آيت الله ناصري (كانال رسمي) 
عنوان گروه یا کانال:

آيت الله ناصري (كانال رسمي)


توضیحات: تحت اشراف بنيادعلمي فرهنگي هاد تنها كانال رسمي آيت الله ناصري دولت آبادي ?اينستاگرام : https://www.instagram.com/naseri_ir ?سايت رسمي : http://bonyadhad.ir/a-naseri ?تبادل و تبليغات نداريم
شناسه: [email protected]
تعداد اعضا: 14335
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ داستان:
یکی از اصحاب نبی اکرم صلی الله علیه و آله فوت کرده بود.انباری از خرما داشت که وصیت کرده بود بعد از خودم این خرماها را در راه خدا بدهید. موقعی که خرماها را در راه خدا دادند و کف انبار را جارو کردند، یک خرمای خشک آنجا بود نبي اكرم صلی الله علیه و آله آن را برداشتند و فرمودند: «اگر این خرمای خشک را قبلاً با دست خودش داده بود، بهتر از آن بود که امروز من این انبار خرما را در راه خدا دادم».
به فکر خودت باش عزیز من! بچه ها خدا دارند. همین‌طور که تو خدا داشتی و کم و بیش به جايي رسیدی، آن ها هم همین‌طورند. روزيِ آن‌ها را به خدا واگذار کن و فکر خودت باش. بیشتر از همه چیز مواظب باش حلال و حرام نشود، حق الناس نشود. خدا هر گناهی که کرده ای را می آمرزد، مگر حق الناس را. من اگر کلاه سر کسی گذاشتم، باید او را راضی بکنم، و الا توبه و انابه بدون رضايت آنان فایده ندارد.

378/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ حقیقت بخشش
در سال‌های قبل در هندوستان یک بنده خدایی بوده که خیلی فوق العاده بوده است. وضع او خوب بود و هر روز انفاق خیلی زیادی می کرد. حاکم وقت دنبال او فرستاد. گفت: «شنیده‌ام که شما یک مقدار عقلت کم است». گفت: «چطور؟» گفت: «شنیده‌ام خیلی بذل و بخشش می کنی و به دنیا علاقه نداری. مگر اموالت را دوست نداری؟» گفت: «قربان! من بیش از همه اموالم را دوست دارم». گفت: «پس چطور این اندازه انفاق می کنی؟» گفت: «چون آن‌ها را دوست دارم، می خواهم برای خودم جلو بفرستم. نمی خواهم اینجا بگذارم و بروم. من که می خواهم بروم با عملم می روم. این اموال، خانه، ویلا، ماشین‌ها، پول‌ها، جواهرات و این‌ها، برای وارث‌ها می ماند. آن‌هایی که اين‌ها را بخشش نمی کنند، مالشان را دوست ندارند؛ می گذارند و می روند؛ اما من دوست دارم و جلو می فرستم. تا در آن عالم، آن‌ها را داشته باشم. سلطان متنبه شد که این بنده خدا راست می گوید.

377/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ این ایام، روزهای پایانی سال قمری و ایام ابتدایی سال جدید قمری است. هر کاری را که در سال گذشته کرده باشیم خداوند خودش می‌داند؛ چون تمام اعمال و رفتار و گفتار ما پرونده شده است و طبق آیات قرآنی و روایات متواتر، هم فیلم برداری شده و هم شاهد برای آن‌ها گرفته شده است. برادرها! همه ما وضعمان خراب است. هیچ کدام از ما معصوم نیستیم و اشتباه داریم؛ لکن اشتباهات ما فرق می‌کند.
کدام یک از ما معصوم است؟ همه ما آلوده هستیم و همه، به لطف و عنایت حق احتیاج داریم. خوب، حالا راهی برای بایگانی کردن پرونده یکساله هست؟ بله؛ خودش فرموده است: دو رکعت نماز می‌خوانید و بعد هم می‌گویید: «خدایا! من نفهمیدم، اشتباه کردم؛ ببخش». خدا هم بایگانی می‌کند. خدایا! حساب سال گذشته ما را صاف کن. بیا ما را به حسین علیه السلام ببخش. به‌خصوص، بسیار مناسب است که دعای روز آخر سال و نماز مخصوص آن خوانده شود که در آن، بعد از حمد، یازده بار «اناانزلناه» و یازده بار «قل‌هوالله» و یازده بار آیت‌الکرسی است خوانده می‌شود و در مفاتیح الجنان ذکر شده است.

395/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٨٧

كانال رسمي آيت الله ناصري
 @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٨٧

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ دنياي ممدوح
دنيا، به خودی خود، هیچ مذمتی ندارد؛ بلکه سبب سعادت و تکامل انسان است. کسی در محضر امیرالمؤمنین دنیا را مذمت کرد. حضرت فرمودند:
أَيُّهَا الذَّامُّ لِلدُّنْيَا الْمُغْتَرُّ بِغُرُورِهَا الْمَخْدُوعُ بِأَبَاطِيلِهَا أَ تَغْتَرُّ بِالدُّنْيَا. (نهجالبلاغة، ص492.)
ای کسی که مذمت می کنی دنیا را؛ در حالي که فريب دنيا را خورده‌اي! چه می گویی؟ و حضرت شروع می کنند به تعریف دنیا که مفصل است. من این جمله اش را یادداشت کرده‌ام که فرمودند:
إِنَّ الدُّنْيَا دَارُ صِدْقٍ لِمَنْ صَدَقَهَا وَ دَارُ عَافِيَةٍ لِمَنْ فَهِمَ عَنْهَا وَ دَارُ غِنًى لِمَنْ تَزَوَّدَ مِنْهَا وَ دَارُ مَوْعِظَةٍ لِمَنِ اتَّعَظَ بِهَا. مَسْجِدُ أَحِبَّاءِ اللَّهِ وَ مُصَلَّى مَلَائِكَةِ اللَّهِ وَ مَهْبِطُ وَحْيِ اللَّهِ وَ مَتْجَرُ أَوْلِيَاءِ اللَّهِ اكْتَسَبُوا فِيهَا الرَّحْمَةَ وَ رَبِحُوا فِيهَا الْجَنَّة(نهجالبلاغة، ص 492.)
دنيا، جايگاه صدق و راستی است برای آن‌ کس که با آن به راستی رفتار کند، و خانه تندرستی است برای آن کس که از آن چيزی بفهمد، و سرای بي نيازی است برای آن کس که از آن، توشه برگيرد، و محل اندرز است برای آن که از آن اندرز گيرد. مسجد دوستان خدا و نمازگاه فرشتگان پروردگار و محل نزول وحی خدا و تجارتخانة اولياء حق است. آن‌ها در اينجا رحمت خدا را به دست آوردند و بهشت را سود خود قرار داده اند .

375/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ یک نفر از بزرگان نقل می‌کرد که امام‌ زمان عجل الله تعالی وفرجه الشریف از اوضاع عالم، دلشان خون است. چه ظلم‌هایی دارد می‌شود. اگر خدا دل امام ‌زمان عجل الله تعالی وفرجه الشریف را نگه نداشته بود، از کثرت ناراحتی، قلب آن حضرت متلاشی می‌شد. یک نفر مسلمان یا یک مظلومی را مورد ستم قرار می‌دهند، امام‌زمان عجل الله تعالی وفرجه الشریف می‌بینند و طاقت نمی‌آورند. شیعه‌ها در دنیا چقدر در شکنجه و ناراحتی هستند؟ مسلمان‌ها چقدر در ناراحتی هستند؟ همه را حضرت می‌بینند و می‌دانند. چه دلی دارند! لذا برادرها! دعای اولتان را برای تعجیل در فرج امام‌زمان عجل الله تعالی وفرجه الشریف قرار بدهید. بعد هر حاجتی از خدا می‌خواهید بخواهید.

357/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ امام حسین علیه السلام در قرآن
آیات متعددی از قرآن کریم در شأن اهل‌بیت علیهم السلام نازل شده است؛ از جمله آیة تطهیر:
إِنَّما يُريدُ اللهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهيرا؛ (سوره احزاب: 33.)
یعنی خداوند فقط مىخواهد پليدى را از شما اهل بيت دور كند و كاملًا شما را پاك سازد.
در یک بررسی مختصر دیدم 23 نفر از علمای برجستة اهل سنت اعتراف کرده بودند که آیة تطهیر، دربارة پنج نور مقدّس نازل شده است.
این آیه، نه یک بار، بلکه حدود هفت، هشت بار از سوی حضرت حق برای پنج نور مقدّس نازل شده است. از این‌ آیه استفاده‌ می‌شود که امام حسین علیه السلام در این فضیلت، دوش به دوش جدّ خود و پدر و مادر و برادر خود قدم‌ می‌زنند. یعنی عصارة شرافت و فضیلت و عظمت عالم وجود، منحصر به این پنج نور مقدّس است که حسین علیه السلام یکی از آن‌ها است. در این آیه همه مراتب تطهیر برای اهل‌بیت علیهم السلام ثابت می‌شود. این آیه شامل‌ تطهیر ذاتی، جسمی، روحی، اخلاقی و رفتاری می‌شود، نه فقط تطهیر در یک بعد.

381/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: فضيلت گريه بر امام حسين عليه السلام

🔻حجم : ١١،٤ مگابايت

🔹 زمان: "٤:٤٠
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ خداوند متعال در آیه مباهله می‌فرماید:
فقل تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُم ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللهِ عَلَى الْكاذِبين؛ (سوره آل عمران: 61. )
یعنی به آن‌ها بگو: بياييد ما فرزندان خود را دعوت كنيم، شما هم فرزندان خود را؛ ما زنان خويش را دعوت نماييم، شما هم زنان خود را؛ ما از نفوس خود دعوت كنيم، شما هم نفوس خود را؛ آن‌گاه مباهله كنيم و لعنت خدا را بر دروغ‌گويان قرار دهيم.
مورّخان شیعه و سنی و یهود و نصاری نقل کرده‌اند که آیة مباهله در مورد پنج نور مقدّس می باشد. پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در قضیه مباهله با بردن این انوار مقدس به همراه خود برای دعا کردن، نشان دادند که مقرب تر و بهتر از این انوار مقدس وجود ندارد. حضرت حق، این پنج نور مقدّس را زبدة عالم وجود و اشرف عالم وجود قرار داده است که حسین علیه السلام یکی از آن‌ها است. هم در آیة مباهله، و هم در آیة تطهیر، حضرت حق، امام حسین علیه السلام را به عظمت یاد کرده است.

382/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ از جمله چیزهایی که بلا را دفع می‌کند و ایمان ما به اهل‌بیت علیهم السلام را حفظ می‌نماید، برپایی مجالس امام حسین علیه السلام و شرکت در آن است.
در روایت دارد که اگر کسی یک دینار برای اقامة عزای حضرت ابا عبدالله علیه السلام خرج کند؛ خداوند به اندازة هفتاد دینار به مال او برکت می دهد و او را می‌بخشد و بهشت را بر او واجب می‌کند. (مستدرك الوسائل، ج 10، ص 319.)

390/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜بر گرفته از سخنراني هاي آيت الله ناصري⚜

ویژگی های امام حسین علیه السلام

در روایت دارد که خداوند در ازای شهادت امام حسین علیه السلام چهار خصلت در این دنیا به ایشان عطا کرد:
استجابت دعا را در زیر قبه حضرت قرار داد؛ یعنی هر کس زیر قبه امام حسین علیه السلام دعا کند دعایش مستجاب است،
دوم اینکه شفای بیماری ها را در تربت ایشان قرار داد
و سوم اینکه امامان بعدی را از نسل ایشان قرار داد
و چهارم اینکه زائران او ایامی که زائر ایشان هستند از عمرشان محسوب نمی شود.

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ✨خلقت نوری امام حسین علیه السلام ✨

یکی از فضائل مهم حضرت ابا عبدالله علیه السلام مربوط به اصل خلقت ایشان است. نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: «كَانَ اللهُ وَ لَمْ يَكُنْ مَعَهُ شَيء»؛( بحارالانوار، ج 54، ص 234. )حضرت حق بود و هیچ مخلوقی در عالم وجود، نبود. زمانی که خدا اراده کرد عالمی بیافریند، اوّل نور من را آفرید. از نور من، نور امیرالمؤمنین علیه السلام را آفرید و از نور من و امیر المؤمنین علیه السلام نور فاطمة زهرا علیها السلام را آفرید و از نور من و امیرالمؤمنین علیه السلام و حضرت زهرا علیها السلام ، نور امام حسن و امام حسین علیهما السلام را آفرید. این پنج نور مقدّس در جوّ لایتناهی که نه عرش بود و نه کرسی و نه کهکشان و نه ثوابت و سیارّات و نه منظومه، هیچ نبود، مشغول تسبیح و تحلیل حق بودند. بعد، از نور من، عرش را آفرید. از نور امیرالمؤمنین علیه السلام ملائکه را آفرید. از نور حضرت زهرا علیها السلام آسمان‌ها و زمین را آفرید. از نور حضرت امام حسن علیه السلام ماه‌ها و خورشیدها را آفرید و از نور امام حسین علیه السلام بهشت و حورالعین را آفرید. (بحار الانوار، ج 53، ص 142 و ج54، ص 193.)
این، ابتدای خلقت عالم وجود است؛ پس حضرت امام حسین علیه السلام در علیّت عالم وجود، دوش به دوش پیغمبر و دوش به دوش مادر و پدر خود علیهم السلام قدم‌ می‌‌زنند. ‌به این اعتبار، حضرت امام حسین علیه السلام جزء اولین مخلوقات الهی هستند و در این زمینه روایات متعددی وجود دارد.

383/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ✨خلقت نوری امام حسین علیه السلام ✨

یکی از فضائل مهم حضرت ابا عبدالله علیه السلام مربوط به اصل خلقت ایشان است. نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: «كَانَ اللهُ وَ لَمْ يَكُنْ مَعَهُ شَيء»؛( بحارالانوار، ج 54، ص 234. )حضرت حق بود و هیچ مخلوقی در عالم وجود، نبود. زمانی که خدا اراده کرد عالمی بیافریند، اوّل نور من را آفرید. از نور من، نور امیرالمؤمنین علیه السلام را آفرید و از نور من و امیر المؤمنین علیه السلام نور فاطمة زهرا علیها السلام را آفرید و از نور من و امیرالمؤمنین علیه السلام و حضرت زهرا علیها السلام ، نور امام حسن و امام حسین علیهما السلام را آفرید. این پنج نور مقدّس در جوّ لایتناهی که نه عرش بود و نه کرسی و نه کهکشان و نه ثوابت و سیارّات و نه منظومه، هیچ نبود، مشغول تسبیح و تحلیل حق بودند. بعد، از نور من، عرش را آفرید. از نور امیرالمؤمنین علیه السلام ملائکه را آفرید. از نور حضرت زهرا علیها السلام آسمان‌ها و زمین را آفرید. از نور حضرت امام حسن علیه السلام ماه‌ها و خورشیدها را آفرید و از نور امام حسین علیه السلام بهشت و حورالعین را آفرید. (بحار الانوار، ج 53، ص 142 و ج54، ص 193.)
این، ابتدای خلقت عالم وجود است؛ پس حضرت امام حسین علیه السلام در علیّت عالم وجود، دوش به دوش پیغمبر و دوش به دوش مادر و پدر خود علیهم السلام قدم‌ می‌‌زنند. ‌به این اعتبار، حضرت امام حسین علیه السلام جزء اولین مخلوقات الهی هستند و در این زمینه روایات متعددی وجود دارد.

383/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ داستان
ابوهاشم جعفرى می‌گوید: امام هادى علیه السلام مريض شده بودند. شخصى را نزد من فرستادند و مرا احضار نمودند. همچنین محمد بن حمزه را هم احضار کرده بودند. او كه قبل از من به خدمت آن‌ حضرت رسيده بود، به من گفت: چون خدمت آن حضرت رسيدم، شنيدم كه آن بزرگوار همواره مي فرمود: «ابعَثُوا إِلَى الحائِرِ، ابعَثُوا اِلَى الحائِرِ»؛ يعنى كسى را بفرستيد حائر حسينى كه براى من دعا كند.
ابوهاشم جعفرى مي‌گويد به محمد بن حمزه گفتم: «به امام نگفتی که من عازم کربلا هستم؟» گفت: «نه». به محضر حضرت رسیدم و به ایشان گفتم که عازم کربلا هستم. حضرت به خادمین خود فرمودند اسباب سفر من را مهیا کنند.
ابوهاشم می‌گوید: این موضوع را به على بن بلال گفتم. او به من گفت: «آن حضرت را با حائر حسينى چه كار است؟ خود آن حضرت حائر است» (يعنى ایشان خودشان امام هستند و هر دعایی بكنند، مستجاب است).
چون بعد از سفر خود به سامرا رفتم و به خدمت آن حضرت رسيدم، حضرت خیلی به من محبت نمودند و بعد فرمودند: «رسول خدا با وجود آنكه مقامش از بيت و حجرالاسود بالاتر بود، طواف خانه مي كرد و حجرالاسود را مي بوسيد؛ در حالی که ارزش مؤمن، اعظم از بیت الحرام است. همچنين خدا رسولش را امر فرمود كه وقوف به عرفات بنمايد. حق‌تعالى دوست دارد كه بندگان در مواطنى او را ياد كنند و دعا نمايند من هم دوست دارم در مكانى براى من دعا كنند كه خدا آن مكان را دوست دارد و آن مكان، حائر حسينى است». (كاملالزيارات، ص 273.)

384/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٨٩

كانال رسمي آيت الله ناصري
 @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٨٩

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ فضیلت سجده بر تربت امام حسین علیه السلام و تسبیح تربت
زمانی که به تربت امام حسین سجده می‌کنی، حجاب‌ها عقب می‌رود و در صورتی که شرایط دیگرش را داشته باشی، می‌توانی عالم ملکوت را ببینی.
یکی دیگر از اختصاصات حضرت ثواب و برکاتی است که در تسبیح تربت قرار داده شده است.
حضرت بقیة الله روحی له الفداء فرمودند:
مِنْ فَضْلِه، أنَّ الرَّجُلَ یَنْسى التَّسْبیحَ وَ یُدیرُ السُّبْحَهَ فَیُكْتَبُ لَهُ التَّسْبیحُ.( احتجاج، ج 2، ص 489.)
یعنی از فضایل تربت حضرت سیّدالشهدا علیه السلام آن است كه چنانچه تسبیح تربت حضرت در دست گرفته شود، ثواب تسبیح و ذكر را دارد، گر چه دعایى هم خوانده نشود.

385/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ در حدیث می فرمایند:
هرگاه ملائکه به زمین نازل می‌شوند، حورالعین از آن‌ها خواهش می‌کنند تا تسبیح و تربت قبر حسین را برای آن‌ها هدیه ببرند.( بحارالانوار، ج 98، ص 134.)
در روایت دیگری امام رضا علیه السلام می فرمایند:
کسی که با تسبیح تربت حضرت سیدالشهدا ذکر «سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اکبر» را بگوید، در مقابل هر عدد از دانه‌های تسبیح شش هزار حسنه برای او نوشته می‌شود و شش هزار گناه از او بخشیده می‌گردد و شش هزار درجه بر درجات او افزوده می‌شود.( بحارالانوار، ج 98، ص 133.)

386/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜بر گرفته از سخنراني هاي آيت الله ناصري⚜

من معتقدم این خیمه های عزایی که در خانه ها و جاهای دیگر می زنند، حکم حرم امام حسین عليه السلام را دارد. این جلسات هم همان حکم را دارد. همان طور که حرم امام حسین عليه السلام جای استجابت دعا است این مجالس هم جای استجابت دعاست، ملائکه در این جلسات حاضرند و دعاها را آمین می گویند.
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: مقام و عظمت حضرت زينب سلام الله عليها

🔻حجم : ٧ مگابايت

🔹 زمان: "٣:٣٠
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ محبت امام حسین علیه السلام
در مورد محبت ودوست داشتن امام حسین علیه السلام روایات زیادی آمده از جمله اینکه
پیغمبر صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند:
أحَبَّ اللهُ مَنْ أحَبَّ حُسَيْنا؛ (بحارالانوار ج 37، ص 74.)
خدا دوست دارد هر کسی را که حسین را دوست داشته باشد.
روایت دیگری است که حضرت نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند:
هَذَانِ ابْنَايَ وَ ابْنَا ابْنَتِي اللَّهُمَّ إِنِّي أُحِبُّهُمَا فَأَحِبَّهُمَا وَ أَحِبَ مَنْ يُحِبُّهُمَا؛(بحارالانوار ج 37، ص 74.)
خدایا! من حسن و حسین را دوست دارم. خدایا! تو هم آن‌ها را دوست بدار و دوست بدار کسی را که حسین من را دوست دارد.
حدود بیست روایت به همین مضمون نقل شده است؛

387/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ روزی پیغمبر صلی الله علیه و آله وسلم دست امام حسن و امام حسین علیهما السلام را گرفتند و فرمودند:
مَنْ أَحَبَّنِي وَ أَحَبَ هَذَيْنِ وَ أَبَاهُمَا وَ أُمَّهُمَا كَانَ مَعِي فِي دَرَجَتِي يَوْمَ الْقِيَامَة؛ (بحارالانوارج23، ص 116.)
کسی که من را دوست داشته باشد و این دو فرزند من و پدر آن‌ها و مادر آن‌ها را هم دوست داشته باشد، روز قیامت در درجه و مقام من خواهد بود.
خدا ‌می‌داند که ما پیغمبر و امیرالمؤمنین و حضرت زهرا علیها السلام را و امام حسن و امام حسین علیهم السلام را دوست داریم؛ لکن یک کاری بکنیم که این محبّت را با خودمان از این دنیا ببریم. نور ایمان و ولایت –ان‌شاءالله- در دل همه ما هست؛ امّا ممکن است در اثر کثرت معصیت و غفلت و در اثر خوردن مال حرام، این نور ولایت تدریجاً ضعیف ‌‌شود و از بین‌ برود.

388/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ امام صادق علیه السلام فرمودند:
إِذَا أذْنَبَ الرَّجُلُ خَرَجَ فِي قَلْبِهِ نُكْتَةٌ سَوْدَاءُ فَإِنْ تَابَ انْمَحَتْ وَ إِنْ زَادَ زَادَتْ حَتَّى تَغْلِبَ عَلَى قَلْبِهِ فَلَا يُفْلِحُ بَعْدَهَا أبَداً؛ ( كافي، ج 2، ص 271.)
هر گاه کسی گناهی بکند در قلب او سیاهی‌ای پیدا می‌شود. اگر از آن گناه توبه کرد؛ آن سیاهی محو می‌شود؛ اما اگر باز گناه کرد، آن سیاهی آن‌قدر زیاد می‌شود، تا اینکه تمام قلب را می‌گیرد. [که در این صورت] آن شخص دیگر رستگار نمی‌شود.
از خدا بخواهیم که توفیق بندگی به ما بدهد، تا این ولایتی که با گِل ما سرشته شده است ثابت بماند. این دعا را بعد از نمازهای خود بکنید. خدا ‌می‌داند زمانه، خوب زمانه‌ای نیست. البته زمانه خوب است؛ ولی ما خوب مردمانی نیستیم. هوا خیلی ظلمانی است. ظلمت معصیت، همه جا را گرفته است. خدا رحم کند! همین مجالس و محافل حسینی است که دفع بلا و نزول عذاب از ما‌ می‌کند. انسان ‌می‌تواند خود را یک مقداری کنترل کند یا حداقل توبه و انابه کند، تا آثار مخرب گناه، دامن ما و اجتماع را نگیرد. حداقل ماهی یک بار دعای کمیل را بخوانیم و تضرّع و زاری کنیم و از گذشتة خودمان نادم و پشیمان باشیم، تا آن نور ولایتی که در وجود ما است -ان‌شاءالله- محفوظ بماند.

389/م/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ دنیا خیلی خوب است. می توانیم بگوییم که دنیا سکوی پرش است. دنیا سکویی برای پرش به مقامات عالی است. سکویی برای پرش به مراتب توحید و ولایت است. دنیا این است. بسیار عالی است.پس این طور که حضرت امیر علیه السلام می فرمایند، خود دنیا مذمت ندارد. عشق و علاقه و محبت به آن، مذموم است. انسان مي تواند با استفاده صحيح از دنيا به چه مقاماتي برسد و چه زاد و توشه اي براي خود جلو بفرستد!

376/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜بر گرفته از سخنراني هاي آيت الله ناصري⚜

این، اثر فوق العاده گریه کردن بر امام حسین عليه السلام است. انسان باید خودش را از این مجالس محروم نکند؛ هر چند کارهایش زیاد و گرفتاری هایش بسیار است؛ لکن برادرها و خواهرها! شبانه روزی یک جلسه، ده دقیقه، ربع ساعت، برای خدا در این جلسات شرکت کنید. برای بزرگداشت عظمت امام حسین عليه السلام و اهل بیتش شرکت کنید. برای اینکه قطره اشکی بر مظلومیتشان بریزید، شرکت کنید. اگر گریه ات گرفت که چه بهتر؛ اگر گریه ات هم نگرفت، ناراحت نباش؛ خودت را شبیه گریه کننده ها در بیاور.
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٨٨

كانال رسمي آيت الله ناصري
 @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٨٨

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ♦️(وَلَا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا فَلَا يُسْرِف فِّي الْقَتْلِ إِنَّهُ كَانَ مَنصُورًا)
سوره مباركه اسراء، آيه ٣٣

تأويل آيه

آیه مورد بحث ما بر سر در حرم ابا عبدالله عليه السلام نوشته شده است. از در که وارد رواق میشویم، با خطی از طلا این آیه را میتوانیم ببینیم. در روایات متعددی بیان شده که این آیه درباره حضرت ابا عبدالله عليه السلام است، به این معنا که ابا عبدالله عليه السلام مظلومانه کشته و شهید شد و ولی دم ایشان امام زمان عليه السلام است؛ و خداوند به او قدرتی داده که تا از افراد انتقام بگیرد. با توجه به همان مبنایی که عرض شد، روایات میفرمایند ایشان هر تعداد از مردمی را که در ماجرای شهادت سیدالشهدا عليه السلام شریک بودهاند بکشد، اسراف نکرده است. بر همین اساس، خداوند متعال، امام زمان عليه السلام را «منصور» نامیده است.
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

🔊بسیار شنیدنی و تاثیر گزار

موضوع: جریان نام گزاری حضرت زینب سلام الله علیها

🔻حجم : ١٣،٨ مگابايت

🔹 زمان: ٥ دقيقه
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ مرحوم دربندی اعلی الله مقامه الشریف که عاشق اهل بیت: مخصوصا عاشق امام حسین عليه السلام بوده است؛ کربلا مشرف شده بود و بالای سر حضرت اباعبدالله عليه السلام که دعا مستجاب است گریه می کرد و اشک می ریخت و می گفت: یا اباعبد الله! قَسمت می دهم به حق مادرت حضرت زهرا سلام الله عليها که شمر را شفاعت نکن. عقیده اش نسبت به ولایت و حسن ظنش نسبت به امام و قدرت امام این طور بود. جایی که جای استجابت دعاست گریه میکند و میگوید حسین جان! نکند شمر را شفاعت بکنی.
ما تا حسین را داریم دیگر هیچ غمی نداریم و لو اینکه دوستان نمک نشناسی هستیم و لکن این بزرگواران با آقائیشان با ما رفتار میکنند.
آقا بزرگوارند.
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ گِل به صورت میزنند از حسرتت افلاکیان

داغ "هل من ناصر" ات را ناصری ها می چشند

⚜️مراسم تربت گذاري عصر عاشورا

⚜️توسط آيت الله ناصري

⚜️زمان: ١٣٩٥/٠٧/٢١

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜بر گرفته از سخنراني هاي آيت الله ناصري⚜

در روایتي دارد موقعی که کسی بر امام حسین عليه السلام گریه نماید حضرت به او نظر می کند و برایشان طلب آمرزش كرده و از پدرانشان میخواهند كه برای آن ها استغفار كنند و به او می فرمایند:
ای گریه كننده بر من! اگر بدانی خدا چه چیزی از ثوابها برای تو مهیا كرده، هر آینه شادی تو زیادتر از اندوه تو خواهد شد.
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ پس مراد از اینکه حضرت علی علیه السلام در مورد متقین فرمودند: «اَجسَادُهُم نَحِیفَة» (بدنهای آنها لاغر است) یعنی مردان خدا و با تقوا کسانی هستند که همّ آن‌ها شکم آن‌ها نیست، و الا غذای خوب را اصلاً خدا برای بنده های خوب خود خلق کرده است. صریح آیه شریفه است كه «الطَّيِّباتُ لِلطَّيِّبين».( نور:46.) غذای خوب، مال پاكان است. در این آیه شریفه هم هست که می فرماید:
يا أَيُّهَا الرُّسُلُ كُلُوا مِنَ الطَّيِّباتِ وَ اعْمَلُوا صالِحاً إِنِّي بِما تَعْمَلُونَ عَليم؛( مومنون:51.) ای پیغمبرهای من! از غذاهای خوب بخورید و عمل صالح انجام بدهید که من به عمل شما دانا هستم.

368/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ نعمت‌هاي خوب من، مال اولیای من است اصلاً خدا این سفره وجود را برای اولیاي خود، پهن کرده است. من و امثال من به واسطة آنان، سر این سفره نشسته‌ايم و استفاده می‌کنیم. سلطان سفره ای که پهن می کند، برای چه کسي پهن می کند؟ سلطان که می خواهد سور بدهد اشخاصی را وعده می گیرد که در مملکت خود ممتاز و نمونه هستند و بقيه طفيلي هستند. خدا هم این سفرة خلقت را برای اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام پهن کرده است. اولیای الهی سر این سفره آمده¬اند و استفاده کرده¬اند، بنده های خدا استفاده کردند، حیوانات دیگر هم استفاده کرده اند،

369/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ یک عده ای هستند که در روایات دارد: «جِيفَةٌ بِاللَّيْلِ بَطَّالٌ بِالنَّهَارِ» (بحارالأنوار، ج13، ص354.) یعنی شب‌ها مثل مرده تا صبح می افتند و روزها را هم به تنبلی و بطالت می گذرانند. این طایفه قطعاً در قیامت و عالم برزخ، بیچاره¬اند. کسی که تابستان، کشت نکند و سپس برداشت نکند، در زمستان، وضعش درست نیست و بیچاره است. باید کشت و زرع بکنیم و بعد هم برداشت بکنیم.

391/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٩٠

كانال رسمي آيت الله ناصري
 @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٩٠

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ انسان بايد یک فکری به حال خودش بکند. تا چه وقت انسان از این سفر غافل باشد آقا؟! بعضی از مؤمنین و اولیاي الهی، شب که می شد، گریه ها می کردند و می گفتند: «آه مِنْ قِلَّةِ الزَّادِ وَ بُعْدِ السَّفَر») بحارالأنوار، ج 33، ص 275.( اين عبارت، از فرمایشات امیرالمؤمنین هم هست؛ یعنی آه از این سفر طولانی و کمی زاد و توشه. حالا زاد و توشه هیچ، پرونده های قطوری را که هر روز برای خودمان درست کرده ایم چه کنيم؟

401/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ چند سال از عمرت رفته است؟ ببین چند تا پرونده داری؟ خدا شاهد است که برای هر روز تو یک پرونده درست کرده اند. همة اعمال و رفتار و کردار ناصری در آن نوشته شده است.
هفتاد و یک سال؛ پانزده سال آن (دوران قبل بلوغ) را هم به ناصری تخفیف می دهیم، پنجاه و شش سال می شود. حدود بیست هزار روز و بيست هزار پرونده می شود. همه اين‌ها را باید جواب بدهد. این است عزیز من! گفتم و خوردم و گذشت؟! این‌طور نیست. این ها همه اش پرونده می شود. انسان یک مقداری حواس خود را جمع کند. چشم خود را کنترل کند، زبان خود را کنترل کند، رفتار و کردار خود را کنترل کند همه اعمال، محفوظ است. چنین روزهایی پیش رو داریم.

402/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ حضرت امیر علیه السلام فرمودند که: مؤمنین و متقین کسانی هستند که شب‌ها بلند می شوند و راه خود را صاف می کنند، کارهایشان را اصلاح می کنند، پرونده های خود را بایگانی می کنند. یک شب بلند شو درِ خانه خدا و بگو: «خدایا! من آمدم و هیچ راهی هم ندارم. گرفتار هم هستم. اسیر نفس و اسیر شیطان هستم. خدایا! کمکم کن. اشتباه کردم، نفهمیدم، گناه کردم». خدا می¬بخشد «با کریمان کارها دشوار نیست». مواظب باش حق الناس گردن تو نباشد آن را باید ادا کنی. از آن چاره ای نیست. حق الله هم با توبه حل می کنم. اگر نمازی، چیزی از من فوت شده، تصمیم می گیرم قضا کنم. خدا می بخشد. همه را می بخشد. اما انسان بايد درِ خانه خدا برود. او خدای مهربانی است.

403/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: ايثار و فداكاري اهل بيت عليهم السلام

🔻حجم : ٧ مگابايت

🔹 زمان: ٤ دقيقه
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ فرموده‌اند: «الدنیا مزرعة الآخرة» دنیا جای کشت است. اینجا بکار؛ دروی آن، مال عالم برزخ است. خدا می داند، ما اینجا ماندنی نیستیم. خدا شاهد است. همه ما از اینجا رفتنی هستیم. حرفی هم در آن نیست. پاسپورت همة ما برای رفتن به آن محله (برزخ) صادر شده است. حالا مرگ ناصری ممکن است دو روز زودتر از شما یا چهار روز دیرتر باشد؛ ولي به هرحال همه از اینجا باید برویم. تا می توانی، فکر خودت باش. اگر خودت را دوست داری، به خودت و علاقه مند هستی، به فکر خودت باش.

392/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ انسان، چهار روح دارد. بعد از مرگ، روح ملکوتی انسان می ماند؛ ولی روح جمادی و روح نباتی و روح حیوانی از بین می رود. آن روحی که می ماند، روح ملکوتی است. ارزش انسان هم به همان روح است. او را از این قالب و از این زندان گوشتی در می آورند. این بدن، هیچ اعتباری ندارد و اصل، روح است که آن را در می آورند و در یک قالب دیگر می گذارند.مرگ، لباس عوض کردن است، معدوم شدن نیست. نبی اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: «خُلِقْتُمْ لِلْبَقَاءِ»(بحارالأنوار، ج58 ، ص 78.) خداوند شما را خلق کرد که همیشه باشید. همین‌طور که خدا همیشه هست، من و شما هم همیشه باید باشیم؛ اما لباس عوض می کنیم. امروز، ناصری در این لباس است، یک روز دیگر، در لباس دیگر است که البته آن لباس، خیلی قشنگ¬تر هم هست.

393/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ مؤمنین کسانی هستند که شب‌ها بلند می شوند با خدای خودشان، مناجات می کنند، نماز می خواند، راز و نیاز می کنند، خواسته هایشان را از خدا طلب می¬کنند. خدا هم به آن‌ها عنایت می کند. ناصری از اول شب تا صبح بخوابد و بعد، همه چیز هم از خدا بخواهد؟ آخر نمی شود. آقا یک مقداری بلند شو، شب و نصف شب، کار داری، حاجت داری، گرفتاری، بلند شو دو قدم در خانه خدا برو. در خانه خدا هم که دربان ندارد آقا! همیشه در خانه او باز است. هر وقت در بزنی، در باز است. منظور از در زدن چیست؟ همین «یاالله، یاالله» گفتن شما مثل در زدن است. چی می خواهی آقا؟ هرچه می خواهی، می گویی.

404/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ آیات قرآنی در زمینه سحرخیزی زیاد است؛ مثلاً در سوره ذاریات می فرماید:
كانُوا قَليلاً مِنَ اللَّيْلِ ما يَهْجَعُونَ (ذاریات:17.)
آنها كمى از شب را مىخوابيدند.
مؤمنین کمی از شب را استراحت می کنند و بقیة آن را بلند می شوند و در درگاه خدای خودشان استغفار و توبه و انابه می کنند. در سوره اسراء، آیه 79 می فرمايد که:
وَ مِنَ اللَّيْلِ فَتَهَجَّدْ بِهِ نافِلَةً لَكَ عَسى أَنْ يَبْعَثَكَ رَبُّكَ مَقاماً مَحْمُودا
و پاسى از شب را از خواب برخيز، و قرآن و نماز بخوان! اين يك وظيفه اضافى براى تو است. اميد است پروردگارت تو را به مقامى در خور ستايش برانگيزد.
حضرت حق می فرماید که مؤمنین کسانی هستند که شب‌ها بلند می شوند و تهجد می کنند و نماز شب خود را می خوانند. خداوند، اين‌ها را به مقام محمود، یعنی مقام پسندیده و خیلی بلند می رساند.
405/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ در روایت معتبر عجیبی دیدم موقعی که انسان فوت می کند، وقتی که او را خاک کردند، سه روز بعد، آن روحی که در آن بدن هست، می گوید: «پروردگارا! اجازه می دهی بروم یک سری بزنم به رفقيم يعني به بدنم؟ آخر هفتاد سال ما با هم بودیم. برویم سری به آن بزنیم و ببینیم در چه حالی است؟» می گویند: «برو». روح ما می آید و می بیند عجب بدنی؟! ورم کرده و خونابه از دماغ و چشم‌ها و گوش‌ها دارد بیرون می ریزد. با خودش می گوید: «عجب! من برای این بدن، به سر و مغزم می زدم؟!» بعد بالای سر او می نشیند و یک مقداری گریه می کند و می رود. روز پنجم، دوباره اجازه می گیرد که یک سری به بدنش بزند. می¬آید و می بیند که عجب! بدن تغيير کرده و خون و چرک و کثافت هم اطراف آن را گرفته است. یک مقداری گریه می کند و می¬رود. روز هفتم باز هم اجازه می گیرد و مي رود؛ می بیند موها ریخته و بدن متلاشی و گوشت‌ها از استخوان‌ها جدا شده و سرو کله¬ کِرم‌ها هم پیدا شده است و شروع به خوردن کرده اند. خیلی گریه می کند که یک عمر، من برای این بدن می دویدم و می خواستم رضایت آن را فراهم کنم، عیش و نوش آن را فراهم بکنم. (كفايه الموحدين، ج4،ص254 ( به نقل از مجمع المعارف).)

394/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٩١

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٩١

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ آیات متعددی در قرآن دربارة نماز شب وجود دارد و آثار زیادی برای آن بیان شده است. روایت دارد که: در قرآن، براي هر عمل صالحی ثوابی تعیین شده است؛ اما ثواب نماز شب را تعیین نکرده است؛ یعنی به قدری زیاد است که قابل بیان نیست.( بحارالأنوار، ج 8 ، ص 93.) حضرت حق در سوره سجده می فرماید:
فَلا تَعْلَمُ نَفْسٌ ما أُخْفِيَ لَهُمْ مِنْ قُرَّةِ أَعْيُنٍ جَزاءً بِما كانُوا يَعْمَلُون؛( اسراء:79.)
هيچ كس نمىداند چه پاداش‌هاى مهمّى كه مايه روشنى چشم‌هاست، براى آن‌ها نهفته شده. اين، پاداش كارهايى است كه انجام مىدادند.
آن مقامات، سبب چشم روشنی اين‌ها می شد. این، خیلی مقام است که حضرت حق این طور بیان می کند.

406/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ از نبی اکرم صلی الله علیه و آله روايت شده که فرمودند:
انسان، هر موقعی از شب که بیدار می شود و وضو می گیرد و به نماز می ایستد، خداوند به هفت صف از ملائکه دستور می دهد که پشت سر این بنده اقتدا کنند و نماز بخوانند. عدد هر صف آن‌ها را جز خدا هیچ کس نمی داند. موقعی که نماز شما تمام شد، به عدد هر يک از این ملائکه، خدا مقامی از مقامات بهشتی به شما می دهد.
(بحارالأنوار، ج84، ص 136.)

407/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ در روایت است که: روز قیامت که می شود، همه در صحرای محشر، نشسته‌اند. اولين صدایی که بلند می شود، این است: «کسانی که نماز شب می خواندند، بلند بشوند». خوب، حالا ولو ناصری اصلاً حالش را نداشته، یک الا کلنگی هم مي‌کرده، اسم او را هم خدا می گوید بنویسید.
نماز شب خوان‌ها بلند می شوند. پروردگار می فرماید: «کسانی که تهجد کردند، به طرف بهشت بروند. درِ بهشت برای اين‌ها باز است». اولين کسانی که وارد بهشت می شوند، اهل متهجد هستند. بعد، میزان نصب می شود و حساب و کتاب امت را می رسند.( إرشادالقلوب، ج 1، ص 86.)

408/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: اهميت كار و تلاش

🔻حجم : ٨ مگابايت

🔹 زمان: "٤:٢٠
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ حضرت صادق علیه السلام می فرماید: از جدم امیرالمؤمنین علیه السلام سؤال کردند: «اگر کسی یک دهم شب را بلند بشود و مناجات و دعا و نماز بخواند، خداوند چه چیزی به او عنایت می کند؟» امیرالمؤمنین فرمودند: «خداوند به عدد نباتات و حیوانات و حبوبات، عفو و بخشش و رحمت خود را شامل حال این شخص می کند(منلايحضرهالفقيه، ج1، ص475.) خیلی می شود! به عدد همة گیاهان و حبوبات، رحمت و مغفرت خود را بر این شخص می فرستد.

409/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ روایتی از نبی اکرم صلی الله علیه و آۀه هست که می فرماید: در بهشت عدن، درخت بسیار بزرگی است که از آن درخت، اسب‌هایی خیلی چابک و زین کرده خارج می شوند. که زین، لجام و افسار آن‌ها از یاقوت و زمرد سبز است. این اسب‌ها بال دارند و شما نماز شب خوان‌ها سوار آن‌ها می شوید و آن‌ها پرواز می کنند. اهل بهشت می گویند:«پروردگارا! اين‌ها مگر چه کرده‌اند که به این مقام و مرتبه رسیده‌اند؟» ملکی از طرف حضرت حق جواب می¬دهد: «اي مؤمنیني که در غرفه¬هاي بهشتي هستید، این اشخاصی که این عنایت به آن‌ها شده، شب‌ها بلند می شدند، نماز شب می خواندند؛ در حالی که شما خوابیده بودید. اين‌ها علاوه بر ماه مبارک، در بقية روزها روزه می گرفتند. شما آن روزها را افطار می کردید. اين‌ها با مال خود به فقرا، زیردست‌ها و بیچاره ها احسان می کردند؛ ولی شما بخل می ورزیدید. به واسطه این اعمال، خداوند این عنایت را به آن‌ها کرده است».( إرشادالقلوب، ج 1، ص86.)
حالا ممکن است کسی بگوید: آقا چطور می شود از درخت، اسب بیرون بیاید؟ این، دیگر اراده خداست. مگر شتر صالح را از دل کوه بیرون نیاورد؟ چقدر روایت داریم که حضرت امام حسن مجتبی علیه الاف التحیه و الثنا دست دراز می کردند و از سنگ عسل بیرون می آوردند؟( دلائل الإمامة ص : 64)
ادامه دارد....

410/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ادامه مطلب قبل
روایات دیگری است که جابر، حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله را مهمانی کرد و یک بزغاله داشت، آن را کشت.حضرت بعد از نماز فرمودند: «مردم! هر کسی می خواهد غذا میل کند، به منزل جابر بیاید». جمعیت آمدند. جابر دوید و به خانه رفت و گفت: «زن! دیدی آبرویم رفت؟» گفت: «چه شد؟» گفت: «حضرت بعد از نماز، بلند شدند و گفتند: هر کسی غذا می¬خواهد، به منزل جابر بیاید. جمعیت زیادی بلند شدند و دارند می¬آیند اینجا». ایمان آن زن، قوی بود. گفت: «به حضرت گفتی چه داریم»؟ گفت: «بله؛ گفتم که یک بزغاله کوچک کشته ایم و یک مقدار جو هم داشتیم که آن‌ها را هم نان کردیم». گفت: «پس دیگر کاري نداشته باش. اگر به حضرت گفته ای چه داریم، بقیه اش به تو مربوط نیست».
حضرت زود تشریف آوردند و فرمودند: «پارچه¬ای روی دیگ بیاندازید». پارچه را روی دیگ انداختند و شروع کردند مرتباً پاچة بزغاله در داخل کاسه¬ها ریختند. نان¬ها را هم یک نفر خُرد می کرد و در این کاسه ها می ریخت و چهار نفر، چهار نفر غذا جلوی مردم می گذاشت. جابر می گوید: «من شمردم. مثل اینکه سی، چهل تا پاچه از این دیگ درآمد».
یک بزغاله که چهارتا پاچه بیشتر ندارد؛ اما از این دیگ مرتب پاچه بیرون آمد. حضرت فرمودند: «اگر این حرف را نگفته بودی، تمام جمعیت را با پاچه غذایشان می دادیم».( بحارالأنوار ج : 20 ص : 219)
اراده الهی است؛ ایجاد می کند. عزیز من! این کار ها از اولیای الهی می آید. در قدرت خدا كه ديگر حرفي نيست.
مکرر من شنیدم بعضی از اولیای الهی مثلاً یک قابلمه ای که دو نفر از آن غذا می خورند، یک دستمال روی آن می اندازند و دعایی می خوانند و مرتب غذا می کشند و پنجاه نفر را از آن غذا می دهند. پس نگو که چطور می شود؟ قدرت الهی است آقا! وقتی قدرت الهی باشد، دیگر حرفی در آن نیست.

411/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ داستان جالب
آثار نماز شب زیاد است. یک مقدار کمی از آن را من یادداشت کردم. یک داستانی نقل می کنند، می گویند: ملا نصرالدین آقای شهر و محله بود. می آمدند از او می پرسیدند که امروز چندم ماه است؟ سواد این بنده خدا هم که خیلی کم بوده است. یک ظرفی گذاشته بود. هر روزی که می شد یک ریگ در این ظرف می انداخت. هر کسی هم می آمد می پرسید: امروز چندم ماه است؟ این ظرف را خالی می کرد. و ریگ ها را می شمرد می دید مثلا پنجم، ششم یا دهم ماه است. و جواب مردم را می داد. بعد ریگها را دوباره داخل ظرف می ریخت. قاعده کار او این طور بود.
یک روز یکی از بچه های او دید که ملا دارد داخل این ظرف ریگ می اندازد. یکی، دو مشت ریگ برداشت و داخل ظرف ریخت. طبق معمول یک نفر آمد گفت که: ملا امروز چندم ماه است؟ ملا ظرف را خالی کرد، دید که ریگ ها خیلی است. از پنجاه و شصت و هفتاد هم گذشته است. گفت: امروز چهل و نهم است. طرف گفت: بابا اصلا ماه سی روز بیشتر نیست؟ ملا گفت: خدا پدرت را بیامرزد یک مقداری از ریگ¬ها را هم بیرون ریختم و نشمردم. اگر همه آن را می خواستم بشمرم که دیگر الله اکبر. منظور این روایاتِ فضیلت نماز شب را کسی در آن نریخته است! روایات همه معتبر است. خدا می داند. این مقداری که عرض می کنم کمی از آن است که من برای شما عرض می کنم بیشتر آن را بزرگان نوشتند و در کتاب های آنها محفوظ است.

412/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚫️شهادت وارث کربلا حضرت سجاد علیه السلام بر عموم شیعیان و دوستان اهل بیت علیهم السلام تسلیت باد.
📿همه با هم با ذکر صلواتی به قبر غریب و بی چراغشان، چراغی می فرستیم.
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ از امام صادق علیه السلام نقل شده است:
صَلَاةُ اللَّيْلِ تُحَسِّنُ الْوَجْهَ وَ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُطَيِّبُ الرِّزْقَ وَ تَقْضِي الدَّيْنَ وَ تُذْهِبُ الْهَمَّ وَ تَجْلُو الْبَصَرَ عَلَيْكُمْ بِصَلَاةِ اللَّيْلِ فَإِنَّهَا سُنَّةُ نَبِيِّكُمْ وَ مَطْرَدَةُ الدَّاءِ عَنْ أَجْسَادِكُمْ؛( وسائلالشيعة، ج 8، ص 149)
نماز شب، اخلاق انسان را نیکو مي کند؛ صورت انسان را زیبا می نماید، رزق و روزی را پاک می سازد، قرض‌ها را ادا می کند، غصه ها را برطرف می نماید، چشم انسان را روشن می کند. بر شما باد به نماز شب که سنت پیامبر شما و ادب صالحین و دور کننده دردها از بدن‌های شما است.
درد¬های اهل نماز شب، از دیگران کمتر است. خود نماز شب، بسياري دردها را معالجه می کند. بدن اهل نماز شب، صحیح و سالم تر از دیگران است.

413/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٩٢

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٩٢

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ یک نفر آمد به محضر حضرت صادق علیه السلام و شروع کرد از بیچارگی خود شکایت کردن و به اینجا رسید که: من گرسنه ام و هیچ چیز ندارم. خدا می گوید رازق است. کجا رازق است ؟ من الآن گرسنه ام و هیچ چیز هم ندارم. حضرت فرمودند: «نماز شب می خوانی؟» عرض کرد: «بله؛ نماز شب هم می خوانم». حضرت فرمودند: «و الله دروغ می گوید کسی که نماز شب بخواند و روز بگوید گرسنه هستم؛ امکان ندارد».( منلايحضرهالفقيه ، ج 1، ص474.)
نماز شب، ضامن رزق و روزی انسان است. توسعه دهنده رزق انسان است.

414/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜️حضرت صادق علیه السلام فرمود:
«نماز شب، سبب رضایت حق است».
✨خدا از انسان راضی می شود. چه از این بهتر آقا؟
✨ملائکه مخصوصاً حضرت عزرائیل و حضرت جبرائیل به انسان علاقه‌مند می شوند و سبب معرفت است،
✨معرفت او زیاد می شود.
✨سلاح بر ضد دشمن است.
✨سبب می شود که دشمن کمتر بر ضد او اقدام بکنند.
✨سبب اجابت دعا است.دعا در نماز شب یا بعد از نماز شب، مستجاب می شود.
✨نماز شب، شفیع در نزد حضرت ملک الموت است. موقعی که حضرت ملک الموت که تشریف می آورند، نماز شب می آید و شفاعت او را می کند. می گوید: «ایشان اهل نماز شب بوده است». البته او هم می داند. اما اين‌ها جنبه تشریفاتی آن است.
✨نماز شب نوری در قبر انسان می شود.
✨فرش قبر انسان می شود. موقعی که انسان را در قبر گذاشتند و آن دو ملک آمدند، نماز شب جواب آن‌ها را می دهد.
✨نماز شب سبب می شود که روز قیامت، پرونده انسان را به دست راست او بدهند.( بحارالأنوار، ج84 ،ص 161.)
دو رکعت نماز شب بخوان. حالا نماز شب هم نشد، نماز مستحبی بخوان. نماز قضا بخوان. نماز ِهدیه به پدر و مادرت بخوان. هر دو رکعت نمازی که در شب بخوانی، بهتر از هزار رکعت است که در روز خوانده بشود.

415/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ بسیار بجاست که انسان سر قبور بزرگان و علما مشرف بشود. این بزرگان هم در خانه خدا آبرو دارند. سر قبر این بزرگان بروید، نتیجه می گیرید. چه آنجا و چه جاهای دیگر فرق نمی کند. اولیای حق در عالم برزخ، کار می کنند. حتی زيارت قبر پدر و مادرت هم همین‌طور است. سر قبر پدر و مادرت حتماً برو. فاصله نگیر. اين‌ها اگر خوب باشند، در عالم برزخ، برای تو کار می کنند.

417/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

🔻فعالیت‌های رسمی بنیاد علمی فرهنگی هاد در فضای مجازی

✼✾══┄══✧══┄══✾✼

🔘 بنیاد علمی فرهنگی هاد:
🔸کانال اخبار:
http://t.me/BonyadHad
🔸پایگاه اطلاع رسانی:
http://BonyadHad.ir

✼✾══┄══✧══┄══✾✼

🔘 حضرت آیت الله ناصری حفظه الله:
🔹کانال تلگرام:
http://t.me/naseri_ir
🔹صفحه اینستاگرام:
http://Instagram.com/naseri_ir
🔹سایت رسمی:
http://BonyadHad.ir/a-naseri

✼✾══┄══✧══┄══✾✼

🔘 حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ جعفر ناصری:
🔸کانال تلگرام؛ فارسی:
http://t.me/nasery_ir
‌🔸کانال تلگرام؛ عربی:
http://t.me/nasery_Arabic
🔸صفحه اینستاگرام؛ فارسی:
http://Instagram.com/nasery_ir
🔸سایت رسمی:
http://BonyadHad.ir/h-naseri

✼✾══┄══✧══┄══✾✼

🔘 تولیدات مکتوب:
🔹کانال مجله راه رشد:
http://t.me/Faslnamerahroshd90
🔹کانال انتشارات خلق:
http://t.me/khologh_Nashr

✼✾══┄══✧══┄══✾✼

🔺جهت آشنایی با بنیاد علمی فرهنگی هاد و فعالیت های مراکز وابسته به بنیاد هاد، به لینک زیر مراجعه نمایید:
http://bonyadhad.ir/home/b-intro
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

🔊بسيار شنيدني و تأثير گزار

موضوع: توصيه اي براي رفع مشكلات (توسل به حضرت زينب سلام الله عليها)

🔻حجم : ٨،٣ مگابايت

🔹 زمان: "٣:٣٠
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ دربارة قرآن چه كسي می تواند صحبت کند؟! امیرالمؤمنین و فرزندانش:باید صحبت کنند. کس دیگری حق صحبت ندارد. کلام خداست. شوخی نیست؛ کلام خدا معجزه باقيه پیغمبر است. نبی اکرم (صلی الله علیه و آله)متجاوز از هزار معجزه داشتند.( ر.ک: بحارالأنوار، ج 17، ص 159، ابواب معجزاته.) آن معجزه ای که الآن باقی‌ست، قرآن است.

420/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜️دستور العملی برای برطرف شدن ناراحتی ها و گرفتاریها⚜️

روایت عجیبی است كه در آن، امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: اگر از امری می ترسی و ناراحتی، صد آیة از هر جاي قرآن را دنبال هم بخوان. بعد از اینکه صد آيه را خواندی، بعد سه بار این ذکر را بگو: «اللهمَّ اكْشِفْ عَنَّي البَلاء»؛ گرفتاری از تو بر طرف می شود.( كافي، ج 2 ،ص 621.)
این، اثر قرآن است. چه داروی دیگري چنین اثري دارد؟

423/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 💎داستانی از شیخ محمد کوفی

خدا آقا شیخ محمد کوفی را رحمت کند! پیرمردی بود که حدود هشتاد سال داشت. تقریباً حدود پنجاه سال هست که فوت کرده. ما که نجف بودیم، به حجره ما می آمدند و مردي فوق العاده بود. تشرف به محضر امام زمان علیه السلام داشت. چهل بار با شتر به مکه مشرف شده بود. از حضرت تقاضا کرده بود که چهل سفر با شتر مکه مشرف شود.

☀️در مکه مکرر تشرف به محضر حضرت پیدا کرده بود.

نامه ای هم که امام زمان علیه السلام برای آيت الله آقا سید ابوالحسن اصفهانی -اعلی الله مقامه الشریف- نوشته بودند ، داده بودند به شیخ محمد کوفی که به آقا سید ابوالحسن بدهد.

مرحوم آقا میرزا کاظم تبریزی فرمودند: «من آن نامه را که از طرف حضرت آمده بود، در منزل آقا سید ابوالحسن دیدم». من آن موقع، تقریباً پانزده سالم بود؛ ولي ایشان با پدر من رفیق و مرتبط بود. منزلش هم کوفه بود. شب های جمعه از کوفه به نجف می آمد و بعد از زيارت حرم، در مدرسه صدر به حجره پدر من می آمد. من هم در مدرسه بودم. آنجا از او پذیرایی می کردیم و صبح به کوفه بر می گشت.

🌒شب جمعه¬ای بود که من در حجره نشسته بودم. مطالعه می کردم که دیدم صدای عصا می آید. نگاه کردم، دیدم آقا شیخ محمد کوفی است. دویدم و رفتم جلو و به ایشان سلام کردم. جواب من را دادند و گفتند: «آشیخ محمد! پدرت کجاست»؟ گفتم: «پدرم به ایران رفتند». گفت: «چه وقت»؟ گفتم: «سه روز است». ایشان گفتند: «حالا ما چه بکنیم؟» گفتم: «بفرمایید حجره که هست. بنده هم خدمت شما هستم». ایشان را به حجره بردم و پذیرایی کردم شب خوابیدند و فردا صبح هم برای ایشان غذایی تهیه کردیم؛ میل کردند.
من قبلا در صحبت هایی که با پدرم می کردند، مکرر شنیده بودم ایشان مکرر خدمت امام زمان علیه السلام رسیده است. صبحانه خود را میل کردند و در ایوان نشستند. من خدمت ایشان رفتم و گفتم: «من می خواهم خدمت امام زمان علیه السلام برسم؛ چه کنم؟»
✨یک فکری کرد و گفت: «واجبات را بیاور، محرمات را هم ترک بکن. مستحبات را بیاور، مکروهات را ترک بکن». گفتم: «آقا! اینکه کار حضرت فیل است؟! من که نمی توانم تمام واجبات را بیاورم و محرمات را هم ترک بکنم و مستحبات را هم به جا بیاورم و مکروهات را هم ترک بکنم».

🌷ایشان تبسمی کرد و بعد فرمود: «ناصری! نماز شب بخوان. وَ مِنَ اللَّيْلِ فَتَهَجَّدْ بِهِ نافِلَةً لَكَ عَسى أَنْ يَبْعَثَكَ رَبُّكَ مَقاماً مَحْمُودا »( اسراء: 79.) این آیه را آن موقع خواندند. من هنوز در ذهنم هست.

🔻به هر درجه ای می خواهی برسی، شب بلند شو با خدا مناجات بکن. نماز شب خود را بخوان. دنیا می خواهی آنجا هست، آخرت را هم می خواهی، این راه آن است. راه رسیدن به سعادت، راه رسیدن به تکامل، ارتباط با خدا است برادر من! شب و نصف شب، تنهایی بلند شو و راز و نیازت را بکن. درد دلت را با خدا بگو. خدا یقیناً جواب تو را می دهد. ایشان این حرف را به من زد و حرفي بسیار عالی است.

416/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ امیرالمؤمنین -علیه آلاف التحیة و الثناء- دربارة مؤمنین و متقین، می فرماید: «يَسْتَثِيرُونَ بِهِ دَوَاءَ دَائِهِمْ»؛(نهج البلاغه: خطبه متقین) يعني پرهیزکاران، درمان دردهای خودشان را از قرآن پيدا می کنند. مؤمنین، دردهای خودشان را به وسیله قرآن، مداوا و معالجه می کنند.
«استثار» باب استفعال از «ثَوَرَ» به معناي بر انگيختن است.
در اینجا هم حضرت امير علیه السلام مي¬فرمايند: آن موقعی که دردها به متقين فشار می آورد و غلبه می کند، اين‌ها به قرآن پناه می برند. مؤمنین و اولیاي الهي، ملاذ و ملجأ خودشان را قرآن قرار مي¬دهند.

419/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ثواب تعلیم قرآن به فرزندان
نبی اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: کسی که به فرزند خود قرآن را یاد بدهد، روز قیامت، خدا پدر و مادر این فرزند را می طلبد و دو حوله به هر يک می پوشاند که نور آن دو، بهشت را روشن مي‌کند.(کافی ج 6، ص 49 .)
روایت دیگری است که حضرت فرمودند: کسی که به فرزند خود قرآن بیاموزد، ثواب کسی را به او می¬دهند که خانه خدا را ده هزار بار طواف کرده باشد. خیلی است! کسی که به فرزندش قرآن یاد بدهد، خداوند در قیامت، ثواب ده هزار حج ، ده هزار عمره، ده هزار بنده آزاد کردن از اولاد حضرت اسماعیل، لباس پوشاندن به ده هزار فقير به او می دهد. به ازاي هر حرفی كه به این بچه ياد می دهد، ده تا حسنه به او می دهد. ده گناه او را هم می بخشد. قرآن چنين کتابي است. کلام الله است.

424/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٩٣

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٩٣

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ امیر المؤمنین علیه السلام در نهج البلاغه می فرماید:
وَ تَعَلَّمُوا الْقُرْآنَ فَإِنَّهُ أَحْسَنُ الْحَدِيثِ وَ تَفَقَّهُوا فِيهِ فَإِنَّهُ رَبِيعُ الْقُلُوبِ وَ اسْتَشْفُوا بِنُورِهِ فَإِنَّهُ شِفَاءُ الصُّدُورِ وَ أَحْسِنُوا تِلَاوَتَهُ فَإِنَّهُ أَنْفَعُ الْقَصَصِ؛ (نهج البلاغه ،ص 164.)
بروید دنبال قرآن و قرآن را یاد بگیرید؛ چون بهترین کتاب‌ها و بهترین اخبار و روایت‌ها، قرآن است. بهترین حدیث است. بهترین آثار و بهترین مطالبی که مي¬خواهید به آن پی ببرید و بهترین علوم در قرآن است.
در قرآن، تفکر بکنید. «فإنه ربیع القلوب» نشاطی به قلوب شما می دهد و قلوب شما نشاط پیدا می کند. اثر وضعی دارد. مثل آب خنک كه می¬خوری و دلت خنک می شود. این، اثر وضعی آن است. قرآن هم همین طور است. خواندن آن یک نشاطی در قلب تو ایجاد می کند. این، اثر آن است. همین طوری که خدا در حبوبات و سبزیجات و ساير خوراکي‌ها یک اثری گذاشته، در الفاظ قرآن هم، این اثر را گذاشته است كه سبب نشاط قلب تو می شود؛ لذا اگر دل تو گرفته است، قرآن بخوان.
ادامه دارد...

421/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ادامه مطلب قبل...
در ادامه، حضرت امیرالمؤمنین می فرماید: «و استشفوا بنوره فإنه شفاء الصدور»؛ يعني با نور قرآن براي دردهای خود، استشفا بکنید. این استشفا را که انجام دادي، هم دردهای باطنی تو را از بین می برد (شفاء الصدور) و هم دردهای ظاهری تو را بر طرف مي‌كند.
در دنباله حديث حضرت مي‌فرمايد: «و أحسنوا تلاوته فإنه أنفع القصص»؛ و آن را نيكو تلاوت کنيد؛ چرا كه قرآن سودمند ترين قصه ها است. بهترین قصه ها و داستان‌ها، در قرآن نهفته شده است.

422/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ از قول علامه طباطبایی نوشتند که نجف که رسیده بودند، حدود بیست و چهار، پنج سالشان بوده است. با مرحوم آقا سید علی قاضی که استاد اخلاق و خیلی فوق العاده و یکی از اولیای الهی بود، یک خویشی نزدیکی هم داشتند. ایشان نقل می کنند که مرحوم آقا سید علی قاضی، در مدرسه سید به علامه طباطبایی می رسد. آقا سید علی قاضي، دستشان را می گذارند روی شانه آقای طباطبایی و می فرماید: «سید! اگر دنیا می خواهی، نماز شب بخوان. اگر آخرت هم می خواهی، نماز شب بخوان. اگر علم می خواهی، نماز شب بخوان. هر چه از خدا می خواهی، نماز شب بخوان. به آن می¬رسی». منظور اینکه نماز شب چیز عجیبی است. از خدا بخواهیم که خدا توفیق نماز شب به همه ما عنایت بکند.

418/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: مقام حضرت زينب سلام الله عليها

🔻حجم : ٧،٢ مگابايت

🔹 زمان: "٣:٣٠

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ خود قرآن دربارة‌فضيلت خودش چنين مي‌فرمايد:
و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمه للمؤمنین؛( اسراء:82)و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى كنيم.
قرآن شفا دهنده است.

425/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ تجلی قرآن در قیامت:
یکی از شفعاي روز قیامت، قرآن است. اولين شافع، پیغمبر صلی الله علیه و آله است بعد از آن، قرآن است.
روز قیامت، همه در صحرای محشر ایستاده¬اند. حالا ما که -ان‌شاءالله- زیر سایه لطف الهی و اهل بیت: آن گوشه ایستاده¬ایم و کاری به ما ندارند؛ ان‌شاء الله. همة جمعیت از زمان حضرت آدم تا زمان خاتم صلی الله علیه و آله همه آنجا ایستاده¬اند. می بینند که از آن طرف محشر، یک نور خیلی فوق العاده¬اي تابید. نگاه می کنند، می بینند، جوانی است خیلی قد بلند و با لباس‌های زیبا؛ به قدری زیبا است که نمی شود از آن چشم برداشت. توجه همه را جلب می کند. می¬گویند این جوان کیست که به واسطه نور او محشر روشن شد؟ تا اينكه همین طور می آید و می آید تا به صف انبيا می¬رسد. می گویند: «او از پیغمبران اولوالعزم است»؛ اما از آن‌ها هم رد می شود. مي-گويند: «از اولیا است»؛ ولي از آن‌ها هم رد می شود. از مقربین رد می شود. مرتب رد می شود تا به عرش الهی می رسد و به سجده می افتد سؤال می کنند: «این کیست؟» می گویند: «این، قرآن است». حقیقت قرآن است. به او خطاب می شود: «بلند شو شفاعت بکن. هر کس را می خواهی، شفاعت بکن». قرآن بلند می شود و آن‌هایی را که به قرآن عمل می کنند شفاعت می کند، نه كساني كه فقط قرآن را می خوانند.

426/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ یک شب حضرت امیر علیه السلام با یک نفری از اصحاب در کوچه های کوفه راه می رفتند. شنيدند داخل خانه‌ي کسی قرآن می خواند. می نالد و گریه می کند و قرآن می خواند. آن كسي که با حضرت امیرعلیه السلام بود عرض کرد: «یا علی خوشا! به حال این شخص!» فرمودند: «باشد تا خبرت کنم». گذشت و رفت، تا اينكه جنگ نهروان به پا شد و چند ماه طول کشید. یک کسی در خط مقدم به جنگ حضرت آمد. حضرت همان صحابي را كه آن شب با هم بودند، صدا زدند و فرمودند: «این كسي را كه آمده با من بجنگد می شناسی؟» عرض کرد: «نه؛ یا امیر المؤمنین!» فرمودند: «همان است که آن شب داشت گریه می کرد و قرآن می خواند. این، همان است».(بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج33، ص: 399)

427/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ قرآن، درمان دردهاي ظاهري و باطني
امراض بر دو قسم است؛ ظاهري و باطني.

📖قرآن، امراض ظاهری و جسمي را معالجه می کند؛ چون «وَ لا رَطْبٍ وَ لا يابِسٍ إِلاَّ في كِتابٍ مُبين؛( انعام:59.) هيچ تر و خشكى وجود ندارد، مگر اينكه در قرآن ثبت است. هرچه می خواهی در قرآن هست. و یک معنای «کتاب مبين» خود قرآن است. در قرآن هر چه بخواهی، هست. من دیده‌ام و شنیده‌ام کسانی با آیات قرآنی، امراض مختلف را معالجه می کردند.
💎علاوه بر امراض ظاهري، قرآن امراض باطنی را معالجه می کند. من گناهانی که دارم مي‌توانم به واسطه قرآن، معالجه کنم. صفات رذیله¬ایی که دارم، به وسیله قرآن به آن مي‌رسم. مقاماتی که می خواهم به آن برسم، به وسیله قرآن به آن‌ها می رسم.

429/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٩۴

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٩۴

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 🌿تفاوت داروخانه قرآن با داروخانه های دنیایی
قرآن، داروخانه بسیار مفصلی است که برای هر دردی دارويی دارد. داروخانه ای است که در دنیا مثل آن نیست؛ داروخانه‌اي که داروهای همه امراض باطنی و ظاهری در آن هست. قرآن، چنین کتابی است.
لکن فرق آن با داروخانه های دنیایی خیلی است آقا. حدود ده، پانزده فرق دارد.

🔸یکی اینکه داروخانه خدا همیشه باز است و هیچ وقت بسته نمی شود. هر وقتي از اوقات که خواسته باشی خودت را مداوا کنی و از این داروخانه استفاده کنی، قرآن را بردار و شروع کن خواندن و از آن استمداد کن، بر خلاف داروخانه هاي دیگر که هميشه باز نيستند.
🔸یکی اینکه این داروخانه در دسترس همه هست و همه می توانند به این داروخانه دست پیدا کنند و سراغ آن بروند. داروخانه های دیگر به اين راحتي در دسترس نيست.
ادامه دارد...

430/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 📖ادامه مطلب قبل...

🔸دیگر اینکه هر مریضی حق ورود به این داروخانه را دارد. برخلاف داروخانه های دیگر. هر مریضی با هر مرضي كه داشته باشد، می تواند فوراً با این داوخانه تماس بگیرد؛ اما داروخانه های دیگر این طور نیست.

🔸در داروخانه خدا، هرگز جواب رد به كسي نمی دهند، وقتی به داروخانه حق، وارد می شوی، نمی گویند: «این دارو را نداریم»؛ بلکه هر دردی که داشته باشی، هر دارويی که خواسته باشی، در قرآن برای تو موجود است.

🔸یک فرق دیگر اینکه در اين داروها ممکن است دکتر اشتباه کرده باشد؛ اما در داروخانه حضرت حق، داروهايی که می دهد، هیچ اثر سوء و خطايي در آن نیست. ابداً دارويي که می دهد، همین است. داروی درد او همین است که به او می گوید.

🔸یکی از فرق‌های ديگر، دارد این است که در داروخانه خدا، دارو را مجاني می دهند. چقدر داروخانه حق مزایا دارد!🙏

431/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ✨داستان قرآن خواندن در قبر✨

یکی از آقایان اصفهان از قول یکی از بزرگان نقل کرد که من شب در تخته فولاد داشتم می¬آمدم؛ نزدیک قبر مرحوم آقای مفید که در مقبره آقای بید آبادی دفن است رسیدم، دیدم صدای قرآن خواندن می آید. تعجب کردم که اینجا که این نصف شبی کسی قرآن نمی خواند. گفتم: شايد کسی در این مقبره های نزدیک دارد قرآن می خواند. آرام آرام و چراغ به دست آمدم، تا رسیدم به مقبرة مرحوم بید آبادی. دیدم صدای قرآن از اینجا می آید. گفتم لابد یک نفر آنجا دارد قرآن می خواند. چراغ را بالا کشیدم و آمدم در مقبره، دیدم هیچ کس نیست. نگاه کردم؛
⚜️دیدم از قبر آقا شیخ محمود مفيد- خدا او را رحمت کند - صدای قرآن قشنگي بلند است. دارد در قبر قرآن می خواند.

432/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: راهکاری برای محشور شدن با نبی اکرم ص

🔻حجم : ۷ مگابايت

🔹 زمان: ۳ دقیقه
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ انسان مومن بايد مشکلات زندگی را تحمل کند، مشکلات روز و مصائب را تحمل بکند، تا از امتحانات، سربلند در بیاید.

👌بايد در معاشرت‌ها حلم داشته باشد و برخوردهای او مشروع باشد. حلم، به معناي بردباري است. حلم، حد وسط بین غضب و سفاهت است.

سفیه، کسی است که هر چه به او بگويی، دردش نمی آید. فحش به او بدهی یا به او احترام کني، برای او یکی است. این شخص را سفیه می گویند که جانب تفریط برای حلم است.

😤جانب افراط غضب است و این است که یک «تو» به او بگویی، از کوره در مي‌رود. طاقت شنیدن یک «تو» هم ندارد و زود غضب می کند.

نه بايد افراط باشد و نه تفریط. مؤمنین حد وسط هستند. حد وسط غضب و سفاهت، حلم است.

⚜️حلم از اوصاف حمیده و از صفات اهل بیت است. از صفات و اسماي حسناي حق هم هست.
سزاوار است که مؤمنین، این صفت را داشته باشند.

433/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ روایات زیادی دربارة حلم وارد شده است. در بعضی از روایات دارد که بعد از علم، برترين صفت مؤمنین، حلم است.
همچنین حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «عَلَيْكَ بِالْحِلْمِ فَإِنَّهُ رُكْنُ الْعِلْم؛( اماليصدوق، ص 611.) برتو باد که در کارهایت حلیم باشی؛ چرا كه حلم، رکن علم است». مواظب باش با شتاب زدگی عملی را انجام ندهي و زود تصمیم به کاری نگیری.

434/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ❓يک سوال: ممکن است کسي بگويد: شما می فرمايید که انسان در برخوردها و ناملایمات، حلم بورزد و بردبار باشد؛ پس من بنشینم تا یک کسی بزند توی سرم و من هم هيچ چیز نگویم؟ آيا معنای حلم، این است؟
⚪️جواب، اين است که نه؛ این، معنای آن نیست. كسي که به حق من تجاوز مي¬كند - هر بعدی از ابعاد؛ توهین باشد، فحاشی باشد، قتل باشد، ضرب باشد، فرق نمی کند- باید جلوی او بایستم. در قرآن می فرماید:
فَمَنِ اعْتَدى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدى عَلَيْكُم ؛
هر كس به شما تجاوز كرد، همانند آن، بر او تعدّى كنيد.
همین طوری که دشمن می خواهد به تو آسيب برساند باید جلوی او بایستی و از خودت دفاع بکنی. دفاع واجب است. حتی حیوانات هم از خودشان دفاع می کنند.
اما گاهي هست که این شخص که به من بدگویی می کند، از روی نفهمي، جهل و نادانی او است. این جا، حلم بورز. جايگاه حلم، اینجاست؛
ادامه دارد...

435/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ادامه مطلب قبل...
✴️مثلاً اگر بچه¬ات به تو بي ادبي کرد، حلم بورز. اگر خویشان نزدیکت به تو توهين كردند، حلم بورز. در خانه، خانمت عصبانی شده است و به تو برگشته، اینجا حلم بورز و عصبانی نشو. اینجا جاي «فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدى عَلَيْكُم» و مقابله به مثل نیست.

اگر دشمن آبروي من را می خواهد از بین ببرد، تصميم گرفته ناموس من را، مالم را، جانم را،‌ از بین ببرد، در اينجا دفاع کن. اگر هم کشته شدی، از جمله شهدا هستی؛

اما گاهي اشخاصي، از روی جهل، نادانی، بی فکری و نفهمی به من توهین می کنند. اینجا من باید حلم بورزم. آیات قرآن و روایات حلم، اینجا را می گوید.

💡مثلاً حضرت حق كه حلیم است، برابر ما كه از روی جهل و نادانی، گناه و معصیت می کنیم، حليم است. ما كه عنادی با خدا نداریم؛ لذا او هم با ما حلیم است، می بخشد، عفو می کند.

436/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 🔹جريان عمر بن عبدود هم عجيب است. موقعی که حضرت امیر علیه السلام نشستند روی سینه او که سرش را جدا کنند، آب دهان به صورت حضرت انداخت. حضرت بلند شدند و شروع کردند به قدم زدن. مقداری که قدم زدند، آمدند سر او را جدا کردند. به حضرت عرض کردند: «یا امیرالمؤمنین! چرا همان موقع سر او را جدا نکردی؟»

⚜️حضرت فرمودند: «موقعی که او آب دهان انداخت، دیدم نفسم یک مقداری می خواهد منتقم باشد و انتقام بگیرد. یک مقداری قدم زدم تا آن حالت از بین رفت. بعد از آن، فقط برای خدا سر او را جدا کردم، نه برای آب دهانی که به صورت من انداخت».( المناقب، ج 2 ، ص 114.)

437/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ٩۶

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
#عكس_نوشته ٩۶

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ همة اهل بیت علیهم السلام اهل صبر و بردرباری بودند. در منطق قرآن هم، چنين آمده است:
وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاما؛( الفرقان:63.)
[بندگان خداي رحمان چنيند که هنگامى كه جاهلان، آن‌ها را مخاطب سازند [و سخنان نابخردانه گويند]، به آن‌ها سلام میگويند [و با بى اعتنايى و بزرگوارى میگذرند].
💎بردباري و حلم، از صفات انبیا و اولیا است.

438/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ حالا همسایه تو، خویش و قوم تو، دوست تو است، یک توهین به تو کرد، نباید که بي تحمل باشی و بگويي: «من تا کفشم نعل دارد، دنبال او می روم». نه؛ حالا که طوری نشده است. به شما توهین کرده است؛ اما شما برای خدا تحمل کنيد.

اگر خویش و قوم من، روزي توهینی به من کرد، آيا صحيح است که من برای توهینی که آن روز کرده است،‌ براي انتقام، دنبالش بکنم و بدوم تا آخر؟ این را کینه کنم و در دلم بگذارم و بگويم می خواهم انتقام گیری بکنم؟ این از اوصاف مؤمنین نیست. بگذر از او.

439/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ به غیر از تحمل اذیت ها یک کار دیگر هم می شود انجام داد.

🙏به خدا بگو: «خدایا! یک عده ای به من ظلم کردند؛ حالا دوست، رفیق، خویش و قوم، هر كسي بود.
من هم به خودم ظلم کرده¬ام. خدايا! من از بنده هایت می گذرم، تو هم از من بگذر».

⚜️به جان امام زمان قسم! خدا می بخشد. ⚜️

من اطمینان دارم. روایات صحیح در این زمینه هست. به خدا بگو: «بنده های تو بودند که من را اذیت کردند، ناراحتم کردند- بنده های تو بودند دیگر- من از آن‌ها می گذرم؛ تو هم از من بگذر». خدا می گذرد آقا. خوب خدای مهربانی است.

440/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ #كليپ_تصويري

✨سخنراني آيت الله ناصري

موضوع: راه کسب محبوبیت نزد مردم

🔻حجم : ۲ مگابايت

🔹 زمان: ۱ دقیقه

كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله را خیلی اذیت کردند. خودشان فرمودند: «هیچ پیغمبری به اندازة من اذیت نشد».( مناقب، ج 3 ، ص 247.)

قریش، پيغمبر را بسيار اذیت کردند و ده، سیزده سالی که در مکه بودند، اذیت و آزار را به حد اعلا رساندند.

🍂مثلا در روایات هست که ابولهب و همسرش می رفتند خارها و تيغ هاي بزرگ را می چیدند كه به آن تيغ شتری می گویند. پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله كه بعد از نصف شب بلند می شدند و براي عبادت، به مسجد الحرام می رفتند، اين‌ها می آمدند و تیغ ها را در راه پیامبر می انداختند. این تیغ ها در پای حضرت فرو می رفت.

🍂يکي ديگر از اذيت هاي آن‌ها اين بود که کثافت ها را بر می داشتند و به خانه حضرت می ریختند. وقتي که حضرت، مشغول نماز بودند، آن‌ها سیراب گوسفندي را كه تازه سر بریده بودند، بر می-داشتند با کثافت های آن، روی سر پیغمبر می انداختند.( سيرة ابن هشام ،ج1،ص:416.)
ادامه دارد...

441/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ادامه مطلب قبل...

🕌نبي اكرم صلی الله علیه و آله هجرت کردند و به مدینه آمدند. بعد از چند سالي از مدینه به مكه برگشتند و با چند هزار مسلمان،
🕋مکه را فتح کردند.
موقعی که فتح کردند، یک نفر از اصحاب حضرت شروع کرد این عبارت را بگوید: «يا أبا سفيان، اليوم يوم الملحمة! اليوم تستحلّ الحرمة! اليوم أذلّ اللّه قريشا» به اين معنا که: امروز، روز انتقام است، مسلمان ها از شما کفار انتقام خواهند گرفت. امروز، روزی است که زن‌های شما را اسیر خواهیم کرد. امروز، روزی است که قریش، ذلیل و خوار خواهد شد».

رفتند خبر دادند که: «یا رسول الله! این مسلمان، این طور می گوید». فرمودند: «نه؛ آن شعر را عوض بکنید» و بگوييد: الیوم یوم المرحمة؛ امروز روز بخشش است. روز عفو است. همه را بخشیدیم. اليوم يوم المرحمة! اليوم أعزّ اللّه فيه قريشا! امروز روزی است که خدا، قریش را عزیز کرده است.( ناسخ التواريخ ،ج3،ص1279.)

💎این، رفتار حضرت است که باید الگوی ما باشد.

442/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 💎داستانی از اخلاق الهی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله (قسمت اول1️⃣)

خداوند، چند چیز را در قرآن عظیم شمرده است. خدايي كه خود عظيم است، اگر چيزي را عظيم بشمارد، عظمت آن فوق العاده است.

يکي از مواردي که خداوند عظيم، آن را عظيم شمرده خلق عظيم نبی اکرم است. در قرآن فرمود: انک لعلی خلق عظیم.( قلم: 4.)

زماني كه نبی اکرم به مدینه آمدند و اسلام رونقی گرفت، روستاي دور افتاده‌اي بود كه حدود هزار نفر جمعیت داشت. یک نفر از اشرار این منطقه بود که بسيار بد و خونريز بود. آن شرور دید که اهل این منطقه، خیلی ناراحتند. پرسيد: «چه شده است؟ چرا این‌قدر ناراحتید؟»
گفتند: «یک نفر به مدینه آمده و ادعای پیغمبری می کند و همه خدایان ما را زیر سؤال برده و منکر شده است. ما از اين ناراحتيم که تمام خدایان ما را کنار زده است و دین تازه ای آورده و می گوید: خدا یکی است».
گفت: «شما چه می خواهید؟»
گفتند: «اگر بتوانی خون این شخص را بریزی و او را بکشی، آنچه دلت بخواهد، به تو می دهیم».
گفت: «فردا سر او را برای شما مي¬آورم».
ادامه دارد...🔻

446/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 💎داستانی از اخلاق الهی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله(قسمت دوم)

🔺ادامه مطلب قبل..

آن شرور، حرکت کرد و بعد از ظهر مدينه رسید. نماز پیغمبر در مدینه تمام شده بود و عرب ها به منزل خود رفته بودند. حضرت هم داشتند، به منزل می رفتند. عرب شرور به پیغمبر رسید؛ در حالي كه آن حضرت را نمی شناخت؛ لذا از خود پيغمبر پرسيد: «این محمد که مي‌گويند، کجاست؟»
حضرت فرمودند: «او را چه کار داری؟»
عرض کرد: «من از فلان منطقه هستم و شنیده‌ام ادعای پیغمبری کرده و منکر خدایان ما شده است. آمده ام سر او را برای خویشانم سوغات ببرم».
فرمودند: «الآن بعد از ظهر است و هوا گرم. شما هم تازه رسیده‌ای و خسته هستی. غذا هم که نخورده‌ای. بیا برویم منزلِ ما استراحت بکن، غذایت را بخور، خوابت را برو. سر حال که شدی، من دست محمد را در دستت می گذارم».

✨حضرت او را به منزل آوردند و عبای خود را پهن کردند و گفتند:«روي آن بنشین». آن عرب غذايش را خورد و مشغول استراحت شد.
☀️كم كم آفتاب او را گرفت. حضرت، مقابل آفتاب ایستادند و با بدن مباركشان، روي صورت این عرب، سایه انداختند، تا آفتاب به او نتابد.
🔻ادامه دارد...

447/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ 💎داستانی از اخلاق الهی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله(قسمت آخر)

🔺ادامه مطلب قبل..

خواب آن عرب طول کشید و پیغمبر عرق کردند. عرق های پیغمبر، روی صورت این جوان چکید و بیدار شد. دید که این آقا بالا سر او نشسته و از شدت گرماي آفتاب صورت او از عرق خيس شده است. بلند شد و گفت: «آقا! چرا این طور کردی؟ چرا من را شرمنده کردی؟ خدمتی به من کردی که احدی نکرده است» و عذر خواهی كرد.

⚜️حضرت فرمودند: «دیدم خسته¬ای و خواب هستی. نخواستم بیدارت کنم و بگویم آفتاب تو را گرفته است. بالای سر تو نشستم که آفتاب تو را اذیت نکند». آن عرب بلند شد و گفت: «وعده كردی که دست محمد را در دستم بگذاري. برویم محمد را پیدا کن و دست او را به دست من بده».

🤝حضرت دستشان را آوردند جلو و فرمودند: «بگیر». جوان نگاهی نکرد و گفت: «چه را بگیرم؟» گفت: «دست من را. من محمدم.» این جوان به حضرت نگاهی کرد و با خودش گفت:عجب! این زندگی و این اخلاق او است؟!

✨شهادتین را جاری کرد و به حضرت ایمان آورد و گفت: «من می روم همه مردم شهرمان را مسلمان می کنم».

448/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

#عكس_نوشته ۹۵

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
#عكس_نوشته ۹۵

كانال رسمي آيت الله ناصري
‏ @Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ⚜️حضرت، همه اعمال و رفتارشان به‌گونه‌ای بوده است که برای ما معلم و الگو باشند.

ما باید یاد بگیریم و گذشت داشته باشیم. حضرت رسول صلی الله علیه و آله بعد از فتح مکه اگر می خواستند تمام دشمنانشان را با شمشیر قطعه قطعه کنند، برای ایشان هیچ کاری نداشت.
دوازده، سیزده سال اذیت و آزار و شکنجه و تحریم اقتصادی برای پیغمبر بوجود آورده بودند؛ تا جايي كه حضرت به کوه می رفتند. بعضی اصحاب كه با حضرت آنجا بودند، به قدری گرسنگی به آن‌ها فشار آورده بود که پوست شترهاي مرده را می¬گرفتند در آب می انداختند و استفاده می کردند.( فروغ ابديت، ص343 .)
حضرت این اندازه در شکنجه قرار داشتند.

🌺اما وقتي که حضرت تسلط پیدا کردند، عفوشان کردند و همه را بخشیدند.

مؤمنین هم باید همین طور باشند و این صفات را داشته باشند. خون را که با خون نمی شویند عزیز من! حالا اگر کسي تو را اذيت کرد، آيا تو هم بايد انتقام بگيري؟ او را حلال کن و خوشت باشد. خدا هم تو را از بند گناهان آزاد می کند.

443/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir
آيت الله ناصري (كانال رسمي)

‍ ☘️داستان شیخ انصاری

شیخ انصاری - اعلی الله مقامه الشريف- خیلی فوق العاده بوده است. حدود صد و بیست سال قبل در نجف زندگي مي¬كرده است.
ما که نجف بودیم، استاد ما، آقا شیخ مجتبی - خدا ایشان را رحمت کند- چنين نقل می‌کرد: آن موقع، در ايام زیارتی که به کربلا می رفتند، موقعی که می خواستند برگردند، بعضی ها به طويريج(نام محلی است در اطراف شهر کربلا )می‌رفتند و چون با شط فرات برخورد مي‌كردند، با کشتی می آمدند.
🛶می گفت: چون ماشین خیلی کم بود و با ماشین نمی شد از کربلا به نجف بیایيم، به طويريج آمدیم و بر بلم نشستیم تا از راه آبي برويم. ما که سوار شدیم، هفت، هشت نفر از طلبه ها هم نشسته بودند.

یکی از این رؤساي عرب هم در این بلم فرشی انداخته بود و با تکبر خاصي تکیه داده بود.
می گفت: شیخ انصاری که آمد رد بشود، کفشش به فرش این شیخ گرفت.
😡شيخ عرب خیلی ناراحت شد و شروع کرد به شیخ بد و بیراه گفتن و خیلی توهین کرد. و لکن آقا هیچ چیز نفرمودند. بعضی اطرافی ها گفتند: «آقا! کاش شما جوابي مي‌داديد». مرحوم شيخ انصاري فرمود: «ابداً؛ بگذار هر چه می خواهد، بگوید». و رفت یک گوشه ای از بلم نشست.
یک نفر از اشخاص که چشم بصیرت او باز بود، گفت: «ترحم علیه بکلمة»؛ يعني یک کلمه جواب او را بده و به او رحم کن. آقا هیچ چیز نگفت. دوباره اصرار کرد که به او رحم کن و يك کلمه جواب او را بده؛ ولي آقا هیچ چیز نگفت. حدود یک ساعت و نیم طول کشید و آن شيخ عرب، دل درد شدیدي گرفت. و تا آمدیم برسیم به کوفه فوت کرد.
🔸دل سوزاندن اثر دارد؛ لکن در صورتی که خودش نیاید به میدان و بخواهد انتقام بگیرد.

444/خ/96
كانال رسمي آيت الله ناصري
@Naseri_ir