقبت در خارج از کشوربیماری

مزایای بیماری - برای شما با شرکت های مسئولیت محدود

مزایای بیمار - برای شما با یک شرکت فردی

مزایای بیمار - برای کارمند شما

مزایای بیمار - برای کسانی که شغلی هستند

مزایای بیمار - برای شما که دانش آموز هستید

کمک اضافی - برای شما با شرکت های مسئولیت محدود

کمک اضافی - برای شما با یک شرکت فردی

کمک اضافی - برای کارمند شما

کمک هزینه اضافی - برای کسانی که شغلی هستند

حفاظت ویژه در معرض خطر

کمک هزینه دندانپزشکی ویژهمشارکت دندانپزشکی

مراقبت از دندان

دندانپزشکی در خارج از کشور - حاد

مراقبت از دندان در خارج از کشور - برنامه ریزی شده

مزایای موقت والدین (VAB)کمک هزینه نگهداری - اگر کودک با شما زندگی کند

کمک هزینه نگهداری - اگر کودک با شما زندگی نمی کند

کمک هزینه نگهداری - اگر کودک به طور متناوب با هر دو پدر و مادر زندگی می کند

پشتیبانی از نگهداری - اگر کودک با شما زندگی کند

حمایت از مراقبت - اگر کودک با شما زندگی نمی کند

حمایت از مراقبت - اگر کودک با والدین متناوب زندگی کند

پشتیبانی از پشتیبانی در تصویب

جبران خسارت توسعه


مراقبت از کمک هزینه

مراقبت در سوئد

مراقبت در خارج از کشور

که در روز های اینده درباره یکایک موضوعات فوق توضیح خواهیم داد .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://goo.gl/6ouxD3

توضیحات در خصوص

کمک هزینه بابت 10 روز قبل از تولد کودکوالدین می توانند هنگام تولد فرزند، حقوق بازنشستگی 10 روزه دریافت کنند . این روزها باید برای زایمان، شناختن کودک و مراقبت از فرزندان دیگر در خانواده است . 
جبران خسارت شما به عهده والدین موقت است.

آیا می توانم یک جایگزین برای 10 روز بگیرم؟

بله،

شمایی که پدر و مادر فرزند هستید میتوانید در مدت 10 روز از کار خودداری کرده و از ثبت نام نقدی استفاده کنید.
روزهایی را که قبل از 60 روز از زمان تولد فرزند سپری شده اند، بیرون آورید.

شما همچنین می توانید جبران 10 روزه را برای پدر و مادر باردار به دست اورید

چقدر پول می گیرم؟

در صندوق ضمانت می توانید به راحتی و به سرعت در مورد مبلغی که شما برای 10 روز دریافت می کنید را ببینید . تقریبا 80 درصد حقوق شما را دریافت می کنید.

چگونه می توانم برای جبران 10 روزه درخواست دهم؟

برای دریافت جریمه برای مدت 10 روز، ابتدا باید گزارش کنید که شما قصد دارید به صورت رایگان و سپس پس از ترک کار خود درخواست پول کنید.

1. گزارش - از قبل در دسترس باشد

شما نیازی به دانستن تاریخ هایی که در هنگام ثبت نام دارید ندارید و آزاد خواهید بود. 
لطفا قبل از اینکه شما می خواهید بروید از دو ماه قبل اعلام کنید،
برای روزهایی که می خواهید جبران خسارت بگیرید .

 آیا شما فراموش کرده اید که به موقع گزارش دهید؟ 

مهم نیست، میتوانید برنامه کاریتان را با تاریخ امروز عوض کنید


چگونه میتوان برای اولین بار به عنوان یک پدر و مادر ثبت نام کنید؟

 

اگر این اولین بار است که شما فرزندان دارید، لطفا به سرویس ما گزارش دهید. برای مثال، هنگام درخواست برای جایگزینی، می توانید از My Pages استفاده کنید.

لینک ثبت نام 👇👇👇

https://goo.gl/dbqnzd


چگونه میتوان ثبت نام کرد زمانی که از قبل دارای کودک هستم ؟

 

شما که فرزندان دارید، باید به صفحه های من وارد شوید( یعنی اگر قبلا ثبت نام کرده اید) تا درخواست خود را تکمیل کنید. این امر صرف نظر از این که آیا فرزندان با همسر مشابهی دارند یا خیر

لینک ثبت نام 👇👇👇👇

https://goo.gl/HRJc6Y


3. پرداخت

اگر شما تا روز 15 درخواست کرده اید، این پول تا روز 25 پرداخت می شود. 
اگر پس از روز 15 درخواست کرده اید، مبلغ پرداختی را از 25 بعد دریافت خواهید کرد.

آیا روز یک شنبه پول روز جمعه می آید؟آیا روز یکشنبه پول روز دوشنبه می آید ؟

ما اطلاعات بیشتری از شما نیاز داریم، ممکن است طول بکشد. ما در چنین مواردی با شما تماس خواهیم گرفت.


تاریخ پرداخت های مختلف

 

پرداخت هایی که تا تاریخ 25 مه انجام شده باشد ، در تاریخ 26 مه 2017 پرداخت صورت می گیرد.
پرداخت هایی که تا تاریخ 25 ژوئن صورت گرفته باشد ، 26 ژوئن 2017 تاریخ پرداخت خواهد بود.
در تاریخ کریسمس پرداخت در تاریخ 22 دسامبر 2017 صورت می گیرد (اگر شما برای 15 دسامبر درخواست دادید).
#اقامت
#کمک_هزینه
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

کار در حین تحصیل (( مخصوص دانشجویان ))

دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی میباشند مجاز به کار در حین تحصیل میباشند.

دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل سوئد را انتخاب میکنند دارای اجازهٔ کار قانونی‌ به میزان ۲۰ ساعت در هفته میباشند. همچنین دانشجویان در صورت پیدا کردن کار دائمی پس از فارغ‌التحصیل و یا در حین تحصیل میتوانند با ارائه درخواست به ادارهٔ مهاجرت سوئد ویزای تحصیلی‌ را به ویزای کاری تبدیل نمایند. در این حالت دانشجویان پس از ۴ سال کار کردن و با شرط حفظ موقعیت شغلی‌ میتوانند جهت دریافت اقامت دائم سوئد اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که بدون دانش زبان سوئدی پیدا کردن کار دانشجویی سخت بوده اما دانشجویان منع قانونی در این خصوص ندارند. جهت تسهیل در ورود دانشجویان به جامعه سوئدی، دانشگاه های سوئد اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی زبان سوئدی در محل مجتمع آموزشی بصورت رایگان نموده اند. مهاجرت و اقامت در کشور سوئد از راه تحصیل می تواند بهترین روش باشد.


موقعیت های شغلی پس از فارغ التحصیلی در سوئد:
در دسامبر ۲۰۰۸ ، کشور سوئد با تصویب قوانین مهاجرت کاری، ورود نیروهای کار به سوئد را تسهیل نمود. با تصویب این قوانین جدید، شرایط انعطاف پذیر لازم و کافی برای کارفرمایان و کارکنان فراهم آمده است. برای کارفرمایان، در حل حاضراستخدام نیروی کاری خارجی در حرفه هایی که کمبود آنها در کشور سوئد واضح بوده به سادگی صورت می گیرد. همچنین با بهره مندی از سیستم خدمات اینترنتی اقدام جهت اخذ ویزای کاری،این پروسه برای نیروهای کاری بالقوه تسهیل شده است.

شرایط کار دانشجویی در سوئد
در حال حاضر شرایط کار کشور سوئد برای دانشجویان و همراهان (با اجازه ۲۰ ساعت در هفته) و فارغ التحصیلان دانشگاهها میسر می باشد و در صورتی که تسلط به زبان سوئدی نیز داشته باشید از امتیاز خوبی در این رابطه برخوردار خواهید شد.

کار در حین تحصیل
دانشجویانی که در حال ادامه تحصیل در سوئد میباشند و دارای ویزای تحصیلی هستند مجاز به کار در حین تحصیل میباشند. لازم به ذکر است که بدون دانش زبان سوئدی پیدا کردن کار دانشجویی سخت بوده اما دانشجویان منع قانونی در این خصوص ندارند و چنانچه بعد از گذراندن ۳۰ واحد در دانشگاه موفق به پیدا کردن کار تمام وقت شوید میتوانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و جهت اقامت در سوئد و انجام فرایند مهاجرت به سوئد اقدام نماید .

در حال حاضر عملی ترین روش اخذ پذیرش دانشجویی، مهاجرت و اقامت در کشور سوئد از طریق ادامه تحصیل در دوره زبان انگلیسی در سوئد میباشد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://goo.gl/EQjQoc

کشور سوئد دارای معتبرترین و بهترین دانشگاهای جهانی‌ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد، و شما میتوانید به زبان انگلیسی‌ به ادامهٔ تحصیل در این دانشگاها بپردازید، دوره‌های فوق‌لیسانس ۱ یا ۲ ساله بوده و در مقطع دکتری ۴ یا ۵ ساله می‌باشد، لازم به ذکر است شما به عنوان متقاضی بایستی در وهلهٔ اول موفق به پذیرش از یکی‌ از این دانشگاه شوید و سپس با داشتن مدارک لازمه، اقدام به اخذ اقامت تحصیلی‌ نمائید، دفتر حقوقی ما با در دست داشتن وکلای خبره در این زمینه میتواند در تمام مراحل آمادهٔ مشاوره و انجام امور مربوطه به کیس شما باشند  

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی‌ در کشور سوئد 

 داشتن پاسپورت معتبر، یعنی‌ پاسپورت شما حداقل بایستی دارای ۶ ماه اعتبار باشد  - 

- شما به عنوان متقاضی برای این امر بایستی بتوانید از لحاظ مالی به سفارت سوئد و اداره امور مهاجرت نشان دهید که دارای وسع مالی کافی‌ برای امرار معاش و هزینه‌های خود می‌باشید، و برای این امر بایستی پرینت بانکی‌ که نشانگر این مطلب باشد را به هنگام مصاحبه

به  سفارت ارائه دهید، میزان این مبلغ برای هر ماه ۸۰۰۰ کرون و یک ساله می‌باشد و محاسبه میگردد.

 داشتن بیمه‌ درمانی در کشور سوئد در مدت تحصیل. ترجمهٔ آخرین مدرک تحصیلی‌ و ریز نمرات که بایستی به تأئید وزارت علوم و وزارت امور خارجه در آید. داشتن مدرک TOFEL با حداقل نمرهٔ ۹۰ و یا بالاتر و یا IELTS با حداقل نمرهٔ ۶،۵ و یا بالاتر. شایان ذکر است که برای فارغ التحصیلان در رشته کارشناسی زبان انگلیسی‌ نیازی به این مدارک نمی‌باشد. داشتن رفرنس یا توصیه نامه از اساتید دانشگاهی که در آن مدرک تحصیلی‌ خود را اخذ کرده آید ، این توصیه نامها باید با روی سربرگ و دارای مهر و امضا باشد، فراموش نشود که حتما ترجمه و به تأئید وزارت امور خارجه درایند. اگر در جایی‌ مشغول به کار هستید و این کار نیز مرتبط با مدرک تحصیلی‌ یتان می‌باشد، ارایه گواهی اشتغال در پروسهٔ اخذ اقامت تحصیلی‌ کمک کننده می‌باشد .  داشتن رفرنس یا توصیه نامه از اساتید دانشگاهی که در آن مدرک تحصیلی‌ خود را اخذ کرده آید ، این توصیه نامها باید با روی سربرگ و دارای مهر و امضا باشد، فراموش نشود که حتما ترجمه و به تأئید وزارت امور خارجه درایند . اگر در جایی‌ مشغول به کار هستید و این کار نیز مرتبط با مدرک تحصیلی‌ یتان می‌باشد، ارایه گواهی اشتغال در پروسهٔ اخذ اقامت تحصیلی‌ کمک کننده می‌باشد.

 @akhbar_sweden

شایان ذکر است که شما میتوانید در دوران دانشجویی در سوئد به دنبال کار باشید و کار پیدا نمائید، ولی‌ بایستی قبل از هر چیز منتظر پایان یافتن دورهٔ تحصیلی‌ خود باشید و تقاضای دیگری مبنی بر اقامت کاری را به ادارهٔ مهاجرت ارایه دهید، در خور توجه است که مشاوره با  افراد خبره و با تجربه همیشه میتواند شما را به مقصد و هدفتان نزدیکتر سازد، 

#دانشجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

دلائل پناهندگی در سوئد چیست ؟

ٔکشور سوئد زیر معاهده پناهندگی سازمان ملل متحد و مقررات مشترک کشورهای مشترک اروپا را امضاء کرده است .
این بدین معنی است که سوئد باید کلیه درخواستهای پناهندگی را انفرادی بررسی کند. سوئد باید به شما که پناهنده هستید و یا اینکه احتیاج به محافظت به دلایل دیگری دارید، اجازه اقامت بدهد. اداره مهاجرت در درجه اول بررسی میکند که :

آیا شما پناهنده هستید و بعد از آن نیازمبرم به محافظت و در آخر احتیاج به حمایت دارید .

پناهنده

بر طبق معاهده پناهندگی، قانون سوئد و مقررات اروپا شما در صورتی پناهنده هستید که با دلائل محکم بخاطر ترس از تعقیب به دلیل:

1- نژاد

2-ملیت

3-برداشت سیاسی یا مذهبی

4-جنسیت

5- گرایش جنسی

6-متعلق به گروه خاصی از جامعه

امکان دارد این تعقیب ها زیر سر اداره های آن کشور باشد .
ولی میتواند به این صورت هم باشد که اداره ها بخاطر تعقیب اشخاص و یا گروه هایی ، آن حمایت و حفاظت لازم را از شما نکنند .
حتی اگر وضعیت پناهنده را نداشته باشید بعنوان نیاز به محافظت حق گرفتن اقامت را دارید .
میتواند نیاز به محافظت و

☆یا نیاز به پناهجوئی گزینه ای(در پست بعدی توضیح خواهد داده شد ) باشید.

#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

نیاز به پناه گزینه ای :


شما برطبق قانون بعنوان شخص نیاز به پناهجوئی گزینه ای هستید چنانچه در معرض خطر:
1-محکوم مجازات به مرگ
2-در معرض تنبیه بدنی، شکنجه و یا رفتار ومجازات غیرانسانی وتحقیرآمیز

3-بعنوان فرد غیر نظامی احتمال آسیب دیدن شدید

4-بخاطر برخورد مسلحانه

5-دیگر افراد نیاز به پناهجوئی ☆

(( برطبق قانون شما جزو دیگر افراد نیاز به پناه به این دلائل هستید که:
جنگ مسلحانه داخلی یا خارجی و یا به خاطر اختلافات شدید در کشورتان احساس ترس از در معرض خطر قرار گرفتن جدی سوءاستفاده
بخاطر فاجعه طبیعی محیط زیست نمی توانید به کشور خود برگردید . ))

به عبارت دیگر نیاز به پناهجوئی فقط در قانون
سوئد است و فقط در سوئد اعتبار دارد.

#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

معنی قانون موقت چیست؟


قانونی موقت است بعه این معنی که فردی که نیازمند حمایت است بجای یک اجازه اقامت دائم یک اجازه اقامت موقت دریافت می کند.

شمایی که دارای دلایل پناهندگی ارزیابی شده اید یک اجازه اقامت سه ساله دریافت می کنید.
شمایی که نیازمند حمایت آلترناتیو ارزیابی شده اید یک اجازه اقامت ۱۳ ماهه دریافت می کنید.

پیونده دوباره با خانواده برای فردی که بعنوان پناهنده برسمیت شناخته شده است ممکن است، اما برای افرادی که نیازمند حمایت آلترناتیو ارزیابی شده اند محدود است.

همچنین یک شرط تامین امرار معاش برای افرادی که مایلند خانواده خود را به سوئد بیاورند وجود دارد.

این قانون از روز ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۶ قوت اجرایی یافته است.


#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://goo.gl/kVz7rw

فقط برای پناهندگان است .برای کار در سوئد آماده شوید- توانایی های خود را در jobskills.se نشان دهید!


در سایت jobskills.se شما مقابل دیدِ کارفرمایان سوئد قرار خواهید گرفت.

jobskills.se یک ابزار دیجیتالی است که در آن میتوانید سوابق کاری، تواناییها و تجربیّات دیگر کاری خود را به زبان مادری خود پر کنید. و این نوشته ها پروفایل مهارتهای های کاری شما را تشکیل میدهند. بعد شما میتوانید پروفایل مهارتهای کاری خود را با کارفرمایان مختلف به اشتراک بگذارید و ترجمۀ سوئدی آن را نیز دریافت کنید.​​​

​با jobskills.se شما میتوانید:

تجربیات و تواناییهای خود را نشان دهید
در مرحلۀ بعدی با توجه به سابقه کاریتان راهنمایی بگیرید
پروفایل مهارتهای کاریتان را به سوئدی ترجمه کنید
پروفایل مهارتهای کاریتان را با کارفرمایان به اشتراک بگذارید

https://www.jobskills.se#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://goo.gl/bjkqyX

ازدواج در سوئد

یکی از راه های اخذ اقامت و طرق مهاجرت ویزای ازدواج است که متقاضیان بسیار زیادی از این طریق اقدام می کند و فلسفه این نوع ویزا ملحق کردن اعضای خانواده و حفظ بنیان خانواده می باشد .

متقاضیان جهت اخذ ایت نوع ویزا می بایست آفیسر را قانع کنند که با ارائه اسناد و مدارکی دال بر وجود رابطه بین آنها تصور صوری ازدواج را منتفی کنند.

در مورد آثار ازدواج غیراز تابعیت آثار دیگری بر آن بار می شود ، در مورد آثار آن می توان آثار بر فرزندان و امور مالی را می توان نام برد.بطوریکه قانون دولت متبوع حق نفقه را برای زن به رسمیت می شناسد ،درحالیکه ممکن است قانون دولت متبوع طرف دیگر چنین آثاری را به عقد ازدواج نپذیرد.مراسم ازدواج در سوئد می تواند هم در کلیسا و یا قبل از تصدی قانون مدنی باشد.

             (A marriage ceremony in Sweden can take place either in a church or before a civil authority )

همانطور که از ۱ مه ۲۰۰۹ قانون ازدواج و سایرقوانین موضوعه مربوط به همسران جنس خنثی تنظیم شده است .همانطور که از ۱ ماه مه ۲۰۰۹ قوانین جدید مربوط به ازدواج و مراسم ازدواج اعمال خواهد شد و جنسیت یک شخص دیگر و هرگونه رفتار امکان داردکه  در ازدواج مؤثر می باشد.

قوانین ازدواج و سایر قوانین موضوعه مربوط به همسران جنس خنثی و قانون همکاری ثبت نام(۱۱۱۱۷:۱۹۹۴) لغو شده است.

قبل از مراسم شما نیاز به یک مجوز ازدواج از اداره مالیات سوئدمحلی (skate verket) در منطقه ای که عروسی در آن در حال وقوع است، دارید . این مجوز و تماس با اداره مالیات یک راه خوب برای توسعه مراجعه اشخاص ضروری است.این روش می تواند در برخی مواقع که شما نیاز دارید به اینکه صحت اسنادتان مطمئن شوید.مجوز ازدواج شما برای ۴ ماه از تاریخ صدور معتبر است.

به منظور اعمال مجوز ازدواج شهروندان بریتانیایی که در بریتانیا زندگی می کنند نیازمند کسب گواهی نامه عدم منع از اداره ثبت محلی آنها میباشد.

سایر شهروندان که در کشورهای دیگر زندگی می کنند نیازمند فراهم کردن مدارکی هستند که نشان می دهد ،بر طبق قوانین کشور متبوع برای ازدواج آزاد هستند و مانعی ندارد.

شهروندان سوئدی که به عنوان شهروند خارج از کشورسوئد زندگی می کنند برای ازدواج  در سوئد باید مجوز ازدواجشان در سوئد را درخواست کنند.

شهروندان سوئدی که در انگلستان برای یک مدت زمان طولانی تر زندگی می کنند ممکن است توسط اداره مالیات برای فرزند یک گواهی اضافه از وضعیت مدنی خواسته شود.

این نوع گواهی نامه هیچ اثری در مجوز ازدواج که صادر شده توسط اداره ثبت عمومی ندارد.


#دانشجو
#پناهجو
#اقامت
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

درباره ی سوئد قسمت اول

مهاجرت به سوئد

درحال حاضر حدود ۹ و نیم میلیون نفر در سوئد زندگی می کنند. حدود
دو میلیون نفر از آنها در سه شهر بزرگ کشور زندگی می کنند: استکهلم،
یوتبوری و مالمو . حدود ۱۵ درصد از جمعیت سوئد، متولد خارج از کشور
هستند.

در قرن بیستم شمار زیادی به سوئد مهاجرت کردند. از زمان جنگ دوم
جهانی تاکنون، سوئد نزدیک به یک میلیون و ۴۵۰ هزار مهاجر و پناهنده
پذیرفته است.

در دهه های ۱۹۵۰ و ۶۰ سوئد به نیروی کار نیاز داشت. مردمانی
از کشورهای همجوار سوئد برای کار به اینجا آمدند. بسیاری حتا از
کشورهای ایتالیا، یونان، یوگسالوی و ترکیه به سوئد آمدند.

در دهه ۱۹۸۰ کسانی از آمریکای جنوبی، ایران، عراق، لبنان، سوریه، ترکیه
و اریتره از سوئد درخواست پناهندگی کردند. چندی پس از آن مردم از
سومالی و اروپای شرقی نیز به سوئد آمدند.

درسال ۱۹۹۹ شورای اروپا تصمیم گرفت که اتحادیه اروپا ) EU ) باید
یک سیاست مشترک مهاجرتی و پناهنده پذیری تدوین کند. این سیاست
مشترک ِ همکاری ش ِنگن نامیده می شود.

سوئد در سال ۲۰۰۱ به همکاری شینگن پیوست. معنای این پیوستن این است که تمام کسانی که به صورت
قانونی در منطقه شنگن به سرمی برند، می توانند آزادانه و بدون نشان
دادن گذرنامه از مرزهای این کشورها بگذرند. قرارداد همکاری شنگن
باعث افزایش پناهندگی در آغاز سال های ۲۰۰۰ شد.
در سوئد، مهاجرت بر مبنای قانون اتباع بیگانه تنظیم شده است که
مقررات مربوط به درخواست پناهندگی، اجازه اقامت و پیوند خانوادگی را
دربرمی گیرد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آموزش اشنایی با سوئد قسمت ۲
(درباره سوئد)

تاریخ سـوئد - از عصر یخبنـدان تـا عصر جدید دوران ماقبـل تاریخ (دوران باسـتان) دوران باستان، زمانی در گذشته های خیلی دوردست که دوران پیش از سال پیش، سوئد کاملا پوشیده از ۱۵۰۰۰تاریخ نیز خوانده می شود.

در ۳۰۰۰سال پس از آن یخ بود.
این دوران عصر یخبندان نامیده می شود. یخ ها از جنوب سوئد ناپدید و گیاهان، جانوران و انسان ها پدیدار شدند.

آدم ها از راه شکار، ماهیگیری و گردآوردن گیاهان خوراکی، روزگار می گذراندند.

سال پیش، مردم در سوئد آغاز به کشت حدود ۶۰۰۰ گیاه و پرورش حیوانات کردند.

آنها در آن زمان استفاده از ابزار سنگی و چوبی را آغاز کردند.
این دوران عصر سنگ نامیده می شود.

سال پیش از تاریخ کنونی، مردم در سوئد آغاز به تولیدحدود ابزاری ۱۵۰۰ از فلزات و برنز کردند. این دوران عصر برنز نامیده می شود.

در این دوران، مردم در اروپا خرید و فروش کالاها را آغاز کردند.سال پیش از عصر ما، مردم ساکن سوئد آغاز به حدود ۵۰۰ استفاده از ۵۰۰ ادوات آهنی کردند. این دوران عصر آهن نامیده می شود.


دوران وایکینـگ ها از قرن نهم تا اواسط قرن یازدهم، دوران وایکینگ ها نامیده می شود.

وایکینگ ها در ساختن قایق مهارت داشتند و به دریانوردی نیز خو گرفته بودند.

آنها با بسیاری از کشورهای دیگر در جنگ و تجارت بودند. وایکینگ ها در کشورهای زیادی در شمال اروپا به قدرت رسیدند.

در تاریخ سوئد از حدود ۱۵۲۰ تا۱۰۰۰ قـرون میانه میلادی محاسبه می شود.

پیش از ورود مسیحیت به سوئد، مردم به خدایان متعددی باور داشتند.

ن، تور و فریا هستند. این آیین، مذهب آسا ِمعروف ترین این خدایان اود نامیده می شود.

با ورود مسحیت به سوئد، جامعه دچار تغییراتی شد. سوئد در حدود۱۰۰۰ میلادی دارای نخستین پادشاه مسیحی، اولوف شوت کونونگ سال شد.

در قرن سیزدهم اتفاقات زیادی روی داد. کشاورزی و تجارت هر چه بیشتر سازمان یافته شدند.

شهرهای جدید احداث شدند. سوئد به مناطق مختلف تقسیم شد. هر منطقه، قوانین خود را داشت. در آغاز، قوانین شفاهی بودند و به صورت نوشته درنیامده بودند. نخستین قوانین نوشته شده در قرن سیزدهم به وجود آمدند.

در قرون میانه پارلمان سوئد که وضع کننده قوانین کشور است توسعه یافت.

پارلمان به چهار بخش تقسیم می شد: اشراف، کشیش ها، پیشه وران و کشاورزان.

اشراف، گروهی در جامعه بودند که بطور موروثی از قدرت و حقوق اجتماعی برخورداربودند.

کشیش ها از قدرت زیادی بر مردم برخورداربودند و بیست درصد از بهترین زمین های کشور را در مالکیت خود داشتند.

پیشه وران، امور صنعت و تجارت را در شهرها در اختیار داشتند.

کشاورزان بزرگ، زندگی در روستاها را اداره می کردند. کشاورزان در روستاها زندگی می کردند و به کار کشت زمین و پرورش حیوانات می پرداختند.


https://goo.gl/1zm5ZS

#درباره_سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بهداشت و درمان

https://goo.gl/CMHZ4C
قسمت اول

نظام درمانی و بهداشتی در سوئد بر این اساس استوار است که همه مردم بتوانند خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کنند. همه افرادی که در سوئد زندگی می‌کنند حق دریافت خدمات درمانی را دارند. حتی شما که پناهجو هستید نیز حق دریافت خدمات درمانی را دارید.
خدمات درمانی همگانی، آن خدمات درمانی است که همه مردم از آن برخوردار می‌شوند و یا حق برخورداری از آن را دارند.


کمون‌ها، شوراهای استان landstingen و شوراهای منطقه‌ای regionerna این خدمات درمانی همگانی را ارائه می‌دهند.

کمون‌ها به سالمندان و افرادی که دارای نقص عضو و ناتوانائی کارکردی funktionsnedsättningar هستند و افرادی که در درازمدت بیمار بوده‌اند، کمک می‌کنند.


کمک هزینه حداکثر


کمک هزینه حداکثر högkostnadsskydd گونه‌ای محافظت در برابر هزینه‌های بالای دارو و خدمات درمانی است.


کمک هزینه حداکثر برای خدمات درمانی Högkostnadsskydd för vård بدین معناست که ضروری نیست که یک بیمار در ظرف یک سال بیش از 1100 کرون بابت خدمات درمانی بپردازد.


هنگامی که شما 1100 کرون بابت خدمات درمانی پرداخته‌اید، در مدت باقیمانده سال از خدمات درمانی رایگان برخوردار خواهید شد.

شما یک "کارت آزاد" frikort دریافت خواهید کرد. "کارت آزاد" frikortبه مدت دوازده ماه پس از روزی که شما نخستین ویزیت را انجام دادید، اعتبار خواهد داشت.

کمک هزینه حداکثر برای دارو Högkostnadsskydd för medicin بدین معناست که شما در ظرف یک سال تنها 2200 کرون بابت داروی نسخه‌ای خواهید پرداخت.


هنگامی که شما 2200 کرون بابت دارو بپردازید، در مدت باقیمانده سال از داروی نسخه‌ای رایگان برخوردار خواهید شد. این زمان از روزی که شما نخستین داروی خود را خریده‌اید، محاسبه خواهد شد.

#اقامت
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

آموزش اشنایی با سوئد قسمت 3
(درباره سوئد)


اتحادیه کشـورهای اسـکاندیناوی در اواخر قرون میانه کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد برای کسب قدرت کشورهای اسکاندیناوی ۱۳۹۷ در اسکاندیناوی مبارزه می کردند. در سال قراردادی را امضا کردند که اتحادیه کالمار نامیده می شود. با قرارداد کالمار تمام این کشورها به یک کشور واحد تبدیل شدند.دوران ابـر قدرتی در قرن شانزدهم اتفاقات بسیار مهمی در جهان روی داد. کلمبوس به آمریکا سفر کرد. گوتمبرگ فن چاپ کتاب را اختراع کرد. پاپ که کلیسای کاتولیک را از رم اداره می کرد، کنترل بخش مهمی از کلیساهای خود را از دست داد.بسیاری از مردم از چگونگی اداره اتحادیه که توسط پادشاه دانمارک انجام می شد، ناراضی بودند. حمام خون استکهلم از رویدادهای معروف است تن از اشراف را در استکهلم گردن زد. پس از ۱۰۰که پادشاه دانمارک حمام خون استکهلم، مردم سوئد دست به شورش زدند. این گوستاو واسابود که یک ارتش سوئدی تشکیل داد و قدرت را از پادشاه دانمارک گرفت. به پادشاهی رسید. در سوئد صلح ۱۵۲۳ ژوئن ۶پس از آن گوستاو واسا در ژوئن روز ۶برقرارشد و پادشاه توانست در کشور اتحاد ایجاد کند. روز ملی سوئد نیز هستهنگام پادشاهی گوستاو واسا، تغییراتی در کلیسا به وجود آمد. کشیش آلمانی، مارتین لوتر بر کلیسای سوئد تاثیر زیادی گذاشت.


مارتین لوتر، نظرات زیادی درمورد این که کلیسا باید چگونه باشد، داشت. کلیسای سوئد که تا آن زمان کاتولیک بود، پروتستان شد. کلیسا بسیاری از زمین های خود را واگذار کرد و مجبور به پرداخت مالیات به دولت نیز شد. همزمان پارلمان نیز از قدرت بیشتری برخوردارشد.
از اواسط قرن شانزدهم تا آغاز قرن هجدهم سوئد در چندین جنگ در اطراف دریای بالتیک شرکت داشت. دریای بالتیک از مهم ترین دریاهای جهان برای تجارت بود.جنگ دراین منطقه نیز بر سر کنترل این دریا بود. تا ۱۶۱۸سوئد به یک جنگ مذهبی سی ساله نیز کشانده شد که از سال ادامه داشت. سوئد با دانمارک، روسیه، لهستان و آلمان جنگید و ۱۶۴۸ توانست کنترل بخش های زیادی از دریای بالتیک را به دست آورد.
در اواسط قرن هفدهم سوئد موفق شد بخش های زیادی از شمال آلمان و لهستان را تصرف کند. به این ترتیب سوئد به یک ابرقدرت تبدیل شد.علاوه بر قلمرو کنونی ، فنلاند، استونی، لتونی و بخش هایی از روسیه و آلمان به سوئد تعلق داشتند. مدتی بعد پادشاه سوئد کارل دوازدهم به دلیل شکست در چند جنگ، مجبور به پس دادن مناطق خارج از قلمرو در سوئد صلح برقرارشد و ابرقدرتی سوئد ۱۷۲۱کنونی سوئد شد. در سال در دریای بالتیک به پایان رسید.


https://goo.gl/1zm5ZS

#درباره_سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#دانشجو
شغلهای بهداشت و خدمات درمانی

goo.gl/iwdYdb

حرفه‌ی خدمات بهداشتی و پزشکی درمانی‏ از جمله ی حرفه های تنظیم شده میباشند. این به این معنی است که یک دکتر، پرستار یا دکتر دندان پزشک با دیپلم خارجی باید اجازه کار سوئد‏ی‏ را برای کار بدست آورد. اداره‌ی کل مسائل مربوط به خدمات تأمین اجتماعی مقامی است که جواز کار را صادر مینماید.


​ارزیابی مدرک خارجی پایان تحصیلات

ارزیابی بوسیله ‏اداره‌ی کل مسائل مربوط به خدمات تأمین اجتماعی برا ی ۲۱ حرفه تنظیم شده خدمات بهداشتی و خدمات پزشکی درمانی انجام میگیرد. سه ‏خواست ‏اداره‌ی کل مسائل مربوط به خدمات تأمین اجتماعی برای شما با تحصیلات بیرونِ از‏کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باید بر ا ی دست آوردن اجازه کار سوئد‏ی این است که شما باید دانش و مهارت معادل سطح سوئد‏ی برای اجازه کار آگاهی از مقررات سوئد‏ی (یعنی قوانین، احکام و مقررات) و مهارت زبان سوئد‏ی بدست آورید اطلاعات بیشتر در وب سایت ‏اداره‌ی کل مسائل مربوط به خدمات تأمین اجتماعی در دسترس است.
تحصیلات تکمیلی

در حال حاضر تحصیلات تکمیلی برای افرادیکه تحصیلات عالی خارجی دارند موجود میباشند. برای شما که دکتر، دکتردندان پزشک، پرستار یا داروساز هستید.


http://www.studera.nu/att-valja-utbildning/komplettera-utlandsk-utbildning/komplettera-utlandsk-utbildning/
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

رئیس شرکت راه آهن سوئد، مدیرعامل سازمان تولید انرژی و استاندار یونشوپینگ

مینو  اختر زند 60 ساله از موفق‌ترین مدیران ایرانی اروپاست و نشان ممتاز افتخاری را از دولت سوئد دریافت کرده است
رئیس شرکت راه آهن سوئد، مدیرعامل سازمان تولید انرژی و استاندار یونشوپینگ

مینو اختر زند 60 ساله از موفق‌ترین مدیران ایرانی اروپاست و نشان ممتاز افتخاری را از دولت سوئد دریافت کرده است
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اموزش شهروند سوئدی
قسمت 1

goo.gl/rmszZj

مقررات راحتی و آسایش همگانی


در یک ساختمان مسکونی در نزدیکی همسایه های خود زندگی می کنید. ​احترام نهادن به همسایه‌ها یک اصل بدیهی است زیرا به این ترتیب همه در آن مجتمع مسکونی احساس راحتی خواهند کرد.مستأجرانی که با وجود تذکرها به بدرفتاری خود ادامه می‌دهند حق سکونت besittningsrätten در مسکن اجاره‌ای خود را از دست می‌دهند (از خانه خود اخراج خواهند شد). در زیر نمونه‌هائی از نکاتی که بایستی بدانها توجه کنید آمده است.


توجه به دیگران


همۀ ساکنان ساختمان موظف هستند حال یکدیگر را رعایت کنند. رعایت حال یکدیگر از ساعت 10 شب تا 7 صبح فوق العاده مهم است. برای آنکه مزاحم همسایگان خود نشوید موارد زیر را در نظر بگیرید:• صداها در واحدهای ساختمان شنیده می شوند. دویدن، بازی کردن و بهم زدن درب ها به راحتی ایجاد مزاحمت می کند. شما بعنوان مستأجر مسئولیت دارید که مهمانان تان برای همسایگان مزاحمت ایجاد نکنند. ​
• صدای تلویزیون، رایانه و استریوی خود را در سطح مناسبی نگاه دارید.• پس از ساعت ۰۰-۲۰ دیوار را سوراخ نکنید و میخ به دیوار نکوبید.• مهمانی دادن جالب است، اما بهتر است از پیش این موضوع را به همسایه‌های خود اطلاع دهید. یک قاعده مهم آنست که هر چه به نیمه شب نزدیکتر می‌شوید، میزان صدا را بیشتر کاهش دهید.

--------------------------------------------------------------


دوچرخه‌ها و کالسکه‌های بچه‌ها بزرگترین خطر در هنگام آتش سوزی هستند

به علت حفظ امنیت در هنگام آتش سوزی، شما نبایستی مبلمان، سورتمه بچه‌ها pulkor، دوچرخه‌ها و کالسکه‌های بچه‌ها را در راه پله‌ها نگهداری کنید. این وسیله‌ها مانع کار نظافتچی‌ها هم می‌شوند.آنتن گیرنده ماهواره‌ای و دیگر آنتن‌ها

اگر بخواهید یک آنتن گیرنده ماهواره‌ای parabol یا آنتن دیگری نصب کنید، ضروری است که از مالک مسکن خود اجازه بگیرید. این موضوع شامل نصب چنین آنتن‌هائی در بالکن و یا پنجره آپارتمان نیز هست.


#دانشجو
#اقامت
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بهداشت و درمان

https://goo.gl/CMHZ4C
قسمت دوم


خدمات درمانیزیر این سرخط اطلاعاتی می‌یابید درباره خدمات درمانی پیشگیرانه و کمک‌هائی که درمانگاه مادران و درمانگاه کودکان می‌تواند به شما بدهد. در اینجا اطلاعات کوتاهی نیز درباره مراقبت‌های فردی وجود دارد، به گونه‌ای که شما در معرض خطر بیماری‌ها قرار نگیرید و بیمار نشوید.​واکسیناسیونبه همه کودکانی که در سوئد زندگی می‌کنند هفت بار امکان واکسیناسیون در برابر بیماری‌های گوناگون مانند فلج کودکان polio، سیاه سرفه kikhosta، دیفتری و کزاز stelkramp داده می‌شود.
خدمات دندانپزشکی
در سوئد مطب‌های دندانپزشکی همگانی و مطب‌های دندانپزشکی خصوصی وجود دارد. مطب‌های دندانپزشکی همگانی توسط شورای استان یا شورای منطقه اداره می‌شوند. این مطب‌های دندانپزشکی Folktandvården نام دارند.
بسیاری مطب‌های دندانپزشکی خصوصی هم در سوئد وجود دارد. بر اساس مقررات، میزان پرداختی شما بابت خدمات دندانپزشکی ممکن است متفاوت باشد. این بستگی دارد به اینکه شما در کجا زندگی می‌کنید و کدام دندانپزشک را انتخاب کرده‌اید.

خدمات دندانپزشکی در سوئد غالباً خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه است. این بدان معناست که شما به فاصله‌های زمانی معین به دندانپزشک مراجعه می‌کنید تا به این ترتیب سلامت دندان‌های شما حفظ شود.

همه افراد زیر ۲۰ سال در سوئد از خدمات رایگان دندانپزشکی، هم نزد مطب‌های دندانپزشکی همگانی Folktandvården و هم نزد مطب‌های دندانپزشکی خصوصی برخوردار می‌شوند. همه کودکان و نوجوانان به طور منظم برای معاینه، درمان و اقدامات پیشگیرانه به دندانپزشک احضار می‌شوند. بزرگسالان بایستی خودشان با دندانپزشک تماس بگیرند.از خودتان مراقبت کنید

عادت‌های مثبت در مورد غذا خوردن


آنچه که شما می‌خورید و می‌نوشید اثر بزرگی بر تندرستی و بهداشت شما دارد. خوردن غذای مناسب و تحرک داشتن می‌تواند خطر دچار شدن به بیماری‌هائی مانند بیماری‌های قلب و عروق، بیماری قند، سرطان و ناراحتی‌های روانی را کاهش دهد.ورزش و تمرین کردن

انسان نیاز به تحرک دارد تا بتواند سلامت خود را حفظ کند. تمرین کردن خطر دچار شدن به بیماری‌هائی، مانند بیماری‌های قلب و عروق و برخی از گونه‌های سرطان را کاهش می‌دهد. تمرین کردن باعث می‌شود که شما شادتر نیز بشوید. شما بهتر خواهید خوابید، توانائی تحمل استرس بیشتری را خواهید داشت و خواهید توانست وزن متعادلی داشته باشید. بهتر است که بزرگسالان دستکم روزی ۳۰ دقیقه تحرک داشته باشند.فشار روانی (استرس)

بسیاری از مردم احساس فشار روانی (استرس) می‌کنند. این ممکن است همیشه خطرآفرین نباشد. فشار روانی (استرس) توان اضافه به شما می‌دهد تا بتوانید از پس حل کردن دشواری‌ها برآئید. اما فشار روانی (استرس) زیادی ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد. اگر شما احساس فشار روانی (استرس) کنید، بهتر است پی ببرید که دلیل آن چیست. در آنصورت خواهید توانست وضعیت خود را تغییر دهید.


خواب

این مهم است که شما خوب بخوابید تا تندرستی خود را حفظ کنید. یک فرد بزرگسال معمولاً به شش تا نه ساعت خواب در هر شبانه روز نیاز دارد. جوانان به خواب بیشتری نیاز دارند.

#اقامت
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در فرودگاه آرلاندا سوئد، شما میتوانید آب و هوای هر کشوری که قصد سفر به آنجا را دارید، داخل اتاقک های آب و هوایی حس کنید!
در فرودگاه آرلاندا سوئد، شما میتوانید آب و هوای هر کشوری که قصد سفر به آنجا را دارید، داخل اتاقک های آب و هوایی حس کنید!
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

✅هزینه تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئد تا پیش از سپتامبر ۲۰۱۱ برای دانشجویان خارجی رایگان بود اما پس از تغییر قوانین تحادیه اروپا در مورد شهریه ها و هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئد دانشجویان خارجی ملزم به پرداخت شهریه شده اند. این شهریه ها در مورد دوره های زبان و دوره های دانشگاهی صدق می کند.

💠شهریه دانشگاه های سوئد برای دوره های لیسانس و فوق لیسانس از حدود ۷۰٫۰۰۰ کرون تا ۲۰۰٫۰۰۰ کرون متغیر است. شهریه ها با توجه به دانشگاه و رشته و تعداد واحدهای عملی و آزمایشگاهی متغیر است.

💠در مورد دوره دکترا همانند بسیاری از کشورها که تحصیل در این دوره رایگان است، دکترا در سوئد نیز تقریبا رایگان بوده و به ازای کارهای تحقیقاتی دانشجو دستمزد به او پرداخت خواهد شد.

💠شهریه دوره های زبان نیز در دانشگاه های سوئد بین ۴۶۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ کرون می باشد.

#دانشجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

نمایی از زندان سولنتونا در سوئد!👆👆

در این زندان یک باشگاه ورزشی مجهز و یک آشپزخانه برای طبخ غذا در اختیار زندانیان بوده و هر سلول یک تلویزیون اختصاصی برای خود دارد!
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆
"ویکتوریا اینگرید آلیس" ولیعهد و دختر پادشاه سوئد، در حال جمع کردن مدفوع سگش

#فرهنگ
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

توضیحات در خصوص رانندگی در سوئد
بخش اول
#رانندگی
ow.ly/PTpq30gcvUe


مالکیت وسیله ی نقلیه


کلیه ی وسائل نقلیه که درترافیک از آنها استفاده میشود از قبیل دوچرخه ی موتوری moped
،اتومبیل،
موتورسیکلت، کامیون و یا اتوبوس میباید بیمه شده باشند.
کلیه ی وسائل نقلیه میباید سالیانه یک بار نزد
اداره ی معاینه ی وسائل نقلیه ی سوئد، بازدید شوند. خرید و یا فروش وسیله ی نقلیه را باید به اداره ی کل راه
و ترابری Transportstyrelsen اعلام نمود.

در صورتی که مایل به خريد وسیله ی نقلیه بوده و فاقد چهار
شماره ی شناسایی ثبت احوال در سوئد هستید،

می توانید از اداره حمل و نقل Transportstyrelsen
تقاضای شماره ی شناسایی موقت کنید )سام اوردنینگز نومر samordningsnummer.)

تایر و لاستیک زمستانی


از اول ماه دسامبر تا 31 مارس به سبب برف و یخ استفاده از تایر زمستاني اجباری است.

لاستیک زمستانی

ممکن است میخ دار و یا فاقد میخ باشد. لاستیک زمستانی را می توان از 1 اکتبر تا 30 آوریل و یا تا زمانی که
جاده لیز و یخ زده است، استفاده کرد.
نور پائین
استفاده از نورپائین در طول بیست و چهار ساعت و نیز در روز اجباریست.


ٔ گواهینامه رانندگیتنها شرط گرفتن گواهینامه رانندگی قبولی در امتحان رانندگی است.

این امتحان اجباری است حتی اگر دارای
گواهینامه رانندگی صادره از کشور های خارج از اتحادیه اروپا باشید.

امتحان رانندگی شامل دو بخش است،
آئین نامه و امتحان شهر)رانندگی(. اگر چنانچه دارای گواهینامه رانندگی صادره از یکی از کشورهای اتحادیه
اروپا* باشید، میتوانید فقط گواهینامه تان را به گواهینامه سوئدی تعویض کنید.

درصورت تخلف از قوانین
رانندگی سوئد، امکان از دست دادن گواهینامه تان را دارید، حتی اگر چه آن گواهینامه غیرسوئدی باشد.

* بلژیک، بلغارستان، قبرس، دانمارک، فرانسه، فنالند، یونان، ایرلند، ایسلند، ایتالیا، لیختن اشتاین،
لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتقال، اسپانیا، بریتانیای کبیر، آلمان، اطریش، استونی، لیونی، لیتوانی، جزیره مالت،
لهستان اسلواکی، اسلوونی، جمهوری چک و مجارستان.


قوانین راهنمایی و رانندگی
در صورت تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی در سوئد، متخلف موظف به پرداخت جریمه است.

در سایت
اداره ی کل راه و ترابری Transportstyrelsen ،اطلاعات لازم در مورد بعضی قوانین جاریه ی ترافیک در
سوئد را میتوان یافت.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆
هتلی در سوئد وجود دارد که کاملا از یخ ساخته شده است. از این هتل فقط در زمستان استفاده می شودودر طول بهار وتابستان بیشترقسمتهای آن آب میشودو هر سال با شروع فصل سرما دوباره آنرا می سازند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

توضیحات در خصوص رانندگی

بخش دوم
#رانندگی


http://ow.ly/PTpq30gcvUe

کمربند ایمنی
بستن کمربند ایمنی طبق قانون در سوئد اجباری است. سرنشینان یک خودرو در کلیه ی صندلی های آن،
چه اتومبیل و چه کامیون بارکش، موظف به بستن کمربند ایمنی می باشند. شماری مسافرها در یک خودرو،
نباید بیشتر از تعداد صندلی های موجود باشد.

راننده موظف است که تسهیلات استفاده از کمربند ایمنی جهت
سرنشينانی که سنشان کمتر از 15 سال است، فراهم نماید.

در صورت مسافرت با اتوبوسی که مجهز به کمربند
ایمنی است، مسافر موظف به استفاده از آن می باشد.کودک در اتومبیل


در مورد کودکی که قدش کوتاه تراز 135 سانتیمر باشد، میباید هنگام سواری در اتومبیل از كمك وسايل
مخصوص ایمنی استفاده شود.

این وسایل از جمله عبارتند از حفاظ

▪ ویژه ی نوزادان
babyskydd صندلی

▪ویژه ی کودکان
bilbarnstol
صندلی ویژه ی کمربند ایمنی bältesstol و یا کوسنویژه ی کمربند ایمنی
bälteskudde که بر حسب قد او تنظیم شده باشد، استفاده کند.

وسیله ی ایمنی می باید همراه و یا به جای
کمربند ایمنی استفاده شود.

این وسایل را باید بطور صحیح و طبق دستورالعمل نصب نمود. از نشاندن کودک در
صندلی ایربگ دار اکیدا خوداری کنید.


کلاه خود ایمنی دوچرخه

در سوئد کودکانی که سن آنها کمتر از 15 سال است، هنگام دو چرخه سواری موظفند که بر طبق قانون از کلاه
خود ایمنی استفاده کنند.

این قانون شامل دوچرخه سواری کودک به تنهایی، همراه بزرگسال و یا در اعرابه های
یدک ویژه میباشد.

اگر هنگام دوچرخه سواری ، کودکی همراه شما باشد، شما مسئول هستید که کودک از کلاه خود ایمنی استفاده کند.


سرعتحداقل سرعت مجاز در سوئد 30 کیلومتر و حداكثر 120 کیلومتر در ساعت است.

راننده میباید همیشه
سرعتش را با وضعیت هوا و جاده تطبیق دهد.

جهت هشدار به رانندگان و برای خودداری از سریع راندن،
بسیاری از جادهها تعداد زیادی دوربینهای کنترل سرعت موجود است.

رانندگی با سرعت غیرمجاز و سریع
منوط به پرداخت جریمهی سنگین و نیز امکان اخذ گواهینامه از سوی پلیس خواهد شد.استفاده از مشروبات الکلی


سوئد دارای قوانین بسیار سخت و مجازات سنگین در مورد مصرف مشروبات الکلی و مقدار الکل در خون هنگام رانندگی است.

مقدار الکل در خون که راننده را به رانندگی در حال مستی محکوم نکند 2,0 پرومیل میباشد.


در صورتی که مقدار الکل خون راننده بیشتر از 1,0 باشد و پلیس راننده را بگیرد، جریمهی نقدی این تخلف
بسیار سنگین است و نیز موجب اخذ گواهینامه و یا زندان خواهد شد.

پلیس در هر حال و موقعیتی و حتی فاقد از هر گونه امکان سوء ظن، حق دارد که از رانندگان امتحان الکل کند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در شهر استکهلم سوئد سیستم قرعه کشى کنترل سرعت وجود دارد بدین صورت که جریمه هایى که بابت سرعت غیر مجاز به پلیس پرداخت مى شود به صورت جایزه به راننده هاى قانون مدار باز مى گردد.
در شهر استکهلم سوئد سیستم قرعه کشى کنترل سرعت وجود دارد بدین صورت که جریمه هایى که بابت سرعت غیر مجاز به پلیس پرداخت مى شود به صورت جایزه به راننده هاى قانون مدار باز مى گردد.
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پناهجویان در معرض آسیب پذیری اقامت دریافت خواهند کرد !
https://goo.gl/sZDTFC

قرار است برای افرادی که زمینه اخراج شان به دلایل مشخص میسر نیست پس از این دریافت اقامت سوئد ساده‌تر شود .
این موضوع را بازرس ویژه حکومت انا لُندبری مطرح کرده است.

گروهی از پناهجویانی که پس از دریافت حکم اخراج باوجود تلاش برای خروج از سوئد موفق به ترک کشور نشده اند، شامل افرادی هستند که قرار است دریافت اقامت برایشان ساده‌تر شود.

به طور مثال :

افرادی که کشورهایشان حاضر به پذیرش مجدد شان نیستند. افرادی که فاقد کشور هستند و یا از کشوری به سوئد آمده اند که امکان دریافت شهروندی در آن کشور برایشان میسر نیست.


از ماه جون سال گذشته افرادی که به پرونده‌های پناهندگی شان جواب رد داده شده امکان سکونت در اقامتگاه‌های اداره مهاجرت و دریافت کمک هزینه روزانه برای شان وجود ندارد.

افرادی که در سوئد باقی می‌مانند اما با اخراج موافقت می‌کنند شامل این شرایط نمی‌شوند.

اما گروهی از پناهجویان هستند که با وجود موافق با حکم اخراج از دریافت کمک هزینه محروم می‌شوند.

سازمان صلیب سرخ مطرح کرده است که :

این افرادی که کمک هزینه دریافت نمی‌کنند در شرایط بسیار دشوار قرار می‌گیرند. خطر این وجود دارد که سوئد در برخورد با چنین افرادی مرتکب نقض تعهداد بین المللی حقوق بشری شود.

قرار دادن افراد تحت چنین شرایطی این افراد را به شدت آسیب پذیر می‌سازد و تنها راه خروج شان از چنین وضعیتی اعطا اقامت است
منبع:رادیو سوئد بخش فارسی
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

شرایط دوره های 1ساله رایگان زبان سوئدی

#دانشجو
https://goo.gl/EQjQoc

شرایط دوره های 1ساله رایگان زبان سوئدی

متقاضیانی که دارای مدرک زبان آیلس آکادمیک با نمره 6.5 یا تافل آی بی تی با نمره 90 هستند و یا دوره لیسانس خود را به زبان انگلیسی گذرانده و یا دارای لیسانس زبان انگلیسی هستند می توانند از یک فرصت استثنایی که توسط شرکت سروتونین فراهم گردیده استفاده کنند و جهت اقدام برای دوره های 1 ساله رایگان زبان سوئدی اقدام نمایند.

مزیت این دوره:

یک سال تحصیل رایگان (در حالی که تمامی دانشگاه های سوئد ترمی حداقل 42500 کرون سوئد هزینه دارند.)اخذ ویزای بلند مدت (1ساله)اخذ ویزا برای همراهان به صورت همزمان (همسر و فرزند زیر 18سال)اجازه کار نا محدود‌ برای متقاضی و همراهتسلط کامل به زبان سوئدی پس از یک سال که خود دارای مزایای بسیاری از جمله موارد زیر است:امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به زبان سوئدی تا حد بسیار زیادی بالا تر رفتن شانس کار پیدا کردن و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار و در نتیجه امکان تحصیل رایگان در سوئدبا سرعت هر چه بیشتری وارد جامعه سوئدی شدن

دوستانی که شرایط بالا را دارا نیستند می توانند ابتدا از دوره های زبان انگلیسی در سوئد جهت واجد شرایط شدن استفاده نمایند.

#دانشجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

پرنس کارل فیلیپ ولیعهد سوئد با یک پیشخدمت رستوران ازدواج کرد. هنگامی که دلیل ازدواجش با دختری از طبقه اجتماعی پایینتر را پرسیدند گفت: "من با قلب او زندگی خواهم کرد نه با طبقه اجتماعیش
پرنس کارل فیلیپ ولیعهد سوئد با یک پیشخدمت رستوران ازدواج کرد. هنگامی که دلیل ازدواجش با دختری از طبقه اجتماعی پایینتر را پرسیدند گفت: "من با قلب او زندگی خواهم کرد نه با طبقه اجتماعیش
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

میزان بیکاری در کشور همچنان رو به کاهش است و تعداد افرادی که در اداره کاریابی نام‌نویسی کرده‌اند تغییر چندانی نکرده است.

آمار جدیدی که اداره مهاجرت ارائه کرده، نشان می‌دهد که بازار کار سوئد همچنان قوی است.

آمار جدیدی که اداره مهاجرت ارائه کرده، نشان می‌دهد که بازار کار سوئد همچنان قوی است.

هوکان گوستاوسون، مدیر ارزیابی اداره کار، به بخش خبری رادیو سوئد می‌گوید: بازار کار سوئد کماکان قوی است. مشاغل در همه عرصه‌ها و در سراسر کشور رو به رشد است و این رشد تاثیر مثبتی بر کارجویانی که در داخل و یا خارج از کشور متولد شده‌اند داشته است.


بیکاری برای افرادی که خارج از سوئد متولد شده‌اند همچنان بیشتر از افرادی ست که در داخل کشور تولد یافته‌اند، اما ما شاهد این هستیم که بیکاری برای هر دو گروه رو به کاهش است.

همزمان با کاهش بیکاری، مراجعه به اداره مهاجرت افزایش نیافته است. این موضوع به ویژه در مورد گروه بزرگی از تازه‌واردان صدق می‌کند.


goo.gl/dRUfuS
هوکان گوستاوسون می‌گوید: افرادی که در سن کار هستند تا حدود زیادی به اداره مهاجرت مراجعه کرده‌اند و اکنون ما دوره‌ی اوج رجوع این افراد به اداره کاریابی را سپری کرده‌ایم. کماکان افراد جویای کار زیادی از این گروه در سیستم ما ثبت هستند اما می‌توان گفت که حجم ورود این افراد به سیستم اداره کاریابی کاهش یافته است

مشخصه امروز بازار کار سوئد، کمبود نیروست و نه مازاد نیروی کار.

به گفته مدیر ارزیابی اداره کاریابی نشانه این امر، درخواست بخش خصوصی برای نیروی کار از اداره مهاجرت است. گوستاوسون به رادیوی سوئد می‌گوید: افرادی که وارد بازار کار می‌شوند و مدرک تحصیلی دارند، با گستردگی و سرعت بیشتری کار پیدا می‌کنند. مشخصه امروز بازار کار سوئد، کمبود نیروست و نه مازاد نیروی کار.

منبع: رادیو سوئد بخش پارسی
#خبر
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مدرسه سوئد برای مهاجران تازه وارد

برای فرزند شما از ۱ تا ۶ سال:
کودکستان و کلاس پیش دبستانی

نظام آموزشی در سوئد بدین صورت است

مهد کودک کودکان ۱ تا ۶ ساله اختیاری

کلاس پیش دبستانی کودکان ۶ ساله اختیاری

محل اوقات فراغت کودکان 6 تا 13 ساله اجباری

مدرسه ابتدایی و راهنمایی نوجوانان 7 تا 15 ساله اجباری

دبیرستان جوانان 16 تا 20 ساله اختیاری

دوران دبستان ودبیرستان ویژه توانخواهان ذهنی کودکان و نوجوانان با معلولیت ذهنی 7 تا 20 سالهاززمانی که فرزند شما یکسالش پر میشود میتواند به مهد کودک
برود. بازی ها در مهد مهم هستند، وقتی کودک شش سالش پر شود
میتواند پیش دبستانی را شروع کند. هم مهد کودک و هم پیش
دبستانی اختیاری است.
همه کودکان از۷ سالگی به مدرسه ابتدایی میروند و این اجباری
است. تحصیلات اجباری از کلاس اول تا نهم یعنی نه سال است.


بعدازآن اکثر جوانان سه سال به دبیرستان میروند. مهاجرانی که
اجازه ی اقامت دائم گرفته اند می توانند تحصیلات دبیرستانی
خود را پیش از پایان ترم بهاری در سالی که ۲۰ سالشان می شود
شروع کنند.

https://goo.gl/8xm76Q
برای پناه جویان تا پیش از این که ۱٨ سالشان پر شود.
اما شرایطی نیز برای قبولی در برخی دروس وجود دارد. تحصیلات
دبیرستانی می تواند فرزندان شما را برای تحصیلات عالی و یا ورود
مستقیم به بازار کار آماده کند.


چه کسانی میتوانند به مهد کودک و کلاسهای پیش
دبستانی بروند؟


تحصیل و یا کار میکنید؟ دراینصورت فرزند شما میتواند از یک
سالگی تمام روز را به مهد کودک برود. این حق شما است. اگر
چنانچه درس نمی خوانید و یا کار نمیکنید، با وجود این فرزند شما از
سه سالگی روزی چند ساعت حق رفتن به مهد کودک را دارد.


وقتی که کودک شش سالش پر میشود حق رفتن به کلاس پیش
دبستانی را دارد. این یک کلاس آمادگی اختیاری برای شروع اجباری
مدرسه میباشد.

کودک روزی حدوداً سه ساعت در خود مدرسه یا نزدیک مدرسه در این کلاسها شرکت میکند. اگر چنانچه شما درس
میخوانید و یا کار میکنید، فرزندتان میتواند باقی روز را در مرکز
فعالیتهای فوق برنامه بگذراند.

کودکان از روز دوشنبه تا روز جمعه به مهد کودک یا پیش
دبستانی میروند. روزهای شنبه، یک شنبه و روزهای تعطیلی همه
تعطیل هستند.
چه هزینه ای باید پرداخت.


از روزی که فرزند شما سه سالش پر شود میتواند بطور رایگان
روزی سه ساعت در مهد کودک همگانی باشد.

ولی اگر مایلید فرزند
شما بیش از سه ساعت و یا قبل ازآنکه سه سالش شده باشد در مهد باشد بایستی شهریه بپردازید. مبلغ شهریه را کمون شهر شما تعیین
می کند.

رفتن به کلاسهای پیش دبستانی رایگان میباشد.


کودکستان برای کودکان 1 تا 6 ساله
کمون نرخ آن را تعیین میکند

کودکستان عمومی 3 تا 6 ساله سه ساعت
رایگان است

پیش دبستانی 6 تا 7 ساله
رایگان


هدف ازرفتن به مهد کودک

مهد کودک در درجه اول برای رشد و پیشرفت کودک شماست و
هم اینکه فرزندتان بچه های دیگر را ملاقات کند.

این همزمان برای
شما امکان کارکردن ویا درس خواندن را فراهم میکند.

بازی و سرگرمی درمهد کودک برای فراگیری ورشد کودک پراهمیت
است. کودکان بیانات و گفتارخود را ازطریق آوازخواندن، رقص،
نقاشی و رسم تجربه میکنند.

هم زبان سوئدی و هم زبان مادری همانند فرهنگ افراد بسیار مهم اند.
مهد کودک باید امن، سرگرم کننده و آموزنده باشد. کار تعلیم و
تربیت آن ها باید بر مبنای ارزش یکسان انسان ها باشد و پسران و
دختران باید از امکانات برابر برای رشد و پیشرفت برخوردار باشند.

هدف از رفتن به کلاس های پیش دبستانی

وقتی که فرزند شما شش سالش پر میشود، میتواند کالس پیش
دبستانی را شروع کند. هدف این دوره بر انگیختن رشد و تکامل
دانش آموزان و آماده کردن آنان برای دوره های بعدی آموزشی
است.


آموزش این دوره نباید تنها محدود به نیازهای کنونی کودکان باشد
بلکه احتیاج های کلی و آتی آن ها را هم باید در نظر بگیرد.
همانند مهد کودک همه دختران و پسران از امکانات و فرصت
یکسانی برای رشد خود بهره مند میشوند.


مهد کودک خصوصی یا دولتی؟

کمون مسئول این است که فرزند شما در مهد جای بگیرد. شما
درکمون برای مهد فرزندتان درخواست وثبت نام میکنید. کمون
موظف است که در عرض چهارماه نزدیکترین مهد کودک به منزلتان
را به شما ارائه کند.


شما میتوانید ازبین مهدهای دولتی کمون و یا مهد خصوصی یکی را
انتخاب کنید. یک مهد کودک خصوصی میتواند بوسیله اولیاء، کارکنان
و یا مثل یک شرکت اداره شود. سطح آموزش و شرایط برای تمام
مدارس یکسان است و کمون وظیفه دارد محیطی امن و شایسته در
اختیار کودک شما قرار دهد.


شما مهم هستید
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

در سوئد خوابیدن در فضای آزاد (حتی برای یک شب) ممنوع است و مسئولی که برای فرد آسیب دیده سقف تهیه نکرده باشد مجرم محسوب میشود.

سوئد چاه نفت ندارد...
در سوئد خوابیدن در فضای آزاد (حتی برای یک شب) ممنوع است و مسئولی که برای فرد آسیب دیده سقف تهیه نکرده باشد مجرم محسوب میشود.

سوئد چاه نفت ندارد...
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

با سلام خدمت همه دوستان هدف از درست کردن این کانال فقط و فقط کمک به هم وطنان ایرانی ام بود که بلکه از قوانین مهاجرت اداره مهاجرت سوئد اطلاع کسب کنن تا بلکه یک قدم به اقامت نزدیک تر و سربلند شوند
لطفا این پیام رای برای دوستانتان ارسال کنید تا انها نیز در راستای هدفی مشترک بنام ایرانیه موفق گام بردارند
همه در کنار هم و با هم
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

با سلام خدمت همه دوستان هدف از درست کردن این کانال فقط و فقط کمک به هم وطنان ایرانی ام بود که بلکه از قوانین مهاجرت اداره مهاجرت سوئد اطلاع کسب کنن تا بلکه یک قدم به اقامت نزدیک تر و سربلند شوند
لطفا این پیام رای برای دوستانتان ارسال کنید تا انها نیز در راستای هدفی مشترک بنام ایرانیه موفق گام بردارند
همه در کنار هم و با هم
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

#اهداف از تشکیل این کانال


1⃣ اطلاعات مهاجرت.

2⃣ اطلاعات کار در سوئد.

3⃣ اطلاعات زندگی درسوئد.

4⃣ اطلاعات کاریابی در سوئد.

5⃣ اطلاعات تحصیل در سوئد.

6⃣ اطلاعات کسب و کار در سوئد.

7⃣ اطلاعات خانه و خانواده در سوئد.
8⃣ بحث در مورد پناهجو
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

یکی از امن ترین کشورها برای زنان سوئد است، این کشور حامی سرسخت حقوق زنان میباشد، طوری که آنها برای مراقبت‌های دوران بچه‌داری حقوق و کمک مالی دریافت می‌کنند!
یکی از امن ترین کشورها برای زنان سوئد است، این کشور حامی سرسخت حقوق زنان میباشد، طوری که آنها برای مراقبت‌های دوران بچه‌داری حقوق و کمک مالی دریافت می‌کنند!
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

CountryRanking
رده بندی بهترین کشورها برای مهاجرت
Sweden1
Canada2
Switzerland3
Australia4
Germany5
Norway6
United
States7
Netherlands8
Finland9
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سوئد موفق ترین کشور جهان در الگوزدایی جامعه: هیج شیوه ای از زندگی ننگ نیست
سوئد موفق ترین کشور جهان در الگوزدایی جامعه: هیج شیوه ای از زندگی ننگ نیست
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

باری دیگر درخشش سوئد در سطح بین المللی: آزادترین کشور جهان
ایران دارای وضعیت بدتری از چاد، سوازیلند، کنگو، افغانستان و بروندی
باری دیگر درخشش سوئد در سطح بین المللی: آزادترین کشور جهان
ایران دارای وضعیت بدتری از چاد، سوازیلند، کنگو، افغانستان و بروندی
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

گزارشی از وضعیت ایرانیان مقیم سوئد/ چالش مهاجران با احزاب افراطی

مهاجران ایرانی‌تبار توانسته‌اند در سیستم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی سوئد وارد شوند و نقش و جایگاه ویژه‌ای را در جامعه سوئدی در مقایسه با سایر مهاجران داشته باشند


حدود ۱۵ درصد از جمعیت ۱۰ میلیونی سوئد را مهاجران تشکیل می‌دهند. در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم حدود یک چهارم جمعیت سوئد که عمدتاً جوان بودند، برای پیدا کردن فرصت‌های کاری به آمریکا مهاجرت کردند و در نتیجه سوئد دچار فقدان نیروی کار شد.
اوایل قرن بیستم سوئدی‌ها درهای کشور را به روی مهاجران باز کردند و این سیاست تا جنگ جهانی اول ادامه داشت. بعد از جنگ، دولت، مهاجرت به سوئد را محدود کرد. در اوج شکوفایی اقتصادی در دهه ۶۰ میلادی هر ساله بیش از ۲۰ هزار نفر که عمدتاً از فنلاند و یا از سایر کشورهای اروپایی بودند، به سوئد مهاجرت می‌کردند.
بر اساس همین گزارش که رایزنی فرهنگی ایران در سوئد آن را تهیه کرده و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده است، تا انقلاب در ایران حدود ۱۵۰۰ ایرانی در سوئد اقامت داشتند که عمدتاً دانشجویان ایرانی و یا ایرانیانی بودند که در زمینه تجارت از جمله فروش فرش‌های ایرانی در سوئد اقامت داشتند.

در سالهای جنگ ایران و عراق بیش از ۳۰ هزار نفر به ویژه جوانان ایرانی و بیشتر از استان‌های کردستان و خوزستان به سوئد مهاجرت کردند. بعد از سال ۱۹۸۹ با اعمال سیاست‌های کنترلی، روند مهاجرت ایرانیان به سوئد کاهش یافت اما همچنان ادامه داشت.


در سال ۲۰۰۶ دولت سوئد به دست حزب میانه رو «مدارت» افتاد؛ حزبی که حامی اقتصاد باز و توسعه بازار شرکت‌های سوئدی است. در این سال‌ها روند مهاجرت به ویژه مهاجرت کاری به سوئد تسهیل شد و ایرانیان مقیم سوئد توانستند با استفاده از ظرفیت‌هایی که قوانین کار برایشان ایجاد کرده بود، بستگان و آشنایان خود را در قالب قراردادهای کاری به سوئد ببرند.

به عنوان مثال کسی که صاحب رستورانی ایرانی بود، توانست برادرش را همراه با خانواده‌اش به عنوان آشپز متخصص پخت غذاهای ایرانی به سوئد ببرد.


در این سال‌ها به واسطه مجانی بودن تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، هر ساله هزاران جوان ایرانی به سوئد رفتند که عمده این دانشجویان هم با تکمیل تحصیلات و پیدا کردن موقعیت‌های شغلی عمدتاً خوب در این کشور ماندند.

در این سال‌ها تعدادی از ایرانیان هم به واسطه ازدواج به سوئد رفتند.
بعد از سال ۲۰۱۰ تحصیل در دانشگاه‌های سوئد برای گروهی از دانشجویان کشورهای خارجی‌ها از جمله ایرانیان منوط به پرداخت شهریه شد. به این لحاظ ورود دانشجویان ایرانی به سوئد بسیار کم شد.


با توجه به تاریخچه ذکر شده، جامعه ایرانی مقیم سوئد به لحاظ روشی که برای مهاجرت به سوئد داشته‌اند به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شود:
نخست؛ مهاجران ایرانی با تحصیلات عالی و تخصص بالا که توانسته‌اند از طرق قانونی به واسطه تحصیل، ازدواج و یا پیشنهاد کار وارد سوئد شوند و در شرکت‌های سوئدی جذب شوند.


قابل ذکر است که با توجه به اشباع بازار کار سوئد برای مهاجران، پیدا کردن کار در حوزه‌های تخصصی برای مهاجران تازه وارد بسیار سخت شده است.


دوم؛ گروهی از مهاجران ایرانی که با توسل به روش‌های پناهندگی و استفاده از ظرفیت‌های این قوانین به سوئد آمده‌اند. عمده این دسته از ایرانیان زندگی‌شان در سال‌های ابتدایی اقامت در سوئد متکی به کمک‌های اداره مهاجرت سوئد و زندگی در کمپ‌های پناهندگی است. این کمک‌ها تنها کفاف یک زندگی حداقل در سوئد و تامین هزینه خوراک و سرپناه و مقداری خرج‌های دیگر زندگی را می‌دهد البته به سختی.


روند پاسخ به درخواست پناهندگی گاه ممکن است تا چند سال طول بکشد و در این مدت گاه پناهجویان ممکن است سال‌ها مجبور باشند در کمپ‌های پناهندگی و یا روستاها و شهرهای کوچک سرد و تاریک در شمال سوئد اقامت داشته باشند و به همین دلیل تنوع و کیفیت فرصت‌های شغلی برای این مهاجران بسیار کم است.


این روند باعث می‌شود اکثر این پناهندگان آینده شغلی و محل زندگی‌شان متاثر از نحوه و مدت رسیدگی به تقاضلی پناهندگی‌شان باشد. این دسته از ایرانیان حتی اگر در ایران تحصیلاتی هم داشته باشند، عموماً به لحاظ شرایط پناهندگی و کمک‌های اداره کار در مشاغل خدماتی از جمله رانندگی تاکسی، نگهبانی، آشپزی... جذب می‌شوند.


مهاجران ایرانی در سال‌های اخیر با مشکلات فراوانی در جامعه سوئدی درگیر هستند. پیدا کردن کار برای مهاجران بسیار مشکل شده است. احزاب افراطی دسته راستی و مخالف مهاجران دیدگاه‌هایشان روز به روز در جامعه سوئد طرفداران بیشتری پیدا می‌کند و هر روزه صداهای بیشتری از احزاب و تصمیم گیران سوئدی در مخالفت با روند مهاجرپذیری در سوئد شنیده می‌شود.


مشکلات کاری و بی‌ثباتی اقتصادی در بین مهاجران به خصوص ایرانیان به ویژه به استحکام خانواده‌های ایرانی در سوئد ضربه زده است و باعث از هم پاشیدن
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تعداد زیادی از خانواده‌ها شده است.


با این حال انتشار اخبار و عکس‌های گزینشی از ایرانیان مقیم سوئد در فضای رسانه‌ای به خصوص در فضای مجازی باعث شده، سوئد همچنان یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت باشد.

این فضاسازی رسانه‌ای گاه باعث می‌شود ایرانی‌هایی که بعضاً در ایران از موقعیت شغلی و حرفه‌ای خوبی هم بهره‌مند هستند، به امید داشتن یک زندگی بهتر، با صرف هزینه‌های کلان به سوئد بروند و تازه آنجا به این نکته پی ببرند که سوئد، آن کشور رویایی که تصور می‌شد، نیست.


همانطور که گفته شد، وضعیت شغلی و امکاناتی که در اختیار مهاجران قرار می‌گیرد، اصلاً خوب نیست و روز به روز هم با رشد دیدگاه‌های ضد مهاجرتی، فشار به مهاجران افزایش می‌یابد اما در عین حال آمار و ارقام نشان می‌دهد که جایگاه مهاجران ایرانی تبار در مقایسه با جایگاه مهاجران سایر کشورها لااقل به لحاظ تحصیلات و رسیدن به فرصت‌های شغلی بهتر است.


خبرهای زیادی با عنوان‌هایی نظیر «قدردانی دولت سوئد از ایرانیان مقیم سوئد» و یا «ایرانیان یکی از تحصیل کرده‌ترین و موفق‌ترین مهاجران به سوئد هستند» در فضای رسانه‌های فارسی زبان در سوئد منتشر شده و به سرعت در بین ایرانیان دست به دست می‌شود.

آنچه مسلم است گروهی از ایرانی‌ها در سایه تلاش و پشتکار و داشتن تحصیلات عالی توانسته‌اند به خوبی در جامعه سوئدی وارد شوند اما تعداد زیادی از ایرانیان هم نتوانسته‌اند در فضای کاری و اجتماعی سوئد وارد شوند و شرایط مناسبی از نظر کاری و اجتماعی در سوئد ندارند و در فضای رسانه‌ای کمتر به ذکر دلایل عدم موفقیت این دسته از ایرانیان و کمک به ایشان برای برون رفت از این وضعیت دشوار پرداخته می‌شود.


در مورد جمعیت ایرانیان مقیم سوئد، عددهای متفاوتی گفته می‌شود و اخبار منتشره در فضای رسانه‌ای حاکی از اقامت بیش از ۱۲۰ هزار نفر ایرانی تبار در سوئد است که البته این ارقام دقیق نیست.

عمده ایرانی‌های در دو شهر بزرگ استکهلم و یوتبری اقامت دارند و بقیه در سراسر سوئد اقامت دارند.

لینک عضویت در کانال اطلاعات مفید پناهندگی در سوئد
https://t.me/joinchat/AAAAAEsp7b8g8wakyyFh-w
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

سامان قدوس ملی پوش ایرانی بازیکن تیم اوسترشوند به عنوان بهترین بازیکن  لیگ سوئد انتخاب شد .
سامان قدوس ملی پوش ایرانی بازیکن تیم اوسترشوند به عنوان بهترین بازیکن لیگ سوئد انتخاب شد .
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

بهداشت و درمان

https://goo.gl/CMHZ4C
قسمت دوم


خدمات درمانیزیر این سرخط اطلاعاتی می‌یابید درباره خدمات درمانی پیشگیرانه و کمک‌هائی که درمانگاه مادران و درمانگاه کودکان می‌تواند به شما بدهد. در اینجا اطلاعات کوتاهی نیز درباره مراقبت‌های فردی وجود دارد، به گونه‌ای که شما در معرض خطر بیماری‌ها قرار نگیرید و بیمار نشوید.​واکسیناسیونبه همه کودکانی که در سوئد زندگی می‌کنند هفت بار امکان واکسیناسیون در برابر بیماری‌های گوناگون مانند فلج کودکان polio، سیاه سرفه kikhosta، دیفتری و کزاز stelkramp داده می‌شود.
خدمات دندانپزشکی
در سوئد مطب‌های دندانپزشکی همگانی و مطب‌های دندانپزشکی خصوصی وجود دارد. مطب‌های دندانپزشکی همگانی توسط شورای استان یا شورای منطقه اداره می‌شوند. این مطب‌های دندانپزشکی Folktandvården نام دارند.
بسیاری مطب‌های دندانپزشکی خصوصی هم در سوئد وجود دارد. بر اساس مقررات، میزان پرداختی شما بابت خدمات دندانپزشکی ممکن است متفاوت باشد. این بستگی دارد به اینکه شما در کجا زندگی می‌کنید و کدام دندانپزشک را انتخاب کرده‌اید.

خدمات دندانپزشکی در سوئد غالباً خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه است. این بدان معناست که شما به فاصله‌های زمانی معین به دندانپزشک مراجعه می‌کنید تا به این ترتیب سلامت دندان‌های شما حفظ شود.

همه افراد زیر ۲۰ سال در سوئد از خدمات رایگان دندانپزشکی، هم نزد مطب‌های دندانپزشکی همگانی Folktandvården و هم نزد مطب‌های دندانپزشکی خصوصی برخوردار می‌شوند. همه کودکان و نوجوانان به طور منظم برای معاینه، درمان و اقدامات پیشگیرانه به دندانپزشک احضار می‌شوند. بزرگسالان بایستی خودشان با دندانپزشک تماس بگیرند.از خودتان مراقبت کنید

عادت‌های مثبت در مورد غذا خوردن


آنچه که شما می‌خورید و می‌نوشید اثر بزرگی بر تندرستی و بهداشت شما دارد. خوردن غذای مناسب و تحرک داشتن می‌تواند خطر دچار شدن به بیماری‌هائی مانند بیماری‌های قلب و عروق، بیماری قند، سرطان و ناراحتی‌های روانی را کاهش دهد.ورزش و تمرین کردن

انسان نیاز به تحرک دارد تا بتواند سلامت خود را حفظ کند. تمرین کردن خطر دچار شدن به بیماری‌هائی، مانند بیماری‌های قلب و عروق و برخی از گونه‌های سرطان را کاهش می‌دهد. تمرین کردن باعث می‌شود که شما شادتر نیز بشوید. شما بهتر خواهید خوابید، توانائی تحمل استرس بیشتری را خواهید داشت و خواهید توانست وزن متعادلی داشته باشید. بهتر است که بزرگسالان دستکم روزی ۳۰ دقیقه تحرک داشته باشند.فشار روانی (استرس)

بسیاری از مردم احساس فشار روانی (استرس) می‌کنند. این ممکن است همیشه خطرآفرین نباشد. فشار روانی (استرس) توان اضافه به شما می‌دهد تا بتوانید از پس حل کردن دشواری‌ها برآئید. اما فشار روانی (استرس) زیادی ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد. اگر شما احساس فشار روانی (استرس) کنید، بهتر است پی ببرید که دلیل آن چیست. در آنصورت خواهید توانست وضعیت خود را تغییر دهید.


خواب

این مهم است که شما خوب بخوابید تا تندرستی خود را حفظ کنید. یک فرد بزرگسال معمولاً به شش تا نه ساعت خواب در هر شبانه روز نیاز دارد. جوانان به خواب بیشتری نیاز دارند.

#اقامت
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

توضیحات در خصوص رانندگی

بخش دوم
#رانندگی


http://ow.ly/PTpq30gcvUe

کمربند ایمنی
بستن کمربند ایمنی طبق قانون در سوئد اجباری است. سرنشینان یک خودرو در کلیه ی صندلی های آن،
چه اتومبیل و چه کامیون بارکش، موظف به بستن کمربند ایمنی می باشند. شماری مسافرها در یک خودرو،
نباید بیشتر از تعداد صندلی های موجود باشد.

راننده موظف است که تسهیلات استفاده از کمربند ایمنی جهت
سرنشينانی که سنشان کمتر از 15 سال است، فراهم نماید.

در صورت مسافرت با اتوبوسی که مجهز به کمربند
ایمنی است، مسافر موظف به استفاده از آن می باشد.کودک در اتومبیل


در مورد کودکی که قدش کوتاه تراز 135 سانتیمر باشد، میباید هنگام سواری در اتومبیل از كمك وسايل
مخصوص ایمنی استفاده شود.

این وسایل از جمله عبارتند از حفاظ

▪ ویژه ی نوزادان
babyskydd صندلی

▪ویژه ی کودکان
bilbarnstol
صندلی ویژه ی کمربند ایمنی bältesstol و یا کوسنویژه ی کمربند ایمنی
bälteskudde که بر حسب قد او تنظیم شده باشد، استفاده کند.

وسیله ی ایمنی می باید همراه و یا به جای
کمربند ایمنی استفاده شود.

این وسایل را باید بطور صحیح و طبق دستورالعمل نصب نمود. از نشاندن کودک در
صندلی ایربگ دار اکیدا خوداری کنید.


کلاه خود ایمنی دوچرخه

در سوئد کودکانی که سن آنها کمتر از 15 سال است، هنگام دو چرخه سواری موظفند که بر طبق قانون از کلاه
خود ایمنی استفاده کنند.

این قانون شامل دوچرخه سواری کودک به تنهایی، همراه بزرگسال و یا در اعرابه های
یدک ویژه میباشد.

اگر هنگام دوچرخه سواری ، کودکی همراه شما باشد، شما مسئول هستید که کودک از کلاه خود ایمنی استفاده کند.


سرعتحداقل سرعت مجاز در سوئد 30 کیلومتر و حداكثر 120 کیلومتر در ساعت است.

راننده میباید همیشه
سرعتش را با وضعیت هوا و جاده تطبیق دهد.

جهت هشدار به رانندگان و برای خودداری از سریع راندن،
بسیاری از جادهها تعداد زیادی دوربینهای کنترل سرعت موجود است.

رانندگی با سرعت غیرمجاز و سریع
منوط به پرداخت جریمهی سنگین و نیز امکان اخذ گواهینامه از سوی پلیس خواهد شد.استفاده از مشروبات الکلی


سوئد دارای قوانین بسیار سخت و مجازات سنگین در مورد مصرف مشروبات الکلی و مقدار الکل در خون هنگام رانندگی است.

مقدار الکل در خون که راننده را به رانندگی در حال مستی محکوم نکند 2,0 پرومیل میباشد.


در صورتی که مقدار الکل خون راننده بیشتر از 1,0 باشد و پلیس راننده را بگیرد، جریمهی نقدی این تخلف
بسیار سنگین است و نیز موجب اخذ گواهینامه و یا زندان خواهد شد.

پلیس در هر حال و موقعیتی و حتی فاقد از هر گونه امکان سوء ظن، حق دارد که از رانندگان امتحان الکل کند
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

اموزش شهروند سوئدی
قسمت2

goo.gl/rmszZjمقررات استفاده از بالکن Balkongvett


به یاد داشته باشید که گلدان‌های شما بایستی در قسمت درونی نرده بالکن نصب شده باشند. به خاطر توجه به همسایه‌ها و برای پیشگیری از آتش سوزی غالباً برپاکردن آتش و کباب کردن در بالکن مجاز نیست.
گردآوری و بازیابی زباله‌هااز بروز مشکل در اتاق زباله‌ها و محل دور انداختن زباله‌ها پیشگیری کنید. به این منظور کیسه زباله‌را پیش از دور انداختن گره بزنید. برای آسایش همگانی هیچ کس حق ندارد کیسه زباله‌را بیرون در ورودی قرار دهد، حتی اگر قرار باشد فقط یک لحظه بعد آنرا دور بیندازید. زباله‌های پرحجم مانند مبلمان را بایستی خودتان در مرکز بازیابی زباله‌ها که کمون تعیین کرده است، قرار دهید.

معلومات بیشتر درمورد دسته بندی و بازیافت را در بروشورجمع آوری روزنامه و بسته بندی بخوانید.از بروز مشکل در اتاق زباله‌ها و محل دور انداختن زباله‌ها پیشگیری کنید. به این منظور کیسه زباله‌را پیش از دور انداختن گره بزنید. برای آسایش همگانی هیچ کس حق ندارد کیسه زباله‌را بیرون در ورودی قرار دهد، حتی اگر قرار باشد فقط یک لحظه بعد آنرا دور بیندازید. زباله‌های پرحجم مانند مبلمان را بایستی خودتان در مرکز بازیابی زباله‌ها که کمون تعیین کرده است، قرار دهید.

معلومات بیشتر درمورد دسته بندی و بازیافت را در بروشورجمع آوری روزنامه و بسته بندی بخوانید.


حیوانات خانگی شما

اگر شما حیوان خانگی داشته باشید که برخی اوقات به بیرون از آپارتمان آورده می‌شود، بایستی به چند نکته توجه کنید تا آسایش و امنیت همگان رعایت شود. هیچ حیوان خانگی نباید رها شود و آزادانه در راه پله‌ها به اینسو و آنسو برود. سگ‌ها بایستی در بیرون از خانه قلاده داشته باشند.شما همچنین مسئولیت دارید تا حیوان شما به اینسو و آنسو نرود و جائی را آلوده نکند (مهم است که به ویژه به مکان بازی کودکان توجه داشت) و باید همیشه از کیسه ویژه نیز برای دور انداختن مدفوع حیوان استفاده کرد. به دلایل بهداشتی شما مجاز نیستید در بالکن، از پنجره یا در محوطه بیرون خانه به پرنده‌ها دانه و غذا بدهید. این غذاها به سادگی جانوران مضر مانند موش‌ها را به خود جلب می‌کند.
منبع: اطلاعات سوئد .

#دانشجو
#اقامت
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

ازابتدا سال ۲۰۱۷ تا تاریخ یکم نوامبر
از میان ۱۷۸۲ پرونده ایرانیان
۸۲۵نفر جواب مثبت و
۷۰۷نفرجواب منفی گرفتند
۸۸ نفر شامل قانون دابلین شدند
#پناهجو
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

معلمها و آموزگاران
#دانشجو
#اقامت

goo.gl/C29Ts4

شغل معلمی یکی از شغل هائی است که به پروانه نیاز دارد و شما باید از اداره کل مدارس درخواست پروانه معلمی بدهید.

​ارزیابی مدرک خارجی پایان تحصیلات

به منظور ‏درخواست اجازه کار به عنوان یک معلم یا معلم پیش دبستانی نیاز به پایان تحصیلات عالی و یک کارنامه‌ی تحصیلات است و ا ینکه شما ز بان سوئدی یاد گرفته اید. همچنین ممکن است درخواست اختیارات، صلاحیت علاوه بر اجازه کار بنمایید قبل از اینکه شما درخواست خود را شروع کنید، مهم است که شما گواهی خود را مرتب کنید. آنها باید به زبان اصلی و ترجمه شده به انگلیسی و یا سوئدی باشند. شما ‏درخواست برگه‌ی هویت در مورد پایان تحصیلات عالی از طریق پرکردن فرم تقاضا ‏ وضميمه‌کردن گواهی اثبات تحصیلات عالی معلمی و احتمالاً اختیارات ‏بیشتر که شما درخواست میکنید.


این ‏اداره‌ی امور مدارس می باشد که اجازه کار معلمی را صادر و دیپلم معلمی خارجی را ارزیابی مینماید. برای اینکه اجازه کار معلمی را بدست آورید، شما باید یک دیپلم تحصیلی را داشته باشید و واجد صلاحیت کار کردن باشید. کار به عنوان یک معلم در یک مدرسه خارجی و یا در سوئد میتواند گاهی اوقات تفاوت بین آزمون های خارجی و سوئدی را جبران کند.

شما میتوانید در وبگاه اداره کل مدارس Skolverket

http://www.skolverket.se/kompetens-och-fortbildning/lararlegitimation/regelverk/krav-for-att-fa-legitimation/utlandsk-examen-1.237098


اطلاعات بیشتری بخوانید درباره آنکه برای درخواست دریافت پروانه اشتغال معلمی به چه مدارکی نیاز دارید.


تحصیلات تکمیلی

برای شما که دارای اجازه کار معلمی خارجی هستید این امکان وجود دارد که یک تحصیل تکمیلی را سپری نمایید که به شما صلاحیت تدریس در سوئد میدهد.

مدت زمان تحصیلات تکمیلی گوناگون است و بستگی دارد به تحصیلات پیشین و تجربه شغلی شما. این تحصیلات در شش مرکز آموزشی صورت میگیرد: دانشگاه گتنبرگ، دانشگاه لینشوپینگ، مدرسه عالی مالمو، دانشگاه استکهلم، دانشگاه اومئو و دانشگاه اوره برو. دانشگاه استکهلم در این میان مسئولیت هماهنگی ملی را بر عهده دارد.
پیوندهائی به وبگاههای دیگر


درخواست پروانه معلمی

goo.gl/qwQT8pشغل های آموزشی و پرورشی


goo.gl/FvVdWn
شغل های معلمی

goo.gl/mB5RtM​تحصیلات تکمیلی

تحصیلات تکمیلی برای شما که دارای تحصیلات معلمی از یک کشور خارجی هستید٬ در چندین دانشگاه وجود دارد٬ ادامه تحصیلات برای معلمهای خارجی - ULV


دانشگاه گتنبرگ

http://www.lun.gu.se/utbildning/ulv/
دانشگاه لینشوپینگ
https://liu.se/utbildning/program/l7va2

دانشگاه مالمو
http://www.mah.se/ls/ulv

دانشگاه استکهلم

http://www.su.se/lararutbildningar/l%C3%A4rare/utl%C3%A4ndska-l%C3%A4rares-vidareutbildning-ulv
دانشگاه اومئو

http://www.use.umu.se/utbildning/fortbildning-for-larare/ulv-projektet/
دانشگاه اوره برو

https://www.oru.se/utbildning/lararutbildning/vill-bli-larare/ulv/


#دانشجو
#اقامت
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

تصویری از پاییز  صورتی رنگ در کشور سوئد
تصویری از پاییز صورتی رنگ در کشور سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

می خواهم گواهینامه رانندگی بگیرم

قسمت اول
ow.ly/PTpq30gcvUe


برای آنکه از لحاظ ایمنی در ترافیک و مطلوب محیط زیست راننده خوبی بشوید موارد بسیاری را باید بخاطر داشته باشید.

اطالعات جستجو کنید، با مربی خود، آموزشگاههای تعلیم رانندگی یا سایر آموزش دهنده های مورد تأیید
)مشمول گواهینامه موتورگازی اروپائی AM )
صحبت کرده و برنامه آموزشی مراکز مختلف را باهم مقایسه کنید!

ً تمرین رانندگی خصوصی را با تمرین
ترجیحا در آموزشگاه رانندگی تلفیق کنید.

بزرگترین مزیت تمرین رانندگی خصوصی آنست که می توان اغلب و بسیار زیاد تمرین کرد.

البته تمرین برای این شرایط جدید شامل رانندگانی که گواهی خودرا قبل از اول اُکتبر 2009 گرفته اند نمیباشد

افرادی که قبل از از اول اُکتبر 2009 به سن 51 سالگی تمام رسیده باشند حق دارند به رانندگی با موتورگازی درجه2 بدون داشتن گواهی رانندگی ادامه دهند

افرادی که قبل از اول اکتبر ۲۰۰۹یک گواهی رانندگی برای موتورگازی
درجه1 اخذ کرده اند می توانند آنرا به
گواهینامه AM تعویض کنند.

#گواهینامه
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

خانم اکرم منفرد اولین بانوی خلبان ایرانی است
او هم اکنون ۶۶ سال سن دارد و در سوئد زندگی می کند. اکرم منفرد اولین خلبان جت زن ایران در فرودگاه نظامی قلعه مرغی در ایران بود
خانم اکرم منفرد اولین بانوی خلبان ایرانی است
او هم اکنون ۶۶ سال سن دارد و در سوئد زندگی می کند. اکرم منفرد اولین خلبان جت زن ایران در فرودگاه نظامی قلعه مرغی در ایران بود
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

هزینه های رفاه اجتماعی چگونه پرداخته میشود؟

هزینه های رفاه اجتماعی طبعتا بالاست.

این هزینه ها از راه مالیات، عوارض
شخصی و مالیات کارفرما تأمین میشود.

همه برای درآمد ناشی از کار خود مالیات می پردازند.

از این گذشته مالیات ویژهای به نام
"مومس"
وجود دارد که در هنگام خریدن همه گونه کالا پرداخته میشود.

شما در هنگام برخورداری از خدمات درمانی و دندان پزشکی تنها بخشی از
هزینه های مربوطه را می پردازید.

نام این هزینه، عوارض شخصی است.
باقیمانده این هزینه ها از راه مالیات ها پرداخت میشود.
کارفرمایان بایستی علاوه بر دستمزد به کارکنان یک هزینه ویژه هم به دولت
بپردازند.

این هزینه، مالیات کارفرما نام دارد.

ow.ly/auOL30fXPOl

مهمترین نکته های این متن:

• سوئد یک کشور دمکراتیک و یک کشور پادشاهی است.
مردم تصمیم می گیرند که کدام سیاستمداران بایستی کشور را اداره کنند. شاه سوئد هیچ قدرت سیاسی ندارد.

• سوئد عضو اتحادیه اروپاست.

• روند صنعتی شدن سوئد در پایان قرن نوزدهم آغاز شد.

سوئد پیش از آن یک جامعه کشاورزی بود.

• از اواسط قرن نوزدهم تا سال ۱۹۳۰ تقریبا سوئدی ها به کشورهای دیگر مهاجرت کردند.
دلیل مهاجرت آنان از جمله فقر بود.


• سوئد امروز یک جامعه مرفه است. هزینه های رفاه اجتماعی از راه مالیات، عوارض شخصی و مالیات کارفرما تأمین میشود.

#درباره_سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

شهر استکهلم در سوئد پاک‌ترین پایتخت دنیاست که بر پایه برنامه ریزی قرار است تا سال ۲۰۵۰ کاربرد سوخت‌های فسیلی در این شهر را به صفر برساند. 
#سوئد
شهر استکهلم در سوئد پاک‌ترین پایتخت دنیاست که بر پایه برنامه ریزی قرار است تا سال ۲۰۵۰ کاربرد سوخت‌های فسیلی در این شهر را به صفر برساند.
#سوئد
اطلاعات مفید پناهندگی سوئد

مسکن قسمت ششم

در صف نوبت مسکن در یک کمون دیگر
در بسیاری اداره های مسکن، حتی در صورتی که در کمون دیگری ساکن
باشید نیز می توانید در صف نوبت مسکن بمانید.

برای نمونه کسی که در "اوپلندس وسبی"
یا
"والدمارشویک"

زندگی میکند، میتواند در صف مسکن
شهر استکهلم یا "اومئو" باشد.
البته برخی دیگر از اداره های مسکن اجازه چنین چیزی را نمی دهند.

افرادی که در برنامه مقدماتی ویژه کمون برای پناهندگان تازه وارد هستند،
می توانند با مسئول برنامه مقدماتی تماس بگیرند و درباره یافتن مسکن در
کمونهای دیگر بپرسند و راهنمائی دریافت کنند.

در برخی واحدهای برنامه مقدماتی یا واحد پذیرش پناهندگان در کمون،مسئول مربوطه امکاناتی در اختیار دارد که پی ببرد در کدام کمونها مسکن خالی وجود دارد.


اداره مسکن شهر استکهلم

اداره مسکن شهر استکهلم مسکن های اجارهای در شهر استکهلم و بسیاری از
کمون های استان استکهلم را واگذار میکند.

اطلاعاتی درباره نحوه نامنویسی،
در نوبت ماندن، هزینه مربوطه و مدت انتظار در صف نوبت نیز در وبگاه
اداره مسکن شهر استکهلم می توان یافت.
برای خواندن اطلاعات بیشتر به این وبگاه مراجعه کنید:

www.bostad.stockholm.se

این اطلاعات به زبانهای دیگر نیز موجود است.

دلال مسکن
ً از طریق دلال های مسکن

مسکن‌‌های سرقفلی و مسکن های مالکیتی غالبا
خرید و فروش میشود.

دلال ها هزینهای از کسی که فروشنده مسکن دریافت
می کنند و نظارت می کنند تا کار خرید و فروش به درستی صورت گیرد.

دلال مسکن بایستی بتواند به پرسشها درباره کیفیت مسکن و پرسشهای دیگر
درباره نکات حقوقی و مالی پاسخ دهد.


بخش ۳ – توجه به این نکات در
هنگام جابجائی

نامنویسی ثبت احوال در اداره مالیات
همه افرادی که در سوئد زندگی میکنند بایستی در اداره مالیات نامنویسی
ثبت احوال شده باشند. نامنویسی در اداره مالیات در واقع ثبت احوال است.
مشخصات فردی، نام، هویت و وضعیت خانوادگی )تجرد یا تأهل( در اداره
مالیات ثبت میشود.


در هنگام نقل مکان به مسکن جدید ضروری است که شما نام خود را در
آدرس جدید ثبت کنید. آنگاه شما نامه های خود را به آدرس جدید دریافت
خواهید کرد و مالیات را نیز به میزان صحیح پرداخت خواهید کرد.

فرم ویژه گزارش نقل مکان در وبگاه اداره مالیات وجود دارد. انجام گزارش
نقل مکان رایگان است.
فرم ویژه گزارش نقل مکان را از این وبگاه دریافت کنید:
www.skatteverket.se
این اطلاعات به زبانهای دیگر نیز موجود است.