استاد احمد عابدی 
عنوان گروه یا کانال:

استاد احمد عابدی


توضیحات: تنها کانال رسمی استاد احمد عابدی دامت برکاته این کانال صرفا جهت دسترسی آسان به مطالب و آثار استاد احمد عابدی بوده و توسط جمعی از شاگردان ایشان اداره می شود. « لینک استعلام » : http://t.me/itdmcbot?start=Ahmad_aabedi ارتباط با ادمین کانال: @hgh223131
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 7483
استاد احمد عابدی

این متن بالایی 👆👆👆👆👆👆 را لطفا به دوستان طلبه خود بفرستید و به کانال استاد دعوتشان نمایید. باسپاس
استاد احمد عابدی

این متن بالایی 👆👆👆👆👆👆 را لطفا به دوستان طلبه خود بفرستید و به کانال استاد دعوتشان نمایید. باسپاس
استاد احمد عابدی

بسم الله الرحمن الرحیم

بمنظور دسترسی آسان و سریعتر شاگردان استاد احمد عابدی (مدظله العالی) به دروس معظم له، کانال رسمی درس ها و سخنرانی های استاد احمد عابدی در برنامه تلگرام راه اندازی شد.
این کانال دروس خارج فقه و اصول و سخنرانی های معظم له را بصورت روزانه برای مخاطبین ارسال می کند.
آدرس کانال در تلگرام:
telegram.me/Ahmad_aabedi
جهت عضو شدن در این کانال ابتدا باید نرم افزار تلگرام خود را بروزرسانی نمایید، سپس وارد آدرس کانال شوید و در پایین صفحه روی کلمه JOIN کلیک کنید .
telegram.me/Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

کتاب دفتر عقل و قلب به قلم استاد عابدی(مد ظله العالی)
کتاب دفتر عقل و قلب به قلم استاد عابدی(مد ظله العالی)
استاد احمد عابدی

🌸🌸 📗 کتاب «دفتر عقل و قلب»📗🌸🌸

📌 به قلم استاد احمد عابدی(مدظله العالی)


📚 توسط انتشارات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها (زائر) منتشر شده است.

💢 در این کتاب به نظرات عرفانی آیینه حق نمای دوران معاصر، فقیه الفلاسفه و فیلسوف الفقها آیت الله العظمی امام خمینی -ره- اشاره شده است.

⭕️ در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: اگر خداجویی و خدا طلبی فطری است باید عرفان و شناخت منازل عمیق معرفت نیز فطری باشد. هاله ای از قدس و معنویت واژه «عرفان» را احاطه کرده است و عارف کسی است که «فکر خود را به قدس جبروت متوجه ساخته و نور حق را در سر خود می طلبد».

🌸 نویسنده در ادامه می افزاید: توضیح و تفسیر مباحث عرفانی در این مختصر نمی گنجد و ما در اینجا تنها به نقطه نظرات عرفانی آیینه حق نمای این دوران، خلیفه و نایب حضرت مهدی صاحب الزمان –عجل الله تعالی فرجه الشریف-، عارف کامل و دل سوخته طبیب و مرهم مشتاقان، راهنما و دلیل آزادگان، فقیه الفلاسفه و فیلسوف الفقها، مقتدای عارفان و قطب حق طلبان، اسدالله جبهه های مبارزه با کفر و شرک و نفاق، زاهد و راهب و صاحب اشک روان نیمه های شب، آیت الله العظمی امام خمینی –قدس الله نفسه الزکیه- می پردازیم.

💢 اسم اعظم، انسان کامل از دیدگاه امام خمینی (ره)، حجابهای نورانی و ظلمانی، آراء فلسفی امام خمینی (ره)، اندیشه های اخلاقی عرفانی امام خمینی(ره)، نگرش امام خمینی به 4 کتاب حدیثی، ادب دعا، آشنایی با کتاب مناهج الوصول الی علم الاصول و اعجاز قرآن از منظر امام خمینی(ره) از مهمترین بخش هایی است که در این کتاب آمده است.


📗 مشخصات کتاب:

عنوان: دفتر عقل و قلب: پروتوی از اندیشه های عرفانی و فلسفی امام خمینی (ره)

مولف: احمد عابدی

ناشر: انتشارات زائر، 1393.

مشخصات ظاهری: ده، 292 ص.

فروست: مجموعه آثار شماره؛ 173.

شمارگان: 1000

📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗

@ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️ ⬇️ نظرات کاربران گرامی ⬇️ ⬇️

یکشنبه 94/10/20


🌸🌸🌸آقا کانال حاج آقا عالی هست بالاخص اینکه صوت هر روز رو همون روز بذارید امیدوارم فقط تداوم داشته باشه
بسیار ممنون

👈 متشکریم، ان شاءالله

🌸🌸🌸اگه میشد تقریرات مکتوب درس حاج آقا هم به کانال اضافه کرد که عالی و نور علی نور بود درهر صورت سپاس گزار از زحماتتون

👈 ضمن تشکر، فعلا میسر نیست. در صورت امکان حتما. اما دونفر از عزیزان بصورت خودجوش تقریر نموده و بعد از کلاس در انتهای شبستان اقدام به عرضه جزوات می نمایند.

🌸🌸🌸سلام علیکم لطف بفرماییدکتابهای دیگراستادروهم معرفی بفرماییدواگرامکانش هست پی دی اف های بعضی کتابهاش که نادره روبذاریدممنون میشم مثل کتابی که درباره بحارالانوارنوشتند ممنونم

👈 معرفی آثار استاد ان شاءالله ادامه دارد و در دستور کار قرار گرفته است.

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

📣📣📣 از دست ندهید 📣📣📣
موضوعی که تا کنون، کمتر به آن پرداخت شده است:

📌📌 واقع گرایی یا ارزشگرایی 📌📌

💢 💢 در مسائل اجتماعی، سیاسی، نظامی و ... باید واقعگرا بود یا ارزشگرا؟

⭕️ در تصمیمات مهم کشوری، وظیفه ما واقعگرایی است یا ارزشگرایی؟

💢 💢 سیره ائمه معصومین علیهم السلام در این زمینه چه بوده است؟

⬇️سخنرانی استاد احمد عابدی مدظله العالی را در این زمینه بشنوید ⬇️

@Ahmad_aabedi

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
استاد احمد عابدی

⬇️ ⬇️ نظرات کاربران گرامی ⬇️ ⬇️

سه شنبه 94/10/23


🌸🌸🌸 سلام و عرض ادب
من از اعضای کانال استاد عابدی هستم
چطور میتونم در بحث خیارات فقه و استصحاب اصول فایلهای صوتی رو از ابتدای بحث دریافت کنم؟ آیا این فایلها که از اول کانال قرار دادید ابتدای مبحث هست؟
چون من تبریز هستم و دسترسی به محضر استاد ندارم (احمد ذاکری)

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. استاد عابدی بحث خیارات و استصحاب را از سال گذشته(94-93) شروع کردند. که میتوانید از سایت ایشان دانلود نمایید: استصحاب ازطریق لینک زیر :
http://ahmad-abedi.ir//fa/audios/313274/%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D9%84-93-94

و خیارات از طریق لینک زیر:

http://ahmad-abedi.ir//fa/audios/313275/%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D9%81%D9%82%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%84-93-94

- و اما مباحث امسال(ادامه خیارات) به طور کامل در همین کانال موجود است و همچنین در سایت استاد (http://ahmad-abedi.ir ) نیز قابل دانلود می باشد. از عنایت شما متشکریم.

🌸🌸🌸 سلام علیکم

خدا شما رو حفظ کنه و تشکر بابت این زحمات حضرتعالی

و ان شائالله باقیات الصالحاتی است برای شما (محمد مهدی)

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. نظرات و پیگیری شما عزیزان مایه دلگرمی و روشنای راه ماست. ماهم از عنایت و الطاف شما سپاسگذاریم و منتظر نظرات سازنده شما و همه عزیزان هستیم.

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
دوستان و سروران گرامی، شما می توانید انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود از طریق آیدی زیر به اطلاع مدیر کانال برسانید:
@Haadd1

👆👆👆👆👆👆👆👆 آیدی مدیر کانال

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

🌸🌸🌸🌸⬇️⬇️⬇️🌸🌸🌸🌸🌸


⬇️ قابل توجه سروران گرامی، امروز استاد عابدی درس خارج اصول نداشتند. بعلت اینکه در استصحاب تعلیقی، همه علما غلیان عصیر عنب و کشمش(زبیب) را مثال زده اند، و عزیزان طلبه سوال زیادی در این مورد داشتند فلذا استاد معظم، بحث فقهی زبیب را مطرح نمودند


💥 استاد احمد عابدی(مد ظله العالی) استصحاب تعلیقی را با ادله هایی که در طی درس بیان نمودند صحیح می دانند اما فرمودند در بحث غلیان زبیب، تمسک به استصحاب تعلیقی درست نیست.

💢 علمایی که اکل زبیب پخته شده را حلال می دانند از جمله استناداتشان، حدیثی است که از کتاب «الاصول الستة عشر» بخش کتاب «اصل زید النرسی» نقل شده است و استاد عابدی آن را نقد نمودند ...

📢📢📢📢 توجه توجه 📢📢📢📢📢

💥💥💥 فایل مربوط به بحث فقهی «الزبیب اذا غلی»، و نقد احادیث مربوطه و «اصل زید النرسی» را بشنوید و دانلود نمایید 👇👇👇👇👇👇👇👇👇⬇️⬇️

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️ ⬇️ نظرات کاربران گرامی ⬇️ ⬇️
سه شنبه 94/10/22 و چهارشنبه 94/10/23

🖊🖊 با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیر بزرگوار. تشکر می کنم بابت این خدمت و لطفی که داشتین و فایلهای درس حضرت استاد حفظه الله رو در کانال قرار می دهید. خدا را شاکرم که بار دیگر توفیق حضور در درس استاد عزیز را به این حقیر عنایت فرمود. از خدای منان سلامتی استاد عزیز و توفیق روز افزون برای جنابعالی را مسئلت می نمایم.

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته، افتخار ماست که در خدمت عزیزان باشیم. ما هم برای شما و همه عزیزان آرزوی توفیق روز افزون داریم.

🖊🖊 سلام علیکم. مخاطبان استاد عمدتاً آدم‌های مشغولی هستند، این یعنی از شلوغی در کانال استاد به‌پرهیزید. نمونه‌اش این استکیرها و خیرمقدم‌ها است. نیز آن همه گل و بوته‌یی که در پست‌ها است. پیش‌نهادم این است که تا جایی که می‌توانید کانال را ساده و بی‌پیرایه و بی‌حاشیه اداره کنید.

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته، از اینکه برای ارائه هرچه بهتر مطالب دغدغه داشته ما را نقد نموده و با ارائه راهکار با ما همراه هستید سپاسگذاریم. بخشی از مطالب و استیکرها بعلت این بوده که کانال جدید بوده و نیازمند اتیکت مشخص برای عضویت و ارسال آیدی کانال برای دوستان و سایر عزیزان مشتاق بهره مندی از دروس استاد بوده است. همچنین هر روز اعضای جدیدی به این جمع افزوده می شود و برخی نوشته ها بعنوان راهنما و نیز خیر مقدم عمل می کند. اما تقریبا هر سه روز یکبار مدیریت کانال اقدام به پاکسازی نموده و مطالب راهنما، نحوه عضویت و ... را پاک می نماید. استفاده از نماد های رنگی نیز برای تفکیک و تمییز مطالب و جلوگیری از خستگی چشم می باشد که البته سعی می کنیم به حداقل برسد. دوباره از لطف شما متشکریم
✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️
دوستان و سروران گرامی، شما می توانید انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود از طریق آیدی زیر به اطلاع مدیر کانال برسانید:
@Haadd1
🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷
@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

اخلاق در جنگ

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

📣 فایل صوتی مباحث دفاع در مکتب اسلام ، توسط استاد احمد عابدی مدظله العالی، امروز چهارشنبه 30 دی ماه 1394

📚 موضوع اخلاق در جنگ و سیره رسول خدا در جنگ

⬇️👇👇👇👇👇👇👇⬇️
استاد احمد عابدی

📝📌 نظرات کاربران، پنج شنبه 1 / 11 / 94 📝

📝 سلام علیکم بیزحمت فایل استاد عابدی مربوط به سیاست منزل را بذارید(مستبشر)

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. بعد از کسب اجازه، در صورت موافقت استاد ان شاءالله آماده شده و ارائه خواهد شد.


📝 سلام در صورت امكان صوت دروس اخلاق استاد روبفرستيد مطالب غير درسي استاد كامل در كانال گذاشته شود مثل دوران امام حسن عسگري (محمد گرایلی)

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. بعد از کسب اجازه، در صورت موافقت استاد ان شاءالله آماده شده و ارائه خواهد شد.


📝 سلام عرض میکنم خدمت مدیر محترم
مشتاقانه مایلیم علاوه بر فایلهای صوتی فایلهای تصویری استاد محترم دکتر احمد عابدی که خداوند حافظشان باشد را گوش فرا دهیم از شما درخواست می کنم این مطلوب را نیز فراهم کنید

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. فایل های تصویری که غیر از دروس فقه و اصول باشد، بیشتر از تلویزیون پخش شده اند و معمولا حجم فیلم ها بالا بوده و نیازمند تقطیع گزینشی است. در صورت امکان و میسر شدن شرایط، ان شاءالله حتما تقدیم می کنیم.

✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️
دوستان و سروران گرامی، شما می توانید انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود از طریق آیدی زیر به اطلاع مدیر کانال برسانید:
@Haadd1

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

📝📌 نظرات کاربران، شنبه 3 / 11 / 94

📝 سلامی دوباره،
فایلهای صوتی پارسال روازکجامیشه دانلودکرد؟
ثانیا:امضاوتایید تقریردرس خارج استادبه چه شکلیه وچه شرایطی داره تابتونیم امتحان درس خارج بدیم؟


👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. لطفا در سایت ahmad-abedi.ir ، در قسمت سمت چپ بالای سایت، روی بنر سال 93-94 کلیک نمایید. در مورد تایید و تقریر درس، می توانید خودتان گواهی حضور در درس خارج فقه و اصول استاد را بنویسید و بعد از درس بدهید استاد امضاء نمایند.(مانند سایر دوستان)

📝 سلام علیکم خسته نباشیدبنده یک پیشنهاددارم خدمت شماتقریبأاینکارروبعضی مراجع هم انجام میدندکه هرکسی مشکل خاصی داره سوالی داره یادداشت میکنه وازطریق محافظ های آقابه اون مرجع میرسونندوجواب شخص رومیدندبعضی سوالات رومانمیتونیم حضوری ازحاج آقابپرسیم میشه ازطریق تلگرام یک اینطورکاری بشه که شخص سوالش روازحاج آقابپرسه وجوابشوبگیره بعضی وقتهاسوالهاعمومیه میتونیدجواب رودرکانال بذاریدبقیه هم استفاده بکنندخیلیهانمیتونندسوالاتشون روحضوری بپرسند. متشکرم

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته، پیشنهاد خوبی است اما با توجه به اینکه استاد بعد از کلاس پاسخگوی عزیزان هست و ثانیا ایشان به لحاظ کاری چنین فرصتی ندارند، فعلا مقدور نمی باشد


📝 سلام ببخشید جلسه چهارشنبه گذشته در اخلاق جنگ 23 دی رو نذاشتید
👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته، استاد اجازه ندادند.

📝 سلام. آیا این امکان هست که سر فصل های درس های استاد روز قبل گذاشته شوند. به جهت پیش مطالعه
👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته، متاسفانه فعلا میسر نیست. البته چون دوستان در درس حضور دارند و مطالب به روال کتاب مکاسب شیخ انصاری و کفایه مرحوم آخوند رضوان الله تعالی علیهما هست لذا می شود سرفصل جلسه بعدی را حدث زد و استاد نیز در آخر بحث می فرمایند که بحث فعلی تمام یافت یا ادامه دارد. در هر صورت پیشنهاد شما را به اطلاع استاد میرسانیم.

✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️
دوستان و سروران گرامی، شما می توانید انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود از طریق آیدی زیر به اطلاع مدیر کانال برسانید:
@Haadd1

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔

🛡 فایل صوتی درس خارج فقه و اصول استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ امروز چهار شنبه 7 بهمن 1394

📚 اخلاق در حین جنگ

🗡 آیا کشتن غیر نظامیان جایز است؟
🗡 آیا کشتن نظامیانی که کارشان لجستیک(پشتیبانی جنگ)، امداد یا نجات می باشد جایز است؟
🗡 آیا مسئولین سیاسی دشمن که ترغیب و تحریک به جنگ می کنند را می شود کشت؟
🗡 عبارت «لایقاتل الا من یقاتل فی المیدان او یکون له رای و تدبیر فی القتال» به چه معناست؟
🗡 محارب کیست؟
🗡 کشتن چه گروهی از افراد دشمن جایز نیست؟
🗡 آیا بمباران یا موشک زدن به مناطق مسکونی دشمن جایز است؟
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

استاد احمد عابدی

📝📌 نظرات کاربران، یکشنبه 11 / 11 / 94 📝

📝 سلام. آرمانگرایی و ارزشگرایی برای عنوان درس استاد درست نیست، بهتره واقعگرایی و ارزشگرایی باشه.
سپاس از زحمات جنابعالی.

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. از تذکر بجای شما متشکریم. در توضیحات درست نوشته شده ولی در تایتل فایل اشتباه تایپی رخ داده است. تشکر


📝 سلام خدا قوت....خدا خیر دنیا و آخرت رو نصیبتون کنه...فقط دروس اخلاقی استاد رو ببشتر قرار بدید ممنون می شم....

👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. خدا همه مان را عاقبت بخیر گرداند. ارائه دروس اخلاق منوط به اجازه استاد می باشد، در اولین فرصت اقدام خواهد شد..


📝 سلام علیکم با عرض خسته نباشید علی الظاهر فایل های استصحاب شرایع سابقه از شماره 4 به بعد اشتباهی بارگذاری شده است.
👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. از لطف و تذکر شما متشکریم. فایل ها و ترتیب شان صحیح می باشد، متاسفانه در تایتل خود فایل اشتباه تایپی رخ داده است.

📝 سلام این پرسش هاییی که نوشتیید طرح جالبی بود. جلسات بعدی هم بذارید ممنون میشم
👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته. محبت دوستان مایه دلگرمی است. از لطف جنابعالی متشکریم، سعی بر این است که ادامه یابد ان شاءالله


📝 بابت راه اندازی کانال استاد عابدی واقعا ممنون

📝 میشه فایلهای کلاس پردیسان و مهدیه رو هم بذارین
👈 سلام علیکم. منوط به اجازه استاد می باشد، در صورت اجازه و امکان، حتما اقدام می شود.


✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️
دوستان و سروران گرامی، شما می توانید انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود از طریق آیدی زیر به اطلاع مدیر کانال برسانید:
@Haadd1

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

📣 📣 📣
✅ استاد احمد عابدی مدظله العالی:
«حرم حضرت معصومه سلام الله علیه، مهد انقلاب و پناه همه مجاهدان و مبارزان علیه رژیم ستم شاهی بود. از دوران زمان مشروطیت و زمان قاجار، حرم حضرت معصومه پناه همه مبارزان بوده است ...»
✅ اهداف امام راحل و مردم از انقلاب اسلامی چه بود؟
✅ نقش حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در انقلاب چه بود؟
سخنرانی استاد احمد عابدی مد ظله العالی در مراسم خطبه خوانی حرم حضرت معصومه سلام الله علیها(12 بهمن 1394) –به مناسبت سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن و آغاز جشن سالروز پیروز انقلاب اسلامی- را بشنوید:
⬇️👇👇👇👇👇⬇️
استاد احمد عابدی

⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔

🛡 فایل صوتی درس مکتب دفاعی اسلام استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ امروز چهار شنبه 14 بهمن 1394

📚 اخلاق در حین و بعد از جنگ

🗡 آیا بمباران با هواپیما جایز است؟

🗡 آیا محاصره مناطق، شهر، روستا و ... هنگام جنگ جایز است؟
سیره نبوی در این زمینه چه بوده است؟

🗡 آیا کفار را می توان به مسجد راه داد؟

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

🗡 از نظر اسلام، در جنگ چه کسی را می شود اسیر گرفت؟

🗡 از نظر قوانین بین المللی جنگ، چه کسی را می شود اسیر گرفت؟

🗡 آیا تفاسیر و برداشت های صورت گرفته از آیه 4 سوره محمد-صلوات الله علیه- و آیه 67 سوره انفال درست است؟ سیره رسول الله(صلوات الله و سلامه علیه) در این زمینه چه بوده است؟

🗡 سیره ائمه در برخورد با سارقان و اسیران چگونه بوده است؟

🗡 حقوق اسیر جنگی چیست؟

🗡 حکم اقرار در زندان چیست؟

⬇️🔹👇🔹🔹🔹🔹👇🔹⬇️

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔⚔

🛡 فایل صوتی درس مکتب دفاعی اسلام استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ امروز چهار شنبه 21 بهمن 1394

📚 اخلاق بعد از جنگ

🔹 جایگاه شهدا در بهشت
🔹وظیفه ما درمقابل شهدا و خانواده های جانبازان و ایثارگران
🔹 سیره حضرت رسول الله صل الله علیه و آله دربرخورد با خانواده های شهدا و ایثارگران
...

⬇️🔹👇🔹🔹🔹🔹👇🔹⬇️

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬆️⬆️ 👆👆👆👆👆👆👆👆⬆️⬆️

📣 فایل صوتی
📎
دو شنبه 19 بهمن 1394

📚 برنامه زمزم معرفت:
صحبت های استاد احمد عابدی مدظله العالی در برنامه «زمزم معرفت» حرم مطهر حرم معصومه سلام الله علیها درباره انقلاب اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

کانال رسمی بیانات و درس های استاد احمد عابدی مدظله العالی

@Ahmad_aabedi
کانال رسمی بیانات و درس های استاد احمد عابدی مدظله العالی

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

🌸🌸 📗 کتاب «دفتر عقل و قلب»📗🌸🌸

📌 به قلم استاد احمد عابدی(مدظله العالی)


📚 توسط انتشارات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها (زائر) منتشر شده است.

💢 در این کتاب به نظرات عرفانی آیینه حق نمای دوران معاصر، فقیه الفلاسفه و فیلسوف الفقها آیت الله العظمی امام خمینی -ره- اشاره شده است.

⭕️ در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: اگر خداجویی و خدا طلبی فطری است باید عرفان و شناخت منازل عمیق معرفت نیز فطری باشد. هاله ای از قدس و معنویت واژه «عرفان» را احاطه کرده است و عارف کسی است که «فکر خود را به قدس جبروت متوجه ساخته و نور حق را در سر خود می طلبد».

🌸 نویسنده در ادامه می افزاید: توضیح و تفسیر مباحث عرفانی در این مختصر نمی گنجد و ما در اینجا تنها به نقطه نظرات عرفانی آیینه حق نمای این دوران، خلیفه و نایب حضرت مهدی صاحب الزمان –عجل الله تعالی فرجه الشریف-، عارف کامل و دل سوخته طبیب و مرهم مشتاقان، راهنما و دلیل آزادگان، فقیه الفلاسفه و فیلسوف الفقها، مقتدای عارفان و قطب حق طلبان، اسدالله جبهه های مبارزه با کفر و شرک و نفاق، زاهد و راهب و صاحب اشک روان نیمه های شب، آیت الله العظمی امام خمینی –قدس الله نفسه الزکیه- می پردازیم.

💢 اسم اعظم، انسان کامل از دیدگاه امام خمینی (ره)، حجابهای نورانی و ظلمانی، آراء فلسفی امام خمینی (ره)، اندیشه های اخلاقی عرفانی امام خمینی(ره)، نگرش امام خمینی به 4 کتاب حدیثی، ادب دعا، آشنایی با کتاب مناهج الوصول الی علم الاصول و اعجاز قرآن از منظر امام خمینی(ره) از مهمترین بخش هایی است که در این کتاب آمده است.


📗 مشخصات کتاب:

عنوان: دفتر عقل و قلب: پروتوی از اندیشه های عرفانی و فلسفی امام خمینی (ره)

مولف: احمد عابدی

ناشر: انتشارات زائر، 1393.

مشخصات ظاهری: ده، 292 ص.

فروست: مجموعه آثار شماره؛ 173.

شمارگان: 1000

📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗

@ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

📣 فایل صوتی
📎
دو شنبه 19 بهمن 1394

📚 انقلاب اسلامی و کتاب:
صحبت های استاد احمد عابدی مدظله العالی در مسجد امام حسین علیه السلام (قم) درباره انقلاب اسلامی و کتاب


⬇️⬇️👇👇👇👇👇👇👇⬇️⬇️

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️    فایل سخنرانی استاد احمد عابدی مدظله العالی، در نشست علمی با موضوع "نقش عزاداری سیدالشهداء در پیروزی انقلاب اسلامی ایران"
⬇️ فایل سخنرانی استاد احمد عابدی مدظله العالی، در نشست علمی با موضوع "نقش عزاداری سیدالشهداء در پیروزی انقلاب اسلامی ایران"
استاد احمد عابدی

📣
⬇️ فایل سخنرانی استاد احمد عابدی مدظله العالی، در نشست علمی با موضوع "نقش عزاداری سیدالشهداء در پیروزی انقلاب اسلامی ایران" و رونمایی از کتاب «تاریخ مرثیه» (تصنیف پروفسور مسعود حسن رضوی لکهنوی»
✅ تاریخ 22 بهمن 1394، سالن همایش حوزه علمیه مبارکه حجتیه قم.


⬇️⬇️👇👇👇👇👇👇👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

⬆️⬆️👆👆👆👆👆👆👆👆⬆️⬆️

🛡 فایل صوتی درس مکتب دفاعی اسلام استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ چهار شنبه 28 بهمن 1394

📚 عملیات های استشهادی. جلسه اول

🗡 تعریف عملیات انتحاری، استشهادی و فدایی

🗡تاریخ و سابقه عملیات انتحاری

🗡سابقه و تاریخ عملیات انتحاری در میان غیر مسلمین و غرب

🗡 سابقه و تاریخ عملیات استشهادی در میان مسلمین

🗡 فرق بین جهاد و دفاع و تعریف جهاد

🗡چه مواقعی جهاد واجب کفایی است و کی واجب عینی؟

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

نکاتی از استاد احمد عابدی در خصوص معلم بزرگ عرفان و اخلاق و حکمت و مجاهد بیدار  مرحوم آیت الله انصاری شیرازی رحمه الله علیه
نکاتی از استاد احمد عابدی در خصوص معلم بزرگ عرفان و اخلاق و حکمت و مجاهد بیدار مرحوم آیت الله انصاری شیرازی رحمه الله علیه
استاد احمد عابدی

همزمان با اولین سالگرد ارتحال معلم بزرگ عرفان و اخلاق و حکمت و مجاهد بیدار مرحوم ایت الله انصاری شیرازی رحمه الله علیه نکاتی از استاد احمد عابدی در خصوص ایشان منتشر شده است

مرد دوران آیة الله شیخ یحیی انصاری

بسمه تعالی

چند نکته در زندگی مرد دوران

فقیه الفلاسفه و فیلسوف الفقهاء، آیة الحق، عارف واصل و عالم عامل حضرت آیة الله شیخ یحیی انصاری شیرازی اعجوبه ایی شگفت و از نوادر روزگار و فریده دهر و حجة خداوند بر عالمان و عابدان بود.
1- آیة الله انصاریی شیرازی نه تنها هرگز قدمی برای بزرگ شدن و مطرح شدن نام و آوازه خود بر نداشت بلکه هرگز سر سوزنی کبر، غرور و عجب نداشت. قرآن کریم می فرماید: « دار آخرت را برای کسانی قرار داده ایم که اراده بزرگی و برتری روی زمین ندارند» و بدین جهت باید گفت وی در آخرت بسیار بزرگ و عظیم الشأن است گرچه در دنیا با خمود و گم نامی زندگی کرد و همیشه به هر طریق ممکن تلاش می کرد که نام و نشان و عکس و تصویر و فیلمی از او گرفته نشده و معروف نگردد. آری «پوریای ولی» وقتی در مسابقه کشتی مقاومت نکرد و زمین خورد، مردم و تماشاچیان و اهل دنیا رقیب و طرف مقابل را تمجید کردند اما ملائکه الهی پوریای ولی را ستایش کرده و بزرگ و برنده اش شمردند. آیة الله انصاری نزد خاک نشینان شهرتی نداشت اما نزد عرشیان و جبروتیان و ساکنان عالم قدس مقامی بس رفیع داشت.

2- او مصداق حدیث شریف «من یذکرکم الله رؤیته» بود. عیسی بن مریم علیه السلام فرمود با کسی بنشینید که همنشینی با او شما را به یاد خدا بیاندازد.

3- فقدان او نیز ثلمه و رخنه ای بود برای اسلام و حوزه علمیه که حقیقتاً این ضایعه با چیزی جبران نمی شود

4- درد دین و دلسوزی برای مقدسات و بویژه تعصب مقدس او نسبت به لباس روحانیت و ارزش های حوزه چنان بود که وقتی یکی از مدعیان روشنفکری که در دوران قبل از انقلاب با سخنرانیهای خود گاهی به تضعیف روحانیت یا کتابهای دعا و مقدسات دینی می پرداخت، آیة الله انصاری شیرازی در غالب درسها و سخنرانیها و جلسات خود به نقد افکار سست آن مدعیان روشنفکری می پرداخت. و در این زمینه تلاشی خستگی ناپذیر داشت و متحمّل آسیب های فراوانی نیز گردید.

5- وی نسبت به حضرت امام خمینی، مقام معظم رهبری، شهید مطهری و علامه طباطبائی علاقه ایی غیرقابل توصیف داشت و نیز اظهار می نمود، لقب «استاد شهید شیعه» و «فقیه الفلاسفه و فیلسوف الفقهاء» از اصطلاحات خاص آیة الله انصاری بود که نسبت به شیهد مطهری همیشه بکار می برد. همیشه از امام خمینی با عنوان «حضرت آیة الله العظمی نایب الامام خمینی» و یا «حضرت نایب الامام، آیه الله العظمی خمینی قدس سرّه القدوسی» یاد می کرد. و واقعاً وجودش در وجود امام ذوب شده بود. در زمان ستم شاهی که کمتر کسی جرأت می کرد نام امام خمینی را بر سر زبان آورد او در سخنرانی های خود از امام خمینی با عظمت و تمجید ویژه یاد می کرد

6- در دوران دفاع مقدس، با اینکه بسیاری از ایام تشییع جنازه شهداء بود و غالباً شهداء را در بعد از ظهر تشییع می نمودند و درس «شرح منظومه» آیة الله انصاری ساعت 3 بعد از ظهر در حسینیه ارک و مقارن با تشییع جنازه شهداء بود ایشان مقید بودند که حتماً درس را تعطیل و خودشان در مراسم تشییع و نماز و تدفین شهداء شرکت نمایند.

7- معمولاً آیة الله انصاری شیرازی نمازهای خود را به جماعت آنهم یا نماز آیة الله بهجت یا نماز آیة الله افتخاری در مدرسه آیة الله گلپایگانی می خواند. و در سالهایی که آیة الله گلپایگانی نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء را در مسجد حسین آباد بازار اقامه می نمودند آیة الله انصاری در آن جا برای جماعت خواندن حاضر می شد.

8- فروتنی ، تواضع، مدارا ، پرهیز از جدل و خودنمائی در بحث، مهمترین ویژگی این مرد بزرگ بود. او با اینکه در تدریس علوم عقلی در حدّی بود که از بهترین مدرسان «اسفار» و در تدریس عرفان به تدریس «مصباح الانس» اشتغال داشت اما دست شاگردان خود را می بوسید و برای طلاب مبتدی سال اول به نانوائی سنگکی رفته و نان تهیه کرده و درب حجره آنان تحویل می داد.

9- گریه های این عالم بزرگ را مگو و مپرس که قابل بیان نیست.
10- در ادب و شعر تقریباً تمامی اشعار منظومه جامی سبزواری را حفظ بود و تسلط فراوانی بر مثنوی مولانا و حتی دیوان پروین اعتصامی و حافظ و ... داشت و آنها را فراوان می خواند

11- دلدادگی به اهل بیت علیهم السلام و تسلیم محض بودن نسبت به آنان و آغاز نمودن هر روز درس خود را با حدیثی از کلمات معصومین علیهم السلام خود حدیثی طولانی می طلبد.

12- نسبت به تمامی مراجع معظم تقلید و بلکه همۀ علمای حوزه اعم از گذشته و حاضر و چه آنانکه در ایران هستند یا خارج ایران سر سپردگی خاصی داشته و همیشه از آنان با عظمت یاد می کرد . هرگز نشد که کوچکترین گلایه یا اعتراضی را نسبت به کسی از آنان روا بدارد


@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

13- سر درس برای آنکه مبادا به جدل کشیده شود

هر کس سؤالی می نمود کاملاً به حرف او گوش فرا داده و سپس با کمال ادب پاسخ می داد و سپس می فرمود من فقط می خواهم این عبارت را اضاف کنم. و دیگر ادامه نمی داد. هرگز سر درس روی صندلی یا منبر یا حتی پله اول منبر ننشست با اینکه شاید سیصد نفر در محضر او بودند ولی روی زمین جلوی منبر می نشست و هرگز سر مبارک خود را بلند نمی کرد و به احدی نگاه نمی کرد. برای آنکه وقتی به درس تشریف می آورد کسی جلوی پای او بلند نشود همیشه مقداری زودتر می آمد که هنوز طلبه ها نیامده باشند، و پس از درس نیز با تأخیر از جلسه خارج می شد که باز طلبه ها بیرون رفته باشند و کسی برای او بلند نشود.

14- در یک کلمه باید گفت آیت الله انصاری شیرازی مجسمه تقوی و تدین و علم و معرفت بود. و بحق وی فرشته ایی بود که روی این زمین چند صباحی زندگی کرد و دوباره به جایگاه خود رفت.

عاش سعیداً و مات سعیداً
احمد عابدی
@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

نگاهی کوتاه به شخصیت معنوی «آیت‌الله شیخ یحیی انصاری شیرازی» در کلام «آیت الله احمد عابدی» در درس خارج اصول _1393/10/14 پردیسان
⬇️👇👇👇⬇️
نگاهی کوتاه به شخصیت معنوی «آیت‌الله شیخ یحیی انصاری شیرازی» در کلام «آیت الله احمد عابدی» در درس خارج اصول _1393/10/14 پردیسان
⬇️👇👇👇⬇️
استاد احمد عابدی

فرق ذکر و ورد و حرز امام جواد علیه السلام و خواص آن شنیدن این فایل را از دست ندهید حتما گوش بدید مثل همیشه مطالب استاد جدیدن و جذاب
@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

👆👆👆👆👆مصاحبه با استاد احمد عابدی درباره شخصیت معنوی و شناخت حضرت آمنه سلام الله علیها؛مادر گرامی حضرت محمد صل الله علیه و آله؛ به مناسبت سالروز میلاد نبی اکرم صلوات الله علیه 👆👆👆👆
حتما بشنوید
@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

بسم الله الرحمن الرحیم

✅ سخنرانی استاد عابدی مدظله العالی در فاطمیه دوم( 25-1-1392) در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🔷 داستان و وجه تسمیه «ستون ابولبابه» (ستون توبه) در مسجدالنبی(ص)

🔷 شان نزول نزول حدیث «فاطمة بضعة منی...»

🔷 کتب حذّر منها العلما چه کتبی هستند

🔷 شبهه وهابی ها در مورد حضرت زهرا و حضرت علی سلام الله علیهما

🔷 عبارت های صریح صحیح بخاری و صحیح مسلم درمورد آزار حضرت زهرا (سلام الله علیها) توسط خلفا

🔷 احادیث جعلی در مورد حضرت زهرا و حضرت علی سلام الله علیهما

🔷 طبق آیات قرآنی، خداوند متعال درمورد چه کسانی بیش از همه ابراز ناراحتی و غضب کرده است؟

🔷 وصیت حضرت خدیجه سلام الله علیها به حضرت رسول الله صلوات الله علیه چه بود؟

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
استاد احمد عابدی

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

بسم الله الرحمن الرحیم

سخنرانی استاد عابدی مدظله العالی در درس خارج فقه و اصول، درباره :

✅ الگوی معماری اسلامی در ساختمان اماکن مقدسه ( 1394/12/15_ حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها )

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🔷 توجه به اسرار معماری، معناشناسی هنری و مفاهیم معنوی اسلامی در معماری مشاهد مقدسه و زیارتگاههای ائمه معصومین سلام الله علیهم

🔷 لزوم رعایت الگوی معماری اسلامی در بنای اماکن مقدسه

🔷 توجه به امنیت مردم و استحکام بنا هم در تجدید بنا(تعمیرات) و هم ساخت زیارتگاه، مشاهد شریفه و مساجد

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
استاد احمد عابدی

کانال رسمی استاد احمد عابدی مدظله العالی

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید:

@Ahmad_aabedi

سپس روی Join Channel کلیک نمایید
👇👇👇👇👇👇👇
کانال رسمی استاد احمد عابدی مدظله العالی

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید:

@Ahmad_aabedi

سپس روی Join Channel کلیک نمایید
👇👇👇👇👇👇👇
استاد احمد عابدی

فرق ذکر و ورد و حرز امام جواد علیه السلام و خواص آن شنیدن این فایل را از دست ندهید حتما گوش بدید مثل همیشه مطالب استاد جدیدن و جذاب
@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️⬇️ ⚔⚔⚔⚔⚔ ⬇️⬇️

🛡 فایل صوتی درس مکتب دفاعی اسلام استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ چهار شنبه 19 اسفند 1394

📚 عملیات های استشهادی. جلسه دوم

🗡 عملیات های نامتقارن(ناهمتراز)

🗡تعریف جهاد در منابع اهل سنت

🗡تعریف جهاد از نظر شیعه

🗡 آیا در جنگ استیذان(اذن گرفتن) لازم است؟

🗡 در کدام نوع از دفاع، اذن لازم نیست؟

🗡آیا نبرد «فتح مکه» توسط پیامبر اعظم -صلوات الله علیه و آله- تهاجمی بود یا دفاعی؟

🗡 انگیزه های عملیات های استشهادی، آثار و نتایج آن

🗡 نیاز یا عدم نیاز عملیات شهادت طلبانه به اذن از امام(فرمانده)

🗡 شأن نزول آیه «وَلاَ تُلْقُواْ بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ...»(بقره - 195)

🗡 نقد نظریه کتاب «شهید جاوید»

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

بسم الله الرحمن الرحیم

✅ سخنرانی استاد عابدی مدظله العالی در فاطمیه دوم( 25-1-1392) در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🔷 داستان و وجه تسمیه «ستون ابولبابه» (ستون توبه) در مسجدالنبی(ص)

🔷 شان نزول نزول حدیث «فاطمة بضعة منی...»

🔷 کتب حذّر منها العلما چه کتبی هستند

🔷 شبهه وهابی ها در مورد حضرت زهرا و حضرت علی سلام الله علیهما

🔷 عبارت های صریح صحیح بخاری و صحیح مسلم درمورد آزار حضرت زهرا (سلام الله علیها) توسط خلفا

🔷 احادیث جعلی در مورد حضرت زهرا و حضرت علی سلام الله علیهما

🔷 طبق آیات قرآنی، خداوند متعال درمورد چه کسانی بیش از همه ابراز ناراحتی و غضب کرده است؟

🔷 وصیت حضرت خدیجه سلام الله علیها به حضرت رسول الله صلوات الله علیه چه بود؟

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره نوروز و مباحث اخلاقی
📎
✅ سه شنبه 25 اسفند 1394

📚 نوروز (عید باستانی) چه روزی است؟

📚 اعتدال ربیعی یا اعتدال خریفی؟

📚 مباحق اخلاقی که باید مورد اهتمام باشند

📚 لزوم انس با قرآن

📚 نقش مطالعه

📚 معنی آیه شریفه «إِنَّ الشَّيْطَانَ كَانَ لِلْإِنْسَانِ عَدُوّاً مُبِيناً»(اسراء - 53)🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️⬇️ ⚔⚔⚔⚔⚔ ⬇️⬇️

🛡 فایل صوتی درس مکتب دفاعی اسلام استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ چهار شنبه 18 فروردین 1395

📚 عملیات های استشهادی. جلسه سوم

✅ عملیات های نامتقارن(ناهمتراز)


🗡 شأن نزول آیه «وَلاَ تُلْقُواْ بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ...»(بقره - 195)
🗡 معنای صحیح آیه لاتلقوا بایدیکم...

🗡 اشتباه مولف کتاب «شهید جاوید»

🗡 تفسیر استاد عابدی از سوره فیل و دفاع از مقام و شخصیت حضرت عبدالمطلب سلام الله علیه


🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره ماه رجب و ادعیه آن
📎
✅ شنبه 21 فروردین 1395

📚 بیان یکی از تعارضات ظاهری در یکی از ادعیه ماه رجب و حل آن

📚 بیان مسأله از کتاب «الاخبار الدخیله» مرحوم شوشتری

📚 میلادهای برخی ائمه علیهم السلام در رجب المرجب


📚 سفارش اهتمام به ادعیه ماه رجب


🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره بطلان سحر و جادو
📎
✅ چهارشنبه 18 فروردین 1395

📚 از فواید و آثار آیات 55، 56 و 57 سوره اعراف (طبق نسخه عثمان طه، آیات 54، 55 و 56)

📚 فایده 70 بار خواندن آیات مذکور در شبانه روز

📚 قرائت های مختلف این آیات

📚 نفی خواطر، صفاء قلب، رفع وسوسه، شک، تحیر و اضطراب از ثمرات خواندن هفتاد مرتبه آیات مذکور

📚 خاصیت بطلان سحر و جادو در خواندن این آیات


🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره «بسم الله در قرآن کریم»
📎
✅ یک شنبه 15 فروردین 1395

📚 بسم الله الرحمن الرحیم در قرآن

📚 آیا "بسم الله الرحمن الرحیم" در سوره های قران یک آیه مستقل در سوره ها است یا جزو سوره نیست؟

📚 قرائت های مختلف این آیات

📚 نظر شیعه و سنی در این رابطه چیست؟

📚 اشتباه برخی قاریان قرآن در این زمینه


🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره «بسم الله در قرآن کریم»
📎
✅ یک شنبه 15 فروردین 1395

📚 بسم الله الرحمن الرحیم در قرآن

📚 آیا "بسم الله الرحمن الرحیم" در سوره های قران یک آیه مستقل در سوره ها است یا جزو سوره نیست؟

📚 قرائت های مختلف این آیات

📚 نظر شیعه و سنی در این رابطه چیست؟

📚 اشتباه برخی قاریان قرآن در این زمینه


🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

⬇️ ⬇️ نظرات کاربران گرامی ⬇️ ⬇️
یکشنبه 95/01/22
ضمن عرض پوزش از تأخیر بوجود آمده در ارائه نظرات کاربری
🖊🖊 سلام علیکم یک انتقادازخدمت استاد دارم ماکه تازه درس خارج میایم ودرمؤسسه ای هم نیستیم آیانبایداستاد روش مطالعه برنامه ریزی برای درس خارج برای کتابهای دیگه مثل رجال وغیره روبمابفرماییداگه استاداینهارونگه پس مابریم ازکی بپرسیم خب خیلی شایدوقت نشه بیان بعدازاتمان درس نحوه خواندن درس خارج رجال وغیره وچیزهایی که استادتواین چندسال تجربه کرده روبپرسند خب استادمیتونه چهارشنبه ۱۵دقیقه رواختصاص بده به این چیزها معرفی کتاب کمک کردن به طلبه هادرروش درس خوندن بخداطلبه هاسرگردان وآواره اندنمیدونندچطور بایدکاربکننداینهاوظیفه استادهست که بگه استادبیادبحث روبگه وبره که نشدما۱۰سال توحوزه بودیم وبهمین شکل برامون گذشته استاددرس داده رفته نه به مشکلات اخلاقی طلبه توجه داشتندنه به مشکلات علمی طلبه هرکسی خودش فهمیدبرنامه ریزی کردهرکس نفهمیدبایدهمینطوری دور خودش بچرخه ماهااشتیاق به درس داریم اماوقتی درهرکاری انسان روش درست روبکارنگرفت انرژی زیادمصرف میکنه بهره وری کم میشه استادالحمدلله خیلی تجربیات زیادی داره اینهاروبایدمنتقل بکنه دیگران هم استفاده بکنندخواهش میکنم به حضرت معصومه سلام الله علیهاقسمتون میدم که این حرف بنده روبه استادبرسانیدوالا بنده شکایتتون روبه حضرت معصومه میکنم ماازهمه چیزمون گذشتم آمدیم شهرغریب بایدآواره دور خودمون بچرخیم ؟؟؟؟باورکنیداین مباحث ازمکتب دفاعی هاومباحث غیره چهارشنبه هامهمترنباشه کمترنیست این حرف بنده روبدون سانسورخدمت استادبزرگواربرسانید متشکرم
👈 علیکم السلام و رحمة الله و برکاته
ضمن تشکر از حضرتعالی، عین مطلب شما به استاد ارائه شد و استاد در پاسخ نوشتند: « اولا خیلی ممنون و تشکر، ثانیا ان شاء الله روزهای چهارشنبه ربع ساعت در این زمینه بحث می کنیم».

ضمنا تاخیر بوحود آمده از سوی مدیر کانال بوده است و استاد اواخر سال قبل پاسخ را کتبا به مدیر کانال ارایه نموده بودند

و از روز چهارشنبه 18 فروردین 1395 این بحث را آغاز نمودند که در همین کانال ارائه می شود
✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️
دوستان و سروران گرامی، شما می توانید انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود از طریق آیدی زیر به اطلاع مدیر کانال برسانید:
@M_pHassan
🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷
@Ahmad_aabedi
استاد احمد عابدی

انتقاد یکی از طلبه های گرامی عضو کانال استاد احمد عابدی و پاسخ استاد بصورت مکتوب
نظرات کاربران هر از گاهی بصورت مکتوب به محضر استاد ارایه می گردد
انتقاد یکی از طلبه های گرامی عضو کانال استاد احمد عابدی و پاسخ استاد بصورت مکتوب
نظرات کاربران هر از گاهی بصورت مکتوب به محضر استاد ارایه می گردد
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره «کیفیت تلمذ درس خارج»
📎
✅ چهار شنبه 18 فروردین 1395
🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

@Ahmad_aabedi

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️👇👇
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹درس اخلاق🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره «مباحث اخلاقی»

✅ چهارشنبه 25 فروردین 1395

📚 معنی و مراد آیه :
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِيمٌ (حجرات؛ 13)(آیه 12 طبق نسخه عثمان طه)

📚 حرمت سوء ظن به مردم

📚 فرق تحقیق مراکز قضایی و امنیتی با سوء ظن


📚 سفارش اسلام به سوء ظن نسبت به نفس و اعمال خود

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

@Ahmad_aabedi
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

برای عضویت کلیک نمایید:
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹روش درس خارج🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره «کیفیت تلمذ و روش درس خارج»

✅ چهارشنبه 25 فروردین 1395

📚 ویژگی های استاد انتخابی برای درس خارج

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

⬇️ ⚔⚔مکتب دفاعی اسلام ⚔⚔⬇️

🛡 فایل صوتی درس مکتب دفاعی اسلام استاد احمد عابدی مدظله العالی، در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها
📎
✅ چهار شنبه 25 فروردین 1395

📚 عملیات های استشهادی. جلسه چهارم

✅ عملیات های نامتقارن(ناهمتراز)


🗡 پاسخ به شبهه یوسف قرضاوی

🗡 آیا می توان برای جواز عملیات استشهادی به آیه لاتلقوا بایدیکم... تمسک جست؟

🗡 شبهه صالحی و پاسخ آن

🗡 آیات قرآن و سیره ائمه برای جواز عملیات استشهادی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

ارائه:
🔹 دروس خارج فقه و اصول
🔹 سخنرانی های استاد
🔹 دروس دفاع در اسلام
🔹 درس حدیث خوانی
🔹 مباحث اخلاقی

روی لینک زیر 👇👇👇 کلیک نمایید:

https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
ارائه:
🔹 دروس خارج فقه و اصول
🔹 سخنرانی های استاد
🔹 دروس دفاع در اسلام
🔹 درس حدیث خوانی
🔹 مباحث اخلاقی

روی لینک زیر 👇👇👇 کلیک نمایید:

https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹 #حدیث خوانی 🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در مرکز تخصصی فقه و اصول امام صادق سلام الله علیه _ درس «حدیث خوانی»

✅ دوشنبه 23 فروردین 1395

📚 حدیث خوانی
جلسه اول
کلیاتی درباره حدیث و تاریخچه آن

📗 معنی کلمه "حدیث"

📗 تاریخ حدیث اهل سنت

📗 علت منع نگارش و نقل احادیث نبوی در زمان خلفای سه گانه

📗 تاریخ حدیث شیعه

📗 نگارش احادیث نبوی توسط ائمه اطهار علیهم السلام

📗جوامع اولیه و ثانویه شیعه؛ نحوه نگارش و تفاوت آنها


🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

http://www.aparat.com/v/FqCDA

کانال رسمی استاد احمد عابدی

https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹


📚📣 قابل توجه طلبه های گرامی عضو کانال استاد احمد عابدی✅ کلاس حدیث خوانی با حضور استاد احمد عابدی دامت برکاته


دوشنبه ها، یک ساعت قبل از اذان مغرب و عشا(ساعت 19 الی 20)

🌍 پردیسان، بلوار امام صادق(ع)، جنب دانشگاه ادیان و مذاهب، ساختمان موسسه امام صادق(علیه السلام)، مدرسه عالی فقه و اصول

📚 برابر مصوبه مدیریت حوزه علمیه استان قم، شرکت کنندگان در این کلاس از مزایای آموزشی برخوردار خواهندبود

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
استاد احمد عابدی

فرق ذکر و ورد و حرز امام جواد علیه السلام و خواص آن شنیدن این فایل را از دست ندهید حتما گوش بدید مثل همیشه مطالب استاد جدیدن و جذاب
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
استاد احمد عابدی

⬆️👆👆👆⬆️

این فایل بیانات حضرت استاد عابدی، مربوط به سال گذشته، میلاد امام جواد علیه السلام است ارسال مجدد آن برای دوستانی است که به تازگی به کانال استاد پیوسته اند صحبت های امروز هم بارگذاری خواهد شد.

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
استاد احمد عابدی

🔹🔹 #امام جواد سلام الله علیه 🔹🔹

📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در باره «#حرز امام جواد سلام الله علیه و تولد ان امام همام»

✅ دوشنبه 30 فروردین 1395


📗 اهمیت حرز امام جواد سلام الله علیه

📗 اختلاف در تاریخ تولد امام جواد(ع)

📗 نظر استاد احمد عابدی(حفظه الله) درباره دعای «اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِالْمَوْلُودَيْنِ فِي رَجَبٍ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ الثَّانِي وَ ابْنِهِ عَلِيِّ بْنِ مُحَمَّدٍ الْمُنْتَجَبِ‏...»


🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

🔹🔹 #امام جواد سلام الله علیه 🔹🔹

📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها درباره «#دعای بعد از هر فریضه #رجب»

✅ دوشنبه 30 فروردین 1395


📚 توضیحی درباره نحوه تلاوت دعای بعد از هر فریضه در ماه رجب المرجب

📗 آیا دست به محاسن گرفتن در دعای ماه رجب، باید از ابتدای دعا باشد یا از عبارت "یا ذالجلال والاکرام..."

📗 معنی عبارت «ثمّ مدّ أبو عبد اللّه عليه السلام يده اليسرى فقبض على لحيته و دعا بهذا الدّعاء و هو يلوذ بسبّابته اليمنى، ثمّ قال بعد ذلك..»

📗 آیا در مورد امامان معصوم ، عبارت "انگشت مسبّحه" درست است یا "انگشت سبّابه"؟

📗 معنی صحیح «يلوذ بسبّابته اليمنى» در حدیث چیست؟

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹 #اعتکاف🔹🔹🔹

📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در باره «#اعتکاف»

✅ سه شنبه 31 فروردین 1395


📗 اعتکاف در قرآن

📗 مسجد جامع به چه مسجدی اطلاق می شود؟

📗 انس و ارتباط با خدا

📗 اهمیت خواندن حداقل 1 جزء قرآن در روز


🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️
استاد احمد عابدی

🔹🔹🔹 #حدیث خوانی 🔹🔹🔹


📚📣 فایل صوتی بیانات استاد احمد عابدی مدظله العالی، در مرکز تخصصی فقه و اصول امام صادق سلام الله علیه _ درس «حدیث خوانی»

✅ دوشنبه 30 فروردین 1395

📚 #حدیث خوانی

🔹 جلسه دوم

#بحارالأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار علیهم السلام


📗 آشنایی با علامه محمدباقر مجلسی رضوان الله علیه

📗 آشنایی با کتاب «بحارالأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار علیهم السلام»

📗 علت نگارش بحارالانوار

📗 ویژگی های بحارالانوار

📗 مروری بر شبهات و اشکالاتی که به بحارالانوار می کنند و پاسخ اجمالی استاد

📗 نقش شاگردان علامه مجلسی(رض) در نگارش بحارالانوار


🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
https://telegram.me/joinchat/CF75CTx3z7enASFGGwCujg


⬇️⬇️👇👇👇⬇️⬇️