استاد حسن رحیم پور ازغدی 
عنوان گروه یا کانال:

استاد حسن رحیم پور ازغدی


توضیحات: این کانال وابسته به هیچ سازمان،ارگان،نهاد و... نمی باشد و توسط تعدادی از علاقه مندان به استاد رحیم پور اداره می شود در اینستاگرام? Instagram.com/_u/Ostad_Rahimpour_Azghadi ?ادمین فقط جهت تبادل: @vorojax
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 20271
استاد حسن رحیم پور ازغدی

❤️بسم الله الرحمن الرحیم ❤️
استاد حسن رحیم پور ازغدی

«اسلام‌شناسی غربی»، اسلام‌شناسی دروغین است. اسلام را باید از متن اسلام شناخت. اسلام، هر نوع تهدید علیه جان بی‌گناهان و امنیت عمومی را مصداق «محاربه» و مستحق مجازات شدید می‌داند. اسلام، جهاد علیه اشغال‌گران را واجب و مایۀ عزت خوانده است ولی «جهاد» روش دارد. جهاد قرآنی، کشتار بی‌گناهان نیست. اسلام به‌‌دنبال پیروزی غیراخلاقی، حتی بر دشمن بی‌اخلاق نیست. مبنا و هدف سیاست اسلامی، اخلاق و اخلاقی‌بودن است.

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

🔰جوری تیر بخورید که لباسهايتان سوراخ نشود🔰

💠لباس غواصی باید با بدبختی از اروپا وارد میکردند ، با بدبختی زیاد که چند بار روی محموله ها پنتاگون دست گذاشت و توقيفش کرد.
ما شب عملیات والفجر ۸ که میخواستیم وارد آب شویم ، خدا رحمت کند شهید شوشتری را ، به شوخی و جدی به ما میگفت :
برادرها جوری تیر بخورید که لباسهايتان سوراخ نشود ، این لباس های غواصی را با بدبختی تهیه کرده ایم.
گفتیم چجوری تیر بخوریم که لباسها سوراخ نشود ؟
گفت مثلا یک جوری که تیر به سر و صورت هايتان بخورد.

این وضعیت گذشته ما بود که با دست خالی در مقابل جهان ایستاده بودیم.

" خاطره خوانی دفاع مقدس "
۱ مهر ۹۲

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

💠 خدای مسیحیت دشمن عقل و علم است 💠

⚪️در عهد عتیق ، کتاب مقدس مسيحيان ، به وضوح این عبارت آمده است که آن درخت ممنوعه ای که آدم و حوا به خاطر نزدیک شدن به آن درخت از بهشت رانده شده و از درگاه الهی طرد شدند ،درخت آگاهی بود.

⚪️یعنی خدای مسیحیت دشمن عقل و علم است.آدم و حوا را مجازات کرد برای اینکه خواستند بدانند.

⚪️درخواست کلیسا از مردم غرب هم همیشه این بوده که بین عقل خودت و من یکی را انتخاب کن.

⚪️در عهد عتیق چندین بار عباراتی به این مضمون وجود دارد که معرفت مانع ایمان و باعث دوری از خداست.


⚪️عبارت کتاب مقدس این است:
" زنهار ! که از درخت معرفت نخوری ،خدا گفت مبادا که انسان آگاه نیک و بد شود و همچون یکی از ما شود!"

⚪️نکند انسان هم بفهمد و چشم و گوشش باز شود و یکی از ما خدایان شود.

⚪️این را مقایسه کنید با قرآن که می فرماید :
" و علم آدم الاسماء کلها "
خداوند همه اسماء و حقایق را به آدم آموخت و به فرشتگان دستور داد اینک به آدم سجده کنید که خلیفه منست.

⚪️اسلام برعکس مسیحیت و یهودیت کاملا به عقل و علم احترام گذاشته...


" جنبش فکری اسلام و چالش های معاصر"
۱۳۸۳

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

علامه امینی از منابع اهل سنت ولایت امیرالمومنین (ع) را اثبات می کند و این منابع بهترین وحدت نظری است، بنابراین ما در منابع نظری با برادران اهل سنت کاملاً به وحدت می رسیم.

👈غدیر سند وحدت است نه منشأ اختلاف. در منابع اهل سنت صحبت از تمسک به ولایت است و این تمسک به معنی علاقه نیست بلکه تمسک یعنی عملگرایی و اقتدا.

✅✳️مسئله غدیر برای امام علی (ع) مسئله دنیا و حکومت، قدرت و ثروت نبوده، بلکه نگاه ایشان برقراری عدالت و نجات مردم است.

استاد رحیم پور ازغدی

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

‼️ خیال میکنیم صحبت اسم و اسم نويسى است ‼️

🌀کجای #اسلام گفته شده که اگر ما را کنار قبر امام حسین و امام رضا دفن کنند از عذاب در امان هستیم؟؟!!


⭕️اگر این طور باشد هارون الرشید از همه در امان تر است چون دیوار به دیوار امام رضا دفن است

دلخوش کرده ایم که اسممان در لیست شیعیان ثبت است ، خیال میکنیم صحبت اسم و اسم نويسى است
در حالی که سنت خداوند است که ؛ محال است مردمی فاسد باشند و مورد رحمت خداوند قرار بگیرند

✅ #شیعه از روی #اخلاق و اعمال و جامعه اش شناخته میشود نه عزاداری اش . . .


✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

✅آن‌هایی که #صلح امام حسن و جام زهر را بیان می‌کنند بیسواد هستند. متن صلح امام حسن این است که رژیم معاویه نامشروع است و باید سالیانه پول‌هایی به طرفداران اهل بیت داده می‌شد و حتی پس از توافق امام حسن فرمودند اگر با من همراهی می‌کردند تا آخر می‌جنگیدم؛ کجای این توافق سازش بوده است؟

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

⭕️اگر نسل دوم و سوم انقلاب از مفاهيم انقلابي و از ارزشهاي انساني در جامعه بعد از انقلاب، جانانه و ابوذري دفاع نكنند و قيام نكنند و حتي اگر سخت افزار انقلاب حفظ بشود، نرم‌افزارش عوض مي‌شود.


❇️اگر هوشياري ايدئولوژيك و انقلابي در اين مسأله نباشد و انقلاب فقط سخت افزارش حفظ بشود، نرم‌افزارش تغيير مي‌كند و شما متوجه نمي‌شويد. ما هم متوجه نخواهيم شد.

👈 مثل ساختماني كه ساختمانش باشد و ساكنانش عوض بشوند.

🏢ساختماني كه به دست انقلابيون و به دست عدالت ‌خواهان و به دست مجاهدين و شهيدان ساخته شد، زير سنگينترين آتشها، كم‌كم عدالت ستيزان و قاعدين و مخالفين اصل تئوري آن انقلاب ديني، ساكنان آن ساختمان خواهند شد.
اگر اين هوشياري نباشد.📣 اين نظريه تناسخ اگر در مورد فرد انسان غلط است، به نظر من در مورد حاكميت‌ها و نوع اجتماعات بشري صادق است. با يك نوع مجازگويي البته.

🎯 اين ارواح خبيثه ماقبل انقلابها دوباره قابل احضار هستند و مي‌توانند در بدن انقلابها حلول كنند و فرمان جامعه را به سمت ديگري بچرخانند.

⚠️ اول با زاويه‌هاي كم و بعد شما مي‌دانيد وقتي انحراف با يك زاويه كوچك شروع بشود، شما اولش تفاوت مسافتي بين اين دو ضلع نمي‌بينيد.

اما وقتي در طول زمان ادامه پيدا كند همين زاويه كوچكي كه باز شده، در طول زمان مي‌بينيد كه آنقدر فاصله‌ها زياد مي‌شود كه اصلاً ديگر كسي آن #انقلاب را به جا نمي‌آورد.☝️

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

✅ #امیرالمومنین علی(ع) در روايتی فرموده اند:
بدترين حاكمان و دولتمردان آنها هستند كه حب‌الفخر دارند.

⭕️حب‌الفخر يعني همين جاه‌طلبي، شهرت‌طلبي ، شهرت پرستي و خود را از مردم بالاتر ديدن.


🔰فرمود در #حكومت_اسلامي حاكمان حق ندارند از بالا به مردم نگاه كنند و مردم را پايين‌تر از خودشان بدانند و ببينند.


📣 فرمود: من با حاكمان متكبر نمي‌توانم كنار بيايم و همه آنها را يا اصلاح و يا حذفشان مي‌كنم.

بعد رو كرد به مردم:
اما شما مردم! من خدا را اطاعت مي‌كنم ولي شما من را اطاعت نمي‌كنيد.
در حالي كه معاويه خدا را اطاعت نمي‌كند اما مردمش او را اطاعت مي‌كنند.

هر چه به شما دستور مي‌دهم همين طور در هوا يخ مي‌زند و به مقصد نمي‌رسد.😔


⬅️بعد فرمود كه: پس اصلاً معلوم هست كه شماها با چه نيتي با من بيعت كرديد⁉️👌دولت ارزشها و #عدالت، مشروعيتش گره خورده است به اينكه مسؤولينش دنبال عدالت اجتماعي و پاسدار ارزشهاي انقلابي و ديني و انساني هستند يا نيستند.


علی (ع) و سکولاریزم

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

بخش اول
در چند روز گذشته، کانال‌ها و سایت‌های روزنامه ایران، آمدنیوز، انتخاب، جماران و... صوت دست‌کاری‌شده‌ای را از استاد حسن رحیم‌پور ازغدی منتشر کرده‌اند که برش‌خورده و با حذف کلمات و جملاتی، دوباره آن را به هم چسبانده‌اند، جملاتی از میانه حذف شده و معنای عبارات را تحریف‌ کرده‌اند. متن صوت جعلی و قیچی‌خورده‌ای که به نقل از استاد حسن رحیم‌پور ازغدی پخش کرده‌اند، چنین است:

«یعنی اگر یک رئیس‌جمهوری بیاید تمام ملت بهش رأی بدهند، می‌خواهد احمدی‌نژاد باشد، خاتمی باشد، روحانی باشد، من تشخیص بدهم این کارش غلط است والله توی رویش می‌ایستم و هرطور تشخیص بدهم حرف می‌زنم. ذره‌ای از هیچ کدام از رؤسای رئیس‌جمهورها و این‌ها، ذره‌ای باک ندارم و هیچ کدام‌شان را هم از خودم فهمیده‌تر نمی‌دانم. ما به کسی بدهکار نیستیم. اصلاً کی می‌خواهد رئیس‌جمهور بشود، کی نشود. بنده خودم را کوچک‌تر از این‌ها نمی‌دانم از نظر شأن علمی و این‌ها، که من بخواهم کار کنم که یک زیدی یا عمری بیاید رئیس‌جمهور بشود یا برود رئیس‌جمهور بشود. من کار خودم را از همه این‌ها مهم‌تر می‌دانم. برای من به اندازه پشیزی فرق نمی‌کند کی رئیس‌جمهور بشود! هرکی باشد جلویش می‌ایستم؛ یعنی در این چهار سال آینده، وظیفه‌ام ایستادن جلوی روحانی است.»

حال آن‌که سخنان ایشان در پایان یک جلسه دو ساعته با استادان دانشگاه و در پاسخ به یکی از حضار ادا شده که پرسیده است آیا اعتراض به تصویب ۲۰۳۰ در دولت آقای روحانی در سال گذشته و بدون اطلاع نهادهای مسئول، یک موضع انتخاباتی بوده است؟ متن پیاده‌شده و بدون تحریف سخنان استاد حسن رحیم‌پور ازغدی به شرح زیر است:

• یکی از حضار: بحث من بحث دیگری است. بحث من این است که من می‌گویم مستقیماً شخص شما و دوستان شما کوتاهی کردند، مجلس کوتاهی کرد، باید می‌گفتید.

استاد رحیم‌پور: نه دیگر، به ما نگفتند، دارم می‌گویم که نگفتند. باید قبلش باید بگویی که آقا ما می‌خواهیم یک چنین تعهد جهانی بدهیم. ما طبق این تعهد، نظام آموزش‌وپرورش‌مان زیرورو می‌شود. این را اول باید بررسی کنیم. قانون اساسی می‌گوید هیچ تعهد جهانی که خلاف قانون اساسی باشد، اصلاً تصویب آن ممنوع است. چرا رفتند تصویب کردند؟ سؤال این است! قانون اساسی یک اصل دارد، طبق این اصل حق هیچ نوع تعهد بین‌المللی، دقت می‌کنید، الزام‌آور در هیچ موردی ندارد، قانون اساسی است، الّا این که باید در مجلس تصویب بشود. حالا این که این اشکال به رئیس مجلس مربوط است، یک بحث دیگری است.

ادامۀ متن را در
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
بخوانید.
استاد حسن رحیم پور ازغدی

بخش دوم
• یکی از حضار: خب آقای لاریجانی احتمالاً نفهمیده. من می‌گویم شاید خود آن آقایی هم که رفته این قانون را آن‌جا پذیرفته او هم نفهمیده!

استاد رحیم‌پور: بله؛ حتماً نفهمیده. اصلاً من عقیده‌ام همین است. من اتفاقاً شخصاً عقیده‌ام این است که اکثر این آقایون دولتی که رفتند، عقیده‌ام این است که این‌ها نفهمیدند. چنان که من عرض کردم، خوش‌بینانه‌اش همین است، من در صحبت‌هایم هیچ وقت نگفتم که این‌ها خائن هستند و طرفدار همجنس‌بازی‌اند و جاسوس‌اند؛ ما این‌ها را نگفتیم که، الآن هم من این‌جا یک چنین حرفی را نزدم. من چه می‌گویم؟ بحث من این است که تعهد بین‌المللی دادن بدون بررسی آن با قانون اساسی خلاف است. بله شما می‌گویید همه موارد را باید بروند. بله قانون اساسی می‌گوید همه موارد را باید بدهند؛ تمام مواردی که تعهد خارجی است باید بیاورند هیچ دولتی حق ندارد مستقلاً خودش برود و تعهد بدهد و امضاء کند. سؤال دوم این است که آیا این‌ها عمداً این کارها را کردند؟ به قصد خیانت کردند؟ یا نه، ناآگاهانه کردند؟
وجه حمل بر صحتش این است که خودشان هم متوجه نشدند. اتفاقاً من هم در شورا و هم در صحبت‌هایم همین را گفتم. من صریحاً گفتم که دوستان ما، چند ماه قبل از انتخابات مطرح کردم، منعکس نمی‌شد، کسی جواب نمی‌داد. حالا که دیگر انتخابات تمام شده، حالا که دیگر بحث انتخاباتی نیست؛ یک مسئله مهم ملی است. بنده در هیچ صحبتی هم نگفتم که این‌ها خائن بودند، جاسوس بودند یا فلان. حتی در شورا هم گفتم، هم وزیر امور خارجه و هم وزیر آموزش و پرورش، هم شما، هم آقای روحانی که همیشه مسئول امنیت کشور بوده ایشان، اصلاً کل تصمیمات امنیتی جمهوری اسلامی با امضای آقای روحانی بوده در دو دهه گذشته! این‌ها هرچه بوده خودتان کردید. این‌ها بحث‌هایی است که غیرانتخاباتی است ولی هر وقت مطرح کنید، می‌گویند انتخاباتی است!
چنان که بنده در زمان آقای احمدی‌نژاد، اگر بحث سیاسی بود، بنده چرا آن زمان درگیر بشوم، من زمان آقای احمدی‌نژاد از شورای عالی انقلاب فرهنگی استعفا دادم! برای این که با روش مدیریتی در شورا موافق نبودم. من زمان روحانی استعفا ندادم. من زمان احمدی‌نژاد استعفا دادم. بحث بنده، سیاسی و جناحی نبوده، من با آقای احمدی‌نژاد چند بار در شورا درگیر شدم. بعد هم آمدم بیرون استعفا دادم. بعد هم رهبری تشخیص دادند دوباره باید باشیم، ما به وظیفه‌مان عمل می‌کنیم و الّا بنده به مکانیزم تصمیم‌گیری در شورا، موافقت‌ها و مخالفت‌ها و به بعضی از اعضای شورا انتقاد دارم، بعضی‌ها هم هیچ وقت در هیچ موضوعی، هیچ موضعی نگرفته اند. برای این که با هیچ کس درگیر نشوند. خب من این‌ها را قبول ندارم، [من با این‌ نوع تیپ‌ها مخالفم] روحانی بین‌شان هست، دانشگاهی بین‌شان هست، چپ بین‌شان هست، راست بین‌شان هست. گفتم آقا بحث چپ و راست سیاسی نیست، دین است، مسئولیت کشور است. سرنوشت ملت است. ما را این‌جا گذاشتند سر گردنۀ فرهنگی و آموزشی، گردنۀ احد، این‌جا مسئولیت ما حفظ این‌هاست، ملت به اعتماد ما خانواده‌هایشان را می‌فرستند مدرسه و دانشگاه و پای تلویزیون و این‌ها.
به بنده هرچه بچسبد بحث‌های سیاسی و انتخاباتی نمی‌چسبد! من هیچ وقت در این بحث‌ها نبودم و در زمان هر دولتی که آمده، من همیشه منتقد بودم. برخلاف بعضی از دوستان ما که هر دولتی که می‌آید، طرفدارش حرف می‌زنند! ما آدم‌هایی داریم در شورا که زمان آقای خاتمی، خاتمی‌چی بودند! بعد احمدی‌نژاد آمده، احمدی‌نژادچی شدند! به خاتمی متلک می‌گفتند. بعد روحانی آمده، یکسره به احمدی‌نژاد متلک می‌گویند! یک بار به یکی از این‌ها گفتم که شما نمی‌شود برعکس عمل کنید؟ هرکی می‌آید سر کار، اشکالات خودش را به خودش در چشمش نگاه کنی و بگویی؟ بعد وقتی که او رفت باز بهش متلک نگویی؟ خب بعضی‌ها این‌طوری هستند و توضیح هم دارند!

ادامۀ متن را در
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
بخوانید.
استاد حسن رحیم پور ازغدی

بخش سوم
بنده اصلاً برایم هیچ دولت و هیچ رئیس‌جمهوری ذره‌ای اهمیت ندارد. آنی که مهم است خون 300 هزار شهید است و حرکت و نهضت انقلابی امام است. هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد؛ یعنی اگر یک رئیس‌جمهوری بیاید و تمام ملت به او رأی بدهند، می‌خواهد احمدی‌نژاد باشد، خاتمی باشد، روحانی باشد، تشخیص بدهم این کارش غلط است، والله توی رویش می‌ایستم و هرطور تشخیص بدهم حرف می‌زنم. برای چی؟ برای این که، بقیه را نمی‌دانم، ولی بنده دنبال هیچ دکانی نیستم، هیچ مسئولیت حکومتی نداشتم و نخواهم داشت. فقط در شوراست آن‌جا باید به وظیفه‌ام عمل کنم. ذره‌ای از هیچ کدام از رؤسای ‌جمهور و این‌ها، ذره‌ای باکی ندارم و هیچ کدام‌شان را هم از خودم فهمیده‌تر نمی‌دانم. برای این که با همه این‌ها من بحث کردم در مسائل مختلف، همه‌شان را من دیدم مایه‌شان تا چه اندازه است! ما به کسی بدهکار نیستیم. اصلاً کی می‌خواهد رئیس‌جمهور بشود و کی نشود که من بخواهم کار کنم که یک زیدی یا عمری بیاید رئیس‌جمهور بشود یا برود رئیس‌جمهور بشود. من کار خودم را از همه این‌ها مهم‌تر می‌دانم. لذا به من که این حرف‌ها نمی‌چسبد که آقا شما برای این که سیاست... برای این که انتخابات... برای من به اندازه پشیزی فرق نمی‌کند که چه کسی رئیس‌جمهور بشود! هرکی باشد جلویش می‌ایستم؛ یعنی در این 4 سال آینده وظیفه‌ام ایستادن جلوی روحانی است. زمان احمدی‌نژاد وظیفه‌ام این بود که جلوی احمدی‌نژاد بایستم و می‌ایستادم. زمان خاتمی هم همین‌طور. هر جا احساس کنیم که خلاف قانون اساسی و خلاف ارزش‌های امام و انقلاب می‌روند، من اصلاً کار ندارم که چه کسی است، جلویش می‌ایستم. آقای احمدی‌نژاد که بیشترین رأی تاریخ جمهوری اسلامی را آورده، از اول انقلاب تا الآن هیچ رئیس‌جمهوری به اندازه احمدی‌نژاد رأی نیاورده، 25 میلیون رأی، معلوم هم نیست کسی دیگر هم بیاورد. خب الآن با این که 7، 8 میلیون رأی‌دهنده هم زیاد شد باز هم کمتر از او رأی آورد! ولی فرقی نمی‌کرد. آقای روحانی آن دفعه 51 درصد و این دفعه 57 درصد رأی آورد، احمدی‌نژاد آن‌قدر رأی آورد. از نظر ما فرقی نمی‌کند. ما به رأیشان نگاه نمی‌کنیم ما به کارشان نگاه می‌کنیم.
لذا این که شما دم انتخابات سیاسی بوده و این‌ها، ما قبل از انتخابات هم گفتیم پخش نکردند. این‌ها سانسور می‌کنند. جالب است سایت‌های این‌طرفی به نفع خودشان سانسور می‌کنند و سایت‌های آن‌طرفی هم به نفع خودشان سانسور می‌کنند. حرفی که خودت می‌زنی تقریباً در هیچ سایت و خبرگزاری‌ای نمی‌آورند، این هم یکی از بیماری‌های رسانه‌ای عصر ماست.

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

✅اين كه چه سخنانى تندروى يا كندروى است، بستگى به این دارد كه شما چه برآوردى از اوضاع و چه تصويرى از ايده‌هاى اسلامى داريد.

✅اگر حركت معيار براى شما، حركت لاک‌پشت‌ها باشد، سينه‌خيز رفتن يك كودك چند ماهه هم تندروى محسوب خواهد شد اما اگر حركت معيار، حركت اولياى خدا و پيامبران باشد كه پدران بزرگ‌ترين انقلاب‌هاى تاريخ بودند، همه ما و همه جناح‌هاى ما، كم‌وبيش عقب‌مانده و محافظه‌كار هستيم و چيزهاى مهمى را دست كم گرفته‌ايم.

✅اگر انقلاب را بچسبيم، نظام خواهد ماند، سرافراز هم خواهد ماند؛ اما اگر به نظام، منهاى انقلاب و منهاى ارزش‌هاى انقلابى، يعنى به فرماليسم و بروكراسى حاكميت بچسبيم، نه فقط انقلاب كه روح نظام است، بلكه جسم حاكميت و خود نظام هم به‌تدريج از دست خواهد رفت يا تغيير ماهيت می‌دهد و دچار استحاله می‌شود، چنان چه شما می‌بينيد، الان برخى مسئولان ما، بعضى از شعارهاى امام را ديگر حتى حاضر نيستند بر زبان بياورند، بلكه قيقاج می‌روند و عبور می‌كنند يا حتى از سر تحريف و مخالفت با آن‌ها هم برمی‌آيند.

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

می‌پرسند چرا در نماز جمعه، امام جمعه به سلاح روز تكیه می‌كند؟
شاید حكمت آن، از جمله این باشد كه باید در صحنه مجاهدات عینى روز، حاضر بود. امام جمعه چرا در هر نماز جمعه، باید خودش، حاكمان و مردم را به تقوا موعظه كند؟ این موعظه، نمی‌تواند یك موعظۀ تشریفاتى و یك تشریفات مذهبى صرف باشد؛ بلكه باید به قصد تأثیرگذارى عینى و اجتماعى صورت گیرد.
قضیه نباید به صرف «اتق‌الله» گفتن امام جمعه‌ها، خاتمه پیدا كند. باید مصادیق تقوا، تقواى اقتصادى، تقواى قضایى، تقواى سیاسى، تقواى حكومتى، تقواى اجتماعى و خانوادگی و فردی در نماز جمعه‌ها كالبدشكافى شود وگرنه نماز جمعه‌ها كم‌كم كلیشه‌اى خواهند شد، سرد می‌شوند، خلوت می‌شوند و این، برخلاف فلسفه نماز جمعه است كه باید «پایگاه امر به معروف و نهى از منكر صاحبان قدرت و ثروت» و مركز نقد اجتماعى باشد.

گفتار «اجتهاد سرگردان، جهاد بی‌هدف»
#رحیم_پور_ازغدی

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

🔵 امام موسی ‌بن‌ جعفر (ع) از کسی پرسیدند: چرا کار نمی‌کنی❓
که این فرد گفت: حال ندارم
و ایشان فرمودند: احفظ عزک.

#اقتصاد_مقاومتی یعنی همین یعنی تولید کن تا عزتت محفوظ بماند.👌

⭕️جامعه‌ای که جوانانش از عرق ریختن می‌ترسند ذلیل می‌شود.


بخشی از سخنرانی‌ استاد رحیم پور در نماز جمعه مورخ 26/10/93

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

❎مگر می شود بين حسين و يزيد، تنش زدايى كرد؟‼️


✅امروز ما و غرب، هر دو از مردم سالارى و حقوق بشر و پيشرفت و آزادى دم می زنيم، شباهت هايى هم بين ما وجود دارد، اما در كنار اين شباهت ها، تضاد هاى غير قابل علاج و غير قابل تأويل هم وجود دارد.
اين تضادها را بعضى ها نمی خواهند ببينند.
👈اين تضادها ما را در دو صف مقابل قرار داده است.
❎قصد ما فتنه راه انداختن نيست، اما عده اى مرتب می گويند تنش زدايى كنيد! مثل اين كه امام و شهيدان آمدند و تنش درست كردند، حالا يك عده اى می خواهند تنش زدايى كنند. كدام تنش؟ ✳دفاع مظلوم در برابر ظالم، خود به خود تنش درست می كند.
كسى پروژه اى براى ايجاد تنش نداشته، اما وقتى مظلوم در برابر ظالم می گويد، نه!، اين شروع تنش است.
اگر تنش نمی خواهى بگو آرى! سرت را پايين بيانداز و پس گردنى بخور، اين جورى تنش درست نمی شود.
❇تنش زدايى به معناى مبارزه با ساديسم و دشمن سازى بيخودى ،مورد قبول است، اما تنش زدايى به معناى اين كه ما يك حرف هايى زديم و غلط كرديم كه زديم و حرفهايمان را پس می گيريم، خون شهيدان هم هدر رفت كه رفت، قابل قبول نيست.
تازه خيال كرديد كه اگر اين حرف ها را بزنيد و يك قدم برويد عقب، تنش تمام می شود؟ تنش و فشار از جانب دشمن، دو برابر می شود، تا سه قدم ديگر ما را به عقب نشينى وادار كنند.
بايد زانو بزنى، دست ببوسى، كفش اش را بليسى و بگويى غلط كردم براى هر چه كه گفتم و هر چه كه نگفتم و بايد می گفتم!
تازه باز هم از تو نخواهند گذشت، تو بايد بشوى مايه عبرت بقيه، كه ديگر ملت ها بفهمند عاقبت كسى را كه يك بار جرأت كند و جلوى آن ها بايستد. 
❇اما اگر بايستيم، با رعايت عقل و اعتدلال، بدون افراط، ولى واقعاً بايستيم، آن وقت خواهيد ديد حرف امام را كه می گفت، اين قدرت هاى استكبارى مثل سگ می مانند، اگر بروى عقب می آيند جلو، اما اگر بايستى، ديگر جلو نمی آيند. 
اگر كسانى عزت و منافع ملى را می خواهند، با ايستادگى به دست می آيد.
✅✅عقب نشينى ، منافع ملى را به باد خواهد داد. حتى اگر به فكر منافع باشيد و به فكر حقيقت و فضيلت هم نباشيد، راه ، همين راه است.
✳✅شما تا ايستاده ايد، عزت داريد.
👈اين صف بندى به صورت مصنوعى درست نشده، صف بندى بين حق و باطل، جنگ بين فقر و غنا، جنگ عدل و ظلم، جنگ تاريخى است و از هابيل و قابيل بوده و تا قيام قيامت خواهد بود.
تنش بين هابيل و قابيل، تنش بين على و معاويه، تنش بين حسين و يزيد را كسى به طور مصنوعى ايجاد نكرده، اين دو تفكرند كه با هم به طور طبيعى تضاد دارند.
❎مگر می شود بين حسين و يزيد، تنش زدايى كرد؟ ✅مگر اين كه حسين تسليم شود، ❇✅اما حسين گفت: "هيهات من الذلة"

"جهاد براى بازسازى مفاهيم اسلامى١" سال١٣٨٣
استاد حسن رحیم پور ازغدی

✅حضرت علي در عزل و نصب‌ها‌يشان به شدت جوان‌گرا بودند.

جواناني كه كمتر اهل معامله‌اند، اينها وقتي به يك ارزش ايمان آوردند، صادقانه‌تر پايش مي‌ايستند. 👌


🌀جوانهاي گمنامي را پيدا مي‌كرد، به حكومت ايران، يمن، مصر و اين طرف وآن‌ طرف مي‌فرستاد؛ بعد به طلحه و زبير و بزرگترين سابقه ‌داران و همرزمهاي خودش، كسانيكه در حد خودش براي رهبري و خلاقيت مطرح بودند؛

حتي استانداري و شهرداري بصره و كوفه را به اين‌ها نداد كه بعد رفتند و جنگ جمل به راه انداختند.


علی (ع) و سکولاریزم

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi
استاد حسن رحیم پور ازغدی

#احکام #بانک

💠سوال: آیا صحیح است بانک برای تشویق مردم به سپرده‌گذاری در آن، به سپرده‏ گذاران وعده بدهد که هر کس تا شش ماه از حسابش برداشت نکند، از طرف بانک به او تسهیلات بانکی اعطا خواهد شد؟

✅جواب: دادن اين وعده و اعطای تسهيلات توسط بانک به منظور تشويق سپرده‏گذاران اشکال ندارد.

@esteftaat_rahbar کانال استفتائات رهبر
استاد حسن رحیم پور ازغدی

⭕️ حزب الله از 2006 تا 2017

🔹قدرت حزب الله لبنان در مقایسه با سال 2006 سه برابر شده و به یك ارتش کم نظیر در منطقه تبدیل گردیده است.

ارزیابی اسرائیل از قدرت حزب‌ الله:

1⃣سازماندهی 40000 نیروی رزمنده
2⃣توانایی پیشرفته‌ در زمینه جنگ سایبری
3⃣برخورداری از قدرت بسیار بالای اطلاعاتی
4⃣استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مدرن
5⃣قدرت حمله به تمام تأسیسات راهبردی اسرائیل
6⃣دسترسی به موشک‌های پیشرفته ساحل به دریا
7⃣مجهز شدن به سامانه‌های دفاع هوایی کارآمد
8⃣امکان حمله موشکی تا عمق 250K اسرائیل
9⃣افزایش وزن کلاهک‌های انفجاری موشک‌ها
🔟در اختیار داشتن بالغ بر 100هزار موشک

🔹حزب الله لبنان با داشتن حدودا 7000 رزمنده در جنگ سوریه، به تجربه‌های نظامی خود در درگیری‌ها افزوده و به قدرت مانور استثنایی دست یافته است. اکنون حزب‌الله با افزایش «بُرد، قدرت انفجار و دقت» موشک‌های خود در برابر اسرائیل، به #بازدارندگی از طریق تحمیل هزینه بسیار سنگین به دشمن صهیونیستی، متمرکز شده است.

@basijtv 🇮🇷پایگاه بسیج تلگرام
استاد حسن رحیم پور ازغدی

🍃شهيد مطهرى يك تعبيرى دارد در كتاب هايش كه من ديدم آقاى مصباح در بحث هاى راجع به فلسفه حق و اخلاق، آن را به زيبايى پرورانده و منطقى آن را پيش برده اند و آن يك نوع مچ گيرى تئوريك است .

🍃حرف ايشان اين است كه چرا غرب، در حوزه منافع مادى، الزام را جایز می داند؟ مثلا می گويند بهداشت اجبارى، ويروس سارس يا ايدز می آيد، آزادى و اختيار فردى و حقوق بشر و دلم می خواهد و دلم نمی خواهد و از اين حرف ها نداريم، بايد واكسينه بشوى، بايد قرنطينه بشوى ، به فلان كشور حق سفر ندارى و ... سربازى را اجبارى می كنند، براى اين كه امنيت مادى برايشان محترم است، آزادى افراد را سلب می كنند و به او می گويند بخواهى يا نخواهى، بايد چند سال اجبارى بروى، هر چقدر هم بگويى كه من آمادگى ندارم و كف پايم صاف است، فايده ندارد، بحث امنيت اجتماعى و سود محسوس مادى است براى همين آزادى و انديويجواليسم و مدارا و تسامح و تساهل نداريم.
آموزش اجبارى ! بايد بچه هايتان را بگذاريد درس بخوانند ...
تا اين جايش را همه می فهمند كه يك ارزش هايى وجود داردكه بالاتر از آزادى است و همه دنيا اين را قبول دارند.

👈براى همين است كه ميگويند ارزش امنيت از آزادى بالاتر است، براى همين بايد بروى سربازى، ارزش سلامتى از آزادى بيشتر است، براى همين بايد اين واكسن را بزنى.

مگر اين الزام ها و قوانين معنى اش اين نيست كه يك چيزهايى ارزش اش از آزادى بيشتر است؟ پس تا اين جا می فهمند كه يك ارزش هايى وجود دارد كه می تواند آزادى را محدود كند، اما تا نوبت به مفاهيم ارزشى و مباحث اخلاقى ميرسد، يك مرتبه همه آزادي خواه می شوند و می گويند به چه حقى آزادى انسان ها را محدود می كنيد؟! آزادى عقيده را چرا محدود می كنيد؟! آزادى بيان را چرا محدود می كنيد؟! وقتى نوبت بهداشت و امنيت و آموزش است، شديدترين ديكتاتورى ها موجه است؟
ما اشكالى هم به آن نداريم، بايد هم اين طور باشد اما چرا وقتى نوبت به اخلاق و دين و توحيد می رسد، يك مرتبه آزادى ارزش و اعتبار پيدا می كند!؟

" آزادى براى آزادى؟" سال١٣٨٣

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
https://telegram.me/joinchat/AAAAAD_TvGa_ntSxwi4BLw
استاد حسن رحیم پور ازغدی

مجاهدی که از مردمش طلبکار باشد ، این مجاهد اسلامی نیست. مجاهد اسلامی فی سبیل ا... از کسی گله ندارد. یکی از بچه ها آمده بود برای کار غواصی. سیزده یا چهارده ساله بود. گفته بودند هرکس سرماخورده نباید بیاید. چون سرفه هایش باعث می شود دشمن حضور ما را بفهمد. به هر زحمتی بود رفت. هر وقت سرفه اش می گرفت انگشتش را می کرد توی دهانش و لباسش را گاز می گرفت. وسط های کار دم آب یک لحظه یادش رفت.دو تا سرفه ی بزرگ کرد. فرمانده آمد با ناراحتی پرسیدکی بود برادرا؟ کسی جواب نداد. عصبانی شد و گفت هرکسی بوده اگه امشب کشته بشه شهید نیست و هر کسی هم که شهید بشه مسئولش اونه. با شنیدن این حرف ترسید خون بچه ها به گردنش بماند. بلند شد و گفت من بودم. مثل نوزادها افتاده بود به پای فرمانده و می گفت: غلط کردم سرفه کردم. التماس می کرد؛ گریه می کرد مثل بچه ها. می گفت تو رو به فاطمه زهرا بگذارید کارم رو ادامه بدم...

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
https://telegram.me/joinchat/AAAAAD_TvGa_ntSxwi4BLw
استاد حسن رحیم پور ازغدی

زمان امام باقر عليه السلام، يكى از شيعيان به ايشان ميگويد كه ما در منطقه شام در مرز با امپراطورى روم ساكن هستيم و تجارت ما توليد و فروش سلاح است. رومى ها براى سربازانشان در آن منطقه از من سلاح ميخواهند ، به آنها سلاح بفروشم؟ امام باقر فرمودند ، خير، حق ندارى بفروشى ، چون آنها الان سپاه كفرند و با اصل اسلام مخالفند، اما بنى اميه اسلامشان قلابى است ولى بالاخره پرچمدار اسلام اند، 👌

بعد مجدداً از امام سوال كرد كه ، سپاهيان بنى اميه هم براى جنگ با روميان از من سلاح خواسته اند، به اينها بفروشم؟ امام باقر فرمودند بله ، حتماً اين كار را بكن، با فروش اسلحه به سپاهيان اسلام ، آنها را در برابر كفار تقويت كن. 
از امام سوال كرد ، بنى اميه كه شما را قبول ندارند، چطور به آنها اسلحه بفروشم؟! امام فرمودند وقتى اينها خواستند با شيعيان بجنگند، فروختن اسلحه به آنان حرام است اما وقتى دارند با دشمنان اسلام ميجنگند، فروختن اسلحه و كمك به آنها واجب است.✅ ◀الان هم از اين مسائل هنوز هست كه برخى ميگويند فلسطينيان سنى هستند ، ما كه شيعه هستيم چرا بايد به آنها كمك كنيم؟ ، بايد به آنها گفت اينجا ديگر بحث شيعه و سنى نيست، بحث #اسلام و كفر است. .
|"خشونت قبيله اى، مذهب ارتجاعى، توطئه صهيونيستى، جهان اسلام در محاصره، ٥ ارديبهشت ٩٤ "| #دشمن_مشترک

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
https://telegram.me/joinchat/AAAAAD_TvGa_ntSxwi4BLw
استاد حسن رحیم پور ازغدی

🍃🌸شرح حدیث توسط رهبری/رساندن حوائج مردم به مسئولان

من مواعظ النبی صلی الله علیه وآله وسلّم:
 
🍃أبلغونی حاجة من لایستطیع إبلاغی حاجته، فإنه من أبلغ سلطاناً حاجة من لایستطیع إبلاغها ثبت اللّه قدمیه علی الصراط یوم القیامة.
 
🍃حاجت کسی را که نمی تواند حاجتش را به من برساند، برسانید که هرکس حاجت ناتونی را به حاکم برساند، خداوند روز قیامت پاهایش را بر صراط نگاه می دارد.

(تحف العقول صفحه 47)
 
🌸مراد از سلطان در روایات، شخص صاحب قدرت است. یعنی هرکس که در حوزه‌ای، مسئول کاری است و در حد خود قدرتی دارد مثل رئیس یک اداره یا قاضی یک دادگاه یا مسئول یک نهاد و غیره. بهرحال یک فرد صاحب قدرت در هر مرتبه‌ای که باشد، همه افرادی که حاجت و کاری با او دارند دستشان به وی نمی‌رسد و هرکس که می‌تواند حوائج و مطالب مردم را به آن مسئول برساند پیامبر چنین ثواب بزرگی را به او وعده داده است

@esteftaat_rahbar کانال استفتائات رهبر
استاد حسن رحیم پور ازغدی

💕به مناسبت عید غدیر
💕تقدیم به همه اعضای کانال🌸
استاد حسن رحیم پور ازغدی

❌ بدترین حاکمان....‼️

⭕️در روايت ديگري فرمود:
بدترين حاكمان و دولتمردان آنها هستند كه حب‌الفخر دارند. ☝️

⬅️حب‌الفخر يعني همين جاه‌طلبي، شهرت‌طلبي ، شهرت پرستي و خود را از مردم بالاتر ديدن.


❇️ فرمود در #حكومت_اسلامي حاكمان حق ندارند از بالا به مردم نگاه كنند و مردم را پايين‌تر از خودشان بدانند و ببينند.


🌀فرمود:من با حاكمان متكبر نمي‌توانم كنار بيايم و همه آنها را يا اصلاح و يا حذفشان مي‌كنم.


✅ بعد رو كرد به مردم: اما شما مردم! من خدا را اطاعت مي‌كنم ولي شما من را اطاعت نمي‌كنيد‼️

در حالي كه معاويه خدا را اطاعت نمي‌كند اما مردمش او را اطاعت مي‌كنند‼️


هر چه به شما دستور مي‌دهم همين طور در هوا يخ مي‌زند و به مقصد نمي‌رسد.😔


بعد فرمود كه: پس اصلاً معلوم هست كه شماها با چه نيتي با من بيعت كرديد⁉️


👌 #دولت ارزشها و #عدالت، مشروعيتش گره خورده است به اينكه مسؤولينش دنبال عدالت اجتماعي و پاسدار ارزشهاي انقلابي و ديني و انساني هستند يا نيستند.


مقاله علی (ع) و سکولاریزم
استاد #حسن_رحیم_پور

✅کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
telegram.me/joinchat/AAAAAD_TvGa_ntSxwi4BLw
استاد حسن رحیم پور ازغدی

⭕️ در اسلام، انسان، نه دشمن خدا و نه رقیب اوست.

✅ #اسلام مي‏خواهد كه #انسان، خلیفه خدا باشد.
مي‏خواهد آحاد بشریت، به چنان رشد عقلی و اخلاقی برسند كه هیچ خونی در زمین ریخته نشود،
هیچ حقّی پایمال نگردد،
هیچ انسان گرسنه و بي‏پناه و تحقیر شده‏ای نباشد و نفسانیت، چنان مقهور اراده انسان باشد كه فرشتگان الهی در برابر او سجده كنند.


❇️اسلام، انسان را دارای كرامت، قدرت انتخاب، مسلط بر خویش و بر جهان، عاقل، مسئولیت‏ پذیر و ارزش گرا مي‏خواهد، به انسان خوشبین است و همه بشریت را دارای فطرت پاک و اصالتا خیرخواه مي‏داند
و همه تكالیف دینی كه نازل كرده برای حراست از فطرت، عقل و كرامت انسانهاست.


👌در اسلام، #حقوق را از تكلیف،
واقعیت را از ارزش،
دنیا را از آخرت،
معاد را از معاش،
#اخلاق را از اقتصاد،
تقوی را از #سیاست
و دین را از دولت،
نمي‏توان تفكیك كرد.☝️


از مقاله خدا، انسان، مدرنیته

✅کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
telegram.me/joinchat/AAAAAD_TvGa_ntSxwi4BLw
استاد حسن رحیم پور ازغدی

💠ما شیعیان یک بار سرمان کلاه رفت...💠

🍃روز عاشورایی، مرحوم شیخ مرتضی انصاری (رحمت الله علیه) جلوی در ورودی صحن مطهر امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب (علیه السلام) ایستاده بود و از دسته جات سینه زنی استقبال می کرد و در کنار او، أفندی که از طرف حکومت عثمانی حاکم عراق بود، ایستاده بود.

🍃أفندی از شیخ انصاری پرسید ای شیخ، هم ما قبول داریم که حسین بن علی (علیه السلام) مظلوم شهید شده و یزید انسان پست و خونخواری بود و ما هم در عزای آن بزگوار غمگین هستیم، اما پرسش من این است که این مراسم یعنی چه؟
سینه زنی، زنجیرزنی، دسته راه انداختن، گِل به سر مالیدن و ...، اینها چه هدفی را دنبال می کنند؟!

🍃مرحوم شیخ انصاری فرمودند سِرّ مطلب این است که ما شیعیان یک بار سرمان کلاه رفت و با این مراسم تلاش می کنیم دوباره چنین نشود.

أفندی پرسید یعنی چه؟!

🍃شیخ انصاری فرمود در جریان غدیر، پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در برابر صد هزار نفر، علی (علیه السلام) را با صراحت به وصایت خود برگزید و شما انکار کردید و گفتید غدیر نبوده یا اگر بوده چیز مهمی نبوده است، فقط سفارش به دوستی با علی (علیه السلام) بوده است.

❌اشکال از ما بود که ما عید غدیر خم را با سر و صدا و شعار، بزرگ نداشتیم و این چنین شد.
ترسیدیم که اگر عاشورا را هم بزرگ نشماریم و با شعار و تظاهر برگزار نکنیم، شما انکار کنید و بگویید اصلا حسین (علیه السلام) شهید نشد یا حسین (علیه السلام) را راهزنان میان راه کشتند و یزید (لعنت الله علیه) انسان با تقوایی است‼️

منبع: صد نکته از هزاران، آیت الله حاج شیخ علی رضائی تهرانی

🌸🍃 ورود به کانـــ❣ـــال 👇👌👇
telegram.me/joinchat/AAAAAEA5HkG68ybJFxytvw
استاد حسن رحیم پور ازغدی

💠اى پدر! بعد از تو به چه كسى دل ببندم؟! 💠

🌀یزید خفته بود، از خواب بیدار شد و حال تفحّص كرد، خبر بردند كه حال چنین است. آن لعین در حال گفت كه: بروند و سر پدر را بیاورند و در كنار او نهند، پس آن سر مقدّس را بیاوردند و در كنار آن حضرت رقیه(س) نهادند.


در كامل بهائى از حاویه نقل كرده كه زنان خاندان نبوّت در حالت اسیرى حال مردانى كه در كربلا شهید شده بودند بر پسران و دختران ایشان پوشیده مى‏ داشتند، و هر كودكى را وعده مى‏ دادند كه پدر تو به فلان سفر رفته است بازمى‏ آید، تا ایشان را به خانه یزید آوردند. دختركى بود چهارساله، شبى از خواب بیدار شد گفت: پدر من حسین علیه السّلام كجا است؟ این ساعت او را به خواب دیدم، سخت پریشان بود. زنان و كودكان جمله در گریه افتادند و فغان از ایشان برخاست.

یزید خفته بود، از خواب بیدار شد و حال تفحّص كرد، خبر بردند كه حال چنین است. آن لعین در حال گفت كه: بروند و سر پدر را بیاورند و در كنار او نهند، پس آن سر مقدّس را بیاوردند و در كنار آن دختر چهارساله نهادند.
پرسید این چیست؟
گفتند: سر پدر تو است.
آن دختر بترسید و فریاد برآورد و رنجور شد و در آن چند روز جان به حق تسلیم كرد.
نقل مبسوط تر دیگر:
و بعضى این خبر را به وجه ابسط نقل كرده‏ اند:
آن سر مقدس را در زیر سرپوشى قرار داده در مقابل او نهادند.
كودك پرسید: این چیست؟ 
گفتند: سر پدرت حسین(ع) است. 
دختر امام حسین(ع) سرپوش را برداشت و چون چشمش به سر مبارك پدر افتاد ناله‏اى از دل كشید و بیتاب شد و گفت: اى پدر! چه كسى تو را به خونت زنگین كرد؟! 
چه كسى رگ‌ هاى تو را برید؟! اى پدر! چه كسى مرا در كودكى یتیم كرد؟! اى پدر! بعد از تو به چه كسى دل ببندم؟! چه كسى یتیم تو را بزرگ خواهد كرد؟! اى پدر! انیس این زنان و اسیران كیست؟! اى كاش من فدایت شده بودم! اى كاش من نابینا شده بودم! اى كاش من در خاك آرمیده بودم و محاسن به خون خضاب شده تو را نمى‌دیدم!
آنگاه لب كوچك خود را بر لب‌هاى پدر نهاد و گریه شدیدى كرد و از هوش رفت! هر چه تلاش كردند، به هوش نیامد، و این عزیز حسین(ع) در شام به شهادت رسید. 
لازم به ذکر است که نام حضرت رقیه(س) در این کتاب های تاریخی تصریح و در برخی نیز به ماجرای شهادتش اشاره شده است:

پی نوشت ها:

(لهوف سید ابن طاووس،141)
(معال بستین،ج2،ص161)
(منتخب تریهی ودعوة الحسنیۀ آیت الله آقا شیخ محمد باقر بهاری)
(ریاحین الشریعۀ محلاتی ج3،ص309)
(منتخب التواریخ ملا هاشم خراسانی)

💠کانال حکمت و اسرار آل محمد (ص)💠
telegram.me/joinchat/Cg6OfkA5HkH6JHuv1b0zNg
استاد حسن رحیم پور ازغدی

#روضه تصویری ....

وقتی به #دختر #شهید " #ابراهیم_عشریه " خبر #شهادت باباش رو دادند
السلام علیک یا #رقیه

#تازه اینجا فقط خبرشو دادن ....اینجا آب هست...اینجا دخترکو درآغوش می کشند و دلداری می دهند...اینجا فرش هست خبری از خار نیست....اما تو کربلا....


دختر اگر #یتیم شــود، پیــــــر میشود
از زندگی بدون #پــدر ، سیـر میشود

رقیه بودن زمان و مکان نمی شناسد

هر دخترک یتیمی طلب بابای شهیدش را دارد
@basijtv
🎬کلیپ👇👇👇👇👇👇
https://www.instagram.com/p/BLMW_A_DgyP/
استاد حسن رحیم پور ازغدی

🔴سیدالشهدا؛ قربانی تحریف اسلام

سیدالشهدا در کربلا قربانی تحریف اسلام شد. این روند مسخ مذهب، تفکیک مذهب از حکومت، تفکیک اخلاق از سیاست، حذف «محتوا» و «حفظ شکل» بود که مبهم و مجهول الهویه کردن اسلام، هزار قرائتی کردنش، تفسیر به رأی قرآن، تحریف دین و منحط کردن اسلام انجامید و همین، هدف آنهاست؛ نه از صحنه روزگار برانداختن اسلام، که می دانند ممکن نیست.
آنان نمی خواستند اسلام را محو کنند؛ می خواستند اسلام را مات کنند.
اسلامی می خواستند و می خواهند بسازند که دیگر با گنج قارون و تخت فرعون، کاری نداشته باشد.
یک اسلام بی طرف که با سیاست و اجتماعیات و حکومت و عدالت و حقوق بشر، کاری نداشته باشد.

❇️ حسن رحیم پور ازغدی، گزیده ای از سخنرانی «با عقل در عاشورا»

✅ کانال نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی👇
@Hassan_Rahimpour_Azghadi